No video

Létezik élet a Földön kívül? - Kiss László és Bihari Gábor | Spacejunkie élő beszélgetés 27. adás

  Рет қаралды 589,269

Spacejunkie Űrutazás

Spacejunkie Űrutazás

Жыл бұрын

Legyél Te is csatornatag, vagy támogasd a munkánk és létezésünk a Patreonon 🚀 / spacejunkie
Spacejunkie híroldal: spacejunkie.hu/
Facebook: / spacejunkie.hu
Twitter: / spacejunkieh
Instagram: / spacejunkie.hu
TikTok ► / spacejunkieh
Spacejunkie webshop 👉 spacejunkie.st...
Az emberiséget régóta foglalkoztatja a kérdés, vajon kialakulhatott-e az élet más égitesteken is, mi vagyunk-e az egyedüli értelmes lények az univerzumban és ha nem, lehetséges-e az, hogy két fejlett civilizáció valaha találkozzon egymással.
Két meghívott kutatóval beszélgetünk ezúttal erről az érdekfeszítő kérdésről. Egyikük Kiss László Széchenyi-díjas csillagász, a Csillagászati és Földtudományi Kutatóközpont főigazgatója lesz, akit első alkalommal hívtunk meg adásba, másik vendégünk pedig Bihari Gábor, aki már visszatérő szakértőnk a Spacejunkie youtube csatornán, olyan érdekes témákról tartott már előadást nálunk, mint Holdbázis vagy Marsbázis építése vagy az Jövő űrkutatása.
Tartsatok velünk és kérdezzetek az élő adás során vagy utólag kommentben!
Kiss László youtube csatornáját látogassátok, iratkozzatok fel 👇 / @kiss.laszlo.csillagasz
#űrutazás #űrkutatás #spacejunkie #űr #rakéták #csillagászat
Ha tetszik, amit csinálunk, az alábbi módon tudjátok támogatni a munkánkat
Direkt támogatásra van már lehetőség (nincs köztes fél, a támogatásotok szinte levonásmentesen jut el hozzánk) ►
spacejunkie.hu...
Ha tetszik, amit csinálunk, a Patreon-on tudtok minket támogatni ►
/ spacejunkie
Spacejunkie webshop ► spacejunkie.st...
Csatlakozz az Űrhajózás-Űrhajók Facebook csoporthoz ►
/ urkutatas
Csatlakozz a Discord szerverünkhöz, ahol Magyarország legnagyobb űrközössége vár►
/ discord
Kövess minket az alábbi oldalakon ►
Honlap: spacejunkie.hu/
Facebook: / spacejunkie.hu
Twitter: / spacejunkieh
Instagram: / spacejunkie.hu
Space Station Guys - angol nyelvű ISS fotózással kapcsolatos weboldal spacestationgu...
Spacejunkie elő beszélgetések, Tech-Q, Minimax-Q műsorainkat podcast formátumban is vissza tudjátok hallgatni a következő oldalakon:
Spotify: open.spotify.c...
Anchor FM: anchor.fm/spac...
Google Podcast: podcasts.googl...
Ha tetszett a közvetítés, kérlek kövesd a csatornánkat, értesítést az élő videókról pedig a csengőre kattintással kaphatsz (az All vagy Mind opciót válasszátok, ha lehet).

Пікірлер: 601
@spacejunkieH
@spacejunkieH 28 күн бұрын
Legyél Te is csatornatag, vagy támogasd a munkánk és létezésünk a Patreonon 🚀 www.patreon.com/spacejunkie Spacejunkie webshop 👉 spacejunkie.store/collections/all
@sandordeli9143
@sandordeli9143 11 ай бұрын
Kiss László mostanság nekem Dávid Gyulai magasságokba tör !!! Mindent megnézek, amit megtalálok tőle ! Annyira szeretek ilyen végtelenül okos, és jó előadókat nézni, hallgatni, mert egyszerűen jó érzés !!! Ha csak fele, negyede ragad meg, ami majd kopik is..., annyi érdekes dologgal gazdagodom, hogy többször is érdekes !
@nollmiki
@nollmiki 5 ай бұрын
Teljesen egyetértek.
@anyadszeretlek
@anyadszeretlek 14 күн бұрын
Kár hogy Dávid Gyula Istentagadó. Kérdeztem már erről én balga...
@Vilagfa
@Vilagfa 11 ай бұрын
Miután régóta és sokat gondolkodtam az itt tárgyalt kérdésekről, az a sejtésem alakult ki, hogy az élet kialakulását nem lehet a szigorúan vett matematikai valószínűséggel jellemezni. Nem szabad figyelmen kívül hagyni például, hogy a matematikai nulla valószínűségű események simán megtörténhetnek.
@pktm5865
@pktm5865 Жыл бұрын
Magas színvonalú kiváló műsor volt ..Nagyon jó ötlet volt Kiss Lacit meghívni akinek a csatornáját már régóta követem és szakmai tudása is vitathatatlan ..Bihari Gabi pedig hozta a tőle már megszokott kiváló színvonalat....Kösz újra a színvonalas élményért srácok..
@spacejunkieH
@spacejunkieH Жыл бұрын
Köszönjük szépen a vendégek nevében is 🙏
@gizellabali8566
@gizellabali8566 Жыл бұрын
Teljesen mindegy van vagy nincs.mindem jót kívánok.
@feco56
@feco56 Жыл бұрын
​@spacejunkieH 😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊
@feco56
@feco56 Жыл бұрын
@feco56
@feco56 Жыл бұрын
@gabormentes6323
@gabormentes6323 Жыл бұрын
Köszi, srácok! Ma is egy lebilincselő adást kaptunk. Gábor, Laci, köszönjük, hogy megosztottátok velünk az időtöket és a gondolataitokat!
@spacejunkieH
@spacejunkieH Жыл бұрын
Nagyon köszi Gábor 😊🙏
@ludovitkopsa6662
@ludovitkopsa6662 Жыл бұрын
Tiszteletem! Minden nap nézlek titeket, rátok alszom el... Köszönöm h vagytok! Sok sikert, es elismerest kívanok nektek!!! Igy tovabb!! 💪💪💪Kiss Lászlonak is nagy köszönet amit tesz a magyar űrkutatásert, imádom az összes műsorat!!!
@spacejunkieH
@spacejunkieH Жыл бұрын
Nagyon szepen koszonjuk a visszajelzeset, nagyon jol esik. Probalunk raszolgalni a jovobeli figyelmedre. 😊🙏 Szabi
@MarkMark-fx8kq
@MarkMark-fx8kq Жыл бұрын
Lukács Bélát is szívesen látnám a műsorban
@ferencagardi1756
@ferencagardi1756 Жыл бұрын
Féltem az elején hogy ez a két és fél óra nagyon hosszú lesz de kiderült hogy ez túl rövid lett. Köszi
@enikopataki4117
@enikopataki4117 Жыл бұрын
Úgy örülök, h.véletlenül rátok találtam!! Csodásan meséltek csodákról, tátott szájjal hallgatom esténként, nagyon jól elképzelhető minden amit mondtok...Nem volt szerencsém legalább egy-egy jó fizika/matemtika, kémia tanárhoz sem iskolás éveim alatt. Így, maradok örök amatőr csillagos ég-rajongó!
@spacejunkieH
@spacejunkieH Жыл бұрын
Köszönjük Enikő a vendégek nevében is! A Spacejunkie csatorna csapata természetesen elkötelezett a saját műsorgyártásban, melyek természetes eleme lett mára, hogy meghívott vendégekkel beszélgetünk, legtöbb esetben veletek együtt hallgatjuk a mondanivalójukat és veletek együtt tanulunk. Kifejezett öröm, hogy egyre több ember fedezi fel magának a hosszabb formátum szépségét, a legsikeresebb műsorainak 2-3 óra hosszúak is akár. Ez a beszélgetés pedig, mostanra kijelenthetem hogy a valaha készített legsikeresebbek egyike, ennyire gyorsan nem kapott meg videónk ekkora figyelmet. Ez köszönhető a vendégeknek és remélhetőleg a témaválasztásnak is. Üdvözlettel, Szabi
@enikopataki4117
@enikopataki4117 10 ай бұрын
Semmiképpen ne rövidüljön a műsor, nem lehet megunni...😍 megszűnik a tér-idő ! 🙂
@PappZsuzsanna27
@PappZsuzsanna27 Жыл бұрын
Boldog születésnapot kívánok Kiss Lászlónak! Csak felvételről néztem meg és éppen átcsúsztam 08.08-ra. László, Gábor, Szabi köszönöm, hogy ezt így összehoztátok! A Nautilusról (1:03 körül " a Starlink és a lakható bolygók keresése relatívan olcsóbb űrtávcsövekkel stb.) eddig nem hallottam. Egy biológus szerintem hiányzott a beszélgetésből. Szabinak üzenem, hogy nem kell elájulni a NASA-tól. {Kicsit nagy teret kapott az azonosítatlan anomáliás jelenség (unidentified anomalous phenomena), bár megfelelő szakértőkel jó téma lenne az Oumuamua is.}
@tamas1163
@tamas1163 Жыл бұрын
Ha jól emlékszem pont László mondta azt egy alkalommal, hogy azt kijelentni, hogy nem léteznek idegenek, olyan, mintha vennénk egy vödör vizet a Balatonból és azt mondanánk, hogy ebben nincs is hal..! Olyan távolságok vannak az Univerzumban...mitöbb....multiverzumban, hogy nagy valószínűséggel az ember mint faj, még csak a töredékét sem fogja megismerni, mert olyan lassan fejlődünk, hogy egyszerűen nem lesz rá időnk. 60.000 év mire eljutunk a hozzánk legközelebb álló csillaghoz? Hány csillag is van csak a mi galaxisunkban? 100 milliárd?! Ha elindulunk valamihez amit látunk, lehet már ott se lesz mire odaérünk. Pláne, hogy mire onnan adat visszaérkezik hozzánk, ismét csak kihalunk! :D Szóval számunkre szerintem csak abban az esetben lesznek direkt válaszok, ha valójában leszáll ide valaki és azt mondja, hogy Föld lakók....most jegyzeteljetek mert csak egyszer mondom el! Hozzáteszem, vannak itt továbbra is kérdőjeles dolgok..! Stonehenge? Húsvét szigeteki szobrok? Piramisok építése? Ma is képtelenek lennénk megépíteni őket, régen, hogy csinálták?! Egy biztos! Figyelnünk kell, ha akarnak majd megtalálnak minket, és remélem, hogy egy olyan entitás lesz, akitől tanulni tudunk! ( Ja és a Kossuth téren szállnak majd le igen!!! :D )
@zsoltcsoma3098
@zsoltcsoma3098 Жыл бұрын
Akkorák a távolságok, hogy Jean Luc nek is az űrszekerével 20 000 évre lenne szüksége a galaxis másik szélére átmenni. És az csak az odaút. 😀
@tamas1163
@tamas1163 10 ай бұрын
@@zsoltcsoma3098 :D Igen! Marti McFly esetleg...!
