Новий служебник УГКЦ: що не так?

  Рет қаралды 4,589

РУХ ЗА ЖИТТЯ

РУХ ЗА ЖИТТЯ

2 ай бұрын

Петро Гусак про нові літургійні тексти УГКЦ

Пікірлер: 46
@MrNykodym
@MrNykodym 2 ай бұрын
Дуже шкода, Петре, що при глибоких знаннях мов, ти маніпулюєш. Ти добре знаєш, що дух єврейською - жіночого роду, грецькою - середнього, а слов'янською - чоловічим. Тому, не маніпулюй. Ти дуже добре знаєш, що грецьке тісаврос означає передусім місце, в якому скарб. Хоч і сам скарб можна назвати тим, що його вміщає. Слов'янське 'сокровище' - це власне теж місце, в якому зберігають скарб. Ти знаєш добре, що грецька мова має слово на означення чоловік в грецькій мові є 'анір' і, якщо б хотілося це зробити, то цей термін було б вжито. Я розумію, що зараз проблеми з ґендером, але маніпуляціями тут не допоможеш. Шаную твої знання, але не погоджуюсь з тим, як ти їх тут вживаєш.
@user-hv1jg4ni8b
@user-hv1jg4ni8b 2 ай бұрын
О, була би предметна розмова, якби не наїзд. Але хай: заради інших. 1. Єврейське ruah, яке в Танаку вживається для означення Духа Божого, справді граматичного жіночого роду, але ця ruah - НЕ ГІПОСТАТИЧНА: вважається там не Особою, а просто силою, властивістю Бога. Отже - НЕ Є ЖІНОЧОЇ СТАТІ. Християни ж спираються не на єврейський Танак, а на грецькі тексти - Септуагінту і Євангеліє. Там і там вжито стоїчний термін το πνευμα - в середньому роді - як усталений термін, але це не значить, що Святий Дух - "воно". В йоана синтаксис речення йде так, що навіть το πνευμα керує дальше іменниками і займенниками в чоловічому роді, і там же паралельно вжито іменник чоловічого роду ο Παρακλητος - "Прикликаний" - дя означення ГІПОСТАТИЧНОГО Святого Духа: "Ὅταν δὲ ἔλθῃ ὁ παράκλητος ὃν ἐγὼ πέμψω ὑμῖν παρὰ τοῦ πατρός, τὸ Πνεῦμα τῆς ἀληθείας ὃ παρὰ τοῦ πατρὸς ἐκπορεύεται, ἐκεῖνος μαρτυρήσει περὶ ἐμοῦ" (Йо 15, 26).
@MrNykodym
@MrNykodym 2 ай бұрын
@@user-hv1jg4ni8b в грецькому 'то пневма аґіон' - середнього роду. Відноситься до особи Духа Святого. Від того він не стає трансгендером. Дякую за увагу.
@olehko1977
@olehko1977 2 ай бұрын
Мені також цікаво, чи Буття єврейською і грецькою пише про сотворення "людини" чи "чоловіка"?
@MrNykodym
@MrNykodym 2 ай бұрын
@@olehko1977 і сотворив Бог людину (антропос), чоловіком (арсен) і жінкою (телі) сотворив її.
@olehko1977
@olehko1977 2 ай бұрын
@@MrNykodym так і думав. Якщо Адам був людиною, то чому Ісуса не можна назвати людиною )
@Jaroslaw_Gontar
@Jaroslaw_Gontar 2 ай бұрын
Також у молитві "Царю небесний" має бути і спаси , БЛАГИЙ, душі наші...
@user-su4xj6lm8l
@user-su4xj6lm8l 16 күн бұрын
В новому СЛУЖЕБНИКУ так і не передбачили записати,щоб на Святій Літургії Священики, Єпископи, Митрополити і Глава УГКЦ Святослав молилися за ЄДНІСТЬ УСІХ ХРИСТИЯН, а не лише за православних,бо християн є багато, і римо-католики, і греко-католики, і православні та інші християни, то логічно буде і правильно, якщо ми будемо молитися за УСІХ ХРИСТИЯН, щоб за словами Ісуса Христа ми були ОДНО. І ще,не передбачено в новому СЛУЖЕБНИКУ,щоб Глава УГКЦ Святослав і його ПРОВІД навчав ВІРНИХ поклонятися в покорі навколішках перед ОСВЯЧЕННЯМ ПРЕСВЯТИХ ДАРІВ і перед ПРЕСВЯТОЮ ЄВХАРИСТІЄЮ, бо людина не гідна приймати Пресвяту Євхаристію стоячи. " Щоб перед іменем Ісуса всяке коліно приклонилося, на Небі, на землі і під землею"( Фил.2:10).
