Готовий ящичок зі всіма потрібними захистами для вашого масиву сонячних панелей - що по чому?

  Рет қаралды 1,786

Bogdan Kushlyk

Bogdan Kushlyk

Ай бұрын

‪@bogdankushlyk‬
Вітаю!
Чудовий ящищок зі всім необхіним, всього за $35.1, саме у стільки він обійшовся мені.
Ось посилання, обирайте: s.click.aliexpress.com/e/_DnB...
Чому у мене майже завжди виходить дешевше ніж за посиланням - та тому що я використовую копійки (coins), коди та акції тоді коли є для цього можливість. Все як завжди - за доброю ціною треба полювати.
Сам ящик - зібраний дуже добре, все потрібне є, все на місцях: 2 тримачі запобіжників із власне запобіжниками, ПЗІП, DC-вимикач для обслуговування, термінал для заземлення.

Пікірлер: 83
@igorkvachun3572
@igorkvachun3572 Ай бұрын
Вітаю. 👍 Непоганий комплект захистів. ⚡
@alexslucky
@alexslucky Ай бұрын
Ігор, добрий день! Може й Ви підкажите, будь ласка, якщо встановлений інвертор Deye 5 kW і в нього вхід від сонячних панелей розрахований на напругу від 120 до 500 В, то треба ПЗІП брати на 500 В, чи на 600 В як у відео? І на який струм треба запобіжники PV, якщо входи інвертора Deye 5 kW від сонячних панелей розраховані на 13 А (макс. 17 А)? Сонячне поле набрано з панелей Longi 545 W, в характеристиках яких: максимальний робочий струм 13,04 А, струм КЗ=13,92 А, при цьому вказано, що максимальний струм запобіжника для цих панелей 25 А. Тож на скільки Ампер треба ставити запобіжники, коли інвертор може по входу від сонячних панелей приймати струм до 13 А (макс. 17 А) і сонячні панелі можуть видавати при роботі максимальний робочий струм 13,04 А(струм КЗ=13,92 А) ? Моя думка, що треба обрати ПЗІП на 500 В і запобіжники на 16 А - вірно чи ні? Підкажіть, будь ласка, як спеціаліст у цій сфері. Завчасно, дякую!
@igorkvachun3572
@igorkvachun3572 Ай бұрын
@@alexslucky Думаю також що 500В та 16А.... Але ще десь якусь консультацію додатково потрібно поспілкуватися з інсталяторами......⚡
@alexslucky
@alexslucky Ай бұрын
@@igorkvachun3572 Дякую, Вам за швидку відповідь! Зрозумів! Запитаю, ще в когось. Успіхів і всього найкращого!
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk Ай бұрын
Можна на 500В та 16А, цього буде достатньо
@AnatolRudenko
@AnatolRudenko Ай бұрын
Дуже крута інформація, дякую!
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk Ай бұрын
будь ласка
@user-ss5yz2ze7r
@user-ss5yz2ze7r Ай бұрын
Коментар на підтримку цього каналу 👍👍👍
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk Ай бұрын
Дякую
@user-kq2mt7bg1v
@user-kq2mt7bg1v Ай бұрын
Річ потрібна Робив такий ящик сам,але і обійшлося дорожче
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk Ай бұрын
так. я порахував і вишло ледь не вдвічі дешевше купити готовий.
@alexslucky
@alexslucky Ай бұрын
Гарний ящичок! Треба такий замовити, тільки які параметри обрати? Підкажіть, будь ласка, якщо встановлений інвертор Deye 5 kW і в нього вхід від сонячних панелей розрахований на напругу від 120 до 500 В, то треба ПЗІП брати на 500 В, чи на 600 В як у відео? І на який струм треба запобіжники PV, якщо входи інвертора Deye 5 kW від сонячних панелей розраховані на 13 А (макс. 17 А)? Сонячне поле набрано з панелей Longi 545 W, в характеристиках яких: максимальний робочий струм 13,04 А, струм КЗ=13,92 А, при цьому вказано, що максимальний струм запобіжника для цих панелей 25 А. Тож на скільки Ампер треба ставити запобіжники, коли інвертор може по входу від сонячних панелей приймати струм до 13 А (макс. 17 А) і сонячні панелі можуть видавати при роботі максимальний робочий струм 13,04 А(струм КЗ=13,92 А) ? Моя думка, що треба обрати ПЗІП на 500 В і запобіжники на 16 А - вірно чи ні? Підкажіть, будь ласка, як спеціаліст у цій сфері. Завчасно, дякую!
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk Ай бұрын
500в, 16А - буде більш ніж досить.
