Elérhető repülés: így jöttek létre a fapados légitársaságok (Ep. 160)

  Рет қаралды 81,096

Aeropark Budapest

Aeropark Budapest

3 жыл бұрын

Gyors fordulóidő. Gyaloglás a géphez. Kisméretű kézipoggyász, ami nem mindig lehet a kabinban. Azon a helyen ülünk, amit a foglalási rendszer kioszt. A jegyár nem tartalmazza a fedélzeti ellátást, és olykor szétültetik a barátokat. A légitársaságok pedig jellemzően nem a központi repülőtereket használják. Olcsó jegy, minimális szolgáltatás, költséghatékony működés. Sok utas jól ismeri a diszkont légitársaságok fő jellemzőit. De hogyan alakult ki ez a modell? Mikor jelentek meg az égbolton az első fapados járatok? Sokan azt gondolják, hogy a diszkont cégek a 90-es években tűntek fel, ám a történet valójában jóval korábban kezdődött.
Hogyan próbálták elgáncsolni és ellehetetleníteni a Pacific Southwest, valamint a máig működő Southwest légitársaságot a konkurensek? Milyen repülőterekről üzemeltek az első vállalatok? Milyen szerencse kellett a talpon maradásukhoz? Hogyan kezdte meg működését a Ryanair és az Easyjet? Hol tart ma Wizz Air? Történetek a diszkontvilágból. (Szerkesztő: Kránitz Balázs)
Zenék:
- Music by Adam Vitovský
- Dar Golan
- Aries Beats - / ariesbeats

Пікірлер: 199
@rocko44444444
@rocko44444444 3 жыл бұрын
volt itt már mindenről videó: stewardessekről, pilótákról, vilgájráványos nem repülésről, állati logisztikáról, PALT buszról, terminálépítésről. én szeretnék egy (több) bemutatkozóvideót a csapatról, kik vannak a kamera túl oldalán. Gáborról azért már hellyek-közzel volt némi bemutató, és szeretnénk többet tudni Dánielről, Balázsról, a csapat többi tagjáról, ők hogyan kerültek a repülés közelébe, nekik mit jelent ezt, és így tovább. engem mindenképpen érdekel, és azt hiszem nem vagyok ezzel egyedül.
@monikasomogyinemuller7304
@monikasomogyinemuller7304 3 жыл бұрын
Csatlakozom! Ilyen tartalmakat én is szívesen látnék!
@raczattila6795
@raczattila6795 3 жыл бұрын
Igen ezt én is támogatom ;)
@utalomAlibbantakat
@utalomAlibbantakat 3 жыл бұрын
Valoban ez is 1 érdekes téma 😃
@MiklosGrof
@MiklosGrof 3 жыл бұрын
A legszàrnyalóbb foglalkozása Somogyi Tóth Dánielnek van, merthogy karmester a Kodály Filharmonikusok Debrecen élén és a cívis város zenei vezetője, színpadon, ha olyan a darab, néha egy A340-600-ra emlékeztet felszállás közben.(tényleg). Balázs meg egy gömböc, joviàlis újságíró, akit a foglalàsi rendszerek szívesen tesznek a súlypont közelébe.:-)))) De hát egy ilyen orgànumhoz arra hangolt test is szükséges.(Cserháti Zsuzsa is akkor énekelt a legjobban, amikor szó szerint hozzá testesült a hangjàhoz.) Amúgy én is támogatom az ötletet, de akkor legyen egy profi werkfilm.
@cppguy16
@cppguy16 3 жыл бұрын
A Southwest story lényege, hogy olyan kegyetlenül megbüntették őket, mint soha senkit a történelemben, és pont ettől kezdtek el szárnyalni. A Love Field nagy kedvenc volt az üzletembereknél, mert a belvárosban van, nulla utazásra a céljuktól. Mikor megépült a szép új reptér, minden más társaság odament, és a Southwest teljesen kisajátította az egész Love Field-et. Később rájöttek a hibára, de a Southwest senkit nem engedett vissza, így az üzletemberek kizárólag Southwest-el repültek. A versenytársak dühükben kiharcolták, hogy a Southwest csak úgy tudjon Dallas-ba repülni, ha közben valahol az államon kívül leszállnak. Tehát nem volt több közvetlen járat lehetőségük. De ez balul sült el, mert közben kiderült, ez az előnyös model. Fordult a kocka, a fapados lett a nyereséges. Los Angeles - Love Field közvetlen járat helyett leszálltak Las Vegasban, ott kicserélődtek az utasok, aki Salt Lake City-be ment az leszállt, aki Las Vegasból jött az felszállt, és tökéletesen kioptimalizálták. Csupán 30 perces fordulók, a tovább utazók le se szállhatnak. Nincs helyjegy, mindenki odaül ahova akar, ezért nem tartják fel a folyosót. Aki külön fizet, először szállhat fel. Csak mogyoró és üdítő, nincs konya / galley, legalábbis nem melegítenek. Vásárolni lehet kaját, de csak telefonnal lehet fizetni érintés mentesen, nincs készpénz, macera a visszajáróval. Mivel a bőrönd ingyenes, az utasok nem visznek fel extrém méretű és súlyú poggyászt, így gyorsabb a ki-beszállás. Persze a Ryanair ezt sokkal tovább fokozta, Amerikában nincs is olyan extrém fapados, mint ők. De a Southwest-nek köszönhetően September 11 előtt olyan volt repülni, mint távolsági buszozni vagy vonatozni. A repülőterek buszpályaudvarra hasonlítottak. Emlékszem csak bementünk a repülőtérre, ledobtuk a bőröndöt a járdán (!!), közvetlenül a kapuhoz sétáltunk, beszállás, kiszállás 5 perc, biztonsági ellenőrzés akkor 10 másodperc sem volt, csak egy fémérzékelő kapu. Burbank különösen pályaudvar-szerű, ahogy a gép földet ért, 6 perc múlva már az utcán voltunk, ha nem volt bőrönd feladva.
@tamastorok8512
@tamastorok8512 3 жыл бұрын
A repüléshez a 70-es, 80-as években szokott utasnak elveszett a repülés álma a fapadosokkal. Közlekedési eszközökké degradálódtak. Ez a fejlődés és jól van ez így mert azért megmaradt a lehetőség az álomutazásra is.
@gergelyturcsanyi6743
@gergelyturcsanyi6743 3 жыл бұрын
Ez a combhosszúságmérés nagyon jó ötlet volt.
@ferencnorberttoth4991
@ferencnorberttoth4991 3 жыл бұрын
Azt hiszem, hogy ma már nincsenek akkora külömbségek a jegyárak között, ha előre foglalunk. Én tavaly jöttem haza Dublinból, 125 Euró volt. No de, ülést én választottam, priority beszállás, 30 kg-os poggyász... Az AerLingus ennyiért hozott haza. Kényelmes székezés, konkrétan le is feküdhettem volna, mert nem ült mellettem senki. Ettem egy finom szendvicset 5 Euróért (Írországban a vonaton is ennyi), nem vettem semmi kacatot, jól utaztam. (többször is). Egyszer hazajöttem meg visszamentem a Ryanairral ... Számomra kényelmetlen volt, a szendvics ugyanúgy 5 Euró volt. Kb. 30 Euró volt a jegyár eltérés, nekem megért ennyit.
@amammut
@amammut 3 жыл бұрын
Újra egy nívós , élményszámba vehető videó , Balázs ismét fantasztikus , köszönjük ! Tengermély tiszteletem mindenkinek , aki részt vett az elkészítésben ! ! ! :-)
@drsosi
@drsosi 3 жыл бұрын
Profi vagy mint mindig!
@benceposta6052
@benceposta6052 3 жыл бұрын
A német tv/ youtube tele van nagyon szinvonalas repulesrol szolo dokuval, régebben mindig azon gondolkodtam, hogy vajon nalunk miert nincsen nem hogy szinvonalas de meg csak doku se ezekrol a dolgokrol. Sose hittem volna hogy par evvel kesobb ilyen szinvonalas es erdekes dokut fognak itthon csinalni le a kalappal csak igy tovabb!!
@kaboca56
@kaboca56 3 жыл бұрын
Egyébként imádom ezt a sorozatot!!
@andreapakozdi4383
@andreapakozdi4383 3 жыл бұрын
Köszönöm Balázs,remek mint minden eddigi.Sok sikert.Élmény maga a reptér látogatás és persze a repülés is!
@karolyorosz3396
@karolyorosz3396 3 жыл бұрын
Az ilyen videókról szívesen megnéznék egy hosszabb verziót!
