Mieszkanie od dewelopera czy z rynku wtórnego? Zrobione czy do remontu? Moje doświadczenia 🫣

  Рет қаралды 13,108

Wnętrza Zewnętrza

Wnętrza Zewnętrza

Күн бұрын

Filmy z mieszkaniem na Dolnym Śląsku, o którym wspominam w odcinku:
"Kupuję mieszkanie" • Kupuję mieszkanie za 4...
"CZARNA kuchnia z IKEA 🖤 KITCHEN TOUR" • CZARNA kuchnia z IKEA ...
"METAMORFOZA przedpokoju + szafa PAX i praktyczne pomysły na przechowywanie" • METAMORFOZA przedpokoj...
"Moje pożegnanie z kawalerką na Dolnym Śląsku | HOME TOUR w starym stylu" • Moje pożegnanie z kawa...
Subskrybuj, zostaw łapkę 👍 i odwiedź nas na Instagramie i Tiktoku / wnetrzazewnetrza ❤️
/ wnetrzazewnetrza
Album "Polskie wnętrza" i inne książki (oraz gry, świece...) znajdziesz w naszym sklepie: www.wnetrzazew... 🏠
Mieszkanie z rynku pierwotnego czy z rynku wtórnego? Oto jest pytanie! Oba rozwiązania mają swoje plusy i minusy, których warto być świadomym przed podjęciem decyzji. Ostatecznie jednak na naszej decyzji związanej z zakupem nieruchomości, mogą zaważyć kwestie zupełnie niezwiązane z typem budynku :) więc pamiętajcie, że nie ma "dobrze" lub "źle". Jeden rabin powie tak, drugi rabin powie nie. Kluczowe, by być świadomym, na co się decydujemy.
Cały czas przyjmujemy zgłoszenia do kolejnych nagrań! Zachęcamy do uzupełnienia formularza: forms.gle/HihU...
Jesteś projektantem lub chcesz pokazać nieruchomość inwestycyjną? Zacznij tutaj: www.wnetrzazew...
Zgłoszenia ogrodów do garden tourów: docs.google.co...
kontakt@wnetrzazewnetrza.pl
Ten film przygotowali:
Magda: / magdamotrenko 👩🏽 🎥 🎞
Ola: / olabarszcz_va ✏️
#wnetrzazewnetrza #mieszkanie #mieszkanienasprzedaż

Пікірлер: 126
2 ай бұрын
Zachęcam do wspierania kanału 🎉 a jeśli nie kojarzycie kawalerki na Dolnym Śląsku, o której wspominam w tym odcinku, odsyłam do tych filmów: "Kupuję mieszkanie" kzfaq.info/get/bejne/pdZ4krep18DLgIU.htmlsi=sUn1Iue2SLbd6wG0 "CZARNA kuchnia z IKEA 🖤 KITCHEN TOUR" kzfaq.info/get/bejne/j9lkZM9etKydZnk.htmlsi=TU7DwMhjL9A7AGHZ "METAMORFOZA przedpokoju + szafa PAX i praktyczne pomysły na przechowywanie" kzfaq.info/get/bejne/bZaGebJk0d65mWQ.htmlsi=5MdEYNSz_-nEdSdX "Moje pożegnanie z kawalerką na Dolnym Śląsku | HOME TOUR w starym stylu" kzfaq.info/get/bejne/g8pdgJCoutGbeYk.htmlsi=ZHyojwPkNQX1WW4z I oczywiście zapraszam też tutaj www.wnetrzazewnetrza.pl/ 🏠🙂
@dalekoodkompa
@dalekoodkompa 2 ай бұрын
Ja wolę wtórny bo często te budynki mają lepszą lokalizację, są bardzo dobrze skomunikowane z centrum miasta (przystanki autobusowe /tramwajowe), dużo różnych sklepów i usług, dużo zieleni, miejsca parkingowe, lepsze układy (np z oddzielną kuchnią, nieprzechodne pokoje), za mieszkanie i remont można zapłacić tyle samo co za samo mieszkanie z nowego budownictwa ale w stanie deweloperskim. Wady to często małe, wąskie balkony albo ich brak, czasem brak windy albo są tak małe że ciężko przemieścić jakiś mebel, można też trafić na patologię wśród sąsiadów
@whatalovelyusername
@whatalovelyusername 2 ай бұрын
W moim przypadku w grę wchodziło tylko mieszkanie w kamienicy, więc rynek pierwotny w rozumieniu typowego pierwotnego odpadał. Kupiłem mieszkanie które już było po remoncie (na szczęście większość elementów wpasowywała się w mój gust, do tej pory mam po poprzednikach łazienkę, elementy kuchni a nawet… ramę łóżka). Moje wnioski są takie: 1. Jeśli ktoś chce kupić mieszkanie w kamienicy, to koniecznie niech kupi w kamienicy, tu nie ma się czego bać. W wysokim wnętrzu inaczej się oddycha, inaczej też wygląda 40 mkw w wysokości 2,5m i 3,3m. Jeśli nie wiecie, czy to dla was - sugerowałbym sobie mieszkanie w takim budownictwie na jakiś czas wynająć przed zakupem. Lepiej z autopsji poznać plusy i minusy danego typu budynków niż rozpaczać po wkopaniu się w kredyt na ćwierć wieku. Przy okazji - sprawdźcie sobie, co to jest obszar rewitalizacji i czy czasami nieruchomość w nim nie leży (w przypadku Łodzi w zasadzie całe centrum miasta leży, a to opóźnia transakcję o miesiąc. Przy zakupie dogranie terminów jest ważne - inaczej może czekać was robienie sceny w banku). 2. Jak stare budownictwo, to koniecznie z ogrzewaniem i wodą z sieci miejskiej. Żadnych elektrycznych term, żadnych piecyków gazowych. 3. Jeśli chcecie coś robić z podłogą, róbcie to zanim się wprowadzicie. Ja nie zrobiłem, a teraz na myśl o wynoszeniu mebli do zrywania paneli, poziomowania i parkietowania robi mi się słabo. 4. Nie bójcie się antyków - jeśli tylko je lubicie. Mnie zabytkowa szafa wyniosła tylko kilkaset złotych drożej niż mebel z ikei o podobnych rozmiarach (z dostawą i montażem). A przy urządzaniu wnętrza fajnie zacząć od obserwacji swoich zachowań - co robię z zakupami i kluczami jak wchodzę (a może nie chcę mieć kluczy tylko zamek inteligentny?), czy jak zakładam buty to siadam, czy wolę robić to na stojąco, czy naczynia po użyciu kładę do zmywarki, czy też leżakują najpierw w zlewie… 5. Mała kuchnia będzie was drażnić nawet jeśli nie lubicie gotować. A może właśnie przede wszystkim wtedy. 6. Każde mieszkanie to projekt. W sensie - nie łudźcie się, że kiedykolwiek skończycie je urządzać. I dotyczy to chyba każdego typu mieszkań, nie tylko kamienic.
@AleksandraA111
@AleksandraA111 2 ай бұрын
W punkt! Jedynie z małą kuchnią się nie zgodzę - małe kuchnie są super ❤ miałam kiedyś 15mkw a teraz mam 4,5mkw i ta jest zdecydowanie lepsza!
@martas9258
@martas9258 2 ай бұрын
Kupiłam mieszkanie z rynku wtórnego, które też było po teoretycznym remoncie zrobionym przez poprzednich właścicieli. Teraz, po paru latach już chyba wszystko co można było wymienić to wymieniłam, zmieniłam w całości pod siebie i jestem nim zachwycona i uwielbiam w nim przebywać! Mieszkam w Irlandii i szczerze mówiąc, nie odważyłam się tam kupić nic od dewelopera, bo bym się cały czas obawiała, czy mi zaraz na ścianach jakiś grzyb nie wyjdzie. Kupując moje mieszkanie mogłam zajrzeć do każdej szafki, kąta ,zakamarka, zapytać sąsiadów i przekonać się, że jest ono suche. Po 6 latach od wprowadzenia się nadal wszystko jest ok.
