5 Błędów podczas palenia Ekogroszkiem

  Рет қаралды 710,824

WARSZTAT U JAKUBA

WARSZTAT U JAKUBA

Күн бұрын

Jak palić ekogroszkiem żeby spalanie było prawidłowe? Jakich błędów unikać podczas palenia w piecu ma ekogroszek? jak eksploatować pięć? jaki pięć wybrać do domu?
Subskrybuj kanał żeby być na bieżąco z każdym filmem!
/ warsztat-u-jakuba-1038...

Пікірлер: 656
@warsztatujakuba
@warsztatujakuba 3 жыл бұрын
Wymień w komentarzu swoje spostrzeżenia
@mitu1830
@mitu1830 3 жыл бұрын
1. Kupowanie kotła z przedpotopowym sterownikiem. Powinien mieć algorytm PID. Nastawiamy temperaturę na kotle i zapominamy, dobry groszek się spali. Nie wyobrażam sobie użytkownika, który 30 razy dziennie zmienia parametry, zależnie od sytuacji (np. załączenie się pompy CWU). A, tak się dzieje, ktoś nastawi we wrześniu i do marca leci na tym samym. 2. Temperatura powrotu. Użytkownicy mają to gdzieś 40, 45, 35, bez znaczenia. Niestety doprowadzi to do korozji niskotemperaturowej. Zawór ATV i pompa, sprzęgło hydrauliczne, zawór mieszający, pompa przewałowa. Jest sporo sposobów żeby zadbać o wysoką temperaturę powrotu. Zawór 4D nie działa w wielu sytuacjach np. zimny powrót z CWU. 3. Kupowanie kotła o zbyt dużej mocy. Mam dom 120 metrów, to kupię kocioł 20 KW, będzie na zapas. Tak, to nie działa, w takim domu wystarczy kocioł 8 KW, ale tutaj producenci mają w poważaniu i w ofercie większość kotłów ma moc 12-15 KW. Nawet najlepsze ustawienia i super ciąg nie poprawią sytuacji. 4. Ogrzewanie CWU latem, najlepiej najtańszym ekomiałem za 400 zł. Do tego najlepiej 400 litrów bojler, na 3 osobową rodzinę. Latem jest słaby ciąg, do ogrzania wody wystarczy 3 KW, kocioł dławi się przez kilka miesięcy, większość energii ucieka w komin. Są lepsze metody ogrzewania wody od czerwca do września kocioł lepiej wygasić. Bojler 140 litrów nagrzeje się szybciej, dodatkowo wykorzystamy całą ciepłą wodę. 400 litrowy zasobnik nadaje się do koszar i pensjonatu, gdzie 3-4 osoby na raz nalewają wodę. W innym przypadku, po pierwszej kąpieli mamy już pomieszaną wodę letnią 400 litrów, jej dogrzanie zajmie 2-3 godziny. 140 litrowy nagrzeje się w godzinę. Wydatek ciepłej wody w drugim przypadku jest wyższy, a koszty niższe. 5. Kupowanie kotłów przestarzałej konstrukcji, z jakimiś rusztami wodnymi. Wszystko z byle jakiej stali. Ruszt powinien być żeliwny, palnik, też. Kocioł powinien mieć zawirowacze. Ruszt awaryjny jest zbędny i nielegalny. Na nim nie da się palić drewnem, bo nie ma powietrza wtórnego, zasmoli komin i wymiennik. Do palenia drewnem niezbędne są specjalne kotły. Sprawność na ruszcie awaryjnym wynosi 20-30%. Jak nazwa wskazuje, używa się go w przypadku awarii przez kilka dni zanim przyjedzie serwisant.
@warsztatujakuba
@warsztatujakuba 3 жыл бұрын
@@mitu1830 tylko ile osób wie to przed kupnem? Masz rację z tym sterownikiem jednak większość ma właśnie ten starszy typ, w dodatku ja znalazlem że do domu ok 120 m powinno być 17 kw sprzedawca natomiast doradził mi 20 kw, z tą grubością blachy to raczej w większości pieców jest podobnie przynajmniej nie tych marketowych
@mitu1830
@mitu1830 3 жыл бұрын
@@warsztatujakuba Tutaj idziemy w filozofię. Jasne nie musisz wszystkiego wiedzieć. W idyllicznym świecie, sprzedawca powinien Ci doradzić kocioł 10 KW z dobrym sterownikiem. Ale za 20 KW miał wyższą marzę, a sterowniki manualny już był w kotle, a tamten lepszy trzeba było zamówić. Doszliśmy do takiego momentu, że musimy się znać na wszystkim. Ja w ostatniej chwili kupiłem kocioł na pellet. Z czujnikiem żaru, z automatycznym sterownikiem i zapłaciłem za niego 8499 zł. Ma 10 KW i zmieścił się do kotłowni 4 mkw. Pellet nie jest mokry, paliwo jest powtarzalne, mniej popiołu. A przez funkcję wygaszania ma lepszą sprawność. Czemu kotły na ekogroszek nie mają zapalarki i czujnika żaru? Jest tylko jeden kocioł na rynku z czujnikiem żaru. A, no dlatego, że krąży legenda po internecie, że ekogroszek jest tani. A kosztem komfortu użytkownicy godzą się na niedogodności.
@mitu1830
@mitu1830 3 жыл бұрын
@@warsztatujakuba A o jakości spawów i grubości blachy opowiadał mi szwagier, który jest spawaczem. Często spawał 2-3 letnie kotły na groszek. O marketowych kotłach nie chcę nawet pisać. Są to produkty, które prezentują różną jakość, zależy, kto był na zmianie i spawał, pasował części do siebie, czasem jest ok, czasem trafiają zdjęcia do neta i ludzie się śmieją. Przecież zbiornik na paliwo nie musi być ze stali. Może być wykonany z materiałów odpornych na korozję np. żywicy, niepalnych tworzyw. Ale chyba łatwiej zrobić z blachy 3mm pomalować byle czym i tyle. Za 5 lat klient kupi nowy.
@tipsss85
@tipsss85 3 жыл бұрын
to suszenie worków + temperatura zadana 60 st C mowil tez u nas serwisant przybijajac gwarancje rozruchową, pytalem czemu akurat 60 st C - to mowil wlasnie o tym ze ponizej tych temperatur piec zaczalaby rdzewieć, podobnie z wilgotnym weglem do podajnika.
@TheMichal1260
@TheMichal1260 2 жыл бұрын
Po kilku latach przygód ze swoim piecem na eko mogę się podzielić wiedzą ale tylko z najprostszych sterowników bez żadnych automatów, czujnikami temperatury itd. Z mojego doświadczenia to za jakość ogrzewania i wypalanie samego ekogroszku kluczową role gra jakość opału - myślę że stosunkowo to 70% opał 10% pogoda i 20% same parametry ustawienia. Generalnie, jeżeli ustawicie za dużo podawania to będzie niespalony węgiel, jak za mało to nie wejdzie na temperaturę i się będzie palić w kolanie a nie w palenisku. Grunt to wycelować mniej więcej tak żeby było względnie dobrze i tyle. Jedyną zmienną jest jeszcze stosunek pauz do podawania i tu wydaje mi się że to zależy od pieca, u mnie lepiej wychodziły np. 5s podawania i 40 przerwy ale u kolegi lepsze było 2-3s i 20s przerwy. To już trzeba testować ale to nie są kolosalne różnice, raczej kosmetyczne. Więcej parametrów właściwie nie ma, no jest jeszcze moc dmuchawy ale w starym sterowniku na przykład w ogóle nie miałem tej opcji i dmuchawa albo chodziła albo nie i też się wypalało. Czasami węgiel się nie będzie wypalał bo po prostu jest chujowej jakości i nie jesteś w stanie nic parametrami zrobić. Dajmy na to węgiel się nie dopala, to na logike zmniejszamy dawkę żeby mógł się lepiej wypalić. Tylko że przy zmniejszeniu dawki wolniej będzie osiągał temperature (albo wcale nie będzie osiągał), więc będzie podawał cały czas, co nie pozwoli i tak mu się wypalić i koło się zamyka. Można mu zmniejszać te dawki tak że go zmusisz jakimś cudem żeby spalał całkowicie wszystko, ale znowu woda na piecu będzie miała 30 stopni xD Także jak ktoś się męczy z ustawieniem, ustaw na dane startowe i patrz co się dzieje na palenisku, jak będzie za dużo to zwiększ pauze i sprawdź popiół na następny dzień. Jak będziesz zmieniał parametry to odważnie, np po 10-15s w pauzie bo zrobisz 2s, zmieni się temperatura na zewnątrz, wiatr wilgotność i nie zobaczysz różnicy. I jak już czujesz że doszedłeś do momentu w którym masz na tyle niskie dawki że piec chodzi głównie w trybie pracy ma zadaną temperaturę a i tak się nie dopala to zmień dostawce opału ;)
@eugeniuszptak6555
@eugeniuszptak6555 2 жыл бұрын
Dziękuję za dobrą radę. Jest pomocna
@MsBrandonblack
@MsBrandonblack 2 жыл бұрын
Krótko i tresciwie bardzo pomocny materiał
@grzegorzbaczynski35
@grzegorzbaczynski35 Жыл бұрын
Bardzo dobry film instruktażowy. Bez owijania, lapidarnie a konkretnie. Pomógł mi Pan ustawić piec. Dziękuję i pozdrawiam
@eugeniuszptak6555
@eugeniuszptak6555 2 жыл бұрын
Dziękuję za dobre rady
@lukaszdzieciol2561
@lukaszdzieciol2561 2 жыл бұрын
Dzięki
@andrzej4212
@andrzej4212 3 жыл бұрын
Ciekawie Pan się wypowiada.Uwagi istotne.
@slawmech1
@slawmech1 3 жыл бұрын
Fajny filmik. Łapka i sub leci.
