No video

Jak zrozumieć emocje dziecka ?

  Рет қаралды 26,785

Kasia Sawicka

Kasia Sawicka

Күн бұрын

Równowaga w życiu emocjonalnym ma kluczowe znaczenie dla naszego dobrostanu. Najcześciej mamy problemy z uciekaniem przed emocjami, tracimy nad nimi kontrolę i nie rozumiemy własnych uczuć. W przyzywaniu emocji przeszkadzają też przekonania społeczne np. złość piękności szkodzi. Pod ich wpływem mamy tendencje, by spychać zwłaszcza te, które są postrzegane negatywnie np. złość. Gdy blokujemy emocje to one nie znikają, tylko zmieniają miejsce lub wyraz na społecznie akceptowany np. jeżeli nie mogę się złościć to będę smutny. Tłumienie emocji np. po traumie powoduje w nas konflikt wewnętrzny, który zawsze jest energochłonny. Przewlekłe tłumienie emocji ma miejsce także w rodzinach dysfunkcjonalnych gdzie ma miejsce uzależnienie, przemoc lub stały konflikt .
Dlatego bardzo ważne jest by dbać o prawidłowe zaspokojenie potrzeb emocjonalnych dzieci. Każdy rodzic powinien świadomie zadbać o właściwa edukacje w zakresie emocjonalności . Nazywanie emocji pozwala lepiej sobie z nimi radzić i sprawia, ze dzieci lepiej radzą dobie w trudnych sytuacjach stresowych i w życiu.
Fundacja Bona Labor opracowała wspaniałą grę, która pomoże dzieciom w nazywaniu emocji.
Link do zbiórki: wspieram.to/en...
Facebook fundacyjny: encyklopediaemo...
MAIL/ COLLABORATION:
k.sawickam@wp.pl
ZNAJDŹ MNIE W SIECI:
Facebook: / rodzinne-puzzle-650720...
Instagram: ...
NAJPOPULARNIEJSZE FILMY:
Toksyczni ludzie:
• TOKSYCZNI LUDZIE - 8 c...
Toksyczny Narcyz:
• TOKSYCZNY NARCYZ - 10 ...
Osobowość BORDERLINE:
• Osobowość BORDERLINE -...
SERIA DLA RODZICÓW:
• Jak kształtować od naj...
➡➡➡ Mam na imię Kasia, mam 158 cm wzrostu, mieszkam w Gdyni. Z wykształcenia pedagog, mam piątkę dzieci. Wiele lat spędziłam w terapii pedagogicznej, pracując z dziećmi, które miały problemy z czytaniem oraz byłam trenerem szybkiego czytania i technik pamięciowych. Moje ulubione tematy to: indywidualne podejście do dzieci, nastolatki, rozwój osobisty, dysfunkcje w rodzinie.

Пікірлер: 46
@magdabielasz
@magdabielasz 4 жыл бұрын
Dziecko jest lustrem rodzica to prawda. Uświadomienie sobie tego faktu zmieniło życie mojej rodziny. Wydawało mi się, że mam okropne dziecko! Dosłownie, tak często myślałam! A okazało się, że to problem był we mnie, w moim nieradzeniu sobie z emocjami. Dopiero w drugiej ciąży, kiedy musiałam mimowolnie zwolnić tempo życia zaczęłam obserwować siebie i córkę. Moja radość jest jej radością, a z każdą moja złością przychodzi jej. Z kilku histerii dziennie zeszłyśmy do kilku w tygodniu, co jest dla nas osiągnięciem. Dzięki łasce Bożej i z sprawa Pani filmików uświadomiłam to sobie. Bardzo dziękuję za Pani filmiki, wprowadziły dużo dobra w życie mojej rodziny!
