Győzhetett volna a Szovjetunió az USA segítsége nélkül?

  Рет қаралды 138,375

Pandora HU

Pandora HU

4 ай бұрын

1941. elejére Európa nagy részét megszállta a hitleri Németország. Néhány hét alatt elfoglalták Lengyelországot, és megszállták Belgiumot, Hollandiát, Franciaországot, Norvégiát és Dániát. Nagy-Britanniát naponta bombázták a Luftwaffe repülőgépei.
#Pandora HU#

Пікірлер: 688
@user-ud6jo7xn3d
@user-ud6jo7xn3d 4 ай бұрын
Ha egyik áll vesztésre azt segítjuk, ha a másik akkor azt. Mindegy, csak oljék egymást. Nem ez torténik most ukrajnában??
@miklosrez3032
@miklosrez3032 4 ай бұрын
nem. Ukrajnában az történik, hogy a nyugat nem készült háborúra a SZU felbomlása óta. Putyin viszont bosszúszomjasan újrafegyverkezett. Ennek megfelelően a nyugat sokkal nehezebben képes fölfegyverezni Ukrajnát. És ha Ukrajna elesne, ott egy Afganisztánhoz hasonló senkiföldje lenne, amit az orosz képtelen lenne betagolni a birodalmába. A nyugatnak tehát elemi érdeke, hogy megmaradjon Ukrajna államisága, mert nem érdeke, hogy egy Franciaországnál nagyobb káoszos terület legyen a szomszédságában.
@nyeregalattpizza945
@nyeregalattpizza945 Ай бұрын
Irak - Irán háború, ami 10 évig tartott, szintén jó példa. Nem volt semmi értelme, azon kívül hogy Szaddam orrba szájba vásárolta a fegyvereket Amerikától, Amerika meg degeszre kereste magát ezen az üzleten.
@user-ud6jo7xn3d
@user-ud6jo7xn3d Ай бұрын
@@nyeregalattpizza945 Én is így látom.
@tomolyaj
@tomolyaj 15 күн бұрын
@@nyeregalattpizza945 Szaddám orosz fegyverekkel harcolt EZ TÉNY!!!!!!!!!!!!!!
@lovasjanos9425
@lovasjanos9425 4 ай бұрын
Hatalmas szükség volt a segítségre. Ha nincs csak az élelmezési segítség, már az is elég lett volna úgy vélem ahhoz hogy a szovjet hadigépezet meg bukjon, már a háború első évében. Főleg hogy Szlalin előtte kiherélte a hadsereg vezetőségét. Hatalmas segítség volt a nyugati abban a tekintetben, hogy rohamléptékben fel tudja pörgetni az ipari volumenét, és megmaradjon mint ország. Amit viszont rövid időn belül megtudták lépni a szovjetek az viszont megsüvegelendő! Mondjuk egy demokratikus berendezkedésű országban ezt nem tudták volna meglépni, ilyen gyorsan.
@mikloskerekgyarto8275
@mikloskerekgyarto8275 4 ай бұрын
dehogynem !!..még jobban ! .Ny..Berlin blokàd ?
@sanyi1963bpp
@sanyi1963bpp 4 ай бұрын
Nemrég olvastam, hogy ezt a tisztogatás, ami az orosz hadsereget szervezetlen bohóc bandává tette, a nemet titkosszolgálat okozta egy magas rangu orosz tábornok hamis hirbe hozásával Hazugsaggal, álbizonyítékokkal, hamis uzenetekkel elhitették sztálinnal, hogy ez a tiszt egy , a teljes hadsereget atfogó lazadás vezére és minden magasrangú tiszt benne van Tudták hogy elmebeteg es üldözési mániája van és ezt használták ki
@gyorgyboros6719
@gyorgyboros6719 4 ай бұрын
Rengeteg mindent küldött az USA, aki mást állít az hazudik. Ugyanakkor logisztikai problémák miatt ennek a nagy része a kikötőkben ment tönkre. Az élelmiszer többségét pedig a háború után használták fel. Konkrétan jutalomként osztogattak. Ennek ellenére az oroszok szerintem nyerte volna. A háborút a németek a támadás pillanatában elvesztették. A józanabb és bátrabb tábornokok figyelmeztették Hitlert, hogy a szükséges ellátást a harchoz leheltelen biztosítani. A logisztikai távolság Nagy Sándor óta napjainkig nem változott. Ez már előrevetítette a vereséget. Nem beszélve az orosz valóságról akár humán szempontról beszélve az embertömegről és fanatikus ellenállásról, akár az infrastruktúra teljes hiányáról.
@Akol56Peter
@Akol56Peter 4 ай бұрын
Nem csak ilyen dolgokat kaptak, hanem a legfontosabb. hogy szerszámgépeket is esztergát, marógépet stb. (később mondják is a videóban, sőt látszik is. ) A Vídia eszterga kést (Wolfram karbid) mert a háború előtt nem volt használatban a Szovjetunióban. Pedig ezzel 70 szeres forgácsolási sebességet lehet elérni!! És amikor 1946 ban abba hagyták a segély szállításokat (az élelmiszert is) Akkor nagy éhínség kezdődött a Szu -ban. Egyetlen teherautó típust gyártottak cca. 3 tonnás teherbírással (a videóban elhangzik, hogy 375 000 teherautót !!!! szállítottak nekik.). Ezek a számok egyértelmű választ adnak a címben felvetett kérdésre. Az viszont nem hangzik el. hogy. A háború alatt az északi tengeri hajótér veszteség 50 % a !!! az akkor még ismeretlen hideg elridegedés anyag szerkezeti jelenség miatt volt (egyszerűen ketté tört a hajók egy része). És ez főleg a Liberty osztályú hajókra volt jellemző. És gondoljunk bele, hogy a németeknek mennyit kellett "dolgozniuk" a másik 50 % -ért. Itt Magyarországon pedig a Répcelaki robbanás után (1969) kezdtek el foglalkozni ezzel az anyag szerkezeti jelenséggel.
@laszlodekany7815
@laszlodekany7815 4 ай бұрын
A SU, már eleve a New Yorki bankárok által ígért "segítség" miatt akarta megtámadni Németországot. A megelőző csapás után, amiben gyakorlatilag az egész felvonult orosz hadsereget szétverték a németek, nem véletlen, hogy Sztálin, két hétre eltűnt a dácsájába és ivott. Egyesek szerint azt hitte, hogy most jönnek a kommunista elvtársai és agyonlövik ... nem tették, úgyhogy utána előállt a "Fivéreim és nővéreim" beszéddel, ekkor már nem elvtársak volt a nép : )
@ImreForintos
@ImreForintos 4 ай бұрын
Lehet, hogy annyi repülőt és tankot gyártottak, de az elején túl kellett élni, hogy később gyarthassanak harceszközöket! Szerintem nagy valószínűségi elvesztették volna a háborút!
@marcikakukk3204
@marcikakukk3204 2 ай бұрын
" Győzhetett volna a Szovjetunió az USA segítsége nélkül? " Nem. Mert nem a teljes háború alatt legyártott SU/USA hadianyag arányát kell figyelembe venni a fenti kérdés megválaszolásához, hanem a 'legkritikusabb' időszakban, a 'Barbarossa' első évében /'41-'42-ben/ legyártott szovjet harceszközöket/hadianyagokat... '41-'42-ben, amikor az oroszok, a hadi-gyáraikat áttelepítették "a hátországba", ezek gyakorlatilag semmit sem termeltek. Ha ez idő alatt nem 'özönlik' az amerikai fegyver-segély, akkor az oroszoknak nem lett volna mivel harcolniuk -- gyakorlatilag 'megmekkentek' volna, a 10:1-es veszteségű aránnyal előrenyomuló Wehrmacht-al szemben... /10:1 -- a Wehrmacht javára... !/ Ezt nagyon jól 'kiszámolták' /előre!/ az amcsik, ezért is fogadták el hónapokkal korábban a 'Barbarossa' megindulása előtt a törvényt, az ú.n. "kölcsön-bérleti szerződésről", hogy az USA hadianyag gyártó cégei, vállalatai, fel tudjanak készülni a 'nagy megrendelésekre'... Ki volt 'sakkozva' /akkor is../, minden... 😕 És a "fordított" kérdésre is könnyű a válasz: (t.i., hogy az amcsik az oroszok nélkül...) mivel a II. v.h. (is) amcsi 'termék'/eszköz volt a világuralom megszerzéséért folytatott harcban, ezért ők 'alaposan kiszámoltak' minden 'eshetőséget', és így utólag!, már nem nehéz 'visszafejteni', hogy 'mi lett volna ha', a németek győznek a keleti fronton...?! (mert nincsenek meg a 'beépített fékek' a német 'hadvezetésben', vagy nagyon 'balfaszok' az oroszok az amcsi támogatás ellenére, stb.) Tehát, ha 'keleten' meg is 'vetették volna a lábukat' a németek, hosszú távon akkor sem volt esélyük a teljes győzelemre. Mert 'időben le voltak maradva' az amcsi gyártó kapacitáshoz képest, de ha valami 'csudálatos módon', be is tudták volna hozni a lemaradást, akkor is, az amcsiknak már készültek az atom-bombáik... (amivel a németek /utólag már tudjuk/, hogy 'sehogyse' álltak...) Tehát örülhetünk, hogy úgy alakult a II. v.h. története, ahogyan azt a történelem könyvekben olvashatjuk, és nem úgy, ahogy fentebb írtam... (mert így vagy úgy, az amcsik győztek volna, hisz' 'ők osztották a lapokat' az 'elejétől fogva', de az 'atombombás győzelem' a németek ellen, még ma is 'éreztetné' a hatását EU-ban...) 😞
@meszolyok5644
@meszolyok5644 Ай бұрын
De megtarthatatlan méretű területet fogllaltak volna el. Hosszú távon nem fenntartható.
@ImreForintos
@ImreForintos 29 күн бұрын
Főleg, ha az angolok békét kötöttek volna Hitlerrel és minden erejét az orosz fronton vethet te volna be, és ha időben meginditják és nem késlekednek pár hónapot!
@Drenholl
@Drenholl 2 ай бұрын
Biztos hogy bukták volna. Kevesen gondolnak arra de pl, teherautóból rohadt kevés volt az oroszoknak és azok nélkül eleve bukta egy háború. Hiába van bármi más harc eszközöd, ha nincs mivel szállítani az üzemanyagot és a lőszert, ellátmányt...stb, akkor cseszhetik akármelyik tankot vagy ágyút.
@andrasbeno5985
@andrasbeno5985 Ай бұрын
Ez így igaz. A háború alatt éppen csak a legszükségesebb, a háború folytatásához szükséges eszközök szállítására volt csak kapacitás. Csak kérdezem, félve, hogyan sikerült 6 millió zsidót a koncentrációs táborokban szállítani ilyen logisztikai akadályok miatt.
@laszlorafael2910
@laszlorafael2910 4 ай бұрын
A Amerikai Egyesült Államoknak is meg volt a érdeke hogy segítsen a Szovjetunionak. Nem szeretetből vagy sziveségböl tette. A Egyesült Államok nem emel senkit csak úgy a keblére.
@007norrys
@007norrys 4 ай бұрын
Magánhangzó előtt AZ-t írunk. Szívesen!
@nanvas7374
@nanvas7374 4 ай бұрын
mert a Szovjetúnió maga fölé emel?
@nanvas7374
@nanvas7374 4 ай бұрын
Ahor a ruszkik megfordultak maradt a kunfliktus. ahoz az amik, ott azért többéségben oldódtak a konfliktusok.
@laszlorafael2910
@laszlorafael2910 4 ай бұрын
Nem az a lényeg hogy kinek mijen a helyes írása. Látok én is olyan komentelöket akik szintén helyes írási problémával rendelkeznek. Aszt hiszem hogy olvasható. De nem az a lényeg a közlendö.
@laszlorafael2910
@laszlorafael2910 4 ай бұрын
A orosz ukrán a szívével gondolkodik. Háború esetén mikor be hatottak egy országban a gyerekeket nem bántották. Söt ha tehették meg értették öket. A orosz gyerekekkel nem volta olyan kíméletesek mikor a területekre be hatottak. Ha mérlegelni lehetne benük sokkal több a emberiség.
@danielpinter993
@danielpinter993 4 ай бұрын
Az amerikai és angol segítség nélkül nagyon nehéz helyzetben lettek volna viszont a szovjetek nélkül az angolszászok LEHETETLEN helyzetben lettek volna. Ennyi, nem kell tovább ragozni 🙄🤦‍♂️
@laszlobalogh3717
@laszlobalogh3717 Ай бұрын
Igy-van.
@rafaelgeorge49
@rafaelgeorge49 4 ай бұрын
Most ez egy koltoi kerdes volt? Mert a videoban csak arrol nem volt szo ami a cimben szerepel, a szovjet es nemet hadsereg keszleteinek, erejenek osszehasonlitasarol es ennek fuggvenyeben a donto jelentosegu utkozetekrol.
@marcikakukk3204
@marcikakukk3204 2 ай бұрын
" Győzhetett volna a Szovjetunió az USA segítsége nélkül? " Nem. Mert nem a teljes háború alatt legyártott SU/USA hadianyag arányát kell figyelembe venni a fenti kérdés megválaszolásához, hanem a 'legkritikusabb' időszakban, a 'Barbarossa' első évében /'41-'42-ben/ legyártott szovjet harceszközöket/hadianyagokat... '41-'42-ben, amikor az oroszok, a hadi-gyáraikat áttelepítették "a hátországba", ezek gyakorlatilag semmit sem termeltek. Ha ez idő alatt nem 'özönlik' az amerikai fegyver-segély, akkor az oroszoknak nem lett volna mivel harcolniuk -- gyakorlatilag 'megmekkentek' volna, a 10:1-es veszteségű aránnyal előrenyomuló Wehrmacht-al szemben... /10:1 -- a Wehrmacht javára... !/ Ezt nagyon jól 'kiszámolták' /előre!/ az amcsik, ezért is fogadták el hónapokkal korábban a 'Barbarossa' megindulása előtt a törvényt, az ú.n. "kölcsön-bérleti szerződésről", hogy az USA hadianyag gyártó cégei, vállalatai, fel tudjanak készülni a 'nagy megrendelésekre'... Ki volt 'sakkozva' /akkor is../, minden... 😕 És a "fordított" kérdésre is könnyű a válasz: (t.i., hogy az amcsik az oroszok nélkül...) mivel a II. v.h. (is) amcsi 'termék'/eszköz volt a világuralom megszerzéséért folytatott harcban, ezért ők 'alaposan kiszámoltak' minden 'eshetőséget', és így utólag!, már nem nehéz 'visszafejteni', hogy 'mi lett volna ha', a németek győznek a keleti fronton...?! (mert nincsenek meg a 'beépített fékek' a német 'hadvezetésben', vagy nagyon 'balfaszok' az oroszok az amcsi támogatás ellenére, stb.) Tehát, ha 'keleten' meg is 'vetették volna a lábukat' a németek, hosszú távon akkor sem volt esélyük a teljes győzelemre. Mert 'időben le voltak maradva' az amcsi gyártó kapacitáshoz képest, de ha valami 'csudálatos módon', be is tudták volna hozni a lemaradást, akkor is, az amcsiknak már készültek az atom-bombáik... (amivel a németek /utólag már tudjuk/, hogy 'sehogyse' álltak...) Tehát örülhetünk, hogy úgy alakult a II. v.h. története, ahogyan azt a történelem könyvekben olvashatjuk, és nem úgy, ahogy fentebb írtam... (mert így vagy úgy, az amcsik győztek volna, hisz' 'ők osztották a lapokat' az 'elejétől fogva', de az 'atombombás győzelem' a németek ellen, még ma is 'éreztetné' a hatását EU-ban...) 😞
@mikrobi_3419
@mikrobi_3419 4 ай бұрын
Állítólag Zsukov emlékirataiban leírja, hogy az amerikai teherautók nélkül Moszkva alól nem tudtak volna kijönni.
