No video

10 érdekesség I. Napóleonról, amit eddig talán nem tudtál

  Рет қаралды 106,866

Tízes Lista

Tízes Lista

Күн бұрын

Пікірлер: 145
@attilakovacs1818
@attilakovacs1818 4 жыл бұрын
Imádom a videóidat nagyon örülök hogy a nagy napoleonrol csináltál videót mert ő a példa képem
@angriawolf9774
@angriawolf9774 5 ай бұрын
De szuper lett ez a videó, nagy köszönet! Egyébként akkor még szerintem nem puszta egoból tette a koronát a fejére. Tudatos lépés volt. Nem akarta, hogy a világi befolyásra hajtó egyház tegye uralkodóvá. Azt akarta kifejezni, hogy a nép választotta meg. És ez el is érte a kívánt szimpátiát.
@nonstopgameplay7817
@nonstopgameplay7817 4 жыл бұрын
Nagyon jo videó lett vártam egy ilyet Napóleont pedig legjobban kedvelem a történelmi alakok közül
@istvannesulyok165
@istvannesulyok165 4 жыл бұрын
Szuper volt ,most tudtam meg ,hogy nem mindig volt őszinte 😂
@mateszeman7973
@mateszeman7973 4 жыл бұрын
Sok-sok sebből vérzik ez a videó és félreinformálja a nézőt. Ez a nagyképű dolog az angol propaganda egyik terméke, politikai lépés. Aki találkozott vele ámult tőle. Egy kifáradhatatlan gépezet volt, akinek az agya maga volt a matematika. Végtelen reális és objektív ember volt. A koronát azért tette a fejére hogy mutassa, ő nem alattvalója a pápának, még csak olyan névleges ájtatossággal sem mint a Bourbonok. Nem olasz. Korzikai. A nyelvezetről és stílusról nem beszélek, az nem informál félre végül is, csak pusztán undorító. Ezeknek az egyszerű nagy szavaknak és kifejezéseknek a dobálása hozzáértő szemnek nevetséges, de laikusok elhiszik. Totális hatalom? Ne kössük már össze Hitlerrel meg Sztálinnal a császárságot, főleg hogy nem volt több hatalma mint egy orosz cárnak volt. Terjeszkedését? A koalíciók alakultak ellene, nem ő a koalíciók ellen. A békét ha jól emlékszem egyszer sem ő rúgta fel. A hadüzenet után meg nyilván nem volt hülye saját földjén háborúzni. Tudta hogy sosem fogadják el legitim uralkodónak addig míg a britek szítják a tüzet ellene akik nagy gazdasági ellenfelet láttak benne. Az oroszokat azért támadta meg mert nem tartották az embargót. Nem kell történészként megírni, mert nyilván erre a videóra senki nem fog hivatkozni tudományosan, de ne terjesszünk már téves képeket az emberekben, egy amúgy is elég negatív fényben feltűnő személyről.
@viktortimar2456
@viktortimar2456 4 жыл бұрын
Nagyon jól leírtad a dolgokat, de nem veszed figyelembe, hogy javarészt ezeket a videókat külföldről fordítják vagy összeollózzák 30. forrásokból és ez az eredménye... Ha primer forrásokból dolgoznának és saját maguktól néznének utána az anyagnak nem tudnák fosni így a videókat és ezáltal a csatorna sem futna ennyire :) Magyarországon ne várd el, hogy a tizenvalahány top 10-es csatorna közül bármelyik is összeszedett és alapos videót készítsen, ha esetleg ez megtörténik, annak az az oka, hogy a külföldi videó összeszedett volt, amit lemásoltak :)
@tizeslista_hu
@tizeslista_hu 4 жыл бұрын
Egyik videónk se másolt tartalom. Gyakran feldolgozunk olyan témát, amiről akár hazai, akár külföldi videó is készült már előttünk, ettől függetlenül nem azok alapján készülnek a tartalmaink. Természetesen egy 10 perces videóba nem lehet belesűríteni egy ember teljes életpályáját, annak minden részletét. A mi célunk az alapvető informálás, érdekességek bemutatása, de ez csak egy bizonyos részletességig tud lemenni. Mindig örülünk annak, ha valakinek felkeltettük az érdeklődését egy adott témával kapcsolatban és ezzel saját, mélyebb kutatásra ösztönözzük.
@mateszeman7973
@mateszeman7973 4 жыл бұрын
@@tizeslista_hu Nem kell 10 percnél hosszabbnak lenni egy videónak ahhoz, hogy helyesen informáljon, ahogy nem jogosít fel a videó viszonylagos rövidsége se ahhoz, hogy fars adatokat és véleményeket közöljetek. Attól hogy nem részletesen akarja a videó bemutatni az adott témát, a készítőnek részletesen kell ismernie azt. Ez főleg kiemelten fontos, ha nem egy jelentéktelen dolgozatról van szó. Egy professzornál, kutatónál sokszorosan nagyobb felelősségetek kellene legyen, mert amíg az ő cikkeiket jó ha tízezren olvassák, addig titeket 10 és 100 ezrek.
