Jak liczyć opłacalność hodowli bydła mięsnego?

  Рет қаралды 23,857

Beefexpert

Beefexpert

3 жыл бұрын

Witam
W tym odcinku opowiem jak w prosty sposób można kalkulowac opłacalność w każdym gospodarstwie, nie zależnie od wielkości i specyfiki produkcji. Niestety nie wielu rolników liczy A jeśli już to na około. Mój sposób jest prosty: wypisz wszystkie wydatki roczne jakich wykonałeś w gospodarstwie oraz wszystkie pozycje dzięki którym miałeś pieniądze ze sprzedaży. Dodaj koszty do siebie, dodaj wszystkie przychody jakie miałeś w 2020. Następnie od przychodów odejmij koszty. To co Ci wyszło to są twoje pieniądze, które zarobiłeś. Teraz wiesz ile możesz wydawać. Zachęcam do oglądania.

Пікірлер: 104
@przemek210581
@przemek210581 3 жыл бұрын
Hoduję bydło Limousine od 15 lat. Dużo się nauczyłem, dużo wiem na ten temat, ale jak słucham twoich długich, pełnych treści "wykładów" to wiem, że jeszcze dużo nie wiem. Dużo też stosujesz dobrych rozwiązań, wobec których Ja miałem wątpliwości. Mimo różnej skali produkcji widzę, że sporo zmian przede mną więc dzięki za poświęcony czas. Na pewno wiele osób weźmie z Ciebie przykład Marcin. Pozdrawiam.
@beefexpert6281
@beefexpert6281 3 жыл бұрын
Zapraszam na kolejne spotkanie
@piotrzboina3122
@piotrzboina3122 Жыл бұрын
@@beefexpert6281 Polak jest tak skonstruowany że nie Slucha Wiedzy ;; BO SAM WIE NAJLEPIEJ;; Sa KANALY ,,HEKTAR wIedzy"" ,,FitFarmer"" Twój Wiele Innych
@LubuskieAngusowo
@LubuskieAngusowo 3 жыл бұрын
Bardzo ciekawy wyklad i z wiekszoscia spostrzezen jak najbardziej sie zgadzam. Warto jednak podkreslic kilka spraw. Otoz - wiadomym jest, ze nie da sie prowadzic profesjonalnie stada bydla miesnego , bez odpowiedniego zaplecza sprzetowego - jak najbardziej popieram zamysl racjonalnego wydawania srodkow na jego zakup. Jest to jednak przewaznie wydatek jednarazowy na infratsukture i nie ma co oszczedzac na jakosci ogrodzenia, elektryzatorow i osprzetu ogrodzenia elektrycznego, systemu przepedowego - to sie poprostu zwroci w przyszlosci. W temacie kosztow w prowadzeniu hodowli bydla miesnego, a szczegolnie w hodowli zarodowej nie zostal poruszony moim zdaniem najwazniejszy aspekt kosztow, co w jasny sposob determinuje zyskownosc - a mianowicie koszt i sposob zywienia zimowego. Najtanszym sposobem prowadzenia hodowli jest wypas stada na pastwisku - jego dlugosc determinuje nasza zyskownosc, dlatego iz uzywajac darmowe zasoby typu woda, swiatlo sloneczne itd - przeksztalcamy je w wartosc naszego stada. Nie da sie prowadzic zyskownej hodowli bydla miesnego bez wypasu, szczegolnie obecnie, gdy ceny paliwa , badz sprzetu mechanicznego sa kosmiczne. Zimowa pasza stanowi najwyzszy koszt w prowadzeniu stada i jest to koszt coroczny . W celu ograniczenia kosztow wlasnych prowadzenia gospodarstwa musimy zatem skupic sie na ograniczeniu zywienia zimowego , poprzez wydluzenie wypasu. W tym momencie przychodzi do nas z pomoca