No video

PJ craft 2. díl - jak tvořit příběh

  Рет қаралды 19,566

Gergon

Gergon

Күн бұрын

Druhý díl pořadu o hrách na hrdiny. Tentokrát o tvoření příběhu podle tří aktové struktury a mnoho dalších tipů a inspirace.
Moduly:
www.fantasyobc...
RPG scénáristika:
www.d20.cz/clan...
Jeskyně a draci:
/ jeskyneadraci
Strangers and Dragons:
/ @strangersanddragons

Пікірлер: 109
@raymondcz2361
@raymondcz2361 6 жыл бұрын
Upřímně bych nečekal že takhle dobře udělaný a né zrovna snadno vytvořitelný videa dokážete vydávat tak často klobouk dolů
@Kunzo1
@Kunzo1 6 жыл бұрын
Na základce jsme začínali bez pravidel, pak byl DrD 1.5 a 1.6 (které doposud mám i modul 12 sošek Almiru), ale moc daleko jsme se nedostali, pak jsem měl cca 10 let pauzu, než jsme v úplně nové skupině založili malou partu hráčů. 3 kampaně (každá cca 2 roky) jsme hráli v AD&D 2e, PJ si ho prosadil a postupně jsme přidali co bylo třeba a co se nám nelíbilo tak nepožívali. Mezitím jsme měli ještě jednu kampaň ze světa Star Wars, cca 20 let po bitvě u Yavinu, podle Saga Edition pravidel. Dále jsme hráli a vlastně poslední stále hrajeme, kampaně v BESM 3e, první byla mysticko-okultní odehrávající se v roce 1995, další byla inspirovaná několika anime, ze současnosti kde vedle lidí žijí i různé bytosti a poslední je sci-fi, posádce jedné lodi, kterou řídí symbiotická bytost AI s mimozemšťanem. BESM 3e je univerzální systém na základě tristat, jde v něm hrát hodně, doporučuji pokud se nechcete moc zabývat pravidly, stačí vám tahle jedna knížka. Jednou jsme také zkusili i DnD 4e, ale to se nám nelíbilo. Bylo to moc jiné a hodně to spoléhalo na figurky a herní plán. A v neposlední řadě jsme stihli několik kratších kampaní dle pravidel New WOD (World of Darkness), za upíry a mágy. Poslední a stále běžící kampaň máme v DnD 5e, ale snažíme se hodně dbát na vývoj postav a událostí, pravidla mít jako berličku. Hodně věcí bereme z AD&D 2e , a často se nestačíme divit co to autoři vymysleli (naposledy to bylo jak byl předělán dispel magic). Kampaň vede moje přítelkyně a já jí pomáhám jako sekundární PJ, řeším souboje a magii, dávám nápady a návrhy a probíráme co se v světě děje a co se bude dít, je to hodně zábavné a užívám si to víc než kdybych byl jen hráč. Osobně jsme zkoušel, jak DnD 3e i 3.5e, ale zdálo se mi to až moc překombinované. Ještě vlastním pravidla Hrdinové Fantasy, ale ty jsme jen pročetl a nikdy dle nich nehrál, co vím tak autoři přešli na elektronickou verzi a mají verzi 2, podobné dračáku, pár zajímavých nápadů, ale hodně mechanik a tabulek. Až na asi roční pauzu hraji posledních 10 let, pravidelně jednou až třikrát do měsíce, dřív to bylo i každý týden. A sdílím :-)
@KronwellCZ
@KronwellCZ 6 жыл бұрын
Díky za další super video. V pravěku jsme hráli DrD 1.0(1.1..), to jsme hráli asi rok a krátce poté jsem si dojel do Německa pro AD&D 2nd edition, kterou jsme hráli několik let a bavila nás asi nejvíc. Poté jsme navázali D&D 3.5e, kterou jsme také nějaký ten rok hráli. Aktuálně na hraní nemám prakticky čas, nicméně pokukuji po D&D 5e a také sleduji vývoj PathFinder 2
@Kunzo1
@Kunzo1 6 жыл бұрын
Jo AD&D 2e nám také doslova otevřelo oči, hned jsem se vrhli do hraní Planescapu, a je to už naše legendární kampaň.
@KronwellCZ
@KronwellCZ 6 жыл бұрын
My hráli nejvíc klasiku Forgotten Realms a odehráli jsme i jednu kampaň z Al-Qadim - piráti, džinové, elementálové... prostě exotika, ale příjemná změna
@Kunzo1
@Kunzo1 6 жыл бұрын
Jo vyyšlo hodně modulů, ale my hráli jen Planescape a toulání se po sférách nebo na nových vlastních světech v materiální rovině.
@liborprchal2392
@liborprchal2392 6 жыл бұрын
Hrával jsem dost Dračí Doupě 2. Tenkrát to bylo vlastně jediné, co jsme s partou měli a znali. Později jsem si koupil ještě Pathfindera, ale nechtělo se mi na něj hned přecházet z už rozehraných her a později jsem se k tomu už nějak nedostal. Děkuji za tuto sérii.
@jirischiller9972
@jirischiller9972 6 жыл бұрын
Opět další super video. Je to už delší dobu co jsem hrál, používali jsme pravidla Dračího doupěte verze 1.3 a celkem mi to vyhovovalo. Jenom PJ byl trochu konzervativní a neumožnil přidávat nově vytvořené předměty/postavy/rasy např. vytvořené na stránkách www.dracidoupe.cz. Postupně přestali mít zájem hrát náš PJ přešel na jinou školu a z hráčů se měli stávat na střídačku PJ což jak všichni budou je na nic pak skončila střední až už nikdo neměl chuť se scházet a hrát.
@will60468j
@will60468j 6 жыл бұрын
Díky za fajn video. My jsme začínali na Dračím doupěti 1.5 a hráli jsme je hodně dlouho. Pak přišla střední a vysoká škola a hraní pro mě na dlouhou dobu skončilo. Ale sotva jsem zase někde trvale zakotvil, znovu jsme obnovili a doplnili herní partu a pustili se zase do hraní. Nechtěli jsme už hrát poněkud zastaralé DrD a tak jsme postupně odzkoušeli Dračí Doupě II, Gurps a Fate. Z toho nám celkem sedl Fate, ale ani u toho nakonec nezůstalo a nyní jsme se snad již definitivně ukotvili na DnD 5 a Střepech snů. Funguje to tak, že standardně hrajeme fantasy svět v DnD a pokud zrovna není dopracované dobrodružství nebo máme chuť změnit žánr, uděláme uzavřené dobrodružství na jedno sezení z rozličných dob, světů a žánrů a pak se zase vrátíme k našim postavám do klasické fantasy.
