Egyéni vállalkozás alapítása, működtetése, könyvviteli szabályok, adózási lehetőségek 2023

  Рет қаралды 4,567

Mart László

Mart László

Жыл бұрын

Az egyéni vállalkozás alapítása, könyvviteli szabályai, választható adózási formák, Szja, Tb, Szochó, Áfa, alnyi áfa mentesség és helyi iparűzési adó. Szünetetletetés és megszűntetés, adóhatóság előtti képviselet, átalányadó. Hogyan kezdjünk neki, mit kell fizetni, hogyan lehetünk adómentesek és járulékmentesek? Mi a helyzet az egyetemi tanuló hallgatói jogviszony és heti 36 órát elérő munkaviszony melletti egyéni vállalkozás esetén?

Пікірлер: 13
@reducation8835
@reducation8835 10 ай бұрын
Köszönjük ezt a hasznos videót 🙌
@ADOGURU
@ADOGURU 10 ай бұрын
Szívesen!
@hajnalkakeglovits8980
@hajnalkakeglovits8980 9 ай бұрын
Az egyéni vállalkozói tevékenység minimum 1 hónapig és legfeljebb 3 évig szüneteltethető. A 2021. július 1-jét megelőzően bejelentett szünetelés legfeljebb 2 évig tarthat, a 2017. január 1-jét megelőzően bejelentett szünetelés legfeljebb 5 évig.
@dominikandorko5502
@dominikandorko5502 Жыл бұрын
Kedves László! Szeretném megkérdezni, honnan szerezted meg azt a tudást amivel most is rendelkezel, mérlegképes vizsga elvégzése után, illetve munkatapasztalat/ gyakorlat mellett, milyen forrásokból szereztél tapasztalatot, szakmai tudást? Estleg valami szakmaikönyvből, cikkekből vagy szimplán az adótörvényekből, jogszabályokból? Rendkívül érdekelne, mit ajánlanál a kezdő könyvelők/ leendő adótanácsadóknak hogy fejlődjenek.? Köszönöm!
@ADOGURU
@ADOGURU Жыл бұрын
Köszönöm az elismerést. Véleményem szerint a mérlegképes fokozattal valós adózási tudást nem szerez senki. Amit megtanulsz nagyon jó az a könyvelés a számvitel nagyvállalati szinten. A hazai kis és középvállalkozások adózásáról a tananyag amikor én tanultam szinte egyenlő volt a nullával. Amikor adótanácsadó lettem, akkor sok adót tanultam, differenciáltan egyéni vállalkozásokra vonatkozó adózást is, de amit tanultam a nem a mai hatályos adózási jogszabály. Sok könyv és cikk van, de azt már mindig átmegy egy szerzőn, aztán vagy jó vagy nem, így én maradok a jogszabálynál. Ugyanis adótanácsadóként pont ez a dolgom, az adójogszabályok értelmezése. Amikor megfejtem, akkor párosítom a könyveléssel és beültetem az informatikai térbe. Ezt követően már csak a változásokat kell tudni követni és igen mivel napi szintű gyakorlatom van, bizonyára ez köszön vissza a videóból is, hiszen legalább 100 egyéni vállalkozás alapítását és 50 cég alapítását adózási oldalról koordináltam, valamint ismerem a hatósági joggyakorlatot is, képviseltem már egy két ügyfelet ellenőrzések alatt is, igen sikeresen, valamint "szerintem szerintedre" könyvelőktől ellenőrzés alatt és bírság kilátásba helyezése alatt átvett adóalanyoknál tettem rendet és vonattam vissza bírságot. Mindeközben jól megismertem a különböző hivatalok belső gondolkodásmódját. Rendszeresen járok továbbképzésekre, nem csak kötelezőre, az szinte semmire se jó, csak arra, hogy az engedélyeid fenntartsd. Aztán fontos a szakmai alázat, sose hidd el