Do Jaké Výšky Bychom Mohli Stavět?

  Рет қаралды 300,320

Pandora TV

Pandora TV

2 жыл бұрын

Po celou svou historii lidstvo budovalo vysoké stavby: egyptské pyramidy (vysoké zhruba 140 metrů), gotické chrámy (100 metrů), Tádž Mahal (73 metrů), Eiffelova věž (324 metrů). Mrakodrapy a klasické skleněné věže jsou však znakem naší doby. Mrakodrapy se začaly stavět zhruba před 150 lety, kdy se v USA začaly instalovat výtahy nejen do šachet a dalších průmyslových objektů, ale také do obytných a kancelářských budov. Dříve se za nejprestižnější považovala spodní patra a žádná firma nechtěla mít kancelář ve vyšších patrech, protože by tam zákazníci prostě vystoupali jen s obtížemi. Nyní jsou naopak nejdražší kanceláře a bydlení v nejvyšších patrech výškových budov, protože je tam lepší výhled a čistší vzduch.
#Pandora_TV#

Пікірлер: 185
@lamanawebu
@lamanawebu 2 жыл бұрын
postaví to za 8 let ... u nás se za tu dobu nedočkáte ani stavebního povolení pro malou bytovku :D :(
@GejmronCZ
@GejmronCZ 2 жыл бұрын
Sad true
@milanhavel1391
@milanhavel1391 2 жыл бұрын
🤭🤭
@lopatakladivo5713
@lopatakladivo5713 Жыл бұрын
Naštěstí ČR není pupek světa, ale prdel, tak to tak moc nevadí. Tak si říkám za jak dlouho bychom dnes postavili Pražský Hrad?
@romansoucek7041
@romansoucek7041 Жыл бұрын
První co mě napadlo, když jsem to slyšel 🤣🤣🤣
@ZbynekStekl
@ZbynekStekl Жыл бұрын
a věří tomu někdo? Těch plánu existuje mraky... Tohle nebude nikdo financovat není k tomu důvod
@matuzzkkoo
@matuzzkkoo 2 жыл бұрын
Ja ako hráč jednej nemenovanej kockatej hry dokážem povedať že 256 blokov je limit
@etenic
@etenic 2 жыл бұрын
odporúčam updatnut na 1.18 :d
@matuzzkkoo
@matuzzkkoo 2 жыл бұрын
@@etenic absolútne nie 1.8 bola je aj bude najlepšia verzia
@jeden.dva.sedm.4570
@jeden.dva.sedm.4570 2 жыл бұрын
@@matuzzkkoo 1.5 byla top :DD
@matuzzkkoo
@matuzzkkoo 2 жыл бұрын
@Urbanway CZ všetci vedia že je to Minecraft pointa je že 1.8 je Najlepšá čiže 256 ostáva
@rakvik5617
@rakvik5617 2 жыл бұрын
@@matuzzkkoo Nevím jestli zrovna nejlepší.. Ale je to subjektivní názor
@milanstefanicka7256
@milanstefanicka7256 2 жыл бұрын
Zaujímavé video 👌
@yourbrother2320
@yourbrother2320 2 жыл бұрын
u nás reálné až za 2000 let haha
@jana5356
@jana5356 2 жыл бұрын
Díky! 👌🌷
@Qolpolos
@Qolpolos 2 жыл бұрын
super video
@Sparrow318
@Sparrow318 2 жыл бұрын
Proc kradete videa z kanalu Top Luxury?
@rottoncz3503
@rottoncz3503 2 жыл бұрын
protože pak tu jsou hovádka jako já a ti to mají rádi v češtině. Dotaz jak cip opravdu
@janskarban3420
@janskarban3420 2 жыл бұрын
Ja si taky rikal, ze tohle uz jsem nekde videl😂
@jirioto6089
@jirioto6089 2 жыл бұрын
Koukáme na budoucí hory sutin.
@koblizek-gz4ts
@koblizek-gz4ts 2 жыл бұрын
Zajímavé video
@matushajduk7773
@matushajduk7773 2 жыл бұрын
Názov videa si si asi pomýlil z iným videom, lebo sme sa nič o tom nedozvedeli
@Festymax
@Festymax 2 жыл бұрын
vidím to na vesmirný most :D
@Dominik-sv1jx
@Dominik-sv1jx Жыл бұрын
hezký video
@megyzesumavy7601
@megyzesumavy7601 2 жыл бұрын
Nikdy bych tam nebydlel v prípade války mäsový hrob ,jak vidíme na UK,to radši chajda u lesa , klídek pohoda 🌷😃😃😃
@garibaldi7778
@garibaldi7778 2 жыл бұрын
Asi by som nechcel bývať v takom mrakodrape, ja mám rád voľnosť
@mimozemstal
@mimozemstal 2 жыл бұрын
Ak by existoval kozmicky vytah o kolko by to spomalilo otacanie zeme a aky by to malo nasledok na nase fungovanie ( zase cisto teoreticky )
@spejs1226
@spejs1226 2 жыл бұрын
😯
@otaneuzil2142
@otaneuzil2142 2 жыл бұрын
Hezké video, ale máte tam fatální chybu co se týká kosmického výtahu.. Pokud by totiž lano bylo natažené pouze do výšky 36 000 km výtah by se zhroutil zpátky na zem. Jde o to, že ve výšce 35 786 km se odstředivá síla a gravitace vyrovnávají. Pokud tedy do této výšky umístím nějaký předmět zůstane tam téměř neomezeně dlouho. Všechny předměty které jsou pod touto hladinou a pohybují se stejnou úhlovou rychlostí jako je rotace Zeměkoule, dříve nebo později spadnou zpět na povrch a naopak všechny předměty, které budou nad touto rovinou dříve nebo později odletí do vesmíru. Pokud je tedy naprostá většina hmotnosti lana pod úrovní 35 789 km, lano se zhroutí zpět na zem. Aby lano bylo alespoň v rovnováze muselo by být dlouhé téměř 72 000 km aby ho polovička byla pod bodem geostacionární rovnováhy a druhá polovička nad ním a vzájemné síly se tak vyrovnaly. Pokud by ale lano mělo opravdu pevně trčet vzhůru unést nějakou užitečnou zátěž ve formě kabiny výtahu, muselo by být ještě o dost delší než 72 000km, nebo mít na konci docela slušné závaží...