@tothvilmos8617
@tothvilmos8617 4 жыл бұрын
Pláne, hogy a francia forradalmi vívmányok eltörlésére irányuló nemzetközi összefogás már Napoleon színrelépése előtt elkezdődött, ő csak ezen zűrzavaros idők hullámát meglovagolva a tehetségének köszönhetően jutott ennyire magasra. A poroszokat először Kellermann veri meg Valmynál, Napoleon elsőre a britek és royalisták ellen harcol Toulonnál, aztán küldik Itáliába, ahol az osztrákok már szinte győztek ellenük. A napoleoni háborúk kora arról szólt, hogy az európai monarchiák rettegtek, hogy a francia minta alapján náluk is forradalom lesz és az emberek le akarják majd vetni a királyaikat, császáraikat, ezért a Francia köztársaságnak vesznie kellett. Napoleon affinitását jól mutatja, hogy minden győztes hadjárata után, minden ellene szerveződött koalíció támadásának szétverése után békét kötött és a békeajánlatai arról szóltak, hogy ne legyen több háború Franciaország ellen. De a győztesek írják a történelmet, szóval a történelemkönyvek, filmek kiadványok nyilván arról szóltak, hogy Napoleon a megallomán diktátor be akarja kebelezni a világot. A mai ember mivel találkozik mindenhol ahol Napoleonról van szó? Waterloo. Mindenhol Waterloo, mert ki kellett emelni egy csatát, amiben nem Napoleon győzött. A zseniális Wellington, a megállíthatatlan Blücher és a nagy Napoleon aki kikap. Kár, hogy előtte majdnem húsz évig bucira vert mindenkit Európában. Na ez a történelemszínezés. Pedig emlékezhetnének az osztrákok Austerlitz-re, vagy Marengora, a németek Jéna-Auerstedtra, az oroszok Eylaura, Friedlandra, vagy Borogyinóra, de Austerlitzre is. A briteket csak a tenger mentette meg attól, hogy Londonban az öreg gárda parádézzon, Wellington meg gondolom szívesebben emlékezett Waterloora, mint arra amikor Napoleon személyesen ment Spanyolországba és rendet rakott. Ezek valahogy könnyebben elfelejthetőek nekik.
@tizeslista_hu
@tizeslista_hu 4 жыл бұрын
Teljes mértékben egyetértek veled, a teljes kutatásunk mélyebb is minden esetben, mint ami tartalom végül a publikált videóban a KZfaqra kerül. Ha mindent nagy részletességgel szeretnénk találni akkor egy videó átlagosan 20-30 perces lenne, ami gyakorlatilag műfaj váltással is járna a csatornára nézve, erre gondoltam abban, hogy, a 10 perces tartalom korlátolja az információ átadást. Melyik, a videóban elhangzott állítás hamis szerinted? Erre nem tudok sajnos rájönni és örülnék, ha segítenéd a munkánkat azzal, hogy esetleges hibákat jelzel.
@mrhb7642
@mrhb7642 4 жыл бұрын
Szeretem a tejet
@nemismeremmagam7655
@nemismeremmagam7655 4 жыл бұрын
És a kakaót is?
@bencebushcraft4910
@bencebushcraft4910 4 жыл бұрын
@@nemismeremmagam7655 azt is
@fxy4252
@fxy4252 4 жыл бұрын
Ügyes vagy.
@barnabastoma1075
@barnabastoma1075 4 жыл бұрын
Legyen top 10 érdekesség Mátyás királyról is (az országok sorozatba pedig Lengyelországról)
@tizeslista_hu
@tizeslista_hu 4 жыл бұрын
Köszi az ötletet 🙂
@nimroddemeter4718
@nimroddemeter4718 4 жыл бұрын
Legyen top tíz érdekesség Ferenc Józsefről,Sisiről vagy IV.Károlyékról
@klematiszromanne2728
@klematiszromanne2728 4 жыл бұрын
Tudtam hogy Beethoven írt neki egy szimfóniát, a harmadikat, aminek Eroica a neve, de csak azért, mert szeretem a klasszikus zenét, és sokat olvastam ebben a témában :D Azt viszont nem gondoltam volna, hogy regényt írt... :o
@hungaricusmaximus1280
@hungaricusmaximus1280 4 жыл бұрын
"Mikor Beethoven meghallotta,hogy császárrá koronáztatta magát... " Na,lehet,hogy 1804-ben még nem volt teljesen süket,de azért ejnye.
@laszlokantor2621
@laszlokantor2621 9 ай бұрын
Talán olvasta
@Halezun
@Halezun 8 ай бұрын
Nem volt mindig suket,jol irtad. Nincs ebben ejnye
@strazsa
@strazsa 4 жыл бұрын
De azt elfelejtetted mondani,hogy az oroszok Moszkvát felgyújtották,hogy a franciák ne jussanak utánpótláshoz!
@erwinrommel9278
@erwinrommel9278 4 жыл бұрын
Elfoglani nem sikerült, de elérte hogy komoly károkat szenvedjen az orosz főváros!
@faktorraptor91
@faktorraptor91 4 жыл бұрын
@@erwinrommel9278 Tulajdonképpen elfoglalta Moszkvát
@nandras1951
@nandras1951 4 жыл бұрын
Moszkva abban az időben a Kremlt és néhány templomot leszámítva egy ócska fából épült város volt. Nagy Péter óta (egészen 1918.ig) az Orosz Birodalom fővárosa Szentpétervár (Sankt Petersburg - nem német, hanem holland név!) volt. Moszkva faházai égtek le Napoleon bevonulása előtt - mert Napóleon bevonult és egy ideig a Kremlben lakott. Borogyinó Moszkvától visszafele van Európa felé, Napóleon a borogyinói csatába (amit úgy nyert meg, hogy elvesztette) Moszkvából vezette a csapatait.
@strazsa
@strazsa 4 жыл бұрын
@@nandras1951 ,mondjuk Szentpétervárat nem kellett volna lebutítani ilyen közönbösre!De köszönöm ,hogy több ismert ténnyel is alátámasztottad a hozzászólásomat!
