Michał Heller, Fundamentalne problemy kosmologii kwantowej

  Рет қаралды 136,802

Copernicus

Copernicus

9 жыл бұрын

Wykład prof. Michała Hellera zatytułowany "Fundamentalne problemy kosmologii kwantowej" wygłoszony podczas konferencji "Wokół myśli Michała Hellera" w grudniu 2013 roku.
Wykład przedstawia wyniki i teorie z samego frontu współczesnych badań kosmologicznych, lecz został tak skonstruowany, by zmieścić także wiele problemów filozoficznych z nimi związanych.

Пікірлер: 163
@stanislauskramer6226
@stanislauskramer6226 3 жыл бұрын
Jestem wielkim zwolwnnikiem wykladow Prof Michala Heller dziekuje za wspaniale wyklady
@inna01.0
@inna01.0 7 жыл бұрын
Nowy początek - Księże Profesorze początek jest wszędzie, każda chwila to początek. Jakież to fascynujące dla ludzi sztuki. Szkoda, że z tego nie korzystają.
@pzdpl
@pzdpl 9 жыл бұрын
Bardzo lubię wykłady Księdza Profesora, tylko dlaczego Operator kamery pokazuje prelegenta, a nie ekran z prezentacją.
@alanmurra2187
@alanmurra2187 4 жыл бұрын
Zdecydowanie jest to jedno z fundamentalnych pytań do wykładu, na które nie znajduję odpowiedzi. Przynajmniej gdyby było widać każdy nowy slajd, kiedy Profesor go wprowadzał...
@SebastianLasaj
@SebastianLasaj 3 жыл бұрын
Zabrakło drugiej kamery.
@TVbiker
@TVbiker 5 жыл бұрын
Doskonały wykład. Połączenie fizyki, filozofii i duchowości w jednej istocie nie może nie być fascynujące.
@hubertkorzeniak5549
@hubertkorzeniak5549 4 жыл бұрын
Zależy jakiej duchowości... alexjones.pl/aj/aj-inne/aj-spoleczenstwo/item/41444-poznajcie-prawd%C4%99-a-prawda-was-wyzwoli
@edwardlewandowski5473
@edwardlewandowski5473 2 жыл бұрын
Ciekawie, choć rewelacji brak👁️fizyka w zastoju 🎆✋prof.Meisner wspomina o tych problemach📯Good luck i zdrówka moc wszystkim
@Arktur42
@Arktur42 5 жыл бұрын
Zakochałem się w tym wykładzie mistrzostwo
@bishbish9111
@bishbish9111 8 жыл бұрын
Nie wiem czy jego wykład jest nacechowany religią, bo posłuchałem i nie usłyszałem nic czego bym się nie dowiedział od innych naukowców, świeckich do szpiku kości. Więc, o co ta spina?
@e0n44
@e0n44 4 жыл бұрын
0
@bishbish9111
@bishbish9111 4 жыл бұрын
@D.K Madras o ja prdl... To niech Ci Bozia podłączy neta i sklepie nowego kompa.
@adambiedak8245
@adambiedak8245 4 жыл бұрын
A może poprostu mechanika kwantowa działa tylko w mikroskali ,my jesteśmy mikroskala względem wszechświata w naszej skali foton sam sobie decyduje czym jest fala czy cząstką ,zarówno dzieje się tak dlatego że czas w tej skali jest inny niż w naszej TYM BARDZIEJ INNY W SKALI WSZECHŚWIATA ,KTO POWIEDZIAŁ ZE TO CO DZIALA W MIKROSKALI MUSI BYC INDENTYCZNE W CALOWCIOWYM PROCESIE , wszechświat to nie klocki LEGO
@zarkadiusz7
@zarkadiusz7 2 жыл бұрын
Prawda jest taka, że fizykom skończyły się pomysły na nowe teorie więc wymyślili coś co zakrawa bardziej o magię niż rzetelną naukę a celem jest wegetacja na państwowych posadach. Fizyka istnieje tylko i wyłącznie jako działanie na zasadzie prób i błędów gdzie potrzebny jest punkt odniesienia. Obecna pożal się boże rewolucja ma ochotę usunąć tenże punkt i raz na zawsze pożegnać się z absolutem wszechświata. To jest myślenie małego dziecka z pierwszej klasy podstawowej, które fascynuje się liczbami.. Wystarczy zapytać czy kwant jest podzielny a jeżeli nie to dlaczego i tu jest koniec teorii.
