No video

Myšlenkové mapy (Dagmar Chytková)

  Рет қаралды 38,132

KISK

KISK

Күн бұрын

1. Freemind: freemind.source...
2. iMindMap: app.imindmap.com
3. BUZAN, Tony a Barry BUZAN. Myšlenkové mapy: probuďte svou kreativitu, zlepšete svou paměť, změňte svůj život. Vyd. 1. Brno: Computer Press, 2011.
4. BUZAN, Tony a Barry BUZAN. Mentální mapování: probuďte svou kreativitu, zlepšete svou paměť, změňte svůj život. Vyd. 1. Praha: Portál, 2007.
----------------------
Mgr. Dagmar Chytková vystudovala obory Učitelství českého jazyka a literatury pro SŠ a Informační studia a knihovnictví. Pracovala v redakci a v několika knihovnách. Aktuálně pracuje na pozici tutorky v projektu CEINVE, kde se věnuje tvorbě a tutorování e-learningových kurzů a vedení seminářů zaměřených na informační gramotnost. Téma „Definování problému" jí je velice blízké. Vyžaduje totiž práci s lexikem (což souvisí s její láskou k jazyku) a práci s tématem. Umění definice problému a práce s tématem uplatnila nejednou při práci v knihovněpři vyhledávání vhodných zdrojů pro uživatele knihovny.

Пікірлер: 12
11 жыл бұрын
Super video. Pro elektronické MM používám Freemind, Pro ruční kreslení doporučuji přečíst související knihu: Nápady na ubrousku ... kreslit opravdu umí každý!
@strejdape2558
@strejdape2558 11 жыл бұрын
Díky za super video! Myšlenkové mapy používám několik let úplně na všechno od projektového plánování v práci a soukromí až po zpracování studijních textů. Jednoznačně doporučuji iMindmap (exituje i verze pro mobilní Android a iPhone či iPad, takže můžete zachytit myšlenky kdekoli) . Jednoznačně doporučuji používat obrázky. Key branches a key images. Čím víc obrázků tím zábavnější a, pokud je to vaším cílem, i lépe zapamatovatelná mapa.
@ZdenekNespor
@ZdenekNespor 11 жыл бұрын
Výborné náborové video do sekty! Nyní si dojděte pro peněženky a připravte se na vymývání mozku. Jinak celkem pěkné, ale příliš zdlouhavé a nějak jsem nepochopil nadměrné využití záběru, který bych označil jako "do blba aneb bacha někdo sedí za tebou". :)
@ondrejjaros984
@ondrejjaros984 4 жыл бұрын
Upřímně tohle video jsem zhlédl POUZE kvůli domácímu úkolu LUL
@miroslavpavlicek193
@miroslavpavlicek193 10 жыл бұрын
Také jsem se divil, proč se ta slečna (paní) dívá chvíli na mě a chvíli mimo, pak jsem zjistil, že se přepínají kamery - ta paní se dívá pořád stejně. Budí to ale hodně blbý dojem umocňovaný navíc ne příliš aktivním přednesem - dobrý pro nedělní chvilku poezie, na školící video by to chtělo víc akčnosti. Ta paní působí dojmem, jako by byla svázaná... ale asi lepší, než se přetvařovat a dělat tam větrný mlýn. Nejlepší, kdyby to odškolil někdo, kdo má nejen hezkou tvář, ale je hlavně přirozeným školitelem. Bohužel tyto "nedůležité" průvodní jevy hodně uberou z hodnoty vlastního obsahu.
@NasoChano
@NasoChano 9 жыл бұрын
Miroslav Pavlíček Naprosto souhlasím, obsah bez emocí, dotyčný to čte z nějakého přístroje, dívá se neustále jedním směrem, bez ohledu na to která kamera běží. Toto totálně likviduje sdělovaný obsah a obsah je jaksi uživateli nevstřebáván, protože neustále musí vyvíjet pozornost směrem k chybám, které se ve videích KISKU objevují. Sdělovaný obsah je ok, ale způsob jakým je to podané za 5! Je to stejně nudné jako učivo ve škole, nikdo nedává pozor. A ve výsledku nikdo nic neví!
@strejdape2558
@strejdape2558 10 жыл бұрын
Co se týče aplikace Freemind, změnil jsem na ní názor. Od nedávno vydané verze 1.0 se tato aplikace hodně změnila. Teď se hodně přibližuje komerční aplikaci iMindMap (stvořena pod přímým dohledem Tonyho Buzana), kterou používám i já. Takže, pokud chcete používat free-mindmappingovou aplikaci v komerční sféře, neváhejte zkusit Freemind 1.0+
@edasha
@edasha 11 жыл бұрын
Díky Dane. :)
@Baraboosa
@Baraboosa 11 жыл бұрын
musim říci, že jsem se chtěl jen dozvědět co to jsou myšlenkové mapy, a tak něják jsem se to dozvěděl z internetu, narazil jsem i na tohle video a ten pohled v detailu to je co? jednou kouka do kamery v celku, a v detailu mimo? je jako slepá? - to má ta kamera vyjadřovat? Iritovalo mě to tak moc, že jsem musel napsat tenhle koment :)
@vilemheinz553
@vilemheinz553 2 жыл бұрын
Jděte si pro papír a tužku a já vám zatím řeknu... od té chvíle mě to chytlo.
@strejdape2558
@strejdape2558 11 жыл бұрын
Důsledně varuji před aplikacemi jako jsou Mindjet, XMind či Freemind to nejsou mm. ale informační mapy. Samotný autor myšlenkových map Tony Buzan na některých svých videích na youtube vysvětluje proč. Z vlastní praxe to mohu potvrdit. Po nějaké době používání aplikace Mindjet-MindManager jsem se dostal do bodu, kdy mě mapování přestalo pomáhat i bavit. Základ je dodržovat pravidla: 1) one word per branch (viz. Gestalth Psychology) ! 2) use various colors 3) use key images 4) use curved branches
@michaels5381
@michaels5381 11 жыл бұрын
Coze?
Knihovny jsou boží!
6:06
KISK
Рет қаралды 7 М.
Myšlenkové mapy v XMIND 💭 Tipy pro efektivní používání
31:49
Nurse's Mission: Bringing Joy to Young Lives #shorts
00:17
Fabiosa Stories
Рет қаралды 6 МЛН
Magic trick 🪄😁
00:13
Andrey Grechka
Рет қаралды 58 МЛН
Montessori a myšlenkové mapování
22:31
Montessori Institute Prague
Рет қаралды 1,9 М.
iCON 2014: Chris Griffiths - Jak na myšlenkové mapy
15:30
Prokrastinace (Viktor Kustein)
11:10
KISK
Рет қаралды 19 М.
PAVEL MORIC - 4 myšlenky, které vás NAVŽDY změní
4:05
Cesta Úspěšných
Рет қаралды 104 М.