Простий димер своїми руками за 5 хв..Схема. Демонстрація.

  Рет қаралды 2,562

Техноцентр Шпола

Техноцентр Шпола

2 ай бұрын

Робим низьковольтний простий димер своїми силами за 5 хв..Схема та які комплектуючі . Всього на 1 транзисторі ! Демонстрація роботи . Підходить як світлорегулятор до ліхтарів , світлодіодної стрічки та багато куди ще . Може працювати від 2,5 вольт . Також можна регулювати оберти колекторних двигунів. Приємного перегляду !
Кого цікавлять перероблені ліхтарі з будь якими можливостями або неперероблені дуже дешево оптом або то телефонуйте 067-800-28-10 ...тільки не вночі ))).Бажано з 9-00 до 22-00 . Я впевнений що низькі ціни вас здивують.
Кого зацікавлять підсилювачі чи ресивери теж телефонуйте. Обов'язково видаю фіскальний касовий чек власного магазину

Пікірлер: 54
@a-z-n-b-a-i
@a-z-n-b-a-i 2 ай бұрын
Дякую за докладне пояснення!
@TECHNOCENTRE-SHPOLA
@TECHNOCENTRE-SHPOLA 2 ай бұрын
Дякую за добрі слова. Буває інеоли попрікають що довго і докладно.
@pDmytro
@pDmytro 2 ай бұрын
Солідна робота. Дякуємо
@user-mw6mm2hm3j
@user-mw6mm2hm3j 2 ай бұрын
Дякую. Ви досконало попрацювали із підбором деталей до цієї схеми. Я в свій час для подібної лампи дітям в нічничок користував кт 814 чи то 815-тий та резистор 4.7 кОм, а щоб отримати більш-менш потрібну лінійність додатково підбирав резистор, між ползунком та крайнім виводом регульованого резистора. Щоправда вимикач залишив штатний. Стосовно падіння напруги на транзисторі не переймався - можна зменшити резистор що на світлодіодах. Транзистор не гріється. Все робив дуже приблизно, на пальцях. Працює схема досі. Ваш варіант підбору деталей використаю для поліпшення. Дякую!
@TECHNOCENTRE-SHPOLA
@TECHNOCENTRE-SHPOLA 2 ай бұрын
Для лінійності і я з резисторами грався а ціль була зробити мінімальне падіння на транзисторі тому що акум розряджається до 2.7 в і діод повинен при цьому світитись. Якщо живлення нічника від 5 в то будь який транзистор підійде та резистор для діодів не складно підібрати . В низьковольтних дівайсах найкраще поводить себе транзистор D882
@user-mw6mm2hm3j
@user-mw6mm2hm3j 2 ай бұрын
@@TECHNOCENTRE-SHPOLA Та ні, нічник - лампа на зразок тої що на початку відео: 3 лінійки малопотужних світлодіодів по 6 штук. Навантаження слабеньке, тож падіння до 0.5 в не критичне, оскільки при зменшені напруги струм через них різко зменшується, до лічиних мА. При цьому вони продовжують світитися. На максималках, звісно потрібно вже підбирати транзистор. Але втрата світлового потоку відсотків на 20 тут не суттєве. Одним словом все залежить де цю схему використовувати. Також ускладнення має бути раціональне. На кінець, хотів сказати, що для літієвих АКБ, як на мене, менше шансів висадити їх повністю якщо лампа згасне раніш ніж АКБ висадиться до критичного. Та й світлодіоди починають світитись близько 2.8-2.9 В. Мож є й інші екземпляри - не цікавився.
@TECHNOCENTRE-SHPOLA
@TECHNOCENTRE-SHPOLA 2 ай бұрын
@@user-mw6mm2hm3j так акуми і без захисту від розряду себе гарно почувають . При 2.5 в діод вже споживає мікрострум і не світить але при 2.55 світить хоть би що. Тому я захист налаштовую на 2.7-2.75 за міною резистора на платі контролера. Стояв резистор 100 ом а ставлю діод шотки.
