Senki nincs biztonságban? Több százezer forintot loptak el kiberbűnözők az ATV műsorvezetőjétől

  Рет қаралды 138,744

ATV Magyarország

ATV Magyarország

11 ай бұрын

Zsarolóprogramok, kémszoftverek, adathalászat. Egyre kifinomultabb módszereket vetnek be a kiberbűnözők, a rendőrség meg csak lohol utánuk, többnyire sikertelenül. Tényleg szinte reménytelen, hogy visszakapjuk a pénzünket, ha a bűnözők leemelték a számlánkról? Felelősségre lehet vonni a bankunkat, hogy nem volt megfelelő a védelem? Tudta, hogy már mesterséges intelligencia segítségével is dolgoznak a csalók? Folytatódik György Gabriella internetes lopásokkal foglalkozó riportja.
Első rész: • Csalónak állt a Heti N...
IRATKOZZON FEL CSATORNÁNKRA: goo.gl/uo2kim
LÁTOGASSON EL OLDALUNKRA: www.atv.hu
FACEBOOK: / atv.hu
INSTAGRAM: / atv_magyarorszag
#atv #atvmagyarorszag #hetinaplo

Пікірлер: 740
@ennn4158
@ennn4158 11 ай бұрын
Örülök hogy foglalkoztok a témával, de szerintem jó lett volna kicsit mélyebben belemenni, hogy milyen egyszerű de hatékony lépésekkel lehetne biztonságosabbá tenni az online vásárlást/számlavezetést átlagemberek számára. Pl soha ne emailből nyissuk meg a számlánk, csak annyi pénz legyen a főszámlánkon ami feltétlenül szükséges/tegyünk mindent megtakarítási alszámlákra, vagy pl ha kapunk egy hívást a bankunktól akkor szóljunk hogy most nem jó, utána azonnal hívjuk mi fel a bankunkat hogy valóban kaptunk-e tőlük hívást (?)
@jutkamutka5766
@jutkamutka5766 11 ай бұрын
Soha nem szoktak a bankok telefonálni! Levelet küldenek, ráadásul postán keresztül.
@bettinalisztes603
@bettinalisztes603 11 ай бұрын
@@jutkamutka5766nem feltétlenül. Néha, ha gyanús mozgás van a kártyával, zárolnak mindent, és utána próbálja a bank felvenni a kapcsolatot az ügyféllel.
@gaborznagy
@gaborznagy 11 ай бұрын
Egyetértek, alig volt bármi javaslat a biztonságosabb online pénzügyekhez. Erre lehetett volna több hangsúlyt tenni, nem arra a bulváranyagra, hogy "Anna sok bűnügyi hírrel találkozik, de nem hitte volna, hogy egy nap Ő is áldozat lesz.".
@bakadam
@bakadam 11 ай бұрын
én is éppen így jártam, felhívtak a banktól adategyeztetésre, visszahívást kértem, utána felhívtam a bankom (Takarékbank), telefonszám alapján mondták minden oké az ő emberük. Ezen még jobban meglepődtem mint azon, ha átverés lett volna.. Azóta se tudom elhinni hogy lehetnek ilyen felelőtlenek a Takarékbanknál? Ezzel bárki visszaélhet. Sőt, vissza is él..
@totharpad8439
@totharpad8439 11 ай бұрын
valóban ez jó megoldás de én személy szerint telefonon nem vagyok hajlandó adatot szolgáltatni
@alap00100
@alap00100 11 ай бұрын
Minden felelősséget a bankoknak kellene viselni. Mi a picsának tartjuk náluk a pénzünket, ráadásul drágán, ha még el is tudják lopni tőlünk. Igen is a bankot kellene hogy terhelje a felelősség, és igen is fizesse vissza a számlatulajdonosnak az ellopott pénzét. Vagy szünjön meg létezni, ha nem tud megfelelően működni.
@chosenone2215
@chosenone2215 11 ай бұрын
Mai vilagban a bankok szent tehenek.
@zoltannagy3052
@zoltannagy3052 11 ай бұрын
abban igazad van hogy a banknak kutya kötelessége lenne olyan biztonsági rendszert kialakítani amibe már szinte senki nem tud beleférkőzni,de azért a rendőrséget sem perelheted be ha ellopják a garázsodból a kocsit ,pláne ha nyitva hagyod az ajtót
@chosenone2215
@chosenone2215 11 ай бұрын
@@zoltannagy3052 pin kód védelme mást nem tud tenni átlagjóska
@zoltannagy3052
@zoltannagy3052 11 ай бұрын
ez mit jelent mit akarsz ezzel mondani?@@chosenone2215
@robertnagy2456
@robertnagy2456 11 ай бұрын
Hidd el, ha mindenki otthon tartaná a pénzét és nem a bankokban, akkor a betörések száma ugrana meg nem is kicsit.
@tamastorok6844
@tamastorok6844 11 ай бұрын
Hát ez nagyon jó. Mindenkit terelnek arrafelé, hogy ne készpénzt használjon. Ha meg bukja a pénzét, akkor az az ő baja. Örüljön, hogy fizetheti a számlavezetési díjat. Zseniális. A bank nem veszthet.
@tokti320
@tokti320 11 ай бұрын
Nagyon egyszerű… Leveszek 150 000 Ft-ot… Utalok lakást stb. stb.… A maradékot pedig megint leveszem… Nem számít hogy mennyit von le a bank inkább vonja le öt 6000 Ft-ot mint hogy az összes pénzemet valami gyökér elvegye
@John_McLean
@John_McLean 11 ай бұрын
Nekem a bank amikor elcsaltak 90 ezret tolem kifizette. Konkretan bementem elmondtam mi tortent az ugyintezo mondta semmi gond ne is folytassam elutaljak a penzt😮 csak lestem
@fanalfa382
@fanalfa382 11 ай бұрын
@@John_McLean hogy ilyen névvel vagy fent ......biztos vannak még mesék a nyuszika is van meg a télapó is létezik?!!!!!
@molnibalage83
@molnibalage83 11 ай бұрын
Nem. Ha nem te vagy a vétkes, akkor a bank szó nélkül kártalanítja az ügyfelet. Ha olyan hülye vagy, hogy kiadod a logint, akkor az mióta a bank hibája?
@John_McLean
@John_McLean 11 ай бұрын
@@fanalfa382 neked biztos nyomi😀
@ric1ric1ric
@ric1ric1ric 11 ай бұрын
Mikor találják már meg az OTP-nél a belső csalókat? Sokadik ilyen eset ez már!
@zoltanivanics6272
@zoltanivanics6272 11 ай бұрын
Zömében tényleg OTP esetek látnak napvilágot.
@erdelyidaniel3108
@erdelyidaniel3108 11 ай бұрын
​@@zoltanivanics6272 Szerintem csak egyszerű statisztika. A legtöbb magyar OTP-nél bankol (ami nagy kár mert annál lehúzósabb Bank szerintem nincs az országban :D), így onnan nagyobb arányban kerülnek ki ilyen esetek. A riportban a legtöbb esetben a felhasználó követte el a hibát, hogy hamis linkekere kattingatott, majd gond nélkül megadták a biztonsági adatokat kamu oldalaknak.
@janoslazar7790
@janoslazar7790 11 ай бұрын
Szerintem normális mértékű limiteket kell beállítani, plusz lekötni a pénz nagyrészét eszközökbe. Nagyobb eséllyel úszható meg így a lehúzás.
@laabom
@laabom 11 ай бұрын
Érdekes, hogy a legtöbb eset mind mind OTP-bankos eset🤔🤔
@JulianMarkus
@JulianMarkus 11 ай бұрын
Utalgatunk, utalgatunk?
@zoltan2728
@zoltan2728 11 ай бұрын
Mert annak van a legtöbb felhasználója, de egyébként ha kiadod a kártyaadatokat akkor mindegy milyen banknál vagy…
@peterlevai8529
@peterlevai8529 11 ай бұрын
először én is erre gondoltam, de szerintem csak vágókép
@kroky80
@kroky80 11 ай бұрын
​@@JulianMarkus😂😂😂
@talikalaman
@talikalaman 11 ай бұрын
rájfájzen kicsit komolyabb,nekem 6 eurónál észrevették,az is kiderült,hogy honnét próbálkoztak.kárt refoundolták.
@alleNNNN1
@alleNNNN1 11 ай бұрын
A bank az ügyfélt hibáztatja, hisz ő volt figyelmetlen, így nem térít meg semmit. Bezzeg mikor a bank elront valamit az utalásnál (nálam volt ilyen), akkor egyből követeli vissza a pénzét mindennel fenyegetőzve :) Amúgy egy jó tanács: a megtakarításokat több helyen kell tárolni, így ha megtörténik a baj az egyik helyen, még mindig ott van a többi.
@tamastakacs3783
@tamastakacs3783 11 ай бұрын
Ezekre kellene nagyon komolyan rászállni és 10 éveket adni nekik, nem értem a mai világban ezekkel a kiber bűnőzőkkel mért nem foglalkoznak, szabályosan le kellene vadászni őket. Azért felmerül a kérdés hogy tudják lemásolni az OTP oldalát, másodsoron ha a keresőbe beírva beletudsz botlani a kamuoldalba akkor a hatóság is pillanatok alatt rá találna sőt folyamatosan ellenőrizniük kellene és vadászni ezeket. Érdekes bezzeg ha az ember vmi jogvédet tartalmat tölt fel egy orán belül tiltják.
@brutalicus7678
@brutalicus7678 11 ай бұрын
Azért, mert a sima bűnözőket se kapják el, amivel kapcsolatban a rendőrségnek több mint 100 éves tapasztalata van. A kiberbúnözés meg pár évtizedes.. ráadásul az IT az egyik legjobban fizetett szakma, szemben a közszférával, ami meg a legrosszabbul. Ergo nem feltétlenül a legprofibb szakemberek foglalkoznak az üggyel.
@editkiss5127
@editkiss5127 11 ай бұрын
Mert nem is akarják.
@brutalicus7678
@brutalicus7678 11 ай бұрын
@@editkiss5127 Ebben az esetben ketté válik a valóság. Az egyikben az Ön által elképzelt szuper képességű de velejáig romlott rendőrök élnek, akik bár el tudnák kapni a kiberbűnözőket, inkább mást csinálnak, a másikban - amely az én képzeletem szüleménye - alulfizetett rendőrök vannak, akik nem rendelkeznek annyi kompetenciával (és erőforrással), hogy fel tudjanak göngyölíteni egy ilyen ügyet. Mindenki döntse el maga, hogy melyik valóságban hisz.
@robertnagy2456
@robertnagy2456 11 ай бұрын
Ha másolhatatlanná teszel egy rendszert, akkor elérhetetlenné teszed azt, magyarul nem fog működni. Ha olvasol egy könyvet, akkor te is kiírhatod belőle a szöveget egy üres lapra.
@tibitheking350
@tibitheking350 11 ай бұрын
Jaja a magyar rendőrség elmegy majorkara hogy elfogjanak olyan bűnözőket akik épp Hong kongba vannak - talán de biztos hogy ott sem. És hiába kapsz el egyet van mellette még 100 ezer - plusz akik képződnek. Te milyen álomvilágban élsz?)
