Levegővel fűteni nem egyszerű! Jobb, ha képbe jössz a fizikával egy kicsit!

  Рет қаралды 227,828

SzakiEllenőr

SzakiEllenőr

Жыл бұрын

Minimum passzívház kell ahhoz, hogy tisztán légfűtéssel be lehessen fűteni egy épületet. A raditáror, és a fain coil is a levegő segítségével fűt, de a hűt szállító közeg azért az csak egy folyadék.
A tisztán légfűtés nagyon necces dolog, jó energetika kell hozz.
A videóból kiderül, mi történik, ha az épület nem alkalmas erre...
Ha téged érdekelnek az alacsonyenergiás házak, ajánlom könyvemet!
Támogatnád a munkásságomat?
A legegyszerűbben így lehet könyved, rendeld meg itt!
www.egyszeruen-passzivhaz.hu
olvass bele! Már 35 oldal szabadon elérhető, nem kell feliratkozni sem!
egyszeruen-passzivhaz.hu/#tar...

Пікірлер: 629
@Nincsleironev
@Nincsleironev Жыл бұрын
A hőszivattyú az adattábla szerint - 10°C külsőnél tud 7 kW-ot fűtésben. (Ha hihetünk a Tdesing feliratnak :) ) Ez egy 1500 m3/h-s beltérinél elég dT=14K-re, ami 15 fokos visszaszívottnál 29 °C-os befújtat jelent. Mivel egész télen nem volt ilyen idő, ezért a fűtésnek érezhetőnek kellett volna lennie. Ahhoz, hogy el tudják dönteni, hol a hiba, mérni kell helyiséghőmérsékletet, befújt levegő hőmérsékletet(beltérinél és az anemosztátoknál), légszállítást, áramfelvételét a kültérinek. Hol vannak a befúvó anemosztátok? A meleg levegőnek valahogy le kell jutnia a komfortzónába, mert ez így kvázi rövidzár. Egy lakatfogó és egy hőmérő mért eredményei kellenének legalább ebbe az anyagba. Ez így csak egy hümmögés: "- Ejj, de hideg van. -Hát ja, nincs meleg."
@laszlofodor5409
@laszlofodor5409 10 ай бұрын
Ha a szigeteles nem elég vastag és még sok a hőhíd akkor sajnos ez a fűtés kevés.Én mindenkinek padlófűtést javaslom a hőszivattyúhoz.Ha teheti.Bár ott is fontos a jó szigetelés(nem 5cm hungarocel)
@schauppe1
@schauppe1 10 ай бұрын
Lesz itt hő komfort csak venni kell egy két három hűtő fűtő klímát. És ami Hollywood ban igaz vagy Havsii n az Magyarországon nem igaz
@Zoli049
@Zoli049 8 ай бұрын
70 m2-t biztos nem fűt ki, ráadásul fent szív el és fúj is be, de akkor is villannyal nálatok ez kamu. Litvániában dolgozom, itt a szarrá szigetelt 45 m2-t kínlódva fűti be, de annyiból nem érdekel, hogy a lakbéremben benne van a rezsi.
@danielk.3411
@danielk.3411 7 ай бұрын
Hasonló méretű ház nálam kb 1000m3 gázból volt fűthető + meleg víz az 10000kwh/év. És 15cm a szigetelés 3 rétegű üvegek vannak. Nem is értem minek a hőszivattyú, ha úgyis levegőt fúj be akkor a klíma jobb megoldás. Bár a padló/ falfűtés komfortosabb lenne. Most klímával fűtök napelem miatt, eddig a 3,5-es klíma kellő meleget adott, még 0-1 fok körül is idén ősszel. 9kw az 3x teljesítmény és kellene legyen fűtőpatron a melegvízhez vagy a fűtésnél fűtőszál ha a kompresszor nem bírná. Nekem adtak ajánlatot 9kw hőszivattyúra az már a még beépítetlen tetőteret is kifűtené és 3x16A kell neki a fűtőbetét miatt. Nem a kompresszornak kell ennyi annak sok lenne mert a 3x16A 11kw fogyasztást csinálna. Ha 2 a pillanatnyi cop akkor 4,5kw áramból kellene tudja a 9kw hőt bevinni ez a rossz hatásfok manapság olyan -10 C vagy az alatti hőfokoknál van.
@danielk.3411
@danielk.3411 7 ай бұрын
Még valami feltűnt: a Pdesign nem 9kw hanem 7kw, azaz ez egy 7kw-os gép nem 9kw-os. Max 10kw -ot tud (ha meleg van)
@laszlofodor5409
@laszlofodor5409 10 ай бұрын
Köszönjük a szakmai észrevételeket!!!
@csavarhuzos
@csavarhuzos Жыл бұрын
Szerintem a dolognak papíron működnie kell (mármint ez a hőszipka ezt a lakást ki kellett volna hogy fűtse az elmúlt nem túl hideg télen), hogy miért van hideg mégis, az nem a papírlapról és adatlapokról leolvasható számok miatt van. Az energiacímkén olvasható energia ugyanis PRIMER energia, ha árammal fűtenek, akkor 2,5-tel osztva kapjuk a valódi energiát, kb. 191kWh/év, mondjuk az átlagfogyasztás jelentős túllépése miatt az is 850eFt-os éves villanyszámlát jelent (valamivel kisebbet, ha a melegvíz "B" tarifán van, mert tarifánként él az átlagfogyasztás-kedvezmény) Nézzük, hogy elvileg kifűti-e az ilyen igényt a 9 kW-os hőszipka. Itt viszont a valós hőigénnyel kell számolni, SCOP kb. 3 (több, de az energia egy része meg melegvíz) Az éves 191*3=573 kWh/év-et elosztjuk 192 fűtési nappal, akkor az kb. napi 3 kWh/nm, 210kWh/nap, 8,75 kWh/óra = 8,75 kW folyamatos fűtőteljesítmény. A hőszipka meg tud 9kW-ot tehát egy átlag napon kifűti. A leghidegebb napon az átlagnap fogyasztásánál több kell (kint +4 helyett -11 fok napi átlagban) 10,9 kW folyamatos fűtés kell. Tehát mivel ilyen extrém hideg az elmúlt télen nem volt, és csak pár napig szokott fennállni, a 9 kW-os hőszipka akár jó is lehet, ha extrém időszakra van betervezve valami alternatíva (kandalló pl. ) ami rásegít. Meg kell nézni a karakterisztikát, sajnos minél hidegebb van, minél jobban kellene hogy fűtsön, annál rosszabb a hőszivattyú hatásfoka. Szóval nem mindegy, hogy az a 9 kW az mekkora kinti hőfoknál annyi. Ha az rendben van, akkor lehetnek még rejtett hőlépcsők a rendszerben vagy a hőátadás nem elég intenzív a légcsatornás megoldásal. 70nm 2,7-es belmagassággal kerekítve 190 légköb. Minél kisebb a beszívott-kifújt léghőfok különbsége, annál többször kell megforgatni a levegőt adott teljesítmény átviteléhez. 230 kJ/K ebben a lakásban az átvitt energia, azaz 0,068kWh/K. Ha egy óra alatt kell átlag hidegben 8,75 kWh, akkor ha tízszer fordul meg a levegő egy óra alatt (az még nem zavaró) akkor 14 fok lenne a beszívott-kifújt levegő hőfokkülönbsége. Az szintén nem zavaró, a klímák fűtéskor 30-35 fokos levegőt fújnak be. Simán lehet B30-as falat légfűtéssel fűteni, mert sokan fűtenek ilyeneket klímával és megoldható. Szóval ha kint nem volt hóvihar, csak egy átlagos +4 fokos tél, akkor a névleges adatok alapján ennek működni kellene. Nagy fagyban elvileg sem. Valószínűleg a légforgatás sebessége nem megfelelő.
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor Жыл бұрын
Fején találtad a szeget: Nagyobb levegőmozgás kell, meg usánka és HH vitorlás ruházat a lakókra! Összetett dolog ez ám!
@fonix68
@fonix68 Жыл бұрын
Én is ere jutottam gyakorlati tapasztalatból. 30 cm blokktégla 2 cm szigeteles föld alatti 100 m2 helyiség (pince-szuterén), úgy befűtöm 5-10 perc alatt, mint a huzat. 16 ról 23 celsius fokra. Fali, fűtesre optimalizált gree split klímával kb 4kwh fűtési teljesítmény. Kicsit jobb scop mint itt, de a külterim és beltéri egység egy falvastagságnyira van . Ez a titka. A hő szállítási útvonal hossza. És nem km hosszú fémcsöveken gipszkarton fal mögött kell vezetni a hőt. Mert nem fog odaérni.
@steve_video
@steve_video Жыл бұрын
@@fonix68 "a külterim és beltéri egység egy falvastagságnyira van" ez tök lényegtelen, nekem van 5 méter csövezés a kültéri meg a beltéri között és ugyanúgy fűt mint az állat. Azon a csövön elhanyagolható a veszteség. Esetleg ha ki van centizve a teljesítmény és az utolsó tizedszázalékért is le kell hajolni akkor lehet érdemes rárakni egy vastagabb szigetelést az utolsó centiig, de alapvetően lényegtelen. Eleve kell 3 méter csőhossz a klíma meg a beltéri között, hogy a zajok csökkenjenek, nem lustaságból szokta a klímás a kültéri mögött feltekerve otthagyni a csöveket mielőtt beviszi a házba hanem mert ez az előírás.
@pombio
@pombio Жыл бұрын
Iiiigen! Ez az amit nagyon nem szeretek a tervezőknél. Átlag napokra (külső hőmérséklet), és átlag belső hőmérséklet igényre tervezik a fűtést, de ha bejön egy minusz 10 fok, vagy a lakó mondjuk 24 fokban érzi magát komfortosan, akkor alulméretezett lesz a rendszer.
@csavarhuzos
@csavarhuzos Жыл бұрын
​@@SzakiEllenor A levegőmozgás annyira nem zavaró klímánál sem: pont maga alá fújja a meleget, távolabb nem zavaró a légmozgás. (Én is fűtök klímával egy nem jól hőszigetelt 30nm-es szobát) Viszont úgy ránézésre a klímának a befújó légrése is nagyobb, de a beszívó meg sokkal nagyobb, mint az a két karika, amin menne be a levegő a videón látható lakásban. Nem értek annyira az áramlástanhoz, de vízcsöveknél az átmérő ötödik hatványával (tehát nem lineárisan, négyzetesen vagy köbösen) nő az ellenállás, emiatt vélhetően itt jóval kisebb a légáram, mint egy klíma beltérin, ezáltal jelentősen kevesebb teljesítményt vesz el a hőcseréforró lőből, mint az elméleti maximum 9 kW. Mert ugye ha cekasz fűtené, akkor csak annyi lenne a kis légáram hatása, hogy forró levegőt fújna be. De a hőszivattyú maximum mondjuk 45 fokos levegőt tud előállítani, így a teljesítmény csökken.
@prikkelbela4027
@prikkelbela4027 8 ай бұрын
Gratulálok az operatőrnek !!!!
@janosfabok3472
@janosfabok3472 10 ай бұрын
Tisztelt Péter úr!Magam részéről köszönet ezért a bemutatóért is.Köszönöm a fáradságos,tanulságos, áldozatos emberséges hivatásos munkáját.👌🤝🍻
@Kevely978
@Kevely978 8 ай бұрын
És mi volt a tanulság pontosan?
@istvansebestyen5016
@istvansebestyen5016 7 ай бұрын
@@Kevely978 Hogy ma bolondság 5 cm-es szépen bedryvitozott házat megvenni. Hozzáértő műszaki szakember is kell a ház-lakás vásárláshoz, nem csak pénz és ügyvéd.
@sandorhegedus7699
@sandorhegedus7699 7 ай бұрын
Pontosan ezt kérdezném én is. Ez nem jó, blabla. Az 5cm szigetelés a falon pont elegendő, nyilván a duplája jobb, de valószínűleg a hő felfelé távozik inkább.
@budanemoda3841
@budanemoda3841 7 ай бұрын
@@istvansebestyen5016 ja, a felkent műszaki ellenőr nem veszi észre, hogy nem kap levegőt a klíma, azért nem fűt. Meg elfelejti megemlíteni, hogy az energiatanúsítványon szereplő energiafogyasztási adatot be kellene osztani 2,5-el a (szabvány sajátosságai miatt azt kell ráírni amennyi szenet/gázt kell elégetni hogy annyi elektromos energiát megtermeljen) És borzasztó malőr lenne ezt beismerni, így lapít mint..
@peterbertalan1529
@peterbertalan1529 Жыл бұрын
Ez nagyon hasznos volt Köszi Üdv😎💪
@96illes
@96illes Жыл бұрын
A hűtőközeg mennyiségét is célszerű lenne ellenőriztetni, mert látszik egy kis zöld oxid a csatlakozásoknál. Nem kizárt, hogy a kevés hűtőközeg miatt nem tud a gép jól működni.
@laszlofodor5409
@laszlofodor5409 10 ай бұрын
A réz oxid sajnos mindenhol megjelenik idővel(patina) nem a hűtőközeg szivargás az oka!!Az allandó kondenzació es a sarokszelepek hőingadozása miatt gyorsabb a réz oxidaciója.Illetve a környezeti levegő savassága is befolyasolja.
