Könnyűszerkezetes Házak 2. RÉSZ - TŐCSAVAROK és az ELSŐ FAL ÁLLÍTÁSA

  Рет қаралды 107,961

Ács Budapest

Ács Budapest

4 жыл бұрын

Egy ház komplett építését mutatjuk be epizódokra bontva, jelen rész a falak alatt található bitumenes lemez lefektetését, a tőcsavarok kiosztását illetve az első fal felállítását mutatja be.A házépítő projekt 3. és 4. napján történ munkafolyamatokat ismerteti.
Ha szeretnéd támogatni a videós munkásságom, most azt itt, az alábbi linken megteheted!
www.patreon.com/user?u=36723969
www.acsbudapest.hu
/ acsbudapest

Пікірлер: 223
@jaromizo77
@jaromizo77 4 жыл бұрын
Szuper videó és nagyon részletes!!! Köszönet a sok munkáért amit bele teszel..
@acsbudapest
@acsbudapest 4 жыл бұрын
Szia! Én köszönöm a figyelmet, egyelőre még bírom, nem terhes a feladat megvalósítása, kihívás! :-) ÁB
@davidv1106
@davidv1106 4 жыл бұрын
Nagyon profik vagytok, élvezettel nézem mindig a videókat! Jó munkát!
@acsbudapest
@acsbudapest 4 жыл бұрын
David V köszönöm szépen és egyben köszönöm szépen a pozitív hozzászólást is! Üdv ÁB
@illes1991
@illes1991 4 жыл бұрын
Nagyon jó! Öröm látni az ilyen jó minőségű, értelmes szak-videókat! Csak így tovább, nagyok vagytok!
@acsbudapest
@acsbudapest 4 жыл бұрын
Illés Maczó nagyon szépen köszönöm / köszönjük! Igazán hálás vagyok! Köszönöm üdv ÁB
@gyulabujtor7378
@gyulabujtor7378 4 жыл бұрын
Nagyon tetszik amit csináltok. Profi munka.
@acsbudapest
@acsbudapest 4 жыл бұрын
Gyula Bujtor nagyon szépen köszönöm, igazán örülök, hogy tetszik! Köszönöm ismét, udv ÁB
@attilalabas1620
@attilalabas1620 4 жыл бұрын
Nagyon király vide, ismét!!
@acsbudapest
@acsbudapest 4 жыл бұрын
Attila Lábas szia! Köszönöm szépen! Köszönöm a figyelmet is! Üdv ÁB
@Atex1968
@Atex1968 4 жыл бұрын
Hatalmas nagy Királyok vagytok ! :)
@acsbudapest
@acsbudapest 4 жыл бұрын
Ti vagytok a királyok, hogy nézel / néztek minket! Köszönjük! Üdv, ÁB
@gaborpali5119
@gaborpali5119 4 жыл бұрын
Alapos, pontos munka. Gratulálok!
@acsbudapest
@acsbudapest 4 жыл бұрын
Szia! Köszönöm szépen! Köszi és üdv ÁB
@0Mnhrdt3
@0Mnhrdt3 7 күн бұрын
Csak így tovább, üdvözlet a napsütötte Norvégiából ,)
@acsbudapest
@acsbudapest 5 күн бұрын
Szia! Köszi a bejelentkezést, :-) remélem nálatok azért jobban telnek a napok. (nagyon meleg van itthon) :-)
@vargaimi1
@vargaimi1 4 жыл бұрын
Olyan könnyűnek tűnik, nem is értem miért nem építettem már én is egy ilyen házat! Azután eszembe jut, hogy megboldogult diák koromban egyik nyáron, egy ács-tetőfedő csapatban melóztam másfél hónapot mint segédmunkás helyettes. Kurva nehéz volt! Így videóról nem olyan fárasztó! :)
@acsbudapest
@acsbudapest 4 жыл бұрын
vargaimi1 szia! Köszi a hozzászólást, nagyon örülök, hogy tetszik a videó, valóban egy ici-picit nehezebb emlegetni élőben, :-D de azért nem drámai! Mi szeretjük! :-) Üdv ÁB
@tamaspeternemeth
@tamaspeternemeth 4 жыл бұрын
Sziasztok! Már többször megnéztem a videóidat (sajnos, csak 1x lehet hüvelykujjat adni rá), és még mindig azt mondom, hogy ez kérem, egy nagyon minőségi oktató és magyarázó videó. Ez is, és mindegyik. Semmi őőőőőzés nincs benne, mindent érteni. Nagyon összeszedett és átgondolt. Most is az az érzés van bennem ahogy nézem a videókat, hogy (bár nem kis munka lenne egy ilyen, de) ilyen magyarázat és bemutatás mellett nekifogok én is egy ilyen háznak. Mindig felmerül bennem pár kérdés, de ha visszanézem a videókat, mindenre kapok választ :) Gratulálok még 1x! Csak így tovább! Még sok ilyen videót szeretnénk! Egy családi ház építését is szívesen végignézném egy ilyen videóban! Olyat, amit nem rönkház kinézetet kap, hanem rendesen körbeszigetelik hungival, és beszinezik. Gondolom ezt a munkát már nem ti csinálnátok, de akkor is érdekelne egy ilyen videó az utolsó munkafolyamatikg :)
@acsbudapest
@acsbudapest 4 жыл бұрын
Szia! Nagyon szépen köszönöm a megtekintést és a támogató sorokat! Megpróbálok mindent felvenni a jövőben is, elviekben van az idén "pár" házunk az év végén is van egy komplett családi ház, éppen olyan mint amit Te is említettél, remélem lesz lehetőségem korábban is bemutatni valami hasonlót, ha minden összejön akkor biztosan, már csak az egészség és a vírusmentes világ kell hozzá, rajtunk nem múlik! Ha bírjuk egészséggel, akkor biztosan lesz videó abból is! :-D Üdv és köszönöm! ÁB
@vincekovacs7877
@vincekovacs7877 4 жыл бұрын
Köszönöm!
@acsbudapest
@acsbudapest 4 жыл бұрын
Mi köszönjük szépen a megtekintést! Üdv, ÁB
@zsoltsipos2439
@zsoltsipos2439 4 жыл бұрын
👍
@laszlodravai8242
@laszlodravai8242 4 жыл бұрын
Üdv, szerintem is nagyon jó megint csak, részletes érthető, külön köszönet, hogy munka közben van türelmetek ezeket a videókat elkészíteni. Várom én is a folytatást. :)
@acsbudapest
@acsbudapest 4 жыл бұрын
László Drávai igazán köszönöm a támogató hozzászólást MINDENKÉPP készül a következő videó, nem teher élvezettel készitem a felvételét! Köszönöm a figyelmet és a kommentet ! Üdv ÁB
@attiladosa7902
@attiladosa7902 4 жыл бұрын
Csak igy tovább
@acsbudapest
@acsbudapest 4 жыл бұрын
Nagyon szépen köszönöm a támogató szavakat! Hálás vagyok! Köszönöm, üdv, ÁB
@lukacs8446
@lukacs8446 4 жыл бұрын
Mindenek előtt gratulálok, mert szép és jó munkát végeztek, már amit eddig látni lehetett. A jobb oldalon található egy video "svéd faház építése" címmel. Ajánlom azt is mindenkinek. Én is aszerint építettem. Kitér arra, hogy miért nem kellenek "szélrácsok" és "duplázások" az ablakok mellett. Előbbi azért, mert ez egy "doboz szerkezet", mert biztos, hogy valahová (kívül, belül) OSB réteg is kerül, amely sokkal jobban merevít, mint amennyi szükséges. Még egy észrevétel. A felső "koszorú" dupla pallója közül az egyiket élére fordítva, az állványpallók belső síkjába süllyesztve növelhetjük a teherbírását, mert így az inerciája többszöröse a vízszintesen elhelyezettének. Ezek esetleg anyagtakarékosság szempontjából lehetnek érdekesek. Mindenkinek tanácsolom, hogy fokozott figyelmet fordítson a ház légtömörségére, (belső, megszakítások, lyukak nélkül elhelyezett párafékező fólia) valamint a külső szélzárásra. Ilyenkor felmerül a mesterséges szellőztetés igénye is. Még egy. Ha kandallóban gondolkodunk, és lényeges a ház alacsony energiaigényessége, akkor már az alapozásnál gondolni kell külső égéslevegő bevezetéséről, hogy a nagy huzattal működő kandalló ne a lakótér felmelegített levegőjét használja, ne "húzza ki" a meleget. Tehát zárt égésteret kell kialakítíni. És így biztonságosabb is.
@acsbudapest
@acsbudapest 4 жыл бұрын
Szia! Köszönöm szépen a figyelmet és a pozitív szavakat! Nagyon köszönöm a kiegészítő információkat is, hasznos dolgokat olvastunk, köszönöm még egyszer a jelenlévők nevében is! Köszönöm és üdv, ÁB
@laszloszondi9997
@laszloszondi9997 4 жыл бұрын
Vegyetek egy mini darut! Fehér ember nem emelget falat! :DDDDDDDDDDDDDDDDD Amúgy király a videó! Ha egyszer saját házam lesz, az fa lesz, és CSAK TI építhetitek! Igazi profi munka.
@acsbudapest
@acsbudapest 4 жыл бұрын
Szia! Hú,egy daru (még egy mini is) nagyon jól jönne! Igazad van. Remélem egyszer az is megadatik, tényleg jó lenne! Köszönjük a bizalmat és a pozitív kommentet! Igazán!:-) Ja és ha lesz házad akkor szívesen meg is építjük! :-) Köszönöm, üdv ÁB
@attilatoth667
@attilatoth667 4 жыл бұрын
Pont ezt akartam javasolni. De akár építeni is lehetne. Némi tervezés és kész. :) Vagy csak a környéken lévő gémeskút rúdját kell kölcsön kérni. :) Nagyon jók a videók. !
