HISTORIA TABLIC W AUTOBUSACH

  Рет қаралды 18,213

Autobusy

Autobusy

2 жыл бұрын

W tym odcinku opowiem Ci historie tablic w autobusach.
Z kodem: "NOWYROK" 10% rabatu na wszystko * jest on ważny do 2 Stycznia
- kod wprowadza się w koszyku po skompletowaniu zamówienia
Link do sklepu: www.autobusy-sklep.pl
Patronite: patronite.pl/autobusy_slawka
Instagram: / autobusy_slawka
Grupa FB: / 679154462705972
Pomoc merytoryczna:
Grzegorz Pluta - speacetronic.pl/kontakt/
Źródła:
/ kolekcjakafara
Autor kanału nie rości żadnych praw do zdjęć/grafik zawartych w filmie. Materiały są użyte na mocy prawa cytatu wraz z oznaczeniem autora/źródła i poszanowaniem jego dzieła, film ten nie ma żadnego negatywnego wpływu na dzieło autora, użyte materiały mają na celu lepiej zobrazować widzowi daną sytuację. Jeśli jesteś autorem któregoś z materiałów użytych w filmie i życzysz sobie żeby zamiast podpisu np. imieniem i nazwiskiem w opisie pojawił się np. twój instagram - czuj się swobodnie aby taką chęć napisać w mailu kontaktowym, dzięki temu twoja twórczość trafi do szerszego grona odbiorców!
Mail kontaktowy: autobusy.kontakt@gmail.com

Пікірлер: 95
@Autobusy_Slawka
@Autobusy_Slawka 2 жыл бұрын
Dowiedziałeś się czegoś nowego w tym odcinku? Spraw sobie fajny gadżet na nowy rok z kodem "NOWYROK" otrzymujecie rabat 10%, sklep: www.autobusy-sklep.pl
@OmsiStones-StaryKanal
@OmsiStones-StaryKanal 2 жыл бұрын
Zakładasz kanał o nazwie Windy (Sławka)
@Bartos_21
@Bartos_21 9 ай бұрын
Tak, dowiedziałem się o istnieniu PUP Czeladź o którym nie miałem pojęcia aż do wczoraj i w zasadzie dziś gdy posłuchałem o tym.
@ArtMacabre197
@ArtMacabre197 2 жыл бұрын
O kasownikach odcinek były super, ja już jestem tak stary, że pamięta dawne mechaniczne na rączkę nawet ze starych PR110 :)
@arturwodarek1791
@arturwodarek1791 2 жыл бұрын
Te zębate metalowe puszki, czy też "automaty" na karnety z 10-cio, lub 20-sto kasowalną powierzchnią ;)
@05870blonex
@05870blonex 2 жыл бұрын
Proszę o odcinek dotyczący tuningów w autobusach podmiejskich . Pamiętam gałki do biegów z atrakcyjnymi paniami zalanymi w plastiku owijane kierownice plecionki itp , gumowe zabawki z żarówką w środku mrugająca podczas manewru skręcania proporczyki i wiele innych. Był to kicz ale kierowcy robili co mogli by zmienić to nasze szare życie w PRL-u
@Piermarlin
@Piermarlin 2 жыл бұрын
Troszkę się zawiodłem - myślałem, że będzie trochę rozwinięty temat "dykty". W wielu miastach były podobne wzory tj. liczba w kolorowym kółku. Chyba czerwonym/czarnym dla linii zwykłych a zielone dla linii zielonych.
@volvojelcz
@volvojelcz 2 жыл бұрын
podobny, gdyż formalnie w latach 70tych był to obowiązujący zarządzeniem ministra komunikacji wzór.
@vonhuttenczapski6549
@vonhuttenczapski6549 2 жыл бұрын
Dokładnie, myślałem o tym samym. Pamietam jak w Ikarusie zmienialiśmy kolejność numerow na tylnej tablicy informacyjnej 🤣
@misiek2460
@misiek2460 2 жыл бұрын
Diody RGB mają sens, można byłoby wreszcie wyświetlać numer linii przyśpieszonych i pośpiesznych np. na czerwono wzorem dykt które były w Warszawie bardzo fajnie przemyślane.
