Michalkiewicz NOWY wywiad - jak pokonać kapitalizm kompradorski?

  Рет қаралды 51,992

namzalezy.pl

namzalezy.pl

Күн бұрын

🔴 Zapraszamy na zakupy do naszego sklepu - sklep.namzalezy.pl/
🔴 Polecamy przede wszystkim biznesowe i gospodarcze książki dla dzieci:
• „Mikołaj i dwa światy” to lekcja o systemach - kapitalistycznym i socjalistycznym: sklep.namzalezy.pl/produkt/mi...
• „Mikołaj i magia biznesu” to lekcja o zakładaniu i prowadzeniu własnej firmy: sklep.namzalezy.pl/produkt/mi...
🔴 Osoby zainteresowane podróżami oraz gospodarką i biznesem zdecydowanie powinny sięgnąć po książki Wojciecha Siryka:
• „Opowieści chińskie”: sklep.namzalezy.pl/produkt/op...
➨ WSPÓŁPRACUJ Z NAM ZALEŻY:
• Chcesz wystąpić na naszym kanale? Potrzebujesz reklamy? Zapraszamy do kontaktu: namzalezy.pl/kontakt/
➨ NAM ZALEŻY W SIECI:
• namzalezy.pl/
• sklep.namzalezy.pl/
• patronite.pl/namzalezy
• / namzalezy
• / namzalezy
• / namzalezy_pl
• / namzalezy_pl
➨ KONFERENCJA KAPITALISTÓW:
• Przygotowujemy wydarzenie dedykowane przedsiębiorcom i inwestorom: konferencjakapitalistow.pl/
🌏 Interesujesz się światem i podróżami? Koniecznie sprawdź nasz drugi kanał. Wojciech Siryk zaprasza na swój autorski program „Ten Świat Jest Nasz” - / wojciechsiryk - czekają tam na Ciebie najwyższej jakości reportaże filmowe z Chin, Hongkongu, Tajwanu, Chile, Botswany, Estonii, Liechtensteinu, San Marino, Monako, Andory, Gibraltaru, Malty, Luksemburga, Słowenii i wielu innych, fascynujących miejsc.
🍓 Prezent dla wszystkich widzów naszego kanału - 10 ebooków oraz 3 audiobooki o tematyce gospodarczo-ekonomicznej - sklep.namzalezy.pl/ - do pobrania na dole strony.

Пікірлер: 215
@namzalezy
@namzalezy 6 жыл бұрын
Kanał „nam zależy” działa aktywnie od 2012 roku. W przeciwieństwie do wielu innych inicjatyw dziennikarskich nasza działalność nigdy nie była wspierana przez fundusze publiczne. Dobrowolna pomoc naszych Widzów jest bardzo istotna dla dalszego funkcjonowania i rozwoju naszego kanału. Więcej tutaj: namzalezy.pl/wsparcie/
@alekspe4750
@alekspe4750 6 жыл бұрын
Pan Stanisław to MISTRZ pióra i słowa. Mówi na temat i bardzo czytelnie trafia do słuchaczy. Pozdrawiam serdecznie. Łapka w górę.
@wiktor2576
@wiktor2576 6 жыл бұрын
Pan Michalkiewicz - Mistrz! To dzięki niemu zrozumiałem na czym polega ten strasznny socjalizm i to kłamstwo ubezpieczen społecznych. Dziękuję. Modlę się za pana.
@adamm8549
@adamm8549 6 жыл бұрын
Lubie pana Michalkiewicza.
@schirackerkacper1250
@schirackerkacper1250 6 жыл бұрын
Zdrowia panie Stanisławie !!! Wolna Polska wolna Polska nam się śni !!
@marcinheller7612
@marcinheller7612 6 жыл бұрын
Teresa Wright, Możesz zacząć ode mnie, jeśli masz ochotę. Pewnie zawstydziłby Cię fakt, iż Żyd ma więcej szacunku dla języka polskiego niż rodowity Polak. To przykre, że tacy/takie jak Ty, mają czelność nazywać się patriotami/patriotkami, a nie potrafią poprawnie sklecić jednego zdania w ojczystym języku. Wstyd.
@marcinheller7612
@marcinheller7612 6 жыл бұрын
monika zalewska Zalewska, Mogłabyś trochę zejść z tego agresywnego tonu? Mężczyźnie to nie przystoi, a kobiecie... No cóż... Pewnie chciałabyś mnie rozszarpać na strzępy, gdybyś tylko mogła, prawda? ;)
@brixbrix8899
@brixbrix8899 6 жыл бұрын
@monika zalewska Zalewska Ale wystawiłaś "piękne" świadectwo Polsce i Polakom... Gratuluję, naprawdę! Jesteś wrogiem ojczyzny, bez dwóch zdań, i działasz na szkodę naszego narodu. Boże uchroń od takiego elementu - nie chcemy takich "Polaków" w kraju, za który nasi przodkowie przelewali krew. Matko, co za wstyd! I Ty jesteś kobietą?! Patologia. Na dodatek: nie chcę Cię martwić, ale nazwisko Zalewski/Zalewska znajduje się w oficjalnym rejestrze nazwisk Żydów, którzy osiedlili się na ziemiach polskich. Jeśli to Twoje prawdziwe nazwisko, to poszperałbym w drzewie genealogicznym albo zrobił badania genetyczne, bo może się okazać, że sama masz żydowskie korzenie. Chociaż w sumie nie zdziwiłbym się, gdybyś była wredną syjonistyczną pluskwą, która specjalnie tak się zachowuje w Internecie, żeby podjudzać Polaków. Pachnie mi to zdradziecką robotą.
@marysiakuzynka8388
@marysiakuzynka8388 6 жыл бұрын
Brit brix! przez takich jak ty my PATRIOCI POLACY tulamy sie po- swecie ponieweranie przez zdrajcow i POLSKI , swiadestwa piekne wymagaj od zdrajcow POLSKI namnie niezwracaj uwege! i prosze mnie nienazywac "element"
@brixbrix8899
@brixbrix8899 6 жыл бұрын
monika zalewska Zalewska, Podejrzewam, że jesteś jednak jakąś wtyką, gdyż nie wierzę w to, że dorosły człowiek może w ten sposób operować ojczystym językiem. Skąd jesteś? Przyznaj się.
@agatastopa5691
@agatastopa5691 6 жыл бұрын
Jak zwykle dobrze prawi pan Stanislaw,! 100 lat w zdrowiu dla pana!
@szecherezadazarabii4398
@szecherezadazarabii4398 6 жыл бұрын
Szacun dla Pana Stanisława za całokształt pracy i siły woli. Pragnę przypomnieć zasadę działa OFE, że stronami umowy był obywatel i państwo. Umowa cywilno-prawna. Czy któraś ze stron mogła ta umowę rozwiązać jednostronnie ? ? ? Przecież NIE !! Zatem państwo Polskie wypowiedziało ją jednostronnie, do czego nie miało i nie ma prawa, zatem winno zapłacić odszkodowanie, a zagarnięcie kasy to już przestępstwo, bo zabraknie jej i już brakuje skoro ZUS pożycza kasę z banków komercyjnych !!
@siriuslalande1315
@siriuslalande1315 6 жыл бұрын
Dziękuję
@andrzejzakrzewski5598
@andrzejzakrzewski5598 6 жыл бұрын
Jest rozwiazanie,uwłaszczenie Narodu Polski wszystkiego pod ziemia,na I nad ziemia
@LukasTorquemada
@LukasTorquemada 6 жыл бұрын
Przydałby się jakiś wywiad bardziej osobisty, coś z życiorysu, zapytać o filozofię życiową, jakie książki na niego wpłynęły etc, generalnie mniej ekonomii, bardziej życiowo. Każdy sympatyk SM zna doskonale jego pomysły na gospodarkę i spostrzeżenia polityczne. Chyba jeszcze nikt nie wpadł na taki pomysł. To byłoby coś ciekawego poznać Michalkiewicza od tej ludzkiej strony.