@mykytyshyniryna6692
@mykytyshyniryna6692 10 күн бұрын
В 325 році на Нікейському соборі, щоб запобігти єресям, прийняли правила віри,щоб правильно славити Бога, тому православні всі хто правильно славить Бога, і на Літургії виголос " всіх вас православних християн" - це якраз про всіх християн. Потім православні собі це слово виокремили, що не дуже справедливо.
@AnatoliiVyhivskyi
@AnatoliiVyhivskyi 2 ай бұрын
Потрібно придумати щось з мікрофоном, дуже слабенький звук.
@user-mt8vo8ug6d
@user-mt8vo8ug6d 2 ай бұрын
Згадалася пісня: "А ти їй дай такий одвіт: яка чудова майська ніч!" Напевно, єпископи забули цю пісню...
@user-tx5ef3tx4v
@user-tx5ef3tx4v 2 ай бұрын
Дякую
@Jaroslaw_Gontar
@Jaroslaw_Gontar 2 ай бұрын
У "Царю небесний" повинно бути "скарбе благих" ...БЛАГИХ, (а не дібр, чи 'благ"і , відтак:
@user-hv1jg4ni8b
@user-hv1jg4ni8b Ай бұрын
Стосовно "безпеки": я помилився місцем вжитку цього слова, оскльки наводив по пам'яті. В новому служебнику воно вжито не в контексті дня, а в контексті поминання ієрархії наприкінці анафори: Це ієрархія має бути в "безпеці, пошані, здоров'ї". В попередньому варіанті (тексті патріарха Йосифа Сліпого): "щоб в мирі, цілі, чесні, здорові": цілі означає і фізично цілі (не побиті), але передовсім - ЦІЛІСНІ: наприклад, нероздвоєні поміж Церквою і масонством. Чесні: це ясно без коментарів, але не завжди ясно в дійсності (ватиканську верхівку вам в приклад). А прагнення "безпеки" (чи - бути "без Пека"), і "пошани" суперечить євангельсьскому духові. Апостоли були якраз в не-без-пеках, а "пошани" хотіли ті, які ходили в довгих шатах і любили привіти на майданах. Власне, що прагнення "без-пеки" штовхає ієрархію в обійми "сильних світу цього": спонукає піддатися другій спокусі Христа ("вклонися і все це дам"). "Хто хоче спасти своє життя, той його погубить"... І тексти служебника - це не просто мантри, які відбарабанив і пішов: вони формують свідомість - принаймні, в декого з вірян, якщо не у самих священнослужителів.
@user-hv1jg4ni8b
@user-hv1jg4ni8b Ай бұрын
Констатую новий "тренд" (бо "тенденція" - також чуже слово): Раніше, коли не було що сказати у відповідь, кричали: "фейк!". Тепер кричать: "Маніпуляція!"... З чим я крикунів і вітаю. "І виправдалася софістика своїми дітьми..."
@olehko1977
@olehko1977 2 ай бұрын
Десь читав дослідження вчених, що мозок багатьох людей легко сприймає теорії змов. Це стосується і багатьох розумних людей. Це просто особливість світосприйняття людей. Є реально люди, які вірять, що Земля є пласкою. І ніякі аргументи не похитнуть їхню "віру", навіть фото чи відео з космосу. Прослухав відео на 90%. Кожен аргумент має контраргументи. Але, якщо людина шукає в чомусь підтекст чи злий умисел, навіть Христос би не переконав у протилежному
@user-hv1jg4ni8b
@user-hv1jg4ni8b Ай бұрын
Та звісно: змов нема і не може бути, ібо нє может бить нікогда. Ніхто про ніщо ніколи не домовляється, і вважати, що хтось може про щось домовитися - моветон. Вєрной дарогой ідьотє.