@96illes
@96illes 9 ай бұрын
@@laszlofodor5409 Igen, ez egy ismert jelenség, hogy idővel patina jelenik meg a réz alkatrészeken. Azonban a hangsúly az "időn" van. Mert ahogy hallottuk ez egy nemrég beüzemelt rendszer(volt a videó készültekor), ráadásul fűtésre használva, tehát a kondenzáció sem játszik. Főleg azért nem mert akkor a folyadék oldali csatlakozón is lennie kellett volna oxidnak, mert az is hideg hűtéskor. Amúgy, ha jobban megnézi valaki akkor szépen látszik a gáz oldali csatlakozón, hogy a hűtőközeg olaj hogyan folyt le a csap oldalán a szivárgás hatására. És amint köztudott a kompresszorolaj savas kémhatásúvá válik, ha nedvességet vesz fel(esetünkben a levegőből).
@gaborhorinka1079
@gaborhorinka1079 Жыл бұрын
Érdekes ez az energetikai tanusítvány. Az enyém HH lett úgy, hogy 60 éve épült B30 tégla, 0 szigeteléssel, salakkal a tetőn, és legalább ennyi éves ablakokkal. Valami itt nem kerek...
@rodrigolaszlomeszaros4475
@rodrigolaszlomeszaros4475 Жыл бұрын
Ha takarékoskodni akar valaki, legelőször jó hőszigetelést csináljon. A fűtési rendszert töredék teljesítményűre lehet csinálni.... Ez esetben egy irodaházra való levegős rendszerrel be lehet fűteni télen is, mondjuk hangos lesz....
@LVP-
@LVP- 7 ай бұрын
Nagyon szép lejárató videó! 🫡
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 7 ай бұрын
Van, amit nem kell lejáratni, megteszi azt magától is!
@i3fanatic
@i3fanatic Жыл бұрын
Kicsit el van ez túlozva. Ez egy hétvégi ház lehetett, alkalmi használatra. Ha lakó ingatlanná alakítják, illene rendesen leszigetelni. Ez nem történt meg. Hosszú távon muszáj lesz megcsinálni, mert ezt bármivel is fűtik az horror összeg lesz. A fűtést készítő vállalkozót simán vissza kell hívni garancia keretében, mert kicsi rendszert ajánlott. Kb 100m2 falra kéne még rádobni egy 10 cm EPS-t, a födémre 20-25cm kozetgyapotot, és bőven elég lesz a 9kW-s hőszivattyú. Kb 2 millás költségről beszélünk. Alulról is szigetelnék ha fizikailag lehetséges. Én egy 3.5 kW-s klímával fűtök/hűtök egy 50m-s lakást. 23 fok van télen nyáron. Rendesen le van szigetelve.
@laszloszikszai9471
@laszloszikszai9471 10 ай бұрын
Inkább azzal van a baj, hogy semmire sem akarnak az emberek költeni! Adunk árajánlatot arról a berendezésről ami kéne, de egyből dobnak egy hátast, hogy mit akarunk mi lehúzni őket?! Az a baj ebben az országban, hogy mindenki szarul keres közben meg drága az élet. Talán ha annyit keresne mindenki amiből tisztességesen meg lehetne élni jutna mindenre több pénz meg idő is, de mi birkák vagyunk!
@laszlofodor5409
@laszlofodor5409 10 ай бұрын
Teljesen igaz!!!!Élő példa hogy a hetekben kerestek meg mert hőtárolós kajhával fűtenek és a havi álltalánydíj 110eft/hó.Adtam árajanlatot normalis hőszivattyús oldalfali klimára.Azota is hivnak. Mert a haverok ismerősök mondtak az ügyfelnek hogy en átbaszom mert a 250nm es hazat 2 db 3.5kw os klima (olcsóbb) simán kifűti!!! Na most erre mit mondjak 🤔?
@nagybio
@nagybio 5 ай бұрын
Nekem az sem világos hogy az új tulajdonos készíttette már a fűtést vagy már benne volt a megvett házban? Az sem egyértelmű, hogy hétvégi háznak vagy állandóra használná. És bár tippelünk hogy könnyűszerkezetes, végülis nem vettem észre, hogy erről lett volna szó. A felvezető teraszlépcsőből viszont következtethető hogy valahogy magasabbra van építve az épület, kérdés betonszigetelés van-e alatta, ami rendesen zár, vagy tényleg egy cölöpökön álló faház, ahol már meg is van miért nem lehet kifűteni, tök mindegy mit teszünk be. A fűtés központi téma egy házvásárlásnál, én nem vettem volna meg, ha nem ismerem hogy működik. Nekem a sok luk sem tetszik a szobákba, egy ilyen típusú becsövezés jogos lenne egy irodaépületnél, de ilyen pici hétvégi háznak tűnő valaminél nem tudom értelmezni miért ezt választották fűtésnek. Ilyenalapon norvég paneleket is feldobhattak volna, az sem kevésbé viszi a villanyt. Sajnos az energetikai tanúsítványoknak nem sok értelme van kishazánkban, most januártól megváltozott a tartalmuk, bízom benne, hogy jobban odafigyelnek majd a készítésre és arra is, hogy értelmezhető legyen. Így ebben a formában kb. semmit nem mond, a laikusnak biztosan nem, csak annyit lát, mint a hűtővásárláskor a boltban, hogy vannak színes nyilak, betűkkel, és ahol nyilván az AAA+ a legjobb, ott a végén lévő sorok nagyon rosszak lehetnek. Ahol régi az ablak, nem volt ablakcsere, és nincs kp-i gázfűtés, nálunk simán a vége kategóriát (HH, JJ) kapta minden épület, anélkül hogy valaki kiment volna és tényleg megnézte volna, vagy legalább egy hő-t mutató kamerával végigpásztázta volna. Az hasznos infó lenne az új tulajnak is hogy mit kell majd javítania az épületen a későbbiekben. De én pl. nem értettem egyet már pár éve sem azzal, hogy a kp-i fűtés hiánya miatt nem lehet jó besorolást kapni. Azóta ez ugye meg is dőlt...
@ozsi02
@ozsi02 10 ай бұрын
Én 140nm-t tavaly 150 ezerből fűtöttem ki gázzal és ebben benne volt a főzés és fürdés 2 embernek, 10 centis szigeteléssel. 22 fokon tartottuk a házat télen, 30as tégla építésű
@istvansebestyen5016
@istvansebestyen5016 7 ай бұрын
Szerencsére a legutolsó tél nagyon enyhe volt. Lesz majd a szokásosnál hidegebb is. Már ebben a században.
@zsoltnagy7676
@zsoltnagy7676 7 ай бұрын
🤣😅🤣 azt nem írtad oda,hogy havonta
@sudoer2317
@sudoer2317 7 ай бұрын
140 nanométert nem nehéz kifűteni, azt egy szál gyufával öt évig fűtöd.
@ozsi02
@ozsi02 7 ай бұрын
@@sudoer2317 Ezek szerint vagy annyira hülye vagy, h nem tudod, h épületek esetén igen gyakran használják a négyzetméter esetén a "nm" jelölést, vagy ennyire elnyomott kis okoska vagy, h nyilván tudod mire gondolt a "költő" de a napi Endorfin szinted elérését nem tudod másként biztosítani csak ilyen primitív okoskodásokkal!
@istvanroza1356
@istvanroza1356 10 ай бұрын
Egy jó nagy beépített cserépkályha a megoldás!
@budanemoda3841
@budanemoda3841 9 ай бұрын
JA, pont most számoltam ki, hogy 6-7000 forintos tüzifa mázsa árral 20-30 forintra jön ki 1 kWh energia, H-tarifával, hőszivattyúval meg 8-10 forint.
@christiangyurity7047
@christiangyurity7047 9 ай бұрын
nem tudom mennyibe kerülhetett egy ilyen rendszer kiépítése, de abban biztos vagyok hogy egy kályha + tüzifával nem lett volna semmi gondja :D az meleget csinál még az éjszaki sarkon is xD
@magorfia3503
@magorfia3503 6 күн бұрын
👍👍👍
@balazsgyongyosi2269
@balazsgyongyosi2269 Жыл бұрын
Sokkal érdekesebb lenne tudni, hogy miből van a fal, illetve miből a tető. Akkor már komolyan lehetne újraszámolni. Még 5 cm szigetelés melett is soknak tartom azt az energiamennyiséget...Korrekten számolt az energetikus?
@siratti66
@siratti66 Жыл бұрын
Ha jól látom hullámpalatetős a ház.
@pj8770
@pj8770 Жыл бұрын
Itthon az energetika és a szaktudás nem jár kéz a kézben...
@Fulike1
@Fulike1 Жыл бұрын
Szüleim Kádár kockaháza 1972-ben levegőcsatornásra épült. A szuterénben volt egy szekrény méretű vasból készült befalazott kazán. Sosem volt hideg a ház, igaz akkoriban senkit sem érdekelt mennyi szenet lapátoltak bele (100 mázsa fölötti szokott elfogyni telente).
@karolyllh1242
@karolyllh1242 11 ай бұрын
Nem tudom erre felénk 20. max 30 mázsa szénnel fűtöttek a népek, még a Kádár kockában is ennyi fért egy fuvaros kocsira és elég volt télen amikor még - 10 vagy hidegebb sem volt ritka , Télen bevoltak csukva az ablakok
@karolyzalareti5706
@karolyzalareti5706 8 ай бұрын
Biztos a 100 mázsa? Az 10 tonna.
@Fulike1
@Fulike1 6 ай бұрын
Elég rég volt de úgy rémlik több forduló hozta. Persze lehet nem fogyott el egy télen mind.
@stssts232w
@stssts232w 10 ай бұрын
Néninek érdemes lenne inkább egy épületgépész szakértővel konzultálnia, mert ez így cseberből vederbe. Laikusként is egyből feltűnt, hogy a videó készítőjének nem ez a szakmája (10:41 “ezen a csövön megy be a meleg a házba”). Ehhez képest elég súlyos állításokat tesz (“még egy passzívház sem fűthető ki levegővel”), amik látva a légcsatornázható és split klímák terjedését számomra nehezen értelmezhetőek és megkérdőjelezi a hitelességét.
@istvanhegedus6345
@istvanhegedus6345 Жыл бұрын
Ami a videóban elhangzott az 101 %-ig úgy van. Saját véleményem : Ez valamikor egy hétvégi ház vagy mellék épület volt. Amit kibővítettek, feltuningoltak és eladtak mint lakás. Bejárati ajtónál látható , hogy a falvastagság szigeteléssel együtt 25 cm . Megoldás: Épületet oldalt és felül 20 cm vastag jó hőszigetelővel körbeszigetelni. A hőszivattyú kültéri egység csöveit hőszigetelni, a csepegő víz téli odafagyását megoldani. István
@laszlofodor5409
@laszlofodor5409 10 ай бұрын
Ez így igaz!!!!Gyorsan spk pénzt keresni.Oooocson megvenni a nyaralokat majd méregdrágán eladni.Ez az új divat magyarországon!!!Senki nem ellenőrzi vagy tiltja.Csak menjen az ingatlan piac!!!!!!
@Zoli049
@Zoli049 8 ай бұрын
Akkor sem fűti majd ki.
@istvansebestyen5016
@istvansebestyen5016 7 ай бұрын
@@Zoli049 Két db.átlagos klímával kifűtjük a 25-ös téglából épült, majd 15 cm-es őszigetelést kapott 100 nm-es házat egy ,,normális" télen. Ha nagyon nagy hdeg jön, csak akkor besegítünk a gázkazánnal. (20+C fok mindenhol)
@Zoli049
@Zoli049 7 ай бұрын
@@istvansebestyen5016 Klímával, de itt hőszivattyú van, ami levegőt melegít, felül szív vissza ráadásul. Litvániában melózom, itt a múlt télen kínlódott a klíma, - mert tél is van - átmentem radiátorra, gázfűtéssel, mert a lakbér ugyanannyi, - ésszerű használat mellett persze - csak ez, vagy az. (Az épület 35-ös üreges tégla, 15 cm szigetelés, 3 rétegű üveg, csak nem volt egyenletes hőfok a kégliben, az meg nem komfortos. 45m2)
@lajoskoncz9780
@lajoskoncz9780 7 ай бұрын
Szia !Elárulod,hogy ez éves szinten hány kw/h ?Ugyan ezt szeretném csinálni.Mert mondanak mindent,neked pedig első kézből való tapsztalatod van.Köszönöm.
@schauppe1
@schauppe1 10 ай бұрын
Szomorú a valóság! De ha vesznek két hűtő-fűtő klímát lesz meleg is. A tervező kivitelező meg fizesse ki ill kártérítsen😅
@22Bboy-dp5km
@22Bboy-dp5km 9 ай бұрын
Tanulságos a videó! Mi is hasonló hibás fűtési rendszerrel vásároltunk egy 90m2 házat. Mostanában nagyon hirdetik a hőszívattyús fűtési rendszereket, így mi is ilyen házat vettünk. Sajnos így utólag:(( Csak elektromos fűtés lehetséges nálunk, mivel így lett kiépítve a rendszer. Vásároltunk valódi hőtárolós radiátort (samott kőves), ami most a leggazdaságosabb fűtés. Nem csak a levegőt fűti, hanem sugároz a samott kővekből, mint a régi cserépkályhák. A legjobb! Nagyon bevállt nekünk és valóban takarékos!