@johnjarik
@johnjarik 6 жыл бұрын
Začínal jsem na DrDold nečíslovaném až po 1,6E. Vyzkoušel jsem: Stín meče, Pán prstenů, DnD 2e, DnD3,5e, DrD+, Shadowrun, GURPS, DnD 4e, DrD 2a, Omega (by Jerson), LoneWolf Multiplayer Gamebook. Abych nakonec zůstal u FATE 4e (edice SW by Sirien - viz www.d20.cz) a taky se mi líbí LoneWolf Adventure Game. Možná jsem něco vynechal - zvláště, pokud je to nějaká hra, kterou jsem hrál jen jednou na GC - viz www.gamecon.cz :)
@josistancl665
@josistancl665 6 жыл бұрын
Já a moje družina jsme začínali na DrD 1.0 a to sme hráli až do roku 2015 , pak jsme objevili DrDplus , které hrajeme až a do dneška, nehrajeme ho úplně přesně podle pravidel, protože nám připadá že se tam zaměřují až moc na detaily. Moji inspirací na příběhy je YT kanál Arielistelos , samozřejmě vy a moje vlastní fantazie Jinak super video, už teď se těším na další
@honzaswoby5519
@honzaswoby5519 6 жыл бұрын
Super video. úplně na začátku jsme hrály bez pravidel, postav a všeho jen příběh a když jsme chtěli zjistit jestli se povedlo tak jsem použili kámen, nůžky, papír nebo myslím číslo od do. Teď hrajeme podle DrD (1.6) hodně upravené podle nás ale čím víc to hrajeme podle oficiálních pravidel tím míń nám vyhovuje proto chceme vyzkoušet Jeskyně a Draci nebo popřípadě Dračí doupě 2
@olinzknihytovi
@olinzknihytovi 6 жыл бұрын
Já jsem kdysi začínal na Dračí doupě 1.2, poté postupně přechod na novější verze 1.5 a 1.6. Pak vyšlo DrD+, na které jsme se moc těšili, začali jsme hrát ho, ale po krátké době přešli zpět na 1.6. Později jsem hrál DnD 4E a v posledních letech hraji DnD 5E, které hraji už od dob jeho betatestu (tenkrát ještě jako DnD Next). V Brně hrajeme každou středu od 18:00 v čajovně TeaVoli a kdokoli může přijít a zahrát si s námi.
@Kunzo1
@Kunzo1 6 жыл бұрын
Být z Brna zašel bych, ale mám to dost z ruky :-)
@Adssso101
@Adssso101 3 жыл бұрын
Skvělá volba literatury. Jak napsat dobrý scénář je super kniha. Ještě doporučuji Save the Cat, pokud není Aj problém. Jinak používám D&D 5e
@jdomkar
@jdomkar 6 жыл бұрын
My hrajem už dlouho. Hráli jsme Drd 1.5, Drd + na Asterionu a pak jsme přešli na FATE. Ten všem doporučuju, pokud nemáte rádi tabulky, ale spíš vyprávění příběhu.
@Kunzo1
@Kunzo1 6 жыл бұрын
Tak je to nerativní systém a těch je několik je.
@dexderbi
@dexderbi 5 жыл бұрын
Ahoj, DrD hry mám moc rád jak jinak :) Tvůj pořad je dost naučný to je fajn a máš to pěkně podaný. Já začínal na Drd 1.6 (mám i 1.5 ale nehrál jsem) DrD 2 mi přišla jako povinnost, ale byl jsem z něj poměrně zklamán, protože už je to jen vyprávění. Mám rád když se to blíží co nejvíce skutečnosti a proto jsem si nakonec oblíbil DrD +. Z tvých videích mě celkem zaujala hra Jeskyně a draci. Ještě jsem nezkoul všechna videa snad to ještě trochu přiblížíš. Sice to není úplně Hra na hrdiny jako DrD ale za zmíňku stojí i Talisman teď momentálně 4edice dříve 2 :)
@GergonProdukce
@GergonProdukce 5 жыл бұрын
Díky za sledování, snad se bude líbit i zbytek pořadu =)
@vitcervenka3912
@vitcervenka3912 6 жыл бұрын
musím se přiznat, že tohle je pro mě jako vzpomínkovka na doby dávno minulé, hrávali jsme Dračí doupě verzi 1.5, kterou jak jsme do hry začli pronikat jsme ozvlášňovali vlastními pravidly a různými specialitkami, někde možná mám ještě cd kde ty celkový pravidla jsou - něco jsme brali z D&D edici nevim, něco šlo i částečně z Asterionu, Almiru, něco ze světa gamebooků Lone Wolfa, pak později jak jsem objevil temný svět Warhammeru tak jsem věděl že to je moje láska, od té doby jsem začal šéfovat hraní naší malé grupy a víceméně mě i družinu bavil temný svět jakoby z warhammeru, pod taktovkou našich pravidel (onen mix) kde základem byla pravidla DrD 1.5 doplněná o skřítky, zabíječe, skaveny, pořádné hordy orků na prasatech řvoucí Waaagh pak jako hráč jsem se držel jednoho podobně šíleného Pýdžeje, s kterým jsme trolili dobrodružství za dobrodružstvím a bylo to opět na částečně v upravené verzi DrD 1.5 - svět působil z venku víceméně tolkienovsky, ale byl podobně úchylný jako Pratchettův Ankh Morpork, můj trpaslík tehdy nosil spodky z kroužkové zbroje a vlastně měl snad kroužkové všecko :)
@olly3231
@olly3231 6 жыл бұрын
No tak já jsem tak tradičně začínal povídacím způsobem, kdy jsme s bratranci v chladné letní noci sedávali v polorozpadlém domku na stromě a za svitu petrolejky hráli hry na hrdiny. Tenkrát jsme neměli o nějakých příručkách ani ponětí :D To se samozřejmě změnilo, když jeden z nás v knihkupectví zahlídl příručku DrD 1.6 - sice jsme teď museli po starým rezavým žebříku (který jsme výmluvně přezdívali Ruská ruleta) vláčet krabici plnou map, sešitů a miniatur, na druhou stranu naše hádky o tom, že PJ není fér a ‚ten meč se prostě měl trefit!‘, skončili. Na tomhle systému jsem hrál snad nejdéle a ikdyž bych se k němu už nevrátil, užíval jsem si to neuvěřitelně :D. Na těchto pravidlech jsem hrál ještě dlouho po tom, co se naše skupina rozpadla, s jinými lidmi. No… a pak to začalo. Punková éra. Hrál jsem zase s novou skupinou, kde jsme v mladické nerozvážnosti a sebejistotě začali vytvářet vlastní šílené systémy, které byly tak bizarní, že z nich mám PTSD. Jen tak pro představu: Naše první kampaň vypadala asi tak, že náš čaroděj používal kvůli efektivitě jen obouruční sekeru, hraničář nebyl schopen trefit kmen stromu z deseti metrů, naše temná roguna uhnula jakémukoliv útoku, dokázala se na 100% ukrýt ve stínu (i ve dne) a byla celkově absolutně nedotknutelná, v neposlední řadě jsme měli hrozně silného lich nekromanta, který dokázal vzkřísit armádu nemrtvých, ale měl takovou odolnost, že když se jednou pokusil vylézt na střechu, jeho kosti neudrželi jeho vlastní váhu a utrhl si obě ruce. A ne, nedělám si legraci, takhle to opravdu vypadalo. Z nějakého šíleného důvodu nás to nezastavilo a bez příruček jsme hráli další 2 roky. (Nutno podotknou, že takhle bizarní systémy už se neopakovaly, ale občas to stejně bylo dost zvláštní.) Potom jsme se konečně začali přizpůsobovat příručkám (konkrétně Drd 2)… ale to nám samozřejmě nevydrželo moc dlouho. Uprostřed kampaně jsme začali provádět šílené machinace a customizace a dopadlo to asi tak, že z mého léčitelského kněžího byl v páté kapitole nabušený pyromancer. Každopádně asi tenhle poslední bizár nás donutil přizpůsobit se pravidlům a začali jsme hrát třetí edici Fate. Ta je absolutně skvělá - je velmi jednoduchá, volná a neuvěřitelně odměňuje hráče za dobré hraní svého charakteru. Osobně doporučuji nejvíce ze všech (i novým hráčům). A nakonec jsme relativně nedávno přešli na pátou edici Dungeons & Dragons, která je taky super. Pořád s ní sice občas naše punkové duše zápasí, ale snad nám to vydrží aspoň pár měsíců :D (Sdílím na svém profilu Arnold Krutibrko)
@Kunzo1
@Kunzo1 6 жыл бұрын
Dělat voloviny, je jen na dohodě, pravidla jsou jen taková berlička, neměla by omezovat fantasii, a pokud to baví a dává vám to smysl tak se i z léčitel může stát ohnivý mág.