nasza gleba. NIe da sie prowadzic hodowli bydla w oderwaniu od gleby i jej stanu - sa to moim zdaniem nierozerwalne aspekty. Pielegnacja stanu naszej gleby , jej regeneracja przynosi efekt uboczny w postaci wydluzenia okresu wypasu - kazdy dzien dluzej na pastwisku daje nam wymierne efekty w postaci oszczednosci na sianie/slomie itd. Oczywiscie nie na wszystko mamy wplyw i moze nam sie przydazyc susza trzy lata z rzedu, tak jak ja to mialem na swojej farmie, ale w takim przypadku dobra jakosc gleby przychodzi nam rowniez z pomoca , utrzymujac wiosenna wilgoc przez dlugi czas, pozwalajac runi pastwiskowej sie rozwijac, Nastepnym aspektem utrzymywania dobrej kultury naszej gleby , jest ustabilizowanie jej procesow glebotworczych ,a tym samym utrzymywania pH na poziome optymalnym dla pastwiska oraz odpowiednim stosunku bakterii do grzybow. Eliminuje to nastepny skladnik kosztow jakim sa nawozy sztuczne oraz wapno. Patrzac ogolnie na hodowle bydla miesnego , jestesmy niejako zmuszeni do poszukiwan oszczednosci w celu generowania zyskow, poniewaz przychod z naszej hodowli bedzie zawsze staly - przecietnie jedno ciele rocznie od krowy w hodowli zarodowej.
@beefexpert6281
@beefexpert6281 3 жыл бұрын
Zgadzam się w 100 %. Zapraszam do przesłuchania pozostałych filmów oraz kolejnych, które pojawią się niebawem. Działam wg określonego planu. Zanim zaczniemy rozmawiać o glebie musimy chcieć mieć tą pierwszą krówke i powoli całe otoczenie zacząć zmieniać. Bardzo dziękuję za komentarz i serdecznie pozdrawiam.
@pawepawe6909
@pawepawe6909 3 жыл бұрын
REWELACJA! Wiele rzeczy mi uświadomiłes, choć się domyślalem niektórych rzeczy, to tego nigdy nie wprowadzałem. Pozdrawiam i czekam na więcej :)
@my.farm.my.passion
@my.farm.my.passion 3 жыл бұрын
Czekałem na ten kanał, życzę szybkiego rozwoju :)
@maciejmagic1237
@maciejmagic1237 3 жыл бұрын
Trzymam bydło mleczne ale z chęcią oglądam ten kanał, duża wiedzą i dar przekazana wiedzy. Pozdrawiam
@wielkopolskazagroda
@wielkopolskazagroda 3 жыл бұрын
Super widzę że kanał prężnie się rozwija
@ggrrzzeecchhuuu
@ggrrzzeecchhuuu 3 жыл бұрын
Świetny materiał, czekam na kolejne
@jankania8943
@jankania8943 3 жыл бұрын
Super vlog, bardzo się cieszę że jesteś 🤗🤗🤗
@igorrozwadowski5928
@igorrozwadowski5928 6 ай бұрын
Bardzo merytoryczny materiał. ❤
@jakubm6034
@jakubm6034 3 жыл бұрын
Mądrze Pan opowiada 👍
@ursusteam1022
@ursusteam1022 3 жыл бұрын
Piękny filmik warto Pana posłuchać jestem młodym hodowcą hereford dzięki Panu lepiej to wszystko będę robił
@patryknowacki6261
@patryknowacki6261 3 жыл бұрын
Mądrego warto posłuchać 😉
@polishhomestead3485
@polishhomestead3485 3 жыл бұрын
W końcu ktoś liczy jak ja, tak jak powinno się liczyć 👍
@Amadeusz-es3rv
@Amadeusz-es3rv 3 жыл бұрын
Super przekaz
@dariuszmotyka2686
@dariuszmotyka2686 3 жыл бұрын
Odrazu oglądam pozdro
@dobrawodazoteciekawostki8161
@dobrawodazoteciekawostki8161 3 жыл бұрын
Pozdrawiam.