@Wiewiur
@Wiewiur 2 жыл бұрын
10:30 Wóz 27 został zakupiony jako NOWY przez PUP Czeladź w 2002 roku. Żywot zakończył w 2019 roku.
@gregoryhouse7140
@gregoryhouse7140 Жыл бұрын
Pracowałem tam, wyświetlacze Ameli SPA Włoskie
@maniekmaniek1284
@maniekmaniek1284 2 жыл бұрын
Ejj. W warszawskim MZK/MZA nie trzeba było zmieniać tablic na każdej pętli z uwagi na to że miały one tylko numer linii, a boczne tablice z przebiegiem trasy były uniwersalne.
@goralAdrian
@goralAdrian 2 жыл бұрын
Ciekawy film, łapka w górę ode mnie. Szczęśliwego nowego roku Panu Sławkowi i jego widzom!
@mori8166
@mori8166 2 жыл бұрын
W Bielsku-Białej pierwsze wyświetlacze klapkowe Fok Gyem pojawiły się już w 1994 w Ikarusach 415.14B, ale wtedy tylko jako przedni i bez opcji zmiany kierunku więc wyświetlone były jednocześnie obok numeru dwa przeciwne kierunki. Boczny i tylny nadal były jako przewijane taśmy a wewnątrz tylko zegarek. Rok później były już też z boku, z tyłu i wewnątrz w nowszych Ikarusach 415.14D z opcją zmiany kierunku. Wewnętrzny pokazywał kolejne przystanki i numer linii oraz jeszcze nowsze godzinę. Pierwsze diodowe PIXELe były u nas już w 1999 w MANach NL222 jako wewnętrzny. Pokazywał numer z kierunkiem na przemian z datą, godziną oraz imieninami. Dodatkowo komunikat o kontroli biletów. Zewnętrzne były jeszcze nadal jako klapkowe. Co mnie jednak najbardziej zastanawia to kolor wyświetlaczy. Nie wiem z czego to wynika i kto nadaje trendy ku temu by co co parę lat modne stawały się inne kolory wyświetlaczy oraz co za tym przemawia by stosować, np. zielone, pomarańczowe, białe czy czasem nawet można spotkać kombinację niebieskiego...?
@Ikarus_-jl8yg
@Ikarus_-jl8yg 2 жыл бұрын
Napisałem głównie w jednym, ponieważ kiedyś kierowca dostawał samochód na stan, a nie tak jak dzisiaj jeździ tym co mu dyspozytor podstawi.
@ksiegowywikingow
@ksiegowywikingow 2 жыл бұрын
Spodziewałem się jakiś ciekawostek niż opisu wybranych urządzeń elektronicznych. Jest też dużo niedopowiedzeń, bo w niektórych miastach tablic się nie zmieniało przez cały dzień. Ponadto sterowniki to tablic nie tylko działają na sygnale dawanym z koła pojazdu, ale również na GPSie jak np. sterownik Trapeze emulowany z urządzeniami wielu producentów
@albenalbus1198
@albenalbus1198 2 жыл бұрын
W Krakowie Ikarusy miały później tablice wyświetlane zwykłymi małymi żaróweczkami z katarek lat 80-ych ub.w I nie były aż takie tanie, ale w mieście była fabryka żaróweczek, baterii, oporników itp na Zablociu, na których są teraz nowoczesne apartamenty i bloki mieszkalne...
@moje12a
@moje12a 2 жыл бұрын
Możliwe że takie same były w części we włocławskich Ikarusów 260 bo później były to klasyczne Pixel Bydgoszcz.