@kaboca56
@kaboca56 11 ай бұрын
Otp csoportos beszedési meg bízást ,kértünk,telefon szám egyeztetés,szem ig, egyeztetés is volt.következő nap kaptam a telefonomra egy sms-t,hogy egyeztetés miatt,menjek egy linkre...... Szerintem belső munka a csalás!!!!
@dozsagyorgy8442
@dozsagyorgy8442 11 ай бұрын
Annácska esetében ha a telefonra érkező kód nélkül vitték el a pénzét, nem is kérdés hogy banki belsős melóról van szó. Nyilván már tudnak róla, és tesznek ellene ha akarnak(vagy nem) de elismerni azért nem fogják, mert a kártalanításra várók sora hosszú, és sokan otthagynák a történet hallatán e bankot.
@ferencbubics4248
@ferencbubics4248 11 ай бұрын
Nem kérdés.Így van.
@veghbela
@veghbela 11 ай бұрын
elvileg lehetséges olyan is, hogy a telefonszámoddal mókolnak valamit, amit te kapnál sms-t az nekik jön meg és akkor máris be tud lépni. Nem mondom, hogy így van csak mint plusz infót írtam, hogy gyakorlatilag sokféle módon tudnak csali már és ez nem is egy új módszer.
@zadam
@zadam 11 ай бұрын
​@@veghbelaNa én ezt most nem értem. Azt mondod ilyet hallottál, hogy a neked küldött SMS egy másik telefonszámra érkezik? Ha az OTP elküld egy SMS-t akkor az átmegy a szolgáltatónak (pl. Telekom) és onnan az ügyfélnek. Nem mehet más hová. A számítógép nem számolja el. Ha megkapják ők is akkor a 3 fél közül az egyiken keresztül történhet és a gyenge láncszem a felhasználó a kis telefonjával. Itt már a telefon típusa és évjárat is számít + frissítések, alkalmazások.
@robertnagy2456
@robertnagy2456 11 ай бұрын
A banki melós lesz mindig a leggyengébb láncszem. A börtönőr is kiengedheti a rabot bármikor, ha akarja. Gyarlóság meg mindenhol van, az alapvető emberi tulajdonság. Nagyon kevesen képesek a pénz szagára nem beindulni ebben az elcseszett világban.
@zoltannagy3052
@zoltannagy3052 11 ай бұрын
ja nyilván belsös meló aki 400 ezerért kockáztat nem a milliókért
@ric1ric1ric
@ric1ric1ric 11 ай бұрын
Köszönjük ezt a fontos és jó riportot! Én munkaidőben, kapkodva akartam elintézni két postai csomag vám kifizetését bankkártyával. Mint utólag kiderült, csak nagyon hasonló kamu oldal volt. De hát ugye a kapkodás ide vezet. Mindkét alkalommal A tranzakció sikeres volt, de az üzenetben arról tájékoztatott a bankom hogy letiltották a kártyámat visszaélés gyanúja miatt. 2 alkalommal ki kell fizetnem a kártyacsere díjat, de csak ennyi volt a veszteségem. Köszönhetem annak, hogy nem OTP, hanem a K&H bank ügyfele vagyok. Köszönettel! És ez a nagyon nem mindegy. Mindenki gondolja végig melyik banknál tartja a pénzét!
@Anders21
@Anders21 11 ай бұрын
Otp is megvédi a pénzed és ingyen adnak új kártyát
@user-vq3kj5nv5h
@user-vq3kj5nv5h 11 ай бұрын
​@@Anders21ó, valóban? Én pont úgy jártam, mint előbbi hozzaszóló, csak épp otp-s vagyok. Még!!!!!! Hát nekem nem volt kartyetiltás, sem figyelmeztetés, hanem szépen lenyúlták a pénzem. A bank meg mossa kezeit!!!!!
@Anders21
@Anders21 11 ай бұрын
@@user-vq3kj5nv5h nekem az volt hogy blokkolta a bank a tranzakciót és kaptam új kártyát
@level2142
@level2142 11 ай бұрын
Elnézve azt hogy milyen emberek vezetik az országot, nem nehéz elhinni hogy a bűnözők okosabbak. Lásd Mészáros Lölő az ország egyik legbutább embere, egyben a leggazdagabb...
@robertnagy2456
@robertnagy2456 11 ай бұрын
Őt lehet lopni nyugodtan, mert észre sem veszi a különbséget.
@jutkamutka5766
@jutkamutka5766 11 ай бұрын
Ezt bárhol megtudják csinálni, ha a számlatulajdonos figyelmetlen és hibát követ el. Ennyi.
@Lali_98
@Lali_98 11 ай бұрын
Itt nem a kormány a hibás, hanem bankok és a számlatulajdonosok. Bankok azért hibás, mert nem fejlesztettek olyan biztonsági technikát amivel ki lehetne védeni. A számlatulajdonosok azért hibás, mert figyelmetlen nem nézi milyen oldalakra adják meg az személyes adatokat és a csalók visszaélnek velük.
@MegaCsele
@MegaCsele 11 ай бұрын
Mégis okosabb mint te 🙂
@robertnagy2456
@robertnagy2456 11 ай бұрын
@@MegaCseleA meggazdagodáshoz pont nem ész kell, hanem nagyon sok eszetlen.
@attilafeher753
@attilafeher753 11 ай бұрын
Jó lett volna az OTP részéről valakit megszólaltatni, aki a technikai részekről is tudott volna mit mondani, a "menő" sapkás szakértő ebben nem volt túl hiteles...
@tiborcsanyi741
@tiborcsanyi741 11 ай бұрын
Azért nem beszéltek OTP szakértővel, mert az egész műsor hazugság .
@UserMan2014
@UserMan2014 11 ай бұрын
Amikor te viszed a bankokhoz a pénzed, akkor örömmel fogadják, gusztustalan, hogy baj esetén ők vannak jobban védve. Itt a törvényeket kellene áttekinteni, változtatni, és nagyobb biztonságot adni az embereknek a bankokkal szemben. Én megértem azt a logikát is, hogy hülyebiztos rendszer nincs, és a felhasználó (az ügyfélre értem) ilyen félrevezetések által tényleg saját maga adja ki az adatait, de nyilván nem szándékosan, és itt a lényeg, hogy a bankoknak - ha már a pénzünket szívesen fogadják, használják - az ilyen esetekben fedezetet kellene biztosítaniuk és jóváírni az ellopott összegeket, nekik, ellentétben az ügyfelekkel, megvan a kapcsolati rendszerük, techniai hátterük, erőforrásaik ahhoz, hogy aztán utána menjenek az ellopott pénzeknek és bűnözőknek. Elég szép díjakat szednek be számlavezetés stb. címen, mondjuk azt, hogy ez egy feltétel nélküli biztosítás kellene, hogy legyen ez ilyen esetekre. Hiszen a számlavezetési díj mellett a pézünket még használják is! A bankok sosem veszíthetnek pénzt, csak az ügyfél?
@blaskojanos2
@blaskojanos2 11 ай бұрын
Nem kell banki utalás, létezik még készpénz. Sajnos ezt akarják megszüntetni. Ne hagyjuk.
@daviddojcsak2293
@daviddojcsak2293 11 ай бұрын
János a legtöbb embernek nevezett robotnak ezt hiába is mondanád mert a tv-ből az alpesi lila tehén is értelmesebb sajnos.
@brutalicus7678
@brutalicus7678 11 ай бұрын
Köszönd annak, hogy a legtöbben okosba' intézik az ügyeiket, és a kp nem nyomonkövethető, szemben a tranzakciókkal. Nem ok nélkül van, hogy a szervezett bűnözés kp-t használ.
@merion297
@merion297 11 ай бұрын
Nem kell a szekér, gyalog is mehetünk.
@daviddojcsak2293
@daviddojcsak2293 11 ай бұрын
hát inkább gyalog mint a brücceli unióval együtt a pokolba az örök gyehenna tüzében.
@zoltannagy3052
@zoltannagy3052 11 ай бұрын
de hogy gondolod 2023 ban hogy ne legyen utalás?
