Колгоспний ГУЛАГ: як у срср селяни працювали за їжу і належали державі

  Рет қаралды 737,480

Телебачення Торонто

Телебачення Торонто

10 ай бұрын

❤️ Задонатити ваше улюблене на телебачення Buy Me A Coffee ☕️😎 www.buymeacoffee.com/toronto
Кріпацтво скасували ще за часів російської імперії, але, на жаль, рабство відновили в совєтському союзі. Про це вам не розкажуть фанати комунізму. І це не перебільшення - мешканці села на території срср буквально були рабами протягом майже півстоліття, адже змушені були працювати у колгоспах.
Колгоспне рабство виникло внаслідок колективізації і було обов'язкове для усіх. Хто не хотів працювати у колективних господарствах - отримував репресії. Хто працював у колгоспах - отримував за свою працю палички у журналі - відмітки за трудодні. А щоб впахувати у колгоспі було цікавіше, влада союзу не видавала селянам паспорти, аби ті не втекли до міста від рабства. І так тривало до 1976 року.
Розібратися з темою радянського рабства, трудоднів, колгоспів та відсутності прав у селян нам допоміг кандидат історичних наук та співавтор каналу “Історія без Міфів” Владлен Мараєв.
Підписуйтесь на канал "Історія без міфів": / @istoriyabezmifiv
🔗 Посилання на нашу Монобанку: send.monobank.ua/jar/5kojm73X1L
💳 Номер картки Банки
5375 4112 0037 0653
PayPal для донатів: torontotvpaypal@gmail.com
❤️ Станьте спонсором цього каналу, щоб отримувати бонуси:
/ @uttoronto
СПІВПРАЦЯ З ТЕЛЕБАЧЕННЯМ ТОРОНТО
Наша менеджерка з інтеграцій: M.radynska@gmail.com , телеграм @radynska
ТЕЛЕГРАМ З ОПЕРАТИВНИМИ НОВИНАМИ: t.me/torontotv
НАША ІНСТА: / toronto_tv
Підписуйтесь на наш канал / @uttoronto
#Телебачення_Торонто

Пікірлер: 3 300
@savasagradasarajeva
@savasagradasarajeva 10 ай бұрын
Моя прабабуся із місцевості під Львовом працювала цілий рік тяжкою працею в місцевому колгоспі за пів відра жита маючи на меті прогодувати своїх чотирьох дітей. Нехай горить у пеклі радянський союз і його поціновувачі!
@Bogdan_Zayats
@Bogdan_Zayats 10 ай бұрын
Моя бабуся (1939 р.н.) в свій перший рік в колгоспі заробила аж на плаття. Точніше лише на відріз ситцю, пошила родичка безкоштовно. Отакий добрий заробок.
@McGewen
@McGewen 10 ай бұрын
@@Bogdan_Zayats та за совком плачуть ті що примазані були, криворукі, лежибокі та інша Шлоїбота...
@fedirfomin7931
@fedirfomin7931 10 ай бұрын
В нас в колгоспі працювали жинкі від ранку до пізнього вечора за один лиш трудодень,грошей платили мізерні,тому жили за рахунок своєї городини. Такий був колгосп як пряме рабство для селян,вони навіть відпуски не мали.
@user-rj7ws3yr2t
@user-rj7ws3yr2t 10 ай бұрын
Совок - то жах
@user-hs2ht6gh3x
@user-hs2ht6gh3x 9 ай бұрын
Цілком Вас підпримую😢
@sasha_mm
@sasha_mm 10 ай бұрын
Моя бабуся не могла дуже довго отримати паспорт... а моя прабабуся його отримала тільки при Незалежності. "Прекрасний" час, хто ностальгує за совком - той хворий.
@Imperial_Lizardgirl
@Imperial_Lizardgirl 10 ай бұрын
Той НациZтська сволота!
@natmaren989
@natmaren989 10 ай бұрын
Прабаба розповідала, що коли вони жили у колгоспі, то працювали за "болтушку". Наприкінці дня їм видавали воду, у якій розводили муку. От цією "поживною речовиною" й мали харчуватись. То бабуся, яка тоді була зовсім мала, просила аби мати випила юшку, а їй лишила осад, що на дні. Але потім вони втекли з села у місто. Прабабка стала в буфеті працювати. А баба, як підросла, пішла на будівництво. Той дім, у якому зараз живуть мої батьки, і частина будинків навпроти, збудовані саме за участі моєї бабусі. Їй за це і квартиру дали. До того жили у дерев'яному бараку. Прабаба до речі, майже неписьменна була. До старості своє ім'я і прізвище з помилками писала. Баба вже 9 класів закінчила.
@elen5926
@elen5926 10 ай бұрын
Вони просто-совкодрочери,на жаль є такі,ще не передохли☝️
@user-su1hf6dg8i
@user-su1hf6dg8i 10 ай бұрын
Так, не треба тут брехати. Підлабузники жили непогано, ті хто працювати в політосвіті.
@clairromn4623
@clairromn4623 10 ай бұрын
​@@user-su1hf6dg8iпідлабузники завжди і усюди живуть добре.
@dariastepchina7052
@dariastepchina7052 10 ай бұрын
Моїй бабусі паспорт дали, бо прадід віддав корову!!! І вона поїхала в Сталіно на шахти працювати. І робота на шахті здалася їй раєм, бо тут були нормовані зміни і вихідні і зарплата! А в селі люди були рабами! От так круто жилося в СРСР.
@user-yd6zf3vy6e
@user-yd6zf3vy6e 3 ай бұрын
А сталінО це що воно?село якесь чи смт?
@dariastepchina7052
@dariastepchina7052 3 ай бұрын
@@user-yd6zf3vy6e о Богі, я думала таких тупих тут немає. Вчить історію і не ганьбиться
@user-se9bf8ni9f
@user-se9bf8ni9f 2 ай бұрын
Ціна копійчаного хліба
@dariastepchina7052
@dariastepchina7052 2 ай бұрын
@@user-yd6zf3vy6e перед тим як виставити себе тотальним ідіотом- спробуй почитати історію. Якщо читати, звісно, вмієш
@janjuster
@janjuster 2 ай бұрын
@@user-yd6zf3vy6eДонецьк
@user-zj1ix6ch3v
@user-zj1ix6ch3v 10 ай бұрын
Дуже гірко про це писати, але мама ( 1930 р. ) мені розказувала як вони підлітками добавляли собі по 2-3 роки аби мати можливість працювати у сусідньому радгоспі. Де за трудодень видавали 100 грамів хліба, і вона приносила їх додому. А подруга, що мала сім' ю з 5 дітей з' їдала хліб по дорозі, бо все одно на всіх не хватить. Як 14 річних дітей відправляли у Сибір за кілька зібраних колосків. Як підлітки збирались пізно вночі зграйками, щоб принести з поля кавунів або кукурудзи, щоб якось прокормити родину, бо мама ( моя бабуся) отримували за трудодні натуральну оплату лише в кінці року. А батько помер від голоду у 33 році. Якщо б спіймали в полі дорослого - одразу у Сибір. А бабуся (1896 року) вже після війни ходила з паличкою зігнута, бо надірвалась на важкій роботі у колгоспі. Родина вижила тільки тому, що бабуся продала хату, побудовану 1930 року, купила гіршу. І так двічі. Слава Богу, що бабусю не посадили у тюрму за недобір налогів у важкий післявоєнний голод. А ще всі селяни, навіть підлітки та вагітні мали відпрацювати на будівництві шосейної дороги. Рабство та й годі! Хай живе вільна Україна! Боже , бережи наших захисників та мирних громадян!
@nixer_
@nixer_ 10 ай бұрын
У мене бабця ще при совку розповідала про своє життя при совку не з радістю. Розповідала про "разкулькуліваніє". Замужем побула десь 1 рік, після чого діда відправили на якусь "Асвабадітєльну" війну десь у 39 році, де він і зник Розповідала про голод після другої світової. розповідала про трудодні і відсутність паспорта. Приблизно у 80 році отримувала пенсію аж 12 рублів, при тому що ковбаса докторська коштувала 2.20 і буханка хлібу 12-20 копійок. Батько в місто вибрався лише після служби в армії. Коротше все правда! Історія по материнській лінії ще більш "цікава", бо родина жила на Лемківщині, і пережила переселення під час операції "Вісла" , в результаті сім'ю розпорошило по всій Україні. КОРОТШЕ В СРАКУ СОВОК ЛЮБИТЕЛЯМ СОВКА!!!
@mariiaro9216
@mariiaro9216 10 ай бұрын
Боже, ви як ніби історію моєї сім'ї написали. Одна бабця з Одещини інша з Лемківщини
@Julia-pw2wh
@Julia-pw2wh 10 ай бұрын
О, в моєї прабабусі теж пенсія була 12 рублів, на неї нереально було прожити навіть маючи город, тому вона жила на утриманні своєї доньки
@user-hn7kf2kv1w
@user-hn7kf2kv1w 10 ай бұрын
Я коли була малою,не могла зрозуміти чому паспорт у бабушки новенький новенький і фото вже з сивою бабусею.
@user-dv3xz7xe3f
@user-dv3xz7xe3f 10 ай бұрын
Так.Мені теж саме розповідали.Татова мати свого батька не знала-коли прабабця мала народити,прадіда розкуркулили.Забрали і більше родина його не бачила.
@user-rp5rw1yn8z
@user-rp5rw1yn8z 10 ай бұрын
Не брешіть! Пенсія була усім колгоспним пенсіонерам не 12, а 12 рублів 50 копійок!!!
@vgrygorchuk1
@vgrygorchuk1 10 ай бұрын
Увесь цей треш "прекрасного" СРСР, мені раніше розповідав мій батько 1937 р.н. Він на собі відчув всю повноту "любові" радянської влади. Кілька років тому відбувся пік феномену ностальгії за СРСР. Я не міг зрозуміти цю ностальгію, оскільки добре пом'ятав порожні полиці вісімдесятих. Черги за всім, хороший товар тільки "по блату", от і поговорив зі своїм батьком про це. На що він засміявся і сказав: "Сину, ти пом'ятаєш найкращі часи СРСР, до того все було значно гірше". Отож, не всі старші люди сумують за СРСР
@olgadimura242
@olgadimura242 10 ай бұрын
Підтримую кожне Ваше слово, мій тато так само..., Напевно сумують ті, чиї родини цього не пережили,як наші. Я не розумію, так як і Ви. Черги, дефіцит і все по блату.
@user-tb8zh7db2w
@user-tb8zh7db2w 10 ай бұрын
скучают вертухаи и чиновники. скучают "колонисты", которые заселялись в дома репресированных в прибалтике, украине, молдове и т д.
@YaNa-nu8yl
@YaNa-nu8yl 10 ай бұрын
В мене дід був з простої родини.Коли приїжджаю в гості ,то починається концерт "хачу назад в СРСР" і розповіді ,як раніше люди їздили гарно на відпочинок ,як було добре і обзивання гривеньки "рубльом".М Найбільше у світі мене бісить ,коли на гривні кажуть рублі,аж передьоргує
@McGewen
@McGewen 10 ай бұрын
Ностальгують примазані чорти. Що думають тільки за тепло своєї жопи. З такими бідорасами каші не звариш. Він них тільки одна біда.
@P.Nataliia
@P.Nataliia 10 ай бұрын
Вперше я про розрахунки 'рублями' почула від продавчині у 2017, яка типу переплутала 'за звичкою'. Відтоді на ринках у невеличких містах і селах почала з'являтись 'така' валюта. Вважаю це спланованою дією. В цьому переконалась коли на чергове зауваження щодо розрахунку 'рублями' за один товар 'тітонька' знову продає в тій же валюті.
@jeksonyo
@jeksonyo 10 ай бұрын
Ніколи не забуду, як десь у середині 90-х, коли мені було років 10, бабуся розповідала, як дитиною (вона була 30-го року народження) працювала за трудодні - за паличкі у відомості. Я все не могла збагнути: як це за паличкі? Я тут їм на вгороді збираю колорадських жуків на картоплі, і вони мені за кожного жучка у баночці платять по копіїчці, бо так привчають валоризувати працю, а вона днями працювала за паличку і потім отримувала якийсь мізер. Пізніше, коли я вже навчалася у старших класах і ми проходили тему колективізації по історії, я запитала у дідуся, який був 17-го року народження й одружився на зовсім юній бабусі, про цей досвід, бо у школі нам дали завдання знайти якісь свідчення усередині родини. От дідусь мені i розповів зі сльозами на очах, як його сім'ю розкуркулили, коли він був малим (він із Сумської області, декілька км від кордону), скільки худоби, землі й запасів вони втратили, як він тяжко потім усе життя працював у колгоспі й логічо підримав згодом рішення своіх дітей вирватися із злиднів і поїхати на навчання до великого міста (до Харкова в нашому випадку). Пам'ятаю, як мене вразила ця розповідь, як стала врешті доповіддю на уроці. Досі жалкую, що не записала всіх їх свідчень (у тому числі і про голодомор, і про Другу світову), поки були ще живі - бо то була справжна, невигадана, історія наших селянських пращурів...