@bendeguzorto2667
@bendeguzorto2667 3 жыл бұрын
Király✌️👑
@zevilaga
@zevilaga 3 жыл бұрын
Elképesztő minőségű és rendkívül informatív videókat csináltok. Köszönjük, csak így tovább! A legtöbb említett, és még létező céggel utaztam már. A tapasztalataim: A Ryanair utamat (asszem Zürrich-Madrid) csak fejhallgatóval tudtam elviselni. Baromi idegesítő volt a folyamatos pofázás, reklám, vásároltatás a hangszóróból. A lábtér nulla, ellátás nincs. A mögöttem két gyerekkel utazó anyuka elkövette azt a hibát, hogy vett üdítőt meg csokit a gyerekeinek. Emlékeim szerint 60€-t kellett ezekért fizetnie. Eléggé kiakadt az összegen, de fizetett. Addig én elmajszoltam a jó kis Derecskei almámat. :) A közönség minősége is az alig vállalható szinten volt. Zajos, büdős, tolakodó emberek tömege. Az már az út elején eldőlt, hogy én többé nem repülök a Ryanairrel. Az EasyJet elég semmilyennek tűnt, sokkal rosszabbat vártam. ott is fapad volt, de egy egészen más dimenzió, mint a Ryanairnél. Bármikor mennék velük újra. A Wizzairrel talán 6 utam volt összesen. Az elején fizettem a priority boardingért, hogy aztán gyalogoljak a bádoghodályba Ferihegyen, ahol birkának éreztem magam. Senkinek eszébe nem jutott bármiféle priorityt megemlíteni, elkezdtünk ömleni a buszba, majd onnan a gépbe. Priority? Haggyukmá! Asszem Münchenbe vitt a Wizz. A hazaút az ottani kultúrált reptér legtávolabbi sarkából indult, ahol mindenáron bele akartak kötni a hátizsákom méretbe, ekkor közöltem hogy én biza fizettem a Priorityért, mégsem volt esélyem elsőbbséggel boardingolni, úgyhogy mindenki lesz szives elmenni a csába. Ezután már nem volt gond a hátrizsákom (amúgy sem túlzó) méretével. Az út sima volt, a gép vállalható kényelmű. A közönség is sokkal jobb mint a legalja Ryannél. De mind közül a kedvencem a Southwest. Atlantából vittek Austinba, amikor a beszállásnál mindenki feltűnően kedves volt. Egy késés miatt utolsóként rohanva értem el a gépet. A stewie kérte hogy várjak egy picit, mielőtt bemennék a gépbe. Elment, és adott egy jégkrémet. Elmondta, hogy látta hogy futottam, így ez most biztos jól fog esni... Elakadt a szavam... Aztán beültem a helyemre a félig teli gépen, és a pilóta épp monda a szövegét. De nem ám az általános bullshitet, hanem egy baromi vicces szöveget. Elmondta, hogy Austinban gatyarohasztó meleg van, ezért a klímát maximumra tekeri, hogy befagyjon a seggünk. Majd Austinban úgyis kiolvad. Az emberek röhögtek minden mondatán, én még ilyet nem láttam egyetlen gépen sem. Majd közölte hogy van magyar utas is az utaslistán, aki valószínűleg nem tudja hogy itt Yee-haaaaw-val köszönnek. A hangszórón át tanított személy szerint engem "Texasiul". Megkértek hogy álljak fel, és köszöntsem hangos yee-haaaw-val az utastársakat. Megtettem, erre vagy 50 ember visszayee-haaaw-zott. A másodpilóta meg kijött, és intett nekem hogy jól csináltam. Baromi nagy élmény volt, még kiszálláskor is köszöntöttek az utastársak. Imádom Texast, a texasiakat és a Southwestet.
@krisztianjuhasz4894
@krisztianjuhasz4894 3 жыл бұрын
Ez is jól sikerült kis film volt. Már várom a következőt. Egyszer én is szívesen találkoznék azokkal az emberekkel akik eddig a kis filmjeidben szerepeltek mert érdekes emberek és nagyon szimpatikusak
@tamaskadlec8641
@tamaskadlec8641 3 жыл бұрын
Nagyon jó videó volt ismét!
@npepsn
@npepsn 3 жыл бұрын
Mint mindig... ;-)
@Ahha30
@Ahha30 3 жыл бұрын
Ma végre nejemmel szakítottunk időt arra, hogy ellátogassunk az Aeroparkba :-) Felejthetetlen élmény volt:-) És a shop is gut :-) Hagytunk ott " egy kis aprót " , kaptunk ajándékot is :-) Még megyünk, az fix :-)
@tamaskalman1942
@tamaskalman1942 3 жыл бұрын
Igazán minőségi tartalom, ha ebből a témakörből kijönne egy második rész akkor nagyon hálás lennék. Köszönöm!
@TheLordKROK
@TheLordKROK 2 жыл бұрын
2022-ben is remek ez a videó :)
@gyuridora507
@gyuridora507 3 жыл бұрын
A bevezető felsorolással ellentétben jó tapasztalataim vannak. Eindhoven-be repültünk és a jegyünk persze szana-szét szólt, de a sztuvik kedvesek, segítőkészek voltak és megoldották, hogy egy helyre ülhessünk.
@udvilacka
@udvilacka 3 жыл бұрын
Azert a Hooters probalkozasat is megemlithetted volna Balazs! :D De remek video! :) Ismet minosegi tartalom! :)
@laszlozsoltnagy4828
@laszlozsoltnagy4828 3 жыл бұрын
Imadom ezt a csatornat szuper tartalmak vannak. Csak egy aprosag ehhez a kisfilmhez. 1-2 helyen le kellett vennem a sebesseget 0.75re mert az interju alany nagyon elkezdett hadarni es alig lehetett erteni mit mond. Ettol eltekintve jo es erdekes tartalom. Koszonom szepen a sok sok minosegi kisfilmet es az aldozatos munkatokat amit az LKK vegez. Sok sok erot es kitartast a tervben levo projektekhez leginkabb a PALT busz ujraepiteset varom na meg persze az uj videokat.
@valeriadr.plichta8776
@valeriadr.plichta8776 3 жыл бұрын
Nagyon tetszett ez a film is!!! A felvezető szöveg, a zene és a szakértelem fantasztikus filmbejátszásokkal és történetekkel! Így, együtt kiváló!🙂
@zoltanboros8963
@zoltanboros8963 3 жыл бұрын
Nem értem a fikázókat, nem kötelező velük repülni. De még ha nincs is másik járat, ha kifizeti az ember az extrákat, akkor a szívások jó részét el lehet kerülni. Azzal meg nem lehet mit kezdeni, aki olcsón akar mindent. Meg azzal se nagyon, ha valakinek le akar szakadni a lába néhány-száz méter sétától a gépig.
@simcloudspotting
@simcloudspotting 3 жыл бұрын
még csak most nézem de már most biztos vagyok benne hogy végig szuper!
@incis.5553
@incis.5553 3 жыл бұрын
teherszállító gép/BOING 747/ PILÓTÁVAL LÁTTAM EGY VIDEÓT, SZERETNÉM ISMÉT LÁTNI
@dzadam32
@dzadam32 3 жыл бұрын
@@incis.5553 Szüle Zsolt nevére keress a youtube-on több videó is van vele
@incis.5553
@incis.5553 3 жыл бұрын
@@dzadam32 nagyon köszönöm Sz. Inci
@TheLordKROK
@TheLordKROK 3 жыл бұрын
nagyon jók ezek a fapados légitársaságok, mert elérhetővé tettek távoli helyeken, olcsón. Eddig mindig nagyon elégedett voltam, bármerre is utaztam velük. A videó meg profi mint mindig.
@gergelyturcsanyi6743
@gergelyturcsanyi6743 3 жыл бұрын
Azért nézz rá néha a normális társaságokra is, mert van, hogy azok sokkal olcsóbbak, mint a fapados szarok.
@gergelyturcsanyi6743
@gergelyturcsanyi6743 3 жыл бұрын
@Krisztián Gulyás Olvasd el mégegyszer, amit írtam.
@tamastorok8512
@tamastorok8512 3 жыл бұрын
@Krisztián Gulyás Azért a viszonyszám nem az amit te írtál. 10 percre lakom Ferihegytől és háztól házig 7 óra volt a menetidőm a korfui szállodába. Ez az út autóval és komppal legalább 16 óra. Ez komoly előny de azért nem 2-10, 15 órával kell számolni! Ezután jöhet a számolás. Mivel irodával mentem nem tudom a repjegy mennyi volt de Ryannal 187000ft. lett volna 2 felnőtt 1 gyermek(7 éves) és poggyász részére. 3 napra kocsit béreltem, benzinnel együtt 200€-ért és ennyi. Kocsival, kompjeggyel ez megvan 130000ft.-ból. Ezt kell mérlegelni és dönteni ahogy tetszik. Az idén autóval utazóknak még kell negatív teszt is ez esetemben majdnem 100000ft. lett volna és így már jelentősen jobban jöttem ki Smartékkal és feleannyi idő alatt.
