MA!gazin S03E14: Mitől jó egy okostelefonos kijelző?

  Рет қаралды 10,806

Mobilarena HU

Mobilarena HU

2 жыл бұрын

OLED, IPS, PWM, DC elsötétítés, HDR10, fénysűrűség, nit, színhőmérséklet, felbontás, képfrissítés. Na, ezekről mind szó van ebben az adásban.
Aki olvasni akar, annak: www.mobilarena.hu
Facebook oldalunk: / mobilarena
Instagram: / mobilarenahu
Tech2 videótesztek: / techbookhu

Пікірлер: 54
@pinkiepie9765
@pinkiepie9765 2 жыл бұрын
Szívesen megnéznék egy adást a Google saját brand-es telefonjairól (ugye a Nexus/Pixel modellek). Miért jók ezek a telók, miért rosszak, egyáltalán miért csinálják őket, miért nincs itthon offical forgalmazásba és hogyan lett a középkategóriásnak indult Nexusból a flagship kategóriás Pixel.
@norbertlukacs1894
@norbertlukacs1894 2 жыл бұрын
+1. Nekem személy szerint teljes homály ez a téma.
@nezdmasszemmel3012
@nezdmasszemmel3012 2 жыл бұрын
Imádom a tartalmat amit készítetek. Mindig profi,tartalmas,sokatmondó és érthető az amatőr füleknek is. Hatalmas köszönet érte 🙏🏻
@gyjoci95
@gyjoci95 2 жыл бұрын
Emlékszem ezt már kérte valaki korábban, de lehetne valamikor adás úgy általánosságban a töltési technikákról pls mert az is érdekes lenne szerintem. :D
@LaaszloKiss
@LaaszloKiss 2 жыл бұрын
Bizony, ezt egy ideje feltettük a kívánságlistára :-)
@sandornagy9448
@sandornagy9448 2 жыл бұрын
Szerintem is! Én nem tudtam, hogy a Realme azzal oldja meg a gyorstöltést, hogy kettő akku van a telefonban és töltéskor sorba kötve tölti, így a 6 amper akksinkén 3 amperes töltést jelent. Így a kettő kicsi akksi fél óra alatt fel is töltödik.
@LaaszloKiss
@LaaszloKiss 2 жыл бұрын
@@sandornagy9448 Egészen pontosan nem sorban, hanem párhuzamosan töltődnek, de a lényeg ugyanaz: 2 külön töltőkörben töltődik két kisebb akkumulátor, így mindketten fele annyi idő alatt feltöltődnek, és a végén a kapacitásuk összeadódik. Ez persze egy végtelenül leegyszerűsített magyarázat volt, hiszen maga a töltés is egy bonyolult, folyamatosan változó folyamat. De a trükk beválik, és közben nem kell hatalmas árammal "felforralni" az aksit :-)
@bollokcs
@bollokcs 2 жыл бұрын
Én is támogatom a témát.
@akosbalint5071
@akosbalint5071 2 жыл бұрын
Jó videó lett...👏...max az oledes panelek esetén a tapasztalható beégésről pár szóban érdekelt volna a véleményed...ha már kijelzők...✌️
@attika2782
@attika2782 2 жыл бұрын
Nagyon jó cikk, én az ilyeneket szeretem. Sokat tanulni belőle.
@robertszucs2867
@robertszucs2867 2 жыл бұрын
Köszi szerintem nagyon hasznos dolgokat tudtunk meg a kijelzőről!
@sandorgera5570
@sandorgera5570 2 жыл бұрын
Szuper volt , köszi😉👍
@g0711zb
@g0711zb 2 жыл бұрын
Köszi a videót, szuper lett mint mindig. Én személy szerint az sAmoled/Amoled kijelzőket preferálom, mert kiválóak a betekintési szögek (nem mosódnak el a színek és nem esnek szét, ha oldalról nézem), a színek gyönyörűek, a frissítési frekvencia:120/144 Hz és kiváló a színhőmérsékletük.
@benceigert2135
@benceigert2135 2 жыл бұрын
Uhh nagyon jó videó lett! Megvannak válaszolva a kérdéseim😆 köszi Tehát akkor epilepsziás gyerek elé ne nagyon tegyünk pwm-es kijelzőt?!?
@gaborczibolya7564
@gaborczibolya7564 2 жыл бұрын
Remek videó. A kijelző beégések engem is érdekelne. Valamint készithetnél egy videót az ugynevezett “biztonságos” telefonokról/programokról. Melyik a legmegbizhatóbb csevegőprogram,stb. Esetleg elmondhatnád hogyan müködik a “secfone” ,sky és az ehez hasonló dolgok. Miért jók és kinek,vagy éppen nem az.
