Charakterystyka i prawidłowe nazewnictwo materiałów drzewnych w Polsce | Nauka o drewnie

  Рет қаралды 16,941

Kępa Marzeń

Kępa Marzeń

3 жыл бұрын

Tym razem trochę inna forma filmu, na zasadzie stolarskiego kursu online. Tematem prezentacji jest "Charakterystyka i prawidłowe nazewnictwo materiałów drzewnych w Polsce".
W filmie poruszam takie tematy jak:
- drewno okrągłe
- tarcica obrzynana
- tarcica nieobrzynana
- sposoby przetarcia
- rodzaje materiałow drzewnych
- charakterystyka wymiarowa tarcicy obrzynanej
- charakterystyka wymiarowa tarcicy nie obrzynanej
- foszty
- forszty
- lamele
- monolit
Miłego seansu !

Пікірлер: 77
@gizmogaraz2023
@gizmogaraz2023 3 жыл бұрын
widzę że zdalne nauczanie zawitało w Kępie Marzeń, :) super lekcja dla wszystkich, wiedzy dobrej nigdy za dużo , czekam na kolejną lekcję jak zapewne większość widzów :)
@burake_jw
@burake_jw 3 жыл бұрын
Genialna prezentacja. Wszystko czytelne co najważniejsze same istotne informacje . Dodatkowo mniej więcej streszczony rok nauki w technikum drzewnym hehe. Bardzo dobra robota
@wiatraki84
@wiatraki84 3 жыл бұрын
Jak zawsze dużo wiedzy i nie zbędnych wiadomości i informacji których można posłuchać, zobaczyć jak i się nauczyć i dowiedzieć, a wiedzy nigdy za dużo każdy rodzaj wiedzy na temat stolarstwa i materiałoznawstwa się przyda, a dam sobie ręke uciąć, że dzięki Kępie Marzeń wielu ludzi z pasja do drewna zostanie stolarzami i pochłoną dużą ilość wiedzy i informacji jak i praktyki w zakładzie stolarskim. Pozdrawiam serdecznie NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI!!!
2 жыл бұрын
Witaj serdecznie. Pisze do Ciebie tutaj bo widziałem że trzy razy próbowałeś wrzucić komentarz pod naszym ostatnim filmem o strugoturystyce i jak podajesz linka zewnetrznego to YT blokuje opublikowanie Twojego posta. Pozdrawiamy Cię serdecznie i miłej niedzieli :)
@adamik62
@adamik62 3 жыл бұрын
Jasne, że chcemy następną lekcję o rozpoznawaniu gatunków. Jeśli tylko masz możliwość i czas to będę wdzięczny za podzielenie się wiedzą .
@monstrum1991
@monstrum1991 3 жыл бұрын
Świetnie to przedstawiłeś w szkole tak nie tłumacza. Czekamy za kolejny. 👍
@bartk07
@bartk07 3 жыл бұрын
Panie Przemku, super wykład. Jestem stolarzem hobbystą dlatego taka wiedza jest bezcenna. Szkoły drzewnej nie kończyłem. Paradoksem jest że umiem wiele rzeczy nazwać po angielsku bo na youtubie jest ogrom świetnych materiałów stolarskich anglojęzycznych ale często brakuje języka gdy trzeba coś nazwać po polsku. Takie kursy online z podstaw i technik pracy od kogoś takiego jak Pan, kto umie tak fajnie merytorycznie i zachęcająco opowiadać, to by była świetna sprawa!
@WW2206
@WW2206 3 жыл бұрын
Bardzo ciekawy materiał popieram kolegę nazewnictwo materiałów jest bardzo ważne i trzeba tego przestrzegać. Dajmy na to idzie człowiek do sklepu jakiegokolwiek budowlanego i pyta o konkretny towar tak jak on się nazywa a gościu wybałusza oczy i mówi , że nie wie o co chodzi a pracuje na dziale drzewnym :)
@pavlospapas9497
@pavlospapas9497 3 жыл бұрын
no i to ja rozumiem.... upraszałem się i jest... ✌️😊oglądam dalej opinia później 😉
@1asdfgqwerty
@1asdfgqwerty 3 жыл бұрын
Super. Przemku naprawdę się cieszę że wpadłeś na taki pomysł. Też mnie drażni jak ludzie wymyślają swoje przedziwne nazwy na przedmioty które mają już nazwę. Rób więcej takich filmów. Nie za długie, około 10-12 minut słuchania. Wtedy każdy obejrzy i nie będzie przewijał.