@szymonwiatr1372
@szymonwiatr1372 6 жыл бұрын
O książkach czasem red. Michalkiewicz opowiada; wspomina czasem m.in. "Tak zwane zło", "Doskonałą próżnię" i "Obóz świętych".
@abrahcadabrah1140
@abrahcadabrah1140 6 жыл бұрын
Dzień dobry
@wiewa92
@wiewa92 6 жыл бұрын
Jedyne wyjście to wyrzucenie partii z rządu .Idżmy do wyborów i wybierzmy niezależnych patriotów.
@szypekwsp
@szypekwsp 6 жыл бұрын
Właśnie! Dlaczego na kanale nie było jeszcze Roberta Gwiazdowskiego?
@sylwesteradam759
@sylwesteradam759 6 жыл бұрын
Rzydzi nigdy nie pozwolą, żeby Polacy się bogacili. Schemat jest zawsze ten sam: patrzą, że ktoś ma dobry pomysł; potem przymilają się do Mistrza, awansują na nadzorców jego pomysłu, potem przejmują interes.
@kemodalerd4243
@kemodalerd4243 6 жыл бұрын
...zdrowia i pomyślności życzę!
@robal514
@robal514 6 жыл бұрын
7:15 Za komuny był fundusz emerytalny (były też inne fundusze, np. alimentacyjny), ale demokracja prozachodnia dorwała się do żłobu i wszystko rozkradła.
@Vanadain
@Vanadain 6 жыл бұрын
W konstytucji wpisać maksymalną wysokość podatku na głowę dorosłego obywatela - np. 25% + maks. ilości podatków do 3 sztuk na rok. Dość zabezpiecza to przed manipulowaniem na gorsze.
@Vanadain
@Vanadain 6 жыл бұрын
3 podatki to: 1. stały podatek pogłówny, 2. opcjonalny podatek od ziemi i 3. podatek specjalny np. na stare systemowe emerytury (z obietnicą zmniejszania składek o 1 % co roku). Wszystkie muszą być płacone samodzielnie przez obywateli np. przelewem comiesięcznym, kwartalnym lub corocznym - nie ma to znaczenia. Jeśli ktoś nie płaci - zostaje pozbawiony praw obywatelskich, może oprócz możliwości pracy i zarabiania. Gość bez ważnego dowodu będzie miał dość dużą zachętę do płacenia. Nie można stosować przymusu, bo czym to się różni od zwykłego złodziejstwa (kiedy ktoś dysponuje twoimi pieniędzmi technicznie stajesz się niewolnikiem! Niewolnictwo jest przecież zakazane - a prawo podatkowe, to co to jest?!). Nie płacisz - nie otrzymujesz ochrony państwa. Jeśli Ci się to nie podoba - załóż fundusz wsparcia osób pozbawionych praw obywatelskich nie płacących podatków. Przez załóż rozumiem otwarcie rachunku bankowego (łatwiej bitcoinowego) i strony internetowej fundacji, bez wypełniania jakiegokolwiek druczku urzędowego! Nikt nie chce wypełniać dokumentów. To dlaczego się na to tyle lat godziliśmy? Obecna sytuacja to także nasza wina. Oprócz tego żadnego vatu, podatków od wypłat pracowniczych i innych! Urzędnicy będą się smucić, bo nie będzie trzeba liczyć, ale to jedyna poszkodowana grupa. To nie są żadne bajki, to trzeba wprowadzić jak najszybciej! Nikt tego nie zrobi, tylko zebrani do kupy obywatele (ja i ty, który to czytasz, dla ścisłości). TERAZ!
@alinadorzak485
@alinadorzak485 6 жыл бұрын
Program P.Stanisława uważam w tym momencie za najlepszy z możliwych.Musimy naprawiaiać państwo puki czas!1 A rządzić się jak w Szwajcarii 6-7 ministerstw.I wszystkie przepisy ustawodawcze w formie referendum wybiera naród,a nie te sejmowe darmozjady z różnych rotujących się partiokracji.!!!
@MrGrzmaz
@MrGrzmaz 6 жыл бұрын
Miło widzieć Pana Stanisława w dobrej formie. Na takich ludzi trzeba dmuchać i chuchać. Proszę dużo gadać o dużo pisać i dbać o siebie. Życzę długich lat życia w zdrowiu.
@annazawadzka978
@annazawadzka978 6 жыл бұрын
Witam Pana .
@marchor52
@marchor52 6 жыл бұрын
Bardzo inteligentny wpis i bardzo doceniony. Jak za komuny. Wtedy w kabarecie wystarczyło tylko żeby występujący z głupawym uśmieszkiem na twarzy powiedział "zdrwstwujtie druzja" [ były rzęsiste oklaski.
@marcinheller7612
@marcinheller7612 6 жыл бұрын
machor52, W sedno.
@KabatZwanyKabatem
@KabatZwanyKabatem 6 жыл бұрын
Dzięki.
@jankoplin7714
@jankoplin7714 6 жыл бұрын
Końcówka najlepsza promocja
@mazurek6153
@mazurek6153 6 жыл бұрын
pozdrawiam
@tadrozycki7929
@tadrozycki7929 6 жыл бұрын
Dlaczego rzad nie korzysta z pragmatycznego podejscia ,dyplomacji i ogromnej wiedzy jaką reprezentuje P. Michalkiewicz? Być może byłby zagrożeniem dla nieudaczników , którzy w sejmie są po to aby tylko odsiadywac godzinny i podnosić do góry rękę podczas głosowania .
@kazimierzodziemczyk8261
@kazimierzodziemczyk8261 6 жыл бұрын
Jak zwykle, konsekwencje nieudolnych rządzących ponosi Naród. A gdzie konsekwencje dla rządzących ...
@inamina4606
@inamina4606 6 жыл бұрын
Dzieki za to pytanie
@commandantee
@commandantee 6 жыл бұрын
Wracamy do ustawy Wilczka, jestem za, ale bądźmy konsekwentni, gdy ustawa Wilczka weszła w życie 100% wielkiego przemysłu było w rękach państwa. Pełna swoboda i liberalizm dla małych firm i państwowa własność nad koncernami, ja jestem za.
@Adamus1410
@Adamus1410 6 жыл бұрын
Ustawa Wilczka, a przynajmniej sam Wilczek działając w rzeczywistości PRL-u, wprowadzał choćby spółki joint-venture z udziałem kapitału zagranicznego i jego polityka kruszyła dogmaty ideologiczne PZPR - nie był on zwolennikiem własności państwowej, więc po co wypisywać takie brednie z lewej strony ?
@commandantee
@commandantee 6 жыл бұрын
Joint-venture jak najbardziej, w zamian za dofinansowanie z zewnątrz państwowe koncerny dzielą się z zyskami z tymi dofinansowującymi, ale decyzyjność wciąż pozostaje w rękach państwa.
@adikpl1
@adikpl1 6 жыл бұрын
Comandante jeżeli decyzyjność pozostanie w rękach państwa to koncerny przekupią urzędników
@Adamus1410
@Adamus1410 6 жыл бұрын
Dyskutujmy poważnie, czy po okresie PRL-u i skutkach decyzji gospodarczych, ktoś jeszcze wierzył u nas w państwo ? Skutkiem polskiej trudnej historii, zarówno zaborów, jak PRL-u jest niestety warcholstwo i swoisty stosunek do państwa, który łączy źle pojęty liberalizm ze źle pojętym socjalizmem. Ogromna większość kadr po epoce PRL-u to były kadry mocno upartyjnione, oczywiście były także środowiska liberałów w PZPR, byli ludzie po zagranicznych stażach jak Marek Belka, plus kadry central handlu zagranicznego, ale ogólnie jest to śmieszna wizja rozwoju Polski, która nie bardzo ma sens, bo zachodni kapitał nie bardzo pchał się do spółek joint venture, a wizja podboju polskiego rynku nie kusiła równie mocno jak miliardowych Chin.