@petergal3943
@petergal3943 2 ай бұрын
Állítólag
@zoltanocskay556
@zoltanocskay556 2 ай бұрын
@@petergal3943 Igazából így hangzott tőle: Az emberek azt mondják, hogy a szövetségesek nem segítettek rajtunk. De tagadhatatlan, hogy az amerikaiak olyan anyagokat küldtek nekünk, amelyek nélkül nem tudtuk volna kialakítani tartalékainkat vagy folytatni a háborút. Az amerikaiak létfontosságú robbanóanyagot és lőport biztosítottak, és nem tudtunk volna tankokat gyártani amerikai acél nélkül.
@csokepeter8030
@csokepeter8030 2 ай бұрын
@@petergal3943 meg kell nézni... mennyi felszerelést (csizma, ruhézat), fegyvert, harckocsit, mozdonyt, vagonokat tehergépjárművet, repülőgépet, élelmiszert meg egyebeket kaptak... kellet az a gyűzelemhez... 😏😏😏
@marcikakukk3204
@marcikakukk3204 2 ай бұрын
@@csokepeter8030 És főleg, hogy MIKOR kapták... ! 🤔
@tamaskreif60
@tamaskreif60 2 ай бұрын
Azokról az amerikai teherautókról készítették, koppintották később a Zil és Gaz teherautókat az oroszok. Valószínűleg igaz lehet az állítás, hogy USA támogatása nélkül nem győz a II.k világháborúban a Szovjetunió a németek ellen.
@minnesotaihighwayman1171
@minnesotaihighwayman1171 4 ай бұрын
Én a vízilovakkal vagyok 😂
@ilonalajtaujfalusi989
@ilonalajtaujfalusi989 4 ай бұрын
Egyfajta szórakozás egyeseknek terep asztal játék
@ketezeregy
@ketezeregy 4 ай бұрын
Hidd el, a 2. Vilaghaboruban nem volt olyan vezető akinek ez szórakozas lett volna..
@eranthys
@eranthys 4 ай бұрын
Churchill-ről köztudott, hogy szerette ezt a játékot. Fontosnak érezhette magát.
@LajkaD92
@LajkaD92 4 ай бұрын
@@eranthys kicsit több tisztelettel az öregről ,nem semmit tett le az asztalra , és nem csak fontosnak érezhette magát, azért hívták vissza a kormányba mert fontos is volt ,mert vezető kellett nem egy balfék .
@nyulgimi
@nyulgimi 2 ай бұрын
@@eranthys Ilyen érveket hallani nap, mint nap. "Kövesd a pénz útját!", "A háborúhoz mi kell? PÉNZ! PÉNZ! PÉNZ!" ...és hol a pénz? Honnan került a háborúhoz szükséges anyagokra a PÉNZ? KIK addták a PÉNZÜKET a háborúra? Kik kasszírozták a fegyverek és az újjáépítések ÁRÁT? Churchil, Sztálin, Adolf, Rosevelt, mind szinészek voltak a porondon. :) Jó vicc, ugye?
@meszolyok5644
@meszolyok5644 4 ай бұрын
Az egy érdekes kérdés, de hogy a szövetségesek soha nem nyertek volna az oroszok nélkül. Ez biztos.
@gyorgybartok-csato2776
@gyorgybartok-csato2776 Ай бұрын
Hülye vagy. Hülyének születtél. Úgy is maradsz.
@davidszabo6402
@davidszabo6402 Ай бұрын
Persze, persze, csak lett volna mivel nyerniük, maximum kőhajításnyival.😂😂😂😂
@rielth6326
@rielth6326 Ай бұрын
Ma oroszországban német lenne a hivatalos nyelv a szövetségesek nélkül,a szovjetek nélkül meg nem lett volna partraszállásra esély
@pilatmark5078
@pilatmark5078 Ай бұрын
​@@rielth6326meg amerika Japán lenne
@alexanderdavid4034
@alexanderdavid4034 Ай бұрын
de orosz segitseg nelkul nem is tort volna ki a haboru
@Bakter75
@Bakter75 4 ай бұрын
Annyi biztos.....a ruszki nélkül nem lett volna partraszállás.Mondjuk ruszki sem lett volna,ha a német nem megy oda.:D
@ketezeregy
@ketezeregy 4 ай бұрын
De, csak az Adrian :D Az angolok arra mentek volna.. Sztálin ragaszkodott franciaországhoz, mert kellett neki közepeurópa
@belagabanyi6036
@belagabanyi6036 4 ай бұрын
Ruszkik nélkül volt a partraszállás!
@ketezeregy
@ketezeregy 4 ай бұрын
@@belagabanyi6036 Tenylegesen nem voltak jelen, de az, hogy jelentős nemet erőket kötött le a keleti front könnyítette a nyugati partraszálást.. Meg amig ugye fentebb irtam, hogy az angolok által eröltetett adriai partraszálást Sztálin vetózta meg.. ezert lett helyette del olaszország és Normandia
@belagabanyi6036
@belagabanyi6036 4 ай бұрын
@@ketezeregy mind a kettö be volt tervezve! Stalin nem vétózhatott meg semmit!
@TheCsszr
@TheCsszr 4 ай бұрын
Sztálin támadásra készült '41 nyarán, csak Hitler megelőzte. Ez történelmi tény.
@jozsefhorvath8003
@jozsefhorvath8003 4 ай бұрын
Az amik meg vannak győződve róla, hogy nékülük nem győzhetett volna a SZU. A szovjetek meg vannak győződve arról, hogy egyedül is győztek volna.
@mikloskerekgyarto8275
@mikloskerekgyarto8275 4 ай бұрын
Én meg arról hogy buktak volna
@ferenckiraly2818
@ferenckiraly2818 4 ай бұрын
Ez egyfajta vélemény.
@Aliz776
@Aliz776 4 ай бұрын
​@@mikloskerekgyarto8275bukott diák vagy te😂
@laszlomuller2252
@laszlomuller2252 4 ай бұрын
Nagy hiba volt, hogy Hitler vállalta a kétfrontos háborút, várnia kellett volna, amíg a német fizikusok megoldják az atombomba titkát. Lehet, hogy az amerikaiak előtt sikerülhetett volna. Nem kellett volna Teller Edét , Openheimot , Enrico Fermit stb kiengedni az USA-ba, hanem odaállítani, a német atomprogram megvalósításához. A Szovjetunióval való háború még 2-3 évet várhatott volna. A Szovjetunióval folytatott háború költségeit fordították volna a német atomfegyver előállítására. De a bolond Hitlerrel sem lett volna Magyarországnak jobb, mint Sztálinnal, talán annyival, hogy a megnagyobbodott , visszanyert területek megmaradtak volna.
@foravar
@foravar 4 ай бұрын
a Szu már akkor nem lett volna...
@rumenka72
@rumenka72 4 ай бұрын
Köszönöm a videót!❤ Csak egy gondolat. Igaz, magyar katona maradjon ki minden háborúból, ha lehet. Ugyanakkor magyar emberek pusztulnak katonaként 1991-től. Regionális konfliktusokban.
@laszlomuller2252
@laszlomuller2252 4 ай бұрын
Ez a magyar kormány butasága, Magyarországot nem fenyegeti senki, és a NATO, ha szükség lenne nem védné meg Magyarországot, ide nem folyna a pénz és fegyver, mint Ukrajnába. Annyi pénzért, amennyit Ukrajnába bele raktak, Magyarországról a többszöri kirabkása után nincs, amit elvinni. A kapitalista USA, a több nemzetiségű nyugati többségű NATO profit nélkül egy lépést sem csinál senkiért.
@palferenc49
@palferenc49 4 ай бұрын
A gond az, hogy SzU. támadó hadműveletre készült, nem volt kapacitása védelmi erejének fejlesztésére, fenntartására.
@laszloseres5282
@laszloseres5282 Ай бұрын
Felesleges és értelmetlen már ezzel foglalkozni . Az akkori Szovjetunió és a mai Oroszorszag egy más kategória .Ezzel a történelmi okoskodással a nyugat a mai vágyait próbálja elfogadhatóvá tenni . Ez nem több mint néhány ostoba politikus és történész okoskodása.
@istvankasa1597
@istvankasa1597 Ай бұрын
Sziasztok! Először is köszönet a videó készítőinek! Jó a kérdés felvetés, amit nagyon nehéz megválaszolni pártatlanul. Inkább az idő tényezőre helyezném a hangsúlyt. Mert feltételezzük azt, hogy a Szovjetunió önerőből is megnyeri a háborút. De nem mindegy MIKOR! Május 9-én véget érnek Európában a harcok, majd augusztus 6-án ledobják az atombombát Japánra az amerikaiak. Ha nincs a támogatás, nincs a 375.000 teherautó, odaér Berlinbe a Vörös Hadsereg április végére?Hova dobja az USA az atombombát ha frontok esetleg még Németország határain, vagy azon kívül állnak? Hm? Kása István vagyok, írtam egy szakdolgozatot a Lend-lease szállításokról a Szovjetunióba, akit érdekel olvassa el a academica-n!
@gezaeckrich6773
@gezaeckrich6773 4 ай бұрын
Definitív nem tudott vola győzni !!👍🤔🤔🤔
@belloq4506
@belloq4506 4 ай бұрын
Számháború, válasz nélkül.
@peterlovasSC28RR
@peterlovasSC28RR 2 ай бұрын
Dehogy nyertek volna. Letiporták őket. Csak az amerikaiaknak érdekükben állt, hogy a németek ne nyerjenek túl nagy teret.
@robertbesenyei2158
@robertbesenyei2158 Ай бұрын
Óriási segítséget kaptak, valószínűleg elbuktak volna.
@user-yf6nr1xl5d
@user-yf6nr1xl5d 2 ай бұрын
csak a szu győzelemmel végződő Moszkvai csata után kezdték segíteni azt is érdekből és jó pénzért
@marosigy
@marosigy Ай бұрын
Részben ezt mondja a film is: Sztálin ígérete kellett, hogy a változást elhitessék. A "jó pénz" az ingyen lízing volt. Kár most ezt kétségbe vonni.
@karcsimaczo5614
@karcsimaczo5614 4 ай бұрын
Lehet hogy hülyeséget írok, de az mitől van hogy az USA a saját területén nem nagyon voltak háborúk.
@rostomali3158
@rostomali3158 4 ай бұрын
Pearl Harbor elég is volt nekik Japánok nem tudtak hozzájuk közelebb jutni plusz a német hadsereg szétvolt szórva európában és afrikában
@laszlomuller2252
@laszlomuller2252 4 ай бұрын
AZ USA túl messze van az ellenséges országoktól. Az amerikai förldrészen nincs ellensége. Ha veszít , mint Afganisztánba hazafut.
@miklosrez3032
@miklosrez3032 4 ай бұрын
bárki, aki megtámadná az USA-t, már az óceáni határai miatt is elképesztő logisztikai nehézségekkel kellene számolnia még mielőtt egy puskalövés is eldördülne.
@martakulisics6249
@martakulisics6249 4 ай бұрын
Földrajzi okok miatt
@laszlomuller2252
@laszlomuller2252 4 ай бұрын
A távolság. A Katonai és gazdasági fejlettség. Manapság az USA elvesztette azt a védettségét, amit az oceánok jelentettek. A rakétákat az oceánok és a távolság kevésbé akadályozzák, mint a második vh-ig létező klasszikus fegyverek. Manapság egy vh. idején nem kell az USA-ban partraszállni, a pusztító munkát elvégzi néhány tíz /száz/ becsapódó atom (hidregén töltettel felszerelt atomrakéta. Az USA vezetői lehet még nem hiszik, de egy harmadik világháborút otthon sem usszák meg olyan könnyen , mint az első és a második világháborúban.
@zsomborcseh6152
@zsomborcseh6152 4 ай бұрын
amúgy a német és szovjet harc a ll. világháborúban a nagyobb fejlettség a nagyobb létszám ellen volt
@bertold0027
@bertold0027 2 ай бұрын
Ne azt kalkuláld, hogy mennyi fegyvert kaptak, hanem azt, hogy a többi fronton mit jelentett az USA belépése. Angliát is és a Szovjeteket is legyőzték volna. De így, hogy több fronton is kapta az áldást Hitler, úgy dőlt ez el.
@Geb5626
@Geb5626 2 ай бұрын
Egyértelmű válasz adható rá. NEM győzhetett volna Sztálin. Máig sem kerültek teljes egészében nyilvánosságra az akkori amerikai hadianyag szállítások mennyisége. Sztálingrád pontosan annak a következménye, hogy a német hadvezetés, megpróbálta felszámolni a hadianyagok szállításának útvonalát, ami akkor Irán felől, a Volga folyón történt. Átgondolatlan terv volt ami nem sikerült és emiatt kellett, 1 500 000 ember érdekében, 300 000 embert beáldozni Sztálingrádnál.