@ervinlaszlohorvath3330
@ervinlaszlohorvath3330 3 жыл бұрын
Szép és gondolatébresztő videó. A végén érintett egy, a repülésnél sokkal tágabb társadalmi jelenséget, ami szerintem lehetővé tette a "fapados" légitársaságok feltörését: ez pedig az emberek szétszóródása. (Lehet, hogy szociológiai nagytudoroknak van erre valami szakkifejezésük:-)) Az utóbbi éevtizedekben ez egyre gyorsulva jelentkezik, sok már pozitív és még több negatív következményével együtt: a családok felbomlása (korábban a nagycsaládok szétesése), az emberek elmagányosodása, az egymagában élő emberekből alkotott TÖMEG szervezetlensége és védtelensége, önszerveződésre és védekezésre képtelensége (ami akkor válik feltűnővé, ha egymással összefogó, primitívebb csoportokat zúdítanak rájuk), más téren az utazási szükségletek óriási mértékű növekedése (ma Európában tízmilliók élnek dolgoznak más országban, mint ahol felnőttek, és ezeknek igen, ahogy a videó említette, vannak rokonaik, akik néha érdeklődnek MÉG) De ehhez kapcsolódik a lakások-munkahelyek-iskolák-ovodák-nagyáruházak-orvosi_szakrendelések(amelyek egyre bonyolultabb és költségesebb de értékesebb vizsgálatokat végeznek) és még lehet sorolni. És igen távolról ide tartozik a lakosság és ezzel a területek, lakókörnyezetek polarizálódása (hú de finom voltam:-)) , amely tovább növeli a szétköltözést és ezzel a közlekedési szükségleteket. Ez nagyon messze vezet, itt abbahagyom. A lényeg: okok és következmények egymást erősítő, helyenként körbeérő láncolatának egy kicsiny szelete az olcsó repülés témaköre.
@laszlonemeth6329
@laszlonemeth6329 Жыл бұрын
nagyon jól látod
@ubul8616
@ubul8616 3 жыл бұрын
Azért azt valahogyan mégiscsak el kéne érni, hogy a vonat ne legyen drágább a repülőnél, ,legalábbis Európán belül. Vagy legalább lassabb ne legyen. A vasútnak mégiscsak kisebb az ökológiai lábnyoma, legalábbis akkor, ha normálisan és kihasználtan működtetik.
@YCbCr
@YCbCr 3 жыл бұрын
Törekvések vannak, lásd RegioJet, még ha nem is annyira nemzetközi (még?) szinten.
@Kobalta
@Kobalta 3 жыл бұрын
Ha jól emlékszem a legutóbbi EP választás kapcsán már elég sokan emlegették a témát, de nem tudom hol tart, pl. a kerozin adómentességének megszüntetésével és a repülőjegyek adóztatásával (ebben eltérések vannak a tagországok közt) meg a járvány alatt is előjött, hogy azon is változtatni kellene, hogy a társaságok üres gépeket repültetnek csak azért, hogy ne vesszen el a jövőben a reptéri helyük (aztán erről se hallottam azóta, hogy mi lett vele). E mellett persze a vasutat sem árt fejleszteni hozzá. Érdekességképpen a svédeknél már "divatba jött" a vasút használata helyette, már külön szavuk is van a "bűntudat a repüléstől"-re (flygskam).
@HydraSR
@HydraSR 3 жыл бұрын
Azért egy teltházas gép átlag jegyárai bőven a vonaté fölött vannak. Néhány utas utazik olcsóbban, a többi már drágábban. Az a legkörnyezetterhelőbb, ha kevés utassal megy a gép.
@ervinlaszlohorvath3330
@ervinlaszlohorvath3330 3 жыл бұрын
A vasút előnye az LEHETNE, ha kellően tágasan tudna utazni az utas, szinte tetszőleges mennyiségű (amit a kezében el tud vonszolni a peronon) csomagokkal. HÁT EZ PONT NINCS MEG. 2 hónapja rokonaim utaztak vonattal, és csak kiksértem őket ... hát ami azon a vonaton volt, az maga a Ryanair a négyzeten! Cserébe viszont lassú és éppúgy el kell jutni valahogy az állomásra (a csomagokkal), mint a repülőtérre. Amúgy tessék: lehet alapítani egy vasúttársaságot, amelyik olcsóbb, mint a repülőgép. A lehetőség nyitva áll, és az "ökológiai lábnyomról" folyamatosan értekezőknek van is annyi pénzük (ha már a média nagy részét képesek üzemeltetni), hogy alapíthatnának egy ilyen olcsó vasúttársaságot, ha akarnának. De nem akarnak, mert az egész ökológiai lábnyom csak egy dumarendszer a részükről. Az egész ökológiai lábnyomot úgy xarom telibe, ahogy csak bírom. Erre hivatkozva rohasztják szét az életminőségünket évről évre, évtizedről évtizedre, lassan de egyfolytában, megállás nélkül, teszik tönkre az életcéljainkat, álmainkat, és mindig akad néhány élőlény, aki normális témát és életcélt nem találván magának, beszívja és továbbharsogja a sok pusztító hazugságot.
@ubul8616
@ubul8616 3 жыл бұрын
@@ervinlaszlohorvath3330 tényleg vannak nem kevesen, akiknek vallása vagy életcélja lett a környezetvédelem. de tudjuk, hogy hülyeség ellen nincs orvosság. De azért kíváncsi lennék arra, hogy a környezetvédelem jegyében mit tett és ki, amitől a te életed rosszabb lett. A környezetvédelemtől félteni a saját életünket vagy boldogságunkat ugyanolyan baromság, mint vallásunkká, életcélunkká tenni azt.
@MrLittleringwood
@MrLittleringwood 3 жыл бұрын
Hogy sok bírálat éri ezen légitársaságokat, nem feltétlen az utazóközönségük hibája. Fapadossal utazni nem annyira a választás szabadsága, mint inkább a lehetőségeink szülte kényszer döntés. Gondolok itt arra, hogy attól mert kevés pénzem van utazásra és nem futja magasabb szolgáltatási minőségre még nem feltétlen jelenti azt, hogy szeretnék is minden békát lenyelni ami ezzel járhat. (rejtett költségmeglepik, hanyag poggyászkezelés, nyomor méretű ülőhelyek, el sem induló járatok, másnak is ugyanoda szóló jegy...) Ilyenkor persze jön a pökhendi maszlag, hogy "ha nem tetszik járj biciklivel", na ez nagyon rossz felfogás. A légi utazásra lehet tekinteni úgy is akár jelen társadalmunk generálta kényszer. Mit értek ez alatt: Attól mert csóresz vagyok, szívesen elugranék én is egy hosszú hétvégére Lisszabonba lazulni, hisz ez áramlik a képembe mindenhonnan, embernek akarom én is érezni magam néha, kell a nagy egész boldogból egy szelet. De ha nem lazulni járok oda hanem dolgozni, mert ezt is hozta magával kedves századunk, akkor is repkednem kell mert, nem árt ha otthon hagyott kölkeim még felismernek és nem csak egy fénykép vagyok számukra. Ezek a légitársaságok tették elérhetővé ezt az életvitelt, ami mára szerves része lett hétköznapjainknak. Jó ez így vagy sem mindenki döntse el maga, de ha már egy szolgáltatást nyújtok, még ha olcsó is, ne arról legyek híres, hogy mit meg nem tehetek az utasokkal, a prolijának meg amúgy is kuss.
@TheLordKROK
@TheLordKROK 3 жыл бұрын
LIKE második megnézésre is :)
@alberttar249
@alberttar249 3 жыл бұрын
Én 2019 ben találkoztam vele... Kényszerből... De bejött.... 🙂😎
@akos00097
@akos00097 3 жыл бұрын
Soha nem értettem azokat, akik szidják a "fapados" légitarsaságokat. 1. Tényleg nem kötelező velük menni...meg egyékbént is: hogy várod el ugyanazt a szolgáltatást kevesebb pénzért, mikor az egy nem fapados cég esetében sokkal többe kerül? 2. Nem lehet kibírni a szűk lábteret, a kaja hiányát 1-2 órán keresztül? És ide is ugyanazt tudom írni, mint az előző pontba: akkor fizesd ki a drágább jegyet. Ja, nincs rá pénzed? Akkor ne panaszkodj, a lehetőség megvan a drágább modellre.
