ROZPOZNAJ SWÓJ TYP REAKCJI OBRONNEJ NA TRAUMĘ

  Рет қаралды 79,469

Justyna Czekaj | Wilczycą Być

Justyna Czekaj | Wilczycą Być

6 жыл бұрын

W tym filmie mówię o typach reakcji obronnych na traumę, istnieją cztery podstawowe strategie na przetrwanie, które rozwijają się z naszych instynktownych reakcji.
Znajomość strategi pomaga w leczeniu złożonego stresu pourazowego spowodowanego doświadczeniem zaniedbania, przemocy emocjonalnej, fizycznej i seksualnej.
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Zapraszam Cię do pobrania darmowych materiałów:
wilczycabyc.com/medytacja/
wilczycabyc.com/mini-kurs/
wilczycabyc.com/video/
wilczycabyc.com/workbook/
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Odzyskaj swoje Wewnętrzne Dziecko
wilczycabyc.com/odzyskaj-swoj...
Kurs 8 kroków do siebie - ulecz toksyczny wstyd"
wilczycabyc.com/8-krokow-do-s...
Stawiam granice, czyli jak zadbać o siebie.
wilczycabyc.com/stawiam-grani...
Poznaj swoje emocje - sekret życia w równowadze
wilczycabyc.com/poznaj-swoje-...
Wilcze Stado - strefa rozwoju
wilczycabyc.com/wilcze-stado/
Wyjdź z roli ofiary - odbuduj wewnętrzną siłę
wilczycabyc.com/wyjdz-z-roli-...
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Zapraszam Cię na fanpage i Instagram Wilczycą Być gdzie znajdziesz wsparcie i dużo informacji, które pomogą Tobie w odbudowaniu siebie.
/ wilczycabyc
/ wilczyca.byc
Jestem również na TikTok @wilczycabyc
__________________________________________________________________
Kontakt:
Email: hello@wilczycabyc.com
Facebook: / wilczycabyc
Strona: www.wilczycabyc.com/
Instagram: @wilczyca.byc

Пікірлер: 153
@gagab9430
@gagab9430 4 жыл бұрын
W dzieciństwie byłam zdecydowanie typem zadowalającym. Służyłam swojej mamie.Później stałam się typem walczącym. Walczyłam poprzez desperackie szukanie u ludzi wsparcia, ale w efekcie zawsze byłam wykorzystana w sensie emocjonalnym. Później żałowałam, że próbowałam się odkryć, a nawet, że tę osobę uważałam za godną zaufania. Moja empatia zawsze była silniejsza niż walka o siebie. Po tym zawsze była wściekłość, którą gdzieś musiałam wyrzucić z siebie.Teraz jestem typem zamrożonym, unikam kontaktów, wszyscy mnie męczą.Nie mam do nikogo zaufania,gdyż każdy kontakt nie jest tym, czego oczekuję. Filmik wspaniały. Justyna jesteś rewelacyjna. Wiem, że potrzebuję terapii, same filmiki chyba jednak za mało.
@magdajb2534
@magdajb2534 Жыл бұрын
Mam dokładnie tak samo...
@grazynaw8008
@grazynaw8008 8 ай бұрын
Jakbym siebie slyszala😢
@kasiakulpinska3888
@kasiakulpinska3888 8 ай бұрын
Mam to samo 😢
@martasmolik8047
@martasmolik8047 5 жыл бұрын
Żyjemy w fajnych czasach, cieszę się, że mam dostęp do internetu i mogę posłuchać takiego nagrania. Dziękuję to jest bardzo potrzebne.
@liviadust
@liviadust 4 жыл бұрын
Osobiście uważam, że najwięcej na świecie jest ludzi agresywnych. Nawet wydające się być szarymi myszkami pewne typy, jak tylko znajdą ich zdaniem słabszego od siebie rozbudzają w sobie potwora.
@Nowyswiat1
@Nowyswiat1 3 жыл бұрын
Niesamowity film❤️ nigdzie takiego wcześniej nie spotkałam ❤️szanowni Państwo koniecznie obejrzyjcie. Dziekuje z całego serca❤️
@wloszczyznazkrakowa
@wloszczyznazkrakowa 4 жыл бұрын
Dziękuję. W punkt to, co obserwuję wokół siebie. Nie wszyscy mogą pójść na terapię, bo np. poczucie winy, o którym Pani mów, dominuje, paraliżuje. Informacja, którą Pani dostarcza, jest wtedy bezcenna. Każdy w poczuciu winy jest sam, czuje się osamotniony i jedyny, bo na dnie, "najgorszy ze wszystkich". Tak, jak Pani powiedziała: edukacja, obserwacja. Oby jak najwięcej ludzi mogło obejrzeć ten film!
@naya19100
@naya19100 6 жыл бұрын
Jestem pod tak ogromnym wrażeniem tego filmu, że aż ni wiem od czego zacząć. Dla mnie ten film jest przełomem. Nie było takiego filmu nigdzie. Dziękuję Pani bardzo !