@stomprider1038
@stomprider1038 2 жыл бұрын
Nechci ti do toho kecat, ale je dost možný, že s tím už dávno počítali a výška už je proto vypočítaná právě na těch cca 35kkm . Navíc dvakrat delší stavba nepřináší žádný zisk,spíše naopak mnohem vetsi odstredivou sílu,stačí protizávaží,které by bylo bylo v podobě "překladiště,hotelů,zábavních center" a pod.
@tigermantv7090
@tigermantv7090 2 жыл бұрын
To je jako návrh postavit tkz vesmírný výtah- něco takového je podle mě nemožné: zabralo by to spoustu času na stavbu, cena větší než rozpočet celé Afriky, překáželo by to letecké dopravě a v atmosféře by to mohlo být velice nestabilní a urvalo by se to
@tomaskonopac9431
@tomaskonopac9431 2 жыл бұрын
No ono je to trochu složitější ty budovy 2 km a více třeba 8 km už nejsou budovy , ale města stavěná do výšky . Smysluplnost takového města vidím v tom že by se právě mimo bydlení dalo použít na ty lety do vesmíru a byla by to v podstatě investice do kolonizace vesmíru . Což za tu velikou investici už stojí . Na takovém městě by se , ale musela finančně podílet celá planeta protože nikdo žádná samostatná země nemá tolik prostředků . Tak že město jehož vrchol končí v 10 Km je realizovatelné je potřebné , ale nemá na to nikdo prostředky .
@xbnlf
@xbnlf 2 жыл бұрын
Letecke doprave by to prekazelo asi tak stejne, jako sloup verejneho osvetleni, tudiz naprosto nijak. Je to koncept znamy desitky let, a vubec nejde o budovu, ale prave o dopravu na obeznou drahu. Problem je v tom, ze nemame dost pevny material, jak je i zmineno. Jinak ty ceny jsou samozrejme taktez uplny nesmysl, protoze bezna obezna draha na kterou se dopravuje je cca 500km. Geostacionarni je mnohem drazsi. Dosud se vyskove budovy stavely vyhradne za ucelem pomerovani pindiku, a nemyslim si, ze se na tom v dohledny dobe neco zmeni.
@Tolli4travel
@Tolli4travel 2 жыл бұрын
Někde jsem četl, že vesmírný výtah vznikne do 100 let od té doby co se tomu lidé přestanou smát. Plus mínu se v té době teď nacházíme. Kdy se takovému nápadu přestávají lidé smát. Finálně to bude v době, kdy půjde za rozumné peníze ve velkém vyrábět grafen
@DL-kc8fc
@DL-kc8fc 2 жыл бұрын
@@Tolli4travel Laboratorní metrový vzorek grafenu o tloušťce jedné atomové vrstvy vydrží 42N v tahu (to je asi 4.2Kg). To je velmi pěkné, i když to má svůj limit, ale bulvár a popularizace tohoto výtahového evergreenu nezohledňuje pružnost, která je sice u grafenu jako u diamantu, ale projevuje se už na malé délce. V praxi jste se s tím určitě setkal, například při dětském přetahování prádelní šňůrou - čím delší šňůra, tím větší riziko přetržení. Čím kratší šňůra, tím většímu tahu odolá a přitom každý kousek šňůry má stejnou pevnost a dokonce ani není až tak propastný rozdíl v hmotnosti krátké či delší prádelní šňůry. Prostě tuto empirii má asi každý. Kolem toho lze dohledat Hookův zákon či Yongův modul pružnosti a výsledkem jsou deformační křivky atd. Tedy abych nezdržoval, s rostoucí délkou grafenového lana se pravděpodobnost přetržení zvyšuje, až se při nějakém procentuálním prodloužení skutečně přetrhne (lana, jakákoliv se přetrhávají ze zcela jiných příčin, než si myslíme). Je možné to ošidit zpevněním splétáním několika svazků dohromady, čímž se skutečně do nějaké míry omezí pružnost a tím se získá větší odolnost v tahu (takto jsou řešeny závěsy mostních konstrukcí), ale vesmír nedává nic zadarmo - zvýšení hmotnosti povede k témuž, i když se pravděpodobnost přetržení na nějaké délce sníží. Další věcí je dostat konec "lana" na geostacionární dráhu, tedy je nutné použít přímý let pro dosažení únikové rychlosti (nikoliv orbitální) a kromě toho je nutné odolávat zvyšující se hmotnosti odvíjeného lana. Na geostacionární dráze už musí čekat protizávaží, nejlépe v podobě velkého asteroidu. Bulvár to řeší ještě delším lanem, které se vyváží samo... Mohl bych pokračovat ve výčtu hloupostí kolem tzv vesmírného výtahu, ale toto by mohlo stačit. Odborná literatura kolem grafenu vůbec nezmiňuje nějaké výtahy, ale využití například v elektronice (polovodiče bez zakázaných oblastí), v optice či v supravodičích. Využití pevnosti, která má také své limity, má své místo v daleko přízemnějších projektech. Někde výše jsem četl (to nepatří Vám), že jakýsi výtah nepředstavuje problém pro letadla, páč sloupy elektrického vedení také nejsou problémem. Nejsou problémem, protože pilot dodržuje letovou hladinu. Případný vesmírný výtah zasahuje do všech letových hladin a byl by to problém, pokud by oblast nebyla tzv zakázaným prostorem. Vzhledem k tomu, že výtah z mnoha vážných důvodů nebude a nejsou to jenom finance - to by byl ten nejmenší problém v celé té srandě, není nutné kolem toho nic řešit. :)