@rangelover8095
@rangelover8095 2 ай бұрын
Які богослужбові книги були написані на "староукраїнській" мові? Що ви сплітаєте ?
@skyblindness
@skyblindness 2 ай бұрын
Говориться про руську мову тобто мову часів Київської Русі, в нас люблять казати староукраїнська, росіянці кажуть древнерусский.
@kukurichka
@kukurichka 12 күн бұрын
погоджуюся. то проблема, що ми не вчимо церковнослов'янської мови давньоукраїнської редакції. бо люди не зрозуміють, а чому не розуміють, бо не вчать, а чому не вчать.
@kukurichka
@kukurichka 12 күн бұрын
і ще ці "нові" слова дуже важко співати. наприклад чим не вгодив розрушив - що стало розорив. хто не розуміє слова розрушив у тропарі 7 гл
@user-hv1jg4ni8b
@user-hv1jg4ni8b 2 ай бұрын
За моєї пам'яті в УКУ таких анкет ще не було, - або я не знав. Що там тепер - не знаю.
@user-tx5ef3tx4v
@user-tx5ef3tx4v 2 ай бұрын
Чи правда,що в деяких анкетах в УКУ в графі стать,є чол.,жін. і інше?, тобто три варіанти?
@user-hv1jg4ni8b
@user-hv1jg4ni8b Ай бұрын
За моєї пам'яті в УКУ таких анкет ще не було, - або я не знав. Що там тепер - не знаю.
@masick11
@masick11 Ай бұрын
ех.......
@user-hl5mh2uo7u
@user-hl5mh2uo7u 2 ай бұрын
1)Слава "во вишніх/-нях" мені ніколи таке слово не давало піднесення чи безмежності. (Просто є такий тип людей, якщо щось мало зрозуміле, то там є Божа таємниця, але в інших людей цього нема, тому не потрібно за всіх розперізуватися). З Ващого боку п. Петре це маніпулятивне пояснення. Бо як тоді пояснити 2-ий рядок з Мирної єктенії: за мир з ВИСОТ і спасіння душ наших... -- це виходитьу Вашій послідовності є буденщиною. 2) Приїхали..., ковбаса по 2,20 -- це правда, як людину тягне до минулого. Чому не подобається сл. людинолюбець? На англ. мові вже давно так моляться. Бо якщо взяти 1-ий Пс. Блажен муж, і війти на глибину, то буде сл. мужолюбець -- трохи дивно, чи не так?
@user-hv1jg4ni8b
@user-hv1jg4ni8b Ай бұрын
Ото ж бо: Якщо вже "входити на глибину", то поставте собі питання, про яких "вишніх" і про які "висоти" взагалі йдеться. Щодо англійської мови: вона нам не указ і не зразок, а літургійні переклади нею містять купу єресей. Це була б інша тема до дискусії.
@victorvulchyn7105
@victorvulchyn7105 2 ай бұрын
Єдиний мужик чоловічої статі)!!!
@user-zg8hq7rn4f
@user-zg8hq7rn4f 2 ай бұрын
Слава Ісусу Христу! Слава навіки! Напишіть у відповідь під коментарем якого числа, місяця, року, нам був наданий патріархат і проти якого православ'я боролися у час підпілля наше старше покоління...??? Дякую!
@user-hl5mh2uo7u
@user-hl5mh2uo7u 2 ай бұрын
Зате повно ПАТРІАРШИХ комісій є.
@user-hv1jg4ni8b
@user-hv1jg4ni8b Ай бұрын
Патріархат не надають. Його проголошують. Для цього потрібен хребет. Бо приїхали з ватиканських структур, дали по камілавці, і вже на всіх вивісках, бланках і печатках вже знову чемне "Верховне архиєпископство". Але це з Божого провидіння так. Бо Патріархат мав би мати власне богослов'я, а при теперішньому стані богослов'я (особливо морального, але не тільки) в УГКЦ таких "чудес" би накрутили... Щодо "православ'я": я вже писав, що це не конфесійний, а богословський термін (ортодоксос), і вжиток його для означення Східних Церков після схизми 1054 року - хибний і неграмотний. Отці Василіяни тут "підіграли" Московському патріархатові, закріпивши цей хибний слововжиток за ним, замість пояснити людям справжнє значення цього терміну. Так, як зробив це Митрополит Шептицький у проповіді в Успенській церкві у 1915 році: "У них правлослав'я державне, казьонне, а внас - справжнє". За що і сів у російську тюрму.