@user-ci2hb5tx9j
@user-ci2hb5tx9j 2 ай бұрын
ДЯКУЮ ! Якраз хотів купити регулятор яскравості для переробленої настільної лампи , тепер зроблю Сам . . А кому багато тексту можна дочекатися а потім подивитися в скороченому режимі. Хотя. , Слухати це не читати Бажаю Здоров'я ! І , побільше нових ідей .
@TECHNOCENTRE-SHPOLA
@TECHNOCENTRE-SHPOLA 2 ай бұрын
Вдячеий. Якщо шось буде не ясно телефонуйте...номер в описі.
@oldradiofan6474
@oldradiofan6474 Ай бұрын
Драйвери з регулюванням струму: AMC7136 (QX7136) 10-400 мА CN5711 60 мА - 1,5 А
@TECHNOCENTRE-SHPOLA
@TECHNOCENTRE-SHPOLA Ай бұрын
AMC7136 (QX7136) це лінійні регулятори струму , максимальна напруга 6 в а падіння на ньому біля 0.15 в. Коштують дешево але доставка ще. Все таке подібне я пройшов давно , на LM 317 робив. А CN5711 цікавіший , більш низьковольтніший , є готові платки і є вхід Шім але низькочастотний. Коштує така платка стільки скільки той Шім що я показував в відео а він все ж кращий від CN5711.
@elektrik1-1
@elektrik1-1 18 күн бұрын
при середньому положенні регулятора падіння на транзисторі звичайно буде значно більше але для таких потужностей може бути 👍
@TECHNOCENTRE-SHPOLA
@TECHNOCENTRE-SHPOLA 18 күн бұрын
Головне що все регулюється плавно і лінійно. Прийшлося погратися з номіналами резисторів та потрібні транзистори примінити. Я зрівнював на потужності 1 вт. роботу мого та на шімі . На шімі гірше. При 3 вт на шімі вже більш меньш нормально.
@user-hb1tt9fq3x
@user-hb1tt9fq3x 2 ай бұрын
Спробуйте зробити димер з однієї деталі та запишіть відповідний відосик... теж хвилин на 30
@user-uw6gx8yo3g
@user-uw6gx8yo3g 2 ай бұрын
Ні, для однієї деталі 30 хвилин не вистачить. Як мінімум 2 години. Але кому багато - можна на тік-тоці ролики з котами подивитися. Там набагато швидше.
@TECHNOCENTRE-SHPOLA
@TECHNOCENTRE-SHPOLA 2 ай бұрын
З однієї деталі я ще в кінці 70-тих робив , в 79 тому точно , згадав . А ви таку схему знаєте ?
@TECHNOCENTRE-SHPOLA
@TECHNOCENTRE-SHPOLA 2 ай бұрын
Котів не маю але є три собаки ... прикольні ...і відео повно про них )))@@user-uw6gx8yo3g
@user-uw6gx8yo3g
@user-uw6gx8yo3g 2 ай бұрын
@@TECHNOCENTRE-SHPOLAА що це за деталь? Можливо змінний резистор, чи щось подібне? А то з не дуже великого списку деталей, які були доступні в той час, я не можу нічого придумати...
@user-uw6gx8yo3g
@user-uw6gx8yo3g 2 ай бұрын
@@TECHNOCENTRE-SHPOLAХай будуть здорові, але я не про те. Малось на увазі, що тим, хто не може дивитися дещо затягнутого відео, варто дивитися ролики з котами (можна і з іншим). Там не довго.
@elektronika19.05
@elektronika19.05 2 ай бұрын
Щось схожих транзисторів не дуже і багато. Знайшов в магазині в smd корпусі FZT851; 60 вольт,6 ампер, опір К-Е 44 мОм. FMMT618; 20 вольт, 2.5 ампер опір К-Е 50 Ом.