@mrcitizenful
@mrcitizenful 2 ай бұрын
Mam podobne przemyślenia. Przejrzałam tysiące ogłoszeń i mieszkanie "zaraz po remoncie" często wygląda tak jakby właściciel pojechał do marketu i kupił to co akurat było na promocji. Bez ładu składu i pomysłu na spójne wnętrze. Sam remont zrobiony na odwal, brak dbałości o szczegóły. A skuwanie tego wszystkiego to też nie jest mały koszt, który trzeba uwzględnić. Z mieszkaniem od dewelopera jest dużo łatwiej
@slovicken
@slovicken 2 ай бұрын
To do ofert skierowane do nabywców którzy nie mają wysokich oczekiwań i zniosą te niska jakość dopóki się nie posypie. Mnie też zawsze dziwiło że są klienci na flipy z r pierwotnego że kupują gotowe - już ktoś za nich zaprojektował nie znając ich potrzeb ale skoro są takie osoby to nic dziwnego (:
@magdam8290
@magdam8290 2 ай бұрын
Widziałam mieszkanie wykończone w nowym bloku, w którym właścicielowi chyba zabrakło płytek nad blatem kuchennym. Plytki kończyły się dokładnie w połowie ciągu szafek. Po co robić wykończenie skoro i tak planuje się szybką sprzedaż, nie rozumiem tego. Zwykle cwaniactwo, robią wykończenie za najtańsze materiały, a wystawiaja za cenę jakby było to zrobione tips top pod klucz.
@PozdrawiamMame
@PozdrawiamMame 2 ай бұрын
na takich fliperskich mieszkaniach świeżo odremontowanych można się nieźle nadziać
@katarzynakorczak8308
@katarzynakorczak8308 2 ай бұрын
Ja się zdecydowałam na rynek pierwotny z kilku powodów: 1. Miejsce garażowe. Nie wyobrażałam sobie kupić mieszkania bez zapewnionego miejsca do parkowania auta, jak na na starszych osiedlach z czasu PRL. 2. W mieszkaniu z rynku wtórnego, jeśli nie jest do generalnego remontu, a jedynie do odświeżenia, nigdy nie wiadomo, co zostało sknocone przez wcześniejszych właścicieli. 3. Mieszkanie do generalnego remontu to duże ryzyko nieprzewidzianych kosztów, choćby przykład Magdy z wylewką i sufitem. 4. W mieszkaniu od dewelopera mogłam wszystko urządzić tak jak chciałam, w tym zrealizować swoje wieloletnie marzenia wnętrzarskie.
@beatak.208
@beatak.208 2 ай бұрын
Przeglądam i rynek wtórny i deweloperkę. W poszukiwaniu mieszkania. No i mi wszystko opada. Sądzę że nie mam wywalonych w kosmos oczekiwań: odrębna kuchnia albo część kuchenna z OKNEM, którą można wydzielić drzwiami rozsuwanymi (dużo gotuję, robię przetwory), do tego saloon / jadalnie, dwie sypialnie, garderobę, dwie łazienki. Mamy dużo książek, czasem mąż pracuje w domu także jakimś mikro gabinetem też bym nie pogardziła. A tu jak coś znajdę to : kuchnia wciśnięta w kąt 20 metrowego salony, korytarzowy układ pomieszczeń, który mnie dobija! Całe mieszkanie ponad 100 metrów na północ? Pokoje, które wyglądają jak przedział kolejowy. Wielki taras na północ? Mam tam mech hodować? i się konserwować? Oglądam też domy typu szeregówka - tu w ogóle bez komentarza. Sypialnie, w których nie ma miejsca na szafę? Jedynym miejsce na szafę szerokości 150 cm jest korytarz? Mój syn ma większą szafę! Łazienka większa od sypialni? i od tzw. kuchni. Czy buduje się teraz mieszkania dla ludzi? Do tego jak mówił mi znajomy budowlaniec - większość jest budowana byle jak, byle zbudować i byle przetrwało kilka lat, żeby gwarancje i rękojmie wygasły. Czy jest gdzieś jakiś nadzór? To że są odpowiednie materiały spełniające odpowiednie normy, to nie znaczy że te mieszkania są funkcjonalne! Szukam, szukam i doszłam do wniosku, że skończy się w naszym starym mieszkaniu bo nie chce mi się już szukać ani budować domu pod miastem.
@PozdrawiamMame
@PozdrawiamMame 2 ай бұрын
to prawda :(
@cassie.minimalist
@cassie.minimalist 2 ай бұрын
Ja tam byłam w 70m2 domku na wakacjach i dla mnie nawet takie małe pokoiki to marzenie. Były na górze dwa gdzie mieściło się łózko + małe biurko i spora komoda w mniejszym, a w większym łóżko + stoliki nocne + szafa. Wystarczy mieć mniej rzeczy i człowiek się zmieści, chyba jednak ma Pani duże wymagania. Ja sama z partnerem mieliśmy szafę wąski pax 100cm x 35cm + komodę w naszym ostatnim mieszkaniu i tyle na ciuchy i np. narzędzia.
@Nat-o1p
@Nat-o1p 2 ай бұрын
zgodze się. Ja aktualnie mam 46m od dewelopera i oczywiscie kupchnia lazienka bez okna, kuchnia w samej glebi mieszkania. Chcialam miec oddzielna, wlasnie zeby gotowac, ale niestety w deweloperce sa po prostu zuplenie inne uklady. Moja znajoma ma mieszkanie takiej samej wielkosci i moze miec dwa niezalezne pokoje - salon, sypialnie i kuchnie z OKNEM :D a ja no coz :D starsznie mnie to denerwuje, jedynie co to mam ogrodek ktorego nie da sie raczej dostac z wtornego rynku :) ale moje serce jest za rynkiem wtornym
@beatak.208
@beatak.208 2 ай бұрын
@@Nat-o1p Dokładnie! Mieszkałam na 48 metrach: dwa oddzielne pokoje, kuchnia z oknem, łazienka i przedpokój gdzie w sumie miałam ponad 3 metry szaf! Bez wyburzeń ścian, przebudowy.
@olalk_
@olalk_ 2 ай бұрын
Magda, świetny odcinek ❤. Sama bym od siebie dodała, że niezależnie od ostatecznej decyzji i wyboru, trzeba przygotować się na kompromisy, i że nie ma idealnych rozwiązań. Wybierajac mieszkanie, myśląc o jego zakupie w naszym mieście kierowaliśmy się bardzo mocno lokalizacją- tym sposobem odpadł nam rynek pierwotny, ale także musieliśmy zejść z pewnych naszych wymagań bo osiedle, które sobie upatrzyliśmy nie miało takich mieszkań. Od początku chcieliśmy zrobic remont generalny- choć wysiłek, środki finansowe, "fachowcy" i ilość stresu jaką nas to kosztowało przerosła nasze oczekiwania. Teraz piszę ten komentarz z mojego cudnego mieszkania- mimo, że jest o jeden pokój za małe i do dzisiaj nie mamy szafy w przedpokoju- nie zamieniłabym go na żadne inne ❤.
@Tugeza91
@Tugeza91 2 ай бұрын
NIESTETY rynek mieszkań zweryfikowal moje marzenia o deweloperce bo chciałam nowe a mam wyremontowane wtorne. Chciałam 2 oddzielne pokoje. Sporą kuchnię i maks 2 piętro. Okej. Mam mały balkon i nie mam windy. Jednak za te kwotę, która zapłaciłam nie mam kawalerki a 48 m mieszkanie❤
@Dark_Aeon
@Dark_Aeon 2 ай бұрын
Niech ten rynek w końcu się unormuje, bo od 15 lat jest ciągle tylko gorzej. Niewiarygodne, na co deweloperzy mogą sobie pozwalać. Tak jak mamy Centralny Ośrodek Informatyki, powinniśmy mieć też państwowego dewelopera, który stworzyłby zdrową konkurencję dla prywatnych deweloperów.
@barbara4579
@barbara4579 2 ай бұрын
Wystarczy nie dosypywać kasy z budżetu państwa, typu kredyty 2% czy 0%. Wtedy rynek sam się unormuje.
@Dark_Aeon
@Dark_Aeon 2 ай бұрын
@@barbara4579 akurat banki tez nie potrzebują wiekszych prowizji, wiec proponuje kredyty 2% na mieszkania budowane przez panstwowe spółki :) zobaczymy co wtedy kochani deweloperzy zrobią :) ludzie sa zdesperowani i gdzieś mieszkać muszą, więc podpisują te cyrografy z bankami i napędzają patodeweloperkę.
@izasmith4912
@izasmith4912 2 ай бұрын
Dla mnie tylko rynek wtórny, przed remontem. Chyba, że po remoncie, ale remont jest taki jak sama bym zrobia. Zdecydowanie kuchnia osobna, nie wyobrażam sobie smazenia ryby w aneksie. Kamienica tez ma swój urok.
