Szybka Drukarka TWOTREES SK1 - Czy warto ją kupić na start przygody z drukiem 3D ?

  Рет қаралды 2,519

tanie majsterkowanie

tanie majsterkowanie

4 ай бұрын

Szybka drukarka 3D o dość dużym polu roboczym zawsze była moim pragnieniem.
TWOTREES SK1 bit.ly/3u5LkYb mająca pole robocze 256x256x256 i prędkość druku do 700mm/minutę wydaje się być spełnieniem tych marzeń :)
Kod Rabatowy: NBSK
Dodatkowo mamy tu system auto poziomowania, łączność wifi, kontroler offline oraz solidną konstrukcje i napęd oparty o śruby trapezowe. Na dodatek urządzenie przyjeżdża do nas złożone i tak naprawdę zaraz po wyciągnięcia z pudełka możemy przystąpić do realizacji projektów.
Czy warto taką drukarkę kupić do swojego warsztatu? Na to pytanie postaram się po części odpowiedzieć w tym filmie, podczas którego przedstawię wam jej podstawowe parametry ,pokażę jak ją skalibrować oraz połączyć z różnego rodzaju urządzeniami sterującymi.
Na koniec nie zabraknie oczywiście kilku projektów, które wykonamy za pomocą tej maszyny, tak aby móc rzetelnie ocenić jej możliwości.
Zapraszam do oglądania i komentowania - wszelkie rady i konstruktywna krytyka od bardziej doświadczonych drukarzy są jak najbardziej mile widziane :)
fast-urls.net/bbwRk
fast-urls.net/FXqkK
fast-urls.net/VHZVI
Pozdrawiam @taniemajsterkowanie

Пікірлер: 25
@kaktusadas622
@kaktusadas622 4 ай бұрын
Witam i pozdrawiam serdecznie 🙂🙂🙂.
@franticFIB
@franticFIB 4 ай бұрын
Literka e zgubiła ogonek😉 Pozdrawiam.
@morarz87
@morarz87 4 ай бұрын
Panie nagrywaj Pan w większej rozdzielczości bo nic nie widać.
@ghostanddiy
@ghostanddiy 4 ай бұрын
Dać namiary na dobrego okulistę? 😉
@ghostanddiy
@ghostanddiy 4 ай бұрын
Ciekawy sprzęt, tylko szkoda że jak zwykle realną prędkość zobaczymy "trochę" inną, ale i tak będzie szybka 👍
@krzysztofrucinski6541
@krzysztofrucinski6541 4 ай бұрын
Widziałem inny test tej drukarki i niestety przy maksymalnych przyspieszeniach "rzuca" tą drukarka po całym stole w dodatku jest dosyć głośna no i jakość wydruków przy pełnej prędkości była taka sobie. Oczywiście nie zawsze muśi nam zależeć na ładnych wydrukach czase bardziej liczy sie czas a tu można sie spodziewać że będzie dobrze, tymbardziej że firma Twotees podobno przykłada sporą wgę do uwag klientów i dosyć sybko reaguje na problemy. Na filmach można zaobserwować że konstrukcja nie należy do zbyt sztywnych co napewno przełoży sie na jakośc wydruków . Jednakowosz w konekscie jakość-cena to napewno na razie wygrywa z konkurencją pod warunkiem że nie bedziemy wymagali zbyt wiele od tej drukarki.
@ghostanddiy
@ghostanddiy 4 ай бұрын
@@krzysztofrucinski6541 Też tak myślę, zbyt mało sztywna na swoją papierową szybkość, ale pewnie po kilku udoskonaleniach może być bliżej realną prędkością do deklarowanej. Gdzieś jest ten kompromis do odkrycia dla doświadczonych użytkowników.