@adalbertandrewspl.6907
@adalbertandrewspl.6907 2 жыл бұрын
Dzieki za opis przyczyn powodujących spieki. To jest pieta achillesowa wielu uzytkowników pieców Defro .
@darekp_02
@darekp_02 2 жыл бұрын
spieki też mam ale w klimoszu. Ale tylko na początku jak się piec rozpala. Później nie ma. Bo jak poprawię, że na początku spieków nie ma to będą później w czasie pracy. Trzeba to wyśrodkować, ale zawsze jakieś będą
@adalbertandrewspl.6907
@adalbertandrewspl.6907 Жыл бұрын
@@darekp_02 - reguluję je nadmuchem powietrza przez wentylator . To pomaga. Zbyt dużo powietrza powoduje duzy wzrost temperatury i żużlowanie popiołu.
@francula1000
@francula1000 9 ай бұрын
Dzięki za info Pomogłeś mi rozwiązać pewien problem
@Schattendragonfly
@Schattendragonfly 6 ай бұрын
Znakomity materiał, czegoś takeigo potrzebowałam! Weszłam w posiadanie nieruchomości z piecem i to zimą , a nie mam w obsłudze żadnego doświadczenia i miałam często sytuacje występowania spieków, nie wiedziałam jak sobie z tym poradzić i z czego to wynika; intuicyjnie chciałam zwiększyć nadmuch bo myślałam że się niedopala skoro zostają bryłki, a czasem wręcz ogromne zlepki. Zdarzają się też problemy gdzie piec nie jest w stanie dobić do zadanej temperatury nawet np 50stopni (węgiel 27-29) i oczywiście wyłącza się z błędem nierosnącej temperatury. Powoli rozpoznaję co i jak, ale pokazanie w tym nagraniu na przykładach kon kretnie wyglądających spieków, niedopalenia itp i wyjaśnienie ich przyczyn jest dla mnie na wagę złota, bardzo dziękuję! Zdecydowanie zbyt często blokuje się też ślimak; mam wrażenie że alo z powodu wilgotnego miału w worku z groszkiem (otwieram worki na kilka dni przed użyciem ale wiadomo że górna partia przeschnie a dół pewnie w folii nadal wilgotny), albo jego (miału) ilości, bo nie znalazłam żadnych większych kawałków w ślimaku a jedynie zbity miał/pył/drobiny, które byćmoże nie będąc sypkimi zbijają się i blokują obroty i powodują zerwanie śruby. Mam nadzieję że szybko będę zdobywała doświadczenie w zakresie ustawień i nie będę musiała martwić się o wyłączanie pieca w dzień czy w nocy. Zima i nastostopniowe mrozy to czas gdzie taka inicjacja ma wysoki priorytet; albo sie pali, albo można się żegnać z rurami z wodą i kaloryferami.
@bubu3561
@bubu3561 2 жыл бұрын
PROSTE MĄDRE RADY,PROSTO WYTŁUMACZONE.SZYBKO I DO CELU
@lzawadzki100
@lzawadzki100 2 жыл бұрын
W sprawie ustawień: pamiętajmy, że mamy dwa tryby pracy kotła (rozgrzewanie i podtrzymanie). Oba te tryby trzeba ustawiać niezależnie. Problem ten zauważyć można przy dużych zmianach temperatury na zewnątrz. Niska temperatura częściej piec chodzi na rozpalaniu, wysoka temperatura dłużej na podtrzymaniu.
@righdruadh1406
@righdruadh1406 Жыл бұрын
Bardzo pożyteczny film. Pozdrawiam.
@corsiarz77
@corsiarz77 Жыл бұрын
Mądrze gadasz, widać doświadczenie a nie powtarzanie banałów wyczytanych na debilnych forach. 8 lat użytkowałem kociołek na ekogroszek. Zawsze... ale to zawsze paliłem suchym opałem. Efekt- do dziś zasobnik z zerową ilością rdzy, podobnie jak rura podajnika czy ślimak. Po prostu jak nowe. Kocioł zawsze pracujący z zaworem 3D dla podniesienia temperatury powrotu. Środek kotła po 8 latach wręcz idealny, zawsze czyszczony zwłaszcza ze smoły w palenisku jeśli się pojawiła co by blachy nie żarła. Z mojej strony robiłem wszystko aby służył jak najlepiej i najdłużej. Ale producent a raczej konstruktor zniweczył moje poświęcenie. Węgiel podawany przez ślimak wchodzący do kotła po prostu wytarł w płaszczu wodnym wielką dziurę. A wystarczyło dać w tym miejscu mocniejszą blachę. Niby producent oferuje naprawę ale kocioł trza wyjąć, potem czekać aż pospawają i oddadzą i znów targać do kotłowni. A w styczniu nie za bardzo tak bez ogrzewania. No i dwie tony grochu sprzedałem (a chętnych nie brakowało), zamontowałem kociołek na pelet i wtargałem nowy opał. Czyściutko, bez wszechobecnego czarnego pyłu, bez ogromnej ilości paskudnego popiołu. Ładny zapach lasu w kotłowni a znikome ilości pyłu popiołowego rozsypuję na trawnik.
@emka4911
@emka4911 2 жыл бұрын
Ja wysypuje po kilka worków do balii. Powody są dwa, raz,że ekogroszek jest mokry,a dwa,że czasami można znaleźć zanieczyszczenia w węglu.
@tiger2k206
@tiger2k206 3 жыл бұрын
Witam w koncu trafiłem z ustawieniami dzieki za podpowiedzi sa spieki ale nie już takie wielkie tylko takie jak na filmiku takie moga byc. Teraz mam pytanko jest już cieplej jakie ustawienie zrobic podzczas podtrzymania żeby nie przegrzewał piec wklepałem na prube 17s pracy i 16 min przerwy wentylator 40%
@johnlocke258
@johnlocke258 2 жыл бұрын
Mam piec 11 kw na ekogroszek. Sterownik PiD. Dom nowy. Mega ocieplony. Powierzchnia 150 m2. Temp puszczona na grzejniki 40 stopni. W domu 24 do 25 stopni. Palę od połowy września do kwietnia. Zużycie na cały sezon to 2500 kg ekogroszku Wesoła wraz z CWU
@darekp_02
@darekp_02 2 жыл бұрын
24 stopnie w domu? jej nie wytrzymałbym...
@karolnehring6243
@karolnehring6243 2 жыл бұрын
Sterownik Argos Pod kolego masz ?
@konradmazur1979
@konradmazur1979 2 жыл бұрын
Podstawa: dobór mocy kotła. 70-80W/m2 powierzchni użytkowej domu jest wystarczająca.
@cezarypsiuk7962
@cezarypsiuk7962 Жыл бұрын
temperatura graniczna w kotłach kondensacyjnych między kolektorem grzewczym a kondensacyjnym to 56"C dlatego ja ustawiam temp na kotle tak aby zegar manualny mi nie schodził poniżej tej temperatury, moralnie regulator ustawiam tak na 64"C. Zapobiega to klejeniu popiołu do ścianek pieca i tworzeniu z popiołu warstwy termoizolacyjnej. piec mniej się zasyfia
@warthunder2808
@warthunder2808 3 жыл бұрын
Dam Panu rozwiązanie mokrego węgla. Co do zasady prawie zawsze przywożą mi mokry/wilgotny węgiel ...bo jest płukany. Składuje zapas worków z groszkiem w piwnicy, w kotłowni z piecem . Jak układam partie worków to kłuję w nich kilka otworów pogrzebaczem. Po miesiącu składowania groszek jest suchy. Nie wyobrażam sobie rozsypywania węgla z worków , nie po to kupuje w workach.
@kanut1976
@kanut1976 2 жыл бұрын
Ja mam miejsca na 6 otwartych worków, czyli jeden zasyp. Rozwiązanie jest proste. Po zasypaniu zasobnika. 150 kg i wystarcza mroźną zimą na 10 dni.
@norbertgrzegorczyk8540
@norbertgrzegorczyk8540 2 жыл бұрын
Plik
@zygakoloch8438
@zygakoloch8438 2 жыл бұрын
ja też mam dobre rozwiązanie a mianowicie biore opał od dostawcy co go składuje pod wiatą i obojętnie o jakiej porze roku jest suchy ,zawsze powtarza luzem jest pod chmurką a workowany pod wiatą i się zawsze pyta w jakich workach chce jutowych czy folia a foliowe są orginalnie z dziurkami biore 10 lat i zawsze jest ok.
@igorwirus856
@igorwirus856 2 жыл бұрын
Kupuję węgiel luzem - suszę latem na słońcu i pakuję do worków. Dlaczego tak postępuję? Znajdowałem w workowanym kamienie, a nawet trafił się gruby stalowy pręt.
@darekp_02
@darekp_02 2 жыл бұрын
@@zygakoloch8438 też tak robię. Ale w worku foliowym zawsze zawilgnie bo "nie oddycha".
@kanut1976
@kanut1976 2 жыл бұрын
Ja mam Galmet EKO-GT KWP2 16kW. Jest bardo dobry, idealnie sobie radzi... tym, że ja nie palę syfem, tylko zawsze powyżej 27
@yooreki.5360
@yooreki.5360 2 жыл бұрын
Czy masz domowy sposób na sprawdzenie kaloryczności węgla?Jak to robisz,czy też wierzysz napisom na worku?
@TheXquantumleap
@TheXquantumleap 3 жыл бұрын
Bardzo dobre porady. choc nie mam pieca (mam mieszkanie z centralnym) to na pewno pozyteczne porady
@warsztatujakuba
@warsztatujakuba 3 жыл бұрын
Dzięki, to masz spokojną głową przynajmniej :)
@wm.g.w.917
@wm.g.w.917 3 жыл бұрын
To też jest centralne.