@robertnagy2456
@robertnagy2456 11 ай бұрын
Nos, azért van itt több probléma is. Az egyik, hogy megtakarítást nem bankszámlán kell tartani. Ez alapvető hiba. A bankszámlán amúgy is csak fogy az ember pénze hónapról hónapra. Következő, hogy a bankkártyán a CVV kódot szimplán le kell kaparni úgy, hogy ne látszódjon, de még a nyoma se. El lehet tenni papíron biztonságba, hogy meglegyen és ha elfelejti az ember se legyen gond belőle később. A kártya használat közben simán lefotózható, beszkennelhető. Akár távolabbról is úgy, hogy észre sem veszi az ember. Olyan kamerák vannak, hogy méterekről is olvashatóan látják a legkisebb karaktereket is. Mobiltelefonon az NFC-s érintős fizetést kikapcsolni. Nem való fizetés olyan eszközre, amit Kínában fejlesztenek, amerikai szoftver fut rajta és mellesleg simán lehallgatható adott távolságon belül a vezetéknélküli kommunikáció. Ezen felül egy nagy bug-halmaz az egész, sosem volt és sosem lesz biztonságos. Vissza kell térni minél jobban az offline világba. Törölni minden digitális lábnyomot, amit csak lehet. Van élet a Facebook, Insta, stb... nélkül is. Amúgy sincs semmi értelme az életünk kiteregetésének, csak a támadási felületet növelik (adatgyűjtés). Minden kiadott infó potenciális veszély lehet ránk nézve a későbbiekben. Kapcsolatokat személyesen ápolni, mint az Internet előtt. Szebb is volt, jobb is volt. Soha de soha nem járulni hozzá semelyik weblapon, hogy adatokat gyűjthessenek rólunk akármilyen célból. Ez elkerülhetetlen, de minimalizálható. Soha nem szabad olyan online nyereményjátékban részt venni, ahol vagy a telefonszámunkat, vagy az e-mail címünket kérik a busás nyeremény ígéretével. Ez is szimpla adatgyűjtés. Az adat kincs, az adat érték, az adat eladható jó pénzért. Minél kevesebb ilyen történik, annál jobb. Vásárolni Interneten csak utánvéttel. Soha nem utalni előre, nem bízni senkiben. Ha teljesítve van a szolgáltatás, akkor jár érte a lóvé. Aki ezt nem érti meg, az maradjon úgy. Számítógépen érdemes Linux-ot használni Windows helyett, és a munkagépre csak a szükséges minimumot feltelepíteni. Minden plusz szoftver növeli a kockázatot. Semmi sincs megfelelően letesztelve biztonsági szempontból. Ugyanez igaz a mobilos appokra is. Megoldás lehet, ha a bankolásra külön gép és/vagy mobil van fenntartva, amin semmi más nincs. Biztonságos jelszavak használata mindenhol, ami nem megjegyezhető. Papírra fel lehet írni, és elzárni biztonságos helyre. Jelszókezelőket nem használni, mert ha azt lopják, törik, akkor MINDENHEZ hozzáférnek kapásból. Jelszavakat gyakran változtatni. Semmilyen személyes adat nem szerepelhet jelszavakban. Születési év, stb... Merevlemezt, adathordozót, amin a rendszer fut, telepítéskor titkosítani. Ha ellopják a diszket, SSD-t, nem férnek hozzá az azon lévő adatokhoz. Mobiltelefon fájlrendszerét ugyancsak titkosítani. A 21. században nem szabad titkosítatlan rendszereket, fájlokat, adatokat használni sehol. Soha ne mentsük le a weboldalakon megadott jelszavainkat, az internetböngészőt állítsuk be úgy, hogy kilépéskor töröljön minden használat közben összegyűjtött adatot (gyorsítótár, cookie-k, előzmények, stb). Titkosítás nélkül a törölt adat is visszaállítható bizonyos feltételek fennállása esetén. Nem hinni senkinek, nem bízni semmiben. A social hacking áldozata a legtöbb ember, mert szimplán jóhiszemű. A mai világban a jóhiszemű emberek előbb-utóbb ráfaragnak, mert hátrányban vannak a jóhiszeműségük miatt. Telemarketinget, közvéleménykutatót, bárkit, aki adatokhoz akar hozzáférni, szimplán lepattintani. Ismeretlen telefonszámokat nem felvenni, a különösen gyanúsakat tiltólistára rakni. A "köszönöm, nincs szükségem semmire" varázsige csodákra képes és még szalonképes is. Bankszámlás tranzakciókat keményen limitálni minden formában (KP felvét, utalás, stb). Mobilnál feltöltőkártya használata, és minimál összegek feltöltése rá amikor szükséges. Több email cím használata. Egy a legfontosabb dolgokra, minimum egy másik az összes WEB-es regisztrációhoz és vásárláshoz. Menjen a sok spam a másodikra, az első maradjon tiszta. Soha ne használjunk publikus internethozzáférésen bizalmas kommunikációt (ingyenes hotspotok, stb...). Gondoljunk arra, hogy az adatfolyam - akár titkosítva, rosszabb esetben titkosítatlanul amilyen eszközökön áthalad, ott szűrhető, gyűjthető, tárolható. Akármit használunk, rengeteg eszközt érint az adatkommunikáció. Aki a maximális biztonságra törekszik, az használjon otthon is vezetékes hálózatot (számítógép) és nem vezeték nélkülit. A mai routerek elhelyezkedés és típus függvényében akár 50-100m-es hatótávolsággal működnek, szórják a rádiójelet, ami elkapható, összegyűjthető, visszafejthető. Soha ne osszuk meg a hálózatunkat másokkal. Se számítógépest, se mobilt. Felkészülni arra, mi történik, ha elveszik a bankkártya, a telefon, vagy a számítógép (vagy ellopják őket). Nem akkor kell kitalálni, hogy mi legyen, erre készülni kell, mit és hogyan lehet a leggyorsabban és a legegyszerűbben letiltani. Végül egy kérdés: Szerinted, ha kikapcsolod a mobilod, akkor az ki van kapcsolva? Megsúgom: akkumulátor van benne, ami akkor is el tudja energiával látni az eszközt, amikor a kijelzőn nem látszik semmi. Ha azt akarod, hogy a mobilod ne működjön, akkor törd össze, vagy vedd ki belőle az akkumulátort, már ha tudod - roncsolás nélkül. Ez az utolsó csak egy gondolatébresztő akart lenni, hogy lásd, milyen látszatvilágban élünk... 1986 óta foglalkozom valamilyen szinten informatikával, sosem tartottam magam szakértőnek, viszont soha nem loptak bankszámlámról és nem is fognak. Az ilyen riportokkal az a bajom, hogy konkrétan SEMMILYEN gyakorlati tanácsot nem adnak (ld. pl. feljebb). Remélem tudtam pár tippet adni ami mindenkinek segíthet. Ne higyje senki azt, hogy a biztonság ADOTT. A biztonságért keményen meg kell dolgozni, és folyamatosan foglalkozni kell vele, mert ami ma biztonságosnak mondható, az holnap már nem az...
@zoltannagy3052
@zoltannagy3052 11 ай бұрын
maximális köszönet ezért az írásért ,kár hogy a mai konzum polgár nem bírja ez értelmezni és pláne elolvasni
@robertnagy2456
@robertnagy2456 11 ай бұрын
@@zoltannagy3052 Igen, ez is egy nagyon nagy probléma. Oktatás kellene minden szinten ÉS továbbképzések, stb... Az állampolgár teljesen magára van hagyva, mind a mindenkori kormány, mind a szolgáltató cégek csak a pénzre hajtanak, kutyát nem érdekel sajnos, hogy ki mit tud, nem tud, gondol, hogy jár. Tegnap megnéztem a bankom ASZF-ét, 84 oldalas "apróbetű", benne van egyértelműen, hogy a bank ilyen esetekben (adathalászat, csalás, stb) nem vállal felelősséget. Ennyi. Ki olvas el mondjuk egy számlanyitásnál egy 84 oldalas dokumentumot? Pedig el kellene mindig mindent olvasni, mielőtt az ember bármit aláír. Csak ugye az van, ha elolvasod, akkor nem nyitsz számlát, számla márpedig kell. Olyan ez, mint a gyógyszer. Ha az ember elolvassa a mellékhatásokat, inkább be sem veszi azt. A szolgáltatók azt csinálnak, amit akarnak, mert tudják, hogy ők irányítanak. Ha a mai emberben megszületik az igény, vágy bármire, azzal máris kiszolgáltatja magát.
@istvanberkes4395
@istvanberkes4395 11 ай бұрын
Érzek itt némi üldözési mániát :D Ne aggódj előbb utóbb Te leszel a leg gyanúsabb, mert olyan titokzatos vagy. Így neked csak majd a kést teszik oda a torkodhoz az utcán, mert azt hiszik, hogy a sok pénzt rejtegetsz.
@Gyula-ci1xx
@Gyula-ci1xx 11 ай бұрын
Banki hianyosag.
@tl11316
@tl11316 11 ай бұрын
Hol tartsuk a megtakarítást? Spórolási számla?Tudom befektetni lenne a legideálisabb
@balazssomogyi4509
@balazssomogyi4509 11 ай бұрын
Biztos én gyártom csak az összeesküvés elméleteket, az csak nekem gyanús, hogy a mostani riportban meg a múltkoriban is a károsultak egytől-egyig OTP-s ügyfelek voltak? Lehet, hogy az OTP-n belül van 1-2 beépített ember, aki megkönnyíti a csalók dolgát? Nem tudom, csak kérdezem. Érdekes.
@JozsefAgardi
@JozsefAgardi 11 ай бұрын
azért mert a magyarok nagyon nagyon nagy része OTP-s igy nyilván nagy számok törvénye.
@istvanborzsei5368
@istvanborzsei5368 11 ай бұрын
Én is kártyát használok de csak a fizetés levételére én minden hónap 30 án leveszem azt az egymillíómat euróban,s megy a páncélba, én nem bizom a netbankban sem ..nem is használok,ha valamit veszek csak utánvéttel a neten. Ez sajnos mindennapos jelenség
@szaboricsi
@szaboricsi 11 ай бұрын
Meg szabad kérdeznem, mit dolgozol ezért a nem kevés pénzért?
@istvanborzsei5368
@istvanborzsei5368 11 ай бұрын
@@szaboricsi szia igen. Gyárban dolgozom mint maschineführer.
@pitthe7676
@pitthe7676 11 ай бұрын
Azt meg ,hogy csinálta a csaj,hogy nem adott ki semmi adatot de mégis ellopták a pénzét.Nekem ebben a sztoriban valami bűzlik.
@whitechriss1938
@whitechriss1938 11 ай бұрын
Balos=hazudik!Ilyen egyszerű.
@pusztazamor
@pusztazamor 11 ай бұрын
Ezek szerint, annyira sötét, még azt sem látja utólag, hogy mikor volt idióta.
@kucikng
@kucikng 11 ай бұрын
Elég ha valahol kártyával fizet,és úgy húzzák le az eladók,hogy nem látja. Először lehúzzák egy olvasón,ami minden adatot lement a kártyáról(1mp-t vesz igénybe) utána lehúzza a rendes terminálon,fizet,távozik. Aki lehúzta a kártyát,hazamegy,rárakja a gépre az eszközt,és egy másik ,chippel rendelkező kártyára ráírja a "lopott" kártya adatait,és máris van egy második kártya,amivel elmennek automatához,lehúzzák,és már meg is van.
@szerelemhely
@szerelemhely 11 ай бұрын
Ha már megszólítottak félig-meddig, válaszolok, hátha van bármi haszna azok számára, akik szerint nem vagyok sötét vagy hazug balos - remélem, pontosan idéztem a jelzőket, amelyekkel egyébként nem értek egyet, de a hír szent, a vélemény szabad, mindenki azt ír rám, amit akar. Viszont még egyszer hangsúlyozom: nem a bankkártyám adataival éltek vissza, nem kellett volna nekik CVC-kód akkor sem, ha megadom (NEM adtam meg), a netbankos azonosítóm és pin-kódom szerezték meg - mindenki felteszi a kezét, senki sem mondta meg eddig, hogyan. Onnantól kezdve pedig szabadon jártak ki-be, utalást indítgattak a tudtomon kívül, nyilván a telefonos jelzést is átállítva. Nincs magyarázat, várom a bank belső vizsgálatának eredményét.
@csabit113
@csabit113 11 ай бұрын
Sajnos mindig kiadják az adataikat valamilyen módon. Sokan még a bankkártyát is lefotózzák és elküldik. Azt eleve nem értem, hogy sokan nem gondolják azt végig, hogy ha eladnak valamit, akkor a bankszámla számon kívül semmi mást nem kell megadni. Onnan már eleve gyanús, ha kártya adatokat kérnek.
@nicholas224
@nicholas224 11 ай бұрын
Az ATV riportjait nagyon sokan megnézik, ezért talán célszerű lenne egy kis segítséget adni azoknak akik még nem kerültek ilyen helyzetbe. Mert ugye okos ember más kárán tanul. Sajnos sokan úgy gondolják mindent egy okos telefonnal gyorsan el lehet intézni, de például tudták-e a károsultak, hogy milyen limitek vannak beállítva a bankszámlájukhoz, mert azért az ember nem mindennap utal milliókat. A tapasztalaton a banki alkalmazottakkal kapcsolatban is nagyon vegyes, mert vannak jól felkészültek, akik segítik a tájékozatlan ügyfelet, de sajnos vannak olyanok is akik még talán a saját munkájukkal sincsenek tisztában. A NET bank azért jó mert mindent le lehet ellenőrizni, hogy hogyan lett beállítva. A kp. otthon tartása nem lehet megoldás, de tudom, hogy sokan ezt a módszert követik, ez nem lehet a megoldás és ez sem 100% biztonság.