@krzysztofrucinski6541
@krzysztofrucinski6541 4 ай бұрын
Masz rację Ale teraz jest już coraz mniej "drukarzy" a coraz wiecej użyszkodników którzy zamiast dochodzić i eksperymentować zadają mnóstowo kretyńskich pytań na forach bo im się niechce wpisać w google odpowiedniego zapytania więc taki ktośiu po zobaczeniu takiego filmiku bedzie chciał zaraz kupić tą drukarkę a potem bedzie krzyczał ze kupił badziewo lub co garsza bedzie spamował fora ze ma problem x . Zresztą ten problem również dotyka tak mocno promowane tanie drukarki Bambu bo ludzie to kupuja skuszeni takimi niedorobionymi filmikami jak ten co tu ogladaliśmy gdzie autorowi ewidentnie brakuje odpowiedniej wiedzy z dziedziny druku 3d i w zaden sposób nie jest wskazać dobrych i złych stron produktu. @@ghostanddiy
@seboc1
@seboc1 4 ай бұрын
Predkosc mm chyba raczej byla na sekunde. 300mm na minute oznaczaloby dramatycznie wolna drukarke.
@krzysztofrucinski6541
@krzysztofrucinski6541 4 ай бұрын
Problem z prędkościami jest taki że wiele osób patrzy tylko na szybkość maksymalną co jest błedem ponieważ największy wpływ na szybkośc drukowania ma przyspieszenie ponieważ sporą część ruchu oś sie rozpędza i prawie drugie tyle hamuje zaś pełna prędość uzyskuje prze stosunkowo niewielki procent czasu zwłaszca przy bardziej skomplikownych kształtach gdzie na ścieżce jest sporo zmian kierunków i dla tego przyspieszenia osi to praktycznie najważniejszy parametr drukarki na który powinniśmy zwracać uwagę. Predkość maksymalna to taki chwyt marketingowy jak w samochodach bo co z tego ze twój samochód może jechać 240?h skoro przez 95% czasu jeżdzi poniżej 100
@kundeleczek1
@kundeleczek1 4 ай бұрын
Kupić CR-10 SE
@seboc1
@seboc1 4 ай бұрын
Moglby pan wyjasnic szczegolowo, jak dziala poziomowanie w tym urzadzeniu? Naprawde dzieje sie to bez udzialu czlowieka?
@krzysztofrucinski6541
@krzysztofrucinski6541 4 ай бұрын
Nie poziomowanie bo to nie ma nic wspólnego z pozomowaniem ta operacja nazywa sie trymowanie. Ta drukarka ma trzy śruby do unoszenia stołu i rzeczywiście wykonuje trymowanie samodzielnie tam nie ma nawet pokręteł od kalibracji w pierwszym etapie łapie najpierw odległości na poszczególnych śrubach zaś kompensacje nierówności stołu czyli bed mesh w póżniejszym etapie i tak odbywa sie to całkowicie bez udziału człowieka oczywiście poza wydaniem odpowiedniego polecenia.
@seboc1
@seboc1 4 ай бұрын
@@krzysztofrucinski6541 Brzmi jakby w ten sposob nigdy nie powstal wydruk z pozioma podstawa.
@krzysztofrucinski6541
@krzysztofrucinski6541 4 ай бұрын
@@seboc1 Ty nie rozumiesz wyduk powstaje na przykład z płaską podstawą ale niekoniecznie z poziomą . Pozimowanie tu stawienie czegoś prostopadle do siły grawitacji w danym miejscu i wymaga użycia poziomnicy. Trymowanie ustawia ci płaszcyzne stołu równolegle do osi po których porusza sie extruder i wcele ta równoległośc nie musi być pozioma. "MA BYC RÓWNOLEGŁA" i proszę zapamiętaj to sobie i nie powtarzaj cześ co ktoś kiedys błednie nazwał. Sory za ten wykrzyknik ale do pasji mnie doprowadza nazywanie procesu strojenia czyli trymowania drukarki pozomowaniem.
@seboc1
@seboc1 4 ай бұрын
@@krzysztofrucinski6541 To sie sprawdzi przy wydruku dupereli. Przy wydruku obudowy komputera sie nie sprawdzi. Wydruk moze powstanie, ale bedzie nieuzyteczny. Nie sprawdzi sie tez przy wydruku jakichkolwiek elementow konstrukcyjnych.
