No video

A Földnél is jobb exobolygókon találunk életre?

  Рет қаралды 243,865

Tízes Lista

Tízes Lista

Күн бұрын

Szuper akció a NordVPN-nél nordvpn.com/ti... 30 napig a pénzed is visszakapod, ha mégse tetszene!
Csatlakozz te is a csatorna tagjaihoz és akár részt vehetsz egy videó elkészítésében is! 👉 / tizeslista
Próbáld ki te is a Rackhost-ot most 3.000 Ft kedvezménnyel, de siess, mert csak az első 100 regisztrálónak jár az ajánlat! www.rackhost.h...
Instán is fent vagyunk: / tizeslista
Tízes lista Facebook: / tizeslista
0:00 Intro
0:48 Szuperlakható bolygók
3:16 NordVPN
4:28 A feltételek
6:43 A Föld baja
8:25 Sokat találtunk már
10:23 Föld 2.0
11:48 Mit keressünk?
Források: pastebin.com/s...
Intro zene: motionarray.co...
Zene a videó alatt: audiojungle.ne...
Outro zene: Cold Funk - Funkorama by Kevin MacLeod is licensed under a Creative Commons Attribution license (creativecommon...)
Szöveg: Zoltán Eszter
#univerzum #űrkutatás #tízeslista

Пікірлер: 316
@tizeslista_hu
@tizeslista_hu 2 жыл бұрын
Csatlakozz te is a csatorna tagjaihoz és akár részt vehetsz egy videó elkészítésében is! 👉 kzfaq.infojoin
@laszloszabo6054
@laszloszabo6054 2 жыл бұрын
55t
@paxtonandras4270
@paxtonandras4270 2 жыл бұрын
csatlakozzon a halál..mi van nincs pénzed báttya.? itt éled ki a hulyeségekkel magad..ezekkel_:? törlés..ez vagy ezt tudod... nevetséges.. sok hülyeésget is mondasz amugy !
@davidkiss6624
@davidkiss6624 3 ай бұрын
Nem, életre az Európé nevű holdon találunk majd 🐙🌚
@randomvideos2k205
@randomvideos2k205 2 жыл бұрын
*Lassan kell is másik bolygót találni ahol olcsóbb lesz a gáz és a villany mert így megélni itt nem tudom meddig lehet majd.*
@andris-_-6471
@andris-_-6471 2 жыл бұрын
vicc akart lenni? ingyen lesz! =)
@akosvarga8412
@akosvarga8412 2 жыл бұрын
Szerintem ne menj humoristànak...
@loyadi._
@loyadi._ 2 жыл бұрын
=)
@balintpatakfalvi6631
@balintpatakfalvi6631 2 жыл бұрын
@@akosvarga8412 megerte a fideszre szavazni
@arpadorban4775
@arpadorban4775 2 жыл бұрын
Keress egy olyan bolygót ahol nem kell dolgozni. És lényeges,hogy legyen folyékony sör. Neked ingyen, persze.
@lacischeitz4598
@lacischeitz4598 2 жыл бұрын
Nagyobb bolygónak nagyobb a gravitációja. Rövidebb ideig élnénk rajta, ráadásul a szökési sebesség is nagyobb lenne rajta, vagyis ha leszállnánk rá, nem biztos, hogy onnan valaha is újra kijuthatunk az űrbe.
@Satupofa
@Satupofa 2 жыл бұрын
Ha már ott fogunk tartani, hogy egy szomszédos csillag bolygójára el tudunk utazni akkor olyan fejlett technológia lesz a kezünkben, hogy könnyedén fel is tudunk szállni bármekkora bolygóról.
@esemrcrimetime
@esemrcrimetime 2 жыл бұрын
@@Satupofa xdddd A sok csillagász, meg jövőbelátó xD Befosok
@robertvizler749
@robertvizler749 Жыл бұрын
Nem a bolygó méretétől függ a gravitáció erőssége, hanem a magja összetételétől és sűrűségétől...
@gaborvaras1347
@gaborvaras1347 Жыл бұрын
@@Satupofa Ez nem igaz 😉😉
@laszlovszky1234
@laszlovszky1234 2 жыл бұрын
A "lakható zóna" fogalmát ideje lenne már újra értelmezni. Az egész okfejtésben ugyanis ez a leginkább antropocentrikus-geocentrikus értelmezés. Hogy egy adott bolygón található-e folyékony víz, az nem csak a napjától való távolságtól függ, hanem a légkörének sűrűségétől is. A légnyomástól függően a víz hármaspontjától felfelé ez folyton változó energiaigénnyel jár. Bár tény, hogy a hármasponthoz túl közel nem lehet a hőmérséklet, mert akkor a víz halmazállapot csak időlegesen létezhet, és kis hőmérséklet-különbségre a jégből már pára is lesz (vagyis a folyékony halmazállapot csak szűk hőmérséklet-tartományban létezhet). Túl messze se lehet tőle, mert ha mondjuk 50 fokon olvad a jég, az 50 fok feletti vízben fehérjék nem létezhetnek. Valamikor 1 GPa körül a jég olvadáspontja hirtelen megnövekszik, 10 kPa körül meg még csak 40 fok a különbség az olvadás és forráspont között. Emellett nem ártana, ha a csillagászok esetleg megkérdeznének geológusokat is egy bolygó életéről, több ponton sántít a szuperföld elmélete. Lemeztektonika például azóta van, hogy a folyékony felszínen egyáltalán megjelentek a kratonok, ehhez nem kell több milliárd évesnek lenni a bolygónak. A lemeztektonika nem idővel indul be, hanem a folyékony maggal, és megfelelően vékony kéreggel rendelkező bolygók elkerülhetetlen sajátossága. A hangsúly a vékony kérgen van, amit képes megmozdítani a konvekciós áramlás. A csillagászok azon feltevése, hogy a Vénusz magjában nincs konvekció, azonnal megbukik a legegyszerűbb fizikai modellezésen: minden meleg, és hőmérséklet-különbségekkel rendelkező folyadékban hőkiegyenlítő konvekciós áramlatok indulnak meg. A Vénusznál sokkal inkább azért állt meg a konvekció, mert elvesztette a felszíni vizeit, és a kőzetekbe zárt víz a lehajló lemezperemeken elősegíti az alábukást (mondjuk úgy, hogy kenőanyagként szolgál). A földtörténet során a Földön is többször előfordult az úgynevezett szuperkontinenses állapot, amikor lényegében minden szárazföld egy tömegben volt (ezeknek a neve Rodinia, Pannotia és Pangea) az utóbbi 1 milliárd évben, amikorra a geológia még képes visszatekinteni közvetlen kőzetelemzéssel. Ismerjük is a következményeit a sivatagi eredetű képződményekből, hatalmas homokköves összletekből, de azért ez nem volt akadálya az életnek, ami a hosszú partszegélyeken virágzott. Sokkal inkább az volt a negatív következménye ennek, hogy a partszegélyi élőhelyek folyamatossá váltak, és az addigi sokszínű élővilág elindult az egységesedés felé. De ettől még a kontinensek belsejében lévő sivatagok egyáltalán nem akadályozták azt a hatalmas fejlődést, ami például a Pannotia idején az Ediacara-faunát jellemzi.
@kisbandita1974
@kisbandita1974 2 жыл бұрын
Így van! Ez mind igaz is, de te is kifelejtesz egy nagyon fontos tényezőt (ahogy a Tízes lista is)! Oké, hogy megemlítik a geomágneses mezőt, de azt már nem, hogy annak mi a feltétele!! A vasmag! És az nem alakul ki csak úgy... Szóval az, hogy mi itt vagyunk, olyan sok eseménynek (véletlennek) a feltétele, ami nemigen fordul elő máshol az univerzumban! Tudom, akkora, hogy mindenképpen lennie kell értelmes életnek valahol, de nem. Nálunk maga a bolygórendszer is annyira egyedi, hogy ilyet eddig még nem is találtak sehol (a nagy gázóriások kívül vannak, pedig belül szoktak lenni). Ésatöbbi, stb. stb...
