Výběr hydroizolace spodní stavby

  Рет қаралды 58,108

Hustej Vercajk

Hustej Vercajk

5 жыл бұрын

Výběr hydroizolace z asfaltových pásů byla jedna z dalších činností, kdy jsem se na stavbě musel ponořit do technických listů a začít se pídit co v praxi znamená použít pás modifikovaný nebo oxidovaný atd. Co se výroby týká, tak Česká republika patří co do výroby m2 na hlavu mezi světové velmoci. Jakmile začnete hledat v nabídkách stavebnin tak objevíte hromady výrobců a spousta z těch pásů se jmenuje i velice podobně.
Špatná zpráva byla, že to nebude levná záležitost a celkové náklady na hydroizolaci se u běžného rodinného domu vyšplhá na několik desítek tisíc korun. Při mém výběru jsem zohlednil doporučení projektanta ale i známých, kteří mají postaveno a měli už reálné zkušenosti. Hodně jsem si hrál s myšlenkou udělat jen jednu vrstvu, ale jsem rád, že mi stavební dozor promluvil do duše a s ohledem na radon jsme udělali dvě vrsty. Přeci jen v tom domě chci žít celý život a nechci si někdy vyčítat, že jsem něco podcenil jen kvůli penězům.
Nakonec jsem vybral Glastek 40 special mineral protože jsem měl dobré reference od známých stavařů. Pochvalovali si práci s ním, což můžu z vlastní zkušenosti potvrdit.
Stejně tak mohu ze zkušenosti doporučit nepřevážet celou paletu v letním horku jen tak "lehce" přikurtovanou na vozíku. Teplem se role a i smršťovací folie ve které to je zabalené může povolit a pak budete tak jako já sbírat 600 kilo asfaltovejch pásů po kruháči. :)
www.hustejvercajk.cz
#hydroizolace
#glastek
#asfalt

Пікірлер: 38
@rastislavgrebeci1072
@rastislavgrebeci1072 4 жыл бұрын
dakujem za ino prehlad , velmi ponohol ...palec hore !
@dertypeko
@dertypeko 5 жыл бұрын
Este doplnim, ze toto bola ai najlepsia cast stavby, ktora ma neskutocne bavila, od natierania lepenia horakom az po zacelenie nedostatkov :)
@snajdr.vaclav
@snajdr.vaclav 5 жыл бұрын
Ty vole, ten tomu nakládá tím hořákem :-D
@dertypeko
@dertypeko 5 жыл бұрын
Prvy :D , ja som tiez dlho spekuloval co vybrat :)
@Shakyrass
@Shakyrass 5 жыл бұрын
moc dlouho to nahrivate a potahovanim dratem je tak akorat dobre na to, to propichnout :-)
@SupFromCz
@SupFromCz 5 жыл бұрын
Myslím si že to nahřívá akorát to co to snese. Aspoň tam nebudou místa co se nepřilepí a je tam riziko že se do dutiny natlačí voda. Ten drát by to ale opravdu chtělo vylepšit. Zas na druhou stranu.. pokud by tam byla ploška tak serychle zaplácne asfaltem a bude to lepit.
@HustejVercajk
@HustejVercajk 5 жыл бұрын
Vyzkoušeli jsme všechny metody jak se to natavuje. Tavení ve variantě že stojíte na pásu a rolujete ho před sebou je ve 40 stupňovym vedru v praxi z naší zkušenosti nepoužitelná. A je jedno jak hodně nebo málo to prohřejete, stejně za vámi zůstanou otisky bot. Varianta s namotáním na trubku je celkem ok, ale v praxi dost pracna a zabere to dost casu to poradne narolovat. Prace s hackem je uplne v pohode. Samozrejmně že jsme to nedělali jen tak ohnutym betonarskym dratem ale na konci jsme si zabrousili plošku a dbali na to aby tam nebylo nic ostrého. Ani jednou jsme s tim nic neprosekli. Co se tyka taveni tak specialně v druhé vrstně jsme dbali na to aby tam bylo hodne tekuteho asfaltu a rozlejvalo se to do presahu. Tak je to spravne technicky v podstate podle jakehokoli navodu ktery kterykoli vyrobce doporucuje. Je to hydro a protiradonova izolace takze tesnost a dokonale pretaveni spoju u me ma vyssi prioritu nez aby se s tim dobre delalo protoze to neni moc nataveny. To je presne ten rozdil jestli si to delate ve svem baraku nebo jestli to delate pro nekoho na kseft. Bohuzel na stavbach velice casto vidim ze je pro konkretni "remeslniky" dulezitejsi to rychle zfouknout a ze to tam drzi nez jestli to opravdu bude fungovat tak jak ma. Za ty pasy na baraku date nekolik desitek tisic a "podcenit" to jen proto usetrim par hodin casu mi prijde jako hloupost.
