Давній Рим і Галлія: історичні міфи

  Рет қаралды 5,041

Historia Simplex

Historia Simplex

Күн бұрын

Війни Римської республіки та галлів увійшли в підручники як одне з найнапруженіших протистоянь в історії. Але нажаль навколо цього протистояння накопичилася й велика кількість міфів.
Щож, спробуємо їх розвінчати!
А також поговоримо про те, чи легко знайти класичні історичні книжки українською мовою.
0:00 Анонс
0:36 Вітання
1:02 Ю.Цезар "Записки про галльську війну"
3:19 Як будуватимуться ролики
5:55 Рим не завжди був імперією
13:22 Кордони античної Галлії
15:02 Хто такі галли?
17:10 Чи були галли цивілізованними?
21:30 Як виглядав галльський воїн?
27:27 Військова тактика: натовп чи стрій?
32:11 Еволюція римського воїна
36:39 Чи дійсно червоний був кольором легіонів?
39:29 Тактика легіону
43:25 Рекомендую історичну літературу
47:19 Чому там мало історичних книжок українською мовою?
53:40 Прощання
Підтримати автора можна за реквізитами:
Monobank - 4441 1144 2125 6510
Privat - 4149 4993 7233 4225

Пікірлер: 31
@sunfin4ik
@sunfin4ik 10 ай бұрын
Випадково натрапив на канал, лайк не тільки за контент, а й за принт на футбольці.
@user-sj3iq6ut4b
@user-sj3iq6ut4b 9 ай бұрын
Колись дуже давно читав порівняльні життєписи нажаль тепер немає такої можливості, дуже цікаво, продовжуйте
@thenashbridges
@thenashbridges Жыл бұрын
Дякую, дуже цікаво! Приклади, як от із футбольним полем, прекрасні і їх потрібно більше. А ще, коли є змога, можна наводити порівняння із сучасним світом і технологіями. Наприклад, залпи метальними списами перед атакою зараз заміняються артилерійською підготовкою -- підхід все ще працює!
@user-xp8hf2zn6c
@user-xp8hf2zn6c Жыл бұрын
Чудово коли по українські,сам історією зачарований з 9 років.Натхнення Вам і вдачі
@Mike-pb9rz
@Mike-pb9rz 3 жыл бұрын
Римська імперія без Риму - це те саме, що м‘ясна відбивна без м‘яса😁, тому однозначно падіння в 476му році. Дуже цікавий випуск👍 дякую! P.s. Стосовно ситуації на книжковому ринку, то тут ви праві, але думаю причин дуже багато і одна із них - це небажання молоді читати книжки, тим більше історичної тематики. Наявність російськомовних книжок, ще не говорить про те, що їх масово читають, скоріше за все їх було перекладено давно, перевидано декілька разів і надруковано великим тиражем для всього пострадянського простору, звідси і низька ціна. Тому звичайно єдине, що може змінити ситуацію це популяризація книги як такої взагалі(а в даному випадку і популяризація історії) і також державні дотації саме для україномовного книговидавництва, для того щоб ціна була більш конкурентною.
@historiasimplex
@historiasimplex 3 жыл бұрын
Справа точно не в кількості. Звичайно, я про це сказав - що авторські російському перекладечеві вже не треба платити, він помер. Але ж не настільки має відрізнятися ціна. Я не вірю що три чверті, на які відрізняється ціна рус і укр книжки, це все виплати перекладачеві. Плюс я перевірив, всі книги які я купив останнього часу (Геродот, Светоній, Гіббон) надруковані в Спб з різницею в рік (останній 2020 р.). Якщо їх не читають, це все мають бути старі друки домайданні можливо ще. Ні, Їх читають і купують, вірогідно оновлюють бібліотеки різні. Тож тут у вас протиріччя - з одног обоку, ви пишете що книги не читають, з іншого, що їх величезними тиражами друкують. Ні. Там тиражі 2к, 3к, найбільший - 7к. Ніякі вони не заобрійні. Хоча чому тут можна дивуватися, враховуючі наскільки "збоченими" можуть бути українські книговидавці та автори. Я іноді бачив книги по 250-300 грн на ТАКОМУ гівняному папері і з ТАКОЮ якістю друку, що просто АХ!!! А поруч стоїть теж книжка - на мілованому мапері і з гарним друком, і вона вдвічі дешевша. Я ж навіть одного разу запитав в книгарів, а чого так. А вони мені сказали: "Такі ціни виставляє видавець. Ми тут ні до чого." Тож нам треба на себе дивитися, а не за парєбрік.
