Jak zacząć budować makietę? - wybór torów

  Рет қаралды 33,040

Robert Jankowski

Robert Jankowski

3 жыл бұрын

Kolejny odcinek :-)
Miłego oglądania!

Пікірлер: 66
@aleksandergaazka2856
@aleksandergaazka2856 3 жыл бұрын
Witam Ten film niemal dokładnie odpowiada moim doświadczeniom z czasów budowy makiety. Również korzystałem z tego samego katalogu z planami firmy Piko, tak jak Ty wybrałem któryś z planów, choć w końcowym efekcie okazał się mocno przeze mnie zmodyfikowany. Żałuję, że nie było wówczas torów betonowych, bo rzeczywiście wyglądają o wiele bardziej realistycznie niż te drewniane. Na swojej makiecie mam dwie niezależne (z oddzielnym zasilaniem) pętle z układem dwutorowym, więc bez żadnych problemów mogą w jednym czasie poruszać się 4 pociągi. Brak połączenia torowego obu pętli z jednej strony wyklucza możliwość kolizji, ale z drugiej strony nie przystaje do żadnego znanego mi rzeczywistego układu torowego. Jest to po prostu czysta fikcja. Gdybym dzisiaj zabierał się za budowę makiety, na pewno plan torów byłby zupełnie inny. Z jazdą po łukach nie ma żadnego problemu, w zdecydowanej większości wykorzystałem promienie R2, R3 i R4. Natomiast odradzam najmniejsze promienie R1. Zostało mi 12 łuków R1 (pełne koło) z któregoś zestawu startowego, których świadomie nie wykorzystałem przy budowie makiety. To, czego mi najbardziej brakuje na mojej makiecie to zbyt mała ilość bocznic i torów odstawczych, gdzie mógłbym ustawiać tabor nie będący aktualnie w ruchu. W swoim filmie wspominałeś o mocowaniu torów poprzez przyklejenie. Przyznam, że ja na to nie wpadłem i swoje tory przymocowałem za pomocą wkrętów (nie gwoździków). Na tle czarnych, drewnianych podkładów były prawie niewidoczne, a po szutrowaniu zupełnie ich nie widać. I jeszcze krótko o sterowaniu. Korzystam z centralki Smart Box firmy Piko z zestawu startowego o numerze katalogowym Piko 59115, który zakupiłem 4 lata temu i jak dotąd spisuje się bez zarzutu. Centralka posiada bardzo przydatną funkcję tzw. RailCom +, co ułatwia logowanie nowych lokomotyw, gdyż po postawieniu na tory od razu są "wykrywane" przez SmartBoxa i gotowe do jazdy. Na pilocie, którym posługuję się mam na stałe wprowadzone adresy wszystkich posiadanych lokomotyw, przy czym tak jak wspomniałem wcześniej jednocześnie w ruchu są maksymalnie 4 składy. Przełączanie pomiędzy poszczególnymi lokomotywami jest bardzo proste, choć wymaga nabrania pewnej wprawy. Przy pomocy SmartBoxa można też sterować rozjazdami i semaforami. Teoretycznie można zaprogramować do 1000 adresów, więc możliwości centralki znacznie przekraczają realne potrzeby wynikające z obsługi makiety. Na pilocie jest jeszcze jeden bardzo przydatny przycisk "Stop", który natychmiast odcina zasilanie całej makiety i zatrzymuje wszystkie będące w ruchu pociągi. Zapobiega to następstwom ewentualnych kolizji i przyznam, że parokrotnie z niego skorzystałem. Na prawdziwej kolei taką funkcję spełnia tzw. "RadioStop" uruchamiany przez dyżurnego ruchu. To tyle mojego komentarza do Twojego filmu, za który dziękuję. Na pewno będę do niego jeszcze z sentymentem powracał, ponieważ przypomina mi własne doświadczenia z okresu budowy makiety. Pozdrawiam :-)
@seba331100
@seba331100 3 жыл бұрын
Cześć Rober super przestawiony temat wyborów torów dla tych co zaczynają super możliwość poznawania dowiedzenia się jakie zastosować tory na swoją pierwsza makietę itp. Pozdrawiam :)
@maciejzielinski2432