@marcikakukk3204
@marcikakukk3204 2 ай бұрын
" Győzhetett volna a Szovjetunió az USA segítsége nélkül? " Nem. Mert nem a teljes háború alatt legyártott SU/USA hadianyag arányát kell figyelembe venni a fenti kérdés megválaszolásához, hanem a 'legkritikusabb' időszakban, a 'Barbarossa' első évében /'41-'42-ben/ legyártott szovjet harceszközöket/hadianyagokat... '41-'42-ben, amikor az oroszok, a hadi-gyáraikat áttelepítették "a hátországba", ezek gyakorlatilag semmit sem termeltek. Ha ez idő alatt nem 'özönlik' az amerikai fegyver-segély, akkor az oroszoknak nem lett volna mivel harcolniuk -- gyakorlatilag 'megmekkentek' volna, a 10:1-es veszteségű aránnyal előrenyomuló Wehrmacht-al szemben... /10:1 -- a Wehrmacht javára... !/ Ezt nagyon jól 'kiszámolták' /előre!/ az amcsik, ezért is fogadták el hónapokkal korábban a 'Barbarossa' megindulása előtt a törvényt, az ú.n. "kölcsön-bérleti szerződésről", hogy az USA hadianyag gyártó cégei, vállalatai, fel tudjanak készülni a 'nagy megrendelésekre'... Ki volt 'sakkozva' /akkor is../, minden... 😕 És a "fordított" kérdésre is könnyű a válasz: (t.i., hogy az amcsik az oroszok nélkül...) mivel a II. v.h. (is) amcsi 'termék'/eszköz volt a világuralom megszerzéséért folytatott harcban, ezért ők 'alaposan kiszámoltak' minden 'eshetőséget', és így utólag!, már nem nehéz 'visszafejteni', hogy 'mi lett volna ha', a németek győznek a keleti fronton...?! (mert nincsenek meg a 'beépített fékek' a német 'hadvezetésben', vagy nagyon 'balfaszok' az oroszok az amcsi támogatás ellenére, stb.) Tehát, ha 'keleten' meg is 'vetették volna a lábukat' a németek, hosszú távon akkor sem volt esélyük a teljes győzelemre. Mert 'időben le voltak maradva' az amcsi gyártó kapacitáshoz képest, de ha valami 'csudálatos módon', be is tudták volna hozni a lemaradást, akkor is, az amcsiknak már készültek az atom-bombáik... (amivel a németek /utólag már tudjuk/, hogy 'sehogyse' álltak...) Tehát örülhetünk, hogy úgy alakult a II. v.h. története, ahogyan azt a történelem könyvekben olvashatjuk, és nem úgy, ahogy fentebb írtam... (mert így vagy úgy, az amcsik győztek volna, hisz' 'ők osztották a lapokat' az 'elejétől fogva', de az 'atombombás győzelem' a németek ellen, még ma is 'éreztetné' a hatását EU-ban...) 😞
@richardhalmi1739
@richardhalmi1739 4 ай бұрын
Sztálinnak az egyik kedvenc fegyvere a szája volt, sokszor blöffölt. Egy háborút nem lehet csak harckocsikkal és repülőkkel megnyerni. Logisztika, felszerelér, ellátás és nyersanyagok végeláthatatlan listáját kell teljesíteni. Erősen kétséges, hogy az "elvtársak" akár, csak tartani tudták volna magukat. Ha máshogy nem is, esetleg félelemből...
@marcikakukk3204
@marcikakukk3204 4 ай бұрын
A "fordított" kérdésre is könnyű a válasz: mivel a II. v.h. (is) amcsi 'termék'/eszköz volt a világuralom megszerzéséért folytatott harcban, ezért ők 'alaposan kiszámoltak' minden 'eshetőséget', és így utólag!, már nem nehéz 'visszafejteni', hogy 'mi lett volna ha', a németek győznek a keleti fronton...?! (mert nincsenek meg a 'beépített fékek' a német 'hadvezetésben', vagy nagyon 'balfaszok' az oroszok az amcsi támogatás ellenére, stb.) Tehát, ha 'keleten' meg is 'vetették volna a lábukat' a németek, hosszú távon akkor sem volt esélyük a teljes győzelemre. Mert 'időben le voltak maradva' az amcsi gyártó kapacitáshoz képest, de ha valami 'csudálatos módon', be is tudták volna hozni a lemaradást, akkor is, az amcsiknak már készültek az atom-bombáik... (amivel a németek /utólag már tudjuk/, hogy 'sehogyse' álltak...) Tehát örülhetünk, hogy úgy alakult a II. v.h. története, ahogyan azt a történelem könyvekben olvashatjuk, és nem úgy, ahogy fentebb írtam... (mert így vagy úgy, az amcsik győztek volna, hisz' 'ők osztották a lapokat' az 'elejétől fogva', de az 'atombombás győzelem' a németek ellen, még ma is 'éreztetné' a hatását EU-ban...) 😞
@richardhalmi1739
@richardhalmi1739 4 ай бұрын
@@marcikakukk3204 Bocsánat, de én egy szóval sem említettem az amcsikat... Ne keverjük össze a szezont a fazonnal... Én csak arról beszéltem, hogy mi nem volt a szovieteknek (elvtársaknak). Arról viszont kétségem sincs, hogy végső soron az amcsik nyerik a második világháborút is. A történelem pedig olyan dolog, hogy nem minden történik ok nélkül...
@laszlosimandi6655
@laszlosimandi6655 4 ай бұрын
@@marcikakukk3204 "akkor is, az amcsiknak már készültek az atom-bombáik... (amivel a németek /utólag már tudjuk/, hogy 'sehogyse' álltak...)" Ez nem igaz. A nácik '44-ben Rűgen szigetén robbantottak már. Több tízezer orosz hadifogoly halálát okozva. Ha nem szállnak partra Normandiában, Hitler megcsinálja és befejezi a háborúját.
@sziriuszkibernetikaitarsas542
@sziriuszkibernetikaitarsas542 2 ай бұрын
@@marcikakukk3204 Ezt a blődséget hányszor akarod még bekopizni mindenhová?
@marcikakukk3204
@marcikakukk3204 2 ай бұрын
@@richardhalmi1739 Ha 41'-42'-ben nem lettek volna 'ott' az amcsik a keleti fronton (a hatalmas hadianyag szállításaikkal), akkor 'Sztalin'-ék 'megmekkentek' volna, a 10:1-es német katonai fölény miatt. Tehát azt hiszem ebben a témában joggal 'citálom' ide az 'amcsikat'. 😉
@istvanszakacs7228
@istvanszakacs7228 2 ай бұрын
Ez már fikcíó! Ott voltak még a brittek is. Sok összetevőből jön létre bármiilyen eredmény is!
@petergal3943
@petergal3943 2 ай бұрын
Sajnos olyan korban élünk,amikor senki nem lehet száz százalékig biztos a jelenkor történelmi eseményeinek a hátterében sem(északi áramlat felrobbantæsa,mai napig egymásra mutogatás van,soha nem fogjuk m3gtudni az igazságot),nemhogy 80 évvel ezelőtti eseményekben!
@marcikakukk3204
@marcikakukk3204 2 ай бұрын
" Győzhetett volna a Szovjetunió az USA segítsége nélkül? " Nem. Mert nem a teljes háború alatt legyártott SU/USA hadianyag arányát kell figyelembe venni a fenti kérdés megválaszolásához, hanem a 'legkritikusabb' időszakban, a 'Barbarossa' első évében /'41-'42-ben/ legyártott szovjet harceszközöket/hadianyagokat... '41-'42-ben, amikor az oroszok, a hadi-gyáraikat áttelepítették "a hátországba", ezek gyakorlatilag semmit sem termeltek. Ha ez idő alatt nem 'özönlik' az amerikai fegyver-segély, akkor az oroszoknak nem lett volna mivel harcolniuk -- gyakorlatilag 'megmekkentek' volna, a 10:1-es veszteségű aránnyal előrenyomuló Wehrmacht-al szemben... /10:1 -- a Wehrmacht javára... !/ Ezt nagyon jól 'kiszámolták' /előre!/ az amcsik, ezért is fogadták el hónapokkal korábban a 'Barbarossa' megindulása előtt a törvényt, az ú.n. "kölcsön-bérleti szerződésről", hogy az USA hadianyag gyártó cégei, vállalatai, fel tudjanak készülni a 'nagy megrendelésekre'... Ki volt 'sakkozva' /akkor is../, minden... 😕 És a "fordított" kérdésre is könnyű a válasz: (t.i., hogy az amcsik az oroszok nélkül...) mivel a II. v.h. (is) amcsi 'termék'/eszköz volt a világuralom megszerzéséért folytatott harcban, ezért ők 'alaposan kiszámoltak' minden 'eshetőséget', és így utólag!, már nem nehéz 'visszafejteni', hogy 'mi lett volna ha', a németek győznek a keleti fronton...?! (mert nincsenek meg a 'beépített fékek' a német 'hadvezetésben', vagy nagyon 'balfaszok' az oroszok az amcsi támogatás ellenére, stb.) Tehát, ha 'keleten' meg is 'vetették volna a lábukat' a németek, hosszú távon akkor sem volt esélyük a teljes győzelemre. Mert 'időben le voltak maradva' az amcsi gyártó kapacitáshoz képest, de ha valami 'csudálatos módon', be is tudták volna hozni a lemaradást, akkor is, az amcsiknak már készültek az atom-bombáik... (amivel a németek /utólag már tudjuk/, hogy 'sehogyse' álltak...) Tehát örülhetünk, hogy úgy alakult a II. v.h. története, ahogyan azt a történelem könyvekben olvashatjuk, és nem úgy, ahogy fentebb írtam... (mert így vagy úgy, az amcsik győztek volna, hisz' 'ők osztották a lapokat' az 'elejétől fogva', de az 'atombombás győzelem' a németek ellen, még ma is 'éreztetné' a hatását EU-ban...) 😞
@ViktorBilecz-pc4ub
@ViktorBilecz-pc4ub Ай бұрын
Ez így van, de ez nem kor függő. Nem volt és nem is lesz kor, amikor ismernénk a jelent. Ahogyan a múltat se ismerhetjük meg. Ilyen a valóság természete.
@gemfero
@gemfero Ай бұрын
xar, hergelő a kérdés ! és a korabeli iszonyok részletes ismerete nélkül felesleges !
@conorstone2794
@conorstone2794 4 ай бұрын
Akkor most...győzhetett volna? :D
@hempspy2872
@hempspy2872 4 ай бұрын
Soha. Szemtanuktól hallottam beszámolókat a ruszki csűrhéről.
@marcikakukk3204
@marcikakukk3204 4 ай бұрын
A "fordított" kérdésre is könnyű a válasz: mivel a II. v.h. (is) amcsi 'termék'/eszköz volt a világuralom megszerzéséért folytatott harcban, ezért ők 'alaposan kiszámoltak' minden 'eshetőséget', és így utólag!, már nem nehéz 'visszafejteni', hogy 'mi lett volna ha', a németek győznek a keleti fronton...?! (mert nincsenek meg a 'beépített fékek' a német 'hadvezetésben', vagy nagyon 'balfaszok' az oroszok az amcsi támogatás ellenére, stb.) Tehát, ha 'keleten' meg is 'vetették volna a lábukat' a németek, hosszú távon akkor sem volt esélyük a teljes győzelemre. Mert 'időben le voltak maradva' az amcsi gyártó kapacitáshoz képest, de ha valami 'csudálatos módon', be is tudták volna hozni a lemaradást, akkor is, az amcsiknak már készültek az atom-bombáik... (amivel a németek /utólag már tudjuk/, hogy 'sehogyse' álltak...) Tehát örülhetünk, hogy úgy alakult a II. v.h. története, ahogyan azt a történelem könyvekben olvashatjuk, és nem úgy, ahogy fentebb írtam... (mert így vagy úgy, az amcsik győztek volna, hisz' 'ők osztották a lapokat' az 'elejétől fogva', de az 'atombombás győzelem' a németek ellen, még ma is 'éreztetné' a hatását EU-ban...) 😞
@tamasvitez6606
@tamasvitez6606 2 ай бұрын
Muszkáknak hívta őket nagyapám. Az oroszok műveltebbek voltak, de az Urálon túli, nem orosz nemzetiségek ellenben időnként igazi vademberek. Sztyeppén, tajgán kívül civilizációt addig nem láttak.
@Trebysys
@Trebysys 4 ай бұрын
Igazából így is inkább csak túlélték mint megnyerték.
@rolandagardi3582
@rolandagardi3582 4 ай бұрын
huuu baratom azert ebben a témában jobb lenne ha körbe erdeklödnél mert ennyi hulyeséget elmondani nem lehetett egyszeru.....
@deloinalain7864
@deloinalain7864 4 ай бұрын
nna...s@ggfej..... jöhetnek a tények! nagyon várjuk!
@roberthorvath807
@roberthorvath807 4 ай бұрын
európa kirablásából bőven kifutotta a ráfordítás! a moszkvai csatát a kanadai valentine tankok döntötték el!! a t34 selejt anyagból készített váltója 30 percig bírta! fenn van itt az amcsi teszt, meg lehet nézni! tanulságos!!
@sajti271
@sajti271 4 ай бұрын
Mi a videó címe? Már csak azért is kíváncsi vagyok rá, mert nagyon el vannak szállva maguktól. A többszörösen kigúnyolt és lealázott Nyugat nélkül garantáltan nem lettek volna és nem lennének sehol.
@laszlomuller2252
@laszlomuller2252 4 ай бұрын
Nem igaz. Hány Valentin tankja volt a Szovjetuniónak? A KANADAI TANKOK SEGÍTHETTEK, DE NEM DÖNTÖTTEK.
@roberthorvath807
@roberthorvath807 4 ай бұрын
@@laszlomuller2252 na vegyük szépen sorba! 3300 db körül jött az angoloktól és a kanadaiaktól! forrás angol wikipédia! 1300 m3 lee, 1600 m3 és m5 stuart, 4000 m4 sherman és ezek akkor jöttek amikor a t34 gyártását át kellett telepíteni az urálba!!
@danielpinter993
@danielpinter993 4 ай бұрын
1300 Valentine tankot kaptak amik cserébe nem bírták az időjárást és a terepviszonyokat 🤦‍♂️ tény és való hogy fontos volt az amerikai és angol segítség de ez már a mánia határát súrolja ilyen szinten felnagyítani 🤡
@roberthorvath807
@roberthorvath807 4 ай бұрын
@@danielpinter993 + ezret a kanadaiaktól, amikor a hadipari üzemeket szibériába telepitette ki és ezért nem tudtak termelni! a t34- esek robbantak le országúti menetben! a valentine- k végigharcolták a háborút a megbízható motor és váltó miatt, mert a lövege 44- re már elavult!
@zsomborcseh6152
@zsomborcseh6152 4 ай бұрын
10:59 én nem a T34-et hanem a tiger tankot mondanám a legjobbnak a ll. világháború alatt
@jozsefkopasz9851
@jozsefkopasz9851 4 ай бұрын
A tigris tankok csak ott szerepeltek jól, ahol kemény talaj volt. Sáros földutakon csak a baj lehetett velük.
@zsomborcseh6152
@zsomborcseh6152 4 ай бұрын
@@jozsefkopasz9851 de ezt a településeken nagyon jól használták igazából tényleg csak a sàr volt nekik az akadály.
@jenodoczy47
@jenodoczy47 4 ай бұрын
Zsombor:téves az imfo. A párducok jobbak voltak. A tigrisnek a vasuti szállitas miatt le kellett szerelni a lánctalpját mert széles volt. Ideigl másikat kapott. Ott volt meg a hatalmas súlya es fogyasztása. Nembeszélve a királytigrisről. Az ardenneki offenziában Guderian ott is hagyta őket. Nemgyözték üzemanyaggal!!!!!
@zsomborcseh6152
@zsomborcseh6152 4 ай бұрын
de nagyjából semmi se ütötte át a páncélját csak hátul bírták.