@piotrb8739
@piotrb8739 2 жыл бұрын
Pamietam..ale to chyba był eksperyment tylko w zajezdni Czyżyny
@albenalbus1198
@albenalbus1198 2 жыл бұрын
@@piotrb8739 To nie był eksperyment tylkonokazało się iż to nie było tanie bo podrożał wolfram, a żarówki produkowano wówczas z fabryki dziś nie istniejeacej na Zablociu , teraz stoi ....apartamentowiec.
@krisk1236
@krisk1236 2 жыл бұрын
Trasoptory. Nie transportory). Ale to mój sympatyczny wpis.)
@maciejtcz1985
@maciejtcz1985 2 жыл бұрын
Witam jak zwykle ciekawy odcinek 😎👋 pozdrawiam
@SOKIS6
@SOKIS6 2 жыл бұрын
Z pośród ty kanałów ,, pociągi'' ,, samoloty'' to ,, autobusy" najlepsze
@Ikarus_-jl8yg
@Ikarus_-jl8yg 2 жыл бұрын
Oj, za dzieciaka nakręciłem się korbą w pierwszych warszawskich Ikarusach (głównie w jednym) , żeby znaleźć odpowiedni nr linii. Później już były "dechy" tzw. dekoracje, więc było łatwiej, ale niestety coraz częściej zabraniano wchodzić dzieciom na zajezdnię.
@moje12a
@moje12a 2 жыл бұрын
4:08 swoją drogą ciekawe czemu liczba tych wyjść to akurat 14/28 zamiast bardziej "naturalnych" 16/32 czy też 15/30. Czy w tablicach LED też stosuje się "moduły" i ewentualnie jakie są ich wymiany ?
@moje12a
@moje12a 2 жыл бұрын
3:50 tutaj akurat wyświetlacz to tak naprawdę zbiór wielu pojedynczych modułów 5x7 pkt. Czyli niezależnie czy tam będzie szczupła litera "I" czy szeroka "W" to tekst zajmnie tyle samo miejsca no i nie ma funkcji wyśrodkowania napisu (np. gdy liczba liter jest nieparzysta) Takie wyświetlacze kojarzą mi się ze starymi autobusami w Berlinie gdzie z lewej strony były 3 duże segmenty na nr linii (niestety nie rozgryzłem jakie mają wymiary) a reszta ekranu to 2 wiersze złożone z rozdzielonych segmentów typu 5x7 pkt. Których było po 16 na każdy wiersz. W każdym takim segmencie mogł być tylko pojedynczy znak lub symbol. Wyświetlany tekst był albo roztrzelony po całej szerokości wiersza (np litera tylko w co 2 segmencie) albo wyśrodkowany (jeżeli liczba znaków i spacji w wierszu była nieparzysta wtedy z prawej strony był o 1 więcej wolny segment) Sporo zdjęć znajduje się na phototrans. Niestety nie wiem kto był producentem i do kiedy używano tego stylu tablic. rekonstrukcja takiej tablicy imgur.com/RLZt2d8 (ewentualne błędy proszę dodać jako odpowiedzi)
@Patrolx24
@Patrolx24 2 жыл бұрын
2:22 Jako mieszkaniec Częstochowy potwierdzam :)
@andrzejnajlepszy5086
@andrzejnajlepszy5086 2 жыл бұрын
Dzięki zawsze mnie zastanawiało dzięki tobie już wiem
@05870blonex
@05870blonex 2 жыл бұрын
Brawo Odcinek
@macieksoft
@macieksoft 2 жыл бұрын
Nie transportory tylko transoptory, czyli optoizolatory. Jeśli są 2 pary sygnałowe to nie jest to kompatybilne z RS-232 który wykorzystuje więcej przewodów (GND, RXD, TXD, DTR, DSR, RTS, CTS, +5V)... Ponadto w RS-232 nie ma par sygnałowych, każdy sygnał ma potencjał względem masy (GND). Jeśli są 2 pary sygnałowe to by wskazywało na stosowanie sygnału różnicowego w konfiguracji full duplex, podobnie jak to robi Ethernet.
