Розсіяний склероз

  Рет қаралды 5,599

Володимир Мельник / Volodymyr Melnyk

Володимир Мельник / Volodymyr Melnyk

Жыл бұрын

Розсіяний склероз - скорочений варіант лекції для студентів 4 курсів медичних факультетів. Тезисно наведено етіологію, типи перебігу, діагностику та лікування розсіяного склерозу.

Пікірлер: 55
@ATudovshi
@ATudovshi Ай бұрын
Це прекрасна лекція , дякую вам гарно, починаю працювати інтерном по спеціальності неврологія, максимально корисна вступна лекція по темі яка мене цікавить 👍🏻
@MrMelnykv
@MrMelnykv Ай бұрын
Дякую!
@user-hr5mj5jx7p
@user-hr5mj5jx7p Жыл бұрын
Чудова лекція, все дуже детально розповідається і доволі доступною мовою, навіть для людей без медичної освіти. Дякуємо за такий гарний матеріал!
@MrMelnykv
@MrMelnykv Жыл бұрын
Щиро дякую!
@milji951
@milji951 8 ай бұрын
Чудова лекція, хоч я і не студентка медичного, для людини , що тільки нещодавно дізналась про такий діагноз, ця лекція була дуже корисною. Дякую!
@MrMelnykv
@MrMelnykv 8 ай бұрын
Дякую за відгук!
@user-bw7qe6er6n
@user-bw7qe6er6n 5 ай бұрын
Прекрасна цікава лекція! Дякую за важливу роботу!
@MrMelnykv
@MrMelnykv 5 ай бұрын
Дякую!
@MrKatyMo
@MrKatyMo 11 ай бұрын
Дуже гарна лекція! Велике дякую. Мені, як лікарю інтерну, дуже корисно та цікаво!
@MrMelnykv
@MrMelnykv 11 ай бұрын
Дякую!
@nataliyasavitska640
@nataliyasavitska640 Жыл бұрын
Дякую за лекцію,я не студент,але в сім'ї мала людину ,яка хворіла розсіяним склерозом..дуже пізнавально і доступно, успіху у розвитку вашого каналу.
@MrMelnykv
@MrMelnykv Жыл бұрын
Дякую.
@yanochka558
@yanochka558 7 ай бұрын
Дякую за Вашу працю ❤
@MrMelnykv
@MrMelnykv 7 ай бұрын
Дякую)
@user-cr9qh2ie2g
@user-cr9qh2ie2g Жыл бұрын
Чудова лекція, дуже зрозуміло. Дякую.
@MrMelnykv
@MrMelnykv Жыл бұрын
Дякую.
@Gucul2001
@Gucul2001 10 ай бұрын
Я хворий на рс Веду активний спосіб життя працюю займаюсь спортом хожу в зал Почуваю себе добре Рс це не перешкода головне гарний настрій і не нервуватися а там вже якось тай буде
@tamararepina3977
@tamararepina3977 10 ай бұрын
+
@televizor4eg
@televizor4eg 9 ай бұрын
+ напиши в приват, так само поставилили SD
@dimas_dp
@dimas_dp 8 ай бұрын
Радійте поки що, без ХМТ и пари загострень через 1-2 роки можете перестати ходити та купа інших симптомів. Нажаль хвороба дуже непередбачувана і треба бути весь час на чеку
@ValeriaVal2111
@ValeriaVal2111 5 ай бұрын
@@dimas_dpа Ви вмієте підбадьорювати людей. З таким відношенням як у Вас все так і відбувається.
@televizor4eg
@televizor4eg 9 ай бұрын
Дякую Вам за інформативне відео! Чи можливо до Вас потрапити на консультацію? Клініка поки мінімальна, тільки зір трохи збоїв. На МРТ є кілька вогнищ, що накопичують контраст. Лікарі дають прогноз від місяцю життя до 50 років. Є в електронному вигляді всі дослідження. З інфекцій тільки герпес. Проходив пульс-терапію, але зір відновився ДО прийому гормонів, після пункції одразу, що дивно
@user-ym5tq8ib4s
@user-ym5tq8ib4s 9 ай бұрын
Дякую за лекцію і наперед за відповідь. Хворію довго. Не лікуюсь. Останні 8 років в ремісії, але ще до встановлення діагноза і зараз по накопиченню симптомів, постійні нейроболі. Особливо шийний відділ, плечова зона. Хотіла запитати, якщо є діагноз, вогнища в голові і шиї, але ніколи не робила мрт грудного відділу і поясничного. Чи треба робити, чи не варто?
@MrMelnykv
@MrMelnykv 9 ай бұрын
Доброго дня! При підтвердженому діагнозі «Розсіяний склероз» проводити МРТ грудного та попереково-крижового відділів, з метою виявлення вогнищ демієлінізаціі, не має необхідності, на лікувальну тактику це не впливає.
@user-jj9wv7lr7b
@user-jj9wv7lr7b 4 ай бұрын
Доброго дня! Скажіть будь ласка вогнище 2 мл, яке накопичує контраст біля воролієвого мосту, і вогнища дрібні у скроневій ділянці не накопичують контраст,це вже є розсіяний склероз
@user-zt9gv7ij4p
@user-zt9gv7ij4p 6 ай бұрын
Дякую Вам за інформацію. Можливо з Вами зв'язатися?