@KACCA26
@KACCA26 3 жыл бұрын
Fajny temat jeśli chodzi jednak trzeba uwzględnić okolice w jakiej się ma bydło jeśli bydło wejdzie w szkodę. To można się zapłakać a bydło nie zerwie drutu ale jelenie i łosie tak
@wioletagodlewska7297
@wioletagodlewska7297 3 жыл бұрын
Możesz pokazać wodopój zimą? Jak to jest rozwiązane u Ciebie?
@beefexpert6281
@beefexpert6281 3 жыл бұрын
Za parę dni będzie.
@rawa5457
@rawa5457 Жыл бұрын
👍👍👍💪
@dariuszmotyka2686
@dariuszmotyka2686 3 жыл бұрын
W Czechach koło mnie opolskie mają wiaty ze słomy kostki dach rzędzie i plandeka petarda sam chce tak zrobić pozdrawiam
@endrus6705
@endrus6705 3 жыл бұрын
Co do weterynarzy bym troszkę z przymrużeniem oka podchodził. Też raz usłyszałem że nie ma sensu trzymać sztuki byk około 150 kg. Zlamana przednia noga. Przez trzy miesiące ciągnął nogę za sobą. I o dziwo noga się zrosla wyprostowała fakt jest mniejszy od reszty gdzieś o to 100 kilo ale nie przepadł. Gdybym posłuchał trzeba by go oddać za darmo. Bo dziś ktoś kto ma szkole nie znaczy że ma wiedzę. W dzisiejszych czasach jesteśmy po szkole głupi. I to między innymi dzięki ekonomii wszędzie cięcie kosztów. NA uczelniach co z tego że jest sprzętu że nogi nie ma gdzie postawic skoro nie można z tego korzystać bo cięcie kosztów.... Patologia
@adrianlwl6486
@adrianlwl6486 3 жыл бұрын
Liczy się praktyka nie teoria. Odchów ma być najtańszy bo inaczej nic nie zostanie jak byś robił według książki.
@grzetor1359
@grzetor1359 3 жыл бұрын
Hala łukowa jest najlepszym rozwiązaniem 👌
@beefexpert6281
@beefexpert6281 3 жыл бұрын
Tylko żeby na kołach była
@patryklewandowski7491
@patryklewandowski7491 3 жыл бұрын
Hale łukowe firmy Atlantyda. Można by ją zamontować na jakiejś ramie drewnianej lub stalowej z kołami podnoszonymi i opuszczanymi do transportu i bedze mobilna wiata
@Ania121012
@Ania121012 3 жыл бұрын
Właśnie jeżeli wszystko dobrze się układa to niestety na pieniążki z hodowli bydła trzeba czekać nic samo nie przyjdzie. Też posiadam herefordy i mam byczka rozplodnika w 50% od Pana Marcina
@szymonkowalczyk8646
@szymonkowalczyk8646 3 жыл бұрын
Witam . Co sądzisz o całej nagonce "ekologów" na produkcję bydła itp że generują najwięcej CO2 do atmosfery , cała ta zryta ideologia unii itd na promowanie nie jedzenie mięsa jest irytująca .
@beefexpert6281
@beefexpert6281 3 жыл бұрын
Rolnictwo węglowe. Grass feed beef po polsku
@rafazaborowska2343
@rafazaborowska2343 2 жыл бұрын
Według mnie to ta Unia jest patologią, tylko nakazy, zakazy w imię bezpieczeństwa i niby ekologi. ...a w rzeczywistości niszczą wszystko chemia wszech obecna i by na nas zarobić. Unia musi się rozpaść lub polska musi ją opuścić.
@maciejchomiuk2510
@maciejchomiuk2510 3 жыл бұрын
Witam jeśli chodzi o zwiększanie ilośći mamek to jak to nalepiej zrobić?
@beefexpert6281
@beefexpert6281 3 жыл бұрын
Zależy czym dysponujesz. Jak masz ciekawe jałówki no to je zostaw. Jak nie jesteś z tego zadowolony to dokup jałówki do zacielenia.