@miosz887
@miosz887 2 жыл бұрын
Ciekawy odcinek
@rudy9353
@rudy9353 2 жыл бұрын
Dykty tzw. dechy są najlepsze. I nadal są często i gęsto używane u mnie w mieście
@Marian7430
@Marian7430 2 жыл бұрын
Nawet ciekawy temat
@rafau1654
@rafau1654 2 жыл бұрын
Odcinek o informacji pasażerskiej poproszę :)
@pawekrzysztofkoodziej2344
@pawekrzysztofkoodziej2344 2 жыл бұрын
Pozdrawiam słuchając na linii.
@rafalmichalak4330
@rafalmichalak4330 2 жыл бұрын
Witaj Sławek. Mam prośbę o stworzenie odcinka o autobusie Van Hool Astromega Różnice między maszynami europejskimi a maszynami na rynki USA czy inne. To taki mój konik. W najbliższym czasie chce zakupić taki sprzęt i przerobić go na kampera. Pozdrawiam.
@f1sikor
@f1sikor 2 жыл бұрын
W Warszawie w tramwaju PESA JazzDuo notorycznie wyświetlacz pokazjue jakieś szlaczki a numer linii jest umieszczony zastępczo na dykcie .Rozkład przystanków wewnątrz tramwaju także tekturowy. Nie wiem kto jest producentem tych wyświetlaczy ale za dobrze to nie wygląda.
@RockMetalElectronicPlaylists
@RockMetalElectronicPlaylists 2 жыл бұрын
Pamiętam jak kiedyś wypadła tablica w ostatnim wagonie z tyłu w tramwaju (105-tka), prosto mi na głowę - włożyłem ją na miejsce, akurat się tak złożyło, że wiem, jak działają te zatrzaski zabezpieczające do klapy. Często kierowcy blokowali tylko jednym - przód i tył z numerem linii, to wiadomo, że na bus:wertepach, tram:krzywych torach, dykta może wypaść.
@jakubjozwik152
@jakubjozwik152 2 жыл бұрын
Piszę komentarz. Daję znać. Cokolwiek 😁 Czerwone kasowniki to przecież legenda 😎💪
@arturorszulak3930
@arturorszulak3930 2 жыл бұрын
Fajne było
@jacekbukaczewski
@jacekbukaczewski 2 жыл бұрын
Sławku, trzymasz wysoki poziom.Swietny temat,Dosiego Roku!
@karolrazniewski8545
@karolrazniewski8545 2 жыл бұрын
Chcemy odcinek o kasownikach
@moje12a
@moje12a 2 жыл бұрын
Oczywiście w sieci kiedyś znalazłem nawet informację o sposobie "kodowania" otworków w kasownikach 25 punkowych w układzie 5x5 niestety ten system przewiduje jedynie 3 pola na numer wozu. Podczas gdy sami wiemy że w każdym większym mieście numeracja pojazdów jest 4 a czasem nawet 5 znakowa. Zwykle ten numer jest logicznie uzasadniony (np. zajezdnia, typ pojazdu czy rok produkcji) a nie przypadkowy zbiór cyfr (rzadziej liter i cyfr)
@jakies.kontoxddd777
@jakies.kontoxddd777 2 жыл бұрын
Fajnie by było zobaczyć materiał ze wzmianką o PUP Czeladź o ile masz pomysł na taki odcinek. Jestem z Czeladzi i o tej spółce dowiedziałem sie dzięki omsi 2.
@AVaxes
@AVaxes 2 жыл бұрын
W Lublinie wyświetlacze pixela podpięte są pod sterowniki r&g
@Tempera101
@Tempera101 2 жыл бұрын
Dobra zmiana z ceną tej koszulki.
@Gadon357
@Gadon357 2 жыл бұрын
Nie wiem jak dla innych ale dla mnie tablica z numerem linii to nie jest mały szczegół autobusu czy tramwaju... Wręcz najważniejszy
@rypin
@rypin 2 жыл бұрын
Tak, nie przestawaj.