@bogika98
@bogika98 3 жыл бұрын
A fapadosokkal az a legnagyobb baj, hogy a kvázi minőségi turizmust sáskajárásszerű mennyiségi váltotta fel.
@gezacsakvari8240
@gezacsakvari8240 3 жыл бұрын
Budapestről sokszor nem volt meg a megfizethető lábtér lehetősége. De ezt a problémát majd a jövő átírja.
@zoltanboros8963
@zoltanboros8963 3 жыл бұрын
@@gezacsakvari8240 Még a fapadoson is lehet a nagyobb lábterű helyre venni a jegyet. Persze plusz pénzért, de a több pénz-több szolgáltatás elvbe nem nagyon lehet belekötni.
@ferencnorberttoth4991
@ferencnorberttoth4991 3 жыл бұрын
A korábbi hozzászólásomat azért kiegészítem. A fapadosoknak köszönhetjük, hogy ma már nem luxus repülni, azért a nemzeti légitársaságok is beszálltak a versenybe. Sajnos nincs már Malév. Én hiányolom a belföldi légiközlekedést is - nem hiszem el, hogy Bp-Debrecen és hasonló járatokat nem üzemeltet senki. Máv konkurencia, azért ez már távolság. Bécsbe is van járat, 30 perc a repülőút - azért nem mindegy.
@ubul8616
@ubul8616 3 жыл бұрын
Ha Bp - Debrecen vagy Bp - Bécs viszonylaton jobb a repülő, mint a vonat, vagy akár az autó, az a világ vicce. A reptérre kijutni a városból órákban mérhető. órákkal indulás előtt ki kell érni. Ezer procedúra, mire felszáll a gép. Azért még a MÁV sem lassú annyira, hogy az Ic ennyi idő alatt ne érjen le mondjuk Debrecenbe. Bécs felé meg nem csak magyar vonat megy.
@B2BWide
@B2BWide 3 жыл бұрын
Hm. Budapestről a Vártól a bécsi Burgig autóval a kb 270 km kb. három és fél óra, beleszámítva a városi, lassabb forgalmat is. Ugyanez az út repülővel: kb. 40 perc a reptérig, 1,5 óra check-in és beszállás, kb. 50 perc repülés (felszállás-leszállás miatt, ami szinte összeér :) ), kb. egy óra check-out és 40 perc a bejutás a városba, azaz négy óra negyven perc. Onnan tudom, hogy próbáltam. Jó, az autós megoldásba nem számítottam bele a határátlépéskor várható lázmérést és társait, ami sokszorosára nyújthatja a procedúrát.
@ubul8616
@ubul8616 3 жыл бұрын
@@B2BWide 3 óra alatt a vonat is kint van. Persze ebben csak maga a vonat út van benne. De akkor is.
@B2BWide
@B2BWide 3 жыл бұрын
@@ubul8616 engem meglepett, hogy a legutóbbi két alkalomkor, amikor RailJettel mentem, majdnem négy óra volt az út Kelenföldről Wien Hbf-ig (ami persze bent van a Südtirolerplatzon, kb. a város szívében). De egyébként igen, igazad van! (Ja, és a vonatjegy 100 € felett volt ugyan, de tartalmazott egy 24 órás bécsi bérletet is.)
@viktorstavinovszky6721
@viktorstavinovszky6721 3 жыл бұрын
Budapest - Bécs 235 km egy tempomatos autóval normális forgalom mellett 125 km/h-ás sebesség mellett kint van az ember 2,5 óra alatt... Kb. A repülőút becsekollás, ellenőrzés, repülés és kiszállással együtt ugyanennyi ide. Budapest - Frankfurt am Main az 1 óra 20 perc, viszont a távolság már 1000 km, az autóval minimum 8-10 óra folyamatos vezetés megállás nélkül ( és biztosan meg fog állni az ember tankolni útközben). Szerintem a belföldi repülés rendszeres üzemeltetése idehaza nem éri meg anyagi oldalon egyáltalán, a nagyobb városokba ( Győr, Pécs, Debrecen, Miskolc, Szeged Szombathely és Sopron is jövőre , lassan Békéscsaba is), mind megy autópálya. Viszont egy Debrecen Cargo repülőtér abszolút nem halott ötlet, a sok környékén lévő nagyobb nemzetközi gyártó cégek miatt ( Lego, Electrolux, stb.). Győrben az Audi gyárban komplett vasúti szerelvényeket töltenek meg pl. Autó karosszéria elemekkel ( qmit majd Ingolstadtban raknak össze az Audi központjában).
@Hzoltan78
@Hzoltan78 Жыл бұрын
Az, hogy a fapadosok kinyírták a Malévet, és lassan már a tisztességes légitársaságok is +30%-ra székeznek egy gépet valamint pénzt kérnek a feladott poggyászért: megbocsájthatatlan!
@ezflippy8454
@ezflippy8454 11 ай бұрын
Malev nem volt fapados?
@Hzoltan78
@Hzoltan78 11 ай бұрын
@@ezflippy8454 a Malév a világ egyik legjobbja volt.
@padospados56
@padospados56 8 ай бұрын
@@Hzoltan78 éveken keresztül egy hozzá nem értö személy vezette a malévot és éveken keresztül veszteséges volt.szóval nem mondanám legjobbnak
@istvancserhati2630
@istvancserhati2630 3 жыл бұрын
Mi a különbség a lila és a fehér orrfestésű Wizzair gépek között . Csak kérdezem kíváncsiságból! Kösz!
@ZsoltHUN85
@ZsoltHUN85 3 жыл бұрын
2015 utáni festés/gép a fehér orr.
@istvancserhati2630
@istvancserhati2630 3 жыл бұрын
@@ZsoltHUN85 Nagyon köszönöm Zsolt! Üdv!
@dzadam32
@dzadam32 3 жыл бұрын
@@ZsoltHUN85 Kivéve, ha új festésű kap régi nózit vagy fordítva :)
@gerysphotos3519
@gerysphotos3519 3 жыл бұрын
3:00 "Megmertek mennyire hosszu combja van a felvetelizoknek, de gondoljunk bele mennyire mas vilag volt es mennyire elkepzelhetetlen lenne ma" - Azert en el tudnam kepzelni :DDDDDD
@Simpelll
@Simpelll 3 жыл бұрын
17:10 nel az fajdalmas lehetett
@ecsediimre8739
@ecsediimre8739 3 жыл бұрын
Én felszisszentem, amikor láttam. Kíváncsi vagyok, kellett-e vizsgálat a következő felszálláshoz.
@gergelygyulalazar2293
@gergelygyulalazar2293 8 ай бұрын
Nem biztos, hogy az olcsó repjegy az "olcsóbb" is. Én repültem egy BUD-LIS-BUD utat még 2015-ben és bizony a feladott csomaggal több volt a Wizz, mint a TAP.
@joepataki9659
@joepataki9659 3 жыл бұрын
Mi, már régóta , a South west - et használjuk, de ez nem fapados! Az nem tudom hogy milyen? Californiából, Floridába, és vissza mi ezt találtuk régóta megfelelőnek, kényelmes ülések, a lábainknak nagy hely van, az ára nagyon jó. Fejenként két nagy bőröndöt tudunk föladni, + egy egy kisebbet, amit kényelmesen a fejük fölé tudjuk elhelyezni . Kisebb táska , mindkettőnknél lehet, fel és leszállásnál , a lábunk hoz kell tenni. Az indulás, átszállás ( 1) mindig jó időben történik. Ezt használtuk már , az utóbbi időkben , Hawaiiba menet is. Mivel többször használjuk, pontok gyűlnek, így sokszor, nagyon keveset, most például, utoljára, egy fillért nem kellett fizetnünk! Californiából, Floridába. B 737 gép, abszolút kényelmes ! Ez nem fapados! A fapados , ilyen Európában!?
@aeroparkbudapest
@aeroparkbudapest 3 жыл бұрын
Elhangzik a beszélgetésben, hogy az amerikai és az európai diszkont modell egészen más. A Southwest e szolgáltatók között pedig sok mindenben eltér a többiektől.
@dzadam32
@dzadam32 3 жыл бұрын
Ez kb olyan, mint Európában a Norwegian... több mint egy sima diszkont, de mégsem hálózatos...