@TECHNOCENTRE-SHPOLA
@TECHNOCENTRE-SHPOLA 2 ай бұрын
Я про це і казав що аналогів мало. А SS8050 то багато де приміняють. Визначати , підбирати можна. Транзистторному темтеру я мало довіряю. Подати фіксовану напругу на базу , зробити імітацію кола і заміряти падіння. Можна спробувати заміряти відкритий перехід Vapcell ом але я не пробував. Иак роблю коли мосфети підбираю.Я купляв D882 на фірмі по 1 грн. 60 коп. кілька днів тому.а D880 по 10 грн..SS8050 по 1 грн.92 коп. FZT851треба в роботі пробувати , в нього коф. підсилення суттєво меньший але повинно вистачити.
@elektronika19.05
@elektronika19.05 2 ай бұрын
@@TECHNOCENTRE-SHPOLA транзистор тестер то щоб конденсатори провірить, коли транзистор пробитий але не повністю в коротком то він показує що справний, після двух такіх шуток тепер тількі мультиметр. Дякую за відео.
@TECHNOCENTRE-SHPOLA
@TECHNOCENTRE-SHPOLA 2 ай бұрын
мій транзистор тестер міряє внутрішній опір де бреше в рази , кофіцієнт підсилиння правдиво , напругу насичення бази майже правдиво але підбрехує.Такий час зараз що хочі дорогий а Vapcell повинен у майстрів бути. Мультимертром також перевіряю транзюки без випайки , ставлю перевірку діодів. А саме правильне то перевіряти транзистори біполярні стрілочним мультиметром. Ніколи не буде помилки.@@elektronika19.05
@sxum
@sxum 3 күн бұрын
efektyvnistj pomirjaty taky ne zajve...
@TECHNOCENTRE-SHPOLA
@TECHNOCENTRE-SHPOLA 3 күн бұрын
на максимальній яскравості втрати меньше 2% , на транзисторі 38 мВ при 3 В . На половині яскравості ККД троши гірший але не більше ніж низковольтний ШІМ. Коли струм до 1 А то ККД високий . Пробував 2-3 А то вже вигідніший ШІМ. Головне примінити транзистори D882 . З ними найбільший ККД.
@user-valk22
@user-valk22 2 ай бұрын
Задовге відео.
@TECHNOCENTRE-SHPOLA
@TECHNOCENTRE-SHPOLA 2 ай бұрын
Згоден. Хто хотів то передивився , комусь буде в нагоді . Я не гоняюсь за лайками та підписками . Зацікавлені інколи телефонують , хтось за порадою , хтось про комплектуючі.
@vlodko
@vlodko 2 ай бұрын
Світлодіоди треба регулювати через ШІМ, а все решта, то від лукавого... :)
@TECHNOCENTRE-SHPOLA
@TECHNOCENTRE-SHPOLA 2 ай бұрын
Тут можу з вами поспорити . По перще цей світлорегулятор може спаяти починаючий радіолюбитель вже маючи в себе всі радіодеталі . По друге при низьких напругах ККД Шім не набагато меньше тому що потрібен струм живити саму мікросхему Шіма . Приміняти мій регулятор доцільно коли струм споживання до 0,5 А . Коли більше 1 А ясно що краще Шім. І по третьє це низька собівартість . ВВажаю що моя схема має право на життя також.
@galaxy_s4samsung797
@galaxy_s4samsung797 2 ай бұрын
Це якщо мова йде про стаціонар , у випадку з ліхтариками і подібним портативом- це саме те що треба , китайці саме такого плану схеми на змінному резисторі і реалізують у своїх ліхтарях і все працює і ніяких проблем нема.
@avmandrew8949
@avmandrew8949 2 ай бұрын
Так гучно "димер".... на мові це слово буде через І - дімер. Але справа не в тому. На справді тут звичайний лінійний регулятор струму. Все про що тут розповідали пів години и паяли пьять хвилин можна зробити за секунди - просто встановити звичайний потенціометр на 200-300 Ом. Буде теж саме. У китайців е схеми з ШИМ для керування світлодіодами - там буде високий ККД, а в цій схемі потужність просто висажуеться теплом на транзисторі. , ккд буде як у паровоза.
