No video

Honnan jön a víz? Közösen agyaltunk, és kiötlöttük azt, amit kamerával igazoltak is közben!

  Рет қаралды 50,504

SzakiEllenőr

SzakiEllenőr

Күн бұрын

Пікірлер: 175
@balazslakatos9817
@balazslakatos9817 Жыл бұрын
azt nem tudom hogyan lehetne kiszárítani, de a kivitelező felé benyújtanék egy kártérítési igényt írásban, annak biztos lenne egyből ötlete.
@gyuluskatrabant
@gyuluskatrabant Жыл бұрын
Mondtam...Haver is így járt szegény. Milliós kár lett a vége. Nála ki lett szedve kb 3 3m full vizes föld, majd megfúrva az aljzat, onnan kifolyt a víz, aztán teljes felújítás 😔 Ja egyébként nála a sarokkád lefolyó illesztés ment el vadászni. És a konyhai pult aljánál kezdte el ledobni a festéket a fal. Majd fél év volt, mire visszaköltözött.
@gyulalakatos4833
@gyulalakatos4833 Жыл бұрын
Az élőben, a csevegésben már leírtam,, hogy a fűrdőkádi lefolyóban van a hiba. Ilyen nagy mennyiségű víz ott keletkezik. Ha mindenhol a nyomóvízben megvan a nyomás, ami könnyen kizárható.
@robertpaput7075
@robertpaput7075 Жыл бұрын
Ausztriában dolgozok! Van olyan gép ami kiszivja a nedveseget az épületből. Le kell dugozni mindent, értem itt a lefolyót. A gépet be kell indítani minden ablak csukva nincs szellőztetés és úgy hagyni, hagy dolgozom a gép. Lehet 2 nap lehet egy hét de kiszaritja
@gyulalakatos4833
@gyulalakatos4833 Жыл бұрын
@@robertpaput7075 Köszi, a hiba pontos helyének meghatározásában segítettem az előző videóban. A szárítás már a hiba utáni teendő. De mindenképp szárítani kell szárítógéppel PL Ariston Deos 30
@arturtombi2094
@arturtombi2094 Жыл бұрын
Ott ahol a legjobban áztak fel a falak, ott megbontani a lamináltat vagy járólapot legalább 1nm helyen és páramentesítő gépeket oda helyezni. A gépben összegyült víz mennyiségének szintjén meg látod, hogy mennyi még a nedvesség. Én így csinálnám, de más talán jobb ötletet tud ami nem kerül horror árba.
@florianszatmari6857
@florianszatmari6857 Жыл бұрын
A kiszárítás "könnyen" megoldható. Több cég foglalkozik épületszárítással. Rendelkeznek olyan gépekkel, technológiával melyekkel a fal, a beton, beton alatti rétegek, üregek kiszáríthatóak. Ez bizony néhány hét is lehet, de a folyamat meréssel követhető, a végeredmény pedig mint újkorában.
@pgggabesz
@pgggabesz Жыл бұрын
Kedves Péter, elmult 1 hónapban pont egy új épitésű igen drága 3 lakásos háznak a teremgarázsában volt hasonló probléma csak vízszigetelési hiba miatt. Vákumozó gépekkel és párafalókkal teljesen ki let száritva 20m2 enkén kell egy darab 50 es átmérőjű furat a betonba hőszigetelésig, igy nagyon kevés utólagos javitással megoldható. Ha gondolod Péter adok elérhetőséget Bp és környéke...
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor Жыл бұрын
Vannak fotózid erről? Nagyon erdekelne!
@pgggabesz
@pgggabesz Жыл бұрын
@@SzakiEllenor igen küldök e-mailben ha kapok címet :)
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor Жыл бұрын
mail@szaki-ellenor.hu
@duhastzoli
@duhastzoli Жыл бұрын
Ez a tuti megoldás. 👍
@PeterEmber
@PeterEmber Жыл бұрын
Tul vagyok egy hasonló eseten. A csatornacső egyik csatlakozását sikerült nem jól csinálni. Minden Wc lehuzás / kézmosás bejuttatott pár deciliter vízet a betonba, ahonnan a vízszigetelés nem engedte távozni, hanem csak a falak kapillárisai tudták felszívni... derékmagasságig... körbe mindenhol... Nagyon nehéz volt rálelni a pontos helyre.
@1dayUllC
@1dayUllC Жыл бұрын
Azokat a vállalkozásokat, vállalkozókat, akik ilyen minőségben dolgoznak, minimum Google értékelésekkel kellene a leendő vásárlók tudomására hozni. Akár a szakértelem hiánya, akár a slendriánság vezetett a hiba létrejöttéhez.
@andrascsillery
@andrascsillery Жыл бұрын
Lábazati szigetelést leszedném első lépésben ott ahol víz jelent meg, hogy megszakítsuk a víz útját. Bent meg melegburkolatok fel és ipari géppel páramenetesíteni, szárítani. Jó kérdés mennyi idő mire az aljat szigetelésben levő víz is kijön, nem tudom hogy pár furat segítségével csökkenthető vagy sem az idő.
@sandornagy3704
@sandornagy3704 Жыл бұрын
Gratulálok a videóhoz ! Nálunk kb. 30 évig ázott az egyik kicsi szoba, akkor mutatkozott meg az első, nagyon csekély jel. A penészfolt szépen növekedett, végül kibontottam a kritikus sarkot. A feltáráskor kiderült, hogy 1 csepp per perc mennyigében szivárgott a víz. Kiástam az aljzatot, egész nyáron szárítotttam a szobát. Helyreállításkor elhelyeztem 12 cm hőszigetelést, nagyon sokat jelent !
@zoltanreisz2228
@zoltanreisz2228 Жыл бұрын
Azt írtad, könnyűszerkezetes a ház. A belső gipszkartont ahol szétázott, mindenképpen cserélni kell. Maradjon egy darabig szabadon mielőtt cserélik, fűtési szezonban úgy is gyorsan szárad.
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor Жыл бұрын
egyetértek! De padló alól is ki kell csalogatni a vizet..
@zoltanreisz2228
@zoltanreisz2228 Жыл бұрын
@@SzakiEllenor Ha nem csak egy vékony alátét van alatta, mindenképpen fel kell szedni és a filcet cserélni kell. Különben örökre büdös marad. A padló anyaga nagyrészben talán menthető.
@kisszoltan3951
@kisszoltan3951 Жыл бұрын
Láttam már ilyet. Ott minden helységben felszedtek egy darab járólapot, egészen a párazáró szigetelésig, pangóvizet kiszivattyúzták, majd meleglevegőt fújtak a hőszigetelésre és páramentesítőkkel szedték össze a kiszabaduló nedvességet. Dolog működött, azóta minden rendben van.