@pavelsostak8416
@pavelsostak8416 3 жыл бұрын
Byk chodzi na stale w stadzie czy puskacie w konkretnych miesiacach? Chodzi o wycielenia zimo, mrozami ???
@beefexpert6281
@beefexpert6281 3 жыл бұрын
Zapraszam do obejrzenia pierwszego odcinka
@rol1232
@rol1232 3 жыл бұрын
Podlasie za hektar trzeba dać 60 i niema gdzie kupić
@marcinzukowski3078
@marcinzukowski3078 3 жыл бұрын
Ile ha pastwiska potrzeba dla stada 30 krów żeby wystarczyło na okres pastwiskowy bez dokarmiania?
@beefexpert6281
@beefexpert6281 3 жыл бұрын
Zależy w jakiej kondycji są pastwiska. 20 ha dobrej trawy nie przejedza.
@kgal6165
@kgal6165 2 жыл бұрын
@@gorilllaaa6345 miałem 30 krów mlecznych na 10 ha pastwiska. Ważny jest stan pastwiska o czym pisał beefexpert ale równie ważne jest zarządzanie pastwiskiem, mówię tu o kwaterach. Kwatera 1 ha na np. 3 dni i wychodzą, a Ty pielęgnujesz aby ruń zdążyła odrosnąć na kolejną rotację wypasu. Wiadomo im bliżej jesieni tym odrost runi dłuższy, więc w maju i czerwcu starczy np. 6 kwater na rotację, a w październiku 10 będzie skromnie.
@da_nie_l65
@da_nie_l65 3 жыл бұрын
Czy pan mówiąc, ze pierwiastka wpuszczona do stada spłaca sie 5,6 lat uwzglednia wartość rzeźną tej krowy ?
@beefexpert6281
@beefexpert6281 3 жыл бұрын
Nie. Dla mnie krowa miesna musi mi dac 8-10 cieląt. W tedy zwraca się jej zakup, ale też w połączeniu z jej wartością rzeźna jest w stanie zarobić na kolejną.
@slawrolrol4338
@slawrolrol4338 3 жыл бұрын
W większości się zgodzę ale z kupnem ziemi nie dla małych gospodarstw kupno jest jedynym ratunkiem które gwarantuje nie upadniecie za 20 lub 30 lat oczywiście kosmiczne ceny zapomnijmy o nich sami kupujemy nie drożej niż 25 tys ale to są łąki torfowe ale rodzące duża ilość trawy , o gruntach ornych możemy zapomnieć bo wszyscy działkuja i cena 50 zł za metr nie jest rzadkoscia jeszcze trochę będziemy jak w muzeum 2 rolników na osiedlach
@beefexpert6281
@beefexpert6281 3 жыл бұрын
I to jest właśnie rozsądek
@pawel.j
@pawel.j 3 жыл бұрын
Ziemia rolna w mazowieckim 120tyś ha schodzi na pniu znam przypadki 450tyś ha , pod małym miasteczkiem (do 20tyś) ok.100 pln m2.
@beefexpert6281
@beefexpert6281 3 жыл бұрын
To tylko Hereforda paść
@pawel.j
@pawel.j 3 жыл бұрын
@@beefexpert6281 No raczej nie da rady bo kupujący nie są rolnikami (deweloperzy , przedsiębiorcy ) a teoretycznie ziemia tylko dla rolników.
@maciejsmtm
@maciejsmtm 3 жыл бұрын
U nas parę lat temu rolnicy przebijali 100 tyś ha a teraz jakoś przycichło chyba zobaczyli że szybko się to nie zwróci
@dexterovsky2101
@dexterovsky2101 3 жыл бұрын
Chlopie, mowisz tu ceny praktycznie pod same miasto...
@pawel.j
@pawel.j 3 жыл бұрын
@@dexterovsky2101 Pod miasto to ok. 100 pln / m2 i to raczej miasteczko do 20 tyś. mieszkańców.
