Що таке емоційна залежність у стосунках? Співзалежні стосунки і страх самотності

  Рет қаралды 7,095

Психолог Юрій Омельченко

Психолог Юрій Омельченко

2 жыл бұрын

💚 Курс "Звільнення від Внутрішнього критика" psydesign.org/krytyk
👉Інші курси psydesign.org/teple_serdce
⚠️ Запис на діагностику psydesign.org/omelchenko_psyc...
ПИТАЮТЬ: «Я почуваю себе комфортно і нормально, тільки коли поряд мій чоловік. Щойно від виїжджає у відрядження, навіть на 1-2 дні, або затримується на роботі, у мене виникає непересильна тривога, я не можу працювати, не можу виконувати елементарні побутові справи … Накриває одночасно і страхом, і сумом, мені навіть складно думати. Що це, як з цим бути?».
Я не володію яснобаченням і не можу знати однозначно, в чому причина у цієї жінки. Але у мене є практика роботи з подібними історіями. 99% таких станів пов’язані з дитинством, і швидше всього тут мав місце нестабільний емоційний (та фізичний) контакт мами і дитини.
Наприклад, у віці 3 років мама часто відлучалася від дитини - в магазин, у побутових справах і т.д. Для дитини справедлива формула: Відсутність мами = Небезпека.
Цей досвід закарбовується у дитинстві і у дорослому віці схожим чином ти сприймаєш відсутність поряд близької людини. Відрядження чоловіка буде тригером для почуттів самотності, незахищеності, того, що тебе залишили.
Твої переживання будуть насичувати стосунки і виникне емоційна залежність та залежні стосунки, співзалежні стосунки.
Детальніше дивись відео за посиланням у КОМЕНТАРЯХ.
☛Ставь 👍лайк👍 якщо тобі сподобалося відео: «Що таке емоційна залежність у стосунках? Співзалежні стосунки і страх самотності»
• Що таке емоційна залеж...
Консультація psydesign.org/omelchenko_psyc...
👉 Список відтворення з психології українською «Психологія українською: когнітивно поведінкова терапія, схема терапія. Що таке емоції, здорова самооцінка та психологія стосунків?»
• Психологія українською...
Мої відео - для ознайомлення, не використовуйте інформацію із них 1) якщо у вас є протипоказання 2) як медичну допомогу
#емоційна_залежність #залежні_стосунки #страх_самотності #що_таке_емоційна_залежність #що_таке_залежн_стосунки #схема_терапія #психолог_Юрій_Омельченко #психологія_&_медитація