@Scufe01
@Scufe01 5 күн бұрын
😂
@merion297
@merion297 Жыл бұрын
A Hold mint időkapszula. Azt hittem, ezt csak én találtam ki, és senkinek sem jutott még eszébe, úgyhogy már aggódtam, hogy teljesen kárba megy a gondolat. Örülök, hogy ez nem így van. ÖTLET! Az LRO már majdnem a teljes Hold-felszínt lefényképezte akkora felbontásban, hogy tízméteres sziklák tisztán és élesen láthatóak. Ez kb. 5 millió brutális felbontású képet jelent, amit emberi állomány képtelen átnézni. Rá kellene ereszteni egy AI-t, ami nem természetes képződményekre van trenírozva. Itt van a kedvenc képem, ami AKÁR valamilyen roncs is lehet, nem pedig két nagy szikla (kb. 70 és 40 méteres a két nagy objektum). Az alábbi linken tovább lehet menni az egyes fotókra. Olyan nagy méretűek a képek, hogy kicsit komplikált megtalálni rajtuk a krátert, amiben az objektumok vannak, meg némelyiken fejjel lefelé van minden, mert úgy fordult a műhold. target,lroc,asu,edu/fcgi-bin/fprovweb.exe?_xtype=text/html&lon=165.21158&lat=-21.64757&cmd=include+%22lroc_test_extract_data_at_ll.msh%22 A linket szándékosan elrontottam, mert a KZfaq utálja a külső linkeket. A vesszőket a domainnévben pontra kell cserélni.
@brokernagy9038
@brokernagy9038 11 ай бұрын
Nincs is olyan benne., hogy domain!
@merion297
@merion297 11 ай бұрын
Az asu,edu a fő-domain. target pont lroc pont asu pont edu @@brokernagy9038
@josip.harasic
@josip.harasic 11 ай бұрын
@@brokernagy9038 ?
@maganyosfarkas3448
@maganyosfarkas3448 Жыл бұрын
Jó kis beszélgetés volt. Jó volt végighallgatni, meghallgattam volna azért, hogy a kardasov-skáláról mi a vendégek véleménye csak úgy kiváncsiságból
@Terminator-01
@Terminator-01 Жыл бұрын
Háttal nem kezdünk mondatot pedig én most megtettem. Akkor most mégis lehetséges? Ezt a 2 értelmiségit botrányos volt hallgatni már bocsánat. Olyan volt mintha 50évvel ezelőtt élnének és félnének beszélni nehogy azt mondják róluk hogy ők hisznek a földönkívüli életben...🤦Amit ma megtudtam, hogy a kormányok arról híresek hogy mindent közölni akarnak velünk. A média is önálló nyilvánvalóan és önállóan működnek azt közölnek amit akarnak...🤦 Mindenki hülye mert ők már részt vettek egy akármilyen kicsi programban és ott azt mondták ufok nincsenek. Köszönöm szépen ezt az adást nagyon minőségi volt. 😅
@forygo7
@forygo7 11 ай бұрын
Útelagazgatásnál kígyóznak a kígyók. Az orvos sem írásverseny győztes. Ennyit tanultunk volna lehet beszélni sem tudnánk.
@arpadszent-andrassy3530
@arpadszent-andrassy3530 11 ай бұрын
Jó beszélgetés volt de egy biológust igazán meghívhattak volna, mégiscsak ők a legilletékesebbek ebben a témában
@mariofilip130
@mariofilip130 11 ай бұрын
⁰ ??y????? Y 33:39
@solymosandor3996
@solymosandor3996 2 ай бұрын
Igazad van Terminator! Sokkal ertelmesebb emberek vannak a temaban ,akik nem melle beszelnek.Botranyos az egesz csapat ,az ovodasok vannak toluk elszallva akik 90 szazalekban nezik ezt a semmitmondo 3 amatort es meg el is alszanak rajta.😂
@benedekszarvas7176
@benedekszarvas7176 Жыл бұрын
Köszönjük szépen!! Nagyon jó téma, jól adjátok át az információt könnyen érthető és tartalmas, gyorsan eltelik ez a pár óra, csak így tovább!! 😃
@endrevarga5111
@endrevarga5111 Жыл бұрын
Hiánypótló kerekasztal-beszélgetés, nagyon jó, hogy összehoztok ilyet, még sokszor! :) Egy hozzáfűzés, vagyis már kettő van betárazva, remélem, erre tud járni László é/v Gábor egy kicsit megbeszélni. Nekem van egy szerintem használható életdefinícióm, ez matematikai alapú, ergo komolyan vissza kell ellenőrizni, amit én nem tudtam megbízhatóan megtenni, viszont használhatónak tűnik. Az egész probléma gyökere persze az, hogy a definíciók absztrakciók, az absztrakció pedig nem létezik az univerzumban, csak egy neurális háló jelkarakterisztikájában (az agyban), ergo csak annyit tehetünk, hogy célszerűen absztrahálunk: a legkevesebb követ tartsuk élőnek, és élőket ne tartsunk köveknek… Leírom a lépéssort, hogyan lehet eljutni hozzá: Először megnézzük, mi az, ami minden életre érvényes, majd szűkítjük, hátha kijön valami. A cél az, hogy a vírusról is eldönthessük, élő-e, és úgy általában legyen egy stabil mankónk, mondhatni, egy detektor, ami odatartható bármihez, és kijelzi, hogy az élet-e vagy sem. Eszerint az első lépésben: --- Az élet egy rekurzív kölcsönhatásgráf. (Ez persze túl tág, szűkíteni kell, és lehet is, szerintem hatékonyan.) Az anyagcsere során mindig ugyanazokat a kölcsönhatásokat (fizikai, kémiai, biokémiai folyamatokat) játssza le/el az élő szervezet; maga az anyagcsere, a táplálkozás és ürítés is ennek a kölcsönhatásmintának a része, egyúttal az alapanyaggyűjtő mechanizmus, hogy legyen miket kölcsönhatásokban szerepeltetni. Egyszerűen bármilyen életfolyamatot is próbálunk leírni egy közös matematikai nyelven, az nem más lesz, mint hogy a kölcsönhatások egy gráfba rendeződnek, és ennek a gráfnak a kapcsolódási mintázata (szerkezete) jellegzetes, tehát jellemzi az adott élő szervezetet (fajt). Ezért ez a definíció igaz minden élő szervezetre. A probléma az, hogy nem csak élő szervezetekre igaz. A tűz is egy rekurzív kölcsönhatásgráf. A csillagok is rekurzív kölcsönhatásgráfok. Azonban! Ha kiegészítjük a definíciót az alábbi módon, akkor mindjárt a helyére zökken: --- Az élet egy rekurzív kölcsönhatásgráf, amelynek a szerkezetét az élő szervezet a saját alkotóelemeinek felhasználásával kódolja és dekódolja. A tűz erre nem képes, sem a Nap, mert a kölcsönhatásgráfjuk az atomfizikában van kódolva, nem a saját alkotóelemeik szintjén és felhasználásával. A vírus meg nem folytat anyagcserét, viszont kódol, de kizárólag kódol, plusz védi a kódolást, és ez a lényeg: a vírus magának a gráfkódnak a tárolóegysége, de nincs benne olvasófunkció, mert egy másik életforma (vagy is 1 életforma), a gazdasejt olvasófunkcióját "használja" (nem használja, csak bekerül az olvasóba, és beindítja a kódolvasást és sokszorosítást). Végeredményben tehát: --- Az élet egy rekurzív kölcsönhatásgráf, ami képes kódolni és dekódolni a saját gráfszerkezetét. (Örökítőanyaga van.) Ez a definíció igaz lesz minden életre; • nem számít, az használ-e ATP-t vagy sem (célzok itt arra, hogy foszformentes csillagrendszerben, mert még korai a csillaggeneráció, nem alakulhat ki ATP, és kérdés, hogy van-e alternatívája) • létrejöhet bárhol és bármikor az univerzumban. • egyértelműen elkülönít pl. a vírusokat az élettől, sőt a kemotonelmélet szerinti osztódó molekulákat is egyértelműen kategorizálja • érvényes marad akár (sci-fi) nem anyagi életre is, amennyiben a nem atomokhoz kapcsolódó kölcsönhatások gráfra rendeződnek, rekurzívak, és alkotóelemeik segítségével tömörítik a saját gráfszerkezetüket.
@gizellabali8566
@gizellabali8566 Жыл бұрын
Röviden én is így gondolom.köszönöm
@davidkiss6624
@davidkiss6624 10 ай бұрын
Kitűnően fogalmazta meg amiről én is gondolkodom néhány éve Sagan és társai hatására; Univerzális Homeosztázisnak neveztem el eme spekulatív dedukcióm, a lényege hogy az intersztelláris extremofil életformák minden esetben alacsonyabb relációval viszonyulnak a lokális környezetük entrópiájához, függetlenül a lakhatósági zónáktól vagy az oldószeres közeg minőségétől, így ha ezzel az új molekuláris sémafelismeréssel kutatunk az összes életformára van sokkal nagyobb esélyünk bukkanni ahelyett, hogy "csak" a földihez hasonlót keressük!
@akosvarga-sg5tv
@akosvarga-sg5tv 10 ай бұрын
​@@davidkiss6624Na ez a lényeglátás! Autodidaktaként megérteni a komoly szakembereket és új lehetőséget, stratégiát megálmodni, gratula!