@turbogrocho49
@turbogrocho49 3 жыл бұрын
słucham, i slucham i powiem ze te krowy to kiepski interes, po 5 latach zwrot kapitału, juz wiem dlaczego mleczarze sie rozwijaja, a miesni sie zawijaja. No chyba ze ziemia za friko do wypasu
@beefexpert6281
@beefexpert6281 3 жыл бұрын
20 % rocznie mało? No to gwarantuje Ci że w mleku rentowność jest sporo mniejsza tyle że stabilna.
@mariuszb8056
@mariuszb8056 3 жыл бұрын
@@beefexpert6281 zależy jak hodowca podchodzi do produkcji mleka. Jeśli myśli tym sposobem który przedstawiasz to jego praca będzie bardziej rentowna. Ja mam malutkie stado mleczne ( 15 krów). Mój roczny przychód za 2020 wyniósł 150 tys przy kosztach na poziomie 65 tys. Stan ziemi własnej 10 ha i dzierżawy 10 ha. Myślę że to niezły wynik. Od kiedy gospodaruję staram się mieć pod pełną kontrolą swoje finanse. W stadach mlecznych gdzie utrzymuje się wysokowydajne HF zabijają koszty komponentów paszowych, koszty weterynaryjne oraz koszty wynikające ze stosowanych technologii. Ja wybierając rasę do hodowli zadałem sobie pytanie: co mam? Odpowiedź była taka: budynki inwentarskie do produkcji mleka, ziemię V i VI klasy oraz łąki na kwaśnych i zimnych podkładach torfowych. Za mała skala na bydło mięsne czy opas więc zostało mleko. W tych warunkach glebowych, gdzie nie ma co marzyć o wysokiej jakości paszach objętościowych rasa HF została zdyskwalifikowana i zbudowałem stado oparte na mieszańcach dwóch ras które mają niższe wymagania paszowe i dobrze wykorzystują włókno. Nie zarabiam wydajnością tylko zdrowotnością i rozrodem. Utrzymywane zwierzęta mają duży kaliber więc cielęta do opasu się fajnie sprzedają, a i cielne jałówki też wychodzą dobrze. Moje krowy w odróżnieniu od HF dają regularnie cielaki a laktację trwają ok 290- 310 dni. Weterynarza widuję podczas szczepień. Już dawno nie miałem chorej sztuki. Myślę że tu jest sedno sprawy. I to podejście łączy te dwie gałęzie hodowli. Świetne filmy. Czas na oglądaniu szybko mija. Pozdrawiam i czekam na kolejne
@beefexpert6281
@beefexpert6281 3 жыл бұрын
@@mariuszb8056 Super!! Ale sam przyznasz, że jesteś jednym z niewielu, którzy tak świadomie myślą. Gdybyś nie chciał doić to bydło mięsne było by pewnie na 2 planie, dobra genetyka i super materiał hodowlany i też były by fajne pieniądze. Ważne, że prowokujemy innych i podajemy przykłady. Serdecznie pozdrawiam.
@mariuszb8056
@mariuszb8056 3 жыл бұрын
@@beefexpert6281 Powiem więcej. Nie tylko niewielu tak myśli ale Ci co myślą jak większość nie potrafią zrozumieć mniejszości nawet gdy im się to rozłoży na części pierwsze. Ostatnio rozmawiałem z kolegą który mi się chwalił że ma wydajność na poziomie 10 tys i stwierdził że gadam głupoty. Więc zadałem mu proste pytanie: jaki ma średni okres między ciążowy w stadzie. Odpowiedź lekko ponad 200 dni. A u mnie średnio jest to 70 dni. Więc moja krowa o wydajności 6 tys zrobi 1,5 laktacjiw czasie kiedy jego zrobi jedną. A to oznacza że mam o 0,5 cielaka więcej. I mój cielak kosztuje ok 1500 zł a on sprzedaję kilkudniowe za 400- 500 zł. Pomijam jak to się przekłada na porównanie produkcji mleka bo trzeba by było wziąć pod uwagę więcej czynników jak koszty komponentów, obsługi weterynaryjnej, brakowania krów, technologii i jeszcze kilku. Nie potrafił zrozumieć niestety. Ale mam wrażenie że troszeczkę niektórzy zmieniają podejście i zaczyna się schodzenie z HF na inne rasy. Przynajmniej w małych stadach. Co do mnie to chętnie bym opasał swoje cielęta bo wiem jakie dają przyrosty ( kupują je tylko znajomi i czasem jest wyścig). Ale niestety nie mam do tego warunków. Pozdrawiam
@beefexpert6281
@beefexpert6281 3 жыл бұрын
No właśnie. Swoją drogą zainspirowales mnie do kolejnego odcinka. Swoj cel swoja droga.😀
@xyzxyz6770
@xyzxyz6770 3 жыл бұрын
W wielkopolsce cana hektara dobrej ziemi kosztuje ponad 100 tyś duzi gospodarze oszaleli!!!!