@rolandhun95
@rolandhun95 2 жыл бұрын
Nagyon tetszik ez az adás! Azért is írok ide, mert közvetlen mobilvásárlás után vagyok. Kezdjük ott, hogy egy első generációs iPhone SE (2016)-t (ips) cseréltem le sok év után egy iPhone 12 mini-re (amoled). Már az első napokban éreztem, hogy valami nem kóser kijelző téren. Állandóan zavarta a szememet, viszketett, valami bajom mindig volt. Aztán utánajártam a dolgoknak, elkezdtem róla olvasgatni, és akkor tudtam meg, hogy az IPS technológiának nincs ilyen PWM értéke (vagy nagyon nagy hz-en működik). Talán egy hónapig húzta a mini nálam, eladtam. Elkezdtem keresgélni DIREKT IPS kijelzős telefonokat. Nem volt könnyű dolgom ugyanis 2022 február-márciusában már az alsókategóriások is Amoledesek, de sikerült még egy Poco X3 Pro-t megkaparintanom még a kivezetés előtt, ami még az előbb említett elven működik. Eddigi legjobb döntésem mobil téren.
@Huntech_
@Huntech_ 2 жыл бұрын
Szifonos vonalon még az iPhone 11 és a 3. generációs SE használ IPS panelt, de az X3 Pro is egy jó döntés volt szerintem
2 жыл бұрын
Először is mély tiszteletem és köszönöm a videókat! Biztos feltűnt nektek is Bog, de egymás után néztem a mút heti magazin adást és ezt. Valahogy ennek a képvilága életlenebb, elmosódott, másik kamerát használtál a felvételhez? Egy idő után nem tudtam mi olyan fura és miért kezd fáradni a szemem 5 perc alatt..aztán egymás mellé tettem a két videót és hoppá... De a tartalomból nem von le semmit :) Köszönjük a munkátokat!
@nero-cj8co
@nero-cj8co 2 жыл бұрын
Az Lg Optimus 3D még beleférhetett volna a műsorba!Amúgy jó volt,köszi Bog!
@fitosferenc
@fitosferenc 2 жыл бұрын
Szia, érdekes lenne egy videó a tárhelyekről, technológia, méret és bővíthetőség kérdése. Illetve hogy mostanában mennyi memóriával érdemes venni telefont ha ember több évre tervez
@kovisasa2
@kovisasa2 2 жыл бұрын
Szia. Jo kis tema volt usmet.
@tonyrulez69
@tonyrulez69 2 жыл бұрын
8:45 "van ennek egy magyar neve ... igen, *pulse width modulation* " :D
@gabormagyar487
@gabormagyar487 2 жыл бұрын
A Call Recorder appok kib...szott Google általi letiltasarol lécci valamit....
@torma993
@torma993 2 жыл бұрын
👍
@hdtomi
@hdtomi 2 жыл бұрын
A kijelző védőkről is meghallgatnák egy videót. Üvegfóliák mellett a Mediamarkt és Yettel stb. is tesz a telefonokra fóliát, meg egyéb még drágább megoldások vannak. De tényleg olyan jók? A GG Victusra egyáltalán kell a védelem?
@belavarga4457
@belavarga4457 2 жыл бұрын
Azt hogy lehet kinyomozni ,hogy a realme GT és a redmi 11 pro + amoledjében milyen a fényerő szabályozás?
@balazsurbanics5335
@balazsurbanics5335 2 жыл бұрын
A töltők átjárhatóságának témaköréről szívesen megnéznék egy adást. Ez talán jobban mélyvíz lenne, de a laikusabbak számára is fontos miképp töltik a telefonjukat/eszközeiket. (Nem a 20-80% közötti töltésre gondolok.) Egy pár kérdést írok amik érdekelnek, de szerintem ez egy bő téma. - Egy konkrét példa: Tölthetem-e a Lenovo Thinkpad E590-em (65W-os töltő, output: 20V-3.25A, 15V-3A, 9V-2A, 5V-2A) egy Realme GT Master töltőjével? (65W-os töltő, output: 5V-2A, 10V-6.5A) Mindkettő type-C-s. Ebben az esetben, mivel az 5V-2A egyezik meg, automatikusan annyival töltené a másik készülék töltője az eszközt? Okozhat ez kárt? Esetleg a laptop töltőjével tölthető a telefon? Az ok amiért erre szükség lehet, mert a laptop töltője fixen a munkaasztalomban van, macerás kiszedni azt ha például a kanapén néznék filmet és enni kér a laptop. Illetve utazás esetén elég lenne csak a kisebb telefontöltőt magammal vinni a két eszközhöz. - Egyre több készülékhez nem adnak töltőadaptert csak USB kábelt. (Fogkefe, óra, TWS headset stb.) Van ezekhez valamilyen univerzálisan használható adapter vagy laptopról érdemes ezeket tölteni? - Illetve egy inkább laptop-os kérdés. Üzleti környezetben tapasztalom, hogy a gépek akksija nagyon rövid idő alatt szinte használhatatlanul gyenge lesz. Hiszen egész nap a töltőn/dokkolón vannak. Iparági összeesküvés lenne, hogy nem vezetik be az átfolyós töltést? (Pl. Sony telefonoknál - gamingnél ez működik már, hogy csak az eszközt táplálja a töltéssel és nem terheli az akksit.) Értem, hogy az akkumulátor is egy biznisz, csak akkor ne hirdessék magukról a cégek, hogy zöldek...Vagy van esetleg erre már valamilyen szoftveres megoldás csak az én figyelmem kerülte el? Köszi ha végigolvastad! :)
@szabolcsunger4774
@szabolcsunger4774 2 жыл бұрын
Elsőre tudok válaszolni: igen, tudod azzal tölteni. A telefon IC-je szabályozza a maximalisan felveheto feszt.