@laszlovszky1234
@laszlovszky1234 2 жыл бұрын
@@kisbandita1974 Én mondjuk nem értek egyet a vasmagos elmélettel. A vasmagot azért találta ki egy Goldschmitt nevű ember, hogy a mágnesességre magyarázatot találjon, miközben a vas olyan hőmérsékleten pont nem mágneses. A mágnesességet pusztán az elfajult anyag mozgása okozza, ahhoz meg nem kell vas. Tehát inkább úgy mondanám, hogy forró mag szükséges a mágnesességhez, ami egyébként a tektonikát, a vulkanizmust is okozza.
@tbzsolt4226
@tbzsolt4226 2 жыл бұрын
Sokkal jobb feltételek vannak azon a szuperbolygón, ahol nincsenek emberek, egészen addig amíg meg nem érkeznek :D .
@jozsefszabo2798
@jozsefszabo2798 2 жыл бұрын
szerencsére olyan messze vannak hogy lehetetlenség elérni az embernek őket :)
@tbzsolt4226
@tbzsolt4226 2 жыл бұрын
@@katica7873 az emberiség háborúkból, saját fajtársainak meggyalázásából és a környezet kihasználásából áll, akkor én azt mondom komoly változásokra van szükség. Nincs az emberiség felkészülve egy földönkívüli létformával való találkozásra. Az éhinséget, a túlnépesedést, a viszálykodást csak mi magunk tudjuk megfékezni, azt gondolom a tudás meglenne rá, csak akiknek a hatalom van a kezében, általában a saját érdekeik mentén dolgoznak és nem az emberiség magasabb szintre lépése a fő céljuk. Egy egyszerű példával, nem szívesen fogadok vendéget akkor ha nincs rend otthon, vagy a vendégeket nem tudom valamivel megkínálni....Elöször magunkat kellene rendbe tenni, de úgy tűnik nem sikerül.
@akacsaman
@akacsaman Жыл бұрын
@@jozsefszabo2798 Vannak módok,de ahhoz még technológiailag fejletlenek vagyunk. Meg ha tudnánk végtelen mennyiségű energiát,főképp negatív energiát előllítani könnyebb lenne a helyzet.
@zoltankurko8337
@zoltankurko8337 2 жыл бұрын
Ki mondta h oxigen kell masoknak meg ki mondta h ezekbol a szerves anyagokbol all mas eloleny?!........es ha nem kell viz sem nekik... stb stb stb
@lacikeri3102
@lacikeri3102 2 жыл бұрын
Amint mutatsz egy ilyen létformát, aminek a tulajdonságait vizsgálni is tudjuk, azonnal tudni fogjuk azokat a paramétereket is amit érdemes figyelni egy exobolygó légkörében. De addig csak a földi létformákból tudunk kiindulni. Fantáziálni lehet, de arra nem lehet méréseket alapozni.
@zoltankurko8337
@zoltankurko8337 2 жыл бұрын
@@lacikeri3102 mivel fejletlen még az űrkutatásunk igy egy darabig x marad.
@bedeistvanBSR
@bedeistvanBSR 2 жыл бұрын
Intelligens lényeket egyszerű találni, csak el kell hagyni Magyarországot hozzá.
@beaverebi163
@beaverebi163 2 жыл бұрын
Az az energia amit ezekbe a felfedezésekbe belefektetnek, annyi erővel a Földet is meglehetne menteni, megőrizni a legideálisabb körülményekkel. Elindulhatsz az univerzumba, de az utazásod legvégén felfedezed a semmit, mert folyton tágul, mi is haladunk vele, ezért sosem fogod utolérni. "Mi ezen a Földön hihetetlen szerencsések vagyunk. Az élet ajándéka számunkra az idő múlása. Az univerzum egyik aranykorába születtünk és tekintettel a várható végkimenetelre, sosem lesz jobb idő benne élni, hiszen az univerzum egyszer a semmibe vész, de most kihasználhatjuk azt amit ajándékba ad nekünk. Használjuk tehát az időt amit kaptunk, bölcsen."
@arpadorban4775
@arpadorban4775 2 жыл бұрын
Az űrkutatáshoz kapcsolódó technológiának igenis van pénzben kifejezhető haszna! A háborús pusztitasnak viszont nincs.
@beaverebi163
@beaverebi163 2 жыл бұрын
@@arpadorban4775 Ezzel egyet kell hogy értsek, ha a háborút vesszük példának. 😞
@Arhangelul47
@Arhangelul47 Жыл бұрын
De szép is lenne! Csak az a baj hogy az ember egy önpusztító faj, ráadásul magával rántja az egész bolygót is.
@csahoscsuhas3344
@csahoscsuhas3344 Жыл бұрын
A földet úgy lehet megmenteni, hogy kirajzunk az űrbe.
@ZenHarmonics718
@ZenHarmonics718 Жыл бұрын
Halkan megjegyzem hogy a telefon is a létét az ilyen kutatásoknak köszönheti..Ezeket elsőként nem polgári használatra tervezték...
@Peterballa113
@Peterballa113 2 жыл бұрын
De jó lenne, ha lenne egy lakható bolygó a közelben, ahol életben lehet maradni, és kevés erőfeszítéssel hosszú ideig megőrizni. Ja várj....
@laszlonagy4329
@laszlonagy4329 Жыл бұрын
Igen egy kozelit ...amelyik csak 100 fenyevre van tolunk....... kb ugy 200 ev mig odaernetek.....mar az ukunokad ukunokaja
@Peterballa113
@Peterballa113 Жыл бұрын
@@laszlonagy4329
@ernogaborgodo
@ernogaborgodo 2 жыл бұрын
...mi jobb az emberiség számára? A Föld az anyánk, az emberiség kifejlődésének bölcsője. Ember számára az itthon! ... más kozmikus térben, más tér, forma, időbeosztás és ciklusok...teljesen emberi életforma máshol nincsen...szuperbolygó, az élősködők álma, akik inkább csak lepusztítják, csak leélik a Földet...
@barbibaba9
@barbibaba9 2 жыл бұрын
És mint mindig, az emberek elhagyják a bolcsőjüket. És mindig szeretjük az édesanyákat még akkor is ha nem élünk vele. Mindenképpen kell még egy golyó minimum amin élnek az emberek már csak a fajunk miatt is. Ha jönne egy óriási meteor és kipusztulna itt minden akkor annyi az emberiségnek is. Úgy legalább van még egy golyó amin tovább él az emberiség.
@barbibaba9
@barbibaba9 2 жыл бұрын
@Zsolt Bíró látom megtaláltad a lényeget. Az nem golyó volt hanem bolygó. Csak elírtam. Idővel meglesz a technológia amivel eljutunk oda emberi időn belül. De nem kell a mi életünkben gondolkodni, majd egyszer ha összefog az emberiség építünk óriási hajókat amik több generációs és majd akkor eljutunk.
@azrael834
@azrael834 2 жыл бұрын
@@barbibaba9 Remélem az emberiség nem jut messzire! Nem kell több bolygót tönkre tenni, birtokolni, háborúzni az ásványokért, területekért, vallásért, stb.
@paxtonandras4270
@paxtonandras4270 2 жыл бұрын
Hát...öcsém, te amiket leírál..te nem vagy százas, az biztos...! Biztos vagyok benne, hogy beteg vagy...
@ernogaborgodo
@ernogaborgodo 2 жыл бұрын
@@barbibaba9 ...ez idealista optimizmus, kellenek hozzá nők - férfiak (alap bináris a mi rendszerünk)... akkorát nehéz elképzelni, hogy olyan űrutazás, ahol több generációs ,,embercsapat" átverekedje magát a kozmikus téren, úgy hogy nem sérül az űrjármű és képes követni a fény sebesség határát, és nincsen elméleti energia hozzá (se olyan energia mező, amelyen csak úgy ,,átcsúszik" térgörbületen vagy ,,féreglyukon" egy másik galaktikus térbe...a Tejútban is vannak életére képes közelebbi bolygók, de nincsen,,esélyes" energia forrás, elhagyni a Földet távolabbi kozmikus utazásban...🤔😎szerintem... ... de azért vannak optimisták a Marsig már eljutottak, de az itt van az utcánk végén ...🙋💰🛰️🔮
@milanvarga3529
@milanvarga3529 2 жыл бұрын
Nekem elég fura, hogy ha életről beszélünk mindig saját magunkhoz és Földhöz viszonyítunk. Persze, máshoz nem lehet, de ha logikusan belegondokunk már maga a "Föld 2" kifejezés is téves... Ott lehet megannyi bolygó amin még talán sokszínűbb életformák alakultak ki mint a Földön. És persze, ne felejtsük el a valóban intelligens civillizációk lehetőségét akik nem leigázzák a bolygójukat hanem együtt élnek vele....😊 Én ebben hiszek🙏
@janoscsik1891
@janoscsik1891 2 жыл бұрын
Így bizony !