@SafiiKMO
@SafiiKMO 2 ай бұрын
Oh, dla mnie aneksy kuchenne to koszmar. Pamiętam jak to dopiero wchodziło do Polski, mój wujek miał w swoim mieszkaniu coś takiego, i wszyscy byli zdziwieni jak można "mieszkac" w kuchni. U mnie w domu rodzinnym kuchnia co prawda jest osobnym pomieszczeniem, ale z dwóch stron otwartym na salon i jadalnie. Ile się człowiek nadenerwowal bo nie dało się spokojnie obejrzeć telewizji, bo zagłuszał mnie dźwięk skwierczącego oleju podczas smażenia kotletów przez mamę :p obecnie mam osobną kuchnie, i większość osób się dziwi czemu podczas remontu nie zdecydowałam się na wyburzenie ściany żeby zrobić aneks. Dodatkowo jestem czlowiekiem ktory w ciagu dnia ma w kuchni bałagan, i dopiero pod wieczor tam sprzątam, bo nie lubie poranków w bałaganie, i nie moglabym spokojnie siedziec w salonie z widokiem na brudną patelnie i naczyniami w zlewie :p No nie, to kompletnie nie dla mnie
@ejkej0407
@ejkej0407 2 ай бұрын
Warto podkreślić jeszcze jeden fakt - ostatnie 10-15 lat to budowanie patodeweloperki i w zasadzie nie da się obecnie kupić mieszkania od dewelopera, które miałoby sensowny metraż i rozkład. Co rozumiem jako sensowny metraż i rozkład? 1 pokojowe 30-35 m2, 2 pokojowe 45-55 m2, 3 pokojowe 65-80 m2 i tak dalej. Rozkład - mieszkanie narożne lub dwustronne, z wyraźnie oddzielonym przedpokojem i z widną kuchnią. Takich mieszkań powstało bardzo wiele w latach 2000-2010. Przestronne, funkcjonalne wnętrza. Po 2010 roku rynek deweloperski zaczął się wyraźnie psuć i dzielić na inwestycje bardzo ekonomiczne (małe metraże, kuchnia w aneksie itd.) i inwestycje premium, czyli ultra drogie. I tak jest do dziś. Nie powstają mieszkania dla klasy średniej. Powstają mieszkania-klitki albo apartamenty premium, w którym dopłaca się za takie bajery jak siłownia czy ochroniarz w holu. Mieszkam na Wilanowie i regularnie przeglądam oferty sprzedaży mieszkań i zawsze gdy widzę jakieś sensowne mieszkanie, okazuje się, że jest ono z roku 2008 czy 2009. Regularnie sprawdzam też oferty deweloperów i nie zdarzają się tam mieszkania 2 pokojowe powyżej 50 metrów... O kuchni innej niż tzw. ślepa kuchnia również można tylko pomarzyć. Na dodatek cała masa mieszkań wychodzi tylko na jedną stronę, więc nie da się tych wnętrz w ogóle przewietrzyć. Mieszkania dwustronne są naprawdę na wagę złota. Podsumowując, obecnie na rynku pierwotnym nie ma nic do kupienia. Chyba że w inwestycjach premium, w których ceny zaczynają się od 25k za m2.
@alinaurbanska6076
@alinaurbanska6076 2 ай бұрын
Wentylacja mechaniczna ( wspomagana silnikami na dachu- hałasująca ) ( + nawiewniki w oknach ) wynika z oszczędności miejsca ;-) przede wszystkim ale i z zapewnienia równomiernej stałej wymiany powietrza. Starsze mieszkania miały wentylację grawitacyjną polegająca na naturalnej wymianie powietrza wynikającej z różnicy ciśnień. Taka wentylacja działa nierównomiernie w zależności od pogody wysokości budynku i "szczelności okien" .W grawitacyjnej z każdego mieszkania powinny być poprowadzone piony wentylacji grawitacyjnej z kuchni, łazienki i wc po jednym pionie wentylacji z każdego pomieszczenia ( osobno z każdego mieszkania ) wyprowadzone na dach. Im wyższy budynek tym mieszkania na wyższych piętrach miałyby więcej wykrojonej powierzchni na piony biegnące na dach z niższych pięter. Przy wentylacji mechanicznej do jednego pionu wentylacyjnego np. łazienki podpięte są łazienki z wyższych pięter a powietrze wyciągane jest przez silniki na dachu . W wentylacji mechanicznej i grawitacyjnej kluczowe jest dostarczenie powietrza z zewnątrz przez nawiewniki w oknach (lub ścienne z filtrami), żeby ruch wymiany powietrza mógł się odbywać.
2 ай бұрын
A jak to jest rozwiązane w starych blokach? Bo u mnie w budynku z lat 90tych faktycznie każdy ma swój pion. To, czy każdy jest dobrze podpięty, to inna historia 😅 ale takie są założenia. I myślałam, że nie powinno się podpinać do wspólnego. Rozumiem w takim razie konieczność tego hałasującego wyciągu na dachu, by pęd był na tyle silny, by zapachy nie ulatywały do innych mieszkań. Ale jak sobie radzili w starych blokach, które są czasem bardzo wysokie? Mieszkania na samej górze musiałyby być duuużo mniejsze. Tak jest? Czy jeszcze jakieś inne patenty stosowali?
@TheMidasful
@TheMidasful 2 ай бұрын
Ze względów ekonomicznych kanały wentylacyjne w nowych budynkach są bardzo wąskie i dlatego głośne. Ale dzięki temu w budynku o tej samej powierzchni można pewnie zaprojektować 1 albo 2 więcej mieszkań :)
2 ай бұрын
Pamiętam mieszkanie, w którym chyba faktycznie właśnie taka kwestia była, bo było słychać wręcz świst powietrza. Pomyślałam, że może jak otworzymy napowietrzniki na oknach, to będzie swobodniejszy przepływ i może ciszej, ale zdecydowanie źle oceniłam sytuację i zrobiło się jeszcze głośniej 😅 a po zamknięciu drzwi do łazienki jeszcze doszedł świst przez szczelinę pod drzwiami 🙈 W głowie mi się to nie mieści. Natomiast czasem trafiam na szum, który nie brzmi jak świst powietrza, tylko jak wiatrak. I raz, że często w nowych mieszkaniach wiatrak jest na stałe połączony z oświetleniem (za czym też nie przepadam, bo lubię mieć możliwość wyboru), to po wyłączeniu wciąż słychać podobny dźwięk, tylko cichszy. Coś mi świta, że kiedyś któryś z właścicieli mówił, że jak się korki wyłączy, to jest cicho, ale nie pamiętam, czy to testowaliśmy i czy faktycznie tak było, czy jednak machnęłam ręką, bo bez światła w łazience i tak bym nie podziałała, a to był jeden obwód 🫣
@beatak.208
@beatak.208 2 ай бұрын
Dokładnie to usłyszałam od dewelopera kiedy zaczęłam dopytywać dlaczego w ten sposób budują - wie pani ile to kosztuje i ile miejsca zabierałoby !!! a do tego przez wiele lat nikt nie pytał o drogę dojazdową, o cała infrastrukturę. A potem pytania do samorządu czemu nie zapewnia miejsc w przedszkolach, żłobkach, szkołach?!??! skwerki, ławki, plac zabaw większy niż 2 metry kwadratowe i inne fanaberie.
@sheenabell2742
@sheenabell2742 2 ай бұрын
Nawet nie bardzo to rozumiem, sorry, świsty? a skąd świsty? To jest intrygujące dla mnie, gdyż mysle o kupnie. Mieszkam w Kanadzie i każde mieszkanie ma swoja wentylację na zewnątrz, np ja mam 2 łazienki to mam dwa różne kanały, ktore ida przez mieszkanie górą do zewnątrz, (z jedna łazienką połączona jest pralnia a z druga kuchnia z wyciągiem, gdyz wiąze sie to z rozkladem mieszkania) i jak chce uzywac fan to sama go włanczam tak jak światło, nie jest połaczone z innymi włącznikami np. oświetlenie. Jak chcę wziąc shower to włanczam, a jak np jest jeszcze para jak juz skończylam to wyłanczam światło i wychodzę, a zostawiam jeszcze na kilka minut fan (i wyłanczam potem). Fan oczywiście daje odgłosy, ale nic aż tak strasznego, i przeciez włanczam go tylko jak wchodzę do łazienki, a jak sie kąpię że leci woda to nawet go nie słyszę, ale oczywiście słychać go w innych sytuacjach gdyz on pracuje za pomoca silnika, ktory wypycha powietrze. Dodam jeszcze ze moje mieszkanie nie jest nowe a więc technologia około 25lat do tyłu.