@tomson5608
@tomson5608 9 ай бұрын
аха-ха ))) а в сша бедные бизнесмены за какие-то дивиденды работают и зарплаты не имеют....аха-ха ))) даун
@Gllory-th3mb
@Gllory-th3mb 9 ай бұрын
И что в каждое время свои истории ,а я помню. Когда колхозники приезжали в город скупали хлебобулочные свиней кормили . Это в 70-е. А про раскулач .и т д . Я и не такое могу рассказать и про своих и про чужих .
@Gllory-th3mb
@Gllory-th3mb 9 ай бұрын
​@@valentine3260так и я б такого в угол поставил .и приходили .по потребности к мест пиздюку богатенькому . Хопал он молодых . Вот и нашлись другие запали и прихватили .
@My_garden__
@My_garden__ 9 ай бұрын
І мені так само бабуся, 1930 року народження розповідала про трудодні, як працювала у колгоспі. Памʼятала голодомор, хоча було лише 3 роки, казала, що вже ледь ходила, а потім почала цвісти акація і старші брати приносили цвіт, їли. Про бабусиного батька взагалі нічого не знаю, в 37 репресований і все.
@tomson5608
@tomson5608 9 ай бұрын
@@My_garden__ аха-ха )))))
@pidpilnaukrainka4966
@pidpilnaukrainka4966 10 ай бұрын
З 2014 року все частіши згадую розповіді моєї бабусі. Як їхню родину розкуркулили , батька з мамою на сибір відправили як вони з відти повернулися . Як прадіт (батько 3х дітей пропав безвісти на війні). Прабабку в дову з 3ма малими дітьми комуністи вигнали з хати бо їм потрібна була уонтора для зборів . Прабабуся жила в сараї з двтьми і коровою аби не замерзути зимою. Як працювали в колгоспі з світанку до смеркання. Як їм допомогли підробити довідку поро стан здоровя , аби бабуся змогла виїхати із села до родичів у Ригу аби там закінчити школу і отримати паспорт. Хоть би щоб одна з родини мала паспорт . Але як було добре в СРСР, така ковбаса смачна 😢
@user-hs2ht6gh3x
@user-hs2ht6gh3x 9 ай бұрын
Але зараз вислуховуємо про "як було добре". Хай горить в пеклі той СССР
@user-hs2ht6gh3x
@user-hs2ht6gh3x 7 ай бұрын
Я дуже дивувалась про таки про таки розповіді. В мене знайома бабуся розповідала про те як (я з тернопольщини),вони розповідали,що ліпше нехай німці прийдуть ніж червоноармійці. Ці суки(червоні)гвалтували,відбирали їжу,і розстрілювали не за що
@user-hs2ht6gh3x
@user-hs2ht6gh3x 7 ай бұрын
Я це все розумію, пережила все те саме. Сподіваюсь ,що це не повториться
@Livsha121
@Livsha121 10 ай бұрын
Хата гола,стайня боком І кобила з одним оком Ні коррови,ні свині Тільки сталін на стіні
@helen_sam8862
@helen_sam8862 10 ай бұрын
Все відео намагалась не розплакатись. Думала про свою бабусю, яку мати як старшу дитину 50-ті "врятувала з колгоспу" у Харків, віддавши "в прийми" в 12 років. По факту, віддала служанкою до незнайомої родини, щоб заробляла хоч якісь реальні гроші, відсилала заробіток родині в село та як подорослішала змогла отримати паспорт і вивчитись на водійку трамваю.
@ToxaKaRp
@ToxaKaRp 10 ай бұрын
Мої бабуся і дідусь змогли звільнитись з рабства лише завдяки, як би жахливо це не звучало, війні. Бабусина родина вся загинула під час "асвабаждєнія" коли їй було 6 рочків. Її віддали в інтернат, після якого вона 25 років відпрацювала на залізниці... в ремонтній бригаді. Величезні баби в оранжевих жилетах з кайлом, ломом та сокирою, які вручну ремонтували колії, цілодобово та в будь яку погоду, це як раз про мою бабусю. А дід, після служби в армії (на війну не потрапив через вік, в 1945 році йому виповнилося лише 14 років), отримав цінну спеціальність (связіст радіотехнік) та позитивну "характеристику" від командирів. Тож мав змогу не просто не повертатись в колгосп... а й поступити (!!!) в технікум! Щоправда, протягом життя, він мав купу проблем через те, що був в окупації. Проте зміг влаштуватись на залізницю де і зустрів мою бабусю.
@ninasherstyuk2896
@ninasherstyuk2896 10 ай бұрын
Все правда.
@user-vq2yi8wk2y
@user-vq2yi8wk2y 10 ай бұрын
І мій 16-ний дядько втік з Донбасу,бо не зміг винести тяжкої праці ,бо ж дитина.
@jessica-marinafialkovskaya4616
@jessica-marinafialkovskaya4616 10 ай бұрын
@@ToxaKaRp Так, моя мама теж сирота з дитинства через війну, теж розказувала, як дорослим було важко і вони працювали за трудодні і паспорти не давали в селі. Рабство! 😢
@McGewen
@McGewen 10 ай бұрын
Ото життя. 😢😢😢
@user-ex5ox5bl3l
@user-ex5ox5bl3l 10 ай бұрын
Дякую, що висвітлюєте цю тему. Дешева ковбаса і вкусний пломбір були лише тому, що моя прабабця і бабця працювали безкоштовно. Голодні, босі чорні від роботи. Страшне і тяжке життя мали жінки мого роду.
@valentinavalentina5204
@valentinavalentina5204 10 ай бұрын
Переїхали в укрвїнське село з Мурманська в "91 році. Дивно мені було слухати тоді, десятирічній ,розповіді бабусі - сусідки .... Про голод, трудодні, розкуркулення ,війну... Дивно і страшно. Досі пам'ятаю звичку цієї жінки працювати на власному городі місячними ночами, невтомні її руки що постійно щось шолопали, чесали, вишивали. Ненавиджу совок!!! З'їли життя....
@olgadimura242
@olgadimura242 10 ай бұрын
Так само і в нас, дідуня тікав до донецької області з хутора Дніпропетровськ.обл., за те що не хотів віддавати корів і коней в колгосп і не хотів туди вступать. А бабуня вправлялись із 6 дітьми, ходила по хуторах із машинкою Зінгер, обшивала жінок. Дідуся мало не зіслали в Сибір. Завдяки спогадам тата (1937р.н.) я знаю що творили совєцька власть. І ненавиджу її так само як родина тата. Діти їли лободу, бруньки з дерев і ховрашків, якщо вил'ють їх з нори. Від'ївся тільки в армії в 1958 році. І поки очі не закрив - збирав і столу крихітки хліба і в рота. Сварився ,щоб хліб не викидали. Страшне життя пережили 😢
@user-hg5ld1cn8e
@user-hg5ld1cn8e 10 ай бұрын
скажи пожалуста шо зроблено за 30 років ?
@user-ju8yy4dz7g
@user-ju8yy4dz7g 10 ай бұрын
​@@user-hg5ld1cn8eти конкретизуй де саме і що саме
@liubovmarceniuk5814
@liubovmarceniuk5814 10 ай бұрын
Не дай бог. Мої дід і баба з Васильківського району, Вовчанське. Втік на шахти, бо мали розстріляти, і це після війни! Переможця!. То і він від'ївся на шахті. І міг якось передавати сім'ї якісь копійки. Прийшла в лавку купить солі, сірників, пряників дітям. А лавошник ,,а де ти Ольго береш гроші,,? І вже вночі обшук був. Страшні часи. Українця совєти ненавиділи..
@liubovmarceniuk5814
@liubovmarceniuk5814 10 ай бұрын
@@user-vp8hb1hw7c шахтарі отримували пайки і зарплату
@liubovmarceniuk5814
@liubovmarceniuk5814 10 ай бұрын
@@user-vp8hb1hw7c А щоб ти знала, то в п'ятидесятих роках червона і чорна ікра стояла бочками в магазинах і коштувала копійки. Продукти були в містах, в тому ж Дніпрі. Історію треба знати.Після війни мій батько побудував самотужки мазанку на самострої, в Дніпрі.Там ми з братом народилися. Гнобили по селах дуже, щоб багато не хртіли і були бидлом. Яким просто управляти. Відкрий Вікіпедію. Історію треба знати. І мову.
@user-kt8dt8om1v
@user-kt8dt8om1v 10 ай бұрын
О так, моя бабуся, яка працювала в ланці і на фермі щось не згадує дешеве морозиво і ковбасу, а плюється на ту страшну країну в якій жила. Доречі вона ще й розповідала про "стахановців"; всі доярки доїли худобу а писали на одну людину (як правило улюблена сраколизка начальства) так з'являлися "герої труда"
@user-el6cj3nx9g
@user-el6cj3nx9g 10 ай бұрын
Таких хероїв було дочорта, я думаю вони були , але ті про кого ми знаємо точно ідеологічна пропоганда . Дармова праця прищеплювалася ще в школі з дитинства, вся художня література була пронизана цим , пам'ятаю твір писали на тему ,,Тільки в праці життя та краса " , а ще були міфічні ,,закрома родіни" в які постійно щось засипали а в магазині дві хлібини в одні руки , а після обіду там взагалі пусто-порожньо . А ще використання дитячої праці за дарма особливо в колгоспах , по два-три місяці нас возили з міста в підшефний радгосп , вчителі бісилися весь учбовий план ішов на смарку.
@user-ew2ix1ef7d
@user-ew2ix1ef7d 10 ай бұрын
@@user-el6cj3nx9g , а платон воронько взагалі пропагував дитяче рабство Через поле, через гай Ходить хлопчик Помагай. Бачить хлопчик: садять сад, - Він поміг кінчити ряд. Вмить приніс відро води І полив аж два ряди. Рій із пасіки пішов,- Помагай роя знайшов, Обходивши луг і ліс, Він в село його приніс. За селом копали став,- Помагай візок дістав. Цілий день возив пісок, Аж вищав його візок. Помагая у труді Знають літні й молоді, Ковалі і муляри - Всі радянські трударі. Ось і ти часу не гай. Будь, як хлопчик Помагай!
@GAAAGAA
@GAAAGAA 10 ай бұрын
В нашому селі теж така була - пам'ятник навіть поставили і ордени, але бабуся мені розповідала, яка то була "трудяга"
@user-ss6hx5yf5f
@user-ss6hx5yf5f 10 ай бұрын
Ми всю історію з моменту знищення запорізької січі були в окупації, деякі "недороси" ще знаходиться в ментальній окупації. Я сам звільнився трохи більше ніж півроку, та перейшов на Українську мову.
@Angel-Kitten
@Angel-Kitten 10 ай бұрын
Я почала вчитися в школі, щойно совок припинив існування. Пам'ятаю, як на літній практиці нам наказали принести з дому ножиці, а потім наказали стригти ними траву. Цей абсурд не викликав питань ні у вчітелів, ні у батьків. Досьогодні я не пробачаю батькам те, що вони не вступились за мене і не заявили, що їх дитину не потрібно привчати до такого "труда".
@storyfox1670
@storyfox1670 9 ай бұрын
ДУЖЕ ДЯКУЮ! Я хоч і з Росії, але з початком вторгнення змінив свою позицію з нейтральної на проукраїнську. Такі відео дають мені зрозуміти, як же я був обдурений пропагандою і скільки міфів про радяньські часи вважав правдою. Також, дякую за россійські субтитри, сподіваюся, вони допоможуть моїм співвітчизникам, що не розуміють української прозріти. Миру вам і сил, велику справу робите.
@user-zr7rw8us8u
@user-zr7rw8us8u 9 ай бұрын
Дуже пріємно від вас чути.Хай счастить!
@user-tr3ny1ex8c
@user-tr3ny1ex8c 10 ай бұрын
Колхозное рабство в Советском Союзе было куда более жестокое, чем крепостное право в Российской империи: об этом постоянно вспоминали мои дедушки и бабушки, а также - мои родители.
@user-wg5sh6bd7r
@user-wg5sh6bd7r 9 ай бұрын
Колгоспи як і совєтська власть це російська окупація
@user-tr3ny1ex8c
@user-tr3ny1ex8c 9 ай бұрын
Я в цьому не маю ніякого сумніву, як з цим не погодитись?
@user-uz7uh2gi6y
@user-uz7uh2gi6y 3 ай бұрын
Путин превратил всю страну, в отвратительный гибрид СС и гестапо. За "нет войне" 6 лет ГУЛАГа. Поражает то, что московитам это нравится.
@alexfander1238
@alexfander1238 25 күн бұрын
Ваши бабушки и деды врут, хотя понравиться Уряду Украины.
@marylobareva
@marylobareva 10 ай бұрын
Моїй прабабці немогли нарахувати пенсію, бо в неї були трудодні. І тому в неї була мінімальна. А взагалі союзи це гниль.