@spacejunkieH
@spacejunkieH 6 ай бұрын
Láttad már a Spacejunkie Amerika sorozatunk 3. részét, amiben bemutatjuk, hogyan éltünk át 2022-ben Floridában 2 rakétaindítást mindössze 13 óra leforgása alatt? Link az epizódhoz: kzfaq.info/get/bejne/bMp0Zqp009yUh2g.html
@tiborpurzsas2136
@tiborpurzsas2136 5 ай бұрын
Volt 86 ban Ancorridgeben (alaszka, bocs ha rosszul ìrtam) a Japàn airline gèpe. Egy akkora ufò követte mint egy foci stadion.1-2 òràn àt. Nèha az anyahajòbòl kiszàllt egy kèt kisebb jàrgàny, azok fogòcskàztak vele. Na egy ekkora gèpet nehèz összekeverni holmi fellegekkel. Ahogy leszàllt, meg is hùzta a vèszharangot a pilòta. Egyből el is tiltottàk a repülèstől. A CIA pedig minden anyagot elkobzott. Ha nem ìgy törtènt volna, akkor a Japàn pilòta vajon mièrt is vàgta volna félbe a karrierjèt?
@a.balazs9679
@a.balazs9679 Жыл бұрын
Jó volt igy utólag vissza nézni az adást. Sajnos a live végét tudtam elkapni pár napja. Köszi skacok, hogy összehoztátok 👍
@spacejunkieH
@spacejunkieH Жыл бұрын
Köszi, örülünk ha tetszett adás 🙏😊
@belescus9853
@belescus9853 Жыл бұрын
Mi van akkor ha egyetlen, számunkra egyelőre nem érzékelhető - mert dimenziókkal felettünk létező - organizmus gondolati fragmentumai vagyunk?
@spacejunkieH
@spacejunkieH Жыл бұрын
A következő nemzedék majd megválaszolja vagy megcáfolja 🙂
@szinbence
@szinbence Жыл бұрын
Édes Istenem! Pont a napokban gondolkoztam azon, hogy de jó lenne egy Laci a Spacejunkien :D És lőn...
@spacejunkieH
@spacejunkieH Жыл бұрын
Nagyon jó látni, hogy sokaknak, köztük neked is tetszett a beszélgetés 🙏
@lesliew67
@lesliew67 Жыл бұрын
1. Semmilyen isten nincs. 2. A mondanivalód istenemezés nélkül is értelmes lett volna.
@Dementor_Boss
@Dementor_Boss 11 ай бұрын
@@spacejunkieH szia. mondtad hogy nem szívesen merészkedsz erre az ufós dologra. viszont tudok egy helyet ahol tudományosan vannak a dolgok és egy elég hosszú videó is a cime "minden amit a földönkívüliekről tudni lehet" vagy valami hasonló egy krisz nevű csávó csinálta. ez nem olyan videó mint a legtöbb ilyen "bebizonyítottam hogy vannak". mert nem erről szól. csak arról hogy az adatok alapján érdekes dolog ez. nem mondja ki hogy fixen ufó vagy ilyenek csak elmondja amit tudni lehet a dologról
@Dementor_Boss
@Dementor_Boss 11 ай бұрын
@@lesliew67 jó hogy tudjuk hogy ateista vagy de ne légy kérlek ennyire rámenős mert vissza teccést kelt
@lesliew67
@lesliew67 11 ай бұрын
@@Dementor_Boss A fidesz alkalmazza azt a bevált metódust, hogy karaktergyilkolja azokat, akik felhívják a köz figyelmét arra, hogy ők lopnak-csalnak-hazudnak vagy bűncselekményt követnek el. Tehát, ha én leírom azt, hogy a valóságban nincsenek istenek, mert azokat emberek találták ki, akkor ne én legyek vissza tetsző, hanem legyen az nagyon hülye, aki 2023-ban hisz bennük! Remélem érted!?. Válasz
@gamejean007
@gamejean007 Жыл бұрын
Kiváló műsor volt, minőségi szakértőkkel és tudással! Gratulálok! Jöhet a következő ilyen adás! 🙂
@spacejunkieH
@spacejunkieH Жыл бұрын
Köszi! 🙏
@johnygrande611
@johnygrande611 Жыл бұрын
2:04:56 Arrol beszél, hogy az idegeneknek lehet akàr kollektiv tudatuk, mint pl a tereszeknek. Valojàban az emberi tudàs is kollektiv.
@szabesz86
@szabesz86 11 ай бұрын
Most dobta fel ezt a musort,fel is iratkoztam.😊 Nagyon erdekes felvetesek! Koszonom 😊
@spacejunkieH
@spacejunkieH 11 ай бұрын
Örülünk, hogy ránk találtál! Köszönjük! Reméljük, még sok érdekes videót találsz nálunk más témában is! 🙂 - Dávid
@petkomolnar2107
@petkomolnar2107 Жыл бұрын
Az infót nehéz feldolgozni, mert sok és rengeteg...De Laci dumáján beszartam 😂😂😂 köszi srácok! :)
@ferencbardos6352
@ferencbardos6352 Жыл бұрын
Pontosan így voltam vele én is. Elképesztő figura! 😁
@Opriscnyik
@Opriscnyik Жыл бұрын
Az első mobiltelefonomat én is 2001-ben kaptam, egészen pontosan szeptember 11-én. Másnap arról kellett volna beszélnie az osztálynak, hogy mekkora menő vagyok a telefonnal, de az ismert okok miatt egészen másról volt szó :D
@barnagy
@barnagy 10 ай бұрын
Ezt az adást szivesen belájkolnám 5x. Sok sikert fiúk!
@spacejunkieH
@spacejunkieH 10 ай бұрын
Köszönjük 😊😊 Szabi
@user-qm5vs3ik3b
@user-qm5vs3ik3b 6 ай бұрын
srácok nagyon érdekes téma és kőszi. Üdv mindenkinek- lengyel Ricsi Krakkóból
@spacejunkieH
@spacejunkieH 6 ай бұрын
Örülünk, ha tetszett az adás, nem véletlenül az egyik legnézettem adásunk 😊 Szabi
@MrsAdAstra
@MrsAdAstra Жыл бұрын
Erdekes tema. Jo volt hallgatni a velemenyeket is. Koszonjuk SJ 👍
@spacejunkieH
@spacejunkieH Жыл бұрын
Nagyon örülünk, ha neked is tetszett Mrs. AdAstra 😊😊
@richardmate2755
@richardmate2755 4 ай бұрын
Imádom Kiss Lászlót és a Spacejunke srácokat. Eddigi egyik legjobb rész. Köszönöm a munkátokat minden néző nevében.
@spacejunkieH
@spacejunkieH 4 ай бұрын
Nagyon szépen köszönjük a visszajelzésed! 😊 Legalább ennyire ajánljuk Bihari Gábor adásait, nem véletlen az óriási nézettség. Üdv, Szabi
@richardmate2755
@richardmate2755 4 ай бұрын
Amikor azt írtam hogy Spacejunkie srácok Bihari Gáborra is gondoltam mert nagyon sokat láttam veletek egy műsorban. 😊
@st3910
@st3910 11 ай бұрын
Ahogy itt a Földön bánunk minden olyan élőlénnyel, amely nem ember -sőt még saját fajunkkal is-, nem csoda, hogy ennyire bujkálnak előlünk ha léteznek! Jól is teszik! Innen üzenem: Csak emberek kezébe ne kerüljetek!! 🥺
@ferencbardos6352
@ferencbardos6352 11 ай бұрын
Hát igen. Az ember a legveszélyesebb állat a földön.
@margaretafelhazi5139
@margaretafelhazi5139 8 ай бұрын
Nagy igazsagot hozott elo koszi az allatok nevebe (ketlabu is beleertve)
@alexerdei63
@alexerdei63 Жыл бұрын
Miert nem megyunk bele az igazi kutatasokba a ( foldi bizonyitekok kutatasaba) amik itt vannak a foldon es meg nem tudjuk hogy letezhetnek egyaltalan.
@user-yu4qj1ey1b
@user-yu4qj1ey1b 9 ай бұрын
Egyebkent hiszek az ufokba .Nezzétek meg Sós Tibor szemtanuk egyenruhában
@magarpalgir
@magarpalgir 11 ай бұрын
Előbb volt földön kívüli élet, aztán lett földi is...
@spacejunkieH
@spacejunkieH 11 ай бұрын
Ez is egy lehetseges magyarazat, igy van! Szabi
@pacsi325
@pacsi325 9 ай бұрын
Drake formula, amikor először tanultam róla, akkor épp nagyon kicsi számot jelentett, 10 alatti szám kb. Természetesen a formulában minden érték becsült....mondjuk azt sosem tudtam hogy R érték, az miért nem az összes csillag a Tejútrendszerben. Már rég volt, a formula utolsó néhány eleme 1 alatti szám, ezért kicsi a végeredmény. Kivéve a civilizáció időtartam, amit megint lehet százalékosan csökkenti(2000 és tíz ezer közötti szám), ha az alkalmas bolygók irdatlan távolságban vannak egymástól. Mondjuk, attól még létezhet több értelmes rendszer, csak nem találhatjuk meg, nem kaphatunk jelzést.... Sőt mivel a föld típusú életet feltételezzük, nem is biztos, hogy tudunk kommunikálni....Nemere könyv volt 😊, vagy valami hasonló novella, ahol az ismeretlen bolygóra lépő asztronauták rögtön az első lépéssel eltapostak egy komplett ( hangyaboly forma) civilizációt😂! Ez a rész is nagyon jól sikerült srácok!
@heliostz
@heliostz 7 ай бұрын
És az honnan lett?
@csaty100
@csaty100 6 ай бұрын
A Drake formula èrdekessége , hogy amig a Földön van élet addig egy 0 sem lehet benne . Ami a földönkívülieket illeti, szerintem az èn életemben soha nem látok egyet . A idő és térbeli határok olyan nagyok, hogy nagyon kevés esélyt látok rá hogy találkozzunk . A térbeli akadályok leküzdéséhez akkora energiákat kell munkára fogni amiket már a fizika szabályai nem engednek.