@koluskaaa1216
@koluskaaa1216 2 жыл бұрын
Witam. Jeżeli latem pale tylko ma wodę to jaka minimalna temperatura powinna być na piecu ? Też co najmniej 50 stopni ?
@snejczan
@snejczan 2 жыл бұрын
Piecem i wszystko jasne na temat wiedzy
@piotrrabenda2031
@piotrrabenda2031 2 жыл бұрын
Każdy wie o co chodzi także po co ten komentarz? Na pojazd ciężarowy z naczepa nigdy nie mówisz TIR?
@rafalpeka2743
@rafalpeka2743 Жыл бұрын
👍👍👍👍
@Jakub_A_TUNING
@Jakub_A_TUNING 3 жыл бұрын
Super video like 👍👍👍👍🚜🚜🍻🍺💪💪👌🙂🤣🖐😎😃
@Jacek6913
@Jacek6913 2 жыл бұрын
występuje u mnie 4 błąd. lewa strona ładnie mi dopala że prawie sam popioł jest, a prawa strona cały czas spieki się robią. patrząc na kolor ognia to prawa strona rzeczywiście mniej powietrza dociera. zlikwidowałem to uszczelniając do okoła palnik aby powietrze bokiem nie uciekało. ale i tak mam większe spieki z prawej strony. Interesuje mnie jak przeczyścić te rury od wentylatora? można np użyć sprężonego powietrza o wentylatora w stronę pieca aby wydmuchać te za nieczystości ?
@meyzibleyzi9285
@meyzibleyzi9285 2 жыл бұрын
Apropo rdzewienia zasobnika proponuję polewać ściany od wewnątrz olejem po smażeniu, nie rdzewieje , sprawdzony sposób!
@ja4141
@ja4141 Жыл бұрын
Ja swój zasobnik do pełna zalem olejem, musiałem tylko połączenie z retortą dobrze uszczelnić bo przeciekało . A tak na serio to trzeba część powietrza z dmuchawy do zasobnika poprowadzić . W iekszosc kotłów to posiada i co po problemie . To powietrze będzie wypychalo wilgoć do paleniska . Oczywiście wszystko musi być szczelne .
@bartoszkielinski8488
@bartoszkielinski8488 2 жыл бұрын
Maksymalna wartość energetyczna dla ekogroszkow to 28 Mj/kg. Łatwo poznać po ściankach kotła czy jest za mały nadmuch, bo przy dobrym dobrze powietrza sciany będą pokryte równą warstwą popiolu, zaś przy niedoborze powietrza będą tzw "frędzle"
@leonardrusjan3660
@leonardrusjan3660 2 жыл бұрын
nie Mj/kg, ale MJ/kg
@cracusivanda7762
@cracusivanda7762 2 жыл бұрын
Wszystkie uwagi ,które wymieniłeś w tym filmie są bardzo ważne ,bo od nich będzie zależało ,ile węgla spalimy ,czy dobrze ogrzejemy dom ,czy zapłacimy więcej za prąd ,czy nie .
@jozefwojciechowski2148
@jozefwojciechowski2148 Жыл бұрын
Bardzo dobrze opowiedziane brawo!
@marcinszygula536
@marcinszygula536 Жыл бұрын
Po pierwsze dla czego w paliwie tyle wody?Dla tego że kupiłeś u oszusta waga się zgadza ale reszta nie.Piec lepiej większy niż mniejszy A palenie efektywne i ekonomiczne jest wynikiem wieloletniej eksploatacji przez użytkownika.Zadne rady tutaj nie pomagają.
@pawelprzybylski2107
@pawelprzybylski2107 2 жыл бұрын
Przed montażem nowego kosza od wewnątrz dałem grunt antykorozyjny polrust, potem całe wnętrze z pokrywą potraktowałem kauczukiem w sprayu do konserwacji podwozi(nie bitex!!). Tak powinni robić producenci. Węgiel zawsze ma jakąś wilgoć i przy załadunku aż boli jak w gołą blachę się uderza. Dodatkowo można podajnik od czasu do czasu podlać niewielką ilością nowego oleju silnikowego(spokojnie nie będzie się on palił tylko się wtuli w metal - będzie cichsza praca). Dzięki tym zabiegom mam 4 lata zero korozji. Poprzedni kosz miałem 3 lata przegnił nie do uratowania.
@nameunname7898
@nameunname7898 Жыл бұрын
u mnie w defro po 4 (5?) latach nawet lakier w zasobniku się nie starł, niczym dodatkowo nie malowane, ale palone suchutkim węglem
@pawelprzybylski2107
@pawelprzybylski2107 Жыл бұрын
@@nameunname7898 być może dobry lakier plus łagodne traktowanie.
@marcinuczak2239
@marcinuczak2239 2 жыл бұрын
Dziś wielkimi błędem jest cena ekogroszku, dzięki naszym Polskim przyjaciulom pośrednikom.Nabywajom węgiel w kopalni za 900 zł.tona a sprzedają za3.400zł tona,będę palił czymkolwiek byle nie ekogroszkiem . Niestety jak to w Polsce bywa ździerstwo nie zna granic dzięki naszym przyjaciulom pośrednikom
@Carl-qw2mq
@Carl-qw2mq Жыл бұрын
Cześć, zaczynam przygodę z piecem i jestem zielony. Proszę o poradę co zrobić aby było lepiej. Problem jest z rozpaleniem… dokładam drzewa non stop i piec bardzo rzadko osiąga zadaną temp. 50s ustawienia:(czas podawania 6s, przerwa podawania 3 min) Temp. załączenia pompy 35s, Siła nadmuchu 9 bieg, Przerwa w podtrzymaniu 15min
@ryszardszymoniak3213
@ryszardszymoniak3213 3 жыл бұрын
13 rok na sterowniku z PID i nie mam pojęcia o czym mówią ludzie wymieniający między sobą jakieś czasy podawań itd. Wrzucam węgiel do zasobnika, temperatura zadana 60 na kotle, resztą steruje zawór trójdrożny i tyle.
@mikoajtom26
@mikoajtom26 3 жыл бұрын
To samo mam, kocioł z ogniwo i jakiś sterownik który cały czas sam reguluje podawanie :D. Zamiast oszczędzać pięćset złoty na sterowniku to potem muszą z kalkulatorem siedzieć :D
@eko-palnik1193
@eko-palnik1193 2 жыл бұрын
Kto bogatemu zabroni.
@axxxim9116
@axxxim9116 2 жыл бұрын
Ja też 8 lat na sterowniku PID piec Stalmark 11KW i nic nie reguluję . Pale ekogroszek min. 27 Mj.kg Pozdrawiam
@ACGninja64
@ACGninja64 2 жыл бұрын
Piec 12 kW, od czterech lat z funkcją PID, i idę tylko zasypać zbiornik, a co dwa tygodnie wyczyscic.
@arturkobusinski4590
@arturkobusinski4590 2 жыл бұрын
@@axxxim9116 a weź i miej pewność że ma taką kaloryczność, sprzedawcy są tak beszczelni że podrabiają nawet markowe ekogroszki.
@GAL_NONIM
@GAL_NONIM 2 жыл бұрын
A ja głupi dałem nawiew przy podtrzymaniu praktycznie cały czas no i oczywiście obroty dmuchawy na 100% bo myślałem że lepiej się będzie paliło. Trzeba będzie przetestować.
@mariuszlewandowski2297
@mariuszlewandowski2297 3 жыл бұрын
nawet mokry węgiel w workach jutowych po wóch trzech tygowniach jest suchy
@rystar22allegro84
@rystar22allegro84 2 жыл бұрын
W pełni potwierdzam. W październiku tego roku zakupiłem 4 tony eko-groszku. Niestety o tej porze roku musiał być mokry jak mi go przywieźli, ale poleżał w suchym pomieszczeniu coś około miesiąc i woda odparowała. Tym bardziej że, był zapakowany w worki foliowe z perforacją. Pozdrawiam.
@damianszuszka9107
@damianszuszka9107 3 жыл бұрын
Witam. Bardzo trafne uwagi. Proszę mi napisać czy taki piec jak pana tz z takim palnikiem nadaje się do pelletu ?
@eko-palnik1193
@eko-palnik1193 2 жыл бұрын
Ekogroszek i pellet nigdy nie powinny być spalane w tym samym kotle.
@WojtekCBRF
@WojtekCBRF 2 жыл бұрын
@@eko-palnik1193 a dlaczego? Ja mam kostrzewa pfl 15 kw i można palić pelletem, węglem, owsem i awaryjnie drewnem. Do pelletu jest drugi palnik, stalowy, ekogroszek- żeliwny.
@CrisisKL
@CrisisKL 3 жыл бұрын
Dobrze to wszystko ująłeś, ja podobnie jak Ty dochodziłem do tych wniosków sam. Dodał bym do tego jeszcze temperaturę powrotu, dobrze jest ją utrzymywać na poziomie nie niższym niż 50 stopni - to również na wpływ na rdzę w kotle. Jednak najważniejsze jak dla mnie to suchy opał. Kupuję zawsze w lecie lub późną wiosną. Poza tym trzymam część opału w kotłowni i otwieram worki na tydzień przed zasypem. Do tej pory nie mam ani jednego śladu korozji a ślimak po kilku latach wygląda jak nowy. Czyszczenie jest bardzo ważne, tak jak powiedziałeś kanały powietrza też trzeba czyścić regularnie. Jednak do końca nie zgodzę się, że nie zawsze kaloryczny węgiel jest dobry. Ja używam zawsze najbardziej kalorycznego jaki oferuje producent i nie mam problemów. Wszystko jest kwestią ustawienia sterownika. Ja palę groszkiem również w trybie letnim na wodę i wtedy wystarczy lekko zmienić ustawienia sterownika i wszystko dobrze działa.
@warsztatujakuba
@warsztatujakuba 3 жыл бұрын
Polecasz jakiś konkretny ekogroszek jakieś firmy?