@moje12a
@moje12a 2 ай бұрын
Minęły już 2 lata a materiału o kasownikach jeszcze nie ma :( a chętnie bym go zobaczył. Ewentualnie uzupełnił.
@dobromirszkarapata5214
@dobromirszkarapata5214 2 жыл бұрын
Dawaj odcinek o informacji pasażerskiej!
@poddachem1111
@poddachem1111 2 жыл бұрын
Jestem ZA! :)
@adamwars3903
@adamwars3903 2 жыл бұрын
Dzięki i bardzo proszę o kasowniki!! Pozdro! 😊
@moje12a
@moje12a 2 жыл бұрын
Taka ciekawostka w Polsce chyba tylko Poznań zamawiał autobusy które miały boczną tablicę firmy PIXEL o wymiarach 112x16 (4 segmenty) reszcie wystarczy standardowe 84x16 (3 segmenty) natomiast przednia wszędzie ma 112x16. Natomiast u mnie (Włocławek) pierwsze autobusy z wyświetlaczami klapkowymi potrafiły mieć nietypowe wymiary tablic bocznych. PIXEL 70x9 mimo że w 90% przypadków nie używano pierwszego i ostatniego wiersza (niekoniecznie chodzi tutaj o ogonki) R&G - 70x9 Nietypowy krój liter oraz czasem problemy z kodowaniem znaków (¥ zamiast Ś) - 80x16 ale ze znakami o typowym wymiarze 4x6 "chude" (wówczas między wierszami były 2 px odstępu oraz po 1 przed pierwszym i po drugim) - 96x16 znaki wymiaru 5x7 "grube" (1 i 9 wiersz pusty)
@adam_gorski
@adam_gorski 2 жыл бұрын
Poproszę o film o informacji pasażerskiej :).
@Kris07.
@Kris07. 2 жыл бұрын
Dawaj historię kasowników, również z podziałem na Polskie Marki Autobusy miejskie nie mają zazwyczaj tachografu, a odległość jest brana bezpośrednio z magistrali CAN, która to jest połączana z impusomierzem skrzyni biegów. Jeszcze istnieje system lokalizacji po GSM jak i po WiMax.
@gregoryhouse7140
@gregoryhouse7140 2 жыл бұрын
Jest tachograf, tylko wersja bez karty, zwykle ukryty w szafie, ponieważ kierowca nie musi tego obsługiwać. Ale tachograf wysyła sygnał C3 do instalacji pojazdu, potrzebne dla komputera Silnika, skrzynii, drzwi. Sygnał dociera do preskallera w komputerze głównym ZR, on z jednego robi kilka sygnałów o różnych wartościach. Zazwyczaj na złączu C tam gdzie jest magistrala INFO-CAN czyli komputer deska rozdzielcza. Tak dla ciekawości ja się deska nie obudzi pojazd nie pojedzie, w Solaris jest pulpit MOKI on po włączeniu stacyjki uruchamia INFO CAN budząc komputer ZR, ten na swoich magistralach robi test, i tak CAN A oraz CAN B - multipleksery czyli układy wejścia wyjścia, światła itp, następnie P-CAN czyli Powertrain, silnik skrzynia, ABS, lub EBS, ECAS - zawieszenie pneumatyczne, to system bezpieczeństwa, jak coś nie gra nie ma jazdy. następnie BODY CAN czyli drzwi, oraz osobny CAN dla sterownika ATC, czyli ogrzewanie i klimatyzacja. Tak samo jest drugi sygnał który wystawia Alternator oznaczony D+ informacja że jest ładowanie. Dzięki temu sterownik ogrzewania nie ogranicza obrotów dmuchaw, działa pełne oświetlenie wnętrza, w przypadku braku ładowania tylko 30% oświetlenia działa . takie ciekawostki.