@TECHNOCENTRE-SHPOLA
@TECHNOCENTRE-SHPOLA 2 ай бұрын
Поюзайте вікіпедію. Ось з туда скопіював - Ди́мер (англ. dimmer - «регулятор освітленості», світлорегулятор) а через і то в росіян а не у нас. Ви попробуйте звичайним потенціометром на 200-300 Ом. порегулювати. В вас не буде лінійності а буде різкий скачок . Регулювання буде не більшк 2-3% ходу потенціометра. Та ви ще попробуйте десь знайти низькоомний потенціометр. Я меньше 1 кОм не зустрічав. Ви спаяйте цю схему на траезисторі D882 і заміряйте температуру . Все холодне. Зрувняйте ККД з однаковою яскравістю мого регулятора і на Шім. Різниця буде невеликою тому що треба живити і мікруху Шіма. Також є різниця в простоті. Мій димер спаяє починаючий радіолюбитель а на Шімі вже кваліфікацію треба вищу. І остання , шім виграє коли напруга буде вище 9-10 вольт а нам треба регулювати коли акум підсів і є 2.8 вольта. На Шімі також можна 2.8 вольта регулювати але треба ще знайти мосфет з низьким насиченням затвора. Отой ліхтарик що я на відео показував світив рівно добу на середній яскравості....от вам і ККД ))) як у паровоза ))
@andrewpetrenko2029
@andrewpetrenko2029 2 ай бұрын
- Не ми, а я... Я, мне, мое. Це по наному.
@galaxy_s4samsung797
@galaxy_s4samsung797 2 ай бұрын
Не мни яйця!!! Бо щось ти сам заплутався...
@user-iq6nh3zs7l
@user-iq6nh3zs7l 2 ай бұрын
Дуже, дуже, дуже, дуже дуже багато зайвого тексту !!!!! Ну дуууууууже !
@TECHNOCENTRE-SHPOLA
@TECHNOCENTRE-SHPOLA 2 ай бұрын
люблю я спілкуватися...поболтать )) Так , можна за 10 зв. вписатись , не сперечаюсь. Головне результат що я і несподівався наскільки просто і гарно працює.
@user-os9yb2nf3d
@user-os9yb2nf3d 2 ай бұрын
Якщо ТОБІ дуже багато зайвого тексту іди далі шукай де менше.
@semisemikon1973
@semisemikon1973 2 ай бұрын
Фігня. Все гріється як чайник!
@galaxy_s4samsung797
@galaxy_s4samsung797 2 ай бұрын
Я так розумію Ваша схема значно краще - ану схему в студію ! Не соромьтеся , викладайте.
@user-mw6mm2hm3j
@user-mw6mm2hm3j 2 ай бұрын
Насамперед схема для малопотужного споживача, малих ліхтарів, нічників, або що. Якщо ви маєте користувати щось дужче 1-2 ват, то схема потрібно змінити, або доробити.
@semisemikon1973
@semisemikon1973 2 ай бұрын
​@@galaxy_s4samsung797 Лінійний регулятор струму для економії. Тобто замість світла отримуємо тепло на транзисторі. Нє ну це потужне рішення! 🤣 Для економії збирати треба несиметричний мультивібратор! Тобто найпростіший ШІМ!
Диво-ліхтар ! Чи бачили ви таку переробку ?
13:57
Техноцентр Шпола
Рет қаралды 2,8 М.
ONE MORE SUBSCRIBER FOR 6 MILLION!
00:38
Horror Skunx
Рет қаралды 14 МЛН
WHY IS A CAR MORE EXPENSIVE THAN A GIRL?
00:37
Levsob
Рет қаралды 11 МЛН
Como ela fez isso? 😲
00:12
Los Wagners
Рет қаралды 30 МЛН
Контроль сили стуму та напруги в даному БЖ реально !
25:57
Огляд невідомої електроніки
6:35
олександр хронс
Рет қаралды 7 М.
Покращення радіоприймача KIPO KB - 408 AC . 1 частина.
36:23
Техноцентр Шпола
Рет қаралды 2 М.
Ліхтарь ? 3 в 1 ? Цікаве відео ! Пропоную для перегляду .
35:17
ONE MORE SUBSCRIBER FOR 6 MILLION!
00:38
Horror Skunx
Рет қаралды 14 МЛН