@magarpalgir
@magarpalgir 6 ай бұрын
@@csaty100 Igazad van, nagyon kicsi az esély, de én összesen hatszor láttam. Mostanában Ukrajnában figyelnek. Majd fogod hallani, hogy Izraelben, Palesztínában is voltak. Most egyelőre más dolguk van, de majd fogják jelezni. Ők, a földön kívüliek egy más fizikát is ismernek. Mi is ismertünk, de eldugták, elpusztították. itt más értékek vannak. Ha Tesla élne érdekes dolgokat mesélhetne. A németek összeszedték a világon lévő pl. sumer iratokat, írásokat. Azok is érdekesek lehetnének. Az amerikai pilóták most kezdenek beszélni, érdemes figyelni. Disklosure project. Azzal is egyet értek, hogy időben térben végtelenek a határok. Ha felnézünk az égre az Univerzum múltját látjuk 3 perctől évmilliárdokig. A csillagok nagy részének ősi múltját látjuk, mintha most léteznének, pedig már rég nincsenek. A bolygókat nem is látjuk, megsejteni pedig csak akkor tudjuk, ha a csillagjuk fénye előtt mozognak.
@gorgez
@gorgez Жыл бұрын
Köszi, élmény volt hallgatni az adást!
@bagoistvan3182
@bagoistvan3182 Жыл бұрын
1:38:59 .... szeretném a tisztelt szakértök figyelmébe ajánlani a Roswell ( 1994 ) cimü film a veteránok elbeszélései nevü jelenetet... szerintem az minden megmagyaráz....
@ildikomakany3522
@ildikomakany3522 11 ай бұрын
Vannak emberek, akik a végtelen univerzumról azt képzelik, hogy egyetlen élő bolygója van? Ezen megy még mindig a szájtépés?
@davidkiss6624
@davidkiss6624 10 ай бұрын
"az emberiség 95%-a tömeges önámításban szenved" Kapcsolat
@bogilaci
@bogilaci 4 ай бұрын
Az a fura, hogy rájuk mondják, hogy szkeptikusok. Valójában ők hisznek valami olyasmiben, ami teljesen valószínűtlen.
@ranczcsaba4792
@ranczcsaba4792 Ай бұрын
Hà de nem vègtelen, 13,8 milliard èves tehàt van vège, ha vègtelen lenne ragyogò lenne az égbolt èjszaka a csillagoktòl amik vègtelen idelye világìtnak
@anyadszeretlek
@anyadszeretlek 14 күн бұрын
Igazad van! De amíg ez nincs bebizonyítva,odáig egyedül vagyunk az univerzumban. Én kíváncsi lennék mi van az Europa jege alatt... Ha ott van valami,akkor hemzseg az élet ....
@tamaszolyomi4973
@tamaszolyomi4973 14 күн бұрын
​@@bogilaciHa az élethez mindenhol csak ennyi kellene mint amit jelenleg mi gondolunk hemzsegni kelleneaz univerzumnak. Lennie kellene fejlettebb fajoknak. Nekik már mutatkozniuk kellett volna. De nincs,eddig semmi jelét se látták,pedig pár bolygót megfigyeltek. Akkor még se úton-útfélen nő az élet. Számomra mindkettő lehetséges az is hogy egyedül vagyunk és az is ,hogy nem. Mindkettő elképzhető,mindkettő valamilyen szinten magyarázható. Ugyanakkor mindkettő rengeteg kérdést is felvet. Teremtő kéz?Ösrobbanás?evolúció? Mindegyik nehezen képzelhető és egyik se zárja ki a másikat . Ahogyan a vallás és az ufók se.Isten máshol is teremthetett életet.
@surfacetomm7827
@surfacetomm7827 8 ай бұрын
Üdv! Végre valaki értelmeset kérdez és válaszol! ebben a témában.
@gaborhertelendy
@gaborhertelendy Жыл бұрын
Sokat gondolkodtam, hogy a reprodukciós képesség feltétele-e az életnek, mert logikusan annak tűnik. De ott van például az öszvér, ami kétségkívül élő, ámde a szaporodása képtelen. Ezt hova tudjuk illeszteni akkor?
@Angela-Snotra
@Angela-Snotra 11 ай бұрын
Ezert tanítjak azt a biológia szakon a TTK-n hogy az élet meghatarozasára nem adhato egyetlen, minden szempontot kielegítő definició. Amugy a legaltalanosabb megfogalmazas az hogy az anyagcseret folytató rendezett biológiai rendszer amely bizonyos megkötesekkel szaporodasra képes. Pl a tűz is képes tovabbterjedni de nem biológiai redszer. Ugyhogy odavissza vannak kivételek meg átfedések
@Cornflakes1111
@Cornflakes1111 9 ай бұрын
A kérdésed első fele teljesen reális és hiper sci-fi :) /a második nem passzol ide igazából/ A Földön az élet sejt-alapu, amit az emberi agy nem is képes befogadni. Elképesztősok piciny sejt és azon belül is rengeteg mini "gép", sejtszervecske dolgozik a tervrajzunkon, a hibák javításán, a gyógyulásunkon, a tápanyagcserénken, az életfeltételeink realizálásán, mindenen, ami mi magunk vagyunk. A gondolataink ugyanígy idetartoznak ahogy az agyunk maga is, milliárdnyi önálló egység összjátéka. Nem vagyunk igazából pl mi emberek önálló entitások. Ugyanúgy ahogyan ezt sem, úgy olyan élet lehetőségét sem képes az ember felfogni, ahol nem az a cél, hogy a genetikai átörökítés során fejlődjenek különböző de azonos gyökerű élő szervezetek, hanem mondjuk egy adott pillanatban egy adott bolygón a megfelelő körülmények okán egy időben de egymástól függetlenül létrejövő struktúrák - amik kvázi örökéletűek -, önmaguk környezeti tapasztalásán keresztül, közvetlenül a szülőbolygójuk erőforrásaiból merítve fejlődjenek. Pedig nem lehetetlen én is sokat gondolkoztam ezen. Ha feltételezzük, hogy nincsenek ragadozók és nincsenek zsákmányok, csak ezek az egy időben, majdnemhogy azonos módon létrejött atomi (de élő) struktúrák, melyek közvetlenül a környezetükből veszik fel a komplexitásuk növléséhez elengedhetetlen nyersanyagokat, akkor szerintem elképzelhető, hogy a földinél sokkal hosszabb idő alatt kialakuljanak egymás létezését felismerő, egymással "szót értő" élőlények, melyek a saját környezetükben soha nem halnak meg, helyette az örökkévalóságig fejlődnek, mindezt úgy, ahogy a kedvük tartja. Ezzel az a gond, hogy ha működhetne is az egyetlen élőlényen belüli evolúciós fejlődés, nem hatékony. A földön kialakult egymást levadászó szervezetek sokkal hatékonyabbak, mert a már más élőlény által összegyűjtött és önmagába koncentrált tápanyagokat, erőforrásokat rövid időn belül adják át az őket levadászó élőlényeknek. Míg egy örökkön létező lény, ami nem vadászik semmire, ezt önmagában sokkal de sokkal hosszabb idő alatt érhetné el. Hogy miért nem vadászik? Mert ha létezne ezek között a lények között vadászat, akkor léteznie kell születésnek és halálnak is. Csak akkor élhet örökké egy szervezet, ha semmi nem öli meg, különben szaporodás nélkül, hogyan tudnának pótlódni a levadászott példányok? Ehhez viszont szükségszerűen kiegyensúlyozott de legalábbis évmilliárdokon át stabil környezet szükséges, egy olyan békés bolygó, ahol maga a természet sem tudja elpusztítani ezeket az életformákat, sőt, ellenkezőleg, folyamatosan táplálja a fejlődésüket. Ez nagyon-nagyon valószerűtlen, de szerintem nem lehetetlen:) A további probléma ott lesz, hogy a sokmilliárd éves akár alak és/vagy helyváltoztatásra képes értelmes élőlények, amik Zen-életmódban nyugiban léteznek, nem ismerik se a stresszt, se a feszültséget, se a harcot, se a küzdelmet az életbenmaradásért, se magát a halált, mekkora túlélők lennének így valójában? (szinte biztos, hogy csak a saját biztonságos közegükben lennének képesek létezni) És mennyi az esélye, hogy ugyanúgy fejlődjenek egymástól függetlenül? (bár idővel nyílván azonosulni és igazodni is képesek lennének egymáshoz, hogy legalább közös kommunikációt képesek legyen megvalósítani) Mindez iszonyú hosszú ideig tartana. Ezt csak úgy tudnám elképzelni, ha folyamatosan áramló és frissülő tápanyagban fürdőznének, szinte korlátlan térrel a növekedéshez (hiszen a komplexitás velejárója a növekedés). Ha nem lenne elég tér a fix számú életformának, idővel akadályoznák egymást a fejlődésben és létrejönne a képesség (és szándék) a másik kiiktatására, (akárcsak a földi életformák esetében), azzal a különbséggel, hogy így végül csak egyetlen élőlény maradna, hiszen nincsen reprodukció... A Földön azért van genetikai átörökítés, mert ez a leggyorsabb fejlődési módja egy élőlénynek. (nyílván a saját halála árán) És azért van halál, hogy ne szaporodjanak a végtelenségig, mert előbb fogyna el a Föld összes erőforrása, minthogy egyáltalán értelmes lényekké fejlődnének. Ennek tökéletes kordában tartó formája az élőlények között egymás levadászása és a szervezetük felélése, elemésztése, hasznosítása. Igazából a miénk horror-bolygó és valamiért bele van kódolva a kötelező fejlődés. Egy békés, örökéletet kínáló planéta valahol messze, megadhatná nekünk mindezt másképp is, de biztos, hogy sokkal lassabb lenne eljutniuk oda, ahol mondjuk mi tartunk most. És az életük olyan értékes lenne, amit mi fel sem foghatunk, vagy épp ők maguk lennének képtelenek felfogni elmúlás hiányában milyen értékes is az életük... Izgalmas kérdés felvetés volt ez, köszi:) hogy újra elgondolkozhattam rajta..