@natalia2485
@natalia2485 4 жыл бұрын
Miło to czytać :) Nigdy nie jest za późno na zmiany
@Jula9121
@Jula9121 4 жыл бұрын
Pieknie Pani wyglada ❤️❤️
@carolinacyganiuk9342
@carolinacyganiuk9342 4 жыл бұрын
Dziekuje Pani Kasiu, jednak ta kwarantanna nie taka zła, 3 dzień oglądam Pani filmiki, żałuje, że tak późno znalazłam ten kanał, ale nadrabiam ! Zapowiadają się wielkie zmiany w moim zyciu, a wczoraj oglądając o wewnętrznym dziecku plakalam bo uzmysłowiłam sobie tak wiele rzeczy. Jest Pani taką wspaniałą osobą i to jak opowiada Pani o swojej rodzinie....Ja nigdy takiej nie miałam i na to nie mam wpływu, ale mam wpływ na to jak będzie wyglądał mój własny dom i chce odciąć ten łańcuszek traum w mojej rodzinie który idzie od 3 pokoleń. Jest Pani Aniołem
@wonder_womanX
@wonder_womanX 4 жыл бұрын
Poruszyły Panie bardzo istotny temat, wiele rodziców nie wie że przyczyną 'złego' zachowania ich dzieci jest nieradzenie sobie z emocjami. W mojej rodzinie jest akurat dziewczynka, której mama od początku tłumaczyła jak działają emocje i jak je nazywać,jako 3 letnie dziecko idac pierwszy dzień do przedszkola powiedziała płacząc do mamy "czuję irytację bo nie będzie Cię tu ze mną, jestem zdenerwowana bo to pierwszy dzień ". Byłam pod ogromnym wrażeniem jej pracy z dzieckiem. Jestem przekonana że korzystając z gry, która Pani przygotowała dzieci będą mogły wiele się nauczyć.
@kasiakrzewicka4615
@kasiakrzewicka4615 4 жыл бұрын
zycze wszystkim rodzicom duzo cierpliwosci i przechodzenia samego siebie bo jednak nasi rodzice nie bardzo byli dobrzy w zauwarzaniu tej potrzeby, nie mieli tylu narzedzi. dziekuje za bardzo pomocny film
@claudine87
@claudine87 4 жыл бұрын
Bardzo pozytywna Pani 😊 fajny filmik, ciekawy. Pani Kasiu, wygląda Pani prześwietnie!! Na prawdę ❤️
@krisskonieczka9589
@krisskonieczka9589 4 жыл бұрын
Najważniejsze jest powiedzieć dziecku. Przykład metody : Madziu, jak ta bajka się skończy (np za 10 min) to po bajce idziemy myć ząbki, buske, rączki a wtedy idziemy do łóżka czytać bajkę. Ta metoda zapowiada dziecku co nastąpi, najgorzej dla dzieci i dorosłych też jest trudne w różnym stopniu, jak coś przyjemnego ma się skończyć bez zapowiedzi Polecam tą metodę. 🙂 Bajki mają swój czas zakończenia, inaczej jest z zabawami, mogą nie mieć końca, wtedy pomocna jest mała klepsydra 5 czy 10 min. Madziu, jak piasek się przesypie, to kończymy zabawę i.....
@halinaaciak8629
@halinaaciak8629 3 жыл бұрын
Dla dziecka wszystkie czynnsci ale to wszystkie ktore mamy zaplanowane musza byc uprzedzane wczesniej zabawy jedzenie kapiel itp
@hannasklartraum
@hannasklartraum 4 жыл бұрын
Dokładnie tak pracujemy w Niemczech z dziećmi przedszkolnymi i szkolnymi oraz ich rodzicami :-)
@katerinaconstandinou8714
@katerinaconstandinou8714 3 жыл бұрын
Kompletne pomieszanie faktow w tym filmie. Między uczuciem a emocja istnieje zasadnicza różnica. Uczucie odnosi sie do doznania emocjonalnego, pokrewnego stanowi emocjonalnemu np; czulosci, miłości lub rozgoryczenia. Uczucie nawet silne nie pobudza tak jak emocja. Emocja wywoluje żywa reakcje wewnętrzna nacechowana duża intensywnością. Emocja pojawia sie i znika w przeciwieństwie do uczucia.
@edytaed2206
@edytaed2206 4 жыл бұрын
Bardzo ważny temat. Polacy potrzebują edukacji w tej dziedzinie to może przestaną dzieciom zakazywać przezywania emocji. Ja sama nad tym ciagle pracuje. Często jest mi ciężko bo sama uczę się rozpoznawać i nazywać emocje. Zaraz wejdę na linka odnośnie gry, bo jestem jej bardzo ciekawa.