@Tolli4travel
@Tolli4travel 2 жыл бұрын
@@DL-kc8fc musím souhlasit. Samozřejmě pro výtah by musel vzniknout nějaký kompozit z mého pohledu s grafenem. Ale detailně nastudovane nemám. Jen jsem cetl par odborných knih primárně zaměřených na osídlení Marsu. Případně cele galaxie. Pokud bude chtít lidstvo postavit v budoucnu něco zajímavého a doletět s tím někam “dal”. Je potřeba budovat přímo ve vesmíru. Samozřejmě možnost je třeba těžit materiály na Měsíci a stavět u měsíce. Vytah tedy nemusí být nezbytne nutný. V budoucnu by se však mohl hodit. Co zaujalo ještě z videa, tak 10 km stavba. Nad 5 km by to muselo být obrovsky nákladné na údržbu, vytapeni, dodávání kyslíku a všech dalších základních potřeb lidi. Určitě bych nechtěl u takové budovy projektovat rozvod vody a odpadní vody. 😁
@PavelSkollSuk
@PavelSkollSuk 2 жыл бұрын
Nad 3. patro se mi bydlet nechce. Nedovedu si představit ani 6. patro. A vzhledem k mým mizivým znalostem technologie a statistiky bych výtah do vesmíru užil jen za hodně nouzových situací, protože bych "statisticky mohl asi přežít", ale rozhodně bych mu nevěřil.
@nemoradian4465
@nemoradian4465 Жыл бұрын
Hodně naivní představa, že bys tu možnost vůbec dostal.
@petrheczko3809
@petrheczko3809 2 жыл бұрын
5:43 doba jde dopředu muže to byt rychleji
@TomasFatality
@TomasFatality 2 жыл бұрын
Zrovna něco takového stavím v 7 Days :D
@jozefpesek8761
@jozefpesek8761 2 жыл бұрын
Noice
@sharpify084
@sharpify084 2 жыл бұрын
gl
@kub1kzz
@kub1kzz 2 жыл бұрын
Gl
@DanMartinek13
@DanMartinek13 Жыл бұрын
Autor je slušně mimo :D ale tak nevadí. X-seed 4000 nikdy nespatří a ani neměla spatřit světlo světa. Byla to jen snaha na sebe upozornit a to už v roce 1995
@Hrdina39
@Hrdina39 2 жыл бұрын
Já sem byl před 3 roky přímo pod burč kálífou
@Danny2400
@Danny2400 2 жыл бұрын
Teď si vem že jim ve spodních patrech vybouchne třeba plyn to by tam moc lidí nezůstalo
@agent00074
@agent00074 Жыл бұрын
takze se pocita s vetrem o sile cca 216 km/h?
@nikosivak2780
@nikosivak2780 2 жыл бұрын
X seed 4000 je zachranna lod Japonska kedze zmyzne vo vodach oceanu skz polovanie planety :D
@tobidanko.1613
@tobidanko.1613 2 жыл бұрын
Pude něco i o eiffelovce
@KaelSvalcembelk
@KaelSvalcembelk 2 жыл бұрын
Po Pandoře žádnou tvorbu nemůžeš očekávat. Jen krade cizí videa a přemlouvá je do češtiny.
@bari474
@bari474 2 жыл бұрын
Co je pude?
@tobidanko.1613
@tobidanko.1613 2 жыл бұрын
@@bari474 hele ticho ři
@Vladynko1
@Vladynko1 2 жыл бұрын
Na jednej strane na tejto planéte sú niektorí ľudia čo pomali nemajú čo žrať a kde bývať , (ano možno si väčšina z nich za to môže sama ale to je nepodstatné) a na druhej strane má niekto tekéto vlhké sny a plány na celkom zbytočnú stavbu len aby posilnil asi svoje ego ,alebo teda celkom dobre nechápem k čomu je takáto budova dobrá.
@ondrejmaca
@ondrejmaca 2 жыл бұрын
Moc se mi tomu X-Seed nechce věřit, že by to bylo tak levné, tak rychle postavené a že by to vůbec někomu dávalo smysl to postavit a nalít do toho obrovské peníze.
@ondrejmaca
@ondrejmaca 2 жыл бұрын
@prelozene automatom To máš asi pravdu. Bohužel mi přijde, že tomu věří i někteří starší lidi, jako třeba tvůrci tohoto videa.
@212025510
@212025510 Жыл бұрын
Pouhá Wikipedie vás usvědčuje z mylných informací
@dragonlukasmapping805
@dragonlukasmapping805 2 жыл бұрын
Jenom taková zajímavá věc pro některé lidi v komentářové sekci: mrakodrapy a ano i tak vysoký nezpomaluji planetu zemi, je to nelogicky. + používá se materiál z planety země. Jedině co planetu zemi zpomaluje je čas.
