Montaż: ‪@Trojtek‬

Пікірлер: 390
@LucaSs1899
@LucaSs1899 11 ай бұрын
Tak się cieszyłem na powrót LaLiga, a już mam dosyć po pierwszej kolejce xD Chyba będę oglądał tylko mecze Barcelony, Realu i Atletico ewentualnie, bo mnie ten wczorajszy mecz z Getafe obrzydził totalnie, a pewnie jeszcze więcej takich akcji będzie w tym sezonie :/
@wojownikzczarnabandana298
@wojownikzczarnabandana298 11 ай бұрын
Pierwsza kolejka a w Hiszpanii już sędziowie odwalają
@xavineta5
@xavineta5 11 ай бұрын
w meczu Barcy z Getafe też było ciekawie, spotkanie trwające 115 minut z czego 60 minut efektywnego czasu gry, był to jednocześnie najdłuższy mecz od sezonu 07/08 :)
@juvefan9757
@juvefan9757 11 ай бұрын
Nie moglem sie doczekac tego materialu
@damssassin91pl81
@damssassin91pl81 11 ай бұрын
I co? Już sb ulżyłeś? Ale w łazience? 🤦‍♂️🤣
@@damssassin91pl81 nie bezbeku, byłem ciekaw opini kibica barcelony na temat wczorajszego meczu
@pako7644 11 ай бұрын
Z sędziami La Liga jak z Mbappe: niby człowiek wiedzioł, a się ludził.
@maciejkwasny8093
@maciejkwasny8093 11 ай бұрын
No brak Bellinghama w 11 weekendu szok
@switchhanzo4me
@switchhanzo4me 11 ай бұрын
na kanale yt la liga widać że gavi zagrywa ręką, odpalcie 0.25x prędkość i macie kamerę VAR i widać ewidentną rękę
@sidorio7177
@sidorio7177 11 ай бұрын
Do niszczycieli dodałbym jeszcze Sevillę. Ja wiem, że może poprzedni sezon nie był do końca udany dla nich, ale porażka z Valencią jednak jest zaskoczeniem
@Footroll
Póki co traktuję ich jako znak zapytania. Nie zdziwię się, jak będą poza TOP6.
@domino17591
@domino17591 11 ай бұрын
Cały dzień czekałem na ten odcinek 😅. Te nowe zasady w La Liga odnośnie wydłużonego czasu to jest jakaś istna paranoja, niech ten Tebas już wypie...ala, bo zniszczy tą ligę do końca. Taka premier league to jest w ogóle inny wymiar a z la ligą będzie tylko gorzej
@ertert9121
@ertert9121 11 ай бұрын
Po tym wczorajszym meczu cieszę się że nie kupiłem tego pakietu z Canal+, bo się nie opłaca tego oglądać a co dopiero za to płacić 😂
@bidziuu7903 11 ай бұрын
Szczerze, to "stylu" Getafe nie nazwałbym nawet antyfutbolem. Antyfutbol to może być właśnie brak jakiejkolwiek chęci na granie i bawienie się piłką tylko zasieki w polu karnym i bronienie się przez 90 minut no i wiadomo symulki, granie chamskie na czas. Tutaj od pierwszej minuty było niewytłumaczalne co robi Getafe. Mnóstwo uderzeń z łokcia bez piłki, liczne prowokacje, popychanie, Gundogana to nawet tak poturbowali z łokcia, że przez kilka minut leżał na murawie nie mogąc złapać oddechu. Ale jak juz Barca zaczela ostrzej grać, to co faul to 7 piłkarzy Getafe biegało do sędziego i płakało przy nim, żeby karteczki rozdawał, normalnie dziecinada. Mam nadzieje, ze w tym sezonie spadną z La Ligi bo to jaki poziom reprezentują, to to juz jest dla mnie przekroczenie granic, dla mnie to nie jest piłka nożna. Co do sędziego, to wiadomo jacy są w La Liga, gość ewidentnie za dużo pozwalał, mecz bardzo brzydki do oglądania.