@krzysztofrucinski6541
@krzysztofrucinski6541 3 ай бұрын
Nie rozumem tego co mówisz a raczej ty nie wiesz o czym mówisz. Wydrukowanie obudowy do komutera jak mówsz w klasycznym rozumieniu takiej obudowy czyli jakiegoś protopadłościanu wcale nie musi sie sprowadzać do poziomej podstawy i tak dalej a wystarczy jeżeli przeciwległe sciany bedą równoległe a wszystkie kąty będą kątami prostymi i nie ma znaczenia w jakiej pozycji to wydrukujemy. Dodatkowo kształt takiej obudowy jest bardziej zależny od wszystkich prowadnic i ich geometri niż od "poziomego" stołu.Możemy dyskutować o dokładności i rozdzielczości takiej drukarki ale nie o aspekcie poziomowania bo kto w domowych warumkach ma nawet poziomowaną podłogę nie mówiąc już o odpowiednich meblach które trzymają wymiary do 0,01 mm. To oczym mówisz może ma znaczenie w przypadku dużych przemysłowych drukarek ale nie amatorskich domowych. Z resztą poziomowanie maszyn przemysłowych przeprowadza się z przyczyn czysto praktycznych gdyż dużo łatwiej jest panować na elementami takiej maszyny mając jakiś uniwersalny punkt odniesienia ale nawet w tym przypadku bardziej zależy na ogólnej geometri takich maszyn czyli wszelkich równoległościach, płaskościach i prostopadościach które sa raczej niedostępne w przypadku takich urzadzeń jak domowa drukarka 3D. Przy okazji na codzień pracuję w zakładzie przemysłowym na ciężkich maszynach do obróbki i mam sporą wiedzę na temat poziomowania i aspektów geometrycznych różnych urzadzeń.@@seboc1
@seboc1
@seboc1 4 ай бұрын
220 stopni dla PLA to za duzo. Najlepsze rezultaty dostawalem przy 180-200 stopni.
@krzysztofrucinski6541
@krzysztofrucinski6541 4 ай бұрын
Nie pisz takich komentarzy bo nie masz racji. Po pierwsze drukarka drukarce nie równa i wskazania tempeatury mogą sie znacznie różnic z powodu tego ze to co ci pokazuje wyświetlacz to nie jest temperatura dyszy tylko bloku grzewczego w związku z tym przy róznej konstrukcj hotendów wyniki mogą być diametralnie różne. Po drugie aby drukować szybko niestety trzeba bardziej grzać dyszę żeby przy wysokim przepływie filament nadążał sie topić. Po trzecie 180st to zdecydowanie za mało gdyż zbyt niska temperatura drukowania spowoduje znaczne osłabienie wydruku , zwyczajnie warstwy sie ze sobą nie skleją.
@seboc1
@seboc1 4 ай бұрын
@@krzysztofrucinski6541 " aby drukować szybko niestety trzeba bardziej grzać dyszę żeby przy wysokim przepływie filament nadążał sie topić" Ale tym zajmuje sie juz elektronika. Filament bedzie sie grzal mocniej przy szybkim wydruku. Przy 2x wiekszym przeplywie, by utrzymac temperature, zuzyje 2x wiecej energii. Twoje zalozenie, ze musisz ustawic wieksza temperature, to oczywista nieprawda. "drukarka drukarce nie równa i wskazania tempeatury mogą sie znacznie różnic z powodu tego ze to co ci pokazuje wyświetlacz" Czujnik moze byc niedokladny, ale nie o 20%, bo to oznaczaloby koniecznosc jego wymiany.