@jozsefbartovics5123
@jozsefbartovics5123 2 жыл бұрын
Azt sem szabad elfelejteni, hogy létezhetnek olyan anyagok, amiket nem ismerünk, és amiből egy idegen civilizáció felépülhet. Lehet nem is oxigént lélegeznek, és így teljesen más feltétel szükséges a fennmaradásukhoz.
@vezertrojai
@vezertrojai 2 жыл бұрын
Nem az oxigént keresik hanem a szerves vegyületeket!
@marczi
@marczi 2 жыл бұрын
Az egész univerzum ugyanazokból az anyagokból épül fel. A bolygónk és mi is ugyanazon anyagrészecskékből állnak/unk, amik csillagok felrobbanásával terültek szét az univerzumban. Mondhatjuk úgy is, hogy anno mindannyian csillagok voltunk.
@azrael834
@azrael834 2 жыл бұрын
@@vezertrojai Trágyát? 🤣 Baktériumot? 🤣 Mivel találják meg? Kiskubizzák több ezer fényévre? 🤣
@lacikeri3102
@lacikeri3102 2 жыл бұрын
De jó lett volna kémia órán figyelni. 😝Akkor tudnád hogy az atomok felépítése elég kötött, így az ismerteken kívül nem tud más anyag kialakulni. Csak a nagy tömegű atomokban van amit esetleg nem ismerünk, csak kiszámoltuk. Ezek amúgy transzurán elemek, vagyis inkább erősen sugárzó anyagok mint életre alkalmas elemek. Természetesen nem oxigén lélegző létforma lehetséges. A földön is van ilyen.
@mihalytakacs7519
@mihalytakacs7519 2 жыл бұрын
@@azrael834 Most ez furcsán fog hangzani, de a legújabb távcsöveink, különösen a James Web a távoli bolygók légkörében lévő anyagokat be tudja azonosítani. Ahogy a csillag fényét visszaveri a bolygó, különböző hullámokon verik vissza az anyagok azt.
@attilagabris815
@attilagabris815 2 жыл бұрын
Érdekes video, de nem tudom, hogy milyen eszközzel lehet megmérni egy 100-700 fényév távolságnal levő exobolygó légköre összetételét és felszíni hőmérsékletét, a rajta levő víz és szárazföld felületéről nem is beszélve
@GazdigBerci
@GazdigBerci 2 жыл бұрын
Majd a tudósok tudják
@laszlokecskes1377
@laszlokecskes1377 2 жыл бұрын
A fényből. Én sem értek hozzá de azt tudom hogy a különböző gázok különböző spektrumu fényt enged át.
@logikusgondolkodas5440
@logikusgondolkodas5440 2 жыл бұрын
Mondhatnak bármit úgy sem tudod leellenőrizni, hogy igazat mondtak -e.
@marczi
@marczi 2 жыл бұрын
Nálunk gimnázium 4. évfolyamában volt téma fizikából a színképelemzés...
@zyzygabesz
@zyzygabesz 2 жыл бұрын
Oké ez a kérdés ugy néz ki nem csak bennem fogalmazodott meg :)
@daniszuromi455
@daniszuromi455 2 жыл бұрын
Egy gond van a szuperbolygókkal: a gravitáció. Ha vasból állnak, mint a Föld, 1,5x átmérővel már 5-6x nehezebbek. Ez egy ottani élőlénynek nem gond, neki ahhoz alkalmazkodik a felépítése, de azon kívül, hogy nem túl jók az esélyei a bolygó elhagyására, nekünk se túl jók arra, hogy egy nap a közelükbe menjünk 😅
@esemrcrimetime
@esemrcrimetime 2 жыл бұрын
Honnan tudod, hogy egy "ottani élőlény", (ami messze csak elmélet, miért kéne ott élőlénynek lennie egyáltalán?) mire lenne képes?:D Úgy mondod, mintha ez egy megfigyelhető dolog lenne, ami valóban tudományos alapokra épül, nem csak a mendemondákból összetákolt evolúció elmélet, amit darwin egy kocsmatúra után fejreállva kitalált.
@daniszuromi455
@daniszuromi455 2 жыл бұрын
​@@esemrcrimetime Onnan, hogy a gravitáció minden bolygón ugyanúgy működik és a leküzdéséhez a kezdeti rakétás időkben ugyanaz a fajta tolóerő kell. Ezt nem Darwin mondta, hanem Newton ;) A gravitációban azért hiszel?
@esemrcrimetime
@esemrcrimetime 2 жыл бұрын
​@@daniszuromi455 Na tessék. Miért működik a gravitáció mindehol ugyanúgy? Miért ennyire rendszerezett és stabil minden? Mától holnapra miért nem vagy 50 kilóval nehezebb? Ezek a törvényszerűségek miért állandóak? Nemigaz hogy nem veszed észre, hogy ez egy értelmes teremtés! Vagy az a baj az intellektuális "tudással", hogy saját magunk eszén is túljárunk, és ami baromira egyszerű, szétbonyolítjuk. Csak kérdezem, mert nemtudom, te vagy az okos.. Mivan, ha az 1.3 kilós agyad kevés ahhoz, hogy felfogja a végtelen istent, mivan, ha nem úgy van ahogy gondolod? Ezt el tudod képzelni, vagy szerinted lehetetlen? ;)
@Peterballa113
@Peterballa113 2 жыл бұрын
3:18 Hát ettől leestem a székről. Elsőrangú átvezető. Eskü megkönnyeztem 😂😂😂
@szalaa_
@szalaa_ 2 жыл бұрын
Nagyobb tömegű bolgyó mellett pozitiv érv a mag szükgéges állapotának hossza. Ne felejtsük el a negativ érvet sem, hogy nagyobb gravitációs vonzással bir és igy gyakrabban csapódhatnak be meteoritok!
@istvanszucs7681
@istvanszucs7681 2 жыл бұрын
akkor is szerintem parazitaként kezelne a bolygó élővilága kb mint amikor az európaiak találkoztak a mayákkal...
@Huntech_
@Huntech_ 2 жыл бұрын
Földre is naponta 5000 meteorit jön be, csak még a felső légkörben elég, valszeg ott is ez a helyzet.
@csabaguti6095
@csabaguti6095 2 жыл бұрын
@@Huntech_ csak ott dupla annyi meteor éri el a felszínt.
@csabaguti6095
@csabaguti6095 2 жыл бұрын
Meg kicsit meggörnyednénk a súlyunk alatt
@tamasfenyo8450
@tamasfenyo8450 2 жыл бұрын
De nem csak a meteoritok nehezítik meg egy ilyen bolygón az életet,ekkor nagyságú tömegvonzás mellett a mozgás igen sok energiával járhat ha létre is jönne valamilyen életforma az szerintem nagyon apró (kisebb tömegű) lenne.
@mihalyujszaszi1091
@mihalyujszaszi1091 2 жыл бұрын
Képet nem tud készíteni róla mert messze van de tudják hogy 27-fok van a felszínén?
@azrael834
@azrael834 2 жыл бұрын
Még egy távoli galaxis is homályos a legjobb űrtávcsővel. Bolygó meg porszemcsénél is kisebb a homályba, de ezek tényleg megmondják hány fok van rajta. Még azt is hogy évente 30 cm-ert távolodik tőlünk, amikor a pályáján halad meghatározhatatlan irányban. Tehát a nagy bumm is igazolt. Ez mind mese! Valamit viszont kell nekik virítani a milliárdokért, amit beleölnek. 🤣
@mihalyujszaszi1091
@mihalyujszaszi1091 2 жыл бұрын
Egyértelműen kamu!