@Shakyrass
@Shakyrass 5 жыл бұрын
@@HustejVercajk no z vlastni zkusenosti po 12letech v oboru s Vami nesouhlasim :-) Ale o tom to je :-)
@sousukesagara7706
@sousukesagara7706 5 жыл бұрын
@@Shakyrass Vždy, když čtu "X" lety/roky v oboru tak to smrdí. :D
@Shakyrass
@Shakyrass 5 жыл бұрын
@@sousukesagara7706 a co ja stim? :-D
@qizosvk
@qizosvk 4 жыл бұрын
Tiež si myslím, že je to lepšie viac nahriať s vytečením, ako potom po tom šmudlať so špachtľou. Nahriať hlavne spoj a samozrejme, radšej +30+ ako +10-. Ešte som zažil na jednej stavbe na platňu vodostaly betón, už sa nedávala hydroizolácia. Na druhej stavbe platňa, na platňu fólia(fatrafol) a na fóliu mazanina ako ochrana proti poškodeniu, až potom sa začalo murovať.
@RobertKocian
@RobertKocian 5 жыл бұрын
Ahoj Maruno. Jen tak ze zvědavosti. Jak přežilo to polystyrenové bednění? V 8:27 predpokládám vidím jen beton. Osobně mám taky raději, když asfalt trochu vyteče (plus mínus 1cm) z boku. Je pak jistota, že jsou pásy dobře přitavené k sobě. Radon je plyn. Když bude hydroizolace vodotěsná, bude i plynotěsná. Až uděláš (pokud musíš) měření radonu pro kolaudaci a vyjde dobře, máš jistotu, že je to vodotěsné. A jeden tip na závěr. Pokud je moc ručního piplání, kolem prostupů, výztuží a pod. je dobré mít namočené rukavice. Pak se na ně asfalt nelepí a není taková spotřeba rukavic. Taky to tak nepálí. Třeba tady to dost pomohlo :-) photos.app.goo.gl/aHv1KYBMmC9TNvMW8
@HustejVercajk
@HustejVercajk 5 жыл бұрын
Ahoj, polystyren byl relativne v pohode. Asi na trech mistech se lehce natavil, ale nic zasadniho. Az se to bude finalne sterkovat gumoasfaltem tak se to vyspravi. Tavili jsme hodne prave tu druhou vrstvu pasu. To jak hodne to tavis nebo netavis taky zalezi na pocasi. Ono jsme to jinak "nakladali" ve 40ti stupnovym vedru v lete a jinak uvnitr na podzim. Navic je to mozna i trochu zavadejici protoze to casto jsou slow motion zabery. 😊 To vyteceni asfaltu na bocich je jasne dane technologicke kriterium, ktery vyrobce ma v provadeci prirucce. Pokud ma ta izolace fungovat tak to je proste spravne reseni a ty pasy musi byt dokonale protaveny a spoje takhle "zalite". Detaily prostupu nas jeste cekaj tak to s tema rukavicena vyzkousim. Pokud teda zrovna venku nebude -15. Diky
@rendlsj.1279
@rendlsj.1279 3 жыл бұрын
Tak ten chlapík co to izoluje je totálně z formy. A to řezání pásů rovným nožem... Ale jinak dobrá reklama na stavebniny DEK.
@romanc429
@romanc429 2 жыл бұрын
.
@cradleodani
@cradleodani 4 жыл бұрын
Ahoj mohl bych poprosit o fotku tě fasady z licovych cihel jak u ní sedíš v uvodu videa nebo i fotku domu dekuji
@evahanusova8177
@evahanusova8177 4 жыл бұрын
Dobrý den, ráda bych se zeptala po jaké době od zalití základové desky je možné dát po celé ploše hydroizolace, kterou bude dále pokrývat tenká vrstva betonové mazaniny? Děkuji za odpověď.