@palunipam7409
@palunipam7409 4 жыл бұрын
Tanári! 👌
@acsbudapest
@acsbudapest 4 жыл бұрын
Paluni Pam nagyon szépen köszönöm a kitüntetni figyelmet és a pozitív kommentet! Köszönöm Üdv ÁB
@envagyokmagam9105
@envagyokmagam9105 4 жыл бұрын
Kellemes szélfúvásban szuper falat állítani. .-)
@acsbudapest
@acsbudapest 4 жыл бұрын
Az ám! :-) Üdv, ÁB
@kintverbal6513
@kintverbal6513 4 жыл бұрын
Úgy kötözködnék Szaki! :D ( pár dolgot írnék privátba :D, most kőműves szemmel néztem a dolgokat) Üdv a makói burkoló! :)
@acsbudapest
@acsbudapest 4 жыл бұрын
kint verbal szia! Várom, küldjed nyugodtan szívesen meghallgatom / olvasom! Köszi üdv ÁB
@attiladosa7902
@attiladosa7902 4 жыл бұрын
Köszi,
@acsbudapest
@acsbudapest 4 жыл бұрын
Attila Dosa szia! Én köszönöm szépen! Üdv ÁB
@576flyer
@576flyer 4 жыл бұрын
Sziasztok! követem a videóidat nagyon jók! csak így tovább! Ha még nem volt szó róla engem a szögek mérete érdekelne egy ilyen 5x15 fákból készülő váznál. Előre is köszi!
@acsbudapest
@acsbudapest 4 жыл бұрын
Mihály Nun szia! S31090 a kód bostitch. Márka 90 mm hosszú szegeket használunk! Üdv és köszönöm a figyelmet! Üdv, ÁB
@KopaszPapa
@KopaszPapa 4 жыл бұрын
😂 a mániám, a vízszigetelés! Szuper ez a videó is, alapvetően ezt követve simán lehet építeni hasonló szerkezeteket, még laikusoknak is természetesen. Minden lépés értelemszerű, a szerkezetképzés lépései logikus rendet követnek. Gratulálok Mester, további jó munkát nektek, és tartalmas videókat magunknak. Csak egy megjegyzés halkan, mély tisztelettel. A feszítődűbel is van annyira jó, ha nem tartósabb mint a ragasztás, és gyorsabb is vele a munka ( tapasztalat)
@acsbudapest
@acsbudapest 4 жыл бұрын
Kopasz Papa szia! Nagyon szépen köszönöm! Hű, jó hogy mondodx a feszítő dübel kapcsán most fogalmazódott meg bennünk- ennyit ragasztgatni... odaát is használják, mi is átterünk! :-) köszönöm a tanácsot, hasznos és garantáltan MEGFOGADOM! :-D Köszönöm és üdv ÁB
@KopaszPapa
@KopaszPapa 4 жыл бұрын
@@acsbudapest nagyon szívesen, örülök, hogy segíthettem
@davidv1106
@davidv1106 4 жыл бұрын
Személyes tapasztalatom alapján lényegesen erősebb kötést tesz lehetővé a ragasztott menetesszár - mi már téptünk ki "bekalapálható" feszítődűbelt.
@acsbudapest
@acsbudapest 4 жыл бұрын
David V a vegyi dübel az valóban nagyon erős! Üdv ÁB
@KopaszPapa
@KopaszPapa 4 жыл бұрын
@@davidv1106 Szia, hidd el, sok helyen próbáltuk, én is a szakmában dolgozom jó pár éve, van falon függő szerkezetünk, amin több száz fős csoportok mozognak, tervezővel, és statitussal egyeztetve a feszítődűbelt kérték (frekventált helyen van, tölgy szerkezet kb 3,5 méter magasan a járófelület) de egy másik, szintén sokak által látogatott helyen például nagy keresztmetszetű vörösfenyő szerkezetet is a terven is jelölve feszítődűbellel kérték rögzíteni. Nem a szemét műanyag tiplire, vagy a lemezkosaras megoldásra kell gondolni, hanem a hiltipatronosra, azt ha előírás szerint van rögzítve nemhogy kézzel, de géppel sem szakítod ki a betonból (megfelelően megkötött, és utókezelt felületet feltételezve)
@DeeeeJayKO
@DeeeeJayKO 2 жыл бұрын
Szuper videó, gratula az igényes ács munkáért és a színvonalas videókért! Milyen bitumenes lemezt használtok a fal vázszerkezete alá pontosan? Kátránypapír megfelelő vagy az úgynevezett nehézlemezt használjátok, amit lánggal kell a betonra melegíteni előkészítés után? - Korábbi kommentben olvastam, hogy ezt csak extraként raktátok a a falszerkezet alá, mert a betont a kőmíves már szigetelte... Az érdekel konkrétan, hogy egy könnyűszerkezetes kis műhely/tároló (kb 10 nm) építésénél egy hasonló falszerkezet esetén megfelelő lehet a kátránypapír vagy inkább az ún. nehézlemez használata javasolt? Esetleg más? Köszönöm a választ előre!
@zszabadi
@zszabadi 4 жыл бұрын
Nagyon érthető és tanulságos lett ez a videó (is)! Várom a továbbiakat! ☺️ A következő videóban esetleg bemutatjátok, hogyan kell a nem derékszögű fal csatlakozásokat elkészíteni? Ha jól emlékszem, ebben a házban lesz olyan is. Köszönöm! Zoltán
@acsbudapest
@acsbudapest 4 жыл бұрын
Szia! Igen, rengeteg videóanyag kerül rögzítésre, minden nap forog a kamera órákat, az 5.-6. nap lesz a harmadik rész abban csak falakkal foglalkozunk majd! szerintem lesz benne ez irányú felvétel is! Üdv és köszönöm a figyelmet! Üdv, ÁB
@zszabadi
@zszabadi 4 жыл бұрын
@@acsbudapest Szia, Nagyon szuper, már várom! Szerintem jövő nyárra, mire építem a nyári konyhánkat, felvérteződöm az összes tudással. Köszönöm a segítséget! Üdv, Zoltán
@zoltangombos8207
@zoltangombos8207 4 жыл бұрын
Minden tiszteletem és elismerésem...! Na így lehet igazán megismertetni az emberekkel egy ház minden szabályt betartó felépítését...Profizmus és a vele járó maximális precizitás... Kérdésem:-honnan tudtatok ilyen szép már már asztalos minőségű anyagot venni? -segol egy holosság vagy kéregnyom... már majdnem gyalult méretpontosságnak tűnik.. honnan?? A kérdésem komoly a tervezett hazaköltözésem és építkezés miatt... További ilyen csodás időt a munkához... és várom a következő informatív videót!
@acsbudapest
@acsbudapest 4 жыл бұрын
Szia! Köszönöm szépen! Ez az anyag is a 18. kerületben található Fenyőker Fatelep nevet viselő telepről érkezett, illetve van egy másik beszállító is, aki a BSH gerendákat és a rétegelt lemezt biztosította, ők LAREX néven érhetők el! Köszönöm a megtekintést, üdv neked! ÁB
@zoltangombos8207
@zoltangombos8207 4 жыл бұрын
@@acsbudapest Köszönöm a gyors választ! További jó munkát! ;)
@ozora2014
@ozora2014 2 жыл бұрын
Most talàltam rà erre a csodàlatos videosorozatra, fantasztikus, ahogy egyszerűen ès èrthetően bemutatod! Egy kèrdès merült fel: a kőzetgyapot nem esik össze egy idő utàn a falakban, ha csak ùgy be van nyomkodva? Vagy lehet valahogy rögzìteni (spec ragasztò pl)? Illetve akkor a 15 centis pallòszèlessèget gondolom 15 cm vastag gyapottal kell kitölteni (nem lehet beprèselni mondjuk 20 cm-t)? A többi kèrdèsre màr megtalàltam a vàlaszt a kommentek között, mèg többre is, mint ami felmerült! 😃 Annyira jò ez az egèsz, hogy egyszerűen nem lehet nem nekilàtni! Ès a könyv is szuper, beszerzős mindenkèppen!
@gabor0036
@gabor0036 4 жыл бұрын
A terasz ajtó feletti kb 2m széles nyílás esetén is elegendő a 3db 5x15cm mint áthidalás? Köszi a videót!
@acsbudapest
@acsbudapest 4 жыл бұрын
Gabor Liptak szia! Én köszönöm a figyelmet! A kód szerint 6 láb estén (182,88 cm) elég a 4x6 áthidaló ami centire váltva 8,89 cm x 13,94 cm. Nagyobb nyilas esetén 8 láb pl ( 243,84 cm) már 4x8 athidalót kér amely centire váltva 8,89 cm x 19,05 cm lenne. Szerintem igen, a 3 darab ( nem kettő hanem három ) 5x 15 cm az elég. Köszönöm, üdv ÁB
@kintverbal6513
@kintverbal6513 4 жыл бұрын
Szeretek kísérletezgetni. Komoly szakembereknek nem ajánlom ! :DDDDD Nem a vegyi dübel ellen ágálok. Eszembe sincs Elismerem magas technológiai értékét. Körülbelül négy-öt éve találkoztam először olyan emberrel aki ezt használta s pont talp szelemen rögzítéséhez. Én viszont akkoriba kezdtem el használni egy spéci csemperagasztót ( nem egy praktikeres minőség) . Ez a ragasztó olyan fajta hogy ha 3 nap után vissza kell bontani egy egy lapot akkor az már csak úgy jött fel hogy hordozó réteggel együtt ( jelenesetben beton) . Na fogtam egy egy 16-os sds fúrót és 12- es menetes szárat meg a ragasztót csináltam két furatot kb 40-45 cm távolságra portalanítás után próbáltam úgy alkalmazni mint a fazon a vegyi dübelt. 12-14 cm mélyre helyeztem le a menetes szár darabot kb 10 cm volt kint a beton síkján. Kifúrtam egy szarufa darabot , rögzítettem. Hát mit mondjak. egy napos kötés után még kiszakadt ( bár erőltettem is az anyát rendesen). ideges voltam s türelmetlen. A másik próbálkozás közt hagytam 2-3 napot. a második szár viszont már stabilan fogta az anyagot. Tapasztalat. Ezzel az anyaggal türelmesnek kell lenni.
