Рет қаралды 117
::::: PÄEVAKAVA
Antti Tamme avasõna
::::: Esimene sessioon (modereerib Ian-Andreas Rahn)
10.10 - 10.30 Riho Vendt, Viktor Vabson, Ilmar Ansko, Joel Kuusk, Krista Alikas, Martin Ligi (Tartu Ülikool)
„Kaugseireandmete usaldusväärsuse kindlustamine“
10.30 - 10.50 Andres Luhamaa (KappaZeta)
„Sentinel-1 analüüsivalmis andmed - KappaOne“
10.50 - 11.10 Olga Wold (KappaZeta)
„Sentinel-2 pilvemask KappaMask“
11.10 - 11.30 Jorma Rahu, Heido Trofimov, Tanel Voormansik, Piia Post, Velle Toll (Tartu Ülikool)
„Õhusaaste osakeste mõju pilvedele ja Maa kliimale“
11.30 - 11.50 Erko Jakobson ja Liisi Jakobson (Tartu Ülikool)
„Eesti kliima ekstreemumid 21. sajandil globaalsete kliimaprojektsioonide põhjal“
::::: Teine sessioon (modereerib Martin Ligi)
13.00 - 13.20 Liis Sipelgas, Age Aavaste, Sander Rikka, Siim Pärt, Rivo Uiboupin, Rain Elken, Joonatan Kama ja Jana Põldnurk (TalTech)
„Hüdroloogia kaugseire teenus: veega kaetud alade tuvastamine Sentinel-1 ja 2 andmetest“
13.20 - 13.40 Laura Argus, Ele Vahtmäe, Jonne Kotta, Kristjan Herkül, Birgot Paavel, Ilmar Kotta, Martin Ligi, Tiit Kutser (Tartu Ülikool)
„Madala rannikumere kaugseire Läänemeres“
13.40 - 14.00 Krista Alikas, Reiko Randoja, Kersti Kangro (Tartu Ülikool)
„Kaugseire andmete tugi Eesti järvede seisundi jälgimisel“
::::: Kolmas sessioon (modereerib Mihkel Kaha)
14.30 - 14.50 Mait Lang (Tartu Ülikool)
„Kaugseire metsanduslikud rakendused Eestis“
14.50 - 15.10 Mihkel Kaha (Tartu Ülikool)
„DSLR kalasilma objektiiviga poolsfäärikaamerate projektsioonimudeli koostamine ja vinjeteerimise kalibreerimine“
15.10 - 15.30 Allan Sims (Eesti Maaülikool)
„Metsade inventeerimine kaugseirega üksikpuude kaupa“
15.30 - 15.50 Urmas Peterson ja Jaan Liira (Tartu Ülikool, Eesti Maaülikool)
„35 aastat lageraiealasid Eestis“
:::::: Posterettekanded
Alexander Marsh
„Evaluation, comparison, validation of smart phone application for measuring leaf angles“
Anastasia Rodygina, Naghma Afreen, Senyang Li
"Deriving forest growth variables with Sentinel-1 and Sentinel-2, and Lidar"
Artjom Vargunin, Aleksandra Bratic
"Cloudiness in Baltic Sea Region"
Christel Rose Bachmann
"Tracking the impact of spatial habitat changes on the breeding colonies of the Rook in Tartu"
Jason Scott Cordova
"Usability of lidar to map archeological sites"
Kaire Toming, Evelyn Uuemaa, Hui Liu, Kmoch, Alexander Kmoch, Tuuli Soomets, Tiina Nõges, Tiit Kutser
"Järvede biogeokeemiliste näitajate hindamine kaugseire abil“
Kersti Kangro, Anne-Mai Pall, Krista Alikas
"Cyanobacterial bloom parameters in large eutrophic Lake Peipsi: a view from Sentinel 3"
Kersti Kangro, Marju Tamm, Rene Freiberg, Martin Ligi, Ilmar Ansko, Krista Alikas
"Chlorophyll a detection from absorption measurements for various lake types"
Lea Hallik, Martin Menert
"Bringing Earth Observation closer to each citizen with the Satiladu service"
Marieke Scheel, Gregor Mattedi, Kristjan Ait
"Forest fire assessment with Sentinel-2/3 in boreal forests"
Mariliis Kolk, Lisanne Siniväli, Sinoj Kokulasingam
"Analysis of climate predictions using python"
-------------------------------------
Video tegi UTTV.
Täname Tartu Ülikooli, Eesti Maaülikooli ja Eesti Keskkonnaagentuuri.
Peakorraldaja Urmas Peterson
Korraldaja abi Karin Pai