@wrzod3594 11 ай бұрын
Podoba mi się zmiana graficzna Podsumowania tygodnia. Te kafelki są o wiele schludniejsze i czystsze niż poprzednia wersja o wiele lepiej to wygląda imo
@MichaelTasak 11 ай бұрын
​@@Footrolljakby trochę powiększyć te ikonki z piłkarzami czy klubami to byłoby kozacko imo
@filipmajdak1077
@filipmajdak1077 11 ай бұрын
Osobiście jako fan Barcy twierdzę, że La liga spada na dno. Sędziowie, afery, itp. Mi osobiście jest przykro.
@gardson3130
@gardson3130 11 ай бұрын
sędziowie to zawsze było dno, myślałem że var pomoże ale jest jeszcze gorzej
@najwiekszyfanpikarzykow1410
@najwiekszyfanpikarzykow1410 11 ай бұрын
No sędziowanie to dno i kilometr mułu, w zeszłym sezonie Real z Sevilla jak grali, to i Real został oszukany z 5 razy i Sevilla i to BARDZO duże błędy - nieuznanie poprawnego gola, brak karnego dla Sevilli, brak czerwonej dla Realu, brak potem karnego dla Realu, na szczęście wyjebali tego sędziego potem ale czasu sie nie cofnie
@Footroll
Tutaj łączą się kibice Barcy i Realu. ;)
@kamildulkiewicz7912
@kamildulkiewicz7912 11 ай бұрын
@@FootrollMaćku Marciniak do La liga od zaraz, bynajmniej ktoś by ich nauczył sędziować. Pozdro. 😂!
@Farfocel4333
@Farfocel4333 11 ай бұрын
​@@kamildulkiewicz7912 Polecam nauczyć się różnicy między bynajmniej, a przynajmniej 😉
@xnikodemx7315
@xnikodemx7315 11 ай бұрын
Wszytko fajnie tylko poraz kolejny słyszę jak niesamowicie ludzie jarają się premier league, że niby tam jest taka nizwykła rywalizacja, że ciasno w tabeli, że kilka drużyn bedzie walczyć o mistrzostwo, a prawda jest taka że ta liga jest od 6 lat całkowicie miażdżona przez city. Na ostatnie 6 sezonow nie liczac aktualnego wygrali 5 i nie zapowiada się na zmiany w tym temacie. W skrócie od paru lat wiadomo i przez conajmniej pare następnych bedzie wiadomo kto wygra angielską ekstraklasę zanim ta się jeszcze w ogóle zacznie. Jeżeli ktoś mógłby mi wytłumaczyć dlaczego mimo to ludzi tak zachwyca ta "rywalizacja" będę wdzięczny.
@KJJ7991
@KJJ7991 11 ай бұрын
Nareszcie, pozdro Maciek😁😁😁😁
@sidsidowski3405
@sidsidowski3405 11 ай бұрын
Tak naprawde można by skrócić mecz do 60 min i stopować zegar. To doliczanie czasu jest tak bezsensu. Godzinę czasu połowę jedną oglądać. A potem ludzie się dziwią, że Premier League jest ciekawsza niż LaLiga i dlaczego kluby PL mają kasę na transfery a w LL mogą sciągać przeciętnych zadowników
@piotrpalka5636
@piotrpalka5636 11 ай бұрын
Odechciało mi się obserwować i interesować się piłką nożną. Mam dość tego co odpierdala się w Piłce Nożnej.
@skaiterpl304 11 ай бұрын
zapomniales o bayernie ktory przegral 0:3 z druzyna w ktorej kluczowi gracze odeszli w tym okienku
@_everec_4452
@_everec_4452 11 ай бұрын
Weź nagraj nową część piosenki ''piłkarskie prawdy'' xD, zarzuć tam coś o remisie chelsa z liverpoolem i trofeami Kane'a
@delucagentertainments4457
@delucagentertainments4457 11 ай бұрын
Rozumiem że aktualny poziom ległej po tych ostatnich dwóch meczach jest na poziomie puszczy że nie jest w niszczycielach? XD i bardzo dobrze
@Agiiiilili
@Agiiiilili 11 ай бұрын
propozycja dodania kategorii Występ sędziego w skali od 1/10 i krótki komentarz myślę że fajny dodatek szczególnie jeżeli chodzi o la lige hah
@jerzywaligrucha6211
@jerzywaligrucha6211 11 ай бұрын
Gdzie sa te linki w opisie ???