@krzysztofrucinski6541
@krzysztofrucinski6541 4 ай бұрын
AD1 tu się mylisz bo skąd elektronika drukarki ma wiedzieć co i z czego drukujesz to drukarz decyduje o warunkach pracy urzadzenia. AD2 A jak ktoś ma wiedzieć czy jego termistor jest dobrze skalibrowany czy nie, tym bardziej że w tanich drukarkach prużno szukac bardzo wyskokiej klasy elementów bo są tanie i w zasadzie to prawie 100% pochodzi od "chińczyka" a tam jak wiadomo różnie bywa z tolerancjami I ostatecznie jak juz wspomniałem temperatura odczytana z termistora różnie się o kilka stopnia od temperatury samej dyszy to po prostu wynika z praw fizyki gdzyż sam przepływający filament chłodzi dyszę i dalatego aby wyrównac te różnice trzeba zwiększyc temperaturę i nie mówię tu o jakimś drastycznym zwiększaniu ale do tego trzeba zrobić testy. I do tego proponuję ci obejżeć film Stefana kzfaq.info/get/bejne/q6efjaahvdW0h6M.html&ab_channel=CNCKitchen i inne filmy tego gościa bo on naprawdę przeprowadził mnóstwo testówi tam znajdziesz sporo odpowiedzi na temat temperatury druku@@seboc1
@1313andrzej
@1313andrzej 3 ай бұрын
Tak jak już wspomnieli drukarka drukarce nierówna. Filament też jest różny, w zależności od producenta jego dodatków i barwnika. Temperaturę dobieramy testowo do filamentu. Elektronika nie dobiera temperatury do prędkości druku, nawet bambusy nie mają takich udogodnień. W nich też musisz sobie dobrać temperaturę w zależności co drukujesz i z czego drukujesz. Większość PLA drukuję na 200 jedynie Plastspaw muszę grzać na 210. PetG od innych producentów między 230 a 240 idzie bezproblemowo Sunlu 220 max muszę drukować
@krzysztofrucinski6541
@krzysztofrucinski6541 4 ай бұрын
Swietnie że autor tego filmu nie zadał sobie trudu przeczytania instrucji bo wtedy by wiedzał ze nie zdjął jeszcze blokad osi Y czego chyba żeby nie dać ciała nie pokazał na filmie, tak że za brak wiedzy merytorycznej zdecydowany minus. Nie wiem dla czego takie sprzęty trafiają do ludzi którym brakuje podstaw do żetelnego testowania produktu. Generanie autorowi brak umiejętności nagrywania filmów.
@seboc1
@seboc1 4 ай бұрын
Nie dilejt, czylko dilit
Najlepsza drukarka 3D w 2024
11:10
TechBug
Рет қаралды 34 М.
Can teeth really be exchanged for gifts#joker #shorts
00:45
Untitled Joker
Рет қаралды 18 МЛН
Stupid Barry Find Mellstroy in Escape From Prison Challenge
00:29
Garri Creative
Рет қаралды 21 МЛН
Why You Should Always Help Others ❤️
00:40
Alan Chikin Chow
Рет қаралды 138 МЛН
OGROMNA drukarka 3D. Flsun V400. Tak, to jest delta.
15:54
A TEN ZNÓW O DRONACH
Рет қаралды 4,4 М.
BAMBU LAB A1 vs TWOTREES SK1 compared to P1S and K1 (3D Print Quality REVIEW)
13:39
Ender 3 V3 SE Y-Axis Linear Rail Upgrade
7:51
Red Dot Geek
Рет қаралды 892
I had to buy it.
11:01
Panele Fotowoltaiczne
Рет қаралды 50 М.
Upgrading Cheap 3D Printer from China - ANET A6 - DrukArtki #2
12:21
Artur Petrzak
Рет қаралды 291 М.
Two Trees SK1 3D Printer - A Root of Many Problems
8:05
The Real Sam Prentice
Рет қаралды 2,3 М.
ОДИН ДЕНЬ ИЗ ДЕТСТВА❤️ #shorts
0:59
BATEK_OFFICIAL
Рет қаралды 7 МЛН
Let me show you (P1)
0:21
Discovery Boy
Рет қаралды 2,7 МЛН
My little bro is funny😁  @artur-boy
0:18
Andrey Grechka
Рет қаралды 5 МЛН
35 million watched superman video
0:13
Hasan Kaval
Рет қаралды 135 МЛН