Nie będzie niczego WSZYSTKO będzie WIRTUALNE | Wprowadzenie do PROXMOX

  Рет қаралды 29,642

IoT

IoT

Күн бұрын

W dzisiejszym odcinku zagłębimy się w fascynujący świat zarządzania serwerem i kontenerami za pomocą platformy Proxmox. Proxmox jest potężnym narzędziem, które pozwala na efektywną i wydajną wirtualizację, a co więcej, jest dostępne jako open-source.
Rozpoczniemy od krótkiego wprowadzenia do samego Proxmoxa, zastanowimy się, na jakim sprzęcie go postawić, a następnie przeprowadzę was przez cały proces konfiguracji i zarządzania. Będziemy dyskutować o zaletach tej platformy, takich jak możliwość tworzenia kopii zapasowych, zarządzanie za pomocą interfejsu webowego, a także o pewnych ograniczeniach, na które możemy natknąć się w trakcie korzystania z Proxmoxa.
Poruszymy także temat wirtualizacji, kontenerów LXC i jak Proxmox łączy w sobie komplet funkcjonalności KVM. Sprawdzimy, jak zarządzać tymi elementami prawie tak, jakbyśmy siedzieli przed fizycznym sprzętem.
TU JESTEM
► WWW www.iot.pl
► FACEBOOK / iotplfb
► INSTAGRAM / superszmalu
► INTELIGENTNA GRUPA / inteligentnagrupa
SPIS TREŚCI:
00:00 Wprowadzenie do Proxmox
01:47 Czym jest Proxmox i jakie ma zalety
02:42 Jakie wady ma Proxmox
04:04 Jaki serwer wybrać pod Proxmox
04:47 Terminal HP, Dell, Lenovo itp. vs Raspberry Pi 4B
07:43 Co będę wirtualizował
08:55 Zużycie energii Raspberry Pi 4B vs Terminal vs Server
10:27 Na co zwrócić uwagę przy kupnie używanego serwera
13:55 Dlaczego używana platforma Intel, a nie AMD
15:17 Czy samodzielna budowa serwera jest opłacalna
16:09 Dlaczego nie buduję serwera od zera i czym jest IPMI
18:12 Jaki serwer kupiłem i za ile
18:50 Mały protip dla kupujących serwery Supermicro
Jeśli jesteś ciekaw, jak ogarnąć cały software i hardware w inteligentnym domu za pomocą Proxmoxa, ten film jest dla Ciebie. Dołącz do nas, aby nauczyć się, jak najlepiej wykorzystać te potężne narzędzie!
Zapraszam do oglądania i dzielenia się swoimi opiniami i doświadczeniami w komentarzach. Zapraszam również do subskrypcji kanału, aby nie przegapić kolejnych odcinków z tego cyklu!
#proxmox #inteligentnydom #smarthome

Пікірлер: 88
@IoT
@IoT Жыл бұрын
Od razu podam kilka informacji związanych z premierą i przedsprzedażą nippy™, bo wiem, że zainteresowanie jest ogromne. Po pierwsze dziękujemy (razem z Michałem) wszystkim, którzy zapisali się do naszego przedsprzedażowego newslettera. Napiszę szczerze, że aż takiej ilości osób zainteresowanych naszymi sterownikami się nie spodziewaliśmy - generalnie jest was tylu, że właściwie nie wiem co napisać oprócz tego, że bardzo Wam dziękuję za zaufanie! Dzięki również za wszystkie maile i miłe słowa, nie namawiajcie nas jednak :P na sprzedaż poza pulą przedsprzedażową. Jeśłi nie załapiecie się na pierwszą partię, to nie koniec świata - nippy™ zostaje z nami na stałe. Co do konkretów, to dopinamy w tym tygodniu ostatnie formalności także stay tuned!