@nandras1951
@nandras1951 4 жыл бұрын
@@strazsa ? Miért butítottam volna le? Kb. 10 évet éltem Pityerben, amely számomra az ifjúság, a szerelem, a barátság és a nagyvilág volt - ma is imádattal gondolok rá. Nemrégen írtam valamilyen orosz fórumon - egy Pityert az európai nagyvárosokkal szemben lekicsinylő kommentre válaszolva - hogy számomra, aki magyar vagyok és nem orosz, Peter Klodt nagyszerű szobor-sorozata "A ló megfékezése" a pityeri Anyicskov híd négy sarkán sokkal jobban tetszik, mint Bécsben a Parlament előtt.
@matepancsics2355
@matepancsics2355 4 жыл бұрын
Legyen az állatos sorozatba top10 érdekesség a lajhárról🙂
@Warbler-mo7xe
@Warbler-mo7xe 4 жыл бұрын
8:53 kicsit assassin's creed unity gyanús a kép 😁
@PopCornJhonny
@PopCornJhonny 4 жыл бұрын
Végre Végre Már nagyon vártam ezt
@osvilagiszafari
@osvilagiszafari 4 жыл бұрын
Jó lett nem is tudtam hogy szeretet csalni
@Light-ow9lm
@Light-ow9lm 4 жыл бұрын
Egy érdekesség hogy 12 éves koráig utálta Franciaországot
@Lekgab
@Lekgab 4 жыл бұрын
11 :Napoleon Asperger szindrómás volt.
@lenartorosz9092
@lenartorosz9092 4 жыл бұрын
Igaz. :)
@WoolBeet
@WoolBeet 6 ай бұрын
Én tudtam, hogy író volt, de a történelmi könyveit ismertem, amiket a Szent-Ilona szigeten írt.
@Vnnpp
@Vnnpp 2 жыл бұрын
Imádom, legnagyobb 🥰
@datasilv
@datasilv 4 жыл бұрын
1812-ben évszázados "MELEG" tél volt. Csak a visszavonulás során, a Lengyel határ elérésekor volt kb. - 15 C-fokos hideg. Ez okozta sokak halálát... ugyanis a Berezina még nem volt befagyva, és hidat kellett verni...
@gyurischannel5822
@gyurischannel5822 4 жыл бұрын
10 érdekesség Da Vinci-ről?
@kristofantal8801
@kristofantal8801 4 жыл бұрын
Egy érdekességet tudok neked írni már most róla: Valószínűleg aszexuális volt. A nők (és akár férfiak) iránti kapcsolatai csak baráti szinten léteztek. Információk arról, hogy került volna valaha is közelebb kapocslatba nővel (házasságról már nem is beszélve, abszolút nuku), vagy akár férfival is (a homoszex. szóló dolgok valószínűleg pletykák, nincs róla semmilyen bizonyíték, és annak idején sem tudtak felhozni ellene a bíróságon sem semmit, ahová azért állították, mert állítólag egy "party" alkalmával még fiatal korában túlságosan közeli helyzetbe került férfiakkal, de ejtették a vádat, miután rágalomnak bizonyult, ugyanis nem volt semmi bizonyíték rá), egyáltalán nincs. Szexualitására az egyik legfőbb bizonyíték ez a tőle származó idézet: „A nemzés aktusa és minden, ami azzal kapcsolatos, oly visszataszító, hogy az emberiség kipusztulna, ha nem volna ez hagyományos szokás és nem volnának csinos arcok és érzéki természetek” Ezen kívül prűd is lehetett, amiről tanúskodik az, hogy alig maradt fenn róla portré, vagy akármilyen ábrázolás (ha jól tudom vagy kettő, amiből az egyik önarckép), és azok is idős korában készültek róla. A prűdség ugyancsak jellemző az aszexuálisokra (nyilván nem mindre azért). Kár érte, mert állítólag szép volt fiatalon. Érdekesség, hogy egyébként szociális ember volt, szerette a társaságot. Ez is jellemző az aszexuálisokra: prűd egy részük, de társasági emberek is egyúttal.
@manraspberry8265
@manraspberry8265 4 жыл бұрын
Nekünk az egyetemen Hahner tanár úr egyszer tartott egy külön órát Napóleon életéről, jó kis botrányos sztorikkal. Előszeretettel rugdosta hasba minisztereit ha nem értett velük egyet, tanácsadóját, Talleyrand-t pedig egy vita után így hívta: "egy zsák szar selyemharisnyában". Jó videó lett, de az "olasz" kifejezés anakronisztikus az olasz egység előtt, jobb inkább korzikainak mondani.
@tothvilmos8617
@tothvilmos8617 4 жыл бұрын
Szerencsés ember. Bár én is hallgathattam volna Hahner előadásokat.
@lenartorosz9092
@lenartorosz9092 4 жыл бұрын
Sehol nem olvastam rugdosásról...
@erwinrommel9278
@erwinrommel9278 4 жыл бұрын
Állítólag az arcát senki nem tudta ugyan úgy lefesteni ezért néz ki mindig máshogy a képeken!!!!
@zolobolo3150
@zolobolo3150 11 ай бұрын
Ez a kiváló minőségű deep house zene ezúttal zavaró
@bencegall5846
@bencegall5846 4 жыл бұрын
Fiúk gratulálok a 200 000 sub-hoz
@palmaiattila3288
@palmaiattila3288 4 жыл бұрын
Napoleon sosem volt francia császár, kikérte magának, ha így szólították, és pontosított: "a franciák császára". Joséphine de Beauharnais első férje nem "de beharnisz" volt, hanem "dö boarné". Az ifjú korzikai keresztneve helyes kiejtéssel: "napoleóne" és nem "napóleon"
@jozsefmagony3359
@jozsefmagony3359 2 жыл бұрын
Olasz volt
@palmaiattila3288
@palmaiattila3288 2 жыл бұрын
@@jozsefmagony3359 Olasz semmi esetre sem. Hol van még ekkor Garibaldi? Ugyanolyan, mint A. Dürerre azt harsogni, hogy "a nagy német festő, képzőművész", vagy hogy Corvin Mátyásnak is olasz volt a második felesége.
