No video

TikTok w służbie kultury: współczesne narzędzie kreowania społeczności i angażowania odbiorców

  Рет қаралды 133

Instytut Badań Organizacji Kultury

Instytut Badań Organizacji Kultury

9 ай бұрын

Kolejne spotkanie w ramach cyklu - "Teoretycznie praktyczne spotkania o zarządzaniu kulturą".
Webinarium „TikTok w służbie kultury: współczesne narzędzie kreowania społeczności i angażowania odbiorców” skupia się na roli tytułowej platformy w zarządzaniu relacjami przez instytucje wystawiennicze. Podczas spotkania prelegentka, Katarzyna Bujak, przedstawiła powody, dla których obecność muzeów w mediach społecznościowych, szczególnie na TikToku, jest współcześnie kluczowa dla efektywnego budowania i utrzymywania relacji z odbiorcami. TikTok, jako nowe i dynamiczne medium, otwiera przed instytucjami kulturalnymi zupełnie nowe możliwości. Przedstawione zostały najnowsze dane, które ujawniły, ile czasu użytkownicy spędzają na tej platformie oraz przeprowadzona została analiza wyników badań, które ukazują jak TikTok staje się ważnym narzędziem w kulturze i sztuce, co pozwoliło nam spojrzeć na tą platformę z zupełnie nowej perspektywy. W trakcie spotkania prelegentka omówiła takie zagadnienia jak:
- jakie strategie są skuteczne
- jakie treści przyciągają uwagę na tej platformie
- dlaczego zarządzanie relacjami jest niezwykle istotne zarówno dla instytucji wystawienniczych, jak i ogólnie w świecie zarządzania.
Tematyka webinaru pomoże odkryć jak TikTok rewolucjonizuje sposób w jaki instytucje kulturalne budują relacje z publicznością.
Prelegentka: Katarzyna Bujak - jest absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie ukończyła studia z wyróżnieniem na kierunku Zarządzanie kulturą i mediami. Obecnie kontynuuje edukację na studiach magisterskich na Uniwersytecie Girony w Hiszpanii. Jest pasjonatką zarządzania projektami, organizacji festiwali i innych wydarzeń kulturowych, a jej obszarami specjalizacji są zarządzanie, audience development oraz marketing kultury. Jej doświadczenie zawodowe obejmuje szeroki zakres działań, od koordynacji różnych aspektów wydarzeń po opracowywanie i wdrażanie strategii mediów społecznościowych w celu zwiększenia widoczności marek. Katarzyna Bujak ma również doświadczenie w pracy z muzeami, teatrami, artystami i partnerami zewnętrznymi, co przyczynia się do sukcesu planowania i realizacji różnorodnych wydarzeń. Jest również nauczycielką języka angielskiego, a prywatnie - zagorzałą fanką przeglądania treści na TikToku.
O ile nie jest to stwierdzone inaczej, wszystkie materiały z „Teoretycznie praktycznych spotkań o zarządzaniu kulturą” są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa - Na tych samych warunkach 4.0 (CC BY-SA). Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów i Stowarzyszenia Instytut Badań Organizacji Kultury - IBOK. creativecommon...

Пікірлер
Zarządzanie strategiczne w kulturze na przykładzie muzeów publicznych
1:15:22
Instytut Badań Organizacji Kultury
Рет қаралды 142
Quiet Night: Deep Sleep Music with Black Screen - Fall Asleep with Ambient Music
3:05:46
Joker can't swim!#joker #shorts
00:46
Untitled Joker
Рет қаралды 38 МЛН
UNO!
00:18
БРУНО
Рет қаралды 4,6 МЛН
Instazabytki, czyli o dziedzictwie i jego instagramowalności
49:33
Instytut Badań Organizacji Kultury
Рет қаралды 64
Analiza wyników badań oraz wdrażanie rozwiązań
1:58:18
Instytut Badań Organizacji Kultury
Рет қаралды 123
Działania młodego pokolenia dziennikarek i dziennikarzy w Radiu Nowy Świat i Radiu 357
52:48
Instytut Badań Organizacji Kultury
Рет қаралды 102
Łącząc wątki i tworząc emocje. Kolaż narracyjny
1:25:34
Instytut Badań Organizacji Kultury
Рет қаралды 100