@alexslucky
@alexslucky Ай бұрын
@@bogdankushlyk Дякую за відповідь! Успіхів і всього найкращого!
@ruslanwel
@ruslanwel Ай бұрын
3 кг черешні
@mushroomster
@mushroomster 12 күн бұрын
Доброго дня Питання виникло- якщо чотири панелі підключені паралельно (35v 4×13,5a ), то треба брати найбільший на 63а dc?
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 12 күн бұрын
привіт. якщо 4 паралельно так як написано - тоді так. чуть більший по струму ніж те що у вас є з панелей.
@mushroomster
@mushroomster 12 күн бұрын
@@bogdankushlyk дякую за відповідь
@haritar6753
@haritar6753 Ай бұрын
Такий самий замовив собі але ще у дорозі)
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk Ай бұрын
все правильно. це вдале рішення
@uacode
@uacode 18 күн бұрын
Питаннячко, чи є подібне для просто сонячний інвертор + аккум, що треба ставити на квартиру? Дякую (бачив народ ставить на вход від мережі звичайний автомат, потім грозозахист, потім реле напруги, далі інвертор, а після інвертора на вихід реле по струму щоб не було переліміту і вирубило вихід)
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 18 күн бұрын
Я думаю зайве те все для такого пауербанку. Причина проста. В інверторі є вже реалізовано всередині багато захистів. Тому потрібно лише вимикачі (автомати) на вході та на виході потрібного номіналу і все. Цей конкретно ящичок він же для масиву сонячних панелей призначений. А інвертору треба всього лиш два автомати.
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 17 күн бұрын
ось, додав: kzfaq.info/get/bejne/g7FodrCKl72WnHU.html
@uacode
@uacode 17 күн бұрын
@@bogdankushlyk дякую
@user-jc3nl7pf4q
@user-jc3nl7pf4q Ай бұрын
Якщо вимикач-автомат поставити першим, потім запобіжники і захист від імпульсів. Так буде працювати?
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk Ай бұрын
працюватиме звісно. просто нащо? вимикач у вашому варіанті в разі нештатної ситуації отримає на горіхи першим і ймовірно просто згорить. ну а коли горить автомат - то трошки не те саме коли планово горить запобіжник чи плавка вставка ПЗІПа.
@user-jc3nl7pf4q
@user-jc3nl7pf4q Ай бұрын
@@bogdankushlyk зрозуміло, дякую за відповідь
@vvv-v13
@vvv-v13 9 күн бұрын
Замовив 2 таких, в одному автомат спрацьовує лежачи на столі без дротів, замінив обидва на европейській. Бренд виявився хрінуватим як на мене
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 9 күн бұрын
це ж чудово. а відеодоказ де?
@Max_Buchnev
@Max_Buchnev 14 күн бұрын
Дякую за підказку по боксу!) Питаннячко, якщо у Deye інвертора 8КВт два МППТ контроллера по 26А кожний + на кожному можливість підключити два стрінга, тобто виходить 2+2 (4 PV входа на інверторі) , то бокс по захисту треба брати 4 входа/4 вихода на 16А? Ну або варіант 2х2 32А, просто юзати на кожному МППТ тільки один вхід/стрінг.
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 14 күн бұрын
правило просте - один такий ящик на один масив панелей (стрінг). ну або я бачив подвійні такі ж ящики у цього ж TOMZN. все насправді залежить від того як ви поналіплюєте свої панелі, тобто яку зробите їм розкладку по масивах та по ваших монтажних поверхнях. на один MPPT навіть якщо на ньому два входи можна комбінувати лише панелі з однаковим азимутом і кутом, інакше буде біда (будуть втрати і колосальний недовиробіток).
@Max_Buchnev
@Max_Buchnev 14 күн бұрын
@@bogdankushlyk Так, у TOMZN є різні варіанти, 2, 4, 6. А для чого на один МРРТ роблять два входи? Щоб можна було підключити стрінги з двома різними параметрами, вольтаж/ампераж? Якщо наприклад в кожному стрінгу об'єднані не однакові панелі. Дякую за відповідь і оперативність!
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 14 күн бұрын
щоб можна було паралелити стрінги і не робити один довжелезний. деколи це треба щоб влізти в норматив по ліміту напруги
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 14 күн бұрын
і не однакові панелі вішати на стрінг - не треба так робити. так можна робити якщо ставите їх з оптимізаторами хіба, інакше воно не працюватиме на 100% своїх можливостей і найгірша панель тягтиме за собою всі кращі вниз
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 14 күн бұрын
також - бажано вішати однакову кількість однакових панелей на паралельні входи, або з їх мінімальною різницею (в 1 панель). тоді алгоритм Global MPPT scanning відпрацює коректно, бо якщо зробити великий перекос по паралельних масивах - буде недобре.