@grzegorzhordejuk2172
@grzegorzhordejuk2172 2 жыл бұрын
Czas jest ruchem. Jeżeli był początek czasu musiało istnieć wizyczne "0" Stałość ciał i równość. Jeżeli dzisiaj postawało by "nic" to wstrzymałoby czas i istnienie. Superpozycja cząsteczki kwantowej nie jest tym czym nam się wydaje. Robiąc pomiar otwieramy furtkę a moment i nasza decyzja jest istotna. Nasza wola nie odziałowuje na naszą pzestrzeń? Przed meczem nie jesteśmy w stanie podać wyniuku meczu z naukowego punktu widzenia ale po meczu mając dane jesteśmy w stanie powiedzieć dlaczego był taki wynik. Reszta była wolą zawodników. Plus jest zależny od minusa bo jedno wynika z drugiego. Czym się różni wszystko od niczego? Łączy je to że nie możemy zdefiniować ani "posiąć" Falowość rzeczywistości można nawet zauważyć na naszej cywilizacji. Mamy nieskończoną skalę. moment pomiaru jest jakimś momentem w czasie ale możę trwać za długo by zarejestrować wszystko. Jak ze zdjęciem. Ruch na zdjęciach rozmyty. Jakby możnabyłoby w sekundzie zrobić miliard pomiarów wtedy więcej można byłoby się dowiedzieć o cząsteczkach kwantowych.
@johnd4788
@johnd4788 Жыл бұрын
Ok 17:00 poczatek jest wszędzie, szkoda że tak krótko o tym zagadnieniu
@JanKowalski-bm3be
@JanKowalski-bm3be 3 жыл бұрын
Dlaczego zakrzywienie czasoprzestrzeni jest przedstawiane jako płaska przestrzeni która staje się wklęsła ?
@megazordou3023
@megazordou3023 3 жыл бұрын
bo niepotrafimy narysowac przestrzeni czterowymiarowej
@zarkadiusz7
@zarkadiusz7 2 жыл бұрын
@@megazordou3023 hahahaha
@bestmarketa
@bestmarketa 8 жыл бұрын
to pomyłka natury z opóźnionym czasem wyboru
@edwardlewandowski7830
@edwardlewandowski7830 3 жыл бұрын
Ekran zawsze🙏profesora znamy🕊🌷✋ wreszcie spoko z długimi ,,wstępami,,🎺good luck 2021🌍🎅🌸ciekawy wykład
@delasega
@delasega 9 жыл бұрын
Co to za ładna dziewczyna siedziala za profesorem? : )
@cefalloid
@cefalloid 5 жыл бұрын
Córka ;)
@bishbish9111
@bishbish9111 5 жыл бұрын
@@cefalloid :D
@onlytruth1994
@onlytruth1994 4 жыл бұрын
#delasega ZONE SZUKAJ GDZIE INDZIEJ! Takiego nie chcialaby nawet kopnac w tylek.
@cefalloid
@cefalloid 4 жыл бұрын
@@onlytruth1994 po co plusujesz własne wypowwiedzi! To głupie. Tak głupie jak Twoja reakcja
@Lumperator
@Lumperator 4 жыл бұрын
Only Truth zerowa kultura. Smutne.
@KrzyhcoMao
@KrzyhcoMao Жыл бұрын
Szkoda, że.pokazywano głównie Pana Profesora, a nie prezentację 😔
@bestmarketa
@bestmarketa 8 жыл бұрын
to zdarzenie fizyczne
@kadykianus
@kadykianus 3 жыл бұрын
Profesor wykłada i coś pokazuje a my oglądamy profesora zamiast to, co on pokazuje.
@panmigacz3121
@panmigacz3121 Жыл бұрын
Nieprzemienność na przykładzie języka polskiego: Fortepian da się zasłonić, ale słonia nie da się zafortepianić
@SuperUniwersal
@SuperUniwersal 4 жыл бұрын
troszkę do kitu, że nie widzę o czym profesor mówi, lepiej można by to zmontować
@TheManglerPolishDeathMetal
@TheManglerPolishDeathMetal 5 жыл бұрын
Nie istnieje Ani w czasie ani w przestrzeni
@michalstolarczykKRK
@michalstolarczykKRK Жыл бұрын
Im dłużej słucham wykładów prof. Hellera tym niestety mam wrażenie że one są coraz gorsze. W każdym razie ten nie jest zbyt udany :(
@zbysiukopec9505
@zbysiukopec9505 2 жыл бұрын
Też kiedyś tak myślałem, bo w szkole opowiadali i w telewizji pokazywali, a okazuje się, że Ziemia jest faktycznie płaska z kopułą i to nawet zgodnie z BIBLIĄ Katolicką.