@spacejunkieH
@spacejunkieH Жыл бұрын
Nagyon köszönjük, hogy ennyien kifejtitek a véleményetek a műsorral kapcsolatban, kifejezetten jó látni, hogy mennyi embert érdekel a téma, mennyien szeretitek a meghívott vendégeinket, az elhangzottakat. Hogy kontextusba helyezzem az általam mondottakat a NASA panelbeszélgetését illetően, kérlek Benneteket nézzétek meg a témában készült összefoglaló videónkat, így talán könnyebb lesz megérteni az érvelését, miért szerettem volna nagyobb hangsúlyt adni a témának 👇 kzfaq.info/get/bejne/nZNxeMh3s5jVmJs.htmlsi=LID-jNFehkUuTPNT Kiss László youtube csatornáját látogassátok, iratkozzatok fel 👇www.youtube.com/@Kiss.Laszlo.csillagasz Várjuk a további veleményeket, észrevételeiteket, ne kíméljetek 😊 Szabi
@peltarlendori7027
@peltarlendori7027 Жыл бұрын
"A Luna-25 egy Szojuz-2 Fregat hordozórakétával indul, és a Roszkozmosz szerint az első leszállóegység lesz, amely a Hold déli pólusára érkezik" -------- Szabi rendben van ez így, valaki végre be meri vállalni. A strucc politika nem segít. Repkednek, úszkálnak olyan dolgok a földön, aminek ismeretlen az eredete, nekünk meg kellene rá 100%minőségi felvétel, korrekt magyarázat, legalább egy részére. Én 30 éve foglalkozom a témával a repüléssel kapcsolatban is, én hiszek abban, hogy lehetnek értelmes lények akik már járhattak itt, vagy akár most is itt lehetnek, DE nagyon meggyőző bizonyítéknak kell lenni annak ami alapján azt merném mondani hogy ez a valami, földön kívüli értelmes eredetű civilizáció terméke. Pont azért mert érdekel a repülés, űrhajózás, valamennyivel jobban képben vagyok mint az átlag, ezért mindenféle kamu felvételekkel dumákkal nem lehet, lehetne meggyőzni. Az USA 1947-óta foglalkozik UFO témával, az Oroszok szintén, rengeteg titkos project keretében, ha nem lenne semmi olyan repülő, vagy úszó tárgy ami ismeretlen, azonosítatlan akkor nem ölnének bele ennyi pénzt. Azt azért gondold végig ha te lennél az USA vagy bármely nagyhatalom kormánya, lenne 100% bizonyítékod, esetleg lezuhant eszközöd, akkor be akarnád vallani a népnek, hogy idegen civilizáció jár a földön, aki ellen semmit nem tudunk tenni, annyira fejlettek, nem ér semmit a haditechnikánk, nem tudjuk a földet megvédeni? A kormányok mind paranoiások, idegbetegek, ezért a sok háború, ezért magából indul ki, aki idejön, az csak ártani akarhat nekünk, ezt megmondanád. A másik amit mondtál, a be nem avatkozás elve ( Űrszekerek Galaktikus Federáció ) csak megfigyelés, közben esetleg balesetek, némi észlelés. Vizsgálja csak a NASA mik röpködnek, legyen az esetleg drón, ballon, gömbvillám, Kondorkeselyű, WC deszka, UFO, az esetek 90% lesz értelmes magyarázat mit is láttak. Jogunkban állna tudni, ha a fennmaradó 10% egy része az földönkívüli, de azt hogy Orosz, vagy Kínai és mondjuk az USA nem tud vele mit kezdeni, elfogni, lelőni azt nem fogják elmondani nemzetbiztonsági érdekre hivatkozva.
@MagicalCritical
@MagicalCritical Жыл бұрын
Engedd meg, hogy egy újabb kritikával éljek, mert már ez több alkalommal fordul elő. Az a helyzet, hogy én kifejezetten szeretem az ilyen eszmefuttatásokat. Befekszem az ágyamba és hallgatom a műsort és közben elalszok. Azonban újra és újra felébredek, mert a vendég üvöltve beszél. Tisztában vagyok vele, hogy a youtube 95%-a erre nem figyel. Az audió témát sokan szeretik azzal elintézni, hogy beszereznek egy jó minsőségű mikrofont. Úgy gondolom, hogy a 'quality production'-hoz tartozik a....... hang 'utógondozása' is. Azzal is egyetértek, hogy nem egyszerű, mert 'hozott anyagból kell dolgozni' és nem áll saját stúdió a rendelkezésre. Bevallom, feladná a leckét, mivel most hirtelen magam sem tudom, hogy hogyan oldanám meg ezt a feladatot, de biztosan létezik egy módszer, amellyel a nagyon halk és nagyon hangos hangokat ki lehet egyenlíteni (ha jól tudom, akkor talán kompresszorral meg lehet oldani). Egy korábbi videóban pedig alig lehetettt érteni a vendéget, mert valami miatt vágta a vendég mondanivalóját. Továbbá van olyan szempont (hála istennek nálatok ez nem jellemző), hogy van egy hangszint, ami elég alacsonyra van masterelve, az autoplay bedobja a közetkező videót és megint ordít az egész, mert az előző videónál fel kellett hangosítanod, hogy értsd a dolgokat. Vannak epizódok egyébként, amikor minden ok és semmi probléma vele. Ha tehetném, ezekre figyelnék. Az intro zene szerintem a legjobb, a másik, depressziós verzió úgy gondolom, egyáltalán nem illik alá, akkor inkább már egy Dystopia (Trailer & Epic Music) [CC-BY]. Azért végül (már végelgyengülésben) sikerült egy jót aludnom. Köszönöm.
@laszlovona
@laszlovona 11 ай бұрын
én véletlenül találtam rá a csatornára és minden percét élveztem ennek az adásnak. Szerintem nincs okod szabadkozni az 'ufózàs' miatt... komolyan.. a beszélgetés színvonala által implikàlt hallgató közösség szerintem 'ki kell hogy bírjon'.ennyit.. a kontextussal, amit meg a végén újra alahúztàl, főleg!!
@spacejunkieH
@spacejunkieH 9 ай бұрын
@@laszlovona köszönöm a kommented, még ha megkésve is 🙏 Szabi
@pacsi325
@pacsi325 9 ай бұрын
Tényleg nagyon jó műsor.... rengeteg kérdés itt is egy: HA volt "földi leves", akkor a föld több pontján is kialakuhatott, az élet, s párhuzamosan is fejlődhetett...van-e ennek nyoma. S mi történt a párhuzamosan fejlődő élettel? Mert ha nem így volt, csak egyszer, egy helyen keletkezett, akkor tényleg lehet, hogy ez "Mars oltás, vagy Pán spermia" képében érkezett....
@lacikeri3102
@lacikeri3102 Жыл бұрын
Szerintem nem bonyolult ez. Mindig az adott környezet szelekciós hatása hozza létre az adott környezetben életképes (sokszorozódni képes) struktúrákat. Az élet ott jön létre, ahol kedveznek a hatások a nagy mennyiségű és változatos, molekula szerkezet kialakulásának, és ezzel együtt van valamilyen szelekciós hatás is. Az ős baktériumok kialakulása a földi őslevesnek, villámoknak, UV sugárzásnak, proton bombázásnak, hőmérséklet és vegyi viszonyoknak köszönhetően törvényszerűen létrejött. Ebben az őslevesben létrejöhettek vírus vagy prion szerű dolgok is, de mivel nem volt számokra kedvező a környezet, nem szaporodtak el, hanem az első sejtek voltak erre képesek. A vírusok akkor tudtak fennmaradni, és szaporodni, amikor már volt sejtes élet, aminek a szaporodási folyamatait parazitaként ki tudták használni. Azaz nem kell ezt túlgondolni hogy mi volt előbb. Szerintem egyszerre volt minden, aztán a környzettől függőt hogy mi tudott teret hódítani a szaporodással. A szaporodást sem kell túlgondolni. Nyilvánvaló hogy azok a molekula láncok amik erre nem voltak képesek, és nem szaporodtak el, azokból nem lett sok, így élőnek sem tekinthetjük, akármilyen komplex.
@lacikeri3102
@lacikeri3102 Жыл бұрын
Ennél fogva én két feltétel alapján tekintem életnek az életet. Önreprodukció, adott környezetben, és változási, alkalmazkodási képesség. Ennek a vírusok megfelelnek.
@ferencbardos6352
@ferencbardos6352 Жыл бұрын
Csak most volt időm megnézni de tudtam, hogy minden percét élvezni fogom. 🤩 Nagyszerű adás volt. Jól megválasztott téma, remek műsor-vezetés és fantasztikus előadok. Igazán minőségi és szórakoztató adás volt, hálás köszönet minden résztvevőnek! 🙏👍
@spacejunkieH
@spacejunkieH Жыл бұрын
Nagyon köszönjük a csapat és a vendégek nevében is, örülünk ha neked is tetszett 🙏 Szabi
@zsoltcsoma3098
@zsoltcsoma3098 Жыл бұрын
A kedvenc tudósoimból 2 egy adásban. Kár hogy nem élőben néztem. Qrva meló. 😞 Többet fogok lottózni.
@wakumenukudelongo4548
@wakumenukudelongo4548 Жыл бұрын
Maratoni program, csak részletekben tudom visszanézni, de a világért sem hagynám ki, köszönet érte! A bioszférák konfliktusai kérdésében: szerintem a vírusokkal nem kell foglalkozni. Azok obligát paraziták, nehezen elképzelhető, hogy egy másik égitesten kompatibilis gazdaszervezetet találjanak, anélkül pedig nem többek élettelen (és esetleg ehető:)) szerves anyagnál. És egy kérdés: amennyire emléxem, az idegen égitestek földi szennyezésektől való védelmét államközi szerződésekbe is foglalták. Ezek betartását pl. a USA hatóságai hogyan tervezik kikényszeríteni pl. a SpaceX-től? Hiszen ha a sirályok piszkát lemossák és a macskát kilakoltatják, egy Spachesip még akkor is fényévekre lesz ebben a tekintetben a NASA „tisztaszobáiban“ összeszerelt űrszondáktól.
@davidkiss6624
@davidkiss6624 10 ай бұрын
Jó kérdés 🤔
@zsoltbeke5932
@zsoltbeke5932 11 ай бұрын
A cianobaktériumok kapcsán amit akart mondani Bihari Gábor,amik a tengerben hatalmas oszlopszerűek és fotoszintetizálással oxigén mellékterméket bocsájtottak ki,azok a sztromatolitok.