@retekfekete7807
@retekfekete7807 8 ай бұрын
Ennek az a neve hogy samottköves radiátor?
@22Bboy-dp5km
@22Bboy-dp5km 8 ай бұрын
@@retekfekete7807 Aeroflow és a Technotherm hőtárolós radiátorok.
@22Bboy-dp5km
@22Bboy-dp5km 8 ай бұрын
@@retekfekete7807 efutes24-től vásároltuk. Szívesen ajánlom őket!
@jozsamarcell137
@jozsamarcell137 7 ай бұрын
@@retekfekete7807 hőtárolós villany kályha. De egy gond van vele - időnként felfűti magát, és előfordulhat, hogy akkor még hideg - tehát amit befűt, elillanhat a meleg, amíg újra felfűti magát - ha így kell fűteni, ajánlom az ADDAX norvég fűtőpanelt.
@CJ4forever
@CJ4forever Жыл бұрын
Sajnos a 10:30 körüli mondandóba bele kell javítsak. A vékonyabb (nevezzük így) csövön kb 10 centi, a vastagabbon kb. 3 centi szigetelés hiányzik. Ergo ezen szakaszok szigeteletlenségének jelentősége szinte nulla. A "meleg oldal" fűtésnél a vastag cső, itt a 3 cent a nagy semmi.. Normál esetben, azaz hűtésnél pedig azért jelentéktelen a vékony csövön hiányzó 10 centi szigetelés, mert a hőelvonást nem nyomócső csőhőmérséklettel, hanem halmazállapot változással érjük el. Mi használunk olyan kivénhedt gépet, melyen 1 méteren nincs szigetelés, és 6 fok alatt fújja a hideget. De térjünk a videó tárgyára. A tervezőirpdák mindegyike hajlamos a gép teljesítményével úgy kalkulálni, mint ha az egy fizikai állandó lenne. Hát, pedig nagyon nem az. A tárgyalt 10 kWattos gép fogalmazzunk úgy, hogy nem a legélesebb kés a hőszivattyúk fiókjában. Innentől mindenkinek a fantáziájára bízom azt, hogy elképzelje mekkora a leadott hőteljesítménye mondjuk -5 fokban annak figyelembevételével, hogy a működési tartománya deklaráltan -15 fok. És ez még nem minden. Nem láttuk a beltéri oldal szigetelését. Viszont láttunk egy nagyon sajátos befúvás/elszívás kombót. Itt gondolom a kivitelező és/vagy tervező azt képzelte/képzelték, hogy a meleg levegő, mint egy komprpmisszumkész entitás a fizikát mintegy zárójelbe téve, jószolgálati nagykövetként tiszteletét teszi az adott helység minden sarkában. Egy szó, mint száz, ez az egész a tervező fejében lett először elbaszarintva. Mikor papírra vetette gondolom még tekert rajta egyet, hogy biztos ami biztos tényleg halott legyen még az elképzelés is. Sajnos ezen számítása be is jött. Ebben a formában a 20 centis szigetelés csak kozmetika lesz a sztoriban. Sajnos.
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor Жыл бұрын
köszi a részletes okfejtést! Egyébként nem, gondolom, hogy pár centi hőszigetelés hiánya katasztrófához vezetne, engem csak a hozzáállásról informálnak az ilyen apróságok. Azt pedig te is alátámasztottad...
@Csupati
@Csupati Жыл бұрын
Igen az a pár cm szigetelés hiány a kültéri egységnél nem okoz akkora veszteséget, hisz ha hollanderig van szigetve akkor is a csapok és a gép belsejében lévő csövek sincsenek szigetelve. Nem rosszak a légcsatornás gépek de ez nem ide való, a szomorú az hogy kb (csak sejtem) ennyiből kijött volna 3-4 (vagy lehet 5)db split klíma amivel sokkal jobban jártak volna. A hűtő kört egy kicsit "rossz volt hallgatni ", a lényeg hogy a kompresszor összenyomja a közeget , nagy nyomásra és hőmérsékletre, ami a beltéri egységbe megy és ott a hőcserélőt felmelegíti, ezáltal a közeg lehűl és cseppfolyós halmazállapotot vesz fel , onnan a kültéri egységbe megy a folyadék ami elpárolog (ezért tud fagyni a hőcserélő) , és az ott keletkező gáz halmazállapotú közeget a kompresszor beszívja és újra összenyomja.
@janyjozsef
@janyjozsef Жыл бұрын
@@SzakiEllenor Én kérnék egy számítást a csőről hiányzó szigetelés miatti éves energiaveszteségről. Apróságok... :D Elég nagy gond lenne, ha a párolgás vagy a lecsapódás azon a kis csőszakaszon történne. A papíron pedig fekete fehéren látszik, hogy oda van írva " Rossz". Ha ezt valaki nem érti. Pláne tanár létére.
@GyulaPalfi
@GyulaPalfi Жыл бұрын
Az adattábla elég egyértelmű. Az elhangzó 9 kW, az a hűtési tervezési teljesítmény - Pdesignc. A fűtési tervezési teljesítménye Pdesignh 7 - 7,2 kW, -10 °C külső hőmérsékleten.
@Kevely978
@Kevely978 8 ай бұрын
@@GyulaPalfi egy műszaki ellenőr se tudhat mindent .. Főleg ha erről csinál videót..🤣
@peterszigetvari5762
@peterszigetvari5762 Жыл бұрын
Azért ez az energetikai számítás érdekes dolog. Lakásban lakunk és a közösen bejövő fűtésnek van egy szorzója lakásonként. Minden számít. Méret, terület külső falak, belső falak stb. A mi 1 szobás lakásunknak a legmagasabb a szorzója. Megkérdeztem a képviseletet hogy ez hogyan jött ki nekik. Indok: a mi lakásunknak a külső fűtetlen fala X m2 stb bla-bla-,bla. Mondom okés, de akkor hogy lehet hogy egy másik ilyen adottságú lakás szorzója kisebb mint a miénk. Indok: mert jobbak az adottságai. Kevesebb fűtetlen külső fal. Mondom nem hiszem mert tükörképe. Cm-re ugyanaz. De az a lakás keleti. Mondom a miénk meg délinyugati ami jobb benapozás. Indok: nem mert keletről besüt a nap a másik lakásba. Ja, egész nap... a többi meg észak felől mi?? És még nekem kevés az iskolám....az ilyen emberek miért nem vonatkerék pumpalónak mentek anno?!
@MrEmperor66
@MrEmperor66 Жыл бұрын
Szép lehetsz, de okos nem! Nálam, családi házban azt találták ki, hogy a középső, külső fallal nem rendelkező, felújított, alászigetelt, stb szoba, rosszabb mint az utcafronti fapadlós. Gagyi az egész! Ez a tanúsítvány csak pénzlehúzás!
@ricsip
@ricsip Жыл бұрын
A közösképviselő a lakók által fizetett alkalmazott. Le is lehet cserélni! A kiszámítás módját is valószinüleg a lakógyűlés szavazta meg, azaz a tulajdonosok közösen.
@attilamarki5757
@attilamarki5757 Жыл бұрын
​@@ricsipA Lakogyógyullesnek nincs beleszólása a számitas menetébe, mert azt törvény írja elő társasházban.
@microden80
@microden80 Жыл бұрын
Ezek a légtechnikai csövek nem a légcseréért felelnek, hanem energiaszállítás a feladatuk. Éppen ezért vetődik fel a kérdés, hogy ezeknek a csöveknek nem kellene szigeteltnek lenniük? 6:44-nél látszik egy csőszakasz csupaszon. Szerintem ebből az következik, hogy a mennyezet vagy a padlás nagyon jól ki van fűtve.
@leventedavid7400
@leventedavid7400 Жыл бұрын
Arról már nem is beszélve hogy jobb lett volna ha meleg beömlők lent vannak, és nem fentről kell a meleglevegőnek leküzdenie magát :)
@raytry69
@raytry69 10 ай бұрын
@@leventedavid7400 Az kb mindegy, mert a meleg levegő úgyis felszáll. Ezért preferálom a sugárzó hővel való (felület) fűtést. A levegős fűtés az minden esetben mennyezetfűtés.
@leventedavid7400
@leventedavid7400 10 ай бұрын
a klímával fűtő embereknek is magyarázd e.l De miről beszélsz. van az optimális. és van a szükséges megoldás.
@microden80
@microden80 10 ай бұрын
@@leventedavid7400 Azért zárójelben hozzátenném, hogy én is klímával fűtő ember vagyok. Már 5. éve csak (2db) klímával fűtöm a 60nm-es otthonom egy amúgy gyatrán szigetelt épületben. Így aztán elmondhatom, hogy van bőven saját tapasztalatom. A havi átlag 20e Ft-os villanyszámla - a 71Ft/kWh-os áram ár melett - szerintem egészen baráti, úgy hogy egész télen 24C-os szobában tengettük napjainkat. Plusz ebben benne van az összes többi villanyfogyasztás is, beleértve az elektromos tűzhelyet, villanybojlert, hűtőt, fagyasztóládát, mosogatógépet, medence vízforgatót is, nyáron pedig hűtünk egyfolytában. A 12 hónapból 10 hónapot megy a klíma. Szóval ennél gazdaságosabb fűtési megoldást az adott helyen elképzelni sem tudok! Csak gondoltam leírom...
@istvanperesztegi3409
@istvanperesztegi3409 Жыл бұрын
Rossz szigetlésű házat fűtünk klímákkal. 4db 3,5kw -os készülék. 23-24 fok volt egész télen. H tarifa mellett 25000 Ft / hó kb. 150-180000 Ft / év A Padlásunk teljesen szigeteletlen.
@zoltanbiro509
@zoltanbiro509 10 ай бұрын
A meleg levegő bevezetéseket nem alul kellene bevezetni? A plafont fűtik, alul meg megfagynak. Nem azért teszik a fűtést általában az ablak alá, hogy legyen cirkuláció?
@karvak1492
@karvak1492 9 ай бұрын
Pont EZ amit irtál jutott az eszembe azonnal. Nagyszerü, hogy más is észrevette. A meleget alulról kell bevezetni, felül pedig biztositani az elvezetést vissza a fütötesthez. Megáll az eszem. Mindég le teszem a fütötestet, mert a meleg levegö felfele fog igyekezni, akkor a lakás teljes vertikumában egyenletes a höeloszlás.
@ryuk688
@ryuk688 6 ай бұрын
Régi vályogház HH értékelést kapott mikor meg vetem azóta lett pár dolog cserélve viszont mikkel lehet ezt javítani és mik befolyásolják a kapott besorolást?
@laszlokarolyzima703
@laszlokarolyzima703 8 ай бұрын
Igazi új építésű lakóház😢. A kádárkockák pedig a maguk idejében nagyon jók voltak, ma is állnak, laknak bennük. Ide egy 1 vagy 2 hűtő-fűtő klìma elég lett volna(3kw telj.el). Vagy egy vegyestüzelésű kályha a nappaliba(6-8kw). Nem értem miért bonyolították így meg az építésnél.😮
@9zfj
@9zfj 7 ай бұрын
Bonyolìtàs oka - több dolog miatt kérhetnek pénzt . ....A tájékozatlant vagy sznobot ki lehet fosztani .
@CRMNLBoi
@CRMNLBoi 6 ай бұрын
ide hoszigeteles kell
@premiummulti1838
@premiummulti1838 Жыл бұрын
Kedves SzakiEllenőr ! Az Ön csatornáját elég sokan követik , így a felelőssége is nő egy olyan témában mint a hőszivattyú. Azt gondolom , hogy ahhoz hogy az Önt követő laikusok is megfelelő képet ,releváns információkat kapjanak olyan fontos témában mit a hőszivattyú , felelősségteljesebben, pontosabban megfogalmazást kíván a gép működési elvét illetően . Természetesen tisztánkban vagyok avval is hogy kritizálni a legkönnyebb , ennek ellenére kérem fontolja meg az általam leírtakat.Köszönettel, tisztelettel P.Balázs
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor Жыл бұрын
Egyetértek a gondolataiddal. De mire gondolsz, ami pontatlan volt? Egyébként itt egyértelműen nem a hőszivattyús megoldással van a probléma, hanem az egész műszaki megoldással. Szívesen veszem, ha ezt kicsit kifejted!
@premiummulti1838
@premiummulti1838 Жыл бұрын
@@SzakiEllenor szívesen segítek ebben a témában amennyiben van rá igény. Gondolom egy pár szóban át lehetne beszélni hogy mindenkinek èrthető legyen
@budanemoda3841
@budanemoda3841 Жыл бұрын
​@@SzakiEllenor Én például rögtön az első mondatra gondolok: "Minimum passzívház kell ahhoz, hogy tisztán légfűtéssel be lehessen fűteni egy épületet. " Ez egy ordas nagy csúsztatás. A passzívház az, ahol el lehet gondolkozni azon hogy a szellőztető levegő 100-250m3/h levegőjével be lehet vinni a fűtési hőigényt. A légcsatornás klímáknál erre 1000-1500m3/h áll rendelkezésre, az energia is ennyivel több.