@thomasriddle2391
@thomasriddle2391 Жыл бұрын
tak rzadko mrugasz, że mnie oczy zaczęły piec
@BlackSkill5
@BlackSkill5 10 ай бұрын
Kiedy będzie coś wiadomo :) ?
@michallaciak
@michallaciak Жыл бұрын
Ważną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę w przypadku klientów, serwerów czy składaków jest opcja wznawiania pracy po przywróceniu zasilania :)
@marcing5895
@marcing5895 Жыл бұрын
Świetny materiał 👍 Zacznij mrugać 😁 Chyba że chcesz nasz hipnotyzować 😁
@BajTomasz
@BajTomasz Жыл бұрын
Wygląda to trochę jak Eye contact z Nvidia Broadcast.
@kmario82
@kmario82 Жыл бұрын
😂
@franciszekkokatny2935
@franciszekkokatny2935 11 ай бұрын
Akurat robię research nt. Proxmoxa a tu film od Ciebie - fajnie :) Osobiście planuję serwer NAS, doszedł temat firewalla i stąd pomysł na proxmox. Osobiście będę składał sprzęt na AM4, płyta ITX, obudowa Jonsbo N2, procesor AMD Ryzen 5 3400GE (35w TDP więc bardzo mało), 4 dyski SATA (2x2tb, 2x1tb) i NVME 512gb. Niby wypas, niby nie, zależy jak patrzeć. Kompaktowe i bardziej oszczędne niż obecne SFF :)
@qc24pl
@qc24pl Жыл бұрын
Mój DELL WYSE 5070 jest kilkukrotnie wydajniejszy od RPI, był tańszy w zakupie, a na proxmox z HA pobiera średnio poniżej 4W i jest przy tym bezszelestny bo chłodzony pasywnie.
@IoT
@IoT Жыл бұрын
Ten terminal to generalnie petarda.
@qc24pl
@qc24pl Жыл бұрын
@@IoT miesiąc moich testów, różnego rodzaju terminalów nie poszedł w las. Stosunek możliwości i ekonomii eksploatacji do ceny jest ewidentnie najlepszy.
@lTwojaStara
@lTwojaStara 6 ай бұрын
Lipa a nie petarda, gniecie go HP T640, dobranoc.
@qc24pl
@qc24pl 6 ай бұрын
@@lTwojaStara ten procek jest wprawdzie jakieś 20% szybszy, ale też bierze więcej prądu. Tego terminala nie testowałem, ale mam mocne podejrzenie, że bierze przynajmniej 10W.
@Kaizenpol
@Kaizenpol 10 ай бұрын
Wyszukiwarki, zwłaszcza dział serwerowy na Allegro są słabe, to prawda. Ale łatwo odsiać plewy wpisując "v4" w wyszukiwarkę. Nad dyskami warto się pochylić, i rozważyć, czy przy rackowym rozwiązaniu wolimy 4x3,5 cala, czy więcej 2,5. Czy potrzebujemy SAS czy zadowalamy się SATA. Czy kupić stosunkowo tanio (aktualnie można kupić 3TB SAS po 80zł czy 4TB po 160zł używane) kilka dysków które dla bezpieczeństwa sobie zepniemy w RAID 1 lub wyższy, czy też nie zależy nam na niezawodności i zadowalamy się backupami. Do pamięci też podstawowe pytanie - jak ważna jest ECC? Pewnie wiele osób ma domowe „serwery” pracujące stabilnie o uptime po wiele miesięcy bez pamięci ECC. A jak wybiorę serwer z dwoma procesorami, to ile i jak przydzielić pamięć? Czy lepiej np. 4x8GB podzielić po dwie kości dla każdego procka, czy może wybrać jednoprocesorowy (albo dla oszczędności energii wyjąć jeden procesor (albo wyłączyć - nie wiem, czy się da tak w maszynach serwerowych) i wypełnić cztery kanały dla jednego procesora? Może wtedy nie tylko zużycie prądu spadnie, ale sprawniej będą działały