@user-fi1ry5ti8i
@user-fi1ry5ti8i Жыл бұрын
Дуже інформативна лекція, дякую Вам! Підкажіть будь ласка, чи можна цю презентацію десь скачати?
@MrMelnykv
@MrMelnykv Жыл бұрын
Дякую! Презентації я більш ніде не розміщую
@user-nf2pd5nm8u
@user-nf2pd5nm8u 4 ай бұрын
Дякую !!! Чому перестала через 10 років допомагати Пульс - терапія ? Загострення почались кожні 3 місяці Окрім атрофіїї зорового нерву , ще купа симптомів зявилась . Що краще Окревус чи Ритуксімаб ?
@MrMelnykv
@MrMelnykv 4 ай бұрын
Можуть бути різні причини не ефективності пульс-терапії метилпреднізолоном, наприклад тип перебігу змінився на вторинно-прогресуючий. Тому і рекомендований ранній початок хворобо-модифікуючоі терапіі. Щодо окрелізумабу та ритуксімабу - кожен з них має свої переваги/недоліки в конкретному випадку, порадьтесь з своїм невропатологом.
@nadiyayatsyshyn9068
@nadiyayatsyshyn9068 9 ай бұрын
Хворію 12 років ( діагноз поставили у 39 ). Перебіг був легкий з ремісією. Три роки тому - операція по видаленню шваноми на рівні L3. Після - повний параліч ніг ( не ходжу).Живу у США , пройшла все протокольне л- ня, а це: велика доза стероїдів, плазмофорез , Окривус раз місяць, але ,нажаль , не було жодної ремісії за 3 роки… Як Ви вважаєте чи могла бути побічна дія від операції ? Ваша думка мені дуже важлива. Дякую.
@MrMelnykv
@MrMelnykv 9 ай бұрын
Доброго дня, при ремітуючо-рецидивуючому розсіяному склерозі, загострення може (саме може, а не обовʼязково) бути спровоковане низкою чинників, в тому числі і оперативним втручанням. Тому лікар, приймаючи рішення про операцію зважує можливі переваги та ризики. Нажаль відновлення втрачених функцій відбувається не завжди, а тип перебігу інколи трансформується в вторинно-прогресуючий
@user-xq6uo4nd8x
@user-xq6uo4nd8x 4 ай бұрын
Дякую за лекцію, дуже пізнавальна. Зараз лікуюсь перший раз з уже встановвленим діагнозом РС. Було оніміння всього тіла, від гормонів все пройшло, але залишилось оніміння долонь. Невролог заспокоює, що потрібен час, кололи додатково Прозерин, але стало від нього погано і припинили. Чи варто вже переживати і щось додатково робити, чи дійсно просто почекати?
@MrMelnykv
@MrMelnykv 4 ай бұрын
Дякую за відгук, якщо діагноз встановлено - однозначно необхідно розпочинати прийом хворобомодифікуючоі терапіі. Яку - необхідно визначати з Вашим лікуючим лікарем.
@user-xq6uo4nd8x
@user-xq6uo4nd8x 4 ай бұрын
@@MrMelnykv Вже почала приймати фінголімод, по рекомендації лікаря. Але цікавить чи щось ще робити для відновлення чутливості долонь, чи просто таки почекати?
@MrMelnykv
@MrMelnykv 4 ай бұрын
Доказових методів лікування, які б пришвидшили відновлення чутливості наразі не існує. Здайте аналіз на рівень Віт Д - якщо занижений, приймайте по 5000 од як мінімум місяць, контроль аналізу, якщо став в нормі - 2000 од щодня, постійний. Завищені дози - не рекомендую, там можливі такі побічні реакції, що за РС забудете на якийсь час.. також вітаміни В1, В6, В12 - можна спробувати приймати протягом місяця в лікувальній дозі, наприклад - неовітам.
@user-xq6uo4nd8x
@user-xq6uo4nd8x 4 ай бұрын
@@MrMelnykv Дуже дякую за відповідь)
@yuliyapismenskaya3871
@yuliyapismenskaya3871 Жыл бұрын
Якщо 10 років тому, мені діагностували вестебулярний синдром, остеохандроз. Щось казали, що можливий розсіяний склероз, відмирання клітин мозку. Мені тоді допоміг "вестебулин" і масаж, далі не обстежувалася. Чи могла я прожити з склерозрм 10 років без лікування? Тяжко довго утримуватись на роботі, буває серед ночі прокидаюся від того, що ліва рука заніміла по плече, спину сковує, наче її забетонували при сидячій роботі вже за місяць. Трохи лячно, адже потрібно працювати.
@MrMelnykv
@MrMelnykv Жыл бұрын
Доброго дня, Юліє! Описані Вами скарги не характерні саме для РС, раджу звернутись до невропатолога за місцем Вашого проживання та пройти обстеження/лікування
@yuliyapismenskaya3871