@user-wp5dw8wc2c
@user-wp5dw8wc2c 10 ай бұрын
схожа ситуація, але родич, який записував ті трудодні нараховував їх іншій(ближчій) родичці. прабабця пробачила йому і мала мізерну пенсію. добре, що бабуся і мама тоді жили всі разом і могли забезпечити собі мінімальний добробут
@eduardostapenko6808
@eduardostapenko6808 10 ай бұрын
не союзи а коммунізм. нічого тобі не належить але ти не можеш усе юзати, якщо кажеш що щось твоє то ти "поганий". це моя родина. в сусідів родина побудована як союз, там вони допомагають один одному і тому подібне але без сумніву "вони погані"
@alisastar2022
@alisastar2022 10 ай бұрын
Да,моя бабуля была дояркой и пенсия была 13 рублей
@luydmulaslepukhina1425
@luydmulaslepukhina1425 10 ай бұрын
​@@alisastar2022У моєї бабусі 8 рублів
@liubovmarceniuk5814
@liubovmarceniuk5814 10 ай бұрын
Дванадцять рублів. Союз то шнидь
@Angel-Kitten
@Angel-Kitten 10 ай бұрын
Моя бабця отримала статус мати-героїня за народження 9 дітей. Школа регулярно збирала з кожної дитини норму продуктів для колгоспу. У бабусиної родини, звісно, не вистачало продуктів, щоби вкладатися в норму поборів. І знаєте що? Родину соромили за те, що вони недодають ненажерливому колгоспу. Соромили люди, такі самі раби, як вони, котрі мовчазно платили данину з свого власного хазайства колгоспу.
@ToxaKaRp
@ToxaKaRp 10 ай бұрын
В мого діда в сім'ї було дев'ять братів та дві сетри. Завдяки такій кількості "робітників" з трудоднями проблем не було. Крім того молодші діти ходили в ліс і збирали там ягоди і гриби, або на річку - ловити рибу. Тож їх сім'я жила досить "заможно" по місцевим міркам і мала репутацію "кулаків" та "недобитків". Хоча насправді, їх раціон все одно був дуже скромним. І було нормальним ділом їсти щось типу смажених картопляних очисток або гнилого буряка.
@doorsopen5354
@doorsopen5354 10 ай бұрын
Їбанат, твоїй бабці 30 років. Яка нахуй данина колгоспу?
@RomanChub
@RomanChub 10 ай бұрын
@@ToxaKaRp і одні чоботи на всіх..
@eduardostapenko6808
@eduardostapenko6808 10 ай бұрын
@@RomanChub теж таке було, в нас на дачі ті самі чоботи залишилися, на них помітки на скільки сильно заворачувати верхівку, для кожного члена сім'ї.
@user-pf6bv2rm4i
@user-pf6bv2rm4i 10 ай бұрын
​​@@RomanChubбабуся провчилась 4 класи потім пішла у колгосп іх було 2 сестри старша 1934 і бабуся 45, але ходила вона в прадідових шахтарских чоботах які йому видали на вольній шахті в Караганді Казахстан, там вони опинились через те що були куркулями і іх родину туди відправили, там доречі теж був голод десь у 45-47 роках, парабабка із старшою сестрою пекли "пиріжки" з картопляними очистками або з ягідками якщо знаєте така трава є із чорними ягодами схожа на смородину, в нас ії називають собачим виноградом, ії істи не можно але якщо обжарити то не помреш, так і жили там потім сталін помер і вони повернулись в село, всі працювали на коровниках, жінки доярки прадід скотник я хз що це, мб за худобою прибирав, був в них і город, десь соток 12, знаю що був виноград 5 соток і яблука в тих же рядах, і треба куло рахувати та частину здавати, одяг бабусі шили як мішків таких що з плотної тканини, а ще були з квіточками типу байкові для борошна, так вона росказувала як раділа тім платтям з мішків, жити стали вже десь у 1970-х більш менш. Але в селі мало іх залишилось, пам'ятаю жінок 40 літніх схожих на старих згорблених бабусь. Ненавиджу ті часи хоч іх і не пережив, а дід зовсім нічого не хотів розповідати як не просив, казав тільки що в армію пішов і потім трактористом став.
@user-ee8zt2xh1v
@user-ee8zt2xh1v 10 ай бұрын
Гарний текст і яскраве висвітлення матеріалу. Мені 86 років і я пам'ятаю цей час.Іще в 1971 році мені довелось допомагати хлопцю який без паспорта приїхав до міста влаштуватись на роботу.Не розуміє тих хто сумує за тим періодом. Жила номенклатура
@user-hn2ps1km5f
@user-hn2ps1km5f 8 ай бұрын
як шкода, що дожив до такого поважного віка, ви так нахабно брешете. почитайте біографію панів Кравчука, Кучми, Ющенка, Литвина, Ніни Матвієнко, чи Дмитра Гнатюка. і ще тисячі тисяч іх ровісників, народившихся в селах, і мавших змогу не тільки виіхати до міст вчитися, але й отримати житло і роботу. подивіться як виросли міста, спальні райони з 1945 по 1980рр, і все це за кошт того, що молодь іхала з сел, працювати в міста. моя мама поступила до технікуму в 1968 році, іі ніхто не привязував цу селі. а іі батько. мій дід, мав змогу працювати в місті, в шахті, але відмовився, і залишився в селі. було це у 1949 році
@user-yy9nw6bw8n
@user-yy9nw6bw8n 8 ай бұрын
Нащадки номенклатури,сумують найбільше.
@user-hn2ps1km5f
@user-hn2ps1km5f 8 ай бұрын
@@user-yy9nw6bw8n яке влучне зауваження. Ю. Луценко син першого секретаря якогось там обкома, Ю. Тимошенко - невістка першого секретаря Дніпропетровського обкома, А. Яценюк - батькі радянські професори, татусь М. Порошенко замміністра охорони здоровья УРСР, татусь Тягибока - головний лікар олімпійскоі радянськоі команди, татусь Ільєнка відомий радянський режисер, Ада Роговцева донька нквдиста , народна артистка СРСР дружина народного артиста СРСР, парторг якогось там театру, лауреат радянських премій. а як страждали рибчинські з мозговими, не передати. і кого не торкнись, самі постраждалі
@anastasi.de.resto28
@anastasi.de.resto28 7 ай бұрын
@@user-hn2ps1km5f Щастило одиницям, а сотні тисяч людей так і прожили все, або половину життя в тому рабстві і знеціненні
@user-hn2ps1km5f
@user-hn2ps1km5f 7 ай бұрын
@@anastasi.de.resto28 вибачаюсь, а що змінилось зараз. хіба всі стали дітьми бізнесменів- міліонерів чи може хтось так і скаржиться на пенсію, за яку, після сплати комуналки, тільки крупу купити може, а на рошенівський шоколад тільки помилуватися. а назвала я ті одиниці, які і тоді жили дуже добре, а зараз у шоколаді, ллючі бруд більш за всіх на своє тодішнє поневолення та знецінення. це категорія людей така, яка носом чує, шо треба казати, щоб жити гарно
@user-lm2vt7md1k
@user-lm2vt7md1k 10 ай бұрын
Все так, як розповідали наші бабусі, прабабусі. Жили тяжко, виживали, народжували та ростили дітей… і вижили.. Але ж як сумно(плакати хочеться) усвідомлювати, що доводилось пережити нашим предкам, які попри все тримались гідно та змогли зберегти нашу культурну спадщину💙💛
@Oleg1ua
@Oleg1ua 10 ай бұрын
ні корови ні свині тільки сталін на стіні
@user-rk8tg3ci4q
@user-rk8tg3ci4q 10 ай бұрын
За такий вислів наш дід був засуджений у1939 році.
@user-wx7fy4to8f
@user-wx7fy4to8f 10 ай бұрын
Нам сонца нє надо Нам партія свєтіт. Нам хлєба нє надо Работу давай. Це розказував мій батько, якого відправили в фзо на бамбас після окупації совітами в 39 році західної України.
@halynal2700
@halynal2700 10 ай бұрын
Ностальгують лиш ті, хто добре присмоктався до системи в ті часи
@user-hg5ld1cn8e
@user-hg5ld1cn8e 10 ай бұрын
хають ті що немогли красти
@user-ju8yy4dz7g
@user-ju8yy4dz7g 10 ай бұрын
​@@user-hg5ld1cn8eа ну ж напиши історію своїх бабусь/дідусів, чи родичів, які таким чином могли добре жити. Щось мені підказує що це не історія селянина буде і, скоріш за все, не з України.
@user-xg1uo9qf7f
@user-xg1uo9qf7f 10 ай бұрын
​@@user-hg5ld1cn8eГоворив мій дід: прийшли совіти, навчили матюкатись, красти й пити.
@user-zo4ei1ip2i
@user-zo4ei1ip2i 10 ай бұрын
​@@user-hg5ld1cn8eЗнаєте, моя бабуся крала із фабрики ковбасу так, аж гай шумів (як і всі працівники). Але в СРСР вона аж ніяк не хоче
@user-hg5ld1cn8e
@user-hg5ld1cn8e 10 ай бұрын
@@user-zo4ei1ip2i а тепер краде один работодавець пан з радянського підприємства
@SansaGreen23
@SansaGreen23 10 ай бұрын
Мій дідусь з Житомирської області в підлітковому віці отримав поранення під час війни і не міг працювати в колгоспі, прабабуся ледь вмовила віддати його паспорт, щоб він міг поїхати, бо в селі йому не було що робити 😢 на щастя їй його віддали і дід отримав освіту в КПІ. А от його брати з села не змогли вирватись. Це було справжнє рабство, яке неможливо осягнути сучасним людям
@user-mi1oo6pv9z
@user-mi1oo6pv9z 10 ай бұрын
Моя мама 1923 р.нар.розповідала про голодомори 33 і.46 р.і про тяжку працю в колгоспі за трудодні де втратила здоров'я,плакала.
@ToxaKaRp
@ToxaKaRp 10 ай бұрын
Розказував своєму кенту з Техасу, що мій дід буквально все дитинство їв смажені картопляні очистки і хліб з тирсою. Він досить довго сприймав це як прикол з серії "meanwhile in soviet russia" і думав, що я жартую. Довелося докласти багацько зусиль, щоб переконати, що я НЕ жартую і це буквально було так.
@user-up5lo2tv9z
@user-up5lo2tv9z 10 ай бұрын
На жаль, багато вестернів зараз беруть за моду ідеалізувати часи совєтів і просто не хочуть сприймати адекватні пояснення, чому це не є окей.
@user-zi8zf4sv2k
@user-zi8zf4sv2k 10 ай бұрын
Я ВИДЕЛ КАК КОЛХОЗНИКИ ЖЫЛИ , КТО ТРУДИЛСЯ ТОТ ЖИЛ ХОРОШО . А КТО ЛЕДАРЬ ТОТ ПЯНИЦА . ЧТО ТУПАЯ . ДЕРЖАВА ЭТО НАРОД И ЖАЛУВАТЬСЯ НА СЕБЯ МОЖЕТ ТОЛЬКО ТУПОЙ . СЕЙЧАС НЕТ КОЛХОЗОВ И НЕТУ РАБСТВА . СЕЛЯНЫ СЕДЯТ ДОМА БЕЗ РАБОТЫ , НЕТ ДЕНЕГ , НЕЗАЧТО НИЧЕГО КУПИТЬ . КОРОВУ И СВИНЬЮ НЕЧЕМ КОРМИТЬ , А ОНИ РАНЬШЕ МОГЛИ КОРМИТЬ ЗА ТРУДОДНИ . ТАК ЧТО НЕНАДА ПОКАЗЫВАТЬ СВОЮ ТУПОСТЬ , ПЕРВОБЫТНОСТЬ В МЫШЛЕНИИ .
@user-wc7vn4cu3m
@user-wc7vn4cu3m 10 ай бұрын
​@@user-zi8zf4sv2kНащадок подлізи начальства
@vladislavbondarenko7067
@vladislavbondarenko7067 10 ай бұрын
@@user-zi8zf4sv2k у вас мозок червивий, відел он
@ToxaKaRp
@ToxaKaRp 10 ай бұрын
@@user-zi8zf4sv2k Шо, лапоть, пригорає? Ну то піди в снігу посидь годинку, може попустить...
@Volynskyy_shlyakhtych
@Volynskyy_shlyakhtych 10 ай бұрын
"2 копійки трудодень" - так моя прабабусі відзивалася про роботу в полі і оплату за неї. Бодь той совок проклятий
@user-gt4xl6wv7m
@user-gt4xl6wv7m 10 ай бұрын
Не всяка робота оцінювалася трудоднем, можна було працювати весь день і мати лише пів трудодня.