@anonimwarrior1785
@anonimwarrior1785 8 ай бұрын
@@palmaiattila3288 Igazából olaszt még az olasz állampolgárokra se lehet mondani .A Római birodalom bukása után iszonyatos népvándorlások voltak a Földközi tenger körül . Itália északi részére , ahol még fejlődni képesek települtek , azok különböző germán törzsek voltak , délebbi részeket meg a birodalom összes népéből álló katymaz lepte el az összes szigettel együtt . Napóleon egy tanult ember volt , ezért nem értem , hogy miért tett különbséget a korzikai a francia és az olasz származás közt .
@kristofantal8801
@kristofantal8801 4 жыл бұрын
A számadatokra vonatkozó információk változók, a számok valamennyire eltérnek, legyen az akár az inváziós erő mérete, vagy a veszteségek, stb., de amit te mondasz, hogy néhány ezren tértek vissza, teljesen biztos, hogy téves... Ilyen alacsony számot sehol nem olvastam. Legalább 30-40 000 fő fegyveres személy visszatért (és ez a legalacsonyabb becslés). Az adatok azért is térnek el, mert több haderő nyomult előre, és Napóleon a gigantikus hadsereg egy részét vezette közevetlenül csak, a fő kontingenst. A legpontosabb számadat szerint Napóleon inváziós serege a hadjárat kezdetén, összesen 476 000 katonát tartalmazott, ami a további erősítésekkel és egyéb erőkkel (helyőrségek, stb.) együtt elérte az 570 000 főt. Szóval a Grand Armée fegyveres, harcoló személyzetének mérete olyan félmillió fő körül volt (szövetségesekkel együtt), amikor az orosz határnál felsorakozott, és az össz. létszám minden további erősítéssel, tartalékkal, és helyőrséggel együtt akár 600 000 fő körüli is lehetett. A haderők szerkezete a hadjárat elején: Centrum haderői - Napóleon császár francia hadserege: 217 000 fő (6 hadtest) - Eugène (Napóleon mostohafia, aki Győrnél a francia sereg parancsnoka volt 1809-ben), Itália alkirályának hadserege: 81 000 fő (egy vegyes francia, egy vegyes itáliai, és egy bajor hadtest) - Jérôme (Napóleon öccse), Vesztfália királyának hadserege: 79 000 fő (egy lengyel, egy lengyel-német, egy vesztfáliai, és egy szász hadtest) Szárnyak haderői - MacDonald tábornagy francia-porosz hadteste: 32 000 fő - Schwarzenberg tábornagy osztrák hadteste: 34 000 fő Tartalék haderő - Victor tábornagy vegyes francia hadteste: 33 000 fő Tehát, ha megnézzük ezeket a számokat, akkor azt lehet mondani, a Francia Birodalomból származó katonák száma durván 250 000-300 000 fő volt. A többi szövetséges (egy részük ténylegesen az, egy részük kényszerből). Vagyis az inváziós sereg kb. 50-60 % körüli arányban volt francia. A legmegbízhatóbb és leghűségesebbek szövetségesek közé alapvetően a lengyelek tartoztak, akik csak kb. 100 000 katonát adtak a hadjárathoz (ebben azok is benne vannak, akik közvetlenül Napóleon francia hadtestjeiben szolgáltak, pl. ulánusok, illetve nem mindenki élen harcoló reguláris katona volt, egy részük milicista, helyőrségi feladatot ellátó ember). Az itáliaiak is egészen hűek voltak, és a svájciak (a Berezina-folyónál a visszavonulásnál titánok módjára harcoltak), szászok, bajorok, és vesztfáliaiak is relatíve megbízhatók voltak. A poroszok, osztrákok és egyéb, alapvetően ellenséges népek viszont elsősorban kényszerből voltak, ott, így ők nem igazán voltak hűségesek. Az orosz haderők száma a hadjárat elején a centrumnál: 220 000 fő (összesen 3 különálló hadsereg) Északon Szentpétervárnál, és délen Moldáviánál egy egy hadtest. + további erősítések, tartalékok. Veszteségek Franciák és szövetségeseik: kb. 475 000 fő, amiből 375 000 fő meghalt vagy eltűnt, és 100 000 fő fogságba esett vagy dezertált. A lényeg most jön, ami pedig az, hogy a visszatértek száma kb. 95 000 fő volt!!! + A kiszolgáló személyzetből több tízezer fő (nem csak férfiak, de nők és gyermekek is). 12 katonából 1 harcban esett el (vagy belehalt sebesülésébe), 2 fogságba esett (amiből egy meghalt fogságban), 7-en betegségben, vagy a szélsőséges éghajlati viszonyok miatt haltak meg, és csak 2 ember tért vissza épségben. Orosz katonai veszteségek (ugyancsak súlyosak, habár valahogy ezt elfelejtetik az emberek, és úgy állítják be, hogy alig volt nekik...): kb. 150 000 fő halott és eltűnt (+ valamennyi sebesült), és tízezernyi, hanem százezernyi civil.
@gaborhornyak873
@gaborhornyak873 4 жыл бұрын
Egyébként igaz, hogy személyesen nem vett részt benne, de a franciák vereséget szenvedtek az oroszok elleni vereség előtt is a trafalgari tengeri csatában. 1805-ben, a brit Nelson admirális leverte a francia-spanyol szövetséget, úgyhogy az az első nagyobb francia vereség a Napóleon által irányított Franciaországban.