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor Жыл бұрын
ez bíztató!
@belavarga4457
@belavarga4457 Жыл бұрын
Nagyon tetszett hogy így mindenki segítségét összeszeded
@davidgaras
@davidgaras Жыл бұрын
Kiszárítani szerintem száraz levegő befuvással kellene, meg kell határozni hogy ha egy sarokban megfúrják az OSB-t akkor hol a legtávolabbi pont ahol szintén megfúva kijönne a levegő. Valoszínűleg több luk-párra lesz szükség. Nyáron meg full szellőztetés emellett.
@istvanhubert3291
@istvanhubert3291 Жыл бұрын
szép napot, a padlórétegrendet egy helyen a következő módon szárították. a lábazaton ejtettek több furatot, 30 fok körüli szögben be fúrva. (az épületen kívül körben)ezekbe egy speciális patron került, mely a légmozgást használta ki a szárítás érdekében (kémény hatás) elég hosszadalmas folyamat volt, de működött. így a téli időszakban, hőhidas működésű. amit érdemes szerintem jelenleg átnézni a lábazatot a kültéren, és mindenképp megnyitni a polisztirol szigetelést, hogy a lehető leg több nedvesség távozni tudjon a szabadba. érdemes lenne zárt fűtött "sátrat" alkalmazni, melyből egy ventilátor kifelé fújja a párás levegőt, ez azonban egy elég bonyolult megoldás így télen és költséges. így azt javasolnám, hogy a lábazati szigetelés legyen eltávolítva, és lehetőleg nedvességtől óvva legyen szabaddá téve a lábazati beton felület, amég nincsenek mínuszok addig ez működhet. tavasszal pedig az érintett területen a teljes lábazati szigetelést el kellene távolítani, hogy teljesen ki száradhasson a beton a tavaszi nyári időszakban majd az ősz elején újra le szigetelni azt.
@adamprepost8373
@adamprepost8373 Жыл бұрын
Osztrákoknál láttam olyan betonszárító gépet, ahol millió furatot készítettek és ha jó a tippem vácummal, vagyis nyomáskülönbséggel segítették a pára kidifundálását. Bécs 19 kerületében volt egy villában így gondolom nem olcsó módszer, de talán lesz közettetek aki többet tud róla, hogy mi a neve pontosan és milyen hatékony, mennyibe kerül.
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor Жыл бұрын
no, ez érdekelne!
@tshiga-biga
@tshiga-biga Жыл бұрын
Sziasztok. Nálunk a pince ázott be. Kb 2nm²-ént 5-6cm átmérőjű lyukat fúrtak lefelé, amit egy műanyag cső rendszerrel össze kötöttek, majd erre a "vákumgépre" vagy nem tudom minek mondjam, hozzá kötötték. A pince nagysága miatt, vagy, a vízesedés nagysága miatt 2 gépet használtak. 3 nap után visszatért a cég, összeszedték a dolgokat. Lyukakat eltüntették. A padlólapotn lévő lyukakat, hasonló színű padlólap karikákkal pótolták.(nem kapható ugyan olyan padlólap már) Halvány árnyalat különbség látszik a padlólapon. Tiszta szép munkát végeztek. (Ausztria)
@sandordozsa7849
@sandordozsa7849 Жыл бұрын
Svájcban láttam szintem már ilyen beton szárító gépet, millió egy cső bele furva a betonba s bazi nagy ventilátorok..
@pgggabesz
@pgggabesz Жыл бұрын
Pont igy száritottunk ki egy garázst mult héten lett kész már ki is javitva klimaglettel légáteresztő festékkel patika lett 1 hónap alatt 300m2 jól gondoltad vákumot generálnak a gépek a rétegrendbe de nem kell olyan sok furat 20m2 / 1 db 50 es furat
@adamprepost8373
@adamprepost8373 Жыл бұрын
@@pgggabesz már nem Is emlékszem miért keveredtem oda abba a házba, talán bútorlapokat vittem, csak furcsa látvány volt ahogy be volt csövezve ezért beégett. Köszönöm a segítséget! 🫣😀 Csak ha szegény család megoldást keres ez még mindig kevésbé rossz mint mindent szétverni…
@zoltanvarju5687
@zoltanvarju5687 Жыл бұрын
Érdekes, de azért nem igazán világos nekem ez a történet. Először is nem igazán értem azt, hogy ha a kezdettől fogva egy dugulás van a fürdőkád lefolyócsövében, az hogyhogy nem tűnt fel a tulajnak? De a megoldás szempontjából ez most lényegtelen is. Ami viszont még inkább érthetetlen számomra, hogy ha a kamerával egy szimpla dugulás lett feltárva és megállapítva (tehát nem csőtörés vagy elmozdult illesztés), attól még hogyan kerülhet a le nem folyt szennyvíz a padlóba? Hol jut ki a le nem folyt szennyvíz a vezetékhálózatból a környezetbe? Itt valaminek még lennie kell, vagy pedig nem láttunk mindent (vagy csak én voltam figyelmetlen). Valaki fel tudna világosítani erről? Előre is köszönöm! 🙂
@EFazy
@EFazy Жыл бұрын
Ezen kérdések bennem is felmerültek...
@hetenyitamas6713
@hetenyitamas6713 Жыл бұрын
Valószínűleg több hiba is lehetett, rossz illesztés, kifelejtett tömítés, akármi. Ezek után bármit el tudok képzelni.
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor Жыл бұрын
ezeket a részleteket én sem tudom. a tulajnak nem tűnt fel, hogy lassan folyik le...
@zoltanvarju5687
@zoltanvarju5687 Жыл бұрын
@@SzakiEllenor Pedig itt igen fontos lenne a hiba egyértelmű feltárása, mert a kiszárítás nyilván nem lesz egyszerű és ha csak esetleges volt a feltárás, akkor ismételten előjöhet ugyanez a probléma. Ha nincsen meg a víz kilépési pontja, akkor tovább kell keresni a problémát. Ott lesz az a lefolyó csatornában valahol, csak a dugulás megszüntetése után tovább kell menni a kamerával. De mindenesetre az ázás nyilvánvalóan alulról történik.