@jozsefantal4769
@jozsefantal4769 9 ай бұрын
Szigetelni kell. Először a tetőt. Arra száll a meleg levegő. Aztán az oldalfalakat. Nyílászárókat. Az sem gond ha alul is van a végén. A túl jó szigetelés pedig egészségtelen ha nincs szellőzés. Ez tudomány. A fűtéstechnika megint. A régiek hatalmasat alkottak! Vályog, nádtető, meszelés, középső szoba. Mára visszafejlődtünk: kádár kocka, agyonszigetelés, kóklerek. Mennyi pénz kidobva!!!!
@spider6833
@spider6833 Жыл бұрын
Megy a reklám a szarok felé? Nélam: 3 Japán klíma, 100 nm-t, 65 ezerből, 23 fokon tart telente. Kb 6 hónap. A fal NF30+ 15cm polisztirol. Az ablakok 1,3-ok maximum, de lehet alatta vannak.
@weishauptadam9611
@weishauptadam9611 Жыл бұрын
Az is meglepő, hogy tavalytól kezdve boldog-boldogtalan felszereltetett mindenféle klímát, 'meraz jó fűtésre, utána meg telesírja a világot, hogy a klíma márpedig nem jó fűtésre. Hát egy nagy büdös túróst, nagyon nem mindegy, hogy milyen van kiválasztva és hova, azért mert meleget tud fújni, attól még nem lesz fűtésre alkalmas. Nem véletlenül kerülnek többe bizonyos japán klímák, teljesen más a komfort érzetük, a hőtartásuk, az energia felhasználásukról nem is beszélve. Három gázkonvektort cseréltem le japán klímákra (Daikin, Fujitsu), azt bántam csak utólag, hogy nem tettem meg előbb. :( Így lett 48-60 ezer között a havi fűtéses számla (ennek bőven a fele az alap villanyos felhasználás, tehát nemcsak a klímák!), szintén igen kellemes 23 fokkal mindenhol, és ez egy 90 nm-es könnyűszerkezetes ház, egész napos otthoni munkával. H tarifa idén - elvileg - már meg lesz hozzá.
@malaga16
@malaga16 Жыл бұрын
Őszintén nem értem. Nem kell sem fizikusnak, sem szakembernek lenni ahhoz, hogy azt a táblázatot megnézve valami nagyon nagyon nem ok! Ott a BB, mint "minimum", majd alatta egy km-el lejebb jön az Ő házának a besorolása. Ha ez neki nem szúr szemet, akkor megette a fene.
@csavarhuzos
@csavarhuzos Жыл бұрын
Meg hát nem az a neve, hogy "ÁTLAGOS", ami a hőszigetelés nélküli házakra szokott kijönni, hanem az hogy "ROSSZ".
@JeanLucPicard1701d
@JeanLucPicard1701d Жыл бұрын
ez a videó kissé elhamarkodott lett, nem? mi az hogy 1 fűtési rendszer nem alkalmas valamire? csak alul lett maximum méretezve, nem? de a 477%al ez 33400 kwh hőenergia fűtésre, ez 8350 kWh villamos energia, azért ez nem horror.... oké nem is passzívház.... arra lennék kíváncsi hogy jött ki ez az érték új nyílászárókkal, 5cmes szigeteléssel, elképzelhetetlen... mi van a mennyezet meg a padló szigetelésével? így volt használva hogy a befójok a meleg levegő 1 részét a gipszkarton alá nyomják?
@STiZsolti555
@STiZsolti555 Жыл бұрын
Szintén zenész, ugyanez a véleményem. A befúvás nagy százaléka elmegy a karton alá... legalább a padláson nem fáznak a verebek. A videóban Szakikám egy szót sem ejt arról , hogy miért is ennyi az az energetika..., 5 centivel, új nyílászárókkal kb akkor lenne "rossz" ha két ablakot elfelejtettek volna betenni :) , sajnos ez elég felületes lett.
@robertsomogyi3476
@robertsomogyi3476 Жыл бұрын
Pont ezt a kérdést tettem volna fel. Választ talán kapunk
@steve_video
@steve_video Жыл бұрын
@@STiZsolti555 lehet, hogy 0 a plafon hőszigetelése, egyből értelmet nyer az egész
@Bonewerkz
@Bonewerkz Жыл бұрын
Nem vagyok szaki, de iden telen (+10 fokban) 600 Wattot wett fel az egyetlen klima,ami be volt kapcsolva. Kb. Masfel orat ment el 1 kWhval, ha kicsit feljebb volt a Nap (marciusban pl) akkor rasegitett a balkon eromu. Ilyenkor effektive 200 Wattokkal futottem a 70m²t. (A hatso szoba ajtaja csukva volt,egyebkent 83m² lenne.) okoskonnektorral mertem,ami persze nem egy hatosagilag kalibralt muszer,de a havi villanyszamlank is ezt tukrozi. Ha hidegebb volt +5 foknal, ment a gaz. Igy aztan mindig azzal lett futve,ami hatekonyabb volt az adott kulso homersekleten. Egyik szamla se szallt el az egekbe eddig. Hozzateszem,hogy kb 35-40 centis pucolt falakbol van a szazeves haz.
@istvansebestyen5016
@istvansebestyen5016 7 ай бұрын
És majd -10 fokban?
@Bonewerkz
@Bonewerkz 7 ай бұрын
@@istvansebestyen5016 akkor futok azzal a gazzal,amit a +10 fokban megsporoltam😎 mindig azzal,amelyik hatekonyabb.
@GyulaPalfi
@GyulaPalfi Жыл бұрын
Mielőtt szakértünk érdemes pár alapfogalommal tisztában lenni, különösen a SCOOP jelentésével. Az S szezonálisat jelent, azaz európai fűtési szezonban való értéket. Ennek a készüléknek a SCOOP-ja 3,8!!! Ha egy 70 nm-es házba betolsz óránként 10 kW hőt (Heating capacity), azt ott észre kell venni, tök mindegy, hogy levegő vagy víz a közeg. Szóval ez a kültéri egység képes elégséges meleget adni.
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor Жыл бұрын
Ez a ház baromi hőszigeteletlen. Ez a készülék ki fogja fűteni, de csak akkor, ha hőszigetelik előbb.
@GyulaPalfi
@GyulaPalfi Жыл бұрын
Ha egy 30 m2-es szigeteletlen, '59-ben épült lakást ki tudok fűteni egy 3,6 kW-os klímával, akkor a 70 m2 jobb állapotú lakást miért nem lehet a 10 kW-os hőszivattyúval, ha az megfelelően működik? Érdemes minden energetikai beavatkozásnál figyelembe venni az egységnyi költségre jutó energiamegtakarítást, vagy a reciprokát - azaz mennyibe kerül 1 kWh külső energia megtakarítása. Főleg, ha korlátozott anyagi erőforrása van valakinek. S ebben a légkondi verhetetlen. Az utólagos hőszigetelés pedig az egyik legrosszabb.
@makoado6010
@makoado6010 Жыл бұрын
@@SzakiEllenor nem. a 10kW -20C-nál szükséges. 2-3kw-nak elégnek kelllennie ilyen teleken. a probléma ott van, hogy a beszívó nyílás nem elég nagy és emiatt nincs elég légáramlás. meg kell mérni egy lakatfogóval az áramfelvételt a kültérin. ha nem visz el hőt a beltére leszabályoz azinverter és csak pár 100W-ot fog felvenni. ezért nem fűt. ha nem veszi fel a névlegeset monduk +30-ra tekerve a fűtést akkor gariztani kell.
@steve_video
@steve_video Жыл бұрын
@@GyulaPalfi Ha tisztán a számokat nézed tényleg verhetetlen a légkondi, de ha a szigeteletlen házban turbófokozaton kell járatni hogy fel tudja fűteni, akkor hiába olcsó az üzemeltetése, a ház élhetetlen lesz a zaj miatt, ráadásul a falai folyamatosan hidegek lesznek ami extrakellemetlen. Ugyanazt az épület meg körbeszigetelve ugyanaz a klíma alapjáraton felfűti és máris élhetővé válik plusz a villanyszámla is lecsökken ami annak aki nem H tarifán van méginkább érezhető. És ez nem elméleti fejtegetés hanem gyakorlati tapasztalat: szigeteletlen B30 ház klímával majd ugyanaz 16centi eps felrakása után ég és föld.
@attilamarki5757
@attilamarki5757 Жыл бұрын
@@SzakiEllenor ezt igy a helyedben nem állítanám, mivel nem vagy gépész ( én sem nyilatkozok statikáról mert nem azzal foglalkozok és nem azt tanultam, ja de tanultam statikát de nem az épületek aspektusában) égy épületnél fűtési rendszerről lehet beszálni ami nem egy készülékből áll ( hőtermelő, hőleadó, vezérlés, és a közöttük lévő kapcsolat) ha ezek bármelyike rossz akkor a rendszer lesz rossz és nem látja el a feladatát. A jó gépészet az amit nem lehet látni, nem kel hozzányúlni ( a felhasználónak ) és magától teszi a dolgát. vagyis a lakó mindig kellemesen érzi magát az épületben ( jó a levegő hőfoka és minősége)
@Adamyno
@Adamyno Жыл бұрын
Mi levegő-levegő klímákat raktunk fel annó, mert az volt a leggyorsabb és legkényelmesebb megoldás. Az egyik klímánk nagyon jó. 5,5 kw-os, igazából az egész házat képes önmaga kifűteni csak sokkal lassabban, de nagyon jó a hatásfoka. Tökéletesen elégedett vagyok vele. Van viszont egy multi klímánk is, mert arra gondoltam, hogy a 3 kis szobába nem rakatok fel külön-külön 1-1 kültérit, hanem legyen csak 1 kültéri 3 beltérivel. Annak a hatásfoka szörnyű. 7,5 kW-os, a beltérik 2,5 kW-osak. Ha mindhárom belréri megy, akkor a rendszer kb. 800W-ra képes lemodulálni a felvett teljesítményt. Ha csak az egyik működik, akkor 1000-1200 W a felvett teljesítmény és alig akar megállni. Be van állítva mondjuk 22 fok, de a szobában már 27 van mire megáll. Szóval muszáj arra figyelnem, hogy egyszerre menjen mindhárom, még akkor is ha nincs rá igény mert sokkal jobban megéri úgy üzemeltetni. Valószínűleg jobb lett volna ha 3 kültéri van.
@96illes
@96illes 9 ай бұрын
Nézesd meg egy klímással(de ne azzal aki telepítette mert hazudni fog, hogy védje magát), a hűtőközeg mennyiséget, és, hogy nincs-e szivárgás.
@leejamie7810
@leejamie7810 Жыл бұрын
Előre is elnézést kérek mindenkitől, de sajnos itt majdnem mindenki hülyeséget beszél, még Szakiellenőrünk konklúziója is fals(elbontani a rendszert). Az a légtechnika el van baszarintva, át kellene nézetni hozzáértővel, ha kell átépíteni, beüzemelni rendesen, aztán kifizettetni a költségeket az eredeti beépítő céggel garanciában, ha lehet. Tehát hívni a beszerelőt, megreklamálni és kérni a javítást, ha elzárkóznak, vagy nem tudnak mit tenni szakértelem híján, akkor keresni mást. Ami igaz, hogy katasztrófa az épület energetikája, de tudni kellene, hogy konkrétan mi van a födémmel, mi a fal szerkezete. Ha kell, legurítani a padláson 20cm olcsó üveggyapotot, az magában óriásit dob egy szigeteletlen épületen is. A
@steve_video
@steve_video Жыл бұрын
Lapostetős, szerintem itt nem lehet csak úgy legurítani 20 centi gyapotot. Valószínűleg pont ez a probléma.
@zsoltkun5176
@zsoltkun5176 9 ай бұрын
Nagyon informatív de lehetne kicsit pörgősebb mert lejár a személyim mire eljutunk a dolgok lényegi részéhez.
@jszakadati
@jszakadati Жыл бұрын
A meleg befúvást nem lent, pl. az oldalfalon kellene megoldani ?
@ritacsomor4214
@ritacsomor4214 Жыл бұрын
Ez a ház 22 fok belső hőmérsékletre méretezve kb. 15 kW-os. A hőszivattyú pedig csak 7 kW-os. Ezzel 20 fokra csak +5 fok felett, 22 fokra pedig csak +7 fok felett tudja kifűteni a házat. Itt az nincs beszámítva, hogy a légvezetékek részben a hideg mennyezetet fűtik, nem a légteret, ekkor a helyzet még rosszabb is lehet. Pont kétszer ekkora teljesítményre lenne szükség, ha nem szigetelik jobban a házat. Ez extra súlyos tervezési hiba.
@makoado6010
@makoado6010 Жыл бұрын
de... akkora fűtő teljesítmény a -20C külső hömérsékletnél kell csak. vagyis a mai telek mellett bőven elég. inkább ott van a gond, hogy a beszívó nyilás le van fojtva.
@dr.csomorrita6184
@dr.csomorrita6184 Жыл бұрын
Ezt igazold számítással. Én kiszámoltam. Ez ennyi. Ahol ez a ház van, mínusz 10 fokra elég méreteznii
@dr.csomorrita6184
@dr.csomorrita6184 Жыл бұрын
Ha a 15 kW-öt visszaszámolod -20 fokról -10 fokra, akkor 11,5 kW lesz a szükséges teljesítmény. De ez a ház -10 fokon 15 kW-os, ha csak a falon van 5 cm hőszigetelés.