@vladtepes4641
@vladtepes4641 4 жыл бұрын
Beton zreje cca 28 dní. Najviac vody z betónu odchádza v prvých 10 tich dňoch. Pri celoplošnej izolácii by som si orientačne zmeral vlhkosť. Ja však preferujem bentonitovu izolaciu.
@Shakyrass
@Shakyrass 5 жыл бұрын
Hlavne DEK NENI vyrobce!!! Jsou to prachobycejne stavebniny :-D
@HustejVercajk
@HustejVercajk 5 жыл бұрын
Ono to tak jednoduche neni, je to stejne jako kdybyste řekl že Citoen, Toyota nebo Peugot neni vyrobce aut když vyrabějí v Kolíně všichni svá auta na jednom výrobním pásu. Ta auta jsou velice podobná a liší se v podstatě jen v detailech, ale liší se a každá značka je výrobcem se vším co k tomu patří včetně vývoje a testování. I když změní třeba jen čelní masku stejně musí projít třeba aerodynamickym tunelem nebo crash testem.
@Shakyrass
@Shakyrass 5 жыл бұрын
@@HustejVercajk Ale kus! Tech vyrobcu u nas zas tolik neni! Dela to jedna firma, jen se na to placne papir s napisem dek :-D
@Shakyrass
@Shakyrass 5 жыл бұрын
@@HustejVercajk Pro priste si stoupnete obracene (na ten pas) nahrejte pomalu tam a zpet a nohou uprostred to posouvejte :-)Vlnky se delaji proto, ze jdete sikmo :-)
@HustejVercajk
@HustejVercajk 5 жыл бұрын
@@Shakyrass No ja vim minimalne o ctyrech a u terych vyrabeji dalsi. Nekteri to ciste maji jako OEM vyrobky a jini maji sve vlastni "receptury" nebo spis rekneme kvalitativni pozadavky.
@SupFromCz
@SupFromCz 5 жыл бұрын
@@HustejVercajk Potvrzuji. Rozdíly mohou být velké. Výměna či přidání konkrétní komponenty bývá díky moderním technologiím velmi rychlé.
@dans4108
@dans4108 5 жыл бұрын
Mám takovej dotaz, co to je vlastně ten radon, jak tam vzniká a a čemu vadí.díky
@HustejVercajk
@HustejVercajk 5 жыл бұрын
Zdravim, radon je plyn, ktery se v nejake vetsi ci mensi mire vyskytuje v podlozi v podstate na celem uzemi CR. Podle toho jake horniny mate pod pozemkem pronika v nejakem mnozstvi na povrch. Problem nastava pokud mate dum. Do nej vam i pres zakladovou desku totiz take pronikne. Jak jeho nazev napovida je radioaktivni. No a kdyz ho budete mit v dome a dlouhodobe v bem zit a spat a dychat ho tak by to mohlo mit neblahy vliv na vase zdravi. Problem je ze dnesni moderni/pasivni domy jsou v podstate vzduchotesne schranky a ten radon se proste moc nevyvetra. Proto se bud delaji "drenaze" do desky ktere ji provetravaji nebo nejaka forma protiradonove izolace ktera ma zabranit tomu pronikani do budovy. Selskym rozumem by ale melo byt nejprirozenejsi formou rizene vetrani a vymena vzduchu treba rekuperaci. Nikdy jsem ale nevidel zadnou studii ktera rika jak hodne nebezpecne to je a jaky presne na vetsi ci mensi koncentrace vliv na zdravi. Pravdepodobne vas spis zabiji vsechna ta Ecka co denne konzumujeme v potravinach nebo mobil co bam celou nic "zari" u hlavy na nocnim stolku. Ale realne na to proste neni zadny hmatatelny dukaz. Jenze to v padesatych letech take nebyl, kdyz se zacalo resit ze koureni muze zpusobovat rakovinu. Ale pro klid duse proste protiradonovou izolaci nema smysl podcenovat. Preci jen v tom dome chcete zit se svou rodinou.
@dans4108
@dans4108 5 жыл бұрын
@@HustejVercajk aha děkuji za vysvětlení.přeji pěkný den.