@Adamus1410
@Adamus1410 6 жыл бұрын
Nie jeśli są w rękach państwa i stały się narzędziem określonej polityki gospodarczej, takim modelowym przykładem jest np Singapur i Temasek Holding, czy podobne struktury budowane w Emiratach, Chinach, natomiast w przypadku polityki PiS naczelnym celem jest zawłaszczanie firm, do celów polityki wewnętrznej, robienie z nich partyjnych łupów, dla kolegów, znajomych, znajomych znajomych, a mniej prowadzenie jakiekolwiek polityki gospodarczej w prawo, czy lewo.
@janzglasgow2212
@janzglasgow2212 6 жыл бұрын
Dobre rady na pokonanie kapitalizmu kompradorskiego p.Michalkiewicz ale ja bym dodal jeszcze jedna-przylaczyc sie do kompradorii !!!
@szymonwiatr1372
@szymonwiatr1372 6 жыл бұрын
Zawsze miło posłuchać pana Michalkiewicza, ale... gdyby jeszcze starczyło mu ochoty (bo o siły umysłowe jestem spokojny), to chętnie zobaczyłbym go w (upraszczając) patriotyczno-patriotycznej debacie. Więcej powinno być po naszej stronie polemik.
@baja39
@baja39 6 жыл бұрын
Prawdziwy kapitalizm opisany jest bardzo realistycznie w książce "Ziemia obiecana". Jeżeli to się podoba panu Michalkiewiczowi, Kurwinowi i ich wielbicielom to....... gratuluję.
@p4w3l
@p4w3l 6 жыл бұрын
to w przybliżeniu jest 1000,- miesięcznie podatku na jednego pracującego. Poza tym każdy musiałby odkładać z 500,- na własną emeryturę. Obliczyłem to tak: 4,8 bln długu podzielone na 40 lat czyli 480 m-cy daje 10 mld rocznie. Liczba pracujących poza sferą budżetową ma wynosić 10 mln czyli po 1000,- na m-c. Oczywiście średnio i bardziej mi chodzi o rząd wielkości. Dramatu nie ma ale zarobki musiałyby się zwiększyć. Tak aby "poczuć" o jakie pieniądze idzie dodam jeszcze, że w Polsce mamy podobną liczbę palaczy tzn około 10 mln i każdy miesięcznie wydaje ok 450,- czyli połowę. Nie są to więc tak znowu "kosmiczne" pieniądze nie do uzyskania.
@robal514
@robal514 6 жыл бұрын
5:40 Stanowisko Komisji Europejskiej w każdej sprawie ma zasadnicze znaczenie, niczego nie można samodzielnie kombinować, ponadto trzeba wszystko skonsultować z parlamentem Izraela, amerykańskimi Żydami, zielonymi i innymi ciulami, a i tak Ameryka, albo Żydzi mogą nawet sprawy uzgodnione nagle upieprzyć.
@wojciechdziuba1485
@wojciechdziuba1485 6 жыл бұрын
trzeba podać ile osób pobiera tam emerytury (w bogatych krajach)i renty i w jakich wysokoŚciach oraz ile jest osób w wieku produkcyjnym !!!
@whiteeagle8748
@whiteeagle8748 6 жыл бұрын
Wszystko co jest finansowane z podatkow powinno sie znajdowac na liscie w corocznym zeznaniu podatkowym kazdego podatnika. Podatnik zaznaczalby na tej liscie instytucje i inwestycje ktore powinny byc finansowane z jego podatkow. W ten sposob nastapilaby naturalna selekcja wyrazona wola narodu
@grzegorzjones2629
@grzegorzjones2629 6 жыл бұрын
Nie jestem wielkim fanem pana Michalkiewicza ale ten wywiad uważam za bardzo udany. Jeśli pan Michalkiewicz zupełnie otwarcie głosi teorię o poświęceniu się (w imię czego? patriotyzmu, serio ?!) jednego czy dwóch pokoleń żeby dostać za to figę a najprędzej zafundować sobie nędzę na własną starość po tylko żeby dochować starsze pokolenia - to pokazuje najpełniej w jak beznadziejnej sytuacji Polska dzisiaj się znalazła. Rozwiązanie o którym mówi Michalkiewicz jest niewykonalne w kontekście dzisiejszej Polski. Każdy człowiek postępuje racjonalnie. Jak go władza jawnie będzie chciała zrobić w wala (nakaże mu pracować i łożyć na emerytów podczas gdy on sam na emeryturze ma być z góry wiadomo nędzarzem) to taki jegomość zabierze manatki i wyjedzie z Polski jak uczyniło to juz parę milionów polakow po 2004r. Jak to mówi stare ludowe porzekadło: grabie nigdy nie grabia od ale zawsze do siebie... Konkludując: pan Michalkiewicz razem z tą absurdalna teoria poświęcania się młodego pokolenia na rzecz starego utwierdza mnie w przekonaniu że Polska to taki Tytanik które już wiadomo że ma dziurę przez która wlewa się woda, w maszynowni jest pożar a parę metrów dalej czeka góra lodowa w która bez wątpienia statek się zderzy a chwilę później zatonie... Jedyna sensowną alternatywą dla teorii o której mówi Michalkiewicz to likwidacja ZUS połączona ze znacznym obniżeniem emerytur dla wszystkich obecnych emerytów. Innymi slowy: młodzi od jutra nie płacą składek na ZuS i w przyszłości nie otrzymają emerytury z ZUS ale... emeryci też ponoszą koszty tej reformy i dostają od jutra zaledwie 1/3 tego co dotychczas, włączając w to osobę samego pana Michalkiewicza. Czy taki scenariusz mógłby być kiedykolwiek w Polsce zrealizowany - wątpię! Doszłoby do ogólnokrajowego strajku, paraliżu zorganizowanego na spółkę przez związki zawodowe różnej maści i emerytów. Obecna strategia z ZUSem w roli głównej będzie więc kontynuowana i tak jak w przypadku Tytanika bedziemy nią podążać aż w końcu zbankrutujemy. Biorąc pod uwagę jak szybko obecnie panstwo się zadluza, jak dużo rozdaje i marnotrawi pieniędzy, bankructwo powinno nastąpić relatywnie szybko...
@robal514
@robal514 6 жыл бұрын
Dwa pokolenia mają się poświęcić tylko dlatego, żeby państwo mogło się wywiązać ze swoich zobowiązań wobec dotychczasowych ubezpieczonych. W przeciwnym razie grozi nam eksterminacja emerytów (pod przykrywką litościwej eutanazji). Innego wyjścia nie ma!
@dc1948
@dc1948 6 жыл бұрын
Proszę wytłumaczyć dlaczego Państwa mają długi? Centralny bank polski drukuje pieniądze czy je pożycza no nie rozumiem czyli bank światowy to franczyza..?
@mrfreddie04p
@mrfreddie04p 6 жыл бұрын
Ciekaw jestem jak by sieę w praktyce sprawdziła prywatna służba zdrowia w Polsce. System obowiązujący w USA (uznawany za wolnorynowy) zupełnie się wynaturzył. Ceny usług są astronomicznie wysokie i wydają się w ogóle nie korelować z rzeczywistymi kosztami ich świadczenia. Nivy powinno działać prawo konkurencji, a jednak tak się nie dzieje.
@abrahcadabrah1140
@abrahcadabrah1140 6 жыл бұрын
Centrum im. Adama Smitha postulowało system kanadyjski. Wg mnie jest lepszym rozwiązaniem od całkowitej likwidacji ZUS.
@Khneefer
@Khneefer 6 жыл бұрын
Ograniczyć czynne prawo wyborcze do podatników netto, to rozwiąże raz na zawsze problem ludzi chcących żyć na cudzy koszt.
@boguslawszostak1784
@boguslawszostak1784 6 жыл бұрын
To za emeryturami zagłosują dzieci emerytów zwłaszcza te, które w niedalekiej perspektywie przejdą na emerytury.