@Nincsleironev
@Nincsleironev Жыл бұрын
@@makoado6010 Nem a mai telekre méretezünk, hanem a "legrosszabb" állapotra
@makoado6010
@makoado6010 Жыл бұрын
@@Nincsleironev de ugye azt felfogtad, hogy ezen a télen simán elégnek kellett volna lennie...
@firstlast9654
@firstlast9654 10 ай бұрын
Ja, a höszigetelés, csak egyszer kell megvenni. Ha a Hőszivattyú árát az épület szigetelésére költötte volna, macskával fűthetne.
@ferencczingel9239
@ferencczingel9239 7 ай бұрын
Nálam a 8kw teljesítmény kifűti lazán a 217 m2 lakóteret. 30 cm szigetelés a falban és passzívház minősített nyílászárók vannak.
@dozsalaszlo7534
@dozsalaszlo7534 8 ай бұрын
Sosem értettem azokat, akik csilliárdokat költenek mindenféle fancy fűtésre, miközben ha rendesen lenne szigetelve, passzív házas ablakokkal, akkor kb egy villanyrezsó elég lenne a fűtéséhez.
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 8 ай бұрын
Az első az épület kellene legyen! Jól látod!
@pifoeko4580
@pifoeko4580 Жыл бұрын
Ez egy könnyű szerkezetes ház? Mi a legnagyobb probléma hol megy el a hő a házból?
@noranagy4995
@noranagy4995 10 ай бұрын
Mindenhol- Falak 20 cm , +5 cm szigetelés. Gondolom padló szigetelés sincs...
@attila2754
@attila2754 8 ай бұрын
Az én házam a létező legrosszabb besorolású és nem volt kérdés, hogy megvegyem e. Jelentem, lehet ilyenben lakni.
@Balzsam82
@Balzsam82 7 ай бұрын
Jó napot! Született megoldás?? Arrol esetleg lesz video?
@budanemoda3841
@budanemoda3841 7 ай бұрын
Bizti nem lesz. Akkor be kellene vallania, hogy félrevezette a jónépet..
@Zoli049
@Zoli049 8 ай бұрын
Otthon van egy 70 m2-es kéglim, amit a kialakításánál fogva, csak konvektorokkal tudok fűteni, melegvíz is benne, átfolyosón. Azért ennyire nincs lent szerintem az energiahatékonysági szintem. Azonban tavaly még ott teleltem és gázzal simán havi max. 40 ezret füstöltem el, meleg volt (24C°) Itt egy gázkazánnal ez simán olcsóbban kifűthető lenne szerinem. H tarifával sem olcsó ez a villanybuli, 24 órással kizárt, hogy megérje egy átlag lakás épület esetén! Jelenleg egy rommá dunsztolt, hermetikusan zárt lakásban élek 45 m2 (Litvánia) és itt sem durrant nagyot a 9kW-os "klíma", mert ezek azok. Pedig itt fent van elszívás és alul a befúvás, hogy érjen is valamit.
@danieldanys
@danieldanys Жыл бұрын
Régi kb 1920 évekbe épűlt házba lakunk, kb 100nm, kombi cirkó kazán van fen, relatív korszerű (az utolsó kéményes széria) Nem tudom milyen lehet a ház hatásfoka, de a 3 rétegű ablakok, új ajtó, födém szigetelés kb felezte a fűtésköltségeket. A falakra sajnos nem jutott szigetelés. így a fűtés + hmv kb 164 kwh/nm re jön ki. 5-en vagyunk rá. Akkor ez most jó vagy jó rossz?
@expamandro
@expamandro Жыл бұрын
ott jó, de nálunk csak 40kWh/m2
@danieldanys
@danieldanys Жыл бұрын
@@expamandro az faxa! Jól be van szigetelve. Ahoz képest nálam mi volt az alap én ennek is örülök már 😁
@expamandro
@expamandro Жыл бұрын
@@danieldanys Ó, a HMV-t nem raktam bele 😀 HMV-vel és 2 fővel már 45kWh/m2 lenne ez a szám.
@Peter_82
@Peter_82 Жыл бұрын
Kérdezem Ilyenkor hol van akinek a dolga lenne kimenni és terepszemlét tartani majd az építetőn bevasalni a bírságot vagy a kötbért? Cég: "mossa a kezeit" és "el van adva és onnantól semmi közünk hozzá" Jól bejáratott módszer? Kivitelező utolérhetetlen és a "pénzt nem fizetem vissza" felfogás? Általában lenni szokott?
@tamasnagy315
@tamasnagy315 Жыл бұрын
Ha előre le volt papírozva, hogy rossz besorolású az épület energetikailag, akkor nem igazán nevezhető ez rejtett hibának szerintem.
@gyurivarga2781
@gyurivarga2781 Жыл бұрын
Hogy az illető hol van? Mikor az irodában keresik, azt mondják hogy kint van területen, amikor kint a területen keresik azt mondják bent van az irodában.
@attilamarki5757
@attilamarki5757 Жыл бұрын
a kivitelező ( cég, vállalkozó, aki eladta a terméket ) a rendszerre vállalja a garanciát. Ha nem a tervek szerint kivitelezte a rendszert akkor a javítási költség őt terheli ( ha nem hajlandó akkor a felelősség biztosítása terhére kell megcsináltatni). Ha a tervezésnél rontották el és a kivitelező a tervek szerint készítette el, akkor a tervező felelőségbiztosítása álja a javítási költségeket ( de ezt általában a biztosítók megosztják a kivitelezővel mert mint szak cég jeleznie kellet volna a hibát). Ezért is kellene egy ilyen több milliós beruházás esetén tervekből dolgozni. ( az a 100e Ft többszörösen megtérül mint az építkezésen egy saját műszaki ellenőr)
@rbp365
@rbp365 Жыл бұрын
ha figyelembe vesszük az energetikai tanúsítványt, mi lett volna a helyes következő lépés a fűtés beszerelése előtt? Újraépíteni a tetőt? Padló alá, falra szigetelő réteget rakni? Hol lehet ez a nagy energiaveszteség?
@ricsip
@ricsip Жыл бұрын
Első körben tudtommal olyan hogy jó energetikai tanúsítvány nem létezik. Mármint nem az eredmény nem jó, hanem az egész koncepciója van ennek a tanúsítványnak elbaszva. Van ugye az a papírszemétnek beillő fajta, amit eladáskor kell az eladónak a vevő felé által adni. Na azt megcsináltatják vmi erre szakosodott kóklerral, aki megmér pár adatot (szobák mérete, ablakok darabszáma, falvastagság), aztán egy erre kitalált program kiköpi a végeredményt, hogy IKSZ! Jó sok oldalon keresztül, hogy azt higgye a még ingatlan adásvételben laikus vevő, hogy jó vaskos papírköteget kapott, tehát biztos alapos munka végeredménye! Na pont h. lófaszt! A program automatikusan generálja a 20 oldal töltelékszöveg bullshit-et, tökmindegy milyen ingatlanról van szó, ez a része a sablon süketelés. A lényegi rész az az EGY darab szám! Ami, mint azt a videós példa is mutatja, az átlag iskolát végzett ember nem tud értelmezni. Valódi (értelmes) méricskélés ebben a bűvészmutatványban nincsen, mert így lehet tizenegypár ezerért azt a szaros tanúsítványt előállítani az adásvételihez, occsón! Viszont ha a vevő tényleges is tudni akarja milyen katasztrófálisan szarba vásárolta bele magát, akkor zsebbe kell nyúlni, és hívni hőkamerás bűvészt. Gondolom már volt ezen a csatornán videó róluk is, hogy azok is mind csak átbaszni fognak, szóval a vevő életét se ők fogják megoldani. De legalább valami konkrét mérhető a valódi fizikai megfogható realitással kapcsolatos dolgokazt tud meg belőle a vevő (kamera kép alapján látszik h. a koppra járatott fűtés a falon hol megy el, hőhidak stb.). Utána meg lehet hőszigetelni orrvérzésig, amennyi pénze csak maradt a vételár kifizetése után.
@attilamarki5757
@attilamarki5757 Жыл бұрын
@@ricsip Ezt mint energetikai szakértő és a Magyar Mérnőki Kamara tagjaként mondod ? A tanusitványnak van egy jogszabályban előírt számítási metódusa ( ami mellesleg megegyezik a méretezési algoritmussal csak a perem feltételek változnak) ha a szakértő az épület méretei alapján korrektül végigszámol mindent akkor a kanusítvány igen is korekt és összehasonlítási alapot mutat a többi hasonló házhoz viszonyítva. a tanusítás nem arról szol hogy mennyi lessz a villanyszámlád hanem egy energia cimke ( 1 oldal) a többi pedig az alátámasztó számítás. a tanusítás agy szabványos használatra számol, hogy a különböző ingatlanokat össze lehessen hasonlítani. A hőkamerával nem lehet büvészkedni, a hőkamera hibafeltárásra való ( nem tanusításra) nert meg tudja mutatni hol hagyták ki a szigetelést , vagy hogy hol folyik a víz mert csőtőrés van, vagy lukas a fal és fúj be a higeg. Hőhid a passzívházban is van csak jelentősen kisseb mértékű. pl agy kádárkocska sarkaiban kb 1 W/mK a passzívháznál viszont 0,1 W/mK vagyis tizede, leforditva minden méteren -15fok esetén (bent 20°) 35 W teljesítménnyel hül az épület, ez a fútési idényben 72 kWh hőenergia a pasziv háznál enek a tizede.
@attilapalfi9478
@attilapalfi9478 6 ай бұрын
az enyém még a jj nél is roszabb lehet klímákkal fűtök, 32 fokon mennek de így is csak 12 fok van a szobába 1100 kw havi fogyasztással
@khamsinn
@khamsinn 9 ай бұрын
Mi van az öt centi szigetelés alatt, hogy JJ minősítést kapott? ÉS ha jól értem akkor már magával a házzal is átverték a vevőt, a fűtési rendszer egy külön sztori és ezzel is megvezették?
@univerzum9830
@univerzum9830 Жыл бұрын
Oké, de milyen szigeteléssel rendelkezik a ház? Fal 5 cm.. És a padlás? Semmi?
@univerzum9830
@univerzum9830 Жыл бұрын
@Zsolt Bíró Na igen, ez így nem működhet
@akierti
@akierti 8 ай бұрын
@@zsoltbiro3580 Zsolt, tökéletesen igazad van, ill. volt már négy hónappal ezelött is
@belaczako1102
@belaczako1102 7 ай бұрын
Nekem règi hàzban lèvő lakàsban 3,5-es klìma van ès ki tudja fűtteni pedig nekem az egyik oldalon 25-ös tègla falam van ès nincs kecò mellettem ìgy szabadon àll. Règi nyìlàszàròkkal. Tömör tègla, nincs szigetelve. 30m2 ès ki tudja fűtteni nem is kerül sokba. A probléma a lègbeömlőkkel lehet szerintem. Sima mezei klìma kültèri beltèri egysèg, akàr több is elèg lenne, de ez a rendszer tapasztalataim alapjàn nagyon èrzèkeny minden lyukra amin bejön a cùg. Valamint jò lenne ha külön termosztàttal szereltèk volna a beltèrit mert felszàll a meleg, ès azt hiszi meleg van nem kapcsol be miközben lent màr hideg van.
@zsoldospeter1424
@zsoldospeter1424 Жыл бұрын
Nekünk 11.5 kW légcsatornázható klíma van. 70nm lakóterület illetve 18nm pince is fütve van. Csak a padlás van szigetelve (idén lesznek a falak is 10cm hungarocellel) 40cmes vert salak fal van 3 rétegű ablakokkal! Tavaly kb 22-23 fok volt folyamatosan és így fogyasztottunk 5200 kW áramot. Kíváncsi leszek mennyit segít majd a fal illetve lábazat szigetelés...
@zotya322
@zotya322 Жыл бұрын
Vert salak falra hungarocell az megfelelő? Nem lenne jobb a kőzetgyapot? Az "szellőzik".
@steve_video
@steve_video Жыл бұрын
@@zotya322 Ha nem nedvesedik nem kell szellőznie (ha meg nedvesedik akkor meg kell oldani, hogy ne tegye). a Szaki a vályogházát rakta körbe eps-el
@zsoldospeter1424
@zsoldospeter1424 Жыл бұрын
@@zotya322 van normális vízszigetelés, nem érzem, hogy kellene extra szellőztetés. A klímán van frisslevegő beszívás, és a pincébe csak befújunk, így cserlélődik a levegő...
@waterdragonization
@waterdragonization Жыл бұрын
@@zsoldospeter1424 Szia kicsit kevésnek érzem a 10 cm szigetelést lehet csak olyan vastag lehet? Ha már 10 cm akkor vagy grafitos vagy kőzetgyapot de a legjobb a PIR szigetelés az kb.: +37% szigetel jobban mint a sima , és vízálló + tűzálló + lábazatra is jó....
@univerzum9830
@univerzum9830 Жыл бұрын
Az az 5200 kw soknak tűnik nekem. Nálam ugyanekkora terület van fűtve klímákkal, ugyan ekkora hőfokra. Szigeteletlen minden. 3300 kw jött ki kb. Idén tavasszal szigeteltem le a padlást, homlokzat folyamatban van. Nálad milyen vastag a födém szigetelés?
