No video

Včelařské práce v lednu: Moje včelí matička - Quido Sklenar - Včelařský rok [mluvené slovo]

  Рет қаралды 1,785

Včelař Obecný

Včelař Obecný

7 ай бұрын

Navštivte můj e-shop: www.vcelarobecny.cz
Tento rok plánuje pan Tomáš David nové vydání této knihy, viz následující odkaz:
forms.gle/RQ6APJfwgqz3pz8w5
Vítejte u mého nejnovějšího videa, kde budeme společně procházet jednou z nejcennějších perel včelařské literatury - "Moje včelí matička" od legendárního včelaře a zakladatele včelí linie "linie 47", pana Quida Sklenara. Tato stará, ale stále aktuální kniha se stala mým nejoblíbenějším průvodcem světem včelaření a nabídla mi neocenitelné moudrosti, které jsem uplatnil ve své vlastní praxi.
"Moje včelí matička" není jen kniha; je to pokladnice vědomostí, která odráží Sklenarovu jedinečnou vizi a vášeň pro včelaření. Celý rok je strukturován podle měsíců, což čtenáři umožňuje synchronizovat svou péči s přirozenými cykly včel a přizpůsobit se sezónním výkyvům. To mi poskytlo ucelený pohled na včelařský rok, což se stalo neocenitelným vedením při správě mých včelstev.
Quido Sklenar, tímto průkopníkem v oblasti včelařství, podává své bohaté zkušenosti tak srozumitelně, že je kniha vhodná pro včelaře všech úrovní dovedností. Pro začátečníky je to základní kámen vzdělání, zatímco pokročilí včelaři si vychutnají hloubku detailů a nové perspektivy na známá témata. Jeho přístup je nejen technicky informovaný, ale také vyzařuje lásku k včelám a respekt k přírodě.
Knížka obsahuje nejen praktické rady pro péči o včely, ale i inspirující příběhy, které podnítí váš včelařský duch. Quido Sklenar dává včelaření duši a ukazuje, že péče o včely je mnohem více než pouhá pracovní povinnost - je to spojení s přírodou a jejími nekonečnými cykly.
Prozkoumejte s námi tuto vzácnou knihu, která zůstává stále živá a relevantní. Připojte se k diskuzi v komentářích, podělte se o své oblíbené pasáže a nechte se inspirovat Quidovým dědictvím pro budoucí generace včelařů. Odborný průvodce včelařem a jeho úlem "linie 47" vás čeká na mém KZfaq kanálu.
Jestliže chcete cokoliv probrat přímo se mnou, tak mi můžete napsat na: vcelar.obecny@email.cz

Пікірлер: 9
@martinpoupa7586
@martinpoupa7586 5 ай бұрын
Super video
@vcelarobecny
@vcelarobecny 5 ай бұрын
Díky, je to dřina, ale snad to lidem pomůže. ☺️👍
@radorusnak221
@radorusnak221 6 ай бұрын
Je to naozaj super vecička na zimné štúdium...
@simonondracek1006
@simonondracek1006 7 ай бұрын
Super video, hodilo by se vždy na začátku měsíce, pokud by to bylo možné :D díky
@vcelarobecny
@vcelarobecny 7 ай бұрын
Díky za komentář. Jasné, budu se snažit. Dá ti zabrat. Toto byl asi nejkratší měsíc, zbytek bude určitě přes půl hodiny. Tak snad vás to bude bavit, takto dlouhé díly. 😄
@tbgbbgfg5005
@tbgbbgfg5005 6 ай бұрын
Ahoj, poradíš mi prosímtě. V jednom videu si říkal o zebrování, "už nikdy žádný roj"... Mám lang 2/3 a mám dvě plodiště, mřížka a 3 medníky. Stalo se mi vloni u třetiny včelstev, že jsem zebroval a do čerstvě vystavěného plástů(většiny) mi včely zanesly med. Plodiště se zaplnilo medem a hned matečníky. ALe nad mřížkou jsem měl 3 nástavky, které byly plné z půlky... Samozřejmě jsem převěšoval do medníku, nechápu proč si zanosily plodiště medem, když měli místo v medníku???? Četl jsem několikrát, že to zebrování není dobré, matka moc do nového díla klást nechce, dílo se nemá trhat, má být ucelené, ne v medníku, ochlazení plodu, nekompaktnost díla atd atd...Proč mi tedy třetina včelstev nanosila nektar/med do plodiště a narazily matečníky, když nad mřížkou byly tři nástavky se soušemi?? Díky moc
@vcelarobecny
@vcelarobecny 6 ай бұрын
Zdar, no to vypadá, že si asi trochu zaspal,nebo to možná trochu přepálil. Já prevesuji male larvicky nad mřížku, aby do nového nastavku včelky přešly, to je základ a zebruju do středu hnízda cca tři mezisteny při každém přidání medniku. Ale je to hodně závislé na počasí a snůšce. Chce to chytit hned tu první vlnu kdy chtějí včelky stavět a rozšiřovat se. Pan špavor říká, že v takovémto případě mezistenu dát do medniku a místo ní další, dokud ji matka nezaklade. Mě se toto začalo stávat až koncem sezóny, ale ze začátku matky kladly jak o život. Taky je otázka, kde bereš mezisteny. Když do ní matky nechtějí klást, tak můžou být něčím napajcovane. Do mojich domácích včelky i matky hned nalitnou a jedou. Ještě je otázka, jaké máš mřížky, jestli přes ně včelky dokážou normálně projít a nemají problém.
@Majteny
@Majteny 6 ай бұрын
​@@vcelarobecnya jakou používáš mřížku? V dřev rámu? P.S. omylem jsem smazal svůj příspěvek, chtěl jsem ho upravit...
@vcelarobecny
@vcelarobecny 6 ай бұрын
Jasné, mám mřížku kovovou, zasazenou v rámu
Co týden dal - Sběr měli, jak jsou na tom moje včelky, mezistěny
6:24
Look at two different videos 😁 @karina-kola
00:11
Andrey Grechka
Рет қаралды 4,5 МЛН
Magic trick 🪄😁
00:13
Andrey Grechka
Рет қаралды 26 МЛН
لااا! هذه البرتقالة مزعجة جدًا #قصير
00:15
One More Arabic
Рет қаралды 50 МЛН
Deset zásad včelaření podle Milana 18.4.2023
32:08
Bioúly
Рет қаралды 44 М.
Ošetrovanie včiel proti klieštikovi s použitím organických kyselín
2:34:32
Se včelaři o včelách
Рет қаралды 12 М.
Včelaři a včely | Archiv ČT24
25:40
Jak tu u nás bylo?
Рет қаралды 8 М.
Zpracování vosku- tavení plástů 18.10.2020
32:00
Bioúly
Рет қаралды 104 М.
Sběr rouskového a plástového pylu (pergy)
2:18:18
Se včelaři o včelách
Рет қаралды 8 М.
Lidé od vedle | Rozhlasová hra SK
22:33
Plus Radio
Рет қаралды 5 М.
Stanoviště včel a výběr úlu
31:37
Vidlák
Рет қаралды 10 М.