@Khneefer
@Khneefer 6 жыл бұрын
Myli się Pan, politycy obiecujący socjal w wyniku „naturalnej selekcji” zanikną, co by nie zrobili to taka obietnica zmniejsza szanse ich reelekcji. Jeśli polityk obiecuje socjal i: a) spełni swoją obietnice to jego wyborcy, którzy dostaną ten socjal stracą czynne prawo wyborce, więc nie zagłosują na niego na następnych wyborach, a pozostali zapłacą za to w podatkach, więc będą prawdopodobnie głosować na innego kandydata. b) nie spełni swojej obietnicy straci wyborców, którzy głosowali na niego dla socjalu.
@Adamus1410
@Adamus1410 6 жыл бұрын
Przestańmy pieprzyć takie głupoty - to po co w ogóle iść na wybory jak jedyną opcją ma być korwinizm - zróbmy Korwina królem ( nie będę pisał z błędem ).
@Khneefer
@Khneefer 6 жыл бұрын
Adamus1410 - Myli się Pan, nie został bym sam Korwin, tylko pojawili się inni politycy(oraz partie), którzy głoszą idee wolnorynkowe, szczególnie gdyby wprowadzono ordynacje preferencyjną. Po kilku cyklach wyborczych 80% głosów zgarniały by dwie partie - jedna konserwatywno-liberalna oraz druga libertariańska. Zapewne resztę stanowiły by jakieś niedobitki lewicy, narodowcy i niezależni kandydaci.
@Adamus1410
@Adamus1410 6 жыл бұрын
No tak, a świstak siedzi i zawija te sreberka - napisałem to z przekąsem, to pan na serio. Nie da się uciec od faktów, realiów politycznych i gospodarczych w stronę groteski. Może mi się nie podobać rząd PiS-u, ale to nie znaczy, że będę wypisywać pierdoły, nie - uznaje fakt, że to dziś jest środowisko polityczne numer jeden. Kolejna rzecz na Korwina głosuje głównie młodzież - studenci, kolejne roczniki otrzymujące dowód, więc to nie jest tak, że wszyscy pracujący, płacący podatki, przedsiębiorcy to naturalny elektorat wolnościowców, gospodarczych ultra-liberałów itd. No dobra - pofantazjowaliśmy i może pora odłożyć zioło i alkohol.
@alinadorzak485
@alinadorzak485 6 жыл бұрын
Podobnie uważam,że Polska jako państwo frontowe powinna uzyskać od USA 2-3 mld $ na dozbrojenie armii od USA/rocznie. A jak nie to niech wypiepszają z Polski.Nie chcemy ich tutaj.Won. Chyba,że pieniądze na stół.j/w.
@GG-mr3sk
@GG-mr3sk 6 жыл бұрын
dajesz dziadek.:) fajnie bije pianę...
@Dionysus784
@Dionysus784 Жыл бұрын
wszystko się zgadza, tylko zapomina o tym że ten nowy kapitalizm kompradorski nie powstał na pustym miejscu ani też na bazie socjalizmu a właśnie wyewoluował ze starego, klasycznego, "dzikiego" kapitalizmu.Dzisiejsza wersja kapitalizmu to naturalny i logiczny etap rozwoju tego ustroju, to jego następna faza.Nie można powrócić to poprzedniego etapu i trwać w nim wiecznie bo jak tylko pojawi sie nowa klasa bogaczy którzy się dorobili od razu zacznie przekupywać rząd i polityków, taka jest natura kapitalizmu.
@paranx4321
@paranx4321 5 жыл бұрын
jak patrze na oblesny narcyzm to sie zastanawiam na czym to moze zalezec?
@orzerewers3078
@orzerewers3078 6 жыл бұрын
1:20- A to akurat nieprawda, Wiemy. premier morawiecki wygadał się ostatnio, że 6 bln zł (jawny+ukryty {w tym ZUSy itp.})
@krzysztofchlebowski5418
@krzysztofchlebowski5418 6 жыл бұрын
Pan Michalkiewicz jak zwykle bardzo elokwentnie przedstawia swoje poglądy. Czasem rację ma, a czasem nie. Np. jego koncepcja odblokowania narodowego potencjału gospodarczego nie jest najwyższych lotów. Kapitalizmu, takiego jak się marzy panu Stanisławowi, nie ma nigdzie. Cechy kapitalizmu, jak to pan Stanisław nazywa, kompradorskiego znajdziemy praktycznie w każdym kapitalistycznym kraju. Biurokracja, choć rzeczywiście w Polsce przyjęła ogromne rozmiary, nie jest jednak główną przyczyną polskich gospodarczych niepowodzeń. A już podłączanie pod tę teorię jakiś XIX wiecznych projektów niemieckich jest po prostu niepoważne. Nieprawdziwe są tezy o straszliwych spustoszeniach w gospodarce, jakie rzekomo mają dokonywać rządowe regulacje i "mieszanie " się państwa do gospodarki. Jest wręcz odwrotnie - kapitalizm najlepiej działa z odpowiednimi interwencjami rządu. W pierwszym 30-leciu po wojnie wzrost gospodarczy w krajach zachodnich wynosił średnio 4,1% per capita, co było wynikiem najlepszym w historii ludzkiej cywilizacji, a były to czasy powszechnych regulacji w gospodarce dokonywanych przez rządy. Takie rządowe interwencje znane są i stosowane z dobrym skutkiem przynajmniej od XV wieku, kiedy to dynastia Tudorów w Anglii wspierała rozwój przemysłu wełnianego (ówczesnego przemysłu wysokiej technologii). Gdyby nie zabiegi rządu brytyjskiego, kraj ten miałby ogromne trudności z rozwojem. Z drugiej strony znane są liberalne reformy gospodarcze, które doprowadzały do ruiny i tak ledwie co funkcjonujące gospodarki Trzeciego świata. Podobnie stało się w Polsce . To nieumiejętnie wprowadzany kapitalizm zniszczył polski przemysł, a nie jakieś stare niemieckie projekty. jeśli wolno Panie Stanisławie, radziłbym czytać sensownych krytyków kapitalizmu. Od nich można się dowiedzieć najwięcej.
@SobieskiIIIJan
@SobieskiIIIJan 5 жыл бұрын
Gdyby mi ktoś walnął taki podatek to bym zatrudnił się na czarno
@wiesiekheniek3031
@wiesiekheniek3031 6 жыл бұрын
Polskie osiągi na Olimpiadach letnich i zimowych pokazują najlepiej w jakiej zapaści i grajdole jest polski system szkolenia sportowców, ich selekcjonowania itd. Nie istnieje-skoczkowie to wyłącznie wyjątki, talenty, które by i tak dobrze skakały i bez tego całego związku. Zero kasy z budżetu na tę bandę gamoni. Jednocześnie to świetnie odzwierciedla stan państwa.
@michalxinski9127
@michalxinski9127 6 жыл бұрын
Pomysł Pana Stanisława to recepta na rewolucję.
@SaycoRa
@SaycoRa 6 жыл бұрын
Odblokowanie by musiało stworzyć w Polsce istne El Dorado bo inaczej nie tylko nikt nie przyjedzie nad Wisłę do pracy wiedząc,że dostanie takim podatkiem na emerytów po głowie,ale nawet mało kto z obecnych pracujących zostanie.
@Settinor
@Settinor 6 жыл бұрын
:)
@starwayPL
@starwayPL 6 жыл бұрын
Nie wiem czy yt robi sobie z pana Stanisława jaja, ale przed filmem była reklama telaviwu
@m.jakm.4791
@m.jakm.4791 6 жыл бұрын
21:25 Pan Redaktor Michalkiewicz chyba nie słuchał ani jednego wykładu albo wywiadu dra Targalskiego. Ów bezustannie powtarza tezę o strategii politycznej USA, i konieczności popierania jej tylko o tyle, o ile jest ona zgodna z interesem Polski, i nigdy za darmo (jak to jest obecnie)!
@Charliezfabrykiczekolady
@Charliezfabrykiczekolady 6 жыл бұрын
Ida=Gnida 👍 Mistrzostwo!! 👏 dla pana Michalkiewicza
@kiecio
@kiecio 6 жыл бұрын
Widziałeś ich BUDYNKI !!!!!!!