@SP-yh2qv
@SP-yh2qv 3 жыл бұрын
@@warsztatujakuba Podepnę się pod temat , co do kaloryczności zgadzam się z tym że ważna jest jakość , dobrym paliłem w latem i zimą bez problemów, dodam że próbowałem z 10 rodzajów eko przez 3 lata. Sumarycznie wychodzi na to samo a nawet na plus dla bardziej kalorycznego dobrej jakości, czyli mało smolny ,popiół, siarka plus dobre ustawienia-dobry sterownik - palnik i odpowiednia moc kotła. Ja mam kocioł 16kw do ogrzania 180 metrów grzejniki stare budownictwo styropian 12cm , w domu 23 stopnie w styczniu zużyłem 530 kg średnia moc z jaką pracował kocioł 3,7kw maxymalna to 4,2kw max zużycie dobowe 20kg , mogłem spokojnie kupić kocioł 12kw a patrząc na obecne zimy to gaz . Nie robię reklamy ale Ja stawiam ba Bartex silwer i gold.
@ewu1717
@ewu1717 5 ай бұрын
Wlasnie mam taki problem, ze pol paleniska sie wypala a pol przesypuje. Dodam, ze czyscilem otwory nawiewne
@geniameza7889
@geniameza7889 3 жыл бұрын
Dla mokrego ekogroszku najlepiej mieć taki jak na tym filmie podnośnik, ale z burtami wokól 3 boków blatu. Mokry groch sypiemy na blat - wejdzie z 5 worków i po tygodniu leżakowania na podnośniku już suchy zsuwamy do zasobnika. Proste. kzfaq.info/get/bejne/rb2ShLpql56oinU.html
@prawdakuje1152
@prawdakuje1152 Жыл бұрын
Glupie rady ? a wystarczy nie miec zamknietych okien w piwnicy tylko etetyczna blacha sitko otworami 5mm caly czas przewiew to samo szybki wyschnie i nie ryzykujesz zycia
@ewadzieciak6251
@ewadzieciak6251 3 жыл бұрын
Dzięki za materiał o ciepłownictwie, myślę, że jeszcze będziesz musiał się trochę podszkolić. Jak możesz to podaj źródło, które "mówi o temp kotła "55 do 60°C" poparte badaniami, o temperaturze spalin nie wspomnę. "Jak palić ekogroszkiem żeby spalanie było prawidłowe? " na KZfaq Jockey jest specem w tej dziedzinie. Punkt rosy można samemu sprawdzić, w moim kotle nawet przy nastawach pieca 43°C nie występuje. Najprostszy sposób na wilgotny ekogroszek i spieki żużlowe (nie koksowe) to dodanie wapna. Ps. Różnica między temperaturą zasilania i powrotu (delta) jak najniższa.
@warsztatujakuba
@warsztatujakuba 3 жыл бұрын
Spoko,pewnie że muszę się podszkolić :) Natomiast To co powiedziałem o punkcie rosy o rdzy w kotle i wykwitach z komina nie jest niczym nowym i radzko spotykanym poszperaj wiele osób ma ten problem.Napisz coś więcej a konkretnie co chciałabyś sprostować w moim filmie i co Ty uważasz jeśli możesz
@ewadzieciak6251
@ewadzieciak6251 3 жыл бұрын
@@warsztatujakuba "co chciałabyś sprostować w moim filmie ", Generalnie materiał filmowy jest bardzo dobry, każdy poradnik "spontaniczny" poparty własnymi spostrzeżeniami, jest wartościowy i przydatny. Wybrałeś bardzo trudny temat jako poradnik, ciepłownictwo jest bardzo trudną dziedziną. Ja osobiście nie odważyłbym się w tej dziedzinie wypowiadać stanowczo co i jak, tutaj trzeba trochę "ostrożności", temat jest zbyt złożony. Podam przykład na swojej instalacji CO. 1. komin - około 15 m 2. instalacja grawitacyjna 3. brak pomp a jednak delta poniżej 6 °C 4. kocioł na zamówienie z wytycznymi (pomyłka pracownika - zrobił ruszt wodny) 5. na kotle zadana nie więcej jak 50°C Obecnie zużycie ekogroszku skarbek 27/29MJ to poniżej 8 kg/24, średnio to 7 kg. Kocioł ogrzewa 60m² + 80 L CUW, ilość wody w układzie to 250 L. Ps. Raz zapomniałem po czyszczeniu kotła założyć deflektor (miska azora), 2 kg groszku więcej na dobę
@donniasty
@donniasty 3 жыл бұрын
@@ewadzieciak6251 Jak już prosisz o pisanie do Ciebie per Pani to pisz jako Pani, a nie "odważyłbym się", "zapomniałem". :P
@ewadzieciak6251
@ewadzieciak6251 3 жыл бұрын
@@donniasty Konto na yt jest założone dla mojej drugiej połowy, jednak ja z niego korzystam, nie chciałem zakładać konta typu XY23qDFGHH albo Porzucona Eksploracja itd. W brew pozorom ewa dzieciak jest to unikalny nick i taki miał być, na imię mam Eu-geniusz - raczej Eu. Nie chcę zaśmiecać bo to nie mój kanał. Pozdrawiam
@andree2000
@andree2000 2 жыл бұрын
Z niego taki ekspert, że wykręcił zawór bezpieczeństwa i zakręcił korek metalowy. Szczyt bezmyślności i nieodpowiedzialności
@beatabecia5249
@beatabecia5249 3 жыл бұрын
Dobrze jest kontrolować tem. powrotu . Polecam zawór trójdrożny lub wymiennik płytowy. Ja tak miałem piec był w układzie otwartym a mieszkanie w układzie zamkniętym pod lekkim ciśnieniem. I zawsze powrót miałem dogrzany a co za tym idzie to piec nie szalał tylko dogrzewali wodę.
@eko-palnik1193
@eko-palnik1193 2 жыл бұрын
I to jest porada w punkt.
@mariolatrafna3353
@mariolatrafna3353 2 жыл бұрын
Mąż
@adnisony1700
@adnisony1700 3 жыл бұрын
Jeśli masz mokry groszek to zmień dostawce. Od lat biorę z jednego miejsca bo tam mają miernik wilgoci i możesz sobie sprawdzić wilgotność węgla. Brałem kiedyś z Tauron i też był suchy.
@eko-palnik1193
@eko-palnik1193 2 жыл бұрын
Bzdura. Węgiel to kamień więc co ma przyjmować. Wystarczy wysypać z worka i po 24 godzinach jest suchy.
@adnisony1700
@adnisony1700 2 жыл бұрын
@@eko-palnik1193 I masz tą wiedzę z gadanie wilgotności czy to są twoje wyobrażenia?
@marcinyyy5683
@marcinyyy5683 2 жыл бұрын
@@eko-palnik1193 To wsyp ten węgiel po 24h. do zbiornika bez napowietrzania i zobaczysz jaki jest suchy😁😁
@marekkarat9593
@marekkarat9593 2 жыл бұрын
@@eko-palnik1193 kamień i nie ciągnie wody xD nie czytajcie takich głupot bo sobie zepsujecie kocioł
@eko-palnik1193
@eko-palnik1193 2 жыл бұрын
@@marekkarat9593 Nikomu nie każę wsypywać mokrego węgla do kotła. Węgiel przed wsypaniem do kosza powinien być przechowywany w suchym przewiewnym pomieszczeniu a na 24-48 godzin przed wsypaniem wysypany przy kotle do odpowiedniego drewnianego pojemnika. Najczęściej jednak ludzie trzymają węgiel w zimnych nieprzewiewnych pomieszczeniach i wsypują bezpośrednio z worka węgiel który do odparowania i złapania odpowiedniej temp. traci 30% wartości energetycznej.
@tosa7878
@tosa7878 2 жыл бұрын
Dokladnie mam problem ze w palniku po lewej wydobywa się dobry popiół a po prawej czarny niedopalony. Co dokładnie poprawić i czy ten nie dopalony mogę spowrotem wrzucić do podajnika?
@warsztatujakuba
@warsztatujakuba 2 жыл бұрын
Nie nie Wrzucaj, wyczysc kanału od nadmuchu u mnie wyjmuje się kielich i jest dostęp to kanału który jest w palniku i tam na pewno od tej strony masz popiół i nie dmucha tam
@wojciechmajchrzak2250
@wojciechmajchrzak2250 2 жыл бұрын
Zastanawiam się czy ktoś pomoże. Mój piec ostatnio nie jest w stanie rozgrzać się do zadanej temperatury. Zaczęły robić się niewielkie spieki. Wydaje mi się że dzwonię nadmuchuje powietrze. Jest bardzo dobry ciąg u góry paleniska a środek bardzo mizerny. Czy coś mogło się rozszczelnić? Jakaś część popsuć? Już wszystko przeczyscilem, próbuje różnych ustawień i niewiele to daje.
@TheMichal1260
@TheMichal1260 2 жыл бұрын
Spróbuj mu zmniejszyć pauze, zwiększyć podawanie. Spieki mogą świadczyć o tym że partia węgla może być chujowa, raz tak miałem. Nie ważne jak bym nie ustawił były spieki. U mnie przy nieocieplonym domu przy wielkich mrozach to musiałem nie raz i dwukrotnie zwiększyć podawanie bo piec nie osiągał danej temperatury. Ew kup w markecie dla porównania ze 2 worki węgla
@mateuszczeladzki2548
@mateuszczeladzki2548 Жыл бұрын
Ja mam żeliwny kocioł klimosz i się rdzy nie boję. Ustawiam na piecu ile chcę a zawór czterodrogowy mam też. Dom 180m2 spalam 2- 2.5 tony w zimę ekogroszku 24Mj
@w_w_r
@w_w_r 2 жыл бұрын
Groszek w workach jutowych (kupuję tylko powyżej 27kJ) przechowuje w kotłowni, dodatkowo mam skrzynię na 3 worki do przesuszenia. Jedna porcja idzie ze skrzyni do zasobnika, następna jest nasypana do suszenia. Nie mam problemu z wilgotnością opału. Bardzo ważne jest regularne czyszczenie pieca wewnątrz - raz na tydzień, oraz komina - ja to robię co 3-4 tygodnie
@warsztatujakuba
@warsztatujakuba 2 жыл бұрын
Co ile masz ustawione podawanie nadmuch itd?