@stolarniakrzysztofszocinsk851
@stolarniakrzysztofszocinsk851 3 жыл бұрын
Kawał dobrego opracowania. Wiedza z kilku książek zebrana i przedstawiona w przystępnej formie. Tak dalej, z niecierpliwością czekam na kolejne odcinki z serii. Pozdrawiam :)
@jankos1380
@jankos1380 3 жыл бұрын
Super, bardzo ciekawe. Proszę o więcej takich filmów.
@sawekkonserwacja9284
@sawekkonserwacja9284 3 жыл бұрын
Jak słyszę o monolicie w stolarstwie, to aż mnie trzęsie.... Mam nadzieję że film dotrze do tych wszystkich Yutubiwych "stolarzy" i nauczą się nazewnictwa, bo czas najwyższy. Dzięki Przemku i działaj edukacyjnie 👍👍
2 жыл бұрын
Dzięki za film. Klarownie przedstawiony temat. Proszę o więcej 😉
@zbyleq
@zbyleq 3 жыл бұрын
Dla mnie bomba szczegolnie jak ja te nazwy przyswajalem w jezyku angielskim po raz pierwszy majac z nimi stycznosc. Teraz ciezko sie przestawic
@drewnianymajster
@drewnianymajster 3 жыл бұрын
Fajnie wytłumaczone czekamy na wiecej w książkach czytając to sie pomija 😎
@adamik62
@adamik62 3 жыл бұрын
Super lekcja! teraz mi trochę rozjaśniłeś nomenklaturę drewna. Bardzo dziękuję. Pozdrawiam Adam
@slomkaadas9603
@slomkaadas9603 3 жыл бұрын
Na te zajęcia zdalnej nauki chętnie pochodzę! Nie mogę się doczekać następnych odcinków. Pozdrawiam
@Baaartek13
@Baaartek13 3 жыл бұрын
Bardzo ciekawy i merytoryczny film :) W końcu dowiedziałem się która to lewa a która prawa strona desek :)
@pawelprzenioslo5576
@pawelprzenioslo5576 3 жыл бұрын
Fajna esencja! Materiał o gatunkach drewna byłby świetną kontynuacją.
@piotrs4596
@piotrs4596 3 жыл бұрын
Jak dla mnie bardzo ciekawe. Czekam na dalszy ciąg :-)
@sylweckintarsja
@sylweckintarsja 3 жыл бұрын
Właśnie to mi się podoba że stosujesz prawidłowe nazewnictwo według PN . A nie jakieś forszty , foszty , monolity etc .. Teraz to nawet modne plastry drewna .
@dantetehacjusz8432
@dantetehacjusz8432 Жыл бұрын
Świetny materiał , dziękuję i pozdrawiam.
@piotr8043
@piotr8043 3 жыл бұрын
Jestem w połowie filmu, a już nie mogę doczekać się kolejnego odcinka! Zaciekawiłeś mnie metodą rozpoznawania gatunków drzewa poprzez usłojenie! Myślę, że seria tego typu filmów będzie strzałem w dziesiątkę, zwłaszcza w obecnych czasach 😁 Pozdrawiam serdecznie!!
@HobbystaAmatorPL
@HobbystaAmatorPL 3 жыл бұрын
Forma super! Dużo wiadomości w przystępnej formie.
@krzysztofccc2705
@krzysztofccc2705 3 жыл бұрын
Wszystko ładnie, pięknie ino krótko i mało! Czyli - wykład deseczka. Lamelowane forsztyny z monolitu. Monolitycznego zdrowia życzę
@WoodFlow
@WoodFlow 3 жыл бұрын
Normalnie jak w szkole :D Ale bardzo ciekawy materiał ! Super :)
@sylweckintarsja
@sylweckintarsja 3 жыл бұрын
Poczułem się jak w szkole na technologi drewna , nawet profesor mi się przypomniał . Budowa drewna makroskopowa i mikroskopowa też fajny byłby temat . Pzdr :)
@tomaszkuziak116
@tomaszkuziak116 3 жыл бұрын
Super film, czekam na kolejny.
@pacza2795
@pacza2795 3 жыл бұрын
Super! Cenna lekcja. Rozpoznawanie gatunków byłoby strzałem w dziesiątkę.
@Jurand-pj8jv
@Jurand-pj8jv 3 жыл бұрын
Dzięki. Chcemy więcej.