@enderwigin3216
@enderwigin3216 6 жыл бұрын
Kapitalizm kompradorski to wyższa forma kapitalizmu.Kapital skumulowany przekształca się w monopol i zwalcza konkurencję na wszelkie możliwe sposoby,generując oligarchię. Mam wrażenie, że pan redaktor myli ordoliberalizm z kapitalizmem🤔
@84kmieciu
@84kmieciu 6 жыл бұрын
Ender Wigin. Ciekawa teoria, niestety zupełnie nieprawdziwa. Jedyną instytucją zwalczającą monopol jest konkurencja. To prawda że duzy kapital zwalcza konkurecje. Konkurencją dużego kapitalu jest "mały kapitał". Narzedzia do walki z "malym kapitalem" ma panstwo (przepisy, podatki). Dlatego duzy kapital i panstwo zyja w symbioze czego dowodem jest istnienie korporacji. Mały kapitał :) Pozdrawiam
@enderwigin3216
@enderwigin3216 6 жыл бұрын
84kmieciu Czyli w którym miejscu nieprawdziwa,bo jakoś mam wrażenie, że zaweził Pan jedynie wspominana przezemnie konkurencję, do "małego kapitału".
@84kmieciu
@84kmieciu 6 жыл бұрын
Ender Wigin "Kapitał skumulowany przeksztalca sie w monopol" to bardzo duze uproszczenie. Monopol moze sie wytworzyc w kilku przypadkach. Pierwszy to taki gdy firma oferuje produkt lub usluge o wyjatkowych zaletach tj jakosc, cena. I to jest monopol naturalny ktory bedzie trwal poki konkurencja nie wprowadzi na rynek podobnyego produktu w konkurencyjnej cenie. W drugim przypadku kiedy w panstwie nie dziala wymiar sprawiedliwosci. W trzecim przypadku kiedy panstwo prowadzi interwencjionizm gospodarczy.
@84kmieciu
@84kmieciu 6 жыл бұрын
Kapitalizm kompradorski to zaden kapitalizm. To banda cwaniakow i nieudacznikow, ktorzy istnieja wlasnie dzieki skomplikowanemu prawu, wysokim podatką i dotacją. Mam niewatpliwa przyjemnosc przygladac sie jak ich firmy dzialaja. Niech mi Pan wierzy że bez pomocy państwa czyli bez Naszych pieniedzy z podatkow to siedzieliby na kasie....ale w markecie. Pozdrawiam
@enderwigin3216
@enderwigin3216 6 жыл бұрын
84kmieciu To nie takie proste. Z Pana wypowiedzi wynika,że gdyby usunąć organy państwowe to korporacje nie znalazły by żadnego innego sposobu na to by ograniczyć tzw "wolny rynek". Podam Panu sposób bardzo popularny w Afryce:odcina się społeczność od globalnego rynku,angażuje i wyposaża kilka stron konfliktu oraz tworzy jednocześnie "enklawy spokoju" np wokół kopalni diamentów-to jest własnie kapitalizm. Spojrzmy też np,na USA,czy Wielka Brytanię w czasach gdy wolny rynek działał najlepiej powstało imperium Rockefellera,Rotschilda,Du pointa etc. W czasach wojen opiumowych(wolny rynek jak cholera)powstały takie potęgi jak np JP MORGAN który późnej zajął się kontrolą podaży dolara.... To chyba raczej nie są nieudacznicy....🤔
@krzysztofauguscik4454
@krzysztofauguscik4454 6 жыл бұрын
Jak straszliwe zdeprawowaną trzeba mieć osobowość, aby otwarcie przyznać, że Polska utrzymując obecne stosunki z USA w sposób oczywisty frymarczy, ostatnią, najwyższą i najcenniejszą wartością, którą jeszcze posiadamy, a więc zdrowiem i życiem naszych ojców, matek kobiet i dzieci. Frymarczy biologicznym istnieniem nas wszystkich i to dla jakiejś prymitywnej, agresywnej rozgrywki USA z Rosją, i do tego jeszcze to akceptować. Nie można wymyślić większej ohydy i deprawacji moralnej. Przekształcić biologiczne istnienie narodu w narzędzie realizacji kolonialnych interesów USA dla uzyskania od nich paru dolarów i być jeszcze z tego dumnym. Jest to ohydna zbrodnia. Warto Panie Michalkiewicz zastanowić się, na czym polega owa globalna rozgrywka USA z Rosją. Otóż w ramach kolonialnej ekspansji światowego kapitału : Ograbiono nas z całości naszego przemysłu. Zniszczono naszą rodzimą technologię. Obarczono nasze państwo niespłacalnym zadłużeniem. Zniszczono rodzinę zamieniając ją w rodzaj pospolitego burdelu, kobiety przekształcono w prostytutki, mężczyzn w alfonsów, pederastów lub zapijaczone lump a dzieci w ćpunów. Po to tylko aby teraz przekształcić nas w tanie mięso armatnie w dalszej, kolonialnej ekspansji tego kapitału, w tym USA na wschód. W tym kontekście jest chyba jasne również i dla Pana Panie Michalkiewicz, że ta globalna rozgrywka światowego kapitału i USA zakłada w ostatecznym rozrachunku całkowite pozbawienie nas tych ostatnich wartości, którymi rządzący mogą jeszcze frymarczyć, a więc zarówno ziemi jak i zdrowia i życia naszych ojców, matek kobiet i dzieci i bez znaczenia jest za ile dolarów to nastąpi. W innej części wypowiedzi tumani Pan słuchaczy ideą tak zwanego „odblokowania narodowego potencjału gospodarczego”. O jakim narodowym potencjale gospodarczym Pan mówi.!!? Aby jakikolwiek potencjał gospodarczy był narodowy, to naród musi mieć nad nim elementarną kontrolę. Proszę się zastanowić, jaką kontrolę nad potencjałem gospodarczym może mieć naród, gdy fundamentem każdego istniejącego na jego terytorium potencjału jest nieograniczona wolność jego przepływu, czyli brak jakiejkolwiek kontroli nad tym potencjałem. Żaden przecież kapitał, ani potencjał nie może być narodową własnością jeżeli ów naród nie ma nad nim żadnej kontroli. W takich warunkach naród może być jedynie tanią, niewolniczą siłą roboczą na usługach tego kapitału, niczym innym. A ów kapitał, bez względu na firmującą go nazwę będzie się rządził własnymi, niezależnymi od narodu prawami maksymalnego zysku. Będzie więc stanowił odrębny od narodu, niezależny byt, i jak tylko wyeksploatuje ów naród na tyle, by móc skumulować się tam, gdzie zyski są większe, to tam jedynie będzie się kumulował., bez względu na wolę jakiegokolwiek narodu. Podobnie jest z technologią. Zawsze będzie wzbogacać nie tych, którzy ją wymyślili, ale tych którzy dysponują narzędziami by ją wdrożyć. A więc w warunkach wolnego przepływu kapitału zyski z technologicznych innowacji będą uzyskiwać, zawsze tylko ci, którzy dysponują maszynami do produkcji potrzebnych do wdrożenia tych innowacji maszyn, to jest maszynami do produkcji maszyn, a więc tylko centra światowej technologi i nikt więcej, bo tylko one takimi maszynami dysponują i to jest właśnie podstawa ich kolonialnego wyzysku i ekspansji. Te farmazony o odblokowaniu narodowego potencjału gospodarczego, który z samej swej istoty nie ma prawa w tych warunkach istnieć, to jest tylko tumanienie narodu. W kontekście pańskiej opinii o składkach emerytalnych można stwierdzić, że jest Pan Panie Michalkiewicz wrogiem wszelkiego solidaryzmu społecznego. A jest to najpiękniejsza rzecz jaką człowiek mógł kiedykolwiek wymyślić. Ktoś, kto sprzeciwia się solidarności społecznej jest wyzuty z wszelkiej elementarnej przyzwoitości. Jednak, aby uruchomić prawdziwą solidarność społeczną i wyzwolić ją z oligarchicznych struktur pasożytnictwa, należy dać narodowi narzędzia dzięki którym, będzie mógł on ową autentyczną solidarność okazać. Tym narzędziem jest oparty na nieskrępowanej wolności porozumiewania się jednostek System Symbiotycznego Synchronizmu - Pierwsza prawdziwa demokracja. Jej manifest został opublikowany w moim komentarzu filmu pod linkiem kzfaq.info/get/bejne/icx2Y9p_usDQaHk.html. Trzeba tylko ten komentarz odszukać. Ap-ropo życia na cudzy koszt. Na cudzy koszt żyją nie ci, którzy skłonni są do wzajemnej, społecznej solidarności, ale ci, którzy wykorzystując swoją siłę i zgromadzony potencjał dążą do wyzysku słabszych, a tym samym do ohydnego na nich pasożytnictwa.