@LajosCsontos
@LajosCsontos 10 ай бұрын
Én néztem már pár videóját de ez egy sablon videó lett sajnos ami jó cím silány tartalom! Vártam a fizikai magyarázatot! Csodálkoztam hogy egy szaki ellenőr, hűtő fűtő inverteres klíma berendezést hőszivattyúnak nevez. Élhetetlen energetikai kategória! Sokan élnek kádár kockában 😉. Nincs itt semmi gond csak kókány kivitelezés és többszörös alulméretezés! Bádog csarnokot belehet fűteni levegővel! Tapasztalat! Az energetikai mutyiról csak annyit! Én úgy kaptam ezt a WC-papírnak sem jó valamit hogy meg kérdezték milyen a falazat és a nyílászáró. A kutya nem jött megnézni küldték a papírt!
@budanemoda3841
@budanemoda3841 9 ай бұрын
A csövezés van elbaszva, a maga a készülék, kb jó. Rezsnyák úr 'aszik reagálni a pontatlanságokra. pl a 477kWh/év/m2 -t le kellen osztani 2,5-el és akkor kapnánk meg valós hőigényt
@ViktorVector
@ViktorVector 7 ай бұрын
az a klíma egy hőszivattyű, sőt, technikailag egy hűtő is az
@hajzer6568
@hajzer6568 Жыл бұрын
Lehetne egy olyan kérdésem ,hogy az energetikai tanusítványt honnan tudom lekérdezni utólag?
@noranagy4995
@noranagy4995 10 ай бұрын
Aki csinálta, Neki megvan, elvileg ügyvédnek aki szignózta az adásvételt, annak is meg kell lennie.
@baloghnandor1173
@baloghnandor1173 Жыл бұрын
Eleve rossz az egész energetikai tanúsítvány is. De azt hiszem már meg is szüntették.... Nálunk 125 m2-re 1000m3 gáz fogy egy évben (csak fűtésre számolva). Az 80 kwh-át jelent négyzetméterenként. És egyébként ez tökm jól élhető házat eredményez. Ha le tudnánk menni 40-60 KWh-ra akkor gondolom még konfortosabb lenne a ház.
@zoltantalmacsi3361
@zoltantalmacsi3361 8 ай бұрын
👍
@tamasalexa4364
@tamasalexa4364 9 ай бұрын
Szia nem tudom mennyire kérhetek itt egy kis útba igazítást de hátha ! Vályog házunk van most készülnek hó végén szigetelni 10cm kőzetgyapot a falra és 20cm a padra ! 100nm² a ház , mi klímával és norvég panellel fűtünk van fent 10kw napelemes rendszer és így jön ki havi 8200ft villanyszámla ,de minden elektromos a házba bojler stb stb ! Ha le szigeteljük van erre valami számítás mennyire esik vissza a számla? Gondolom a hő érzetünk is jobb lesz!?
@ZoltanSandorSzabo
@ZoltanSandorSzabo 7 ай бұрын
Szia, mi is vályogházban lakunk, nincs szigetrlés a padon sem.Napelem van, minden áramról.2 db GREE hűtő-fütő klíma, egyikük 2,5 másik 3,6 kW. A ház 62nm.Hőfok , ha nagyon hideg van kint akkor 24 fokra állítva,tartja
@jozsefczifrak7956
@jozsefczifrak7956 Жыл бұрын
Gyakorlatilag arról nem esett szó,hogy ilyen esetben kihez lehet fordulni a kivitelezőn kívül,ha esetleg lerázna,hogy jóvanazúgy! Ebben az országban egy buszjegy vásárlásakor is résen kell lenni!
@fonix68
@fonix68 Жыл бұрын
Lehet, hogy senkihez. Csak nem ugyanaz volt aki a számítást végezte, mert az jó, a kivitelezes is lehet jó, csak a kültéri és beltéri egység messze van egymastól, mert a tulaj oda kérte,ahol van. Még igen tisztelt szaki ellenór sem jött rá, mi a hiba. Én nem láttam a helyszínt és nem vagyok szakimellenór, de fizikát tanultam. Az alapján azt mondom messze van a kúlteri egység a beltéritől, és vagy a kettő között a rossz szigetelés miatt elvész a hő. Valamit a belteri egység és a szobák között is. Kvazi az utcát fűtik. Nem a fal szigetelés miatt, az elégséges lenne.
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor Жыл бұрын
Miből gondolod, hogy nem jöttem rá? Egyértelműen ne lehet jó, mert levegővel egy passzívház szintű épületet lehet komfortosan fűteni, ez a videóban is elhangzott. A probléma az volt, hogy ezt a készüléket ide beszerelte a forgalmazója. Nem lett volna szabad ezt ide javasolni! Max egy kiadós energetikai korszerűsítés után, de én akkor sem javasolnám. Tisztán levegővel egy igazán jó passzívházat lehet fűteni!
@CsImre
@CsImre 10 ай бұрын
@@SzakiEllenor Az USA-ban a házak nagy részét tisztán levegővel fűtik egy központi hűtő-fűtő (HVAC) egység keringeti a levegőt a házakban. Más kérdés, hogy a levegőt mivel melegítik fel. Gáz- vagy olajkazánnal vagy villannyal. Mondjuk ott mások az energiaárak.
@Kevely978
@Kevely978 8 ай бұрын
@@fonix68 ha te csinálnád ezeket a videókat azt hiszem mindannyian jobban járnánk
@Kevely978
@Kevely978 8 ай бұрын
@@SzakiEllenor "Tisztán levegővel egy igazán jó passzívházat lehet fűteni!" Na ne... Fura, hogy a doktor műszaki ellenőr úr még nem hallott a hűtő fűtő klímákról, és annak költséghatékonyságáról.... (jöhet, a magyarázkodás, hogy az teljesen más...plíz)
@tiborhidasi7641
@tiborhidasi7641 Жыл бұрын
Én megnéztem inverteres klíma tudását. A 3....4-es "jósági tényező" az akkor van, ha a külső hőmérséklet majdnem annyi, mint a belső. Tehát van némi alapja annak, amit az eladó és a "szaki" mond, csak éppen télen nem igaz. A gyártó az nem mesét mond a cél (üzlet) érdekében, hanem az igazat mondja. Meg kell nézni a gyártó honlapján a technikai/műszaki adatlapját a készüléknek. Külső -10, belső +20 fokban érdemes gondolkozni. (nem akkor fázok, amikor kint 0...5 fok van, de télen éjjel a -15 sem ritka) Ilyenkor a jósági tényező 2 körül mozog, pedig ilyenkor kell a sok energia. Tehát a villanyóra ilyenkor fog elszédülni. Egy igazi téli január annyi energiát igényel, mint a karácsony előtti erős 2 hónap együtt. (És egy kis pontosítás, mert a szakembernek látszó sem tud mindent: a dryvit az első felület bevonó réteg márkaneve volt a kezdetkor. Tehát ez nem a hőszigetelés, hanem az, ami rá került a hószigetelésre esztétikai és védelmi céllal. De hangzatos a márkanév a tudatlanok fülének.)
@huazanyja
@huazanyja Жыл бұрын
It a pont! Az én Mideam -20 ban tud 5.3 at.
@hirsch4700
@hirsch4700 Жыл бұрын
Egy télen átlagban hányszor van -15 és hányszor 0-5?
@steve_video
@steve_video Жыл бұрын
Nem tudom te mit néztél, a 4+ egy normális klímánál nem a COP hanem a SCOP ami az egész fűtési szezonra vonatkozó átlag, ami úgy jön ki, hogy "ha a külső hőmérséklet majdnem annyi, mint a belső" akkor tud COP7-8-at, -10 ben meg COP2-3-at.
@steve_video
@steve_video Жыл бұрын
"És egy kis pontosítás, mert a szakembernek látszó sem tud mindent: a dryvit az els" a dryvit egy köznevesedett márkanév mint a flex. És a komplett hőszigetelőrendszer márkaneve, nem a nemesvakolaté.
@steve_video
@steve_video Жыл бұрын
@@huazanyja Melyik az a Midea ami -20ban annyit tud mint az egyénként is kiemelkedően jó SCOP-ja?
@tiborczepper7201
@tiborczepper7201 Жыл бұрын
Kérem szépen!!! Valaki mondja meg! Lehetne - e, a családi házam radiátoros rendszerét (ami télen fűt), egy központi hűtő berendezéssel kiegészítve nyáron a lakás klimatizálására használni?
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor Жыл бұрын
Nem javasolt . A radiátor nem alkalmas hűtésre.
@tiborczepper7201
@tiborczepper7201 Жыл бұрын
@@SzakiEllenor Köszönöm válaszát, de... Ennyit eddig is tudtam. Arra viszont semmiféle infót eddig nem találtam, választ nem kaptam hogy miért nem javasolt, miért nem alkalmas? Ameddig nem volt központi fűtés, minden fűtendő helyiségben kellett működtetni valamilyen hőtermelőt, például kályhát, stb. Most valamennyi hűtendő helyiséghez ki kell építeni egy hűtő berendezést, mert központi hűtésre használható berendezést az ipar nem gyárt. Miért ne lehetne a már egyszer kiépített cső és radiátor berendezést nyáron is hasznosítani, egy központi hőelvonó berendezéssel lehűtött vízzel? Ha a csőrendszert kiegészítenénk egy leágazással, terelő csapok segítségével tavasszal fűtésről hűtésre, ősszel, fordítva kapcsolva, nem működne a dolog?
@budanemoda3841
@budanemoda3841 Жыл бұрын
@@tiborczepper7201 Azért mert nyáron magas a pára, ha annyira lehűtöd valahogy a radiátort hogy értelmezhető hőt tudjon elvonni, olyan hideg lesz, hogy lecsapódik rá a pára, és minden úszni fog a vízben. Telepíts egy db klímát egy központi helyre, járasd reggeltől estig, ne csináld azt hogy hazaérsz amunkából, belövöd aklímát és 20 perc múlva miért nincs hűvös, mert erre a felhasználásra tényleg minden helyiségbe kell klíma, szóval éjszakára tedd át csak ventilátorra, hogy később penészedjen be.(be fog..) Meglásd jó lesz. Ha mégse válik be, rakathatsz többet utána, úgy is "olcsó" most, nem? HA egész nap járatod, elég lesz egy is. (nálam 100nm-re van egy 2kW-os klíma, lazán tart 25 fokot) Amúgy a páracsökkenést sokkal jobban lehet érezni, mint a hőmérséklet csökkenést, sokkal jobban esik
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor Жыл бұрын
Továbbá a hűtéshez 30%-kal nagyobb teljesítmény kellene, mint a fűtéshez. A hűtés a hőelvonás elvén működik, tipikusan egy mennyezethűtés lenne ideális, a nagy felület miatt. Ott lehetne hőt elvonni. A "hideg radiátor" az fel van találva, úgy hívják, fan coil, van benne ventilátor, kalorifer, ami kb egy autó hűtője, és kész is. Szóval ezért...
@tiborczepper7201
@tiborczepper7201 Жыл бұрын
@@SzakiEllenor Köszönöm a választ, de... Körülményeim és a meglévő ház kizárják egyéb megoldás megvalósíthatóságát. Boldog lennék, ha kánikulai napokon az eddig elviselhetetlen forróságot elviselhető melegre tudnám csökkenteni. Nekem jó az on/off szabályzás. Wifi, távkapcsoló és egyéb extrák nem kellenek. Két lakást fűt egy C24-s FÉG kazán. Radiátorok elzárhatók, végszükség esetén a rendszer ki is kapcsolható. Szeretném, ha valaki meg tudná mondani, hogy mekkora kapacitású hűtő (Pl. Split klíma kültéri), és beltéri helyett, mekkora lemezes hőcserélőre lenne szükségem. 1./ Keringető szivattyú: 55 liter/perc. A fordulat szám fokozat mentesen nulláig csökkenthető. 2./ Víz hőmérsékletet 25 Celsiusról legalább 15 fokra szeretném hűteni. Harmatpont alá amúgy sem hűthető.
@peternemet5455
@peternemet5455 10 ай бұрын
Mindenről hallottunk csak a lényegről nem....miből vannak a falak,a menyezet,stb,.
@ledzoltan
@ledzoltan 9 ай бұрын
Hülye kérdés, de ez a rendszer nem feleltethető meg 4db 2,5kW-os, vagy 3db 3,5kW-os klasszikus klímás rendszernek vagy multi-split rendszernek? Az is levegő-levegő hőszipka. Csak azért kérdezem, mert nekünk volt olyan rendszerünk/házunk és ott nem azzal volt a probléma, hogy nem csinált meleget, hanem azzal, hogy nem volt jó érzés a folyamatos enyhe szellő. Meleg volt, de nem volt homogén meleg, mert érezhető volt a légmozgás. Ebben a házban legalább, ha drágán is, de már ki van építve a légtechnika a rekuperátor részére.