@MarcinB01
@MarcinB01 2 ай бұрын
Kupiłem niedawno z rynku pierwotnego i czekało mnie sporo niemiłych niespodzianek, których nigdy bym nie przewidział. Słyszę każdy krok sąsiadów z góry, a myślałem że tego typu rzeczy w nowych budynkach się już nie zdarzają. Gdy sąsiad bierze prysznic, szum jest tak głośny jakby robił to w mojej łazience. Odwodnienie garażu to fikcja. Gdy zaparkuję mokry samochód, to za godzinę mam zalany prywatny schowek na rowery na kilka dni. Deweloper powołuje się na jakieś wytyczne i nie widzi żadnych podstaw do naprawy. Także te standardy i wymogi co do nowych budynków nie są żadnym argumentem.
2 ай бұрын
O masakra… 🙈 No ale właśnie - standardy i wymogi dotyczą różnych tematów i mają swoje plusy, ale nie zabezpieczają przed wszystkim, a nie ma jak sprawdzić zawczasu, gdy budynek jest jeszcze w budowie :( Bardzo smutne, że deweloperzy tak często mają za nic dobre wyciszenie mieszkań :( Ostatnio też dostałam maila z historią mieszkania w nowym budynku, w którym był problem hałasów od windy 🙈 Wiadomo, że różne dźwięki w budynkach wielorodzinnych były, są i będą, ale jakiś poziom komfortu jest istotny.
@MarcinB01
@MarcinB01 2 ай бұрын
Następny zakup (pewnie nieprędko) to chyba będzie dom. Tylko wtedy jest pewność, że wszystko zostało zbudowane tak jak powinno. Ew. pretensje można mieć tylko do siebie ;)
@ilonam8971
@ilonam8971 2 ай бұрын
Prawie 3 lata temu kupiłam mieszkanie z rynku wtórnego, mieszkanie było gotowe do wprowadzenia, wszystko w zabudowie itd., nic w nim nie zmieniałam, kupiłam jedynie łóżko do sypialni, TV i wiadomo wyposażenie kuchni. Dopiero w tym roku będę odświeżać ściany... Jestem bardzo zadowolona, a cena mieszkania w moim przypadku to istna bajka ... :) PS. Kocham 4 piętro, mimo że nie ma windy.
@qubafootbag
@qubafootbag 2 ай бұрын
Kupiłem mieszkanie z rynku wtórnego i mógłbym chyba doktorat napisać na temat plusów i minusów tego rozwiązania :) jestem bardzo zadowolony z tej decyzji ale ostatecznie najważniejszym aspektem było nie czekanie kilku lat na mieszkanie oraz możliwość poczucia mieszkania i wejścia do niego w momencie decyzji o zakupie. PS mieszkanie z czarną kuchnią na zawsze w moim sercu ❤
2 ай бұрын
W moim też 🖤💔
@szymo313
@szymo313 2 ай бұрын
Tylko rynek wtórny. Dlaczego? Dlatego, że obecnie nie buduje się mieszkań >3 metry w górę. A kto nie mieszkał nigdy dłużej w kamienicy to nie ma pojęcia o tym jak takie mieszkanie wpływa na komfort życia, zmienia powietrze w domu, wpływa na samopoczucie, odczuwanie przestrzeni itd.
@anetasukiennik1294
@anetasukiennik1294 2 ай бұрын
Dokładnie. Mieszkam w bloku z 56 roku. Wysokość 2,80. Te 30 cm robi ogromną różnicę w odbiorze przestrzeni. Przy wysokości 2,50 mam wrażenie, że sufit wchodzi mi na głowę. Idealna wysokość jak dla mnie to 3 m.
@natg9300
@natg9300 2 ай бұрын
Ja jestem ogromną fanką rynku wtórnego ale lubię wyzwania i kreatywność 😊
@SafiiKMO
@SafiiKMO 2 ай бұрын
Ja mieszkam w rynku wtórnym, siostra w pierwotnym. U mnie koszt remontu był wyższy, mimo że powierzchnia mniejsza, za to gdyby chcieć teraz sprzedać oba, to moje jest więcej warte. Uważam że oba te mieszkania maja swoje plusy i minusy. Siostra ma miejsca na samochód w parkingu podziemnym, ja musze liczyć na szczęście że jest coś wolnego pod blokiem. Ja mam lepsza lokalizację zeby gdziekolwiek dojechać, siostra za to ma więcej żabek w okolicy ;p. U mnie zaraz po remoncie zaczęło zalewać łazienkę bo rury w pionach sprzed 20 lat, u siostry pękają tynki na ścianach bo budynek osiada. Uważam że gdybym miała teraz coś kupować na siebie celowalabym bardziej w lokalizacje, cenę, układ mieszkania niż to z jakiego rynku pochodzi.
@AleksandraA111
@AleksandraA111 2 ай бұрын
Ja zdecydowanie wolę rynek wtórny, bo wszystkie remontowe sprawy jesteśmy w stanie zrobić sami, więc to spora oszczędność! U dewelopera nigdy nie wiadomo jakie niespodzianki sie trafią, a większość układów nowych mieszkań jest po prostu tragiczna (ja wiem, że koszty)... Jedynie dużym plusem nowego budownictwa są szerokie klatki schodowe i windy, ale skoro 30 lat żyłam bez tego, to chyba dam radę 😊
@paulinaburzynska3937
@paulinaburzynska3937 2 ай бұрын
A u mnie odwrotnie: nie chciałam od dewelopera i kupiłam z rynku wtórnego. Szeregu nie sprawdziłam gruntownie.. bo mieszkała w nim gwiazda tefałenu i kastoramy oraz czarnej farby magnat. W Warszawie na Sytej 😉. Chata-atrapa jak w programach tv, wszystko nam w ręku zostawało, czego nie dotknęliśmy. A i noga w desce tarasowej mi została. Po 3 tygodniach postanowiłam się tej rudery pozbyć i pójść w deweloperkę. Wszystko dobre, co się dobrze kończy. Na lokowaty blond łeb na markecie budowlanym nie patrzę. Nie mogę. 😂
@katarzynao6072
@katarzynao6072 2 ай бұрын
Bez problemu można się domyśleć o kogo chodzi. Ściema, ściemę ściemą pogania. Co jest z tymi "gwiazdami". Kiedyś jedna malarka kupiła mieszkanie w lansiarskiej dzielnicy stolicy, też od gwiazdy, za chwilę wybudowano jej pod oknem jakieś bloczysko. Gwiazda wiedziała więc się pozbyła, ale następczyni o tym nie powiedziała. Honoru nie ma jest tylko ogromny ciąg na lans i kasę, z moich obserwacji tak wynika.
@Basikba
@Basikba 2 ай бұрын
I ten ciągły uśmiech....mnie też drazni😅
@dziabunga
@dziabunga 2 ай бұрын
Ale wiem wiem w internetach to se każdy może napisać co chce. Ja na przykład kupiłam mieszkanie od Lewandowskiego 😆
@Basikba
@Basikba 2 ай бұрын
@@dziabunga A czemu zakładasz że ta osoba kłamie? Ja np w swoim mieście Warszawie często spotykam się z tym że ludzie nie wiedzą że ktos z Warszawy...to chore...
@paulinaburzynska3937
@paulinaburzynska3937 2 ай бұрын
@@dziabunga tak, to prawda, nie musisz wierzyć. Jedynym powodem, dla którego nie opublikowałam filmu o tym domu był fakt, że nikt by go ode mnie nie kupił. A chałupa słynna by się od tego zrobiła. Ale ja ten plan nadrobię. Na razie siędzie głęboko w temacie wykończenia nowego gniazdka. 🫡
@dzastinanowak2508
@dzastinanowak2508 2 ай бұрын
Ile ja się nazastanawiałam nad wyborem mieszkania ;) chyba padnie na pierwotny ale na starym osiedlu z PRL, dobrą komunikacją, zielenią. Fakt, jest drogo, ale jak doliczę do wtórnego koszt generalnego remontu to i na wtórnym wychodzi drogo. A nie jestem w stanie zaakceptować braku windy, braku albo malutkiego balkonu, niskich mieszkań. Ciężko znaleźć też na pierwotnym mieszkanie odpowiednio nasłonecznione czy chociażby z przewidzianymi miejscami na spore szafy, temat rzeka...
