1. Introduction to Scratch 3. Installation of Scratch and overview of the system

  Рет қаралды 1,309

Шпаргалка інформатика

Шпаргалка інформатика

Жыл бұрын

Перше відео циклу уроків "Алгоритми для всіх" де ми зможемо опанувати та зрозуміти базові принципи керування об'єктами не тільки у цій програмі, а і у більш серйозних мовах програмування.
Нам потрібно встановити сам Scratch, а також оглядово познайомитись з його інтерфейсом. Для того, щоб використовувати цю програму, у нас є два шляхи:
• Ми можемо користуватись цим інструментом у режимі онлайн. Для цього пошукаємо в Гуглі по ключу Scratch. Перший сайт, який нам покаже Google по цьому запиту - це сайт Массачусетського технологічного інституту, який і є розробником цієї системи. Процедура реєстрації у системі дуже проста: нам треба придумати ім'я користувача, створити пароль і піти далі. Після реєстрації я можу потрапити у відповідне меню цього програмного продукту, де і буду працювати.
• скачати незалежну версію, перейшовши униз сторінки, де можна обрати мову завантаження. Натискаємо завантажити, обираємо операційну систему. Цей Скретч працює без підключення до Інтернету та реєстрації.
Скретч - досить популярний серед тих, хто починає вивчати програмування, особливо серед дітей, включений в програму, починаючи з другого-третього класу. З його допомогою можна опанувати принципи побудови алгоритмів, писати простенькі блокові програми, а також використовувати ще як іграшку для цікавого і корисного проведення часу перед комп'ютером.
Після завантаження запускаємо і переходимо до стандартного процесу встановлення програми на комп'ютер. Натискаю «встановити», трішечки чекаю, поки система налаштується, залишаю відмітку «запустити Scratch» і натискаю «готово».
Стандартний інтерфейс програми встановлюються на тій мові, яка по замовченню стоїть у системі. Можемо змінити на іншу мову, використовуючи значок глобусу.
Що собою являє середовище розробки Скретч 3.
Вверху ми бачимо меню, де можна змінити мову, меню файл, де можна створити новий проект, далі можна завантажити файл зі свого комп'ютера або вивантажити, тобто записати свою роботу на комп'ютер.
«Посібники» - можна подивитись, що нам пропонують розробники Скретчу, а далі знизу ми бачимо спочатку 3 вкладинки:
• команди, які ми можемо використовувати в системі, і вони згруповані, як по кольору, так і по назвам. Перша група команд - це, рух, друга - вигляд, третя - керування звуками, четверта група команд - події, п'ята група команд - це умовні та керівні конструкції. Далі у нас є набір датчиків, які ми можемо використовувати для взаємодії персонажів або персонажа з нашими діями, є оператори математики та логіки, які можуть робити порівняння, обчислення і таке інше, є група для роботи зі змінними. Причому змінні тут можна створювати як окремі, так і типу одномірного масиву або списку. Далі є конструктор своїх блоків. Це, по суті, така собі підпрограма, яка досить часто використовується. Внизу під оцими групами команд у вкладинці код є додаткові модулі, які можна підключити.
• образи - це своєрідний графічний редактор, який дозволяє нам змінити вигляд персонажа або його якось домалювати, зробити йому новий костюм.
• звуки нашого героя.
Велике робоче поле, де ми і будемо складати програму дій для нашого героя. По замовченню наш герой - це кіт, яким ми можемо керувати. Причому робоче поле - це його простір для життя, тобто він може переміщуватись і ми можемо його переміщувати якимись командами в цьому прямокутнику.
Вікно керування героями
Називається герой по замовчанню спрайтом. Термін спрайт - це такий рухливий або анімований персонаж, який може переключати свій зовнішній вигляд по команді. Відповідно він має своє ім'я. Називається по замовченню він «спрайт1», містить свої поточні координати, має розмір 100% масштабі.
Для того щоб додати героя у сцену або видалити того, який нам не потрібен, використовується відповідні іконки спрайтів і меню керування спрайтами. Для того, щоб додати нового персонажа, достатньо натиснути на кнопочку знизу, обрати Sprite, вилітає досить значний перелік різних спрайтів, які ми можемо використати.
Інша невеличка група керування - це керування фонами. Білий фон завжди можемо замінити фоном з бібліотеки, клацнувши по цій кнопочці. Фони теж у нас інтерактивні. Ми можемо з ними взаємодіяти за допомогою команд і керувати ними, можна додати декілька фонів для того щоб мати можливість їх перемикати в залежності від того сценарію, який ми реалізуємо.
Ще у нас є декілька кнопок керування виглядом. Перша кнопка - розширення поля для складання коду, друга кнопка - це стандартний вигляд, коли у нас трошки збільшується вікно, де буде відображатися результат нашої програми і, відповідно, третя кнопочка - це розширити екран.
Далі у нас є ще кнопочка зелений прапорець і червона кнопочка. Перша запускає подію, це старт виконання нашої програми. Друга - зупиняє цю програму.