@kasza1830
@kasza1830 4 жыл бұрын
Bardzo wartościowy film ♥️ Mam roczną córkę i jestem na etapie nauki radzenia sobie ze swoimi emocjami, bo wiem, że mam problem. Teraz wiem, że to może przydać się nie tylko mi, ale też mojemu dziecku ☺️
@donhal32
@donhal32 4 жыл бұрын
I jeszcze coś. Rodzice którzy nie radzą sobie ze złością swoich dzieci powinni zacząć zadbać, terapeutyzować siebie.
@magosia1417
@magosia1417 4 жыл бұрын
Pani Kasiu: look PETARDA 😍
@donhal32
@donhal32 4 жыл бұрын
Robi Pani dobrą robotę! Dzięki za to!
@agata2619
@agata2619 4 жыл бұрын
Do dziś pamiętam jaki żali i smutek czułam jako dzieciak codziennie o 19:25. Dobrze, że wieczorynka kończyła się napisami końcowymi, zawsze je ogladalam, to była ta chwila na zaakceptowanie końca tej przyjemności.
@milazal2292
@milazal2292 4 жыл бұрын
Wspaniały, bardzo wartościowy materiał 👏🏻 dziś naprawdę mamy wszystko na wyciągnięcie reki aby wspomóc właściwy rozwój naszych dzieci❤️ Mi bardzo pomógł kurs online psychoanalityczny jaki chodzi o dziecięce lęki ( od mamy na kozetce ) uważam, ze powinni go rozdawać na porodówce, gdybym miała go wcześniej , uniknęła bym wiele stresów i miała wcześniej więcej cierpliwości ❤️
@izabelaprzeorek8336
@izabelaprzeorek8336 4 жыл бұрын
Witam, ja czytam córce książeczki "świat emocji" jest to prenumerat książek o uczuciach. Dzięki tym książeczkom razem zrozumiałyśmy emocje i je nazywamy od razu, czyli jak powiedzmy ja krzyczę to mówię jestem zezłoszczona, a córeczka mówi mi jak mam sobie z tym poradzić np. mamo spokojnie pooddychaj, ale działa w drugą stronę i gdy moja córcia płacze i mówi mamo bo ja tęsknie za tatą, to wiem co zrobić by pojawił się uśmiech. Warto rozmawiać z dziećmi o uczuciach wtedy mamy otwarte drzwi na to co się dzieje w ich głowie, co odczuwają. Ktoś mi kiedyś powiedział że jak czegoś się nie nazwie to nie można nad tym zapanować i ja się z tym zgadzam. Pozdrawiam i przesyłam uściski ;)
@oulanka1
@oulanka1 4 жыл бұрын
Mam nadzieję że wraz z uczeniem dzieci nauczę identyfikacji uczuć mojego męża. Ma z tym ogromny problem i przez to wyrażanie emocji przez dzieci jest dla niego trudne i wydaje mu się że powinny je tłumić. Straszne to...
@iguasumora
@iguasumora 3 жыл бұрын
Super pomysł
@emiliadzieak3598
@emiliadzieak3598 4 жыл бұрын
Przede wszystkim traktować dzieci poważnie, bo dla nas może być problem blahy a dla Ciebieto może być wielka sprawa. Ja od samego początku nazywam swoje emocje i emocje swojego dziecka i jest super. Polecam. A dla mam, które tak narzekają na swoje dzieci..mowią, że sa niegrzeczne itp., to nasuwa mi sie pytanie jaką "Ty jesteś mama"? Skoro jesteś nerwowa, często wybuchają, nie masz cierpliwości nie oczekuj, że twoje dziecko będzie spokojne.
@emiliadzieak3598
@emiliadzieak3598 4 жыл бұрын
*dla dziecka
@anulson
@anulson 4 жыл бұрын
Pani Kasiu, ostatnio dużo czytałam na temat uświadamiania dzieci, co do ich seksualności, żeby potrafiły rozpoznać molestowanie, wykorzystywanie seksualne. Jaki Pani ma do tego stosunek? Jak uświadomić dziecko i w jakim wieku? Czy pojawi się filmik o takiej tematyce? Oczywiście powyższy film, jak wszystkie- super! Pozdrawiam.
@donhal32
@donhal32 4 жыл бұрын
Dziecko jest odbiciem lustrzanym dziecka - zgadzam się w połowie. Czemu? Jak wyjaśnić, czemu przy czwórce dzieci każde jest inne? To ile mamy tych odbić?