@kovisasa2
@kovisasa2 2 жыл бұрын
Van olyan videotok ami az akumilator es gyorstoltesrol szol?
@zselatyne
@zselatyne 2 жыл бұрын
A szó, amit kerestél: kitöltési tényező. ;-)
@zsoltkohut1274
@zsoltkohut1274 2 жыл бұрын
Mikor samsung note2 telom volt már akkor is a led volt a legszebb Érdekes amugy hogy mindenhol sok a a beteg, itt a csaladba is, már arra gondolok hogy az immunrendszerem kicsinalta az oltások....
@zsoltkohut1274
@zsoltkohut1274 2 жыл бұрын
Nekem 5-8ora a kijelzöidöm naponta, le is merül a telo mindig estere😂 60hz en hasznalom direkt
@Arthur877chanel
@Arthur877chanel 2 жыл бұрын
Arra azért kíváncsi lennék, hogy mi a különbség az Amoled és a Super Amoled között?
@Sly6555
@Sly6555 2 жыл бұрын
A marketing 👌
@hellozoldjovo
@hellozoldjovo 2 жыл бұрын
A Super AMOLED és a Dynamic AMOLED közt van különbség.
@Sly6555
@Sly6555 2 жыл бұрын
@@hellozoldjovo valamelyik pentile elrendezést használta régebben Samsung Omnia telefonban. Felbontás, frekvencia, ilyesmi változik szerintem.
@Dymon32
@Dymon32 2 жыл бұрын
Ez a fejfájás dolog meglepett, köszi az említést lehet érint ez a dolog emgem is :/
@Sztbeni
@Sztbeni 2 жыл бұрын
Impulzusszélesség-moduláció a PWM magyarul. Nekem szerencsére nem okoz gondot, de van ismerősöm aki nem értette, hogy miért fáj a feje, én meg megkérdeztem nem vett-e új telefont mostanában. Mondta is hogy vett, és kiderült AMOLED-es. Javaslatomra félretette pár napra a telót, el is múlt a dolog. Azóta figyel erre ha telefont vesz. A Xiaomikon ha be van kapcsolva a DC dimming akkor nincs baja
@tomee1250
@tomee1250 2 жыл бұрын
Es ez be kapcsolás után kb mennyi idő után jött ki nála? Mennyi idő alatt jön ki, ha érzékeny az ember erre? 🤔
@Sztbeni
@Sztbeni 2 жыл бұрын
@@tomee1250 szerintem ez emberfüggő, és attól is függ, hogy mennyit használja a telefont és milyen fényerőn. Alacsony fényerőn erősebben előjön. Nekem ismerősöm azt mondta, hogy relativ sok használat mellett 3-4 nap után kezdte el érezni, de nyilván aki még érzékenyebb akár pár óra alatt előjöhet nála
@gergelyb1409
@gergelyb1409 2 жыл бұрын
Tehát sokak szerint az OLED nem színhű, de a szürke feketével nincs gondjuk, értem 🤓 +1 az OLED-nek.
@mikeghor
@mikeghor 2 жыл бұрын
Hasznos videó, bár a pwm fényerőcsökkentési módját nem sikerült megértenem.
@tomee1250
@tomee1250 2 жыл бұрын
Röviden : a sima TFT - nél a feszültséget csökkenti, fele fesz. fele fényerő, míg a pwm - nél a full feszültséget kapcsolata ki-be. Ha 50% fényerő, akkor az azt jelenti, hogy az adott idő felében ment 100%-on a fesz, és a másik felében konkrétan nem ment rajta fesz. Viszont mivel annyira gyorsan csinálja, ezért veszed észre belőle csak azt, hogy alacsonyabb a fényerő.
@mikeghor
@mikeghor 2 жыл бұрын
@@tomee1250 Aha és ettől hogy nem megy tönkre a panel?