@zoltanszilagyi1602
@zoltanszilagyi1602 Жыл бұрын
Ezt a házat ezzel a klímával ki lehet fűteni, csak egy kicsit módosítani kellene rajta. Nem jó helyen vannak a levegő mennyiségét szabályozó szelepek. Emiatt a beltéri egység ventilátora nem képes megfelelő légnyomást előidézni. Tipikus hibája ez a légtechnikai rendszereknek, vagyis a kivitelezéseknek. Plusz egy ilyen rendszerre támaszkodni, szintén nem túl átgondolt dolog. Plusz 2 db 3,5 kW klímával még megtoldanám, persze H-tarifával hogy 30 ezer alatt legyen a fűtésszámla. Az energetikai felmérés alapján, csak meg kellene találni az épület hővesztésének az okát és azt orvosolni. Használati meleg vizet pedig hőszivattyús bojlerrel egy fő részére, ki lehet hozni szinte 2-3 ezer forintból. A hőszivattyú szelepeinek nem kell szigetelve lennie. A Hőátadás nem azon a pontot történik, hanem a kondenzátorban...
@steve_video
@steve_video Жыл бұрын
Hőszivattyús bojler szerintem teljesen értelmezhetetlen gazdaságilag, főleg egy főre, nekünk büntetőtarifával lenne 4 főre 7ezer egy 120literes mezei bojlerrel a melegvíz, B órával nincs 3ezer forint. Életben nem térülne meg egy hőszivattyús bojler felára amit ráadásul nem is lehet se B se H tarifára kötni csak A1-re.
@zoltanszilagyi1602
@zoltanszilagyi1602 Жыл бұрын
@@steve_video 100 liter 53 fokos víz 200/h nem hinném hogy nem elég jó..
@steve_video
@steve_video Жыл бұрын
@@zoltanszilagyi1602 elég jó, csak teljesen felesleges mert a készülék sokkal drágább és egyben bonyolultabb mint egy cekászos bojler amit rá lehet kötni B órára 24 ft-ért. gyakorlatilag a 24/70ftos tarifakülönbség elviszi azt amivel a hőszivattyú olcsóbban gyárt vizet.
@janoskiss7652
@janoskiss7652 Жыл бұрын
@@steve_video Rengeteg helyen nincs B óra. 15 éves bojler helyett A1-re én is rakattam 2 fős háztartásba Lydos Hibridet. Azóta az 50 fokos vizet megoldja napi 1kw/h-ból, simával volt gyakran 4-5 között és a rezsihatáron voltunk hó végére mindennel együtt.
@steve_video
@steve_video Жыл бұрын
@@janoskiss7652 Szép történet, rontja egy kicsit az, hogy a lydos hybrid100l a gépkönyve szerint COP1,8 szoval ha az 1kwh-ból megcsinálja a melegvizet akkor a cekászos ugyanott ugyanannyit 2kwh-ból meg kell csináljon a fizika mai állása szerint.
@user-wu4zy6lp3x
@user-wu4zy6lp3x 9 ай бұрын
Kár, hogy nem láthattuk, hogy hol lép be a hőcserélő csövezése a házba...
@fonix68
@fonix68 Жыл бұрын
Az energetikai tanusítványt úgy kell felejteni,, ahogy van. Az éves gáz és villanyszámla a korrekt energetikai tanusítvány, ezt kéne kötelezően az adásvétel első oldalán mellékelni. Aztán aki akar,,az visszaoszthat belöle megajuolt meg wattot. Levegővel lehet fűteni,,itt pár hagyományos split klíma kellett volna szobánként, persze az zajosabb. Ennél a hő elmegy a falakba és még onnan kiszökik a szabadba. És nem cop hanem scop. A fűtésköltségmszámítws sem egy szám, mert rengeteg tarifa van. Ide a H tarifa kellett volna, az a negyede a normál díjnak, azaz 16 al kell osztani a sima vilanyfűtéshez képest. De a H tarifa sincs ingyen, külön mérö és vezeték lell.
@bozsokiandras
@bozsokiandras Жыл бұрын
Új háznál még nincs villany és gázszámla, több éve lakatlan háznál szintén. Ha valaki csak 18 fokot tart és esetleg ritkábban van otthon az szintén megtévesztő lehet.
@jozsefczifrak7956
@jozsefczifrak7956 Жыл бұрын
Ki lett adva egy lakásunk,már úgy kezdtük,hogy az összes viz,villany,fűtés közös költség csekkeket mutattuk az előző évekről és a bérlő vagy vásárló eldönti,hogy kell-e neki vagy nem.Nem muszáj kötelezővé tenni,csak kérni kell,elég furcsa ha egy 10 éves háznak nem tudják megmutatni a számláit!
@fonix68
@fonix68 Жыл бұрын
​@@bozsokiandrasmeglévő épület vásárlása volt, ez elhangzott a videó elején. Az evidens, ha valai épít egy újat, vagy vesz újat, akkor nincs előzmény, elöző lakó. Furcsa történet, mert magaba készülék el kéne vigye ezt a házat is. Az lehet amit mondok, az utcát fűtik, mert a csőrendszer hosszú, és nem a szobába megy a meleg. hanem a padlásra.
@steve_video
@steve_video Жыл бұрын
"Az éves gáz és villanyszámla a korrekt energetikai tanusítvány" a számlából nem derül ki, hogy milyen időszakokban hány fokra fűtötték az épületet, hogy milyen gyakran szellőztették ki az összes meleget. H tarifa kb harmada a normál emeltdíjasnak (24-70). Egyébként én is 2-3 klímát raktam volna be, kevesebből kijött volna mint a hőszivattyú és ha egy bedöglik még a másik/többi élhetővé tudja tenni a házat.
@fonix68
@fonix68 Жыл бұрын
@@steve_video erre azt tudom mondani, ha az előző lakó folyamatosan nyitott ablaknál fűtött, akkor az új spórolóst már nem érheti meglepetés. Valóban 24 70 fejből 20 ra emlékeztem. De az scop meg eléggé variábilis, pl ha nappal fűtesz és éjszaka kikapcsolod, akkor jó pár fokkal melegebb van és javul az arány. Éjszaka jobban lehetbaludni, ha pár fokkal hoűvösebb van, mint nappal?
@koloszoltanrevesz4423
@koloszoltanrevesz4423 Жыл бұрын
Hali. Nobu panel a szobákba. Fafűtèsű kandalló, kályha. Simán költöznèk. Azt a szart meg be se kapcsolnám 😉😎
@steve_video
@steve_video Жыл бұрын
Aki elég gazdag ahhoz, hogy évente egy 10éves Golf árát odaadja az MVM-nek a villanyámlára az így is csinálhatja.
@miklostoth7041
@miklostoth7041 8 ай бұрын
Valami nem stimel ott....Én egy 30 nm faházban lakok..Van kis csrépkáyha. de ha akaro egy 3.5 kw os inverteres klimával füthetek , azon forro levegő jön télen is.. Kipróbáltam egy óra alatt 15 ről 25 re felfűt..
@akierti
@akierti 8 ай бұрын
Ez teljesen ,,elhihetö,, Miklós és ez biztos igy is van, de gondolom te nem vezeted be a meleg levegöt egy értelmetlen fém csöbe...
@user-sm2eh5ud5v
@user-sm2eh5ud5v 4 ай бұрын
Tisztelt Uram! Megkérném sziveskedjen ez a "Kádár kocka" elnevezést mellőzni,mert ez egy gúnynév amit aljas indokból használ néhány rossz indulatú ember.Egyébként önnek tudni kellene ez a kockaház 1938-ban lett tervezve,és akkoriban már tipustervként árulták is,és persze kezdték az építését is.Köszönöm István
@sandorhudak8066
@sandorhudak8066 6 ай бұрын
Kicsit jártas vagyok az épületgépészetben. Mint rajtam kívül még nagyon sok keletmagyar jobbágy, én is 30 as blokktéglából épűlt szigeteletlen házban élek. Aminek mostanában nagyon rontják ezek a videók a megítélését. Persze ha mindenkinek lenne felesleges 10 millió forintja energia hatékonyságra, jobb lenne a helyzet. De a jelek szerint a jövőben is ezt az idősebbeknek is csak hitelekből tudják megoldani😢már ha kapnak. Addig marad a fázás... Egyébként én is használok 3.5 kW os klímát szekunder megoldásnak, kombi kazán mellé. Arra, vagy átmeneti időszakban jó. De tartósan nem.
@MrM41A
@MrM41A 8 ай бұрын
Cserépkályha..... Jóóóó tudom. De gyors segítség kell.
@jonassandor1911
@jonassandor1911 9 ай бұрын
5cm szigetelés 0.000 nagyon hasznos valóban . Csak nemtudni a végén ki hibázott! A kivitelező a 9es hőszipkával. Gáz gondolom 3km en belül nincs! És a legolcsóbb megoldást választották!
@NagyAndrisKocka
@NagyAndrisKocka 7 ай бұрын
Sziasztok egyértelmű nincs légtechnikai beszabályzás, 6:51 egynél a szerelőnyílás vélhetően egy szűrő lesz de a bevuó és elszívó motorhoz nem lehet hozzá férni ez egyértelműen látszik. 9:23 a SCOP ja egészen nevetséges egy felsőközép kategóriás monoklíma 7,2 tud hűtésben 5,2 fűtésben ez a 3,2 fűtésben nevetségesen kevés 2023 ban (SCOP az azt jelenti hogy 1kw áramból hány kw hőenergiát állít elő ez a berendezés elviekben 1kw bol 3,2kw hőenergiát állít elő)
@adamkriszt5127
@adamkriszt5127 6 ай бұрын
Az Scop nem ezt jelenti, nézz utána. A gyártó által megadott terhelésre számolnak cop-t különböző körülmények között. A gyártónak lehetősége van kis terhelésre számolni (Pdesign) és így kimagasló scop-t deklaralni. Olyanintha az autógyártók fix 80 km/h-ra adnák meg az autó fogyasztását és nem 130-ra, pedig ugyanaz vas. Igaz, az oldalfali klímák tényleg jobbak, de nem ennyivel, illetve maxon pörgő beltérivel mérik, ami mellett nem lehet megmaradni, míg a legcsatornas mindig néma, ha jó a csövezés
@user-hc5ht7bt3j
@user-hc5ht7bt3j 9 ай бұрын
Én 11000 kwh/és áramot használok... Akkor most mi van?
@szinkronizalokozpont6624
@szinkronizalokozpont6624 Жыл бұрын
Tegyük hozzá: olyan vacak értékek mellett csak akkor lett volna ott meleg, ha felgyújtják az épületet...
@laszloenzsol466
@laszloenzsol466 Жыл бұрын
Nálunk 2db 2,3 Kw-os klíma van cserépkályha helyett. Ez a két kis klíma kiválóan kifúti a 65,2-es házat. Az éves villany számlánk tavaly 1.650 Ft volt idén jóval több 42 ezer. ez valószínű azért, mert az autó is villannyal megy. Valami nagyon nem stimmel 70m2 9 Kw egység és 600e körüli villanyszámla?
@tamasl7556
@tamasl7556 Жыл бұрын
Éves villanyszámla 1650 ft? Nem havi? Amikor beköltöztem a lakásomba, volt 2 takarékos égő, mikro, meg a laptop a házban, úgy volt egy évre 2500 forint a villanyszámla.
@laszloenzsol466
@laszloenzsol466 Жыл бұрын
@@tamasl7556 Tamás örülök, hogy figyelsz. Valóban tavaly ennyi volt a villanyszámlám, csak azt nem tettem hozzá, hogy mellette van egy 3,2 KW-os napelem rendszerem. (támogatás nélkül) Gondolom így más kijön a matek.
@Adani12345
@Adani12345 8 ай бұрын
50nm2 tégla tarsashaz itt gáz nincs bevezetve két szobában van két midea inverteres hűtő fűtő klíma konyhában egy norvég panel fürdőben ventilátoros Villanymelegítő ennyi. Leghidegebb téli hónapokban volt csak a havi áram számla 11 ezer felett amúgy átlagban 7.000 körül megáll. A két klíma H tarifas órán van és csak ott fűtök ahol épp van valaki. A kisebb szoba van hogy hetekig nem futott mert vendég nincs én meg nem megyek oda huzamosabb ideig
@imreszabo9144
@imreszabo9144 Жыл бұрын
Energetikai vizsgálat 😂Én rajzoltam le a házat. A többit csinálták okosba. A pénz befizetése a lényeg.
@karolyszigeti3370
@karolyszigeti3370 10 ай бұрын
Nem kell alaprajz....
@imreszabo9144
@imreszabo9144 10 ай бұрын
@@karolyszigeti3370 velem le rajzoltatták az egész házat.
@csabaszanoczki-je2oy
@csabaszanoczki-je2oy 10 ай бұрын
Miért nem láttam a kivitelezőt illetve a beruházot ?
@karolyllh1242
@karolyllh1242 7 ай бұрын
Mégegyszer megnéztem a videót. Eléggé el van fuserálva. Légfüggönyt szokás alkalmazni épület gépészetben a nyilás zárók elé. és nem a falon bárhol. elhelyezve. Mellesleg még alul is van méretezve a hozzátartozó gép.
@vereslevente9949
@vereslevente9949 7 ай бұрын
Szerintem itt a hőszivattyú nem működik megfelelően. +5fokig egy 3,5kW-os klímával ki tudunk fűteni egy B30-as téglából épült, hőszigeteletlen ház 50m2-es nappali+konyháját. Akkor hogy nem fűt ki egy 9.2kW-os hőszivattyú egy 70m2-es házat 5cm szigeteléssel? Másik példa a másik házunk, ahol szintén egy 5.2kW-os klíma fűt ki 2 szobát, ami hasonlóan 50m2 és km tégla hőszigetelés nélkül. Hőszivattyúval fűteni jó dolog, ha megfelelően van méretezve (szerintem itt jó a mértezés), megfelelően működik, és tudja használni a felhasználó.