@mariuszkajstura6635
@mariuszkajstura6635 Жыл бұрын
Niestety poczułem się zmuszony do udzielenia uwagi operatorowi kamer, który zamiast nagrać wykład prof.Michała Hellera, nagrał wystąpienie prof.Michała Hellera. Kamerzysta powinien w chwilach gdy Profesor demonstruje coś na ekranie filmować ten ekran, a nie oblicze czcigodnego Profesora. Mam nadzieje że ten cenny wykład da się jakoś naprawić, na stole montażowym wstawiając w odpowiednie miejsca ujęcia z kamery pokazującej ekran z prezentacjami ?
@szlomajosif2711
@szlomajosif2711 8 жыл бұрын
Nielokalność? A niby skąd wnioskujemy o istnieniu odległości i z tego wnioskujemy jakąś lokalność w przestrzeni, a nawet w czasie.
@wodzimierzkowalik5803
@wodzimierzkowalik5803 8 жыл бұрын
+Szloma Josif Z układu odniesienia (i współrzędnych)?
@szlomajosif2711
@szlomajosif2711 8 жыл бұрын
Włodzimierz Kowalik I co przedstawiają nam te urojone osie? Układ odniesienia może być fałszywy. Macierz wpływów między cząstkami wskazuje że w przypadku spłatania odległość jest inna od obserwowanej (obserwujemy w "przestrzeni" różną od zera odległość, tymczasem rezultat splątania wskazuje że odległość wynosi zera, i to tylko dlatego, że nie mamy pomysłu jak sprawdzić czy przypadkiem nie jest ujemna, albo nawet spoza zboru Rzeczywistych). Jeszcze żeby to było tylko takie akademickie, ale są to bardzo praktyczne rozwiązania dla szukania dróg po grafach bez ustalania macierzy węzłów.
@wodzimierzkowalik5803
@wodzimierzkowalik5803 8 жыл бұрын
+Szloma Josif Pytałeś, więc odpowiedziałem. Opis fizyczny ma być niezależny od układu współrzędnych. To jest założenie ogólnej teorii względności. Prawa fizyki są takie same we wszystkich układach współrzędnych. Obecnie jest to największe uogólnienie jakim dysponujemy. Resztę sobie dośpiewaj, bo nie chce mi się pisać.
@szlomajosif2711
@szlomajosif2711 8 жыл бұрын
Włodzimierz Kowalik O ile istnieją współrzędne od których w ogóle mógłby być zależny. OTW jest zależne od dwóch współrzędnych, kierunku osi czasu i kąta zdarzeń do osi czasu. Całą resztę można sobie dowolnie skalować, a tych dwóch parametrów nie. Mamy już całą masę doświadczeń z rezultatami spoza współrzędnych dla których OTW jest lokalnie prawdziwa.
@wodzimierzkowalik5803
@wodzimierzkowalik5803 8 жыл бұрын
+Szloma Josif No i odpowiedziałeś sam sobie. Gratulujemy.
@paparitual8836
@paparitual8836 3 жыл бұрын
Splątanie kwantowe nie umożliwia przesyłania informacji z prędkością większą od c, więc przyczynowość nie zostaje naruszona.
@kubhak
@kubhak 2 жыл бұрын
Do glowy przychodzi mi taki przyklad. Załóżmy ze masz biala i czarna pilke, jedna pilke ktos wsadza do pudelka i daje ci to pudelko ale go nie otwierasz. Lecisz na marsa otwierasz pudelko i w srodku jest biala pilka wtedy od razu wiesz ze na ziemi zostala pilka czarna. Tak mniej wiecej widze splatanie kwantowe.
@paparitual8836
@paparitual8836 2 жыл бұрын
@@kubhak Czasoprzestrzeń ogranicza prędkość propagacji informacji. Splątanie kwantowe również podlega temu ograniczeniu.
@zuzannakonior6284
@zuzannakonior6284 Жыл бұрын
Żyjemy w matrixie
@TomaszLee
@TomaszLee 2 жыл бұрын
4:00 Równie dobrze można powiedzieć, że nic nie osiągną Ci, którzy opanowali aparat matematyczny fizyki kwantowej ale nie posiadają wystarczająco dużej wyobraźni. Różnica polega na tym, że matematyki można się nauczyć a wyobraźnie nie...