maszyny wirtualne chociaż jeden procesor zamiast dwóch - ale bardziej elastyczne przydzielanie pamięci i nie będzie w praktyce spadku wydajności? A może Z440 z V4, a nie rack? Tylko w standardzie SAS nie obsługuje i mamy tylko jeden procesor. Za to jak nie pchamy się w szafę rackową to łatwiej znaleźć na niego miejsce, a można też połączyć funkcje, i postawić przy monitorze i używać również jako stacji roboczej albo po dołożeniu sensownej karty graficznej również pograć? A może jednak przestraszyć się kosztów energii i wybrać nie serwer z demobilu, a nowy bezwentylatorowy komputerek na N100 i i226-V z czterema 2,5GBit portami LAN? Owszem, serwer z demobilu też zazwyczaj ma kilka portów LAN i nawet 10GBit się zdarza. Ale ten N100 ciągnie nie 160, nie 60, a 6W (takie ma tdp). Czyli energooszczędność, oszczędność miejsca, cisza. Wydajność pewnie nie taka, jak Xeonów, ale nie będzie zapasu dla większości zastosowań? Minus, to obsługa „zaledwie” 16GB pamięci. Ale znowu - czy faktycznie komuś w zastosowaniach domowo-serwerowych to będzie mało na proxmox?
@user-isom
@user-isom Жыл бұрын
Już widzę jak rośnie liczba wirtualizacji, a przecież 90% osób tego nie potrzebuje. Często ludzie, którzy zaczynają zabawę, pchają się w proponowane rozwiązania nie wiedząc, że robią sobie większą krzywdę niż myślą. Proxmox nie jest złotym środkiem na wszystko, a wręcz czasem przyspoży więcej kłopotów niż pożytku. Dobry terminal i np HAOS + backup w chmurze, to naprawdę stabilne i niezawodne środowisko. Zanim zaczniecie wchodzić w wirtualizacje, zadajcie sobie pytanie, czy macie czas i umiejętności żeby "dbać" o taki serwer.
@CyrylSochacki
@CyrylSochacki Жыл бұрын
Moim zdaniem jest to przerost formy. Chyba że mowa o sterowaniu dużym budynkiem z 2 serwerem i oddzielnym backupem na proxmox backup. Ale kto bogatemu i chętnemu zdobycia nowych doświadczeń zabroni;)
@KokinSSJ
@KokinSSJ Жыл бұрын
czemu... czemu tak późno xD w sobotę zainstalowałem Debian11 bezpośrednio na wyse 5070 a zastanawiałem się czy instalować proxmoxa :) Ale dla mnie to środowisko docker / docker-compose więc wychodzi na to że nie tak źle ... uwzględniając problem incepcji. Co do prądożerności to Rpi 3b zużywało 3W, a Wyse z J5005 pobiera 4.5W, niby 50% więcej, ale zapas mocy sporo większy i płynność / szybkość na całkiem innym poziomie, obciążenie to tylko 6-7%. PS. Mój laptop po wyłączeniu oraz monitor w stand by pobierają ok. 6-7W, więc więcej zużywa sprzęd którego nie używam niż serwer. Pozdrawiam :)
@Loczekzmc
@Loczekzmc 5 ай бұрын
na czysto stawiasz kontenery na tym wyse, czy masz coś do zarządzania np. portainer , casaos, tipi?
@KokinSSJ
@KokinSSJ 5 ай бұрын
@@Loczekzmc docker compose 😁 statystyki kontenerów widzę w HA
@Cyklonus
@Cyklonus 11 ай бұрын
👍👍
@Xsaren1989
@Xsaren1989 Жыл бұрын
Przerabiałem to i był to przerost formy nad treścią. Zwykła i5 6-7 generacji dużo tańsza a w zupełności wystarczy.
