Радост в "синьо" след 4:0 срещу "Арда"

Рет қаралды 7,288

ЛЕВСКИ ТВ / LEVSKI TV

4 ай бұрын

„Левски“ изигра един от най-силните си мачове в последните години и разби „Арда“ с 4:0. Момчетата на Николай Костов надиграха тотално съперника си и можеха да спечелят дори по-убедително.
За пръв път като титуляр за „Левски“ започна Карлос Охене. Мачът започна с натиск на „сините“. В 7-ата минута Охене даде прекрасен пас към Рикардиньо, който овладя и влезе в наказателното поле, но ударът му бе блокиран. Две минути по-късно Фабио Лима влезе отдясно в наказателното поле, прехвърли топката на левия си крак и стреля опасно, но стражът на „Арда“ изби. Секунди по -късно обаче прошка нямаше. При един тъч Рикардиньо подаде към Марин Петков, който финтира с тяло в наказателното поле и с прецизен удар откри - 1:0.
След попадението „сините“ продължиха да държат високи обороти. В 14-ата минута Джемили влезе с финт в наказателното поле и пробва изстрел през човек, но бе твърде слаб.
Първият шанс за гостите дойде в 17-ата минута. Тогава Станислав Иванов комбинира с Титюков, който преодоля Ван дер Каап и излезе очи в очи с Пламен Андреев, но стражът се справи.
„Левски“ продължи да натиска и в 33-ата минута удвои. Патрик-Габриел Галчев изпълни фантастично пряк свободен удар и не остави никакъв шанс на Анатолий Господинов - 2:0.
„Арда“ можеше да върне един гол след голяма грешка в защитата на „Левски“. Станислав Иванов се възползва и излезе очи в очи с Пламен Андреев. Стражът запази присъствие на духа и спаси с вещина.
40-ата минута „сините“ получиха фаул-близнак на този, от който падна първия гол. Патрик-Габриел Галчев повтори изпълнението си, но този път топката мина изключително близко до гредата. В 44-ата минута играчите на Николай Костов сложиха черешка на тортата на едно от най-силните полувремена в последните години. Фабио Лима, който изигра отлично полувреме, откри сметката си на „Герена“. Той получи топката от Асен Митков на десния фланг, сви я на левия си крак и с прецизен удар реализира - 3:0.Второто полувреме започна отново ударно за „сините“. Хубава атака отляво завърши с подаване към Фабио Лима, той финтира бранител и стреля, но ударът бе блокиран. Минута по-късно обаче вече прошка нямаше. Страхотна комбинация с три паса между Лима и Рикардиньо изведе Джемили в наказателното поле, който стреля слабо, но много прецизно през човек и реализира - 4:0.В 52-ата минута положението за гостите стана още по-лошо. Милен Стоев влезе брутално в краката на Ел Джемили и бе изгонен веднага с директен червен картон от Ивайло Стоянов.
„Сините“ продължиха да се забавляват и да искат още попадения. В 62-ата минута Рикардиньо взе една топка, преодоля бранител и стреля силно, но Анатолий Господинов изби. Минута по-късно в стил „Уелтън“ Ел Джемили пое топката отляво, влезе навътре и шутира много опасно, но покрай гредата. В 69-ата минута поредната прекрасна атака премина отляво през Цунами, който влезе отляво и имаше възможност да шутира, но предпочете пас към Рикардиньо, който беше твърде силен.
В 84-ата минута Фадига имаше шанс за още един гол, но не успя да преодолее Анатолий Господинов. Официален дебют със синята фланелка записа и Патрик Мислович. За повече голове не остана време, но „сините“ записаха изключително убедителен успех.
Левски
12. Пламен Андреев - 22. Патрик-Габриел Галчев, 5. Келиан ван дер Каап, 50. Кристиан Димитров (69′ - 4. Виктор Любенов), 6. Цунами (К) - 10. Асен Митков (69′ - 97. Асими Фадига), 8. Карлос Охене (83′ - 14. Илиян Стефанов) - 7. Фабио Лима (89′ - 21. Кристиян Йовов) 11. Джавад Ел Джемили, 88. Марин Петков - 9. Рикардиньо (69′ - 23. Патрик Мислович)
Жълт картон: Джалал Хюсеинов, Пламен Крачунов (Арда)
Червен картон: Милен Стоев(Арда)

Пікірлер: 11
@simeonhadzhiev5399
@simeonhadzhiev5399 4 ай бұрын
Zaslyzixte si go momceta taka se pravi edno golemo bravo samo Levski Sofia olé obicame vi blagodara