@LajkaD92
@LajkaD92 4 ай бұрын
@@zsomborcseh6152 a legjobb az ami vastag páncélú ( döntött páncél ) ,gyorsan gyártható,és bárki kezeli tudja ,és működik bármilyen szélsőséges viszonyok közt ,hajadra kenheted a tigrist sok esetben .
@mihalyistvan
@mihalyistvan 2 ай бұрын
Az atomfegyver hiányával igen. De tovább tartott volna, még nagyobb áldozatokkal. Viszont ez a késedelem időt adhatott volna a német atomfegyver kifejlesztéséhez, legyártásához és bevetéséhez. Úgy gondolom pontosan ezt nem akarta az USA, és ezért léptek katonailag is, nem csak felszereléssel. Ezért kissé meddő a feltett kérdés.
@BMMO90
@BMMO90 4 ай бұрын
Nem.
@Pet1er
@Pet1er 2 ай бұрын
Kár, hogy a kérdésre nem derül ki a válasz a videóból.
@laszlonemet368
@laszlonemet368 4 ай бұрын
Kevesen tudják de az első csatát a németek Moszkva alatt vesztették el. 41 szeptemberében indult a hadművelet és október 12. én a várostól 5 kilométere voltak. Németek több mint kétszeres erő fölénybe voltak a védőkel szembe páncélos járművekben és tüzérségben ötszörös volt a fölényük. 12. én éjjel kb. öt centis hó eset ami 13.-án elolvadt és beköszöntöt a raszputyica . A németek páncélosaik és ágyúik felét elvesztették a sárban . Volt olyan páncer 2-es harckocsi amiböl a személyzet kimenekülni se tudót és belefulladtak az iszapba. Mire újra támadni tudtak december 21.-én addigra a fölényük elolvadt a Szibériából átvezényelt hadosztályoknak köszönhetően. Itt találkoztak előszőr nagy mennyiségű T34es el . Közel 300 darabbal A védőállasok amik októberben még csak kezdetlegesek voltak december közepére már készen voltak. Viszont áprilisig a második raszputyicáig nyüstölték egy mást. És itt még nem volt vagy csak alig az importált nyersanyagból.
@il2682
@il2682 4 ай бұрын
Ezt tudjuk. Megtörtént.
@AttilaZs14
@AttilaZs14 4 ай бұрын
Az, hogy a németek elvesztettek egy csatát az nem jelenti azt, hogy automatikusan az után el is vesztik a háborút... Inkább arra mutatnak rá a videóban, hogy eléggé nagy szerepe volt az USA-nak, hogy a SZ.U. meg tudta fordítani a háború menetét.
@mikloskerekgyarto8275
@mikloskerekgyarto8275 4 ай бұрын
​@@AttilaZs14oda lett alegyőzhetetlenség nimbusza ...pluszz óriàsi köket az oroszoknak mentàlisan !! ...a naaagy nyemec armada ,és pont Miszkvànàl.!!...a fővàrosnàl ?!
@mikloskerekgyarto8275
@mikloskerekgyarto8275 4 ай бұрын
..én úgy tudom kicsit "hàtrébb toltàk" őket ....pàr szàz km...csak🤣🤣
@tamaskreif60
@tamaskreif60 2 ай бұрын
@@AttilaZs14 Egyértelmű, hogy kellett SZU-nak az amerikai segítség a győzelemre. Ezt a ruszkik persze mai napig tagadják.
@gyulalipovics8691
@gyulalipovics8691 4 ай бұрын
A Vöröshadseregnek már 1941-bem voltak T-34-es tankjai, melyek mindenben felülmúlták az akokri német tankokat. Akkor a németek csak PZ III-al és PZ IV-el rendelkeztek, ráadásul a rövid csövű verzióval. PZ IV-ből a G verzió csak télen jelent meg, arra szereltek 75 mm-es löveget, mely már fel tudta venni a harcot a jobb szovjet páncélosokkal.
@szekereselektra1253
@szekereselektra1253 4 ай бұрын
*Ezt ellensúlyozás képen a németeknek szükségmegoldások kellettek míg nem oldották meg a problémákat. Ilyen volt a Marder amin 75 mm-es löveg volt. Ezek mellé jöttek a PAK 40-es, és Flak 18-as eszközök. Utóbbiak inkább védekező harcokhoz volt jó. Meg messziről lövöldözni. A PzH III-as 50-es lövege bizonyos távolságon belül még hatékony volt a T-34-esek ellen, de egy ponton túl már nem. Ilyenkor inkább álcázásból tüzeltek. Várni kellett míg a német páncélosok megkapták a 75 mm-es vagy annál nagyobb lövegeket. Ilyenkor jöttek képbe a PzH IV-es, és a Stug III-as fejlesztések. A PzH III-as után a Stug III-as volt a legnagyobb számban legyártott páncélos, és utána jött a PzH IV-es. Akkoriban még nem léteztek a kézi páncéltörők, mint a Panzerscherk vagy a Panzerfaust. Így a tankokat aknákkal igyekeztek likvidálni, de ezeket csak két féle képen tehették meg. Vagy földbe ásott aknákkal amik a lánctalpat semmisítették meg. Vagy a katonának a kumulatív aknát a tankra kellett ráhelyezni. Ez nem kis veszéllyel járt. Ilyet a 93-as Sztálingrád c. filmben látni.*
@GergelyPal.
@GergelyPal. 4 ай бұрын
Viszont nem volt mindben rádió és persze a páncélnak használt acél ötvözet minősége is hagy némi kívánnivalót maga után: tört a zárványok miatt mint a rossebb. De persze rengeteg volt belőle.
@gyulalipovics8691
@gyulalipovics8691 4 ай бұрын
Így van, de 42-ben már javult a T-34 minősége.
@istvanhorvath7461
@istvanhorvath7461 4 ай бұрын
@@gyulalipovics8691Mindig attól függött, hogy melyik gyárból származott, mivel a minőség nagyon függött a szakmunkásoktól. 1943-ra a T-34 elavulttá vált, mert a német páncéltörő ágyúk új generációja simán messzebbről kilőtte, mint a harckocsi lőtávolsága. Az akkori szovjet vezetés későn kapcsolt sem a T-34/85 gyártása nem futott fel, sem egy nehéz harckocsitus sem készült, ami a Tigrisek és a Párducok méltó ellenfele lehetett. Lásd a kurszki csata elképesztő mennyiségű T-34 veszteségét. ISZ csak 1944-ben jelent meg.
@GergelyPal.
@GergelyPal. 4 ай бұрын
@@gyulalipovics8691 A páncél minőségi problémáit a háború végéig nem oldották meg, közben a németek is hiányt szenvedtek már mindenféle ötvözőkből persze....
@user-st3mr9md9x
@user-st3mr9md9x 4 ай бұрын
Gondolom nagy fontossága volt annak aki húzta a ravaszt, azt nem tudtak adni eleget és az a legfontosabb!
@joules83a
@joules83a 4 ай бұрын
De mi ér egy lelkes katona, ha nincs se puskája, se lőszere, se ellátmánya, pláne akkor amikor a tiszti kar értelmesebb fele a gulágon van egy sztálini "jutalomnyaraláson" ?
@zoltankiss8052
@zoltankiss8052 4 ай бұрын
@@joules83aazért a lelkes kiskatonák mögött időnként ott volt az NKVD, hogy fegyvertelenül is legyenek lelkesek.
@AttilaZs14
@AttilaZs14 4 ай бұрын
Kötve hiszem, hogy az lenne a legfontosabb! A háború sokkal inkább szól a logisztikáról, technikai felszereltségről, egészségügyi ellátásról, infrastruktúráról és csak egy szelete a dolgoknak az emberek mennyisége. Nyilván mindenki azt szereti hangoztatni, amiben a legerősebb, oroszok nyilván az ember mennyiséget...
@marcikakukk3204
@marcikakukk3204 4 ай бұрын
@@AttilaZs14 A "fordított" kérdésre is könnyű a válasz: mivel a II. v.h. (is) amcsi 'termék'/eszköz volt a világuralom megszerzéséért folytatott harcban, ezért ők 'alaposan kiszámoltak' minden 'eshetőséget', és így utólag!, már nem nehéz 'visszafejteni', hogy 'mi lett volna ha', a németek győznek a keleti fronton...?! (mert nincsenek meg a 'beépített fékek' a német 'hadvezetésben', vagy nagyon 'balfaszok' az oroszok az amcsi támogatás ellenére, stb.) Tehát, ha 'keleten' meg is 'vetették volna a lábukat' a németek, hosszú távon akkor sem volt esélyük a teljes győzelemre. Mert 'időben le voltak maradva' az amcsi gyártó kapacitáshoz képest, de ha valami 'csudálatos módon', be is tudták volna hozni a lemaradást, akkor is, az amcsiknak már készültek az atom-bombáik... (amivel a németek /utólag már tudjuk/, hogy 'sehogyse' álltak...) Tehát örülhetünk, hogy úgy alakult a II. v.h. története, ahogyan azt a történelem könyvekben olvashatjuk, és nem úgy, ahogy fentebb írtam... (mert így vagy úgy, az amcsik győztek volna, hisz' 'ők osztották a lapokat' az 'elejétől fogva', de az 'atombombás győzelem' a németek ellen, még ma is 'éreztetné' a hatását EU-ban...) 😞
@EmpowerNet777
@EmpowerNet777 Ай бұрын
Mind a ket oldalt a szabadkomuvesek penzeltek.
@tamasvitez6606
@tamasvitez6606 2 ай бұрын
Hitler is sokat segített a szövetségeseknek a katonai, logisztikai "szakértelmével"...
@FILMSTRIP.S
@FILMSTRIP.S 4 ай бұрын
Nagyon meg lepet ez most. De szerintem van benne igazság
@robertbesenyei2158
@robertbesenyei2158 4 ай бұрын
Ki tudja? Azért nem árt, ha egy sereg rendelkezik fegyverekkel, lőszerrel, szállító eszközzel, és nem utolsó sorban élelemmel. De ugyan ez vonatkozik Kínára is. Ha az USA nem segíti őket felszabadulni a Japánok alól, ki tudja mi lenne most a helyzet keleten.
@marcikakukk3204
@marcikakukk3204 4 ай бұрын
A "fordított" kérdésre is könnyű a válasz: mivel a II. v.h. (is) amcsi 'termék'/eszköz volt a világuralom megszerzéséért folytatott harcban, ezért ők 'alaposan kiszámoltak' minden 'eshetőséget', és így utólag!, már nem nehéz 'visszafejteni', hogy 'mi lett volna ha', a németek győznek a keleti fronton...?! (mert nincsenek meg a 'beépített fékek' a német 'hadvezetésben', vagy nagyon 'balfaszok' az oroszok az amcsi támogatás ellenére, stb.) Tehát, ha 'keleten' meg is 'vetették volna a lábukat' a németek, hosszú távon akkor sem volt esélyük a teljes győzelemre. Mert 'időben le voltak maradva' az amcsi gyártó kapacitáshoz képest, de ha valami 'csudálatos módon', be is tudták volna hozni a lemaradást, akkor is, az amcsiknak már készültek az atom-bombáik... (amivel a németek /utólag már tudjuk/, hogy 'sehogyse' álltak...) Tehát örülhetünk, hogy úgy alakult a II. v.h. története, ahogyan azt a történelem könyvekben olvashatjuk, és nem úgy, ahogy fentebb írtam... (mert így vagy úgy, az amcsik győztek volna, hisz' 'ők osztották a lapokat' az 'elejétől fogva', de az 'atombombás győzelem' a németek ellen, még ma is 'éreztetné' a hatását EU-ban...) 😞
@xxxxxxxxxx7407
@xxxxxxxxxx7407 4 ай бұрын
​@@marcikakukk3204ja, annyira kigondoltak mindent, hogy azota se tudjak, hogy epp Kína vagy Oroszorszag a veszelyesebb rajuk nezve. Mivel a nagy tervezgetes kozben sikerult kommunista uralom ala hajtatni a vilag egyik legnepesebb orszagat. A masik meg annyi nuklearis fegyvert tart keszleten, hogy 40 even at leshettek, hogy mikor szorja meg oket veluk. S nem mellesleg meghoztak utobbi etvagyat az europai teruletekre. Zsenialis egy terv lehetett.
@petranszkimate2562
@petranszkimate2562 Ай бұрын
kissé az élelemforrás nem 100%-ban a lakosokat biztosította. leginkább a sereg biztosítását nyújtotta. az emberek dolgoztak míg ki nem dolgozták a belüket..
@user-fj7jm2gu6l
@user-fj7jm2gu6l 4 ай бұрын
Soha! A Japan tengerben kötöttek volna ki!!!
@marcikakukk3204
@marcikakukk3204 4 ай бұрын
A "fordított" kérdésre is könnyű a válasz: mivel a II. v.h. (is) amcsi 'termék'/eszköz volt a világuralom megszerzéséért folytatott harcban, ezért ők 'alaposan kiszámoltak' minden 'eshetőséget', és így utólag!, már nem nehéz 'visszafejteni', hogy 'mi lett volna ha', a németek győznek a keleti fronton...?! (mert nincsenek meg a 'beépített fékek' a német 'hadvezetésben', vagy nagyon 'balfaszok' az oroszok az amcsi támogatás ellenére, stb.) Tehát, ha 'keleten' meg is 'vetették volna a lábukat' a németek, hosszú távon akkor sem volt esélyük a teljes győzelemre. Mert 'időben le voltak maradva' az amcsi gyártó kapacitáshoz képest, de ha valami 'csudálatos módon', be is tudták volna hozni a lemaradást, akkor is, az amcsiknak már készültek az atom-bombáik... (amivel a németek /utólag már tudjuk/, hogy 'sehogyse' álltak...) Tehát örülhetünk, hogy úgy alakult a II. v.h. története, ahogyan azt a történelem könyvekben olvashatjuk, és nem úgy, ahogy fentebb írtam... (mert így vagy úgy, az amcsik győztek volna, hisz' 'ők osztották a lapokat' az 'elejétől fogva', de az 'atombombás győzelem' a németek ellen, még ma is 'éreztetné' a hatását EU-ban...) 😞
@mrkts4811
@mrkts4811 2 ай бұрын
Fene se tudja ezt, a németeknek hiába volt arányosan kisebb veszteségük végig a háború során, de egy legalább 2x akkora népességű országot támadtak meg, miközben nekik területvédelemre is sok katonát kellett használniuk a megszállt országokban. Valószínűleg ugyanígy elfogyott volna a német hadsereg, de 1-2 évvel tovább tartott volna a háború. Ez azért is nehéz spekuláció, mert maga a háború valójában néhány nagy csatán dőlt el. Moszkva, Sztálingrád, Kurszk, itt az oroszok győztek és a kérdés, hogy az amerikai segítség nélkül is ment volna-e? A moszkvai csata biztosan, a másik kettő már jobb kérdés. Ha a 3 sorsfordító csatából csak egyet is a németek nyernek, akkor persze, hogy máshogy alakul a történelem is, de maga a háború kimenetele is más lehetett volna. Talán a kurszki lett volna a legkisebb hatással, de ha ott a németek győznek és szétverik a szovjet központ erőket, akkor évekkel meghosszabbították volna a háborút. A moszkvai és a sztálingrádi csata viszont komolyabban érintette volna a szovjetek, komplett országrészeket vágtak volna el, a szállítási útvonalak omlottak volna össze. Nem is beszélve a morális hatásról. Én ezt gondolom erről, hogy a nagy sorsfordító csatákban minimális volt az amcsi szállítás szerepe, de magában a felörlő háborúban már nagy szükség volt rá és valószínűleg győztek volna az oroszok, de évekkel később. Illetve ugye 45-re kész volt az atomfegyver, most onnantól tényleg csak döntés kérdése, hogy mikor ér vége a háború, hiszen senki másnak nem volt ilyen fegyvere akkoriban és a németek is ugyanúgy kapituláltak volna 1-2-3 bomba után, de nagyon jó, hogy végül is Európában nem vetették be, mert már nem volt rá szükség. Nekem nincs kétségem, hogy használták volna, ha szükséges, lásd Drezda terrorbombázása, ott sem finomkodtak már, le akarták zárni a háborút és megroppantani a lakosság és a német vezetők fanatizmusát és ellenállását.