@acsbudapest
@acsbudapest 4 жыл бұрын
Hello! Küldd át a nevét vagy a linkjét ha tudod, én is megnézném szívesen. Köszönöm és üdv, ÁB
@balintmikus9872
@balintmikus9872 4 жыл бұрын
Gratulálok! Szép munka! Öröm az ilyen videókat nézni, nagyon precíz munka! Egy szakmai kérdésem lenne a szigeteléssel kapcsolatban. Bár lehet erről már volt szó rétegrendek kapcsán. Ha az OSB-n kívül vakolható kőzetgyapot szigetelés kerül fel, akkor a páraáteresztő fólia hova kerül? Az OSB és a padlóváz közé? És a kölső szigetelés csak csavarozva van, vagy ragasztva is?
@acsbudapest
@acsbudapest 4 жыл бұрын
Az OSB külső síkjára tenném a fóliát bár nagyon sok vélemény szerint az OSB párazáró illetve a fólia így is úgy is kilyukad a szigetelőanyag rögzítése során. Mindennek ellenére, én nagyon magas "elkötelezett" fólia felhasználó vagyok, szerintem kell, én tennék. Köszönöm a pozitív kommentet és a figyelmet! Üdv, ÁB
@laszlohajdu4733
@laszlohajdu4733 4 жыл бұрын
Szia ÁB ! Rengeteg favázas könnyűszerkezetű YT felvételt néztem végig, 98 %-ban az USA-ban készültek. Magamban mérgelődve, hogy nálunk ilyenek miért nem készülnek. Az első filmeid megjelenése óta követem a megjelenő videókat, a rengeteg pozitív kommenteket tudnám csak ismételni. Sok örömteli munkát nektek, nekünk pedig minnél több információkkal teli felvételeket :) Ahogy a többiek, én is várom az újabb részeket, egészen a befejező munkákig. Köszönjük
@acsbudapest
@acsbudapest 4 жыл бұрын
Szia! Én köszönöm szépen a figyelmet, és a hozzászólást! Igazán örülök, hogy tudok használható tartalommal szolgálni! köszönöm ismét, üdv, ÁB
@anikoszeberenyi6599
@anikoszeberenyi6599 4 жыл бұрын
Üdv! Egy 30nm2-es könnyűszerkezetes háznak milyen mélységű alap kell? (tégla házaknál 80cm mélyet szoktak készíteni a fagyhatár miatt)2.Kérdésem.Nem kell az összes fa anyagot le kezelni vegyszerrel a bogarak miatt?Köszi a választ!
@acsbudapest
@acsbudapest 4 жыл бұрын
Az általános szabályok vonatkoznak a a könnyűszerkezetes házakra is alapozás kapcsán, a fagyhatár miatt muszáj itt is az azonos értéket szem előtt tartani. A faanyag kezelése a tetőszerkezet elemeire tudomásom szerint kötelező, MI minden mást (leszámítva az aló pallót ami a betonhoz csatlakozik egy szigetelőlemezzel elválasztva) kezeletlen állapotában építünk be. Lakótér miatt ÉN nem preferálom a túlzott védőszer használatát. Megoszlanak a vélemények, ez csak az én álláspontom. Remélem tudtam segíteni! Üdv, ÁB
@fodorv
@fodorv 4 жыл бұрын
Sziasztok! Nagyon tetszenek a videóitok. Lenne néhány kérdésem: Milyen minőségi osztályú faanyagból építitek a házat? Esetleges tekeredés csavarodás mennyire várható a későbbiekben? Mennyire tartós egy ilyen épület? Könnyűszerkezetes lakóház építéséhez kell valamilyen jogosultság? Elnézést a sok kérdésért, és köszönöm előre is ha válaszolsz? További jó munkát kívánok!
@acsbudapest
@acsbudapest 4 жыл бұрын
Szia! köszönöm a kérdéseket, megpróbálom érkezési sorrendben megválaszolni azokat! 1., Fűrészárut használunk, minősített helyről ellenőrzött építő minőségű anyag, DE magasabb költségvetés esetén lehet KVH anyagot is (toldott, szárított) használni. A fontos eleme az anyag méretpontossága, fűrészáru esetén ezzel lehet gond, nekünk a beszállítónk tökéletesen pontos vágást biztosít. 2., Jellemzően nagy tekeredés nem várható, több irányba rögzített elemekről van szó, és megpróbáljuk óvni (takarva tárolni, szárazon - persze néha a vázat elveri az eső) az anyagot, illetve a falváz "felállított" állapotban tető alatt azért pár hónapot izeg mozog mire megkapja a borításokat kívül és belül. 3. Véleményem szerint tartós is lehet egy fából készült épület, a kivitelezés a kulcsa, téglaház is lehet gyatra ha rosszul van építve és faházból is áll olyan amely több száz éves. 4. Igen, kell hozzá kamarai tagság, kivitelezői jogosultság, ácsmunkákra, és természetesen az összes dokumentáció amely igazolja az épület egyébirányú megfelelését a követelményeknek. (Statika, energatika, tűzvédelem stb...) Üdv, ÁB
@viktormarton8459
@viktormarton8459 3 жыл бұрын
Sziasztok! Nagyon tetszik ez a sorozat!!! Annyi lenne a kérdésem, hogy a vázkiosztás (alap esetben - nyílászáróknál leszámítva) akkor 62,5 cm. MInden palló között?
@acsbudapest
@acsbudapest 3 жыл бұрын
Szia! Nagyon köszönjük! A terv alapján lehet 62,5 cm vagy akár 41,6 cm. Mindkettő a 125 cm széles OSB tábla osztója, 62,5 cm a tábla fele a 41,66 cm pedig a tábla harmad része. Üdv, ÁB
4 жыл бұрын
Ismét zseniális videó. Az eddigi videók alapján 1 szerkezeti elemet nem értek. 23:30 -nál annak a függőleges padlónak a sarokban nem belülre kellett volna kerülni a belső burkolat rögzítéséhez?
@acsbudapest
@acsbudapest 4 жыл бұрын
Mihály Földi de bekerült, a következő videón már látható a fal felállítása miatt ki lett szedve. Természetesen kell, a további videókban már látható! Ügyes, pontos észrevétel! :-) Figyelsz! Nagyon jó, helyes! Üdv ÁB
@csabeszt
@csabeszt 3 жыл бұрын
Üdv! Érdekelne a tőcsavarok mérete és hogy milyen mélyen van befúrva! Köszönöm a választ!
@attilakiss4570
@attilakiss4570 2 жыл бұрын
Sziasztok!Arra vonatkozóan van szabàly ,hogy milyen àtmérőjű tőcsavarokat kell hasznàlni?
@laci6283
@laci6283 4 жыл бұрын
Klassz! Ha az enyém lenne, én elgondolkoznék azon, hogy az ablakok, ajtók feletti áthidalásokat ne inkább 2db Doka H20P gerendából csináljam (2db 80x200mm) - láttam a videón pár darabot a háttérben, (vagy inkább Peri GT fatartókkal). A fatartók közötti résbe pedig hőszigetelést raknék. Az úgy jóval drágább ugyan, de kevésbé lenne hőhidas. Az áthidalók felett álló függőleges merevítéseteket pedig alulról csavaroznám hozzá átmenő csavarokkal az áthidalókhoz (pl. Fischer Power-full csavarokkal) illetve felülről a fektetett pallón keresztül. Macerásabb, de szerintem az úgy merevebb lenne. Kérdés, hogy ezek így oldalról beszegezve mennyire dolgoznak együtt az áthidalókkal. (?)
@acsbudapest
@acsbudapest 4 жыл бұрын
Laci Sz szia! Köszönöm a pozitív kommentet és a figyelmet! Az árhidalasok valóban megvalósul háttal volna más módon is a zsaluzashoz hasonló gerenda valóban jó lenne, az szabvány is lehetne - a zsalu elem az nem - de pl a steico ( Magyarországon elérhető és bevizsgált termék ) “I joist” Gerendái rendelkeznek ezirányú bizonylattal. Az jó lehetett volna - igazad van, esetünkben nem akkora a probléma mert az épület még kap külső szigetelést is pluszba, nyilván a szigetelt áthidaló MÉG jobb lett volna. Az elemek rögzítése szigorúan egy szogekesi rendszer szerint valósult meg (távok és darab számok miatt fontos - Nailing schedule ) - nem szerettem volna felülírni az EREDETI rendszer által előírt mennyiséget - amely egyébként szerintem tökéletes - így én nem Változtattam meg mint kivitelező. A követelmény 2018-as építési kódexben van lefektetve (2018 International Residential Code for One- and Two-Family Dwellings (International Code Council Series) 900+ oldal. Viszont - egy egy jó csavar extraban “ártani biztosan nem árt “ - rosszabb nem lesz tőle ! ;-) köszönöm a kommentet, jó felvetés volt, üdv neked és jó munkát! ÁB
@markzalavari1780
@markzalavari1780 4 жыл бұрын
Fura, de a szegrögzítés jobb, ugyanis rugalmasabb, a mozgásokat jobban követi. Persze a fa is az, tehát nyilván nem történhetne meg a csavar merevségéből adódó elpattanása.