@paxtonandras4270
@paxtonandras4270 2 жыл бұрын
@@azrael834 Hát te nagyon sötét vagy hallod..... nagyon.. ajánlom neked járd ki a 5 általános iskolát...ha tudod....
@justaguy6217
@justaguy6217 2 жыл бұрын
Nagyon jó lett ez a videó is! :))
@dominikgeroly8549
@dominikgeroly8549 2 жыл бұрын
én nekem az az álmom hogy míg élek tudósaink találjanak életet! és a másik hogy jussak el egy bolygóra vagy pl a holdra 😍 ha egyszer ez lehetséges lenne össze gyüjteném az összes pénzem hogy utazhassak a messze messzeség távolában és kivánom minden csillag rajongónak 👽
@markracz2806
@markracz2806 Жыл бұрын
Soha nem lesz annyi pénzed,hogy eljuss a messzeségbe tekinsd a urkiloveseket kb 50 100 ezer dollarert lonek fel 🤣🤣🤣
@akacsaman
@akacsaman Жыл бұрын
@@markracz2806 Most,még csak most,ennek a jövőben durván le fog esni az ára
@Hazardteam
@Hazardteam Жыл бұрын
02:31 Gratulálok... 07:21 Csinos fantáziaképecskék. Kár, hogy szinte semmi alajuk. De legalább jól néznek ki.
@K.K_xd
@K.K_xd 2 жыл бұрын
Érdekes elképzelések
@vRtx-th6qr
@vRtx-th6qr 2 жыл бұрын
A vegen meg megtalaljuk a kriptont :D
@Bence40295
@Bence40295 2 жыл бұрын
Nem gond. Az is szét lesz cseszve
@akacsaman
@akacsaman Жыл бұрын
🤣🤣🤣🤣
@anikocsik3124
@anikocsik3124 2 жыл бұрын
Na igen ez igaz. Olyan hely kell majd.
@janosvarga135
@janosvarga135 9 ай бұрын
Hát kell nekem egy ilyen exo bolygó. Beültetnèm az újat napraforgóval ezt meg lebetonoznám! 😅
@DjSoma55
@DjSoma55 10 ай бұрын
ezzel a spirituális és mentális hozzáállással tökmindegy😮
@zsoltigieszer9983
@zsoltigieszer9983 2 жыл бұрын
Nekem full jó ez a mostani, viszont sok tápos gyökeret szívesen eldeportálnám valami "sokkal jobb helyre" :)
@petermeszaros5674
@petermeszaros5674 10 ай бұрын
Örülök hogy más is így gondolja!👍
@zoltanmunkhart7719
@zoltanmunkhart7719 2 жыл бұрын
Hát ez nagyon tetszett :) köszönöm
@Arhangelul47
@Arhangelul47 Жыл бұрын
Hurrá!!! Lesz újra mit tönkretenni!
@spontanvideok246
@spontanvideok246 2 жыл бұрын
Ez csodálatos video volt. Az Exo bolygók Nagyon tetszenek. A Vörös törpe Csillag ami az adott Exobolygó NAPJA valóságos gyönyörű lehet. Olyan szép vörös, mint itt a Földön amikor lemegy a Nap nyáron este 19-20 óra után illetve amikor felkel. Mind két lehetőséggel élni kell. A Mienkre vigyázni, és egy másikhoz szondát küldeni az alapos vizsgálathoz, és csodálatos fényképek készítéséhez.
@paxtonandras4270
@paxtonandras4270 2 жыл бұрын
exobolygók csak szólok.....
@retrobudapest
@retrobudapest Жыл бұрын
Előtte nem ártana feltalálni a térugrást mert a büdös életbe nem ér oda a szonda .
@Dymon32
@Dymon32 2 жыл бұрын
Most, hogy ezt megnéztétek, el lehet kezdeni vigyázni a mostani otthonatokra. Szelektív hulladékgyűjtéssel, energia spórolással például. Ui. :Sose fogom megszokni az új intro-t.... 😅 Még mindig a régit dúdolom
@robertvizler749
@robertvizler749 Жыл бұрын
Egyébként a szelektív hulladékgyűjtés tudod miért van? Azért, hogy a szelektálást Te végezd el, és ne a cégeknek kelljen. Ez nem a természetvédelemről szól, hanem csak a pénzről.
@Dymon32
@Dymon32 Жыл бұрын
@@robertvizler749 Na ja. Azóta németben élő ismerőstől hallottam olyat, hogy ott betétdíjas a műanyag palack. Van egy QR kód szerű a címkén(nálunk csak egy olyan szöveg:Segíts újrahasznosítani) amit leolvas az automata és visszakapsz pár euró centet (amivel nyílván drágább vásárláskor az üccsi ) Ott ez a Törvényi szabályozás 🤷‍♂️
@vee.showjumping
@vee.showjumping 2 жыл бұрын
Inkább jobban kéne vigyázni a földre, minthogy az életünket kockáztatva egy teljesen új bolygóra leszálni.
@vezertrojai
@vezertrojai 2 жыл бұрын
Már vártuk ezt a kommentet!😂
@janoskorpai9229
@janoskorpai9229 2 жыл бұрын
Szerintem az a legjobb megoldás ha mindkét lehetőséggel élünk
@goodface4242
@goodface4242 2 жыл бұрын
Hiába ,a nap egyszer meghal és elötte porrá égeti a földet,mind kihalunk ha itt maradunk.
@jinbe7757
@jinbe7757 2 жыл бұрын
@@goodface4242 mrd evek kerdese teso
@ICantThinkOfANameeeee
@ICantThinkOfANameeeee 2 жыл бұрын
@@goodface4242 ahhoz még van 5 milliárd (5000000000) évünk
@csabalaczo2307
@csabalaczo2307 2 жыл бұрын
Nagyon érdekes szelete az exobolygászatnak. (Y)
@loyadi._
@loyadi._ 2 жыл бұрын
Arról tudnál videót készíteni hogy hogyan tudnak új bolygókat fel fedezni ? Mert engem nagyon érdekelne hogy ohgyan találunk rá az új bolygókra 🤗
@andorbencsik9758
@andorbencsik9758 2 жыл бұрын
Úgy, hogy kitalálnak egy új mesét.
@akacsaman
@akacsaman Жыл бұрын
Úgy tudják,hogy az adott bolygó,szerencsés módon pont abban a szögben kering a csillagja körül mint föld,így észre lehet venni azt,hogy át megy előtte,mert egy kicsit kitakarja annak a fényét.
@bencebalogh5869
@bencebalogh5869 2 жыл бұрын
Szerintem értelmetlen màsik lakható bolygót keresni,ha arra se tudunk vigyàzni ami élünk.
@finomtej4507
@finomtej4507 2 жыл бұрын
szerintemis
@vezertrojai
@vezertrojai 2 жыл бұрын
😂
@attilakun1366
@attilakun1366 2 жыл бұрын
Oda csak olyan embereket lenne szabad küldeni akiknek az életükből el hagyták a szemetelést és a műanyagot.
@elviramarczi4042
@elviramarczi4042 2 жыл бұрын
És ha van ott már értelmes élet is?... Akkor elpusztitjuk őket?!!!
@akacsaman
@akacsaman Жыл бұрын
@@elviramarczi4042 Nem
@benjaminbalogh3615
@benjaminbalogh3615 5 ай бұрын
a nap is hiaba birja még 5 milliard évig sajnos sokkal forrob lesz es lakhatatlanná teszi majd a földet. errol is erdemes lenne egy videot csinalni biztos erdekes lenne
@laszloszabo3717
@laszloszabo3717 2 жыл бұрын
"érdemes nyitott szemmel járni"- rendben!
@TundeEszlari
@TundeEszlari 2 жыл бұрын
Nagyon jó és érdekes lett a videó.☺
@vezertrojai
@vezertrojai 2 жыл бұрын
Kussolsz!
@zolibest
@zolibest 2 жыл бұрын
Itt is 🙉🙋🤯
@terrorowl2842
@terrorowl2842 2 жыл бұрын
@@zolibest Mindenhol.
@andreeamiess7051
@andreeamiess7051 2 ай бұрын
En nagyon szeretem a mi draga kis foldunket.A mi bolygonkhoz foghato nincs!