@paweboksinski6076
@paweboksinski6076 3 жыл бұрын
za dobra klase warto dac
@waldikra7789
@waldikra7789 3 жыл бұрын
Jak pan odniesie się do wywiadu dla euromilk ?tu Pan twierdzi że niema pan paszowozu a tam Pan zachwala
@beefexpert6281
@beefexpert6281 3 жыл бұрын
Nigdzie nie powiedziałem że nie mam wozu paszowego. Wóz jest i karmi opasy dzień w dzień. Nie używam go tylko do żywienia matek w okresie zimowym, ponieważ utrzymuje je na pastwisku. Cała młodzież czyli jałówki oraz opasy żywimy wozem paszowym firmy Euromilk.
@tomaszpalestyna2308
@tomaszpalestyna2308 3 жыл бұрын
Można hodować hereforda bez pastwiska karmiac świeża Zielonką lucerny a zimą sloma wysłodki mokre kiszone?
@beefexpert6281
@beefexpert6281 3 жыл бұрын
Mówisz o opasach?
@tomaszpalestyna2308
@tomaszpalestyna2308 3 жыл бұрын
@@beefexpert6281 mamki
@beefexpert6281
@beefexpert6281 3 жыл бұрын
@@tomaszpalestyna2308 Lepiej tak żywić byka. Dla krowy to nie jest dobre rozwiązanie ale jak tak robisz no to ja ci tego nie zabronię.
@dariuszmotyka2686
@dariuszmotyka2686 3 жыл бұрын
💪💪💪💪💪
@StrzegowaTeamTv
@StrzegowaTeamTv 3 жыл бұрын
Witam jaka powierzchnia pastwiska jest wskazana na 1sztuke?
@beefexpert6281
@beefexpert6281 3 жыл бұрын
Zależy od klasy ziemi, kultury użytków, nawożenia i wielu innych czynników. A ile masz ha i sztuk?
@StrzegowaTeamTv
@StrzegowaTeamTv 3 жыл бұрын
@@beefexpert6281 3ha łąk i 4ha ornej klasa 2-3 i chciałbym zakupić 3 jałówki Hereford
@beefexpert6281
@beefexpert6281 3 жыл бұрын
5 sztuk dałbyś pewnie radę utrzymać. Od czegoś trzeba zacząć a od 3 sztuk już jakaś dopłata jest.
@beefexpert6281
@beefexpert6281 3 жыл бұрын
Z skąd jesteś? Napisz wiadomość na beefekspert@gmail.pl może coś pomogę 🙂
@rolnikfarmer1631
@rolnikfarmer1631 3 жыл бұрын
A co z wilkami?
@beefexpert6281
@beefexpert6281 3 жыл бұрын
Narazie spokój.
@zbigniewmar741
@zbigniewmar741 3 жыл бұрын
Nie którzy mają mały kawałek łąki i bydlo chodzi cały rok i dokarmiają cały czas i też się oplaci
@januszrytych9544
@januszrytych9544 3 жыл бұрын
Widzę że kolega chyba po studiach ekonomicznych bo rozsądne słowa słychać. Koszty powinno się liczyć przy wszystkim. Pozdrawiam.
