@Питання до знатаків❗ Чому відсутні бульбашки на корінні сої❓❗🤔🤔

  Рет қаралды 3,728

Юрій Горак (механік сг)

14 күн бұрын

соя Хайстар посів 1.05.24 попередник озима пшениця. посів без мінеральних добрив інокулян Різоактив.
kzfaq.info/sun/PLjU1mXdWg2F7ltN5Qiy7YhrWNWQ3T7fEF&si=hyISFC7RfboXWk4I. - ВСЕ ПРО ВИРОЩУВАННЯ СОЇ 2024

Пікірлер: 50
@USTYM7
@USTYM7 8 күн бұрын
Я теж думав підживити але по цій жарі не ризикую. Бактерії з'являються на другий рік соя по сої. А в перший рік - це рідкість.
@Fermer0777
@Fermer0777 14 күн бұрын
Немає бактерій бо перший раз посіяли сою, на наступний рік буде бактерія 100%
@uriygorak
@uriygorak 14 күн бұрын
@@Fermer0777 зрозуміло дякую 🤝
@user-uw9gf3lp2e
@user-uw9gf3lp2e 13 күн бұрын
@@Fermer0777 в мене дві ділянки сої де ніколи її не було до цього. На одній немає бактерій,а на іншій є. Тому не факт що ваше твердження вірне.
@Fermer0777
@Fermer0777 13 күн бұрын
@@user-uw9gf3lp2e Ну от чого моє твердження не вірне? Бачте вас на одній є на другій немає і в цієї людина так як вас де немає бактерії, а як сієш перший раз сою і є бактерії це рідкість, но буває.
@user-if5pn8iz6i
@user-if5pn8iz6i 13 күн бұрын
Соя хістік обробити було потрібно і все було б гарно.і хімії не лити.
@uriygorak
@uriygorak 13 күн бұрын
@@user-if5pn8iz6i ніякої хімії і не було всі препарати біо.
@user-uw9gf3lp2e
@user-uw9gf3lp2e 14 күн бұрын
В мене на каналі є відео, також роздуми чому немає тих бактерій. В мене висновок зараз сходиться до відсутності вдосталь вологи. Доречі сам використовував розаактив на одній ділянці то взагалі не має бульбашок. А на іншій був хістік, то там вони є але не на кожній рослині. А по оранці все добре і по волозі і з бактеріями.
@uriygorak
@uriygorak 14 күн бұрын
@@user-uw9gf3lp2e зрозуміло дякую 🤝. У мене теж по оранці з волого забезпеченням не дуже добре ну і не так все й погано. Я схиляюся до того, що Різоактив не спрацював. Хотів почути розумну відповідь обгрунтовану, а читаю такі коментарі що аж тошно.
@user-bi6vg3hw8p
@user-bi6vg3hw8p 12 күн бұрын
Ти ,якщо питаєш у людей поради то приймай з вдячністю всі ,бо людина витратила на тебе свій час.
@uriygorak
@uriygorak 11 күн бұрын
@@user-bi6vg3hw8p не тикай, я з тобою вівці не пас. І не тобі мені розказувати що і з чим приймати. Я зрозуміло висловився? Щось не подобається? Всі питання і пропозиції в суєцидальному вигляді.
@sprint-3369
@sprint-3369 14 күн бұрын
Зверніть увагу на якість води і вологість повітря.
@uriygorak
@uriygorak 14 күн бұрын
@@sprint-3369 якість води маєте на увазі Ph? В межах норми 4,8 стосовно вологості повітря хто зна. Обробки постійно проводжу у вечірній час з 20:00
@user-rw5mf3kx5q
@user-rw5mf3kx5q 13 күн бұрын
Старайтесь не обробляти насіння сої нічим, крім інокулянта і побачите, що протруйник чи гумати зовсім не потрібні . Соя і так дасть собі раду.
@uriygorak
@uriygorak 11 күн бұрын
@@user-rw5mf3kx5q 🤝
@user-vp7ip9fc5f
@user-vp7ip9fc5f 14 күн бұрын
Менше звертай уваги ніколи непіживлююі насрати на ті бульбашки 3 обробки гербіцидом це багато
@uriygorak
@uriygorak 14 күн бұрын
@@user-vp7ip9fc5f іншого виходу не було, проходили дощі і бур'ян ліз як шалений. Та я особливо не переживаю просто хотілося почути адекватну обгрунтовану відповідь чому вони відсутні от і весь сенс відео.