@crixus3625
@crixus3625 4 жыл бұрын
Baaaardzo wartościowy materiał. Byłbym bardzo zainteresowany materiałem o hybrydowych typach reakcji obronnych.
@kasiabielicka5989
@kasiabielicka5989 4 жыл бұрын
Dla mnie tez. Wiedzialam,ze zaczełam sie inaczej zachowywac po traumatycznych doswiadczeniach. Nie umialam tego zupelnie wwyrazic. Zamroziłam sie, zakamuflowałam . Teraz wiem co ppwoedziec terapeucie.
@19maxx88
@19maxx88 3 жыл бұрын
Dziękuję. Wiele mi Pani wyjaśniła, przystępnie i konkretnie. Jestem absolutnym laikiem w kwestii psychologii, ale wiem że takiej pomocy potrzebuję, lub przynajmniej zrozumienia i nazwania pewnych mechanizmów w moim życiu. Po za tym zawsze lubię słuchać fachowców w swojej branży :), a Pani sprawia wrażenie właściwej osoby na właściwym miejscu. Pozdrawiam
@annakapustabiblioterapia9520
@annakapustabiblioterapia9520 5 жыл бұрын
Świetnie, że popularyzuje Pani tematykę traumy w zrozumiały dla każdego sposób. Dobra robota! Pozdrowienia, Ania.
@wioletafurman4259
@wioletafurman4259 6 жыл бұрын
Jasne, że wspieraj sie notatkami, jak Ci tylko wygodnie, to nie scena z recytacja wiersza. Wazniejszy od formy jest ogrom wiedzy przez pryzmat Twojego doswiadczenia, jakim sie z nami dzielisz. Dzięki! PS. Wilczyco, mysle ze warto zrobić filmik i zgłębić w nim temat intuicji. Opowiedz o tym kiedy uslyszalas jej glos? I jak rozróżniłaś go od głosu lęku? Znasz jakieś ćwiczenia pomagające nawiązać połączenie z wewnętrznym głosem? Pozdrawiam Cie, Arigato
@fabioofabianoo
@fabioofabianoo 4 жыл бұрын
Wioleta Furman oj tak, taki filmikby się przydał!
@agaagunia8129
@agaagunia8129 6 жыл бұрын
Słuchałam drugi już raz i dopiero w momencie spisywania do notatnika zaczęły mi automatycznie przychodzić obrazy z dzieciństwa adekwatne do tego co przekazujesz.Dzieki, Czas na zmiany🤗😍😘😘
@liberame1526
@liberame1526 6 жыл бұрын
Dziękuję, dziękuję, dziękuję! - za to że się dzielisz tym co zrozumiałaś poprzez swoje doświadczenia, za to że dokładnie TAKIE tematy poruszasz i że chcesz nagrywać te filmiki oraz je zamieszczać. Wszystko co mówisz rezonuje ze mną, daje wielką ulgę i powolne mozolne zrozumienie tego co było. Chociaż nie jest to moje pierwsze zetknięcie z tematem i przeszłam terapie (2x grupowa DDD), różne warsztaty o radzeniu sobie z emocjami i różne wykłady, to TO co TY zamieszczasz jest absolutnie dla mnie bezcenne, trafne i bardzo odkrywcze. I co najważniejsze: nazwane. Przykładowo: narcystyczny rodzic albo symptomy CPTSD. Ja po 30 latach nadal usprawiedliwiałam swoją mamę (!), nie myśląc o tym, że byłam wtedy dzieckiem a ona jednak dorosłą osobą, która decyduje i może wziąć odpowiedzialność za rzeczy, jakich dziecko nie może zrobić bo jest dzieckiem (termin DDD jest często zbyt ogólny, pomógł mi tylko do jakiegoś poziomu, a w Twoich filmach wreszcie odnajduję nazwanie po imieniu tego, co przeżyłam w dzieciństwie). Twoja droga nie była łatwa (gdy dzielisz się tym co przeżyłaś to odczuwam rodzaj empatii że miałam tak samo), ale pomimo tych traum Ty dokonałaś rzeczy niezwykłej: zamiast stoczyć się lub zrezygnować, to Ty z determinacją doszłaś do punktu znalezienia rozwiązania i dania sobie pomocy, a jeszcze "po" chcesz się tym dzielić, czyli tak naprawdę pomagać w innym w dojściu do tego rozwiązania. Jestem Tobie za to ogromnie wdzięczna i przesyłam zwrotnie wielkie wsparcie, błogość powolnego rozumienia i integracji swojej tożsamości. Ślę dużo czystej pozytywnej energii dla Ciebie, Justyna :) Pa!
@kajalewandowska7996
@kajalewandowska7996 5 жыл бұрын
Dziękuję. Pani przekaz jest bardzo rzetelny a taka forma najlepiej do mnie trafia. Pomaga mi Pani :)
@mariag5944
@mariag5944 5 жыл бұрын
Są to lecznicze nagrania dla mnie. Dziękuję i pozdrawiam.