@NygussMusic
@NygussMusic 3 жыл бұрын
Raczej podstawowa analiza kosztów.
@user-eh8lx8ug3k
@user-eh8lx8ug3k 7 ай бұрын
Skod miałes na 500ha
@zygmuntbaran2838
@zygmuntbaran2838 3 жыл бұрын
witam,prosze o kontakt
@beefexpert6281
@beefexpert6281 3 жыл бұрын
beefekspert@gmail.com
@zygmuntbaran2838
@zygmuntbaran2838 3 жыл бұрын
pisze Ci na meila ale bez odzewu
@tomekpodlasiak2114
@tomekpodlasiak2114 3 жыл бұрын
Kto da te 7 % ?
@beefexpert6281
@beefexpert6281 3 жыл бұрын
Np. Biuro pośrednictwa nieruchomości
@paweboksinski6076
@paweboksinski6076 3 жыл бұрын
@@beefexpert6281 Prosze o kontakt do takiego biura bo nie wierzę. Założe sie ze sa haczyki w stylu jesli nie uda sie im wynająć przez dluzej niz miesiac to rozwiazujemy umowe, ponadto jaka jest gwarancja ze takie biuro ktore zapewne jest sp zoo zwyczajnie nie upadnie i zostajesz kawalerką sam ? Mysle ze teraz w pandemii jest problem z wynajemm i taki scenariusz z upadaniem biur nieruchomosi to calkiem popularny scenariusz. Przy ziemi jest przynajmniej gwarantowana dopłata i ziemi nie da sie zniszczyć w takim stopniu jak mieszkania.
@franekreczek6032
@franekreczek6032 3 жыл бұрын
@@beefexpert6281 A możesz podac konkretne biuro nieruchomosci
@beefexpert6281
@beefexpert6281 3 жыл бұрын
Takich ofert jest sporo wystarczy poszukać.
@agromasa9802
@agromasa9802 2 жыл бұрын
Hodowla bydla mięsnego jest nie opłacalna liczylem to kilka razy i zawsze na minus.
@beefexpert6281
@beefexpert6281 2 жыл бұрын
Mam inne zdanie. Jednak zależy to od całego gospodarstwa posiadanych pastwisk rozlogu pół, a przedewszystkim modelu w jakim chcemy to robić. Jeśli już wiesz że to się nie opłaca to tego nie rób.
@karros4
@karros4 3 жыл бұрын
JPD * Rolnik NIE w Bentley-u*😂czy jakoś tak.Praktyk czy teoretyk? POWODZENIA
@beefexpert6281
@beefexpert6281 3 жыл бұрын
Praktyk pełną gębą.
@keczpxd1
@keczpxd1 3 жыл бұрын
Świetny materiał, czekam na więcej!! /
Jak nie tracić pieniędzy przy hodowli bydła mięsnego?
29:26
Beefexpert
Рет қаралды 15 М.
Me: Don't cross there's cars coming
00:16
LOL
Рет қаралды 12 МЛН
Jak założyć hodowlę bydła mięsnego?
44:12
Beefexpert
Рет қаралды 25 М.
Jedna osoba przepędza duże stado bydła mięsnego rasy Hereford
34:17
O uprawie marchwi słów kilka [Vlog 3]
15:32
Warzywnik Szymon
Рет қаралды 143
500 sztuk bydła na zimowym wypasie
43:38
Beefexpert
Рет қаралды 32 М.
Sezon wycieleń 2023 r.
44:39
Beefexpert
Рет қаралды 3,6 М.
Rolnik mówi o opłacalności w rolnictwie
41:29
Beefexpert
Рет қаралды 10 М.
Rolnik bez kasy z UE uprawia 45 ha. Jak sobie radzi?
17:41
Wieści Rolnicze
Рет қаралды 139 М.
Jak zrobić poidło dla stada bydła mięsnego?
19:54
Beefexpert
Рет қаралды 26 М.
Stado krów rasy Hereford na mrozie
49:36
Beefexpert
Рет қаралды 13 М.