10 prostych, eko stolarskich tricków

  Рет қаралды 45,678

Rob in Wood

Rob in Wood

2 жыл бұрын

W dzisiejszym, krótkim odcinku dzielę się eko stolarskim ABC. Podpowiadam rzeczy oczywiste dla wielu stolarzy czy majsterkowiczów z myślą jednak o tych, którzy swoje przygody z drewnem dopiero zaczynają i chcą się ustrzec podstawowych błędów lub szukają prostych podpowiedzi.
Film powstał we współpracy z marką RYOBI, z myślą o osobach z grupy "More Than DIY" na FB, do której również należę i do której serdecznie Was zapraszam.
Jeżeli chcecie wesprzeć moje działania postawcie mi proszę wirtualną kawę na:
buycoffee.to/robinwood
Zapraszam Was też gorąco do wspierania naszych realizacji na Patronite:
patronite.pl/robinwood
Link do elektronarzędzi RYOBI:
pl.ryobitools.eu/
Jeśli szukacie eko-designerskich, up-cyclingowych i eko-stolarskich inspiracji - zasubskrybujcie kanał, kliknijcie dzwonek oraz odwiedzajcie mój fanpage na FB:
/ rob-in-wood-4445012090...
Film zrealizowano przy użyciu sprzętu FeiyuTech G6Max -
/ feiyutechpolska
/ @feiyutechpolska