@elen5926
@elen5926 10 ай бұрын
А коли почали виплачувати колгоспникам пенсії то мої рідні три тітки,дятька два,получили аж,аж,аж,аж..... по 12 фуфлів пенсії,живіть на них і ні в чому собі не відмовляйте☝️
@clairromn4623
@clairromn4623 10 ай бұрын
​@@elen5926то вони "куркулі" 😅. Моя бабця аж (страшно й сказати 😂) 8 рублів мала пенсії. Та й то її донька добилася, бо й цього не мала. 😮
@user-hg5ld1cn8e
@user-hg5ld1cn8e 10 ай бұрын
@@elen5926 подивися яка пенсія буде в тебе якщо буде
@user-jn6uq8wq9j
@user-jn6uq8wq9j 10 ай бұрын
@@clairromn4623щас я так понял пенсия 2500 при коммуналке в 3000 куда лучше
@malinka8921
@malinka8921 10 ай бұрын
Я дитя 90-х, але виросла в сім'ї де ніколи не знали бідацтва. Я дуже вдячна за таку страшну правду. Нам в школі про це реально не розповідали. А бабусі й дідусі жили в селі і досить заможно насправді. Особливо бабуся по мамі, вона взагалі була головою великого колгоспу. Але коли я народилася вже не було СССР, а всі колгоспи приватизували фермери. І одним з них був мій дядько, мамин брат і ферма була прямо через город від здоровенної бабиної хати. І там були корівки, а ще землі було багато. По батьковій лінії дід був офіцером високого звання і тато, і його брат отримали прекрасну освіту служили на кордоні з Германією не напряжно, завжди дефіцити привозили. І квартиру моїй мамі дали гарну в якій ми народилися. І татові в Одесі дали. Прямо таки не купили, а дали, в центрі. Коротше я вам дуже вдячна. Але чесно, ніколи не чула, щоб хтось з моїх родичів фанатів від совєтов. Я виросла в Одесі з бабусею по татові, і вона мені розказувала про страхіття голодомору. Вона мала вищу освіту, але не питала я в неї про паспрт ніколи. Може через то шо вона з багатої сім'ї він в неї був. Господи, як же багато я не встигла в неї розпитати, як я багато всього могла б знати. Навіть не розумію чому нам з братами ніколи нічого не розказували. Знаю тільки, що дід воював, став офіцером, але війну ненавидів і говорити про неї не хотів...Дякую вам.
@Napolitana345
@Napolitana345 10 ай бұрын
Мій так само воював, але не любив розповідати про війну.
@user-ph2jr3xx1x
@user-ph2jr3xx1x 9 ай бұрын
Моі дідусі були репресовані,батьки пережили голодомор і війну,а ми,троє їхніх дітей,з великим трудом вирвалсь з села,алеважко працювали.Мені 70,я все це знаю,це правда.
@user-me5ey6im4x
@user-me5ey6im4x 9 ай бұрын
Я родом з Полтавщини, мені 69 років, я добре пам' ятаю розповідь моїх діда і баби, вони були зажиточними і вважалися куркулями бо мали парову машину, молотарку, мали багато землі, корів, коней, велику пасіку, великий сад, все забрали в колгосп, дід не захотів іти в колгосп, втік на Донбас, бабця залишилася з 7 дітьми в хаті, під час голодомору, все збіжжя, яке було в сім'ї забрали, навіть те що було зварене в горщиках і те забрали, прирекли на голодну смерть, завдяки діду, який в ночі добирався до хати,за ним була встановлена слєжка, привозив ,якісь харчі вони вижили, на нашій вулиці, батьки під час голоду поїли своїх дітей, голод призвів до помутніння розуму, тато часто плакав, коли згадував голод 33 року,, всі ходили розпухші, з великими животами, постійно хотілося істи, говорив нам , не доведи господи щоб ви цього ніколи не побачили і на собі не відчули. тато був дуже наляканий репресіями, які були в той час, говорив, що приходили вночі нквдисти забирали людей, без суда і слідства, і їх більше ніхто і ніколи не бачив, страшне життя було при совєтах
@killerbeanvoodulstnr
@killerbeanvoodulstnr 10 ай бұрын
Дуже важливий випуск до перегляду тим хто досі ностальгує за "самим вкусим пломбіром"
@lesanasolodkina2815
@lesanasolodkina2815 2 ай бұрын
Мою кляту хрещену з її чоловіком це не зупинить.Хоча вони історики за фахом.
@user-nm5ck5fs4o
@user-nm5ck5fs4o 10 ай бұрын
Дякую за відео. Моя бабуся побувала в сибіру, тому що підняла декілька колосків на узбічі дороги в голодні часи. І після всіх своїх злочинів росіяни ще мають тупу нахабність питати " Что росія сделала Украине ? "....
@veroniqueg7676
@veroniqueg7676 10 ай бұрын
Ссср - не Россия! В прошлом всем есть что вспомнить. Я была недавно в Польше. Там в честь годовщины геноцида украинцами над польским народом развешалю всюду плакаты. Поляки хоть и помогают сейчас Украине, те года не забыли. А украинцы учат сегодня этому своих детей? Сомневаюсь! Сейчас полетят в мою сторону грозные ответы - я тоже выросла в Украине.
@Viktor_SHumakov
@Viktor_SHumakov 10 ай бұрын
Да русские и украинцы братья, только братские народы умеют так дико историю переписывать)))
@-SadButTrue-
@-SadButTrue- 10 ай бұрын
який жах, розкажіть будь ласка, як вона вижила в такі часи і ще встигла наплодити потомство? з чого вона жила?
@user-bk1fr4sd2g
@user-bk1fr4sd2g 9 ай бұрын
В мене в родині бабціна рідна сестра в сибіри поїхала за колоски
@user-bk1fr4sd2g
@user-bk1fr4sd2g 9 ай бұрын
​@@-SadButTrue- Вижила. Відбула тринадцять років і повернулася додому
@user-uj1el1ip7z
@user-uj1el1ip7z 10 ай бұрын
Зате "морозиво по п'ять копійок" і "квартири безкоштовні", та взагалі що я прибідняюся, "все безкоштовне"! Дякую за поширення просвітницького контенту, хай квітне український ютуб.
@olgadimura242
@olgadimura242 10 ай бұрын
І не кажіть 🤝
@shurick7382
@shurick7382 10 ай бұрын
"Патамушта всьо народноє било, тагда для людєй всьо дєлалі". А взагалі якщо серйозно, мені якось совкодрочери дорікали що я мол "совєцкімі благамі пользуюсь а союз ругаю", і да живу я з батьками в квартирі бабці яку їй видало "вєлікоє государство" от тільки щоб отримати цю квартиру вона більше 10 років хуярила будівельним бригадиром, і мотало її по цій роботі по всьому срср аж до сибіру на "роботу" благо хоч не на ссилку. І да квартиру ми тепер маємо навіть в центрі міста звягель, але бабцю мою система перемолола що вона тепер лише й знає що працювати не жаліючи себе. Як результат знайти щось що в неї не є хворим майже неможливо. Коли їй нема й 70, а виглядає ледь не на 85-90, єдине що її відрізняє від моєї прабаці яка до 2016 року дожила, хай з миром покоїться, що вона ще ходити хочаб може нормально. За прабабцю навіть говорити страшно їй за 97 років життя майже все лайно 20 століття пережити прийшлось, вона 1920 року народження була.
@user-cr2kc9vs9f
@user-cr2kc9vs9f 10 ай бұрын
@@shurick7382 Ви совкодрочерам відповідайте - за чий рахунок купляли заводи на заході? Не за їхнє ледарництво та партійні збори. Взагалі треба усіх совкодрочерів перевести на пайку селян 32-33 років, нехай нащадки нквсників та вкпбшників здохнуть з голоду.
@clairromn4623
@clairromn4623 10 ай бұрын
​@@user-cr2kc9vs9fодна моя знайома казала, що їй при совєтах добре жилося. Усе було. Правда потім, забувши, хвалилася, що батьки були великими шишками. Допоки тато був при кормушці, то й жили добре. Після його смерті совьєтскую дійсність отримали по повній
@user-ed4og5rg9f
@user-ed4og5rg9f 10 ай бұрын
Так , так *щасливо * та заможно жили безправні колгоспники по селах , що досі бояться своє майно та землю на себе ж оформити !!!
@yarttt208
@yarttt208 10 ай бұрын
Моя прабабуся була селянкою і завжди говорила "серп і молот то нужда й голод". У її родини забрали землю, ліс, стодолу, частину худоби, коні і віз. А після цього всі працювали в колгоспах за трудодні. Її слова повністю підтверджуються історією.
@darknessinspace
@darknessinspace 10 ай бұрын
Бабуся розповідала, як вони виживали. До урожаю вони об'їдали все. Зокрема, бабусю врятували гриби, що росли у лісі поряд із селом. Це страшне життя, тому вона не згадує морозиво і "прєкрасних" совєтів.
@svitlanashch
@svitlanashch 10 ай бұрын
Моя баба працювала у колгоспі з 8ми років - підносила воду людям (своїй же матері та старшим сестрам), вона 1935го року народження. А з 12 років полола з усіма. До 8ми років вона ходила до школи, скончіла три класи (як вона казала), потім родину розкуркулили і погнали у рабство. Моя найулюбленіша людина на землі, я пам'ятаю як у неї терпли рученьки у старості. Ніколи знову, не треба тих росіян з їх порядками у нас вдома.
@vasylchura9005
@vasylchura9005 10 ай бұрын
такі відео більш важливі АНГЛІЙСЬКОЮ мовою, бо на заході досі систематично трапляється мода на "soviet" культуру. Часто це молоді блогери/інфлюенсери, які контактують з такою ж молодою руснею і набираються від неї рускоміровського гівна...
@Lucy-ej3rr
@Lucy-ej3rr 10 ай бұрын
Повністю підтримую
@user-wb9fm1sv7s
@user-wb9fm1sv7s 9 ай бұрын
Ідея прекрасна.
@marynapogrebniak4919
@marynapogrebniak4919 10 ай бұрын
Дивлюсь третій раз - дякую, що підсумували все, що я знала і засвоїла з дитинства. Сашо і команда, і гість, і цей дідусь, який вивчився на юриста (це так показово), ваш всеохопний, творчий і виважений підхід надихають не здаватись і боротись шляху з невіглаством та знеціненням "селянської історії хохлів". Мій дід ніколи не пишався нагородаии і медалями за Х років праці та ударник труда (що мене дивувало), а казав що у нас совки забрали пасіку, землю і "молочне поросятко на свята"(що трохи роз'яснювало всю суть "безкоштовного") . І все, що було в совку безкоштовно, було просто відібрано раніше, а людям кидали лише крихти як кістки голодному собаці. Нас відкинули назад в якісь докам'яні часи, забравши волю і почуття гідності, методично і планомірно забираючи нашу культуру та основи гуманізму... 70 років рабства в режимі виживання. Звідки ж візьметься культура відповідальності виборних посад? Ось і секрет корупції, бо про корумпованість радянської верхівки і столові "для обраних партійних діячів" можна зробити не одне відео, ось звідки пшонка стайл з'являється в свідомості. Ось і недовіра до держави та "загроза втратити все" за прояв ініціативи на підсвідомому рівні тих, хто навіть народився уже в 90-ті. Нам ще 70 років після розпаду треба вигрібати це лайно.... вчитись користуватись правами та добросовісно і в безпеці (!!!) нести обов'язки перед своєю громадою, бути корисними та діяльними не для галочки... та аналізувати досвід, який нам допоможе побудувати добробут в своїй країні. Дякую, що рухаєте цей світ до очищення від совкового безумства.
@-SadButTrue-
@-SadButTrue- 10 ай бұрын
ви вже 30 років вигрібаєте як ви кажете це лайно і проводите найбільший геноцид Українського народу! скільки зараз живе в Україні людей? на кінець розвалу СССР було 52 мільйони! зараз скільки? чому вже більше ніж 20 років не проводиться перепис населення? тому що після вашого вигрібання лайна озвучені цифри і факти будуть шокувати? ви брехливе гниле покоління яке все що було добрим після розвалу СССР зруйнували, живете з тих здобутків що були при СССР і розказуєте що вам ще 70 років буде треба вигрібати? що вигрібати? коли з такими темпами в Україні не буде ні людей ні самої України якщо таке дальше буде продовжуватися!
@mind_evolution_master
@mind_evolution_master 9 ай бұрын
1. Вітаю! Мислите як демос! Це вкрай потрібно для побудови цивілізованої демократії, яка влаштує життя європейської якості! 2. Але 70 років нема. Якщо зараз за максимум 3 роки не переналаштуємось на життя за правилами, то України не буде. Тут навіть після Перемоги залишиться якась Африка у розрусі... Заважкий виклик для довоєнного шахрайського стилю життя... 3. І майже ніхто досі цього ще не усвідомив через 1,5 роки війни. У шахрайське свавільне середовище ніхто вкладатись не буде.
@-SadButTrue-
@-SadButTrue- 9 ай бұрын
@@mind_evolution_master вас тих всіх демосів які більше демони треба гнати! ви тільки плани будуєте і обіцяєте а по факту все гірше і гірше стає в Україні.За 30 років з успішної країни з економікою тодішньої франції перетворили Україну в вигрібну яму з війною і країною третього світу!!