@spacejunkieH
@spacejunkieH 11 ай бұрын
Köszi!
@osztkeszJuhie-sk7zq
@osztkeszJuhie-sk7zq 11 ай бұрын
Túl nagy ez az egész körülöttünk,hogy ne legyen valahol máshol is intelligens élet...
@Kiborg23
@Kiborg23 10 ай бұрын
október 4.-ét várom már nagyon. minimum 150 perces adásra számítok. a 2 legnagyobb dumás ha egyszer belekezd sosem hagyja abba :)
@magdolnajambor4048
@magdolnajambor4048 4 ай бұрын
Most fedesztem fel a csatornàd! Nagyon tetszik! Fel is iratkoztam! Köszönöm! Nagyon érdekes volt! Az ember sokat tanul belöle! Csak így tovább! 👌👏👏👏
@spacejunkieH
@spacejunkieH 4 ай бұрын
Üdv a Spacejunkie berkeiben 😊 Szabi
@szalkaid9174
@szalkaid9174 7 ай бұрын
Kiss László, imádom!!!! Hívjátok meg még tovább beszélgetésre! Szuper a műsorotok, még több ilyet!
@spacejunkieH
@spacejunkieH 7 ай бұрын
Köszönjük! 🙏 Van még vele 2 másik adásunk, ha szeretnél még több tartalmat tőle. Szabi 1. Cheops űrtávcső - Élménybeszámoló Kourou-ból kzfaq.info/get/bejne/qLeAlJeXuaiZgpc.html 2. Felderítés, bolygóvédelem, űrbányászat kzfaq.info/get/bejne/rcB2Z5OjqrndlaM.html
@szalkaid9174
@szalkaid9174 7 ай бұрын
@@spacejunkieH , köszi szépen meg fogom nézni!
@stfnsipos
@stfnsipos 10 ай бұрын
Talán kellene dumcsizni az eltunt csillagokrol egy kicsit.❤❤ Kiss lászló úrnak hajlamosabb vagyok hinni.
@spacejunkieH
@spacejunkieH 10 ай бұрын
Honnan tűntek el a csillagok? 🙂 Szabi
@stfnsipos
@stfnsipos 10 ай бұрын
Az egboltrol!! vagy 700.000 Legalabbis ezt állítják ezért akartam egy szakerto velemenyet hallani.@@spacejunkieH
@leoszilard8844
@leoszilard8844 11 ай бұрын
Én azt sem értem, hogy honnan lesz a muslinca. Fogsz egy gyümölcsöt, berakod egy minden irányból lezárt dobozba, mondjuk egy konyhaszekrénybe, jól ott felejted két napra, és mire kinyitod újra, rajokban nyüzsögnek rajta.. hogyan? Honnan? Megterem az állat a növényből?
@spacejunkieH
@spacejunkieH 11 ай бұрын
A muslica már korábban lerajka a petéket a gyümölcsön, ezért tud kikelni még akkor is, ha hermetikusan lezárod 😉 Szabi
@davidkiss6624
@davidkiss6624 10 ай бұрын
😂
@bolcsekkove3592
@bolcsekkove3592 10 ай бұрын
Ugyanez igaz a zsizsikre is. Tökéletes épnek tűnő babszemeket hermetikusan lezársz egy üvegbe, szobahőmérsékletem tárolva pár hét múlva azt tapasztalod, hogy babszemek át vannak lyuggatva és az üvegbe csak úgy màszkálnak a zsizsikek. Erre a magyarázat, hogy a kártevők már a bab virágjába lerakták a petéiket, majd pár hónap múlva, ha ideális hőviszonyok vannak, a peték szépen kikelnek, majd kirágják magukat a babszemekből.
@romeoasittrol9189
@romeoasittrol9189 10 ай бұрын
Ezen 30 éve gondolkozom
@user-yu4qj1ey1b
@user-yu4qj1ey1b 9 ай бұрын
Ezen filóztam valamelyik nap.Idegbajt kapok tőlük.Jön a citromlére gyümölcsre
@akosvarga-sg5tv
@akosvarga-sg5tv 10 ай бұрын
@spacejunkie Brian Cox épp most osztott meg egy új videót Fermi-paradoxonnal kapcsolatban! Szerintem csekkoljátok!
@ildikotamasi239
@ildikotamasi239 Жыл бұрын
Kiss László fan voltam-vagyok-leszek! Köszönöm, hogy nálatok volt!😊
@hord911
@hord911 Жыл бұрын
Köszi az adást nagyon jó volt! !
@Andrea-co3vd
@Andrea-co3vd Жыл бұрын
Szuper volt,várom a folytatást
@spacejunkieH
@spacejunkieH Жыл бұрын
A temaban nem tudom, lesz-e, de mas temakban mindenkeppen megprobaljuk ezt a szuper paros, vagy kukon Lacit ismet a csatornara csabitani. Teljesen nyilvanvalo, hogy mindket eloadot imadjak a nezok, a nezettseg magaert beszel. 😊 Szabi
@KavicsZrt
@KavicsZrt Жыл бұрын
2000 év technikai fejődése után eltudjátok képzelni, hogy 300.000 év múlva mennyire leszünk fejlettek?
@spacejunkieH
@spacejunkieH Жыл бұрын
Ez elkepzelhetetlen. 50 eve a mai vilag max. scifi lehetett volna, 100 eve pedig elkepzelhetetlen... Ezert a valaszom, tuti elkepzelhetetlen meg 2000 ev is, semmi esely ra. Szabi
@bagoistvan3182
@bagoistvan3182 10 ай бұрын
....ja... persze...majd a Nagy Atom- Szellem elmeséli az ide látogatóknak hogy milyen okosak és ügyesek voltunk... haha...ha..👍
@KavicsZrt
@KavicsZrt 10 ай бұрын
@@bagoistvan3182 elvesztettem a fonalat :)
@zsoltmarkroka6961
@zsoltmarkroka6961 10 ай бұрын
😊ló
@annahorvath5407
@annahorvath5407 Жыл бұрын
Nagyon érdekes! Jó lett volna biológust is meghívni!
@spacejunkieH
@spacejunkieH Жыл бұрын
Köszönjük a csapat és a vendégek nevében. Lesz olyan adás, amibe kifejezetten a témában járatos szakembert hívunk majd, aki pontosan elmagyarázza majd a biológiai oldalát. A vendégek annyira jártasak a téma ezen részében, amennyire a szakmájuk megköveteli. Szabi
@jozseftoth4232
@jozseftoth4232 Ай бұрын
Ez a videó nagyon tetszett, köszönöm!!
@spacejunkieH
@spacejunkieH Ай бұрын
Köszönjük, hog, megnezted! Ket zsenialis eloadot hallottunk! 😊 Szabi
@zsolt726
@zsolt726 Жыл бұрын
Az ufo téma amúgy tényleg egy érdekes dolog de jelenleg teljesen mindegy, hogy ki foglalkozik vele amíg konkrét bizonyíték nincs róla addig nem lehet komolyan venni, és hiába a rengeteg felvétel még ha a NASA csinálta is ha a kép olyan mintha a egy 8 megapixeles kamera fotozta volna. Amit viszont meghallgatnék szívesen Gábortól az a dinoszauruszos teória a kipusztulásukról, szeretem az ilyen elméleteket még akkor is ha én magam egyértelműen a meteorit becsapódás mellett teszem le a voksom.
@brokernagy9038
@brokernagy9038 11 ай бұрын
Dinok lehet nem is leteztek..
@nna7yk
@nna7yk Жыл бұрын
A hessdaleni fényjelenségek UAP és nem Amerikában van, sőt már spektrofotometriás mérés is igazolja, hogy szilárd anyagok jelennek meg a levegőben (plusz: megismételhető/reprodukálódó, de sajnos még kölcsönhatásba nem sikerült lépne vele, de hátha... ;) ) erről is érdekelne itthoni tudomnyos szakértők véleménye...
@endrekiraly1619
@endrekiraly1619 Жыл бұрын
Hessdalenben ufók is járnak, sok felvétel van róla.
@nna7yk
@nna7yk Жыл бұрын
én nem hiszek az ufókban, bocs. De a mérhető megfigyelhető--> ismétlődő(!!) - dolgokat szeretem...@@endrekiraly1619
@solymosandor3996
@solymosandor3996 2 ай бұрын
Barataim ezt a csatornat nem erdemes komolyan venni ,meg a cim is megteveszto.Ezek szamomra nem tudosok.De ugy latom ovodasok nezik inkabb ezt a csatornat es meg el is alszanak rajta.😂Messiaskent tisztelik ezeket a nagy "tudosokat"
@nkulrow3492
@nkulrow3492 Жыл бұрын
Király adás volt megint. Sajnos az élőről lemaradtam, lett volna egy Star trek vs Frank Herbert vs H.P. Lovecraft-os kérdésem, ( de nyilván ez már a scifi / hit kérdés ) és összességében még érintve is lett. Köszönet.
@margaretafelhazi5139
@margaretafelhazi5139 8 ай бұрын
Annyira jo tematok van es nagyra becsullek hogy fiatalok vagytok es nagyon kozel vagytok az igazsaghoz Folytassatok mertcsilag magok vagytok Kotelesseg folytatni hogy tudjak hogy mi ;;;tudjuk ;;;;es atadjuk azoknak akik meg nem tudjak Bravoooooo koszi
@spacejunkieH
@spacejunkieH 8 ай бұрын
Köszönjük! 🙂 Mindenképp folytatjuk hasonló érdekes témák bemutatását, illetve ha lesz érdemi változás a földönkívüli élet kutatásában, akkor ezt a témát is elővesszük újra. - Dávid
@lesliew67
@lesliew67 Жыл бұрын
1. Nem nézem meg a videót mégis megtudom válaszolni a kérdést. 2. Röviden tömören: létezik, de csak a Naprendszeren kívül és mivel az emberiség Naprendszerbe van zárva, sosem fogunk bizonyosságot szerezni róla. Ezt a témát felesleges tovább rágni.