@user-uk9mi7wh3s
@user-uk9mi7wh3s 14 күн бұрын
@@uriygorak Bradyrhizobium japonicum добре живуть(тобто зберігаються при температурах +5-+18С), ну це як автом. аккумулятор-холодно погано, жарко ще гірше..І не дуже люблять забагато азотних добрив-ну це ІМХО. За даними дослідників, значно більша кількість бульбочок утворюється у фазу формування бобів. У порівнянні з фазою цвітіння, їх кількість збільшується в цей період в 1,5-2,3 рази залежно від варіанту досвіду. Вносити треба не більше 30кг азоту, бо бактерії не будуть фіксувати азот с повітря...
@uriygorak
@uriygorak 13 күн бұрын
@@user-uk9mi7wh3s дякую буду спостерігати далі, фаза цвітіння ще не завершилася.
@user-ev9dk6ol6b
@user-ev9dk6ol6b 14 күн бұрын
Перший рік сіяв сою по цілику, була світлозелена, на цей рік темно-зелена, не досить добрив....
@uriygorak
@uriygorak 14 күн бұрын
@@user-ev9dk6ol6b зрозуміло, ну що маємо те маємо не завжди є за що придбати добрива особливо того року🤝
@user-eb2uo7kv9p
@user-eb2uo7kv9p 13 күн бұрын
Як що хочте забрати лободу 60см то обробляйте рано з 5 до 9 гліфосат в нормі раундап екстра 1.8л ураган форте 2л геліус екстра 2.5л + 200г тренду 90.
@uriygorak
@uriygorak 13 күн бұрын
@@user-eb2uo7kv9p подякував
@user-zg3zj4md1k
@user-zg3zj4md1k 13 күн бұрын
На моїй сої повно бульбочок навіть без бульбочкового інокулянта, соя темна аж синя, зацініть. Ризоактив сам не спрацює у складних умовах, треба разом з ним додавати ще склероцид, азотофіт, чистий гумат 50г/т, чисті амінокислоти 70г/т. Соя, технологія. Раз на 3-4 роки інокуляція бульбочковими вистачить, головне внести їх перший раз, мають гарно прижитися (хістік, бту, агрітема). Проблема в тому що бульбочкові пізно з'являються або їх мало. Як допомогти бульбочковим прижитися максимально навіть без бульбочкового інокулянта, отримати темний синьо-зелений колір сої (така в мене зараз соя). Соя оброблена склероцид+азотофіт, чистий гумат 50г/т (якщо є волога 80г/т), амінокислоти 70г/т. Амінокислоти ензим, кіссон, баклан, без зайвих домішок. Без хімічного протруйника, ні фунгіцидного ні інсектицидн. Бульбочковими не оброблялась 9 років. Ще ніякі добрива чи вдала погода не давали такого старту сої та булбочкових бактерій як зараз обробка насіння. Але на частину ділянок внесли 60кг/га селітри перед посівом і там бульбочкових значно менше! Тобто трошки селітри - це одразу вбиває корисну біоту... Обробка насіння додатково мікоризним інокулянтом сухим дуже корисна, дорого але точно окупиться. Коткувити не треба, краще ланцюгом за сівалкою закрити вологу. Глибина посіву 5...7см, міжряддя 30...40. По цвітінню обробити Склероцид 2л/га. Обробіток грунту під сою. Якщо був сидерат перед соєю то можна сіяти без обробітку. По дисковці можна якщо сівалка дозволяє. Якщо оранка то дуже мілка до 14см і одразу ущільнити культиватором з котком. Раз на 5років можна орати 20см але одразу щось сіяти. Сидерат перед соєю: курудза, суданка, гречка, льон, гірчиця сарептська (зовсім трошки). Після такої сої пшениця може дати до 80-90ц без азотних добрив якщо замінити хім азот на біопрепарати, особливо при обробці насіння. Після сої азот є в грунті, в рештках але мало доступного фосфору. На зернових секрет в обробці насіння бактеріями, вони дають доступний фосфор, коренева система разом з azotobacter збирають азоту вдосталь. Хімічний азот треба обмежити до 60кг (25кг д.р.) карбаміду (сівалкою) або кас у квітні (у березні занадто рано) але це якщо є великий запас вологи. Базово замість азотних добрив треба весною вносити біодеструктор триходерма+азотобактер+морські водорості (агрітема 85%), це замінить 100кг селітри за рахунок мінералізії та розкладання решток. Обробка насіння азотобактер додатково заміняє ще 100кг селітри. А от внесення 100кг хімічної селітри підсмажить біоту, промиє кальцій та сірку, знищить органіку, гумус, солому яка має величезну вологоємність. Добрива на лінію посіву пригнічують біоту. Тому посів без добрив але насіння обробляти біпрепаратом, гумат (мінімум), амінокислоти. Зернові доведеться сіяти на міжряддя 25см або більше щоб була висока концентрація бактерій в рядку. Якісне NPK (яра, джіва) не можна вносити на лінію посіву, а краще їх внести при посіві сидератів як є волога, під культивацію.