@eddyivanov6698
@eddyivanov6698 9 ай бұрын
Люди в колхозах жили очень зажиточно, в каждом доме был автомобиль, мотоцикл и два велосипеда, был также бесплатный интернет и мобильная связь, иностранцы приезжая в колхоз удивлялись и поражались быту советских колхозников которые угощали их бутербродами с черной и красной икрой, армянским коньяком и анчоусами с колхозного пруда. Советские люди перечисляли деньги на помощь неграм в Америке и евреям в Израиле, и это не считалось чем то особенным. Многие колхозники ездили в Москву посмотреть на Ленина в Мавзолее и потом с гордостью рассказывали односельчанам о тех чувствах которые они испытывали глядя на пидораса который загнал Россию в нищету....
@-SadButTrue-
@-SadButTrue- 9 ай бұрын
@@eddyivanov6698 це вже що ви пишете називається контагітація. чи сарказм. загнали вас в злидні теперішня влада чекістів от ви і пишите що це був радянський союз винуватий, тому що теперішню владу навіть покритикувати не можете - все як до речі і було при КГБ в найкращих їх проявах але ще тоді влада не була людоїдною а сповідувала соціалізм і його впроваджувала в житя не сучасний феодалізм як зараз.
@l2323l
@l2323l 10 ай бұрын
Мого прадіда в 1920-х роках "трійка" засудила до лагерів за те що не хотів йти в колхоз і передавати худобу. Він помер через рік в ГУЛАзі. Донецька область. Покровський район.
@user-rm3er9ey5m
@user-rm3er9ey5m 3 ай бұрын
А мого діда
@user-bv5fq8rf3t
@user-bv5fq8rf3t 2 ай бұрын
Сталинская обл !!!
@ne.grechna
@ne.grechna 10 ай бұрын
Це неможливо пробачити. Я народилася в 91му, але совок це трагедія і для моєї країни і для моїх предків, моєї сім'ї і в наслідку моя особиста. Всі ми жили б інакше і значно краще якби совка не існувало.
@user-qb3js2xd6i
@user-qb3js2xd6i 10 ай бұрын
Болючі фантазії про Україну, з якою не сталося би таке 20 століття...
@user-iz5mf3uf8m
@user-iz5mf3uf8m 2 ай бұрын
Так само і вся моя сім'я постраждала від совка. Він зруйнував долі майже всіх моїх рідних. Перекреслив їхні молоді життя тюрмами.хай всі, хто це зробив , горять у пеклі.
@user-qx1mj7zw2r
@user-qx1mj7zw2r 10 ай бұрын
Мій батько, 62 року народження, зміг забрати свій паспорт у колгоспі лише після армії, за умови що поїде у Казахстан або Крим (і по великому «блату») Коли вони збираюсь їхати у сусіднє село на весілля- паспорти їм також ніхто не видавав, дали листочки з печатками колгоспу і датами коли мають повернутись. Його мати обов’язково мала ходити «на буряки» до 89 року (Вінницька область). (Про розкуркулення пра батьків і голод навіть не пишу).
@L.e.W
@L.e.W 10 ай бұрын
Так у всіх сільських окрім партійних
@user-vk7ut9te6d
@user-vk7ut9te6d 10 ай бұрын
Тато того ж року і його з мамою у 84му навідріз відмовлялися прописувати у гуртожитку у Миколаєві, бо вони ж з села, хай у селі і залишаються І на диво у них жодних сантиментів по савєтам
@user-jn6uq8wq9j
@user-jn6uq8wq9j 10 ай бұрын
Зато порядок
@liubovmarceniuk5814
@liubovmarceniuk5814 10 ай бұрын
Може Тиврівськиц район
@liubovmarceniuk5814
@liubovmarceniuk5814 10 ай бұрын
@@user-vp8hb1hw7c це правда
@user-zt8iw8tn7l
@user-zt8iw8tn7l 10 ай бұрын
Моя бабуся до війни провчилася два класи,а як війна закінчилася,пішла у 13 років у колгосп працювати,бо потрібні були дєржаві робочі руки.Теж за трудодні працювала.Кожного дня наділяли "пайку"-норму,яку необхідно було виконати.Коли народила дитину у квітні,у травні вже викликали на роботу,але "пожаліли"-пайку давали на полі,яке було недалеко ьіля дому,щоб їй діти могли принести на поле місячну дитину 3 рази на день,погодувати.І моя мама в свої 11 років носила братика на подушечці,(бо не дозволяли у руках,щоб не впустила і не покалічила),на поле і назад додому.А дома корові трави нажати,поуи батьки на роботі,бутлі перемити(молоко здавали).Отаке дитинство було в моєї мами 1957 року народження .А пізніше і ми сапали гектар буряків двічі за мішок цукру,бо треба було якось виживати .
@Kukhnya_yak_Relaks
@Kukhnya_yak_Relaks 9 ай бұрын
Величезна подяка за інформацію, яка комусь вперше відкривається, а хтось нагадує собі те пекло, яке називається комунізм! І він стане ще рішучішим у боротьбі з ворогом! Окрема подяка за українську футболку Владлену!! Сьогодні ми разом маємо підняти український ютуб на світрвий інформативний рівень! Ми, як КАНАЛ УКРАЇНСЬКОЇ КУХНІ, разом з вами!🇺🇦
@anastasiia2323
@anastasiia2323 10 ай бұрын
Моя мама народилась 1973 року, її тато був директором якогось державного підприємства, сімʼя жила в достатку. І як наслідок, вона каже, що при союзі було добре. Я їй доношу інформацію про вбивства, заслання, лінгвоцид. На жаль, поки не допомагає, але я продовжую
@marinal8504
@marinal8504 10 ай бұрын
те саме. мій батько - син кадрового військового, звісно що в них все було. зараз в нього очі наливаються кров'ю, лиш варто щось погане сказати про совок. але я не можу з ним говорити, просто уникаю цієї теми. українізує його моя донька, яка тепер розмовляє виключно українською і співає цензурну версію "немає москаля"))))
@marinal8504
@marinal8504 10 ай бұрын
@@user-ts3qo8zo6f я рассказала об отце. давай расскажу, что говорила бабушка. во время голодомора пришли советские командиры обчищать домашнее хозяйство. моя прабабка пыталась сохранить хоть немного еды и насыпала гречневой крупы в детский горшок. чтобы не нашли, усадила на него бабулину младшую сестру. когда выгребли все из погребов, двое зашли в дом. командир махнул в сторону ребенка подчиненному. тот подошел и попросил ребенка встать. увидел гречку но сжалился и сделал вид, что в горшке пусто. на зиму на всю семью осталось именно эта горсть гречки. бабушкина сестра не пережила голодомор. я верю всем своим родственникам и знаю, где причины, где следствия, и кто разрушил жизни моей семье и рушит их сейчас
@user-qv9ww5gm4u
@user-qv9ww5gm4u 10 ай бұрын
​​@@user-ts3qo8zo6fА що,всі були директора та військові?Моя мама працювала за трудодні і такі були податки на все,що здуріти можна було.Паспорт не давали .То кому було так гарно?! 90% якраз було дуже важко,так що не говоріть неправду.
@dedushkamao
@dedushkamao 10 ай бұрын
*"все было хорошо... Нормально жили"* Более-менее нормально пожили лет 15-20, пока нефть продавалась по хорошей цене. В этом и есть вся суть совка: он стабильно существовал только на рабском труде и зверских репрессиях, а как только попытались хоть немного отойти от концлагеря, совок развалился. *"свои квартиры"* В бывшем совке до сих пор принято взрослым детям со своими семьями жить с родителями. Немыслимая практика для западных стран.
@user-rx4en4de3q
@user-rx4en4de3q 10 ай бұрын
@@user-ts3qo8zo6f Чмо, какое твое дело, как в Украине. Сейчас намного лучше, чем при совке было. Беги за просрочкой.
@dmytro_sh
@dmytro_sh 10 ай бұрын
Мені 32, я працюю з вестернерами і коли вони говорять про свої сімейні лінії і статки я говорю що одна бабуся з дідусем не вміли читати і писати бо не було часу і можливостей на освіту, а інші вгробили в колгоспі своє здоров'я. Я пам'ятаю з дитинства як ще існувала ця праця за зерно в колгоспі. Уже без покарань і з правами, але село продовжувало існувати як вміло.
@ToxaKaRp
@ToxaKaRp 10 ай бұрын
Розказував своєму кенту з Техасу, що мій дід буквально все дитинство їв смажені картопляні очистки і хліб з тирсою. Він досить довго сприймав це як прикол з серії "meanwhile in soviet russia" і думав, що я жартую. Довелося докласти багацько зусиль, щоб переконати, що я НЕ жартую і це буквально було так. До речі, це ще моєму діду "пощастило". Він ріс у східних областях БССР і в їх краях голодомору 1932 - 1933 років не було. Проте земля там не родюча, для сільського господарства не підходить зовсім. І вони голодували ПОСТІЙНО, з року в рік. Як він казав "мій улюблений суп називався марафон... тому що в ньому дві картоплини одна за одною бігали по всій каструлі!" і невесело посміювався.
@milleplateaux7217
@milleplateaux7217 10 ай бұрын
статки вестернів це також наслідок колоніалізму оккупації геноциду експлуатації і рабства. все збудовано на кістках
@smallpandochka
@smallpandochka 10 ай бұрын
Мені легко пояснювати історію своєї сім'ї та країни американцям та англійцям. Американцям достатньо сказати, що ми були такі самі раби, просто однакового кольору із рабовласниками. Англійцям проводжу аналогію з їхньою імперією без прикрас і що практики совка були практично такі самі, просто не треба було на інший континент їздити.
@marynapogrebniak4919
@marynapogrebniak4919 10 ай бұрын
Це відео допомогло мені контейнерувати весь болісний досвід обох моїх родів, свідком і частиною якого я була з народження. Дякую вам за це. Дуже цінно побачити свій біль частиною історії країни. Особливо мене вражають ідеальні люди на плакатах і заклики, які суперечать здоровому глузду (двоємисліє в ділі). Браво за ці ілюстрації до відео. І за ідею відео як тему для дослідження! Це дуже глибоко та разом з тим так жваво подано. Ціную ваш підхід!
@lili20226
@lili20226 9 ай бұрын
Це були страшні часи. Мої батьки про це розповідали. Так і казали, що це було друге закріпачення українців. 😢😢😢😢😢😢😢
@ntolich342
@ntolich342 10 ай бұрын
Жах, це просто жесть якась. 😱 Як люди терпіли таке, в голові не укладається. 🤯 В сраку той совок і тих недолугих хто його хвалить до сих пір! Дякую за вашу просвітницьку роботу! 👍
@user-gt4xl6wv7m
@user-gt4xl6wv7m 10 ай бұрын
Терпіли, бо були Соловки і Сибір.
@user-jn6uq8wq9j
@user-jn6uq8wq9j 10 ай бұрын
Так как и щас терпят пенсия 2500 коммуналка 3000
@user-rx4en4de3q
@user-rx4en4de3q 10 ай бұрын
@@user-jn6uq8wq9j Дурню, пенсія 4500-5000 це раз. Комуналка вище 15% бути не може. Зразу запоребрикового видно.
@user-cj4wh8fr5v
@user-cj4wh8fr5v 10 ай бұрын
@@user-rx4en4de3q дурень ти !!! Бо не знаєш що "діти війни" пропрацювали по 45 -55років а пенсія мінімалка ...бо свою трудову діяльність розпочали ще з 14 років у селах за трудодні ..
@user-rx4en4de3q
@user-rx4en4de3q 10 ай бұрын
@@user-cj4wh8fr5v Комуналка в 3000 бути не може. За 3-кімнатну квартиру без субсидії не може бути стільки, навіть в зимовий період.
@lavieestbelle7854
@lavieestbelle7854 10 ай бұрын
Величезна вподобайка за гостя - Владлена Мараєва. Обожнюю його канал "Історія без міфів" 💙💛
@proskoviakozlovskaya7816
@proskoviakozlovskaya7816 10 ай бұрын
Дякую за неймовірний ефір.
@allabiletska-zq6op
@allabiletska-zq6op 10 ай бұрын
Я пам'ятаю , як бабуся розповідала , щоб отримати паспорт , то треба було ,, завербуватись " або десь на Цілину , або на шахту . А отримувала пенсії аж 8 рублів .
@user-zt8iw8tn7l
@user-zt8iw8tn7l 10 ай бұрын
Додайте англійські субтитри,хай молодь усього світу знає,як жили наші батьки і бабусі з дідусями.Саме так бабуся мені розказувала
@Alex43Dm
@Alex43Dm 10 ай бұрын
Потрібен суд над більшовицькою владою
@user-su5wl1tp5u
@user-su5wl1tp5u 10 ай бұрын
Ви вже на суді .