@marcikakukk3204
@marcikakukk3204 2 ай бұрын
" Győzhetett volna a Szovjetunió az USA segítsége nélkül? " Nem. Mert nem a teljes háború alatt legyártott SU/USA hadianyag arányát kell figyelembe venni a fenti kérdés megválaszolásához, hanem a 'legkritikusabb' időszakban, a 'Barbarossa' első évében /'41-'42-ben/ legyártott szovjet harceszközöket/hadianyagokat... '41-'42-ben, amikor az oroszok, a hadi-gyáraikat áttelepítették "a hátországba", ezek gyakorlatilag semmit sem termeltek. Ha ez idő alatt nem 'özönlik' az amerikai fegyver-segély, akkor az oroszoknak nem lett volna mivel harcolniuk -- gyakorlatilag 'megmekkentek' volna, a 10:1-es veszteségű aránnyal előrenyomuló Wehrmacht-al szemben... /10:1 -- a Wehrmacht javára... !/ Ezt nagyon jól 'kiszámolták' /előre!/ az amcsik, ezért is fogadták el hónapokkal korábban a 'Barbarossa' megindulása előtt a törvényt, az ú.n. "kölcsön-bérleti szerződésről", hogy az USA hadianyag gyártó cégei, vállalatai, fel tudjanak készülni a 'nagy megrendelésekre'... Ki volt 'sakkozva' /akkor is../, minden... 😕 És a "fordított" kérdésre is könnyű a válasz: (t.i., hogy az amcsik az oroszok nélkül...) mivel a II. v.h. (is) amcsi 'termék'/eszköz volt a világuralom megszerzéséért folytatott harcban, ezért ők 'alaposan kiszámoltak' minden 'eshetőséget', és így utólag!, már nem nehéz 'visszafejteni', hogy 'mi lett volna ha', a németek győznek a keleti fronton...?! (mert nincsenek meg a 'beépített fékek' a német 'hadvezetésben', vagy nagyon 'balfaszok' az oroszok az amcsi támogatás ellenére, stb.) Tehát, ha 'keleten' meg is 'vetették volna a lábukat' a németek, hosszú távon akkor sem volt esélyük a teljes győzelemre. Mert 'időben le voltak maradva' az amcsi gyártó kapacitáshoz képest, de ha valami 'csudálatos módon', be is tudták volna hozni a lemaradást, akkor is, az amcsiknak már készültek az atom-bombáik... (amivel a németek /utólag már tudjuk/, hogy 'sehogyse' álltak...) Tehát örülhetünk, hogy úgy alakult a II. v.h. története, ahogyan azt a történelem könyvekben olvashatjuk, és nem úgy, ahogy fentebb írtam... (mert így vagy úgy, az amcsik győztek volna, hisz' 'ők osztották a lapokat' az 'elejétől fogva', de az 'atombombás győzelem' a németek ellen, még ma is 'éreztetné' a hatását EU-ban...) 😞
@tamasvitez6606
@tamasvitez6606 2 ай бұрын
Ha még hozzáadod, hogy Oroszország csak egy volt a megtámadott országok sorában. Sok-sok állam erőfeszítései kellettek, hogy legyőzzék a Wehrmactot és a Waffen SS-t. Főleg az USA kellett, aki anyagháborúban a mai napig verhetetlen. (Legalábbis az ellenkezőjét eddig nem láttuk.)
@user-vo4nl6eu2u
@user-vo4nl6eu2u 2 ай бұрын
Igazából a háborúk sorsa nem a csatákban, hanem a hátország hadiipari kapacitásán áll vagy bukik. Ehhez a kapacitáshoz adódik hozzá a külföldi segítség. Lásd most az ukrán-orosz háborút.
@ferenccseri9287
@ferenccseri9287 4 ай бұрын
Kik is robbantották ki a háborút?
@ferenccseri9287
@ferenccseri9287 4 ай бұрын
Hát a mocskos zsizsikek.
@jozsefsandor9186
@jozsefsandor9186 4 ай бұрын
@@ferenccseri9287 gyikemberek.
@akosdekany7072
@akosdekany7072 4 ай бұрын
@@jozsefsandor9186 Soros, Gyurcsány!
@marcikakukk3204
@marcikakukk3204 2 ай бұрын
" Győzhetett volna a Szovjetunió az USA segítsége nélkül? " Nem. Mert nem a teljes háború alatt legyártott SU/USA hadianyag arányát kell figyelembe venni a fenti kérdés megválaszolásához, hanem a 'legkritikusabb' időszakban, a 'Barbarossa' első évében /'41-'42-ben/ legyártott szovjet harceszközöket/hadianyagokat... '41-'42-ben, amikor az oroszok, a hadi-gyáraikat áttelepítették "a hátországba", ezek gyakorlatilag semmit sem termeltek. Ha ez idő alatt nem 'özönlik' az amerikai fegyver-segély, akkor az oroszoknak nem lett volna mivel harcolniuk -- gyakorlatilag 'megmekkentek' volna, a 10:1-es veszteségű aránnyal előrenyomuló Wehrmacht-al szemben... /10:1 -- a Wehrmacht javára... !/ Ezt nagyon jól 'kiszámolták' /előre!/ az amcsik, ezért is fogadták el hónapokkal korábban a 'Barbarossa' megindulása előtt a törvényt, az ú.n. "kölcsön-bérleti szerződésről", hogy az USA hadianyag gyártó cégei, vállalatai, fel tudjanak készülni a 'nagy megrendelésekre'... Ki volt 'sakkozva' /akkor is../, minden... 😕 És a "fordított" kérdésre is könnyű a válasz: (t.i., hogy az amcsik az oroszok nélkül...) mivel a II. v.h. (is) amcsi 'termék'/eszköz volt a világuralom megszerzéséért folytatott harcban, ezért ők 'alaposan kiszámoltak' minden 'eshetőséget', és így utólag!, már nem nehéz 'visszafejteni', hogy 'mi lett volna ha', a németek győznek a keleti fronton...?! (mert nincsenek meg a 'beépített fékek' a német 'hadvezetésben', vagy nagyon 'balfaszok' az oroszok az amcsi támogatás ellenére, stb.) Tehát, ha 'keleten' meg is 'vetették volna a lábukat' a németek, hosszú távon akkor sem volt esélyük a teljes győzelemre. Mert 'időben le voltak maradva' az amcsi gyártó kapacitáshoz képest, de ha valami 'csudálatos módon', be is tudták volna hozni a lemaradást, akkor is, az amcsiknak már készültek az atom-bombáik... (amivel a németek /utólag már tudjuk/, hogy 'sehogyse' álltak...) Tehát örülhetünk, hogy úgy alakult a II. v.h. története, ahogyan azt a történelem könyvekben olvashatjuk, és nem úgy, ahogy fentebb írtam... (mert így vagy úgy, az amcsik győztek volna, hisz' 'ők osztották a lapokat' az 'elejétől fogva', de az 'atombombás győzelem' a németek ellen, még ma is 'éreztetné' a hatását EU-ban...) 😞
@tamasvitez6606
@tamasvitez6606 2 ай бұрын
Gyurcsány vagy Brüsszel.
@EtelkaStrauch
@EtelkaStrauch 2 ай бұрын
Erdöl a nagy amerikai barátságrol az iskolában semmit se hallottunk, én hiszem, ha ezt a gyerekkoromban tanultam volna, más ember formálodott volna belölem. De azt eltitkolták !
@user-ug9om5jz2q
@user-ug9om5jz2q Ай бұрын
Valószínűleg győzhetett volna a SZU de még nagyobb áldozatok árán !
@arpadsoros6898
@arpadsoros6898 Ай бұрын
Valójában teljesen hibás a címben feltett kérdés...Vagy inkább nem ez a lényeg.... Mert az egyetlen ami számított,akor is,elötte is és utána is, hogy az USA-nak megkérdöjezehetetlen hatalma legyen Európa fölött.Van azóta is. Vsamarokkal kézben tartva a gazdaságot Olyan "demokratikus"-nak kikiáltott ,de valójában soha nem tapasztalt leghatalmasabb katonai erövel fenntartott Rendszerben..... Ez el is hangzik a Truman idézetböl a 3.p.30. mp-ben. Azt segítik amelyik a gyengébb. Vagy az németet,vagy az oroszt......Hogy aztán a vesztessel "szövetkezve",vagyis MEGSZÁLLVA tartva azt magakadályozza,hogy a másik fél túl nagy hatalmat szerezhessen Európában.Vagy netán még szövetkezve is egymással, öfölötte is hatalommal bírjon. Ez élet-halál kérdés az USA-nak. Ezért tartják a hatalmat ma is vasmarokkal Németországban. Ellenkezö esetben ugyanaz történt volna az Oroszokkal....Ma is ez a fö cél.... A mai úgynevezett ukrán-orosz háborúban is éppen azért küzd az USA az orosz ellen,minden elképzelhetö hatalmával,befolyásával.... Nehogy Németország és Oroszország közösen legyen Világhatalom. Az amit most az USA képvisel az egész világon elhelyezett több mint hétszáz támaszpontjával. Könyörtelenül csak az Érdek! Beleértve a "szövetséges"-nek kikiáltott NATO katonai erejével meg is teszi....Még.... Na és a "demokráciával" amit ök mondanak meg,hogy miként KELL annak müködnie az egész világon....Csak és kizárólag az ö feltételeik szerint.....
@A-lc7ju
@A-lc7ju 4 ай бұрын
az amcsik már akkor is tudták hogy kell a saját szarukat tisztára mosni mással ...
@LenyegtelenEmail
@LenyegtelenEmail 3 ай бұрын
Mert az oroszok aztán másabbak.
@LEK-we2hh
@LEK-we2hh 2 ай бұрын
Komonista vagy mi ?
@A-lc7ju
@A-lc7ju 2 ай бұрын
@@LEK-we2hh 😂😂😂
@istvan-ef5iy
@istvan-ef5iy Ай бұрын
A britek biztos nem nyerték volna Amerika nélkül.
@KeletiGangFunnymoments_yt
@KeletiGangFunnymoments_yt 4 ай бұрын
@PANDORA TERMÉSZETESEN IGEN! NÉMETORSZÁG nyugati részén voltak! Franciaország meg a benelux államok és Olaszország nem számít ha az oroszország moszkvától kb önerőből 4000km ért tört előre!
@user-ws8im8qr7o
@user-ws8im8qr7o 4 ай бұрын
Önerőből persze .... Kb. 17.5 millió tonna felszerelés fegyvert élelmiszert mindent kaptak az USA -tól . Az egész vörös hadsereg Amerikai teherautókon amerikai bakancsban harcolt amerikai huskonzervet zabálva .... Nézzen utána a kölcsönbérleti törvénynek . Arról nem is beszélve hogy mire a szovjetek elérték Németországot a Wehrmacht fele már a nyugati szövetségesek ellen harcolt. Csak a birodalom védelmében a szövetséges bombázók ellen 15000 légvédelmi löveg harcolt amit kb. 1 millió fő kezelt . Ha csak ez a keleti fronton van az olyan páncéltörő potenciált jelentett volna hogy a szovjetek harckocsi fölényének vége .
@user-ws8im8qr7o
@user-ws8im8qr7o 4 ай бұрын
Aha önerőből persze. Az ne zavarja hogy a fele német hadsereg a nyugatiak ellen harcolt hogy a nyugatiak bombázták szét Németországot . 17.5 millió tonna fegyvert lőszert élelmiszert járművet kapott a Szovjetunió a nyugatiaktól . Sztálin még 43-ban is bele ment volna egy kompromisszumos békébe . Biztos azért mert annyira nyerésre álltak .
@laszloaranyi8047
@laszloaranyi8047 2 ай бұрын
Talán, de nem biztos.
@GaborBerecz
@GaborBerecz 4 ай бұрын
meglehet de nem hinném
@KopaszPapa
@KopaszPapa 4 ай бұрын
Sziasztok! Nm jó a kérdés! Győzhetett volna amerika az oroszok nélkül?
@Zoltan_88
@Zoltan_88 4 ай бұрын
😂😂😂😂
@joules83a
@joules83a 4 ай бұрын
Simán. Az amerikaiak simán bevehették volna akár még Berlint is, de volt eszük és ezt a véres munkát rábízták az oroszokra. Elvégre az oroszok annyian voltak mint az oroszok. Az USA pedig tudta, hogy az a legjobb katona az amelyik él és nem az amelyiket lelőtték.
@okytos
@okytos 4 ай бұрын
Ez se jó... Helyes.: Győzhettek volna a szövetségesek Amerika nélkül?
@il2682
@il2682 4 ай бұрын
@@joules83a Azért nézz utána,- mennyi Emberáldozatot követelő baklövést követett el a szövetséges hadvezetés is. Tudom-utólag már könnyü véleményt alkotni,-de a megtörténtek,---"Megtörténtek".
@user-ws8im8qr7o
@user-ws8im8qr7o 4 ай бұрын
Egyik sem győzhetett volna a másik nélkül . Kis túlzással a szovjet adta az ember anyagot az USA a nyers anyagot ....
@user-mm6ti1gd1z
@user-mm6ti1gd1z 4 ай бұрын
És fordítva sem.
