SONY PCM-R300 [Reduktor Szumu]

  Рет қаралды 52,251

ReduktorSzumu

ReduktorSzumu

7 жыл бұрын

Na warsztacie, cyfrowy magnetofon DAT, model SONY PCM-R300.
Opis systemu DAT i magnetofonu, oraz mały przegląd.
Jeśli spodobał Wam się odcinek, zapraszamy do subskrybowania kanału:
kzfaq.info...
oraz polubienia naszej strony na facebook'u:
/ reduktorszumu
Jeśli macie jakieś sugestie w sprawie tematów kolejnych odcinków, lub w sprawię bieżących spraw, kierujcie je na:
reduktorszumu@gmail.com
Zapraszamy na stronę reduktorszumu.cupsell.pl do zakupu koszulek i gadżetów z logiem Reduktora Szumu. W ten sposób możecie przyczynić się do rozwoju naszego kanału.

Пікірлер: 45
@jacek1847
@jacek1847 Жыл бұрын
Moja żona jak słyszy Pana głos to mówi do mnie ,, jak długo cię nie będzie '' :-D Pozdrawiam.
@jamrug3472
@jamrug3472 7 жыл бұрын
Wasz kanał, EEVblog i Techmoan to moja ulubiona youtube'owa trójca
@maciekgd
@maciekgd 7 жыл бұрын
Przy omawianiu historii domowej rejestracji sygnałów dźwiękowych zabrakło informacji o innym systemie, nie tak popularnym jak DAT, ale występującym przed DAT'em i mającym zbliżone parametry. Chodzi tu o konwertery sygnału AUDIOCVBS, np. SONY PCM-501ES lub PCM-701ES. Do rejestracji sygnału wystarczał zwykły domowy magnetowid z pasmem luminancji do 3MHz. Nawet zwykły monofoniczny magnetowid VHS dobrze nadawał się do tego celu. PCM-501ES zawierał z tego co pamiętam układ DAC CX20017, używany w pierwszej generacji odtwarzaczy CD firmy SONY (CDP-101, CDP-400, CDP-501 i CDP-701ES). Wspominam ten system bardzo dobrze, oferował dobrą jakość dźwięku w pełni porównywalną z płytą CD. Z dzisiejszego punktu widzenia jest to jednak zupełny anachronizm :)
@p90bialy
@p90bialy 7 жыл бұрын
Bardzo ciekawy odcinek! Nawet nie zdawałem sobie sprawy z istnienia tego typu sprzętów. Mała uwaga co do sceny z prezentacją przycisków: wydaje mi się, że takie chwilowe zatrzymywanie obrazu na konkretnym przycisku/elemencie podczas omawiania jego funkcji nie jest dobre, ponieważ daje to wrażenie, że komputer się zawiesił i oglądając ten odcinek już chciałem wcisnąć klawisz Esc, żeby wyjść z trybu pełnoekranowego i zbadać co się dzieje. Słysząc, że dźwięk dalej idzie normalnie w ostatniej chwili się połapałem, że to taka scena tylko.
@adamkowalczyk5155
@adamkowalczyk5155 7 жыл бұрын
Kilka dni temu kupiłem magnetofon Tascam DA 30 mk2 za 400zł. Po wymianie jednego paska działa jak nowy. Wygląda też wspaniale i nie jest zniszczony.
@borkgsm3950
@borkgsm3950 7 жыл бұрын
Jak zawsze odcinek pełen informacji idealnie przygotowanych dla każdego. Super. Pamiętam jak taki sprzęt stał w sklepie Jonczak Sony w Gdańsku. Był na głównej półce i oczywiście nie wolno było go dotykać :) Pozdrawiam RS.
@krzysztofwaleska
@krzysztofwaleska 7 жыл бұрын
niesamowite podsumowanie cyfrowego zapisu na tasmie. jeszcze nie spotkalem sie z taka iloscia informacji zvtej retro dziedziny w jednym filmie yt. brawo!
@kolo4079
@kolo4079 7 жыл бұрын
Masz chłopie wielką wiedzę SZACUN Pozdrawiam ;)
@Habbababba
@Habbababba 7 жыл бұрын
Miło oglądnąć coś w temacie dat. posiadam dtc-59es. super sprawa.