@yb4628
@yb4628 13 күн бұрын
Разобрав модуль ваш защиты PV как вы говорите, мы увидим стандартный разрядник на землю и 2 просто съёмных варистора, нечего нового, обычная грозозащита как для ДС так и АС, там все один в один
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 13 күн бұрын
та хай буде вам грозозахист, я ж не проти
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 13 күн бұрын
просто подумайте що буде у випадку - імпульс прилетів раз. згорів запобіжник (бо до варіастора не дійшло нічого, не встигло просто). імпульс пішов другий раз. що буде?
@yb4628
@yb4628 13 күн бұрын
@@bogdankushlyk а что мне думать? У меня так и сделано,только Шнайдер, схема на сайте Шнайдера, сначала предохранитель или автоматы потом варисторы, вы сами размышляете, зачем там предохранитель? Объясню когда варистор закоротит фазу и ноль, чтоб не варистор накрылся а предохранитель, так оно работает) не верите? Возьмите какой то нормальный блок питания вскройте и гляньте что перед вариатором всегда предохранитель
@Electromechaniac
@Electromechaniac Ай бұрын
Все непогано з цим комплектним захистом (100% працює на свою ціну), але автомат стоїть звичайний, для змінної напруги/струму, а не постійної, тож це банальний розмикач, при чому - з вимкненим навантаженням, бо постійний струм тягне дугу значно кращє за змінний і цей автомат може і підшмалитись добряче, якщо комутнути під навантаженням. Автомат для постійного струму треба окремо дивитись. Але як базовий комплект - непогано, зважючи на ціну у $30..32. Сам вже давно придивляюсь і, мвбуть, скоро буду купувати, бо час настав.
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk Ай бұрын
автомат там таки для DC, придивіться уважніше.
@Electromechaniac
@Electromechaniac Ай бұрын
@@bogdankushlyk на паркані я теж можу написати. Ви взагалі хоч раз їх конструкцію бачили (постійного струму)? Тим паче НЕ існує автоматів постійного струму з характеристикою "С" - це тільки у автоматів для змінного струму. Єдине, що можна назвати у стандартному корпусі "для постійного струму" - це банальний розмикач або "пустий" автомат змінного струму у якого окрім контактної групи більше нічого немає (слугує для розімкнення/увімкнення мережі без навантаження/в холосту, бо конструкція нездатна загасити дугу постійного струму) - так такі "пусті автомати" коштують копійки. А от справжній автомат постійного струму і значно більший у розмірах і коштує в рази дорожче, але він здатен захистити від перевантаження (зазвичай термозахист регульований) і від струмів кз (здатен їх розірвати без довготривалого горіння дуги).
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk Ай бұрын
ну це як порівняти побутовий автомат і промисловий. або як порівняти легковий автомобіль з комерційним. або міксер для дриля з автовозом-бетономішалкою... кожне для своїх задач.
@Electromechaniac
@Electromechaniac Ай бұрын
@@bogdankushlyk я порівнюю все вірно. Просто китайським написам я не вірю. Інша справа, що у деяких випадках можна використати нетипово обладнання. Наприклад автомат змінного струму, здатний розірвати змінний струм 32 ампер, зможе розірвати постійний струм у 10 ампер, та це стосується нормальної комутації (без к.з.). А от у випадку надструмів к.з. (щонайменше сотні ампер, а то і кілька кіллоампер може бути, якщо це потужні акумулятори, наприклад) такий автомат не розімкне, нажаль. От саме тому і стоять у тому чщечку звичайні плавкі вставки - бо вони, через специфічний "пісок" всередині, гарно гасять дугу. Я на цьому знаюся, бо і освіта відповідна, і промислові об'єкти мав у досвіді розробки/обслуговування. Якщо все робити за нормами, то цей автомат не пройде, але, зважаючи на малу напругу, струм і наявність плавких вставок - акуратно можна використати. Та від цього автомат не стає DC.
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk Ай бұрын
ну там автомат і не потрібен. потрібен рубильник для потенційного обслуговування. от він цю задачу виконає на ура, а на більше я від нього і не сподіваюсь. на моїх більших станціях - там нема рубильників для PV окремих взагалі. є лише ті що вбудовані в інвертори, але вони ж мабуть вже за правилами збудовані.