@uriygorak
@uriygorak 13 күн бұрын
@@user-zg3zj4md1k перегляньте відео де я обробляв сою🤝
@user-zg3zj4md1k
@user-zg3zj4md1k 13 күн бұрын
​​@@uriygorakя зрозумів, це мікроелементи у вимпел та оракул не дали прижитися бактеріям. Раніше я теж хотів намішати всього побільше але врешті знайшов ідеальну схему обробки насіння. Чисті гумат і амінокислоти це як стартове живлення для насіння і вони також допомагають бактеріям прижитися бо вони максимально натуральні. А бактерії, триходерма, мікориза одразу самі хелатують мікроелементи і роблять їх доступними для рослин. Також Bacillus subtilis роблять фосфор доступним для рослин і azotobacter фіксує атмосферний азот, може замінити 100кг селітри, перевірено на дослідах. Здається що 100кг селітри то небагато але якщо застосовувати суміш сидератів та правильну сівозміну то азоту рослинам вистачить із запасом. А от самі азотні добрива вбивають корисну біоту, знищують гумус, органіку, грунт втрачає вологоємність... Тобто хімічний азот поступово вбиває грунт. Тому я пишу що технологія без азотних добрив найбільш прибуткова.
@user-be8jc4qr9i
@user-be8jc4qr9i 13 күн бұрын
Головне щоб бобики були
@uriygorak
@uriygorak 13 күн бұрын
@@user-be8jc4qr9i і у бобиках
@user-bi6vg3hw8p
@user-bi6vg3hw8p 11 күн бұрын
@@user-be8jc4qr9i Він сам як бобик,відгавкується на усі сторони ,як шавка дворова.
@ua8366
@ua8366 14 күн бұрын
Ви сільки навносили на ту сою,що як ті бактерії виживуть на ті сої
@uriygorak
@uriygorak 14 күн бұрын
@@ua8366 на вносив чого?
@user-rw5mf3kx5q
@user-rw5mf3kx5q 13 күн бұрын
А що крім рідкого інокулянта давали при обробці насіння сої?
@uriygorak
@uriygorak 13 күн бұрын
@@user-rw5mf3kx5q вимпел К та Оракул насіння від компанії Долина
@user-rw5mf3kx5q
@user-rw5mf3kx5q 13 күн бұрын
Виспел К я колись теж вносив і завжди мав проблеми з бульбашками. До складу цього продукту входять гумінові кислоти і не тільки . Будь-які гумати знищують бульбашкові бактерії - перевірено мною особисто. Вирощую сою з 2012 року . Спробуйте без цього і переконаєтесь
@uriygorak
@uriygorak 13 күн бұрын
@@user-rw5mf3kx5q дякую 🤝
@Aleks-zv1wh
@Aleks-zv1wh 14 күн бұрын
Перший рік не буде може 1 штука подальші роки будут.
@uriygorak
@uriygorak 14 күн бұрын
@@Aleks-zv1wh дякую 🤝
@user-rp3bv7so1w
@user-rp3bv7so1w 14 күн бұрын
там повині бути боби а ви бульбашки шукаїте соя норм
@uriygorak
@uriygorak 14 күн бұрын
@@user-rp3bv7so1w та боби є, просто хотілося почути адекватну обгрунтовану відповідь чому вони відсутні.
