No video

Hozd létre a jövőt 3D-ben! Álmodd meg, nyomtasd ki avagy az olcsó nyomtató is sokat tud.

  Рет қаралды 3,219

Ordasi Gábor

Ordasi Gábor

Күн бұрын

150€ -ért nyomtató, hurrá: Creality Ender-3 V3 SE 3D Printer, 220*220*250mm, 3.2" kijelző
Kuponkód: LACVE3
Kedvezményes ár kóddal jelenleg: 150€
Tomtop linket használd: www.tomtop.com...
Ender-3 V3 SE 3D formázógép: Kisebb méretű, de még mindig elegendő építési teret kínál 220220250 mm-es méretben.
"Sprite" közvetlen extruder: Egyetlen érintéssel töltheti be a filamentet, és egyetlen érintéssel ürítheti ki. Könnyű filamentcsere.
AUTOMATIKUS SZINTEZŐ NYOMTATÓ PLATFORM: CR touch érzékelővel van felszerelve az automatikus szintezéshez és egy strain érzékelővel az automatikus Z offsethez.
Könnyen használható: Kompatibilis a Windows, Mac OS, Linux rendszerekkel. A Creality Print, a Cura 5.0 vagy későbbi verziók, a Simplify3D és más professzionális szoftverek segítségével tervezheti és szerkesztheti a modelljeit.
Nyomtatás folytatása és automatikus filament betöltés és ürítés: A tápellátás megszakításának érzékelése és a nyomtatás folytatása funkcióval tovább folytathatja a nyomtatást az áram visszaállítása után.
*********************************************************
Weboldalam:
ordasigabor.we...
Video is made by Filmora