@ganjor86
@ganjor86 7 жыл бұрын
Ja też słucham albo winyli albo muzyki z laptopa ( z dacmagic 100) odtwarzacz cd leży sobie i nie podłączony ze zwini3tym kablem zasilania ;) bardzo fajnie usłyszeć o jakichś alternatywnych źródłach dzwięku o dobrej jakości ale jednak przyszłość należty do DACów i winyli. Pozdrawiam i dziękuje za bardzo interesujący program na youtube.
@nitexozo
@nitexozo 7 жыл бұрын
dawno nie było ;-) super
@TheMrChyrol
@TheMrChyrol 7 жыл бұрын
Dokładnie 5 dni temu Techmoan na KZfaq wrzucił film o DAT'ach, tylko że demonstrował na SONY 60es, polecam filmik
@ReduktorSzumu
@ReduktorSzumu 7 жыл бұрын
Nie mam z tym nic wspólnego...:)
@aquarius01011
@aquarius01011 7 жыл бұрын
Zapis helikalny zarówno w magnetowidach (nie tylko VHS) jak i w magnetofonach DAT działa identycznie, więc nie można powiedzieć, że jest "bardzo podobny" jest identyczny pomijają skalę i charakter zapisu. Fajny odcinek - przypomniały mi się czasy PCM-1 i DATków :)
@Trzyzet
@Trzyzet 7 жыл бұрын
I próby zapisania danych z Amigi na VHSie :D
@ReduktorSzumu
@ReduktorSzumu 7 жыл бұрын
Niestety nie jest identyczny. Na przykład kąt opasania bębna z głowicami jest inny niz w magnetowidach.
@vbfgghgghg
@vbfgghgghg 7 жыл бұрын
fajny odcinek, zawsze chciałem mieć DAT'a i chyba w końcu zrealizuję marzenie ;-)
@marcocx2
@marcocx2 7 жыл бұрын
jest nawet taki na alledrogo :)
@MrPolska9999
@MrPolska9999 7 жыл бұрын
Polecam serie ES firmy SONY
@arekkuryata6406
@arekkuryata6406 7 жыл бұрын
Mark LE BON kupisz na ebay pogadaj z kims kto zyje I pracuje w uk pozdro!
@marcocx2
@marcocx2 7 жыл бұрын
ale ja nie chcę nic takiego kupować
@martinsmithtimes637
@martinsmithtimes637 7 жыл бұрын
copiowanie CD do DAT bylo przes spdif / I2S a to format wprawdzie cyfrowy ale bez.korekty błędów wiec kopie nie byly identyczne ale różnicy praktycznie nie bylo słychać... (jitter error).
@0Wojtek
@0Wojtek 7 жыл бұрын
Bardzo interesujący odcinek. Ciekawi mnie jednak, jak wyglądają zakłócenia fonii na takiej taśmie w przypadku jej uszkodzenia (np. pogniecenia paluchami)? Pojawiają się jakieś charakterystyczne trzaskii, czy może dźwięk jest wyciszany w miejscu uszkodzenia? A co w przypadku, gdy magnetofon z jakiegoś powodu ciągnie taśmę z nieprawidłową czy nierówną prędkością? Czy wówczas zmienia się wysokość dźwięku, jak na taśmie analogowej? Czy może jest jakiś bufor danych, który to koryguje?
@tomekkruger
@tomekkruger 5 жыл бұрын
Jeśli masz pogniecioną taśmę, to magnetofon odczytuje informacje z błędami. Często po prostu znika dźwięk, albo brzmi jak przesterowany. Nierówna taśma jest do wyrzucenia, magnetofon nie poradzi sobie z jej odtworzeniem. To nie jest zapis wzdłużny jak w taśmie analogowej tylko pod pewnym skosem jak w magnetowidach (na filmie widać to) i nie zapisujemy dźwięku "live" tylko zakodowany przez procesor. Strata danych to przerwa w sygnale. Często używane taśmy od DSS, które są cieńsze, brudzą głowice i się gniotą. Mój DTC 690 ma duże problemy z długimi taśmami. A jeśli chodzi o brzmienie, to ma dość rozjaśnione w stosunku do CDPXB920 (DAT od Sony i CD od Sony).