@laszlonemeth6329
@laszlonemeth6329 Жыл бұрын
én csak egyet kérdeznék,hogy ennek az "olcsó repülésnek" a feltalálói ügyvédekhez fordultak hogy miként lehetne ezt megvalósitani törvényes keretek között,de akkor már kellett nekik lenni 1-2 gépnek,ami nem olyan mint egy kocsi,vagy ha még nem volt, egy kis pénzzel,vagy egy kis pénzügyi háttérrel,hogy el tudjak indulni.Ugye?és még a maffiát fikázzák
@thaifold
@thaifold 3 жыл бұрын
Ismét érdekes videó volt. Soha nem repültem fapadossal, így hozta az élet. Nagyon nem is vágyok rá, sok a keringő rémtörténet. Mondjuk tízből kilencszer így is sérült bőrönddel térek haza, már megszoktam. Néha úgy érzem az enyémet egy külön barbár kezeli.
@joepataki9659
@joepataki9659 3 жыл бұрын
thaifold jót nem hallani róla
@HydraSR
@HydraSR 3 жыл бұрын
A csomagokat a ground handling cég és a reptér kezeli, nem a légitársaság. A merev, kemény bőröndök sérülékenyek, a nagyon puhákban pedig a tartalom lesz sérülékeny. Rugalmas bőrönd javasolt. És a kerekeket le kell szedni. Egyszer voltam a cargo térben, tele volt letört kerekekkel és fülekkel. A reptéri fóliázás is elég jó védelem, csak épp arany árban.
@thaifold
@thaifold 3 жыл бұрын
Valóban jó a fóliázás de gusztustalanul drága. Egyszer Thaiföldre menet összetörték a bőröndöm összes (!) kerekét, vettem ott egy olyat, amin az eladó csaj ugrált, mutatva milyen erős. Üresen volt 5,7 kiló, tehát volt benne anyag. A haza úton gondolom 8 méter magasról a sarkára (kerekére) ejtették, az beszakadt a bőrönd belsejébe. Peches vagyok, na. De volt olyan, hogy akkor egy tengerész zsákom repedt körbe úgy, hogy kb 20 cm anyag tartotta, biztos voltam benne sok minden hiányzik előle, hisz még a szalagról is szedegettem össze a cuccaimat. Nem hiányzott, ellenben egy bécsi színész határidő naplója került bele pluszban, nem is értem hogyan. Örült amikor visszakapta. (levélben) :)
@zoltanboros8963
@zoltanboros8963 3 жыл бұрын
Nem olyan rémes. Úgy kell nézni, mint a repülőbaleseteket, hogy a nagyon sok járatba néha becsúszik valami gixer. Arról hall az ember, de a nagy többség rendben lemegy. Ha pedig az ember hajlandó kicsit többet fizetni, akkor a szétültetés és hasonló szívatások sincsenek. Személy szerint én azt sem éreztem soha megalázónak vagy ilyesmi, hogy ki kell sétálni a betonon a géphez. Sőt, inkább érdekes számomra látni kívülről is a gépet.
@utalomAlibbantakat
@utalomAlibbantakat 3 жыл бұрын
Én a westjet nevű cégre lennék kiváncsi, kár hogy csak kanadában repülnek (ha igaz) de imádom a karácsonyi müsoraikat 😃 a télapós a kedvencem kzfaq.info/get/bejne/sK91fNmal7PZdZ8.html és a légiutaskisérök sokszor humorosak 😃 kzfaq.info/get/bejne/etOCY9ablpvFeJc.html
@dius5157
@dius5157 3 жыл бұрын
Wizz-el repültem Portóba olcsón, még a szendvics is belefért.😄 Nekem semmi gondom nem volt. Anyukám rendszeresen repüli a BUD-OPO-BUD vonalat, soha semmi panasza nem volt.
@baloghjozsef457
@baloghjozsef457 2 ай бұрын
Nem volt még szükségem repülővel utazni, és biztos, hogy a fapados légitársaságokat kerülni fogom, ha mégis egyszer repülni akarok. Európa közlekedése elég fejlett, úgyhogy kontinensen belül maradok a szárazföldi eljutásnál. A repülést meghagyom a nagy távolságú, interkontinentális utakra, amennyiben lesz ilyen az életemben. A repülés rendkívül drága közlekedési forma, viszonylag kevés utast képes szállítani, nagyon szennyezi a légkört, órákkal az út kezdete előtt már meg kell jelenni a repülőtéren stb. Minél kevesebbszer ülünk repülőre, annál jobb.
@gzmakettvilag6203
@gzmakettvilag6203 3 жыл бұрын
14:00 na itt láthatunk egy igazi Ryanair-es leszállást. Az a tipikus koppanós, szárnymegterhelő landolás
@tamastoth-bezeredi5937
@tamastoth-bezeredi5937 3 жыл бұрын
Én már 1982-ben , 11 évesen repültem. Akkor kiváltság volt repülni. A fapadosok túltolták, túl sok lett belőlük.
@gaborsimic8359
@gaborsimic8359 3 жыл бұрын
Érdekességként mondom hogy amikor ‘95-ben elöször jöttem ki Londonba, akkor még csak a Malév meg a British járt közvetlenül BUD és LHR között, és a jegyár £175 körül mozgott, turista osztályon, 26 éven aluliaknak. Volt abban az idöben az a ISIC kártya, ami kedvezményre jogosított. Azóta, szinte minden évben megteszem ezt az utat és 2004-ben, nem sokkal a WizzAir megjelenése után, volt az hogy £42 volt a retúr jegy. Azóta se...🤷🏻‍♂️
@tamastorok8512
@tamastorok8512 3 жыл бұрын
Nem is tudtam, hogy van BUD-LHR járata a Wizznek.
@tamastorok8512
@tamastorok8512 3 жыл бұрын
@Nimair Azt tudom.
@padospados56
@padospados56 8 ай бұрын
a 17:09 pilótának a leszeállása az nem menne át a vizsgán abba biztos vagyok
@laszlohorvath2236
@laszlohorvath2236 3 жыл бұрын
Hmmm ki is volt aki rohant Brüszelbe panaszkodni, hogy a csúnya állambácsi támogatást adott a Malévnek?
@dzadam32
@dzadam32 3 жыл бұрын
Nem leszek népszerű, de ha egy piaci szereplő törvénytelen támogatáshoz jut, akkor nyilvánvaló, hogy nem fogják a versenytársak szó nélkül hagyni, még akkor sem, ha a MALÉV-ról van szó...
@konyee77
@konyee77 3 жыл бұрын
Jó volt a Malév, de folyamatosan éves 10-20 milliárdot toltak bele, hogy életben tartsák. Akármennyire nemzeti légtársaság, egy ilyen kis országnak ez rengeteg pénz.
@konyee77
@konyee77 3 жыл бұрын
@@trob83 Ez igaz, és azt nem értem, hogy az EU azt a pénzt miért nem tudja lekövetni/letiltani. A Malévét le tudta.
@ssZZszs
@ssZZszs Жыл бұрын
Ma már nem feltétlenül igaz, hogy olcsóbbak..Ha hosszabb időre utazik az ember, akkor nem ússza meg feladott csomag nélkül, ha helyet is választunk, és nem akarjuk hogy200 km-re a a célunktól tegyen le a gép, aránytalanul mindig növekszik a jegyár.Ezek tükrében akkor egy nemzeti légitársaság szinte olcsóbb..Nem beszélve a kiszolgálásról, stb..
@fehercsongor7091
@fehercsongor7091 3 жыл бұрын
Nem értem, miért szidja valaki a low-cost társaságokat. Nem kötelező velük utazni, ők csak egy lehetőséget adnak olyan utazásra, ahol csak azért fizetünk, amire szükségünk van. Azt, hogy kinek mire van szüksége, mindenki maga döntheti el.
@tamastorok8512
@tamastorok8512 3 жыл бұрын
Ki szidta itt őket?
@MrLittleringwood
@MrLittleringwood 3 жыл бұрын
Ez a nem kötelező velük utazni szöveg olyan mint amikor panaszkodsz a munkakörülményeid miatt a paraszt főnököd meg a képedbe nyomja, hogy nem muszáj itt dolgozni, el lehet menni máshova. Nem feltétlen van ez így, van hogy nincs más választásod. Ettől még lehetnek az embernek elvárásai.