@marcikakukk3204
@marcikakukk3204 4 ай бұрын
A "fordított" kérdésre is könnyű a válasz: mivel a II. v.h. (is) amcsi 'termék'/eszköz volt a világuralom megszerzéséért folytatott harcban, ezért ők 'alaposan kiszámoltak' minden 'eshetőséget', és így utólag!, már nem nehéz 'visszafejteni', hogy 'mi lett volna ha', a németek győznek a keleti fronton...?! (mert nincsenek meg a 'beépített fékek' a német 'hadvezetésben', vagy nagyon 'balfaszok' az oroszok az amcsi támogatás ellenére, stb.) Tehát, ha 'keleten' meg is 'vetették volna a lábukat' a németek, hosszú távon akkor sem volt esélyük a teljes győzelemre. Mert 'időben le voltak maradva' az amcsi gyártó kapacitáshoz képest, de ha valami 'csudálatos módon', be is tudták volna hozni a lemaradást, akkor is, az amcsiknak már készültek az atom-bombáik... (amivel a németek /utólag már tudjuk/, hogy 'sehogyse' álltak...) Tehát örülhetünk, hogy úgy alakult a II. v.h. története, ahogyan azt a történelem könyvekben olvashatjuk, és nem úgy, ahogy fentebb írtam... (mert így vagy úgy, az amcsik győztek volna, hisz' 'ők osztották a lapokat' az 'elejétől fogva', de az 'atombombás győzelem' a németek ellen, még ma is 'éreztetné' a hatását EU-ban...) 😞
@joules83a
@joules83a 4 ай бұрын
15:28 A Szovjetunió ki is fizette a számlát? 🤔 A feltételes modból ítélve az az érzésem, hogy a NEM a helyes válasz. 😁😁😁
@janoslohn7900
@janoslohn7900 4 ай бұрын
Ha a kölcsön bérleti szerződésre gondolsz,mindent kifizettek az oroszok.
@istvanfekete9693
@istvanfekete9693 4 ай бұрын
De,20 millió orosz életével fizette ki a számlát!
@joules83a
@joules83a 4 ай бұрын
@@istvanfekete9693 És mi volt az árfolyam? Egy orosz élete vagyis halál hány dollárt ért a USA-nak a végelszámoláskor? (Azt tudjuk, hogy Sztálin szemében mennyit ért egy emberélet, hisz ő volt a Szovjetunió legnagyobb statisztikusa.)
@gaborvisnyei8528
@gaborvisnyei8528 4 ай бұрын
Sztálin aranyban és platinában fizetett
@robertezsias
@robertezsias 4 ай бұрын
A polgári lakossággal együtt közel 30 millió ember (gyerek, felnőtt, öreg) halt meg.
@Elefant30
@Elefant30 4 ай бұрын
Itt mindenki èrdeke fel van sorolva! De vègül a nèmet nem bírta a szibèriai hideget, így vesztette el a hàborút, S nyert az orosz...
@zoltanlaszlo5249
@zoltanlaszlo5249 2 ай бұрын
Amik most pont ezt csinálják,ölje csak mindenki egymást,majd a végén profitálnak.
@LEK-we2hh
@LEK-we2hh 2 ай бұрын
Putyin is ? 🙀
@belaharcsa2339
@belaharcsa2339 4 ай бұрын
Nem sok esélye lett volna azUSAsgitsege nelkul
@belanagy3144
@belanagy3144 4 ай бұрын
Szerinted Napoleon ellen mennyi AMERIKAI SEGÍTSÉGET KAPOTT OROSZORSZÁG?
@jaegar2004
@jaegar2004 4 ай бұрын
​@@belanagy3144ott logisztikai problémák voltak, vagyis télen megfagyott a sereg, a franciák nem volt -20 fokra felkészülve.
@Zoltan_88
@Zoltan_88 4 ай бұрын
​@@belanagy3144Napóleon egy szűk sávban támadt nem Leningrádtól a Kaukázusig tartott a frontvonal...
@gyulalipovics8691
@gyulalipovics8691 4 ай бұрын
@@jaegar2004 Ugyanez igaz a németekre is, nem bírták logisztikával a távolságot és az utak hiányát.
@gyulalipovics8691
@gyulalipovics8691 4 ай бұрын
@@Zoltan_88Szét is forgácsolta az erőit.
@gyulalipovics8691
@gyulalipovics8691 4 ай бұрын
Hogy hozzászóljak a témához is: igen, Szovjetunió valószínűleg képes lett volna nyerni az USA segítsége nélkül, de biztosan sokkal több emberáldozat árán. USA-tól leginkább szállító járműveket kaptak és aluminiumot, a T-34 motorblokkjához. A többit előállította vagy képes lett volna előállítani a SZU. Az viszont könnyen lehet, hogy nem jutottak volna el Berlinig és nem szállták volna meg Magyarországot sem. Sajnos nem így történt.
@Batka
@Batka 4 ай бұрын
A szállítójárművek nem elhanyagolható részük a háborús logisztikának...
@gyulalipovics8691
@gyulalipovics8691 4 ай бұрын
@@BatkaÍgy van, de a német hadsereg már 1941 telén meg lett állítva, a Land lease csak fél évvel később indult be igazán. Az igazság az, hogy védekezni sokkal kisebb/egyszerűbb logisztika kell, mint támadni. A vöröskatona élete pedig szart sem ért, bármennyit be tudtak tolni a frontra és már ebben az időben is heti 40 T-34 készült, pedig a gyártás fel sem futott még. Abban biztos vagyok, hogy az Urálon túl soha nem jutott volna a német hadsereg, a megszállni nem tudta volna soha a SZU-t, akkora méretű. Az Urálon túl újjászervezték volna magukat és visszafoglalták volna az országukat vagy annak jelentős részét maguktól is. Ha megnézed a háborús veszteségeket, 1:5 arányban voltak a veszteségek a németek javára, mégis kibírta a SZU. Most is ez megy Ukrajnában, 1:3 az orosz veszteség, mégis ők állnak jobban. Sok lúd disznót győz.
@gyulalipovics8691
@gyulalipovics8691 4 ай бұрын
@@Batka valami nem oké, írtam neked egy hosszú választ és eltűnt a levesbe.
@joules83a
@joules83a 4 ай бұрын
Németországot csak azért tudta legyőzni mert e segítséggel megnyerte az ANYAGHÁBORÚT. Ha a németeknek lett volna elegendő benzinjük akkor meg se álltak volna az Uralig.
@A_Szoros
@A_Szoros 4 ай бұрын
itt a teljes lista, hogy mit kaptak: 400,000 jeeps & trucks 14,000 airplanes 8,000 tractors 13,000 tanks 1.5 million blankets 15 million pairs of army boots 107,000 tons of cotton 2.7 million tons of petrol products 4.5 million tons of food ezek után lehet gondolkozni hogy usa nélkül mire mentek volna az oroszok, ja és ugye az amcsik még a japókkal is el voltak foglalva mindemellett.
@KovesiKaroly
@KovesiKaroly Ай бұрын
Amit
@filipbertram78
@filipbertram78 4 ай бұрын
Nem
@istvan-ef5iy
@istvan-ef5iy 4 ай бұрын
Nem vitték túlzásba.
@zoltangondocs6668
@zoltangondocs6668 4 ай бұрын
Soha nem nyertek volna a ruszkik, be lett volna vetve fűmaggal egész Oroszország a legegyszerűbb okból kifolyólag, nem tudták volna megoldani a transzportot.
@LadislavBeke
@LadislavBeke 4 ай бұрын
A normandiai partraszállás akkor törzént amikor az oroszok már átlépték a Visztulát, futott a német eszementen.
@tiborlukacs9211
@tiborlukacs9211 4 ай бұрын
Te is futnál ha tízen vernének! Soha nem győzhettek volna az oroszok nyugati segítség nélkül.
@laszlomuller2252
@laszlomuller2252 4 ай бұрын
NEM FUTOTTAK, MÉG EGY ÉVIG TARTOTTÁK MAGUKAT.
@LadislavBeke
@LadislavBeke 4 ай бұрын
@@laszlomuller2252 Az, a farkuknál fogva.
@HungarianHorseArcher
@HungarianHorseArcher 4 ай бұрын
Akkor fordítsuk meg a kérdést! Az USA győzhetett volna a Szovjetúnió segítsége nélkül? NEM! 🙂
@marcikakukk3204
@marcikakukk3204 4 ай бұрын
A "fordított" kérdésre is könnyű a válasz: mivel a II. v.h. (is) amcsi 'termék'/eszköz volt a világuralom megszerzéséért folytatott harcban, ezért ők 'alaposan kiszámoltak' minden 'eshetőséget', és így utólag!, már nem nehéz 'visszafejteni', hogy 'mi lett volna ha', a németek győznek a keleti fronton...?! (mert nincsenek meg a 'beépített fékek' a német 'hadvezetésben', vagy nagyon 'balfaszok' az oroszok az amcsi támogatás ellenére, stb.) Tehát, ha 'keleten' meg is 'vetették volna a lábukat' a németek, hosszú távon akkor sem volt esélyük a teljes győzelemre. Mert 'időben le voltak maradva' az amcsi gyártó kapacitáshoz képest, de ha valami 'csudálatos módon', be is tudták volna hozni a lemaradást, akkor is, az amcsiknak már készültek az atom-bombáik... (amivel a németek /utólag már tudjuk/, hogy 'sehogyse' álltak...) Tehát örülhetünk, hogy úgy alakult a II. v.h. története, ahogyan azt a történelem könyvekben olvashatjuk, és nem úgy, ahogy fentebb írtam... (mert így vagy úgy, az amcsik győztek volna, hisz' 'ők osztották a lapokat' az 'elejétől fogva', de az 'atombombás győzelem' a németek ellen, még ma is 'éreztetné' a hatását EU-ban...) 😞
@HungarianHorseArcher
@HungarianHorseArcher 4 ай бұрын
@@marcikakukk3204 Az atombombák mai számához sok évtized kellett a Szovjetuniónak és az USA-nak is. Abban az időben még nem volt elegendő ahhoz hogy ilyen méretű országokat kényszerítsenek térdre mint a 3. birodalom volt. Sőt. Ha kicsit olvasol nagyon sok tanulmány azt mondja hogy Japán sem a két ledobott atombomba miatt kapitulált, hanem miután a Szovjetek is megtámadták őket.(Bár ezt ugye a történelemkönyveink másként tanítják :) Hiszen a háború végéig a Szovjetunió nem támadta meg Japánt! Az emberi és társadalmi részről ne is beszéljünk. Láthattuk hogy az USA Vietnámmal sem bírt el, mert az elhúzódó háború miatt a társadalom elégedetlen volt és folyamatos tüntetések voltak a sok elesett katona miatt. Nem mindenható az USA. Még ha néhány téren technológiában előrébb is jár mint keleten. Abban egyetértek hogy amcsi termék volt a 2.vh. de az akkori háttérhatalom terméke ahol az USA-t csak felhasználták mint gazdasági óriás és a vezető rétegét még mindig az a háttérhatalmi összefonódás adja mint a 2.v.h-ban.
@jozsefsandor9186
@jozsefsandor9186 4 ай бұрын
​@@marcikakukk3204 amcsi termék 😅😂😂😂 látom a komcsi indoktrinacio meg keményen működik egyeseknél... A mindenért a nyugat és Amerika a felelős... Vannak bajok...
@zoltanpadi9908
@zoltanpadi9908 4 ай бұрын
Az USA győzött volna a SZU nélkül is, mert volt atombombája, és 45-ben még senki másnak nem volt. De azért jobb, hogy "csak" Japánban kellett ledobni, bár ott se kellett volna.
@hobizoli
@hobizoli 4 ай бұрын
ezt a sok akarmit mindet maguknak is legyartottak volna sajat felhasznalasra, akkora logisztikai elonyuk volt egyszerre haboruztak 2 fronton meg lattak el 2 szovetsegest a sajat mellett is nem keves cuccal es nem dolt ossze a gazdasaguk pedig azert ehhez kellett penz szerinted 1v1 nem gyoztek volna? eleg azon elgondolkodni hogy a fokent jenki erokkel a partraszallas utan 11 honappal mar Berlinben voltak 1400km-rol a szovjetekenek ez 1600km-rol 2,5 evig tartott a masik iranybol, es ehhez fokent jenki cuccaik voltak de ok nem harcoltak egy kulon haboruban kozben senkinel, az amcsik meg a japokkal igen a Csendes oceanon, ahova megint kellett eleg sok technika meg kozben ott voltak eszak afrikaban is, meg toltak a ruszkikat hadianayggal meg az angolokat is eleve annyi szallitohajot gyartottak le, hogy a farkasfalkaban rajuk vadaszo U-boot-k nem gyoztek annyit elsullyeszteni, mint amennyi keszult Pennsylvaniaban volt egy uzem egy folyo parton kozel a szen es vas banyakhoz, a 1990-s evekben zart be 7km hosszan terult el part menten, 30 ezer ember dolgozott benne naponta a haboru alatt, es a 20 dokkjabol naponta kijott egy valamilyen tipusu hadihajo a haditengereszetnek es az csak egy uzem volt akkor a sok kozul az USA-ban a videoban is emlitik masfel honap alatt keszult el egy szallitohajo, de tobb dokkban parhuzamositva a gyartast lehetett csinalni ezeket is, ugyhogy max par naponta keszen volt egy ujabb egyseg az egyikbol
@Gagosmith
@Gagosmith 4 ай бұрын
És az USA győzhetett volna a Szovjetunió segísége nélkül??? 😅 Bugyuta cím. A szövetségesek a harapófogó nyugati foga a Szovjetunió meg a keleti. Egyik sem győzhetett volna a másik nélkül.
@ottohorvath3283
@ottohorvath3283 4 ай бұрын
Igy igaz!
@xxxxxxxxxx7407
@xxxxxxxxxx7407 4 ай бұрын
mivel 45-re mar keszen alltak az atombombaval jo esellyel igen. Az ellen Nemetorszag nem tudott volna mit tenni
@laistvan2
@laistvan2 4 ай бұрын
​@@xxxxxxxxxx7407 Volt 2 db atombombajuk. Meg 3 ev kellett a tomeggyartashoz. Mire meglett, addigra a nemeteknek is lett volna.
@xxxxxxxxxx7407
@xxxxxxxxxx7407 4 ай бұрын
@@laistvan2 az USA-nak mar úgy volt 46-ban 9 újabb bombája, hogy közben véget ért a háború. Tehát nem volt olyan észvesztően fontos mint ebben az elképzelt szituációban. A németek meg nem tudhatták hány ilyen bombájuk van au amerikaiaknak csak azt, hogy pl. Berlin és Hamburg lényegében megsemmisült. Hirosimából kiindulva 1-1.5 milliós polgári áldozattal. 2 évem belül jó eséllyel nem maradt volna egy német nagyváros sem. S kérdés, hogy a náci vezetés túlélt volna-e egy ilyen csapást. Többféle értelemben is.
@xxxxxxxxxx7407
@xxxxxxxxxx7407 4 ай бұрын
@@laistvan2 46-ban volt újabb 9, 1948-ra 50 felett volt a számuk mindez úgy, hogy már nem álltak ténylegesen hadban senkivel. Németország meg nem tudta volna, hogy még hány ilyen bomba áll készen a bevetésre.
@user-gt2lp8xl4q
@user-gt2lp8xl4q 4 ай бұрын
budapest
@laszlomuller2252
@laszlomuller2252 3 ай бұрын
Azért is szövetkeztek az oroszokkal , a nyugatiak, nem bírttok volna ki akkora ember veszteséget, mint az oroszok.