@w_w_r
@w_w_r 2 жыл бұрын
@@warsztatujakuba Dom 102m (bez ocieplenia), piec SEMRAU 9kW, przy dużych mrozach miałem podawanie 10s i przerwa 45s oraz dmuchawa 56% (przy tem. blisko 0 schodziłem do 7s - 50s - dmuchawa bez zmian). temperatura zadana na piecu 65'C, temperatura w domu 22-24'C, do tego jeszcze bojler ciepłej wody 100l.
@inprogs
@inprogs 2 жыл бұрын
nie wiem jakie macie kominy, ale przy 11kw z 160mm na 200mm komin ceramicznyy shiedla, od 7 lat nie muusiałem nic czyścić.... czyszczenie komina co 4 tygodnie to jakaś poorażka inżynierska
@lukaszbuczynski381
@lukaszbuczynski381 11 ай бұрын
@@w_w_r rodzice mają bardzo podobny metraż domu i też nieocieplony. Czy móglbyś napisać ile średnio ton ekogroszku Ci schodzi na zime?
@w_w_r
@w_w_r 11 ай бұрын
@@lukaszbuczynski381 2400-2800kg (ostatni sezon był długi)
@michaadamczyk7643
@michaadamczyk7643 7 ай бұрын
Jak.najlepiej czyścić kanały z których leci powietrze? Na zgaszonym piecu czy pogrzebaczem w trakcie palenia?
@agnieszkanowak6983
@agnieszkanowak6983 2 жыл бұрын
Proszę o pomoc! Parametry ustawione prawidłowo, popiół czyściutki, ogień idealny natomiast temp na 35 stopni i pali worek dziennie. Jak ustawie więcej to nawet 2 worki idą, jestem babą więc proszę o podpowiedź!
@warsztatujakuba
@warsztatujakuba 2 жыл бұрын
Od zawsze tak czy od zmiany węgla?
@edbytr7830
@edbytr7830 3 жыл бұрын
Przy niższych temperaturach powrotu woda kondensuje po stronie spalin. Literatura podaje, że ta min. temperatura powrotu to 56 stopni, przy czym w rzeczywistości zależy to od wielu warunków.
@Wojewoda82
@Wojewoda82 3 жыл бұрын
56 stopni punkt rosy jest dla spalania gazu ziemnego. Przy suchym opale (węgiel) lub przy nadmiarze powietrza, punkt rosy dla spalania węgla jest bardzo nisko.
@edbytr7830
@edbytr7830 3 жыл бұрын
@@Wojewoda82 Kamler w "Ciepłownictwie" dla węgla podaje 56 stopni, choć to pewnie orientacyjna wartość.
@nomad8785
@nomad8785 3 жыл бұрын
A co można poradzić gdy kocioł osiągnie temp zadana 60 przechodzi w tryb podtrzymywania ale ciągle się nagrzewa aż do 80 choć próbowałem ustawić ten tryb do minimum. Kociol Kamen Multi k5
@marekhajdya4672
@marekhajdya4672 3 жыл бұрын
Miałem podobny problem. Na dmuchawie jest taka zasuwa. Miałem ją odsłoniętą na ponad 3/4 Zrobiłem na połowę i jest ok.
@eko-palnik1193
@eko-palnik1193 2 жыл бұрын
Odpowiedz jest banalna - za szybko doszedł do zadanej.
@WoofeR_PL
@WoofeR_PL 2 жыл бұрын
@@eko-palnik1193 W jaki sposób przyhamować? :)
@rafalwaniczek9562
@rafalwaniczek9562 2 жыл бұрын
Witam jestem użytkownikiem pieca na ekogroszek od jesieni . I dzisiaj był u nas kominaż który czyści nam komin od lat i powiedział że mam mokry komin i mam coś źle nastawione na piecu i jeśli tego nie zmienię to zniszczę sobie komin . Jeżeli chodzi o parametry to połowę sezony paliłem w trybie pit al wydawało mie się że piec jest ciągle w trybie pracy i niemógł dobić o 60stopni nastawionych na piecu ponieważ w tym trybie wętylator pracował na bardzo niskich obrotach . Resztę sezonu paliłem na własnych ustawieniach mianowicie duży nadmuch około 40% odpowiednio do tego dobrałem podawanie w trybie pracy i podtrzymania tak aby palinisko i popiół wyglądał " idealnie " tak jak Pan pokazywał . No i histereza ustawiłem na 5 stopni . Efekt był taki ze kocioł wmiarę szybciutko osiągał odpowiednią tęperaturę nawet po przejściu w tryb nadzoru tęperatura podnosiła się jeszcze o 4 stopnie i zanim spadła o te 9stopni by załączyć znowu pracę mijało bardzo dużo czasu . Efekt był taki ze w domu było dużo cieplej i spalałem znacznie mniej groszku . Moje pytanie gdzie jest problem ze mam mokry komin ? Czy mogę to wyeliminować parametrami czy najlepiej włożyć nierdzewną wkładkę do komina ?
@warsztatujakuba
@warsztatujakuba 2 жыл бұрын
Mokry komon jest jak się pali bardzo mokrym groszkiem w połączeniu z za niską temperaturą na piecu typu 45 stopni, jaka była temp w tym PIT al?
@rafalwaniczek9562
@rafalwaniczek9562 2 жыл бұрын
@@warsztatujakuba w trybie pit mam ustoione 60 a temperatura oscylowała między 66 a 63 . A na ręcznych nastawach w zależności od tęperatury na zewnątrz między 58 a 65 miałem nastawione -5 stopni histereza więc najniższa temp. Na piecu była 53. A co do węgla w worku wydawał się ok ale w zbiorniku zawsze robiły się skropliny i to dosyć sporo
@jprdl00
@jprdl00 2 жыл бұрын
Witam, mam problem odnośnie spalania, dziennie potrafi mi zużyć pół podajnika gdzie rok temu przy -10 nawet takiego zużycia nie było, poza tym codziennie wybieram cały popielnik i czyszczę cały piec, a zwykle robiłem to co 2-3 dni. Czy to wina złej jakości węgla, czy moze to być jakaś inna przyczyna?
@warsztatujakuba
@warsztatujakuba 2 жыл бұрын
Jaki popiół i ile go jest?
@jprdl00
@jprdl00 2 жыл бұрын
Robią się spieki takie jak na filmie, dzisiaj wybrałem całe duże wiadro o około 2 godziny temu, wczoraj wybrałem tyle samo też tak około godziny 17-18
@warsztatujakuba
@warsztatujakuba 2 жыл бұрын
@@jprdl00co ile masz ustawione podawanie a na ile przerwa między podawaniem?
@jprdl00
@jprdl00 2 жыл бұрын
25 sekund albo 30 ale nie zmieniałem od 3 lat użytkowania tego pieca
@warsztatujakuba
@warsztatujakuba 2 жыл бұрын
@@jprdl00 a przez ile sekund podaje?
@RK-bm9kq
@RK-bm9kq 2 жыл бұрын
Dlatego trzeba kupic kociol z dobrym sterem i masz z glowy ciagle ustawienia.
@warsztatujakuba
@warsztatujakuba 2 жыл бұрын
Ale w każdym musisz ustawiać to samo tylko pod inna nazwą, w moim brakuje np samego przedmuchu w czasie podtrzymania... Bo mam tylko przedmuch ale razem z podawaniem
@RK-bm9kq
@RK-bm9kq 2 жыл бұрын
@@warsztatujakuba mam 11 sezon ogniwo eko. W e coalu tego nie ustawiasz. Sa sa 3 sposoby sterowania tym sterem. Reczny tak jak Twoj, spalanie grupowe tu ustawiasz przedział mocy( mozez do 5%skorygowac nadmuch) ,tryb ecoal pełny automat nic tam nie ustawiasz dawki przedmuchy czasy kocioł dobiera sam niezależnie co mu wsypiesz. Sterownik w najnowszej wersji b rozbudowany szczerze polecam. Sterownik w pełni konfigurowalny przez internet.
@warsztatujakuba
@warsztatujakuba 2 жыл бұрын
@@RK-bm9kq jak się ten sterownik nazywa?
@RK-bm9kq
@RK-bm9kq 2 жыл бұрын
@@warsztatujakuba e Coal. Chcialdm wrzucic link do strony ale wywalilo post. Producent to Elektrosystem z Kutna.
@warsztatujakuba
@warsztatujakuba 2 жыл бұрын
@@RK-bm9kq dzięki
@krzysztofsawicki3636
@krzysztofsawicki3636 Жыл бұрын
Proszę o odpowiedź, mówi Pan że zadana temperatura powinna być 50° żeby piec dobił do 50 to musi być podawanie częste i długie to jabym się w domu zagotował co zrobić z piecem żebym się nie gotował teraz jest zima i mam za gorąco a pięć mam ustawiony 40• podawanie 5,4 a przerwa 84sek
@warsztatujakuba
@warsztatujakuba Жыл бұрын
Na grzejnikach powinny być zawory wtedy się je przykreca do minimum lub całkowicie zakręca jak nie jest zimno, jest dużo artykułów o punkcie rosy w piecach itd, natomiast jeżeli pięć jest bardzo dobrej stali i do tej pory nic się nie dzieje na ściankach pieca to już pana decyzja, montuje się również zawory trzydrozne nad piecami i one regulują temperaturę na poszczególnych partia instalacji ogrzewania, a jakiej firmy i model ma Pan piec? Jakie ściany ocieplenie
@Taiszo5
@Taiszo5 3 жыл бұрын
Może ktoś wie. Jak zdejmę koronę z takiego palnika w celu wyczyszczenia kanałów powietrznych to czy składając palnik na powrót muszę uszczelnić go silikonem?