@rolo19871
@rolo19871 2 жыл бұрын
bardzo fajne informacje, dla mnie jako początkującego stolarza hobbysty bardzo się przydały
@pavlospapas9497
@pavlospapas9497 3 жыл бұрын
Dzidek był przedwojennym kolejarzem ale ponieważ po kampanii wrześniowej został w lesie do 53 roku to z musu po wojnie się łapał wszystkiego w tym i stolarki która lubił zresztą miłość do drewna mam chyba po nim.... nie przynudzając powiem jeśćze raz... film jest przydatny sprzedajesz nam kawałek tradycji i pasji w tych komentarzach... rób dalsze takie... nawet cały długi cykl... 🇵🇱✌️ PS. a co do celnego spostrzeżenia dotyczącego Polskich Norm a właściwie czy się ostaną... w tych pogiętych czasach.... to ludzie tacy jak Ty prowadząc takie tajne komplety w czasach wojny przekazywali sobie wiedzę w lasciwie chyba we wszystkich zawodach Pozdrawiam Paweł
@pavlospapas9497
@pavlospapas9497 3 жыл бұрын
pomysł takich kursów bomba bo mówisz normalnym przystępnym językiem... ja wprawdzie obejrzę ten film ponownie żeby lepiej poczuć klimat...chyba dla takiego laika jak ja być może więcej by się przydało wstawek odnoszacych ta wiedzę do praktyki ale nawet nie wiem czy się tak da... może dlatego tak pisze bo zupełnie to wszytko nowe... choć muszę Ci powiedzieć że w latach 70 za dzieciaka słyszałem jak mój Dzidek w luźnej rozmowie do wuja powiedział że niektóre nasze nazwy są używane zamiennie z niemieckimi jak hebel waserwaga i ostatnie wymienił forszt... Dzidek był 1895 rocznik...
@MarcinBRzeznik
@MarcinBRzeznik 2 жыл бұрын
Super materiał.
@z.lasu.ja.jestem
@z.lasu.ja.jestem 3 жыл бұрын
Fajny odcinek ,e szkoła w Kępie ,fajnie przedstawione(tak nawiasem po cichutku dodam że normy są w mm,więc min odkrycie 100 znaczy 10cm lub 0.1m a to znaczy że nie rzadko można je spotkać i grubych drzew na nie szukać nie trzeba bale-12.28min)Pozdrawiam
@grzegorzchilkiewicz5652
@grzegorzchilkiewicz5652 3 жыл бұрын
no to się musiałeś materiałów naszukać ,dobra robota,pozdrawiam
3 жыл бұрын
Wita Grzegorzu. Od ponad dwóch lat prowadzę kursy stacjonarne u siebie więc większość już w głowie. Do tej pory starałem sie nagrywać filmy ciekwe w wideo, a teraz próbuję nowego. Pozdrawiam serdecznie
@lukaszhryc8617
@lukaszhryc8617 3 жыл бұрын
Fajna seria będzie a i pień drzewa miekkigeo to strzała a twardego Kłoda. A u mnie na tartaku wszystko okrogle to klocek. :)
@Robinwood22
@Robinwood22 3 жыл бұрын
Przemo, jako leślik chciałbym dodać, że jednogatunkowy las np. nazywa się monolitycznym lub monokulturowym. Z definicji, którą podajesz wynika jednoznacznie, że takie nazwanie dużego bala, deski czy nawet gotowego blatu nie będzie błędem, ponieważ to rzecz o niezróżnicowanej całości :) Niczego tu więc nie musimy naciągać, to chyba kwestia przyzwyczajenia lub może jakiejś regionalizacji. Świetny, syntetyczny i dobrze poprowadzony materiał - jak zwykle u Ciebie. Pozdrowienia! Maciek
3 жыл бұрын
Dziękuję Maćku za dopelnienie wiedzy i pozdrawiam Cię serdecznie ✌️
@OLO76
@OLO76 3 жыл бұрын
Określenie monolit jest to ostatnio bardzo modny zwrot który dla mnie w tematyce " drewnianej" jest trochę irytujący. Mono ( pojedynczy ) Lit ( lity znaczy z jednego kawałka ) tak można by teoretycznie rozdzielić ten zwrot. Mamy erę upraszczania wszystkiego i ktoś w pewnym momencie doszedł do wniosku, że po co używać dwóch słów określających deskę w jednym kawałku, skoro można użyć tegoż zwrotu. Przemku, wiedzy aż za nadto jak na jeden odcinek ale kilku ciekawych rzeczy się dowiedziałem. Dzięki i pozdrawiam serdecznie.
