Уебинар „Аз-ефективност и емоционална интелигентност“

  Рет қаралды 294

YMCA Gabrovo

YMCA Gabrovo

2 жыл бұрын

Всички познаваме хора, които са невероятно умни и все пак не са успешни в работата и кариерата си. С термина „Аз-ефективност“ се обозначава възприетата лична компетентност за ефективно справяне с широк кръг от ситуации, а също и с нови, неочаквани и трудни задачи.
В професионалните прояви, както и в ежедневието, независимо от естеството на работата и езика, на който човек комуникира, постоянно присъстват емоциите. В класическата психология на управлението се отчита необходимостта от регулация на емоционално-волевото поведение. Един от начините за постигане на управление на емоционално-волевото поведение е създаване и повишаване на емоционална грамотност и постигане на емоционална интелигентност.
Емоционалната интелигентност се разглежда като значима личностна детерминанта на емоционалния комуникационен обмен в ежедневието. Познаването и контролирането на емоциите и на поведението, върху което те оказват влияние, е от значение при управление на хора, особено в сложни ситуации, под стрес или при времеви дефицит. Емоционалната интелигентност е предпоставка за пълноценни взаимоотношения в личния и професионалния живот. Възприемана с различен контекст - когнитивна способност, социална компетентност или личностна черта, емоционалната интелигентност продължава да намира широко социално приложение в различни сфери - образование, медицина, организационна психология, икономика, политика, бизнес, междуличностни взаимоотношения.
Презентационната среща има за основна цел насърчаване на учителите да оптимизират своята Аз-ефективност чрез развитие на способностите за личен контрол на собствените емоции и поведения при справяне с нови или трудни предизвикателства. Ако вярваме силно, че можем да се справим с дадена предстояща задача (т.е., имаме висока Аз-ефективност), тогава е вероятно да работим за постигането й.
Съдържателни акценти:
1. Връзка между конструкта Аз-ефективност и емоционалната интелигентност.
2. Съдържателни измерения на емоционалните компетенции.
3. Алгоритъм за изграждане на емоционална интелигентност и усилване на самосъзнанието за Аз-ефективност.
Уебинарът е подходящ за учители, родители, социални и младежки работници и други представители на заинтересовани страни.
Кога? - 05.05. от 17:30ч. до 19:00ч.
Къде? - онлайн в Zoom (100 участници на живо, като запис на уебинара ще бъде публикуван в KZfaq канала на Сдружение ИМКА)
Участието е безплатно!
Регистрирай се за участие на:
us02web.zoom.us/.../tZYqf-2hp....
(след успешна регистрация ще получите имейл с линк за достъп - !проверете папка "Спам"!)
Кратка визитка на лектора:
Проф. д-р Даниела Тасевска е дългогодишен преподавател в катедра „Психология“ на ВТУ „Св. св. Кирил и Методий“. Нейните научни интереси са в сферата на педагогическата и възрастова психология, клиничната психология, консултативната психология и психотерапия, организационното консултиране и супервизията на екипи.
Събитието се осъществява в рамките на Проект „Нашите часове“ се осъществява благодарение на помощта на социално отговорната инициатива „Ти и Лидл за по-добър живот“, предоставена чрез Фондация „Работилница за граждански инициативи“.

Пікірлер
Как изграждаме смислена връзка със себе си и един с друг?
14:52
Българска Национална Телевизия БНТ
Рет қаралды 1,1 М.
تجربة أغرب توصيلة شحن ضد القطع تماما
00:56
صدام العزي
Рет қаралды 57 МЛН
Русалка
01:00
История одного вокалиста
Рет қаралды 7 МЛН
One moment can change your life ✨🔄
00:32
A4
Рет қаралды 32 МЛН
Как да развием Успешен Бизнес с Боян Москов
3:18:59
Стан и Никола
Рет қаралды 304 М.
Новините на NOVA (22.07.2024 - централна емисия)
30:10
Новините на NOVA
Рет қаралды 13 М.
Десислава Дамянова в "ДЕНЯТ с В.Дремджиев", 14.3.2024
12:26
ДЕНЯТ с В. Дремджиев
Рет қаралды 5 М.
За ролите в живота и маските на хората
19:39
Телевизия СКАТ
Рет қаралды 3,5 М.
Мадлен Алгафари, психотерапевт: Чувствам, следователно съм, епизод 45
26:44
wanTED – предаване за комуникации
Рет қаралды 9 М.
تجربة أغرب توصيلة شحن ضد القطع تماما
00:56
صدام العزي
Рет қаралды 57 МЛН