@stefankordyl6919
@stefankordyl6919 9 жыл бұрын
Ks Heller opowiada swoje teorie i sam się z nich śmieje
@matthewdorabiala
@matthewdorabiala 9 жыл бұрын
zakup sobie dobry teleskop :)
@zikami3876
@zikami3876 Жыл бұрын
Kto to filmował ...! Jeśli wykładowca pokazuje coś na tablicy to tablica powinna być widoczna ! A nie usta wykładowcy, dźwięk wystarczy ! RATUNKU ! MASAKRA ! ANALFABETYZM czy BEZMYŚLNOŚĆ realizatora transmiscji !
@allaahlargest5513
@allaahlargest5513 7 жыл бұрын
Znakomity wykład teologiczny
@marekmazurkiewicz7508
@marekmazurkiewicz7508 5 жыл бұрын
???
@Arktur42
@Arktur42 5 жыл бұрын
@@marekmazurkiewicz7508 podzielam twoje zdanie też chciałbym zrozumieć ten komentarz
@blurp24
@blurp24 2 жыл бұрын
Być może chodzi o to, że wszystkie teorie opisujące początek są nie możliwe do empirycznego dowiedzenia więc są tak samo prawdopodobne jak stwierdzenie, że świat stworzył Bóg.
@leszekostachowski549
@leszekostachowski549 3 жыл бұрын
Gładkość ideału wirtualnego punktu zerowego. Zimna energia ciemnej materii płaskiej przestrzeni szarej masy.
@SuperKontoKonto
@SuperKontoKonto 9 жыл бұрын
ksiądz bez koloratki? co to się porobiło:O
@leonardleblanc8234
@leonardleblanc8234 9 жыл бұрын
nie interesuj się bo kociej mordy dostaniesz
@wodzimierzkowalik5803
@wodzimierzkowalik5803 9 жыл бұрын
***** Jako wyznawca neopozytywizmu sam jesteś ekskomunikowany :-)
@szlomajosif2711
@szlomajosif2711 8 жыл бұрын
SuperKontoKonto Kapłani muszą być naukowcami. Kiedy sprowadzają studia do studiowania jednej księgi, to rezultatem jest taki upadek, jakiego doświadczyli muzułmanie. Z przodującej matematyki i inżynierii w otchłań kolonializmu.
@wodzimierzkowalik5803
@wodzimierzkowalik5803 8 жыл бұрын
Szloma Josif Święta prawda. W Egipcie nauka i religia była "pielęgnowane przez święty stan kapłański" jak to wyłożył prostemu ludowi Bolesław Prus w "Faraonie". Mojżesz jednostronnie wybrał z tego samą religię. Średniowiecze było wbrew pozorom bardzo naukowe tylko, że startowało z zerowego poziomu (z IX wieku nie wiedzieli nawet kiedy Wielkanoc wypada a "Elementów" Euklidesa nikt nie rozumiał). Doktryna rozdziału nauki i religii (rozumu i wiary) to dopiero św. Tomasz z Akwinu. Doktryna niestety zbyt trudna nawet dziś. Wzorowo stosują ją tacy ludzie jak Heller, ale to wyjątek. Komentarze pod wykładami Hellera zniechęcają człowieka do bliźniego swego.
@gosc2842
@gosc2842 8 жыл бұрын
+Szloma Josif Klecha naukowiec ale jaja!
@adammucha2792
@adammucha2792 8 жыл бұрын
posunę sie dalej i żeby uwiarygodnić mysl to np. telepatja nie istnieje to szara materja też jest falą i to czy jestem w stanie odczytać infomację zaeży od dostrojenia fali ale ona istnieje szara materia jest falą a czas przekazu wynosi o.inaczej natychmiast czekam na opinie i może nazwanie.określenie szarej materi agdyby tak bylo to pustej przestrzeni niema a w tedy te wszystkie obliczenia w potęgach jest nietrafna nie jestem fizykiem ale jestem dobry w myśleniu logicznym jakos mi czegoś brakuje .czekam na komętarze
@ukaszwitkowski7335
@ukaszwitkowski7335 7 жыл бұрын
Polish my english -> Donald T.
@bishbish9111
@bishbish9111 7 жыл бұрын
Donald my polish.