@haggitaurus3000
@haggitaurus3000 3 жыл бұрын
Takiego DATa widziałem tylko raz w życiu. Stał na honorowym miejscu w Pewexie. Nie pamiętam ceny, ale pewnie była kosmiczna. Mam dwa pytania odnośnie tego sprzętu. Czy zapis na kasecie był jednorazowy, czy też można było go kasować i użyć kasety ponownie? Jaki był wpływ zużycia nośnika (wycieranie) na jakość odtwarzania?
@dzezikus
@dzezikus 6 жыл бұрын
Streamery DDS do robienia backupow w serwerzch to tez technologia DAT Mozna zapisac nawet 40GB danych na tasiemce. Jeszcze kilka lat temu codziennie zmienialem tasiemki w serwerach. Teraz tasm juz sie nie stosuje.
@paweraczka6733
@paweraczka6733 5 жыл бұрын
Stosuje się stosuje... tylko pojemości liczy się w TB
@SFtheGreat
@SFtheGreat 3 жыл бұрын
Techmoan zrobił niedawno odcinek o Magnetofonie VHS.
@Patenciarz
@Patenciarz 7 жыл бұрын
o sprzet z uk :)
@sebastian473
@sebastian473 7 жыл бұрын
Jeśli jesteśmy w temacie kaset to zapytam, ma Pan do sprzedania kasetę magnetofonową metalową (typ IV)?
@ReduktorSzumu
@ReduktorSzumu 7 жыл бұрын
Takie rzeczy nie w komentarzach.
@eyesrightout
@eyesrightout 7 жыл бұрын
Trzepacz Penzli Hehe a w sklepie to już nie można kupić??? Pamiętam, że mam gdzieś nierozpakowaną tedetkę ma-xg. Chyba. Albo ma-x
@nullderef
@nullderef 7 жыл бұрын
DigitalAudioTape
@Zbieramsubskrypcjibezfil-sv6tt
@Zbieramsubskrypcjibezfil-sv6tt 7 жыл бұрын
elo
@belzebub1542
@belzebub1542 3 жыл бұрын
właściwie dlaczego ten format umarł skoro był cyfrowy, kasety w obudowie a nie jak płyty , dlaczego mini disc umarł, używane glownei chyba w stacjach radiowych do grania reklam jingli, nie pojmiesz, pozdrawia
@xboxc2
@xboxc2 7 жыл бұрын
z tego co wiem te kasety wystepowaly rowniez jako tasmy DDS / DAT dla kopii zapasowych danych. nawet 36GB. ale podobno nie mozna ich stosowac zamiennie dane / audio
@ArekArciszewski
@ArekArciszewski 7 жыл бұрын
maksymalna dlugosc to 180 min.
@ReduktorSzumu
@ReduktorSzumu 7 жыл бұрын
Skąd taki wniosek? Jakieś uzasadnienie?
@ArekArciszewski
@ArekArciszewski 7 жыл бұрын
Z doświadczenia. Do dziś dostępne są kasety dat 180, których kiedyś używaliśmy w radiu do rejestracji długich (6h) audycji. Łatwo je znaleźć w google.
@ReduktorSzumu
@ReduktorSzumu 7 жыл бұрын
Być może, ale takie kasety były rzadko używane, ponieważ zawierały bardzo cienką taśmę, która ulegała rozciąganiu. Podobnie zresztą było z taśmami 120 minut dla CC.
@ArekArciszewski
@ArekArciszewski 7 жыл бұрын
No nie 'być może' ale były w regularnym użyciu do długich rejestracji. Zwykle nagrywało się je raz, maksymalnie dwa i służyły np do odtwarzania audycji nocą, albo w święta w wielu stacjach w polsce, zanim można było do tego wykorzystać komputery.