@SpinGoal
@SpinGoal 11 ай бұрын
Maciek, w meczu Getafe-Barca było 26 doliczonych minut (11 + 15)
@FCBGSW
@FCBGSW 11 ай бұрын
Nie ma rzeczy z którą bym się nie zgodził to przedłużanie meczu o 20 minut i przez sędziów i piłkarzy to jest taka katorga do oglądania, że głowa mała. Jak w meczach pucharowych będzie taka maniana to ja nawet nie będę tego oglądał, przecież przy dogrywce to mecz się zacznie o 20 a skończy o 23 a i tak większość grania to będzie wykopywanie piłki na drugi koniec boiska po sfaulowaniu przeciwnika tylko po to żeby spowolnić akcje rywala. To jest smutne jak się patrzy na to jak ten sport z roku na roku jest na coraz gorszym poziomie i sportowo (nic dziwnego jak piłkarz z PL gra 60 meczów na sezon) i rozrywkowo tylko dla tego hajsu
@kuruzaru
@kuruzaru 11 ай бұрын
15:40 Otóż się mylisz kolego. Wyobraź sobie, że te cymbały wciąż symulują mimo VAR. A wydawałoby się, że to się skończy, bo każdy będzie miał świadomość, że i tak to sprawdzą. Będą się turlać żeby dać odpocząć kolegom z drużyny. Albo, żeby trener miał czas sobie przekazać na spokojnie wskazówki dla danego piłkarza. Zaraz powymyślają 50 różnych przyczyn dla których warto się będzie turlać. Rewolucja to by była wg mnie jakby był określony czas na wykonanie akcji, np jak w koszu. Albo też, że masz ileś czasu na przekroczenie połowy. I jak ją przekroczysz to nie możesz podać piłki na swoją połowę. Bo równałoby się to ze stratą i rzutem wolnym dla rywala. Nie wiem. Ale osobiście przestałem oglądać mecze jakieś pół roku temu. Po weekendzie otwieram sobie wyniki, patrzę jakie były ciekawsze mecze na weekend i jakie były wyniki. 0-0 to nawet nie włączam. Oglądam sobie 10-20 min skróty z najciekawszych meczów. I w 90 min czy tam 2h "oglądam" kilka meczów gdzie przez te 2h ciągle coś się dzieje. Tylko w taki sposób jeszcze jestem w stanie oglądać piłkę. Nie daję rady już wysiedzieć na jednym meczu tak od A do Z.
@danielos.3 11 ай бұрын
linkow do opisu nie dodales dodasz? ok dzieki!
@SebaStian-bz2in
@SebaStian-bz2in 11 ай бұрын
Jakby czas był zatrzymywany, to transmisje jeszcze dłużej by trwały. 90 minut samej gry plus wszystkie przerwy na faule itp (gdy czas byłby zatrzymywany) spokojnie wyniosłoby ponad 100 minut, a tak to wszystko odbywa się w czasie, gdy zegar tyka. Nikt nie mógłby przewidzieć jak długo potrwa mecz oraz ile trzeba zarezerwować czasu antenowego. Obecnie można mniej więcej oszacować, bo 90 minut jest stałe i nieważne, czy było w nim 40, czy 60 minut efektywnej gry. Uważam także, że zawodnicy dalej graliby na "czas", bo w końcówkach meczu takie granie często odnosi się do wybijania przeciwników z rytmu, gdy mocno napierają, a nie tylko zabierania czasu. Trudny temat do rozwiązania.