@martinforester1838
@martinforester1838 3 жыл бұрын
Jestem chetny na wiecej ;)
@kamilolszewitz2935
@kamilolszewitz2935 3 жыл бұрын
jeszcze moze film o nazewnictwie maszyn i czynnosci stolarkich. jak czytam /slysze slowo "hebel" i "heblowac" to mnie krew zalewa ;)
@bartekzet2863
@bartekzet2863 3 жыл бұрын
Popieram! Im więcej teorii, tym lepiej!
@cokolwiek2291
@cokolwiek2291 3 жыл бұрын
Witam.Dziękuję raz jeszcze za namiary na tartak.Zakupiłem tarcicę średniosłoistą,nie obrzynaną,przetartą jednokrotnie na "ostro" bez opół,bale takich gatunków jak:dąb,buk,jawor,jesion,wiąz.Nauka chyba nie poszła w las???Pozdrawiam
@blackowl6890
@blackowl6890 3 жыл бұрын
Zdalne nauczanie :)
@r.l.1440
@r.l.1440 3 жыл бұрын
rozpoznawaniu gatunków, połączenia poproszę ;)
@WoodFlow
@WoodFlow 3 жыл бұрын
Taaaak !
@s36ast1an
@s36ast1an 3 жыл бұрын
Mega fajna lekcja. Ciekawy temat, obejrzałem jednym tchem, dobre tempo, przyjemnie się ogląda. Przemku, a przy okazji skąd pozyskujesz tarcicę do swoich projektów ? Masz może jakiegoś „naszego lokalnego” dostawcę ? :)
3 жыл бұрын
Witaj Sebastianie serdecznie :) Wiesz co zaopatruję się aż w Zwoleniu, ale jestem na etapie rozmów z chłopakiem z okolic Garwolina, że będzie mi dostarczał materiał a ja go sobie podsuszał u siebie bo buduję małą suszarnię, jeżli chodzi o misy czy świeczniki i będe sprzedawał u siebie w sklepie już gotowe półprodukty z różnych ciekawych gatunków. Pozdrawiam
@adamflorczak4396
@adamflorczak4396 3 жыл бұрын
mam kolego do Ciebie pytanie jak byś miał teraz kupować tokarkę i wybrać między holztar db1100 a bernardo kdm 1100 to którą byś kupił jak byś mógł szczerą odpowiedż to będę wdzieczny
3 жыл бұрын
To są bardzo podobne tokarki i nie ma większej roznicy w funkcjonalności. Na pewno nie brał bym z kopialem bo w tych tokarkach to rozwiązanie się nie sprawdza bo są za lekkie na kopiał. W obydwu jest ten sam problem o którym mówię w filmie u "jaką tokarka na początek" jeżeli chodzi o podtrzymki że niewygodna obsługa...pozdraiwam
@piotrkwasny9524
@piotrkwasny9524 3 жыл бұрын
W moich stronach tarcie dzieli się na : calówki 25 mm , pięcioćwierćówki 32 mm , póltorówki 40 mm i bale . Nikt tu nie słyszał o jakichś monolitach
@mariuszkaminski6851
@mariuszkaminski6851 2 жыл бұрын
Dziękuję Panie Przemku za ten merytoryczny materiał. Ale chciałem zauważyć że na większości grup facebookowych i kanałach YT o tematyce stolarskiej większość osób używa określenia lamele, albo klejonka wykonana z lameli. Jakie tak na prawdę to ma znaczenie dla mnie hobbysty, czy powiem że coś się nazywa deską czy lamelą? Piszę poważnie, bo uważam że język polski i jego normy czasem są suche i stoją w miejscu i nie warto go rozwijać?
@hanuer125
@hanuer125 3 жыл бұрын
Zastanawia mnie czy w jednej z tabel ktora szczegolnie mnie interesuje nie ma błedu? Chodzi mianowicie o "charakterystyka wymiarowa tarcicy nie obrzynanej" powiedziałeś że problematyczne może być znalezienie bali o minimalnym odkryciu 100mm. 100mm czyli 10cm. Jaki problem znalejść w tartaku tarcice o takim odkryciu? No chyba że w tabeli jest błąd i chodzi o odkrycie 100cm czyli 1m... Pozatym mam pytanie odnośnie tej samej tabeli. W jakiej jednostce podana jest tam grubość tarcicy? Nie jest to napisane.