@enekelek7186
@enekelek7186 Жыл бұрын
Én sem voltam benne biztos hogy jól értettem a helyzetet mert ugyanezek a kérdések merültek fel bennem... 😂 👊
@t.v.6503
@t.v.6503 Жыл бұрын
Csőből a szemét eltávolítása megszű tetű az utánpótlást. Ha kell lehet ilyen epoxis belső flex csővet rakni. Szóval ha a víz utánpótlás megszűnt, penészgátlás és 2-3 páratalanítót berakni automata üzemmódban, ahol határozott volt a víz megjelenése ott kicsit visszabontanám a gipszkartont, és tavaszig így. Esetleg egy két nem feltűnő és csövektöl vezetékektől mentes helyen megfúrnám az aljzatot. Mondjuk kérdéses hogy a szennyvíz kipárolgás jó e vagy rossz. Télen ennél többet nem nagyon tudsz, ha élni is kell bent. Aztán tavasz végén ha még mindig vizes azon a helyen ahol a külső lábazat ázásai vannak kibontanám az xpst és őszig hagynám száradni. A télen hőhíd miatt felejtős a szigetelés megbontása, esetleg oda is lehet pár lyukat fúrni és kitömni kőzetgyapottal a furatot, megmarad a szigetelés mégis tud könnyebbeb távozni a víz az aljzatból
@Tanmedve
@Tanmedve Жыл бұрын
Ha a dugó ellenére lefolyt a víz akkor nem csak dugó van de valahol szivárgás is, ez nem szűnik meg a dugó megszüntetésével, legfeljebb csökken
@t.v.6503
@t.v.6503 Жыл бұрын
@@Tanmedve ott van lejjebb a béléscső is a szövegben
@attilaszel9830
@attilaszel9830 Жыл бұрын
Nehéz lesz kiszárítani a lépésálló szigetelés közül és alól a vizet,pláne ha padlófűtés van.Én úgy próbálnám ,hogy a lábazati szigetelést és a falat több helyen és minden oldalról kifúrnám át a falon az első sor téglán kereszül.Abban a magaságban ahol a padló höszigetelés található.Csöveket helyeznék be két oldalán a háznak.így át tudna szellőzni a végleges padló és a szerelőbeton közötti rész ahol a víz jelenleg van .Valamint ahol leginkább koncentrálódva látszik a nedvesség a házban ,ott felbontanám a padlót.Biztosan sokáig tartana így kiszárítani,de nem kellene felszedni a padlót.Esetleg a gyorsabb száradás érdekében az egyik oldalon szívó forgásirányra beszerelnék ventilátorokat.Egy ötlet.
@mihalyg977
@mihalyg977 Жыл бұрын
Üdv! Én személy szerint kimérném az aljazt hőszigetelés magasságát és kívülről megfúrnám a falat 50 centinként kb 32-40es fúróval. Ha van padlófűtés az sokat lendítene a dolgon. Ez csak egy ötlet,hogy bent a lehető legkevesebb bontást kelljen végezni. Kívül pedig még úgysincs színezve.
@a.t.8708
@a.t.8708 Жыл бұрын
Igazad van. A fúrásos falszárítás módszer itt is jó lehet. A szigetelési a beton aljzatot lehetne megfúrni oldalról.
@tamasvago87
@tamasvago87 Жыл бұрын
Azt értem, hogy eldugult a cső, tiszta sor. De hol folyik ki a víz? Ugyanis a szennyvíz lefolyó rendszer 2 végén nyitott, ha el van dugulva ha nem középen csak akkor tud folyni ha lyukas... A lyuk meglett?!
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor Жыл бұрын
Sajnos nem voltam ott, nekem is ez a kérdés! Áttételesen értesültem az eredményről, de azt is kiderítjük!
@zoltanmarjan4499
@zoltanmarjan4499 Жыл бұрын
Nálam ugyanez volt a probléma, a padló összefolyó eresztett a fürdőben hónapokon keresztül az aljzatbeton alatt (valószínűleg a lefolyótisztító megolvasztotta). A feltárást még legalább két hétig nem zártam vissza, kivettem az ajtókereteket az érintett helységekben és egy hétig mentek a szárító gépek minden nap bezárt ablakok mellett. Pár nap után már alig volt már nedvesség a tartályban. Azóta nincs gond a falakkal, már több éve ennek, remélem kiszáradt.
@kmetykoeszti
@kmetykoeszti Жыл бұрын
Ez katasztrófa! 😣 Ilyenkor azért eszembe jut, amikor valaki azt mondja, hogy a műszaki ellenőrök csak kekeckednek...és hogy a SzakiEllenőr is csak beleköt mindenbe. Legyen inkább kétszer ellenőrizve, mint egyszer javítani kelljen egy ilyet ...
@kamarton
@kamarton Жыл бұрын
Kizárt dolog, hogy ezt egy szaki kiszúrja az átadás előtt, persze tény hogy a gyorsabb utólagos felismeréssel további károkat meg tud előzni.
@kmetykoeszti
@kmetykoeszti Жыл бұрын
@@kamarton a jó műszaki ellenőr gyakran jön. És akkor látja, hogy hogy van a gépészet rakva. Nálunk Pl az is meg lett jegyezve, hogy hiányzott szigetelés a könyököknél a vízcsőről - a gépész morgott egyet, megjegyezte, hogy eddig soha nem "kötöttek ebbe bele", de megcsinálta.
@trstice17
@trstice17 Жыл бұрын
@Márton Somogyi ezt ellenőr nem szúrja ki. Amugy ezt valahogy rosszul kivitelezték, mert ha el is dugul a cső, akkor is legrosszabb esetben nem folyik el a víz. Testvéremnél volt dugulás, konkrétan az átdobó pumpa hibája miatt, de nála a kádban ,mosdóban megállt a víz . Szóval ha jól megvan csinálva a lefolyó , akkor sem áztak volna fel, hanem egyszerűen nem ment volna el a víz.
@trstice17
@trstice17 Жыл бұрын
@@kmetykoeszti nyilván kell a könyökre is szigetelés , de ha belegondolsz a kis könyökön lecsapódó kondenzvíz ráadásul ugy hogy mellette megy a meleg is nem fog gondot okozni, max egy kis hőveszteséget
@lurdy27
@lurdy27 Жыл бұрын
Egy ilyen hibát ugyan hogyan vett volna észre? Sehogy! Ez csak beköltözés után tud kiderülni.