@user-rw5mf3kx5q
@user-rw5mf3kx5q 13 күн бұрын
На рахунок Гліфосату: ви все зробили правильно, передозування гліфосату у вас ніякого нема. Три обробки - не страшно, одноразові норми у вас цілком адекватні.
@uriygorak
@uriygorak 13 күн бұрын
@@user-rw5mf3kx5q я не звертаю увагу на те що кажуть то багато 🤝
@user-hd4hp6bo8s
@user-hd4hp6bo8s 14 күн бұрын
Боже, які бульбашки, дивно, що вона, ще жива, Ви хоть розумієте що робите і для чого по такій жарі, а могли б мати гарний врожай, ви ще карбамідом обробіть, а раундап обов’язково вносити, оригінальний Макс , вона не витримає Вашого інтузіазму‼️🛠🚜💛💙
@uriygorak
@uriygorak 14 күн бұрын
@@user-hd4hp6bo8s та заради Бога про що ви говорите по якій жарі? +25 це жара, я ж не запитував вас що мені робити, ви що вважаєте себе супер знавцем з вирощування сої? Що не так із соєю обґрунтуйте, що значить ваше, а могли б мати гарний урожай ,дивно , що вона ще жива?У вас краща? Порівняємо по осені бункер покаже. Кругом коментуєте, а на запитання по конкретиці 0 відповіді.
@user-hd4hp6bo8s
@user-hd4hp6bo8s 13 күн бұрын
Ви ж запитали, чому немає бактерій , і я чітко, Вам відповів , якщо Ви оставили б контроль, самі в цьому переконались, а жара і відсутьність вологи в грунті в принципі одне і теж, при такій ситуації, все що Ви вносите, призводить до відсутності бактерій і зниженню врожайності, це провірено особисто, ще до того як я став знімати на ютуб, Ви запитали я відповів , бажаю здоровʼя, і гарних врожаїв, завжди коли не розумієте краще не робити, а на рахунок знавця по сої, в тому той справа, що я в отих примочках нічого не розумію, і поки використовував і протруював насіння, завжди шукав відповідь, чому з нею щось не так, а коли відмовився бо достало, все стало на свої місця, прикрасна соя і результат, думаю я достатньо чітко відповів, що б не визивати у Вас агресію і перехід на особистості, якщо задали питання майте мужність почути думку, других, якщо вона Вам і неподобається , Ви не можете прийняти те , що краще не робити, і мати гарний врожай, чекали поради ще внести десять припаратів, но вибачте я не продавець святої води, а практик, де на власному досвіді показую як є, вибачте чесно хотів Вам допомогти, возміть одну ділянку половину робіть як Ви звикли, а другу залиште, тільки боріться з бурʼяном оригінальним максом, не дякуйте, результат Вас здивує‼️🛠🚜💛💙
@uriygorak
@uriygorak 13 күн бұрын
От і менталітет, вставити своїх п'ять копійок. Де, Ви, побачили у першому коментарі вичерпну відповідь? .​@@serhiimovchan8653
@uriygorak
@uriygorak 13 күн бұрын
​@@user-hd4hp6bo8sСтосовно Вашого коментаря ніякої агресії не було, Вам здалося. Якщо Ви вважаєте, що ваша відповідь була коректна та обгрунтована, діло Ваше. Стосовно переходу на особистості, і в думках не було, я просто задав питання чи вважаєте Ви себе експертом по вирощуванню сої і чи краща у Вас соя, от і все не більше не менше. Так згоден другий ваш коментар має грунтовний зміст відповідь, ну ніяк не перший, бо відповіді я там ніякої не побачив. Дякую за коментар та пораду. Гарних врожаїв. Сподіваюсь що достатньо коректно все написав.
@Dima-ho2yq
@Dima-ho2yq 13 күн бұрын
Чого. чоловік нічого шкідливого незробив. Соя гарна значить азоту там достатньо.
How Many Balloons Does It Take To Fly?
00:18
MrBeast
Рет қаралды 152 МЛН
Sigma Kid Hair #funny #sigma #comedy
00:33
CRAZY GREAPA
Рет қаралды 28 МЛН
How Many Balloons Does It Take To Fly?
00:18
MrBeast
Рет қаралды 152 МЛН