@apanachixperia4888
@apanachixperia4888 2 жыл бұрын
Pracuje teraz w firmie co produkuje części do SOLARIS jak i MAN. i fajnie pooglądać coś o autobusach przynajmniej Ikarus. Ale jak miałeś o Solaris to zaciekle oglądałem.
@RoXall1984
@RoXall1984 2 жыл бұрын
Cześć :) "Opowiem Tobie" zastosowane w opisie trochę dziwnie brzmi - to innym nie? :) Proponuję "opowiem Ci" :). Fajny materiał.
@Autobusy_Slawka
@Autobusy_Slawka 2 жыл бұрын
Zmienione, dziękuję za słuszną uwagę.
@damiankoodziejczyk6052
@damiankoodziejczyk6052 2 жыл бұрын
Zresztą co tu gadać.... W Poznaniu w 2020 po wybuchu epidemii i zmianach w komunikacji nie zmieniano długi czas rozkładów w gablotach i nikomu to nie przeszkadzało. Każdy się nauczył korzystać z rozkładów w aplikacjach. A jednak zmiana 1 kursu o 1 minutę wymusza ogromne koszty wymiany każdej plakietki. Dlatego taki kod QR serio jest lepszy gdzie po zeskanowaniu widzimy aktualny rozkład. Rozkład zmieniamy na serwerze, a kod jest ten sam jako link. Skoro w 2020 nieaktualne tabliczki nikomu nie przeszkadzały, to kod tym bardziej byłby ok.
@Luftjunkie
@Luftjunkie 2 жыл бұрын
Jaki to kurs autobusu w tle i gdzie w Szczecinie?
@zipper_track_maps
@zipper_track_maps 2 жыл бұрын
W Warszawie w co drugim tramwaju i w co piątym autobusie wyświetlacze lub cały system informacji pasażera nie działa lub przystanki są błędnie oznaczane na tablicach i źle zapowiadane. W warszawskim tramwaju pesa jazz duo gdy wszystko dobrze działa jestem zaskoczony A w konstalach nigdy nie widziałem aby wyświetlacz był uszkodzony.
@marcinkowalski7829
@marcinkowalski7829 2 жыл бұрын
Tak ja pamietam takie tablice z desek i szablony były jeszcze a jeszcze mam takie pytanie bo teraz są wyświetlacze to musi być jakiś program sterownik jakiś i jakie to jest krój czcionek bo nie bardzo wiem co to są za czcionki pozdrawiam
@bumerang_produkcje
@bumerang_produkcje 2 жыл бұрын
dawaj coś o tramwajach
@MjakEmil.
@MjakEmil. 2 жыл бұрын
I o wodolotach.
@fourup
@fourup 2 жыл бұрын
Dawaj kasowniki! I pamiętaj - mówiąc do kasownika poprawiasz humor sobie i innym pasażerom... 😁
@iowa406
@iowa406 2 жыл бұрын
Dawaj kasowniki. Od dziurkowańców do elektromabnetycznych drukowańców.
@tr4nson
@tr4nson 2 жыл бұрын
Ja myślałem że były takie kołeczka które spadały i tworzyły napis w firmie pixel
@warszawskiedzwigi5177
@warszawskiedzwigi5177 Жыл бұрын
Super odcinek :) czy wie ktoś może gdzie można kupić takie tablice? Elektroniczne Np. Pixel albo R&G lub moja ulubiona BUSE :) będę wdzięczny za odpowiedź
@adrianaszcz3927
@adrianaszcz3927 2 жыл бұрын
Inforamcje pasarzerskie plis zrób taki filmik
@heh_2024
@heh_2024 2 жыл бұрын
czy ty bierzesz wszystko z wikipedi
@rmffm69przerobka
@rmffm69przerobka 2 жыл бұрын
Po pierwsze: Dalej się zastanawiam jak w nocy ludzie widzieli tablice z dykty . 2 . Czy zrobisz odcinek o wgrywaniu do systemu numeru i lini autobusowej do autobusu ?