@Horus137 11 ай бұрын
Jako fan Ekstraklasy uważam to za zabawne, że jeśli chodzi o sędziowanie i VAR to nasza rodzima liga jest 100 lat przed takimi ligami jak angielska czy hiszpańska. Owszem nie jest idealnie, ale obiektywnie trzeba stwierdzić, że mecze z bardzo słabym sędziowaniem zdarzają się rzadko.
@jases2045
@jases2045 11 ай бұрын
Akurat to jedyna rzecz która w polskiej piłce im wyszła
@CiekaweCoToJest
@CiekaweCoToJest 11 ай бұрын
cała drużyna getafe powinna czerwone dostać albo żółte chociaż. To chyba od wczoraj moja najmniej lubiana drużyna w laliga. Tyle ile oni to faulowali to głowa mała, sędzia też inny jakiś XD. Xavi dostał czerwo za to samo co zrobić trener przeciwnika - albo nawet łagodniej - a menadżer getafe nie dostał, nawet powstały kompilacje na tiktoku wszystkich brytalnych fauli gatafe. Przecież to były jakieś sporty walki po stronie getafe, żałosne
@krzysztofsokoowski4298
@krzysztofsokoowski4298 11 ай бұрын
Jestem na wakacjach, cieszyłem się ze wieczorem obejrzę sobie mecz Barcelony. Tak obrzydliwego widowiska z sędzia na 1 planie to nie wiem czy kiedykolwiek widziałem, mało jestem w stanie powiedzieć pilkarsko o tym meczu przez postać arbitra. Szczerze jeśli zobaczę ze ten pan sędziuje mecz bede odpuszczał sobie oglądanie, bo piłkę pokochałem jako hobby rozrywkę, a to co się wczoraj działo nie miało z tym nic wspólnego. Liczę ze beda jechać z nim do końca (w sensie protesty, skargi itp) żeby ten człowiek poczuł jakiekolwiek konsekwencje swojej nieudolności
@hubertbazejewski7423
@hubertbazejewski7423 11 ай бұрын
Jak dla mnie zatrzymywanie czasu by nic nie dało, jedyne co by sie zmieniło to ciągła pauza czasu, pauza, pauza, po połowie sezonu człowiek by k...y dostał. Jak dla mnie po prostu surowsze kary za opóźnienianie i symulowanie np: czerwona i 3 mecze przerwy.
@adambandurski848 11 ай бұрын
Zakładasz, że efektywny czas gry znacznie skróci mecze, a według mnie jest to nieprawda. Piłkarze nadal będą przeciągać, żeby odpocząć, "wymusić" kartkę, dyskutować z sędzią, wybić przeciwnika z rytmu... Jednak myślę, że efektywny czas gry powinien być wprowadzony, najpierw na próbę, np. w Lidze Konferencji od przyszłego sezonu.
@Swetru
@Swetru 11 ай бұрын
Herby klubów i zdjęcia zawodników na nowej grafice mogłby być większe, bo ciężko coś dostrzec
@jcob894
@jcob894 11 ай бұрын
12:48 No i wykrakałeś z tą premier league przed meczem Utd xD
@yetubov
@yetubov 11 ай бұрын
Z tym zatrzymywaniem czasu gry.. nie można zrobić ( pytam tylko ) tak, że sędzia ma np. 2 zegarki i na jednym zatrzymuje czas, a drugi niech sobie leci i zatrzymuje ten co cały czas leciał wtedy kiedy na tym co zatrzymywał co chwilę wybije 45 minut.. i wtedy ludzie zobaczą ile trwa rzeczywiście mecz..
@arkadiuszkrupa5568
@arkadiuszkrupa5568 11 ай бұрын
Generalnie podejrzewam że czytasz ten komentarz więc odniosę się do filmu w którym typowałeś la ligę, nie zgodzę się z tym, że jeśli Barcelona wygra ligę to będzie plaskacz dla Realu, ponieważ Real stracił swojego tak na prawdę jedynego napastnika nie zastąpił go nikim parę dni temu stracił swojego najlepszego bramkarza na długi czas oraz w ostatnim meczu swojego najlepszego obrońcę ale to jedna kwestia w dwóch ostatnich letnich okienkach Barcelona dokonała więcej ruchów transferowych od Realu i była zdecydowanie konkretniejsza na rynku więc jeśli Real wygra w tym sezonie mistrzostwo to bardziej będzie to plaskacz dla Barcelony jeśli przy takich okolicznościach Real wygra mistrzostwo niż gdyby to Barcelona wygrała to mistrzostwo.