@Noizy01
@Noizy01 2 жыл бұрын
Ha még csak szondával sem tudták elérni ezeket a bolygókat, honnan tudják, hogy életre alkalmasak?
@A.V.E.RetroGamingProductions
@A.V.E.RetroGamingProductions 2 жыл бұрын
Színképelemzéssel, meg lehet állapítani.
@benjaminbalogh3615
@benjaminbalogh3615 2 жыл бұрын
találhatnak 100 at is de sosem fogunk tudni eljutni oda. még a marsig sem tudunk eljutni nemám ilyen 2000 fenyev tavra. Az emberek rég kipusztulnak mire olyan technologiat tudnanak elovarazsolni
@gel_rt
@gel_rt 2 жыл бұрын
Ha azzal számolunk, hogy az emberiség nem öli meg magát (ami elég merész kijelentés de tegyük felL), és addig maradhat max a Földön, míg a Nap tágulása és vörös óriássá alakulása miatt be nem gyújt velünk a Nap, akkor valószínü, hogy de. 1000 évvel ezelőtti korokhoz képest mi például istenek vagyunk, legalábbis fejlettségben sokkal magasabbak (nyilván), bár alapvetően hülyébbek is. És egy évezred az lóf*sz ahhoz képest, amennyi idő így a rendelkezésünkre állna, ráadásul minél fejlettebbek vagyunk, annál gyorsabban fejlődünk. Az űrkutatás ezt főleg mutatja, mivel mint olyan kb. csak a múlt század közepétől létezik. Nyilván asztronómusok és csillagászok korábban is voltak, de én űrkutatás alatt azt értem, hogy a világűrt nem csak figyeljük és próbáljuk megérteni, hanem fel is fedezzük. Szóval szerintem a Marson pl. egy 500 éven belül már egy rakat kolónia fog élni. A terraformálás az már egy másik dolog, de ahhoz nem kell túl magas technológiai fejlettség (nyilván kell az is, de nem irreálisan magas).
@benjaminbalogh3615
@benjaminbalogh3615 2 жыл бұрын
@@gel_rt A nap kb 5 billio ev mulva kezd el tágulni ami azt jelenti hogy fél idonel vagyunk kb. 5 billio ev tul sok az emberi agynak hogy felfogja szoval mondjuk azt 5 billio=2 hét. ha igy lenne az emberek csak 2 perce léteznének. ehhez kepest az ipari forradalom ota olyan szinten amortizáljuk le a földet hogy globalis felmelegedés visszafordithatatlan lesz par evszazad mulva. az oceanok elparolognak de nem veszitjuk ez mint pl a venusz a fold magneses mezeje miatt szoval a nyomás ezerszeres lesz a homerseklet meg kb 2000 fok joval azelott hogy a nap tágulni kezdene. Egyet ertek hogy a technologia fejlodik de amég a pénz az úr az ész helyett addig nem lesz semmi változas
@akacsaman
@akacsaman Жыл бұрын
A Marsig el tudunk jutni 🤣
@benjaminbalogh3615
@benjaminbalogh3615 5 ай бұрын
eddig egy ember sem tette a marsra a lábát tudtom szerint :) a szonda nem ember. hosszutavon a kozmikus sugarzas megolne barmit az urben nem is beszelve az emberi test fizikai elváltozásairol ha pl éveket kene utaznia az urben.. es itt nem évekrol beszelunk hanem évezredekről hogy fényeveket utazzon valaki ​@@akacsaman
@sanya20071
@sanya20071 2 ай бұрын
Idegen élet kutatásánál ugyan nem számít, de olyat mint a föld nem találunk még egyet valószínű. Számos oka lehet hogy alkalmatlan lenne kolonizálni. Pont ugyanolyat aminek pl ugyanakkora a grabitációja vagy pont ugyanaz a légköri összetétele nem valószinű hogy találunk. Lehet hasonló légkör lenne de ha mondjuk csak pár %-al kevesebb az oxigén már probléma lenne. Vagy ha lenne olyan számunkra még ismeretlen gáz a léglörben ami ránk nézve halálos. Ott az időjárás kérdése amit évekig megkéne figyelni. Nehogy az legyen hogy letelepednek aztán 2 év múlva van egy időszakos fél bolygót befedő homokvihar..stb jó dolog keresgélni persze de inkább a sajátunkat kéne megbescsülni. Gacsak nem akarnak burokban élni egy kietlen, élettelen bolygón vagy holdon.
@tamaskiss4915
@tamaskiss4915 2 жыл бұрын
250 millió év múlva a Földön is újra össze állnak a kontinensek egy nagy kontinensé,úgyhogy ez a "lehetőleg álljon különálló kontinensekből" eléggé leszűkiti a kört..
@professionalyamahastyles9034
@professionalyamahastyles9034 2 жыл бұрын
Vajon a holdon miért nem alakult ki élet hisz annyival nincs messzebb a naptól,hogy egy halott golyóbis legyen csak ?
@ipsziloniksz2970
@ipsziloniksz2970 8 ай бұрын
A Hold kicsi, nem tud légkört megtartani, így vizet sem, pedig ezek kellenek nekünk. Érdekes módon a sokmillió idegen (EBE) megfigyelésből nagyon sok % humanoid, tehát hozzánk többé kevésbé hasonló élőlény, a robotok és másféle fura lények mellett.
@speed.of.light.618
@speed.of.light.618 2 жыл бұрын
12:25 màr itt is itt van a Webb! :,D
@princessa6O
@princessa6O 2 жыл бұрын
inkáb ott élnék mint ebben trágya országban
@atiworg5171
@atiworg5171 7 ай бұрын
Hogyan lehet meghatározni egy tőlünk 2000+ fényévre elhelyezkedő bolygó életkorát? 🤔
@Sla-Y1986
@Sla-Y1986 2 жыл бұрын
Ha olyan messze vannak ezek a bolygok, se szonda se semmi nem er el oda, honna a F. Tudjak ,hany fok van rajta stb?
@petermeszaros5674
@petermeszaros5674 10 ай бұрын
Megkérdezik Aigner Szilárdot.
@lajoszsivkov1334
@lajoszsivkov1334 10 ай бұрын
Ha nem pusztìtanànk El mindent magunk körül, 3s végül sajàt magunkat,akkor ? Mindenki tudja a vàlaszt
@morbusssacer
@morbusssacer 2 жыл бұрын
informatív reklám...
@hszrnra8089
@hszrnra8089 2 жыл бұрын
Az emberek úgyis szétcsesznék azt is :)
@tiborstancz3854
@tiborstancz3854 11 ай бұрын
Mint nem hozaerto...megkerdeznem;hogy lehet egy több ezer fényévre lévő bolygó meretet,légkörét, hőmérsékletet innen a földről megmerni....
@csehistvan6997
@csehistvan6997 Жыл бұрын
es ha elmennénk a tatuinra? anakinek is eleldegetek ott nem?
@petermeszaros5674
@petermeszaros5674 10 ай бұрын
Tudod hol van az? Egy messzi-messzi galaxisban.....😄
@hunsteelfoots4803
@hunsteelfoots4803 Жыл бұрын
Szerintem maradjunk itt.Minek szétkúrni még egy bolygót?!
@boldizsarkiss6696
@boldizsarkiss6696 2 жыл бұрын
Nem úgy van hogy, minél nagyobb a bolygó annál nagyobb a gravitáció a felszínén ?
@akacsaman
@akacsaman Жыл бұрын
Sok mindentől függ
@KondaszKata
@KondaszKata 2 жыл бұрын
A földi élet a Földön létezik, hogy létezik-e egyéb bolygón valamifajta élet még nincs bizonyíték , mert a földi függ a gravitációtól. Ez az amit biztosan tudunk ma.
@akacsaman
@akacsaman Жыл бұрын
Minden élet függ a gravitációtól,az adott bolygó gravitációja határozza meg,hogy hogy néz ki rajta az esetleges élet.
@gyorgygaal4494
@gyorgygaal4494 2 жыл бұрын
Még szerencse ,hogy azok a bizonyos exobolygók jó messze vannak innen, mert ha elérhető távolságban lennének , egyesek már törnék a fejüket hogyan tudnák minél előbb lakhatatlanná tenni.😡
@ArXGamerMC
@ArXGamerMC 2 жыл бұрын
És mi az a 😡? Bár igazad van, az embereknek még van hová fejlődni.