@Izabela_Wojtal
@Izabela_Wojtal 2 ай бұрын
Ja myślę, że wszystko zależy od budżetu. Mam doświadczenie kupna mieszkania zarówno z rynku pierwotnego jak i wtórnego i nie ma co kryć że koszty wykończenia są nieporównywalne. W 2015 roku wykanczaliśmy z ówczesnym mężem mieszkanie w stanie deweloperskim i wyniosło nas to okolo 1,5 tysiąca za metr, gdzie szukaliśmy wielu oszczędności. Po rozstaniu kupilam w 2021 mieszkanie z rynku wtórnego, ktore wymagało tylko liftingu niektórych rzeczy: pomalowałam płytki na ścianach w łazience i kuchni, wymieniłam panele w pokoju, przykryłam wykładziną PCV płytki podłogowe, ktore mi się nie podobały. Największy koszt to była kuchnia bo wymieniłam wszystkie szafki. Wszystkie prace, łącznie z robocizna to nieco ponad tysiąc za metr.
@Raczyna
@Raczyna 2 ай бұрын
jestem na kilku grupach fachowców od remontu od ponad roku. Za żadne skarby nie kupię nowego mieszkania. Owszem, w starych domach, czy blokach czy kamienicach, też bywa wesoło, ale nie na tę skalę co w nowych budynkach. Także ja podziękuję. I nawet jak władujemy w remont tyle co za mieszkanie (mało prawdopodobne, ale załóżmy) to nadal jest max 2/3 ceny nowego w stanie deweloperskim. I nie czepiajmy się "mieszkań po remoncie". Ważne jeśli instalacje są wymienione, może okna, podłogi. Ściany można pomalować, udekorować tak jak nam pasuje małym nakładem, chodzi o to, że nie trzeba robić rozpierduchy na całym mieszkaniu.
@user-tm4zp6pz1i
@user-tm4zp6pz1i 2 ай бұрын
Mam doświadczenia na pierwotnym i wtórnym.Mieszkanie od dewelopera ,oddalone od mojego miejsca zamieszkania ponad 300 km(nad morzem) wykończyłam w niecały miesiąc.Dobra organizacja,najlepszy na świecie uczciwy fachowiec,z którym niejeden już remont robiliśmy.NAjwięcej gimnastyki było ze zgraniem terminów dostaw poszczególnych elementów wyposażenie,z tempem prac.No i miałam szczęscie,bo w zasadzie nikt z niczym nie nawalił.A dostawy były z najrózniejszych sklepów i kuchnia z montażem ikea.Na montaże już pojechałam i dobrze ,bo lodówka obita przyjechała,ale to takie rzeczy do odkręcenia.Po 2 latach niestety pękły dwie płytyki nad blatem w kuchni,zapewne efekt osiadania budynku.Mieszkamy tam ile czas pozwala i wciąż wnikliwie szukamy usterek,bo jeszcze 3 lata gwarancji dewelopera.Dom z rynku wtórnego był stosunkowo nowy ok 5 letni.Wykończenie w standardzie premium,dziś po ok 30 latach mam jeszcze armaturę w jednej łazience i zlew w kuchni z tamtych lat i są nie do zniszczenia.Wiele wyremontowaliśmy i wciąż to robimy,bo pojawiły się nowe rozwiązania wygodniejsze i bardziej dostosowane do naszych aktualnych potrzeb.Jednak jakbym miała zmieniać dom,to wolałabym go sama zbudować,pilnując kolejnych etapów prac i przede wszystkim z zastosowaniem nowoczesnych eko patentów.Podobają mi się stare domy,ale ogrom prac i niespodziewanych wydatków odstrasza,od takiej inwestycji.
@user-ev1xf1wo3g
@user-ev1xf1wo3g 2 ай бұрын
Wiem, że mi nic do tego, ale nie zmieniaj proszę muzyki ze wstępu. Ten poprzedni, ten stary, jest tak cudny i tak dobrze robi duszy, jak i Twoje filmy❤
@bestiawysp
@bestiawysp 2 ай бұрын
Jestem za rynkiem wtórnym - od razu pełnofunkcjonalne osiedle dookoła, piękne stare drzewa za oknem. Teraz na przykład kwitnąca lipa zagląda mi na balkon i uwielbiam ją. Kupiłam mieszkanie do całkowitego remontu, na podłodze było linoleum. W zasadzie to było mieszkanie prawie jak od dewelopera, świeżo po wymianie wszystkich pionów, ociepleniu budynku. ;) Jedyny minus dla mnie - stare budynki mają małe balkony. Inni narzekają też na małą ilość miejsc parkingowych.
@joannaswider9228
@joannaswider9228 2 ай бұрын
Dzień dobry mamy mieszkanie z rynku wtórnego ale wiedzieliśmy od samego początku że trzeba będzie mieszkać i remontować krok po kroku .Dziękuję za dzisiejszy filmik pozdrawiam serdecznie 😊👋
@przemysawc3257
@przemysawc3257 2 ай бұрын
W dzisiejszych czasach mało kogo jest stać na mieszkanie a na remont tym bardziej.
@shmoolicious
@shmoolicious 2 ай бұрын
OK, ceny są bardzo wysokie, ale ludzie kupują na potęgę.
@magdam8290
@magdam8290 2 ай бұрын
​@@shmoolicious wygląda na to, że jednak ludzi stać nawet przy obecnych cenach
@AleksandraA111
@AleksandraA111 2 ай бұрын
Oj to bardzo zależy od zawodu, który się wykonuje i przede wszystkim od tego ile się wydaje, a ile oszczędza.
@magdam8290
@magdam8290 2 ай бұрын
@@AleksandraA111 a jaki zawód wykonujesz?
@AleksandraA111
@AleksandraA111 2 ай бұрын
@@magdam8290 Inżynier, jeśli to ma jakieś znaczenie. Ale przecież jest mnóstwo dobrze opłacanych zawodów (np. lekarze, prawnicy, ekonomiści, programiści, analitycy danych, piloci), więc nie jest dziwne, że ludzie kupują mieszkania (sobie lub dzieciom) i robią remonty.
@MlleLolaBelle
@MlleLolaBelle 2 ай бұрын
Świetny odcinek. Z rzeczy bardzo ważnych - miałam napisać, źe piękny bukiet, a potem patrzę ogonek❤. Kotek ❤❤ My tylko rynek wtórny: - zieleń, zieleń, zieleń - infrastruktura (komunikacja, sklepy inne niż Żabka!), przychodnia lekarska itd - zieleń czy już wspominałam? - przestrzeń, przestrzeń, przestrzeń - mieszkania dwustronne a nawet na trzy strony świata 💪 - sąsiadów można sprawdzić przed zakupem - wygłuszenie Ale większość naszych znajomych tylko nowe, od dewelopera. Także co kto lubi
2 ай бұрын
Kwiaty od dzieci na Dzień Matki 🥰 A w kwestii przestrzeni i zieleni - bardzo prawda! Choć przy kamienicach z tą przestrzenią czasem różnie bywa, a osiedla z PRLu w niektórych miejscach są zagęszczane nowym budownictwem 🙈 to jednak wciąż jest w czym wybierać! No i fajną opcją wydają się teraz też 20-30 bloki :) kiedy już wjechała współczesna stylistyka i technologie, ale jeszcze deweloperzy nie wiedzieli aż tak dobrze, jak maksymalizować zyski 😅 i tworzyli czasem naprawdę fajne przestrzenie, a po tylu latach zdążyły się one już ładnie zazielenić ☺️
@iwonatreder7731
@iwonatreder7731 2 ай бұрын
Do minusòw mieszkań na nowych osiedlach zaliczam obok wymienionych przez ciebie wad budowlanych i braku wysokich, pięknych drzew także prosty fakt, że wprowadzający się tam ludzie często już po kilku latach się wyprowadzają. To pociąga za sobą konsekwencje w postaci permanentnego hałasu i brudu na klatkach schodowych jakie generują nowi właściciele, bądź lokatorzy swoimi remontami. Nie ma się też kontroli nad tym czy ci nowi okażą się ludźmi spokojnymi, kulturalnymi i dobrze wychowanymi. O ich dzieciach i domowym zwierzyńcu już nie wspomnę. Taka wieczna wędrówka ludów ma jeszcze inny, nieprzyjemny aspekt. Coraz więcej w naszych domach pojawia się Ukraińców i innych "ciapatych". A to już jest potencjalnie bardzo niebezpieczne. Skutki takich zjawisk widziałam aż za dobrze w Niemczech, Szwajcarii i Hiszpanii.