@maciejzielinski2432 3 жыл бұрын
Witam ,czytałem gdzieś recenzję piko na temat torów ,że celowo są przewymiarowane ze względu na to ,że na niższym profilu nie każdy tabor daje radę .Nie wiem czy toprawda ale jeśli chodzi o mnie to tym się kierowałem w doborze torów żeby miec spkój i uniknąć ewentualnych probleów, na gotowej makiecie .Oglądam wszystkie twoje filmy niektóre podobają mi się mniej inne bardziej ,ale generalnie jest super , dowiedziałem się sporo nowych rzeczy .Nawiązując do filmu o niemieckim EZT to chciałem tylko dodać,że u nas w Polsce wiele się zmienia pod względem kultury użtkowania taboru jak i samego taboru (kilmatyzacja, wygodne fotele ,przystosowanie do przewozu osób niepełnosprawnych ,monitoring )it , myslę, że po latach zaniedbań w tej dziedzinie ,nadrabiamy i to jest ok .Pozdrawiam serdecznie
@dawidgrzyb9138
@dawidgrzyb9138 3 жыл бұрын
Kolejny, świetny poradnik 👍
@franciszekmalinowski86
@franciszekmalinowski86 3 жыл бұрын
Dzięki za kolejny poradnik ; )
@tomrail1236
@tomrail1236 3 жыл бұрын
Dzięki za poradnik:)Właśnie będę budował taką makietę:-)
@transmat6524
@transmat6524 3 жыл бұрын
siema byku :)
@swinkamorskacyborga2275
@swinkamorskacyborga2275 3 жыл бұрын
@@transmat6524 Byk to taki pociąg ET22 ;)
@transmat6524
@transmat6524 3 жыл бұрын
xD
@transmat6524
@transmat6524 3 жыл бұрын
@@swinkamorskacyborga2275 nie to stwirdzenie mi chodziło ale ok
@damianzotkowskifankoleipkp7866
@damianzotkowskifankoleipkp7866 3 жыл бұрын
Cześć Robert mam taką propozycję jak będzie rozbudowywał makietę na sterej części makiety to powinieneś wjazd na wewnętrzną bocznicę Na 30:36 minucie filmu pokazujesz miejsce gdzie można zrobić wjazd wiesz jak że przy torze przy stacji Bęzynowej tutaj gdzie pokazujesz powinieneś stawić rozjazd lewy łukowy gdzie będzie można od strony starego perony wjeżdżać na bocznicę i trzeba będzie usunąć rampę trzy Koźle oporowym i kozioł oporowy też trzeba będzie usunąć a tamtęn wjazd od strony te tory powinieneś rozpruć a ten rozjazd krzyżowy podwójny powinieneś dać w miejscu gdzie jest rozjazd krzyżowy zwyczajny powinieneś dać 30:53 W te miejsce gdzie jest przejazd kolejowy z szlabanami to będzie można skręcać w stronę tunelu A 31:07 W miejscu w którym pokazujesz tam ten rozjazd który obecnie jest rozjazd krzyżowy podwójny jak będziesz rozpruwał stary wjazd do bocznicy to wtedy użył rozjazdu prawego zwydzajnego Zrób od drugiej wjazd do bocznicy to wtedy pociągi z wagonami będą lepiej wyjeżdżały z większą ilością wagonów Pozdrawiam serdecznie i dużo zdrowia
@PeterTheRam
@PeterTheRam 3 жыл бұрын
Tak mocno wygięty flex jak było w okolicach 8 minuty i 10 sekundy, to można by w zasadzie użyć w torowisku tramwajowym. A rozjazdy na podkładach betonowych w polsce, mają specjalne podkłady które kształtem nie zbytnio różnią się. A w pikowskich można by papierem ściernym pozbyć się tej faktury drewna i zeszliwować na rantach. Po czym pomalować odpowienio.
@filiprolnik1617
@filiprolnik1617 3 жыл бұрын
pomocny odcinek
@BochniaTrains
@BochniaTrains 3 жыл бұрын
Ostatnio kupiłem kilka flexów PIKO na podkładach "betonowych". A że buduję makietę modułową to raczej zostanę przy nich, żeby na każdym module nie było innych torów ;)
@dawidgrzyb9138
@dawidgrzyb9138 3 жыл бұрын
Nie widziałem, że budujesz makietę mistrzu 😃
@ttoseb172
@ttoseb172 3 жыл бұрын
Bardzo ciekawy odcinek. Mam pytanie. Jaka jest łączna długość torów na Pana makiecie?