@zoltanszacsko6318
@zoltanszacsko6318 Жыл бұрын
Valamit nem értek...... Szemmel láthatólag ez a jobb esetben 50-es pvc cső, teljes keresztmetszetében eldugult. Nem vették észre, hogy nehezen folyik le a víz? Továbbá az eldugulás miatt még tömörnek kéne lennie a vezetéknek, tehát az ázás forrása még felderítésre vár. Bár volt egy mondat a videóban, ami talán erre tesz utalást. A víz eltávolítása egyszerűbb, mint sokan hinnék Egy ipari vizes porszívó kell hozzá, némi nylon, ragasztószalag, és egy kis bontás annyi helyen, amennyit a helyzet megkíván! Én a kád alatt felbontanék kb 2 tenyérny betont, majd a nylonnal letakarnám a lyukat, a széleit leragasztanám a ragszalaggal, a nylon közepét bevágnám, majd a porszívó csövét bedugnám, aztán ragszalaggal légmentesen lezárnám. Majd ha a porszívót bekapcsolod, megdöbbenve láthatod, ahogy a vákuum kiszívja az ázott betonból a vizet! Persze ez nem 5 perc lesz, és mint írtam, lehet több helyiségben is meg kell csinálni, de ez a leg kíméletesebb megoldás! Működik a dolog, már csináltam, sőt videóm is van róla! Sziasztok!
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor Жыл бұрын
no, ez érdeklene! mail@szaki-ellenor.hu
@ZAAAP1313
@ZAAAP1313 Жыл бұрын
Szia, hol található a videó?
@zoltanszacsko6318
@zoltanszacsko6318 Жыл бұрын
@@ZAAAP1313 Szia! A telefonomon! Nincs saját yt csatornám. Ha küldesz egy elérhetőséget, neked is elküldöm!
@pe-ga
@pe-ga Жыл бұрын
Szia! Igen a vákuum alatt a viz forraspontja 15fok, mukodik a fizika kicsi hő es megy a porszivozas
@303casa7
@303casa7 Жыл бұрын
Szia! Nitrogénnel kéne kiszáritani és szakaszosan. A "gócpontokból" kiindulva hiszen a nitrogénes száritás költséges de nedvességmentes...! A könnyűszerkezetes elemeket peddig le kell kezelni, akár előtétfalazás ha kritikus, (ha jó a kivitel) akkor lehetne ideiglenes szellőzést belerakni mig a szellőztetés zajlik, (akár csak olyan furatokkal amiket javitani lehet, párazárás szigetelés stb)a vegyszeres tisztitást is segitené az ideglenes szellőzők elhelyezése. Akkor az elektromos vezetekékek cserélje garantálna a hosszú élettaartalmát mivel már a vizeseddés miatt eleve az új kivitelt lehetne úgy kiaalaktani hogy elkerülje a kritikus pontokat(khm amik kialaakultak).
@RBT85
@RBT85 Жыл бұрын
Kívülről leszedném a lábazati hőszigetelést addig a pontig, ahol a szerelő beton víz és hőszigetelése megjelenik. Azon a ponton az osb lapot is kivágnám. Az igaz, hogy ebben az időben nem ideális, de talán érne valamit.
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor Жыл бұрын
igen, ez hasznos lehet!
@peterbertalan1529
@peterbertalan1529 Жыл бұрын
Termèszetesen ipari pàràtlanító gèp kell,hogy kiszàrítsa a falakat ès a sok nedvessèget(pàrát)..szoktuk mi is hasznàlni mert jó dolog,mert nagyon sok pàra(víz)van mèg az èpületben🙂
@kamarton
@kamarton Жыл бұрын
Ebben az állapotban akkor is lassú folyamat lesz, de a bontásokat elég jól lehet minimalizálni.
@krisztianbudai6009
@krisztianbudai6009 Жыл бұрын
Nekem az első kérdésem hogy miért kellet ennyit várni a hiba megkereséssel ? Biztos hogy már korábban is volt jele a vizesedésnek.
@viktormolnar
@viktormolnar Жыл бұрын
Hogyan lehet kiszárítani? Hát hogy lehetne? Föl kell szedni legalább ott ahol a leg vizesebb. Máskülönben ki nem szárad a büdös életben soha. Ez a baj a mai sok műanyag házzal
@bagzol
@bagzol Жыл бұрын
Nagyon jó megoldásokat olvasok, de amit én tennék: leülnék, töltenék valami italt, vennék egy mély levegőt és egy számológépet... Kiszárítani biztos ki lehet,de ez szennyvíz! Fertőtleníteni nem lehet, sem a maradék szerves üledéket eltávolítani egykönnyen az érintett rétegből. Az egészséget nem lehet pénzben mérni, bontanék. Max a feltárás során bízni abban, hogy kiderül ki a felelős és reménykedni némi kompenzációban.
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor Жыл бұрын
Azért. szappanlé nem halálos...
@trstice17
@trstice17 Жыл бұрын
Nem wc , hanem kád.ennyi erővel kis túlzással a zuhanyban állj rá vmire, ne állj a rólad lecsorgó vízben + fertőtlenítsd minden zuhany után
@nagyrevrelax4472
@nagyrevrelax4472 Жыл бұрын
Nem vagyok szakmabéli, de infra panelekkel való, felület melegìtés nem segìthetne? Persze a laminált padló felszedése, a jàrólap esetên meg a fugázat eltávolìtása mellett. És az előzőekben emlìtett külső lábazatszigetelés megbontása is jó lehet.
@locseizsolt3889
@locseizsolt3889 Жыл бұрын
A tulaj vegye fel velük a kapcsolatot elég profi brigád...sajnos csak a furasos technológia fog segíteni hatásosan...egy pár csempe bánni fogja...üdv
@peterfabian6753
@peterfabian6753 4 ай бұрын
Klímák közül van olyan amit kizárólag párátlanításra lehet heszni, és használnak is. telepítés után folyamatosan vonják ki a vizet a levegőből.
@rajanko
@rajanko Жыл бұрын
Egy bontás nélküli megoldás: Vizes falak szárírása elektroozmótikus - elektrokinetikus eljárással.
@zerkovitzzoltan2182
@zerkovitzzoltan2182 Жыл бұрын
A parkettát biztosan felszedném, a hideg burkolattal csak akkor foglalkoznék,ha a ragasztó elengedett, de ha egyszer kikeményedik a műgyanta, akkor annak a víz nem sokat árt, Tudni kéne hpgy milyen ragasztót használtak, ha c2te vagy S1 akkor azzal nem lesz a probléma. A parketta, laminált padlót viszont felszedném, és alatta csinálnék egy alapos tisztítás és fertőtlenítést, az ázott falszerkezetet megbontanám OSB lapig, elkezdeném szárítani hőlégfúvóval, majd amikor kiszárad, akkor a kartont kicserélném. A kövezet fertőtlenítővel lemosnám, ha a fuga elszineződött, akkor azt cserélném.