@vilmosistvankoszper4249
@vilmosistvankoszper4249 4 жыл бұрын
Túl hangos az aláfestő zene, vagy túl halk a beszéd.
@ABC1900.
@ABC1900. 4 жыл бұрын
Igen.
@a3g0nar2
@a3g0nar2 4 жыл бұрын
Top 10 érdekesség Ragnar Lothbrockról Top 10 érdekesség Attila a Hunról
@tizeslista_hu
@tizeslista_hu 4 жыл бұрын
Köszi az ötletet 🙂
@kristofantal8801
@kristofantal8801 4 жыл бұрын
Ragnar inkább mondabeli hős, egy legenda, mint sem valós személy, de minimum kétes a létezése úgy, ahogy a saga történetek leírják... Nincs rá semmilyen korabeli vagy modern tudományos bizonyíték létezésére. Hasonló személy mint Artúr király vagy Akhilleusz: a köré szőtt történetek információi részben alapulhatnak egy alapvetően ismeretlen valós személyen, de ilyen formában egy fikció, egy mese az egész. De ahogy a mondás is tartja: "Minden mese valamilyen valóságon alapul". :) Szóval a lényeg, hogy sok érdekességet nem lehet vele kapcsolatban felsorolni, mert azt sem tudjuk élt e (a mondákon, legendákon kívül persze).
@mikerenton5808
@mikerenton5808 4 жыл бұрын
Szerencsére nekünk is van
@padi4315
@padi4315 4 жыл бұрын
Jöhetett volna két nappal ezelőtt is pont ilyen feladatom volt töri órán. :(
@tizeslista_hu
@tizeslista_hu 4 жыл бұрын
Bocs 😀😀😀
@padi4315
@padi4315 4 жыл бұрын
@@tizeslista_hu semmi baj XD
@krisztofertoth3871
@krisztofertoth3871 4 жыл бұрын
Ojan jo hogy ijen videokat csinalsz😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭
@vasporwave1752
@vasporwave1752 4 жыл бұрын
0:16 Waterloo?
@tothvilmos8617
@tothvilmos8617 4 жыл бұрын
???
@fxy4252
@fxy4252 4 жыл бұрын
Ott győzték le, attól még azt is elfoglalta. (Ahogy én tudom)
@kristofantal8801
@kristofantal8801 4 жыл бұрын
@@fxy4252 Waterloo a végjáték volt már... Az Elbáról való visszatérése, és a 100 napos uralma már egy veszett ügy volt. Egy illúzió. Waterloo-nál egyébként nyerhetett volna még, de a háborút mindenképpen elvesztette volna. A sorsa valójában az 1812-14-es 6. koalíciós háború alatt dőlt el, és konkrétan Lipcsénél 1813-ban, ahol a döntő vereséget elszenvedte. Az 1812-es orosz háborúja pedig a fordulópont volt, ahol súlyos veszteségeket szenvedett nem csak anyagi, emberi, stb. szempontból, hanem a tekintélyének megdőlése miatt is. De a lényeg az 1813-as év volt, és Lipcse. :)
@kristofantal8801
@kristofantal8801 4 жыл бұрын
Milyen Waterloo? Egyiptomot mond, ahogy én hallom...
@wotblitz5219
@wotblitz5219 4 жыл бұрын
10 darab tény joshep stalinrol?
@wotblitz5219
@wotblitz5219 4 жыл бұрын
@Ádám Dömötör igen magyarul így írják béna nem normális nem én írtam:)
@erwinrommel9278
@erwinrommel9278 4 жыл бұрын
Mind a 2 írás helyes
@Gabor0616
@Gabor0616 4 жыл бұрын
Húú... Hemzseg a tévedésektől ez a videó!
@tizeslista_hu
@tizeslista_hu 4 жыл бұрын
Pontosan melyik részében találtál hibát?
@ananasz_lovag2607
@ananasz_lovag2607 3 жыл бұрын
Ezt néztük töri órán :)
@mihalybenko5061
@mihalybenko5061 4 жыл бұрын
Ja.. a végére kicsit bekattant a Napoleon. De am jó vidi ,bar még nem néztem végig.:)
@shadowthreat8715
@shadowthreat8715 4 жыл бұрын
Lehetne: Top 10 - játék főszereplő - játék főgonosz - manga / anime hős - manga / anime gonosz - frenetikus vígjáték
@tizeslista_hu
@tizeslista_hu 4 жыл бұрын
Köszi az ötleteket 🙂
@assissincreed8952
@assissincreed8952 4 жыл бұрын
Napóleon ha nem az oroszokat, hanem a briteket támadja meg akkor jobban járt volna! Nagy-Britannia elesett volna. Utána meg már felesleges lett volna megtámadni a gyenge oroszokat, esetleg egy nyári gyors offenzívával lehetett volna esélye az oroszok ellen!
@zalanmedveczky1192
@zalanmedveczky1192 4 жыл бұрын
Pontosan
@tothvilmos8617
@tothvilmos8617 4 жыл бұрын
Ha az olyan könnyű lett volna, akkor szerintem megtette volna. Akarta is, de flotta nélkül nem lehet. Ez az esély elszállt Nelson ellen Trafalgarnál. Az oroszok soha nem voltak amúgy gyengék. Napoleon a legnehezebb csatáit az oroszok ellen vívta. Eylau és Borogyínó a legvéresebb ütközetek közé tartoztak. Volt is esélye az oroszok ellen és le is győzte őket, csak békekötés helyett visszavonultak a végtelen hátországba. Nyílt csatában Borogyínó után már nem mertek ellene menni. Még akkor is csak csipegették, távolról követték, gerillaakciókkal zavarták a francia csapatokat, amikor azok Moszkva alól visszavonultak megtépázva a hidegtől és az utánpótlás hiányától.