@spacejunkieH
@spacejunkieH Жыл бұрын
Elég hamar lezártad a kérdést. 😄 Azért szerencsére rajtad kívül vagyunk páran, akiket jobban érdekel a téma, és a lehetséges dolgokról is szeretünk diskurálni. - Dávid
@lesliew67
@lesliew67 Жыл бұрын
@@spacejunkieH Nézd. 1. Istenek nincsenek (azokat emberek találták ki, valamikor az emberréválás időszakában, amikor olyan fizikai-természeti jelenségeket tapasztaltak, amiket nem tudtak másképp magyarázni), amit ma is hatalomtechnikai eszközként használnak fel a lakosság ellen. Ezt nem érdemes tovább rágni. 2. Druszám szeret sokat és populárisan beszélni egy adott témáról, teljesen feleslegesen. A mai tudásunk szerint, kb. 500 milliárd galaxis van. Ez a szám JW űrtávcsővel valszeg növekedni fog. Ha azt feltételezzük, hogy galaxisonként (ami átlagosan 2-300 milliárd csillagot tartalmaz) csupán 1 bolygón alakult ki valamilyen élet, már 500 milliárdnál járunk. Mint írtam, az ember a Naprendszerbe van zárva, ezért a távolságok és az időeltolódás miatt sosem fogunk más életről tudomást szerezni. Ezen nincs mit tovább rágni. kzfaq.info/get/bejne/nNKWl5V72dXbmZs.html Az ember nem tud 10-100 ezer évekig működőképes űreszközt készíteni, rajta életképesen letárolt embert nem tudna szállítani. Csak elvben: A legközelebbi csillaghoz küldünk egy űrjárművet. Abból a távolságból kommunikálni sem tudnánk vele. Tudom, hogy nem vagyok népszerű, de hidd el, felesleges tovább rágni a témát.
@st3910
@st3910 11 ай бұрын
Az első Mondatodra-Honnan tudod? 😊 Bizonyítsd be, hogy nincs! 😊
@lesliew67
@lesliew67 11 ай бұрын
Mit kellene bizonyítanom, hogy nincs?@@st3910
@jenohathazi920
@jenohathazi920 Жыл бұрын
Nagyon köszönöm, érdekfeszítő volt. Annyit tennék hozzá, hogy UAP esetén számomra mindig az energia a kérdés. Ha nálunk repked az UAP, akkor a mi általunk ismert fizikát kell használnia. Ekkor viszont az energiát miből állatja elő, hogyan tárolja, használja? Ezt a területet azért már elég jól körbejárta a mai tudomány is.... Még sincs jó megoldásunk.
@JanosHalmaiDev
@JanosHalmaiDev Жыл бұрын
Fontos kérdést feszegetsz, de találtam egy hibát. A világunk nem kizárólag az általunk ismert fizika alapján működik, van ott pár vakfolt. (Bár az emberek szeretik azt hinni, hogy már mindent tudnak) Ahogy 200 éve is, úgy a jövőben is felfedezhetünk majd új szabályokat és összefüggéseket. A UAP-k, az eddig feltárt jellemzőik, mozgásuk alapján, olyan szabályok szerint működnek, melyek jelenleg túlmutatnak az ismereteinken, beleértve az anyagfizikát is. Elképesztő gyorsulás és sebesség, azonnali irányváltás, órákon át tartó mozdulatlan lebegés (akár 4es hurrikánban), nincs hanghatás, nincs látható meghajtás, vagy mérhető hőhatás. Nincs szárny, tehát nincs felhajtóerő, az aerodinamika vagy gravitáció látszólag nem játszik náluk. Nincs hangrobbanás. Gyakorlatilag teljesen szabadon mozognak a térben, semmi nem hat rájuk a közegben amiben látszólag haladnak, legyen az víz, levegő, vagy űr, közöttük probléma nélkül váltanak. Ha valaki e tulajdonságokat egyben és fontos, hogy egyben kiértékeli, rájön, hogy ez nem lehet egy emberi titkos project sem.., mert a fizikakönyvünk is ezt látva tátott szájjal pislog. A felsorolt képességeket még nyomokban megközelitő eszközünk sincs. Az ilyen technológiától még évszázadokra vagyunk (jó esetben).
@brokernagy9038
@brokernagy9038 11 ай бұрын
Legalább 1 ezer év minimum de lehet 2.
@solymosandor3996
@solymosandor3996 2 ай бұрын
Jenohathazi--- 115 -os elem segitsegevel .De azt csak mestersegesen tudjuk mi is eloallitani egymilliomod masodpercre.Emiatt nem tudjuk vizsgalni.Ilyen anyagot 1979- ben kaptunk kis mennyisegben az egyik foldonkivuli fajtol cserekereskedelem utjan,aztan 2014 ben nekunk is sikerult eloallitani de semmit nem tudunk vele kezdeni.ununpentium,moscovium
@alexerdei63
@alexerdei63 Жыл бұрын
MEGNEZTEM LEBANONBAN vannak . Azt kell beirni BAALBEK STONES. 1200 TONNA a becsult sulya es tokeletes hasabra van kivagva. es ha jol emlekszem 800 meterre van a hegy amibol kivagtak es onnan odaig szallitottak. Ezt hogyan magyarazza meg az emberiseg amikor nincs technologia a szallitasara sem.
@joepataki9659
@joepataki9659 Жыл бұрын
1988 - 90 és években dolgoztam a NASA- nak, érdekes módon, az egyik teljesen szomszédom is ott volt kutató mérnök,sok érdekességet láttam , hallottam tudtam és fizikailag is egy fontos alkatrész módosításában részt vettem két kezemmel, 1998-99 ben.
@spacejunkieH
@spacejunkieH Жыл бұрын
Szia! Irnal a munkadrol bovebben emailben? Szabi
@davidkiss6624
@davidkiss6624 10 ай бұрын
🤔
@attilapocsai2381
@attilapocsai2381 11 ай бұрын
A világmindenség valóságaiból adja magát az a szorzó is amely rámutat mennyiségekre.
@istvanpataki1958
@istvanpataki1958 11 ай бұрын
2 óra 5 perc körül felvetettek egy problémát, hogy egy ember inteligens-e, vagy emberek hálózata teremtii meg az intelligenciát. Nos erre konkrét válaszom van, a 2. az igaz. Gondoljunk csak bele, hogy minden tudós alapjában véve nem sokat alkotott, hanem vette az addigi találmányokat, és azokat összegyúrva, és kicsit, de tényleg kis dolgot hozzátéve, rendszerezve valami továbbfejlesztett dolgot alkotott. Ez nem kicsinylő kijelentés, mivel ezek is nagy dolgok, de nem egy hú de új dolog.
@spacejunkieH
@spacejunkieH 11 ай бұрын
Ez így van, a kollektív tudás viszi előre az emberiséget. Minden kutató a kirakós egy apó részletét illeszti a helyére, minden apró részlete fontos az összkép szempontjából, de azok együtt adják azt a tudást, melyre a későbbi generációk képesek tovább építkezni. Szerintem teljesen jól látod! 😊 Üdv, Szabi
@brokernagy9038
@brokernagy9038 11 ай бұрын
Tehat a 200iq is retentoen keves valami hihetetlen dolog megalkotasahoz.. az ember meg nagyon gyerekcipoben jar az univerzumban.
@ildikomartavarga4956
@ildikomartavarga4956 10 ай бұрын
Köszönöm szépen. Nagyon rezonált a 3 as 4 es pakli..
@frankysmish5652
@frankysmish5652 11 ай бұрын
Már régóta senki sem tud választ adni arra kérdésemre, hogyan tud úgymond 'kialakulni' élettelen anyagból élő
@Angela-Snotra
@Angela-Snotra 11 ай бұрын
Mit szeretnél? Ezen a felületen ennyi karakterrel amennyit itt lehet, írjunk le neked egy olyan folyamatot amit senki soha nem latott? Vannak erre a kerdesre valaszok. Azt hogy az elet kialakulasaval kapcsolatban hogyan kepzelhető el az önszerveződés, vagy az endoszimbiózis, es a többi folyamat az ELTE TTK biológia szakon ertheted meg ha beülsz nehany ( jó sok) előadásra
@davidkiss6624
@davidkiss6624 10 ай бұрын
Dr.Gánti Tibor könyveiben találsz választ! 😉
@peterhirku1748
@peterhirku1748 Жыл бұрын
Zseniális műsor lett!!👍😉
@spacejunkieH
@spacejunkieH Жыл бұрын
Köszi 🙏
@metaldadhu
@metaldadhu Жыл бұрын
1:19:46 Lehetnek > Vannak (a csőr egy relációs jel...)
@cr3x3d
@cr3x3d Жыл бұрын
Fontos kérdés: Valójában létezik inteligens életforma a földön? Szerintem ez csak egy tudománytalan összeesküvés elmélet.
@tariimrekrisztian1880
@tariimrekrisztian1880 11 ай бұрын
Mikor lesz part 2 Lacival meg Gáborral?
@spacejunkieH
@spacejunkieH 11 ай бұрын
Part 2 nem tudom lesz-e a temaban, max. kerdes-valasz formaban. De mindket eloado szoloban hamarosan feltunik majd a csatornankon, erdemes figyelni minket, akar feliratkozni is 😊 Szabi
@ImreKatona-ro5cc
@ImreKatona-ro5cc 5 ай бұрын
A tudományok szerint az ufó kérdés létezik, vagy csak a megtévesztés van körülötte. A világmindeséget az emberség uralni hódita ni és kölcsönt adni más galaxisoknak, és ez fog szét terjedni a mindenségbe.
@nollmiki
@nollmiki 5 ай бұрын
De jó is lenne egyszer értekezni ilyen nagy koponyákkal, részt venni egy ennyire szintes beszélgetésben! Bárcsak feltehetném a kérdéseimet a témával kapcsolatban! Hangot adhatnék a felvetéseimnek... Kiss László Úrnak van esetleg valami "nyílt estje" (nyestje), kávéházi beszélgetése, egyéb fórumja ahol lelkes amatőrökkel beszélget?? Üdv mindenkinek
@spacejunkieH
@spacejunkieH 5 ай бұрын
Nem tudok ebben tanácsot adni, bevallom őszintén. Sokat utazik Laci és sok élő adást szervez, de hogy ezek alatt/után lehet-e neki kérdéseket feltenni arra talán csak ő tudja a választ. De nagyon elfoglalt ember, ezért inkább nem hiszem, egyszerűen nagyon nehéz erre kapacitást találni számára az oktatás és a fellépések mellett. Szabi
@MrTito1968
@MrTito1968 Жыл бұрын
Lehet olyan mint mi nincs..de eltèrő lehet...