@robert3501
@robert3501 Жыл бұрын
powstały za późno ..były za drogie i mało dostępne, ogólnie sprzęt piękny ale nie praktyczny i zbyt późno wszedł na rynek. Gdyby powstał w polowie lat 70 ubiegłego wieku byłby hitem ..w dobie rozwoju cd room ...nagrywarek cd rw i spadku cen ...nie miał szans by to przetrwać ;)
@zielass
@zielass 7 жыл бұрын
7:10 Można prosić o tytuł utworu? : - )
@mareczekmak
@mareczekmak 7 жыл бұрын
Szkoda że firma którą darzyłem wielką sympatią tzn. SONY, ostatnio też zeszła na psy (aka karty SD for audio, czy tam inne śmieci).
@jacekcb
@jacekcb 6 жыл бұрын
jakosc odtwarzania i zapisu z takiego DATa bila na glowe plyty audio CD.Nic wiec dziwnego ze organizacja RCA miala jakies ALE co do wprowadzenia magnetofonow DAT na rynek USA.Dodam ze DATy brzmialy lepiej niz Philipsowski DCC.Nie bez powodu to DATa wasnie uzywaly studia nagran oraz agencje wywiadowcze i sama CIA do przechwytywania transmisji oraz rozmow telefonicznych.System DAT zabila cena.Byl to koszmarnie drogi sprzet na rynku.I malo kogo bylo stac na cos takiego.Podobnie bylo z systemem Blue Rai czy MD.A szkoda.O jakosci swiadczy cena odtwarzaczy na rynku wtornym obecnie.Nawet dzis ceny sprzetu sa wysokie.A do tego jeszcze nosniki.A wynika to z tego iz malo sie tego sprzetu sprzedalo z powodu zaporowych cen w owym czasie kiedy ten sprzet wchodzil na rynek.Jest to kolejny kawalek historii ewolucji magnetofonu na tasmy magnetyczne.Bardzo ciekawy kawalek historii.....:)
Audiovoodoo cz.7 [Reduktor Szumu] #137
21:07
ReduktorSzumu
Рет қаралды 104 М.
Unitra Eltra T9015 [Reduktor Szumu] #298
42:22
ReduktorSzumu
Рет қаралды 55 М.
Playing hide and seek with my dog 🐶
00:25
Zach King
Рет қаралды 33 МЛН
New model rc bird unboxing and testing
00:10
Ruhul Shorts
Рет қаралды 25 МЛН
50 YouTubers Fight For $1,000,000
41:27
MrBeast
Рет қаралды 200 МЛН
Legenda Sony [Reduktor Szumu] #153
40:12
ReduktorSzumu
Рет қаралды 285 М.
Naprawiamy Technicsa SU-8600 [Reduktor Szumu] #220
38:51
ReduktorSzumu
Рет қаралды 100 М.
Wiadomości TVS [27.07.2024]
17:56
TVS News pl
Рет қаралды 23 М.
Pięć najlepszych Odtwarzaczy CD, wg Reduktora [Reduktor Szumu] #290
12:28
Jak działa czujka ruchu? [RS Elektronika] #252
12:38
RS Elektronika
Рет қаралды 71 М.
Legenda Bang&Olufsen [Reduktor Szumu] #215
45:50
ReduktorSzumu
Рет қаралды 121 М.
TEAC A-X55 [Reduktor Szumu] #154
18:56
ReduktorSzumu
Рет қаралды 54 М.
Как распознать поддельный iPhone
0:44
PEREKUPILO
Рет қаралды 2,2 МЛН
ОБСЛУЖИЛИ САМЫЙ ГРЯЗНЫЙ ПК
1:00
VA-PC
Рет қаралды 2,4 МЛН
تجربة أغرب توصيلة شحن ضد القطع تماما
0:56
صدام العزي
Рет қаралды 62 МЛН
Красиво, но телефон жаль
0:32
Бесполезные Новости
Рет қаралды 1,5 МЛН
iPhone 16 с инновационным аккумулятором
0:45
ÉЖИ АКСЁНОВ
Рет қаралды 9 МЛН
НОВЫЕ ФЕЙК iPHONE 🤯 #iphone
0:37
ALSER kz
Рет қаралды 258 М.