@tomaskocurek2844
@tomaskocurek2844 6 жыл бұрын
Ahoj, roky jsme hráli podle pravidel 1.6, nicméně nám časem přestaly vyhovovat. Začal jsem trochu experimentovat a za cca 10 let vymyslel pět různých systémů, z nichž ten poslední nám zatím vyhovuje nejvíc, trochu se podobá DnD, ačkoli jsem je zatím nehrál. Stěžejní je hod K20, rozdíl je v tom, že není cílem hodit nejvyšší číslo, ale co nejblíže 10,11. Hod 1 a 20 je automaticky považován za neúspěch. Máme také více vlastností postav. Celkem 8, k těm z 1.6 jsme přidali zručnost, vůli a smysly.
@Kunzo1
@Kunzo1 6 жыл бұрын
Zručnost je kombinace dovedností, obratnosti nebo iteligence, vůle je čistá moudrost, smysly, obratnost nebo moudrost, v případě silných vjemů i odolnost.
@inkasykorova2257
@inkasykorova2257 6 жыл бұрын
Zdravím a díky za skvělá videa. :) My hrajeme podle Dračího Doupěte II.
@VPaukr
@VPaukr 6 жыл бұрын
Kdysi jsem začínal na starým dračím doupěti, ale to je dááávno :D
@panondrej6287
@panondrej6287 6 жыл бұрын
Co se týče systému, začínali jsme na starém DrD 1.6, ale postupem času nám přestalo vyhovovat (nejednotné mechaniky, málo možností vývoje postav... celkově je to prostě už dávno překonaná hra) a přešli jsme na D&D 5E, které umí vše, co umí DrD, ale mnohem lépe a ještě spoustu věcí navíc... Mnohem více prostoru pro roleplay, je mnohem těžší, aby vám hru rozbili powergameři atd. Nemohli jsme udělat lepší volbu, v žánru hrdinské fantasy by se jen těžko hledala lepší hra. A k videu - nemůžu říct, že bych souhlasil s tím členěním příběhu jako u filmů, struktura hraní RPG je totiž mnohem blíž seriálům než filmům - každé sezení je jednou epizodou a po několika epizodách se vždy uzavře daná kapitola kampaně, ať už nějakým velkým zvratem, přímým střetem s významnějším protivníkem nebo něčím podobným. Normálně bych se pustil i do kritiky těch předpřipravených a mnohdy až umělých zvratů a hooků na postavy, protože já sám preferuji mnohem volnější hru, založenou spíše na improvizaci a PJovi pouze simulujícím svět, ale chápu, že video je určené pro začínající hráče, kterým to může pomoc, protože odimprovizovat celé sezení by pro nováčky byla sebevražda. Poslední věc - tohle video bylo až moc dlouhé, máš docela stereotypní hlas a spoustu věcí si zbytečně mockrát opakoval, myslím, že spoustu lidí to od sledování spíš odradí, zkus si napsat scénář a mluvit víc věcně, neprodlužovat věty za chodu atd.
@Kunzo1
@Kunzo1 6 жыл бұрын
S DrD souhlasím, DnD 5e je návrat k 3e s užitím toho mála dobrého z 4e a 3.5e. My taky máme hodně kampaní za sebou a je to spíš seriál, ale pokud vynecháš odbočky a různé kotrmelce zůstane film.
@ondrejmarek9752
@ondrejmarek9752 6 жыл бұрын
Já jsem zatím neměl šanci hrát, nicméně RPG hry mě zajímají , takže si pročítám pravidla různých systémů i bez hraní a jako první jsem četl pravidla Dračího Doupěte 2 což mi dalo takový základní výhled do fantasy RPG her a na internetu jsem hledal další systémy. Musím říct, že Dračí Doupě 2 mi přijde že všech systémů, které jsem zatím četl nejjednodušší a nejsrozumitelnější. Dále jsem četl Fate, a teď momentálně čtu přeložená pravidla D&D 5e ale přijdou mi hrozně nepřehledná co se týče vysvětlování systému. Přes RPG fórum jsem se dozvěděl že má vyjít nová RPG, Dračí Hlídka. Od té doby pravidelně kontroluji její stránky a ve škole jsem dal dohromady dokonce družinu se kterou očekáváme vydání konečných pravidel. Nedávno jsem ještě narazil na projekty jeskyně a draci a tuto tuto sérii sleduji díky odkazu sdíleném na jejich Facebookové stránce. Přijde mi to jako dobrý nápad přeložit Dungeons and Dragons s úpravou, ne jenom pouhé přeložení jako je na D20. Děkuji.
@Kunzo1
@Kunzo1 6 жыл бұрын
DnD 5e je dobrá, ale chce to poladit, a hlavně se jimi tupě neřídit za každou cenu.