@piotrpiotrek9507
@piotrpiotrek9507 6 жыл бұрын
Krzysztof Auguścik Panie Krzysztofie, jak tu skomentowac te Panskie dziecinne bazgroly?? Czy przeczytal Pan jakas ksiazke do ekonomii??
@piotrpiotrek9507
@piotrpiotrek9507 6 жыл бұрын
Krzysztof Auguścik Jezeli mysli pan, ze technologie wzbogacaja tylko tych, ktorzy je wdrozyli i sprzedali a nie widzi pan, ze wzbogaca sie kazdy uzytkownik, to szkoda czasu na dyskusje
@krzysztofauguscik4454
@krzysztofauguscik4454 6 жыл бұрын
Pozwolę sobie zauważyć panie Piotrze Piotrek, że aby zostać wzbogaconym przez użytkowanie danej technologii, trzeba najpierw ją nabyć. Żeby jednak móc cokolwiek nabyć, trzeba najpierw coś wdrożyć i sprzedać. A nie będzie Pan miał co sprzedawać, jeżeli pańskie pomysły będą wdrażać inni, a Panu zostanie się ino medal za zasługi. Wówczas o użytkowaniu i wzbogaceniu będzie Pan mógł sobie tylko pomarzyć. No chyba, że zaciągnie Pan kredyt pod zastaw tego, co Pan jeszcze posiada czyli Ziemi, zdrowia i życia własnego i swoich bliskich, jak ma to obecnie miejsce w ramach naszego jeszcze (miejmy nadzieję) państwa.
@olrob11
@olrob11 6 жыл бұрын
solidaryzm społeczny to utopia.
@krzysztofauguscik4454
@krzysztofauguscik4454 6 жыл бұрын
@olrob11 Nasz Zbawiciel Jeshua ma na ten temat inne zdanie. Wszystko, co czynił i czego nauczał, to dążenie do najwyższej formy solidaryzmu społecznego, jaką jest zasada miłości bliźniego: Czyń innym to, czego ty chciałbyś, by inni czynili dla ciebie. A myślę, że Naszemu Zbawicielowi można ufać.
@weronikamroz3842
@weronikamroz3842 6 жыл бұрын
Stare
@mateoyavorsky7646
@mateoyavorsky7646 6 жыл бұрын
Pytanie widza z końca jest zasadne, bo nie ma żadnego wolnego rynku, bo tzw wolny rynek doprowadza do potężnych monopoli, które zaniżają jakość, podwyższając cenę a to wymusza regulacje państwowe, bo cała sytuacja zaczyna szkodzić społeczeństwu.
@adikpl1
@adikpl1 6 жыл бұрын
Mateo Yavorsky do monopoli doprowadza sterowanie gospodarką przez państwo, bo koncerny stać żeby przekupić państwowego urzędnika.
@mateoyavorsky7646
@mateoyavorsky7646 6 жыл бұрын
@adiklp1: w USA na przełomie XIX i XX wieku na uwielbianym przez Korwina tamtejszym wolnym rynku Standard Oil Rockefellera musiano podzielić na mniejsze firmy bo był całkowitym monopolistą.
@panbubr
@panbubr 6 жыл бұрын
Polecam: kzfaq.info/get/bejne/Ztdyqtp4mLmqaWg.html
@Adamus1410
@Adamus1410 6 жыл бұрын
Liberalna propaganda to nie edukacja - pominięto całkowicie wojnę Standard Oil z tzw niezależnymi nafciarzami, zmowę kolejową i cały szereg działań, które z dzisiejszej perspektywy byłyby po prostu kryminalne ( część była i wtedy )i nie miały nic wspólnego z wolnym rynkiem. Oczywiście i tak przemysł naftowy wymaga skali, ale to nie powód, żeby promować liberalne bajki.
@Adamus1410
@Adamus1410 6 жыл бұрын
Tego nie robili komuniści, a Republikanie - Standard Oil przerzucał na społeczeństwo Amerykańskie koszty wojen kartelowych z Noblami o Europę, czy Dutch Shell o rynek Chin. Koncern nie miał poważnej konkurencji w USA - więc o czym do licha pan piszę ?
@mariuszmm5
@mariuszmm5 6 жыл бұрын
wie Pan..
@marcindab83
@marcindab83 6 жыл бұрын
Kds
@Eriadel
@Eriadel 6 жыл бұрын
Publicysta to zacny.
@joannafromm282
@joannafromm282 6 жыл бұрын
Najwazniejsze rozwiazanie to znacjonalizowanie bankow.
@piotrpiotrek9507
@piotrpiotrek9507 6 жыл бұрын
Joanna Fromm Co?? WRECZ PRZECIWNIE. Rynek bankow nalezy OTWORZYC i sprywatyzowac w 100%.
@MinSziHo
@MinSziHo 6 жыл бұрын
13:00 zważywszy, że 75% maturzystów deklaruje chęć wyjazdu z PL (ile zostanie, to inna sprawa), słabo widzę zaproponowany pomysł obciążenia podatkiem celowym całe pokolenie, czy nawet dwa. To musiałoby być pokolenie frajerów. Osobiście pozbawiłbym emerytów, jak leci, jakiegokolwiek zaopatrzenia emerytalnego za to, że doprowadzili systemowo i metodycznie Polskę do ciemnej d.; fatalnymi głosami, licznymi zaniechaniami, lenistwem, tumiwisizmem. Jeśli państwo jest w stanie zerwać umowę społeczną w formie OFE i nikt (z pokolenia utrzymującego obecnie emerytów) nie zrobił awantury, to jest to pokolenie zaszczepione na jakąkolwiek logikę czy sprawiedliwość. Pokolenie debili, które zgodziło się, aby pokolenie emerytów w ciągu 10 lat wypędziło za chlebek 3-4mln zdrowych dorosłych obywateli PL. Jest to zatem pokolenie w całości do wydymania przez właścicieli niemieckich montowni czy żydowskich banków - na ich, tzn. pokolenia własne życzenie. Nie widzę powodu do jakiegokolwiek emerytalnego zabezpieczenia emerytów i w ogóle mi tych durniów (z jakiegokolwiek "pokolenia") nie będzie szkoda.
@piotrpiotrek9507
@piotrpiotrek9507 6 жыл бұрын
Mo In Nie da sie w demokracji
@MinSziHo
@MinSziHo 6 жыл бұрын
Spokojnie, jak Ryży z kolegami z Orlika porwał się na pomysł reglamentacji i kontroli internetu, to okazało się, że młodzież "ma potencjał" a Ryży cofnął się błyskawicznie. Młodzież generalnie nie jest głupia i nic nie jest jeszcze przesądzone a polityk posunie się do miejsca, do którego pozwoli mu sondaż. A co do reszty, gwarantuję Panu, że owoce mojej pracy wiszą wysoko, wysoko...
@MinSziHo
@MinSziHo 6 жыл бұрын
Niech się Pan ciszy z demokracji, bo jest szansa, że akurat tam, w obszarze Wisły dostałby Pan w pi...ol batem po ogorzałych plecach i wrócił na pole za odwagę myślenia. Nad Wisłą feudalizm ma duże (i powszechnie społecznie akceptowane) tradycje, vide (np.) stosunek biurokracji do obywatela.