@hiestera01
@hiestera01 4 жыл бұрын
Jestem typem walczącym. Wręcz oczekiwałam i wywoływałam celowo kłótnie i spory aby wyrzucić z innych i siebie "prawdziwe myśli" bo wierzyłam, że tylko taka relacja jest prawdziwa. Uwielbiałam.małe wojenki, kłótnie, wyżywanie się na innych.... Niestety bardzo szybko zostaje się samemu
@annamarczak5864
@annamarczak5864 4 жыл бұрын
KOSZMARNI TO SA LUDZIE UCIEKAM JAK NAJDALEJ OD NICH, WYTRWALE ICH UNIKAM .NIE ZMIENIA SIE ONI WCALE ,ZAPEWNIAM . BEDA GORSI I BARDZIEJ CWANI./
@mandarynka81
@mandarynka81 Жыл бұрын
Najgorszy typ osobowości ,narcystyczny ,nie ma się czym chwalić .
@crixus3625
@crixus3625 4 жыл бұрын
Baaaardzo wartościowy materiał. Byłbym bardzo zainteresowany materiałem o hybrydowych typach reakcji obronnych.
@kotuvka
@kotuvka 4 жыл бұрын
Sama prawda. Jestem ostatnim typem, rozstałam sie niedawno z osoba pierwszego typu. Zgadza sie - zawsze takich partnerów wybierałam. Wszystko co Pani mowi to jakby z mojego zycia wzięte i o mnie i również o tamtej osobie.
@ania2643
@ania2643 3 ай бұрын
Dziękuję za wszystkie informacje. Jakie to smutne, że szukamy wsparcia, ciepła i ratunku w internecie, a nie wśród tzw. bliskich...
@justynaczekajpsychologia
@justynaczekajpsychologia Ай бұрын
tak to smutne
@magdalena8672
@magdalena8672 3 жыл бұрын
Jestes cudowna, jestem na etapie zmiany zycia. Pozdrawiam.
@TheChaosWarrior
@TheChaosWarrior 6 жыл бұрын
Osobowość zamrożona , co druga osoba ;). Ale co się dziwić świat ludzi potrafi dokopać nawet leżącemu. "O tempora o mores" . Wiadomo człowiek (psycholodzy i psychiatrzy też) często zawiesza się w którymś z traumatycznych urojeniowych typów osobowości, a niekórzy nawet posiadają w sobie takie duety, trio paru typów. Ale tak ogólnie wynika to także z świata zewnęcznego w jakim tkwimy i ludzi z którymi łączyła lub łączy nas jakaś relacja zawodowa, rodzinna, szkolna czy nawet 5 minutowa intereakcja z kimkolwiek. Nie można człowieka zupełnie zaprogramować, to istota żywa, nie wymodelowany ideał. Warto mu pomóc być silnieszy, bardziej otwartym tylko na pozytwne relacje i stał się szczęśliwy (-wszy) z samym soba oraz innymi. Czasami terapie opierają się na pośrednim powiedzeniu błąd jest tylko w tobie, tramatycznych przeżyciach albo twoich bliskich. Wygląda to jak uciekanie przed odpowiedzialnością za to jak wygląda wykreowany dla ciebie człowieku świat szklanych domów dla innych ludzi. PS. Jak zwykle uporządkowana wiedza merytoryczna, dziękujemy za kolejny filmik.
@liviadust
@liviadust 4 жыл бұрын
Nie powiedziałabym, moim zdaniem najwięcej jest agresorów, a potem służalczych, którzy tym agresorom służą. Na trzecim miejscu bym dała dopiero zamrożonych, najmniej uciekających.
@katarzynaukaszewicz3151
@katarzynaukaszewicz3151 4 жыл бұрын
Super materiał. Dziękuję Ci Wilczyco za twoją pracę 👏👏😍
@jezuszyje
@jezuszyje 6 жыл бұрын
Jest wartościowe. To prawda. Dziękuję
@vs3553
@vs3553 5 жыл бұрын
Wszystkie przeżycia które były związane także z ojcem, należy dostrzegać. Nie tylko, albo ściślej mówiąc nie "szczególnie" to, co było lub jest związane z matką. Ojciec ma OGROMNY wpływ na nasze przeżycia, na wychowanie.
@naya19100
@naya19100 6 жыл бұрын
Bardzo czekam na film o hybrydach ! Nie mogę się doczekać. Serdecznie pozdrawiam, Małgosia
@Zabukowana
@Zabukowana 6 жыл бұрын
Dziękuję Ci, Twoje nagrania są niesamowite. Czekam na więcej. Pozdrawiam serdecznie:-)
@ereskawu3112
@ereskawu3112 3 жыл бұрын
Zabierałem się do wysłuchania tego nagrania "jak do jeża". Teraz po części wiem z czego to wynika. Dziękuję bardzo, serdecznie i gorąco za tę sporą dawkę wiedzy. Do tego przekazaną w taki usystematyzowany sposób, że bez problemu można robić notatki. Chapeau bas.