@tomee1250
@tomee1250 2 жыл бұрын
@@mikeghor nem. Mert ez a működési elve. Két teljesen más panelen megy ez a két dolog, nem ugyanazon a panelen van ez a 2 lehetőség. Bár az amoledeken lehet így is, úgy is állítani, szóval ott adott mindkét lehetőség.
@ferenclengyel1117
@ferenclengyel1117 2 жыл бұрын
Én végig mentem az összes mobil generáción. Őrületes a fejlődés,bár pár éve szerintem belassult egy picit. Hamarosan pár éven belül szerintem lesz egy nagy ugrás.
@black_Umbrella84
@black_Umbrella84 2 жыл бұрын
Nem mondtad, hogy hanyas! 😉
@arpadheizer7126
@arpadheizer7126 2 жыл бұрын
Kommentazalgoritmusért.
@MMarkur
@MMarkur 2 жыл бұрын
Amirôl nem esett szó a prémiumnak eladott haszontalan feature, az ívelt kijelzô. A másik, ami nem pont kijelzô de ahhoz tartozik és amit mindenki hypeol de amúgy haszontalan az a gorilla glass és egyéb edzett üvegek, ami ha rosszul esik le ripityára törik. A motorolanak volt olyan plasztik kijelzôje, ami shockproof volt, azt megtámogatva egy fóliával még karcolódni sem karcolódott.
@TheD0ct0rBoy
@TheD0ct0rBoy 2 жыл бұрын
Azzal tisztában vagy ugye, hogy a GorillaGlass karcok ellen jó, nem pedig golyóálló üveg? Benne van a nevében, hogy edzett, szoval rideg lesz, hirtelen, nagy erohatasra törni fog, de ha nekiesel egy konyhai késsel, nem igen fogod tudni megkarcolni. A műanyag ellenében nem rideg, hanem sokkal rugalmasabb, 1-2 pofára esést simán bír, cserébe ha nekiesel a késsel, szépen tudod faragni. Tök más dologra jó egyik-masik.
@MMarkur
@MMarkur 2 жыл бұрын
@@TheD0ct0rBoy pont ezért írtam, hogy sokkal jobb megoldás lenne egy műanyag kijelzővédő plexi+rá fólia. Se nem törne össze se nem karcolódna.
@kicsimohikanszgy
@kicsimohikanszgy 2 жыл бұрын
Mélyen tisztelt Bog, a megapixelek között is rendet rakhatnál egyszer és mindenkorra, egyik 12 megapixellel, a ,,másik" vagy pontosabban a ,,többi" 100 megapixel fölőtt csábítja a vásárlókat és igéri a legszuperebb fotókat amit telefonnal készíthetünk. Mi az igazság BOG? Válaszold meg Mester! Tisztelettel!
@MobilarenaHUNGARY
@MobilarenaHUNGARY 2 жыл бұрын
kzfaq.info/get/bejne/d5immcSAnJ6zj3U.html
@karolydr.stefani4559
@karolydr.stefani4559 2 жыл бұрын
👍
MA!gazin S03E15: a roaming buktatói
29:16
Mobilarena HU
Рет қаралды 6 М.
MA!gazin S02E48: A szoftver a lelke minden telefonnak
46:42
Mobilarena HU
Рет қаралды 12 М.
你们会选择哪一辆呢#short #angel #clown
00:20
Super Beauty team
Рет қаралды 42 МЛН
Looks realistic #tiktok
00:22
Анастасия Тарасова
Рет қаралды 95 МЛН
I Can't Believe We Did This...
00:38
Stokes Twins
Рет қаралды 91 МЛН
Incredible magic 🤯✨
00:53
America's Got Talent
Рет қаралды 64 МЛН
MA!gazin S03E18: Káros-e a gyorstöltés?
30:01
Mobilarena HU
Рет қаралды 13 М.
Így herdáld el a múltadat, avagy az új Nokia 3210
34:27
Mobilarena HU
Рет қаралды 32 М.
MA!gazin S05E05 - gamer telefonok a csúcsmodellek ellen
22:53
Mobilarena HU
Рет қаралды 10 М.
MA!gazin S04E11: Így lesz garis a használt telefon
35:13
Mobilarena HU
Рет қаралды 12 М.
Random témák II - BYD, Eric, Brigi, Moto és egyebek
28:27
Mobilarena HU
Рет қаралды 5 М.
MA!gazin S04E35: Kibelezni egy Nokiát nem kell félnetek, jó lesz
32:37
Háború Ukrajnában - Nógrádi György  (2024-07-08) - HÍR TV
1:01:29
Хотела заскамить на Айфон!😱📱(@gertieinar)
0:21
Взрывная История
Рет қаралды 6 МЛН
iPhone 16 с инновационным аккумулятором
0:45
ÉЖИ АКСЁНОВ
Рет қаралды 7 МЛН
Собери ПК и Получи 10,000₽
1:00
build monsters
Рет қаралды 2,4 МЛН