@tomaszkus5709
@tomaszkus5709 3 жыл бұрын
Koronę można zdjąć delikatnie pobijając ją od dołu, ale ostrożnie bo to odlew żeliwny i może pęknąć. Silikonem nie uszczelnia się to jest dosyć pasownie zamontowane jedynie od dołu jest jeszcze dekiel przykręcony śrubą, który ma sznur uszczelniający i warto też co jakiś czas odkręcić i przeczyscić, gdyż gromadzi się tam popiół.
@arturkobusinski4590
@arturkobusinski4590 2 жыл бұрын
Koronę trzeba trzeba uszczelniać zawsze, powietrze które ucieka bokami do pieca pogarsza pracę, uszczelnij silikonem kominiarskim, czy jak on się tam nazywa.
@patrickwoelke4327
@patrickwoelke4327 2 жыл бұрын
a jak ktos ma podlogówke i ocieplony dom to po jaki Ch*j ma tam być 50-60 *C ? Ja mam ustawione na 37 i jest bardzo dobrze, a przy zadaniu 50-60 piec czesto caly czas jest w trakcie rozpalania i nie dochodzi do nadzoru
@tombouu
@tombouu Жыл бұрын
Wysoka temperatura ma być na małym obiegu wokół pieca. A na dużym może być i 30 stopni jak u mnie. A na małym mam 56 stopni
@bogdanmonet9765
@bogdanmonet9765 3 жыл бұрын
Ten producent to firma z Olkusza 🤔👍
@bartoszkrajewski3799
@bartoszkrajewski3799 Жыл бұрын
A jak kocioł ekogroszek ale mam ogrzewanie podłogowe tylko jest tego dużo i mam temperaturę zadana 48 to zwiększyć
@pakopako7929
@pakopako7929 2 жыл бұрын
Podpowiedzcie Panowie. Mam taką sytuację. Bardzo dużo popiołu. Piec per-eko 15kw, dom ok 110m2. Nie wiem czy odległość kotłowni od domu a przez to utrata ciepła nie jest problemem. Temp.zadana 55st. Spieki jak na filmie. Najgorsze jest to że pięc max. rozgrzewa się do 56 st.i Salt czas pracuje. Nie ma pracy w podtrzymaniu. Komin nowy, ceramika, ok 6m
@marcinsowula166
@marcinsowula166 2 жыл бұрын
Kolego per-eko mają gości w serwisie tak sprytnych że jak tam zadzwonisz to pomogą Ci. Moim zdaniem i Ciebie kiepski opał.
@michatoporek2209
@michatoporek2209 Жыл бұрын
rozwiazales problem? skoro zadane do 55 a grzeje tylko do 56 to moze masz histereze 1 st, zwieksz ja np do 4-5 .
@pakopako7929
@pakopako7929 Жыл бұрын
@@michatoporek2209 Dziękuję za info. Na tą chwilę nie rozwiązałem problemu. Postawiłem pompę ciepła. Pieca nie zdemontowałem. Jeszcze nie wiadomo jakie czasy nas czekają. Jeszcze raz dziękuję za zainteresowanie
@tiger2k206
@tiger2k206 3 жыл бұрын
Witam własnie mam taki przypadek z spiekami dość duże mi sie trafiaja szczegulnie od strony gdzie wychodzi wegiel ze slimaka co poradzic ustawienia ma podczas pracy 8 s. podawania 60s. przerwy 32%wiatru co robie nie tak prosze o rade
@warsztatujakuba
@warsztatujakuba 3 жыл бұрын
Jeżeli to spieki a nie niedopalony czarny węgiel to zmniejsz przerwę pomiędzy podawaniem np do 40 s i sprawdź czy jest zmiana na lepsze czy są jakiej negatywne skutki
@tiger2k206
@tiger2k206 3 жыл бұрын
@@karolsikora9255 dokładie niewiem ale to jest egkogroszek tzw. Amerykanski podobno inportuja ten wegiel z kolumbi tak powidziała pani na składzie
@ukaszkitlasz7015
@ukaszkitlasz7015 3 жыл бұрын
Jeśli spiek pojawia się od strony podajnika a z drugiej strony jest nie do końca spalony węgiel to na 90% masz przytkane palenisko od wewnątrz. Trzeba całość wyjąć od góry jeśli można i rozkręcić od dołu również jeśli jest taka możliwość i dokładnie wyczyscic wewnątrz. Tylko uważaj później z nadmuchem po wyczyszczeniu bo będzie napierniczal grubo nawet na tych 32%
@tiger2k206
@tiger2k206 3 жыл бұрын
@@warsztatujakuba zmnieszyłem przerwe do 40 jest tak samo
@warsztatujakuba
@warsztatujakuba 3 жыл бұрын
@@tiger2k206 z innym groszkiem też tak było? A nadmuch na ile masz ustawiony? I czy reszta się dopala?
@tipsss85
@tipsss85 3 жыл бұрын
to suszenie worków + temperatura zadana 60 st C mowil tez u nas serwisant przybijajac gwarancje rozruchową, pytalem czemu akurat 60 st C - to mowil wlasnie o tym ze ponizej tych temperatur piec zaczalaby rdzewieć, podobnie z wilgotnym weglem do podajnika.
@mateuszopyrcha9156
@mateuszopyrcha9156 2 жыл бұрын
Mam piec ogniwo eko plus m i mam problem mam zadana temp. 45°C a i tak na piecu jest 70/75°C temp wody 30° a jest 60/65° i cały czas ma komunikat zbyt wysok temp podajnik ilość powtórzeń 4 raz po 30 sek potrzymanie tak samo i czas przerwy 40min moc dmuchawy 30% .dodam ze dom kupiłem z tym piecem i kompletnie nie wiem co robic i do kogo sie zgłosić bo sie navtakich typach pieca nie znam pobiera pobiera dużo i tyle samo jest popiołu
@warsztatujakuba
@warsztatujakuba 2 жыл бұрын
Ilość podawanie co ile sekund? I po ile sekund?
@andrzejwspaniay9539
@andrzejwspaniay9539 2 жыл бұрын
Poodpowietrzaj kaloryfery, zawory itd. Wyczyść piec.
@nameunname7898
@nameunname7898 Жыл бұрын
właściwie skonstruowany piec ma rurkę łączącą górną część zasobnika z kanałem doprowadzającym powietrze, w celu zlikwidowania wilgoci w zasobniku.
@danielbienkowski7386
@danielbienkowski7386 2 жыл бұрын
Ja mam piec ustawiony na 42°. Jak były mrozy to przestawiłem tylko o 4 w górę a żarło mi 120kg na 3 dni.
@sylwester6651
@sylwester6651 2 жыл бұрын
Kolego twoja sprawa ale jeśli mogę ci doradzić to bardzo źle że masz tylko 42 stopnie na piecu. To jest katastrofą dla pieca i komina, nie wspomnę że nie nagrzejesz pomieszczeń taka temperatura w grzejnikach. Powinieneś mieć zastosowany przy piecu tzw mieszacz i na piecu powinna być minimalna temperatura ustawiona na 55 a fachowiec od kwasowki powiedział mi że min 62 stopnie i dopiero mieszaczem zmniejszasz sobie na grzejniki temperaturę jeśli ci wystarczą te 42 stopnie. Ja wcześniej miałem strażaka z kwasowki 55 na piecu niestety 2 lata i się sitko zrobiło z tego strażaka. Pan od kwasowki kazał zwiększyć na 62 stopnie i wcale więcej nie spalam bo fajnie wymienia wodę i ma zapas i po 2 latach na razie strażak jest ok. Czyli chyba miał rację. Pozdrawiam.
@haniakaczmarek8274
@haniakaczmarek8274 3 жыл бұрын
Panie przyjedz ustaw mi piec place kasiorę od ręki
@axe5925
@axe5925 3 жыл бұрын
Dzień dobry. Może Pan mi doradzi. Mianowicie temperatura na moim piecu na sterowniku wynosi 55 stopni, na piecu jest 90 stopni, do tego komin na piętrze zrobił się gorący. Co może być przyczyną? W poniedziałek będzie u mnie kominiarz, mam nadzieje, że do tego czasu nic się nei stanie(?)
@teodormorawski4022
@teodormorawski4022 3 жыл бұрын
Za mała przerwa podawnia podtrzymania i proporcjonalnie najprawdopodobniej powietrza. Zacznij od tego, zmniejsz o jakieś 20% i obserwuj.
@eko-palnik1193
@eko-palnik1193 2 жыл бұрын
To się nazywa "grzanie okolicy tylko nie własnego domu". Kominiarz nic tu nie pomoże.
@slawmech1
@slawmech1 3 жыл бұрын
Jak są spieki to świadczy to jeszcze o kamieniach w ekogroszku. Mi się trafi spiek jak jest kamień i w koło niego właśnie topi się popiół.
@wielkibrat6658
@wielkibrat6658 3 жыл бұрын
dawno większych głupot nie słyszałem
@dariuszdeptua5415
@dariuszdeptua5415 2 жыл бұрын
Palę tzw,, ekogroszkiem " (zawsze suchym) od lat. Tworzenie się spieków to niestety coraz częstsza przypadłość węgla z polskich kopalni. Raz jeden ( z 10 lat temu) sprowadziłem ego- groszek rosyjski (17 ton - starczył na dwie zimy) - spalanie idealne. Myślę, że to właśnie zanieczyszczenia (kamień?).Miałem czas , żeby wypróbować różne ustawienia. Moje doświadczenie wskazuje na,, trefny"- zanieczyszczony węgiel. PS. A tego,, wielkiego brata" zignoruj. To zwyczajny tchórz - anonim.
