Мобілізація Альтернативна (невійськова) служба Ч2

  Рет қаралды 1,059

Адвокат Вікторія Кравченко

Адвокат Вікторія Кравченко

2 ай бұрын

Facebook
/ mediator.viktoriia.kra...
Консультації
22121949@i.ua
відео на тему
Мобілізація Альтернативна (невійськова) служба Ч1
за посиланням
• Мобілізація Альтернати...
рішення суду за посиланням
Вирок від 13.11.2014 № 183/6316/14 Новомосковський міськрайонний суд
verdictum.ligazakon.net/docum...
Вирок від 04.04.2023 № 307/490/23 Тячівський районний суд
verdictum.ligazakon.net/docum...
Справа № 344/7666/22
Провадження № 51 - 1154 км 23
Верховний Суд колегією суддів Другої судової палати Касаційного кримінального суду
protocol.ua/ua/postanova_kks_...
Постанова від 01.02.2024 № 177/2116/23 Третій апеляційний адміністративний суд
verdictum.ligazakon.net/docum...

Пікірлер: 14
@sergiipopenko8048
@sergiipopenko8048 7 күн бұрын
Питання по 24 статті альтернативної служби.Згідно зі статтею 24 цього Закону громадяни, які пройшли альтернативну службу, на військові збори не призиваються. У разі необхідності зазначені громадяни та громадяни, які за релігійними переконаннями звільнені місцевою державною адміністрацією від призову на військові збори, можуть бути направлені для ліквідації наслідків аварії, катастрофи чи стихійного лиха не більше ніж три рази (щоразу на строк до шести календарних місяців) у межах віку, встановленого для проходження військової служби в запасі. Питання трудових відносин за основним місцем роботи у таких випадках регулюються законодавством про військовий обов’язок і військову службу. Чи можна успішно опиратися на цю статтю???
@LawyerOV
@LawyerOV 16 күн бұрын
@user-wz3ys3hl9p
@user-wz3ys3hl9p 2 ай бұрын
Аналогія права при заміні військового обовязку на альтернативну не військову службу не працює. По одній простій і банальній причині - альтернативна служба потребує фінансування робочих місць. З початку війни фінансування АС припинено і кошти в бюджеті не передбачені. В результаті в різних територіальних громадах з особами що проходили АС робили що хотіли. В якихось громадах АС проходили без проблем, в інших - людей відправили в неоплачувану відпустку термін якої не входить в АС, а отже люди опинились в становищі коли не могли легально заробляти гроші і постійно ризикують стати ухилнянтами. Комусь АС поновили, комусь ні. В деяких ОТГ людей просто звільнили з АС з забовязанням з явитись в ТЦК в пятиденний термін. Є випадок коли АС людині продовжили на весь період військового стану, тобто на невизначений термін. Але це швидше виняток.
@user-dm5bm5vh8t
@user-dm5bm5vh8t Ай бұрын
Аналогією закону та постановами кму краще не користуватися, бо це шлях у халепу та самостійне обмеженя свої прав і свобод передбачених ст 35 Конституції України. Подавати таку заяву необхідно виключно на підставі норм прямої дії, тобто ст 35 Конституції України. Ці норми не обмежують права людини певною релегійною організацією чи конфессією, не вимагає довідок від звуженого кола певних релегійних організацій. В нормах прямої дії відсутні посилання щодо користування зброєю, це за їх смислом не має взагалі значення, головне що виконання військового обов'язку суперечить релегійним переконанням, а тому його виконання має бути замінене альтернативною невійськовою службою.
@user-wz3ys3hl9p
@user-wz3ys3hl9p 2 ай бұрын
ПІсля того як громадянин подасть заяву в ТЦК результ буде наступний - 1. В задоволенні заяви відмовлять. Причини будуть різні, в більшості випадків незаконні і це можна оскражувати. 2. Заяву задовольнять - практично неймовірний сценарій 3. Заяву залишать без розгляду. Коміссія не має на це права, тому таке рішення потрібно оскаржувати.
@ToriTovska
@ToriTovska 2 ай бұрын
Про оскарження чітко вказано у відео. Порядок дій повинен забезпечити хоча б захист у випадку кримінального провадження це мінімум