@reversereality1977
@reversereality1977 6 жыл бұрын
polish my Donald
@bishbish9111
@bishbish9111 5 жыл бұрын
@@reversereality1977 Hakuna Matata
@marekrudnicki9756
@marekrudnicki9756 8 жыл бұрын
"polish" nie równa się "Polish", więc przykład podany w wykładzie nie jest adekwatny. Symetria jest definiowana dla dwóch obiektów, a nie trzech. Lepsze jest: you can polish your Polish, but you cannot Polish your polish.
@robertrutkowski2968
@robertrutkowski2968 Жыл бұрын
Moment 57:16 sekunda filmy - Pan prodesor znajduje się z makroskopowo w superpozycji. Na szczęście dla widzów i jego samego, szybko się ustalił XD
@romankatz1421
@romankatz1421 2 жыл бұрын
Fizycy to mają przesrane. W zasadzie nic nie wiedzą!
@adammucha2792
@adammucha2792 8 жыл бұрын
interesuję się fizyką kwantową i zadam pytanie panu profesorowi czy efekt splątania i brakujące ogniwo splątania kwantuw to nie jest ta szara materja .efekt przekazu infomacji i jest powiązana z tym wplywem jednej na drugą .wedlug mnie ma wpływ a kwestja bora i ansztajna obaj maja rację poprostu nie odkryto jeszcze .nienazwano szarej mateji a upiorne dzialanie nie ma miejsca prosze o odpowiedż lub koentarz moze inni ktuży sie tym interesują nie używałem nazw ale to mało ważne
@SuperTruten
@SuperTruten 4 жыл бұрын
Gdybyś użył interpunkcji, byłbyś bardziej wiarygodny. A tak 3 lata oczekiwań,
@michalstolarczykKRK
@michalstolarczykKRK Жыл бұрын
@@SuperTruten Co tam interpunkcja... Zacznijmy od ortografii, a jeszcze wcześniej - od poprawnej terminologii ;) Szara materia?! ;)
@sator666666
@sator666666 7 жыл бұрын
Ach ta słodka czarnulka od 20:26. Miodzio! i 28:10 ummm.... prawie umarłem z zachwytu. Dobrze, że poszła, bo nie można się było skupić na wykładzie. Rozumiem teraz, dlaczego Arabowie każą kobietom chodzić w burkach.
@Lumperator
@Lumperator 4 жыл бұрын
Ładna jest, ale ciut mogłaby zredukować kg. Nie obrażam absolutnie, po prostu byłaby jeszcze ładniejsza :)
@wojciechparol9417
@wojciechparol9417 4 жыл бұрын
Jakie spermiarstwo XDDD
@cybek202
@cybek202 4 жыл бұрын
@@wojciechparol9417Jak najbardziej, jeszcze jak A na rynku świń wiadomo
@pd4419
@pd4419 3 жыл бұрын
Gruba K
@gregorvanstroyny3762
@gregorvanstroyny3762 3 жыл бұрын
Tak wygladaja babki z bliskiego wschodu, jezeli chcesz taka zone to powinienes sie starac by Polska przyjmowala (wiecej) uchodzcow.
@roberttumidalski4713
@roberttumidalski4713 3 жыл бұрын
Stara się ksiedza ale niewychodzi.
@bestmarketa
@bestmarketa 8 жыл бұрын
nie ma takiego profesora
@plechol
@plechol 9 жыл бұрын
Centrum Kopernika z uporem religijnych maniaków promuje tzw. religijną wizję nauki, czyli problem na którym poległy nawet największe umysły. I coś, co jest możliwe już tylko w nielicznych miejscach na świecie, które mają ambicje popularyzacji nauki, nie wspominając już o jej uprawianiu. Ale w kraju o cechach państwa wyznaniowego, z kultem jeszcze żywych przywódców religijnych, wszystko jest możliwe.
@toader123
@toader123 9 жыл бұрын
No fajnie, tylko co to wszystko ma do przedmiotu wykładu?
@plechol
@plechol 9 жыл бұрын
toader123 Ma, w kontekście innych wykładów z licznym udziałem Hellera i innych księży. Tak,jakby w Polsce nie istniała świecka nauka na odpowienim poziomie. Człowiek odnosi wrażenie, że tylko KUL kształci astrofizyków. Nauka i reigia są nie do pogodzenia. Heller wykorzystuje dokonania nauki świeckiej, nie wiem czy nadal jest osobą wierzącą, nie obchodzi mnie to. Jeśli nie, to jest hipokrytą, jeśli tak - to sam sobie przeczy.