@bartoszkielinski8488
@bartoszkielinski8488 2 жыл бұрын
Nie przez kamień tylko przez jedną wartość. Temperatura topnienia węgla, miałeś po prostu źle ustawiony kocioł, albo złej jakości węgiel
@dariuszdeptua5415
@dariuszdeptua5415 2 жыл бұрын
@@bartoszkielinski8488 Źle ustawiony kocioł (parametry)... To znaczy....?
@bartoszkielinski8488
@bartoszkielinski8488 2 жыл бұрын
@@dariuszdeptua5415 tzn, że węgiel topi się przy zbyt niskich temperaturach, możemy to zniwelować zmniejszając siłę nadmuchu, ale przy niektórych węglach się nie da. Powietrzem zjeżdżamy na tyle, by nie było nic dymu przed podaniem kolejnej porcji węgla, patrząc na to by ogień był jasny
@krzysieksliwa3895
@krzysieksliwa3895 Жыл бұрын
Witam co pan by poradził na spieki węgiel 25 kj pięć trzeba czyścić co 3 dni w ubiegłym roku miałem węgiel 29 kj i ustawień nie zmieniałem w tym roku tragedia bawię się już z tydzień piecem i żadnej poprawy nie ma może przysłona wentylatora jest za bardzo otwarta sam już nie wiem może cos pan od siebie by doradził
@warsztatujakuba
@warsztatujakuba Жыл бұрын
A co to za, węgiel i skąd? Niech pan kupi worek innego i sprawdzi czy to samo będzie się dziać, jak spieki to za duży nadmuch ale żeby trzeba było pięć czyścić co 3 dni to trochę nie tak...
@krzysieksliwa3895
@krzysieksliwa3895 Жыл бұрын
Witam węgiel pochodzi z Piasta moc niby 25kj kupowany luzem .
@krzysieksliwa3895
@krzysieksliwa3895 Жыл бұрын
Właśnie ustawiłem podawanie na 6s przerwa 25 s nic wentylatora na 18 i przysłona wentylatora na ok 1/3
@tiger2k206
@tiger2k206 3 жыл бұрын
Witam
@robertwolf2567
@robertwolf2567 2 жыл бұрын
Od mokrego węgla wypala się żmijka i kolano. Rdza na pojemniku to jest najmniejszy probkem
@elektryk5
@elektryk5 2 жыл бұрын
:)
@ser.kowa9180
@ser.kowa9180 6 ай бұрын
A wytlumaczy mi ktos czy to normalne ze piec na ekogroszek pyli?
@rafalkabat74
@rafalkabat74 3 жыл бұрын
Nic nie powiedziałeś o minimalnej temperaturze na powrocie. A to istotny parametr.
@mikoajtom26
@mikoajtom26 3 жыл бұрын
Powrotnej wody centralnego ogrzewania? Jakie ma to znaczenie?
@marcelir00dy
@marcelir00dy 3 жыл бұрын
@@mikoajtom26 tak samo jak niska temperatura zadana pieca - będzie schładzać piec i obniżać punkt rosy - czyli rdza
@jakubkusmierczak695
@jakubkusmierczak695 Жыл бұрын
A ja znalazłem złoty środek 😉 i zaoszczędziłem od 500 do 800 W prądu na dobę.
@wojtekbinczycki2140
@wojtekbinczycki2140 3 жыл бұрын
👍👍👍✊✊✊🇵🇱🇵🇱🇵🇱
@llizak77
@llizak77 3 жыл бұрын
Retopal z PGG najlepszy ekogroszek może dużo popiołu, ale za to bez obsługowy i powtarzalny ! Raz piec ustawisz i zapominasz :) .
@janvan3712
@janvan3712 2 жыл бұрын
Ja kupuje zawsze w lato.
@kazikkulih
@kazikkulih 2 жыл бұрын
Czy węgiel 24 MJ jest wyraźnie mniej wydajny niż 28 MJ? Różnica w cenie to 5 do 10% na tonie w cenie zakupu.
@warsztatujakuba
@warsztatujakuba 2 жыл бұрын
Tak 24 to węgiel na ciepłą wiosnę , chyba że ktoś ma mega ocieplony i energooszczędny dom to się nada nawet na niezła zimę
@TheMichal1260
@TheMichal1260 2 жыл бұрын
Najlepiej kupić parę worków na próbę, u mnie przy nieocieplonym domu poniżej 28 nie ma co schodzić, ew 1 tonę kupuje na początek sezonu gdzie jest względnie ciepło.
@kriscrx8313
@kriscrx8313 2 жыл бұрын
Na palenisku grudy po bokach, "turbo" na wlocie otwarte aż ponad 50% no chyba coś nie bardzo masz to poustawiane. Wypalony EkoG z dobrze ustawionym sterownikiem to pyłek a nie grudy. Ty tam palisz czy katalizujesz paliwo :) Możliwe że to tak na potrzeby filmu jak np ten popiół "masakra", tylko może to ludzi wprowadzić w błąd bo nie było to dopowiedziane. Nie zgadzam się też z dostosowaniem kaloryczności pod sezon. Jak masz tryb spoczynku dobrze ustawiony to wszystko się ładnie wypali a zamiast 4 ton zużyjesz 3 tony, i to jest oszczędność a nie pierdzielenie się raz taki raz sraki i ciągle na sterowniku coś klikasz.
@TheMichal1260
@TheMichal1260 2 жыл бұрын
To po co robią te kaloryczności jak to według Ciebie nie ma znaczenia xD
@radosawrossati7042
@radosawrossati7042 3 жыл бұрын
Mam 15 lat na ekogroszekni sprawdza się teoria 1 do 4 to znaczy 8 sekund podaje a przerwy czterokrotnie więcej więc 32 sekundy .I tych ustawień nie zmieniam od 15 lat tylko zmieniam nadmuch ale to jest między 30% do 50% zależy od opału . Bo jak będziemy wszystko zmieniać zadawanie przerwy itp to nigdy nie opanujemu
@hanskloss2230
@hanskloss2230 3 жыл бұрын
A ja panie ekspert podawanie 5 sek a przerwy 90 sek. I też ładnie hula. Jedynie podczas dużych mrozów daję podawanie na 6 lub 7 sekund.
@warsztatujakuba
@warsztatujakuba 3 жыл бұрын
@@hanskloss2230każda kwestia to sprawa indywidualna wszystko zależy od pieca domu i innych
@radosawrossati7042
@radosawrossati7042 3 жыл бұрын
@@hanskloss2230 noto wiatr chyba na 1% 😁
@hanskloss2230
@hanskloss2230 3 жыл бұрын
@@radosawrossati7042 wiatr 14 procent, kocioł Termotecha z ich palnikiem typu ekoenergia. Kocioł i palnik z wieloma wadami, bo ruszt wodny itp.
@radosawrossati7042
@radosawrossati7042 3 жыл бұрын
@@hanskloss2230 miałem kiedyś z ciekawości podobne ustawienia ale drazniło mnie to że stale pięć się oruchumiał a tak od 4 do 6 min i się wyłoczy
@user-vs9rg3js8w
@user-vs9rg3js8w 5 ай бұрын
Prosilbym o ustawienia pieca na ekogroszek bo mam problemy z ustawieniami
@wandazielinska7038
@wandazielinska7038 8 ай бұрын
Mam ekpgrosze kopalniany 26+ 30 i nie umiem ustawić
@Nazir-WalkAroundTheCity
@Nazir-WalkAroundTheCity 3 жыл бұрын
super 👍👍👍👌 Brawo lubię nowe wiadomości A u mnie weekend kzfaq.info/get/bejne/nbWng7yBzavZeYE.html Pozdrawiam z Warszawy Polska ✌😘🇵🇱
@marcingasinski9902
@marcingasinski9902 2 жыл бұрын
No dobra nie całe 80 m cztery worki po 32 kg na tydzień ! Czy to jest dużo bo mi się wydaje że tak ? Może ktoś ma jakieś sensowne ustawienia ?
@Polaca1988
@Polaca1988 2 жыл бұрын
Moim zdaniem trochę dużo. Ja ogrzewam ok. 120m2 na 140 (tylko garaż nie jest ogrzewany ok. 20m) i wychodzi mi mniej więcej tyle co Tobie. Ze sprawdzonych groszków mam Sztygara, później Gwarek z Leroya i nie pamiętam nazwy, ale eko ze składu. Niedawno tata kupił mi w Leroy jakiś inny badziew (tamtych brak) i już dzisiaj był alarm, bo eko się zlepia- mimo suszenia go w kotłowni luzem. Parametry mam ustawione właśnie pod te 2 w/w ekogroszki. Mam też czujnik za oknem i pobiera eko w zależności od temperatury na zewnątrz. Piec mam od 2019r i uczyłam się metodą prób i błędów. Zresztą sam pan, który mi to montował powiedział, że nie znają się na tym tak jak ci, którzy siedzią przy tych piecach i sami wszystko ustawiają. Musisz posiedzieć przy ustawieniach i dobrać parametry do ekogroszku, którym zamierzasz palić.
@artgrafix9250
@artgrafix9250 2 жыл бұрын
Chore jest to, że żyjemy jak w średniowieczu i przeciętnego Polaka nie stać na ogrzewanie elektryczne lub gazowe. Już dawno powinno być nas stać by przestać palić węglem.
@piotr960
@piotr960 2 жыл бұрын
Nie martw jeszcze chwila i nie bedzie nas stac palic niczym
@adalbertandrewspl.6907
@adalbertandrewspl.6907 2 жыл бұрын
@@piotr960 - 100 / 100 racja .
@tomaszkrawczynski9378
@tomaszkrawczynski9378 2 жыл бұрын
To już się dzieje. Tydzień temu cena 1150 za eko 28MJ. Po 3 dniach 1200. Po kolejnych 2 dniach 1350!!!!!!! Ludzie. To jakaś masakra.