@user-cr2kc9vs9f
@user-cr2kc9vs9f 10 ай бұрын
Треба вирахувати нащадків цих завезенних вкпбшників та нквсників і всіх на голодний пайок 32-33 року, щоб усі подохли. Бо це і є російська п'ята колонна яка ненавидить усе українське.
@sanluniel
@sanluniel 10 ай бұрын
@@user-su5wl1tp5u про що мова?
@pannasionko129
@pannasionko129 10 ай бұрын
Трупов не судят
@user-cr2kc9vs9f
@user-cr2kc9vs9f 10 ай бұрын
@@pannasionko129 однако выгодоприобретатели их деятельности живы и продолжают гадить
@tanyabeklenisheva8388
@tanyabeklenisheva8388 10 ай бұрын
В моєї бабусі пенсія була 12 рублів (цетральна Україна). Тобто, як кажуть, запитують, як з розумного, а платять, як дурнику.
@vt7609
@vt7609 10 ай бұрын
Дітям це в школах можна показувати, щоб цікавіше були уроки чи коли вчитель захворів. Дяка за якісний україномовний контент!
@user-ms9ih1hi5w
@user-ms9ih1hi5w 9 ай бұрын
Пусть ещё детям в школах рассказывают как в 21 веке взяли мужчин в заложники и не выпускают из страны.
@anastasias6126
@anastasias6126 9 ай бұрын
Нам розповідали ще з другого класу (2004/5 рік)
@marymortem1425
@marymortem1425 10 ай бұрын
В дитинстві, коли бабуся казала що їй не віддавали її власний паспорт і вона тікала з села, то я думала що то перебільшення( Потім зрозуміла що це було фактично рабство і не могла усвідомити як таке могло бути в такі нові часи. Сподіваюся, ви додасте англійські субтитри до цього відео, бо мало хто знає що робилося в союзі.
@Imperial_Lizardgirl
@Imperial_Lizardgirl 10 ай бұрын
Відповідь тільки одна... Касапи.
@oleglisnyak9304
@oleglisnyak9304 10 ай бұрын
Скільки ж твоїй бабусі,нещасна.
@pavloburyanov5842
@pavloburyanov5842 10 ай бұрын
​@@oleglisnyak9304якщо задуматись то це все зовсім нещодавно було
@nicknick6298
@nicknick6298 10 ай бұрын
а бабуся нэ казала,что паспорта начали выдавать только в 30-е годы,а до этого не было паспортов???...Так шо, так то воно вроде и так,алэ не совсем так.....
@oleglisnyak9304
@oleglisnyak9304 10 ай бұрын
@@nicknick6298 ,ти хочаб поінтересувався,що в селах паспорти почали видавать в 1961 році.А сама паспортна система в СРСР була введена в грудні 1932 року.
@TkachukAn
@TkachukAn 10 ай бұрын
мама рассказывала, что паспорт ей удалось получить когда привезла справку из института,что она поступила. А бабушка говорила как работали за трудодни: "галочки в блокноте бригадира". т.е. днём работаешь на колхоз, а вечером на себя чтобы с голода не умереть
@Veronika_Vlasenko679
@Veronika_Vlasenko679 10 ай бұрын
І треба було бригадирові постійно "дякувати", аби він той блокнотик "раптово не загубив"...
@TkachukAn
@TkachukAn 10 ай бұрын
@user-pn8vk8re3n сестра бабушки, чтобы получить паспорт записалась на курсы трактористов и убежала на Донбасс, там большие стройки были. Так говорит, что не кормили. приходилось красть с полей колхозных. говорит, что была трудовая мобилизация на Донбасс сот всего союза. Сброда плед было всякого
@oleglisnyak9304
@oleglisnyak9304 10 ай бұрын
Які ж ви всі убогі малолітні.Дебілізм,аж з ваших вух лізе.Твоїй бабусі максимум 40 років,вона то при СРСР і не жила.З 1986 року фактично вмісто СРСР був вже бардак.Майте совість,як брешете то хоч в толок
@nataliat2118
@nataliat2118 9 ай бұрын
@user-pn8vk8re3nМого дядька в 12 років вивезли в Германію. Він працював там на заводі. Коли закінчилась війна, всіх загрузили у вагони і повезли на Донбас. Вони вважались неблагонадійні. Не дозволили навіть зустрітись з мамою. Його придавило вагонеткою і він залишився інвалідом. Ледь вирвався з Донбасу.
@777elenochka
@777elenochka 10 ай бұрын
Мій дід 1900р.н.і бабушка 1904р.н отримали паспорти в 1977 мені було 7 і добре це пам'ятаю. Праювали за трудодень,не мали змоги виїхати із села.
@dizeldzhalovsky
@dizeldzhalovsky 9 ай бұрын
Це правда! Моя бабуся розповідала мені про рабство у совєтських колгоспах. Люди були безправні й експлуатувалися як тварини.
@user-yy9ov2jc2n
@user-yy9ov2jc2n 10 ай бұрын
Дуже дякую усім нашим Захисникам за захист нашої країни від московських окупантів! Бережи Бог наших Захисників!
@lidiiyvrublevska4535
@lidiiyvrublevska4535 10 ай бұрын
Моя бабуся працювала за трудодні і паспорт отримала чи то в 1974, чи то в 1976.
@uginsu6314
@uginsu6314 10 ай бұрын
Лише у 80х випустили бабусю,до рідного брата до Москви...
@OlhaNedashkivska
@OlhaNedashkivska 10 ай бұрын
Також важливо не забувати, що від початку війни та до 1954 року за трудодні селянам не платили нічого. Брат моєї баби був головою колгоспу, в 1953 видав трохи зерна за трудодні, бо був добрий врожай і щось залишилось після "плану" - за це отримав свій другий термін ув'язнення. Перший - за те, що в колгоспі здохли коні. Бо все забрали і годувати коней було нічим, ніхто не переймався, чи доживуть ті селяни до весни. Також у 1954 був скасований податок на плодові дерева та кущі, через який селяни мусили вирубати свої сади. В рік, коли моя баба народила 10 дитину, в колгоспу були до неї претензії, що вона не відробила трудодні - вагітність та народження дітей ніяк не враховувались, жодних лікарняних в селян не було.
@user-et1zw4qn6t
@user-et1zw4qn6t 10 ай бұрын
Слава Україні 🇺🇦🇺🇦🇺🇦 Ворогам України достойну кару 🤕💀🔥 Дякую за вашу працю. Підтримую канал 👍👍👍 Успіхів у розвитку каналу 🇺🇦🇺🇦🇺🇦
@user-jp1ic4kf7q
@user-jp1ic4kf7q 10 ай бұрын
Моя прабабуся ледь пережила цей "хороший" час - в голоді , бідності, безправ'ї. Досі дивують люди, які ностальгують за цими часами.
@user-ue9ky1sv2t
@user-ue9ky1sv2t 10 ай бұрын
Так це ностальгуют діти і внуки партійного керівництва і стукачі, вони сиділи біля корита і їм було добре, бо їх дед служив в НКВД!!!
@user-ls2yk7xl1i
@user-ls2yk7xl1i 10 ай бұрын
У тебя и твоих детей все еще впереди. Не сумуй. Война закончится, а жрать то что будете? Экономике - кирдык. Заводы все разграбили. Олигархов выгнали. Пол страны свалило по безвизу у европу и уже не вернутся. Рожать детей незачем. Обучение на ноле. Медицине - каюк. Как жить то собираетесь?
@Viktor_SHumakov
@Viktor_SHumakov 10 ай бұрын
так люди ностальгируют по 70м в которых жили относительно хорошо. И дай волю многие в них бы вернулись)))
@ameliachannel6399
@ameliachannel6399 10 ай бұрын
У меня дед инженер и бабушка учительница, классика СССР, прекрасно жили.
@user-ms9ih1hi5w
@user-ms9ih1hi5w 9 ай бұрын
Даю гарантию, что работники ТЦК тоже будет ностальгировать по временам когда им бабло шло само. Творили что хотели, устраивали без предел.
@YK080366
@YK080366 10 ай бұрын
Дякую за якісний історичний контент! Діти мають це вивчати в школах щоб "пломбіру" совєцького не хотілось.
@user-wl3th5ci8n
@user-wl3th5ci8n 10 ай бұрын
Як савецкій? Пломбир сешеатцкій! Тільки не кажить це расіянцам. Тс-с-с...
@hello_____2024
@hello_____2024 10 ай бұрын
Ніколи й не хотілось
@shaycormac3219
@shaycormac3219 10 ай бұрын
Звичайно, комуналка по 5000, бакс по 40 набагато краще
@YK080366
@YK080366 10 ай бұрын
@@shaycormac3219 Раби за комуналку взагалі не платять, а за долари 7 років колонії. Ідеальна система.
@nanash1903
@nanash1903 10 ай бұрын
@@shaycormac3219 ну та, звичайно бакс по 40 гірше аніж бути розстріляним якщо ти відмовляєшся працювати в колгоспі. те ж то таке витримати, бакс по 40 і комуналка по 5к, краще за паличку працювати 20годин, красаа
@Jgdytvc7547
@Jgdytvc7547 9 ай бұрын
Я пам'ятаю, як бабуся і дідусь в 50- тих роках отримували замість зарплатні в колгоспі Державні облігації за 53,54, 55, 56 роки. За цілі 4 роки 4 аркуші!!! Коли нам з братом було по 8 років, в 1976, їх держава стала погашати і дідусь поїхав до Ощадбанку. Він повернувся з міста з кульком цукерок для нас. Більше нічого!!! Таких грошей коштувало 4 роки голодного життя всієї родини з дітьми 😢.
@user-uf3tl8ge4n
@user-uf3tl8ge4n 10 ай бұрын
Слава Україні!!!Дякую за вашу працю!
@sergeydzekunov
@sergeydzekunov 9 ай бұрын
Героям слава! 🇺🇦
@ziu__
@ziu__ 10 ай бұрын
Моя бабуся відмовилася вступати в колгосп, бо мала хворого чоловіка і маленьку дочку. То в неї за це відібрали половину городу, але їм з мамою вистачало того, що лишилося.
@user-gt4xl6wv7m
@user-gt4xl6wv7m 10 ай бұрын
А налоги з чого платили?
@elen5926
@elen5926 10 ай бұрын
@@user-gt4xl6wv7m ще й як платили,і такі суми,що люди змушені були вирубати під корінь такі сортові сади,що тепер все втрачено і відродити не можливо☝️
@clairromn4623
@clairromn4623 10 ай бұрын
​@@elen5926моя мама зразу після школи влаштувалася у лісництво. Завдяки цьому у бабці з дідом засадили гарний садок. Такого ні в кого в селі не було. З ранньої весни по осінь щось плодило. Уся сільська дітлашня "паслася" у цьому садку. А так у людей садків не було
@user-ku8rv7ns2o
@user-ku8rv7ns2o 10 ай бұрын
Це, напевно, найважливіший випуск. Бабуся саме так і розповідала, це був грабунок наших людей, "щасливе" злиденне життя в союзі
@romanvladimirovich7282
@romanvladimirovich7282 10 ай бұрын
​@@user-fi3st7do5pзараз шукають роботу щоб заробити, а тоді горбатилися зранку до ночі на шару. Різницю уловлюєш?
@user-ku8rv7ns2o
@user-ku8rv7ns2o 10 ай бұрын
@@user-fi3st7do5p неправда. У родині зараз ніколи старі не будуть голодні, бо діти мають можливість заробити. Крім того господарство годує, ніхто ж уже не забирає "надлишки". А рукасті на замовлення печуть, вяжуть, торгують...
@user-ls2yk7xl1i
@user-ls2yk7xl1i 10 ай бұрын
Это, как в каждом селе есть газ😂. Из той же оперетты😂
@user-rx4en4de3q
@user-rx4en4de3q 10 ай бұрын
@@user-ls2yk7xl1i В большинстве сел газ как раз есть, что очень удивило боевых бурятов.
@user-ms9ih1hi5w
@user-ms9ih1hi5w 9 ай бұрын
На бойню не отправляли как сейчас мужчин? Держат в заложниках и потом по мере необходимости отправляют на убой. От же класс! Слава Украине!
@olga_migel.writer
@olga_migel.writer 10 ай бұрын
Дякую за відео, пошерено! Ніколи не забуду, як мама розказувала, що її, вагітною мною, облаяли у величезній ЧЕРЗІ за сраними огірками влітку в аграрному Кропивницькому (тоді ще кароваградє), бо вона, глибоко вагітна та почуваючись відповідно до свого стану, спробувала попроситись без черги... Влітку. В аграрному центральному регіоні. ЧЕРГА за ОГІРКАМИ як за чимось ДЕФІЦИТНИМ курва... Нахій срср та все, що з ним пов'язане. Просто нахій.
@user-xk9ec8si1z
@user-xk9ec8si1z 10 ай бұрын
У нашому селі мазахісти. Плачуться за колгоспами. Дякую за відео) Розкрили класну тему.