@toader123
@toader123 9 жыл бұрын
Roman Pleszyński Czyli rozumiem za każdym razem ma przepraszać, jak robi wykład z kosmologii, bo jest księdzem i był na KUL? A to, że teraz zajmuje się kwantowaniem grawitacji i stworzył model nieprzemiennej geometrii do nowego ogólnego modelu unifikacyjnego, za to też ma przeprosić, bo to ukradł (jak pan powiedział) jakiejś świeckiej nauce? A drugie pytanie, co Pan miał na myśli pisząc, że wykorzystuje dokonania nauki świeckiej? Do czego wykorzystuje, bo Pan nie napisał? I co to jest ta nauka świecka, chodzi tu Panu o świeckie uniwersytety?
@plechol
@plechol 9 жыл бұрын
Nauka świecka to nauka, ponieważ Kościól nie wypracował nauki, a nauczanie. Księża i teologowie przywłaszczają sobie to co osiągnęła nauka. Kościół od 2 tysięcy lat hamuje postęp naukowy...zwłaszcza w Polsce, ale nie tylko. Ksiądz profesor niczego by nie osiągnął, studiując Biblię i pisma chrześcijańskie. Co nawyżej doszedłby do wniosku, że Boga nie ma, b nic innego ni może wynikać z lektury Biblii i nowoczesnej biblistyki. Do Hellera nic nie mam. Zapraszają, to nawija. Mam pretensje do CNK. Za duży udział w nim osób duchownych, czyli opowiadaczy bajek i legend rodem z epoki brązu. Dotyczy to także Hellera, jeśli nadal jest księdzem. A c do jego rzekomego wkładu w rozwój teorii unifikacyjnej, to chciałbym dożyć (a pewnie nie dożyję) weryfikacji tych "dokonań", bo jak dotąd, to jest to wróżenie z fusów, podobnie jak teoria strun.
@toader123
@toader123 9 жыл бұрын
Roman Pleszyński Primo. X Heller założył CNK i zaprasza kogo chce. Swają drogą wykladów księży znowu tak dużo nie mają, a jeżeli już to mówią tam głównie o Mech. Kw. i OTW, także to, że są księżmi nie ma tu znaczenia. Secundo. Tu chyba jest rozbieżność semantyczna, Pan jak rozumiem "nauka świecka" tłumaczy z angielskiego "science", czyli dokładnie nauka o metodzie empiryczno-matematycznej. Istnieją też inne nauki (w znaczeniu z jęz. polskiego) np. Teologia, Filozofia, które naukami są, tzn. są racjonalne (są założenia, przyczyny i skutki etc.) oraz mają swoją metodologię. Nie są natomiast oczywiście naukami matematyczno-empirycznymi i o to nie można mieć do nich zarzutu, po prostu takie są. A nawet nie można do nich stosować takiego aparatu, bo niby jak np. zrobić doświadczenie z Metafizyki?
@mopemczesany748
@mopemczesany748 4 жыл бұрын
Miśka się nie da słuchać...☹
@zarkadiusz7
@zarkadiusz7 2 жыл бұрын
Najbardziej śmieszne jest wyliczenie wieku wszechświata za pomocą ilości obrotów Ziemi dookoła Słońca. Masakra intelektualna. Dno.
Einsteina droga do ogólnej teorii względności, Michał Heller
45:04
Wszechświat przed Wielkim Wybuchem, Michał Eckstein
48:01
Copernicus
Рет қаралды 263 М.
Do you like a chocolate surprise egg?🥚🍫🥰 #demariki
00:32
Não pode Comprar Tudo 5
00:29
DUDU e CAROL
Рет қаралды 78 МЛН
ks. prof dr hab. Michał Heller - Czy materia istnieje?
35:17
WSD Tarnow
Рет қаралды 39 М.
Czy jesteśmy sami we wszechświecie? | ks. prof. Michał Heller
1:35:50
Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
Рет қаралды 250 М.
Bliżej Nauki: Narodziny i życie gwiazd - prof. dr hab. Marek Urbanik
1:00:52
Wydział FAIS - Uniwersytet Jagielloński
Рет қаралды 40 М.
Michał Heller, Bóg i Geometria. Gdy przestrzeń była Bogiem
1:13:23
Do you like a chocolate surprise egg?🥚🍫🥰 #demariki
00:32