magadról, hogy mindent tudsz, mert az ebben a szakmában lehetetlen, inkább mindig járj nyitott szemmel és füllel, hallgasd a nagyok kommentjeit és levezetéseit, de kritikával kezeld, mert senki se tévedhetetlen. Amikor kijön egy jogszabály, akkor elemezni kell, nem pedig azzal foglalkozni, hogy más mit mond, amikor minden tizedik mondatot elolvasta, aztán könyvelők pedig akik alapjába véve számvitelesek elkezdenek "szerintem szerintedre" adót megállapítani. Ez hiba, a hatóság a jogszabályt nézi és értelmezi, nem pedig azt, hogy ki szerint mit kell csinálni. Tehát a komoly tudást jogszabályból lehet megszerezni és a közlönyben kell elmélyülni. Ha ellentmondás van alapelvekre visszavezetve fel kell oldani- ha nagy az ellentmondás akkor állásfoglalásokkal feded le magad. Amikor három hivataltól ugyanaz jön, és túl vagy az ügy ellenőrzésén is, melyet már megtapasztaltál, hogy jól megy, kiaalakul az egészséges szakmai önbizalom.
@dominikandorko5502
@dominikandorko5502 Жыл бұрын
@@ADOGURU Köszönöm szépen, hogy megosztottad a tapasztalataidat, meglátásaidat, sajnos igen a mérlegképes könyvelő szakma megszerzésével, nem jut az ember hozzá rögtön ahhoz a készségekhez, képességekhez, amik tükröznék azokat a gazdasági eseményeket melyek a való életben is előfordulnak (többnyire) ezért gondoltam hogy a szakmában végzett munka/gyakorlat mellett muszáj máshonnan is fenntartani a tudást, haladni, követni a jogszabályváltozásokat.( pl adózónán meglátásaim szerint rengeteg hasznos, és konkrét sűrűn előforduló gazdasági eseményekről írnak részletesen) Ezek a továbbképzések egyébként vannak valami kritériumokhoz kötve, vagy bárki bármikor részt vehet rajtuk?
@ADOGURU
@ADOGURU Жыл бұрын
@@dominikandorko5502 Csupán előfizetéshez.
@nikolettbalazsi989
@nikolettbalazsi989 6 ай бұрын
Nagyon szépen köszönjük ezt a videót! Számos filmnél bántam már meg, hogy 1-1,5 órát rászántam. Most ezt nem mondhatom el, sőt, kifejezetten értéket adott az életemhez, hogy végignéztem! :)
@ADOGURU
@ADOGURU 5 ай бұрын
Köszönöm.@@nikolettbalazsi989
@I3lanco.
@I3lanco. 25 күн бұрын
hát itt nemérdemes csinálni semmit....ez olyan bonyolult meg annyit kell adózni hogy rengeteget...
@ADOGURU
@ADOGURU 25 күн бұрын
Minden kezdet nehéz sajnos, de sok sikeres és gyarapodó vállalkozás van. Az adózás az egyik legnehezebb és legbonyolultabb dolog Magyarországon, sajnos ez így van, de ezen feladatok elvégzése a szakember dolga. A vállalkozónak csak az alapokat kell átlátni és megérteni, persze ez nem egy óra alatt megy és változik is. Azt is szoktuk mondani, hogy a siker kulcsa a vállalkozói típusú személyiség, ehhez is kell bizonyos veleszületett képesség és tanult készség pl: nagyon jó bizonytalanság tűrő képesség, döntéshozó és lényeglátó képesség. Sokszor pár másodperc a siker egy jó üzlet létrehozásához, jó helyen, jó időben, jó döntést hozni, persze ez nem mindenkinek meg, sőt egyenesen azt szeretik, ha a bonyolult feladatokat mások végzés és a részfeladatokat saját maguk irányítással. Erre jó a munkavállalói forma, hiszen a vállalkozónak lenni az létforma, a