@malunachow85
@malunachow85 6 жыл бұрын
Świetnie skondensowana dawka wiedzy- prosto wyłożona, bez ozdobników, niemal "po szkolnemu"- treściwie, na temat..Dziękuję ! Chętnie podzielę się tak podaną wiedzą z innymi!
@magorzatawilk2185
@magorzatawilk2185 4 жыл бұрын
Bardzo serdecznie dziękuję. Wraca mi nadzieja, że mogę wyzdrowieć. Jestem wdzięczna za jasne i profesjonalne wyjaśnienie tych mechanizmów.
@czerwona001
@czerwona001 4 жыл бұрын
Super przekaz mówiony z uczuciem,trafia w serce ♥️♥️♥️ Pozdrawiam serdecznie 🌹
@blazejbch
@blazejbch 3 жыл бұрын
Widzę u siebie składniki wszystkich typów. W różnych proporcjach. Na szczęście jestem już w drodze by to przepracować. Pozdrawiam wszystkich serdecznie!
@alicjaturek4124
@alicjaturek4124 6 жыл бұрын
Dużo się o sobie dowiedziałam z Twojego nagrania, będę do niego wracać. Dziękuję :)
@barbarawozniak8501
@barbarawozniak8501 6 жыл бұрын
Myślałam Wilczyco,że już przestałaś nadawać.Dzięki wielkie.
@ogazetapl
@ogazetapl 6 жыл бұрын
Dziękuję za kolejny film :) Jesteś niesamowita.
@sylwiakrasnodebska8446
@sylwiakrasnodebska8446 6 жыл бұрын
Fantastyczny material!!! Bardzo dobrze ujete i wyjasnione. Dzieki Twojemu materialowi odkrylam 3 rodzaje reakcji ktore obserwuje wsrod swoich najblizszych, w tym jednym z nich jestem ja... przynajmniej wiem w jakim kierunku szukac teraz zeby sobie pomoc. Bardzo dziekuje za Twoja prace i zycze Ci wszystkiego najlepszego!! ❤
@vs3553
@vs3553 5 жыл бұрын
Myślę, że także jest ważnym, by dostrzec że w jednym przypadku matka robi największą krzywdę swemu otoczeniu - gdy rozpieszcza swego/swych syna/ów.
@fabioofabianoo
@fabioofabianoo 4 жыл бұрын
Klein Wit Visje u mnie tak było, ojciec na tym świecie jest ale dalej za granicą, pracuje... I co w związku z taką sytuacją!??
@Dagomi1976
@Dagomi1976 Жыл бұрын
Oj, mamusine córeczki, ich przedluzenie, gdzie jest sie corka i siostra, rownie fatalne. Musisz wtedy znalezc sile, na obydwie. Sa najlepszymi psiapsiolami, trajkotaja ze soba od rana do nocy, obwiniaja i klamia do rodziny na Twoj temat, a przeciez dwie osoby nie moga sie mylic, dlatego maja ogromna moc i jestes przegrany.
@katarzynaziombka3561
@katarzynaziombka3561 4 жыл бұрын
Mam wrażenie ze przeszłam wszystkie typy traumy
@mirosawakoposowmirens
@mirosawakoposowmirens 2 жыл бұрын
Dziękuję za poruszenie tak ważnego tematu..wszystko zgadza się. Z przyjemnością wysłuchałam i czekam na kolejne tematy. M.K
@highlightsinblackandsilver9956
@highlightsinblackandsilver9956 6 жыл бұрын
Przepiękne intro. Dziękuję!
@majster_85
@majster_85 5 жыл бұрын
Majstersztyk ! ❤️
@anetatomoda4346
@anetatomoda4346 6 жыл бұрын
Swietny film. Dziekuje Ci za te informacje :*
@jerubaal3333
@jerubaal3333 4 жыл бұрын
Dzięki Justyna. Właśnie tego mi trzeba było - ogarięcie mapy pozwala odnaleźć kierunek. Pozdrawiam
@magdas8619
@magdas8619 5 жыл бұрын
Ale cudownie,że trafiłam na ten filmik!takiej wiedzy mi było trzeba! Po stokroć dziękuję za tą całą pracę którą robisz!😊przesyłam dużo zdrowia,ciepła i siłki na kolejne działania😍pozdrawiam serdecznie!Magda
@iwamich1027
@iwamich1027 9 ай бұрын
Dziekuje pani za kazdy film czuje w nim zrozumienie serdecznie pozdrawiam ❤
@justynaczekajpsychologia
@justynaczekajpsychologia 9 ай бұрын
bardzo mi miło
@naya19100
@naya19100 6 жыл бұрын
Bardzo fajne intro :) Rozwijasz kanał . Bardzo mi się to podoba.