@zsoltnagy7676
@zsoltnagy7676 Жыл бұрын
hőlégfúvóval? ez aztán jó ötlet :) ilyen jó ötlete a szomszéd asszonynak is van.
@911revans
@911revans Жыл бұрын
@@zsoltnagy7676 szerintem nem egy kis kézi hőlégfúvóra gondolt,vannak ipari hőlégfúvók is
@zerkovitzzoltan2182
@zerkovitzzoltan2182 Жыл бұрын
@@zsoltnagy7676 Olyan hőlégfúvóra gondoltam amit csarnokok fűtésére használnak, mert nagy mennyiségű levegőt mozgat meg és melegítés hatására gyorsan párolog.
@tommoney7985
@tommoney7985 Жыл бұрын
Kiszáritásra esetleg villanyos futokabelt tekernek le a padlóra hogy egyszerre száradjon.
@Loaderone1
@Loaderone1 Жыл бұрын
A történetből sokminden nem derül ki a szerkezet pontos kialakításáról, többek között az sem, hogy mely falak indulnak a szerelőbetonról, és melyek az aljzatról. 2 lehetséges megoldás jut eszembe, ami nem járna jelentős rombolással. 1. Az ötlet meredek, de működhet. Kintről befúrni több ponton is. ekkor egyik lukon légszárítóval becsövezve szárított levegőt befúlyni és másik lukon egy elszívóval szívni. így a száraz levegő felveszi a párát és a vákuumos oldalon ezt ki tudják szívni. Relatív drága, de az utólagos javítás nem horror és közben lehet élni a házban, természetesen a vizesedéses területen is érdemes lenne légszárítót hajtani. 2. Az első ötlethez hasonló, csak épp itt azon falszerkezetben történne a be fúvás és kiszívás, amely a padlószigetelésig lemegy. Ez később mégkevesebb javítással járna, de a hatékonysága vélhetően gyengébb lenne. Továbbá az épületben üzemelne a szerkezet, ami azért lássuk be néha elég kellemetlen és kényelmetlen lehet. Jobb ötletem nincs ami a kívánt eredményt hozhatná jelentős rombolás nélkül. \o/
@lurdy27
@lurdy27 Жыл бұрын
Ez már soha nem lesz tökéletes. Az osb a beton a közetgyapot a falban felszívta a szenyvízet! Ezt max kívülről lehet láthatatlanná tenni és nem gondolni rá! Ha a valós probléma meg van találva (mert ugye egy dugulás miatt nem ázik el az épület, max nem folyik le a víz) akkor idővel kiszárad magától! Ezt bontással gyorsítani majd mindent rendbe rakni, első blikkre is 2millió lenne, +anyag! Persze ez függ a pontos elhelyezkedéstől és végeredmény igényektől, mert lehet akár 4 millió is ugye! Ne feledjük, burkolt esetleg padlófűtéses aljzatot bontani majd úgy vissz épiteni, hogy ne mozogjon külön az előző résztől, majd a fal rétegrendeket betartva belül és kint úgy vissza szigetelni majd leszinezni, hogy ne váljon el az eddigi koncepciótól, kb. lehettelen, vagy ha ez az igény akkor rettenetesen nagy költségvetésű munka!
@imrekoreny9355
@imrekoreny9355 Жыл бұрын
Így legyen ötösön a lottón! 😁
@repaircorner3322
@repaircorner3322 Жыл бұрын
Nem tudom van-e padlófűtés a padlóban, de ha nincs, akkor a járólap fugákat sűrűn kifúrkálva kb,1 év alatt talán kiszáradna a padló, ha rendesen kifűtik a házat. A másik megoldási ötletem, hogy a fal melett 5-10cm szélesen sarokcsiszolóval fel kell vágni a padlót és úgy hagyni 1-2 évre, (a rést feltölteni nagyszemű kaviccsal) . Ha van klíma, akkor azt járatni párátlanító üzemmódban, vagy venni egy jobb fajta kompresszoros párátlanító készüléket (mi a fürdőszobában használunk ilyet és nap 1-1,5L vizet kivon a levegőből).
@valyuch
@valyuch Жыл бұрын
Néhányan írtátok, hogy a csőgörényezés szétszedheti a csöveket, illesztéseket. Hogyan lehet megelőzni a dugulást?
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor Жыл бұрын
Eleve szabályos cső fektetessel,lejtessel, időnként egy kis trisoval. És néha at kell mostani, mielőtt görényezni kellene
@Tanmedve
@Tanmedve Жыл бұрын
@@SzakiEllenor No ezért kérdeztem , hogy miként lehetséges hogy nem tűnt fel. Én csak amatőr vagyok de néhány lakásfelújítást végig csináltam saját kezűleg. A frissen összerakott , megfelelő lejtésekkel, derékszögű irányváltásokat kerülve szerelt csatornának olyan húzása van, kis tulzással a macskát is leviszi, és nemigen dugul el. Legfeljebb a szifonok, vagy azok közvetlen környezete veszélyeztetett Ilyen dugóval legfeljebb szivároghatott lefelé a víz, és további kérdés hogy hová. Valahol ugyanis ki kellett lépni a vezetékből a víznek. Ugyanis ha csak a dugó van akkor egyáltalán nem megy le a víz.. Az azért csak feltűnt volna a kedves tulajnak is.
@SuperLofaszjoska
@SuperLofaszjoska Жыл бұрын
@@Tanmedve ez pontosan így van. Csak azt nem értem, hogy a kamera miért nem mutatta hol van elszállva a cső a dugulás előtt. Amúgy egy szakszerű csövezés hogy tud szétcsúszni? Véletlenül nem kellene beton/homok/kavics ágyban lennie? Hogy nem tűnt fel hogy nem folyik le a víz? Túl sok a kérdés.....
@karolytovizi2955
@karolytovizi2955 Жыл бұрын
Szerintem kiköltözés, padlóburkolatok felbontása , fűtés szellőztetés . Nem tudom milyen fűtési rendszer van . Ha padlófűtés akkor csak azt üzemeltetnén a lehető leg nagyobb hőfokon állandó szellőzés mellett . A gázmérőt és a villany órát a művelet előtt leolvasnám ,és a teljes száradás után is , és a hibázó kivitelezővel kifizettetném .
@pirosszirom8998
@pirosszirom8998 Жыл бұрын
Nagyon humánus vagy a kivitelezővel szemben. Ilyen esetben szakvéleményt kell kérni a következménykár nagyságát illetően, és az alapján kell benyújtani a kárigényt a bíróságon. Üdv.