@MinSziHo
@MinSziHo 6 жыл бұрын
Gryguć ? Jej Bohu nie wiem, kto to jest...
@boguslawszostak1784
@boguslawszostak1784 6 жыл бұрын
Otóż niestety Pan Michalkiewicz myli się i to głęboko. Jego sposób nie jest lepszy ale jest naprawdę gorszy od innych. Po pierwsze ludzkość w dziedzinie podatków nie wymyśliła nic głupszego jak opodatkowanie pracy a chyba o taki Panu Michalkiewiczowi chodzi. Po drugie ludzkość nie wymyślania nic głupszego w dziedzinie finansowania jak "podatki celowe." Żaden normalny człowiek nie wpadnie na szaleńczy pomysł by opodatkować rodzinę specjalnym podatkiem "na paliwo", specjalnym "na ubezpieczenie"i specjalnym "na jedzenie". Budżet jest JEDEN i jest dokładnie obojętne z jakiego źródła pochodzą pieniądze, muszą one pokryć wydatki. Pan Michalkiewicz próbuje rozwiązać problem który NIE ISTNIEJE (skąd wziąć pieniądze) zamiast rozwiązać problem rzeczywisty - jak utrzymać emerytów. Żaden kraj na świecie nie funkcjonuje bez "systemu emerytalnego" Nikt normalny nie zdecyduje się na taki eksperyment, by miliony głodnych żebrało na życie.a taki efekt przyniosła by "reforma Michalkiewicza".
@piotrpiotrek9507
@piotrpiotrek9507 6 жыл бұрын
Boguslaw Szostak Jaki eksperyment, jak ten system istnieje dopiero kilkadziesiat lat?? Co za brednie
@piotrpiotrek9507
@piotrpiotrek9507 6 жыл бұрын
Boguslaw Szostak Podatek celowy jest zly, ale oczywiscie najmniej zly.
@boguslawszostak1784
@boguslawszostak1784 6 жыл бұрын
Panie Wojtku. Ciężar dowodu spoczywa na tym, kto z tezy chce wywieść skutek. Inaczej mówiąc dowodzi ten kto twierdzi a nie ten kto wątpi. Istnieją Kraje z systemem emerytalnym praktycznie nie istnieje dziś kraj BEZ takiego systemu. Systemy powstały bo ludzie zaczęli żyć długo i problem starych, głodnych ludzi nabrzmiewał. Dziś żyje się JESZCZE dłużej j wiemy że przy dzisiejszym rozwoju techniki, przy dzisiejszej wydajności pracy kraj może istnieć z systemem emerytalnym. To na Panu ciąży ciężar dowodu, że może istnieć i bez niego. Problemem dzisiejszych systemów emerytalnych jest właśnie to ze są finansowane z CELOWEGO podatku OD WYNAGRODZEŃ, a nie ze społeczeństw nie stać na wyprodukowanie tego co potrzebują emeryci.
@boguslawszostak1784
@boguslawszostak1784 6 жыл бұрын
Panie Piotrku. DZIŚ mamy podatek celowy na emerytury nałożony na płacę i TO jest wg mnie źródło problemu. Z tego że system emerytalny w Polsce się nie bilansuje NIC nie wynika, bo "składki" emerytów Państwo (komunistyczne) "zainwestowało" w budowę przemysłu i infrastruktury. Przez wiele lat składki przewyższały "wypłaty". Wiec CO W TYM DZIWNEGO ze teraz Państwo "wypłaca zyski" z tej "lokaty"? Nic w tym dziwnego ze w ZUS nie ma pieniędzy. NIE POWINNO BYĆ, powinny być zainwestowane. Ale z polecenia rządu (komunistycznego) zostały "zainwestowane" w budowę państwowego majątku. Więc ich "w ZUS-ie"nie ma. Teza jest taka: Rewolucja przemysłowa nastąpiła sto kilkadziesiąt lat temu i spowodowała konieczność ustanowienia systemów emerytalnych. Tezę tę oczywiście należałoby dowieść ale za nią przemawia fakt, że nie ma już dziś uprzemysłowionego kraju bez systemu emerytalnego. Nie ma i NIGDY NIE BYŁO. Bez systemu emerytalnego były jedynie kraje nieuprzemysłowione i z nierozwinięta medycyna gdzie dożywanie starości należało raczej do wyjątków. Pan prezentuje tezę nie przeciwną, bo nie potrafi Pan wskazać uprzemysłowionego kraju bez systemu emerytalnego, lecz odmienną: MOŻE istnieć uprzemysłowiony kraj bez państwowego systemu emerytalnego. Jak chciałby Pan swą tezę dowieść? Ilu ludzi musiałoby umrzeć z głodu by Pan uznał że się myli?
@olrob11
@olrob11 6 жыл бұрын
Boguslaw Szostak Co z tego Panie Bogusiu że będzie miał Pan swój system emerytalny, skoro będzie to system tak niewydolny że emerytury z niego wypłacane nie wystarczą na przeżycie a do tego właśnie zmierza ZUS !
@mateoyavorsky7646
@mateoyavorsky7646 6 жыл бұрын
Gdyby kultura miała służyć tylko gustom tłumu jak proponuje Michalkiewicz to byśmy mieli na każdym kanale disco polo
@arek6505
@arek6505 6 жыл бұрын
o gustach się nie dyskutuje, a teatry i tego typu rzeczy to nie jest cel na który państwo powinno zbierać od obywateli daniny pod groźbą kary pozbawienia wolności, państwowe powinny być tylko 3 instytucje, Muzeum Narodowe, Teatr Narodowy, Opera Narodowa, no i jeszcze MON powinien dbać o Muzeum Wojska Polskiego, i tylko te instytucje powinny mieć finansowanie z budżetu (z podatków), edukacja darmowa tylko na poziomie podstawowym i ponadpodstawowym, nie ma najmniejszego powodu dla którego państwo musi opłacać studia, na wolnym rynku nie istnieje sytuacja w której jakaś firma kształci pracowników którzy po uzyskaniu kwalifikacji nie są w żaden sposób zobowiązani wobec tej firmy i mogą pójść do konkurencji która z racji tego że nie ponosi takich kosztów szkolenia może zaproponować takiemu pracownikowi bardziej konkurencyjne wynagrodzenie, a tak właśnie działa dziś Polska
@piotrpiotrek9507
@piotrpiotrek9507 6 жыл бұрын
Mateo Yavorsky Na kazdym?? No przeciez sa stacje prywatne i nie wszedzie jest discopolo. Masz 8 lat??
@mateoyavorsky7646
@mateoyavorsky7646 6 жыл бұрын
@Piotr Piotrek: chodzi o to że kultura elitarna tak naprawdę jest wartościowa dla całego społeczeństwa, ale tłum jej nie urodzi ani nie przysponsoruje.Tłum rodzi rozrywki jarmarczne jak discopolo czy saga filmów Marvela.
@mateoyavorsky7646
@mateoyavorsky7646 6 жыл бұрын
@Arol: Nie ma nic złego jak państwo kształci za podatki pracowników którzy będa pracowali w tym państwie, problem pojawił wraz ze wstąpieniem Polski do Wspólnoty Europejskiej i szerokiego otwarcia na rynek pracowniczy w innych krajach.