@kristofantal8801
@kristofantal8801 4 жыл бұрын
Az Egyesült Királyság elleni invázió nem volt megvalósítható 1805 után (és előtte sem...), mivel Trafalgar-nál döntő győzelmet aratott a brit flotta az egyesült francia-spanyol flotta felett, ami által a invázió terve végleg megvalósult. A Királyi Haditengerészet uralta a tengereket, és a világ legerősebbe volt. A francia haditengerészet sem volt ugyan gyenge, de nem ért fel a britekéhez. A britek tengeren, a franciák szárazföldön domináltak (utóbbiak 1812-13-ig).Ez 1805-ben egyértelműen megmutatkozott: Austerlitz: döntő francia győzelem szárazon; Trafalgar: döntő brit győzelem tengeren.
@zofiabarica9903
@zofiabarica9903 9 ай бұрын
Utólagosan lehet okoskodni. Zofia férje Pista bá 🙂
@sloweny2086
@sloweny2086 Жыл бұрын
Én úgy tudom, hogy halála a szent-ilonai házának a falának köszönhető. Nem tudom mennyire igaz
@laszloistvankolozsi6810
@laszloistvankolozsi6810 Жыл бұрын
Ezt viszont valaki magyarázza már meg, hogy miéert is volt Napóleon diktátor? 4:10-nél kicsit ez nállam lecsapta a biztosítékot, mert már vagy 6 éve kutatom a Koalíciós háborúkat és ez nem történeti konszenzus, hogy diktátor volt.
@The_Nokta
@The_Nokta 3 жыл бұрын
Paprika
@robinzon741
@robinzon741 3 жыл бұрын
Én is augusztus 15-ben születtem
@mazloumkobani2392
@mazloumkobani2392 11 ай бұрын
Napoleon azért tette maga a saját fejére a koronát, mert nem köszönhette senki másnak a hatalmat, csak magának.
@zsuzsajanisch6832
@zsuzsajanisch6832 4 жыл бұрын
Baromira nem igaz, hogy a semmiből került elő, ugyanis a szabadkőmüvesek igazgatták az útját. Természetesen ő is tagja volt.
@nandras1951
@nandras1951 4 жыл бұрын
Ti csak agyalágyult összeesküvés-elméletekben tudtok elmélkedni (nem írom, hogy "gondolkodni" - na mert azt nem szoktatok). A valóságos társadalmi-történelmi elemzések olyan távol vannak tőletek, mint Makó vitéztől Jeruzsálem.
@zsuzsajanisch6832
@zsuzsajanisch6832 4 жыл бұрын
@@nandras1951 Ez maga a gyakorlat. Nincsenek véletlenek. Leromboltam egy nimbuszt?
@JANA-GIN
@JANA-GIN 4 жыл бұрын
Engem úgy irritál ez a zene ami szól közben, ha egy kicsit lejjebb vennétek a hangerőt talán még a szöveget is érteném rendesen, amíg nem orvosoljátok addig megy a dislike😕különben jók vagytok 👍🙂
@tizeslista_hu
@tizeslista_hu 4 жыл бұрын
Igazad van, ebben a videóban kicsit hangosra sikerült, a következőben jobb lesz a hangkeverés
@leventebardos7205
@leventebardos7205 4 жыл бұрын
9:02 2 hét karántén visszatérése után
@pappkamilla1
@pappkamilla1 2 ай бұрын
Amennyire én tudom a katonai iskolát bizony befejezte, méghozzá egy év alatt, így oldva meg, hogy a család nem tudott kifizetni még egy évet. Ez azért elég beszédes az intelligenciáját illetően. 🙂
@mikulascirok4895
@mikulascirok4895 3 жыл бұрын
Oooooooooooooo
@friendlydude8762
@friendlydude8762 4 жыл бұрын
És Messiről a videó mikor lesz már??
@balazstoth366
@balazstoth366 4 жыл бұрын
Minek barca a többit mindenki tudja
@friendlydude8762
@friendlydude8762 4 жыл бұрын
@@balazstoth366 Jaj akkor Ronaldónál ennyierővel Sporting, MU, Real, Juve stb.
@balazstoth366
@balazstoth366 4 жыл бұрын
@@friendlydude8762 ennyi 👊
@zsoltlukacsi3456
@zsoltlukacsi3456 4 жыл бұрын
157 centin magas volt
@tothvilmos8617
@tothvilmos8617 4 жыл бұрын
Tudtommal 167cm volt. TEljesen átlagos magasságú. A brit propaganda állította be kisebbségi komplexusos törpének.
@kristofantal8801
@kristofantal8801 4 жыл бұрын
A brit propaganda szerint valóban! ;) :)
@kristofantal8801
@kristofantal8801 4 жыл бұрын
@@tothvilmos8617 168 pontosabban. :) Ami akkoriban alsó átlag magasság volt. A Császári Gárda tagjaihoz viszonyítva valóban alacsony volt, de csak azért, mert a minimum felvételi magasság oda 173 cm volt, és az is csak a "chasseur" könnyűgyalogosoknál, mert a gránátosoknál 176 cm volt. A nehézlovasságnál (pl. vértesek) meg 180 cm-nél alacsonyabb nem is volt. Egy, a Waterloo-i csatából fennmaradt brit katona feljegyzése szerint az őket rohamozó francia vértesek közül a legalacsonyabb is 182-3 cm volt. :D
@lenartorosz9092
@lenartorosz9092 4 жыл бұрын
Mostanában azt mondják, magasabb volt. Csakhogy kortársai is a "roppant alacsony" jelzővel illették. Szerintem most hazudnak.