@user-rj3tr3tw7s
@user-rj3tr3tw7s Ай бұрын
@@ToriTovska Навіщо оскаржувати? Мені 50+. Вірянин 32 роки. Мені надали відповідь згідно якої "такого терміну як АС в період війни не існує". Тобто такого закону не існує. Тож, наразі, мій статус який? Я не маю статусу "військовозабов'язаний" та немаю статусу "альтернативнозабов'язаний". Держава не планувала взаємодіяти з нами під час війни тому не розробила законодавчі норми для таких як я. Тому я можу посилатись на 19 статтю КУ : "Правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством."
@ruslan-frankov
@ruslan-frankov Ай бұрын
Дякую за вичерпний аналіз законодавства стосовно альтернативної служби! Підкажіть як можна довести свої релігійні переконання будучи членом християнської общини, яка не має статуту? Чи можуть бути прийнятими в суді за докази пимьмові свідчення від інших членів общини ? Дякую)
@ToriTovska
@ToriTovska Ай бұрын
Додатково так.
@endyken5035
@endyken5035 Ай бұрын
наверное лучше отказаться от моб по 35 ст и не морочить себе голову все равно посадят
@user-wz3ys3hl9p
@user-wz3ys3hl9p 2 ай бұрын
Не зовсім згодний з вашими пропозиціями. На мою думку, особа яка бажає пройти альтернативну невійськову службу має повідомити ТЦК про це під час першого візиту для уточнення облікових данних. Після цього вона має взяти довідку, що перебуває на військовому обліку. Далі людина звертається з заявою і відповідними документами до державної адміністрації. І швидше за все отримає відмову. Або заяву лишать без розгляду. І от вже відмову потрібно оскаржувати коміссії в рамках цивільного позового. Питання з ТЦК будуть вирішуватись уже в рамках адмінстративного чи кримінального провадження.
@ToriTovska
@ToriTovska 2 ай бұрын
Не згодна з вами. Під час першого візиту ТЦК в пришвидченому порядку направлять чоловіка на ВЛК. І при врахуванні 30 денного терміну на відповідь адміністрації - чоловік буде мобілізованим.
@user-wz3ys3hl9p
@user-wz3ys3hl9p 2 ай бұрын
@@ToriTovskaтому в ТЦК потрібно подавати заяву про те що людина відмовляється від військової служби та бажає скористатись право на альтернативну службу. ТЦК не можуть скерувати на АС, це поза їх повноваженнями. І просити їх про це марно. Та і небезпечно, оскільки юристи ТЦК справді можуть не розуміти норми щодо АС, і можуть запропонувати службу на небойових посадах, а вже в суді заявити, що пропозиції альтернативної служби були, але людина на них не погодилась. Тому краще обирати інформування ТЦК, а заяву с проханням надати можливість пройти альтернативну службу подавати в коміссію при держадміністрації. Зараз в більшості випадків в АС відмовляють, тобто так чи інакше людина буде відстоювати свої права під час розгляду адміністративної чи кримінальної справи. Всі попередні кроки потрібні для того, що б у людини були докази, що вона намагається реалізувати своє право, а не ухиляється від обовязку.
@user-kj5vt4pz7u
@user-kj5vt4pz7u Ай бұрын
Цікаво, а якщо церква з,явилася в Україні в 2000 і не затверджена в законі наведеному, але людина має підтвердження, що належить до церкви?
Резерв+ я+ ТЦК
5:00
Тарас Максим’як
Рет қаралды 4,2 М.
Black Magic 🪄 by Petkit Pura Max #cat #cats
00:38
Sonyakisa8 TT
Рет қаралды 37 МЛН
Can you beat this impossible game?
00:13
LOL
Рет қаралды 58 МЛН
Они убрались очень быстро!
00:40
Аришнев
Рет қаралды 1,2 МЛН
Альтернативна (невійськова) служба під час війни
6:52
Адвокати Титаренко & Яресько (T&Y Law Firm)
Рет қаралды 23 М.
ЧИ МОЖЛИВА АЛЬТЕРНАТИВНА СЛУЖБА ПІД ЧАС МОБІЛІЗАЦІЇ?
3:57
Адвокат Роман Сімутін
Рет қаралды 6 М.
Відстрочка від мобілізації vs. проходження ВЛК
3:55
Адвокати Титаренко & Яресько (T&Y Law Firm)
Рет қаралды 40 М.
Black Magic 🪄 by Petkit Pura Max #cat #cats
00:38
Sonyakisa8 TT
Рет қаралды 37 МЛН