@ajfailde
@ajfailde 4 жыл бұрын
Muszę przyznać , że nazywanie uczuć to nie kwestia wieku ale obycia się z nimi . Obecnie mieszkamy w Anglii i tutaj małe przedszkolaki mają takie tablice w swoich klasach i już od pierwszych zajęć.Mowa tu o 3 latkach. Opiekunowie pomagają im ogarnąć ten ogrom emocji . Chciała bym zgarnąć za to kredyt , ale ja dopiero zwróciłam na to uwagę gdy moja 4 letnia córka powiedziała że jest bardzo " disappointed" moim zachowaniem gdy wyłączyłam jej bajkę bez ostrzeżenia . ,😄Na porządku dziennym jest stwierdzenie " you made me angry mummy" . Jeżeli mam być szczera to moja 5 letnia córka jest lepsza w okazywaniu i nazywaniu emocji niż jej tata :)
@demonicangelek
@demonicangelek 4 жыл бұрын
Fajna jest też seria książek "Uczucia Gucia".
@softbaitmolds
@softbaitmolds 3 жыл бұрын
"Psi Patrol" kontra mama? Znam ten ból ;D
@paulinabartosik5804
@paulinabartosik5804 3 жыл бұрын
No tak ale jak nazwać emocje, kiedy je nazwać, skoro dziecko krzyczy? jak krzyczy to tryb walcz mózg gadzi i nic nie dociera. :(
@AlaszaNova
@AlaszaNova 4 жыл бұрын
A co jeżeli dziewczynka jest grzeczna, aż za bardzo. I płaczliwa, jak coś "źle" zrobi, a już nie daj Bóg wspomni o tacie, ponieważ tak bardzo boi się mamy? Mama jest przedszkolanką. I nie widzi w tym problemu. A dziecko o uczuciach może rozmawiać tylko przy tacie, którego widzi rzadko, dzięki tej mamie? Co wtedy? Aha, tłumaczenia nic nie daje.
@mariahrehorowicz3277
@mariahrehorowicz3277 4 жыл бұрын
Zwykle takie zachowania wynikają z dużego napięcia, lęku - rozmawiamy dużo o lęku kiedy jest uzasadniony, kiedy nie. Oczywiście gramy w Emory, gdzie mamy rozróżniony lęk i strach :) W razie pytań dobrze jest udać się do specjalisty, który zrobi wywiad i udzieli porady indywidualnie.
@AlaszaNova
@AlaszaNova 4 жыл бұрын
@@mariahrehorowicz3277 ale mama dziewczynki nie widzi powodu. To jest najgorsze. Przelewa swoje emocje na dziecko. A dziewczynka w domu ukrywa emocje, ponieważ się boi. Już próbowałam z nią rozmawiać. Dawałam przykłady zachowań. Ciężka sytuacja. Dziękuję za odpowiedź. Wszystkiego dobrego.
@projektantpszemek5802
@projektantpszemek5802 2 жыл бұрын
A wiecie, że to chwalenie za obowiązki domowe to można stosować też na dorosłych samcach i sprawdza się fenomenalnie? :DD
@jarosawm8105
@jarosawm8105 4 жыл бұрын
Pani Kasiu a jak zrozumieć emocje kobiety.
@ditz3887
@ditz3887 4 жыл бұрын
Haha
@beatabeata6547
@beatabeata6547 4 жыл бұрын
Nie ma szans
@olala618
@olala618 4 жыл бұрын
Może na początek potraktować ją po prostu jak drugiego człowieka, który ma uczucia, na które składa się wiele czynników i spróbować te czynniki zrozumieć? Wkładanie tego od początku w kategorie 'emocje kobiety' jest zwyczajnie krzywdzące i to dla obu stron bo tworzy jakiś sztuczny podział. Oddziałują na nas różne rzeczy, jedną z nich jest nasza biologia ale emocje odczuwamy wszyscy takie same, możemy je jedynie różnie wyrażać.
