Jak WYPŁACAĆ środki ze spółki z o.o. aby zapłacić jedynie 7% podatku? | Prawnik Wyjaśnia

  Рет қаралды 31,243

Mateusz Chinczewski

Mateusz Chinczewski

Жыл бұрын

==Chcesz, abyśmy zmniejszyli podatki w Twojej firmie? Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji ==
zaprawieni.pl/kontakt
Aby nie zapłacić dwa razy podatku w spółce z o.o. mamy kilka dostępnych sposobów. W dzisiejszym filmie pokazuję sposób mało popularny natomiast bardzo skuteczny. Dowiesz się:
- jak płacić podatek na poziomie 7%
- jak uniknąć podwójnego opodatkowania?
- jak sie zabezpieczyć skoro nie płacisz ZUS-u

Пікірлер: 42
@PCMagikHomeLab
@PCMagikHomeLab Жыл бұрын
jak zwykle śwetna robota!
@caracortada00
@caracortada00 Жыл бұрын
Świetny materiał 👌
@Michalax
@Michalax Жыл бұрын
Gratuluje kanału - "kawał dobrej roboty"! Zastanawiam się tylko nad kilkoma elementami tego modelu - poproszę o odpowiedź jeśli to możliwe: 1. De facto te 60k przekazujemy ubezpieczycielowi. Jak rozumiem część kapitałowa (inwestycyjna) może przynieść dochód (czy 19% podatku od takiego dochodu z inwestycji?), może też oczywiście przynieść stratę (co w sytuacji gdy śmierć ubezpieczonego przytrafi się podczas bessy? czy można zwlekać z wypłatą sumy ubezpieczenia?) Ale pomijając nawet tą kwestię, czy to nie jest tak, że po paru latach te pieniądze wrócą do spółki (gdy ubezpieczony dożyje określonego roku albo umrze) i problem "jak wypłacić te pieniądze ze spółki" powróci ze zwielokrotnioną siłą (jeśli będziemy tak wpłacać przez kilka lat) 2. A co z podatkiem ubezpieczonego od części ochronnej? Ile on wynosi? 12% od wartości części ochronnej? 3. Jaka jest suma ubezpieczenia przy takich składkach? czy "w razie konieczności" wypłacona suma ubezpieczenia będzie wyższa niż wpłacone 60k składek? Pozdrawiam i powodzenia w dalszym prowadzeniu kanału!
@sebastiankrajewski8628
@sebastiankrajewski8628 Жыл бұрын
Dziękuję
@Damienxx
@Damienxx 3 ай бұрын
Co ma Pan na myśli mówiąc o polisie, gdy "ubezpieczony dożyje"? Czy dobrze rozumiem, że z takiej polisy można odnieść korzyść, nawet jeśli ubezpieczony nie zachoruje ani nie umrze? Bo ładować 5 tysięcy miesięcznie w polisę w razie "W", wydaje się tak samo zbędnym kosztem, jak kupowanie co chwila nowego samochodu, żeby nie płacić podatku - bo koszt podatkowy to jedno, ale długofalowo korzystniej byłoby opodatkowywać te środki i je inwestować na rynku.
@slima5807
@slima5807 Жыл бұрын
Zastanawiam się tylko jak się ma ustawa o PIT, do ustawy o CIT? (w momencie wypłacenia sumy ubezpieczenia na rzecz spółki). Jest zwolnienie z PIT, a jest zwolnienie w CIT?
@ToHerbiarz
@ToHerbiarz 6 ай бұрын
👏👏👏
@floraparkcentrumogrodnicze
@floraparkcentrumogrodnicze 11 ай бұрын
Czy jeśli polisa ubezpieczeniowa dot. świadczonych usług RODO jest sporządzana imiennie na prezesa zarządu to można wrzucić to w koszt spółki z o.o. ?
@piotrkrawiec4131
@piotrkrawiec4131 4 ай бұрын
generalna ocena na duzy plus. wszystko zwiezle i nie trwa to 1h tylko 15 minut. super. ale zeby oddac pelnie prawdy to ten podatek to raczej jest na poziomie 9%, bo blisko 22 tys. zł kosztów powinnismy odniesc do 240 tys. a nie do 300 tys. zł. bo polisa jest kosztem, ale pozniejsze wyplaty sa jednak opodatkowane wyzszym podatkiem
@adrianadamczak7550
@adrianadamczak7550 10 ай бұрын
Jak się z Tobą umówić na spotkanie doradcze i jaki to koszt??
@MichaK.-io3sx
@MichaK.-io3sx Жыл бұрын
A jak by to wyszło gdyby wspólnikiem któremu wypłacamy z 176 ksh była osobą z rodziny z 1szej grupy podatkowej, która następnie udziela nam darowizny (bez podatku po zgłoszeniu)
@izasmith4912
@izasmith4912 Жыл бұрын
Myślę że jedna część jest kapitałowa a druga stricte ubezpieczeniowa. Suma przy 5k m-c może być z 1-2mln, a kapitałowa jak fundusz zarząd