@szintijohn5453
@szintijohn5453 2 ай бұрын
Ez kölcsönös volt az usa sem győzött volna a szovjetunió nélkül
@user-jn9sy3dr1s
@user-jn9sy3dr1s Ай бұрын
Kicsit hátrébb de igen,Ez valami vicc.Britt csoda sem lett volna .😂
@ferenctoth5710
@ferenctoth5710 2 ай бұрын
Amerika , Oroszország gusztustalan összefogása Európa, az európai gazdaság, kultúra ellen. “Elpusztítani mindent”!, szólt a parancs. Ahogy most is.
@jenolaczko9294
@jenolaczko9294 4 ай бұрын
Nemigen !
@aditaadrian9539
@aditaadrian9539 Ай бұрын
😂 moszkvábol halasto lenne
@Fero707
@Fero707 2 ай бұрын
Az Orosz ország ellen jelenleg több mint 30 ország harcol . Büszke vagyok az orosz népre mert a világon ezt egyetlen egy ország sem bírta volna ki , és Ráadásul Oroszország gazdasági helyzete abszolútli kiváló. Hurrá hurrá hurrá Oroszország .
@svaszon
@svaszon 2 ай бұрын
Ezek a NATO országok?
@filesanyi
@filesanyi 2 ай бұрын
NEM !!!
@niemandalex2824
@niemandalex2824 4 ай бұрын
Nem kellet volna segíteni őket, győzött volna Németország, Amerika meg a Japánok után a németeket is leatomozta volna...
@laistvan2
@laistvan2 4 ай бұрын
Meg 3 evig nem tudták tömeggyártani. Addigra a németek is megépitették volna. 😉
@sziriuszkibernetikaitarsas542
@sziriuszkibernetikaitarsas542 2 ай бұрын
@@laistvan2 Egy darab Berlinre azért még csak akadt volna a spájz mélyén.
@aleeshabruegger8719
@aleeshabruegger8719 4 ай бұрын
Nem tudták volna megnyerni. Az USA beavatkozása nélkül Hitler megnyerte volna a háborút, a brittek és szovjetek ellen is, Franciaország csak egy széljegyzetet ért volna. A nyugati partraszállás sem sikerült volna az USA nélkül. Ezért egyébként hálásnak kéle lenni egész Europának minden áldott nap az USA-nak. Hitler akkor vesztett amikor Perl Harbor után Japán mellett hadat üzent az USA-nak.
@PeterneKenderesi
@PeterneKenderesi 3 ай бұрын
Hitlert a bankarkaszt segitette hatalomra es tamogatta a fegyverkezest, a gazdasagot, a renegat Stalinnal szemben..Megjegyzem , hogy Hitler is renegat volt es ez nem tetszett a zse bankaroknak. Ne felejtsuk el , hogy Lennin es bandajat szinten a ba nkarkaszt segitette hatalomra, majd a haboru alatt kolcsonberleti szerzodes altal tamogatta Stalint Hitler ellen....A nagyzsek elore elterveztek az elso es masodik vilaghaborut, sot a harmadikat is./Albert Pike/ Az ukran - orosz haboru is elegge fura , de ez mas tema.
@marcikakukk3204
@marcikakukk3204 2 ай бұрын
" Győzhetett volna a Szovjetunió az USA segítsége nélkül? " Nem. Mert nem a teljes háború alatt legyártott SU/USA hadianyag arányát kell figyelembe venni a fenti kérdés megválaszolásához, hanem a 'legkritikusabb' időszakban, a 'Barbarossa' első évében /'41-'42-ben/ legyártott szovjet harceszközöket/hadianyagokat... '41-'42-ben, amikor az oroszok, a hadi-gyáraikat áttelepítették "a hátországba", ezek gyakorlatilag semmit sem termeltek. Ha ez idő alatt nem 'özönlik' az amerikai fegyver-segély, akkor az oroszoknak nem lett volna mivel harcolniuk -- gyakorlatilag 'megmekkentek' volna, a 10:1-es veszteségű aránnyal előrenyomuló Wehrmacht-al szemben... /10:1 -- a Wehrmacht javára... !/ Ezt nagyon jól 'kiszámolták' /előre!/ az amcsik, ezért is fogadták el hónapokkal korábban a 'Barbarossa' megindulása előtt a törvényt, az ú.n. "kölcsön-bérleti szerződésről", hogy az USA hadianyag gyártó cégei, vállalatai, fel tudjanak készülni a 'nagy megrendelésekre'... Ki volt 'sakkozva' /akkor is../, minden... 😕 És a "fordított" kérdésre is könnyű a válasz: (t.i., hogy az amcsik az oroszok nélkül...) mivel a II. v.h. (is) amcsi 'termék'/eszköz volt a világuralom megszerzéséért folytatott harcban, ezért ők 'alaposan kiszámoltak' minden 'eshetőséget', és így utólag!, már nem nehéz 'visszafejteni', hogy 'mi lett volna ha', a németek győznek a keleti fronton...?! (mert nincsenek meg a 'beépített fékek' a német 'hadvezetésben', vagy nagyon 'balfaszok' az oroszok az amcsi támogatás ellenére, stb.) Tehát, ha 'keleten' meg is 'vetették volna a lábukat' a németek, hosszú távon akkor sem volt esélyük a teljes győzelemre. Mert 'időben le voltak maradva' az amcsi gyártó kapacitáshoz képest, de ha valami 'csudálatos módon', be is tudták volna hozni a lemaradást, akkor is, az amcsiknak már készültek az atom-bombáik... (amivel a németek /utólag már tudjuk/, hogy 'sehogyse' álltak...) Tehát örülhetünk, hogy úgy alakult a II. v.h. története, ahogyan azt a történelem könyvekben olvashatjuk, és nem úgy, ahogy fentebb írtam... (mert így vagy úgy, az amcsik győztek volna, hisz' 'ők osztották a lapokat' az 'elejétől fogva', de az 'atombombás győzelem' a németek ellen, még ma is 'éreztetné' a hatását EU-ban...) 😞
@peterhalasz7525
@peterhalasz7525 Күн бұрын
A fenét nyerte volna.... 1942 mindenkinek leesett még s német vezérkarban is jogy bukta lesz.
@peterhalasz7525
@peterhalasz7525 Күн бұрын
Hát még s szovjetek nélkül is nyerhetett volna Anglia a németek ellen kb 48 ra
@LEK-we2hh
@LEK-we2hh 2 ай бұрын
Apam mondta aki volt ruszkiknal fogoj: Amerika hibaja hogy a ruszkik itt vannak......igaza volt.
@707......
@707...... 4 ай бұрын
Nem. Az USA sem győzhetett volna egyedül.
@foravar
@foravar 4 ай бұрын
at USA termelése egyedül nagyobb volt mint az ÖSSZES(!) hadviselő együttesen. 7 csatahajót 20-30 cirkálót mintegy 40 hordozót épített. majdnem 1 millió járművet ebből a felét a szovjeteknek adták...
@707......
@707...... 4 ай бұрын
@@foravar Ja, most! Akkor még nem. Csak úgy jelezném hogy egy darab hadihajót nem adtak a szovjeteknek. Főleg nem járműveket.
@TheCsszr
@TheCsszr 4 ай бұрын
😂😂😂 Jó vicc.
@707......
@707...... 4 ай бұрын
@@TheCsszr Nem vicc egyáltalán. Ezek tények.
@user-ws8im8qr7o
@user-ws8im8qr7o 4 ай бұрын
@@707...... Ne hazudjon rengeteg hadihajót is adtak a szovjeteknek
@istvan-ef5iy
@istvan-ef5iy Ай бұрын
Megvárták míg a nagyját az oroszok elvégzik.
@georgeygp4018
@georgeygp4018 4 ай бұрын
Megnyerhettek volna ha nincs az a Fagyos ido es ha a katonak ellettek volna latva ahogy azt kelett volna .
@marcikakukk3204
@marcikakukk3204 4 ай бұрын
A "fordított" kérdésre is könnyű a válasz: mivel a II. v.h. (is) amcsi 'termék'/eszköz volt a világuralom megszerzéséért folytatott harcban, ezért ők 'alaposan kiszámoltak' minden 'eshetőséget', és így utólag!, már nem nehéz 'visszafejteni', hogy 'mi lett volna ha', a németek győznek a keleti fronton...?! (mert nincsenek meg a 'beépített fékek' a német 'hadvezetésben', vagy nagyon 'balfaszok' az oroszok az amcsi támogatás ellenére, stb.) Tehát, ha 'keleten' meg is 'vetették volna a lábukat' a németek, hosszú távon akkor sem volt esélyük a teljes győzelemre. Mert 'időben le voltak maradva' az amcsi gyártó kapacitáshoz képest, de ha valami 'csudálatos módon', be is tudták volna hozni a lemaradást, akkor is, az amcsiknak már készültek az atom-bombáik... (amivel a németek /utólag már tudjuk/, hogy 'sehogyse' álltak...) Tehát örülhetünk, hogy úgy alakult a II. v.h. története, ahogyan azt a történelem könyvekben olvashatjuk, és nem úgy, ahogy fentebb írtam... (mert így vagy úgy, az amcsik győztek volna, hisz' 'ők osztották a lapokat' az 'elejétől fogva', de az 'atombombás győzelem' a németek ellen, még ma is 'éreztetné' a hatását EU-ban...) 😞
@istvanhompot2264
@istvanhompot2264 4 ай бұрын
​@@marcikakukk3204 Nem egészen mert a németek jóval előrébb voltak az atombombával ami el is készült volna ha Norvégiából származó nehéz vízet nem semmisítenenek meg az Sas kommandó tagjai.....
@marcikakukk3204
@marcikakukk3204 4 ай бұрын
@@istvanhompot2264 " a németek jóval előrébb voltak az atombombával ami el is készült volna ha a Norvégiából származó nehézvizet nem semmisítették volna meg, az Sas kommandó tagjai." Háát... ez 'nem teljesen' így van ! Az igaz, amit a "Sas kommandó"-ról írtál, de az 'utólagos' (háború utáni) 'elemzések'-ből 'az jött ki', hogy ha meg is tudták volna szerezni a nácik "Norvégiából a nehéz vizet", akkor sem lett volna kész egyetlen egy atombombájuk sem, mert mint utólag kiderült összesen annyi 'hasadóképes' uránjuk volt, amennyi egyetlen atombombához lett volna elég, de még ezt is 4 labor közt osztották szét, és mind' azzal kísérletezett, hogy hogyan lehetne beindítani a láncreakciót a kritikus tömeg alatti hasadóanyaggal. (sehogy!) A tudomány-történészek között kétféle magyarázat van arra, hogy ezt az alapvető 'tudományos hibát' miért csinálták a náci atom-tudósok: az egyik magyarázat az, hogy tényleg hittek abban, hogy találnak egy olyan technikai megoldást, amivel 'megkerülhetik' a kritikus tömeg feltételt, míg a másik magyarázat az, hogy Heisenberg /aki a náci atomprogram vezetője volt/ tudatosan osztotta négy részre az egy bombára elegendő hasadóanyagot, hogy így (is) biztosítsa azt, hogy a náciknak semmiképpen se lehessen atomfegyverük. (ha nem teszi ezt, akkor sem lett volna, mert sem idő, sem 'erőforrás' nem volt elég 'a harmadik birodalomnak' egy ilyen nagy műszaki-technikai feladat megvalósításához...) 😉
@marcikakukk3204
@marcikakukk3204 4 ай бұрын
​@@istvanhompot2264 " a németek jóval előrébb voltak az atombombával ami el is készült volna ha Norvégiából származó nehéz vízet nem semmisítenenek meg az Sas kommandó tagjai." Háát... ez 'nem teljesen' így van ! Az igaz, amit a "Sas kommandó"-ról írtál, de az 'utólagos' (háború utáni) 'elemzések'-ből 'az jött ki', hogy ha meg is tudták volna szerezni a nácik "Norvégiából a nehéz vízet", akkor sem lett volna kész egyetlen egy atombombájuk sem, mert mint utólag kiderült összesen annyi 'hasadóképes' uránjuk volt, amennyi egyetlen atombombához lett volna elég, de még ezt is 4 labor közt osztották szét, és mind' azzal kísérletezett, hogy hogyan lehetne beindítani a láncreakciót a kritikus tömeg alatti hasadóanyaggal. (sehogy!) A tudomány-történészek között kétféle magyarázat van arra, hogy ezt az alapvető 'tudományos hibát' miért csinálták a náci atom-tudósok: az egyik magyarázat az, hogy tényleg hittek abban, hogy találnak egy olyan technikai megoldást, amivel 'megkerülhetik' a kritikus tömeg feltételt, míg a másik magyarázat az, hogy Heisenberg /aki a náci atomprogram vezetője volt/ tudatosan osztotta négy részre az egy bombára elegendő hasadóanyagot, hogy így (is) biztosítsa azt, hogy a náciknak semmiképpen se lehessen atomfegyverük. (ha nem teszi ezt, akkor sem lett volna, mert sem idő, sem 'erőforrás' nem volt elég 'a harmadik birodalomnak' egy ilyen nagy műszaki-technikai feladat megvalósításához...) 😉
@marcikakukk3204
@marcikakukk3204 4 ай бұрын
@@istvanhompot2264 " a németek jóval előrébb voltak az atombombával ami el is készült volna ha Norvégiából származó nehéz vízet nem semmisítenenek meg az Sas kommandó tagjai." Háát... ez 'nem teljesen' így van ! Az igaz, amit a "Sas kommandó"-ról írtál, de az 'utólagos' (háború utáni) 'elemzések'-ből 'az jött ki', hogy ha meg is tudták volna szerezni a nácik "Norvégiából a nehéz vízet", akkor sem lett volna kész egyetlen egy atombombájuk sem, mert mint utólag kiderült összesen annyi 'hasadóképes' uránjuk volt, amennyi egyetlen atombombához lett volna elég, de még ezt is 4 labor közt osztották szét, és mind' azzal kísérletezett, hogy hogyan lehetne beindítani a láncreakciót a kritikus tömeg alatti hasadóanyaggal. (sehogy!) A tudomány-történészek között kétféle magyarázat van arra, hogy ezt az alapvető 'tudományos hibát' miért csinálták a náci atom-tudósok: az egyik magyarázat az, hogy tényleg hittek abban, hogy találnak egy olyan technikai megoldást, amivel 'megkerülhetik' a kritikus tömeg feltételt, míg a másik magyarázat az, hogy Heisenberg /aki a náci atomprogram vezetője volt/ tudatosan osztotta négy részre az egy bombára elegendő hasadóanyagot, hogy így (is) biztosítsa azt, hogy a náciknak semmiképpen se lehessen atomfegyverük. (ha nem teszi ezt, akkor sem lett volna, mert sem idő, sem 'erőforrás' nem volt elég 'a harmadik birodalomnak' egy ilyen nagy műszaki-technikai feladat megvalósításához...) 😉
@RadaiRosseb
@RadaiRosseb 2 ай бұрын
Ezt érdekes a ruszkik szépen elfelejtették, hálátlan ganajtúrók. Az amerikaiak nélkül most németül pofáznának, a németek nélkül meg franciául.