@wasacz_5000
@wasacz_5000 Жыл бұрын
Taki film powinien pojawić się już dawno temu :) Zamieniłbym RPI4 na na to ponieważ czasami potrafi przymulić a mam dość wymieniania karty sd co roku. A chciałbym do Home assistant dodać jeszcze kilka kamer IP to już zamuli całkiem. Czekam na kolejny odcinek
@-xYz--nk1gm
@-xYz--nk1gm Жыл бұрын
bardzo ciekawą opcją jest imb t620 jako serwer, oraz lenovo m73, m700 itp. Pozdrawiam
@IoT
@IoT Жыл бұрын
Tych fajnych terminali jest cała masa. Należy jednak świadomie zaakceptować ich 2 największe (IMO) wady. Pierwsza to (typowo) brak możliwości stosowania pamięci ECC, a druga to brak możliwości zrobienia sensownego RAID-a.
@-xYz--nk1gm
@-xYz--nk1gm Жыл бұрын
@@IoT nie można zrobić raid w proxmoxie? Ja właśnie kupiłem IBM t620 za całe £25 z dostawa. Z 4gb pamięci i 16gb storage. Dla mnie będzie to bomba serwer:) w końcu usb3 i mniej pradu niż Mac mini 2012😅
@IoT
@IoT Жыл бұрын
@@-xYz--nk1gm Wszystko można, tylko jeśli w takim terminalu nie masz fizycznej możliwości podpięcia 2 takich samych dysków nvme, czy sata, to będzie to działać mocno średnio, zwłaszcza że przez brak ECC odpada Ci system plików ZFS, jeśli oczywiście poważnie myślisz o stabilności swojego systemu plików... To już lepiej (IMO) wtedy robić zwykłe zautomatyzowane backupy.
@-xYz--nk1gm
@-xYz--nk1gm Жыл бұрын
@@IoT wiesz obecnie mam Apple time capsule ktory staram sie porzucić. Postawiłem proxmoxa z pihole,openmediavault do backupu i obsługuje kopie appla:) dla mnie to wystarczy ale ten mały mini potrafi wziąć sporo pradu😅. Mam tam 2 dyski sata talerzowe 500gb. Teraz kupiłem terminal żeby było trochę taniej😅. Kopie zapasowa i tak będę trzymał gdzies obok na dysku ktory będzie odpinany ale usb2.0 sie do tego nie nadawało. Dziękuje za wyczerpująca odpowiedz powyżej. Ja dopiero raczkuje w wirtualizacji.
@vkm1650
@vkm1650 10 ай бұрын
pro jak zawsze!
@szybki9465
@szybki9465 Жыл бұрын
Podoba mi się tor w którym jedzie kanał.
@IoT
@IoT Жыл бұрын
A takie było narzekactwo :P
@szybki9465
@szybki9465 Жыл бұрын
@@IoTPoto było żeby się zmieniło
@marekmarcinski394
@marekmarcinski394 10 ай бұрын
Nie rozważałeś użycie systemu unraid? Z pudełka dostajesz wsparcie do dockera, jest tam wygodna przeglądarka z dedykowanymi obrazami dockerowymi. Oczywiście jest tam też funkcja tworzenia VM, jak i serwera NAS ;) Jedynym minusem moim zdaniem unraida jest to, że nie jest to system darmowy; chociaż nie uważam, żeby cena była zabójcza. Aktualnie posiadam domowy serwer postawiony właśnie na Unraid, Znajduję się na nim serwer plików, serwer multimedialny (jellyfin), pihole, VM z HA, paczka różnego rodzaju dockerów. Testowałem proxmox i moim zdaniem unraid jest bardziej user friendly.
@hypnosisspl
@hypnosisspl Жыл бұрын
Wrzucanie wszystkiego w jedną maszynę nie jest dobrym pomysłem. Po awarii pradu zanim taki bydlak wstanie to mija trochę czasu, fajnie mieć wtedy np szybciej internet, które jest w stanie oferować oddzielny router
@5831963
@5831963 10 ай бұрын
no to ups rozwiązuje sprawe?