@TAD1hu
@TAD1hu 8 ай бұрын
Légkondival mennyi lenne a költség? Az nem lenne megoldás?
@ATengeresz
@ATengeresz 8 ай бұрын
Ez a "légkondi". Ma már mind tudja a hőszivattyús üzemmódot.
@TAD1hu
@TAD1hu 8 ай бұрын
@@ATengeresz akkor az nem milliós költség. Félrevezető ez a videó.
@mobracska
@mobracska 7 ай бұрын
Azért ha már energetikai számításokkal vagdalkozunk... 9 kw*720h=6480kwh/hónap. 6Hónap fűtésszezonnal az 38Mwh, ami éppenhogy felette van a a 441kwh/nm*70nm= 30Mwh értéknek. Szóval nem azért nem tudja befűteni a házat mert nem jön ki a minimális matek, hanem azért, mert ez az energia (ha nem lennének a szállítási veszteségek), a szintentartáshoz elegendő, nem a kihűlt épület felmelegítéséhez. Márpedig itt az volt a panasz hogy akkor akarta felfűteni amikor be akart költözni. Persze vékony a matek, szóval a a hidegebb téli napokon ez bizony a 9 kw az nem 9kw, ezért deficites lesz, de ha egyedül van, lezárja a fél lakást, és a felét máris tudná szinten tartani. Mondjuk azt nem tudom hogy a mennyezet alá befújt meleg levegőnek mitől kellene itt lekeringenie padlószintre, hogy ott is melegedjen...stb stb. Az energetikai tanúsítvány meg egyértelműen írja, hogy "ROSSZ".
@Szanto87
@Szanto87 Жыл бұрын
Nem értem. Nekem csak a padlás van szigetelve a ház ugyan ekkora és félig b30 félig vályog de kifűti. 250-ezerből megvan a fűtés.
@pombio
@pombio Жыл бұрын
Hmmm Most számolom, hogy kb nekem is ennyi a fűtésem - normál áramtarifával. Most hogy leszerződtem H tarifára remélem a következő szezonban kevesebb is lesz.
@steve_video
@steve_video Жыл бұрын
@@pombio harmada lesz
@szondijozsef7114
@szondijozsef7114 9 ай бұрын
Nekem 1920-ban épült 120nm-s vályogházam van. 3 és fél szona, konyha, fürdőszoba és egy nagy kamra. semmilyen szigetelésem nincs a nyílászárók kb 70 évesek, gázkonvektorokkal fűtök ( legalább 30 éves FÉG készülékek). A fal vastagsága 55-60 cm. Augusztusban volt az elszámolás, 78 ezer volt az éves gázszámlám. Szerintem nem szigetelni, meg gépészkedni kellene, hanem egészséges, régi, kipróbált és bevált épitési technikákat kellene alkazmazni. Lakóépületben semmiféle műanyagnak nincs helye! Az elektroszom mindennél károsabb!
@akierti
@akierti 8 ай бұрын
Ugy van József, de ezt ma már senki sem akaja hallani. A szigetelés ma a ,,menö,, tehát mind ,,belebolondultunk,, Kiváncsi vagyok hogy látott e már valaki egy házat amelyikröl harminc év után leszedték a szigetelést? Én szerencsére még idejében, ezért soha nem fogok szigetelni. Vályog falat amúgy sem szabad meg nem is kell.
@ararra
@ararra Жыл бұрын
Én JJ-s házat vettem és nem bántam meg. Bár gondolom jóval olcsóbban vettem, mint a hölgy.
@AandN_diy
@AandN_diy Жыл бұрын
8:19 csak szólok hogy a kitakarás hiányzik!
@laszlofodor5673
@laszlofodor5673 7 ай бұрын
A kádár kockákban is meghaltak az emberek, annyira élhetetlen lehetett.
@lovi33
@lovi33 Жыл бұрын
Tehát akkor eleve vékony a szigetelés a falon+gyenge a fűtés?
@steve_video
@steve_video Жыл бұрын
értékelhetetlen szigetelés és mellé olyan fűtés ami príma lenne ugyanebben a házban egy alapos leszigetelés után. Egyébként itt jó megoldás nem lenne fűtésrendszerre mert ha beraknak akkora fűtést ami ezt a házat felfűti rendesen akkor a fűtésszámlára menne el a tulaj jövedelme.
@leejamie7810
@leejamie7810 Жыл бұрын
Nem, annak a rendszernek rendszernek ki kellene tudnia fűteni a házat, a légtechnikában, beállításokban-beépítésekben van hiba.
@steve_video
@steve_video Жыл бұрын
@@leejamie7810 Az a baj, hogy a rendszerből csak a kültérit ismerjük, ha a 10kw-os multi kültérire beraktak bent egy 5kw-os beltérit a csövek végéhez...
@leejamie7810
@leejamie7810 Жыл бұрын
@@steve_video Tény, hogy nem tudjuk, de ezek a gépek gyártótól szettben szoktak érkezni, ha nincs a beépítő részéről nagy csalás, akkor rendben lehet az a beltéri önmagában. Viszont ha a szigeteletlen légcsövezés a palát fűti, na az gond. Sima spiko-spirócsó olcsóbb-egyszerűbb, mint a sonoflex.... az is fura, hogy egy helységben 4 elszívó(befúvó) van, mikor kb helységenként kellene 1 be, 1 kimenet, nyilván valamennyire méretezve .Érezni vélek itt valami vaskos elkúrást.Vélhetően semmik sincs hőszigetelve.
@rudolfbarta2292
@rudolfbarta2292 10 ай бұрын
😄
@janoskiss1145
@janoskiss1145 Жыл бұрын
Szerintem a szivattyú teljesítménye megfelelne. Én inkább a légfűtési rendszert venném górcső alá. Itt vannak általában nagy hibák. Pl: nincs megfelelően kiépítve a rendszer, nem tudja a teljesítményt leadni a rendszer felé a szivattyú, nincs jól méretezve....stb. Persze nem láttuk a teljes rendszert, ezért nehéz így elemezni, de a tapasztalat ezt mutatja. Új dolgok, és hát valljuk be ez egy -noname- gép, lehet hogy még beüzemelés sem volt....sőt beüzemelője sincs?!
@dalloszsolti
@dalloszsolti Жыл бұрын
Azért azzal vitatkoznék, hogy levegővel egy passzív házat lehet csak fűteni. 10 évig fűtöttem kandalló + légfűtés rendszerrel egy 110m"-es házat amin csak 8cm EPS volt.
@antaltamasi9944
@antaltamasi9944 Жыл бұрын
De gondolom ott a kandalló maga is adott le hőt. Amúgy azt mondják a szakik,H azért nem lehet/inkább nem szabad nagyobb energiaigényű házat csak levegőfűtéssel megoldani,mert ahoz melegebb levegő kellene és az már problémás a porégés szaga miatt.
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor Жыл бұрын
Itt a pont! És óriási levegőram kell!
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor Жыл бұрын
Szakszeruen és komfortosan igen! A kandallo az mi? Már nem ok az állítás!
@dalloszsolti
@dalloszsolti Жыл бұрын
@@SzakiEllenor Ez a rendszer úgy épül fel, hogy a nappaliban lévő kandalló kifűti azt a teret, és a kürtőjében képződő hő egy részét légtechnikai csöveken el lehet juttatni a többi helyiségbe is. Tulajdonképpen hasonló az ebben a videóban látott megoldáshoz, de a hőszivattyú helyett egy kandalló adja a hőt.
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor Жыл бұрын
ok, de nem CSAK azzal fűtesz! Azért ez nem mindegy!
@gyulamolnar8971
@gyulamolnar8971 8 ай бұрын
Legfeljebb a levegőfújásos módszer nem elég hatékony, erősebben kéne fújni, vagy le kéne szigetelni kint a csövet. De radiátorral, vagy kályhával bőven elég lenne oda ennyi teljesítmény. Mert ha van vagy 72m2 meg mondjuk 2,5m belmagasság, akkor egy régi házat szigetelés nélkül 11kW kifűt. Ez nem régi ház, nem régi ablak, plusz hőszigetelés, a 9kW-tól nem kéne megfagyni. De a hideg levegő alul van, a meleg meg felfelé száll, szóval ez a fejmagasságból beszívom, plafonon befújom fantasztikus ötlet. Mindent alul kellene, vagy fordítva. A plafonra szálló meleg levegőt melegítené fel még jobban, és azt fújná be alul!
@87webber
@87webber 8 ай бұрын
Szerintem is elég kellene legyen 9kW hőszivattyú 70 m2-re, és ahogy elnézem itt volt annyi meló, hogy akkor már érdemes lett volna padlófűtést letenni. És az már, ezzel a teljesítménnyel egész másképp érződne szerintem. A csak legfűtés alapból nem jó megoldás szerintem.
@gyulamolnar8971
@gyulamolnar8971 8 ай бұрын
@@87webber Ha annál, hogy közvetlenül meleg levegőt fújt be, úgy volt, hogy nem győzi kivárni, hogy meleg legyen, akkor majd pont egy padlófűtéstől érezné máshogy, ami 30 fokkal melegíti a padlót, és egy nap alatt se lesz meleg a ház.
@zoltangyorffy3109
@zoltangyorffy3109 Жыл бұрын
A készülék forgalmazója egy dologban volt érdekelt. Eladni a terméket. Ez sikerült, és mint a mellékelt ábra mutatja, a többivel nem is akart foglalkozni.
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor Жыл бұрын
én is ettől tartok...
@lospadresapa6028
@lospadresapa6028 7 ай бұрын
Ha olyan videót látok, ahol valamiféle adatokat kitakarnak, akkor én már az egésznek a hitelességét vitatom. Olyan ember nekem ne bizonygasson semmit, akinek takargatnivalója van! Leget, hogy ez így egyenesben kimondva furcsa, és tán nem is teljesen állja meg a helyét, de az én bizalmamat - s talán a másokét is - megingatja.
@laserpupu
@laserpupu 7 ай бұрын
A kommenteket olvasva jó sok hozzáértő ekézi itt egymást ;) Feltenném nekik azt a kérdést, hogy legyenek oly kedvesek ajánlani egy olyan levegő/víz hőszivattyút amit "simán rá lehet kötni" a meglévő egycsöves radiátoros fűtésre. A vegyestüzelésű kazán ˇ~15kW-os.
@budanemoda3841
@budanemoda3841 7 ай бұрын
Te is érzed, hogy elég kevés adatot adtál meg. Fontos infó lenne, hogy hogy milyen és mennyi radiátor van, illetve mennyi a ház hővesztesége.
@attilapalfi9478
@attilapalfi9478 6 ай бұрын
Szerintem a lakóház állomány 70 százaléka lehet jj-s
@otigreengit9773
@otigreengit9773 2 ай бұрын
ezrevel voltak hasonlo esetek UK ban, ott a alulmeretezett hoszivattyukat raktak be de alenyeg hogy villanyyal kellett rafuteniuk es sokkal tobb jott ki a szamlan mintha gazzal futottek volna.
@bodacsek
@bodacsek 6 ай бұрын
Itt valami nagyon nem stimmel. Ez a ház ránézésre nem lehet annyira rossz. Mi a falazat? Gép be lett vizsgálva? Csatlakozónál árulkodó jelek, gázhiány? Légtecnikailag be van szabályozva a rendszer? 7kw még akár elég is lehetne , de akár nagyon kevés is. Hőkamera? Nekem elsőre nagyon úgy tűnik a videó készítője szeretett volna egy nagyot fikázni más munkáján( lássuk be van alapja) , csak éppen az derült ki, hogy ő sincs a helyzet magaslatán.
@zoozaw001
@zoozaw001 7 ай бұрын
Haier ... Az ellenségemnek sem! Alkatrész ellátás =0 A másik, az anemosztátok, vagyis a hiánya. Szabályozható anemosztát nélkül légrendszert csupán pillangószelepekkel lehetetlen beszabályozni. A befúvott levegő, és az elszívott levegő mennyiségének meg kell egyeznie, de mint láttuk, az elszívás le volt folytva anemosztattal, a befúvás meg ... ami a csövön kifér. Először felszerelvényezni, légmennyiséget mérni, beszabalyozni, aztán majd kiderül, mire elég a rendszer, ha már ez van.
@samlivitez-4556
@samlivitez-4556 Жыл бұрын
Sok handabanda, tény, adat alig, az is elveszik a lényegtelen részletekben.
@Readdeo
@Readdeo Жыл бұрын
Sárga lapos vagy?
Mivel fűthetünk a legolcsóbban? - Így spórolj  ha tudsz!
24:15
úTRAVELók
Рет қаралды 180 М.
Vasalatot veszek át. Ebben a födémben hűtés és fűtés is megy!
13:35
Infrapanel - Tényleg olyan jó, és olcsó vele fűteni?
21:37
úTRAVELók
Рет қаралды 171 М.
Elmentem az Aldiba
19:18
Gyetván Csaba
Рет қаралды 123 М.
ИГРОВОВЫЙ НОУТ ASUS ЗА 57 тысяч
25:33
Ремонтяш
Рет қаралды 319 М.