@ToruOgiwara
@ToruOgiwara 3 жыл бұрын
5:33 prostokątem! Do kroćset! 😀
3 жыл бұрын
Hahaha zgadza się 🤠 nagrywałem filmik na zmęczeniu i faktycznie się walnąłem...ale jak by przyjąć że każdy kwadrat to prostokąt 🤔😂😉 wiem że natomiast nie każdy prostokąt jest kwadratem. Dziękuję za zwrócenie uwagi i mam nadzieję, że jednak temat filmu i merytoryka nie zasłoniła tego małego faux pas 😉 Pozdrawiam ✌️
@ToruOgiwara
@ToruOgiwara 3 жыл бұрын
@ merytoryka znakomicie zasłoniła ten błąd i musiałem sobie zanotować bo inaczej nie byłoby się do czego przyczepić. Co to za stolarnia bez drzazgi. Tak czy inaczej dziękuję za nauki, chapeau bas! 😀
@lukaszwojkowski4276
@lukaszwojkowski4276 Жыл бұрын
Nie no obis i kurs wiedzy wypas
@januszpsidasal1439
@januszpsidasal1439 3 жыл бұрын
Która strona tarcicy jest lepsza? Prawa, czy lewa?
@ukaszb4703
@ukaszb4703 3 жыл бұрын
Jak dla mnie prawa lepsza, bo jak złapią za „lewą” to mandat albo kryminał grozi :)
3 жыл бұрын
Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od projektu i celu. Pozdrawiam
@sebastiananusiewicz9984
@sebastiananusiewicz9984 3 жыл бұрын
👍
@slavekleszczynski4673
@slavekleszczynski4673 11 ай бұрын
Świetny, przyjemny głos. Pierwszy film, który obejrzałem na Pana kanale, więc dopiero za moment będę miał szansę się rozczarować.😂 Jakkolwiek to, co na wstępie napisałem - bardzo, bardzo przyjemnie się słucha. Rzeczowa, bezpretensjonalnie przekazana wiedzą, a ja zapisuję się do grona studentów.😊 P. S. Czy jest możliwość otrzymania tej prezentacji? P.S2. Zastanawiam się jak się miejscowi w tej nomenklaturze termin "lite drewno". Dziękuję. Pokój.😊
@STRUGANE
@STRUGANE 3 жыл бұрын
Język potoczny nie musi być zbieżny z polskimi normami a sztywne stosowanie nazewnictwa PN daje dziwaczne efekty. Przykład domu z bali jest najlepszym tego przykładem. Nikt nie powie , że wybudował dom z belek, choć rzeczywiście, ta nazwa byłaby formalnie prawidłowa. Taki dysonans nazewniczy spowodowany jest sztywnością określeń polskich norm. W j. angielskm np określenie log house jest znacznie szersze niż dom z bali. I nikt z tego nie robi problemów. U nas, nigdy nie korygowany język PN staje się językiem martwym, jak łacina. W zasadzie takie zabawy semantyczne nikomu nie przeszkadzają bo i tak nikt , prócz wąskiego grona fachowców, nie stosuje języka PN. Gorzej ,gdy polskie normy uparcie trwają przy sztywnych założeniach np dot. oporu cieplnego drewna, jako wartości stałej. A to już ma wpływ na decyzje inwestorów i firm.