@peterk.6542
@peterk.6542 3 жыл бұрын
Jó-e az nekem, ha én 10 euróért repülök valahova? Első blikkre ki ne mondaná azt, hogy igen, ahogy ez a videóban is elhangzik, amíg a jegy 10 euró, nem érdekel, hogy hova visz, megyek. Habár úgy tűnik, hogy jó, de nem az! Mint az élet bármely területén, az egyensúly itt is fontos (lenne). Akkor sem volt mondjuk, amikor repülés ma már hőskorának nevezett idejében a Pan Am járatain fotelekben lehetett utazni és most sincs, amikor már akkora a fapados dominancia, hogy rengeteg helyen lehetősége sincs az utasnak olyan légitársasággal utazni, ami emberszámba veszi, még akkor sem, ha meg képes és hajlandó lenne megengedni magának... Függetlenül attól, hogy melyik végletbe tolódik ki a mérleg nyelve, az egyik sem jó. Sem rövid, sem hosszú távon! Azért, mert valami fapados, még nem jelenti azt, hogy olcsó. Olcsó akkor, amikor muszáj. Tehát leginkább, amikor és ahova konkurencia van, amúgy egyáltalán nem az. Ezt már sokan, sok helyen kifejtették, hogy jelenleg azt a kort éljük, amikor egy fapados légitársaság a népszerű útvonalakra beférkőzik, más légitársaságok alá ajánl. Amikor a többi légitársaságnak nem éri meg, vagy már nem képes az adott járatot fenntartani, bezárják az útvonalat. Ezzel a fapadosnak nem csak a konkurenciája tűnik el, hanem az egészséges kiegyensúlyozott verseny hiányában a kezdeti csalogató árai is. Igy aztán már nem csak újra többet kell fizetni, de még választási lehetőség sincs sok szakaszon. Érdemes megnézni mondjuk az Egyesült államokat, ahol ma már nem lehet eljutni valahova repülővel úgy, hogy ne fapados feltételekkel találkozzon az ember függetlenül a légitársaságtól. A másik probléma a költségcsökkentés. A fapados azt mondja, hogy azt kapja az utas, amiért fizet. Nos, ha én fizetnék a normális beszállítókapuért, hogy ne a hóban-fagyban-esőben és karámon át jussak el a gépig, megkapnám ugyan attól a légitársaságtól? Nem. Mondom másként; Ami költségcsökkentésként van megfogalmazva, azzal az iparág szereplőit teszik tönkre. A repteret, amit csak használnak, de nem fizetnek a legtöbb szolgáltatásért, a catering céget, ahol leépítenek, mert úgy sincs rájuk szükség. A személyzetet, akik maximális óraszámban repültetnek jóval kevesebb pénzért, mint mások. A kiszolgáló személyzetet, akiket szintén jóval kevesebb pénzért de több munkaórára alkalmaznak és az utasokat, akikkel elhitetik, hogy olcsóbb, de a történet végére sokszor nem olcsóbb, de legalább választási lehetősége sincs az utazó népnek eljutni oda másik társasággal, hiszen mindenki más már bezárta az adott útvonalon lévő járatát. Azt elismerem, hogy vannak Európán belül és a világban is olyan helyek, amiket a nevezett low-costok tettek fel a térképre, megannyi embernek lehetőséget adva így. Tehát eltekintve attól az egy erős pozitívumtól, hogy megannyi helyre más légitársaságokkal korábban nem lehetett eljutni, nem gondolom azt, hogy hosszú távon az iparágnak jót tesz a fapados társaságok jelenléte, éppen ellenkezőleg. Viszont amíg olyan kultúrában élünk, hogy az embereknek az egyetlen egy dolog, ami számít, az, hogy látszólag olcsó legyen és emellett semmi más, addig folyamatosan lesz létjogosultságuk és a pusztító utóhatásuk is… És akkor nem esett szó arról, hogy vajon jó-e és egészséges-e az a mentalitás, hogy mindegy hova, csak menjünk, mert olcsó...
@mekkmester8895
@mekkmester8895 3 жыл бұрын
Óriásit tévedsz ha úgy gondolod, hogy valaki azért megy valahova mert olcsó. Az ember azért utazik mert szeretne világot látni, ha éppen Berlin járható meg 6000Ft-ért akkor miért ne nézze meg Berlint? Ha nincs igény a hagyományos légitársaságra és nem tudnak versenyezni akkor menjenek tönkre, az alkalmazottak dolgozhatnak a fapadosnál is. Ez az élet rendje.
@SkywalkerTibor
@SkywalkerTibor 3 жыл бұрын
Világot látni jó dolog még akkor is ha látszólag nincs sok értelme. Kádár alatt be voltunk zárva, elhittünk mindent amit a világról mondtak nekünk. Mire mentünk vele? Tönkre. És ennek még ma is erősen érzik a hatása, még mindig sokkal több a hiszékeny ember mint amennyi egészséges lenne. Sajnos ezt meg negatív politikai erők használják ki.
@peterk.6542
@peterk.6542 3 жыл бұрын
Gondoltam, hogy az utolsó mondatot ki kéne vennem, mert elviszi a kommentet és nem az lett volna a lényege. Reagálni általában 50 dologból az utolsóra szoktak mindenhol
@fehercsongor7091
@fehercsongor7091 3 жыл бұрын
Ha eltűnnek a hagyományos társaságok, az azért van, mert nincs igény az általuk nyújtott szolgáltatásra. Ma már sokkal fontosabb a hatékonyság, az egy főre jutó károsanyag kibocsátás minimalizálása, mint hogy mindenki fotelben utazzon.
@peltarlendori7027
@peltarlendori7027 3 жыл бұрын
@@peterk.6542 A komment jó, igen is oda kell figyelni a fapadosokra, szigorúan, mint a többi cégre. Valamilyen normális szolgáltatást nyújtani kell. Ezt nemzetközi szinten egységesíteni, a szabályszegőket büntetni, majd letiltani. De lehessen olyan társaság, ahol kevés csomaggal, kaja-pia nélkül, normális térközzel lehessen utazni 2-3 órát. Nekem ez simán beleférne, az ingázóknak, és kényszerből repülőknek és a valódi UTAZÓKNAK is. Aztán vannak még a rendes kulturált turisták, + a maradék olyan akiket eltiltanék örökre a repüléstől. Százalékos arányt direkt nem írtam. Itt a lényeg az UTAZÓ és a maradék, repülőre nem való "emberek" különválasztásáról lenne szó. Az igazi az lenne ha már nem kerozin kéne a repülőgépekbe hanem valami új, olcsó, tiszta energia hogy valóban lehessen rendesen olcsón baráti módon utazni = repülni.
@akos00097
@akos00097 3 жыл бұрын
Egyszer lehetne egy interjú Váradi Józseffel. :)
@istvancserhati2630
@istvancserhati2630 3 жыл бұрын
Érdekes lenne mit nyilatkozik a MALÉV "kicsinálásáról" ! -"Csak az igazat...."!
@ccattish
@ccattish 3 жыл бұрын
@@istvancserhati2630 nem kellett ahhoz Váradi, maga a modell hordozta a buktát.
@istvancserhati2630
@istvancserhati2630 3 жыл бұрын
@@ccattish A "modellt" miért görgették évekig? Csak a bukta miatt?-Az akkori ,még a bukta előtt lett vezérig. a Malévtól akart nyugdíjba menni./MONDTA AKKOR!/--Láss csodát hamarosan követ ,vagy mi lett Ausztráliában ./Ha nem bárhol?/---Na meg a SÓLYOM légitársaság,meg a nagyasszony miniszter?Vízfüggöny ,dáridó.röhejes volt az egész!--Szegény országunk!
@ccattish
@ccattish 3 жыл бұрын
@@istvancserhati2630 megérte évekig görgetni, baromi jó kifizetőhelye volt a mindenkori politikai elitnek (kb mint most a stadionok). Úgy tömték bele az állami pénzeket, mintha nem lenne holnap. Igen, Kovács Ferenc mucsaröcsögei sajtkészítő finanszírozta a felső tízezer new yorki útjait.
@istvancserhati2630
@istvancserhati2630 3 жыл бұрын
Értem én azért ezt a népkábító kormányok PÉNZPOLITIKÁJÁT is.Azt csinálhatnak röhögve amit akarnak.-Köszi!
@bogika98
@bogika98 3 жыл бұрын
No ja. A fapadosoknak köszönhetjük, hogy - mivel repülőjeggyel is olcsóbb itt berúgni mint odahaza anélkül - leállatiasodott hordák dúlják a bulinegyedet évek óta. Azon felül kíváncsi lennék a tömeges repülés szerepére a koronavírus elterjedésében is.
@Darkcomet70
@Darkcomet70 3 жыл бұрын
Csumesz! Ahogy látom, erre nem érkezett válasz, és "megnyugtatlak", nem is fog.
@dzadam32
@dzadam32 3 жыл бұрын
@@Darkcomet70 Persze hogy nem érkezett, mert baromság
@bogika98
@bogika98 3 жыл бұрын
@@dzadam32 Kedves uram, azért mert nem érti a felvetést, attól az még nem baromság, HACSAK Ön nem járványügyi szakértői minőségben írta amit írt. Akkor viszont okulásomra kicsit részletezhetné is, hogy Ön szerint miért is baromság a sosem látott mennyiségű és tempójú tömegturizmus és a járvány gyors elterjedése közötti összefüggés valószínűsítése.