Пікірлер: 40
@krzysiekjaworski1147
@krzysiekjaworski1147 2 жыл бұрын
Ja, a propos konserwacji pędzla po malowaniu lub między nakładaniem warstw, to często po nakładaniu wosku czy to pędzlem czy wałkiem, po ukończeniu pracy zamiast myć nośnik w wodzie czy chemii, owijałem włosie dokładnie streczem, tak, żeby włosie nie miało kontaktu z powietrzem. Następnego dnia, po odwinięciu streczu, włosie było w identycznym stanie, jak zaraz po ukończeniu pracy. Próżnia czasem konserwuje. :)
@MSDRaziel
@MSDRaziel 2 жыл бұрын
Gumowa rękawiczka lub lateksowa też się nada
@tomaszsierakowski751
@tomaszsierakowski751 2 жыл бұрын
Aby od góry Wiertło nie wyrywało można zacząć na lewych obrotach, dobrze się sprawdza przy wiertłach piórowych. Fajny film dla początkujących. Pozdrawiam!
@Robinwood22
@Robinwood22 2 жыл бұрын
Przy wiertłach do metalu, które często używam do drewna również! Dzięki za podpowiedź :) Pozdrawiam!
@pkoper5677
@pkoper5677 7 ай бұрын
Dodatkowo do punktu 10-tego. Aby drzazgi nie wyrywały się od góry wystarczy przed wierceniem ustawić wiertarkę na wiercenie w przeciwną stronę i tak zacząć. Po kilku milimetrach można ustawić w prawidłową stronę i dokończyć wiercenie. To też pomaga (bez używania taśmy). Pozdrawiam.
@Robinwood22
@Robinwood22 7 ай бұрын
Tak, to prawda, dzięki za uzupełnienie
@csaganaro4177
@csaganaro4177 Жыл бұрын
Przyciągnęło mnie do tego filmu określenie eko, tak więc może moje podstawowe założenie w pracy na stolarni i nie tylko - to unikać robienia rzeczy do jednokrotnego użycia i używania rzeczy możliwie wielokrotnie, w tym szukam zastosowań dla materiałów (śmieci) które sie przewijają w pracy - coś jak z tymi kubkami po kawie. Nie używam taśmy kiepskiej jakości, a tą staram się możliwie oszczędzać. Dobieranie odpowiedniej szerokości taśmy, przy pracy z płytami laminowanymi daje sie też przeklejać taśme i używać się jej kilkakrotnie. W poprzedniej firmie spady z mdfu cieliśmy na patyki do mieszania lakierów. Praca możliwie ostrymi narzędziami. Jak kleje meble to mam jeden gwóźdź którego używam, nie za każdym razem czegoś nowego w tym celu. I daje tyle kleju żeby nie wychodził. Zużyte papiery ścierne można też podklejać w miejsca w które nie chcemy żeby jeżdziły np. po stole roboczym, jeżeli ktoś używa sporo taśmy pakowej czy strecza to można sobie z tego organizery robić, to samo kartony, kartoniki i torebki wszelakiej maści. Generalnie staram sie szukać zastosowania dla rzeczy które już są, kosztem estetyki bo do tego to nie mam wybitnych umiejętności, ale w warsztat to nie galeria ;) P.S co do oklejania taśmą płyt itp. przed cięciem to warto jeszcze dobrze docisnąć tą taśme do materiału np. rączką z piankowym wałeczkiem i powoli ciąć. Jeżeli może być ładna tylko jedna strona cięcia to są jeszcze dwa rodzaje brzeszczotów z zębami do góry i do dołu. Do wyrzynarki to jest w ogóle masa przystawek i przykładów które można samemu zrobić, żeby brzeszczotu sie ściągało na boki i cięcie było proste/równoległe. Sie rozpisałem, napisał bym jeszcze troche farmazonów dla wielu, ale może starczy póki co ;)
@Robinwood22
@Robinwood22 Жыл бұрын
Fajne podpowiedzi. Dzięki, że się podzieliłeś! :)
@SlowLifeProject
@SlowLifeProject 2 жыл бұрын
Dzięki za tipsy :) Dodam, że baterie jeżeli mają leżeć długo nieużywane to najlepiej 60-80% naładowania. Najwolniej się starzeją wtedy. Zimuję tak baterie rowerowe (w domu). Pozdrawiam 😉
@Robinwood22
@Robinwood22 2 жыл бұрын
Dobra wskazówka, dzięki! :)
@Tsumi14
@Tsumi14 Жыл бұрын
Baterie li-ion nie lubią być rozładowywane do 0 jak i naładowania do 100% praca w przedziale 30-80% zdecydowanie wydłuża ich żywotność i zachowanie pojemności
@Robinwood22
@Robinwood22 Жыл бұрын
Dzięki za opinię!
@QaroleQ.
@QaroleQ. Жыл бұрын
Każdy bms to uwzględnia i to co piszesz to mit który nie dotyczy ogniw z płytką zabezpieczającą i sterującą w gotowych urządzeniu np. laptopie, telefonie czy elektronarzędziach ale owszem ma uzasadnienie gdy budujemy źródło zasilania własnej konstrukcji i nie zastosujemy układu zabezpieczającego.
@igork.2450
@igork.2450 Жыл бұрын
Bateria litowo-jonowa nie powinna być rozładowania do końca. Sprawdzone na dwóch aku w dwa lata rozladowywany do końca już nie trzyma a drugi nabijany przy 30-50% chodzi już 4-5rok. Testowane na GDR110 BOSCH Profesjonal. (ja pilnowałem aku a wspólnik nie)
@markley10
@markley10 2 жыл бұрын
Oprócz nawiercania można też ścisnąć nawiercany materiał ściskiem stolarskim i wtedy włókna zmiażdżą się i materiał nie pęknie.
@Robinwood22
@Robinwood22 2 жыл бұрын
Nie zawsze jest taka możliwość, jeśli materiał jest np. szeroki ale koncepcja jest intrygująca. Spróbuję :) Dzięki za podpowiedź!
@lindakot6607
@lindakot6607 2 жыл бұрын
Super 👌 Dziekujemy
@Robinwood22
@Robinwood22 2 жыл бұрын
:)
@msztolcman
@msztolcman 2 жыл бұрын
ad.2. ja stosuję tekturę lub złożoną kartkę papieru: gwoździem przebijam tekturę/kartkę, wbijam później w docelowe miejsce, później tekture wyrywam :) Albo po prostu cienkie szczypce :)
@Robinwood22
@Robinwood22 2 жыл бұрын
Bardzo fajna metoda! :)
@bucboc4839
@bucboc4839 2 жыл бұрын
ja uzywam rozgrzanego gozidza do czerwonosci
@Robinwood22