@MlleLolaBelle
@MlleLolaBelle 2 ай бұрын
Oh kamienice❤️ nieodparty urok tylko ta zieleń i dostęp do światła dziennego. Co do budynków z l 90 i późniejszych to najmniej lubię, ale oczywiście są perełki, które powodują szybsze bicie serca:)
@klaudiapaprocka9240
@klaudiapaprocka9240 2 ай бұрын
Patrząc na układy mieszkań deweloperskich, ich lokalizację i cenę, nie zdecydowałabym się na takie. Kupiliśmy PRL, zrobiliśmy generalny remont zostawiając tylko bukowy parkiet, osiedle jak park, świetny układ. Oczywiście, że są też minusy - krzywizny, mała łazienka i balkon, niezbyt urodziwa klatka, ale w tej cenie kupiłabym 20 m mniejsze na obrzeżach miasta. Chociaż mieszkałam w bloku z 2008 r., i uważam, że mieszkania z tamtego okresu są naprawdę przyzwoite. Obecna deweloperka to żart 😢
@magdam8290
@magdam8290 2 ай бұрын
Sa plusy i minusy obu rozwiazan. Patrzac na niektorych mieszkancow starego budownictwa, nawet dobrze ukomunikowanego z centrum, to nie chcialabym po prostu tam mieszkac. W nowym budownictwie jest wiecej mlodych osob, zazwyczaj ciezko pracujacych na swoje mieszkania i kredyty, wiec jest mniej okazji do trybu zycia uciazliwego dla wspolmieszkancow bloku
@AleksandraA111
@AleksandraA111 2 ай бұрын
W nowym budownictwie bardzo często zdarza się, że połowa mieszkań jest na wynajem i cóż - sąsiedzi bywają różni i mogą się zmieniać w zasadzie non stop.
@joannaguryn8853
@joannaguryn8853 2 ай бұрын
Polecam rynek wtórny, do remontu, aby urządzić wszystko zgodnie z własnymi preferencjami, ale z wiedzą co i jak mamy wokoło. Pozdrawiam
@fundacjaparkslaski9620
@fundacjaparkslaski9620 2 ай бұрын
Mnie zaskakuje jak duże wymagania mają teraz ludzie. W czasach spółdzielni dwa pokoje z kuchnią dostawała w przydziale rodzina z 2-3 dzieci. Zaskakuje mnie wiele względów estetycznych decydujących o zakupie mieszkania. Ja kupiłam z rynku wtórnego bo chciałam na ceglanych fundamentach z gazobetonem w elewacji i w technice mieszanej czyli nie wielka płyta. Marzyłam o przestrzeni za oknem i drzewach. Do tego perfekcyjne planowanie z przemyślaną ekspozycją budynku i okien co decyduje o wszystkim. Mała kuchnia z małym oknem bo dużo gotuję i mam przestrzeń. Zanim kupiłam to obejrzałam każdy kąt i deskę oraz kontakty i podobne. Mnie przekonały względy techniczne, lokalizacja i zgodność z moim trybem życia. Warto brać pod uwagę, że w czasach spółdzielni wiele rzeczy powstawało w sposób przemyślany, wystandaryzowany i dla ludzi
@beatak.208
@beatak.208 2 ай бұрын
Chcemy mieszkać wygodniej niż nasi rodzice, dziadkowie. Poza tym wydajemy, kredytujemy się na dużą kasę więc też chyba chcemy coś co spełni nasze wymagania, marzenia. Ale racja spółdzielcze mieszkania były budowane na 2-3 strony świata, jak kawalerka to na południe albo chociaż wschód! A teraz - mieszkam blisko nowego bloku, gdzie okna całego mieszkania "wychodzą" na północ, łącznie z salonem. Balkon typu logia wciśnięty - nawet nie chce myśleć ile światłą jest w tym mieszkaniu. W czasach spółdzielni obowiązywały normy dotyczące powierzchni pomieszczeń, światła słonecznego w pomieszczeniach. Nie budowano "apartamentów" po 16-18 metrów.
@AleksandraA111
@AleksandraA111 2 ай бұрын
Mają wymagania, bo w dużej mierze kreują to media i globalizacja. Cóż, ktoś znajomy ro skomentował jednym prostym słowem: dobrobyt. Dzisiaj każdy chce mieć wszystko - dzieci muszą mieć osobne pokoje, musi być sypialnia dla rodziców najlepiej z garderobą, osobny gabinet, duży salon oczywiście z balkonem, duża kuchnia, łazienka, osobna toaleta, najlepiej osobna pralnia, przestronny korytarz... I nagle dodając 2 do 2 wychodzi mieszkanie 100mkw 🤷‍♀️ a do tego okolica ma być świetna, miejsce parkingowe, cuda wianki i nagle marzenie kosztuje milion
@mrcitizenful
@mrcitizenful 2 ай бұрын
No właśnie - dostawała... Teraz za 50m2 w Warszawie trzeba zapłacić ponad milion zł z własnej kieszeni. Trzeba mieć niedobrze w głowie, żeby za tę kwotę nie mieć wymagań.
@gro9no
@gro9no 2 ай бұрын
Jak się ludzie kredytują na całe życie żeby nie mieszkać pod mostem, to mają pewne oczekiwania. Nic w tym dziwnego. Żaden wpływ mediów.
@fundacjaparkslaski9620
@fundacjaparkslaski9620 2 ай бұрын
@@mrcitizenful ale do tego doprowadził wolny rynek mieszkań, w którym kto ma pieniądze ten płaci, czyli ceny mieszkań na rynku pierwotnym ustalają najbogatsi. Większość społeczeństwa takiego pułapu nie osiągnie więc im zostaje wielka płyta bo jest tańsza. Moim zdaniem nie ma porównania kto co woli - z rynku pierwotnego czy wtórnego bo to zupełnie inni konsumenci
@agata1717
@agata1717 2 ай бұрын
Piękny kadr! Wspaniały bukiet obok ciebie Magdo i do tego jesteś ubrana na granatowo, na granatowym krześle i w tle granatowa witrynka. Absolutna harmonia. Ślicznie wyglądasz i światło z lewej strony dodaje plastyczności obrazu. Tylko oprawić w ramkę i powiesić w galerii rodzinnych zdjęć na ścianie. ❤❤
2 ай бұрын
Dziękuję 🥰 a bukiet dostałam od dzieci na Dzień Mamy i chciałam go tu uwiecznić na pamiątkę ☺
@agata1717
@agata1717 2 ай бұрын
Oh jak słodko! Świetny pomysł z uwiecznieniem❤
@Saturnus666
@Saturnus666 2 ай бұрын
Zdecydowanie wole deweloperskie, nigdy nie trafię na wykonczenie które mi odpowiada, tylko to 2-letnie czekanie ....
@monikatychanska810
@monikatychanska810 2 ай бұрын
Nigdy nie interesowałam się kupnem mieszkania ale domu już tak. Domy z rynku wtórnego mają często cenę z kosmosu, dużo wyższą niż budowa domu a i tak wymagają remontu bo wyglądają jakby były urządzane w latach 90-tych i musiałabym przeprowadzić natychmiastowy generalny remont.
@liwiat.3187
@liwiat.3187 2 ай бұрын
Nie wszystkie domy z rynku wtórnego wyglądają jak z lat 90-tych, są też domy kilkuletnie do odświeżenia. Trzeba wziąć pod uwagę też, że w cenie tych starszych mieści się dość często zagospodarowana działka z licznymi nasadzeniami, budynki gospodarcze, garaż, więc jak zwykle temat-rzeka. Ile osób, tyle oczekiwań🙂
@gro9no
@gro9no 2 ай бұрын
​@@liwiat.3187 Zależy jakie ceny w regionie. U mnie w mieście każdy chce za typowy dom z lat 80-90 1.200.000 zł. Bez urazy dla chytrych dziadków, za tą cenę spokojnie można postawić dzisiaj przy drogich materiałach 1,5 no może nawet 2 domy. Ale nowe, ocieplone jak trzeba itd. Za 1.200.000 człowiek by chciał coś więcej niż boazerie do zrywania, remont generalny, pakiet jakiś ogólnych napraw wynikających z wieku budynku.