@MiklosGrof
@MiklosGrof 3 жыл бұрын
Ebben kétségkívül sok igazság van. Alapvetően minőségi turizmusra lenne szükség, nem nagy létszámokkal, nem az őrület határán. Amúgy már egy darab átszállás is erős szűrő tud lenni abban: ki kel útra és hová. A koronavírushoz a fapadnak csak annyi a köze, hogy, mint nagy tömegeket megmozgató nagy keresztmetszet, egyértelműen segített a low cost repülés a vírus széthordásában. De ebből a szempontból egész világunkra igaz, hogy fokozottan sérülékeny egy időben fel nem ismert új kórokozóval szemben. A fapadosok ehhez csak a kontinensen belüli gyorsabb terjedést tették hozzá, de lévén az egész világ bármely pontja elérhető egy másikról a legrosszabb esetben 36 óra alatt, ne csodálozzunk a drámai eredményen. Most már késő - és még ezernyi esetben lesz késő a jövőben is.
@laszlomarkus7357
@laszlomarkus7357 3 жыл бұрын
Minek a csomag? Itthon is van ruhám meg otthon is. Olyan ez mint a régi piros hetes.
@tamashollo210
@tamashollo210 3 жыл бұрын
Van bennem egy félsz, hogy a fapados akár a repülő műszaki állapotán is spórolhat. Ezt hogy lehet kivédeni?
@dzadam32
@dzadam32 3 жыл бұрын
Nem fog... a legkevesebb hogy a működési engedélyével játszana
@aeroparkbudapest
@aeroparkbudapest 3 жыл бұрын
Ez egyáltalán nincs így, ráadásul a diszkontok többsége a legfiatalabb flottákkal rendelkezik.
@adamszecsi4753
@adamszecsi4753 3 жыл бұрын
Ezen nem tud spórolni. Nem javít meg valamit, ami kell ahoz, hogy a gép felszálljon? Vagy későbbre halasztja, megkockáztatva egy meghibásodást? Ennek nézz utána jobban.
@viktorstavinovszky6721
@viktorstavinovszky6721 3 жыл бұрын
Épitőiparban dolgoztam. Oke, hogy a műszaki dolgokon nem tud spórolni, de az olcsón alkalmazott humán erőforrás, az vagy kiesik az alkalmazásból ( kevés bér, és rendezetlen magánélet
@dzadam32
@dzadam32 3 жыл бұрын
@@viktorstavinovszky6721 nem baj ha nem értesz valamihez, de legalább hulyeseget ne terjessz
@MiklosGrof
@MiklosGrof 3 жыл бұрын
Ez a klasszikus "letehetetlen" összeállítás. Érdekes, alapos, profi, remek az interjú - leszámítva, hogy egy flexfil nem ártott volna, mert akkor van háttér is, amúgy jó ötlet a gép hasa alatti beszélgetés, csak ne égjen be a mögöttes rész sem - , szuperek a háttérbejátszások, maximális gratula hogy ezeket előástad. Másfelől a téma azért szomorú, mert az a környezeti és turisztikai rombolás, melynek hatásait csak a koronavírus fogta meg valamennyire az utóbbi hónapokban, ugyancsak ennek a repülési szegmensnek az eredménye. Maga az anyag viszont úgy remek ahogy van - de hát a Kránitz Televíziótól nem is várhatnánk mást. Most rohanhatok dolgozni, mert annyira lekötött, hogy konkrétan késésben vagyok. :-)))
@aronszegedi8768
@aronszegedi8768 3 жыл бұрын
Mondjuk a környezet szennyezés témaköre azért érdekes, mert valahogy mindig a fapadosokat szidjuk, de soha sem a tradicionális légitársaságok félig üres gépeit, vagy pl. az Austrian Airlines Bécsből induló belföldi járatait. A probléma szerintem sokkal inkább azzal van, amikor bizonyos emberek (nagyrészt üzleti utasok) akár napi szinten is a szomszéd városba is repülnek illetve, hogy az ő kiszolgálásukra üzemelő fél üres járatok közlekednek. Ennek ellenére a környezetvédelem valahogy azokat találja meg akik évente 1-2 szer repülnek nyaralni, vagy külföldön tanulnak/dolgoznak és mennek haza családot látogatni. Nem attól lesz szennyező a jegyed, hogy 10€-t fizettél érte, sőt ha egy majdnem teli Wizz Air járaton utazol a rád eső szennyezés szignifikánsan kevesebb, mint egy Lufthansa gépen...
@MiklosGrof
@MiklosGrof 3 жыл бұрын
@@aronszegedi8768 Annyiban sajnos jogos szidni a fapados modellt a környezetvédelem vonatkozásában, hogy ha nem lenne 10 EUR a jegyár, nem repkedne boldog-boldogtalan és pl egy orvosnak eszébe nem jutna Londonban ügyelni a hétvégén, mert ezzel a jegyárral még az is bőven belefér hogy a kontinens másik felén egészítse ki az itthon meg nem kapott jövedelmét. A Ryanair éves utasforgalma valami 160 millió körüli (vagy kb. ekörül. nézz utána.) Napi 1600 járat közlekedik és okádja a CO2-t bele a légkörbe. Mint repüléskedvelő, nyilván én is imádok repülni. De nyugodt akkor lennék, ha ez a bődületes CO2 mennyiség nem keletkezne azért, mert elég olcsó a repülőjegy ahhoz, hogy milliók férjenek hozzá, VAGY olyan technológia (hidrogénhajtás, elektromos repülőgép, stb.) állna rendelkezésre, amelynek révén ezt a mobilitást felelős lelkiismerettel is engedélyezni lehetne. Per pillanat jó ütemben haladunk a Föld meggyilkolása felé e fapados forradalommal (is), mert a légkör nem tud továbbszámlázni és ennyi CO2-t a Természet képtelen elnyelni. Abban igazad van, hogy a hagyományos légitársaságok félig üres gépeinek közlekedtetése legalább akkora merénylet a Természet ellen a jelenlegi helyzetben, hogy a slotok megtartása miatt reptetett üres(!) járatokról ne is beszéljünk. De ahogy nézem, az emberi hülyeség csak fokozódik - a nemzetközi helyzetről nem is beszélve. Másfelől érzelmileg érthető, hogy repülésre vágyunk, ebből a szempontból maximálisan meg tudom érteni azt a látszólag gyermeteg örömet, amely a fedélzeten is látható. Én sem lettem volna más - csak szerencsére, repültem már annyit, hogy csak akkor szeressem átélni, amikor annak valami indoka is van.
@endrekiraly1619
@endrekiraly1619 3 жыл бұрын
Én csak az együtt utazók szétültetését nem tudom tolerálni. Ezt aljas gazemberségnek tartom.
@bogika98
@bogika98 3 жыл бұрын
Két órát ki lehet bírni a zasszony nélkül.
@attilabalazs5903
@attilabalazs5903 3 жыл бұрын
Nem ültet szét ha fizetsz érte, én akinek ez nem ér egy ft-t se annak olcsóbb jegy neked akinek ez fontos annak drágább... minden csak megközelítés és nézőpont kérdése.
@endrekiraly1619
@endrekiraly1619 3 жыл бұрын
Ja, végül is a moziban is lehetne felár az egymás melletti helyekre....
@attilabalazs5903
@attilabalazs5903 3 жыл бұрын
@@endrekiraly1619 Ha úgy olcsóbb volna a jegy, lehet hogy a moziban sem zavarna. Miért olyan nehéz elfogadni, ennek a rendszernek a működését? Nagyon egyszerű csalogatóan (néha nevetségesen olcsó) alapjegy ár és minden más szolgáltaáts fizetős és ha mindent is megveszel pluszban akkor kb. ott leszel vagy drágábban mint a hagyományos légitársassággal. De azért általában az emberek eltudják engedni az "extra" szolgáltatások egy részét, így saját magad tudod össze küzdeni, hogy neked mi ér plusz pénzt. (nekem semmi, és kéjes érzéssel tölt el, hogy 20k alatt meg van általábban kettönknek az oda-vissza repjegy bárhova europában) Ha minden is kell akkor meg repülsz mással. Bár ne legyenek illuzióid, hogy a "nagyok" jobbak, velük is repülök elég sokat és ott is megy a matek a csomagon (az összes meghirdetett jegy ár feladott pogyász nélküli) sokanál nem tudsz üllőhelyet választani alapból semmikor, csak súlyos plusz pénzért (A kedvencem a TAP volt mikor 60%-ban üres 330-ason elkezdte "besorsorsolni" a parasztokat a középső sor középső ülléseire, majd a követekző delikvenseket a középső szélső és a 2-es sor szélső(folysó) melleti helyeire, mondván, hogy együtt ülsz, de biztos ne akarj 12 órát repülni középen)
@balazspetho5636
@balazspetho5636 3 жыл бұрын
Engem a fapadosok, fapadosok most már szinte kivétel nélkül kellemetlen utazó közönsége, és a fapados BUD airport remekül leszoktatott a repülésről. (Tudom ez utóbbi elvileg valamit javult.) Nyaralni 1500-2000-re is már inkább autóval megyünk annak minden nyűgével együtt. :-( Repülni csak ha tényleg muszáj és semiképp nem teszem ki magam annak a tortúrának, hogy még gyereket is vigyek magammal. Fapadossal repülni egyébként kizárólag olyan időszakban olcsóbb, amikor senki nem akar repülni. A "főidényre" már olyan érdeklődés van, hogy a repjegyek árai (feladott poggyásszal és helybiztosítással) nálam többször meghaladta a hagyományos árait. Legutóbb Párizsból AirFrance-al volt olcsóbb decemberben, mint 5 perccel később induló fapadossal...