@jakubsabosz2933
@jakubsabosz2933 3 ай бұрын
3:50 Ten tor podłączeniowy przypomina mi Bachmanna. Miałem z 5-6 lat jak ojciec przywiózł mi kolejkę h0 amerykańską zza granicy i taki tor podłączeniowy kojarzę. Być może tylko, że był na prostym odcinku toru ale za to już sobie ręki uciąć nie dam. Edit: a znalazłem nawet swój zestaw, Bachmann Silver Lightning. Faktycznie to jest tor Bachmanna systemu E-Z.
@robertjankowski
@robertjankowski 3 ай бұрын
Brawo! :-)
@PredzejczypozniejsieWamtowroci
@PredzejczypozniejsieWamtowroci 6 ай бұрын
Dobry madry film
@robertjankowski
@robertjankowski 6 ай бұрын
Dzięki.
@damianzotkowskifankoleipkp7866
@damianzotkowskifankoleipkp7866 3 жыл бұрын
Cześć Robercie 30:43 30:53 mam propozycję jak będziesz rozbudowywał na starej części makiety to trzeba zrobić na tym głównym torze gdzie zawsze jeżdżą pociągi na całej starej części makiety trzeba by zrobić tor na pokładzie betonowym oraz przy torze przy starym peronie też przydałoby zrobić tory na pokładzie betonowym rozjazdy na torze głównym który będą na podkładzie betonowym też żeby były na betonowym podkładach oraz przydałoby zrobić nowy peron tam gdzie jest ten obecny peron i przydałoby zrobić go dłuższy trzeba tą małą bocznicę która jest na środku makiety to trzeba by zniszczyć i dobudować odcinek toru też na podkładzie betonowym a ten rozjazd potrójny trzeba usunąć, tam przy granicach rozjazdów które prowadzą na dużą bocznicę i do tunelu i rozjazd prawy pokieruje na tor głowny a za rozjazdem prawym będzie tor na pokładzie betonowym który będzie skręcony i będzie połączony z torem który prowadzi na tor gdzie idzie przez pola rzepaku będzie połaczony z rozjazdem lewym na podkładzie drewnianym a tam gdzie są te rozjazdy przy peronie będzie w tym miejscu nie będzie.A ten tor który biegnie od peronu przez rozjazd w lewo tego toru nie będzie bo będzie tam nowy peron w tym miejscu a ten rozjazd prawy gdzie kieruje w stronę tunelu zastąpiony będzie mały łukiem a tamten tor który obecnie idzie przez rozjazd kieruje prawo do tunelu a prosto do peronu to ten tor na wprost do peronu tego toru nie będzie bo będzie tam peron przedłużony do miejsca gdzie stoi nastawnia i do granicy gdzie są tory które idą w stronę tunelu a nastawnia będzie przeniesiona w miejsce gdzie są te drzewka i tam gdzie kiedyś była tam centralka piko digi 1 tylko oczywiście nastawnia będzie stała w widocznym miejscu a co do Starego peronu będzie usunięta i będzie nowy peron zbudowany z elementów Hugwa który budowałeś peron na nowej części makiety który będzię ładniejszy i dłuższy oraz mam propozycję modernizacji przejazdu kolejowego na starej części makiety dodając sygnalizację przejazdową od firmy świat modeli www.swiatmodeli.com/sygnalizacja-przejazdowa-l10-na-zamowienie-p-8264.html Oraz nowe szlabany z servem które mogą same się otwierać i zamykać. Proszę Robercie rozbuduj makietę na starej części makiety który podałem jak powinieneś zrobić rozbudowę starej części makiety w miejscu stacji oraz przejazdu kolejowego. Pozdrawiam serdecznie i dużo zdrowia
@damianzotkowskifankoleipkp7866
@damianzotkowskifankoleipkp7866 3 жыл бұрын
Ten odcinek toru który w nowej części makiety ma podkłady betonowe to i stara część makiety powinna mieć ten odcinek toru od kiedy zaczyna się tor na pokładzie drewnianym i do tor gdzie się kończy się tor na pokładzie drewnianym powinien mieć na pokładzie betonowy z rozjazdami zwykłymi też na podkładzie betonowym z napędami MTB MP1 w ramach modernizacji na makiecie Oczywiście rozbudowywać to będziesz ty i do Ciebie należy decyzja jak będziesz rozbudowywał na starej części makiety ale to co napisałem to jest idealny plan na rozbudowę starej części makiety ale dzięki rozbudowy starej części makiety pociągi będą jeździć lepiej i szybciej z prędkością do 200 KM/H na tej linii kolejowej. Pozdrawiam jeszcze raz serdecznie
@robertjankowski
@robertjankowski 3 жыл бұрын
To przyszłość Damianie, odległa przyszłość. Ale dzięki.