@ejsik1960
@ejsik1960 6 ай бұрын
A mrugnij!
@dawid2820
@dawid2820 Жыл бұрын
Ja mam terminal, w nim proxmox a na nim HA+ OMV +debian z urządzeń 4hdd oraz adapter zigbee i wszystko śmiga aż miło
@matid8453
@matid8453 11 ай бұрын
ja u siebie mam na szafie laptopa z 4Gb ram i celeronem jest tam debian z HA, pihole oraz samba + jakieś rzeczy które testuje. działa bardzo fajnie a nie bierze nawet 10W no i mam w zasadzie wbudowany ups. Do routera też kupiłem zasilacz buforowy więc krótka przerwa w dostawię prądu kompletnie nic mi nie robi
@maxmar8060
@maxmar8060 11 ай бұрын
zlozylem na X99 z xeonem :)
@szoqim
@szoqim 5 ай бұрын
Ciekaw jestem dalszych loów tej serii
@solidforce
@solidforce 5 ай бұрын
Niestety obiecanki cacanki. Autor wielokrotnie pisał, że już za chwilę pojawi się kolejny odcinek. Widać, ile warte.jest jego słowo pisane.
@AndrzejDunowski
@AndrzejDunowski Жыл бұрын
Ja siedze z HA na RPi, ale juz chodzi mi po glowie wirtualizacja, ale na NASie Synology. Nie ma ProxMoxa, ale jest wirtualizacja i są kontenery. Pobiera stosunkowo nieduzo pradu, w zaleznosci od modelu ma duzo gniazd SATA, dodatkowo M.2. NVMe. Nie jest za duze i nowe za stosunkowo sensowne pieniadze. Dlaczego o tym nie wspomniałeś?
@michachojaczyk5320
@michachojaczyk5320 Жыл бұрын
Co myślicie o serwetki na Intelu N100? Chodzi mi po głowie nadchodzący fanless Zotac CI337 nano.
@IoT
@IoT Жыл бұрын
Na papierze wygląda cudnie, ale wiadomo - wszystko zależy od ceny. Zobaczymy ile w Polsce wyniesie to sugerowane 199$ ;).
@panwiesio5879
@panwiesio5879 Жыл бұрын
Drugi!
@rafarafalski7076
@rafarafalski7076 Жыл бұрын
dzban.
@panwiesio5879
@panwiesio5879 Жыл бұрын
@@rafarafalski7076 kto? Ty?
@69nextdoornikki69
@69nextdoornikki69 11 ай бұрын
Hej Radek... Ale coś nie HALO... Początek mowa o serwerze i wirtualizacji i OK, a później co innego... Wyjaśnisz bo nie kumam... Pozdro
@Piotr_T
@Piotr_T Жыл бұрын
Kupilem sobie hp t730... Jutro go odsyłam. Bios holenderski i za diabła nie idzie zmienić języka. To samo się tyczy update biosu... Tragedia...
@jarosawzajac6201
@jarosawzajac6201 Жыл бұрын
Menu języka jest pod F8. Jak to nie zadziała, wgraj najnowszy bios ze strony producenta.
@michal5869
@michal5869 7 ай бұрын
RPI w IDLE bierze 2.7W i w stresie 6.4W ten pomiar co masz na ups jest jakiś popsuty. Zresztą RPi słabo się nadaje na server plików, takie cachowanie danych w celu integracji na dyskach jak robi nextcloud spowoduje że nie da się z tego korzystać.
@jakubrosa4753
@jakubrosa4753 Жыл бұрын
Pokażesz coś odnośnie bootowania po sieci?
@matid8453
@matid8453 11 ай бұрын
o tak podbijam temat bardzo mnie on interesuje a mam z nim straszny problem
@dudiego6079
@dudiego6079 8 ай бұрын
A jak by tak poskładać coś na i3 10gen tak strikte pod nauke proxmoxa chmure nextcloud itd
@Piotr_T
@Piotr_T Ай бұрын
A co to za model płyty?
