Перетин кордону: нюанси і особливості згідно оновленого Закону

  Рет қаралды 1,993

Наталя Борисюк

Наталя Борисюк

2 ай бұрын

Як виїхати за кордон і чи можна зараз виїхати за кордон ? Такі питання є частими серед наших клієнтів враховуючи наявні правила перетину кордону для українців. Які ж зміни після 18 травня 2024 року зазнали умови перетину кордону і загалом правила перетину українського кордону ?
Тимчасове обмеження у праві виїзду за межі україни зумовлене нинішнім законодавством.
У Постанові Кабінету Міністрів України №57 зазначено порядок перетину кордону (перетин кордону, де врегульовані питання які власне особи мають право виїхати за кордон, які потрібні документи для того, щоб на пункті пропуску пред'явити). Обмеження виїзду за межі україни супровід на кордоні практично всі ці питання врегульовані. Практика на сьогодні така, що кордон перетинають, виїжджають, щоправда посилення контролю стало відчутним особливо в кінці минулого року. Чи можна виїхати за кордон виїхати за кордон можна звичайно за наявності підстав. Що стосується осіб з інвалідністю І,ІІ,ІІІ групи: сканування, фотографування їхніх документів, перевірка по базам даних займає неабияку кількість часу. Через це спостерігається утруднення. Тут варто сказати що найпроблемніша і мабуть найскладніша ситуація відбувається з тими, хто має відстрочку: багатодітні та супровід на кордоні - ті, які супроводжують особу з інвалідністю. Чомусь ці категорії громадян потрапляють під більший контроль, (про це правила виїзду за кордон під час війни не містять звичайно уточнення).
В чому ж саме причина і які тут нюанси? Якщо перечитати Постанову №57, то бачимо, що норми щодо пред'явлення військово-облікових документів немає. Довгий час з цього приводу відбувалися суперечливі ситуації, і врешті 11 квітня 2024 року прийнято Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку", яким унормовано дане питання. До речі багато питань, в тому числі перетин кордону для чоловіків стали врегульованішими.
В частині 6 статті 22 Закону України“ Про мобілізацію та мобілізаційну підготовку” зазначено: “У період проведення мобілізації (крім цільової) громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років зобов’язані мати при собі військово-обліковий документ та пред’являти його за вимогою уповноваженого представника територіального центру комплектування та соціальної підтримки або поліцейського, а також представника Державної прикордонної служби України у прикордонній смузі, контрольованому прикордонному районі та на пунктах пропуску через державний кордон України.”
Тому фактично з 18 травня 2024 року (саме в цей день набувають чинності дані зміни) ця норма перестала бути спірною і відповідно всі, хто мають право на відстрочку зобов'язані пред'явити на кордоні всі документи, що передбачають правила перетину кордону для чоловіків, в тому числі і військово-обліковий документ.
Цікавим є продовження даної частини статті 22, в якому зазначено про фото- та відеофіксацію процесу перевірки документів на кордоні. При цьому фіксація дозволяється на технічні прилади, засоби та спеціалізоване програмне забезпечення з доступом до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів. Скоріше всього це тому, що за короткий період часу набрання чинності норми важко буде встигнути оснастити відповідних працівників тими самими боді камерами наприклад. Щоправда тут мова йде про уповноваженого представника територіального центру комплектування та соціальної підтримки та поліцейських (в яких і так є камери).
Взагалі перетин кордону чоловікам після 24 лютого 2022 року змінювався неодноразово. Зрозуміло, що правила виїзду за кордон чоловіків під час війни повинні виконувати основну функцію - обороноздатність в країні шляхом достатньої кількості сил в тому числі людського ресурсу.
Хотілося б ще поговорити чи має значення які документи потрібно для перетину кордону в залежності який саме кордон перетинати. Перетин словацького кордону, перетин польського кордону сьогодні на законодавчому рівні значення у плані які документи на перетин кордону потрібні - немає. Так, ми спостерігаємо ситуацію що наприклад умови перетину польського кордону відрізняються від інших, чи процесуальний перетин українського кордону залежить від місця його здійснення, проте в будь-якому випадку потрібно посилатися на юридичне підґрунтя і тут бачимо що документи для перетину кордону однакові практично по всій території кордону. У воєнний час перетин польського кордону правила перетину польського кордону для чоловіків як і скрізь обмежений з метою забезпечення національної безпеки та уникнення потенційних загроз для країни.
Взагалі проблематика перетину кордону чоловіками набуває особливого значення.
Це все потроху унормовується законодавцями, а як дізнатися чи можна виїхати за кордон ви завжди можете звернувшись до нас. Ми готові проконсультувати вас з питань що потрібно щоб виїхати за кордон .

Пікірлер: 2
@olegpsalenko2167
@olegpsalenko2167 3 күн бұрын
Очень хорошее видео, видно, что от души делаете! Подрекламировать контент стоит, а то просмотров немного,знаю про ютифай, сразу дела быстрее пойдут.
@yarafedchenko3743
@yarafedchenko3743 Ай бұрын
Зможу виїхати з України за 1 місяц до 18 років?
Кордон з Польщею. Як пройти? Перетин кордону.
18:57
Польська мова з Іванкою
Рет қаралды 66 М.
ROCK PAPER SCISSOR! (55 MLN SUBS!) feat @PANDAGIRLOFFICIAL #shorts
00:31
Just try to use a cool gadget 😍
00:33
123 GO! SHORTS
Рет қаралды 85 МЛН
The day of the sea 🌊 🤣❤️ #demariki
00:22
Demariki
Рет қаралды 82 МЛН
I CAN’T BELIEVE I LOST 😱
00:46
Topper Guild
Рет қаралды 43 МЛН
Обшук на кордоні! 5 речей, які у вас заберуть!
7:07
Андрій Марисюк
Рет қаралды 3,2 МЛН
Перетин кордону чоловіками.  Загальні нюанси.
5:02
Наталя Борисюк
Рет қаралды 1,9 М.
Перетин кордону і відстрочка від мобілізації (особам з інвалідністю 3 групи)
6:16
Адвокати Титаренко & Яресько (T&Y Law Firm)
Рет қаралды 21 М.
ROCK PAPER SCISSOR! (55 MLN SUBS!) feat @PANDAGIRLOFFICIAL #shorts
00:31