@miloslavzaoral1049
@miloslavzaoral1049 5 ай бұрын
Začínal jsem kampaně na Drd 1.6, potom DrD +, DnD 5e a nakonec jsem opět zakotvil u DrD 1.6. Mimo to jsem hrál různé oneshoty, např. DH, WoD, FATE, My live with master, Příběhy impéria, Střepy snů, ZZ a Dread.
@drak8242
@drak8242 6 жыл бұрын
Začínal jsem s DrD 1.6, kde jsem hrál ve škole jak za hráče tak PJ. Pak se rozpadla parta a další lidi v okolí co by chtěli hrát nebyli. Tak jen vytvářel propracované světy do DrD. Také jsem pročital ostatní pravidla jako DrD 2. A nakonec jsem si vytvořil vlastní pravidla kde jsem spojil 1.6 a 2. Z 1.6 se mi libý bojový systém a z 2 svobodné vybíraní nových schopnosti. Bohužel jsem jen blázen do DrD, ale nehrající.
@Kunzo1
@Kunzo1 6 жыл бұрын
To je škoda, hledej hráče, čti forá, dej dohromady pár lidí a ukaž jim co máš.
@wosmickamlejnek
@wosmickamlejnek 6 жыл бұрын
V roce 90-95 to byla 1.6.Drd, před dvěma lety také, momentálně jsem ale vše převedl do pravidel D&D 5e, včetně povolání alchymisty theurga, který je dost odlišný od theurga v DrD. Vycházel jsem z grimoárů a evokací entit, včetně evokačních pečetí nutných k vyvolávání.......
@Kunzo1
@Kunzo1 6 жыл бұрын
Zajímavé, máš někde ty materiály.
@wosmickamlejnek
@wosmickamlejnek 6 жыл бұрын
Takto bude složitější na vysvětlení. Celá tahle jízda začala tím že jsem se po dvou letech hraní na pravidlech DrD rozhodl převést vše na pravidla páté edice D&D. Z hraničáře jsem udělal hraničáře, to bylo jednoduché, vše je v pravidlech páté edice, stejně tak to bylo s hobitem zlodějem který se stal tulákem vrahem, kouzelník se stal čarodějem, válečník barbarem, problém nastal s alchymistou. Nemohl jsem mu najednou vzít všechny lektvary a schopnosti z pravidel dračáku na kterých hrál a zároveň jsem nenašel žádná pravidla co by to nahradila. Navíc jsem nechtěl dál používat magy a chtěl jsem aby všechna kouzla fungovala na systému pozic. Vymyslel jsem tedy body surovin a vše co dělal alchymista s pomocí omezené magenergie, nahradily alchymistické suroviny popsané v tabulce vybavení v D&D. 1.kilo surovin se rovná 100. bodům surovin. Každý lektvar a některé svitky, jedy, sloučeniny (kyselina, lepidlo, dýmovnice) má v popisu výroby, kolik surovin je třeba pro jeho výrobu. Tím se mi povedlo zachovat všechny lektvary z Drd a zároveň jsem vymyslel spoustu dalších, k těm jsem přidal i některé z příručky pro pána jeskyně z D&D5e. Jedy jsem také zachoval a vymyslel spoustu dalších. Jsou rozdělené opět podle příručky 5E na inhalační, zbraňové, kontaktní a k požití. Výbušniny jsem okořenil o třaskavé šípy a jeden druh bomby navíc( jen proto, že původní záměr bylo rozšíření alchymisty na pyrofora a theurga)Přidal jsem alchymistický oheň, opět z pravidel 5E. Svitky jsou složitější. Před rozšířením na archetyp evokatér (theurg), má alchymista možnost vyrábět jen několik z nich a to s pomocí alchymistických surovin. Když se od třetího lvl, stane evokatérém, může si vyrobit astrální, éterický, nebo inkoust chaosu živlů. ..... A teď.... nejsilnější zbraní evokatéra je vyvolávání a svazování. Evokatér může s pomoci kouzel z příručky hráče 5E, vyvolávat elementály, běsy, nebešťany a víly. Vyrobil jsem tedy kouzlo vyvolej entitu. Entity jsou bytosti, které obývají přechodové sféry- Astrál, chaos živlů, éter. Tyto, stejně jako elementály, běsy, víly a nebešťany, může s pomocí kouzla svaž entitu, svázat s určitým předmětem a tak je v něm uvěznit. Kouzlo svaž entitu má devět levlů. Level svazovacího kouzla musí odpovídat nebezpečnosti tvora, kterého svazuje. Svazuje li tedy ďábla s nebezpečností šest, musí vyvolat kouzlo 1.úrovně - svaž entitu, minimálně na úrovni šest. Pokud se mu svázání povede, bude entita s předmětem svázána po dobu 1k100. dní. Pokud vyvolá pro svázání kouzlo o jednu úroveň vyšší, bude svázána 2k100. dní atd. To jak bude svázaný tvor ovlivňovat předmět do kterého je svázán, záleží na svazovací pečeti. Jsou tyto základní druhy pečetí- Útočné, Obranné a pečetě služebníků. Útočné se používají pro svazování do zbraní- Buď zvyšují zranění, iniciativu, nebo dávají výhody či bonusy k útoku. Obranné zvyšují oč, nebo chrání proti konkrétním druhům zranění. Služebníci umožňují vyrábět věci jako létající koberec, plášť neviditelnosti, neviditelné mosty, neprostupné zdi, lektvary stárnutí, mládnutí, lásky či nenávisti atd... Ale hlavně i ony inkousty, kterými se pak píšou svitky. Pečetě alchymista získává s pomocí vyzí, které mu zprostředkovává nápoj bohů ( taková ayahuasca v mém světě) ten je velmi náročné vyrobit a při konzumaci hrozí zešílení. Po každém požití si hodí kostkou a já mu na základě hodu předám několik pečetí (složitých geometrických obrazců, které si pamatuje ze své vize). Je to tedy celé ušité přímo pro potřeby mého světa a epic tažení, které jak jsem zjistil, skončí nejspíš až umřeme ( mi jako hráči-ne postavy). Krom evokací má také schopnost Adnexus ( spojení-latinsky). To mu umožňuje s pomocí křišťálu (astronu) komunikovat s astrální (přechodovou) sférou a získávat informace o minulosti, budoucnosti a přítomnosti. Pro tuto vlastnost jsem mu udělal lunární kalendář, kterým je spojení podmíněno. Na 20.lvl získáva schopnost cestování časem, což mu umožňuje být jako nehmotný pozorovatel přítomen událostem v minulosti či budoucnosti i přítomnosti, podobně jako ten chromí čaroděj ve hře o trůny. Tak to bylo velmi stručné, je toho víc, včetně vybavení-alchymistické soupravy, brašny a dalších schopnostech jako vidění tkaniva magenergie atd, atd. Důležitý je onen fakt, že to testujem. Už jsem několik věcí pozměnil a vypadá to na další změny, snažím se to vyvážit a je to náročné. Svazovací pečetě mám na kartách v laminátu, pouze, stejně jako schopnosti povolání a akce boje atd. Rád se o to vše podělím, ale potřebuju ještě čas. Až na to přijde, pošlu odkaz na stažení PDF na D20 v kostce....KURVA NEJLEPŠÍ STRÁNKY NA SVĚTĚ !!!! jsem tam jako Marwus Lupus......