@wikimatyja4459 11 ай бұрын
11:03 XDDDXDD wgl pamiętam jak przed chwilą byl koniec sezonu a tu juz nowy się zaczyna
@uuukaaasz
@uuukaaasz 11 ай бұрын
Fajnie, że podsumowania wróciły, ale ta nowa grafika strasznie nieczytelna
@marcingluszek632
@marcingluszek632 11 ай бұрын
7:34 - za*ebisty pomysł 😂😂. Zrób kategorię "Wyrzygowa Afera" i niech będzie tylko o PZPN. Ode mnie łapka w górę za pomysł.
@arrals9013
@arrals9013 11 ай бұрын
Widać że początek sezonu jak wrzucasz zespół z Ekstraklasy do niszczycieli kuponów xD
@lukasztybula2220
@lukasztybula2220 11 ай бұрын
Nie tylko mówi się o LaLiga w kontekście pomyłek. W PL UTD uratował sędzia p, Onana znokautował rywala i nie bylo karnego. Howard Webb przepraszał za brak karnego i takie sędziowanie...
@itachi171000
@itachi171000 11 ай бұрын
VAR miał pomóc w walce z korupcją, ale patrząc przez ostatnie lata jak to w Anglii działa czasem to mam takie poczucie że sędzia może zrobić co chce nie musi uzasadniać nie ma rozmowy z dziennikarzami nic więc nic nie przeszkadzało w drukowaniu meczy + regulamin który ma pełno punktów nie pewnych tylko bazujących na interpretacji sędziego co dla mnie jest strasznie dziwne bo jeden sędzia da karny inny nie i wszystkie te punkty z interpretacją dają strasznie duże pole do manewru że coś się podyktuje a coś nie i nie masz jak się z tym kłócić bo tak to sadzia zinterpretował i tyle. Dopiero chyba pod koniec sezonu jakiś sędzia aż tak źle posędziował ze go zwolnili czy tam zmienili mu poziom rozgrywkowy
@sarajews
@sarajews 11 ай бұрын
13:20 jakoś nikomu nie przeszkadzało jak City przez tą "innowacje" przegrało mecz o talerz Anglii, dobrze że był to tylko mecz o superpuchar a nie o puchar Mistrzostw Świata np.
@kirko4958
@kirko4958 11 ай бұрын
od paru filmów z kontrowersjami mówisz o tym samym, zatrzymanie czasu nowe zasady itp, i ja sie nie dziwie bo tylko oto w tym chodzi jaki problem maja te pacany aby zatrzymywać czas, aby byl ten raport i inne no jakie oni maja problem
@japienie
@japienie 11 ай бұрын
Zabraklo Puszczy Niepołomice, która tylko zremisowała z Legią. Bardzo fajnie wyglada teraz grafika z podsumowaniem tygodnia.