@pirosszirom8998
@pirosszirom8998 Жыл бұрын
Szerintem a házi feladat az volt, hogy távolítsa el a külső hungarocell szigetelést a tulaj, ahol a dűbelezésnél meg az osztásnál látszik a felázás. Ha elhangzott, akkor bocsi. :) :)
@norbertnemedi787
@norbertnemedi787 Жыл бұрын
Huhh már azt hittem szegény villanyszerelővel vitetik el a balhét az 1m³ víz miatt az aljzatban...
@laszlohorvath3997
@laszlohorvath3997 Жыл бұрын
Nálunk egy bojler falba kötött sarokszelepe engedte a vizet minimálisan, persze csempe mögé, egy a védő gégecső gyönyörűen elvezette az egész ház alá, kb 50 cm magasságban minden fal vizes lett, ami egyenesen hozta magával a penészt is. Kondenzációs légszárító segített kiszárítani a falakat. Persze ez is ősszel történt, a tavaszig sikerült kiszárítani. A biztosító töredéket fedezett a kárból. Igaz az téglafal, de kb 20 cm magasságban szellőző furatokkal, néhol falhorony maróval való megvágásával lényegesen begyorsult a száradás folymata, a kapilláris hatás kihúzta a nedvességet. Javítás után ózonos tisztítás többször (nagyon hatékony ha nem aliexpresszes géppel történik a folymat, penészölő alapozás, és utána a festés.
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor Жыл бұрын
a kivitelezőt itt is meg lehetett volna keresni...
@laszlohorvath3997
@laszlohorvath3997 Жыл бұрын
@@SzakiEllenor másodkézből vettük mi a házat, a kivitelezőnek sok sara van, a hűvösön tengeti napjait. Szerencsére más nagyobb baj nincs a házzal, ez a hibás sarokszelepen kívül rendben van. Mindig újítgatjuk, fejlesztjük, ahogy tudjuk...
@mrdot1126
@mrdot1126 Жыл бұрын
ha ez új építésű ház, akkor ezt nem a kivitelezőnek kell megoldania garanciálisan?
@tiborcsidei9377
@tiborcsidei9377 Жыл бұрын
Szerintem a porisztilolt könnyen elehet távolitani elég sok folyékony anyag jól oldja ,probát kell csinálni kint melyik a hatásos és máris mehet a csőbe és volt nincs dugúlás és lehet száritani az épűletet !
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor Жыл бұрын
meg a cső is megy a lecsóba, nem? A csatornába nem lehet ilyen vegyszereket locsolgatni...nem is okos dolog...
@zsoltnagy7676
@zsoltnagy7676 Жыл бұрын
@@SzakiEllenor ezek beleöntenek minden vegyszert a lefolyókba utána meg azt a vízet isszák :) az embernél nagyobb marha nincs.
@EFazy
@EFazy Жыл бұрын
Miért, a lefolyótisztítós csávó nem szedte ki a polisztirolt, mikor ott volt előtte?!
@zoltandadanyi7059
@zoltandadanyi7059 Жыл бұрын
Megkell fúrni a padlózatot és mint egy porszívó , kiszívni a vizet , nedvességet . Valahogy keringetni hogy kiszáradjon .
@botondbogdan7580
@botondbogdan7580 Жыл бұрын
Talán egy "ipari" vagy több nagyon profi páratlanító... Amit a fali konektorok közeleben helyeznek el amennyiben azok kibontasra kerülnek (nem árt aramtalanita a konektorokat)... Ha nem akkor a falat kell több helyen megbontani...
@matekorcz9968
@matekorcz9968 Жыл бұрын
Szerintem ha az oldalsó szegélyeket kellene leszedni és ott meg lehetne fúrni, és egy meleg levegős befúvással meg lehetne oldani, így a kár csak minimális lenne.
@1korikuma
@1korikuma Жыл бұрын
Nem tudom vane megoldás a száritásra de én a szerelő betonba furnék mita mikor vizes lábazatot számítanak csak kender kötelet tőmnék hogy az szvja magába és naponta nézném és cserélném hogy száraz -e a külső szigetelésnek már reszeltek .
@adamiller0
@adamiller0 Жыл бұрын
Szerintem legelső lehettem a szennyvíz problémával🙄 💪 én kérném a könyvet , kollégakènt nagyon érdekelne 🙂 Ötletem is lenne a szárításra .... 🙄 Ezt inkább emailben osztanám meg.
@mategelencser3477
@mategelencser3477 Жыл бұрын
Kívülről a lábazatot a vízszigetelés felett körbefurkálni a házon hogy szellőzzön belülre pedig egy ipari páramentesítőt amikor a tulaj nincs otthon,
@gabber01
@gabber01 Жыл бұрын
Nem létezik, hogy ez nem okozott lefolyó problémákat, minimum azt hogy lassan folyik le a víz. Kizárt hogy ebből semmit nem vett észre a tulaj.
@00skroy82
@00skroy82 Жыл бұрын
Ez itt a legjobb komment.🥳
@robertkeri1421
@robertkeri1421 Жыл бұрын
Nem vagyok szakmabeli, csak az okokat szeretném tisztán látni. A cső el van dugulva, OK. Feltorlasztja a vizet, ami bosszantó, de OK. Erre hívja az ember a csatorna tisztító mestert, aki a hiba megoldása helyett csinál másikat, szétvereti a csövet a spirállal. Így lesz a lefolyócső is tömítetlen? Ekkor mindenki boldog, mert lemegy a víz a lefolyón, persze, a ház alá, meg a falba. Jól gondolom a folyamatot?
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor Жыл бұрын
Hát ha hülye, akkor szétveri...de normál esetben kitakarítja. aki kameráz, az nem valószínű, hogy szétverné!
@robertkeri1421
@robertkeri1421 Жыл бұрын
@@SzakiEllenor Az ész nélküli spirálozásra gondoltam, mint dugulás elhárítási módszer. Nekem a garázsomat úsztatta el a mester. Utána lefolyt a mosogató szépen. Ja, csak az én garázsomba. Nem tudom ezt a csőgörényes takarítást lehet-e okosabban csinálni, de lassan ott tartunk, hogy több kárt lehet vele okozni, mint hasznot.
@thrivingwithmetoday
@thrivingwithmetoday Жыл бұрын
azért a kamerás csőtakaritás sztm még mindig ritkaság - otthon is
@robertkeri1421
@robertkeri1421 Жыл бұрын
@@thrivingwithmetoday Az igazi gond az, hogy kamerázni is csak tiszta rendszert lehet/ érdemes. Ilyen értelemben itt is a megelőzésről kellene gondolkodni, meg a sterimós mosásról.