@kicikicikicikici
@kicikicikicikici 4 жыл бұрын
Dziękuje za pani wkład :)
@beatakorpus7381
@beatakorpus7381 3 жыл бұрын
swietny wyklad, duza wiedza Pani pomaga mi
@mandarynka81
@mandarynka81 Жыл бұрын
Dzięki pani ta wiedza ,ktòrą tu mamy daje wielkie pokłady informacji w celu zastanowienia się nad sobą i innymi ,możliwości pomocy sobie i realnych szans poprawienia komfortu życia ,warsztaty w domu ❣️❣️❣️Jest pani zbawienna ,dziękuje ❣️💚💚❤️💜
@czarneutrapienie8464
@czarneutrapienie8464 5 жыл бұрын
Świetny kanał!.. Pozdrawiam
@vs3553
@vs3553 5 жыл бұрын
Ja znam osoby, które mają pretensje do innych o dostrzeganie i rozwój własnej osobowości i każda troska o to jest traktowana z agresją. Chcą innych "śmiałych" ukarać, bo one same po prostu beznadziejnie się poniżają i żądają takiego samego zachowania od bliskich. A więc żona oraz dzieci mają być posłuszne i się poniżać przed innymi, oraz dawać się poniżać oraz pomiatać sobą. Od takich osób nie wolno broń Boże czegokolwiek wymagać, ponieważ one same od siebie, ani od innych nie chcą niczego wymagać.
@magi-vy2ez
@magi-vy2ez 6 жыл бұрын
Film super , świetnie przekazana wiedza
@agataevening
@agataevening 2 жыл бұрын
Bardzo dziękuję za to video!
@vs3553
@vs3553 5 жыл бұрын
Ja znam osoby, które mają pretensje do innych o dostrzeganie i rozwój własnej osobowości i każda troska o to jest traktowana z agresją. Chcą innych śmałych ukarać, bo one same po prostu beznadziejnie się poniżają i żądają takiego samego zachowania od innych.
@loras2624
@loras2624 Жыл бұрын
Justynie, dziękuję za Twoją pracę dla nas. Wracam chętnie do Twoich filmów, dzięki Tobie rozpoznałam pierwszego narcyz, po wielu latach mogłam spojrzeć na tę osobę inaczej, już bez tego bezsensownego starania się, ten proces był bardzo trudny, biorący. Bardzo dziękuję.
@barozra
@barozra 6 жыл бұрын
Fenomenalny wyklad. Bardzo dziekuje! Jestem typem zamrozonym zdecydowanie, choc elementy innych mechanizmow obronnych tez w sobie dostrzegam. Jakim jestescie typem reakcji obronnej? Wiecie juz? Bardzo interesujace.
@tenorei
@tenorei 4 жыл бұрын
Po doswiadczeniach z moja matka stalam sie bardzo agresywna, ale nie mam poczucia tego ze jestem idealna. Po prostu po byciu ciagle obarczana od dziecka ogromnym emocjonalnym ciezarem ze strony osob, ktore powinny mnie chronic a nie robic wyrzuty, ze sie w ogole urodzilam, nie mam innych opcji i nigdy tez nie mialam do kogo sie zwrocic o pomoc czy bezpieczenstwo. Zostala tylko agresja ktora przejawia sie za kazdym razem kiedy dzialanie innej osoby skierowane w moja strone przypomina mi o mojej bezsilnosci i tym jak kiepsko sobie radze w zyciu. Czuje wtedy sie bezwzglednie oceniana i ze nie ma miejsca na moje potrzeby, na to zebym odpoczela. Czuje tez ze nie mam prawa miec gorszego dnia czy o czyms zapomniec bo zawsze wiaze sie to z wypominaniem kogos z otoczenia i w agresywny sposob probuje sobie wywalczyc troche miejsca gdzie inni domownicy w koncu uszanuja moj czas, przestana mi przerywac prace itd. Nigdy nie mialam oparcia w rodzinie ani w partnerze zebym czula bezpieczenstwo tego, ze jak cos mi sie stanie albo czegos nie uda mi sie dopilnowac, to ktos zrobi to za mnie. Nawet jesli cos robili to zazwyczaj wiazalo sie to z pasywno-agresywnym komentarzem lub zastawianiem pulapek (np gdy bylam w zalobie po stracie matki partner zostawial brudne naczynia w zlewie i liczyl ile dni mi zajmie posprzatanie tego po czym mi to wypominal). No a ja czasem nie daje rady wszystkiego zrobic, czesto zle sie czuje.
@grazynaw8008
@grazynaw8008 8 ай бұрын
Współczuję pani😢
@hannaszpotakowska1522
@hannaszpotakowska1522 3 жыл бұрын
DZIEKUJE POZDRAWIAM SERDECZNIE
@aldona1831
@aldona1831 4 жыл бұрын
Dziękuję ♥️♥️♥️
@agnieszkaz2999
@agnieszkaz2999 3 жыл бұрын
codziennie jeden odcinek i przerabiam całe to moje dotychczasowe życie.wyglada na to że mam kilka typów i dysfunkcyjnych rodziców ...i też popełniłam błędy ..