@heri830
@heri830 4 жыл бұрын
Pytanie nie do mnie ale dorzucę swoje 5 groszy. Ja z moim chłopakiem mieliśmy podobny problem. Ja w pewnych momentach czułam się źle (psychicznie lub fizycznie), ale nie umiałam tego nazwać, może nawet nie chciałam pokazywać co we mnie siedzi, ponieważ jestem takim typem człowieka, który nie lubi obarczać innych swoimi problemami. On nie wiedział jak ma się zachowywać, ja miałam jakieś oczekiwania, których on nie spełniał. I wreszcie ustaliliśmy skoro jesteśmy w tym wszystkim razem, to musimy razem przechodzić trudne emocje. Obydwoje musimy mówić o tym co w nas siedzi tak poprostu, nie jakimiś wymyślnymi słowami tylko łopatologicznie. Teraz nie jest idealnie, ale jest łatwiej bo najważniejsza jest ROZMOWA. Pozdrawiam życzę powodzenia, miłości i zrozumienia.
@rafilala7179
@rafilala7179 4 жыл бұрын
Jak z nit
@anna0763
@anna0763 Жыл бұрын
Strasznie denerwowało mnie to ciągle "nie?"🙄🙄🙄🙄 OMG.
@rafilala7179
@rafilala7179 4 жыл бұрын
Stop na staci, Lokomotywa
@sarensarny4772
@sarensarny4772 4 жыл бұрын
A co jesli pochwalilam syna ze bardzo dobrze założył piżame do spania, ze super z niego chłopak, a on wtedy nagle się złości i specjalnie odwraca ja na drugą stronę i źle zakłada ? Czy nie chce byc chwalony? Czy chodzi o cos zupełnie innego? Ehh
@patycjakomorowska
@patycjakomorowska 4 жыл бұрын
Może poczytaj o karach i nagrodach i dlaczego część osób nie popiera ich stosowania. W twoim przypadku nagrody słowne, tj. pochwały. Niektóre dzieci mogą to odbierać nie tak jak my chcemy :) można np. spróbować opisywać sytuację zamiast chwalić.
@sarensarny4772
@sarensarny4772 4 жыл бұрын
@@patycjakomorowska Dziekuje bardzo za odpowiedź, w takim razie zapoznam się z tematem kar i nagrod..Super odcinek ale chcialoby sie znacznie więcej:) Pozdrawiam
@marikadabrowska733
@marikadabrowska733 4 жыл бұрын
W metodzie Montessori w ogole nie chwali sie dzieci za robienie rzeczy ktore musza zrobic zeby prosperować jak Ty i ja. Mycie, jedzenie, ubieranie, toaleta. Moze widzi ze nie mowisz mezowi ze sie dobrze ubral, brawo za kupke i wooow ubrales skarperty, brawo. Warto zauwazyc ze dziecko cos zrobilo jesli myslisz ze wniesie to jakas wartosc a nie caly czas. Czasami dzieci pozniej nie lubia chodzic do szkoly bo nauczyciel nie zwraca juz tak uwagi jak wiecznie zachwycona mama. Kasia z pania psycholog fajnie mowia o opisywaniu bardziej niz zachwytach. Pozdrawiam xxx
@rafilala7179
@rafilala7179 4 жыл бұрын
Nie dumaj
LOVE LANGUAGES/HOW TO RECOGNIZE THEM?/ CHILDREN/
22:01
Kasia Sawicka
Рет қаралды 73 М.
99# uwalnianie emocji: ZŁOŚĆ na świat, innych i siebie
46:08
Życie Bez Stresu
Рет қаралды 8 М.
Gli occhiali da sole non mi hanno coperto! 😎
00:13
Senza Limiti
Рет қаралды 21 МЛН
Кадр сыртындағы қызықтар | Келінжан
00:16
Mama pedagog zdradza swoje sekrety .. organizacji domu ...
25:29
Kasia Sawicka
Рет қаралды 43 М.
Żeby wychować dziecko potrzeba wioski!
21:49
Kasia Sawicka
Рет қаралды 24 М.
Jak zorganizować dom i życie dużej rodziny ?
21:53
Kasia Sawicka
Рет қаралды 24 М.
Ze współuzależnienia się nie zdrowieje, to się oswaja
40:38
Nadopiekuńczy rodzice
21:22
Kasia Sawicka
Рет қаралды 32 М.
Naukowa metoda uspokajania emocji dziecka.
8:53
Aga Rogala
Рет қаралды 74 М.
Children's 8 intelligence types//Kasia Sawicka//
29:31
Kasia Sawicka
Рет қаралды 104 М.
Gli occhiali da sole non mi hanno coperto! 😎
00:13
Senza Limiti
Рет қаралды 21 МЛН