@acsbudapest
@acsbudapest 4 жыл бұрын
Márk Zalavári szia! Egyetértek ! Én is így látom! Köszönöm a kommentet! Üdv ÁB
@milanbiri9200
@milanbiri9200 4 жыл бұрын
Egy gyors kérdés: Ha vegyidűbelt használtok a tőcsavarokhoz akkor miért nem fal állítás után fúrjátok be őket? Látszott, hogy szivatós volt így ráigazítani a falelemeket kettőtöknek. A videó pedig hatalmas volt, mint mindig! Precíz, átgondolt, sallangmentes. Igaz, hogy kapom az értesítést az új videóitokról, de nincs nap, hogy ne nézzek rá, hátha van új...! Várom a folytatást a választ pedig előre is köszönöm!
4 жыл бұрын
Mert akkor még 2-3 csavar mozoghat 5 percig. Ki van fúrva minden, felállnak a falak és akkor kéne 2 emberrel tologatni a falat, hogy minden lyuk jó helyen legyen és tartani 1-nek amgí a másik ragaszt. Szívás lenne. Azt nagy brigádnál lehet. Felállítják a teljes falat hosszában, 2-4 ember tartja 2-4 meg nyomja a mentes szárakat akár 2 oldalról.
@milanbiri9200
@milanbiri9200 4 жыл бұрын
@ ott a pont, bár én ezt úgyértettem, hogy fal felállít, kitámaszt és azután a helyszinen átfúrva ragasztva mehetnek a tőcsavarok. Ekkor már nem mozgatnám a falakat. (halkan jegyzem meg, hogy abba nem gondoltam bele, hogy az alap pallón keresztül is be tudnám-e juttatni a vegyidűbelt a lyukba tökéletesen) Egy amcsi videóban láttam ezt a módszert, bár ott valami fém dűbelt használtak vegyivel kombinálva. Azért köszönöm a választ és igazat adok. Üdv!
@markzalavari1780
@markzalavari1780 4 жыл бұрын
@@milanbiri9200 Pedig épp most láttam egy német tetőszerkezet állító videóban, hogy még a szarufák is ott voltak a tetőn a talpszelemeneken természetesen és csak ekkor vegyidübelezték le a szelemeneket. A csőrt meghosszabbították egy műanyag csővel, úgy nyomták a furatba a műgyantát. Persze azért, mert német, nem biztzos, hogy követendő.
@milanbiri9200
@milanbiri9200 4 жыл бұрын
@@markzalavari1780 azért az egy kicsit veszélyesnek tűnik. Mármint az, hogy rögzítettlen talpszelemeken "pihentek" a szarufák. Gondolom nem a helyszinen összeszerelt tetőről van szó, hanem előregyártott, daruzott tetőszerkezetről. Mert azért az nagyon más eset. Miután megnéztem a fenti videót újra, rá kellett ébrednem, hogy jelen esetben hülyeséget kérdeztem. A vízszintes merevítések miatt nem lett volna elég hely, hogy a mesterek utólag fúrjanak egy függőleges lyukat. Azonban mivel a tőcsavarok helyét az alap pallón keresztül fúrták ki, így elég precíz lyukakat kaptak ahhoz, hogy ne legyen túl nagy küzdés a falállítás. Na persze nem szívesen mozdítottam volna azt a falat egy milivel sem arrébb miközben még tartani is kell.
@TamasPetro
@TamasPetro 4 жыл бұрын
Szuper videó - megint :) A tőcsavaroknál nagyobb lyukat fúrtok a ragasztó miatt, vagy pont passzol és csak pici ragasztó marad benne?
@acsbudapest
@acsbudapest 4 жыл бұрын
Tamás Petró szia! Köszönöm szépen ! A lyuk nagyobb 20-as szárral lett fúrva a lyuk a 14-es menetesszárhoz! Így maradt elegendő “űr” a vegyi dübel munkájához, az anyagok kapcsolódásához. Üdv és köszönöm ismét a figyelmet! ÁB
@TamasPetro
@TamasPetro 4 жыл бұрын
@@acsbudapest köszi! :)
@gumigyuri89
@gumigyuri89 2 жыл бұрын
A menetes szár hosszúságra van szabályotok? És az arányokra?
@ToM-jm6ti
@ToM-jm6ti 4 жыл бұрын
Szép munka! Jó a videó, részletes és érthető a mondanivaló. Csak így tovább! A téma után érdeklődőknek, egy jó könyvet ajánlanék. Amerikai családi ház építése faszerkezettel www.scribd.com/doc/40635770/Amerikai-csaladi-haz-epitese-faszerkezettel www.libri.hu/konyv/l_o_anderson.amerikai-csaladi-haz-epitese-faszerkezettel.html Megnéznék egy olyan videót, ami az építési területen mutatja be a használt eszközöket. - Derékszög Típusa, gyakran használt funkciók - Szegtáska Típusa, gyártója, tartalma a munka ideje alatt, súlya, felvétele-viselése - Szegbelövő Típusa(i), szegek, felhasználása - Körfűrész - Kalapács(ok ) Üdv.
@acsbudapest
@acsbudapest 4 жыл бұрын
ToM 1 köszönöm szépen a könyv bemutatását és a linket, számomra újdonság nagyon örülök, hogy kapható ilyen könyv, köszönöm a közösség nevében is! Az eszközök bemutatása folyamatban van van pár videó amely már bemutatta a szerszámok egy részét ( derékszög, szögbelövő, kalapácsok, fűrészek) de néhány fontos eszköz átvizsgálása még hatra van, a “házépítő” sorozat után mindenképp eleget teszek ezeknek is! Köszönöm szépen és üdv ÁB
@ToM-jm6ti
@ToM-jm6ti 4 жыл бұрын
@@acsbudapestSajnos, ha jól tudom a könyv már nem kapható, még antikváriumokban sem. :( Talán majd felbukkan, egykét példány vagy le lehet tölteni. :) Láttam az összes videódat, így a szerszámokat is, de megnéznék egy olyan videót is, ami az ÉPÍTÉSI TERÜLETEN MUTATJA be a használt eszközöket. Üdv.
@ispap928
@ispap928 4 жыл бұрын
Szia! Nagyon jók a videók, sokat tanulok belőlük. Azt szeretném kérdezni, a 10 és, illetve 15 ös falvastagságokhoz milyen méretű szögeket használsz ?
@acsbudapest
@acsbudapest 4 жыл бұрын
Szia! Az "általános" pontokon 90 mm hosszúság, a sarkok és a nagyobb kötések pedig 130-as gépi szeg fogja össze. Illetve lesznek pontok ahol majd bevonjuk a "nagy szerkezetépítő csavarokat is", de az majd látható lesz a videóban is. (8 x280-as) Üdv, ÁB
@marcusfix5507
@marcusfix5507 3 жыл бұрын
Hello! Lenne két kérdésem, a bitumenes lemezt nem szoktátok rámelegíteni? A tőcsavarok sima menetes szárból vágjátok? Előre is köszi
@acsbudapest
@acsbudapest 3 жыл бұрын
Szia! Itt a bitumenes lemez csupán egy extra, mert a beton már vízzárt volt (volt benne vízszigetelés) amire érkeztünk. Ezeket a csíkokat csak extra védelemként tettük le. Üdv, ÁB
@acsbudapest
@acsbudapest 3 жыл бұрын
Bocsánat, a menetes szár kérdés kimaradt: Igen, menetes szár az utólag beragasztott "tőcsavar". Üdv, ÁB
@marcusfix5507
@marcusfix5507 3 жыл бұрын
@@acsbudapest Köszönöm a gyors választ! Szép munka mint mindig...bár szerintem nektek nem újdonság a sok dicsérő szó! Tanácsot kérni lehet tőled? Itt kicsit hosszú lenne leírni...
@acsbudapest
@acsbudapest 3 жыл бұрын
Marcus Fix persze! Keress bizalommal a www.acsbudapest.hu oldalon listázott elérhetőségek bármelyikén! Üdv AB
@tamasmakara5239
@tamasmakara5239 2 жыл бұрын
A 60cm kiosztás jó főfalnal és 7.5x15 gerendabol?
@tmedia6790
@tmedia6790 4 жыл бұрын
Jók a videók, imádom, a legjobb építőiparral kapcsolatos tartalmat ti gyártjátok. Egyet nem értek, miért bonyolítjátok túl a bitumenes lemez vágását? Kimérés, kicsapózsinór, vágás. Nincs egy 20-as palló a közelben, ami mellett végig lehetne vágni egy mozdulattal?
@acsbudapest
@acsbudapest 4 жыл бұрын
Szia! Nagyon szépen köszönöm a pozitív gondolatokat és a megtekintést. Valóban! Igazad van a palló is jól működik! Valahogy nekem a csapózsinór egyszerűbb és rutinosabb folyamat volt, de abszolút jó az általad javasolt vezetett vágás is! Köszönöm és üdv, ÁB
@DeeeeJayKO
@DeeeeJayKO 2 жыл бұрын
Jó ötlet, vagy két 10-es deszka is jó lehet... bár ez kb 3-4 méteres hosszig működhet jól, az felett már nehézkes lehet a palló pontos beállítása, főleg, ha egyedül kell csinálni a folyamatot ;)
@zoltanmag4013
@zoltanmag4013 4 жыл бұрын
Hiánypótló ez a videó az összes többivel együtt! Sajnálom, hogy nem 2 hónappal ezelőtt láttam... Köszönjük!! Szeretnék kérdezni, adott egy ilyen kerti ház, belülről kifelé haladva: 15cm kőzetgyapot a tartó oszlopok közöztt, 18mm OSB lap, és azon 5cm kőzetgyapot szigetelés. Úgy volt, hogy nemes vakolta jön rá, most lehet mégis fával burkolnánk be. Rá lehet tenni a külső fa burkolatot a kőzetgyapotra, vagy kell alá párazáró fólía és légrés? Előre is köszönöm .