@grzegorznazarczuk321
@grzegorznazarczuk321 11 ай бұрын
Jak zatrzymywanie czasu gry ma wyleczyć z gry na czas. Przecież czas byłby zatrzymywany tylko gdy piłka wyleci za boisko lub jest faul, a nie, gdy piłkarz zasłania piłkę ciałem
@dzikuxd4190
@dzikuxd4190 11 ай бұрын
ja jestem za zatrzymywanie czasu. Jest tak jak powiedziałeś wprowadzą to i będziesz sobie leżał nawet 10min a i tak nic i urwiesz i to to ukróci
@evenement14021
@evenement14021 11 ай бұрын
12:13 a w bece weekendu by mógł być jeszcze gol Hinokio na 1:0 i zachowanie bramkarza XDDD
@miosz8129
@miosz8129 11 ай бұрын
Głosuje za dodaniem osobnego segmentu poświęconego stricte PZPN o nazwie "Afera tygodnia"
@MjWorldWide
@MjWorldWide 11 ай бұрын
Nie ma linków w opisie :( Edit: Chodzi mi o bramke Olmo
@michalwrzesien540
@michalwrzesien540 11 ай бұрын
Tekst kradziony z twitera, ale idealnie opisuje LaLige "Widzę że La Liga nie bez powodu ma współpracę z EA Sports. W końcu gameplay jest tak samo chujowy jak w fifie xD" Do niszczycieli kuponów można bylo dać też Legię. Co do sytuacji Guardiola Haland, to jeszcze za jego czasow w Bayernie, chyba po meczu z BvB, w podobnym stylu, zaraz po końcowym gwizdku wbiegł na murawę i "opierniczył" mlodego wchodzącego do skladu Kimmisia (przyszły pilkarz Barcelony, pamiętamy) mimo, ze zagrał bardzo dobre spotkanie nie na swoje pozycji.
@krzysiekmodel5658
@krzysiekmodel5658 11 ай бұрын
W mistrzostwach świata kobiet które teraz trwają sędziowie po barze musza przez mikrofon na cały stadion tłumaczyć swoją decyzje i wyglada to zdecydowanie lepiej
@skuty122
@skuty122 11 ай бұрын
niezły link w opisie
@lewy-bu9yo
@lewy-bu9yo 11 ай бұрын
zdziwiłem się, że wg Ciebie na + nie zasłużył Bednarek, który skończył mecz z bramką
@jakubjanus1523
@jakubjanus1523 11 ай бұрын
A jak to wygląda ta sytuacja z grą na czas i sędziowaniem w Ekstraklasie?
@Blals0n1
@Blals0n1 11 ай бұрын
Legia też na pewno niszczyciel że tylko remis z puszczą
@michaladra5936
@michaladra5936 11 ай бұрын
Zgadzam się z tym, że czas powinien być zatrzymywany, a decyzje tłumaczone. Będzie to kalka z NFL, gdzie po każdej akcji sędzia przez mikrofon tłumaczy wszystkie kary i przewinienia. Jednak jeden problem się pojawia - długość zawodów. W NFL gra trwa godzinę (4x15min), a przez wszystkie pauzy itd. całość wydarzenia rozciąga się do 3-4 godzin wliczając wszystkie przerwy, kontuzje, analizy powtórek itp. (według Google). No to prosto skalując - każdy mecz piłkarski trwałby 4.5 - 6h. Każdy jeden. Samo granie jest męczące dla zawodników, ale długość wydarzenia też może mieć na to wpływ. Dłuższe przerwy to większe ryzyko kontuzji? W połowie rundy może się okazać, że zawodnicy nie mają siły? Długość meczy może spowodować, że połowa czasu będzie na chodzonego. Skoro teraz mamy te 46 minut aktywnej gry na wysokiej intensywności, a dążymy do 90 to jest to dwukrotne zwiększenie wytrzymałości zawodników. Pomysł jak najbardziej przedni, ale trzeba się zastanowić czy nie należałoby wraz z tym wprowadzić np. skróconego czasu podstawowego gry. Powyższe co wspomniałem może mieć niebagatelne znaczenie w przypadku turniejów np. Mistrzostw Świata. Pomysły dobre, ale ktoś z głową na karku powinien nad tym usiąść i zaproponować rozwiązanie możliwe do zrealizowania. Co niestety jest wątpliwe...
@pieterog
@pieterog 11 ай бұрын
Doliczanie czasu tak sztywno ma jak dla mnie sens na mistrzostwach świata, od półfinałów mistrzostw Europy, w finale ligi mistrzów. Jednym słowem puchary, które są rzadko/są bardzo istotne - rzeczywiście, wtedy ten czas dużo zmienia. W lidze jest to absolutnie bez sensu. A 2x30 minut z czasem zatrzymywanym to by było wogóle świetnie, dogrywki ewentualnie 2x5 minut z zatrzymywanym czasem, potem karne. Ja bym jeszcze karne zmienił w sam na sam (w sensie, te po meczu, w trakcie meczu bym zostawił kopanie z 11 metra).