@hoppszasaranenitanacsadas2057
@hoppszasaranenitanacsadas2057 11 ай бұрын
Így van ☝️ idefigyejj be köll menni a Tanácsba.. ott gapsz segélyek tömkelegét csak kérni köll ☝️ idefigyejj.. hogy a zadófizetők pénzéből meglegyen a kajájuk meg a sörük a zembereknek.. 🙏
@muslica44
@muslica44 11 ай бұрын
Nem szeretném elrontani a biztonságról való fals elképzelését, ill, az elképzelését, hogy mindenki olyan hülye Önön kívül, hogy nem képes netbankot használni és limiteket ellenőrizni,sw h utánaolvas, bizony olyan történetet is lehet találni egy pénzügyekkel foglalkozó komoly és hiteles szaklapban, hogy bizony a beállított limitek sem védtek meg embereket. Az egyik károsult éppen egy banki szakember (nem Marika néni a pult mögött). Szóval nem kell osztani a jótanácsokat, a riportban elhangzik, hogy profi bűnözők vannak a háttérben. Ez már rég nem arról szól (csak ilyen is van), hogy BAZ megye alsóból felhívnak alulművelt csalók, hogy mi vagyunk a bank....Önt ugyanúgy meg fogják tudni lopni, hiába állított limiteket, keresse az F betűs lapban az esetleírásokat elsőkézből, a károsultaktól.
@HerculesVlog
@HerculesVlog 11 ай бұрын
Szia. Gyere a csatornámra én is sokféle csalást bemutattam csak kevés embert érek el sajnos 🙏🏻
@balintmasszi
@balintmasszi 11 ай бұрын
arsboni.hu/banki-csalasok-hat-a-fogyasztok-hova-alljanak/
@laszlobalogh3717
@laszlobalogh3717 11 ай бұрын
@@HerculesVlog Itt-csak-a-sajat-karan-tanulnak-a-Magyaroj????
@antalhorvath7748
@antalhorvath7748 11 ай бұрын
Diverzifikálva kell tárolni a pénzünket! Készpénz, értéktárgyak, bankszámla stb. 2 banknál kell számlát nyitni. Amelyik számláról utalunk vagy vásárolunk, azon mindig csak annyi pénz legyen és csak akkor, amikor fizetünk. A fő számlát, amin a több pénz van, sehol sem szabad megadni.
@toth_soma90
@toth_soma90 11 ай бұрын
Én életbiztosításokban tartom, de tervezem arany vásárását is. Minden számlámon annyi van, ami egy hónapban kell maximum
@antalhorvath7748
@antalhorvath7748 11 ай бұрын
Ha unit-linked (biztosítással egybekötött megtakarítás), akkor eléggé levesznek a jutalékok miatt@@toth_soma90
@nna7yk
@nna7yk 11 ай бұрын
...node itt a riportban a műsorvezető azt állítja, hogy semmit, sehol nem adott meg, nem volt 2 faktoros hitelesítés, mégis lenyúlták a 400 ezret... mi van ha az én 400 millám is így tűnik majd el egyszer?? ;)
@robertnagy2456
@robertnagy2456 11 ай бұрын
@@nna7yk Az, hogy ő úgy gondolja, hogy sehol soha nem adott meg semmit, azt nem tartom valószínűnek. Nem akkor és ott, hanem jóval korábban és máshol. Ha valaki ki akar rabolni, előtte már sok idővel rádszáll, nyomoz. Bárkiről rengeteg adat összegyűjthető csak az Internet használatával köszönet annak, hogy a legtöbben kiteregetik az egész magánéletüket az online térben. Minden fent van, és akkor ez még nem is a dark web...
@kucikng
@kucikng 11 ай бұрын
@@nna7yk elég ha valahol kártyával fizet,és úgy húzzák le az eladók,hogy nem látja. Először lehúzzák egy olvasón,ami minden adatot lement a kártyáról(1mp-t vesz igénybe) utána lehúzza a rendes terminálon,fizet,távozik. Aki lehúzta a kártyát,hazamegy,rárakja a gépre az eszközt,és egy másik ,chippel rendelkező kártyára ráírja a "lopott" kártya adatait,és máris van egy második kártya,amivel elmennek automatához,lehúzzák,és már meg is van.
@zoltanszuromi
@zoltanszuromi 11 ай бұрын
Szerintem ezekben kő keményen benne vannak banki alkalmazottak.
@kkchaos1320
@kkchaos1320 11 ай бұрын
Szerintem is.
@zoltan2728
@zoltan2728 11 ай бұрын
Szerintem meg a sok hiszékeny embert olyan könnyű átvágni, hogy nem kell a bankoknál belső ember. Vagyis ez nem “szerintem” hanem TÉNY!
@andras3847
@andras3847 11 ай бұрын
​@@zoltan2728en sose senkinek nem adtam meg sem az azonosítót sem a jelszot.akkor hogy probalkoztak?
@bibu7177
@bibu7177 11 ай бұрын
Az itt elhangzottak alapján , vagy a bankok nem megfelelő biztonsági rendszere, hálózata tette lehetővé, hogy illetéktelenek hozzáférjenek egy folyószámlához, vagy a műsorban szereplők ferdítették el a történéseket és nem a teljes valóságot közölték le.. más megoldás nincs.
@csabatoth8283
@csabatoth8283 11 ай бұрын
Köszönöm szépen a riporzot Tanulságos volt . Szerintem,bármelyikunkel előfordulhat ilyen eset . Sajnálom a károsultakat Együtt érzek velük . 2x is megondolom,hogy rendeljek e online . Max utánvéttel,még ha többe is kerüll a vétel.
@kavipeti85
@kavipeti85 6 ай бұрын
Vagy kell egy külön kártya, amit online rendelésekre tart az ember... Annyi pénz van rajta amennyi kell, nem több...
@ktmthor1
@ktmthor1 11 ай бұрын
És én nyertem is vissza 300e forintot. De a bank ügyvédje szerint is én voltam a hibás... szemétládák...
@zsp1995
@zsp1995 11 ай бұрын
Kötelet a nyakába annak aki így meglop egy kisgyerekes családot😔
@whitechriss1938
@whitechriss1938 11 ай бұрын
Anyunak kellene inkább elgondolkodni a további szaporodáson ha ő ilyen hülye,érdemes további hülyékkel elárasztani a bolygót..
@135e1f
@135e1f 11 ай бұрын
Én voltam, bocsi apu😥
@holurtwaxtton2872
@holurtwaxtton2872 11 ай бұрын
Egy nagyon egyszerű módszert tudok javasolni. Szinte minden banknak van internet kártyája, ami egy virtuális kártya, tehát automatából nem tud senki felvenni készpénzt, ill. üzletekben sem lehet vásárolni semmit. Csakis és kizárólag az interneten. Erre a kártyára mindig annyi pénzt tesz az ember, amekkora összegben vásárolni akar. Ha meg kell adni a kártya adatait, akkor ennek a kártyának az adatait kell megadni. Maximum a vásárolni kívánt termék árát veszíti el az ember, az igazi bankszámla adatokhoz nem fér hozzá senki.
@holdfia
@holdfia 11 ай бұрын
Na ez érdekes soha nem hallottam ilyenről. De utána kérdezek, mert jó ötlet.
@andras3847
@andras3847 11 ай бұрын
de akkor hogy veszek fel oenzt,hogy fizetek ha nincsen nalam kp?
@attilathehun1234
@attilathehun1234 11 ай бұрын
Tartsátok csak bankban a pénzeteket!! Megéri nem? Majd ők vigyáznak rá! Ott nem történhet semmi baj a pénzemmel... Hát de! Pont ott fog történni és az összessel ha elég hülye voltál egy számlán tartani mindet! Ja és a nulla felelősség vállalás az pedig a legalja a bankok részéről.. Használják a pénzed de már nem vigyáznak rá, ha valami van hát így járt a kedves ügyfél..
@muslica44
@muslica44 11 ай бұрын
Ez csak Hungarisztánban van így, a halódó Nyugaton, pl. Angliában azonnal állítják le az utalást, ha gyanús, akkor is, ha a számlatulajdonos hajtaja végre. Azonnal hívja a bankja, ha a megszokottól eltérő országból vagy extrém összeget kíván küldeni.
@janoslazar7790
@janoslazar7790 11 ай бұрын
Igazad van tartsd otthon aztán vagy kirabolnak vagy kigyullad a házad, hatalmas biztonságban vagy..
@jutkamutka5766
@jutkamutka5766 11 ай бұрын
@@janoslazar7790 Így igaz! A számlatulajdonosnak bizony hogy mindig nagyon oda kell figyelni arra, hogy mit csinál!! Akkor nem tud ez a dolog megtörténni.
@zoltannagy3052
@zoltannagy3052 11 ай бұрын
@@muslica44 azért ne legyünk ennyire elfogultak nekem az otp algoritmusa kiszúrta a nem tipikus utalást és vissza is utasította,ezért én adok nekik egy piros pontot
@muslica44
@muslica44 11 ай бұрын
@@zoltannagy3052 Itt arról szólnak tömegesen a beszámolók, és ezt mondja el a riportban a szakjogász is, hogy ilyenkor gyakorlatilag nincs esély visszaszerezni a pénzt. Örülök, hogy van egy üdítő kivétel is, de ez csak egy kivétel. Nekem is volt ilyen esetem: gondolom, nálad is pont egy saját utalást állítottak meg, de olyat senki nem tud említeni, hogy csalók utalását stop-olta volna a bank. A fent leírt eset az erősömmel történt, aki a bankkal egyeztetve tudta meg, hogy kinn ez hogy zajlik. Nos, ott valóban szempont, hogy a rájuk bízott pénz ne vesszen el... (ui.: ja, és ott nem saját tranzakciót állítottak meg és tették vissza az ismerősöm számlájára AZONNAL a pénzét, addig, míg kivizsgálták az esetet)
@95tomi10
@95tomi10 11 ай бұрын
Csak egy példa. Én havonta mondjuk 5 ft ot kapok fizetésként. Ebből 2 ft megy a havi hitelre, és 2 t leveszek a kártyámról minden egyes fizetéskor. Így csak 1 ft marad rajta. Ha azt elveszik, nem érint olyan rosszul, mint ha az egész fizetésemet, vagy az eddig megspórolt pénzemet vennék el. Természetesen azonnal kártya tiltás ha észre veszek bármi ilyesmit. A pénznek az értéke nem romlik jobban ha kp-ban tárolom, ha bank számlán. Innentől kezdve csak úgy tudják ellopni, ha betörnek hozzánk. És ha betörnek, jog ide vagy oda, várom őket szeretettel, tisztelettel, de legfőképpen Baseball ütővel ezeket a senkiházi rohadékokat...
@MrSkillby
@MrSkillby 11 ай бұрын
Mert hazaáruló vagy 😂 2 Ft hitel, 2 Ft megélhetés a többit pedig tessék befizetni államkötvénybe 😂
@nna7yk
@nna7yk 11 ай бұрын
haverom illegális lőfegyvert is tart... hozzá is mehetnek a trezorja meg valamelyik telkén van elásva valahol ;)
@zoltannagy3052
@zoltannagy3052 11 ай бұрын
azért az élet ennél kicsit bonyolultabban is zajlik néhány családban
@robertnagy2456
@robertnagy2456 11 ай бұрын
Csak arra vigyázz, nehogy azt állapítsák meg a nyomozás során, hogy nem használtál x db biztonsági zárat, meg nyitva maradt a WC kisablaka, stb... és így a biztosító nem fizet. Meg az sem mindegy, hogy mennyi fog eltűnni, és mennyi a biztosítási összeghatár. Ez van akkor is, ha mondjuk leég a házad. Jó esetben kapsz annyi pénzt, hogy elmehetsz sátorba lakni életed végéig.