@jannatdancegroup585
@jannatdancegroup585 5 жыл бұрын
Dzięki za ten film, bardzo konkretny. Zastanawiam się czy typ obrony nie zależy też od tego z jakim typem osoby się zwiążemy. ja w pierwszym paroletnim związku byłam raczej osobą zamrożoną a mój chłopak był bardzo zaborczy i kontrolujący. Teraz jestem w kolejnym związku z osobą typu uciekającego i ja z kolei zaczęłam się zachowywać jak osoba typu walczącego.
@DB-eb2jj
@DB-eb2jj 5 жыл бұрын
Dziękuję ♡♡♡♡
@crixus3625
@crixus3625 4 жыл бұрын
Czy te reakcje na traumatyczne przeżycia nie łączą się z rolami jakie przyjmują DDA? Bo bardzo podobnie mi to wygląda: Walczący - Bohater Zamrożony - Cień Uciekający - Winny Zależny - Błazen
@eMMusical
@eMMusical 6 жыл бұрын
wpisuje się w kilka tych reakcji:) żeby tylko uciekać od siebie i od tego, co się dzieje w środku
@kasiaki1934
@kasiaki1934 5 ай бұрын
Dziękuję ❤
@mr.s6073
@mr.s6073 4 жыл бұрын
Ja mam mechanizm obronny i nie dam rady byc zle traktowana .Mam gdzies takie zwiazki.W dziwcinstwie nikt mniw zle nie traktowal wiec tym bardziej nie pozwole sobie na ponizanie.Nie chce byc pozywka dla psycholi.
@ania-polka3784
@ania-polka3784 3 жыл бұрын
Dziękuję. Rozsyłam ❤️
@LenaGreen777
@LenaGreen777 2 жыл бұрын
super, robie notatki z Ciebie :) dzieki
@prowansja85ula32
@prowansja85ula32 6 жыл бұрын
Proszę nagrywać częściej!!!
@The19ann92
@The19ann92 5 жыл бұрын
Czekamy na odcinek o hybrydach😀
@tamaragralec3168
@tamaragralec3168 4 жыл бұрын
Rewelacyjny materiał, tak bardzo otwierający oczy, dziękuję! Czy nagrałaś już filmik o hybrydach? Nie mogę go znaleźć. Czy jest możliwa hybryda uciekającego typu z zadowalającym?
@paulamcdonalld7147
@paulamcdonalld7147 3 жыл бұрын
Wow. Szacunek
@janetka72
@janetka72 5 жыл бұрын
Dziekuje
@tjaryma
@tjaryma 6 жыл бұрын
bardzo dziękuje za ten film. mam takie pytania. Co robić i jak rozpoznać, kiedy apatia ukrywa złość, jak przeciwdziałać nawrotom, kiedy mam stres w pracy, przestaje o siebie dbać, i zaczynam siebie tak traktować jak traktowała mnie matka, i nawet tego nie zauważam, aż następuje atak wściekłości, poczucie winy, otrzeźwienie i znowu zaczynam dbać o siebie aż do następnego cyklu , co robić kiedy narzędzia psychologiczne jak na przykład pisanie dziennika przestają pomagać a zaczynaj być używane instrumentalnie, żeby sobie polepszyć nastrój na krotka metę i własne mniemanie o sobie, co zrobić z tym gniewem, który czasami jest na matkę, czasem na siebie bo mam te emocje, a czasami dlatego, ze tak źle siebie traktuje, jak budować zasoby, żeby nie koncentrować się tylko na tym, co boli. Proszę nagrywać częściej, z Pani bije takie ciepło, że chce się Pani słuchać.
@kasiabielicka5989
@kasiabielicka5989 4 жыл бұрын
Tak ciepło, szczerosc, otwartosc,prostota ,konkret.
@fabioofabianoo
@fabioofabianoo 4 жыл бұрын
alev zgadzam się!
@elqa005
@elqa005 5 жыл бұрын
Wspomiała Pani że zrobi film o hybrydach typów reakcji obronnych na traumę. Kiedy można się go spodziewać?
@martyna9088
@martyna9088 4 жыл бұрын
Dziękuję
@TheKrzycze303
@TheKrzycze303 2 жыл бұрын
Dziękuję za materiał. Rzeczywiście pomocny. Ja ewidentnie mam styl mieszany. Jak nazwała Pani filmik rozszerzający tematykę tego odcinka o reakcje mieszane?
@vs3553
@vs3553 5 жыл бұрын
Taki rozpieszczony "małżonek" reaguje wycofaniem się z życia rodzinnego, agresją i karaniem żony i dzieci za to, że został skrzywdzony w życiu i że żona nie chce kontynuować "dzieła" jego mamy. Reaguje agresją na wszystko, co mu nie pasuje, a najbardziej na zmiany, które mogłyby przynieść to co jest dobre i przydatne w rozwoju i w miłości.
@AnnaAnna-lp4gi
@AnnaAnna-lp4gi 5 жыл бұрын
Czy mogę się z panią skontaktować?
@RZEZNIK2013
@RZEZNIK2013 4 жыл бұрын
Jestem hybryda. Bardzo ciezko.