@gyorgygaal4494
@gyorgygaal4494 2 жыл бұрын
@@ArXGamerMC Hosszú választ tudnék ìrni, de ezt most inkább kihagyom. Tudod , akinek nem inge ne vegye magára , akiknek szól , azok õltsék fel magukra de sürgősen.
@robertvizler749
@robertvizler749 Жыл бұрын
Egyébként már ott hibázik a dolog, hogy a tudósok csak a lakható zónában hajlandóak gondolkodni, mert az általunk ismert élet lehet az egyetlen megoldás ugye?! Az, hogy a földi élet alapja a víz és az oxigén, nem feltétlenül kell hogy alapfeltétel legyen más bolygókon, ahol élet alakult ki...
@falusiistvan3744
@falusiistvan3744 2 жыл бұрын
11:08 A tudomány vezető kutatója? Nem inkább a TANULMÁNY vezető kutatója?
@tizeslista_hu
@tizeslista_hu 2 жыл бұрын
Jó észrevétel. Végülis lehetne a tudományág egyik vezető kutatója is, de igen, nyelvbotlás volt. :)
@krisztianlaszlohoflinger5292
@krisztianlaszlohoflinger5292 2 жыл бұрын
És ki döntené el, hogy ki mehet oda ESETLEG (ha egyáltalán képesek lennénk odajutni), és kinek kéne ittmaradni a pusztuló Földön??? Vagy üzleti alapon lenne??? És hány millió fényévre található ilyen??? Azzal tisztában van az, Aki ilyenben gondolkodik, hogy ha (!!!) 1 millió fényévre találnánk ilyet, akkor fénysebességgel kéne utazni, 1 millió évig, hogy odaérjünk??? Végül azt is ilyen agyatlan módon lelaknánk, és háborúkkal elpusztítanánk???
@orszagmihaly7752
@orszagmihaly7752 2 жыл бұрын
ami lehet hogy már ott sincs
@krisztianlaszlohoflinger5292
@krisztianlaszlohoflinger5292 2 жыл бұрын
@@orszagmihaly7752 Így igaz! Erről nem is beszélve!
@arankaszikszai3608
@arankaszikszai3608 2 жыл бұрын
100-700 fényév??Annyi ideje ,hogy onnan idejutott a fénye, tehát mi csak a múltat látjuk, hogy most mi van, majd 100-700 fényév múlva megtudjuk.
@gel_rt
@gel_rt 2 жыл бұрын
A fényév egy távolság, max 100-700 év múlva fogod megtudni. De amúgy durva belegondolni, hogy ami ott van, és amilyen fényeket látunk, azok az 1400-as években keletkeztek.
@marketing3720
@marketing3720 2 жыл бұрын
Ennyi baromságot ipari tömeggyártási módszerekkel összehordani, hogy behajthasd a reklámdíjakat - mert bizony ez a sok sületlenség mind csak arra jó.
@varimilan5376
@varimilan5376 2 жыл бұрын
6:24 Látja valaki a nevető embert?
@juditcsontos1744
@juditcsontos1744 2 жыл бұрын
Szerintem ez a tökéletes Föld elmélet nem állja meg a helyét, legalábbis nem a mai ember számára. Hisz gondoljunk csak bele, hogy a saját Földi körülményeinkhez képest fejlődtünk ki, ennek köszönhetjük vègül azt hogy nekünk ez a tökéletes. Ahhoz hogy egy másik nekünk tökéletest találjunk, ahhoz a mostani evolúciós felépítésünkkel nem sikerülhet, mert ahhoz oda kéne születnünk. Ezt leginkább a The Expans című sorozat mutatja be a legjobban. Nagyobb gravitációval rendelkező bolygónál a fizikumunk egy generàciónyi idő alatt nem biztos hogy alkalmazkodni tudna, tehàt ahhoz hogy oda már olyan emberek szülessenek rettentő sok idő kellene. Ki tudja hogy egy màsfajta lègkörhöz mikor hogyan tudna a tüdőnk alkalmazkodni, esetleg egy aktìv dohànyos tüdeje? A csontjaink, izületeink is hogyan mennyi idő alatt szoknák meg a gravitációt. Lehet butasàgokat mondok, de nekem elsőre ezek jutnak eszembe. Tehát mikor a tökéletes Föld szót halljuk, inkàbb az jusson eszünkbe hogy egy tökéletes Föld lenne egy másik emberi civilizációnak esetleg, de nekünk jelenleg semmiképp se lenne az. :/
@paxtonandras4270
@paxtonandras4270 2 жыл бұрын
Judit mi az h tökéletes..? Te az vagy.? cica.,.,. szerintem nem.. messze nem..
@juditcsontos1744
@juditcsontos1744 2 жыл бұрын
@@paxtonandras4270 ki beszélt itt rólam? A videóra reagàltam. A videó a tökéletesről szól, amire reflektáltam. Örülök hogy számodra nem vagyok az. ;) tekerj tovább... cica...
@falusiistvan3744
@falusiistvan3744 2 жыл бұрын
Nyilván nekünk a Föld a legjobb. Ezt az elméletet nem is az embernek legmegfelelőbb bolygó megkeresésére találták ki, hanem olyan bolygók megtalálására, amiken a legnagyobb az esély földönkívüli élet megjelenésére.
@orsolyaursus4960
@orsolyaursus4960 2 жыл бұрын
Nehogy azt gondolja valaki, hogy ha itt a Földön felelőtlen és önző, majd odébb állhat, ha itt már mindent tönkre tett. Be vagytok csapva.
@kentaur888
@kentaur888 Жыл бұрын
A másik, hogy olyan erős a sugárzás odakint, hogy pár nap alatt rákot kapsz. Olombol meg nem csinálnak űrhajót....😂🤣😅
@jonatanzsigmond1176
@jonatanzsigmond1176 2 жыл бұрын
Veri gúd
@dedei1024
@dedei1024 Жыл бұрын
Addig jó amíg nem találunk rájuk. Mert azokat is tönkre tennénk.
@puding43
@puding43 Жыл бұрын
Minek keresnénk mi más világot, azt is csak tönkretenné az ember!
@sandor7594
@sandor7594 Жыл бұрын
Oké, de ha elköltözünk egy másik bolygóra, ott délkeleti apartmant kérek, beépített konyhával és széles erkéllyel.
@akacsaman
@akacsaman Жыл бұрын
Ezek nem arról szólnak,hogy oda menjünk,ez csak arról szólnak,hogy keressük az életet.
@attilamatus5424
@attilamatus5424 2 жыл бұрын
Én ùgy tudom, h egy bolygò minél nagyobb annál nagyobb rajta a gravitáció! Szóval ha van egy olyan bolygó ami annak ellenére hogy jobb elhalyezkedésben van mint a föld, de 2szer nagyobb mint a föld akkor az azt is jelenti, h a gravitàció is kétszer nagyobb!
@kissszabolcs7520
@kissszabolcs7520 2 жыл бұрын
Nem minden esetben van így, egy nagy bolygónak is lehet ugyanolyan gravitáziója akár
@blackberrypark99
@blackberrypark99 2 жыл бұрын
Nem a sürüsèg határozza meg inkább? A tömeg nem a kiterjedèse
@ICantThinkOfANameeeee
@ICantThinkOfANameeeee 2 жыл бұрын
A tömeget a méret és a sűrűség együttesen határozzák meg. Ha a bolygó 2xszer olyan sűrű anyagból van mint a Föld, de feleakkora, akkor a gravitáció ugyanolyan
@zoltansinka7521
@zoltansinka7521 2 жыл бұрын
M/r^2
@gel_rt
@gel_rt 2 жыл бұрын
Ami szar. Röviden. Hosszan meg a mozgásunkat, a napirendünket is nagyban befolyásolná (nappalok és éjszakák változása, évszakok), több lenne a meteor, nehezebb lenne kb mindent csinálni.