@95tomi10
@95tomi10 11 ай бұрын
@@zoltannagy3052 Mire gondolsz?
@lakykaryful
@lakykaryful 11 ай бұрын
Itt az Egyesült Államokban azonnal vissza utalja a bank a pénzt!!
@KiraMcIstiTanitvanya
@KiraMcIstiTanitvanya 11 ай бұрын
Nahát, nem is gondoltam ilyenre már 2 éve hogy a legközelebbi válság a hekkerekre lesz fogva, de lelkiekben jó már most felkészízeni a népet ❤
@davidsteibler5523
@davidsteibler5523 11 ай бұрын
🤔 lehet, hogy volt már kérdés. De ahová utálják a pénzt, ott van kedvezményezett és számlaszám. Azt, hogy hogy nem lehet lekövetni?
@kendtamas
@kendtamas 10 ай бұрын
Le lehet, hiszen a szamlat valaki nyitotta ahova az utalas ment. Ahhoz igazolt szemelyazonossag kellett. Tehat azert nem mozdulnak ra, mert nem erdeke sem a banknak sem a hatosagoknak. Tojnak ra. Ha utanamennenek, hiszen vilagot atfogo rendszer, kiderulne hol lehet penzt eltuntetni es szemelyazonossag nelkul felvenni. Ezt nem szeretnek kozreadni.
@istvannemogyorosi3200
@istvannemogyorosi3200 11 ай бұрын
Köszönöm szépen a tájékoztatást. 😢😢
@davidj4978
@davidj4978 11 ай бұрын
Nincs értelme hibáztatni azokat az embereket akik egy pillanatra nem figyelnek és megadják/kiadják az adataikat (még akkor is, ha utólag sem ismerik el), de el kell fogadni mindenkinek, hogy a kártalanítás csak akkor megalapozott és akkor követelhető, ha megvan az elkövető. Sajnos mint az élet összes többi területén, legtöbbszőr tévesen mutatják / vázolják fel az eseteket. Sokkal több információt kellene megtanulni az embereknek arról, hogy hogyan kell biztonságosan kezelni az elektronikus számlákat.
@akosjakab8643
@akosjakab8643 11 ай бұрын
a spanyol inkvizíció módszereivel kellene az ilyen esetlegesen elfogott bűnözőkkel bánni
@SandorFule
@SandorFule 11 ай бұрын
Erste bankos számlámról Panamából lenyúltak 280.000 forintot. (Ennyi volt a kártyalimit.) Az Erste 2 napon belül kifizette.
@tibigravel
@tibigravel 11 ай бұрын
igen, de a riportban szereplő embereknél nem kártyaterhelés volt egy egzotikus országból, hanem belföldi utalás azonosítás után. Minden 3-400 ezer forintos belföldi utalás miatt nem hívhat fel a bank, hogy "DE BIZTOS??" mert akkor kéne kb 5000 ügyintéző. Ezek a csalók nyitnak valami somogyi faluból egy alkoholista nevére egy számlát és 200 km-rel arrébb egy másik faluban meg csalás után 5 perccel felveszik a pénzt (többnyire szintén pancser strómanokkal, hogy az ő arcukat vegye a kamera) és bottal ütheted a pénz nyomát.
@zolopzs1897
@zolopzs1897 11 ай бұрын
Egyszerű, csak kp!amíg lehet....😢 Takarodjon az összes bank,az összes bankkártya...is!
@bundafules6329
@bundafules6329 11 ай бұрын
Ha ez így van akkor a bankon belül történt a lopás, mert ha egy hacker megszerzi az azonosítód a jelszavad a számlaszámod az még semmi mert a telefonod is el kell hogy lopja hozzá mert sms kód is kell a belépéshez.
@mgmmgm1599
@mgmmgm1599 11 ай бұрын
Jol sejted, ez bankon beluli dolog, csak balfasz a felderites ...
@bd4811
@bd4811 11 ай бұрын
A bank a hibas. A bank rendszerenek minimum azt kellene visszaellenorizni, hogy a szamla terhelesi megbizas eseten megtortent-e a ket kulcsos azonositas?
@TheLordKROK
@TheLordKROK 11 ай бұрын
Na ezért érdemes még mindig KPban tartani a pénzünket. Nincs számlafentartási díj, és nehezebben is lopják el távolról.
@zoltan2728
@zoltan2728 11 ай бұрын
Közelről meg egyszerűen…
@TheLordKROK
@TheLordKROK 11 ай бұрын
@@halljamenjeninnen1310Közel az megint más... de az én párnám vihetik, abban nem találnak semmit :D
@f.p.1931
@f.p.1931 11 ай бұрын
Mekkora ALJAS rendszer ez. NEM IGAZ, hogy ne TUDNÁK az utalásokat visszafejteni, HA IGAZÁN AKARNÁK 😠😠 Az rendben van, hogy a pénzt felveszik perceken belül, DE nem is AKARNAK erre időt fordítani, vagy egyszerűen TILTANI utalásokat bizonyos helyekre, számlákra. És milyen sokan gyakorlatilag ingyen élnek a pénzintézetekben, ha igazán belegondolunk.
@muslica44
@muslica44 11 ай бұрын
Van, ahol normálisan működik a bankrendszer, és azonnal jelez az ügyfél felé, vagy ha az ügyfél jelzi a gyanús tranzakciót, akkor a bank intézi, hogy visszakapja a pénzét (ott a bankoknak van kimondottan erre biztosítása). Nekünk meg jó így is....
@brutalicus7678
@brutalicus7678 11 ай бұрын
Egy hajléktalan nevére nyitok egy svájci és egy magyar bankszámlát. Elutalom a svájci bankszámlár a pénzed. Onnan a Virgin szigetekre egy re, majd a Marshall szigetekre, végül vissza a magyarra. Majd a hajléktalanomat beküldöm, és felvetetem vele a pénzt. Mire a rendőrség átverekszi magát ezeknek az országoknak a bankrendszerén - ha egyszer sikerül is nekik egyáltalán - addigra kereshetek őj hajléktalant, mert a régi már meghalt végelgyengülésben.
@brutalicus7678
@brutalicus7678 11 ай бұрын
@@muslica44 Gondolom ezek olyan országok, ahol nem volt divat a biztosítási csalás, meg az "oldjuk meg okosba". Szerinted hányan élnének azzal vissza, ha a bankok minden bejelentésre, amire a tulajdonos azt mondja, hogy "nem ő volt az utaló" kártalanítanák a delikvenst? Minden számlámat online fizetném...
@muslica44
@muslica44 11 ай бұрын
@@brutalicus7678 A bankoknak van biztosítása ilyen esetekre, nem a lakosságnak, s mivel ők mindenféle felügyelet alatt vannak, ezért sem "okosba" sem csalóként nem lépnek fel. Ez volna az európai megoldás, nekünk jó ez, ami van, eszerint számodra is, ha abból indulsz ki, hogy mindenki csal, tehát ne is változtassunk a módszeren. Nyugodtan lopják meg az embereket a bűnözők továbbra is. Bravó!
@TeomoHalo
@TeomoHalo 11 ай бұрын
Röviden az OTP Bank egy szar szemét köcsög bank.... Angliában ez úgy működik, hogy azonnal visszakapja az ember a pénzét ha ilyen történik. Sajnálom, hogy ilyen történt a károsultakkal és remélem sikerül vissza szerezniük a pénzüket. Nem reklám de én már REVOLUT-ra váltottam és csak ajánlani tudom mindenkinek. Üdv.
@balintczimmer8409
@balintczimmer8409 11 ай бұрын
Sajnos hiába érzi úgy a károsult hogy nem ő hibázott mindig ő hibázik. Az hogy más weboldalra lép be ahol megadja a teljes adatait az az ő hibája. És elő lehet a sztorit akárhogyan végsősoron ő adta meg az adatokat. Amit lehet tenni ha már nem képes gyanakvó lenni és odafigyelni hogy szétdobja a vagyonát több számlára, és beállít limiteket a kártyahasználatra. Banki utalásnál pedig mindig applikáción belüli jóváhagyást használ. A riport elég ostoba hogy megoldásokat nem említ csak riogatja az emberekte.
@veghbela
@veghbela 11 ай бұрын
Olyat is be lehetne vezetni és feltételezem nem is volna bonyolult, hogy ahogyan lehet magamnak állítani vásárlási limiteket, úgy hozzáadni plusz funkciókat pl utalás letiltása vagy utalást csak egy plusz kód ismeretében lehetne indítani. így ha valaki hozzáfér a netbankhoz akkor sem tudna utalni mert nekem már gyanús lenne, hogy miért kéri azt a kódot miközben én nem is akarok utalni. Vagy ha valaki pl sosem utal senkinek akkor egy kattintással letiltani az utalást mint lehetőséget, jó ez mondjuk ritka, de lehet pár embert meg ez mentene meg a csődtől. És én ezeket laikusként mondom, akinek ez a szakmája biztos tud jobbat és egyszerűbbet kitalálni, kérdésem miért nincs még nagyobb véédelem ha mostanra már egyértelmű, hogy a kétlépcsős sem igazán megoldás.
@tomitomi3569
@tomitomi3569 11 ай бұрын
Pontosan, a bank hibaja, nem az artatlan verebeknek kene okoskodni, hogy ne lopjak el a piiiizet 🤣
@ZoltanKovacs-sn1id
@ZoltanKovacs-sn1id 11 ай бұрын
Pl az osztrák erste bank generál egy egyutas kártyát. Minden vásárlásnál más a kártyaadat, használat után meg érvénytelen lesz
@csatorna7915
@csatorna7915 11 ай бұрын
Amit leírtál megoldásként, sajnos létező dolog és azt, kikerülve loptak a TV-s nőtől. Sajnos ez nem egyszerű dolog.
@ZoltanKovacs-sn1id
@ZoltanKovacs-sn1id 11 ай бұрын
@@csatorna7915 az egyutas kártyát hiába lopja el. De van mellé jóváhagyó app..azt nem tudom hogy kerülik meg, mert készülékhez van kapcsolva
@narp5027
@narp5027 11 ай бұрын
Nagyon jó riport volt ! Egy kérdésem lenne ha szinkronizalom telefont számítógéppel akkor működik a ketfaktoros azonosítás ?
@batyuszkaify
@batyuszkaify 11 ай бұрын
Nesze neked virtuális világ! Milyen biztonságos! Ezen nagyon el kell gondolkodni!
@tamaslichtenberger8529
@tamaslichtenberger8529 11 ай бұрын
lopták már el bankkártya számom. vásároltak vele. nem léptem be a netbankba, hogy jóváhagyjam az utalás. a bank kártalanított. és igen, biztonságosabb, mint a kp.
@shortsea222
@shortsea222 11 ай бұрын
Ezen nagyon gondolkodj el!
@zoltan2728
@zoltan2728 11 ай бұрын
99,9%-ban a felhasználó a béna, mert megadja a kártyaadatait, ismeretlennek utal stb stb. Ritka ha “minden rendben” és úgy tűnik el a pénz, de akkor a bank kártalanít.