Пікірлер: 4
@lolvqws
@lolvqws Жыл бұрын
Доброго дня! Відео супер! Допоможіть будь ласка зробити завдання 9 класу тому що я нічого не розумію, Розробіть модель таблиці реляційної бази даних (набір полів) для таких баз даних: 1) календар справ; 2) меню страв шкільної їдальні; 3) домашня фонотека. Укажіть для кожного з полів тип даних з переліку: текстовий, числовий, дата/час. Результати оформіть у вигляді таблиці текстового процесора за зразком і збережіть у вашій папці у файлі завдання 4.3.2. Буду дуже вдячна вам за допомогу🙏💙💛
@Igor_Bazulkin
@Igor_Bazulkin Жыл бұрын
За відгук дякую, але ж це ваша робота, а не моя) У допомогу можу запропонувати цілий плейлист, перегляд якого дозволить дещо зрозуміти у базах даних. Ось посилання: kzfaq.info/sun/PLv_f6irHIrAhBIVxoURZQvPgMxK8km5w7
@leopardik2110
@leopardik2110 Жыл бұрын
Доброго вечора , допоможіть виконати цих 5 вправ тема Python на перед кажу Вам велике Дякую 1. Проста задача (2 бали) Програма зчитує двоцифрове число і виводить через пропуск кожну цифру окремо. Вхідні дані Натуральне число на проміжку від 10 до 99 включно. Вихідні дані Спочатку першу цифру числа і через пропуск другу. 2. Яка чверть? (3 бали) Задано точку з координатами х та у. Визначити, в якій координатній чверті вона розміщена. Вхідні дані Задано 2 дійсні числа - координати точки, значення координат по модулю не перевищують 100. Вихідні дані Єдине число - номер відповідної чверті, або 0, якщо однозначно визначити чверть неможливо. 3. Квадратне рівняння (4 бали) Скласти програму для розв’язання квадратного рівняння ax2 + bx + c = 0 (a ≠ 0). Вхідні дані Задано 3 цілі числа - коефіцієнти квадратного рівняння відповідно a, b та c. Значення коефіцієнтів не перевищують по модулю 100. Вихідні дані У єдиному рядку вивести у випадку відсутності коренів повідомлення "No roots" (без лапок), у випадку, якщо розв'язок містить один корінь вивести спочатку повідомлення "One root:" (без лапок), а далі через пропуск сам корінь, у випадку наявності двох коренів вивести спочатку повідомлення "Two roots:" (без лапок), а далі через пропуск два корені. Гарантується, що у випадку наявності розв'язків всі корені цілочисельні. 4. Середнє з чисел (5 бали) Дано три різні числа a, b, c. Вивести середнє з них. Вхідні дані Числа a, b, c цілі та за модулем не перевищують 1000. Вихідні дані Вивести середнє з трьох чисел. 5. Знижки (6 балів) У супермаркеті електроніки, якщо вірити телерекламі, існує система знижок: з двох куплених товарів повністю сплачується тільки вартість дорожчого товару, а інший надається безкоштовно. Якої суми достатньо, щоб оплатити покупку трьох товарів, якщо відома ціна кожного. Вхідні дані: Три натуральних числа a, b, с - ціни трьох товарів (1 ≤ a,b, с ≤ 10000). Вихідні дані: Вартість покупки.
@Igor_Bazulkin
@Igor_Bazulkin Жыл бұрын
доброго часу. нажаль, це не найкраща форма навчання або роботи, шукати того, хто зробить це за тебе, та ще й правильно, швидко та безкоштовно) Я не по таким справам)
3  Група команд «Зовнішній вигляд» у Scratch 3
14:39
Шпаргалка інформатика
Рет қаралды 458
Eccentric clown jack #short #angel #clown
00:33
Super Beauty team
Рет қаралды 24 МЛН
ХОТЯ БЫ КИНОДА 2 - официальный фильм
1:35:34
ХОТЯ БЫ В КИНО
Рет қаралды 2,5 МЛН
it takes two to tango 💃🏻🕺🏻
00:18
Zach King
Рет қаралды 30 МЛН
狼来了的故事你们听过吗?#天使 #小丑 #超人不会飞
00:42
超人不会飞
Рет қаралды 59 МЛН
14. Блоки роботи з клоном у Scratch 3.  Проект «Кіт садівник»
19:57
Шпаргалка інформатика
Рет қаралды 330
Проєкт Scratch "Вежа"
12:16
Ruslan Prykhodko
Рет қаралды 18 М.
Скреч Побудова квадрату
4:30
Анна Ткачук
Рет қаралды 32 М.
Урок Scratch 1# для начинающих
13:13
Программирование для детей / Олег Шпагин
Рет қаралды 75 М.
Тема: Як працювати в середовищі програмування Скретч
6:40
Eccentric clown jack #short #angel #clown
00:33
Super Beauty team
Рет қаралды 24 МЛН