@slovicken
@slovicken 2 ай бұрын
Wlansie Wtórny wykończony i pierwotny wykończony to jednak temat nie dla mnie - jakbym kupowała na wtórnym to kierowałabym się lokalizacją i rozkładem - na wtórnym jest większy wybór po prostu - z założeniem że będzie do skucia i wtedy wykończenia. Ale Kupowałam od dewelopera bo czas gonił z rosnącymi cenami i teraz trzeba to wykończyć
@katarzynao6072
@katarzynao6072 2 ай бұрын
Byłam dokładnie w tej samej sytuacji, nie chciało mi się wierzyć, że wygórowane ceny mieszkań ciągle rosną i dość szybko kupiłam od dewelopera. Gdyby nie sytuacja na rynku pewnie bym jeszcze trochę się porozglądała, ale to żmudny proces, kto kupował mieszkanie ten wie ;)
@tojatojatoja
@tojatojatoja 2 ай бұрын
Wynajmuje mieszkanie i mam już tego serdecznie dosyć, bo wyposażenie i samo mieszkanie, na którego wynajem mnie stać (mogę więcej, ale uważam, że 3000 zł w Warszawie jest wystarczające za kawalerkę 40m) jest niewystarczające. Mam dość po prostu ładowania tyle lat pieniędzy na kredyt obcej osoby. Zaczęłam oglądam przeróżne mieszkania od dewelopera, z rynku wtórnego, w Warszawie, poza Warszawą, domy, mieszkania i szeregowce. Po tym wszystkim utwierdziłam się tylko w jednym... Ceny nieruchomości to są jakieś nieśmieszne żarty.. Niestety jak tak będzie dalej wyglądać sytuacja to mnie i partnera na nieruchomość NIGDY nie będzie stać...
@epatsis
@epatsis 2 ай бұрын
Nie zgodzę się ze stwierdzeniem, że w dużych miastach remont wychodzi taniej, bo sklepy są blisko. Robocizna jest droższa o 20%, na samym mikrocemencie zaoszczędziliśmy 10tys., a wysyłka produktów często jest darmowa, szczególnie przy zamówieniach z dużych sklepów. Też mi się wydaje, że najgorszą opcją jest mieszkanie z rynku wtórnego wyremontowane, zawsze po kosztach i kompletnie nie w naszym stylu.
2 ай бұрын
Oj, nie powiedziałam, że remont wychodzi taniej w mieście. Powiedziałam, że są różne obszary, które wychodzą drożej poza miastami (i ich okolicami). To nie znaczy, że całościowo wyjdzie drożej (choć oczywiście może). Kiedyś pokazywałam dom w Biszczadach przed i po remoncie. Tam wcale nie udało się znaleźć ekipy z okolicy i w końcu została ściągnięta ekipa z - uwaga - Poznania. Tak się raczej nie oszczędza na robociźnie. No i oczywiście wszystko zależy od dokładnej lokalizacji, jakie ma się znajomości w tym miejscu, ile jest ekip w okolicy itp itd. ale wskazuję ryzyka, które nie są oczywiste. Z darmową wysyłką też bym się nie rozpędzała. Małe produkty typu bateria oczywiście, ale już duże gabarytowo rzeczy jak meble, podłoga itp. przeważnie mają dostawę liczoną osobno, bo masz możliwość przyjechać i osobiście odebrać z magazynu (ale jak masz daleko, a nie masz swojej przyczepki albo dużego auta, to wcale nie wyjdzie taniej zrobić to osobiście). Jeśli chcesz zamówić kuchnię z dostawą i montażem, to za dostawę zapłacisz więcej, a potem za montaż też więcej, bo ekipa też musi dalej dojechać. I są dostawy, które sklepy oferują za darmo na terenie Warszawy, ale już gdzieś hen kosztują niemałe pieniądze. Czasem te same produkty mają różne ceny w ramach tego samego marketu budowlanego w zależności od lokalizacji. W Warszawie łatwo podjechać do nawet kilku innych, a jak masz godzinę drogi do kolejnego, to już mimo wszystko czasem taniej kupić drożej.
@annapifko6902
@annapifko6902 2 ай бұрын
Dokładnie, remont/wykończenie w dużych miastach kosztuje o wiele więcej niż w małych. Koleżanka porównywała oferty na wykończenie małej łazienki w swoim domu w wersji "pod Krakowem" i "koło Gdowa" - dom ten sam, łazienka ta sama, różnica w cenie robocizny nawet 50%. Niestety, jeśli ma się adres krakowski (lub w innym dużym mieście), to nie ma od tego ucieczki i nic nie pomoże zatrudnienie ekipy dojeżdżające spoza miasta, bo fachowcy wiedzą, jak wygląda rynek.
@Islavanilla
@Islavanilla 2 ай бұрын
Aby przeprowadzić się do innego miasta można na czas remontu zamieszkać np w kamperze, ale to też jest przygoda.
@martajacak3248
@martajacak3248 2 ай бұрын
W sumie jeśli ten remont byłby latem, i do tego domu na fajnej działce, to byłaby fajna przygoda 😍
@MonikaMazgola
@MonikaMazgola 2 ай бұрын
Piękny bukiet obok
2 ай бұрын
Prezent na Dzień Mamy 🥰
@OCEAN_OF_FOXES
@OCEAN_OF_FOXES 2 ай бұрын
Niewątpliwym plusem mieszkań deweloperskich są zdjęcia rozprutych ścian i dokładne plany, w tym elektryki, hydrauliki, wentylacji... Kiedyś szukałam domu do kupna i własciciele na pytanie o dokumentację robili wielkie oczy. A przepraszam, jak miałabym zrobić tam remont i poprawić elektrykę pod siebie, nie wiedząc jak są puszczone kable? Jak pruć ściany pod klimatyzację gdy nie wiadomo co jest pod tynkiem? Czemu ludzie tego nie notują, albo chociaż nie dokumentują zdjęciami, nie rozumiem. Nierzadko jeśli trafi się na odpowiedni etap budowy, deweloper nawet jest w stanie wprowadzić nam poprawki w układzie w cenie. Remont nowego mieszkania to wystarczająca demolka, więc naprawdę dobrze jest unikać jak najwięcej rozwalania i remodelowania. Ale niestety ceny, bywają przynajmniej 1,5x wyższe no i te wspomniane na końcu patyki w ziemi rozwalają samopoczucie jeśli za oknem jest sąsiad w majtkach wieszajacy pranie. A trudno dzisiaj o lepszy widok z nowego bloku. Nawet nie sądziłam, że widzenie przez okno bloku obok może tak wpływać na ludzką psychikę. Strasznie ciasno, mimo najwyższego piętra i dużego balkonu :/
@annasianna
@annasianna 2 ай бұрын
Wtórny, głównie ze względu na lokalizację bliżej centrum oraz lepszy rozkład pomieszczeń akurat pod moje potrzeby.
@OCEAN_OF_FOXES
@OCEAN_OF_FOXES 2 ай бұрын
To niszczenie nowych rzeczy to jest coś co mnie strasznie przeraża.. Dlatego nigdy bym nie kupiła mieszkania w którym jest 100% nowa kuchnia i łazienka. Choć chyba już lepiej nowa kuchnia, bo meble można sprzedać, a płytek z łazienki to już średnio:D Nowe podłogi są często wymieniane przez stagerów i wrzucają tam panele za 30zł/m, więc już whatever ;P Z kolei na widok ładnego parkietu z lat 70 bije mocniej serce, ale jak wtedy zmieniać układ, burzyć ściany?.. Podobają mi się bardzo mieszkania z rynku wtórnego, bo często mają super widoki, ale brak garażu to jest naprawdę duży deal breaker. Chciałabym, żeby pobudowało się więcej hal garażowych, w których można sobie kupić miejsce jak się mieszka w starym bloku. Nawet mogłabym łazić poza budynek byle moje auto stało w suchym i pewnym miejscu. A teraz w Krakowie nowe bloki muszą zapewnić miejsc tyle co 40% liczby mieszkań. To jakiś absurd. Bo nawet jeśli ludzie kupują na inwestycję mieszkanie bez garażu, znajdą się inwestorzy którzy kupią miejsce pod wynajem. Zresztą, mam do wynajmu mieszkanie z zamykanym garażem w podziemiach budynku (nowe bud.) i owszem zdarzają się marudy które by chciały bez garażu i żeby im obniżyć cenę, ale ja tego nie robię bo dla kogoś kto faktycznie ma samochód, to jest mega opcja, i ci ludzie chętnie wyskakują z kasy bo z kolei rzadko można znaleźć mieszkanie do wynajmu w którym ma się bezpieczne miejsce na auto i nie trzeba się bić ze wszystkimi studentami z osiedla o ostatnie 1,5m przy klatce.