@hanssiceberg8837
@hanssiceberg8837 Ай бұрын
Мені здається, що навіть на Алі, якщо брати окремі елементи, стане у 40-45. Напевно у тебе там гарна знижка
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk Ай бұрын
так, окремими елементами буде дорожче
@ruslanwel
@ruslanwel Ай бұрын
я на таобао зібрав щит на 36 модулів на chint і вийшло трохи більше 1 тис грн з доставкою. сам щиток я не купував але дарма бо його ціна тут вища за начиння виявилась
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk Ай бұрын
Ну то може то на звичайні побутові автомати було? Там ціни значно кращі і можна купити багато за дешево.
@user-pn2jw6bf5f
@user-pn2jw6bf5f 3 күн бұрын
Я купив теж такий за 35 ,але на 63 ампера напевно завеликий для 6.3кв інвертор + 11 панелей по 550 v так чи ні
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 3 күн бұрын
ну мабуть він у вас в захист не піде ніколи, якщо масив максимум зможе наприклад 16 (я наугад кажу)... але це не біда - автомат DC - він лише для обслуговування. тому вам варто лише плавкі запобіжники поміняти на потрібні і все. їх ціна навіть у нас не така велика - по 150 грн здається.
@vvv-v13
@vvv-v13 Ай бұрын
Не зрозуміло. навіщо запобіжники і автомат? невже автомат не вирубиться при струмі більшим за номінал? Дякую
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk Ай бұрын
вони виконують різні задачі
@vvv-v13
@vvv-v13 Ай бұрын
@@bogdankushlyk Запобіжник -захист від перевищення по струму, а автомат тоді що робить? Дякую
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk Ай бұрын
я ж казав у відео - його роль вимикати для обслуговування
@user-jb1tl2ct2b
@user-jb1tl2ct2b Ай бұрын
Скорость срабатывания предохранителя всегда выше, чем автомата. Автомат нужен по большей части для удобства коммутации
@ximiks2340
@ximiks2340 Ай бұрын
я собі взяв такий тілки на два поля 12 елемнтів так брав за 2400 грн а зараз вже коштує 2700 грн брава в травні місіця
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk Ай бұрын
ціни міняються. ціни завжди треба ловити. разом з акціями і спецкодами бажано також.
@user-mk1cb4qk9f
@user-mk1cb4qk9f 9 күн бұрын
Як замовити такий на 800V Скиньте посилання будь ласка
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 9 күн бұрын
шукати у цього ж виробника/магазину. цей на 600 вольт
@user-mk1cb4qk9f
@user-mk1cb4qk9f 8 күн бұрын
@@bogdankushlyk Скиньте будь ласка посилання на 800V або який правильно(панелі дві Sola S108/M10H/410W підключені послідовно). Не можу розібратися як шукати в тому Алі експрес. Буду дуже вдячний🤝
@divich
@divich 8 күн бұрын
@@user-mk1cb4qk9fТак а навіщо 800v?
@user-mk1cb4qk9f
@user-mk1cb4qk9f 8 күн бұрын
@@divich я так розумію якщо дві послідовно по 410, то потрібно 800
@divich
@divich 8 күн бұрын
@@user-mk1cb4qk9f Не плутайте вати і вольти
@ruslanwel
@ruslanwel Ай бұрын
А чому не працюватиме як грозозахист? ПЗІП або скине імпульс або і взагалі "закоротить" на землю і запобіжник перегорить. Чи ви маєте на увазі, що шкода запобіжника :) та і хер з ним, у ного робота така.
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk Ай бұрын
ні, не шкода запобіжника. тут просто суть така. що 1. якщо ПЗІП має відпрацьовувати як грозозахист - він має бути першим, або бути паралельно по входу з запобіжником. 2. якщо ПЗІП так як тут стоїть (і так доречі переважна більшість інсталяторів монтує, і у мене так само на основних великих масивах зібрано теж), тобто він паралельно з виходом з запобіжника (ну або після нього - це вже як кому подобається називати) - тоді ПЗІП не виконує роль блискавкозихасту, але його суть відводити надмірні потенціали, які виникають ще і як. він працює в даному випадку більше пасивно і постійно. тобто ви скоріш за все ніколи не побачите що він згорить, бо на ньому не буде таких перенапруг як від блискавки, але будуть ймовірно перенапруги які він чудово гаситиме і захищатиме обладнання. по блискавкозахисту панелей - рятує лише пасивний блискавкозахист: катанка, штирі - блискавкоприймачі і опуски в окремий (або комбінований) заземляючий контур, або окремі штирі. це вже від проєкті залежить, кожен випадок індивідуально рахується.