@zoltanmarozsan3548
@zoltanmarozsan3548 4 жыл бұрын
Igazábol nem bekébzelt volt a koronázásánál csak hát ha ő nem tesz azért hogy császár legyen akkor Isten nem emeli fel csal úgy a semmiből.Ő tett érte csak is ő.
@anonimwarrior1785
@anonimwarrior1785 8 ай бұрын
Igazából nem csak isten és ő segített magán , hanem egy - két titkos társaság is .
@almoshalasz3884
@almoshalasz3884 4 жыл бұрын
Napóleon seregének nagy része amiat halt meg a hidegben mert a francia katonák kabátjai ongombjai a hidegben az Onból por lesz és emiatt veszitetek Napóleonék mert a kabátjuk tönkrement és halálra fagytak.
@tothvilmos8617
@tothvilmos8617 4 жыл бұрын
Napoleon grand armeejának nagy része nem halt meg, hanem egyszerűen hazamentek. Mivel abból a közel hatszázezer katonából a kétharmada kényszerszövetséges csapat volt. Az orosz hadjárat harci bevetéseit is csak a francia csapatok hajtották végre, ezek a kiegészítő hadak szinte csak megszálló feladatokban vettek részt.
@kristofantal8801
@kristofantal8801 4 жыл бұрын
Ez azért ennél jóval komplexebb volt, és több, mint egy ólomgomb... xd Fő okok: 1. Napóleon téves számításai a földrajzot és az éghajlatot illetően. 2. Napóleon téves számításai az oroszok potenciálját illetően. 3. Az orosz infrastruktúra relatíve rossz állapota, túlságosan megnyúlt utánpótlási vonalak. 4. Betegségek.
@palmaiattila3288
@palmaiattila3288 4 жыл бұрын
Az miért nem tűnt fel érdekességként, hogy Napoleonnak sokkal kevesebb hozzá hűséges marsallja, tábornoka, diplomatája volt, mint amennyien folyamatosan elárulták őt. Ez azért történhetett, mert a francia szabadkűműveseket mindig az angolszász szabadkőművesek irányították, és ez ma sincs másképp.
@nandras1951
@nandras1951 4 жыл бұрын
Nem kell titkolódznod! Nyugodtan írhatsz "szabadkőműves" helyett "zsidót" - attól még ordenáré marhaság marad, amit írtál ...
@palmaiattila3288
@palmaiattila3288 4 жыл бұрын
@@nandras1951 Nem mindegyik szabadkőműves zsidó, sok zsidó oda nem juthat be, ha akarná sem. Konkrétan mi az ordenáré marhaság benne?
@nandras1951
@nandras1951 4 жыл бұрын
@@palmaiattila3288 Az összeesküvés-elmélet, aminek semmilyen alapja nincs, s ami a valós történelmi elemzést hivatott (meglehetősen primitívül és sokszor ocsmányul) helyettesíteni. Hajlandó vagyok feltételezni Rólad, hogy tényleg nem tudod, a XIX. század végén megerősödő új típusú antiszemitizmus (Dreyfus-ügy, "A Cion bölcseinek jegyzőkönyve" stb.) "szemérmesebb" formája volt a "masson-zsidózás", ahol a "masson" a szabadkőművesekre utal. A szabadkőművesség egyébként a Felvilágosodás korának egyik erkölcsi-szellemi mozgalma volt, ami a katolikus üldözés elől való rejtőzködést játékos-misztikus formában valósította meg. Semmiféle olyan tartalma nem volt (és ma sincs - Drábik úr a nyílt zsidózás helyett szabadkőművesezik - de amióta megjelentetett egy ocsmány antiszemita könyvet, azóta ennek már semmi értelme sincs), amire Te utaltál a hsz-edben..
@palmaiattila3288
@palmaiattila3288 4 жыл бұрын
nandras1951: A szabadkőművesség egy intézmény, zsidók-nemzsidók, cionisták-nemcionisták, antiszemiták és szemiták ultraelitista kotyvaléka, rengeteg páhollyal, de egyetlen központi irányítás alatt, melynek feje a fidei defensor öregecske ribancka. Leßafom a Dreyfus-ügyet, nem érdekelnek a cionista taplók cári protokolljai, nem érdekel Herzl. Azt viszont Drábik nélkül is tudom, hogy Hitlert a zsidók pénzelték fel, hogy rámenjen a sztálini szovjetekre, amit a Trockij nevű germánbarát és angolbarát zsidó világforradalmár kiebrudalása után már nem halogathattak a Szibériára éhes angolszászok. Az angolok forgatókönyve szerint történt mindez, amerikai zsidók és francia páholyok asszisztáltak emellett, no meg Beneš. Franco El Caudillót is az angolszász zsidók pénzelték fel a köztársaságiak ellenében, viszont Hitler sem tehetett semmit annak érdekében, hogy Franco őmellette szálljon be a háborúba. A franciák pedig mindig az angolok kiszolgálói voltak. A zsidó történészek meg el akarják hitetni velünk, mennyire hálátlan volt Franco Hitlerrel szemben, még Churchill is ezt szajkózta a II.VH-s sokkötetes emlékirataiban, amit kétszer is türelmesen végigolvastam. Erről szó sem volt, a spanyol polgárháború Hitlernek csak harctéri poligonnak, gyakorlótérnek volt jó, hogy kipróbálhassa a fegyvereit, elsősorban a tankjait és a repülőgépeit. Itt jött rá, hogy