@zoltansinka7521
@zoltansinka7521 2 ай бұрын
Eszküsöm, én kipróbálnék egy Napóleonos EU-t, az általam tanult földrajzi Európában,tán még a császárságot se bánnám.
@IstvanneHeim
@IstvanneHeim 4 ай бұрын
Igen segítettèk az Amerikaiak a Szovjeteknek de nem szívjóságbó Amerika tudta, hogyha nem segítenek a Nèmetek őket I legyőziik ès hatalmú alá vonjàk. Tehát nincs mit számon kèrni ès egymás szemère vetni.
@marcikakukk3204
@marcikakukk3204 4 ай бұрын
A "fordított" kérdésre is könnyű a válasz: mivel a II. v.h. (is) amcsi 'termék'/eszköz volt a világuralom megszerzéséért folytatott harcban, ezért ők 'alaposan kiszámoltak' minden 'eshetőséget', és így utólag!, már nem nehéz 'visszafejteni', hogy 'mi lett volna ha', a németek győznek a keleti fronton...?! (mert nincsenek meg a 'beépített fékek' a német 'hadvezetésben', vagy nagyon 'balfaszok' az oroszok az amcsi támogatás ellenére, stb.) Tehát, ha 'keleten' meg is 'vetették volna a lábukat' a németek, hosszú távon akkor sem volt esélyük a teljes győzelemre. Mert 'időben le voltak maradva' az amcsi gyártó kapacitáshoz képest, de ha valami 'csudálatos módon', be is tudták volna hozni a lemaradást, akkor is, az amcsiknak már készültek az atom-bombáik... (amivel a németek /utólag már tudjuk/, hogy 'sehogyse' álltak...) Tehát örülhetünk, hogy úgy alakult a II. v.h. története, ahogyan azt a történelem könyvekben olvashatjuk, és nem úgy, ahogy fentebb írtam... (mert így vagy úgy, az amcsik győztek volna, hisz' 'ők osztották a lapokat' az 'elejétől fogva', de az 'atombombás győzelem' a németek ellen, még ma is 'éreztetné' a hatását EU-ban...) 😞
@LEK-we2hh
@LEK-we2hh 2 ай бұрын
🙈😂😂
@marksomogyi2430
@marksomogyi2430 4 ай бұрын
Amerika nélkűl a Szovjet unió vesztett volna szerintem. Ha nem is a nyersanyag mit küldtek meg fegyverek. Kulcs szerepet játszott Amerika támadása js mi ketté szakította a német hadsereget.
@isi1984bal
@isi1984bal 4 ай бұрын
Hát nem sok minden változott az amerikai külpolitikában.
@PumpedSmartass
@PumpedSmartass 4 ай бұрын
Nyílván nem tudtak volna Berlinig menni a ruszkik a segítség nélkül, de Moszkvát még saját erőből tartották meg.
@mikloskerekgyarto8275
@mikloskerekgyarto8275 4 ай бұрын
Adolf is "besegített" ....az arc..
@wotan20
@wotan20 4 ай бұрын
Természetesen nem győzhetett volna a SZU az amerikai segítség nélkül, hiszen még így is a késhegyen táncolt a háború sorsa 1942 - 43 ban a Keleti Fronton.
@marcikakukk3204
@marcikakukk3204 4 ай бұрын
A "fordított" kérdésre is könnyű a válasz: mivel a II. v.h. (is) amcsi 'termék'/eszköz volt a világuralom megszerzéséért folytatott harcban, ezért ők 'alaposan kiszámoltak' minden 'eshetőséget', és így utólag!, már nem nehéz 'visszafejteni', hogy 'mi lett volna ha', a németek győznek a keleti fronton...?! (mert nincsenek meg a 'beépített fékek' a német 'hadvezetésben', vagy nagyon 'balfaszok' az oroszok az amcsi támogatás ellenére, stb.) Tehát, ha 'keleten' meg is 'vetették volna a lábukat' a németek, hosszú távon akkor sem volt esélyük a teljes győzelemre. Mert 'időben le voltak maradva' az amcsi gyártó kapacitáshoz képest, de ha valami 'csudálatos módon', be is tudták volna hozni a lemaradást, akkor is, az amcsiknak már készültek az atom-bombáik... (amivel a németek /utólag már tudjuk/, hogy 'sehogyse' álltak...) Tehát örülhetünk, hogy úgy alakult a II. v.h. története, ahogyan azt a történelem könyvekben olvashatjuk, és nem úgy, ahogy fentebb írtam... (mert így vagy úgy, az amcsik győztek volna, hisz' 'ők osztották a lapokat' az 'elejétől fogva', de az 'atombombás győzelem' a németek ellen, még ma is 'éreztetné' a hatását EU-ban...) 😞
@krisztiansimon8847
@krisztiansimon8847 4 ай бұрын
Ha nincs az amerikai tàmogatás + a 2. Front + kemeny orosz tél… nagy valószínűsèggel az orosz történelem másképp alakult volna
@tiborbiro9664
@tiborbiro9664 4 ай бұрын
A második világháborút nem Amerika nyerte meg hanem szovjetuni
@mikloskerekgyarto8275
@mikloskerekgyarto8275 4 ай бұрын
fele - fele
@marcikakukk3204
@marcikakukk3204 4 ай бұрын
A "fordított" kérdésre is könnyű a válasz: mivel a II. v.h. (is) amcsi 'termék'/eszköz volt a világuralom megszerzéséért folytatott harcban, ezért ők 'alaposan kiszámoltak' minden 'eshetőséget', és így utólag!, már nem nehéz 'visszafejteni', hogy 'mi lett volna ha', a németek győznek a keleti fronton...?! (mert nincsenek meg a 'beépített fékek' a német 'hadvezetésben', vagy nagyon 'balfaszok' az oroszok az amcsi támogatás ellenére, stb.) Tehát, ha 'keleten' meg is 'vetették volna a lábukat' a németek, hosszú távon akkor sem volt esélyük a teljes győzelemre. Mert 'időben le voltak maradva' az amcsi gyártó kapacitáshoz képest, de ha valami 'csudálatos módon', be is tudták volna hozni a lemaradást, akkor is, az amcsiknak már készültek az atom-bombáik... (amivel a németek /utólag már tudjuk/, hogy 'sehogyse' álltak...) Tehát örülhetünk, hogy úgy alakult a II. v.h. története, ahogyan azt a történelem könyvekben olvashatjuk, és nem úgy, ahogy fentebb írtam... (mert így vagy úgy, az amcsik győztek volna, hisz' 'ők osztották a lapokat' az 'elejétől fogva', de az 'atombombás győzelem' a németek ellen, még ma is 'éreztetné' a hatását EU-ban...) 😞
@marcikakukk3204
@marcikakukk3204 4 ай бұрын
@@mikloskerekgyarto8275 A "fordított" kérdésre is könnyű a válasz: mivel a II. v.h. (is) amcsi 'termék'/eszköz volt a világuralom megszerzéséért folytatott harcban, ezért ők 'alaposan kiszámoltak' minden 'eshetőséget', és így utólag!, már nem nehéz 'visszafejteni', hogy 'mi lett volna ha', a németek győznek a keleti fronton...?! (mert nincsenek meg a 'beépített fékek' a német 'hadvezetésben', vagy nagyon 'balfaszok' az oroszok az amcsi támogatás ellenére, stb.) Tehát, ha 'keleten' meg is 'vetették volna a lábukat' a németek, hosszú távon akkor sem volt esélyük a teljes győzelemre. Mert 'időben le voltak maradva' az amcsi gyártó kapacitáshoz képest, de ha valami 'csudálatos módon', be is tudták volna hozni a lemaradást, akkor is, az amcsiknak már készültek az atom-bombáik... (amivel a németek /utólag már tudjuk/, hogy 'sehogyse' álltak...) Tehát örülhetünk, hogy úgy alakult a II. v.h. története, ahogyan azt a történelem könyvekben olvashatjuk, és nem úgy, ahogy fentebb írtam... (mert így vagy úgy, az amcsik győztek volna, hisz' 'ők osztották a lapokat' az 'elejétől fogva', de az 'atombombás győzelem' a németek ellen, még ma is 'éreztetné' a hatását EU-ban...) 😞
@tamashorvath4063
@tamashorvath4063 4 ай бұрын
Putyin miért háboru párti?
@rostomali3158
@rostomali3158 4 ай бұрын
Kérdezd meg Zelensky-től
@sandorgal8367
@sandorgal8367 4 ай бұрын
Tippelj!
@olahmarkjozsef2712
@olahmarkjozsef2712 4 ай бұрын
Ezt nem tudtam hogy így is segített az USA.
@mikloskerekgyarto8275
@mikloskerekgyarto8275 4 ай бұрын
😅😅😅😅.....ez mà' akko'' se volt titok ... .....anno az "àtkosban" (?) a Szabad Európa volt a Net ...(félig 😅)
@istvanmetzger5986
@istvanmetzger5986 2 ай бұрын
Ami a gépesítést illeti, magyar katonaként apám a SZU területen 41-42-ben kizárólag csak amerikai Liberatorokat, Jeepeket és teherautókat látott. Az egyéb technikai eszközök már orosz gyártmányok lehettek.
@gyorgybartok-csato2776
@gyorgybartok-csato2776 Ай бұрын
Egy haverom apja, aki Moszkva alatt harcolt. Wermacht színekben mesélte, hogy minden konzerv USA volt.
@karolyandras
@karolyandras 2 ай бұрын
Igen , de akkor egész Európa "Oroszország lenne, vagy orosz gyarmat.
@sziriuszkibernetikaitarsas542
@sziriuszkibernetikaitarsas542 2 ай бұрын
Most is affelé megyünk...
4 ай бұрын
Az ukránok így se győznek
@gyorgypataji8119
@gyorgypataji8119 4 ай бұрын
Inkább azt kérdezném: győzhetett volna az angolszász szövetség a Szovjetúnió segítsége nélkül?
@Zoltan_88
@Zoltan_88 4 ай бұрын
Egyértelműen nem. A szovjet hadseregnek 1944 nyaráig egy rendes harckocsijuk sem volt, ezen felül lövészpáncélosokat a háború végéig nem is gyártottak, teherautóik pedig nem mentek el a sáros terepen. Ezen felül a hadianyag, a pénz, a második front megnyitása Normandiában mind mind jelentős mértékben hozzájárult az oroszok sikeréhez.
@okytos
@okytos 4 ай бұрын
Ja.. Sokan nem tudják de Sztálingrád is azért nem lett meg, mert enyhült a Japán szorítás és 1 millió ember özönlött le a végére sítalppal a keleti határról. Meg nők stb. Főleg az időjárás. Ugye nem fagytak volna be Moszvától 40 kilóméterre a fegyverek..
@gyulalipovics8691
@gyulalipovics8691 4 ай бұрын
Nem akarok beleszólni a nagy Hitler iránti lelkesedésbe, de konkrétan hülyeséget beszélsz. Az szovjeteknek már 1941 nyarán voltak t-34-es és KV-1-es tankok a csapatoknál. Ezek a tankok konkrétan sokkolták a németeket, mert nekik ekkoriban leginkább PZ III volt szolgálatban, abból is csak a rövid csövű verzió. Ugyanez igaz a PZ IV-re is. A 75 mm-es löveget télre tudták csak felrakni a PZ IV G verzióra, ezzel volt egyedül esélyük az orosz páncélosok ellen. A németek nagy szerencséje az volt, hogy 1941-ben még csak kevés, lőszerhiányos és rosszul vezetett egység kapott T-34-et és KV-1-et. Helyette a gyenge T-26, T-50 és T-60-as tankok voltak főleg az alakulatoknál. A PZ VI (tigris) fejlesztése is azért indult meg hatalmas sietséggel, mert nem tudták mivel kilőni az orosz tankokat, csak a 88-as, eredtileg légvédelmi üteg volt erre képes.
@gyulalipovics8691
@gyulalipovics8691 4 ай бұрын
@@okytos Sokan úgy tudják, hogy Sztálingrád a japán szorítás enyhülése miatt nem lett meg, ezzel szemben az igazság az, hogy a német logisztika nem tudta ellátni az anyaországtól túl messze harcoló csapatokat. Sem üzemanyag, sem téli ruha nem volt 1941-ben Sztálingrádnál, ráadásul ostromharcra kötötték le a gépesített egységeket ahelyett. Moszkva szintén ezért nem került német kézre, nem tudták ellátni üzemanyaggal a harcoló alakulatokat, így Guderiannak meg kellett állnia többször is a Tájfun-hadművelet során. Legendák terjesztése helyett ajánlom olvasásra a történészek munkáit.
@Zoltan_88
@Zoltan_88 4 ай бұрын
@@okytos 13 km*
@okytos
@okytos 4 ай бұрын
@@Zoltan_88 Akkor annyi. Lényeg, hogy be fagytak. Mint hozzáértő nézd meg a kinti kommentem. Kíváncsi vagyok egyet értesz e.
Orosz befolyás Magyarországon - Teljes film
1:31:15
444.hu
Рет қаралды 639 М.
Became invisible for one day!  #funny #wednesday #memes
00:25
Watch Me
Рет қаралды 59 МЛН
Despicable Me Fart Blaster
00:51
_vector_
Рет қаралды 24 МЛН
Llegó al techo 😱
00:37
Juan De Dios Pantoja
Рет қаралды 43 МЛН
Mitől fél Oroszország? Az A-10C Thunderbolt II
15:59
Pandora HU
Рет қаралды 111 М.
Az 5 legnagyobb nukleáris teszt, amelyről felvétel is készült
15:39
DUBAI a VÉGÉT Járja! Riasztó Jelenség Folyik…
15:20
Pandora HU
Рет қаралды 424 М.
Nukleáris meghajtású repülőgépek
14:49
Pandora HU
Рет қаралды 57 М.
A békét őrizték
45:44
amagyarhonvedseg
Рет қаралды 184 М.
Alaszka: A végzetes alku, amely átrajzolta a határokat
14:43
Pandora HU
Рет қаралды 85 М.
Az Első Világháború legérdekesebb fegyverei
17:38
Pandora HU
Рет қаралды 209 М.
УТОПИЛА ДОРОГУЩИЙ ТЕЛЕФОН 😭
1:01
Аня Панкова
Рет қаралды 16 МЛН
Глупее рыбы не бывает 🤣
0:44
СПОРУ НЕТ!
Рет қаралды 2,5 МЛН
Zombie Kitten 🧟🙀#cat #catlover #kitten #shorts
0:42
Sad Kitty Tales
Рет қаралды 6 МЛН
Fateful Encounter: Dog Finds Safe Haven After Bus Mishap #shorts
0:20
Fabiosa Stories
Рет қаралды 5 МЛН
Tortoise 🐢👍, Gorilla 🦍👍 & Rhino 🦏 .........? #shorts
0:18