@marcinswiderski4003
@marcinswiderski4003 10 ай бұрын
1. Czyli cały sposób polega na wykorzystaniu 176 ksh i znalezieniu odpowiedniego KUPu? 2. Czemu całkowicie został pominięty fakt zapłaty przez Spółkę jako płatnika 32% pitu od świadczenia na rzecz męża w postaci ubezpieczenia?
@es3t
@es3t 3 ай бұрын
A możemy podkreślić że na 176 już są podobną wyroki na korzyść ZUSu ?
@mahiawelly
@mahiawelly 10 ай бұрын
btw. 5000 mamy koszt i w tym czesc ochronna (ktora tez jest kosztem) wynika to z kwoty 5000 - to pytanie - ta czesc ochronna jest zarowno kosztem jak i dochodem - od ktorego placimy podatek - skad ten podatek? Skoro 5000 to nasz koszt? ad wspolnik A - te podatki wspolnika i skladka - to dlatego, ze w przykladzie wspolnik A - dobrowolnie chce je placic - i nie zatrudnia sie sam u siebie w spolce? Czy jesli zatrudnis ie na 1/8 etatu i bedzie placil tylko to, "co musi" ok 30zl - to wtedy tez ma te 9% ? Czy w przykladzie wspolnik B - celowo nie jest w zarzadzie? - co staloby sie kiedy wspolnik B bylby w zarzadzie ??
@szymonprobe3944
@szymonprobe3944 9 ай бұрын
Czesto urzedy skarbowe neguja taki sposob rozliczania? jesli ktos stosuje taki sposob rozliczania a nie wykonuje realnie pracy dla spolki o rynkowej wartosci 120k, to chyba tak?
@Sir7sir
@Sir7sir 11 ай бұрын
Czyli nie płacimy podatku i nie mamy pieniędzy.😊
@krzysztofawecki8727
@krzysztofawecki8727 9 ай бұрын
Jak by ktoś potrzebował takiej polisy moge przygotować oferty. Można zrobić minimalna część ochronną, Można też środki wyplacać w trakcie trwania polisy. Jeżeli tak to wyglada podatkowo to super sprawa.
@beatapaszkiewicz2
@beatapaszkiewicz2 5 ай бұрын
przybliżysz temat?
@krzysztofawecki8727
@krzysztofawecki8727 5 ай бұрын
@@beatapaszkiewicz2 robi sie minimum ochronną i cala resta na czesc inwestycyjną, w kazdej chwili mozna wyplacic srodki z czesci inwestycyjnej
@beatapaszkiewicz2
@beatapaszkiewicz2 5 ай бұрын
@@krzysztofawecki8727 jak się mogę z tobą skontaktować?
@chriss19844
@chriss19844 2 ай бұрын
​@@krzysztofawecki8727jaka firma ubezpieczeniowa, nie z każdą chciałbym się związać..
@Macieek11
@Macieek11 Жыл бұрын
Jak takie rozwiązanie ma się do klauzuli obejścia prawa podatkowego ?
@Damienxx
@Damienxx 3 ай бұрын
Ale który dokładnie element jest tutaj obejściem prawa podatkowego?
@ukaszkowalski8729
@ukaszkowalski8729 9 ай бұрын
Dziękuje za materiał. Mam jednak pytanie. Zgodnie z aktualnymi interpretacjami oraz orzeczeniami ubezpieczenie z częścią kapitałową (UFK) jest po stronie osoby fizycznej przychodem z nieodpłatnych świadczeń zarówno w części ubezpieczeniowej jak i inwestycyjnej (na przykład: 0115-KDIT1.4011.175.2023.2.MN) opodatkowanym według stawki 19%. W jaki zatem sposób wypłaty do udziałowca z części inwestycyjnej UFK mają być neutralne podatkowo?
@rafakonopka3179
@rafakonopka3179 6 ай бұрын
W tej interpretacji kluczową kwestią są fragmenty, które uzasadniają opodatkowanie PIT w momencie zapłaty składek : "Z opisu zdarzenia przyszłego wynika bowiem jednoznacznie, że to pracownik Wnioskodawcy będzie ubezpieczonym, a więc podmiotem uprawnionym z umowy ubezpieczenia, oraz że wypłata jest możliwa tyko na rzecz ubezpieczonego, tj. pracownika, a Wnioskodawca nie będzie (w żadnej sytuacji) beneficjentem tych środków." oraz Umowa ubezpieczenia na życie z UFK, którą zamierza zawrzeć Wnioskodawca, została wymieniona w załączniku do ustawy o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej - w Dziale I pt. "Ubezpieczenia na życie" i należy do grupy pierwszej określonej mianem "Ubezpieczenia na życie". Aby składka w części inwestycyjnej była wolna od PIT z chwilą jej wpłaty przez ubezpieczającego tj Spółkę, to polisa musi być z grupy 3
@ukaszkowalski8729