@DanielBeszterda
@DanielBeszterda 11 ай бұрын
To raspberry w jakiej jest wersji 3B+ ? To jak on działa po POE?
@IoT
@IoT 11 ай бұрын
3B+ i 4B mogą współpracować z shieldem PoE. To co pokazywałem to oficjalny shield Raspberry Pi PoE+ HAT.
@makitor7673
@makitor7673 Жыл бұрын
Ale mrugaj, bo Ci oczy wyschną. ;) A tak serio to faktycznie rasp zaczął się pojawiać
@GniewomirZtczewa
@GniewomirZtczewa 11 ай бұрын
Kurła szmalu, produkuj to nippy bo mi już muszę elektrykę w domu finiszować
@IoT
@IoT 11 ай бұрын
Produkcja czeka gotowa - wcześniej dopinaliśmy tematy związane ze spółką, a w tym tygodniu dopięliśmy formalności fiskalno-skarbowe :). Także teraz czekamy na kasę fiskalną i ruszamy. Wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazują na przyszły tydzień.
@GrzegorzCiesielski
@GrzegorzCiesielski Жыл бұрын
Jeżeli proxmox to do backup tylko PBS
@przeqpiciel
@przeqpiciel Жыл бұрын
Brak możliwości w prosty sposób zmniejszenia przyznanej powierzchni dyskowej to nie jest wada Proxmox. To bardziej wada systemu plików systemu jaki jest uruchomiony w maszynie wirtualnej
@IoT
@IoT Жыл бұрын
Zgadza się - natomiast istnieją komercyjne rozwiązania tego typu, które nie mają żadnego problemu z wykonaniem takiej czynności (przy tym samym systemie plików lub właściwie dowolnym innym). Odbywa się to identycznie w obie strony. Zwyczajnie wykonują automatycznie wspomniane przeze mnie czynności wraz ze sprawdzeniem integralności za użytkownika, a my patrzymy jedynie na pasek postępu...
@leniwiecorg
@leniwiecorg Жыл бұрын
@@IoT w opensourcowym KVM też bez problemu się shrinkuje partycje oparte na qcow
@MF_86
@MF_86 Жыл бұрын
no i koniec filmów ???
@lTwojaStara
@lTwojaStara 6 ай бұрын
To nie jest pie tylko Pi
@SiwyMisio
@SiwyMisio Жыл бұрын
Możesz dać linka do tego serwerka ?
@IoT
@IoT Жыл бұрын
Dałbym, ale aukcja już usunięta. Niestety, żeby wyhaczyć coś dobrego, trzeba pamiętać o tym, żeby co kilka dni zerknąć na oferty i raczej szybko podejmować decyzje :) . Polecam też zapisać sobie takich sprzedawców gdzieś w zakładkach i przeglądać co nowego dodają, bo wyszukiwarka Allegro w magiczny sposób, potrafi tego nie wyszukać po np. nazwie producenta serwera, która znajduje się w tytule i opisie aukcji, czyli w moim przypadku Supermicro.
@ArusHear
@ArusHear Жыл бұрын
​@@IoTto może chociaż w komentarzu dopiąć dokładniejszą specyfikację? :) Która to płyta Super Micro, który dokładnie Xeon itd :)
@rafarafalski7076
@rafarafalski7076 Жыл бұрын
Konkretów 5 zdań a pitolenia pół godziny.
@marcin7351
@marcin7351 11 ай бұрын
Kiedy kolejny filmik?
@IoT
@IoT 11 ай бұрын
Dzisiaj ;)
@marcin7351
@marcin7351 11 ай бұрын
@@IoT Oki, w takim razie trzymam za słowo ;)
@solidforce
@solidforce 5 ай бұрын
​​@@IoTi gdzie ten filmik, który miał się pojawić 6 miesięcy temu?!