@adrianskutecki8755
@adrianskutecki8755 2 жыл бұрын
1. Kiedyś tablicę z dykty były podświetlenie zwykła żarówką w kolorze ciepłej bieli. 2. Wbijanie w sterownik linii jest bardzo proste ja się nauczyłem grając w OMSI 2 np. wpisuję kod linii 11900 (dla linii 119) i kod trasy np 02 akceptuje i się pojawia.
@rmffm69przerobka
@rmffm69przerobka 2 жыл бұрын
@@adrianskutecki8755 1. Pomogłeś . Programowanie trasy z komputera w biurze a sterownikiem w autobusie.
@europoland
@europoland 2 жыл бұрын
@@rmffm69przerobka odpowiednie oprogramowanie oraz nośniki danych i zaprogramowane
@andrzejgrzegorek9758
@andrzejgrzegorek9758 2 жыл бұрын
jestes z bydgoszczy?
@moje12a
@moje12a 2 жыл бұрын
Tak przy okazji ktoś może wie jaka rozdzielczość (szerokość) ma 3 metrowa tablica LED firmy PIXEL zamontowana na solarisach jednej lotniskowej linii autobusowej ? Czy to jest jedna tablica czy raczej połączone kilka klasycznych. Jeżeli jest to połączenie kilku to ilu i jakich ? kzfaq.info/get/bejne/ppd3YNljxKjRgXk.html
@apanachixperia4888
@apanachixperia4888 2 жыл бұрын
Odcinek o kasownikach w sam raz.
@tymonlive9345
@tymonlive9345 Жыл бұрын
Ja lubię Ikarusa 556
@krzysztofpuszczyk6829
@krzysztofpuszczyk6829 2 жыл бұрын
Na praktycznie wszystkich warszawskich autobusach "elektroniczne" tablice boczne są bezużyteczne dla oasazera i tylko przesuwają jakieś tam napisy. Pasażerowie tęsknią za deskami gdzie jednoskundowym rzutem oka wiadomo którędy przez miasto pojedzie ten autobus. I zdążą cokolwiek przeczytać zanim on odjedzie z przystanku. Przednie-statyczne sa OK. W środku na tablicach priorytet mają reklamy czy coś w tym stylu...
@krzysztofrudnik4745
@krzysztofrudnik4745 2 жыл бұрын
Głupoty gadasz. Przecież na tych bocznych tablicach LCD wyświetlana jest cała trasa, z zaznaczenie gdzie aktualnie jest pojazd i ile minut zajmie dojechanie do poszczególnych przystanków na dalszej części trasy. Porównujesz to z tymi starymi dechami, gdzie było wymienione kilka ulic przez które wiedzie trasa... Teraz to masz na dole, pod nazwami przystanków jest zaznaczone na jakiej to jest ulicy. Jednak większość pasażerów wie, którędy jedzie dany autobus, dokładną trasę to masz na przystanku i tam się można zastanawiać czy wsiąść czy nie.
@krzysztofpuszczyk6829
@krzysztofpuszczyk6829 2 жыл бұрын
@@krzysztofrudnik4745 pisze o bezużytecznych bocznych zewnętrznych tablicach w których wszystkich przesuwających się dziesiątek literek nazw ulic nie jest pasażer w stanie przeczytać podczas kilkunastosekundowego postoju na przystanku. Deskę boczna zewnętrzna czytało się w max 2 sekundy. Boczne wewnętrzne w Warszawie są OK.
@adrianaszcz3927
@adrianaszcz3927 2 жыл бұрын
Ja wsumie bym chciał odcinek o porównaniu solarisa do mercedesa
@misiek2460
@misiek2460 2 жыл бұрын
Nie ma sensu, obecnie wszystkie autobusy są takie same za wyjątkiem stosowania silników różnych producentów.