@Qzariuss
@Qzariuss 10 ай бұрын
Моя бабуся навіть не мала дня народження, бо не було документів ніяких про отримання паспорта. Прадіди загинули під час голодомору, а дітям готували млинці з трави та закопаної замерзлої картоплі
@oksana.lavruk
@oksana.lavruk 10 ай бұрын
Чоловікові дідусь і бабуся завели нутрій та кроликів, працювали і господарство розширювалоося. Через деякий час прийшла перевірка, перерахували пошттучно і сказали, що знищити все бо буде тюрма. Франківщина 80-ті роки
@iloname5007
@iloname5007 10 ай бұрын
Якісь жахи, на Дніпропетровщині у моїх було велике хазяйство з 70-х, єдине що був маленький будинок без туалет у і води і не дозволяли проводити воду.
@annavaschenko25
@annavaschenko25 10 ай бұрын
То ще 'послугу' зробили! В більшості любили шукати винних кулаків-недобитків, запросто могли засудити з конфіскацією...
@McGewen
@McGewen 10 ай бұрын
Ні корови ні свині і тільки радіо в стіні🥲🥲🥲🥲
@oleglisnyak9304
@oleglisnyak9304 10 ай бұрын
@@McGewen ,було і не по одній корові,і не по одній свині,були гуси,качки,кролі,огород 60 соток.Так що твоє прислів"я підходить більше до сьогоднішнього села,тільки тепер немає нічого,навіть радіва.
@nazard1284
@nazard1284 10 ай бұрын
​@@iloname5007Хто саме не дозволяв проводити воду і яким чином її можна було провести ?
@vypo2233
@vypo2233 10 ай бұрын
Моя прабабуся була неграмотною і мала 26 руб пенсії.Я пам’ятаю як люди ходили на колгосп в 70 х роках , я приїжджала на канікули і теж хотіла як всі учні йти на Тік і пересипати зерно - отримували по 15 - 20 руб , то такі великі гроші . ……😂 Батьки не дозволили , бо то надзвичайно важко , можна було надірватись тими шуфлями піднімати то зерно .
@YellowTipTruck
@YellowTipTruck 5 күн бұрын
Дуже дякую за вашу працю! За важливу тему і цікавий сюжет! Сил та наснаги!
@user-yn2bw4rj3m
@user-yn2bw4rj3m 10 ай бұрын
Діти не вірять,як можно було працювати за палички,але це ж правда,не так давно це й було,дякуємо за відео
@user-jn6uq8wq9j
@user-jn6uq8wq9j 10 ай бұрын
Щас не так?
@user-rx4en4de3q
@user-rx4en4de3q 10 ай бұрын
@@user-jn6uq8wq9j Звичайно не так. Безплатно ніхто навіть не рушиться.
@sergem2794
@sergem2794 10 ай бұрын
Це просто жесть. Я раніше чув про селян без паспортів, але навіть не здогадувався наскільки все було жахливо.
@user-rx4en4de3q
@user-rx4en4de3q 10 ай бұрын
Паспорти почали видавати при Хрущову і то не відразу. А деякі до 70-х без паспортів були.
@firetracer
@firetracer 10 ай бұрын
Дякуємо вам, ви круті! Не зупиняйтесь! Було приємно побачити Владлена на вашому каналі. Хай квітне український KZfaq! Слава Україні!❤🖤💙💛
@user-zt8iw8tn7l
@user-zt8iw8tn7l 10 ай бұрын
Дякую,що висвітлюєте такі важливі теми! І досі памятаю,як нас,дітей,возили у колгосп замість уроків копати картоплю,моркву,збирати помідори,цибулю.
@user-pf8wq7fr2t
@user-pf8wq7fr2t 3 ай бұрын
І що хтось вмер ?
@roksitodan5488
@roksitodan5488 10 ай бұрын
У відео розповіли частину історії моїх предків. Ніколи знову совіцького союзу!!!
@johnnytalk6977
@johnnytalk6977 10 ай бұрын
Мій дід працював в колгоспі на конях, потім на тракторі "за стакан зерна". Це його, і не тільки слова. Це щира правда.
@serhiikudia6586
@serhiikudia6586 10 ай бұрын
Я з франківщини. Скільки перепитував старших людей за роботу в колгоспах, всі жалілися. Я говорю про 50-60 роки. До речі, за Польщі, як у нас кажуть, селяни і на пару гектарів лісових угідь могли назбирати. Прийшла радвлада і все позабирали. А на рахунок доїльних апаратів, вони в нас появилися ближче 70-х. Хоча в німців іх фронтовики бачили на кожній фермі в 45 на загниваючому заході)))😢. А моя баба була ланковою... З двох сторін дзьобали...
@oleksabayda9573
@oleksabayda9573 10 ай бұрын
!!! За Польщі мої жили у Львові, а 39-го з початком бомбардувань перебралися в Гримайлів, під Скалатом, де купили хату. Но в колгоспі так ніколи і не працювали, бо дзядзьо служив в церкві. А бабця так і не вміла читати, но дуже добре готувала, бо ще у Львові працювала у заможних поляків, де і вивчила всі тонкощі вишуканої кухні. Шкода тільки що совок всьо перепаскудив, та стільки людей згноїв. ( Доречі, коли я ще школярем питав в бабці про війну, та німців, то як зараз пам'ятаю її слова що вони ходили по селу та просили харчі, хто що дасть, НО ніколи самі не забирали, казала що були дуже вічлеві і виховані. І це тоді ніяк не вкладалось в моїй дитячій голові, особливо з урахуванням сссрівського виховання.
@user-fr6ke7nv8e
@user-fr6ke7nv8e 10 ай бұрын
мої батьки працювали за трудодні, але пізніше було не легше , колгоспне рабство я і сам попробував сповна , батьки рано покинули цей світ, а я ( а втікти з села можливо було лише через армію)став радянським офіцером , на справді ,щоб уникнути колгоспного рабства ,я продав душу дияволу, тому що воював в Афганістані де творили те саме ,що нині тоді совко , а тепер скрєпомракобіси творять тут." Бедность - худшее из зол и самое страшное из преступлений " Бернард Шоу .Золоті слова. Кому цікаві деталі , ласкаво просимо під мою аватарку.
@user-fk4fz3wk2t
@user-fk4fz3wk2t 10 ай бұрын
ТТ, це один із найкращих ваших випусків. Які ви молодці, що додумались цю тему озвучити. Вона, імовірно, була для багатьох настільки "очевидною", що люди навіть не здогадувалися, як же буде гидко почути про цей бридкий злочин росіян проти нашого народу. Наскільки незвично буде почути цю історію. Принаймні, зі мною все саме так. Всі ці речі я знав з дитинства, бо моя родина - безпосередні учасники цієї "системи". Батько 1929 р.н., баба (мамина мама) 1922 р.н., мама - 1960 р.н. Баба відпахала отак все життя на колгосп. На ланці працювали. 5 гектарів обробляти - пололи декілька разів за літо, потім збирали врожай (чи буряки, чи кукурудзу). 5 гектарів на одну колгоспницю!!!! Жінки - вручну!!! Це піздєц, друзі. Бідні ті жінки. Баба ще й була одна, без чоловіка. Двоє дітей, моя мама 1960 р.н , і старша сестра її, 1946 р.н. Баба ще й в полоні німецькому була. 1945 року звільнили. Місто Ашерслебен, на заводі Юнкерс працювала. Отак тюжили в тому колгоспі, а Виживала за рахунок того, що шила одяг всім бабам в селі. Скільки суконь вона пошила... Батько будучи малим працював вдома, на присадибній ділянці. Бо його батько, мій дід, 1896 р.н., працював у колгоспі. Як же батько проклинав ту роботу вдома!!! Найбільше - жорнову мельницю, якою молов зерно. Говорив, "поки не пішов в армію, навіть не ріс" - так сильно малого задавлювала робота. Після демобілізації в 1953 році, вчився на комбайнера, а потім ще якось там умудрився оселитися у сусідньому с.м.т. До 1998 року працював водієм вантажних машин. В нашому колгоспі возив усе. Зустрів маму, якій було 18 років. Покохали одне одного. Мама жила вже при "розвиненому соціалізмі"... В 15 років колгосп направив її вчитися на агронома, і вона стала першим спеціалістом агрономом з вищою освітою. З 80-х рр. по 2008 відпрацювала агрономом і головним агрономом. Я майже все дитинство прокатався з нею її службовою "Нивою"на роботі. Так що вона бачила / знала?? Та теж ніфіга толком, тільки що не за трудодні робила... Тільки з початку 2000-х почала отримувати +/- норм з/п. Але 2008-го звільнилася, бо батько захворів на онкологію якраз, та і в самої здоров'я вже майже не було ніякого. І це їй було всього 48 років... Боже-боже... Йобана москальня!!! Отак поламати життя декількох поколінь. Прийти, все забрати, пограбувати людей, повбивати мільйони, потім змусити робити отаке - реально бути рабами, ще й навчити цілу націю думати, що якби на вони, росіяни, то ми взагалі б нічого не мали. Господи, який жах, я в шоці. Йобаний народ-гній. Вони ж усю історію такі!! Завжди! Хоч у 18 столітті, коли запекли 80-річного Калнишевського на Соловки після того, як той здобув їм перемогу на віки, закріпивши геополітичний статус імперії, а потім звільнити його, 110-річним дідом з обгризеними щурами вухами, з формулюванням "іскупіл грєхі перед отєчєством...". Хоч у 20 столітті, коли живцем гноїли людей голодом, і звинувачували їх в цьому!!!! Мовляв, "куркулі хочуть витрати з голоду, аби тільки нашому союзу насолити"... Їбать!! Хоч зараз - коли вбивають півмільйонні міста, а потім говорять "ми визволили вас від кривавого кієвскаво рєжима". Як так може бути??? Народ - гній протягом віків! Я реально тепер нацист. Негативний нацист (не стільки за вищість своєї нації, скільки просто - за знищенні під корінь іншої)!
@user-em7tc6ps5u
@user-em7tc6ps5u 9 ай бұрын
Хорошо врёте аж зло берет где такое происходило
@galina7129
@galina7129 9 ай бұрын
@@user-em7tc6ps5u а я йому вірю,так і було,у мене залишилась мамина трудова, як вона з документами моїми,закотилась,бо дім мій спалили руськіє ,я біженка,в хаосі тікали голі і босі.За рік у мами було 380-390вихододнів..Оплати в рублях не було а в кінці року написано видали 200кг пшениці ,це щоб змололи муки,хліб пекли самі.За що жили:батько ловив рибу в ставку,а мама на базар у неділю носила (пішки 10км),і на мисочку продавала.А налогом обкладали:на сім'ю здать державі молока600літрів,м'яса-80кг (батько завів кролів ,вони бистро множились і кормив травою)яєць -200шт.порахували скільки фруктових дерев-вишні,яблуні іздать сушки 30кг і це налог за те що в тебе у дворі живе.І ти нікуди не дінешся і тоді селяни взяли сокири вирубали і стопили дерева,стали держать одну корову на 2-3родини оби був кухоль молока дітям.,і налог уже не плати.Добре хоч в обід кормили в колгоспі.Кому цікаво скріншот зроблю з трудової,волоси дибом.,63-64 р.почали почутьчуть плату давать в рублях.Геноцид чистої води.
@galina7129
@galina7129 9 ай бұрын
@@user-em7tc6ps5u я описала працю родини в Запорізькій обл.
@bertdasha1242
@bertdasha1242 8 ай бұрын
@@user-em7tc6ps5u то что вы жили хорошо не значит, что так было везде
@tetianatrofymets3318
@tetianatrofymets3318 10 ай бұрын
Про паспорти -- правда. Я була в шоці, коли дізналась, що моя бабуся без паспорту близько 30 років жила
@hochu_spaty
@hochu_spaty 10 ай бұрын
А все інше брехня чи що?
@tetianatrofymets3318
@tetianatrofymets3318 10 ай бұрын
@@hochu_spaty ні, просто це прям можу підтвердити з досвіду моєї родини
@hochu_spaty
@hochu_spaty 10 ай бұрын
@@tetianatrofymets3318 Це уточнення б дуже змінило зміст. Але правда в тім, що це стосується майже кожного. Тільки не у всіх рідні змогли вижити щоб розповісти
@hochu_spaty
@hochu_spaty 10 ай бұрын
@@tetianatrofymets3318 Вибачте, якщо виглядає так що я чіпляюсь до ваших слів. Дякую вам що ви висловлюєте свою думку та ділитесь з оточенням
@user-zf4np4so9e
@user-zf4np4so9e 10 ай бұрын
Надзвичайно інформативний і цікавий випуск. Погоджуюся з кожним словом. Маю лише деякі сумніви стосовно однієї репліки, але це суто мої фантазії)) Людей цілеспрямовано ламали і багато хто з нас досі не позбавився наслідків радянського "виховання" - вимушену рабську покірність долі, потребу "прилаштуватися" і вижити, впевненість в припустимість і дієвість примусу та силових методів, недооцінка ваги приватної власності, неповагу до інших громадян та інше. Систематичним тиском, репресіями, "договорняками" (як от в історії з отриманням паспорту - це історія з гарним кінцем, але я про саму суть явища) та пропагандою срср скалічив український народ. Маємо враховувати особливості свого менталітету на майбутнє. Бо, насправді, це велика загроза для нас самих (((
@2017770
@2017770 10 ай бұрын
Слава Збройним Силам України! Слава нашим Волонтерам! Слава Україні! Героям Слава! Слава Нації! Смерть Ворогам!!!!!!