@jancemus8518
@jancemus8518 6 жыл бұрын
Začínal jsem na DrD 1.6 a i přesto že jsem zkoušel jiné herní systémy DrD 1.6 je srdcová záležitost a můj nejoblíbenější herní systém.
@Kunzo1
@Kunzo1 6 жыл бұрын
DrD je sice hodně známy a pro mnoho z nás to byl začátek, ale samá tabulka a hromada nijak neprovázaných pravidel, prostě banda matfyzáku okopírovala AD&D.
@IsengrimF
@IsengrimF 6 жыл бұрын
Začínali jsme kdysi na DrD 1.5 (později 1.6), potom jsme přešli na DrD Plus, což bylo pro mě jako PJ celkem náročné :-) Zahrál jsme si i D&D 3e, Příběhy Impéria a SIFRP. A chystáme se na Jeskyně a draky.
@jaroslavsimek3475
@jaroslavsimek3475 5 жыл бұрын
Začínal jsem u Yrrhedesova oka, nasledoval stín meče, a pak už jen DrD.
@MrLodrit
@MrLodrit 6 жыл бұрын
ahoj u náš to s pravidly bylo strašidelně jednoduchý, tenkrát se mě a 3 kámošům povedlo sehnat pár různých druhů pravidel přes známý, aby jsme se rozhodli jaký pravidla budeme hrát, tak jsme si daly za úkol si je všechny přečíst (mam pocit že byly asi 3 ty verze pravidel). když jsme je všichni přečetli tak jsme se jednoznačně shodli na Dračí doupě 1.6 a vlastně jsme zatím jiný pravidla nezkoušeli a upřimně toho ani moc nelitujeme. jinak pěkné video
@Kunzo1
@Kunzo1 6 жыл бұрын
Závěr je, ale epilog často chybí, aneb co bylo dál, pokud tedy končí celá kampaň.
@milfein
@milfein 6 жыл бұрын
Jen se vrátím k té popravě.... Co svět fungující nezávisle na postavách? Proč posouvat popravu, na kterou byli postavy třeba pozvané, ale oni se rozhodli flákat se v tom sklepení? My se snažíme hrát tak, aby si hráči uvědomovali, že nejsou jedinými, na koho svět reaguje. Ten svět a události v něm probíhají neustále a i když mám připravené divadýlko, co se má odehrát ve městě nebo kdekoliv jinde, ale postavy se zrovna rozhodnou jít jinam, tak to prostě nechám proběhnout, pokud to samozřejmě není přímo navázané na hlavní příběh a postavy pak třeba zaslechnou, co se stalo nebo slyší křik z dálky atd... Jako radíš úplně bombově, díky za ty videjka, ale tohle mě zrovna trklo do nosu, protože já nechci, aby si hráči mysleli, že jejich postavy jsou ti, kterých se vše týká. :-)
@GergonProdukce
@GergonProdukce 6 жыл бұрын
Však já neříkám že moje verze je nejlepší ani jediná správná, ať každý PJ vede příběhy po svém. Já jsem zase nerad, když bych třeba dvě hodiny kreslil podzemí a družina se rozhodla tam nejít. Stejně tak neříkám že je to potřeba pro každou prkotinu, ale když se to má týkat družiny kvůli vývoji příběhu a stejně tak neříkám, že to musí postavy vědět ;) postavy netuší kdy má být nějaká poprava, má to být třeba zvrat v ději nečekaný, tak by bylo hloupé ho nechat vyšumět do prázdna jen proto, že jsem to měl promyšlené na osmou večer ale družina přišla do města v půl deváté.
@milfein
@milfein 6 жыл бұрын
Jasný, tomu já rozumím. Vůbec to neber jako poučování, to bych si k tobě nedovolil. :-) Byla to jen otázka, která mě napadla při sledování toho videjka. Samozřejmě, že pokud připravím příběh a k tomu nějaké události, tak chci, aby o ně postavy nepřišly. Ale spíš mi šlo o takové to vedlejší zpestření hry, které se tak úplně příběhu netýká. Já mu říkám Improvizace a může to být cokoliv od krádeže měšce, přepadení na ulici nebo třeba požár nějaké budovy. Mohou to být čistě situace, které tam vložím, když jsou postavy zrovna poblíž, ale taky to mohou být situace, které mám předpřipravené a postavy zrovna nehrají podle mého plánu, protože mají tu volnost. Já obecně nemám problém s příběhy, moji hráči hrají jakýkoliv příběh, který připravím, protože jednoduše chtějí hrát a nebudou mě x hodin trápit tím, abych celou dobu jen improvizoval. Ale občas si dělají věci po svém, jdou někam, až když se jim chce atd. :-) Každopádně děkuju za tvojí reakci a u mě jsi jeden z nejlepších, protože já moc lidí zabývajících se Dračím doupětem neznám. ;-)
@GergonProdukce
@GergonProdukce 6 жыл бұрын
Neberu to jako poučování, bral jsem to jen jako jiný úhel pohledu, tak jsem ujasnil jak jsem to myslel ve videu já. Samozřejmě záleží na tom jestli mluvíme o hlavních dějových linkách, vedlejších questech, nebo zpestření hry. To už je na každém. Děkuji za pochvalu, ale asi se nedá říct kdo je lepší nebo horší. Každý hraje po svém a pokud to vyhovuje jeho hráčům, tak je to ten nejlepší PJ pro ty konkrétní hráče.
@andrewp.8736
@andrewp.8736 6 жыл бұрын
Začínal jsem na základce s DrD v té době snad ještě 1.MíňNež6ka, pak přes online RPGčka o mnoha let později zpět k Drd 1.6, u které jsem bohužel zjistil že už je silně outdated.. Tak jsme přešli na D&D 4E. Nesouhlasím s autorem videa, že 4E měla překomplikovaný systém vytváření postav - naopak jestli tahle edice (a že měla řadu jiných chyb) něčím pozitivně přispěla k vývoji, tak svojí snahou o zjednodušování mechanik. V porovnání s monstrozně nabobtnalou 3.5 / Pathfinderem je to do očí bijící. V současné době hrajeme 5E D&D, jednu družinu vedu jako DM a druhé se účastním coby hráč. Krom toho jsem si zkusil pár dalších systémů od Shadowrunu, Pathfinderu, Dungeonworldu apod., ale vše jen oneshoty.