@lailabella354
@lailabella354 3 жыл бұрын
Szukałam tego od dawna.Miałam świadomość tego jak postepuję ale nie umiałam tego nazwać. Mam tendencję do odcinania emocji gdy ból dochodzi do momentu mojego wytrzymania.Nagle nic nie czuje i mało tego zapominam co się stalo.Ciekawe? Chyba przejawiam wszystkie cechy w różnym natężeniu.Dziękuję za filmik :)
@yollisco17
@yollisco17 3 жыл бұрын
Świetny materiał!💖
@j.a.8456
@j.a.8456 5 жыл бұрын
Czy są jakieś miejsca w internecie gdzie mogę porozmawiać z kimś kto ma podobne doświadczenia do moich. Tzn. narcystyczna mama, pedofilia, depresja, destrukcyjne związki i całe to g... o. Na prawdę muszę z kimś porozmawiać bez wiecznego oceniania mnie.
@dominikakukua4516
@dominikakukua4516 5 жыл бұрын
Jest takie miejsce: ukryte forum tylko dla zarejestrowanych na gazeta.pl : "dzieci narcystycznych rodziców"
@margotravelvlog8065
@margotravelvlog8065 6 жыл бұрын
❤❤❤
@ameliastanisawska6695
@ameliastanisawska6695 3 жыл бұрын
Słuchanie tego jest dla mnie bardzo trudne. Pojawia się we mnie co chwilę wiele różnych emocji, nie mogę się skupic na słuchaniu. Poza tym dostrzegam w sobie trochę z kazdej reakcji. Czy to możliwe?
@karolinawesolowska3921
@karolinawesolowska3921 4 жыл бұрын
Hejka, podrzuci ktoś link o wspomnianych hybrydach??
@tadyszka
@tadyszka 4 жыл бұрын
Witam serdecznie. Mam pytanie czy można prosić film o bordeline o jego ranie i tych sztywnych schematów wizji świata..?
@adamagosiajarosz910
@adamagosiajarosz910 6 ай бұрын
Hmmmm, ,,rezygnacja z miłosci''? Omówiła Pani może gdzies szerzej tę kwestię? Bo mnie to zastanawia, brzmi wręcz znajomo. Czy temu odpowiada osoba, która przez całe życie NIE POTRZEBUJE miłosci? Która podąża własną drogą, nie skupia uwagi na problemach i nie pielęgnuje blizkosci - nie przywiązuje się do innych, nie zna odczucia tęsknoty- aby nie czuć bólu? Osobę, która kompletnie nie czuje potrzeby bliskosci i w momencie napotkania kogos, kto na prawdę kocha - zaczyna zastanawiać się, czym jest miłosć, bo nie wie, czy sama może odpowiedzieć: ,,tak, ja ciebie też kocham'' nie mydląc nikomu oczu?
@yotrap6332
@yotrap6332 4 жыл бұрын
Ja mam mix z wszystkiego. Jestem ciężkim przypadkiem.
@czarownica8462
@czarownica8462 4 жыл бұрын
Czy to mozliwe ze mam wszytstkie 4 reakcje obronne?tzn z biegiem czasu i pracy nad soba to sie zmienia.
@subitacjapl8801
@subitacjapl8801 Жыл бұрын
A ten typ walczący to nie „nasz kwiatuszek” przypadkiem?
@madziakrol4193
@madziakrol4193 3 жыл бұрын
NO DOBRZE JA STARAM WYJSC I WYLECZYC SIE I STRES PO URAZOWY ALE CO Z TEGO JAK ON GNEBI MNIE NADAL NA ODLEGLOSC WYDZWANIA CO JESZCZE CHCE MI ZROBIC GDZIE SIE UDAC ZEBY PRAWNIE GO ODCIAC ODEMNIE W TYM KRAJU PRZEMOC PSYCHICZNA NIE JEST BRANA ZA BARDZO PODOWAGE ..UZYWANIE F.B LUDZI BY MNIE KONTROLOWALI TO JUZ RECE OPADAJA JAK JA MAM HO UDOWOCNIC TU JESG SLOWO PRZECIWKO SLOWU CO ROBIC UCIEC DO INNDGO MIASTA ZMIDNIC NAZWISKO CO ROBIC
@MsZiajek
@MsZiajek 2 жыл бұрын
Bardzo interesujacy Film. Dziekuje bardzo. Mam pytanie. Jak pomoc 7 latkowi (typ walczacy), ktory po rozwodzie rodzicow i chorobie nowotworowej matki nie radzi sobie emocjonalnie. Od lat probuje roznych terapi, ale nie wiele pomaga.
@KL-zx6qp
@KL-zx6qp 5 жыл бұрын
Wilk samotnik melduje się
@martapolna
@martapolna 6 жыл бұрын
Dziękuje, to bardzo pomocny, uporządkowany wykład. Mam tylko wrażenie, że znam kogoś, kogo funkcjonowanie to hybryda przynajmniej 3 mechanizmów... czy to możliwe?