@user-rp5rw1yn8z
@user-rp5rw1yn8z 2 ай бұрын
Слава. Слава. Слава!!!!!! А по суті? Що, ніде висратись?
@2017770
@2017770 2 ай бұрын
@@user-rp5rw1yn8z Дякую за підтримку відео, і допомогу в просуванні цього відео. І нагадую вам що своїм дописом ви допомогли просунути інформацію (фейк про уську армію) стаття 207.3 Дякую продовжуйте у тому ж дусі!
@user-zh7wq8dj6q
@user-zh7wq8dj6q 10 ай бұрын
А мого прадіда розкуркулиили, зіслали на Колиму. У них було велике домашнє господарство 4 корови, свині, птиця, город, бо сім*я велика годувати потрібно, але відібрали майже все і годувальника відправили на Колиму. Найцікавіше! Ні вони ні моя бабуся не розповідали ні про це і про голод, думаю боялися. У моєї прабабці з 13 дітей вижило двоє. Тому ми знаємо про ті події зовсім мало.
@allaprudka8340
@allaprudka8340 10 ай бұрын
Памʼятаю, як моя прабабуся Ганна гірко плакала згадуючи, як була змушена працювати за «палочки» у колгоспі
@user-sj8uy5su1w
@user-sj8uy5su1w 10 ай бұрын
Моїй бабусі підробили паспорт щоб вона могла втікти з села, де працювала 7 днів на тиждень з 5го ранку. Виїзджати з села не можна було. Це було рабство
@milakovalua
@milakovalua 10 ай бұрын
Дуже важливий і пізнавальний випуск! Ґречно дякую за вашу надважливу просвітницьку працю! Особлива подяка за якісний україномовний контент! ❤🇺🇦👍 Слава Україні!💙💛
@Rybalko_Yaroslav
@Rybalko_Yaroslav 10 ай бұрын
Коментар для підтримки топового українського контенту 👍👏🇺🇦
@user-qv7ed9vx2b
@user-qv7ed9vx2b 10 ай бұрын
Яке жахливе було створіння - сісісір. Дякую за випуск. Моя мама, покійна , розповідала про рабство в колгоспах. Ніколи знову, таке "щастя ".😬😬😬
@-SadButTrue-
@-SadButTrue- 9 ай бұрын
який жах вона вам розказувала? як вона в таких умовах вижила і навіть народити вас таку чарівну змогла щоб ви нам повідали яки жах творився в СССР?
@user-rx4en4de3q
@user-rx4en4de3q 9 ай бұрын
@@-SadButTrue- Вали на російські канали. Тут ватникам не місце.
@user-qv7ed9vx2b
@user-qv7ed9vx2b 7 ай бұрын
​​@@-SadButTrue-я бачу ви жалкуєте , що не має колгоспів. Значить ви там не працювали.
@oleksabayda9573
@oleksabayda9573 10 ай бұрын
!!! Тяжка тема, та не меньше тяжкі свідченя в коментах. Жахливі були часи, та безпросвітні. Бережи нас Боже від повторення того жаху, і дай розуму на виборах, щоб не так як на останніх, з боневтіком. Слава незалежній Україні!
@ludmilakostenko2628
@ludmilakostenko2628 9 ай бұрын
Мого прадідуся ,киянина, у якого було 15 дітей !моя бабуся його дочка відібрали все ,що нажив тяжко працюючи для своїх дітей і жменьку золота,яку накопив ,як придане за своїх дочок,за це обізвали куркульом і вислали в Сибір,де згноїли у тюрмі,прадідусь якимось чином передав письмо своїй дочці,моїй бабусі і писав ,як там знущалися з людей,даючи ржаву таранку і не давали при цьму води!Хай буде проклята радянська влада,за знущання над людьми!
@MiroshAndrii
@MiroshAndrii 10 ай бұрын
Я людина проста - бачу пана Владлена - ставлю лайк
@ToxaKaRp
@ToxaKaRp 10 ай бұрын
Знову ви брешете? Колгосп було ділом абсолютно добровільним! Хочеш - вступаєш, не хочеш - розстріляють...
@user-gt4xl6wv7m
@user-gt4xl6wv7m 10 ай бұрын
Не в брову, а в око!
@captaindonau701
@captaindonau701 10 ай бұрын
👍👍👍😄 Таки да! Або в колгосп, або в кращому випадку - на Колиму.
@user-me2mv5ns1f
@user-me2mv5ns1f 10 ай бұрын
Та почитайте Шолохова....про створення колгоспів...а ще,якби невіруючі в правду про колгоспи застали тих,хто народився1910..1920...та якби походили по хатах і послухали про1929-1934... почитали їх...частівки того часу:Хата раком,клуня бокомЩе й кобила з одним оком..Ні корови ,ні свині,Тільки Сталін на стіні... Або..виселяли заможних і все забирали..У одній родині бабусиного брата було 7 дітей..що змогли, що дозволили -забрали у вузлики і їх за спротив вивезли підводою за 20 км на хутір..за одну ніч померло 4 малих,старші діти троє вижили.. Чи міг мовчати батькоДавид...опинився в таборах на Соловках..вдома тепер у онуків виписка офіційна з Держархіву:Розстріляний1937..реабілітований1989р...і-фото з табірного лазарету....
@marttohack1043
@marttohack1043 10 ай бұрын
А ще у москві можна було виодити на масові протести проти Америки. Чим не демократія.)
@uvilanuvilan2188
@uvilanuvilan2188 10 ай бұрын
​@user-pn8vk8re3nа мій прадід був відправлений на Донеччину у шахти на виправні роботи як "предатель родины",бо побував у концтаборі у німців
@user-cl5zy7ek9y
@user-cl5zy7ek9y 8 ай бұрын
Дякую Вам за гарний огляд та чудову подорож в історію України, яку заховував совок.
@user-vz1qv3hu9d
@user-vz1qv3hu9d 10 ай бұрын
Ще сьогодні є люди в яких, ще є ностальгія за цим рабським, насильницьким ладом. Це діти, внуки керівників колгоспів і вищих органів, які жили в повному достатку . Діти сільського бригадира, теж хвалять цей лад тому, що жили дуже добре.
@hennadiipylypenko
@hennadiipylypenko 10 ай бұрын
Дякую за цей неймовірний выпуск ❤🇺🇦 Ви розповіли для мене очевидне, бо мої баби і діди жили в цьому рабстві, але величезний прошарок мало освічених людей, виявляється, про це не знали. Дякую за вашу роботу ❤️
@user-hg5ld1cn8e
@user-hg5ld1cn8e 10 ай бұрын
а тепер в чому живуть ?
@user-fk4fz3wk2t
@user-fk4fz3wk2t 10 ай бұрын
І мені так по приколу було цей випуск дивитися, бо все дуже близьке. В мене батько 1929 року народження, а баба (мамина мати) - 1922 року. В нашій родині всі ці речі знають дуже добре. І я з дитинства був в курсі "як було". Подорослішавши, почав і сам досліджувати історію свого села. Дуже важливий випуск, дуже близький, я впевнений, багатьом родинам сучасних українців.
@user-ms9ih1hi5w
@user-ms9ih1hi5w 9 ай бұрын
Сейчас не лучше, живут как рабы, выехать из страны нельзя.
@hennadiipylypenko
@hennadiipylypenko 9 ай бұрын
@@user-ms9ih1hi5w Ні, я мав на увазі трохи інше. Зараз війна і так має бути. Але правила мали би бути однакові для всіх. І за ідеальних умов, коли всі чоловіки які мали на то хист пішли би до війська, то війна розгорталася б інакше. Але, і знов "але", є купа інших особливостей в нашій державі які зумовлюють обставини з яких ми вигрібаємо як є.
@user-cn8pp7ob3y
@user-cn8pp7ob3y 9 ай бұрын
@@user-ms9ih1hi5w Чоловіче, а тобі не соромно таке писати?!
@Ulia_Kramnicka26
@Ulia_Kramnicka26 10 ай бұрын
Капець...І за цим кошмаром ще і ностальгують люди....
@Imperial_Lizardgirl
@Imperial_Lizardgirl 10 ай бұрын
Скоріше нелюди.
@Ulia_Kramnicka26
@Ulia_Kramnicka26 10 ай бұрын
@@Imperial_Lizardgirl Люди старшого віку.Знаєте такі фрази:"от при союзі було краще","ковбаса по 2.20""морозиво смачне",і.т.д.🤦А,"БЕЗКОШТОВНЕ ЖИТЛО І ОСВІТА"..Ну,зато раби були...
@user-tf8ii2gw9z
@user-tf8ii2gw9z 10 ай бұрын
Городяни цього не знали. "Такую страну прасрали" каже мій старший колега. А коли розповідаю про життя моїх прабабів, дідів та батьків-його ровесників, то дуже дивується. Доводилося навіть давати послухати записи маминих спогадів, як вони в селі бідували й мама 1953р.н. мала рахіт бо корівку баби забрали і як з братом до школи по черзі ходили, бо мали одну пару черевиків на двох. І світло в селі на Чернігівщині лише в 1964му році!
@Ulia_Kramnicka26
@Ulia_Kramnicka26 10 ай бұрын
@@user-tf8ii2gw9zТа у містах не легше.Їжу треба було діставати через знайомих (не всю,та більшу частину).Мій батько нахвалює совети,а я тільки і кажу:"Навіть їжі толком не було.Що ж казати за свободу слова?"
@user-tf8ii2gw9z
@user-tf8ii2gw9z 10 ай бұрын
@@Ulia_Kramnicka26 родичі, що приїздили в село з міста лишали там навіть одяг, в якому приїхали в гості. А за ті гостинці, якими пригощали селяни городян доводилося довго відробляти. На матір і її брата батьки гримали, щоб не їли, бо то для городських гостей. Самі вони не могли собі дозволи так харчуватися. Ще було правило в родині - діти мали ховатися на печі за шторкою, щоб гості не бачили, в якому дранні вони ходять!!! Дідусь покинув школу, бо йому не було у чому ходити до школи. Мій батько ще після школи доношував бабусину плющку - така курточка з плюшу. "Гарно" жили хлібороби :(
@olya5544
@olya5544 9 ай бұрын
Подяка за правдиву розповідь.
@rubberduckyconvoy2723
@rubberduckyconvoy2723 9 ай бұрын
Я теж нащадок розкуркулених. Мій дідо не захтів іти до колгоспу добровільно, бо мав багато майна, і пікарню, і млин, і землю, і худобу. Не захтів добровільно, тож зник. Бабцю висилили із хати, у сорочці, із дітьми. Мій тато народився у 1924, як раз перед колгоспами. Мій тато так ніколи і не бачив свого тата. І я навіть світлини не мав мого дідо. А у 1932 прийшла злидня у Вінницьку область. Кістлява, зайшла і до хати мого тата, поманила мого тата до себе кістяком, а мій тато показав їй дулю. І вижив по при усе. Моєму татові було 8 років. Голодомор забрав молодшого братика і сестру мого тата. Тато розказував мені і плакав, як Дмитрик вспух як кулька, і дуже смердів. А у 1942 мого тата відвезли у Австрію на роботи. А коли ми вже народилися, я у 1967, і сестра у 1970. То тато наказував не кидати Хліб на підлогу, а як випадково упаде скибочка, підняти, обтрусити, і поцілувати. А тепер я мешкаю у США, із 1998, і я бачу як Американці відносяться до Хліба, ой не зазнали вони горя.
@helgiyoshyolenko4721
@helgiyoshyolenko4721 10 ай бұрын
Мій дід з дитинства працював у колгоспі, бо батько у війну пропав, а сім'ю треба було годувати. Прабабця теж з дитинства працювала в колгоспі, і їх чоловік теж, тож у повоєнні голодні роки їхнім дітям перепадав білий хліб, із пшеничної муки, а в сусідів такого не було, і малі мінялися хлібом :) Чомусь нашим кукурудзяний сусідський хліб здавався добріший, а ті діти мали можливість білий хліб поїсти. А загалом це все надзвичайно сумно і трагічно. Квазідержава-концтабір. Перемололи скільки людей, генофонду, переламали психіку націй...
1 класс vs 11 класс (неаккуратность)
01:00
БЕРТ
Рет қаралды 4,8 МЛН
格斗裁判暴力执法!#fighting #shorts
00:15
武林之巅
Рет қаралды 90 МЛН