modernizálni kellene, mert ekkor még Messerschmittjei sem voltak. Erre is kapott bizony újabb pénztámogatásokat nyugatról, sőt még a hadiflottát is hallgatólagosan megteremthette, ami irtó nagy pénzeket emészt fel egy állam költségvetéséből. Hitlernek amúgy is honnan lett volna pénze mindenre a kancellárság felé vezető göröngyös úton, a végtelenül eladósodott weimari köztársaság terhei mellett, sokszázezer százalékos hiperinflációval megturbózva? (Amit Hjalmar Schacht állított meg egyetlen nap alatt, ugyebár, a sörpuccs idején.) Persze az angolszászok számítása nem jött be, annak ellenére, hogy Hitlernek ajándékozták a ruszkikat a németektől elhatároló pufferzónát, Lengyelországot és Csehszlovákiát. Viszont Hitler is tanult, átlátott rajtuk, tudta, hogy nem engedheti meg magának azt a luxust, hogy ha megtámadja a Szovjetuniót, akkor az angolok meg a franciák lihegjenek a nyakába, két tűz közé szorítva őt. Franciaország lerohanásával már nem lehetett fenntartani a helyzetet, így a Chamberlaint váltó Churchillnek kellett látszólag "keresztülhúznia" valahogy a germánbarát defetisták számításait, vagy inkább visszaszerezni az egyensúlyt, s amikor ez sikerült neki, Roosevelt jól betartott neki a balkáni partraszállás bojkottjával, demonstrálni az angoloknak, hogy most már nem ők diktálnak! (Viszont ebben nagyon tévedett, mert most is az van, amit a britek akarnak - de ez most mellékes). Summa summarum: ami a rémálmuk volt, megtörtént - kénytelenek voltak végül Sztálinnal lepaktálni Hitler ellen. Aki a Schicklgruber bajor bőrnadrágos fehér térdharisnyásból elegáns öltönyöket és Boss-uniformisokat kedvelő Hitler kancellárt csinált, azt Ernst Hanfstaenglnek hívták, vagyis egy amerikai zsidó volt a személyi trénere, aki azzal kezdte nála a pályafutását, hogy Kammerad Adolfnak egy egész ezer dollárt kölcsönzött. A többi már ment olajozottabban is, amikor beszálltak a nagy bankárcsaládok is, vagyis a FED "baráti köre". Amerikában felhőkarcolókról ugrálnak le a bukott befektetők, hiszen világválság van, nemdebár? Hitler meg pont ekkor csodát tesz. Ezt a történészek azzal magyarázzák, hogy Hitlert a német nép a világválság miatti kétségbeesésében választotta. Akkor miért nem választottak máshol is kismillió Hitlereket, akik megoldották volna az egyes birodalmak, országok világválsági traumáit? Na figyelj, zsidóbolsevista Grósztata, te szovjet kettősügynök képmázoló piktor, tudom, hogy tudsz oroszul. Szerezd be, olvasd el Nyikolaj Viktorovics Sztarikov könyvét, melynek címe: «Кто заставил Гитлера напасть на Сталина», Издатель Питер, в 2008 г. Abból mindenre választ kapsz, arra is, hogy a franciák mindig is az angolszászok kapcarongyai voltak.
@nandras1951
@nandras1951 4 жыл бұрын
@@palmaiattila3288 Pardon! Elmebetegekkel nem szoktam vitatkozni ...
@Lifeless_person0.1
@Lifeless_person0.1 Жыл бұрын
Lol 1,5k. Like
@sandorfabian9373
@sandorfabian9373 2 жыл бұрын
Ez elégé sablonos lett napoleon többet érdemele
@sandorkatona7868
@sandorkatona7868 7 ай бұрын
Bonaparte nem volt francia
@ABC1900.
@ABC1900. 4 жыл бұрын
2 napja van fenn a you toubon ès már 201 ezer feliratkozó.Lehetetlensèg! 24 órán belül több száz nèző!Hogy a faszomba!!!
@tizeslista_hu
@tizeslista_hu 4 жыл бұрын
A csatorna több, mint 3 éves, ez a videó került fel 2 napja. :)
@koldulobaratx9859
@koldulobaratx9859 4 жыл бұрын
Köxx1o-es
@frankprince7247
@frankprince7247 Жыл бұрын
A legizgalmasabb résznél maradt félbe! Hogyhogy egész életében? Mérgezték? Vagy olyasmit evett, amiben arzén volt? talán az ivóvíz? Mitől kapott Napoleon egész életében nagy mennyiségű arzént?
10 érdekesség az ÓKORI SPÁRTÁRÓL, amit eddig talán nem tudtál
12:33
A 10 legszörnyűbb uralkodó, aki valaha trónra lépett
13:37
Tízes Lista
Рет қаралды 619 М.
Violet Beauregarde Doll🫐
00:58
PIRANKA
Рет қаралды 32 МЛН
This Dumbbell Is Impossible To Lift!
01:00
Stokes Twins
Рет қаралды 36 МЛН
English or Spanish 🤣
00:16
GL Show
Рет қаралды 7 МЛН
7 legnagyobb Tudományos Hiba a filmekben!
14:55
Tanulom Magam
Рет қаралды 175 М.
Milyen egy Atomtengeralattjárón Szolgálni?
15:08
Tízes Lista
Рет қаралды 11 М.
Chernobyl in Hungary
18:55
Időutazó
Рет қаралды 317 М.
A leghatalmasabb uralkodónők, akik valaha trónra ültek
15:10
Tízes Lista
Рет қаралды 91 М.
Mi történt valójában a francia forradalom során?
6:19
Violet Beauregarde Doll🫐
00:58
PIRANKA
Рет қаралды 32 МЛН