@yuliyapismenskaya3871 Жыл бұрын
@@MrMelnykv дякую
@volodymyrmelnyk1928
@volodymyrmelnyk1928 8 ай бұрын
Доброго дня, цікавить таке питання. Поставили діагноз РС на початку цього року, вже було 2 рецидива, але відкапали і зараз все чудово. Чи можливо мені оформити групу інвалідності в теперішній час? І так, я військовий, питання про те щоб "закосити" від мобілізації відпадає
@MrMelnykv
@MrMelnykv 8 ай бұрын
Доброго дня. Вам необхідно звернутись до свого сімейного лікаря та підготувати направлення на МСЕК. Можливо у військових діє інший механізм ніж у цивільних - військово-лікарська комісія.
@valentynskulinets8900
@valentynskulinets8900 9 ай бұрын
У нас в сім''ї генетичний фактор "спрацював" на 100%. Розшифруйте будь ласка:-накопичення контрасту на рівні двох зон лінійно по периферії в правій півкулі г.м.. щиро дякую.
@MrMelnykv
@MrMelnykv 9 ай бұрын
Доброго дня, якщо дуже спрощено: накопичення контрасту свідчить про «активність» вогнища - тоб то саме в момент проведення МРТ дослідження в цьому вогнищі відбувається демієлінізація. Інші вогнища (які не накопичують контраст) - виникли раніше і в даний момент неактивні.
@milasenko950
@milasenko950 Жыл бұрын
Что може бути розсіяний склероз на початкових стадіях не помітним на МРТ, але симптоматика зберігається?
@MrMelnykv
@MrMelnykv Жыл бұрын
Якщо МРТ головного та спинного мозку проведено на сучасному МРТ-апараті - вогнища демієлінізаціі можливо знайти навіть до появи симптоматики. Якщо такі вогнища відсутні - необхідно думати про інші захворювання. На етапі встановлення діагнозу, МРТ варто проводити з контрастним підсиленням.
@milasenko950
@milasenko950 Жыл бұрын
Щиро дякую за відповідь! Чи можливо з Вами проконсультуватися онлайн?
@user-er6xh2fy8n
@user-er6xh2fy8n 3 ай бұрын
Доброго вечора. Хворію на РС, приймаю фінголімод, на даний момент турбують головні болі в верхній частині голови і висках. Є незначна тошнота.
@ENJOYER____2003
@ENJOYER____2003 9 ай бұрын
S.D. - розсіяний склероз?
@MrMelnykv
@MrMelnykv 9 ай бұрын
Так інколи пишуть на етапі встановлення діагнозу (S.D. - sclerosis disseminated).
@ENJOYER____2003
@ENJOYER____2003 9 ай бұрын
@@MrMelnykv , дякую! І ще ви сказали, що відбувається зміна інтелекту. Наскільки сильно він змінюється? Така зміна гірша за деменцію?
@MrMelnykv
@MrMelnykv 9 ай бұрын
@ENJOYER____2003 Це дуже індивідуально, якщо пацієнт займається інтелектуальною працею, майже не помітно
@ENJOYER____2003
@ENJOYER____2003 9 ай бұрын
@@MrMelnykv , дякую
@anna1svetlova
@anna1svetlova Жыл бұрын
Прочитала як "розсіянський склероз"🌚
@kokosova_belka4997
@kokosova_belka4997 Жыл бұрын
прослухав відео але забув про що воно 0_0
Лекція "Закрита черепно-мозкова травма"
19:00
Володимир Мельник / Volodymyr Melnyk
Рет қаралды 6 М.
Випуск #8: Фізична реабілітація при РС
20:22
Розсіяний склероз
Рет қаралды 1,2 М.
DEFINITELY NOT HAPPENING ON MY WATCH! 😒
00:12
Laro Benz
Рет қаралды 61 МЛН
Alex hid in the closet #shorts
00:14
Mihdens
Рет қаралды 12 МЛН
Sigma girl and soap bubbles by Secret Vlog
00:37
Secret Vlog
Рет қаралды 11 МЛН
Геморагічний інсульт - лекція для студентів (дисципліна неврологія)
17:52
Мозочкова та сенситивна атаксія
5:53
Володимир Мельник / Volodymyr Melnyk
Рет қаралды 770
Все о рассеянном склерозе | Задай вопрос неврологу
58:39
Юсуповская Больница
Рет қаралды 64 М.
типи чутливих розладів
4:53
Володимир Мельник / Volodymyr Melnyk
Рет қаралды 6 М.
Дослідження безумовних рефлексів
3:03
Володимир Мельник / Volodymyr Melnyk
Рет қаралды 34 М.
ознаки центрального та периферичного параліча
9:09
Володимир Мельник / Volodymyr Melnyk
Рет қаралды 5 М.
парез мімічних мязів - ураження лицевого нерва
12:11
Володимир Мельник / Volodymyr Melnyk
Рет қаралды 2,3 М.
провідні шляхи поверхневої та глибокої чутливості
6:55
Володимир Мельник / Volodymyr Melnyk
Рет қаралды 11 М.
DEFINITELY NOT HAPPENING ON MY WATCH! 😒
00:12
Laro Benz
Рет қаралды 61 МЛН