@stomprider1038
@stomprider1038 2 жыл бұрын
co takhle změna těžiště, přehrada 3 soutěsky ovlivnuje rotaci zeme, stejne tak lidské stavby nebo například pohoří
@smoby.6974
@smoby.6974 2 жыл бұрын
Ja mám otázku akú hmotnosť má oheň 🔥?
@SLOVAKIAN
@SLOVAKIAN 2 жыл бұрын
deväť
@martindussl2840
@martindussl2840 2 жыл бұрын
Kniha Budoucnost od Glukhovského převedena do reality?
@jakubkubicky1836
@jakubkubicky1836 2 жыл бұрын
7:00 - 7:05 je jeden prvek který je dostatečně pevný,silný,pružný,ale vědci zatím nezjistili jak to zkonstruovat.Prvek se nazývá GRAFEN
@cheffmigelini4577
@cheffmigelini4577 2 жыл бұрын
Grafen není prvek ale forma uhlíku
@pavli1
@pavli1 2 жыл бұрын
🍀🌞
@polevas
@polevas 2 жыл бұрын
Japonci plánují postavit 4 km mrakodrap pro milion lidí za 8 let...A v česku se 250 km dálnice opravovala 12 let :-D :-D :-D Tomu se říká paradox :-D
@MrMarospetrik
@MrMarospetrik 2 жыл бұрын
porovnavat japonsko s cr paradox
@peterjarosciak3305
@peterjarosciak3305 2 жыл бұрын
Zaujímavé video . Ale pokora ziadna aj ta najbezpečnejšie techniky raz zlyhaju . A co potom len umrtia ludi .
@dusanm5388
@dusanm5388 2 жыл бұрын
Hezký že ušetříme 22 000 dolarů ale kolik bude stát ten výtah?
@Daidalos66
@Daidalos66 2 жыл бұрын
Bude to stat hodne. 22k USD usetrime na 1 KG kramu ktery chceme vynest nahoru, pri kolonizaci vesmiru (treba jen mesice) nebo pri budovani druheho ISS bychom do vesmiru vyslali stovky/tisice tun materialu. Cena vytahu bude astronomicka, ale vrati se nam to i s uroky a bude to prinos pro vsechny.
@chvalca
@chvalca 2 жыл бұрын
Ale těch 22k je za 1kg čehokoli průměr na osobu je brán jako 85kg,
@arnost23
@arnost23 Жыл бұрын
Nasrat
@markjanwilliams
@markjanwilliams 2 жыл бұрын
1000+1 metr na výšku? S děckama nám spadla věž z lega dupla co měla asi metr a půl, něco dělám špatně ... zajímavé video díky
@rottoncz3503
@rottoncz3503 2 жыл бұрын
doporučil bych mamuta a nebo loctite
@mateskadett
@mateskadett 2 жыл бұрын
Počkej pár let. Duplo je celkem nestabilní na takový vejšky 😁🤝 😉
@markjanwilliams
@markjanwilliams 2 жыл бұрын
@@rottoncz3503 neriskoval bych dát dětem do ruky takový lepidla, pak je budu odlepovat od sebe a poslouchat ten řev 😂😂
@ondrejmaca
@ondrejmaca 2 жыл бұрын
Základní jsou velké základy 😉
@cioccolateriaveneziana
@cioccolateriaveneziana Ай бұрын
Možná bychom mohli, ale proč bychom měli?
@jozefzrncik4816
@jozefzrncik4816 2 жыл бұрын
Aký význam má stavba takých gigantov?
@ludmilacervenkova5497
@ludmilacervenkova5497 2 жыл бұрын
Zaprvé prestiž pro celé město a celý stát a šetří to místo a je s toho výhled
@KaelSvalcembelk
@KaelSvalcembelk 2 жыл бұрын
Žádný. Poměřování pindíků.
@michalkorte3030
@michalkorte3030 2 жыл бұрын
Ze ukazes aky si frajer 😂 inac ziaden. Preco myslis ze to robia rychlozbohatlicki arabi? 😂
@stomprider1038
@stomprider1038 2 жыл бұрын
Místo/Užitek?
@Danny010
@Danny010 2 жыл бұрын
čikejgo?
@jokerjoker9177
@jokerjoker9177 2 жыл бұрын
otazka.... budovat Burdž chalífa, Dubaj - 828 metrov vraj spomalila rotaciu Zeme ( videl som tu na YT dokument ) su to dake male cisla... ale pri 4km by to bolo zaujmavejsie spomalenie si myslim🤔 + zapocitat dalsie 1000m a 1001m....
@DL-kc8fc
@DL-kc8fc 2 жыл бұрын
Na YT jsou dobré věci, ale bohužel převažují hlouposti pro clickbait. Především, Země by nesměla být geodit, ale absolutně dokonalá koule. Pak by jakékoliv převýšení čehokoliv mělo nepatrný měřitelný vliv, který by bylo možné zanedbat. Představ si to na školním glóbusu s nalepenou papírovou mapou, jak to tak bývá. Pórovitost samotného papíru na glóbu představuje jak prohlubně, tak vyvýšeniny v reálu stovek a tisíců metrů. Do toho se nějaká pohoří zvyšují, jiné se bortí a splachuje je voda. Není tedy možné vypočítat vliv stavby. Pouze na modelu dokonalé koule, třeba třímetrové v průměru a nějakého škrábance špendlíkem v ní, což by mohlo reprezentovat nejvyšší pohoří a následně nepatrný vliv na rotaci na hranici přesnosti měření. Co má skutečný vliv, jsou slapové síly a větší zemětřesení, které mohou ovlivnit precesi osy. Ale k těmto jevům dochází běžně a neustále.