@alexerdei63
@alexerdei63 Жыл бұрын
En is csinaltam lebego business kartya tartot. Computer tervezessel Laser gepemmel vagtam ki es a Magnes technologiaval mukodott.
@tradingistrending
@tradingistrending 11 ай бұрын
20.000? 200.000 🤘😁
@THEAMYGDALA
@THEAMYGDALA Жыл бұрын
Bihari Gábor: ez is egy érdekes kérdés
@csahoscsuhas3344
@csahoscsuhas3344 11 ай бұрын
Nem találtatok egy biológust! A tengerbe Mariana árok.. sok helyen vannak különáló ökoszisztémák. Így barlangogban..stb az élet sokféleképpen kialakulhat. A Földön találtak kén, szilicium alapú ökoszisztémát. Mi szén alapú vagyunk.
@spacejunkieH
@spacejunkieH 11 ай бұрын
Meg egy fizikust, egy kemikust, egy matematikus stb. Kicsit irrealisaz elvaras szerintem. Biztosan volt olyan, ami nem mondtak jol a vendegek, mert a szakteruletukon kivul esik, ettol meg tokeletesen elvezheto az adas. Ezert van a komment szekcio, ide lehet irni az esetleges eszreveteleket. Tervezunk a jovoben biologust is meghivni egy hasonlo temaju beszelgetesbe, mert egyertelmuen van ra igeny. Szabi
@tariimrekrisztian1880
@tariimrekrisztian1880 9 ай бұрын
Remélem 1 év alatt meg lesz a 500 ezer vagy legjobb esetben az 1 milliós megtekintés örülnék neki!😊
@spacejunkieH
@spacejunkieH 9 ай бұрын
Köszi, szerintem ez abszolválható, lassan elérjük a 400K-t, onna pedig már csak egy ugrás az 1M 😁 Szabi
@SandorGera-iy5mp
@SandorGera-iy5mp Ай бұрын
A suttogva elhaló hangú , meg az ordibálós 😁👍
@tamaslovasz7127
@tamaslovasz7127 4 ай бұрын
Csak ott létezik!!
@zoltannagy7651
@zoltannagy7651 5 ай бұрын
01:13:54 SPOILER ALERT: Ha el akarod olvasni "a 3 test problémát", akkor ezt hagyd ki ezt a percet!!! 01:17:50 Innentől folytatható! Addig is jó olvasást!
@THEAMYGDALA
@THEAMYGDALA Жыл бұрын
28:45 akkor a számítógépes vírusok is élnek?
@Angela-Snotra
@Angela-Snotra 11 ай бұрын
Nem, mert az élet összes definiciójaban benne van hogy anyagcserét folytató biológiai rendszer
@THEAMYGDALA
@THEAMYGDALA 11 ай бұрын
@@Angela-Snotra az adatok feldolgozása anyagcserének minősül?
@Angela-Snotra
@Angela-Snotra 11 ай бұрын
@@THEAMYGDALA nem igazán, mert definíció szerint az anyagcsere az élő szervezetekben végbemenő anyag-, energia- és információáramlást jelenti. A metabolizmus során a környezetből a szervezetbe, sejtbe kerülő tápanyagok lebomlanak, átalakulnak a sejt saját anyagaivá. Amiról te beszelsz az csak informació aramlas, és nem biológiai sejtben megy végbe
@THEAMYGDALA
@THEAMYGDALA 11 ай бұрын
@@Angela-Snotra akkor a vírusok, prionok kérdése eldőlt?
@drMerényiAttilaBoxdokiSsdCoach
@drMerényiAttilaBoxdokiSsdCoach Жыл бұрын
Nagyon izgi volt! Ellentétben Almár Ivánnal (akit persze imadunk) aki a világ egyik legizgalmasabb témáját olyan szinten untatóvá teszi ami az emberi pszichének nehezen befogadható😅😅😂😂
@spacejunkieH
@spacejunkieH Жыл бұрын
Köszi 😊
@MrNeoncsoves
@MrNeoncsoves 10 ай бұрын
- ó bölcs elme, mi az élet értelme? - 42 😂
@csirkemell345-ao2xy
@csirkemell345-ao2xy Жыл бұрын
ENUMA ELISH 🇮🇶 Annunaki k pl. Nem tudom nem lehet tudni... Nem foglalkoztatott a mostani időkben. Biztos érdekes téma, MINT A SZUPERFÖLDEK
@TheFlyingGege
@TheFlyingGege Жыл бұрын
Kiss Laci hozott valamit ide... végre.
@janosnagy6812
@janosnagy6812 Жыл бұрын
Sok a szöveg!
@spacejunkieH
@spacejunkieH Жыл бұрын
Egy beszélgető műsor karakterisztikája a 'sok szöveg' 😁
@janosnagy6812
@janosnagy6812 Жыл бұрын
@@spacejunkieH feladom!🙂😉
@tomidarts
@tomidarts 11 ай бұрын
Nem tudom, hogy beszéltetek e már Kalmár Jánossal, aki a Magyar UFO kutatók szövetségének az elnöke, de mindenképp javasolnék vele is egy műsort, mert rengeteget tudna mesélni ilyen vagy hasonló témakörben. Mindenesetre én biztos szívesen meghallgatnám azt is. 🙂
@spacejunkieH
@spacejunkieH 11 ай бұрын
Szigorúan a NASA publikációira szeretnénk fókuszálni a jövőben is, túlságosan megosztó így is a téma. Szabi
@brokernagy9038
@brokernagy9038 11 ай бұрын
Több embert erdekel pedig a foldonkivuli tema.
@zandreapictures
@zandreapictures 6 ай бұрын
Szuper adás, fel is iratkoztam, köszi
@spacejunkieH
@spacejunkieH 6 ай бұрын
Megtisztelő, nagyon köszönjük a csapat nevében! 🙏 Szabi
@metaldadhu
@metaldadhu Жыл бұрын
1:39:06 És ha ezek csak kínai térhajtómű kísérletek, amivel az USÁt heccelik?
@spacejunkieH
@spacejunkieH Жыл бұрын
Pont ezert kell alaposan megvizsgalni ezeket a jelensegeket. 😉
@azrael834
@azrael834 Жыл бұрын
Az egy kamu.
@attilav2316
@attilav2316 9 ай бұрын
Ez Johnny Depp csúcs korszaka: A pokolból, A kilencedik kapu, A titkos ablak, Álmos-völgy legendája, mind elképesztő atmoszférájú thriller-horrorfilmek. Ezek nekem pl alapművek, nem tudom elképzelni hogy elfelejtsem őket. Ha mégsem ismeri valaki akkor mindegyik nagyon ajánlott!!
@gyuladanko3917
@gyuladanko3917 4 ай бұрын
Üdvözlet. Én 3 x láttam ufót. 2x Németországban , 1 x Budapesten. Nem tévesztem össze a műholdakkal. Kérdés , hogy adott pillanatban hová nézel. 😊🚒
@alexerdei63
@alexerdei63 Жыл бұрын
2:27 Tokeletes a magyar leszallas es az ufo talalkozas Budapesten. Es Boldog szuletesnapot Kiss laszlo urnak.
@vaskalap007
@vaskalap007 7 ай бұрын
Hello. Tételezzük fel hogy itt vannak az ufók. Annak mi értelme van hogy hagyják hogy lássuk őket de ahogy közelebb megyünk eltűnnek? Miért jó nekik hogy kételyek között tartanak minket? Mi sem úgy küldünk robotot a marsra hogy ha valami meglátja bújjon el. Én csak ezt nem értem Szép napot!
@tereziabaki6546
@tereziabaki6546 Жыл бұрын
Köszönöm szépen.
@darth_mogyi
@darth_mogyi Жыл бұрын
Ezek a beszélgetések mindig nagyon jók.
@spacejunkieH
@spacejunkieH Жыл бұрын
Köszönjük az ismételt támogatásod 🙏
@solymosandor3996
@solymosandor3996 2 ай бұрын
😅
@margaretafelhazi5139
@margaretafelhazi5139 8 ай бұрын
A skifi filmek meg a mitoszok meg a mesekazok mindig igazi dolgok gyokere erre tanitottam a gyerekeimet de nem vettek az adast ,'!Ma rajottek hogy az oreg anyamnak igaza volt ,!!
@ibolyatoth695
@ibolyatoth695 2 ай бұрын
Kiss László úr zseniális.
Survive 100 Days In Nuclear Bunker, Win $500,000
32:21
MrBeast
Рет қаралды 153 МЛН
If Barbie came to life! 💝
00:37
Meow-some! Reacts
Рет қаралды 55 МЛН
Doing This Instead Of Studying.. 😳
00:12
Jojo Sim
Рет қаралды 32 МЛН
The Joker saves Harley Quinn from drowning!#joker  #shorts
00:34
Untitled Joker
Рет қаралды 56 МЛН
Holdbázis tervek - Bihari Gábor  |  Spacejunkie élő beszélgetés 14. adás
3:03:11
DTK: Elviszlek magammal - Kiss László csillagász
45:42
WMN Magazin
Рет қаралды 81 М.
Létezik a Fekete Lovag?  |  #112  |  ŰRKUTATÁS MAGYARUL
15:28
Űrkutatás magyarul
Рет қаралды 108 М.
Prof. Dr. Kiss László: Hol van mindenki? A Fermi-paradoxon és a földönkívüli élet lehetőségei
58:27
University of Szeged / Szegedi Tudományegyetem
Рет қаралды 112 М.
Hadtörténész csatajelenetekre reagál | THEGG-TALK
31:06
Miért relatív az idő? - A téridő egyszerű magyarázata
14:47
Hogyan működik? Röviden - Tömören
Рет қаралды 1 МЛН
Survive 100 Days In Nuclear Bunker, Win $500,000
32:21
MrBeast
Рет қаралды 153 МЛН