@paulamcdonalld7147
@paulamcdonalld7147 4 жыл бұрын
Zauważyłam w sobie wszystkie cztery. Ludzie wykorzystują to że nie umiem mówić nie, potem cierpię bo zostałam wykorzystana
@badzsoba5761
@badzsoba5761 2 жыл бұрын
Witam właśnie uświadomiłam sobie, że jak poznałam męża to byłam typem przypodobajacym sie za wszelką cenę. Potem obudziłam się, jest teraz tym uciekający a teraz zaczyna mi się zamrożenie. Boję się. Nie wiem jak sobie pomoc. Mąż jest tym pierwszym typem co Pani powiedziała. Ten agresywny.
@AnnaMaria-gf8xr
@AnnaMaria-gf8xr 3 жыл бұрын
❤️
@mariawciso9565
@mariawciso9565 5 жыл бұрын
Pani Justyno, bardo dobre nagranie. Bardzo cenna wiedza. Czy mogłaby Pani podzielić się ze mną z jakiej literatury Pani korzystała przygotowując to nagranie?
@zdradzieckasuka
@zdradzieckasuka 3 жыл бұрын
Gdzie znajdę materiał o reakcjach obronnych w kontekście relacji z sobą?
@figazmakiem6121
@figazmakiem6121 4 жыл бұрын
Jak sobie radzić z narcystyczna teściowa która "przejmuje" dziecko(wnuczek traktuje jak swoje dziecko i chce żeby nie słuchali się matki ale jej) Nie potrafię sobie poradzić z baba. Psychologowie odsylaja mnie do bardziej doświadczonych specjalistów.
@annazielinska2960
@annazielinska2960 3 жыл бұрын
Jesli możesz ogranicz lub zerwij kontakty dzieci z babcią.taką radę dostałam kiedyś od pani psycholog z poradni psychologicznej
@Aqulka60
@Aqulka60 6 жыл бұрын
czy w takim razie typ walczący będzie osobowością narcystyczną, toksyczną?
@justynaczekajpsychologia
@justynaczekajpsychologia 6 жыл бұрын
Tak, osoby narcystyczne przechodzą momentalnie do ataku jak tylko poczują, ze zagrożone jest ich fałszywe Ja.
@ewa1580
@ewa1580 Жыл бұрын
czy możesz mi podać źródła książek gdzie te typy są wymienione, muszę tutaj kilka "twardych głów rozbić" o te wieści
@esteradabrowska9663
@esteradabrowska9663 Жыл бұрын
👍
@magdalenasakowicz3809
@magdalenasakowicz3809 5 ай бұрын
czy mój syn mógł dostać katatoni z powodu rozwodu z ojcem narcystycznym,rozdarte dziecko,ojciec zaborczo walczący aby syn został z nim,aby nie stracić kontroli.
POKOCHAJ SIEBIE I ODBUDUJ POCZUCIE SWOJEJ WARTOŚCI
29:00
Justyna Czekaj | Wilczycą Być
Рет қаралды 74 М.
WIĄZANIA POURAZOWE | ZAPĘTLENIE W TOKSYCZNEJ RELACJI
40:45
Justyna Czekaj | Wilczycą Być
Рет қаралды 54 М.
孩子多的烦恼?#火影忍者 #家庭 #佐助
00:31
火影忍者一家
Рет қаралды 50 МЛН
How Many Balloons Does It Take To Fly?
00:18
MrBeast
Рет қаралды 86 МЛН
I Can't Believe We Did This...
00:38
Stokes Twins
Рет қаралды 102 МЛН
DLACZEGO NARCYZ POJAWIŁ SIĘ W MOIM ŻYCIU?
19:11
Justyna Czekaj | Wilczycą Być
Рет қаралды 60 М.
PRACA Z WEWNĘTRZNYM DZIECKIEM
28:13
Justyna Czekaj | Wilczycą Być
Рет қаралды 49 М.
LĘK, ZAMARTWIANIE I STRES
40:15
Justyna Czekaj | Wilczycą Być
Рет қаралды 15 М.
CZYM SĄ ZŁOŻONE OBJAWY STRESU POURAZOWEGO?
38:45
Justyna Czekaj | Wilczycą Być
Рет қаралды 52 М.
EMOCJONALNE WYZWALACZE | SKUTKI NARCYSTYCZNEJ PRZEMOCY
21:14
Justyna Czekaj | Wilczycą Być
Рет қаралды 15 М.
WEWNĘTRZNY KRYTYK | ZJADLIWY GŁOS W NASZYM WNĘTRZU
35:46
Justyna Czekaj | Wilczycą Być
Рет қаралды 27 М.
OSOBOWOŚĆ ZALEŻNA | POTRZEBA KONTROLI
18:37
Justyna Czekaj | Wilczycą Być
Рет қаралды 30 М.
SKUTKI ŻYCIA W DYSFUNKCYJNYM DOMU | SYNDROM DDA i DDD
39:49
Justyna Czekaj | Wilczycą Być
Рет қаралды 166 М.