@przemo2434
@przemo2434 2 жыл бұрын
Zobacz co się dzieje w Holandii ludzie kupują drzewo bo gaz aż za drogi i niby kraj bogaty niż my..
@tomaszkrawczynski9378
@tomaszkrawczynski9378 2 жыл бұрын
@@przemo2434 tylko że u nas drzewo tu i tam zakazane. O ile wiem
@inteligentnydom3848
@inteligentnydom3848 2 жыл бұрын
Ja palę od 20 lat .... mokry odpada .....ale co do reszty co mówisz to jakieś herezje
@RogerKowalski
@RogerKowalski 2 жыл бұрын
Na jaka prędkość macie ustawiona pompkę? 1,2,3,?
@robnickolson89
@robnickolson89 2 жыл бұрын
1
@cino26
@cino26 2 жыл бұрын
W moim piecu minimalna temperatura to 65stopni.
@przemyslawlysak2128
@przemyslawlysak2128 2 жыл бұрын
Dlatego musisz miec zawor 3,4 drozny
@cino26
@cino26 2 жыл бұрын
Posiadam zawór 3 drożny
@czasyostateczne4148
@czasyostateczne4148 2 жыл бұрын
I termostaty w grzejnikach ?
@cino26
@cino26 2 жыл бұрын
Termostaty nie we wszystkich grzejnikach. Temp 65 stopni na piecu jest to minimalna temperatura podawana przez producenta mojego pieca.
@czasyostateczne4148
@czasyostateczne4148 2 жыл бұрын
To ręcznie ustawiasz temperature w pokoju ? Czy masz główny termostat który wyłącza pompę ?
@Lates78
@Lates78 2 жыл бұрын
Mieszanie węgli na wiosnę, jesień czy zima to głupota. Najlepiej kupować 1 węgiel wysoko kaloryczny i wszystko regulować czasem podawania i przerwą. U mnie wentylator nawiewu włącza się jesienią a wyłącza tylko na czas czyszczenia a na stałe jak się wiosna rozkręci. Żadnych czasów przestoju, tylko mały ciągły ogień przez cały sezon. Zamiast wydawać krocie na ekstra komputery wystarczy najtańszy prosty sterownik
@Magilla255
@Magilla255 3 жыл бұрын
W moim kotle ekogroszek wypala się dobrze. Testowałem różne i za każdym razem jest dobre pół wiadra sadzy po czyszczeniu. Czyszczę co 7 dni. Zużycie na dobę to około 25kg. Co jest przyczyną sadzy ?
@warsztatujakuba
@warsztatujakuba 3 жыл бұрын
A czy węgiel jest suchy ? Jaka temp zadana? Może za niska,wylot do komina nie jest przymkniety?
@Magilla255
@Magilla255 3 жыл бұрын
@@warsztatujakuba czy suchy czy wilgotny to bez różnicy, jest tyle samo sadzy. Temp pieca mam cały czas na 60C. Powierzchnia grzewcza to około 90m. Kocioł o mocy 12kw. Wylot jest otwarty na full. Kotłownie mam oddaloną od domu w budynku gospodarczy. Komin jest nowy, systemowy tzn ceramika, wełna itd. Jego wysokość to 4m.
@jurekad.3809
@jurekad.3809 3 жыл бұрын
@@Magilla255 DAJ POWIETRZA WIĘCEJ I ZOBACZ CO BĘDZIE
@Magilla255
@Magilla255 3 жыл бұрын
@@jurekad.3809 Chodzi o klape na dumchawie czy o prędkość obrotów dmuchawy? Klapę mam otwartą na full.
@wojtekbogaczyk8400
@wojtekbogaczyk8400 3 жыл бұрын
@@Magilla255 może ciąg za mały bo komin tylko 4 m
@dandan2702
@dandan2702 3 жыл бұрын
mam budynek 100m2 jakie Proponuje Pan parametry do ustawienia pieca dla groszku 27-29kj. bartex gold
@pavel-wm5wq
@pavel-wm5wq 2 жыл бұрын
Srakie
@josifkami6665
@josifkami6665 Жыл бұрын
W TYM ROKU MAM WYJĄTKOWY SUCHY PODAJNIK. NIE ZAKUPIŁEM EKOGROSZKU. PIS UMIE NAM REGULOWAĆ KOTŁY.
@slaveryn7824
@slaveryn7824 3 жыл бұрын
To są skutki malowania proszkową farbą bez podkładu na lekką rdzę
@warsztatujakuba
@warsztatujakuba 3 жыл бұрын
Na lekką rdze?
@staszekboroski526
@staszekboroski526 3 жыл бұрын
Nawet ocynkowany I malowany trzykrotnie zbiornik na węgiel gnije. Mokry, słony węgiel da kazdemu zabezpieczeniu blachy radę !
@slaveryn7824
@slaveryn7824 3 жыл бұрын
@@staszekboroski526 to dlaczego mój nie zgnił 5lat . Sprawa wygląda tak jak w lakierowaniu aut podkład podkład i jeszcze raz podkład a nie na gołe blachy teraz tak malują
@JanKowalski-hz7tw
@JanKowalski-hz7tw 2 жыл бұрын
@@staszekboroski526 weź wymaluz żywicą i wyloz włóknem szklanym i praktycznie nie ma problemu z rdzewieniem zbiornuka
@jedraslejek1028
@jedraslejek1028 2 жыл бұрын
@@JanKowalski-hz7tw Ja wykleiłem zbiornik grubym linoleum na klej butapren, ciekawy jestem Waszych opinii. Palę pierwszy sezon i kupiłem suchy ekogroszek.
@polskipartaczwjukej6066
@polskipartaczwjukej6066 8 ай бұрын
Moim największym błędem palenia ekogroszkiem w piecu na ekogroszek, było palenie ekogroszkiem. 4x taniej wychodzi mnie palenie w nim drewnem 🙂
@akwarystazpasja1885
@akwarystazpasja1885 7 ай бұрын
Poprostu zrobiłeś smieciucha ja paliłem tak jeden sezon dokupiłem ruszt położyłem na koronie i paliłem drewkiem 😂
@akwarystazpasja1885
@akwarystazpasja1885 7 ай бұрын
Cały sezon 2tys na eko groszek 6tys
@zofiadabrowska9280
@zofiadabrowska9280 7 ай бұрын
Robią mi się bardzo duże spieki żużlowe i nikt nie umie mi podpowiedzieć co robić, kupiłam mysłowice wesoła i teraz mam duży problem
@bolojang477
@bolojang477 3 жыл бұрын
A Panu ile pali teraz kociołek? I ile metrów ogrzewa?
@warsztatujakuba
@warsztatujakuba 3 жыл бұрын
Ponad 100,w tym styczniu prawie tonę
@TheGwiazdek
@TheGwiazdek 3 жыл бұрын
Mi przy 200m2 piec spalił 1020 kg co przełożyło się na 10 gj energii oddanej do instalacji co stary piec podajnikowy
@janekyo2371
@janekyo2371 3 жыл бұрын
@@TheGwiazdek a to w miesiąc tyle spalił czy od początku sezonu ?
@TheGwiazdek
@TheGwiazdek 3 жыл бұрын
@@janekyo2371 W styczniu, jednak jest to stary piec podajnikowy więc sprawność pieca wynosi około 30-40%
@janekyo2371
@janekyo2371 3 жыл бұрын
@@TheGwiazdek to opłaca się w tym palić?
@CalaPolskaPrzeciwPis
@CalaPolskaPrzeciwPis 2 жыл бұрын
Kogo stać w tym kraju żeby mu piec/podajnik chodził na okrągło 24h na dobę przez całą zime. Ja jak mam za krótkie podawanie lub za długą pazue to grzejniki za słabo grzeją.
World’s Largest Jello Pool
01:00
Mark Rober
Рет қаралды 99 МЛН
КАК ДУМАЕТЕ КТО ВЫЙГРАЕТ😂
00:29
МЯТНАЯ ФАНТА
Рет қаралды 10 МЛН
39kgのガリガリが踊る絵文字ダンス/39kg boney emoji dance#dance #ダンス #にんげんっていいな
00:16
💀Skeleton Ninja🥷【にんげんっていいなチャンネル】
Рет қаралды 8 МЛН
Inside Out 2: Who is the strongest? Joy vs Envy vs Anger #shorts #animation
00:22
Реактивная печь. Печь ракета, разборная. Жарит как в АДУ.
15:37
Проект: Мужик Может Сам! Евгений Хрулев
Рет қаралды 238 М.
Rozpalanie pieca - na ekogroszek Klaster 5 - 14 KW jak rozpalić piec na ekogroszek  z podajnikiem
6:28
Jakub Sudnik - Maszyny do recyklingu
Рет қаралды 328 М.
Jak zaoszczędzić na Ogrzewaniu ekogroszkiem
5:41
KAMIL MIERNIK
Рет қаралды 560 М.
Miał Węglowy w Kotle na ekogroszek 5 Klasy I Ekodesign KGM Miał
18:14
PELLET w KOTLE NA EKOGROSZEK! PELLET vs EKOGROSZEK
11:14
Kocisko75
Рет қаралды 347 М.
Kominiarz radzi jak taniej palić w piecu i nie kopcić
3:23
Sądeczanin TV
Рет қаралды 2,3 МЛН
Сколько реально стоит ПК Величайшего?
0:37
$1 vs $100,000 Slow Motion Camera!
0:44
Hafu Go
Рет қаралды 28 МЛН
Tag him😳💕 #miniphone #iphone #samsung #smartphone #fy
0:11
Pockify™
Рет қаралды 2,9 МЛН
📱магазин техники в 2014 vs 2024
0:41
djetics
Рет қаралды 358 М.
Опасность фирменной зарядки Apple
0:57
SuperCrastan
Рет қаралды 11 МЛН