2 ай бұрын
Z tymi garażami to właśnie mam mieszane odczucia. Z jednej strony pewnie takie piętrowe parkingi pokryte zielenią byłyby fajną opcją w pobliżu bloków, ale z drugiej strony, sama mocno wierzę, że jeszcze za naszego życia pojawią się autonomiczne taksówki i trzymanie auta na parkingu pod domem będzie wtedy fanaberią, a nie codzienną koniecznością 🙃
@OCEAN_OF_FOXES
@OCEAN_OF_FOXES 2 ай бұрын
No ciekawe, ale wydaje mi się że ludzie będą temu przeciwni, bo wiele osób po prostu lubi jeździć (swoim) samochodem, wiesz jak zwłaszcza mężczyźni traktują to jako wyznacznik statusu i takie tam. I jak się ma dzieci to chyba nie byłoby takie proste, żeby czekać na taką taksówkę za każdym razem się przemieszczać z "tobołami" jak to się u mnie mówi.. bezpiecznym fotelikiem dla dziecka ustawionym odpowiednio.. Na pewno to by bardzo zredukowało ilość tych samochodów, ale parkingi, tak czy inaczej, by się przydały :(
@OCEAN_OF_FOXES
@OCEAN_OF_FOXES 2 ай бұрын
P.S. Twoja mowa ciała podczas wymawiania słowa BARANEK 😂 Kocham ten fragment
2 ай бұрын
Wspomnienie dotyku tego baranka wciąż budzi we mnie dreszcze 😅
@OCEAN_OF_FOXES
@OCEAN_OF_FOXES 2 ай бұрын
100% haha, okropieństwo, i ten lepki kurz w tym mentalnym obrazie, nieposprzątalny xD
@karolinab3035
@karolinab3035 Ай бұрын
jakosc deweloperow tez jest rozna i spelniająca standard nie musi znaczyc "dobra"
@Yuukinea
@Yuukinea 2 ай бұрын
Mamy mieszkanie z rynku pierwotnego i niestety za sciana mamy patologie. Nie polecam.
2 ай бұрын
Oo… to się mimo wszystko rzadko zdarza w nowych budynkach. Współczuję!
@shmoolicious
@shmoolicious 2 ай бұрын
Myślę, że to jest całkiem niezależne od tego czy rynek wtórny czy pierwotny.
2 ай бұрын
@@shmoolicious Zależy, jakiego rodzaju patologię mamy na myśli. Ale tak jak osoby będące większość czasu pod wpływem, organizujące libacje itp. mogą odziedziczyć mieszkanie, mieszkać z rodziną czy w swoim mieszkaniu kupionym w lepszym momencie swojego życia, tak raczej jest mała szansa, że nagle wezmą i kupią coś nowego. Dlatego uważam, że większa szansa na takich sąsiadów w starych budynkach (z drugiej strony, wtedy da się to zweryfikować przed zakupem).
@Yuukinea
@Yuukinea 2 ай бұрын
@@shmoolicious bardzo się mylisz. Na rynku pierwotnym nie przeprowadzisz wywiadu z sąsiadami.
@mrcitizenful
@mrcitizenful 2 ай бұрын
Z doświadczenia mojej rodziny i znajomych wynika, że ryzyko patologii za ścianą jest jednak większe w starym budownictwie. Obecnie mieszkam na nowym osiedlu i są tu prawie wyłącznie rodziny z dziećmi, żadnego pijactwa czy innego menelstwa
@tintratak391
@tintratak391 2 ай бұрын
Można chcieć różnych rzeczy, ale finanse to podstawa 😅 gdybym mogła to pewnie zbudowałabym dom, ale raczej postawimy na kupno z rynku wtórnego... a wymagania są bo rodzinka powiększy się już po raz trzeci, i jednak znaleźć coś z 4 sypialniami graniczy z cudem 🙈
@Violetowa417
@Violetowa417 2 ай бұрын
Gratulacje! Z tego co widzę po ogłoszeniach 4 pokoje to zazwyczaj max. Tyle że salon połączony z kuchnią ciężko nazwać czwartą sypialnią. Fajnie by było jakby każde dziecko miało swój oddzielny pokój i rodzice swój kącik.
@tintratak391
@tintratak391 2 ай бұрын
@@Violetowa417 tak, ale już domy stawiane te 50 lat temu mają inaczej, ogrzanie tego to wydatek za to niejednokrotnie budowano je z myślą o mieszkaniu w kilka pokoleń, jest tam znacznie więcej przestrzeni i być może właśnie to będzie odpowiedź na nasze zmieniające się potrzeby ^^
@ewaherbasz5241
@ewaherbasz5241 2 ай бұрын
Pytanie : za ile .? Nigdy wentylacja
@grazynaernst5123
@grazynaernst5123 2 ай бұрын
❤❤❤
@james3003dean
@james3003dean 2 ай бұрын
Myslę, że sporo do tej dyskusji może wnieść obejrzenie dokumentu pt „Bloki” dostępnego na yt. Fajnie pokazano w nim plusy i minusy wielkiej płyty vs osiedla deweloperskie. Polecam gorąco
2 ай бұрын
Ten, prawda? kzfaq.info/get/bejne/obSmo8mZt6-8kWg.htmlsi=brLy7n0wa4VfnaW4 Dzięki za polecenie! Obejrzałam teraz fragment i zapowiada się super :)
@james3003dean
@james3003dean 2 ай бұрын
Dokładnie
@xPatka
@xPatka 2 ай бұрын
@Martine7778
@Martine7778 2 ай бұрын
Ja jestem team z rynku wtórnego gdzie jest już przestrzeń zagospodarowana, kupiłam kiedyś mieszkanie nowe i developer niestety oszukał nas i przed oknem postawił po roku drugi blok, oczywiście teren zagospodarowania widzieliśmy na papierze i w realu ale omówiono go jako plac zabaw a nie nowy blok 😂, także po tym jestem zrażona do nowego budownictwa, jeśli już to pójść z osobą fachową która zna się na budownictwie, czytanie rysunków itp, zapłacić ale nie iść samemu.
2 ай бұрын
O rany, ale chamstwo, że Wam powiedzieli nieprawdę 😱
@utahdan231
@utahdan231 2 ай бұрын
Jedli wiecej osob to poswiadcza, mozecie zaskarżyć decyzje.
@Martine7778
@Martine7778 2 ай бұрын
@@utahdan231nie wiem jak innym powiedziała, ja pamiętam dobrze że nam pokazała plany na którym widniał kwadrat, który okazał się blokiem, który powstał prawie zaraz po naszej przeprowadzce, nam powiedziała że tego bloku nie będzie, poprostu oszustka, było nam głupio pytać sąsiadów o to co im zostało przekazane, że daliśmy się tak wydy…ć, w międzyczasie ja się rozwiodłam i wyprowadziłam z mieszkania😅 także takie to życie.
女孩妒忌小丑女? #小丑#shorts
00:34
好人小丑
Рет қаралды 60 МЛН
Lehanga 🤣 #comedy #funny
00:31
Micky Makeover
Рет қаралды 30 МЛН
HOME TOUR w mieszkaniu, w którym mieszkam :)
37:53
Wnętrza Zewnętrza
Рет қаралды 120 М.
46m² mieszkanie w bloku z 3 pokojami | HOME TOUR nad morzem i KOSZTY REMONTU
17:54
Stylowo na urlopie? ☀️ Te rzeczy spakuj do walizki.
34:04
ZOPHIA Stylistka
Рет қаралды 61 М.
Domek (prawie) na drzewie - spontaniczny HOME TOUR z wyjazdu 🌳🌲
5:25
Wnętrza Zewnętrza
Рет қаралды 10 М.
NAJCZĘSTSZE PROBLEMY PRZY REMONTACH. 🔧 PROBLEMY MOICH KLIENTÓW!
15:37
Aranżacja Wnętrz
Рет қаралды 13 М.
WWVLOG 20 Odbiór techniczny mieszkania, jako duże pole do negocjacji
40:23
Sam zbudował dom, choć nie jest budowlańcem - Pomysł na Dom #96
11:55
THANK U FOR 10M! I LOVE YOU ALL 😭❤️
0:11
Andrey Grechka
Рет қаралды 5 МЛН
Остров который плавает где хочет🏝️
0:30
A homeless boy tries to get food for his younger sister #shorts
0:48
Fabiosa Best Lifehacks
Рет қаралды 14 МЛН
Мы сделали гигантские сухарики!  #большаяеда
0:44
Así nos divertimos en #CumpleMàgico! #laracampos
0:16
LARA CAMPOS
Рет қаралды 43 МЛН
Мама приболела😂@kak__oska
0:16
МишАня
Рет қаралды 723 М.