@batyuszkaify
@batyuszkaify 11 ай бұрын
A virtuális világ sohasem lesz biztonságosabb mint a kp. Főleg ha meg szüntetik a kp az lesz az igazi rabszolgaság. Majd nem kőltheted a pénzed akármire mert szabájozni fogják arról nem is beszélve hogy mindenről tudni fogják hogy mit veszel és hól. Sokan azt hiszik hogy ha nem lesz kp mert meg szüntetik akkor ott a bank kártya. Na akik ezt hiszik azok megint nagyot tévednek. A kp val azt is meg szünik. Jön hejette a digitális pént amit el is vehetnek 100% tőled. Lesz kártyád de annak már semmi köze nem lesz a forinhoz vagy az euróhoz vagy bár melyik addig ismert pénzhez. Az már a digitális pénzhez lesz köze. Amivel igazi rabszóga leszel velem egyetembe. 100% diktatúra!!!!!!!!!! Szabályozni fogják mennyit kőlthetsz mire kőlthetsz hova utazhatsz stb. Na ezt nem szabadna hagyni!
@John_McLean
@John_McLean 11 ай бұрын
Dehogy biztonsagos kamu az egesz,minden adatot elmentenek akkor hol lenne biztonsagos?😂
@bemutatoktesztek4163
@bemutatoktesztek4163 11 ай бұрын
Ezért kell ugy csinálni ahogy én. AHogy pénz jön a kártyámra már le is veszem. Nekem 2 óránál tovább soha nincs rajta a fizetésem a kártyán. vegyél otthonra egy széfet azt rakd abba a kis pénzed amit akarsz.
@tokti320
@tokti320 11 ай бұрын
Ugyanezt a szemén én is… Hosszú hosszú évek óta
@katalinx4617
@katalinx4617 11 ай бұрын
Nem vagyok jártas ezekben, de hogy veszed le úgy, hogy ne kelljen a banknak fizetned 150 000 forint után? Merthogy csak annyi az ingyenes, utána jól lenyúl a bank.
@janoskovacs9855
@janoskovacs9855 11 ай бұрын
​@@katalinx4617 úgy hogy nem keres havonta 150 000 ft-ot. :)
@katalinx4617
@katalinx4617 11 ай бұрын
@@janoskovacs9855 Biztosan van, valamilyen lehetőség, jó lenne megtudni.
@editkiss5127
@editkiss5127 11 ай бұрын
Hát nem lennék biztos az otthoni széfben. Azt is tudni fogják aztán ott fognak keresgélni.
@ferencbubics4248
@ferencbubics4248 11 ай бұрын
Semmi okunk arra,hogy támogassuk a digitális jegybankpénz bevezetését,amennyiben sem a bankok,sem a hivatalok nem képesek megoldani az ehhez hasonló problémákat.
@zsolt1128
@zsolt1128 11 ай бұрын
Ha a kulcsot a lábtörlő alá teszed és betörnek hozzád, akkor ki a felelős? Ha tömött villamoson a pénztárca látszik a táskád nyitott zsebében, akkor ki a hibás? Vagy, ha a kocsikulcsot a kocsiban hagyod és ellopják a verdát, akkor is más a felelős? Az embereknek kellene gondolkodniuk és óvatosnak lenniük. Az élet bármely területén megkárosíthatnak. Ehhez mondjuk jó lenne egy olyan oktatási rendszer, ami felkészít a felnőttkor kihívásaira.
@ferencbubics4248
@ferencbubics4248 11 ай бұрын
@@zsolt1128Nem mindenki van 'lábtörlőalattakulcs ' szintjén.Mi.használatában 10 évvel a bankosok előtt járnak a hekkerek.
@tamaslichtenberger8529
@tamaslichtenberger8529 11 ай бұрын
gratulálok a 20. században ragadáshoz!
@zsolt1128
@zsolt1128 11 ай бұрын
@@ferencbubics4248 Ez nem jelenti, hogy mindenkit ki tudnak rabolni. A gyenge láncszemet keresik. Van néhány szabály, amit nagyon szigorúan be kell tartani. Ők azokat keresik, akiket át lehet vágni. Nagyon sok ilyen ember van.
@smithxylic7663
@smithxylic7663 11 ай бұрын
@@zsolt1128 Pozsonyban is halálra gázoltak jó pár első éves egyetemistát a buszmegállóban. Igaz... Minek mentek oda? Nem az a hibás aki ittasan elgázolta őket.
@birotibor9697
@birotibor9697 11 ай бұрын
Nagyon köszönjük az infót! Egyébbik sajnos elég már egy olyan videó megnézése, ahova levisz a leírásba hogy ezt meg azt töltsd le, letöltöd, utána semmi. Hanem egy csalóhoz kerül a cucc. Sőt sajnos volt olyan rádiós is akinek a nevével visszaéltek és szintúgy próbálkoztak. De sajnos facebook, instagram is dobja a kamu hírdetéseket. Ja és ha jelented, akkor oda meg megy az elutasítás mert valós a dolog. Sajnos itt tartunk. Sőt covid, háborúshelyzet, infláció. Ezeket is a hackerek vizére hajtja, sőt sajnos sokan akiknek semmi lehetőségük új munkára azoknak adják a lehetőséget hogy hackerek legyenek belőle. :(
@t.andrea907
@t.andrea907 11 ай бұрын
Webkártyát kell csináltatni mindig annyit rakni rá amennyit vásárolsz. És pont 😮🤔 Hát most én is mindjárt rosszul leszek 😢😢😢 vissza se kaphatod a pénzed 😢😢😢
@spiritualdignity
@spiritualdignity 11 ай бұрын
Paypal is jó.
@bartolixpax512
@bartolixpax512 11 ай бұрын
Itt a legnagyobb gondd az hogy ezek az ellopott pénzek valaki más számlájára ment..És ezt nem tudják kinyomozni vagy nem akarják?? Óriási nyomozóink vannak de tényleg..erre fel kell állítani egy egységet hisz duplájára nőttek az esetek
@tamastakacs3783
@tamastakacs3783 11 ай бұрын
Valószínűleg nem akarják, a mai világban simán megtudnák ki volt, 0-24ben kémkednek utánad/utánunk mindent tudnak rólunk hogy mit nézel, mit szeretsz, mit vásárolsz. Meg eleve honnan szerzik meg a telefonszámod, adataid? Ebben nagy valószínűséggel a bank van benne, azért sem térítik meg.
@gilgamesh3729
@gilgamesh3729 11 ай бұрын
Én kéz-pénzben takarítok meg amikor meg jön a fizetés akkor automatikusan leveszem az egészet akár - osra is rakom a számlám és ez direkt van. Várok vele 1 időintervallumot és amikor levélben fel keresnek a saját lakcímemen. Bemegyek (SZEMÉLYESEN), és rendezem az eltérést. A telefonos ügy intézést meg hanyagolom. Oldalakról nem rendelgetek. És csak utánvétel arányában vagyok hajlandó bármit is rendelés mint kategória téren átvenni. Az emberek túl Naivak lettek hogy 1 banknál biztonságban vannak. 1 országban ahol a legmagasabb szinten áll a korrupció, Azon senki sem tűnődött még el hogy.: Az állami vezetőség tegyen, ilyen lépéseket a bankok közreműködésével? Így mivel 1 Átlag civil sosem nyerhet a Bank ellen, és nem tudja felelősségre vonni. Így A bank és az állam tisztára mossa egymás kezét? Az állam vezetése nem tesz ellene, A Bank meg nincs baszogatva és nem vonható felelősségre. Mindenki jól járt.
@gaborszabo7392
@gaborszabo7392 11 ай бұрын
Az OTP , hogy lehet ilyen sz.r bank? Egyszerű! Akinél OTP-nél van számlája az menjen át másikba!
@jozsefricsovics9988
@jozsefricsovics9988 11 ай бұрын
Azért azt elmondhatom,hogy ez velem nem történhet meg,vagyis igen ,de tőle max kenyérre tudnak lopni.Amint felmegy 30-40 ezer fölé már veszem is le.A "párna alatt" biztonságosabb!A kamatozás miatt úgy sem kell aggódni mert amit kamatozna 1 év alatt még kenyérre se lenne elég.Érdekes a bankok lehúzzák az embert mondva csinált költségekre fogva,de ha eltűnik a pénz mossák kezeiket.Ha nekem valaki ad pénzt és azt elveszítem vagy példa szerint ellopják tőlem,nem mondhatom,hogy így járt,hanem vissza kell adjam valahogy.Úgy néz ki a bankok kivételek ez alól.Azt is simán el tudom képzelni a bankok lopják meg a klienseiket,hiszen úgy sem buknak le.Mindenkinek ki kellene vennie a pénzét és minden probléma megoldódna.Aztán a bankok utána ígérhetnék le a csillagos eget is,hogy valaki rakjon be pénzt mert tönkre mennek.
@tamastakacs3783
@tamastakacs3783 11 ай бұрын
Ja csak ha az emberek így tennének durván megszaporodnának a betörések mert ezek a bűnszervezetek tudnák hogy otthon tartod a nagy pénzt.
@jozsefricsovics9988
@jozsefricsovics9988 11 ай бұрын
Persze ez is egy lehetséges verzió és nem is mondom nem így lenne,de szerintem nem jött át a lényeg.Igazából mindenki azt csinál amit akar,konkrétan én nem tartom bankban (nem mintha sok lenne) így sok kellemetlenségtől kímélem meg magam.Nekem ez a jó másnak más!
@t.andrea907
@t.andrea907 11 ай бұрын
Nem lenne gond. Ha 1 részt mindenről kapnál értesítést a bankodból. Meg ha küldenének egy 1 perces kódot és annak beütése után fogadná el a tranzakciót. 2. Az emberek megnéznék a webcímeket is nem csak h úgy néz ki mint otp és lépek be. Elolvasnák mi miről szól, az oldalak pedig csinálnának kisvideókat...hasznos lenne. 3. Talán a legfontosabb ha az oldalakra mondjuk személyivel vagy más hatósági kártyával tudnál regisztrálni mindenhová. rendfenntartó szervek dolgoznának és amikor ilyen van letiltanák örökre. Másikat nem kaphat mert pl nekik össze van kötve ez a regis kártya a személyivel. 😮 Ugyanez cégekre. Aki csal kész vége nem lesz fent a neten ilyen oldalakon. 😅
@jogar33zs
@jogar33zs 11 ай бұрын
Azért nincs egyperces kód mint régen hogy a bűnözők letudják nyúlni. Miből gondolja bárki is hogy a banki alkalmazottak nincsenek benne a buliba😆?
@t.andrea907
@t.andrea907 11 ай бұрын
VINTED - ilyen megkeresés nekem is jött...szerencsére már régóta vintedezem. Tudom h müködik. A baj az hogy az emberek megadják az adataikat oké de nem nézik a webcímet...nekem is volt feljött a glsnek kinéző oldal és kérte a bankom majd lépjek be... Ezekután gondolkodom h kiveszem a költözési kiadásokra félretett pénzem. A gyereknek félretett pénzt. Mert csak 1 rossz katt és visznek mindent. 😢😢😢😢 Visszatérve elkéne olvasni hogy müködik és nem lenne ilyen. Ugyanígy akartak nem egyszer lehúzni jófogáson, facebook marketplacen és sorolhatnám és full magyar nevek. Amikor úgy kezdi h'' ő intézi a szállítást'' már tiltom a francba 😂 anyukád húzd le pénzzel....