@danielkuchta2687
@danielkuchta2687 2 жыл бұрын
Mialo byc o tablicach a jest o wyswietlaczach troche nie tak
@bartomiejzera5208
@bartomiejzera5208 2 жыл бұрын
Chcemy
@damiankoodziejczyk6052
@damiankoodziejczyk6052 2 жыл бұрын
Proponuje odcinek o rozkładach jazdy: pamiętam kartki za szybką (często zbitą, kartki wyjęte) po dziś rozkłady na e-papierze. A wg mnie za kilka lat zostanie max sam kod QR do zeskanowania lub i nawet nie to.
@michmak3829
@michmak3829 2 жыл бұрын
Nic nie przebije czytelności tablic w londyńskich autobusach.
@mafuyuorifushi6074
@mafuyuorifushi6074 2 жыл бұрын
iNFO pasażerskie i o kasownikach.
@terboh8837
@terboh8837 2 жыл бұрын
ja mam korbę
@fujitsusiemens5996
@fujitsusiemens5996 2 жыл бұрын
Na początku lat 80-tych taka boczna tabliczka z warszawskiej linii 154 posłużyła mi do wykonania eleganckiej pokrywy do własnoręcznie robionej gitary elektrycznej 😋 Była ze sztywnej, bardzo twardej plastikowej płyty grubości ok. 5mm. W czasach braku wszystkiego - to był prawdziwy rarytas i nie mogłem się oprzeć. Niniejszym pragnę publicznie przeprosić MZK za chwilę słabości 😥
@nicks4597
@nicks4597 2 жыл бұрын
te wkurzajace reklamy sklepu wrrrr
@dobrychopak457
@dobrychopak457 2 жыл бұрын
Nagraj recenzje jakiś symulatorów na telefon
NAJWIĘKSZY SPISEK MOTORYZACYJNY W HISTORII
13:39
Autobusy
Рет қаралды 22 М.
Nasze Babcie i Prababcie / Our Grandmothers and Great-grandmothers
23:59
Łukasz Kazek History Story
Рет қаралды 176 М.
КАК ДУМАЕТЕ КТО ВЫЙГРАЕТ😂
00:29
МЯТНАЯ ФАНТА
Рет қаралды 1,4 МЛН
КАРМАНЧИК 2 СЕЗОН 7 СЕРИЯ ФИНАЛ
21:37
Inter Production
Рет қаралды 544 М.
10 Pomysłów INŻYNIERÓW z ZSRR
17:53
TOP10Wszystkiego
Рет қаралды 426 М.
HISTORIA NEOPLAN POLSKA
18:49
Autobusy
Рет қаралды 60 М.
Noc Muzeów 2024 - Specjalne linie tramwajowe i autobusowe w Gdańsku - 18.05.2024 r.
3:03
Grupa Tramwajowo-Autobusowa WPK GG
Рет қаралды 1,2 М.
Król dostawczaków z PRL - Żuk? Nysa? Tarpan? // Muzeum SKARB NARODU
1:04:36
Muzeum Skarb Narodu
Рет қаралды 57 М.
Dlaczego nie warto grać w LOTTO?
21:32
Uwaga! Naukowy Bełkot
Рет қаралды 1 МЛН
Jak Guderian opisywał Polskę i Polaków we wrześniu 1939 r.?
38:39
Beczka Prochu
Рет қаралды 203 М.
Tajemnice Katastrofy pod Długołęką z 1977
33:05
Gdyby
Рет қаралды 113 М.
NAJWIĘKSZE SILNIKI W AUTOBUSACH!
12:12
Autobusy
Рет қаралды 33 М.
ODRA 042 I JEJ LEGENDA
9:25
Autobusy
Рет қаралды 53 М.
ИДЕАЛЬНАЯ AUDI S2 COUPE 450 СИЛ.
45:13
AcademeG
Рет қаралды 1,2 МЛН
УСТРОЙСТВО ДЛЯ ВЕЛОСИПЕДИСТОВ (@heumoedernlift)
0:18
все завёл и убежал #питбайк #dirtbike
0:25
😳 ВЫЖИВАЮ В ДРИФТ МАШИНЕ
0:39
Настя, это где?
Рет қаралды 959 М.