Пікірлер: 17
@Yurii_Omelchenko
@Yurii_Omelchenko 19 күн бұрын
💚 Курс "Звільнення від Внутрішнього критика" psydesign.org/krytyk 👉Інші курси psydesign.org/teple_serdce ⚠ Запис на діагностику psydesign.org/omelchenko_psychologist
@slonikny8091
@slonikny8091 6 күн бұрын
Дякую що підняли цю тему🙏🏻добре що психологію зараз популяризують
@lyubovs2048
@lyubovs2048 2 жыл бұрын
Все коротко,по суті .Без води.Дякую💙💛
@Yurii_Omelchenko
@Yurii_Omelchenko 2 жыл бұрын
Мені приємно робити корисні відео
@user-sm1uj8hg6r
@user-sm1uj8hg6r 2 жыл бұрын
Це не лише жінок,це сьогодні більше вже чоловіків стосується,бо росте покоління ( а багато вже виросло) одних в сім'ї маминих синків, матері яких розлучились,батька поруч нема,а вона "бігала" влаштовувала власне життя. Виростає дуже психологічнозаоежна істота,але з комплексом нарциса( увага матері була ж набігами і потужно)
@Yurii_Omelchenko
@Yurii_Omelchenko 2 жыл бұрын
Так, звичайно. Емоційна залежність - це також проблема чоловіків.
@lusilusi7456
@lusilusi7456 2 жыл бұрын
Вітаю, Олегович! Радію з того, що трапилось мені одне із ваших відео. Бажаю отримувати відклик в людських серцях, виконуючи свою роботу. Передаю привіт в Ліщинівку)
@Yurii_Omelchenko
@Yurii_Omelchenko 2 жыл бұрын
Дякую, передам
@Yurii_Omelchenko
@Yurii_Omelchenko 2 жыл бұрын
Консультація psydesign.org/omelchenko_psychologist
@vukttoty861
@vukttoty861 Жыл бұрын
Емоційна залежність, коли деякий час маєм бути на відстані ще мін місяць ( Якщо кілька годин не відповідає на повідомлення, починаю дуже сумувати, потім можу почати звинувачувати хлопця, що приділяє мало часу мені або що чому ти не скучаєш за мною. З'являються думки, що може йому надоїли ті стосунки і тд Не можу закрити свої емоційні потреби(
@Yurii_Omelchenko
@Yurii_Omelchenko Жыл бұрын
Дякую, що ділитеся. Подібні думки і емоції мають люди з емоційною залежністю. Ядро цих проблем - незакриті емоційні потреби в дитинстві
@user-or6lo5qe8f
@user-or6lo5qe8f Жыл бұрын
В моєї мами зараз партнер такий, як ця жінка. Він не розмовляє українською чи російською, та й взагалі інфантильно-егоцентричне, тому на терапію не прийде. Що в нього було у дитинстві - не знаю, спробую через маму підкопати. Може є якісь базові формули, щоб вона навчилася його заспокоювати? Мама звісно теж окремий випадок. Їй без "качелей" скучно, і багато там інших з ним проблем, та в багатьох його недоліках вона справедливо бачить і себе, коротше кажучи вона сама розуміє, що їй треба тільки настільки від нього г-на "наїстися", щоб сама захотіла закінчити, а не те, що я чи бабуся їй скажемо. В неї загально кажучи особистих кордонів не було й майже нема. Але вона цілком вміє жити сама, вона не впадає в таку паніку, як воно, коли сама у квартирі. От її тільки не влаштовує момент, коли треба приїхати до мене чи бабусі. Воно в іншій країні, і мама теж. Приїхати їй треба самій. Як вона вже раз відлучалася на кілька днів, то воно було просто в істериці, апатії, місця собі не знаходило, і вже за півроку до наступного приїзду торгується, щоб вона ніколи більше сама не їздила, а щоб навпаки я туди до них. А я й не хочу, і законодавчо нема варіанту. Я не знаю, чи через півроку вона ще буде з ним чи ні, от можливо що ще не наїсться, бо її терпіння бездонне. Може дасте якість побутові техніки, щоб вона могла розмовою його направити й розслабити? Бо стосунки припиняти вона поки не хоче, а нерви воно зіпсує всім - і їй, і мені, й бабусі, ще й моєму коту.
@Yurii_Omelchenko
@Yurii_Omelchenko Жыл бұрын
Доброго дня! Прості техніки - це для роботи зі своїми станами психіки. А описана вами проблема - це сюжет життя. Тут треба індивідуальна консультація - для вашої мами. Але тільки якщо у неї буде запит на зміни. Порада "Мама, тобі треба психолог, я знаю хорошого" - не працює
@user-ry7el7yw6n
@user-ry7el7yw6n 5 ай бұрын
Яку кількість часу мама має проводити з дитиною, щоб потреба у безпеці була задоволена? Я мама 1,5 р. хлопчика, і нам допомагає до обіду бабуся; я можу випити каву, сходити в спортзал, магазин, просто відпочити (будучи в іншій кімнаті); я 70% часу поруч, спимо разом, але лиш я виходжу з кімнати, дитина починає плакати і я бачу що йому не ок, і це ранить мене. Але я не можу 24/7 бути поруч, в мене їде дах, це заганяє мене в дуже страшний стан, мені потрібно ті 4-5 години на день на себе, але відчуття вини зʼїдає. Хіба це має бути так важко?
@Yurii_Omelchenko
@Yurii_Omelchenko 5 ай бұрын
Це нормально не бути поруч всі 100% часу. Ми не можемо зробити ідеальне дитинство для дитини, але ми можемо дати їй здорове дитинство. Достатньо дати здорове дитинство і бути поруч значну частину часу. Бажаю вам не з'їдати себе почуттям провини.
@user-ld1mz6hs9l
@user-ld1mz6hs9l 2 ай бұрын
Я проводжу чоловіка на роботу, через 20 хвилин починається тривожність, я думала це через роботу, починаю боюся як я буду там, такий сильний комок в горлі стає, але як тільки згадую до чоловіка чи телефоную йому, починаю більше плакати. Це залежність??
@Yurii_Omelchenko
@Yurii_Omelchenko 2 ай бұрын
Це один із симптомів
A clash of kindness and indifference #shorts
00:17
Fabiosa Best Lifehacks
Рет қаралды 135 МЛН
How Many Balloons Does It Take To Fly?
00:18
MrBeast
Рет қаралды 194 МЛН
Jumping off balcony pulls her tooth! 🫣🦷
01:00
Justin Flom
Рет қаралды 16 МЛН
World’s Largest Jello Pool
01:00
Mark Rober
Рет қаралды 89 МЛН
Як подолати емоційну залежність від партнера? ВАШ ПСИХОЛОГ
11:51
СВІТЛА СМУГА. Психологічна допомога
Рет қаралды 3,4 М.
Як правильно завершити стосунки? | Рожеві Окуляри
15:04
РОЖЕВІ ОКУЛЯРИ | ТЕЛЕКАНАЛ НАДІЯ
Рет қаралды 2 М.
A clash of kindness and indifference #shorts
00:17
Fabiosa Best Lifehacks
Рет қаралды 135 МЛН