@krisztianazeredeti
@krisztianazeredeti 11 ай бұрын
Ez a foxpost, gls, vintedes cucc, hogy linket küldenek, majd kikell választanod a bankodat, utána bejön egy 100%ban teljes másolata a banki oldalnak, és amit ott kitöltesz belépést, azt elmentik maguknak, aki ezt nem veszi észre, az még tanulja picit az internet használatát.
@Elmo-ig3yt
@Elmo-ig3yt 11 ай бұрын
Revolut és csak azt a kártyát kiadni mindenhová, arra is csak annyi pénzt tenni amennyi éppen kell. Plusz revolutnál van egyszer használatos bank kártya.
@MrdotApple
@MrdotApple 11 ай бұрын
Ez így nem klappol, csak úgy nem tűnik el a pénz, mármint az ATV -s műsorvezető hölgy esete nagyon fura számomra. Ha senki nem lépett be, azaz nem történt autentikáció sem a belépés sem pedig az utalás során akkor nem mehetett volna el a tranzakció. Ez így képtelenség, ha csak nem egy korábbi utalás lett átalakítva(mert ott voltak a hálózaton a hackerek és módosították a csomagban levő adatot, de ez egy nagyon szélsőséges eset.)
@impi7685
@impi7685 11 ай бұрын
Bent lehettek a bank rendszereiben. Itt es az előző riportban is gyanús, hogy az elkövetők bent voltak a bank rendszereiben és nem csak tisztán social engineering történt. De hát bizonyítson ilyen állítást aki akar, a bankok sem tudnak róla, hát még a felhasználó, de legalább a felhasználó pénze eltűnik a bank meg szét teszi a kezét...
@impi7685
@impi7685 11 ай бұрын
@@pupupu1955 Annyit vitatnék, hogy nem alkalmazott, hanem ezek hackerek. Bent a bank rendszerein belül.
@csabatanko493
@csabatanko493 11 ай бұрын
Létező eset nekem is volt ilyen.
@XY-zc1tp
@XY-zc1tp 11 ай бұрын
Szinten Hekker ?😀
@MrdotApple
@MrdotApple 11 ай бұрын
Túl sok adatlopásos esetet láttam, anélkül hogy kattintanál, még az az opció él a fejemben, hogy androidos telója van a riporternek, ráküldtek valamilyen backdoort és tudtak autentikálni, az sms-t pedig törölték. Én ennek utána mennék, hogy volt e a bank részéről a log-okban kiküldött sms. A szolgáltató mit lát beérkezett e az sms. A beérkezés pillanatában a hölgynél volt e a telefon vagy bárhol távol.... stb, ezernyi kérdésem lenne ami alapján jobban látnánk a dolgokat. Ez így kevés információ az átlag kismebert megrettenti, a hozzáértőbb emberekben pedig további kérdéseket vet fel.
@AgnesBelle
@AgnesBelle 10 ай бұрын
Köszönöm a hasznos riportot. Szerintem is jó lett volna egy alaposabb, közérthető tájékoztatás. A számlán célszerű limitet beállítani, csak a szükséges mennyiségű pénzt tartani. Megtakarítás lekötve, vagy külön számlán, amihez csak személyese lehet hozzáférni. Együttérzek a károsultakkal.
@csabitto
@csabitto 10 ай бұрын
Uborkaszezon van az ATV-nél? Sok haszna nem volt a riportnak, viszont az ezekben az ügyekben bizonytalan felhasználókra sikerült még jobban ráhozták a frászt ahelyett, hogy értelmes javaslatokat tettek volna. Valószínű, hogy pont ez volt a cél. A kedves ATV-s riporternőtől azért megkérdezném, hogy két faktoros azonosítás nélkül hogyan tudtak a csalók belépni a bankfiókjába és ott tranzakciókat végrehajtani? Ez szerintem csak akkor kivitelezhető, ha valaki a közvetlen közelében (valamilyen ismerős, vagy valaki aki ismeri a mobilja pinkódját etc.) hozzáfért a mobiljához és a tudtán kívül végrehajtotta a kétfaktoros azonosítást, bár még ebben az esetben is ismerni kell a kétfaktoros azonosításhoz szükséges ellenőrző kódot. Ha ilyenkor a felhasználó annyira ostoba, hogy esetleg ez a kód megegyezik a telefon pin kódjával, akkor tálcán kínálja fel a bankszámláját. Figyelmezzünk emberek. A telefonodon mindig legyen egy erős pin kód! soha ne add ki a kezedből a telefont! a kétfaktoros azonosításnál pedig egy mégerősebb pin kódot használj, ami nem egyezik semmi mással! Ha ezeket betartod, akkor nem igen lehet gondod. Plusz internet bankolásnál csak a bank oldaláról lépj be és ments el az oldalt a böngészőben, hogy mindig garantáltan a bank hivatalos oldaláról kezd a bankolást!!!
@attiladani9790
@attiladani9790 11 ай бұрын
Ez az undorító!!! Németországban,és Angliában a bankok megtéríti a kárt!!!!
@tomitomi3569
@tomitomi3569 11 ай бұрын
Jo, de ott nem elnek elegen a legendas magyarok🤣
@whitechriss1938
@whitechriss1938 11 ай бұрын
Ne is mond!És kerítések is kolbászból vannak!:DD
@whitechriss1938
@whitechriss1938 11 ай бұрын
@@tomitomi3569 Akiknek te cipőtalpat csókolhatsz szivárványos hazátlan kis buzi
@tamasreiter9114
@tamasreiter9114 11 ай бұрын
Kivétel amit magadnak okozol. Itt sincs másképp. Ha a bank hibájától tudtak lenyúlni fizetik vagyis jóváírják.
@135e1f
@135e1f 11 ай бұрын
Akkor miért nem vagy már ott?
@-chr-1470
@-chr-1470 11 ай бұрын
Ez most komoly, h ez a hölgy 5:54-nél megadta a banki adatait, login név, jelszó, cvc kód, minden létező titkos adatát?
@realhet
@realhet 11 ай бұрын
És bónuszként feltelepíthetett egy alkalmazást, aminek jogosultságot adott arra, hogy az SMS uzeneteihez hozzaferjen. 5:59 "jottek a banki sms-ek, amiket a weboldal beillesztett magába és ráfrissített" -> Na így jutott el az egyszer hasznalatos SMS kód a csalóhoz.
@patrikdemian7217
@patrikdemian7217 11 ай бұрын
Az állam mennyi pénzt lop ?😅😅
@adammobil2
@adammobil2 11 ай бұрын
Elmondom nektek hogy ez valaki ezeknél a cégeknél eladja az nincs itt semmiféle egyszerűen megbízhatatlan az összes rendszer és eladják az adatainkat
@zszs2882
@zszs2882 11 ай бұрын
ez belsôs munka szerintem... de nagyon sajnálatos. 😢😢😢 Tuti bankot cserélnék.
@birkotibor197
@birkotibor197 11 ай бұрын
Hát nagyon tanulságos volt az a műsor ezért soha többet nem nyitok a mi ki országunkban Bánk számlát 👌👌👍
@pacorabannelac
@pacorabannelac 11 ай бұрын
Értékpapír számlát is meg lehet csapolni, ellopva részvényt, érték papírt, stb?
@ZoltanKovacs-sn1id
@ZoltanKovacs-sn1id 11 ай бұрын
Ilyen művelethez kell az OTP-ben beépített ember
@mrm3800
@mrm3800 11 ай бұрын
Gyönyörű. Mi az hogy a bank nem adja vissz a pénzt?
@peternagy1004
@peternagy1004 11 ай бұрын
Ezért kell a kézpénz és nem szabad bankban tartani!!!
@Polonyi28
@Polonyi28 11 ай бұрын
Kemény. Nem szabad a banki adatokkal játszani, vagy teljesen biztonságos cím alatt kiadni. Csak a Net bank adataimat szoktam megadni, de egykét tiszteséges web oldal azt is teljesen kifoszrotta, azt mehetem a bankba töröltetni, és új számlát nyitni Net-böl. A kézpénzt ezért nem szabad megszüntetni. Ez a riport jó volt, és a téma is jóvolt.
@kumi1001
@kumi1001 10 ай бұрын
Nálam is voltak csalók, én is hívtam a rendőrséget ott volt a telefon szám is. Semmit nem csináltak. Még engem néztek hülyének, hogy ilyennel zaklatom őket! A rendőrség leszarja vagy ők csinálják a csalásokat.
@nemethrobert19875
@nemethrobert19875 11 ай бұрын
Évek óta 90 %-ban kártyát használok, netes rendelés esetén pedig csak is már jól ismert oldalakról rendelek.
@bence712
@bence712 11 ай бұрын
Diverzifikáció és ne legyetek buták ki az aki bemondja a telefonba a teljes bankártya adatait?
@ktmthor1
@ktmthor1 11 ай бұрын
Nem szabad sok pénzt tartani számlán mert a bankok is leszarnak
@rolandkovacs5004
@rolandkovacs5004 11 ай бұрын
Én ezért használok mostmár online vásárlásokkor és utalásokkor revolutot, mivel oda annyit töltök fel, amennyit akarok (pl pont annyit, amennyiért venni szeretnék valamit), illetve ott van egyszer használatos virtuális bankkártya lehetőség is, amit ha elhasználok egyszer, a csalók utána azokkal az adatokkal már semmit nem tudnak majd kezdeni.
@chosenone2215
@chosenone2215 11 ай бұрын
Revolut csalásoknak nézz utána. Vannak bőven károsultak.
@kristoffekete8002
@kristoffekete8002 11 ай бұрын
erre a paypal is jó
@istvanpaladi2253
@istvanpaladi2253 11 ай бұрын
Eppen valamelyik nap neztem meg TheVR os fiúkat is at akartak verni es majdnem sikerült is. Ők is otpsek es nagyon úgy tunt hogy kiszivárgott valamiféle információ a banki bejelentkezesekből. Az hogy, magyarorszagon az èlen jar a banki biztonság az egy bullshit.
@wakond123
@wakond123 11 ай бұрын
Az, hogy az emberek buták a digitális eszközökhöz/folyamatokhoz nem a bankok hibája. A bankoknál adott minden a megfelelő biztonsághoz, ha betartod az alapvető dolgokat, amennyiben ezekkel nem vagy tisztában, megtanulod, vagy nem, de akkor ne sírj.
@riccicava4796
@riccicava4796 11 ай бұрын
Én nem félek ettől mert olyan csóró vagyok, hogy az én számlámat még csak fel se dobja nekik az "algoritmus" 😂😂😂😂
@robertnagy2456
@robertnagy2456 11 ай бұрын
Minden rosszban van valami jó is! Az, akinek van vesztenivalója, egész életében aggódhat. Sokan bele is betegednek.
@user-wx8rk6fr1q
@user-wx8rk6fr1q 11 ай бұрын
Pont ezek miatt kell csak kèszpènzt használni.