@kalwuss
@kalwuss 11 ай бұрын
GDZIE LINK DO BRAMKI OLMO JA SIĘ PYTAM?
@Patryk_Tabak
@Patryk_Tabak 11 ай бұрын
uważam, że porównując osoby które są przeciwko zatrzymywaniu czasu do tych, którzy nie chcieli wprowadzać spalonego, jest bardzo nietrafione. ja jestem przeciwko "rewolucji", jak Ty to ująłeś, bo uważam, że to nic nie da, po prostu. owszem - czas efektywny zwiększy się do 60 minut, ale myślisz, że to co pomiędzy wyparuje? mówisz, że nie będzie sensu gry na czas jak będzie czas zatrzymany. otóż będzie. Getafe w meczu z Barceloną najlepiej czuje się wtedy, kiedy mecz jest rwany, szarpany, kiedy ktoś sobie poleży, ktoś przysymuluje, sędzia przerwie grę. wtedy Barca jest wybita z rytmu - im częściej, tym bardziej się męczy i frustruje. i Bordalas nie powie: "a chłopaki wiecie co czas nam zatrzymali to grajcie normalnie". nie, to wszystko pozostanie, jedyna różnica będzie taka, że minutki nie będą leciały i czasem się zatrzymują. gwarantuję, że mecze i tak będą trwały tyle co teraz. recepta na to co mówisz jest. tak jak teraz do sędziów poszła odgórna wytyczna o przedłużaniu meczów, tak niech pójdzie o kartkowaniu gry na czas, symulek, celebrowania SFG, itd. dzisiaj sędzia za grę na czas daję kartkę raz na jakiś czas i to przeważnie bramkarzowi - tutaj to trzeba zmienić. pajacujesz - dostajesz żółtko, nie ma znaczenia czy to 10 minuta czy 90. masz już żółtą? twój problem, wylatujesz z boiska. i właśnie wtedy pajacerka przestanie się opłacać, a nie jak sobie zatrzymasz zegar.
@marobrd1042
@marobrd1042 11 ай бұрын
Maćku, nie zgodzę się z Tobą, że jakby czas był zatrzymywany to nie byłoby sensu gry na czas (chociaż sama nazwa byłaby bez sensu). Weźmy pod uwagę mecz Barcy. Grając tak jak Getafe musisz odczuwać trudy spotkania, więc gra na czas pozwala również odpocząć, a gdyby czas był zatrzymywany to trudno oczekiwać pośpiechu przy np. udzielaniu pomocy medycznej, bo przecież czas i tak jest zatrzymany. Dodatkowo dla zespołów grających piłką bardzo ważna jest płynność i rytm, a każda przerwa ma również na celu wybicie przeciwnika z tego rytmu. Chętnie zobaczyłbym testy takiego rozwiązania, ale obawiam się, że mogłoby ono w takim meczu jak Barcy spowodować to, że całość trwałaby jeszcze dłużej i siedzielibyśmy po nocach, żeby skończyć oglądać spotkanie.
@mrozio2k206
@mrozio2k206 11 ай бұрын
Oglądałem sobie wczoraj powtórkę meczu pucharu Niemiec pomiędzy Viktorią Kolonia a Werderem Brema i co ciekawe ten mecz był o wiele ciekawszy niż mecz PSG - Lorient. Oczywiście chodzi mi o dynamikę gry, bo w Niemczech oni cały czas niemalże gonili za piłką była walka niesamowita a we Francji jak zobaczyłem, że te tłuki stoją jakoś sobie truchtają czy coś no to co to miało niby być
@samczukmazur2791
@samczukmazur2791 11 ай бұрын
5:46 a co z uderzeniem valverde po meczu 😂
W piłce nożnej powinno być jak w koszykówce, zatrzymywanie tego czasu, każdy aut rożny, cieszynka, faule, wykopy bramkarzy z piątki, symulacje w piłce nożnej to powinno być stopowane