Пікірлер: 33
@makoado6010
@makoado6010 Ай бұрын
19:30. kb 6 éve van a kertben pla-ból nyomtatott paradicsom klipsz. pont olyan mint újkorában.
@fonix68
@fonix68 Ай бұрын
Pont 10 éve, hogy replikáltam a második 3D nyomtatómat az első zéró cost-os 3d nyomgatómmal! 40 cm x40 cm x 30 cm nyomtatási tér... 😂 régi szép idők.
@fonix68
@fonix68 Ай бұрын
Fogkefetartóból levagod az utolsó szekciót úgy is jó
@Domonkos89
@Domonkos89 Ай бұрын
Ennek az egész 3d nyomtatásnak szerintem az (lenne) az egyik legnagyobb előnye, ha valaki pet palackokat hasznosítana vele újra. Az összes többi esetben, ismét műanyag hulladék keletkezik, noha ennek az újrahasznosítási lehetőségeivel nem tudom foglalkozik e valaki egyáltalán.
@ordasigabor
@ordasigabor Ай бұрын
@@Domonkos89 az alapanyag tekintetében jobb a helyzet.... PETpalackokhoz képest ez környezetbarát polylactic acid, azaz a politejsav rövidítése. Növényi alapú, komposztálható anyag, melyet növényi cukrokból állítanak elő. Készülhet kukoricakeményítőből, maniókából (kasszáva), cukornádból vagy cukorrépából.
@ampervadasz82
@ampervadasz82 Ай бұрын
Nekem a legelső verziós Ender 3 van, kicsit tuningoltam rajta az évek folyamán, most nagyon jól működik, szépen és pontosan nyomtat. Éppen mostanában gondolkodtam rajta, hogy kellene venni mellé egy másikat. Lehet most jött el a pillanat :)
@ordasigabor
@ordasigabor Ай бұрын
150Euro most... akkor mennyi volt?
@ampervadasz82
@ampervadasz82 Ай бұрын
@@ordasigabor Visszakerestem, 2019 novemberében rendeltem, azt is éppen a TomTop-ról, és az is pont 150 euro volt. Viszont ez az új már alapból jóval fejlettebb.
@istvanszekely4842
@istvanszekely4842 Ай бұрын
Lassan a boltokban már nem is kész termékeket fogunk vásárolni, hanem csak programokat a nyomtatóhoz. Minden lakásban lesz ilyen. Nem is rossz dolog. Nem kell egy társasjáték figuráit legyártani a vevőnek, raktározni, szállítani, elég neki elküldeni egy fájlban a leírását.
@jakabgipsz4788
@jakabgipsz4788 Ай бұрын
@@istvanszekely4842 Soha nem lesz így. Aki nyomtatott már, tudja hogy nem használható mindenre. PLA az 50 Celsiusnál már lágy, lassú folyamat és költséges az alapanyag. Sokkal olcsóbb és gyorsabb a tömeggyártás fröccsöntéssel. A 3D nyomtató inkább való egyedi ötletek megvalósítására, elromlott dolgok egyedi, már nem beszerezhető alkatrészének pótlására...
@ampervadasz82
@ampervadasz82 Ай бұрын
​@@jakabgipsz4788 Ez mind így van, de azért én nem mondanám így ki, hogy soha. Nem tudjuk, hogy a jövőben merre fejlődik még ez a technika. Ugyanakkor árnyalnám is kicsit a képet annyival, hogy hiába olcsóbb elvileg az előállítási költség fröccsöntéssel, azért nem ritka az, hogy a bolti árhoz képest mégis kinyomtatom olcsóbban.
@jakabgipsz4788
@jakabgipsz4788 Ай бұрын
@@ampervadasz82 7 év nyomtatási tapasztalat mondatja velem, hogy soha. A nyomtatók és az anyagok is fejlődtek, de minél többet nyomtatok, annál több korlátját látom. A mai napig lehetetlen teljesen laikusnak, nyomtatót készíteni. Hiába automatizáltak több dolgot (szintezés, kalibrálás) rendszeresen adódnak problémák, amik megértéséhez szükség van műszaki ismeretekre. Aztán a szeletelők milliónyi beállítási lehetősége, amik sokszor a gyakorlott embereket is próbára teszik. Kizárt, hogy ezt "bárki" kezelheti kategória lesz valaha is. Aztán az modellek réteges mivolta miatt, nem bírnak olyan erőhatásokat amit az öntött, préselt anyagok igen. A hőállóság pedig a leggyengébb láncszem. Nekem van gyantás nyomtatóm is és ott sem olyan egyszerű semmi, mint amilyen a reklám videókon. A többi nyomtatási eljárás pedig olyan, hogy az otthoni használat eleve kizárt a mérete és vagy az energia, anyag szükséglete miatt.
@ampervadasz82
@ampervadasz82 Ай бұрын
@@jakabgipsz4788 Értem mit mondasz, én is kb. azóta rendelkezem nyomtatóval, de a "soha" az azért nagyon hosszú időt takar. Mennyi mindenre mondhatták 50-100 évvel ezelőtt, hogy soha nem lesz, ami ma már a mindennapjaink része.
@jakabgipsz4788
@jakabgipsz4788 Ай бұрын
@@ampervadasz82 Igen, de ahhoz valimi forradalmi változás kellene. Az elmúlt évek fejlesztései, javítottak a minőségen, gyorsították a nyomtatást (mellesleg ettől gyengébb lesz), a kezelhetőség kissé javult, de ennyi. Új nyomtatási eljárást nem talált fel senki. Tudunk ugyan fémet nyomtatni, de a fémpor igen nehéz, a gép energia igényes, sok hőt fejleszt. Hogyan képzeled el ezt az asztalon? Marad a műanyag nyomtatás ami nem alkalmas mindenre. Anyagot csak anyagból lehet csinálni, az anyag molekuláit pedig össze kell kötni, ragasztani. Ezt hővel, vagy UV ragasztással tudjuk megoldani már évtizedek óta (forrasztás, heggesztés, olvasztás, ragasztás) Persze ha valaki csodát tudna tenni, akkor én is bizakodóbb lennék...csakhát az a fránya fizika...
@jakabgipsz4788
@jakabgipsz4788 Ай бұрын
5:54 az egy piezo érzékelő, ami a fúvókát érzékeli ahogy az az ágynak ütközik és egyet szoktak tenni, mert annyira érzékeny, hogy bárhol találja el a fúvóka, mindig érzékeli. Ezt a Z offsethez használja, ahhoz pedig ahhoz a sarokhoz küldi a firmware.
@jakabgipsz4788
@jakabgipsz4788 Ай бұрын
Ugye mondtam, hogy neked kell 3D nyomtató. Úgy 8 hónapja írtam. Üdv. a klubban.
@jakabgipsz4788
@jakabgipsz4788 Ай бұрын
4:45 A bordás szíj a pozicionálás miatt van. nem mozdulhat el a meghajtó léptető motor és a meghajtott dolog (fej, ágy) egyetlen tized mm -t sem egymástól. Ezért tud nagyon méret pontos nyomatokat készíteni.
@EndreBarathArt
@EndreBarathArt Ай бұрын
ilyen nyomtatásoknál mindig el kéne mondani hogy az adott tárgy nyomtatása mennyibe került, sokaknak elmenne a kedve az egésztől hahaha gonosz emoji :)
@takacsi
@takacsi Ай бұрын
az anyag kb fillérekbe. (na jó max pár 100 ft)
@EndreBarathArt
@EndreBarathArt Ай бұрын
@@takacsi hát arra a pici figurára azt írja hogy 6 méter filament...
@peterlovasz901
@peterlovasz901 Ай бұрын
@@EndreBarathArt 6 méter az nem sok 1 kg PLA filament az kb. 330 méter. A filament ára minőségtől függően pár ezer ft-től több 10k-ig terjed /kg. Az olcsó filament rosszabb minőségű nyomatot ad de sok esetben simán tudja amit kell. (A legolcsóbb filament amit én vettem az kb. 3900/kg-ra jött ki, általános dolgokra teljesen jól bevált.)
@jakabgipsz4788
@jakabgipsz4788 Ай бұрын
@@peterlovasz901 Azért tömeg gyártásra igen drága. Olyan alkatrészt legyartani, ami már nem beszerezhető, arra nem drága. Viszont a filléres fröccsöntött alkatrészekkel nem versenyképes. Egyedi gyártásra való. 8000Ft/kg az átlagár.
@takacsi
@takacsi Ай бұрын
@@EndreBarathArt egy tekercs kb 330m és kb 9000huf... szóval volt vagy 160huf.
Joker can't swim!#joker #shorts
00:46
Untitled Joker
Рет қаралды 40 МЛН
а ты любишь париться?
00:41
KATYA KLON LIFE
Рет қаралды 3,5 МЛН
Вы чего бл….🤣🤣🙏🏽🙏🏽🙏🏽
00:18
I tried Injection Molding using a 3D Printer!
18:27
CNC Kitchen
Рет қаралды 527 М.
Anyagi kár jelentős!! Ilyenkor mi van??! HA fizetés nélkül távoznak a szervizből??!!
31:49
Háború Ukrajnában - Nógrádi György (2024-08-26) - HÍR TV
1:02:20
Recycling Failed 3D Prints with a DIY Filament Extruder: Artme3D
20:10
CNC Kitchen
Рет қаралды 1,7 МЛН
Joker can't swim!#joker #shorts
00:46
Untitled Joker
Рет қаралды 40 МЛН