@jachu1959
@jachu1959 6 жыл бұрын
Właśnie jest coś złego, gdyby ci pracownicy byli szkoleni za swoje to nie uciekaliby do innych bo mieliby zobowiązania. I podstawowy błąd w rozumowaniu, oni nie są kształceni za podatki tylko za naszą kasę, gdyby podatki były mniejsze (tak 10% to max) to prawie każdego byłoby stać na kształcenie się. Jeszcze jeden plus takiego rozwiązania, zmniejszyłaby się ilość studentów na uczelniach, odpadłaby cała banda "debili", którym wydaje się, że studia im się należą albo, że powinni studiować ... ;)
@Adamus1410
@Adamus1410 6 жыл бұрын
Mity wiecznie żywe - ustawa Wilczka miała swój potencjał, bo weszła w pustynie gospodarczą PRL-u, natomiast dziś nie ma, aż takich barier formalnych, natomiast warto zrozumieć, że kapitalizm rozkładanych łóżek i szczęk się po prostu skończył, zmienił się klient, który lubi iść do klimatyzowanej galerii handlowej, kupować w Lidlu, Biedronce, gdzie przed sklepem może zaparkować samochód i nie da się mentalnie cofnąć społeczeństwa. Ogromna większość ludzi zaczynała wtedy od prostej działalności handlowej, która dziś z racji rozwoju rynku, jego zagospodarowania nie ma już racji bytu. Na początku lat 90-tych prowadząc mały sklep spożywczy można się było dorobić przysłowiowego Mercedesa, dziś z racji konkurencji, cięcia marż byłoby to trudne.
@Khneefer
@Khneefer 6 жыл бұрын
Dzisiaj zamiast łóżka polowego, robi się sklep internetowy. A co do wymogów jakościowych lokalizacji to proponuje się przejechać na targ. Nie ma klimatyzacji, a zwykle jest pełno ludzi.
@mateoyavorsky7646
@mateoyavorsky7646 6 жыл бұрын
@Khneefer:puszczenie rynku bez regulacji sprawi oczywisty skutek: wygrają ogromne podmioty z Zachodu, które mają przewagę na starcie. Zapominasz że w UE jest nakaz swobodnego przepływu kapitału, towarów i usług.
@Adamus1410
@Adamus1410 6 жыл бұрын
A czy ktoś dziś broni komuś zakładać sklep internetowy ? Problem tylko w tym, że na obecnym zagospodarowanym rynku żaden biznes nie będzie miał już tej chłonności, sukcesu jak w okresie dziewiczego rynku końca lat 80-tych i początków 90-tych. Byłem ostatnio na kilku targach i posucha w stosunku do lat 90-tych, ja sam wolę się przejść po klimatyzowanym centrum handlowym, zakupy spożywcze większość ludzi robi dziś w sieciach handlowych, kto wygodny to korzysta w z aplikacji i dostawy do domu. Właściwie cały wywód Michalkiewicza odnosi się do ideologicznych haseł, gdy za oknem Polska i polski kapitalizm nie różni od tego co jest w innych krajach, nawet brandy te same.
@Khneefer
@Khneefer 6 жыл бұрын
Mateo Yavorsky - Jest wprost odwrotnie, regulacje zwiększają bariery wejścia, a te najbardziej bolą najmniejszych. Dlaczego w Polsce jest mniej niż 100 firm bankowych? Bo trzeba mieć kilkadziesiąt milionów by założyć nowy bank.
@Khneefer
@Khneefer 6 жыл бұрын
Adamus1410 - Oprócz koncesji/pozwoleń/zezwoleń, niekompetentnej przerośniętej biurokracji oraz złego systemu opodatkowania to nikt nikomu nic nie broni... Pan oczywiście wie lepiej co i czego potrzebuje rynek. Jak zwykle u Pana ta buta centralnego planisty, który wie lepiej. To że większość ludzi coś preferuje to nie znaczy że mamy zlikwidować to co preferuje mniejszość. Rynek to nie demokracja - tutaj każdy kupuje gdzie chce, a nie tam gdzie kazała mu większość.
@lava7157
@lava7157 6 жыл бұрын
Panie Stanisławie .... tym razem słabiutko. O ile rozważania polityczne są celne o tyle z ekonomią cienko. Najłatwiej obciążać przyszłe pokolenia. A nie lepiej wprowadzić nacjonalizacje połowy majątków wszystkich, którzy mają powyżej 1mln na koncie? Jak już krzywdzić to wszystkich.
@piotrpiotrek9507
@piotrpiotrek9507 6 жыл бұрын
Lava71 Nacjonalizacje?? Myslisz troche??
@robal514
@robal514 6 жыл бұрын
Jak się obrabuje wszystkich, którzy mają powyżej 1mln na koncie (a co gdy ktoś ma dokładnie 1 mln., albo 999 999,00zł ?) to bieda wzrośnie i to na stale - w takim bandyckim państwie nikt nie będzie dobrowolnie pracował.
@lava7157
@lava7157 6 жыл бұрын
Rob Al to był przykład rodem od pana Stanisława. Tak samo mogę zapytać dlaczego młode pokolenie ma ponosić koszty głupoty poprzedników. To właśnie dlatego ludzie młodzi wieja z tego kraju.
@lava7157
@lava7157 6 жыл бұрын
Piotr Piotrek a obarczanie młodych jakimiś podatkami to nie nacjonalizacja ich życia? Pomyśl.
@Strategiusz
@Strategiusz 6 жыл бұрын
Lava71, a wiesz chociaż ile będzie z tego kasy, "ekonomie"?
@annanowotarskaurban9720
@annanowotarskaurban9720 6 жыл бұрын
Z całym szacunkiem , czy Szanowny Pan pobiera cokolwiek z ZUS ?
@mateoyavorsky7646
@mateoyavorsky7646 6 жыл бұрын
W zasdzie Michalkiewicz nie ma nic do powiedzenia poza ironizowaniem i kpinami.
@asienka0000
@asienka0000 6 жыл бұрын
Mateo Yavorsky za to ty z pewnością masz o wiele więcej do powiedzenia.
@mateoyavorsky7646
@mateoyavorsky7646 6 жыл бұрын
@Kamil Cichy: może nie w tym temacie, ale mam na tyle rozumu, by widzieć, że Michalkiewicz to nie żaden analityk rzeczywistości tylko kpiarz na poziomie polityczno-społecznym.
@Marusia123456
@Marusia123456 6 жыл бұрын
@Mateo Yaworski, a gdzie Ty ten rozum, którym się chwalisz, trzymasz? Bo na pewno nie w głowie. To, że ktoś o poważnych sprawach mówi dowcipnie, ironicznie i drwiąco, nie oznacza, że nie ma nic do powiedzenia. Wystarczy przeczytać książki, które pan Michalkiewicz napisał, aby zrozumieć, o ile jest to w tym przypadku (Twoim) możliwe, że naprawdę ma wiele do powiedzenia w sprawach naprawdę ważnych i istotnych.
@piotrpiotrek9507
@piotrpiotrek9507 6 жыл бұрын
Mateo Yavorsky Po prostu nie trafia nic do twojej pustej paly
@mateoyavorsky7646
@mateoyavorsky7646 6 жыл бұрын
@Piotr Piotrek: No i po co te wyzwiska? Kulturą możną wsród ludzi osiągnąć więcej niż agresją i prymitywizmem. Michalkiewicz to kabareciarz na poziomie politycznym, jak by się polepszyło to by nie miał z czego kpić i ironizować, więc to nie jest w jego interesie, dlatego nigdby nic rozsądnego nie zaproponuje.
Zrozumieć kapitalizm - Stanisław Michalkiewicz - NamZależy.pl
1:02:10
Я обещал подарить ему самокат!
01:00
Vlad Samokatchik
Рет қаралды 8 МЛН
IQ Level: 10000
00:10
Younes Zarou
Рет қаралды 7 МЛН
Jak oszczędzać pieniądze? 16 kluczowych zasad [Biznes 2.0]
1:14:27
Maciej Wieczorek
Рет қаралды 573 М.
#29 Marek Sekielski - "SKOKi, uczucia, nałogi"
1:38:57
Wywiadowcy Podcast
Рет қаралды 57 М.
8 różnic między ludźmi z pieniędzmi i ludźmi z długami. [Biznes 2.0]
1:44:20
Populiści centrum. Co łączy Tuska, Macrona i Bidena?
2:01:27
Dwie Lewe Ręce
Рет қаралды 35 М.
Я обещал подарить ему самокат!
01:00
Vlad Samokatchik
Рет қаралды 8 МЛН