@acsbudapest
@acsbudapest 4 жыл бұрын
BuSziR Újra használható szintező rendszer szia! Köszönöm a kommentet és a pozitív üzenetet! A külső burkolatra én tennék páraÁTERESZTŐ Fóliát ( kiemelem még egyszer nem páraZárót hanem páraÁTERESZTŐT) amiatt, hogyha a fa külső borítás valahogy párat vagy nedvességet kapna akkor is ki tudjon száradni. A retegrend stimmel a külső osb síkra kell egy párnafa rendszer amibe bemegy a kőzetgyapot azt Keléné lefóliázni aztán arra mehet a külső fa burkolat! Üdv és kérdés esetén keress bizalommal! ÁB
@zoltanmag4013
@zoltanmag4013 4 жыл бұрын
@@acsbudapest Köszönöm a választ, sajnos a kőzetgyapot már fenn van, szóval max arra lehetne tenni , nem bontanám meg... ha ez így megfelelő.... igaz így marad 3cm légrés... és erre a vézra tenném a áteresztő fóliát.
@lszucs76
@lszucs76 4 жыл бұрын
Acs Budapest ezt nem értem: 23:22 - az ott egy 5x5-ös léc a sarokban? Mögötte pedig egy 20 cm széles palló? - Erről semmit nem beszéltél - legalábbis nem emlékszem. - Kicsit kifejtenéd? (vagy csak akut anyaghiány volt?)
@acsbudapest
@acsbudapest 4 жыл бұрын
Szia! A függőleges vázban nincsen 5x5 és 5x20-as elem sem. Valami forgatás eredményeként látható a kettő palló állapota olyannak szerintem, bár én nem láttam semmit, megnéztem a videót! Köszönöm és üdv, ÁB
@tiborkiss9186
@tiborkiss9186 4 жыл бұрын
NAgyon jol, logikusan magyarazod el! Ezert is tunik tok egyszerunek a falepites.:))
@acsbudapest
@acsbudapest 4 жыл бұрын
Tibor Kiss nagyon szépen köszönöm! Igazán köszönöm! Üdv ÁB
@tiborkiss9186
@tiborkiss9186 4 жыл бұрын
@@acsbudapest nincs mit! igazabol egy tetoter beepitesen gondolkozom - belso gipszkarton fal vazat mar epitettem a fem elemekbol - mostviszont kedvem lett fa vazbol epiteni 9persze nem 15-os anyagbol).:)
@acsbudapest
@acsbudapest 4 жыл бұрын
Tibor Kiss :-D ha kérdés van keress bizalommal, ha tudok segítek! :-) Köszönöm és üdv ÁB
@tiborkiss9186
@tiborkiss9186 4 жыл бұрын
@@acsbudapest koszi. Udv. Tibor
@szaszbulcsu
@szaszbulcsu 4 жыл бұрын
Szia! Gratulálok a hiánypótló, profi munkátokhoz és a lelkiismeretes és alapos tudás megosztáshoz! :) Két kérdésem lenne: 1. elég csak az alsó pallót védőszerbe áztatni, vagy érdemes az összes fa elemet, pallót a zöld védőszerrel bevonni? 2. a 45" merevítők helyét hogyan vágtátok ki a pallókból (ahová ráfekszik keresztben, hogy egy síkban legyen)? Köszönöm előre is a válaszod!
@acsbudapest
@acsbudapest 4 жыл бұрын
Szia! Köszönöm a kedves gondolatokat és a megtekintést! 1., Véleményem szerint elég az alsó pallót áztatottból méretezni, én CSAK az alsó pallót javasolom védőszerrel / vegyszerrel kezelni. minél kevesebb a védőszer szerintem annál jobb a lakóknak. 2., A körfűrészt vágási mélységét deszka-vastagságra állítjuk (2,5 cm) és vékony egymás mellé pozicionált vágással "kiszeleteljük" a deszka jobb oldalát és a bal oldalát jelölő vonalak között a fát. Azt hiszem a nyári kisház sorozatban volt erről pár kocka. Itt a link: kzfaq.info/get/bejne/od1gnaqCzZfUZ6M.html 15:31-nél van a művelet. Remélem tudtam segíteni, üdv és jó munkát! ÁB
@szaszbulcsu
@szaszbulcsu 4 жыл бұрын
@@acsbudapest Szia! Köszönöm szépen a válaszod! Jó munkát! :)
@zoltantorok7837
@zoltantorok7837 4 жыл бұрын
Szia. ÁB ! Jó nézzni ahogy dolgoztok és mindezt profi módon teszitek. Pár kérdésem lenne a faanyagról. Megfelelő a tüzépeken kapható Építési fürészáru vagy asztalos minőségü kell ami jóval rágább ? A tüzépeken kapható ha túl vizes eltud vetemedni , vagy az OSB összefogja ? Mit ajánlott használni ?
@acsbudapest
@acsbudapest 4 жыл бұрын
szia! köszönöm a hozzászólást! Amennyiben a fatelep megbízható és méretpontos anyagot tud adni, akkor jó a fűrészáru is. De ha belefér a költségvetésbe akkor nyugodtan lehet a C24-es anyagot keresni a (pl Larex fatelep) vagy akár a KVH anyag is szóba jöhet. Köszönöm és üdv, ÁB
@attilaszinek3975
@attilaszinek3975 4 жыл бұрын
@@acsbudapest Szia! A fal szerkezetèt kell kezelni valami favèdőszerrel ? Köszönöm előre is válaszod! Kellemes Ünnepeket! Üdv.Attila
@acsbudapest
@acsbudapest 4 жыл бұрын
Attila Szinek szia! Én a szerkezet vegyszeres kezelésétől mindig tartok, bar sok ember kezelteti. A benne található “vegyszerek” miatt a lehető legkevesebb helyen - csak a legszükségesebb pontokon - használom. Én abszolút nem használok kezeet anyagot a házhoz, csak a tetőhöz, az ott kötelező tudomásom szerint, de az alsó pallót leszámítva nem használok mártott fát. Nyilván más kivitelező más véleményen van, ahogy mondtam ez a saját “belső “ üzletpolitikám! :-) Remelem tudtam segíteni, Boldog Katacsonyt Neked is! Köszönöm és üdv ÁB
@rolandfed
@rolandfed 3 жыл бұрын
Szia! Mi ilyen esetekben csavarozni szoktunk. Mi a véleményed erről? Melyik ad jobb kötést szerinted? Köszi!
@acsbudapest
@acsbudapest 3 жыл бұрын
Szia! Vannak nagyon jó csavarok is amelyek jó hatásfokkal teljesítenek, a hagyományos csavarokkal szembeállítva én szögeket részesítem előnyben. Üdv, De mint mondtam, számtalan jó megoldás létezik! :-) Üdv, ÁB
@YoGgieka
@YoGgieka 4 жыл бұрын
23:33 nem sikerült eltalálni? :P jó a videó! alig várom a folytatást!
@acsbudapest
@acsbudapest 4 жыл бұрын
YoGgieka most látom! :-) a lyukak. Nem, a lyukat sikerült eltalálni, a fát ki tudtuk fúrniY Viszont a beton nagyon nagyon magas szinten volt vasalva, a kengyelek gyakorlatilag behálózták az egész fal alatti szakaszt. A mellette talaható csatlakozó fal miatt volt vastagon merőleges kiállás. Aztán meglett a lyuk a pajzson! ;-) Köszönöm, ügyes észrevétel én is átsiklottam rajta! Üdv ÁB
@wielgoszzsolt6496
@wielgoszzsolt6496 4 жыл бұрын
Szia! Hány méteres pallókkal dolgoztatok ennél a háznál?
@acsbudapest
@acsbudapest 4 жыл бұрын
Wielgosz Zsolt szia! 6 méteres volt az eredeti méret de a ház falának a magassága 290 cm. Üdv AB
@vincekovacs7877
@vincekovacs7877 4 жыл бұрын
Kedves ÁcsMesterek, Egy kis szerszámos kamrát építenék, és egy kérdésem volna, ha megengeditek: a betonra helyezett bitumenes lemez elegendő védelmet nyújt a ráhelyezett fa szerkezetnek? A lemezzel érintkező fa felület nem korhad? A viseóban látható, hogy egy kis perem marad a szerkezet, és a beton széle között. Így az alulól szivárgó víz ellen véd gondolom, de az oldalról csapódó eső, ami talán a peremnél megmarad nem probléma? Ha ez gond, van valami ötlet, hogyan küszöbölhető ki? Köszönöm!
@acsbudapest
@acsbudapest 4 жыл бұрын
Szia! Köszönöm a kérdéseket, Az első kérdésre válaszolva, nem, a bitumenes lemez nem elég a falak alá. Ezen a házon a "legfelső" betonréteg alatt (amely fogadta a falakt) a kőműves vállakozó egy egybefüggő bitumenes lemezréteget melegített le, amely értelmében mi vízzárt felületre érkezünk. A falak alatt található lemez csak egy "szorgalmi" extra. A második kapcsán: nem, a lemez nem árt a fának.A beton és a rétegelt lemez közé lett betéve, függőleges vonalban, a fal és az alap csatlakozását védő túllógást végi amely rétegelt lemezzel lett zárva. De, mivel a rétegelt lemez belső felülete és az alaptest külső síkja találkozik így muszáj volt zárttá tenni a kettő anyagot. A víz lentről nem jut be, hiszen felfelé nem esik, a lábazat magas, ha pedig bármely visszacseppenés lenne a vízorr hiány amiatt a függőleges felület kivezeti azt. (Bár feltételezésem szerint nem lesz vagy mard ott bent víz) Köszönöm a kérdéseket, üdv, ÁB
@sandorszabo2381
@sandorszabo2381 4 жыл бұрын
Jó hangulatú a filmed, gratulálok hozzá! Szeretném megkérdezni, hogy nem gond vízszigetelés szempontjából, hogy a bitumenes lemezt a tőcsavarok miatt átfúrtátok? Köszönöm!