@scooterfan9890
@scooterfan9890 11 ай бұрын
És az állam mennyit? :D
@MrRozsdaru
@MrRozsdaru 11 ай бұрын
Noname ismeretlen weboldalon megadni banki adatot,pláne ha email-re küldenek linket...Nekem még net bank szolgáltatásom sincs,bőven elég volt a sima bankkártya. Az ilyen telefonos hívásoknak meg végképp hogy lehet bedőlni nem is értem.
@monikakeller8745
@monikakeller8745 6 ай бұрын
Sokszor meg sem kérdik a bankok, hogy kérsz e netbankot. Egyszerűen csak közlik, hogy van és kész.
@tamaslichtenberger8529
@tamaslichtenberger8529 11 ай бұрын
ott indul a történet, hogy a felhasználó miért tudja a jelszavát? a sajátomat nem tudom, nincs általános jelszavam, belépéskor face id-val a telefonom generál. necces oldalra meg paypal vagy virtuális kártya.
@tomitomi3569
@tomitomi3569 11 ай бұрын
Nem lehet mindenki ennyire okos. Ezeket a banknak kene feltetelkent allitani minden egyes furcsa utalas elott. Nem nekem kene azon agyalni hogy mi lenne a jo. Nincs ember a banknal, vagy a legendasan lelemenyes magyar nem is az ? 🤣
@tamaslichtenberger8529
@tamaslichtenberger8529 11 ай бұрын
@@tomitomi3569 nem "furcsa utalás". CIB-nél így megy. mobil app, csak a regisztrált telefonon (IMEI alapján!) tudod elindítani és bejelentkezni. számítógépen pedig csak a mobilon generált jelszóval tudsz belépni (lásd fent). ingyenesen tudok appban egyszer használatos kártyát generálni, amit necces oldalakon használok.
@tamastakacs3783
@tamastakacs3783 11 ай бұрын
Mintha nem lehetne a face ID-t feltörni, főleg hogy a facebook, tiktok meg hasonlók 0-24ben lopják az adataidat a telefonról, nem is beszélve az előlapi kameráról, elég csak egyszer kézbe venni a telefont, ránézel és már löttek is rólad egy képet és lementik,észre sem veszed.
@KekszNET
@KekszNET 11 ай бұрын
Tegnap néztem egy riportot hogy vernek át afrikai csalók németeket AI fordítókkal anyanyelvi szinten / kedvesen kiadva magukat lakás tulajdonosoknak akik éppen külföldön vannak de ki akarják adni a lakásukat albérlőknek. Csávó azt mondta h átlagban 3.500€ -t keresnek 1-1 “átverésen”.
@dontetlenszagu
@dontetlenszagu 11 ай бұрын
De hogy csalnak? Mi a metòdus?
@szaboricsi
@szaboricsi 11 ай бұрын
​@@dontetlenszagukiváncsi lennék én is a sztorira
@KekszNET
@KekszNET 11 ай бұрын
Alberletet adnak ki, es azert mert kulfoldon vannak a kulcsot ugy adjak at ha elore utalod a kauciót Két féle módszert mutattak be: Az egyik h egy létező címre küldik a jelentkezőt de ott nincs egy lakás sem Rövid időre bérelnek valamit aztán tovább adják több személynek egyszerre És annyira megnyerő és kedves a dumájuk hogy nagyon sokan és nagyon gyorsan benyelik Még hangüzeneteket is tudnak fakelni ha kell
@mihalysass9405
@mihalysass9405 11 ай бұрын
Az nevetseges! En angliaban elek es itt a bank visszakuldi azonnal a penzt mihelyst bizonyitva van, hogy nem te voltal. Nagyon szomoru, hogy otthon nem igy van!
@kicsipupi
@kicsipupi 11 ай бұрын
Tőlem is loptak már el a mocsok hackerek kb 250 e Ft-ot. A rendőrségen feljelentést tettem, vittem az erről szóló ügyiratot a bankba és az Erste nekem megtérítette az összeget, méghozzá elég gyorsan. Nem tudom, hogy ez mennyire elvárható és gyakori persze...
@kbm4067
@kbm4067 11 ай бұрын
Az iskolában kellene legalább egy kurzust szánni arra, hogy megtanulják a gyerekek fiatalon, hogy hogyan kell biztonságosan online bankolni és felismerni, ha valami nem stimmel.
@ritaughy6099
@ritaughy6099 11 ай бұрын
A csaló mindig egy lèpèssel előbbre jár, mivel ez a fő profilja...!!!!!!!!!
@robertnagy2456
@robertnagy2456 11 ай бұрын
Az iskolában nagyon sok mindent máshogy kellene csinálni, nem csak ezt. Életre nevelni leginkább, amibe ez is beletartozik.
@ritaughy6099
@ritaughy6099 11 ай бұрын
@@robertnagy2456 ja, ez beletartozik, jól megtanulták hogyan kell èrvènyesülni az èletben, hogyan kell ellopni mások becsülettel megkeresett pènzèt büntetlenül!!!!!!!!!!
@norbert1281
@norbert1281 11 ай бұрын
Felesleges. A lényeg, hogy a balóóódal rossz, meg a migráncs.
@nemethgabor6751
@nemethgabor6751 11 ай бұрын
Én annyit tanultam a videóból hgy amit gyűjtök pénzt azt inkább magamnak el rakom,mert elég szánalmas így 2023-ra hogy nem biztonságos ha a bankszámládon gyűjtöd a pénzed! De ezeknek a bűnözőknek nobel díjat adnék,mert jól csinálják amit csinálnak ez az igazság!
@peter1990adventista
@peter1990adventista 11 ай бұрын
Köszöm atv ezt a videót! Igenis tartalmas videó volt ez!
@karolynemeth5698
@karolynemeth5698 11 ай бұрын
Nem igazán értem. Nálam a bank sms kódot küld az átutalás előtt. Az is valószínű, hogy nem szabad menteni a jelszót a keresőben.
@erajege2316
@erajege2316 11 ай бұрын
Külföldön a bank azèrt jobban figyel az ügyfelek pènzère. Ha azonnal jelenti, hogy csalàs törtènt, a bank adja vissza. :) Magyarorszàgon èn is kèszpènzben tartanàm a pènzem , mert senki nem akar garanciàt vàllalni semmire, ìgy az emberek sem èrezhetik magukat biztonsàgban.
@Norberto92
@Norberto92 11 ай бұрын
Érdekes, hogy OTP-s számláról nyúlnak le rengeteget.. Vajon miért... 😒
@robertnagy2456
@robertnagy2456 11 ай бұрын
Életem egyik legjobb pillanata volt, amikor megszűntettem az OTP-s számlámat - nem volt egyszerű, de sikerült.
@adriennlatinovitsnehadrik7929
@adriennlatinovitsnehadrik7929 11 ай бұрын
Amíg ilyen bűnözés van ...addig inkább a készpénz és a piac a megoldás...a digitális rendszer veszélyes....vásárlásra.....az internet bank nem biztonságos...
@zoltan2728
@zoltan2728 11 ай бұрын
Az otthonodból is el tudják lopni, az sem biztonságos…
@Zorkoteg
@Zorkoteg 11 ай бұрын
De biztonságos csak nem ilyen buta embereknek mint akik a riportban is vannak,aki biztonságba akarja tudni az beszél szakemberrel is
@sandorjordan3980
@sandorjordan3980 11 ай бұрын
@@zoltan2728 de azért tudom hogy én vagyok a hibás ha betörnek és ellopják de itt a bank a hibás aki nem védi meg a pénzemet amit ö addig használ és mossa kezeit ha valaki ellopja
@tamasreiter9114
@tamasreiter9114 11 ай бұрын
@@zoltan2728 Csak az nagyságrenddel veszélyesebb. Ha bemegy valahova ahol nincs keresnivalója megeshet hogy nem jön ki...
@zoltan2728
@zoltan2728 11 ай бұрын
@@tamasreiter9114 Meg az is megeshet, hogy téged csuknak le emiatt… Amúgy honnan tudod, hogy te nyernél?
@andsaa4642
@andsaa4642 11 ай бұрын
Csak azt nem értem hogy amit a saját telefonra kapunk beléptetési kódot azt hogyan lopják el, és amikor jóváhagyjuk az utalást akkor is kapunk egy aktiváló kódot.
@axt3462
@axt3462 11 ай бұрын
Szerintem az egyik nagy probléma manapság, hogy az emberek minden ilyen online dolgot a telefonjukon akarnak megoldani. Egyrészt, a telefon képernyője kicsi ahhoz, hogy normálisan lehessen netbankolni rajta. 1-1 utalás bejáratott személy számára még oké is, de hogy új partnernek utalgatni, inkább ne. Egyszerűen zsúfolt a képernyő, az ember meg frusztrált lesz ettől, és minél gyorsabban túl akar lenni rajta. A másik, amit az anyuka is említ, hogy a telefonon nála a jóváhagyó SMS-eket automatikusan illesztette be a weboldal. Ha egy rendes számítógépen bankolt volna, akkor ez nem történhetett volna meg.
@mgmmgm1599
@mgmmgm1599 11 ай бұрын
En, egyetertek.
@tamaspal1654
@tamaspal1654 10 ай бұрын
Ezzel egyetértek. Én is csak notebookon keresztül utalok.
@cukyhusky1723
@cukyhusky1723 11 ай бұрын
Én ezért nem hagyok a kártyán csak anyit amivel meg tudom venni magamnak azt a kaját amit nem tudok othon elöálitani a maradékot leveszem és berakom egy széf be hogy senki ne lopja le a kártyámról.
@klarabalogh3464
@klarabalogh3464 11 ай бұрын
Nem adott meg semmilyen adatot akkor ki a hunyó a bankok mindig mosakodnak
@nemethrobert19875
@nemethrobert19875 11 ай бұрын
4:02 Azonosító és 4 jegyű PIN. Mégis melyik bank ez? Én MBH Bank-os vagyok (leánykori nevén Takarékbank) Ujjlenyomat vagy titkos hatjegyű kód nélkül be se tudok lépni a netbankba, sőt minden egyes tarnzakciót jóvá kell hagynom, sőt ha saját telefonról lépek be, akkor előbb a telefonon jóvá kell hagynom a belépést v a tranzakciót, ha nem működik a biometrikus azonosítás akkor jön az sms-ben kapott kód és 4 jegyű IPIN kód.
@Bobika08
@Bobika08 11 ай бұрын
Engem 3-szor próbáltak átverni, de szerencsére mindig megszólalt a vészcsengő. Nagy mázlim volt.
@gipszjakab7437
@gipszjakab7437 11 ай бұрын
Nagyobb osszeget tarts megtakaritasi szamlan. Ahoz nem fernek hozza ha megszerzik a bankkartya adatokat.
Kormányinfó (2024-07-26) - HÍR TV
22:31
Hír TV
Рет қаралды 6 М.
A teacher captured the cutest moment at the nursery #shorts
00:33
Fabiosa Stories
Рет қаралды 8 МЛН
تجربة أغرب توصيلة شحن ضد القطع تماما
00:56
صدام العزي
Рет қаралды 60 МЛН
Tizenkét család életét tette tönkre a csaló építkezési vállalkozó
13:38
Folytatjuk a Kiss család ügyét: igazságot szolgáltat a jog?
13:19
ATV Magyarország
Рет қаралды 103 М.
Kiberbűnözés és adathalászat - Keleti Arthur interjú
9:29