@carmencsepei
@carmencsepei 2 жыл бұрын
Amíg nem jott a VPN "beépitett" reklámod, addig neztuk. De mikor lattuk hogy nem elegszel meg a rengeteg reklammal ami eleve benne van a videodba, hanem te is reklammal toltod, hat kikapcsoltuk. Inkabb olvasunk rola
@sandorignacz
@sandorignacz 2 жыл бұрын
Az embernek nem szabad másik bolygóra tenni a lábát, azt is tönkre tenné :(
@akacsaman
@akacsaman Жыл бұрын
Mire oda eljutnánk szobatiszták lennénk,a másik az ember a hibájából tanul,hiába annak az esélye,hogy megállítsuk ezt az önpusztítast kevés,utána alkalmazkodni kell,és hátha tanulunk a hibánkból. A másik,nem azért csinálják ezt,hogy oda menjünk.
@alucardangel1721
@alucardangel1721 Жыл бұрын
Nem vagyok túl járatos ezekben, - javítsatok ki, kérlek, ha tévedek - de ha nagyobb a tömege, mint ahogy mondtad, hogy feltétele az exobolygónak, akkor nagyobb a gravitációs vonzása is, asszem ezt is kimondtad egyszer. ( De kicsit nehéz volt követni sok helyen, hogy épp mikor mire is gondolsz... ) Ha pedig nagyobb a gravitációs vonzása, akkor a rajta található felületen is nagyobb lesz a G nyomás, amit az emberi szervezetnek el kellene viselnie. Azt viszont nem tudom, hogy mekkora is az a nyomás, amit már nem viselünk el, de az biztos, hogy nem könnyítené meg az életet. Az útiköltséget és a technológiát meg majd állják az idegenek. XD (Miután leigáztuk őket, mert ennek a fajnak egy intelligensebb kétlem, hogy segítene terjeszkedni...)
@ICantThinkOfANameeeee
@ICantThinkOfANameeeee 2 жыл бұрын
Elvileg (erre az elvilegre elég nagy hangsúlyt fektettem) a legközelebbi lakható égitest a Titán, ami a Szaturnusz egyik holdja. Lehet, hogy elég nagy problémák lennének a hőmérséklettel, de legalább ott van folyadék. Azt, hogy az iható-e, inkább meg se kérdezzétek, mert nem víz.
@szilardkeri4661
@szilardkeri4661 2 жыл бұрын
Reméljük, hogy sör az a folyadék :D
@ICantThinkOfANameeeee
@ICantThinkOfANameeeee 2 жыл бұрын
@@szilardkeri4661 a sör nem szürke. Biztos valami sekély pálinka tó lesz az akkor
@azrael834
@azrael834 2 жыл бұрын
Földön is vannak olyan élőlények, amik a savas 60 fokos meleg vízben jól érzik magukat, feltörő gejzírekben.
@paxtonandras4270
@paxtonandras4270 2 жыл бұрын
A Titán holdon lényegébe véve meg vannak a feltételek az élet számára nagy kérdés, van-e itt élet. Van folyékony anyag, s körforgás ( esik az eső, és párolgás is van, évszakok, és eltérő nappalok, éjszakák ) a Titán ráadásul nagyon sok rétegű légköre van, sok vegyi anyaggal. Vannak kutatások is, ami villámi tevékenységet is megfigyelni vélt az óriásholdon. Jelentős az esély arra, hogy van itt életforma, az azonban biztos, hogy itt messze nem olyan élet van, mint a Földön.. A Titán hold mellett a Europa hold, és az Enceladus holdon is elképzlehető a primitív életformák..!
@csabasvig955
@csabasvig955 2 жыл бұрын
Azt a rengeteg pénzt, amit ilyenekre elköltenek, fordíthatnák a bolygónk megmentésére is...
@sethograffiti7974
@sethograffiti7974 2 жыл бұрын
A ott is lenne élet akkor ugyanúgy az emberek el rontják szeméttel
@paxtonandras4270
@paxtonandras4270 2 жыл бұрын
Kis helyesbítés, ha nem bándo, amúgy birom a videóidat........ Az amit mondtál ( 02:55-nél ) az nem igaz """ a Földön 3,5 milliárd évvel ezelőtt alakult ki az élet "" ez nem így van, hanem úgy hogy a Földön már 3,5 milliár déve létezik élet, a Föld születése után már nem sokkal megjelentek az életformák rajta kb. 1-2 milliárd év a bolygó kialakulása után. Az való igaz, hogy a legősibb élet formák 3,4-4 milliárd évesek, tehát alig a Föld kialakulása után ( 1 mld évvel ) már élet alakult ki a Földön - s ne felejtsük el egy elég zord kegyetlen környezetben. ( a mai időjárás, és hőmérsékletektől teljesen eltérő viszonyok közepette..)
@attilapinter4424
@attilapinter4424 Жыл бұрын
Olyan bolygó kellene, ahol egy 13perces videóból nem reklám 7perc.
@imreferenczy7536
@imreferenczy7536 2 жыл бұрын
ha ez így megy tovább lassan a már a mars is jobb
@petermeszaros5674
@petermeszaros5674 10 ай бұрын
A snickers se rossz.
@bivanka
@bivanka 2 жыл бұрын
Annyira azért nem vagytok jók, és pontosak, fiúk, hogy reklámokat nézzek végig a videók alatt. Úgyhogy magam részéről elköszönök. Korai volt elfogadni a szponzor lóvéját. Údv, Iván
@tizeslista_hu
@tizeslista_hu 2 жыл бұрын
🖖
@zsoltkoczka8943
@zsoltkoczka8943 Жыл бұрын
A földünk véletlenek sorozatából alakult ki ugyan úgy mind a hold ami szabajozz
@esemrcrimetime
@esemrcrimetime 2 жыл бұрын
Jaj annyira unalmas már ez.. Fogadjátok már el, hogy Isten tökéletesre teremtette a földünket, pont megfelelő távolságra van a nap, a hold, a bolygók, vannak felhők, a víz, a levegő, a gyümölcsök és a zöldségek.. Minden egy körforgásban tökéletesen együtt mozog, ha bármit is elvennénk belőle az egyensúly felborulna, és végünk lenne. Nem a földön túl kell álmodozni, semmi dolgunk nincsen ott. Itt egyetlen egy kérdés van, hogy halálunk után Istennel leszünk, vagy a sátánnal. Ennyi.
@stefanrafa1348
@stefanrafa1348 2 жыл бұрын
Hiaba a koi bolygo lakhatonak mondjak de ez nem bisztos mert egy voros torpe csilag korul kering es ezek a csilagok korul nem hinnem hogy lakhato bolygokat lehet talalni plusz a transit method amivel egy bolygot lehet elemezni nem lehet tudni milyen a precizitasa mert az a gond hogy a bolygot nem lehet latni.
@paxtonandras4270
@paxtonandras4270 2 жыл бұрын
nem hinnéd... akkor menj el innen nem hinnéd.. nem vagy tudós, ember akkor minek állítasz hatalmas barom-...ságokat !? Nem hinnéd.. mért biztosra tudod ismered egy vörös törpe körül keringő bolygók felszíni viszonyait, vagy tulajdonságait ? Heeee.? nem hinnéd.. a csillagászok tudnak te meg szépen halnak tűnj innen...a búsba.
@ottoendresz5215
@ottoendresz5215 2 жыл бұрын
Burkolt reklam! hahaha!
@tizeslista_hu
@tizeslista_hu 2 жыл бұрын
Nem burkolt az 😀
@istvanpesti5758
@istvanpesti5758 Жыл бұрын
Az ember szimbióizisban él a Föld egész rendszerével. Pont ilyen ökoszisztémát találni....
@petermeszaros5674
@petermeszaros5674 10 ай бұрын
Ha szimbiózisban élne,nem mérgezné a földet,vizet,levegőt! Az ember egy parazita.
@attilavarga8204
@attilavarga8204 2 жыл бұрын
Mi a loszarert kell ilyen videokat csinalni aminek mindig ugyan az a vege,talan,lehat,vajon?
@ICantThinkOfANameeeee
@ICantThinkOfANameeeee 2 жыл бұрын
Mert még nem tudunk róla mindent
@gel_rt
@gel_rt 2 жыл бұрын
@@ICantThinkOfANameeeee Kb semmit nem tudunk róla, legalábbis ami ténylegesen releváns adat
@editkiss5127
@editkiss5127 2 жыл бұрын
Attila, Mert a tudomány ezekkel a kérdésekkel fejlődött, fejlődik.