3 жыл бұрын
Zgadza się dlatego ja nie krytykuje, tylko przedstawiam swoje podejście ponieważ szanuje tradycje. Ale to moje subiektywne zdanie, ale szanuje również tak samo Twoje jak i innych. Pozdrawiam i wolność i pokój ✌️
@STRUGANE
@STRUGANE 3 жыл бұрын
@ moja opinia to nie krytyka, raczej stwierdzenie faktu 🙂 Imho tradycje językowe nie są tożsame z nazewnictwem stosowanym w PN. Temat szeroki, na niejeden zimowy wieczór piwny 🙃
3 жыл бұрын
@@STRUGANE broń Boże nie odbieram tego jako krytyke tylko pozytywną i merytoryczna wymianę zdań :) miłego wieczoru ✌️
@slavekleszczynski4673
@slavekleszczynski4673 11 ай бұрын
Pan wykładowca zaznaczył grzecznie w filmie, że nie jest radykałem i jest wyrozumiały względem odchyleń od opisanych norm. Jednocześnie dał jasno do zrozumienia dlaczego sam stara się operować w obrębie rzeczonych norm. I ja tak zdecydowanie wolę. Pozdrawiam serdecznie. 😉
@obikornikowo_pl3350
@obikornikowo_pl3350 3 жыл бұрын
Treść tak , forma tak średnio . Realne fotki , ew ujęcia z prawdziwym materiałem były by fajniejsze
@blackowl6890
@blackowl6890 3 жыл бұрын
Zgadzam sie
3 жыл бұрын
Zazwyczaj koncentruje się na ujęciach a teraz koncentrowałem się na treści ale rozumiem o co Ci chodzi...pozdro
@tadloki
@tadloki 3 жыл бұрын
Nieobrzynanej
@tadloki
@tadloki 3 жыл бұрын
Nieobrzynane
@wieslawjanusz4928
@wieslawjanusz4928 3 жыл бұрын
stare nazywnictwo to bok nazywany jest oflis ta resztka z kora
@andrzej3511
@andrzej3511 3 жыл бұрын
Bardzo słuszny kierunek! Mamy polskie nazwy i POWINNIŚMY ich używać. Ponoć Polacy nie gęsi i swój język mają... Tymczasem widuje się różne cuda - wianki, nazwy jakby z d**y wyjęte, debilne małpowanie obcych nazw bez cienia refleksji co nazywam jak. Jak nie monolity to slaby! Łomatko... Tak samo lamele. Pierwotne znaczenie lameli to wąski pasek blachy. Szybko zaadaptowany do żaluzji. I w tym znaczeniu nie budzi mojego sprzeciwu. Niech mi jednak ktoś wytłumaczy co ma lamela, czy lamelka, do drewna? Tymczasem na YT wszyscy strugają lamele i kleją lamele!!!! Jeden kretyn "zapuścił" do sieci, reszta powtarza.
Rozpoznawanie gatunków drewna - wstęp | Nauka o drewnie
24:44
Kępa Marzeń
Рет қаралды 43 М.
Sigma girl and soap bubbles by Secret Vlog
00:37
Secret Vlog
Рет қаралды 8 МЛН
ПРОВЕРИЛ АРБУЗЫ #shorts
00:34
Паша Осадчий
Рет қаралды 6 МЛН
Amazing weight loss transformation !! 😱😱
00:24
Tibo InShape
Рет қаралды 53 МЛН
Rozpoznawanie gatunków drewna - Ksyloteka -  Nauka o drewnie
15:39
Tapicer w Akcji
Рет қаралды 8 М.
Las bliżej nas - Drewno - surowiec doskonały
20:17
Lasy Państwowe
Рет қаралды 10 М.
NIE PŁAĆ ZA WODĘ! Odłącz się od sieci!
25:32
iZZi instalacje
Рет қаралды 813 М.
Jak działa NOWOCZESNY TARTAK? - Fabryki w Polsce
5:30
Fabryki w Polsce
Рет қаралды 626 М.
Jak szukać DZIAŁKI na SYCYLII ❓ Nasze METODY i TIPY 👍
34:57
Kępa Marzeń
Рет қаралды 14 М.
Człowiek, który kocha od deski do deski
9:42
Pasjonaci
Рет қаралды 147 М.
DREWNO i MATERIAŁY DREWNOPOCHODNE -WIEDZA OGÓLNA
11:34
WarsztART
Рет қаралды 2,1 М.
DREWNO - 102 FAKTY
12:00
PRO100 zmoSTU
Рет қаралды 284 М.
My New Model 3 Performance Almost Ran Out of Battery 😳😱
0:24
Tesla Flex
Рет қаралды 25 МЛН
I lost my kitten on the street😭 #cat #cats
0:32
Prince Tom
Рет қаралды 158 МЛН
Triggle #настольныеигры #boardgames #games #игры #настолки #настольные_игры
0:48
Двое играют | Наташа и Вова
Рет қаралды 11 МЛН
how do you wash carrots?
0:11
dednahype
Рет қаралды 2,5 МЛН
Никогда не Плавай с Этими Шарами
0:28
CriperStories
Рет қаралды 1,2 МЛН
It’S So Fun To Wash My Son’S Hair! #funny #baby#cute  #funnybaby
0:14
Amazing Children Toys
Рет қаралды 11 МЛН