@marianbubenik1780
@marianbubenik1780 3 жыл бұрын
@@HustejVercajk Víceméně s Vámi souhlasím, ale vidím kolik domů stojí, kde nikdo radon při stavbě určitě neřešil, nejsou podsklepené, některé stojí i 100 let a lidé tam žili a žijí celkem vpohodě do dneška, už i x-tá generace. Pokud se zmiňujete o pasivních domech, tak byť je to vzduchotěsná schránka, stejně k výměně vzduchu dochází, protože tam rekuperace být musí. Za mne je to jak už to bývá, vytvořená díra na trhu a následně dobře zaplněná, nejlépe, když se na to vytvoří závazná norma.
@tomaskonopac9431
@tomaskonopac9431 4 жыл бұрын
MNO ona je otázka zda dolu dát jen ten Glastek nebo k tomu přidat ještě jednu vrstvu zalít to a pak udělat izolaci další to se totiž dělá tam kde je hodně spodní vody někdy se to řeší i vodě odolným betonem . Já bych se prvně zamyslel kam jsem tu desku dal pokud nehrozí průsaky tak stačí jen ten Glastek nebo něco jiného pokud hrozí voda hodně bych přemýšlel :)
@HustejVercajk
@HustejVercajk 4 жыл бұрын
Ahoj Tomasi, tohle si myslim ze neni vec na zamejsleni. Tohle ti ma presne urcit projektant na zaklade presnych paranetru konkretni stavby. K zamysleni pak je jestli toho ci onoho vyrobce a jeho produkt odpovidajici projektu.
@HustejVercajk
@HustejVercajk 4 жыл бұрын
Ahoj Tomasi, tohle si myslim ze neni vec na zamejsleni. Tohle ti ma presne urcit projektant na zaklade presnych paranetru konkretni stavby. K zamysleni pak je jestli toho ci onoho vyrobce a jeho produkt odpovidajici projektu.
@vladtepes4641
@vladtepes4641 4 жыл бұрын
Choď do bentonitu...
@vitsmejkal208
@vitsmejkal208 3 жыл бұрын
Trápí Vás vlhké zdi a plíseň ? Pomůže Vám Dried Box.
@BioLukeEmor
@BioLukeEmor 5 жыл бұрын
Jen bych tě lehce opravil. Prodejců je spousta, ale výrobu zajištujě prakticky všechnu Vedag. Mimo to zbytečně ty pásy přepaluje.
063# Hydroizolace sprchového koutu a koupelny
14:27
Svépomocí.cz
Рет қаралды 42 М.
Hydroizolace základové desky 3/3 - opracování detailů
10:59
Hustej Vercajk
Рет қаралды 67 М.
Nastya and SeanDoesMagic
00:16
Nastya
Рет қаралды 29 МЛН
Who has won ?? 😀 #shortvideo #lizzyisaeva
00:24
Lizzy Isaeva
Рет қаралды 66 МЛН
Женская драка в Кызылорде
00:53
AIRAN
Рет қаралды 474 М.
Adhesive and perlinka close up plastering walls
30:08
2 LOPATY
Рет қаралды 36 М.
Nejlepší způsob izolace podlah - ThermoWhite
8:48
Hustej Vercajk
Рет қаралды 79 М.
Správná hydroizolace spodní stavby krok za krokem
13:45
divize WEBER, Saint-Gobain Construction Products CZ a.s.
Рет қаралды 8 М.
Vlog 01: Radon
5:47
DŘEVOSTAVBY s Pavlem Šimkem
Рет қаралды 24 М.
Hydroizolace pod nosným zdivem
6:58
Pasivní domy Stach stavby
Рет қаралды 24 М.
Z čeho stavět? Jak jsem vybíral cihly!
10:37
Hustej Vercajk
Рет қаралды 61 М.
Hydroizolace v koupelně
10:36
Svépomocí.cz
Рет қаралды 27 М.
Hydroizolace základové desky 1/3 - příprava podkladu
7:08
Hustej Vercajk
Рет қаралды 39 М.
Svislá Hydroizolace
3:48
Zdenek Šikula
Рет қаралды 19 М.
МОЖЕТ ЛИ УКУСИТЬ СОБАКА
0:14
HUSMUT : ХАСМУТ / ХАСки и малаМУТ /
Рет қаралды 1,8 МЛН
Первый Холодец Китаянки
0:51
Petya English
Рет қаралды 8 МЛН
Готовим дошик-ролл за решеткой... с @samsebesushist
0:40
Кушать Хочу
Рет қаралды 2,8 МЛН
宠爱天使的小丑。#天使 #小丑 #超人不会飞
0:20
超人不会飞
Рет қаралды 14 МЛН