@acsbudapest
@acsbudapest 4 жыл бұрын
Sandor Szabo szia! Nagyon szépen köszönöm a támogató gondolatot! A vizszigetelés elviekben összefüggő, a videóban látható beton réteg alatt ( a betonozás előtt ) melegített le egy egybefüggő vízzáró lemezt a Kőmíves vállakozó, majd arra érkeztette azt a betonréteget amelyre mi építettünk. Az általunk leteritett lemez már csak “extra” éppen emiatt nem is lett a toldásoknál összemelegítve. Véleményem szerint a lyukak nem okozhatnak óriási problémát. Köszönöm a megtekintést és a kérdést. Üdv ÁB
@sandorszabo2381
@sandorszabo2381 4 жыл бұрын
Korrekt, köszi!
@acsbudapest
@acsbudapest 4 жыл бұрын
Sandor Szabo én köszönöm! Udv ÁB
@petijancso4525
@petijancso4525 2 жыл бұрын
Nagyon jó videó. Az ablakok hogy kerülnek méretezésre. Gondolok arra hogy a vázban az ablak mérete pont annyi mint maga az ablak?
@betegh
@betegh 4 жыл бұрын
Helló, jó a csatornád sokat segitesz. Egy 8mx6m os könnyüszerkezeteset fogok nemsokára elkezdeni épiteni, (hála neked is :) ) és azt szeretném kérdezni, hogy melyek azok a sarkallatos pontok ahol mindenképp a szeget javaslod? sajnos nincs szegbelővőm és az időm kevés kénytelen vagyok csavarozni.
@acsbudapest
@acsbudapest 4 жыл бұрын
Szia! Köszönöm a kommentet, gyakorlatilag használhatsz csavarokat is, amit meg kell, hogy vizsgálj előtte mindenképpen az az, hogy ne hagyományos "rideg" csavarokat használj ami könnyen törik. Érdemes jó márkát venni, 100-as vagy minimum 90-es hossz javasolt szerintem. Üdv, ÁB
@betegh
@betegh 4 жыл бұрын
Ács Budapest köszönöm szépen :) már várom a tető ácsolos részt remélem hamarost jön a videó :)
@acsbudapest
@acsbudapest 4 жыл бұрын
halasz viktor szia! Köszönöm, érkezik az a rész is előtte meg jön egy belső fal, aztán a födém majd a gerendázat ( látszó födém ) külső borítás és a tető, azt egy napja fejeztük be, szóval alakul a hazikó! Köszönöm és üdv ÁB
4 жыл бұрын
Szia! Imádom a videóidat, szinte már gyerekjátéknak tűnik az egész :D Egy kérdésem lenne: meg lehet-e oldani 5 méteres garázskapu beépítést, azaz fával lehetséges-e ekkora távolság áthidalása, vagy szükséges valamilyen vasalást készíteni, pl. egy laposvasat csavarozni az egyik oldalra? Lemeztetőt tervezek így nem lesz nagy terhelése a falaknak, de azért egy 6x7 méteres garázs tetőszerkezetének van súlya...
@acsbudapest
@acsbudapest 4 жыл бұрын
Nándor Biacsi szia! Fogós kérdés, én ekkora távra már inkább ragasztott gerendát tennék ( BSH VAGY KVH ) de “régen” amikor csak fűrészáru volt még a “régi USA kód” a következő méreteket határozta meg. 8 lab ( 243 cm) 19,5 cm magas 10 lab (304 cm) 24,1 cm magas 10 lab és 16 lab között (304 cm-487 cm) pedig 29,2 cm magas Áthidalót kér. 30 cm MAGASSAG alá ne menj szerintem ha marad a fűrészáru. Nem kicsi, nem kicsi, :-)))). Jó lesz emelni! Köszönöm a kommentet és a pozitív szavakat! Köszi és jó munkát nektek! Üdv ÁB
@peterszigetvari5762
@peterszigetvari5762 4 жыл бұрын
Én annak idején úgy tanultam hogy fàt ne építsük össze soha fémmel mert màs a dilettàciós tàgulàsa és a rugalmassàga. Csinàltam illetve javítottam pàr hàzat ahol ez késöbb gondot is okozott. Persze csak javaslom.
@acsbudapest
@acsbudapest 4 жыл бұрын
Peter Szigetvari igen! Bar manapság ha klasszikusan nem is a fa és vas találkozik ( gerenda szinten ) a tartók ( joist és rafter ha hangers) már mindenhol jelen van. Ha nem is jelentősen itthon de odaát tuti! :-) De ez ugye rögzítés technika, amúgy pedig valóban fém gerendát fával keverni nem érdemes, most már rengeteg ( engineered wood) ragasztott tartók I gerendák érhetők el amelyek nagyon nagy terheket is bírnak! Köszönöm a hozzászólást, és a megtisztelő figyelmet! Üdv ÁB
4 жыл бұрын
@@acsbudapest Köszönöm a választ, nekem tökéletesen megfelel a BSH vagy KVH gerenda is. Ebben az eseteben az áthidaló elkészítése ugyan zajlik mint azok amiket eddig bemutattál csak itt 5 méteres szélességben?
@acsbudapest
@acsbudapest 4 жыл бұрын
Nándor Biacsi igen. Mindennek ellenére érmes lenne kiszámoltatni egy statikussal milyen méret az optimális. Köszi és üdv ÁB
@papuska47
@papuska47 4 жыл бұрын
Nagyon jó a videó de leginkább arra lennék kíváncsi ( sokad magammal) hogy mennyibe kerül ott a tópaton ez a kis vityilló ????
@acsbudapest
@acsbudapest 4 жыл бұрын
Üdv! Köszönöm a megtekintést, számtalan opció létezik, az a ház több olyan tételt is fogadott amely általában nem része egy kalkulációnak. Ha kapok egy emailt az info@acsbudapest.hu email címre átküldöm a részletes tájékoztatót szívesen! Üdv és köszönöm! ÁB
@trrtere
@trrtere 4 жыл бұрын
Hello ! Mi volt az a nagy puska ? Azt most láttam először feltűnni a munkálatokban . Eléggé impresszív hatást keltett :D . Ez mit tud ?
@acsbudapest
@acsbudapest 4 жыл бұрын
Nafene74 szia! Everwin 130 a márka és a típus 130-as szeget ver be, körtáras, jó jó a puska csak a mi kis kompresszorunk nem Bírja szusszal. :-) Várni kell esetenként amíg a tartály feltöltődik levegővel mert ekkora szeghez kell a levegő gazdagon! :-D Köszi és üdv ÁB
@tiborkis6615
@tiborkis6615 4 жыл бұрын
Szia !Milyen mélyen és távban helyeztétek el a tő csavarokat ?
@acsbudapest
@acsbudapest 4 жыл бұрын
Szia! 80-90 cm a kiosztás, a saroktól pedig 30 cm. Köszönöm és üdv, ÁB
@tiborkis6615
@tiborkis6615 4 жыл бұрын
@@acsbudapest Köszönöm a választ , de a mélységről nem írtál !!
@tiborkis6615
@tiborkis6615 4 жыл бұрын
Üdv Tibor
@HegedusZsolt
@HegedusZsolt Жыл бұрын
Milyen melyre ragasztjatok be a tocsavarokat kb?
@acsbudapest
@acsbudapest Жыл бұрын
Szia! 15-20 cm
@sandornagy8697
@sandornagy8697 4 жыл бұрын
Sziasztok!Pár kèrdès.Nem lenne egyszerűbb alapcsavaral utólag rögzíteni a falat? Akkor nem kène ráemelni a falat a csavarokat.A sarkon nem látom az 'L' csatlakozás kialakítását.Most máshogy lesz?A belső-külső fal csatlakozásnál hogy lesz kiszigetelve?OSB elött berakjátok?A fal alatti szigetelès ha csak 5 cm-ert lóg ki akkor hogyan lesz 10 cm átfedèssel összehegesztve anèlkül hogy megègne a fal?
@acsbudapest
@acsbudapest 4 жыл бұрын
Sándor Nagy szia! Hú, sok kérdés jött megpróbálom osszeszedni! A sarok kapcsolat a megszokott, a következő részben áttekinthető lesz a csatlakozasok megalkotásánál. Igen, a külső U alakú csatorna kívülről kap majd szigetelést a teljes borítás előtt, és a beton alapvetően vizzsigetelt felület ( ez már a legutolsó - felső réteg) alatta talaható vizszigetelés a betonban. Tudomásom Szerint nem lesz összeforrasztva bár nem tudom mi a tulajdonos terve. A kivitelezési rendszerünk minden esetben ez az eljárás, kicsit szélesebb vizszigetelés mint a fal maga, vagy bitumenes lemez vagy a fólia. Köszönöm a sok érdekes kérdést, mind nagyon jó téma volt, köszönöm és üdv ÁB
@sandornagy8697
@sandornagy8697 4 жыл бұрын
Köszönöm válaszod.Igy már èrtem akkor ez már nem a szerelő beton amire a víz vagy talajpára elleni szigetelès kerül.Egy másik videódhoz.Jobb lenne lècezni a karton alá mert akkor rögtön kialakul egy 3 cm-es hely ahol a villanyszerelő ès gèpèsz kènyelmesebben el tudja vezetni a kábeleket ès csöveket dobozokat.Nektek meg nem kell a szigetelès berakásánál ezeket kivágni a szigetelèsböl ès nem vágják szèt annyi helyen a párazáró fóliát.Mèg egy kèrdès.Neked mi a vèlemènyed arról hogy állítólag csak bizonyos engedèlyek birtokában lehet ilyen házakat èpiteni.Gondolok itt a KÖHE álltak mondott dolgokra.
@sz.istvan7134
@sz.istvan7134 4 жыл бұрын
Sziasztok. Jók nagyon a videók! 👍 Azt nem látom, hogy az alapcsavar miért lett elvetve? Én többszörr használtam több méretben is és brutál erős szerintem. Ide, egy ilyen nem lett volna jó? www.fischerwebshop.hu/fwa_12x150_alapcsavar_3449 De van kissebb, nagyobb is.