@jimmydry16
@jimmydry16 2 жыл бұрын
Én nem látom értelmét, mert a többi bolygot is tönkre tennénk.mind a földet.. az a másik hogy soha nemérnénk egyikre sem. álmodik a nyomor
@janoscsik1891
@janoscsik1891 2 жыл бұрын
Nagyon rosszul tudod ha úgy gondolod hogy a víz az élet alap feltétele !
@akacsaman
@akacsaman Жыл бұрын
Mért,talán az Urán? Vagy az arzén?
@ChristaHorvath
@ChristaHorvath Жыл бұрын
A Föld egy börtön bolygó, ide se be se ki nem mehet senki. Azért vagyunk itt, mert az előző életünkben rosszat tettünk, amiért a galaktikus tanács ide száműzött minket.
@petermeszaros5674
@petermeszaros5674 10 ай бұрын
Lehet benne valami. A Tanács tagjai nem 12-en vannak véletlenül?
@ChristaHorvath
@ChristaHorvath 10 ай бұрын
@@petermeszaros5674 Eztet egy örökös rabszolganő, mint én is aki állandóan geci gazdag seggfejek rabszolgája vagyok, már 2700 éven keresztül, honnan a büdös francból tudnám, hogy hányan vannak a gyík emberek a tanácsba!? Szerinted két megerőszakolás között oda engednek,hogy megszámoljam őket?
@TheSkulo
@TheSkulo 2 жыл бұрын
Ez a keresgélés igazából inkább érdekesség és szórakozás, mert már a szomszéd bolygónkra a Marsa sem két perc eljutni és a magas sugárzás miatt az embers küldetés még odébb van és ez csak a szomszéd bolygó. Ennél messzebre emberes küldetésben gondolkodni már fantázia és ez még csak a mi saját naprendszerünk.
@GNDagatt
@GNDagatt 2 жыл бұрын
Kurva jó, hogy még YT premiummal is megtalálnak a szaros reklámok. Legalább egy timestampet dobhattál volna...
@arthurkiss3656
@arthurkiss3656 2 жыл бұрын
Menjünk oda b.sszuk szét azt is!
@pombarmacicici
@pombarmacicici Жыл бұрын
Az idő relatív egy fekete lyuk körül sokkal lasabban tellik . Egy Kék Hiperóriásnak hiába rövidebb az élet tartama vagy egy naptípusú csillagnak ha a tömege miatt körülötte érzékelhetően lassabb az idő nyila. Egy vörös törpének nincs akkora "súlya"
@robertszanyi9080
@robertszanyi9080 2 жыл бұрын
Nem alakult magától semmi,az élet az ur jézus a megváltó ő teremtett mindent és közel van hogy lezárja a kegyelmét az egész mulandó világegyetemnek is mert ő örökkêvaló,az ő szépsége leírhatatlan a látható végtelen univerzumon kivül is
@Genezis-88
@Genezis-88 2 жыл бұрын
Mesélj még 🍿🍿🍿🤓
@stefanrafa1348
@stefanrafa1348 2 жыл бұрын
Igy van az Úr Jezus a megvalto o altala lehetseges az orok elet. Az O neve legyen aldot.
@paxtonandras4270
@paxtonandras4270 2 жыл бұрын
te beteg vgy...
@smok3_
@smok3_ 2 жыл бұрын
Van baj a toronyban :D
@stefanrafa1348
@stefanrafa1348 2 жыл бұрын
@@smok3_ nincsen baj,csak a hazugsagal van baj amit ugy neveznek hogy Evolucio az egy baj
@ingran7777
@ingran7777 2 жыл бұрын
Lehet, hogy azzal van a baj, hogy fikciokon alapul a " gondolkodásmód". Szerinted, Te, vagy Ti, okosabbak vagytok, mint ISTEN ,? Tudósok ? Hahaha
@azrael834
@azrael834 2 жыл бұрын
Istennél nincs bölcsebb! Tudósoknál van! A mai tudomány gátolja hogy tudásban előrébb jussunk. Csak ismert dolgokkal számol és ismert dolgokat fogad el. A tudomány állandóan változik és soha sem elég ismeretlen dolgokra. Bármennyit fejlődik, soha nem eléggé! A tudomány hiányos és kevés! Ismert dolgokra elég.
@smok3_
@smok3_ 2 жыл бұрын
@@azrael834 Tudósokat már láttam. Istent még egyet sem.
@azrael834
@azrael834 2 жыл бұрын
@@smok3_ Istent ki kell érdemelni!
@gel_rt
@gel_rt 2 жыл бұрын
Hát nálad okosabbak. Mármint az, hogy az ember egy másik bolygót talál, az a saját egyéni döntése, nem Istené. Nem véletlenül mondja azt a katolikus egyház, hogy szabad akaratot adott az embernek. De most a vallásba szerintem ne menjünk bele.
@kerekgyartokerekgyarto8051
@kerekgyartokerekgyarto8051 Жыл бұрын
Hiába kutatják, nincs értelme. Nem tudunk oda menni ez tény.
@szilardtoth806
@szilardtoth806 Ай бұрын
A Fldönkívüliekkel kell minél hamarabb felvenni a kapcsolatot az erre hivatott szakértőkket bevonni Kevés már az idő!Az emberiség még a gyermeki alapfázisban leledzik (kutatás)!Igyekeznünk kell!?
@godkillezgames6625
@godkillezgames6625 2 жыл бұрын
Nekem mindegy van e bolygó de ha eljutnék rá remélem nem lenne rajta se fideszes se Orbán Viktor.
@janoskocsis5524
@janoskocsis5524 Жыл бұрын
Remélem soha nem jutunk el egy lakható bolygóra sem. Rövid idő alatt tönkretennénk. Ahogy a Földet is. Ha van B megoldás, senki sem törődne a föld megvédésével. Igaz így hogy csak ez van, így sem törődik vele szinte senki....
@akacsaman
@akacsaman Жыл бұрын
Figyu,mire eljutunk arra technológiai szintet,az ember már kurvára nem ilyen lesz.
Kijuthatunk az űrbe űrhajók nélkül?
16:33
Tízes Lista
Рет қаралды 331 М.
Milyen lenne az egyetlen országból álló világ?
16:00
Tízes Lista
Рет қаралды 188 М.
Box jumping challenge, who stepped on the trap? #FunnyFamily #PartyGames
00:31
Family Games Media
Рет қаралды 30 МЛН
SCHOOLBOY. Последняя часть🤓
00:15
⚡️КАН АНДРЕЙ⚡️
Рет қаралды 11 МЛН
UNO!
00:18
БРУНО
Рет қаралды 4,5 МЛН
Mi történne veled, ha egy hétig nem aludnál?
15:07
Tízes Lista
Рет қаралды 149 М.
Lényegtelen, hogy léteznek-e idegen civilizációk
16:13
Tízes Lista
Рет қаралды 223 М.
Hány kormányt buktatott meg az Egyesült Államok?
20:01
Tízes Lista
Рет қаралды 223 М.
Mi történne, ha a Hold becsapódna a Földbe?
11:44
Tízes Lista
Рет қаралды 186 М.
Rómske osady, chudoba a zdevastované pamiatky. Ako sa z Gemera stala hladová dolina?
23:52
Hogyan vezet klímakatasztrófához az emberi fejlődés?
20:13
Hogyan működik? Röviden - Tömören
Рет қаралды 646 М.
Így veri át az egész világot Elon Musk
15:05
Tízes Lista
Рет қаралды 214 М.
Ha eltűnne a Hold  |  #157  |  ŰRKUTATÁS MAGYARUL
13:41
Űrkutatás magyarul
Рет қаралды 66 М.
Többé Nem Lehet Megszökni Észak-Koreából
12:23
Tízes Lista
Рет қаралды 272 М.
Milyen lenne a világ, ha a dinoszauruszok nem halnak ki?
12:46
Tízes Lista
Рет қаралды 349 М.
Box jumping challenge, who stepped on the trap? #FunnyFamily #PartyGames
00:31
Family Games Media
Рет қаралды 30 МЛН