@KaragityAnita
@KaragityAnita Жыл бұрын
@@SzakiEllenor Megkérdezhetem, hogy végül mi lett a megoldás az eredeti hibára? A szárításra sok jó megoldást olvastam a hozzászólásokban. Köszönöm!
@adamsavanyu3399
@adamsavanyu3399 Жыл бұрын
Sziasztok, én páramentesítő berendezést üzemelnék be először, ipari méretben. (Ha nem is minden nedvességet szed ki, de jelentős részét szerintem igen.) Ez után vagy közben kiköltözés, és ózon generátoros fertőtlenítés az egész házon! Többször is.
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor Жыл бұрын
De hogyan jön ki a beton alól a viz??
@adamsavanyu3399
@adamsavanyu3399 Жыл бұрын
A víz/folyadék sajnos most is megtalálta az utat kifelé, ez egy hosszabb folyamat, de hatásos. Minden felületen párolgás van, úgy gondolom ezt nem lehet rövid időn belül megszüntetni. Ahogy egy korábbi hozzászóló is írta sokat segíthet feltáró furatok készítése, ez is segít a nedvesség távozásában.
@zsolturban537
@zsolturban537 Жыл бұрын
Jó csapat??? Jó a mester !
@szondics70
@szondics70 Жыл бұрын
Leírná valaki, hogy a gipszkarton alá miért raknak OSB lemezt, én amikor tetőteret építek soha sem rakok, de még a mennyezet alá sem, ez valami új technológia? Miért nem elég 1-2 réteg gipszkarton?( két rétegre nem volt pénz, OSB-re volt)
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor Жыл бұрын
számomra is érthetetlen...
@davidmate9502
@davidmate9502 Жыл бұрын
Szerintem az az osb már a háznak a fala. Könnyűszerkezetes, osb panelekből rakják össze két réteg között valamilyen szigeteléssel. Az már részletkérdés, hogy tudtommal impregnált osb-ből kellene csinálni.
@laszlosoos4942
@laszlosoos4942 Жыл бұрын
Az OSb lap merevíti a könnyűszerkezetes ház falait.
@pirosszirom8998
@pirosszirom8998 Жыл бұрын
@@laszlosoos4942 Így van, a gipszkarton az burkolóanyag, az esetleges merevítésével nem szabad számolni.
@lurdy27
@lurdy27 Жыл бұрын
Milyen szakellenőr az aki itt fent azt írja hogy érthetetlen számára!?? Ezek szerint fogalma sincs hogy épül egy könnyűszerkezetes ház! Innentől nem nagyon bíznám rá az építési ellenőrzést az tuti!
@zsolturban537
@zsolturban537 Жыл бұрын
Az ázott helyiségben nagy mennyiségben sót kell elhelyezni. Útszóró só 50- 100 kg tepsiben tálcán kiterítve.....
@gabortraxler3708
@gabortraxler3708 Жыл бұрын
azért az asztalost is dicsérem hogy a dió mintázatú laminált parkettához tölgy mintás szegélyt rakott
@zsoltzombory8553
@zsoltzombory8553 Жыл бұрын
Hát ez homály, szó nem volt szennyvizcsoről. De amúgy is, nem volt gyanús, hogy nem folyik le a kád vize? ... Ja egyébként már egy éve vödörrel merjuk, csak úgy mellékesen... Szégyellem , hogy nem jöttem rá
@Epyxoid
@Epyxoid Жыл бұрын
Csak a videó birtokosa szívezhet kommenteket a saját videója alatt.
@tibijeremi8814
@tibijeremi8814 Жыл бұрын
Fúrni egy 1-2 lyukat leszedni a labazatot és nagy teljesitményű kompresszoral kinyomatni a nedvességet .
@endrebojtor495
@endrebojtor495 Жыл бұрын
Szaritas.Meleg levego befuvatassal kozvetlen az estrichbe (ket het) Minden helyisegbe ahol a nedvesseg jelen vagy jelen lehet. Proba lyukfuras a keramia es fa feluletekbe megfelelo meretben ami a flexibilis csovel megeggyezik. Ez talan a legkissebb roncsolassal jaro beavatkozas. Padlofutesnel fokozott figyelem.
@zsolturban537
@zsolturban537 Жыл бұрын
Kis beruházás... Nincs szélhámos vállalkozó....stb .jó eredmény
@petrusnorbertzoltan1
@petrusnorbertzoltan1 Жыл бұрын
Szerintem ez a ház soha nem lesz már olyan mind amilyenre megkötötték a szerződést. Legjobb az lenne szerintem ha kiköltöznének mer ott nem normális a levegő az biztos. tűzoltásnak pár tipp parketta felszed és kiszárít meg valami kompresszoros légszárító és várni a csodát (tavaszt) akkor meg nagyon sokat szellőztetni és az eredmények után dönteni a folytatásról
@pistajoska6318
@pistajoska6318 Жыл бұрын
hol a kivitelező felelőssége? ez a fa építésű valami hogy lehet még teljes értékű lakás? legalább 30 cm magasságig benne van a rothadás.
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor Жыл бұрын
Az a baj, hogy a tulajdonosok vadásztak össze különböző kivitelezőket. Ilyenkor a felelősség eléggé elmosódik. Bár egyértelműen a vizes a hunyó szerintem is...Mondjuk az is egy érdekes dolog, hogy az üzemeltetői felelősség is felmerül...
@zar116g
@zar116g Жыл бұрын
@@SzakiEllenor Lesz ebből olyan egymásra mutogatás, hogy ember (bíró) legyen a talpán, aki megállapítja a felelősséget. A vizes azt fogja mondani nyilvánvalóan, hogy a csővég tiszta volt, aki előtte betömte, az hibázott. A burkoló, aki betömte, azt fogja mondani, hogy ő szólt a vizesnek, hogy le van zárva, hogy ne menjen bele az építési szemét. Mindketten azt fogják mondani, hogy miért kellett egy évig hagyni a falat ázni, hogy-hogy nem vette észre az üzemeltető. És mindenki rád @SzakiEllenőr-csaladihazepites1 fog haragudni, mert te voltál a rossz hír hozója. :-) Szárításra meg nekem csak a kiköltözés, penészes részek lebontása, és a pára fűtéssel, ventilátorokkal való eltávolítása jut eszembe, hónapokon keresztül, meleggel (~30 fok), és a beton nedvesség ellenőrzésével, hogy mikor szárad ki. A laminált tönkre fog menni, és egy afrikai diktatúra gdp-je ki lesz fizetve a fűtésszámlára. (Vagy be kell tenni egy kályhát és azt etetni folyamatosan tüzelővel, az talán olcsóbb...) Aztán nyáron meg lehet próbálni beköltözni újra.