@thenashbridges
@thenashbridges Жыл бұрын
@@historiasimplex московську імперію хибно міряти лише ринковими методами. Маючи надлишок коштів за рахунок нафтодоларів і розуміючи м'яку силу культури, московія може собі дозволити пільгове оподаткування (в московії нульове ПДВ з 94го року, у нас, якщо не помиляюся, з 2002го, а за Чивакуня ще й це було скасоване ), дотації книгарням, фінансову підтримку перекладачів і т.і.
@irinasydorenko204
@irinasydorenko204 3 жыл бұрын
Вітаю! Молодець, підписалась. Підтримати поки можу тільки інформативно :)
@blackshield1431
@blackshield1431 Жыл бұрын
Норм так,цікаве відео гарне пояснення,продовжуйте в тому ж дусі
@user-qy7fr8qk9x
@user-qy7fr8qk9x 3 жыл бұрын
Робіть, пане, більше україномовного контенту!)
@user-sb3gm4rs5j
@user-sb3gm4rs5j 2 жыл бұрын
Люблю цю історичну епоху Дуже цікова подаєте іноформацію Однозначно продовжуйте!!!
@user-qy7fr8qk9x
@user-qy7fr8qk9x 3 жыл бұрын
Сразу подписка и колокольчик)
@archeopterixx
@archeopterixx 2 жыл бұрын
Дуже якісний контент! 🇺🇦
@Onion.benllio
@Onion.benllio 3 жыл бұрын
Очень интересно! Спасибо, за идею развития украинского ютуб - это очень важно. Я действительно, из тех людей, кто вроде бы и интересуется историей, но иногда трудно воспринимать из-за очень тяжелого повествования. Мне в юном возрасте бабушка рассказывала различные факты истории, биографии и это тоже так же легко, доступно, с юмором. Продолжай! Твой украинский - шикарный! Теперь буду слушать тебя и развиваться))
@heppyhouse5824
@heppyhouse5824 2 жыл бұрын
Топ дякую
@alexvitovtov8213
@alexvitovtov8213 3 жыл бұрын
Інформативно та цікаво! Дякую за україномовний канал.
@SerhiiShkonda
@SerhiiShkonda Жыл бұрын
💪
@heppyhouse5824
@heppyhouse5824 2 жыл бұрын
☝️😎
@IrynaKazantseva
@IrynaKazantseva 2 жыл бұрын
Цікава тема і дуже добре викладаєте!
@user-gr7yu6oq5l
@user-gr7yu6oq5l 10 ай бұрын
Краматорськ
@serhiikorkovetskyi3158
@serhiikorkovetskyi3158 Жыл бұрын
Астролябія зараз працює над новою редакцією записок Цезаря, орієнтовно січень-лютий, буде також електронний варіант. Тому все буде, теж давно і довго їх шукаю, москальською читати не хотілось.
@user-lh3mv8kg6u
@user-lh3mv8kg6u Жыл бұрын
Цiкаво, це напевно було багато племен, де в баталіях, воїни були оголені із розфарбованим тілом. Але це все-таки були європейські племена, ну ще правда індіанці Америки та деякі африканці так поступали, чи не правда?
@-chennel7411
@-chennel7411 9 ай бұрын
Безумовно Східна імперія, то той же Рим.
@WikipedUA
@WikipedUA 9 ай бұрын
ІМХО, коректно вважати роком падіння імперії саме 1453, оскільки самі візантійці себе так ніколи не називали, вважаючи себе ромеями.
@user-qy7fr8qk9x
@user-qy7fr8qk9x 3 жыл бұрын
Ти там згадав про псевдонаукову хєрню, і одразу згадався прекрасний виш - Інститут інформатики і штучного інтелекту ДонНТУ, у якому був штатний підрозділ "казаков", які машинами вимірювали рівень присутності Бога на "русской земле". А на третьому курсі у ДонНУ до студентів-журналістів пприводили "істориків", які розповідали про пласку землю, Нібіру, таємні уряди, циклічні льодовикові періоди та залежність курсу юаня від політичних процесів на росії...