@ruslanwel
@ruslanwel Ай бұрын
@@bogdankushlyk це не до ньго не доходить це до мене не доходить :) про пряме влучання я не кажу. я про те, якщо буде наведений блискавкою імпульс в ліній від панелей. він же так само його скине? яка різниця чи до запобіжника чи після. якщо імпульс буде замалий то ПЗІП просто скине його на землю і запобіжник залишиться цілим. якщо імпульс буде великим то ПЗІП замкне на землю і запобіжник згорить. але в обох випадках він захистить від наведеного імпульсу? я не розумію як ви відрізняєте наведені потенціали, чи ви маєте на увазі статику?
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk Ай бұрын
ну от самі ж кажете - якщо імпульс великий - то згорить запобіжник. а далі другий імпульс і третій - і що буде? дуга на згореному запобіжнику?
@ruslanwel
@ruslanwel Ай бұрын
@@bogdankushlyk а, ну я про це не подумав :) але з іншого боку він же якщо імпульс великий і вже "замикає" на землю то може і не розімкнутися і для цього йому потрібен по входу автомат або запобіжник. але знову ж таки якщо імпульс великий то автомат може і не спрацювати або і згоріти. а от про дугу я шось не подумав
@boundary1918
@boundary1918 16 күн бұрын
@@bogdankushlyk Завжди ставлять плавку вставку до УЗІП, вона швидко ніколи не перегорить, в тому й справа. Якщо УЗІП спрацював, то зазвичай його до сміття. Ящик гарненький, я мабудь його замовлю. Але лінк на ящик чого не той во, не працює!
@yb4628
@yb4628 14 күн бұрын
не неси чепуху, это варисторы именно грозозащиты ты на напряжение срабатывания глянь
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 14 күн бұрын
Ні, не несуть вони функції грозозахисту тут.
@yb4628
@yb4628 14 күн бұрын
@@bogdankushlyk мы не про тут говорим,а про то для чего они,и на них указано при скольких киловольтах они срабатывают, так что как то так, а цифра 600 указывает начальную точку открытия их
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 14 күн бұрын
це Пристрій Захисту від Імпульсних Перенапруг. якщо ви думаєте що їх може викликати лише блискавка - співчуваю. в даній конкретній схемі у ящичку і при використанні даного пристрою на PV - він НЕ ВИКОНУЄ роль блискавкозахисту. Якщо потрібен плискавкозахист панелей - він робиться зовсім інакшим чином. Штирі-приймачі, катанка, опуски, контури і так далі. Сюди також не можна жодним чином ліпити той самий пристрій класу 1, 2 чи 3 чи комбіновані, що ви ліпите для захисту від блискавки ваших побутових ліній електромереж, тут використовується трошки інша технічно начинка.
@yb4628
@yb4628 13 күн бұрын
@@bogdankushlyk Именно, но у вас стоят 2 варистора именно грозозащиты на напряжение срабатывания 20 000 вольт) а вы в видео говорите про какую то защиту панелей, опомнитесь) у вас в этой коробочке 2 варистора именно для подавления импульса грозы в 20 киловольт) я вам про это говорю, и все там верно подключено, всегда в такой цепи идет по входу предохранитель потом грозозащита, как у вас, при разреде до 20 киловольт срабатывает варистор замыкая вход на землю, и у вас перегорает предохранитель и разряд уходит в землю!!! то есть это и есть грозозащита, не верите? зайдите например на сайт шнайдер электрик и гляньте схему подключения таких варисторов
@yb4628
@yb4628 13 күн бұрын
@@bogdankushlyk вот именно 1 уровень громоотвод, 2 уровень разрядники и 3 уровень у ВАС В КОРОБКЕ варисторы+ разрядник на землю, и 4 уровень варисторы на плате блока питания вашего устройства
OMG😳 #tiktok #shorts #potapova_blog
00:58
Potapova_blog
Рет қаралды 3,6 МЛН
I CAN’T BELIEVE I LOST 😱
00:46
Topper Guild
Рет қаралды 45 МЛН
He sees meat everywhere 😄🥩
00:11
AngLova
Рет қаралды 7 МЛН
Самый простой монтаж солнечного инвертора DEYE.
2:54
Александр Гуленко
Рет қаралды 244
Fire of LG Chem Li-NMC lithium battery
20:57
VM
Рет қаралды 34 М.
220 v - from solar panels without inverter and battery
19:50
Igor Nesadim
Рет қаралды 83 М.
Телефон в воде 🤯
0:28
FATA MORGANA
Рет қаралды 1,2 МЛН
Нашел еще 70+ нововведений в iOS 18!
11:04
iOS 18 vs Samsung, Xiaomi,Tecno, Android
0:54
AndroHack
Рет қаралды 85 М.