@jarekfranczyk880
@jarekfranczyk880 2 жыл бұрын
5:39 podstawowa kwestia brzmi - tort, czy realistyczna makieta kolejowa. W pierwszym wypadku może być PIKO, w drugim tylko zostaje Weinert, Tillig Elite, Roco, Peco - i tu też pytanie co odtwarzamy. Jak angielska kolej to w zasadzie tylko Peco z imitacją angielskich mocowań. Wysokość szyny w przypadku tortu moiże być 2,5mm, ale w przypadku realistycznej makiety minimum, to 2,1mm... Realistyczna makieta kolejowa to też rozjazdy o realnej geometrii co w przypadku torta nie ma takiego znaczenia.
@robertjankowski
@robertjankowski 2 жыл бұрын
Zgoda :-)
@michalv-ki1831
@michalv-ki1831 3 жыл бұрын
Robercie, te dwie Twoje bocznice, o których mówisz są baaardzo klimatyczne. Aż się chce tam manewrować, odstawiać pojedyncze wagony, czy lokomotywy. Nie traktuj ich jako błędu, bo są raczej obłędne :)
@kolejowyolekmk5796
@kolejowyolekmk5796 2 жыл бұрын
14:43 no ja się zainspirowałem się np miejscem gdzie stoi drezyna i kilkoma innymi rzeczami
@robertjankowski
@robertjankowski 2 жыл бұрын
Miło mi :-)
@maxiiiii3105
@maxiiiii3105 9 ай бұрын
Proszę powiedzieć czy tor flex od piko w wersji na drewnianych podkładach jak i na betonowych pasuje p&p do zwrotnic Eaglemoss? Dostałem trochę używanych ale w dobrym stanie torów łukowych oraz zwrotnic Eaglemoss i chciałbym to rozbudować torami flex gdyż są najbardziej praktyczne i stosunkowo tanie. Będzie to kolejka dla dziecka 5 letniego więc szczegóły nie są ważne, wystarczy by skład płynnie jeździł bez przeszkód. Mam też kilka wagonów osobowych Eaglemoss i zastanawiam się czy będą one kompatybilne z lokomotywami innych marek. Jaką lokomotywę poleci pan dla 5 latka z tych najtańszych bo nie będzie szkoda jak zniszczy itp. Jestem początkujący i na pewno w przyszłości na strychu zbuduję jakąś fajną makietę w bardziej profesjonalny sposób. Pozdrawiam
@robertjankowski
@robertjankowski 9 ай бұрын
Tory flex nadają się wyłącznie na makiety, do stałej zabudowy. Do zabawy na podłodze się kompletnie nie nadają, bo wyginają się we wszystkie strony, do tego nie da się ich połączyć z istniejącymi torami bez przycinania! Tzn. jak raz przytniemy, to już tylko w jedną stronę wygniemy ten tor. Proszę rozważyć kupienie zwykłych torów do tego co Pan ma. A swoją drogą, to do zabawy na podłodze najwygodniejsze są tory z nasypami, bo wtedy modele nie zbierają kurzu z podłogi. Wygodne do wielokrotnego składania i rozkładania są tory Trix (łatwe łączenie), ale kupno jakiegoś sensownego układu torowego jest niestety bardzo drogie, w szczególności te zwrotnice kosztują furę pieniędzy. Z najtańszych lokomotyw nie bardzo jestem w stanie cokolwiek polecić, bo pod tym kątem modeli nie kupuję. Kupuję te modele, które mi pasują do kolekcji, a te niestety najczęściej do tanich nie należą. Dla dziecka do zabawy proponowałbym kupienie jakiegoś modelu niemieckiej spalinówki (nie elektrowozu!) wyciągniętego z zestawu startowego. Może da się za 200-300 złotych coś znaleźć i to w wersji cyfrowej. Ma to stosunkowo mało elementów, dziecko łatwo tego nie zniszczy. Najlepiej kupić coś Roco, to porządne konstrukcje. Piko niby też, ale właśnie te tanie z segmentu Hobby mam wrażenie, że do najtrwalszych modeli nie należą.
@stanisawwrzosek991
@stanisawwrzosek991 3 жыл бұрын
Jaki jest dobry program, żeby komputer sterował pociągami i pasowała do niego centralka z21?