@Gerasumuk
@Gerasumuk 2 жыл бұрын
Ми називаємо римських правителів царями і період царський а як самі давні римляни називали свого правителя в ті часи? Здається слово цар властиве тільки щодо московських правителів, чи я помиляюсь?
@historiasimplex
@historiasimplex 2 жыл бұрын
будь ласка, не шукайте всюду "московський слід")) Слово "цар" - це скорочення від "цесар", тобто "кесар", тобто "цезар". Тобто, це слово як раз латинського походження)) Царями називають фараонів, а періоди історіїї давнього Єгипту, це періоди "раннього", "середнього" і т.д. царств. Цярями називають давніх правителів Ізраїлю. Це історіографічна традиція. Латинською цар називався Rex. Англо-сакси його назовуть - "king" (від гермманського - "kuningaz", правитель), поляки "król" (від Karl, що походить від Карла Великого), у нас - "цар", від грецього καῖσαρ, що походить від лат. caesar. І це не тому, що у москві цар сидів. Візантійського імператора, скажімо, теж звали "цесарем". Тож ми тут скоріше послідовники грецької традиції, а не московської.
@user-xo7zr7uc6s
@user-xo7zr7uc6s Ай бұрын
1453
@doriangray7129
@doriangray7129 10 ай бұрын
Я не вважаю Візантію тим самим римом. Дуже проста причина - основне населення - греки, мова основна - грецька, порядки і суспільство грецьке + східне... Не було в Візантії Риму)
@historiasimplex
@historiasimplex 9 ай бұрын
Але ж юридично це був Рим. Імперія була розділена адміністративно, але юридично це була єдина держава, наскільки я розумію. До того ж, самі візантійці називали себе "ромеями". Тому для мене однозначної відповіді нема. Я б сказав так - Константиполь продовжував бути Римом протягом столітть. Як мінімум VI-VII століття, часи реконкісти Юстиніана - це все ще той самий Рим. Але поступово, коли стало зрозуміло, що Рим не повернути, коли зусіх боків насідали вороги, держава ставала все більше і більше візантієцентричною. Плюс розкол церкви тут зіграв свою роль. Тож вже за часів перших хрестових походів я б сказав, що це був лише номінально Рим. Хоча емоційно, так би мовити, я все ж вважаю 1453 остаточним падінням імперії))))
@doriangray7129
@doriangray7129 9 ай бұрын
@@historiasimplex Ну при юстініані ще може і рим, але пізніше вже точно ні. А себе можна називати як завгодно, румуни он такой "римія" або кацапи "русія", але обидва такий рим як і русь, тобто ніякі. Ні культурно, ні етнічно ніяк...
Кельти - одвічні суперники та друзі Риму
1:02:52
Clown takes blame for missing candy 🍬🤣 #shorts
00:49
Yoeslan
Рет қаралды 39 МЛН
How Many Balloons Does It Take To Fly?
00:18
MrBeast
Рет қаралды 166 МЛН
What it feels like cleaning up after a toddler.
00:40
Daniel LaBelle
Рет қаралды 73 МЛН
- А что в креме? - Это кАкАооо! #КондитерДети
00:24
Телеканал ПЯТНИЦА
Рет қаралды 7 МЛН
Knights Templars / The Lessons of History / MINAEV (English subtitles)
1:01:41
МИНАЕВ LIVE
Рет қаралды 5 МЛН
Історія України. Докудрама. Серii 1 - 25. Українською мовою.
1:20:49
Мелодрами Українською мовою
Рет қаралды 736 М.
АТТІЛА ЧИ ГАТИЛО? Таємниця Гунів
30:43
імені Т.Г. Шевченка
Рет қаралды 189 М.
СМЕРТЬ в Давньому Єгипті |ХАЙЛАЙТ
1:22:06
Clown takes blame for missing candy 🍬🤣 #shorts
00:49
Yoeslan
Рет қаралды 39 МЛН