@Kunzo1
@Kunzo1 6 жыл бұрын
Souhlasím 4e se pokusila udělat hodně věcí jinak bohužel ne vždy dobře (např. iluze co vždy dají zranění), ale byla až moc jiná a navíc Hasbro to směřovalo hodně na figurky a mladší klientelu, naštěstí se poučili a v 5e dali spíš ty lepší věci z předchozích (neodpustím jim co udělali s Planescapem, i když to trochu záchránily oproti 4e)
@martinholous4942
@martinholous4942 6 жыл бұрын
Jako první jsem začínal na DrD 1,6 někdy ve 12 letech. Asi po roce jsem přešel na D&D 3,5e a u něj jsem zůstal. Vyzkoušel jsem mezi tím taky FATE nebo DnD 5e, ale nebylo to úplně ono. V posledních době se snažím o implementaci různých homebrew pravidel a kombinací či převzatých věcí z jiných edic do originálních 3,5 D&D.
@Kunzo1
@Kunzo1 6 жыл бұрын
DnD 3.5e nebyly špatné, ale zabilo je milión rozšíření, kde je dohromady skoro 200 základních povolání a 800 prestižních, pro boha proč?
@martinholous4942
@martinholous4942 6 жыл бұрын
Ten zlo rozsireni jsou ok kdyz s nima clovek umi pracovat. Povolani se asi zvysila z 11 na neco kolem 20, ale tak prece to neni povinnost je hrat. Osobne se mi jich par libi mnohem vic nez core classy, treba knight vs paladin je lepsi knight jajo herni archetyp. Stejne tak scout je mnohem vic hranicar nez bezny ranger. Prestizni povilani vubec nepouzivam. Rozsireni vetsinou beru jen na featy, pouziti skillu, vyzbroj a kouzla. Jinak to neresim. Variabilita je uzasna pak. Nelibi se mi 5e kvuli jejich epicnosti od 1.urovne a kvuli nizke variabilite.
@Kunzo1
@Kunzo1 6 жыл бұрын
Jasný, ono by taky trvalo dost dlouho projít všechny ty příručky, a souhlasím že některá základní jsou bližší zažitým archetypům. Jinak zde - archive.wizards.com/default.asp?xcore=dnd/lists/class U nás si také mnozí stěžovali že je to málo variabilní, ale copak jsme otroci pravidel. Vždy se dá dohodnout co přidat nebo změnit, pravila mají jen naznačit základ, a zybtek už je na nás našem světě, příběhu postavách atd.
@Kunzo1
@Kunzo1 6 жыл бұрын
Někde jsme slyšel, že jsou tři základní věci v hraní , ale jen dvě se dají kombinovat - příběh, svobodná vůle, roleplay.
@martinholous4942
@martinholous4942 6 жыл бұрын
s tím souhlasím na 100%
@fraancek1
@fraancek1 6 жыл бұрын
Díky za video :-) A můj názor a zkušenosti? Před mnoha (teda ne zas tak moc ale 10 let to už bude) lety jsme začali DrD 1.6 ve zjednodušené verzi, odtud jsme potom přešli na 1.6 plnohodnotnou. Teď v průběhu hraní, se změnami PJů nebo tvořením vlastních světů u 1.6 zůstáváme, s nějakými menšími změnami/zjednodušeními/vylepšeními. Osobně mě láká zkusit i nějaký jiný systém, třeba právě Jeskyně a draky, uvidím, jak se s tím vypořádá zbytek družiny.
@Kunzo1
@Kunzo1 6 жыл бұрын
Systémů je hodně. ale hodně z nich je vázané přimo na vlastní svět, těch univerzálních je méně.
@lzivybizon4214
@lzivybizon4214 6 жыл бұрын
Několik let na zpět přijela spolubydlící z akce, nadšeně výpravě a navnadila mě. Sepsali jsme si postavy na DrD 1.6 a dál sme se nedostaly, ale nedalo mi to a teď už rok nadšeně hraji Dračí doupě 2
@fenyxcz5960
@fenyxcz5960 5 жыл бұрын
ahoj, měl bych otázku... mám vymyšlenej jeden příběh kterej už jsem hezky rozvinu, problém ale je že hlavní myšlenkou toho příběhu je malá holčička kterou družina zachránila úplně ze začátku na farmě napadené vlky, časem zjistili že vlky tam poslal vlkodlak aby přivedli tuhle holčičku protože je to ve skutečnosti jeho dcera a on jí chce naučit jak ovládat svou proměnu, matka byla žena farmáře a čarodějka , avšak o aférce s vlkodlakem nikdo nevěděl. ta holčička se nakonec přeci jen dostala ke svému otci který ji začal učit a družina se rozhodla že je to tak vlastně správně (díky bohu) mám vymyšlené určité zlo které má přijít a postupně obsazovat celou zem a tahle holčička má být až dospěje jediná dost silná osoba která se dokáže postavit bossovi jelikož až dospěje bude schopná kouzlit ve vlčí podobě... problém je, že než začne tohle všechno musím družinu vyexpit a musí uplynout několik let... pak mají na onu holčičku znovu narazit, chránit ji a dostat jí k bossovi aby se s ním mohla s jejich pomocí utkat... jenže jak vyplnit těch několik let ? :D
@GergonProdukce
@GergonProdukce 5 жыл бұрын
jiná dobrodružství, posun v čase, průchod nějakou bránou do budoucnosti ....
@davidpodrazky3313
@davidpodrazky3313 6 жыл бұрын
No tak já osobně začínal na Drd 1.6. Od toho jsem ale po čase upustil a přešel na Drd2 a s tím jsem spokojený. Jinak mi byl doporučen herní systém PathFinder, který bych chtěl zkusit.
@Kunzo1
@Kunzo1 6 жыл бұрын
Pathfinder, je vlastně Dnd 3.75e, základ 3.5e s úpravami, hodně oblibený, teď se dokonce připravuje verze 2.
@davidpodrazky3313
@davidpodrazky3313 6 жыл бұрын
Děkuju za info o dvojce jsem ani nevěděl.
@michalhorak1616
@michalhorak1616 6 жыл бұрын
Moc pěkné video :) Já hraji aktuálně DrD verze 2 :) Mohu mít menší otázku ? Jde mi o systém Kouzel/Magie etc . Myslíte, že je dobré se držet DrD pravidel, nebo máte v tomhle ohledu svůj vlastní systém ? Trochu přemýšlím o vytvoření několika škol magie a následně by to fungovalo za pomoci grimoárů nebo podobně, když by se hráč něco chtěl naučit, tak musí se to naučit ze svitku/knihy/ nebo od jiného kouzelníka. Samotná povolání by ho omezovala - lvl povolání = maximální povolený lvl (kruh) kouzel.Jednotlivé školy Magie by byly omezeny pro určité povolání. Co si o tom myslíte ? Děkuji za odpovědi :)
@Kunzo1
@Kunzo1 6 жыл бұрын
Jsou dva základní přístupy, Mana - doplní se spánkem a silnější kouzla stojí víc, hlavně to bylo v DrD. Další je omezený počet kouzel a jejich síla, neboli omezené na úroveň sesilatele. Ještě jde o omezení určitých kouzel na den týden, nebo několikrát denně. Učení je normální, z knih, od jiných mágů, a hlavně vlastní zkoušení a tím i vývoj, kouzel, nikdy nedávej kouzla hráčům jen že na to mají nárok, ať proto něco udělají nebo jim dej knihu co musí rozluštit.