@user-hv1jg4ni8b
@user-hv1jg4ni8b Ай бұрын
@@user-zg8hq7rn4f Щодо "патріарх": згідний. Або проголошуєш, тримаєшся і посилаєш ватиканських функціонерів лісом, або не понтуєшся у служебнику, якщо прогнувся у структурі. Щодо "православний" - я вже пояснив (див. відповідь вище). Означає: не єретик. Той, хто тримається рішень Восьми вселенських соборів.
@user-zg8hq7rn4f
@user-zg8hq7rn4f Ай бұрын
​@@user-hv1jg4ni8bДякую за відповідь на запитання.
@it1860
@it1860 2 ай бұрын
ну шо можна сказати безхребетні слизькі шо у верхівці угкц шо в синоді.. ну нічо - Бог поругаємий не буває.. потім дадуть відповідь.... - перед самим Богом...
@user-mw9iu9gp3m
@user-mw9iu9gp3m 2 ай бұрын
Думав, пане доценте, що слово"коверкать" , яке Ви вживаєте, - це українською "перекручувати". А прикметник "присутній, присутнє" вживається тільки до іменників особових, але ваш запал філолога поширив його і на речі. Переконаний, що Ірина Фаріон Вам зможе це розтлумачити переконливо.
@user-hv1jg4ni8b
@user-hv1jg4ni8b Ай бұрын
О так! Ірина Фаріон розтлумачить: в дитячому садку на камери для російських пропагандистів.
@user-su4xj6lm8l
@user-su4xj6lm8l 15 күн бұрын
Підкажіть будь ласка,хто надав титул БЛАЖЕННІШОГО Главі УГКЦ Святославу,адже Блаженніший і його ПРОВІД на Святій Літургії мали б молитися за ЄДНІСТЬ УСІХ ХРИСТИЯН, а не лише за православних,тобто ОБ'ЄДНУВАТИ УСІХ ХРИСТИЯН,а не РОЗКОЛЮВАТИ християн?
@user-su4xj6lm8l
@user-su4xj6lm8l 15 күн бұрын
А чому Кардинал Любачівський пішому на змову з московитами,приїхавши до України на початку 90- х років на Святій Літургії в Дрогобичі,Тернополі і в його рідній Долині,молився лише за православних християн,і з цього приводу ВІРНІ протестували?
@user-hv1jg4ni8b
@user-hv1jg4ni8b Ай бұрын
Маю вражіння, що і перехід на Новоюліянський календар, і така ось редакція текстів служебника в цей турбулентний час війни й ідеологічних атак на Україну зусібіч мають на меті посіяти сум'яття і зруйнувати духовність, яа ще жевріє і дає людям опору. Ложа сказала нада, камсамол атвєтіл: єсть!
@Jaroslaw_Gontar
@Jaroslaw_Gontar 2 ай бұрын
Дякую
Петро Гусак. Про покору і неосудження
27:05
РУХ ЗА ЖИТТЯ
Рет қаралды 452
WHY DOES SHE HAVE A REWARD? #youtubecreatorawards
00:41
Levsob
Рет қаралды 38 МЛН
КАКОЙ ВАШ ЛЮБИМЫЙ ЦВЕТ?😍 #game #shorts
00:17
MOM TURNED THE NOODLES PINK😱
00:31
JULI_PROETO
Рет қаралды 18 МЛН
Вольги внучка
3:50
Вікторія Ільчук
Рет қаралды 60 М.
How to Join the Orthodox Church: the Journey of a Catechumen
39:04
Fr. Christian Siskos
Рет қаралды 6 М.
Про віру, релігію і структури
46:26
РУХ ЗА ЖИТТЯ
Рет қаралды 361
Пророцтво важливіше за проповідь | Юрій ЗЕЛІНСЬКИЙ
39:06
Радіо Марія Україна
Рет қаралды 10 М.
Петро Гусак  Про юдействування в Церкві
42:12
WHY DOES SHE HAVE A REWARD? #youtubecreatorawards
00:41
Levsob
Рет қаралды 38 МЛН