@josefptasinsky1206
@josefptasinsky1206 Жыл бұрын
Babylon !!!?
@annaflidrova3305
@annaflidrova3305 2 жыл бұрын
Novodobá babylonská věž. 😆
@Dominik-sv1jx
@Dominik-sv1jx Жыл бұрын
a co to bylo za
@lenickametrova7346
@lenickametrova7346 Жыл бұрын
nej legendarsnejsi jsou Twin Towers ktere si sama USA znicila... a co si budem uz nebyli moderni po vzhledu
@LineckeKolecko69
@LineckeKolecko69 Жыл бұрын
height limit je 319...
@plutassk3788
@plutassk3788 2 жыл бұрын
Nikto nič high limit in Minecraft
@pavolkucera3153
@pavolkucera3153 2 жыл бұрын
k čomu je to dobre?
@domisscz9207
@domisscz9207 2 жыл бұрын
u nas buduji park 2 roky a vysokou budovu za 8 let aha
@davidjanda7777
@davidjanda7777 2 жыл бұрын
Ahoj
@kasoutu311
@kasoutu311 2 жыл бұрын
Co to máte za výslovnost?! Jsem přece v česku. Žádný Ívrist, ale Everest, žadné šikejgó, ale Šikágo
@basedmarcus9982
@basedmarcus9982 2 жыл бұрын
Dobře Tome bereme na vědomí tvůj názor.
@menapisek7972
@menapisek7972 Жыл бұрын
Za 8 let hotové , a co naše dálnice ? 😅
@cuckoobananas4463
@cuckoobananas4463 Ай бұрын
Že burč chalífa.😫😫A mount ivrist.
@marekkovacik3283
@marekkovacik3283 2 жыл бұрын
hhhh fantázia
@alex7705
@alex7705 2 жыл бұрын
🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
@denisvadovic2912
@denisvadovic2912 Жыл бұрын
Burč Charífa 👌😂
@Federxon
@Federxon 2 жыл бұрын
Je to Šikágo jak Anglicky tak Česky, ne Čikégo. A Džida je Džeda. Proboha tvůrci tohoto pořadu zkomolí snad úplně všechno..
@Federxon
@Federxon 2 жыл бұрын
Mount Ívrist :-D :-D :-D Já to fakt musím vypnout :-D 😀
@michalkorte3030
@michalkorte3030 2 жыл бұрын
Tak a vy potom nemate prahu ale prág...a nekomol to 😂😂
@DL-kc8fc
@DL-kc8fc 2 жыл бұрын
Jsou prostě takoví, kteří chtějí svému okolí dokázat, že jsou na jakési "úrovni" a jakoby zapomínají češtinu, třeba tak, že vkládají před každou větu pazvuk "áááj", jakoby se rozmýšleli nad českým ekvivalentem a pak jsou to samozřejmě jednotlivá slova, která vás mají přesvědčit, že dotyčný byl za velkou louži a že má v hlavě "plno" :) Můj kluk, který byl na týden u mých známých v USA, to na mě zkoušel taky. "Áááj" bylo samozřejmostí, stejně jako tajgr (tigr) a další, ale když se na mě vytasil s "Tajtanikem" (Titanikem), to už jsem se neudržel a schytal za ucho. Od tohoto okamžiku se mu vrátila do úst opět čeština - rychlá léčba pomohla. Ovšem také se nesmí zapomínat, že existuje sofistikované cz software, které je o mnoho řádů někde jinde, než volně dostupné, či za drobný peníz. Toto stojí pěkný balík. Ten, kdo nechce nést svůj hlas na trh, měl by alespoň zkontrolovat, že některé výrazy nesnesou otrocké strojové zkomoleniny z "američtiny", když to narazí na cizí slovo. Je dost pravděpodobné, že to mohl být tento software - jsou opravdu dobře povedené. Ani však tento software nezbavuje viny autora, který to neopravil, páč chtěl být světový.
@ondrejmaca
@ondrejmaca 2 жыл бұрын
Joo, tyhle trapné frajerské výrazy jsou dost na prd. Třeba to Chicago je slovo, které běžně skoro nepoužívám a když jsem je párkrát slyšel vyslovovat špatně, tak už jsem si po čase ani nebyl jistý, jak je to teda správně 😅🤨
@venax9471
@venax9471 2 жыл бұрын
@@DL-kc8fc tak ty si inde
@mr.coconut4584
@mr.coconut4584 2 жыл бұрын
Pov:jseš v minecraftu
@Loki-bt1cb
@Loki-bt1cb 2 жыл бұрын
Druhý
@jaroslavbytcanek
@jaroslavbytcanek 2 жыл бұрын
ja som bol pred mesiacom v dubaji
@KaelSvalcembelk
@KaelSvalcembelk 2 жыл бұрын
dáváme do realizace sochu k této mimořádné události
@jaroslavbytcanek
@jaroslavbytcanek 2 жыл бұрын
@@KaelSvalcembelk DAKUJEM
@rottoncz3503
@rottoncz3503 2 жыл бұрын
tak to jsi velký boss :-D ty vole to neeeee jak ve školce :-D
@michalkorte3030
@michalkorte3030 2 жыл бұрын
Klucenka je na ceste 😂😂😂
@jaroslavbytcanek
@jaroslavbytcanek 2 жыл бұрын
@@michalkorte3030 dakujem :)
@alenahanakova8701
@alenahanakova8701 2 жыл бұрын
tecnológie sú jedna vec, ale vidieť tu, že ľudom chýba pokora
@michalkorte3030
@michalkorte3030 2 жыл бұрын
Pokora? 😂 a to uz preco?limity su
@michalkorte3030
@michalkorte3030 2 жыл бұрын
Predsa na to,aby sa prekonavali. Pokrok. Treba sa posuvat v kazdom smere. Keby mali vsetci vzdy myslenie ako ty,doteraz pokorne sedime v jaskyniach pri ohni...