@jakubbures8967
@jakubbures8967 6 жыл бұрын
Ahoj s těmhla pravidlama hrajem už asi dva roky a nenašel se problém, kterej by jima nešel vyřešit. docs.google.com/document/d/1Y1LkLK0lYYI19Pm7knYpHS6oC7vowdw9V3p0Kqd1ijk/edit#heading=h.m09zf97dn4os :)
@milanpospisil8024
@milanpospisil8024 6 жыл бұрын
Heh, taky ám vlastní pravidla a taky používám obrázky z darkest dungeon :-)
@jachymbousek1890
@jachymbousek1890 6 жыл бұрын
Mohu se zeptat je možné se s některým s hráčů občas vystřídat v roli pána jeskyně?
@GergonProdukce
@GergonProdukce 6 жыл бұрын
Určitě, dokonce to doporučuji. My jsme hráli celá léta tímto způsobem, každý z nás si připravil dobrodružství, to trvalo třeba dvě tři herní sezení a další dobrodružství zase PJoval někdo jiný. Byli jsme čtyři, takže vždy jeden PJ a tři hráči. A díky tomu si každý třikrát zahrál za svou postavu a měl čas si několik týdnů až měsíců připravit vlastní parádní dobrodružství, které pak povede. takže jen do toho. Také díky tomu bylo každé dobrodružství jiné, protože každý z nás měl jiné nápady, zkušenosti i styl vedení hry. A to je dobře.
@Kunzo1
@Kunzo1 6 жыл бұрын
Jde to, ale né v jedné kampani, u nás je jeden pravidelný PJ a zkytek občas udělá jednorázovku nebo zkusí vlastní kampaň.
@Kelghor
@Kelghor 5 жыл бұрын
Rozhodně to jde. Hra se trochzmění, musí být víc otevřená, a hráči se musí naučit oddělovat jejich vlastní znalosti se znalostmi postav. Protože jako PJ potřebuješ veškeré info o ostatních postavách, atd... My sjme dokonce hráli ve 4-5 hráčích s tím, že sme se po jednom dobrodružství vystřídali... herně jsme danou psotavy vždy nějak odstranili aby její hráč mohl PJovat. příběhy byli dost epizodní, ale vždy šlo něja pěkně navázat na předchozí hraní... a zahráli jsme si všichni... Má to svoje jeistá úskalí ale rozhodně bych se nebál střídat v PJingu.
@Maros_Banas
@Maros_Banas 5 жыл бұрын
Mám dotaz ak si píšem vlastný príbeh do zošita alebo kam na koľko strán by to tak malo byť. Samozrejme niečo si vymyslím zapochodu nejde mať všetko vymyslené dopredu
@OndrejBorovec
@OndrejBorovec 5 жыл бұрын
je tu sance pravidelne hrat v praze?
@KocHKocH-mx1gu
@KocHKocH-mx1gu 4 жыл бұрын
Může být v deji třeba tajemstvi že třeba udělá PJ zaporaka z jednoho z hráču a mít pripravene v uvazovkach dobry a špatný konec
@skolskeakcie
@skolskeakcie 6 жыл бұрын
K takýmto hrám som sa dostal náhodou a to rovno k Pathfinder, ktoré doteraz hrávam s úžasnou partiou. Nakoľko však mám 6 ročnú dcérku a tej som musel povedať, kam sa raz do mesiaca jej ocko stráca na celú noc, vymysleli sme si vlastné (detské) pravidlá, ktoré si doteraz spoločne upravujeme a hrávame ich spolu so susedovými chlapcami. Viete, že si v našich pravidlách môžete kúpiť vajíčko, a keď postava získa nový lvl, môže sa z toho vajíčka niečo vykľuť? Napríklad kuriatko, či pomocníček (familiar) orol :)
@deffarem9373
@deffarem9373 6 жыл бұрын
Dračí doupě 1,6 :)
@adamsiladi8414
@adamsiladi8414 5 жыл бұрын
ešte som túto hru nehral ale dlhšie po tom s bratom pokukujem a kupujem na vianoce starterpack, síce na hranie budeme len dvaja niekedz možno viacerí pevne verím že si to užijeme.
@johny153
@johny153 6 жыл бұрын
DrD+ a momentálně originální pravidla ve vývoji
@tomasdolezal6306
@tomasdolezal6306 6 жыл бұрын
V začátcích 1.6, poté přesedláno na DrD+. Momentálně už není uplně čas :(
@bilcek
@bilcek 6 жыл бұрын
DrD 1.6 , DRD 2, teď DRD + - složitější, ale velmi zábavný systém
@grimnirful
@grimnirful 6 жыл бұрын
začiatky? tak to bol hodne dávno... ako prvé boli Gamebooky, až kým som neobjavil DrDčko....myslím že verziu 1.4, ale nebolo s kým hrať. hráča som si musel obstarať v podobe syna, ktorý bude mať čoskoro 14 rokov. máme doma komplet DrD+, bol aj nejaký rozbeh, no zas chýbala partia.... všetko sa rozhýbalo 3 roky dozadu, cez wargaming sme sa zoznámili z hráčom D&D ktorý nás zasvätil do verzie 3.5, skúsili sme aj 4ed., no a teraz nás uchvátila next gen, D&D 5ed s ktorou momentálne pravidelne hrávame zo skupinou siedmych hráčov + ja ako DM.... a vrelá vďaka za tieto super videá, len tak ďalej...
@Kunzo1
@Kunzo1 6 жыл бұрын
7 hráčů je moc, to si skoro nezahrajete stačí když se dva začnou vykecávat a zbytek může jít na procházku.
@grimnirful
@grimnirful 6 жыл бұрын
až také strašné to nie je... :-), ono pravidelne hrá 4-5 hráčov, takže nám to vychádza že na 3 klasiky v počte 4-5, je jedno veľké stretnutie v tých siedmych.... ina by to bolo fakt o hubu.... :-D
@Kunzo1
@Kunzo1 6 жыл бұрын
My jsme právě docela dlouho hráli v 5-7 hráčích a pokud je to hraní pravidelné tak na jednoho nezbývá moc času, takže jsme se dostali že 5 max. spíš 3-4.