@ukaszkowalski8729 6 ай бұрын
@@rafakonopka3179 Dzięki wielkie za odpowiedź! I jak ubezpieczenie jest z grupy 3 to po stronie ubezpieczonego nie powstanie przychód z nieodplątanego świadczenia?
@studentsobol
@studentsobol Жыл бұрын
No dobrze ale płacimy sobie te 5k co miesiąc i kiedy "odzyskujemy" te pieniądze jako osoba fizyczna?
@izasmith4912
@izasmith4912 Жыл бұрын
Czas jest określony w polisie, w OWU.
@Yesska
@Yesska Жыл бұрын
Przez 10 łat
@dariuszgeca3636
@dariuszgeca3636 11 ай бұрын
To Ty wybierasz okres na jaki czas zawierasz polisę .Możesz wybrać wariant bardzo bezpieczny gdzie cały kapitał inwestowany jest w instrumenty dające niski poziom % zwrotu ale też duże bezpieczeństwo .
@Damienxx
@Damienxx 3 ай бұрын
@@dariuszgeca3636 ale z filmu wynika, że beneficjentem jest spółka, a nie osoba fizyczna. Więc gdzie tutaj jest "odzyskanie jako osoba fizyczna"? Wynika z tego, że przy wypłacie świadczenia spółce nie ma CIT, ale prezes nadal musi te pieniądze opodatkować. I koło się zamyka. Gdzie się mylę?
@maciejsek3422
@maciejsek3422 Жыл бұрын
Przedstawiając to w ten sposób każdy zapyta jak może to wypłacić na konto ;) najlepiej od razu
@izasmith4912
@izasmith4912 Жыл бұрын
Nie można wypłacić, ponieważ zawierana jest na dożycie np. 65lat i dopiero wtedy wypłacana, albo w razie śmierci
@maciejsek3422
@maciejsek3422 Жыл бұрын
To akurat nieprawda
@izasmith4912
@izasmith4912 Жыл бұрын
@@maciejsek3422 na pewno jeśli jest możliwość wypłaty to pewno firma ma koszty które od razu pomniejsza nasze wpłaty.
@izasmith4912
@izasmith4912 Жыл бұрын
Widzę że koszty wypłaty mogą być 90%, nie wiem czy tak jest wszędzie, z założenia ma być to instrument na określony czas.
@dariuszgeca3636
@dariuszgeca3636 11 ай бұрын
@@izasmith4912to wszystko zależy od produktu jaki wybierzesz .Średnio po 5-7 latach nie wygląda to już najgorzej jeżeli chodzi o wypłatę środków .
@user-tw2oq3ky2q
@user-tw2oq3ky2q 13 күн бұрын
Ubezpieczenie prezesa i wrzucenie tego w koszty jest najgłupszym pomysłem jaki można zrobić składka się rozlicza na 12mcy więc proszę nie gadać głupot i nie naciągnąć na ubezpieczenia.
@sajmosajmon5774
@sajmosajmon5774 8 ай бұрын
ten filmik to święty gral
@arttrip8417
@arttrip8417 11 ай бұрын
Super ale polecam zacząć robić filmiki z perspektywy przedsiębiorcy nikt nie ubezpiecza się w tak dużych kosztach a myślimy w kierunku z jak najmniejszym oprocentowaniem jak najwięcej wyciągnąć z spolki w jdg ryczałt 5,5 wiadomo nie ma.lepszej i tańszej formy aczkolwiek pełna odpowiedzialność. Polecam stricte dobre fajne rozwiązania na legalne patenty wypłaty z spółki ja osobiście bym chciał co miesiąc wypłacać 50 tys i czy przejdzie taka pensja na zryczałtowanym 8,5% jako prowadzenie spółki ?
@marcinwesoowski7203
@marcinwesoowski7203 11 ай бұрын
Jest możliwość 3% 👍
Kreatywne i korzystne wypłaty ze spółki z o.o. I Prawnik Wyjaśnia
25:25
Mateusz Chinczewski
Рет қаралды 37 М.
아이스크림으로 체감되는 요즘 물가
00:16
진영민yeongmin
Рет қаралды 58 МЛН
DO YOU HAVE FRIENDS LIKE THIS?
00:17
dednahype
Рет қаралды 115 МЛН
Wady spółki z o.o. i jak je przekuć na zalety?  | Prawnik Wyjaśnia
17:00
Mateusz Chinczewski
Рет қаралды 13 М.
Najczęstsze błędy przy zakładaniu spółki z o.o.
8:30
inFakt.pl
Рет қаралды 49 М.
Nie daj się oszukać- prawda o spółce z o.o.
16:43
Daniel Siwiec
Рет қаралды 40 М.
MENTZEN O PODATKACH #3: Fundacja rodzinna
21:59
Sławomir Mentzen
Рет қаралды 181 М.
CIT estoński w 2024. Czy to się OPŁACA? Kiedy NIE zapłacisz podatku? Doradca podatkowy wyjaśnia.
13:17
Szkoła Księgowości | Anna Leńczowska
Рет қаралды 2,5 М.
Czy warto prowadzić spółkę z o.o.?
7:38
Kancelaria Podatkowa Skłodowscy
Рет қаралды 19 М.
Jak WYPŁACAĆ pieniądze ze spółki z o.o. co miesiąc  | Prawnik Wyjaśnia
23:23