@acsbudapest
@acsbudapest 4 жыл бұрын
Szia! Igen elvileg jó lenne az is, ha van illetve ha kapható 20 centis hosszúságban. Annyi azért kellene, mert 5 cm a palló szorítási lehetőség, meg a betonba is jusson. A J alakú tőcsavar betonozva lenne az igazi, de itt nem volt lehetőség kimenni. A jövőben rászánunk egy napot és amikor kerül beöntésre a beton, akkor kimegyünk és pozicionáljuk mi a csavarokat. Ez sem rossz (az utólagos) hiszen itt nincsen tornádó mint az USaAa-n szóval ez irányú terhelés ez kevesebb itthon talán. :-) Üdv, ÁB
@zb1065
@zb1065 4 жыл бұрын
@@acsbudapest Nincs tornádó... még. :-) A klinaváltozás azonban hozhat meglepetéseket...
@KManHU
@KManHU 4 жыл бұрын
Laikusként kérdezem, hogy egy ugyanekkora alapterületű ház ha téglából épülne, összehasonlítás képpen hogyan alakulnának a költségek és az építési idő? illetve mennyiben hidegebb télen egy ilyen faszerkezetes ház és milyen a belső hangszigetelése a szobák között a téglához képest? Tudom összetett dolog, de általánosságban érdekel, hogy gyorsabb, jobb, olcsóbb-e egy ilyen szerkezetet választani téglafal helyett. Köszönöm!
@acsbudapest
@acsbudapest 4 жыл бұрын
Miklós Kecskés köszönöm a kérdést! A dolog nagyon összetett, én alapvetően fa-párti vagyok ( ez gondolom kiderült :-D) de tudni kell azt, hogy egy jól megépített favázas ház nem sokkal Olcsóbb mint a “hagyományos” építkezési formák. Ezt is lehet jól és rosszul végezni, a jó rendszerek kivitelezése nem olcsóbb, vagy ha az akkor sem jelentősen olcsóbb, de rengeteg előnye van. Építes szempontjából jobb szerintem . Hiszen egy “brigád “ van jelen az építés jelentős részében gyakorlatilag a tejs fal, szerkezet, födém és tető építésben beleértve a szigetelési folyamatot is. Írtak egy cikket erről ( független - nincs befolyásunk a tartalommal kapcsolatban ) érdemes elolvasni: profitline.hu/Robbanasszeruen-no-a-keszhazak-epitesenek-uteme-397737 Üdv ÁB
@milanbiri9200
@milanbiri9200 4 жыл бұрын
Laikus válasz jön, de néhány dolog viszonylag józan paraszti ésszel belátható. Költségek tekintetében valószínűleg egy könnyű szerkezetes ház lesz a nyerő hiszen, ha már az alapozásra gondolsz már látható, hogy a fal vastagság miatt jelentős alapozási különbségek jönnek ki. Ami viszont sokkal nagyobb előny, az a kivitelezés ideje. Téglaházak esetén ökölszabály bizonyos kötési/száradási idők betartása. Ilyen gond a könnyűszerkezetes házaknál egyszerűen nincs,vagy sokkal kisebb. Ez pedig jelentős költségeket spóról meg neked. Gondolj arra, hogy idővel minden drágul és ha nincs egy raktárad, ahol az alapanyagokat előre betárolhatod akkor kénytelen leszel az idővel drágább anyagokat megvenni. És ha nem vagy abban a szerencsés helyzetben, hogy eleve saját ingatlanból költözöl egy újba, akkor ugye kénytelen vagy a kivitelezés plusz idejére is albérletet fizetni. (ezen a költségen hajlamosak vagyunk átsiklani, pedig ha csak fél évnyi plusz időt számolunk, már akkor is hatalmas különbségek lesznek) A másik kérdésedre (téli hideg, szigetelés), pedig szubjektív válaszok léteznek. Sztem még a magasan képzett szakértők sem értenek egyet ebben a témában. Egy biztos, hogy a kivitelezés minősége, ami alapvetően tesz élhetővé, vagy rémálommá bármilyen ingatlant. A zaj szigetelésről pedig az a tapasztalatom, hogy sokkal jobb, mint a hagyományos épületeknél. (persze, ha üresen hagyod a válaszfalak közeit, ne számíts csodára...) Remélem segíthettem. Üdv!
@acsbudapest
@acsbudapest 4 жыл бұрын
@@milanbiri9200 Szia! köszönöm az összeszedett és kielégítő választ a közösség nevében is! Köszönöm, sok jó dolgot szedtél össze egy csokorba! Üdv neked, ÁB
@milanbiri9200
@milanbiri9200 4 жыл бұрын
@@acsbudapest szia! Én pedig a "közösség" nevében köszönöm ezeket a hiánypótló videókat. Sokaknak adsz segítséget akár szakmai, akár építtetői szempontból. Üdv!
@attilatoth667
@attilatoth667 4 жыл бұрын
Bocs,ha okoskodnék. Nem vagyok szakmabeli,de 30 éve követem az "eseményeket". :) A lényeges különbség a nevében rejlik. Könnyűszerkezetes.! Alapvetően egy ház hő tartását a tömeg határozza meg és ez után a szigetelés. Ha megnézel egy vályog házat annak hatványosan nagyobb a hő tartása mint egy könnyűszerkezetesnek. Pont ezért nagyon fontos a gondos lég és víz szigetelés.! Az sem baj, ha úgy van tervezve a könnyűszerkezetes ház,hogy be lehessen építeni egy kandallót vagy egy esztétikus cserépkályhát . Még egyszer köszi a figyelmet.
@endrecsonka6852
@endrecsonka6852 4 жыл бұрын
Isten királyok vagytok. a faanyagot hol veszitek?
@acsbudapest
@acsbudapest 4 жыл бұрын
Igazán köszönöm! A faanyagot a 18. kerületben vásároljuk, Fenyőker Fatelep, Királyhágó u. Érdemes rám, (az Ácsbudapestre) hivatkozni,segíthet! :-) Üdv, ÁB
@endrecsonka6852
@endrecsonka6852 4 жыл бұрын
@@acsbudapest Köszönöm :))
@hunsystem2903
@hunsystem2903 4 жыл бұрын
Esetleg annyival lehetne kiegészíteni, hogy hol mekkora szeget használtok, mekkora tőcsavart stb...
@acsbudapest
@acsbudapest 4 жыл бұрын
Hunsystem2 igen! Jó a kérdés és a téma! Tőcsavar 14-es és a szeg amiket használunk az az S31090 kódot viselő bostitch 28 fokos puskához való 90 mm hosszú ( 3 1/2 inch ) szeg! Köszönöm a kérdés! Üdv ÁB
@hunsystem2903
@hunsystem2903 4 жыл бұрын
Ács Budapest köszi a választ csak így tovább?
@acsbudapest
@acsbudapest 4 жыл бұрын
Hunsystem2 én köszönöm!
4 жыл бұрын
@@acsbudapest Jó-jó És a nagy szeg? :-D Én 100-asra tippeltem volna a "kicsit". Akkor a nagy 150-es? Nem ismerem a szögbelövő szabványokat :-)
4 жыл бұрын
@@acsbudapest Másik kommentben megtaláltam hogy 130-as :-) Köszönöm :-)
@lasarsalamon4691
@lasarsalamon4691 4 жыл бұрын
Fogalmam sincs, miért nem terjedt el jobban ez az építkezési forma hazánkban. Könnyebb/takarékosabb meg persze gyorsabb, mint két évig talicskát tologatni meg baton gerendákat emelgetni. Használati értéke pedig nem kevesebb mint egy tégla épületnek.
@perfectgarden
@perfectgarden 4 жыл бұрын
Helló. Szeretném kérdezni, hogy a tőcsvaroknak milyen mély furat és milyen átmérőjű furat készül? A furat átmérője mennyivel legyen nagyobb mint a csavar? Úgy emlékszem ti 14 es menetesszárat használtok. Meddig van felnyomva a furat a vegyi dübellel mielőtt belenyomjuk a csavart? Köszi a vaszokat. Üdv.
@acsbudapest
@acsbudapest 4 жыл бұрын
Szia, 14-es és 12-es szárakat használunk, és a furatok kb 75-80%-ban kerülnek feltöltésre. A furatok hossza 25 cm és egy-kettő mérettel élég nagyobbat fúrni. Az elegendő, mert a szár befogadásakor feltöltődik teljes egészében a furat a kiszorítás miatt. Üdv, ÁB
@perfectgarden
@perfectgarden 4 жыл бұрын
@@acsbudapest köszönöm a gyors választ. Ha esetleg megengedsz még egy kérdést. A tervezett melléképületen (7mx3,5m 20 fokos lejtésű Tondach tető) lesz egy 250x210-es nyílás a 7 méteres oldalon egy felnyílló Hörmann kapunak. Itt ugyebár az alsó palló az építés vége felé kivágásra kerülne. Nem lesz így túl gyenge azon a szakaszon a fal a tetőnek? Ha jól láttam a tóparti háznál a tó felé néző hasonló nagy nyílászárónál nem lett kivágva az alsó palló.
@acsbudapest
@acsbudapest 4 жыл бұрын
Ha az áthidalás jól meg van csinálva, értem ezalatt a jó méretű áthidalót a helyes teherhordást, a pallók mellé a segédpallók beszögelését, (amely minden videóban látható) akkor nem lesz gond szerintem.az alsó pallónak nincsen ilyen esetben szerepe, hiszen a terhek függőleges vonalon kerülnek továbbításra, tudomásom szerint! Üdv Neked és köszönöm! ÁB
@perfectgarden
@perfectgarden 4 жыл бұрын
@@acsbudapest minden úgy fog elkészülni ahogy a videóidból tanultam. Mindig elmondod, hogy az adott technológia az a te saját véleményed és tapasztalatod és én azt gondolom, hogy nyílván ebben a szakmában is ezer féle "vallás" van de követni mindet nem lehet. Szóval én azt gondolom, hogy egy irányt (kódot) kell követni és a te munkáid hitelesek ezért ezt követem.