@tomaspuzej5797
@tomaspuzej5797 2 жыл бұрын
@@michalkorte3030 pokorní zdědí zemi.Ale stavitele těchto kolosu budou zapomenutí. Pokora není letargie ale ucta
@a.f2615
@a.f2615 2 жыл бұрын
:D ľudia sa zbytočne rozčuľujú a pritom to nie je ani človek čo to hovorí...
@Dusajn
@Dusajn 4 ай бұрын
A jak by to dělal islámista kosmonaut na ISS během ramadánu? To by dělal, nedělal, dělal, nedělal 15x za den. I když islámistu by za kosmonauta nevzali, bo by se s těma patrónama kolem pasu nevlezl do skafandru.
@michaljakubik9179
@michaljakubik9179 2 жыл бұрын
Autorovi nevadí, že X-Seed 4000 byl čistě fiktivní koncept, který nikdy nebyl zamýšlen jako reálný? Že tak jistě povídá o tom, že bude stát na moři, bla bla bla. A Everest se čte Everest, ne Ivrist.
@sawenz0932
@sawenz0932 2 жыл бұрын
Je to hovorené robotom a úplne odkopírované od poľského kanálu
@PlivaCZ
@PlivaCZ Ай бұрын
Pro všechny: X seed 4000 byla POUZE reklama. Navíc před 30ti lety. Tenhle koncept NEMÁ v plánu NIKDY nikdo stavět 🤦‍♂️
@arry3227
@arry3227 2 жыл бұрын
U nás by to netrvalo 150 let ale 1500 let ( se štěstím)
@jozef7042
@jozef7042 Жыл бұрын
Kto tvrdí že pyramídy postavili Egypťania,je technický nevzdelanec
@tomaskonopac9431
@tomaskonopac9431 2 жыл бұрын
No ono je to trochu složitější ty budovy 2 km a více třeba 8 km už nejsou budovy , ale města stavěná do výšky . Smysluplnost takového města vidím v tom že by se právě mimo bydlení dalo použít na ty lety do vesmíru a byla by to v podstatě investice do kolonizace vesmíru . Což za tu velikou investici už stojí . Na takovém městě by se , ale musela finančně podílet celá planeta protože nikdo žádná samostatná země nemá tolik prostředků . Tak že město jehož vrchol končí v 10 Km je realizovatelné je potřebné , ale nemá na to nikdo prostředky .
@michalkorte3030
@michalkorte3030 2 жыл бұрын
Absolutnu blbost si napisal. Drvivu vacsinu takychto projektov realizuju developeri a korporacie a nie staty...a peniaze su,len nema zmysel stavat taketo budovy vo velkom,lebo naco?je to ako s lietanim na mesiac,vieme to,da sa to,boli sme tam ale nechodime,preco?lebo naco
@otaneuzil2142
@otaneuzil2142 2 жыл бұрын
Takováto budova by se na cesty do kosmu určitě využít nedala i kdyby byla vysoká 10 km, nejnižší smysluplná oběžná dráha je kolem 400 km. Navíc problém není vyzvednout Jaký předmět do výšky 400 km, násobně větší problém je urychlit ho na rychlost 27 000 km/h protože to je minimální rychlost k tomu aby se to těleso bylo schopné udržet na oběžné dráze. A to nestačí učebnice fyziky základní školy. Kolik energie potřebuji abych jeden kilogram hmoty vyzvedl o 400 km výše? 2. Otázka kolik energie potřebuji abych jeden kilogram hmoty urychlil na rychlost 27 000 km v hodině ? Výsledky budou překvapující...
@tomaskonopac9431
@tomaskonopac9431 2 жыл бұрын
@@otaneuzil2142 Mluví z vás neznalost pokud budete mít elektromagnetickou dráhu jež končí ve výšce 10 km tak ušetříte cca 90 % nákladů na start protože samotné urychlení bude právě uvnitř té vakuové dráhy a počáteční hmotnost potřebná pro celkový let klesne na 10% původní . Vy prostě nebudete muset mít na raketách první možná ani druhý stupeň . Chápete to nebo víte o mechanice létání raketou málo ? Hodně zjednodušeně i pro lajky vy dosáhnete 90% práce právě uvnitř té dráhy jež bude součástí té budovy a to zrychlení zajistí elektřina a magnetismus jež ve vakům požene tu loď . Co je na tom těžké pochopit ? Ta výška 10 km je nutná právě kvůli hustotě vzduchu vy se totiž potřebujete dostat někam kde náraz urychleného stroje po přechodu z vakua , které bude v elektro magnetickém tunelu nastane a může mít neblahý vliv na integritu lodě .