@zoltankomives5111
@zoltankomives5111 Жыл бұрын
nem tűnt fel senkinek, hogy nehezen folyik le a fürdőkád?
@janospapp536
@janospapp536 Жыл бұрын
@@zoltankomives5111 Vagy inkább az abban lévő víz
@Tanmedve
@Tanmedve Жыл бұрын
@@SzakiEllenor Erre céloztam fentebb. Simán kibújhat a felelősség alól a kivitelező azzal hogy ok hibázott de nem ő okozta közvetlenül a kárt....
@79tooma53
@79tooma53 Жыл бұрын
Kivül az ajo alatt a szigetelést lebontani arra kifolyik a víz.
@a.t.8708
@a.t.8708 Жыл бұрын
Nincs a csatornában tömítés. Amennyiben lenne, akkor nem folyt volna el a víz. A csatorna teljes vonalát fel kell bontani.
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor Жыл бұрын
igen, az még egy nagy kérdés, hogyan szivárog el a csőből a feltorlódott víz?
@Tanmedve
@Tanmedve Жыл бұрын
@@SzakiEllenor Ez ráadásul beleszól a felelősség kérdésébe is. Mivel ha netán az derül ki hogy dugulás ide vagy oda, a szivárgást mondjuk szakszerűtlen duguláselhárítás okozta akkor a kivitelező lerázhatja a felelősség és ezzel a kártérítés jelentős részét is, mondán nem a dugulás maga okozta a kárt....
@a.t.8708
@a.t.8708 Жыл бұрын
@@SzakiEllenor Sajnos sok kókler kihagyja, mert akkor könnyebb szétszedni, mert ugye a kenőanyagot kihagyják.
@a.t.8708
@a.t.8708 Жыл бұрын
@@Tanmedve butaságot írsz. Az ott egy dugó a csőben törmelékből. Amiért a kivitelező a felelős. Mi a külső csatornát egy öreg cigánnyal raktuk le. Azt, hogy van-e vízzsák a szakaszon egyszerűen ellenőrizte. Beleöntött egy vödör vizet és a másik végén egy ugyanolyan vödörben felfogta. Ugyanannyi lett benne így nem maradt víz a csatornában.
@Tanmedve
@Tanmedve Жыл бұрын
@@a.t.8708 Mérget vehetsz rá hogy a dugulás miatt az ázást nem lehet leverni a kivitelezőn. A dugulás ugyanis nem okoz önmagában szivárgást.
@janosnegabor2702
@janosnegabor2702 Жыл бұрын
Befűtenék kétpofára és menne a bérelt ipari párátlanító ! (üdv Jancsi )
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor Жыл бұрын
a baj, hogy a beton alatt van a nedvesség...
@EFazy
@EFazy Жыл бұрын
Ahol az OSB elázott, ott szerintem felesleges szárítani... a víz préselést szétnyomta, az sose lesz ugyanolyan... A karton se tűnik úgy, hogy fenn kéne hagyni... Én lebontanám OSB alá az egészet alul, és hagynám száradni... a beton résszel passz...
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor Жыл бұрын
így van, ez le kell bontani legalább fél méteres magasságban!
@soosandras555
@soosandras555 Жыл бұрын
Piros szivecskét tudtommal csak a csatorna tulaja tud rakni. Vagy pont ezzel akarod megbundázni a dolgot? :)
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor Жыл бұрын
no, de lüke vagyok! :-) Tőled kell megtudjam!
@Tanmedve
@Tanmedve Жыл бұрын
Egy évig nem tűnt fel hogy nem , vagy nehezen folyik le a víz?
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor Жыл бұрын
Ezt gondolták, ez a normális. Én is pipa voltam, mert nem mondták. Alaptétel, semmit nem hiszünk el, ellenőrizzük! Most ledöbbentek, hogy folyik le!
@pombio
@pombio Жыл бұрын
Hasonló problémám volt. A víz szépen kifolyt a kád alá, mert tönkrement a szifon. (Vas szifon részint, kilyukadt a rozsdától, részint eltömődött) Néha volt csak lassú a "lefolyás", viszont a kád mellett a külső fal méter magasan felázott. (Régi ház, sok helyen rossz szigetelés) Azután egyszer csak már folyt befelé a fürdőszoobába is... Akkor jött a bontás hibafeltárás. A bontás előtt még nem a csatornára, hanem víznyomocső-törésre gyanakodtam . Kell a reviziós ajtó a beépítettkád oldalára.
@tmserapis5279
@tmserapis5279 Жыл бұрын
es megint a kokler szarhaziak miatt ment tonkre egy csalad elettere
@uborka1956
@uborka1956 Жыл бұрын
@@SzakiEllenor : Azért ehhez már a lakóknak is felelőtlennek kellett lenniük, hogy megvárják, amíg az egész épület úszik a vízben. 😟
@pistajoska6318
@pistajoska6318 Жыл бұрын
@@SzakiEllenor pont olyan mikor az építtető nem fizetett neked mert vakon nem írtad alá a tanúsítványt. Nem az igazi de nekem jó. Ha hamarabb észlelik semmi baj nem lett volna.
@zoltantakacs9924
@zoltantakacs9924 Жыл бұрын
Az a baj ezzel hogy ha sikerül is kiszàritani de a szag ugyan ugy ottfog maradni sajnos. Mert nem sima viz szivargott.. :/ nekem ez a vèlemenyem.
@adambalogh3236
@adambalogh3236 Жыл бұрын
Aquapol
@barnabasgaspar1555
@barnabasgaspar1555 Жыл бұрын
Ezt a felújítást vajon ki fogja finanszírozni ? 😢
@norbikovacs1670
@norbikovacs1670 Жыл бұрын
Atya ég :( Szegények, ez valami borzasztó! Nem lesz egyszerű megcsinálni se, és hogy kiszaradjon rendesen
@edincamdzic7314
@edincamdzic7314 Жыл бұрын
Purhabot neki, utana meg felrakni ingatlan. hu - ra
Пройди игру и получи 5 чупа-чупсов (2024)
00:49
Екатерина Ковалева
Рет қаралды 3,4 МЛН
Camper van conversion full build timelapse | vw crafter
29:08
Murat Tuncer
Рет қаралды 2,9 МЛН
Nem talál fogást a kormánypárti hírmédia Magyar Péteren?
17:01
ATV Magyarország
Рет қаралды 24 М.
Attól is lassul, ha szemből süt a nap, de zseniális
20:28
Becsületesnepper
Рет қаралды 60 М.