@acsbudapest
@acsbudapest 4 жыл бұрын
Köszönöm szépen! :-D Az egyedüli ok ami bizalmat ad és reményt, :-D hogy a kivitelezési módszerünk 99%-ban az Észak Amerikai Szabványon alapul, szóval reméljük, hogy az állásfoglalást az én "pár éves" tapasztalatom és az USA és Kanada 100 éves építési múltja alá is támasztja! :-D :-D Viccet félretéve, nem lesz gond az áthidalással! Üdv s jó munkát! ÁB
@zoltanmihalecz3732
@zoltanmihalecz3732 3 жыл бұрын
Méretezést ti végzitek vagy van erre egy építészetek?
@acsbudapest
@acsbudapest 3 жыл бұрын
Terv készül az épületről. Nem mi tervezzük. A vázkiosztásra teszünk javaslatot. Üdv AB
@7Toki777
@7Toki777 3 жыл бұрын
Ha lenne pènzem, most telefonalnèk Nektek!
@acsbudapest
@acsbudapest 3 жыл бұрын
Szia! Igazán megtiszteleg, köszönöm a megtekintést! Üdv, ÁB
@champipy
@champipy 4 жыл бұрын
Érdekelne, hány évig marad "ép" egy ilyen épület?
@acsbudapest
@acsbudapest 4 жыл бұрын
Remélem, hogy sokáig. Hasonló épületet (átépítés miatt) volt szerencsém bontani - egypár évvel ezelőtt az USA északi részén - az 1962-ben épült és nem volt szerkezeti hibája, nem volt "omlásveszély" sem rohadás. Nyilván sokban befolyásolja az épület tartósságát a kivitelezés minősége és a felhasznált alapanyag. Lehet téglaházból is "kérdéses" házat építeni, és lehet rönkből is (mindannak ellenére, hogy mi rönkházat nem építünk) nagyon bitang, tartós épületet készíteni. Köszönöm a kérdést, üdv ÁB
@zb1065
@zb1065 4 жыл бұрын
Erdélyben léteznek párszáz éves fatemplomok.
@milanbiri9200
@milanbiri9200 4 жыл бұрын
Ne haragudj, hogy visszakérdezek: láttál már salétromos falat, penészes falsarkokat? Biztos... Ha valami vacakul van kivitelzve, akkor építhetsz te gyémántból is. Ugyanez igaz a fára és a könnyűszerkezetes házakra is.
@acsbudapest
@acsbudapest 4 жыл бұрын
Z B köszönöm szépen! Egyetértek! Köszönöm és üdv ÁB
@csababarta2711
@csababarta2711 4 жыл бұрын
Talán ha a szereplési vágyat letudnád győzni és nem mondanád el egymás után többször ugyan azt a dolgot csak cserélgetve a szavak sorrendjét még érdekesebb lenne a blog. A pontatlan vágást “mozgástérnek” nevezted az különösen tetszett,amúgy érdekes volt,viszont az Amerikai és Kanadai hasonló feltöltésekhez viszonyítva...nemis tudom....
@acsbudapest
@acsbudapest 4 жыл бұрын
Csaba Barta szia! Köszönöm a hozzászólást és az észrevételt. Sajnos ez nem tud olyan minőségű lenni mint egy amerikai vagy kanadai videó, jól látod. Egy jóindulattal felszerelt ács vagyok aki videókat készít saját költségén és időn, egyedül munka közben. Mivel tejesen bevételmentes a művelet ( nincs támogatás, célom a függetlenség és a hitelesség megőrzése ) és mivel forgatókönyv vagy műveletsor sincs így vétek hibákat. Nem is keveset. Vagasi hibák, ( valami benne marad kettőször pl egy sor ) Ez is egy szakma ( a videó készítés ) most tanulom, veletek, itt mindenki előtt. Sokan kedvelik és van aki nem. De azt hiszem így van ez jól, így érdekes a világ. Meg egySzer köszönöm a megtekintését és a véleményed, meg akkor is ha egy picit indulatosra sikerült, figyelni fogok a szövegre vágás közben, remelem sikerül fejlődnöm ezen a terén is. Köszönöm és üdv ÁB
@peterszigetvari5762
@peterszigetvari5762 4 жыл бұрын
Csak az nem hibàzik aki nem csinàl semmit... Le a kalappal elöttük.
@petersalanczi
@petersalanczi 4 жыл бұрын
10:53 C verzió: beütős dűbel...
@ToM-jm6ti
@ToM-jm6ti 4 жыл бұрын
Ezt a hozzászólást, hogy kell csinálni?
@petersalanczi
@petersalanczi 4 жыл бұрын
@@ToM-jm6ti mire gondolsz?
@ToM-jm6ti
@ToM-jm6ti 4 жыл бұрын
@@petersalanczi az idő, egy link és a kattintásra onnan indul a videó.
@acsbudapest
@acsbudapest 4 жыл бұрын
szia! Igen működhet az is, bár valahol (világ egyes részein) nem fogadják el! De itthon biztosan az is lehet egy opció, köszönöm a hozzászólást és a kiegészítést! Üdv, ÁB
@petersalanczi
@petersalanczi 4 жыл бұрын
@@acsbudapest Szia! Hát nézd, a szabványok sajnos eltérőek, de hála istennek a mi építési szabványaink és munkáink ezerszer különbek például az amerikaiakénál. Náluk viszont a stílus az(federal style és egyéb neoklasszicista irányzatok), amit kellene tőlük importálnunk. A colozgatást, meg a klozet ablakaikat hagyjuk meg nekik. :D Egyébként mi csak beütős dűbellel dolgozunk, mivel egyrészt fog mint a barom, másrészt annyira nem igényes, hogy a lyuknak patika tisztának kell lennie, illetve mikor összeállítjuk a vázat, nem kell a menetes szárba belejátszani. Csak mikor beállítjuk a helyére, akkor át van fúrva, jön a kalapács meg villás kulcs, aztán a viszont látás. Amúgy jut eszembe: majd légyszi a tető résznél zsinórpad kicsapását is videózd le, ha még nincs meg. Külön érdekes, hogy derékszöget hogyan csapjátok ki. Semmilyen szakirodalom nem írja le, csak az ács barátomtól tudtam meg én is, hogy hogy kell csinálni.
@jozsefnemeth6294
@jozsefnemeth6294 4 жыл бұрын
Mindig ketten dolgoztok? Nincs segítség a nagyobb munkákhoz sem? Mi is ketten vagyunk.
@acsbudapest
@acsbudapest 4 жыл бұрын
Szia! Nagyobb munkákhoz ha igazan kell vonunk be segítséget, (van egy beugrós srác) illetve egy másik brigád akit tudunk hívni, de javarészt ketten dolgozunk. Ha valami nagy dolog van akkor gépet hozunk és ha az is megakad, akkor jön az extra emberi erő. :-) Köszönöm a kérdést, üdv ÁB
@adambato
@adambato 4 жыл бұрын
Mi ilyen csavarokat használunk a falak födémhez való rögzítésére: kzfaq.info/get/bejne/fqeXlKWEyMq4j6M.html
@acsbudapest
@acsbudapest 4 жыл бұрын
Adam Bató bomba jó anyag! Nem ismertem a markát, impresszív videó! Utánajárok hol lehet kapni, tanács esetleg? Ti hol vásároljátok az ilyen csavarokat? Köszi, udvb ÁB
@adambato
@adambato 4 жыл бұрын
@@acsbudapest ezt találtam: www.schachermayer.hu/ webshop.schachermayer.com/cat/hu-HU/product/heco-mms-tc-12x160-tx50-timberconnect/104489693 vagy Magyarországon talán a WÜRTH-nek van hasonló csavarjai.
@acsbudapest
@acsbudapest 4 жыл бұрын
Adam Bató köszönöm szépen! Üdv ÁB
@adambato
@adambato 4 жыл бұрын
@@acsbudapest Nagyon szívesen, további jó munkákat! :-)
Könnyűszerkezetes Házak 3. RÉSZ - FŐFALAK ÁLLÍTÁSA
24:07
Ács Budapest
Рет қаралды 61 М.
Inside Out Babies (Inside Out Animation)
00:21
FASH
Рет қаралды 17 МЛН
Best KFC Homemade For My Son #cooking #shorts
00:58
BANKII
Рет қаралды 67 МЛН
Amit a könnyűszerkezetes épületekről tudni kell
52:58
Mlinárik Márton Ingatlanspecialista
Рет қаралды 53 М.
Polikarbonát fedés BRONZ színben
19:32
Ács Budapest
Рет қаралды 48 М.
Könnyűszerkezetes Házak 15. RÉSZ - CSEREPESLEMEZ FEDÉS
21:22
Ács Budapest
Рет қаралды 155 М.
Vezércikk (2024-08-01) - HÍR TV
41:53
Hír TV
Рет қаралды 3,3 М.
MIÉRT NEM LAMINÁLT PADLÓ LESZ A HÁZBAN? | EZT VÁLASZTOTTUK
17:13
Könnyűszerkezetes Házak 1. RÉSZ - FALVÁZ KIOSZTÁS
16:41
Ács Budapest
Рет қаралды 73 М.
Mesterember - Az ács
26:08
M5
Рет қаралды 87 М.
Könnyűszerkezetes házak szigetelése.Mire figyelj oda!!!!!
12:45
Imre Sebestyén
Рет қаралды 101 М.
Inside Out Babies (Inside Out Animation)
00:21
FASH
Рет қаралды 17 МЛН