@otaneuzil2142
@otaneuzil2142 2 жыл бұрын
@@tomaskonopac9431 Možná by to chtělo nějak exaktně doložit jak jste došel k té úspoře 90%. Osobně si myslím že to je spíš číslo vytažené z klobouku a nebo nějaké vaše zbožné přání. Uvedu vás trochu do problematiky na příkladu dnes nejpoužívanější rakety Falcon 9 : její první stupeň váží asi tak 400 tun, jeho cena tvoří cca 60% ceny celé rakety a pracuje přibližně dvě a půl minuty. Za tu dobu celá sestava vystoupá do výšky 75 km a získá rychlost 6-7 Mach. V této výšce se oddělí 2. stupeň vážící přibližně 100 tun a začne svoji práci. Jinak řečeno pokud byste měl vakuový tunel kterým byste urychloval raketu, která bude dopravovat družice na oběžnou dráhu musel by být vysoký 75 km, urychlit 100 tunový stupeň s dalšími 5-15 tunami užitečného nákladu na 6-7 násobek rychlosti zvuku stejně jako to udělá první stupeň běžné rakety a pak by ušetřil 60% nákladů na start, což je cena 1. stupně ... Co je na tom tak těžké pochopit ?
@stomprider1038
@stomprider1038 2 жыл бұрын
Co by se na tom ušetřilo 2s paliva? Provoz takové budovy pro takové účely by byl dražší než samotný let
@kocourben9924
@kocourben9924 2 жыл бұрын
Mno, k tomu vesmírnému výtahu, to, že je to nerealizovatelné vynechám, leč k těm nákladům....myslím, že ta fyzika platí i pro ten výtah, tedy ty náklady nebudou nijak malé a to úplně pomíjí pořizovací cenu toho projektu, která by se pochopitelně musela do každého vyneseného předmětu započítat...vzhledem k bilionóvým nákladům na nějakých 200 USD zapomeňte. Jinak ta fyzika platí i pro ten výtah, stále potřebujete dosáhnout potenciální a kinetickou energii, která není pro 1kg malá i v případě I.kosmické rychlosti. Vy musíte brát celou věc jako fyzikální soustavu, která energii musí dát a energii odebrat....to fakt není jednoduché, už u nějakých tunových zatížení by to bylo velmi technický náročné....tedy ona ani ta na první pohled jednoduchá fyzika výtahu v těchto měřítcích už není zdaleka realizovatelná....
@chvalca
@chvalca 2 жыл бұрын
Energie se dá vzít přímo z to nosného lana, na špici není problém roztáhnout solární deštník a mít energie přebytek, při správné kalkulaci je i tahová síla na nule
@kocourben9924
@kocourben9924 2 жыл бұрын
@@chvalca ...hm, to věřte,,že ne....
@chvalca
@chvalca 2 жыл бұрын
@@kocourben9924 matematicky a fyzikálně lze postavit i Dysonovu sféru, to že technologie a materiály my ještě neznáme tyto modely nemůže vyvrátit.
@Zubik1000CZ
@Zubik1000CZ 2 жыл бұрын
@@chvalca problém dysonovy sféry je množství materiálu. potřeboval bys na to masu o velikosti Země asi... navíc není dobré stavět kouli o velikosti Slunce... Dysonův roj je cesta. ale je pravda, že dysonova sféra pobere opravdu všechnu energii
@tunguska1787
@tunguska1787 2 жыл бұрын
Jdu radši ven, jde někdo taky?
@paces7373
@paces7373 2 жыл бұрын
Veda nezná materiál, ze kterého by bylo možné postavit vesmírný výtah??? Ale zná. A už dost dlouho. Jen ho nedokáže vyrobit synteticky - pavoučí vlákna.
@jonassaly5615
@jonassaly5615 2 жыл бұрын
Asi jsem první před 23 sekundama
@cayenne124
@cayenne124 2 жыл бұрын
A koho to zajímá? Tohle píší jen děti do 10 let a ty tady nemají co dělat...
@jonassaly5615
@jonassaly5615 2 жыл бұрын
@@cayenne124 proto to píše někdo kdo má na profilové fotce nějakýho smajlíka takže kdo tady nemá co dělat že . a koho zajímáš ty? Nikoho tak moc nemluv a nedělej chytrého. A navíc já to psal jen tak. Ne pro random chlubeni
@cayenne124
@cayenne124 2 жыл бұрын
raději to první vymaž kidíku :) Ani ve 12 už to nikdo nepíše..
@jonassaly5615
@jonassaly5615 2 жыл бұрын
A kolik je tobě ,,kidíku"
@cayenne124
@cayenne124 2 жыл бұрын
@@jonassaly5615 no mě je 28
@TeernexGaming
@TeernexGaming 2 жыл бұрын
a rotacia zeme by to tak ovplilnilo že by sme mali nie 24h cyklus ale 30h 🤣
@Honzishek
@Honzishek 2 жыл бұрын
ale jen v pondeli a ve ctvrtek , ostatni dny by to bylo normalne :D
@dragonlukasmapping805
@dragonlukasmapping805 2 жыл бұрын
Movie Trailers dobrá pohádka XD Víš co je ještě vtipný že použiješ materiál ze země :)
@cizekmilan
@cizekmilan 2 жыл бұрын
Ti muslimové jsou stejně slušní pomatenci. :D Big sranda.