@bogika98
@bogika98 3 жыл бұрын
Egyszerűsítsük le. A repülés, ami akár még húsz éve is egy elit dolog volt, jórészt a fapadosoknak köszönhetően mára elprolisodott. Az utazóközönség átlagszintje a hatvanas évek szabolcsi munkásvonatainak (fekete vonat) szintje körül áll.
@tamastorok8512
@tamastorok8512 3 жыл бұрын
@@bogika98 Nagyon fájdalmasan van igazad. Ahová csak tehetem autóval megyek a fentiek miatt. Az idén a korlátozó és negatívan diszkrimináló szabályok miatt a Smartwingsel utaztunk Korfura és jöttünk haza a héten. Ryan, Wizz még nem volt.(szerintem nem is lesz) Ami tetszett: Pontosság, szakszerűség. Ami elment: Éppen, hogy elfértem erre a másfél órára. Ami nem tetszett: Állandó basztatás a szájmaszk miatt, kivéve a fogyasztókat! Ellátás nincs, nem is kell mert olcsó volt meg ennyi időt ki kéne bírni étlen, szomjan és persze a covid! De aki kiköhög a szaros forróvíz ráöntős tésztalevesért meg valami innivalóért, szendvicsért x2 szorozva pi €.-t, az leveheti. Csak kártyával a higiénia kedvéért :-)) Nevetséges és bosszantó. Látszat intézkedésként állandó szövegelés, hogy tartsunk távolságot fel és leszálláskor! De semmi tevőleges, hogy -várjon kérem! -most menjen! vagy valami ilyesmi. Persze, hiszen a menetrend fontos. De akkor meg hagyjanak békén!
@TheLordKROK
@TheLordKROK 3 жыл бұрын
@@bogika98 Abszolút nem ezt tapasztaltam eddig, pedig sokat repülök.
@laszlonemeth6329
@laszlonemeth6329 Жыл бұрын
üzlet,én nem engednék csak nemzeti légitársaságokat
@Milan-do9mo
@Milan-do9mo 3 жыл бұрын
Wizzair a legjobb😄😎💜
@Milan-do9mo
@Milan-do9mo 3 жыл бұрын
@@zoli04_vcf pont i hete repültem wizzair és jobb lol😅
@Milan-do9mo
@Milan-do9mo 3 жыл бұрын
@@zoli04_vcf Nem csak anya mondta hogy megyünk cyprus-ba és megkérdezem hogy mivel és mondta hogy wizzair és pont most 10:40 kor repülünk vissza💫☺️ 10:40 az magyar országon csak 9:40 Szóval üdv a jövőből💫🤣
@ozsebszogeczki5543
@ozsebszogeczki5543 3 жыл бұрын
Kedvenc reptéri programom: negyedmilliós Qatar/Emirates/Turkish jeggyel állok sorba, majd a majom a tízezres jeggyel meg a kézezres priority boardinngal megy előre. Mindig szóvá teszem. Mondjuk utána bukdácsol a kerozin foltos betonon :)
@sandorvas3685
@sandorvas3685 3 жыл бұрын
A "negyedmilliós" az 250e, ugye...? Ja, hogy így szarabbul hangzik...?! Tudod nem csak az a "majom" akinek csak "tízezres" jegyre futja...!
@lensmuller7968
@lensmuller7968 3 жыл бұрын
Megnézném filmben, ahogy ott arcoskodsz meg balhézol a reptéren, aztán miután lezuhan a gép téged ásnak el a többiek először a homokba, mert csak elveszed a normális emberek elől az ivóvizet. XD
@ifj.kosagabor8193
@ifj.kosagabor8193 3 жыл бұрын
Én nekem csak az a bajom a fapadosokkal, hogy rosszak a landolásaik... :)
@aeroparkbudapest
@aeroparkbudapest 3 жыл бұрын
Ez azért eléggé érdekes eszmefuttatás...
@istvannemolnar3870
@istvannemolnar3870 3 жыл бұрын
Hát , mult héten jöttünk haza Párizsból , picit valóban rázós volt , de nem volt életveszélyes !!
@rocko44444444
@rocko44444444 3 жыл бұрын
pilótája és helyzete válogatja. volt olyan is, hogy úgy odavágta a földhöz, hogy azzal a lendülettel csekkolva lett a fogtömés és avesekő is. és volt olyan is, ami landolás helyett inkább arra hasonlított, mint ha egy anyuka a nemrég született, bóbiskoló gyermekét friss fürdetés után helyezi a pihés tollakkal borított puhe-puha, frissen mosott, illatozó ágyneműbe.
@ferencnorberttoth4991
@ferencnorberttoth4991 3 жыл бұрын
Én még ilyet nem tapasztalatam. Várakozást, tömegnyomort azt igen. Egyik gépet sem Józsi bácsi vezeti, aki azelőtt traktoros volt a tsz-ben, egyúttal becsülöm Józsi bácsi munkáját is. Egyébként nekem megér 25-50 Eurót, hogy a választott helyemen gyönyörködjek a látványban és magát az utat is élvezzem. A fapadosok éppen erre jöttek létre, kis spórolás - és rámennek az emberek. Ma már nem luxus a repülés, 40 ezer forintért elvisznek egy Cessnával 25 perces sétarepülésre, vagy a British Airways Londonba... You have choice.
@HydraSR
@HydraSR 3 жыл бұрын
Ez még géptípustól is függ. Teljesen másképp landol egy 737 mint egy 320, főleg a nagy futómű oszlop hossz különbség miatt. Az Airbuson sokkal hosszabb, amitől a levegő könnyebben belekap, viszont puhábban tud landolni és gurulni.
@padospados56
@padospados56 8 ай бұрын
annyira spórolosak a fapados járatok hogy itt történik a legtöbb baleset is,spórolnak a repülö karbantartásán is
@LIAthe576
@LIAthe576 5 ай бұрын
nem
@padospados56
@padospados56 8 ай бұрын
a üzemanyag ugy is el fog fogyni,és nem fognak a emberek repülgetni.
Elnézést, rossz repülőtéren landoltunk (Ep. 225)
24:14
Aeropark Budapest
Рет қаралды 127 М.
Did you believe it was real? #tiktok
00:25
Анастасия Тарасова
Рет қаралды 12 МЛН
FOOLED THE GUARD🤢
00:54
INO
Рет қаралды 63 МЛН
Survival skills: A great idea with duct tape #survival #lifehacks #camping
00:27
Landolás helyett átstartolás: parafaktor és a valóság (Ep. 208)
15:34
Hihetetlen Sétarepülés Egy AN-2-essel!
4:44
Plane Passions
Рет қаралды 1,8 М.
450 tonna a levegőben: Jumbo titkok Szüle Zsolttal #5 (Ep. 134)
25:29
Aeropark Budapest
Рет қаралды 240 М.
Airport: a legendás filmsorozat és ami mögötte van (Ep. 202)
24:24
Aeropark Budapest
Рет қаралды 32 М.
115. Debrecen Airport: reptér a kulisszák mögött
35:08
Aeropark Budapest
Рет қаралды 244 М.
eBike designs are getting wild 🙌
0:22
Rob Rides EMTB
Рет қаралды 25 МЛН
❌ Challenge: 4 Kids vs Car | How Many Children Can Tow A Car?
0:18
ag_soccer team
Рет қаралды 3,8 МЛН
ВОТ ОНА, ЛЮБОВЬ АВТОМОБИЛИСТОВ
0:39
Аквариум
Рет қаралды 451 М.
подчистили салон авто
1:00
RusRoflTime
Рет қаралды 1,5 МЛН