@Robinwood22 2 жыл бұрын
Masz na myśli zabezpieczenie deski przed pękaniem?
@goldas2
@goldas2 10 ай бұрын
jaki akumulator wyrobi 900cykli i spedek bedzie 10% -dobry bajer na 1kwietnia w firmowym aku spadek nastepuje jzu po okolo 100cykli ladowania-sprawdzone udowodnione-reszta to tez wiekszosc bajetru
@Robinwood22
@Robinwood22 10 ай бұрын
Ja też sprawdzam alu Ryobi, jakoś od 2016 roku regularnie. I nie potwierdzam 🙂
@goldas2
@goldas2 10 ай бұрын
@@Robinwood22 orginaly z DJi (DRON)orginaly z kinsonga orginaly monocykl) z imotion-a niespelna 100ladowan i pojemnosc spadla w ciagu poltora roku
@Robinwood22
@Robinwood22 10 ай бұрын
@@goldas2 no to nie zazdroszczę... 🤔
@goldas2
@goldas2 10 ай бұрын
@@Robinwood22 nie trafil mi sie zaden aku 18650 by nie stracil pojemnosci po okolo 100ladowaniach-pozdrawiam emeryt
@Robinwood22
@Robinwood22 10 ай бұрын
@@goldas2 niepojęte, że mogą być aż tak słabe... Może to kwestia producenta. Ja swoje informacje potwierdzałem u poważnego dystrybutora. Również pozdrawiam! :)
@ukaszkehn9745
@ukaszkehn9745 Жыл бұрын
Ale już na starcie widać jak oszukujesz! Już na samym początku! Wkreć wkręt na początku filmu do końca po nawierceniu!!! Ech szkoda słów....
@Robinwood22
@Robinwood22 Жыл бұрын
Masz rację, szkoda słów 😉
@piotrszweda6509
@piotrszweda6509 9 ай бұрын
W ogóle masz jakieś pojęcie ? Jak na wiercisz to nie pęknie . I ma wkręcone ze wkręt wychodzi z drugiej strony . Wiec po co te oszczerstwa
@beatanowicka6718
@beatanowicka6718 7 ай бұрын
Weź człowieku wyluzuj. Nawiercenie zmniejsza ryzyko pęknięcia listwy o 95%.
@tomeksz7203
@tomeksz7203 3 ай бұрын
6:00 Czym się różni wkrętarka od zakrętarki??? Jak mnie to wku....ia jak ktoś mówi zaketarka....... Zakrętarka i odkrętarka czy jak?
@Robinwood22
@Robinwood22 3 ай бұрын
Jest zasadnicza różnica. Większość wiertarko-wkrętarek nie ma udaru a zakrętarki go mają. Różnią się też znacznie (czasem trzykrotnie) momentem obrotowym . W pracy jest więc KOLOSALNA różnica, bo moment i udar dają wiele dodatkowych możliwości jak łatwiejsze odkręcanie zapieczonych wkrętów czy nakrętek oraz np. montaż wkrętów samogwintujących. A ponieważ one również odkręcają, to odkrętarek się nie produkuje ;) Pozdrawiam!
@PATKO9
@PATKO9 Жыл бұрын
Ale po co te eko w tytule? Tak aby było bardziej poprawnie politycznie? A, fe!
@Robinwood22
@Robinwood22 Жыл бұрын
Polityczna poprawność mnie zupełnie nie interesuje :) eko-stolarką zajmuję się jako majsterkowicz. A jako, że nie mam papierów stolarskich nie chcę nadużywać takiej terminologii. Uczciwie? :)
@PATKO9
@PATKO9 Жыл бұрын
@@Robinwood22 Ale co ma eko do stolarki? Pasuje jak pięść do oka. Sam zajmuję się stolarką i samo słowo eko doprowadza mnie do szału, jasne?
@Robinwood22
@Robinwood22 Жыл бұрын
@@PATKO9 mogę zrozumieć, że jakieś słowo wkurza. Na mnie też parę tak działa ;) Gdybyś śledził moje aktywności np. na FB wiedziałbyś z czego, w moim przypadku, wynika ten przedrostek. Wykorzystuję głównie drewno z odzysku, stosuję głównie preparaty ekologiczne, wykonuję przedmioty służące środowisku naturalnemu (hotele dla pszczół, domu dla jeży, budki lęgowe) i z zawodu jestem leśnikiem. Bardziej niż stolarką zajmuję się majsterkowaniem ale to słowo się fatalnie odmienia :) Myślę, że w natłoku przypadków nadużywania określenia EKO ja akurat mam twarde alibi ;) Pozdrowienia!
@PATKO9
@PATKO9 Жыл бұрын
@@Robinwood22 Dziękuję za wyjaśnienie. Sam stosuję podobne metody, minimalne odpady, maksimum recyklingu. Eko zostało wykorzystane politycznie i to mnie irytuje stąd ta krytyka. Polityka to obłuda i kłamstwo. Również pozdrawiam.
@Robinwood22
@Robinwood22 Жыл бұрын
@@PATKO9 czyli doprecyzowaliśmy - samo słowo i działania z nim kojarzone nie mają negatywnych konotacji. Dopiero nadużywanie dewaluuje ten termin i to nas wkurza. Polityka - bez komentarza... ;)
10 prostych, eko stolarskich tricków - cz 2
10:14
Rob in Wood
Рет қаралды 7 М.
Clowns abuse children#Short #Officer Rabbit #angel
00:51
兔子警官
Рет қаралды 75 МЛН
39kgのガリガリが踊る絵文字ダンス/39kg boney emoji dance#dance #ダンス #にんげんっていいな
00:16
💀Skeleton Ninja🥷【にんげんっていいなチャンネル】
Рет қаралды 8 МЛН
🤔Какой Орган самый длинный ? #shorts
00:42
Genius Woodworking Tips & Hacks That Work Extremely Well ▶9
10:48
Quantum Tech HD
Рет қаралды 7 МЛН
Rozpoznawanie gatunków drewna - wstęp | Nauka o drewnie
24:44
Kępa Marzeń
Рет қаралды 43 М.
1128.  Kątownik ciesielski - podstawy pracy
12:17
DOMiDREWNO
Рет қаралды 207 М.
Jak zacząć przygodę ze stolarstwem
17:19
Wood Flow
Рет қаралды 52 М.
15 woodworking basics you should know
13:20
DIY Montreal
Рет қаралды 918 М.
Najlepsze maszyny i narzędzia do obróbki drewna
8:46
Tech Box
Рет қаралды 952 М.
10 Ways to Joint Wood for Beginners / Woodworking Tips & Tricks
6:26
When Brother Refuses to Listen #shorts #funny #fypシ゚viral
0:19
Javi’s Family Adventures
Рет қаралды 14 МЛН
LA  CINTA NUESTRA HISTORIA
0:59
Santi
Рет қаралды 10 МЛН
smart appliances! new gadgets, versatile utensils, tool items #shorts #gadget
0:10
Pretty Balloon Family
Рет қаралды 55 МЛН
Dad made juice from watermelon pulp for his son.
0:32
Valja & Maxim Family
Рет қаралды 6 МЛН
One moment can change your life ✨🔄
0:32
A4
Рет қаралды 34 МЛН