@grimnirful
@grimnirful 6 жыл бұрын
jj, je to tak.... keď už je viac ako 5 hráčov, ľahko sa stane že zatiaľ čo polovica sa bude baviť, pre druhú polovicu tam bude kopec nudy.... keď nám to vychádza že v tom full počte je to raz za čas, tak je to zatiaľ v pohode a zvládame to. uvidíme ako to bude pokračovať.... :-D
@Nithalack
@Nithalack 6 жыл бұрын
Možná jsem ve tvých radách viděl něco, co tam nebylo. Samozřejmě jako rozumný a konstruktivní diskutér jsem se namísto dotazu hned dal do sepisování kritiky :D 2k6goblinu.blogspot.cz/2018/03/priprava-pribehu.html Jinak hezké video!
@GergonProdukce
@GergonProdukce 6 жыл бұрын
Článek jsem si přečetl a rozhodně jej nepovažuji za kritiku. Je to rozepsání vlastního způsobu a vzhledem k jeho délce je lepší mít jej mimo, než přímo tady v komentáři, takže za mě super a klidně napiš nějaký kontra pohled na každý díl, rád si jej přečtu a zase zapřemýšlím nad svou tvorbou z jiného úhlu pohledu. Díky. P.S. co se týká zvratu se spuštěním poplachu a podobně - co jsem uváděl jsou jen namátkové příklady a záleží na každém jaké použije ve své hře a díky improvizaci o které mluvím taky, bych třeba já poplach nespustil, pokud by někdo přišel s geniálním plánem útěku a našel jiný bod zvratu. Stejně jako tří aktová struktura není jediný způsob jak dělat příběh ani psát scénář.
@Nithalack
@Nithalack 6 жыл бұрын
Jo, tušil jsem, že bys to sám nelámal přes koleno. Jen jsem se snažil předat pointu, aby si lidi podobné věci nepřipravovali příliš natvrdo :) BTW doplnil jsem odkaz na hodiny, co v článku chyběl 2k6goblinu.blogspot.cz/2016/11/hodiny.html
@adrenalin7716
@adrenalin7716 6 жыл бұрын
Hraju herní systém DnD 5 edice
@richardnechanicky20
@richardnechanicky20 6 жыл бұрын
Ahoj mi jsme začínali na Dračím dopěti 1.6 a nyní hrajeme Dračím dopěti 2
@ChaosRawen
@ChaosRawen 6 жыл бұрын
DrD 1,6B
@Kunzo1
@Kunzo1 6 жыл бұрын
Ohledně počasí mám super zlepšovák rád bych dál šířil, ale hledám pomoc
@Kunzo1
@Kunzo1 6 жыл бұрын
Nějak nechápu.
@martinholous4942
@martinholous4942 6 жыл бұрын
s čím potřebuješ pomoct konkrétně?
@Kunzo1
@Kunzo1 6 жыл бұрын
Jde o návrh sady kostek na počasí už delší dobu tesuji jedno rozložení stavů, a pořád to dává dobré a smysluplné výsledky. Napadlo mě že nejlepší by bylo asi pdfko s rozloženými kostakami pro tisk a slepení. Neumím moc kreslit a vhodné piktogrami jsme nenašel.
@Kunzo1
@Kunzo1 6 жыл бұрын
Aha, díky, tak až to bude hotové a mít hlavu a patu.
@martinholous4942
@martinholous4942 6 жыл бұрын
tak to pak záleží i na tom aby ty kostky byly o dobré váze no. navíc na webu jsou k dostání kostky počasí kolem 5 dolarů
@largaskartos8339
@largaskartos8339 6 жыл бұрын
Složité začátky s hrou Stín meče a poté na střední škole DrD 1.6, kde jsme si s ní užili spoustu srandy.
@tomasfuk6264
@tomasfuk6264 6 жыл бұрын
Zacal sem hrat drd 1,1 pak 1,3 1,5 a 1,6 :D .. poslednich par let nic .. ted mame na tabore icka, co by prej chteli zkusit, tak jim pripravuju mensi kampan vemem to asi podle klasickyho drd 1,6 s nejakyma upravama, pokud je to bude bavit a chytne, tak se asi porozhlednu po nejakych lepsich pravidel
@Kunzo1
@Kunzo1 6 жыл бұрын
Záleží jak moc pravidla potřebuješ, prvně stav svět, příběh a postavy a teprve pak řeš systém.
@yarpenzigrin3810
@yarpenzigrin3810 6 жыл бұрын
DrD 1.6
@Nithalack
@Nithalack 6 жыл бұрын
Hrajeme domácí hack Swords&Wizardry, respektive starého D&D. docs.google.com/document/d/1Y1LkLK0lYYI19Pm7knYpHS6oC7vowdw9V3p0Kqd1ijk/edit#heading=h.m09zf97dn4os
@Kunzo1
@Kunzo1 6 жыл бұрын
Stínopád a vílí divočina, no fuj, v planescapu to nemá co dělat, je demisféra stínů, a beastland a další.
@olinzknihytovi
@olinzknihytovi 6 жыл бұрын
od 4. edice DnD je to jinak.
@Kunzo1
@Kunzo1 6 жыл бұрын
Každopádně kosmologii dali pěkně na prdel, nej je v AD&D.
@sartibartfast2313
@sartibartfast2313 Жыл бұрын
velká nuda
PJ craft 3. díl - jak stavět podzemí
23:19
Gergon
Рет қаралды 8 М.
Kind Waiter's Gesture to Homeless Boy #shorts
00:32
I migliori trucchetti di Fabiosa
Рет қаралды 15 МЛН
Секрет фокусника! #shorts
00:15
Роман Magic
Рет қаралды 29 МЛН
This Dumbbell Is Impossible To Lift!
01:00
Stokes Twins
Рет қаралды 34 МЛН
а ты любишь париться?
00:41
KATYA KLON LIFE
Рет қаралды 3,5 МЛН
Tvorba postavy DnD 1. část
11:59
Gergon
Рет қаралды 10 М.
PJ craft 1. díl - první hra
19:53
Gergon
Рет қаралды 30 М.
Kvantové jevy ve vesmíru
1:48:04
Planetum
Рет қаралды 140 М.
Jak začít s Dungeons and Dragons?
9:01
Krotitelé draků
Рет қаралды 19 М.
Learn the basics of Dungeons & Dragons in 7 minutes!
6:46
Tabletop Weekly Archive
Рет қаралды 986 М.
Základní pravidla DnD | Do Zbroje! | Dungeons and dragons CZ
16:25
Krotitelé draků
Рет қаралды 9 М.
Kind Waiter's Gesture to Homeless Boy #shorts
00:32
I migliori trucchetti di Fabiosa
Рет қаралды 15 МЛН