@GrzegorzCiesielski
@GrzegorzCiesielski Жыл бұрын
I żaden terminal pod proxmox.
@TheKrzywyHD
@TheKrzywyHD 3 ай бұрын
Czy ten chłop kiedykolwiek mruga?
@lTwojaStara
@lTwojaStara 6 ай бұрын
BAKAPY, bekać to można przy stole.
@5mxg
@5mxg Жыл бұрын
iLO i IPMI do pierwszego włamu...
@IoT
@IoT Жыл бұрын
Włam musiałby być najpierw do VPN-a, a jako że nie kieruję jakąś milionową instytucją finansową, ani nie posiadam na koncie milionów $$, to nie przewiduje, że ktoś z wystarczającym zestawem skili, się tym tematem zainteresował tylko po to, żeby mi zrobić psikusa i zgasić światło w łazience ;)
@5mxg
@5mxg Жыл бұрын
@@IoT też tak myślałem. Wystarczy że masz klientów których można ograbić. Popatrz dokładniej co przychodzi pod publiczny adres. Może być tak, że Ty masz u siebie ok, ale w takiej np netii mają w routerach ruskich i po kablu przychodzą rzeczy ciekawe i niesamowite.. czasem nawet przekraczające wielokrotnie szybkością szybkość umowną łącza
@leniwiecorg
@leniwiecorg Жыл бұрын
@@IoT google bart twierdzi coś innego :D
@michaszczepaniak3001
@michaszczepaniak3001 Жыл бұрын
Eye contact z Nvidia Broadcast - wyłącz to !!!!!!
@IoT
@IoT Жыл бұрын
Nie, to tylko ja. :)
@michaszczepaniak3001
@michaszczepaniak3001 Жыл бұрын
@@IoT taaa A świstak siedzi ....
@IoT
@IoT Жыл бұрын
@@michaszczepaniak3001 Zerknij na moje inne filmy i zerknij kiedy Nvidia wprowadziła eye contact :).
@kubainstalatorsattv
@kubainstalatorsattv Жыл бұрын
Jestem pierwszy
@Waldo_Ilowiecki
@Waldo_Ilowiecki Жыл бұрын
Nieprawda. Ja byłem pierwszy, tylko w kiblu byłem.
@rafarafalski7076
@rafarafalski7076 Жыл бұрын
do pytonga.
ZABLOKUJ wszystkie REKLAMY ❌ AdBlock PI-HOLE
16:41
IoT
Рет қаралды 230 М.
Clowns abuse children#Short #Officer Rabbit #angel
00:51
兔子警官
Рет қаралды 15 МЛН
Po co Ci domowy serwer?
8:19
Michu IT
Рет қаралды 69 М.
HP Proliant DL360 G10 GEN10 8X2,5 10X2,5 4X3,5 1U - PREZENTACJA SERWERA | blastnet.pl
2:12
BLASTNET - Sprzedaż i serwis serwerów
Рет қаралды 54
Mikrotik LHG installation
1:27
Mikrotikexperts
Рет қаралды 17 М.
Rezystancja uziomu, a ochrona przeciwporażeniowa w sieci TN
1:24
Piotr Piersa
Рет қаралды 4,9 М.
OZON РАЗБИЛИ 3 КОМПЬЮТЕРА
0:57
Кинг Комп Shorts
Рет қаралды 1,6 МЛН
Clicks чехол-клавиатура для iPhone ⌨️
0:59
PART 52 || DIY Wireless Switch forElectronic Lights - Easy Guide!
1:01
HUBAB__OFFICIAL
Рет қаралды 44 МЛН
Samsung Galaxy 🔥 #shorts  #trending #youtubeshorts  #shortvideo ujjawal4u
0:10
Ujjawal4u. 120k Views . 4 hours ago
Рет қаралды 4,9 МЛН