maga összes előnyével és hátrányával együtt, de az önmagában nem állja meg a helyét, hogy itt nem érdemes csinálni semmit. Akinek van jó ötlete, rászánja a pénz és időt, sikeres lehet még mindig, bár a gazdasági környezet jelenleg szűkül. Egy vállalkozás mindig tele van piaci kockázatokkal, csődbe is lehet menni és milliárdossá is válni. Ez nagyban múlik a külső lehetőségeken, de a vállalkozó attitűdjén szintén. A legfontosabb kérdés, hogy valaki önálló, vagy alkalmazott akar lenni. Van aki kimondottan szereti ha irányítják és nincs rajta felelősség, van aki pedig egyenesen a "főnök" jelenlétét sem tolerálja én saját maga akar döntéseket meghozni. Alapjába véve személyiségjegyek kérdése, hogy ki a született vezető, vállalkozó, vagy munkavállaló. Ez nem az jeleni, hogy aki munkavállaló nem jó szakember, sőt. A saját szakmájában lehet valaki kiváló, csak pont a saját felelősséggel együtt járó dolgokat pl. adminisztráció, önadózás nem szereti. Azonban tapasztalataim szerint a vállalkozói lét, feltéve ha sikeres, sokkal magasabb életszínvonalat és jövedelmet képes biztosítani mint a munkavállalói létforma, bár ez munkakör és munkahely függvénye is.
@I3lanco.
@I3lanco. 24 күн бұрын
@@ADOGURU Köszönöm szépen a válaszod!:D Közben rájöttem arra is hogy nekem nem is lenne jó az egyéni vállalkozás hiszen egy autóval már ki is meríteném a 12 milliós bevételi határt. xD Cég kellene nekem vagy Kft. de ezek már túl bonyolultak lennének számomra úgy gondolom :/ Majd utána nézek azért :)
@ADOGURU
@ADOGURU 24 күн бұрын
@@I3lanco. Ne céggel kezd. Az autó ktg. 500 km/ hó bizonylat nélkül elszámolható egyéni vállalkozásra, persze gazdasági több a fogyasztás az más kérdés. Amennyiben haszongépjárműről van szó, költségelhető, bizonyos feltételek fennállása esetén.
Gyakori Kérdések a Vállalkozásindításról | VIBES
19:56
ÁFA - amit az áfáról tudnod kell
28:39
Vállalkozás Okosan
Рет қаралды 14 М.
IQ Level: 10000
00:10
Younes Zarou
Рет қаралды 10 МЛН
БИМ БАМ БУМ💥
00:14
⚡️КАН АНДРЕЙ⚡️
Рет қаралды 4,7 МЛН
Каха заблудился в горах
00:57
К-Media
Рет қаралды 9 МЛН
Double Stacked Pizza @Lionfield @ChefRush
00:33
albert_cancook
Рет қаралды 110 МЛН
Vállalkozás: az ötlet | vársz a tökéletes ötletre? Ne tedd! | Cserta Alexandra
19:46
Gyógytornászból befektető: "A megtakarításom a négyszeresére nőtt"
30:13
Szendrei Ádám - Pénzügyi Szabadság
Рет қаралды 13 М.
Átalányadó 2024
31:55
Vállalkozás Okosan
Рет қаралды 6 М.
Átalányadó 2024
47:40
Mart László
Рет қаралды 1,3 М.
Vállalkozás indítása - Hogyan készíts üzleti tervet? 🥇
16:36
SikerVitamin - Így leszel sikeres vállalkozó!
Рет қаралды 9 М.
A vállalkozási formák, a vállalkozás alapítása és működtetése | Pálfy Gyula
25:24
💰Vállalkozás beindítása, papírok, pénz
25:29
ST22
Рет қаралды 98 М.
Átalányadó, legfontosabb tudnivalók közérthetően
9:31
Hiteles András
Рет қаралды 15 М.
Vállalkozás indítása - Mennyi kezdőtőke kell egy vállalkozás biztonságos elindításához? 🥇
19:53
SikerVitamin - Így leszel sikeres vállalkozó!
Рет қаралды 1,8 М.
IQ Level: 10000
00:10
Younes Zarou
Рет қаралды 10 МЛН