@miroslawm.348
@miroslawm.348 3 жыл бұрын
GbbKolejka, iTrain, TrainController, Rocrail.
@stanisawwrzosek991
@stanisawwrzosek991 3 жыл бұрын
@@miroslawm.348 dziena.
@mwxd
@mwxd 3 жыл бұрын
Żeby pociągi się nie zderzały to nie można jeździć na czerwonym świetle, a więc warto postawić semafory i zgłębiać zasady zabezpieczania ruchu kolejowego, żeby nie kończyło się nasze hobby na jeżdżeniu pociągiem w kółko. Polecam też nie żałować kasy na tory, bo potem będą problemy, a nieraz i trzeba kupić ponownie lepsze (ja u siebie wymieniałem Piko na Roco na jednej głowicy). Budować na jednym poziomie, lub ewentualnie podjazdy nie robić na łukach, najlepiej pętla dwutorowa na całym owalu.
@matueszturski4961
@matueszturski4961 3 жыл бұрын
Może o peronach, wiatach i ich długość.
@KonradFoto
@KonradFoto 3 жыл бұрын
Zależy od makiety i od Ciebie jakie chcesz perony i jakiej długości.
@matueszturski4961
@matueszturski4961 3 жыл бұрын
Tak samo można powiedzieć, że od ciebie zależą tory użyte na makiecie.
@damianzotkowskifankoleipkp7866
@damianzotkowskifankoleipkp7866 3 жыл бұрын
15:46 ten łuk w wjeździe do tunelu powinieneś poprawić i zrobić ostry łuk z flexa
@Ale_ze
@Ale_ze 2 жыл бұрын
Mam pytanie bo troszkę nie zrozumiałem to które tory są w końcu najlepsze .Pozdrowionka
@robertjankowski
@robertjankowski 2 жыл бұрын
Bo ja nie powiedziałem, które są najlepsze, bo... sam tego nie wiem. Wybieramy te odpowiednie do wymiaru makiety, tj. umożliwiające ułożenie założonego planu (chodzi o dobór zwrotnic głównie). Dalej to wybieramy tory modelowe, tj. bez podtorza. Co się da, to najlepiej budować z flex'ów. I przede wszystkim zdecydować się na jakąś konkretną firmę, a tą decyzję podejmujemy ważąc na jednej stronie dopasowanie oferowanego asortymentu do oczekiwanej naszej wizji jak ma to wyglądać (rodzaj podkładów, epoka i przede wszystkim wierność odwzorowania), a na drugiej stronie ważąc to ceną wybieranego rozwiązania. I jak już sobie skalkulujemy wszystko i obadamy, czy założony plan jest w ogóle wykonalny, to mamy odpowiedź które są najlepsze. Oczywiście dla NAS, bo uniwersalnej odpowiedzi, że "najlepsze tory są firmy X" nie ma.
@emiliankandzierski5804
@emiliankandzierski5804 3 жыл бұрын
Film chyba stracil poczatek bo jest zaczety tak z partyzanta
@wierny1343
@wierny1343 2 жыл бұрын
Zaczynam i słucham ale jak cena torów flex gdzie je dopaść? Jakbyś Robocio mógł podrzucić jakiś namiar itd gdzie co zacząć
@robertjankowski
@robertjankowski 2 жыл бұрын
Cena? Zależy który producent i cóż - cena po prostu z allegro czy sklepu modelarskiego. Za Piko płaciłem ponad 6 euro za sztukę. Gdzie co zacząć? No o tym opowiadam właśnie w tej serii :-)
@Patyciuniu
@Patyciuniu 3 жыл бұрын
Czy można prosić o skład àla Jan Kiepura, a mianowicie EU44 na czele składu za nim Wars z Poloni, sleperetka PKP, Wagon 305Ad, Wagon 305Ad, Dwa wagony niemieckie 2kl za nimi Rosyjski sypialny i Ukraiński.
@damianzotkowskifankoleipkp7866
@damianzotkowskifankoleipkp7866 3 жыл бұрын
Nie zrobi ci tego składu ponieważ po pierwsze jest to fikcyjny skład a po drugie są filmy Składy Jana Kiepury na kanale Roberta Jankowskiego w playliliście Jan Kiepura
@Patyciuniu
@Patyciuniu 3 жыл бұрын
Szkoda
@damianzotkowskifankoleipkp7866
@damianzotkowskifankoleipkp7866 3 жыл бұрын
@@Patyciuniu no to wejdź na jego kanał w zakładce playlisty i tam będzie playlisty Jan Kiepura
@ryanverbinski
@ryanverbinski Жыл бұрын
Warto dodać jedną rzecz - klips którym podłącza się kabelki do toru z zestawu analogowego zawiera kondensator który uniemożliwia programowanie DCC
@robertjankowski
@robertjankowski Жыл бұрын
OK.