@veny9213
@veny9213 2 жыл бұрын
K čemu Vesmírný výtah, když stačí bubny a trumpety, k přesunutí tisícitunových bloků kamene. Kdyby vlády nelhali, protože jsou řízené nejspíš mimozemštany, tak zvednem na oběžnou dráhu třeba Everest. Gravitace se dá zrušit, a to poměrně snadno. Ty Mrakodrapy nejsou pokrok ale zkáza. Jejich udržba je tak náročná a drahá ,vidíme v Americe kam to vede. Do slepé uličky. Ta megalomanská města postavená před 70-100lety. Jsou dnes už v podstatě za hranou životnosti. A jelikož je tomu tak u všech měst, jedná se o stovky bilionů dolarů,které Amerika nemá. Brzy jim to začne padat na hlavu. Však dvojčata CIA raději odstřelila, protože plné azbestu, demolice by stála miliardy dolarů. A to nikdo nedá, to nikdo nemá. Dnes se ukazuje, že ta jejich města jsou například plně závislá na ropě. Stoupne cena ropy a Amerika se hroutí, protože lidé se tam nedostanou do práce, ta megaměsta, nelze přestavět na elektřinu, není tam dost místa, nejsou tam dost silné rozvody... Tahle takzvaně moderní civilizace se dostává do patové situace, kdy už dochází na světě i písek takže není z čeho dělat beton. Každý si myslí, že si tu nádheru postaví navždy. Ale v zkutečnosti se životnost těch prosklených fasád udává na dvacet let, já je montoval. Sto let tu stavbu udržíte při životě, pak se to musí zbourat a postavit nové. A to nikdo nezaplatí. Nehledě na to, že při náhlém problému, jako je dnes třeba s elektřinou a dobíjecím místem, je v podstatě neřešitelné tyhle města upravit .A to už nemluvím v případě katastrofy, kdy pří výpadku elektřiny se tyhle budovy stávají neobyvatelné a vyloženě životu nebezpečné. Je to slepá cesta nikam nevede. Myslíme si,že vydlabané jeskyně a byty ve skalách ,od našich předchůdců , jsou pravěk. Ale ono je to přesně naopak, jsou tu tisíce let, a jsou tu pořád, a bez udržby. Takto vypadá vyspělá civlizace, odletí z Planety a v podstatě po ní nenajdete žádný odpad. Bydlí v bytech a domech z kamene, mají nádobí ze žuly opracované způsobem který nedokážem, viz amfory v egyptě v muzeu, z granitu ,dioritu atd. To je budoucnost, udržitelná. Tyhle umělé konstrukce jsou jen zlaté Tele, plencání zdrojů kuli odivu. Funkčnost a životnost mizerná.
@tomaspuzej5797
@tomaspuzej5797 2 жыл бұрын
Mluvíte velmi rozumné. Je to tak
@Zubik1000CZ
@Zubik1000CZ 2 жыл бұрын
Víc konspiračních teorií nemáš?
@veny9213
@veny9213 2 жыл бұрын
@@Zubik1000CZ Však ani nevíš co to konspirační teorie je.
@chvalca
@chvalca 2 жыл бұрын
Když se nad tím člověk zamyslí tak na tom něco bude
@otaneuzil2142
@otaneuzil2142 2 жыл бұрын
Možná byste si mohl ve volných chvílích, mezi sledováním jak si počínají mimozemšťané a jak vlastně ta Amerika prohnila, procvičit trochu pravidla českého pravopisu. Správná I/Y ve slovech dodají textu důvěryhodnosti víc než zaručená odhalení padouchů z CIA.
@uranix7765
@uranix7765 2 жыл бұрын
Ničit takhle Zemi 😵🙅‍♀️
@dragonlukasmapping805
@dragonlukasmapping805 2 жыл бұрын
Co je lepší: stavět výškové budovy.... nebo expandovat město několik set kilometrů na plochu, a stavět nové silnice a novou hromadnou dopravu.... nope radši do výšky :)
@jumer-_-
@jumer-_- 2 жыл бұрын
Když už něco říkáš ve videu tak si to alspoň ověř 😡
@BobanRoban
@BobanRoban 2 жыл бұрын
Výťah je overený .
@Dzardis_Official
@Dzardis_Official 2 жыл бұрын
hoši..je to fake .. world height limit je 256..
Nejdražší Chyby Všech Dob
8:47
Pandora TV
Рет қаралды 328 М.
Aljaška: Osudová Transakce, Která Změnila Hranice
14:42
Pandora TV
Рет қаралды 60 М.
Василиса наняла личного массажиста 😂 #shorts
00:22
Денис Кукояка
Рет қаралды 7 МЛН
FOOLED THE GUARD🤢
00:54
INO
Рет қаралды 49 МЛН
Nejdražší Stavební Chyby Na Světě
11:31
Pandora TV
Рет қаралды 279 М.
Jak A Kým Byly Ve Skutečnosti Postaveny Egyptské Pyramidy
10:55
Stavební Chyby, Které Stály Šílené Peníze
13:46
Pandora TV
Рет қаралды 232 М.
Jen Se Podívejte, Co Tito Číňané Již Postavili!
15:05
Pandora TV
Рет қаралды 385 М.
Burdž Chalífa. Všechna Inženýrská Tajemství Megastruktury
9:25
Co se děje s tělem, když vysadíte kofein
16:36
Jirka vysvětluje věci
Рет қаралды 667 М.
Skrytá Tajemství V Letadlech, Která Piloti Neprozrazují
11:51
Sruby: nejkrásnější srubové domy na světě
2:01
DŘEVOSTAVBY - Prohlídky domů
Рет қаралды 41 М.
Василиса наняла личного массажиста 😂 #shorts
00:22
Денис Кукояка
Рет қаралды 7 МЛН