@damianzotkowskifankoleipkp7866
@damianzotkowskifankoleipkp7866 3 жыл бұрын
30:53 Te Pięć rozjazdów powinieneś jak dla mnie wymienić wszystkie rozjazdy na starej części makiety których jeszcze nie wymieniłeś powinieneś też wymienić stare napędy piko na nowe napędy MTB MP1 bo są lepsze jak będziesz rozbudowywał na starej części makiety i dziękuję że poleciłeś mi flex bo właśnie chcę kiedyśz tych fleksów zbudować makietę Dziękuję za radę i czy będzie jeszcze będzie jeden odcinek z serii Jak zacząć budowę makiety Pozdrawiam serdecznie
@wqrzonybyk990
@wqrzonybyk990 3 жыл бұрын
4:10 zdaje się nowe srebro
@transmat6524
@transmat6524 3 жыл бұрын
czy bedzie o wyboże taboru
@dawidgrzyb9138
@dawidgrzyb9138 3 жыл бұрын
Wyborze nie wyboże Jaki będziesz chciał, taki sobie kupisz...
@szygonez
@szygonez Жыл бұрын
Ile wydałeś na te makietę?
@robertjankowski
@robertjankowski Жыл бұрын
Nie pamiętam...
@mundus1308
@mundus1308 Жыл бұрын
ja to rozumie panie Robercie że pan organizuje się analogowo
@robertjankowski
@robertjankowski Жыл бұрын
Sterowanie cyfrowe, ale jedynie w zakresie lokomotyw, rozjazdów i semaforów. Cała reszta jest analogowa, w tym przede wszystkim ruch na makiecie.
@BERGSONIBC
@BERGSONIBC 2 жыл бұрын
Z u-rurek wypadają amerykańskie składy takie jak Athearn i tego typu wiec sorry ale ja mam 327szt u-rurek i muszę tory zmienić żeby się zacząć bawić poważnie, wiec u-rurki nie !!:)
@robertjankowski
@robertjankowski 2 жыл бұрын
U-rurki to zwyczajnie poprzednia epoka ;-)
@mundus1308
@mundus1308 Жыл бұрын
Makita, to te wiertarki?
@robertjankowski
@robertjankowski Жыл бұрын
Makita? Nie.
@nixolgamer3680
@nixolgamer3680 2 жыл бұрын
najciężej to jest znaleźć miejsce na makiete...
@robertjankowski
@robertjankowski 2 жыл бұрын
To prawda!
Jak zacząć budować makietę? -  podsumowanie i budżet
34:51
Robert Jankowski
Рет қаралды 7 М.
Jak zacząć budować makietę? - cyfrowa czy analogowa
34:53
Robert Jankowski
Рет қаралды 19 М.
World’s Deadliest Obstacle Course!
28:25
MrBeast
Рет қаралды 158 МЛН
He sees meat everywhere 😄🥩
00:11
AngLova
Рет қаралды 11 МЛН
MEGA BOXES ARE BACK!!!
08:53
Brawl Stars
Рет қаралды 35 МЛН
Sterowanie PIKO DIGI 1
33:43
Robert Jankowski
Рет қаралды 40 М.
EXTRA:  Parada pociągów z serii "Na życzenie"
6:33
Robert Jankowski
Рет қаралды 40 М.
Moja makieta - Styczeń 2024r. Makieta kolejowa H0 w budowie.
4:50
MKH0 Makieta Kolejowa
Рет қаралды 6 М.
Makieta kolejowa H0 cz.3
6:57
Moja makieta H0
Рет қаралды 1,5 М.
Plan makiety
19:44
Robert Jankowski
Рет қаралды 18 М.
How my layout was made? part 2/2
6:21
Robert Jankowski
Рет қаралды 45 М.
Tory
34:10
Robert Jankowski
Рет қаралды 23 М.
Na własne życzenie: Pociąg PKP Intercity
14:18
Robert Jankowski
Рет қаралды 16 М.
Podstawy budowy makiety modułowej
13:32
PMMH0
Рет қаралды 87 М.
Realistic model railway with diesel and steam trains!
7:35
KolejFilmy
Рет қаралды 20 М.