В Україні введено кримінальний проступок. Що варто знати?

  Рет қаралды 2,661

PRIKHODKO&PARTNERS

PRIKHODKO&PARTNERS

4 жыл бұрын

#кримінальнийпроступок #закон #адвокат
👉 Консультація адвоката з кримінальних справ ☎ (093) 007-44-03
🌐 Наш сайт: prikhodko.com.ua
📲 Завантажуйте наш мобільний додаток: consultant.net.ua
✔Підписуйтесь на нас у соціальних мережах:
✔ / prikhodko_and_p. .
✔ / prikhodkopar. .
_________________________________
З 01 липня 2020 року в України введено в дію кримінальний проступок
Кримінальним проступком є діяння (дія чи бездіяльність), за вчинення якого передбачене основне покарання у виді штрафу в розмірі не більше трьох тисяч (близько 51 тис. грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або інше покарання, не пов’язане з позбавленням волі.
Досудове розслідування кримінальних проступків здійснюють підрозділи дізнання або уповноважені особи інших підрозділів органів Національної поліції, органів безпеки, органів, що здійснюють контроль за додержанням податкового законодавства, органів Державного бюро розслідувань, Національного антикорупційного бюро України.
Повноваженнями слідчого під час проведення досудового розслідування наділяється (дізнання) дізнавач. Досудове розслідування кримінальних проступків (дізнання) здійснюється згідно із загальними правилами досудового розслідування, передбаченими Кримінальний процесуальний кодекс України
Здійснення досудового розслідування до внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань або без такого внесення не допускається і тягне за собою відповідальність, встановлену законом. У невідкладних випадках до внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань може бути проведений огляд місця події (відомості вносяться невідкладно після завершення огляду). Для з’ясування обставин вчинення кримінального проступку до внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань може бути:
1) відібрано пояснення;
2) проведено медичне освідування;
3) отримано висновок спеціаліста і знято показання технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису;
4) вилучено знаряддя і засоби вчинення кримінального проступку, речі і документи, що є безпосереднім предметом кримінального проступку, або які виявлені під час затримання особи, особистого огляду або огляду речей.
Процесуальними джерелами доказів у кримінальному провадженні про кримінальні проступки є пояснення осіб, результати медичного освідування, висновок спеціаліста, показання технічних приладів і технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису.
Актуальним є питання чи може уповноважена службова особа затримати на місці особу, яку підозрюють у вчиненні кримінального проступку? Так, може! І ці випадки, передбачено статтею 298 з позначкою 2 Кримінального процесуального закону, зокрема:
Уповноважена службова особа має право без ухвали слідчого судді, суду затримати особу, підозрювану у вчиненні кримінального проступку, у випадках - якщо цю особу застали під час вчинення злочину або замаху на його вчинення;- якщо безпосередньо після вчинення злочину очевидець, в тому числі потерпілий, або сукупність очевидних ознак на тілі, одязі чи місці події вказують на те, що саме ця особа щойно вчинила злочин;
та лише за умови, що ця особа:
1) відмовляється виконувати законну вимогу уповноваженої службової особи щодо припинення кримінального проступку або чинить опір;
2) намагається залишити місце вчинення кримінального проступку;
3) під час безпосереднього переслідування після вчинення кримінального проступку не виконує законних вимог уповноваженої службової особи;
4) перебуває у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння та може завдати шкоди собі або оточуючим.
Важливо знати. За вчинення кримінального проступку особу можуть затримати не більше як на три години з моменту фактичного затримання. Однак, при перших трьох випадках наведених вище, особу може бути затримано на 72 години, а у разі перебування в стані сп’яніння - 24 години.
Таке затримання відбувається на загальних правилах як для злочинів так і проступків. При затриманні правоохоронець зобов’язаний повідомити про підстави затримання, роз’яснити права, обов’язки, забезпечити право на захист та скласти протокол затримання. В ході затримання службова особа має право провести особистий обшук, та вилучити будь-які речі, документи, які мають значення для справи.
З метою захисту своїх прав звертайтесь за правовою допомого адвоката до Юридична компанія «Приходько та партнери» та я забезпечу вам якісну, професійну правову допомогу.

Пікірлер: 9
@user-fj3bn2mj9k
@user-fj3bn2mj9k 2 жыл бұрын
Скажите пожалуйста штрафы за ст. 125 ч. 2 КК У. Спасибо
@user-lm6gd3tt7x
@user-lm6gd3tt7x 4 жыл бұрын
Добрый день. А если совершено до 1 июля, в конце июня, то штраф по старому назначат?
@PRIKHODKOPARTNERS
@PRIKHODKOPARTNERS 4 жыл бұрын
Добрый день! О каком нарушении или проступке идет речь?
@user-lm6gd3tt7x
@user-lm6gd3tt7x 4 жыл бұрын
@@PRIKHODKOPARTNERS 185 ч 1
@PRIKHODKOPARTNERS
@PRIKHODKOPARTNERS 4 жыл бұрын
@@user-lm6gd3tt7x 100 % будет проступок! Даже если все начиналось как криминальное правонарушение - преступление. Плюс это касается даже тех дел, которые находятся на рассмотрении в суде. А где Вы находитесь территориально?
@user-lm6gd3tt7x
@user-lm6gd3tt7x 4 жыл бұрын
@@PRIKHODKOPARTNERS В Донецкой обл. Да, это проступок, идёт досудебное расследование... Меня интересует вопрос о штрафе. Он будет 850 грн, т. к. проступок совершон до 1 июля или уже 17000 грн?
@PRIKHODKOPARTNERS
@PRIKHODKOPARTNERS 4 жыл бұрын
@@user-lm6gd3tt7x 17 000 будет
WHAT’S THAT?
00:27
Natan por Aí
Рет қаралды 13 МЛН
Nastya and SeanDoesMagic
00:16
Nastya
Рет қаралды 21 МЛН
A teacher captured the cutest moment at the nursery #shorts
00:33
Fabiosa Stories
Рет қаралды 10 МЛН
100❤️
00:19
MY💝No War🤝
Рет қаралды 24 МЛН
Договір оренди: помилки, за які можна поплатитися | 25.07.2023
10:12
7eminar.com – бухгалтерський канал №1
Рет қаралды 28 М.
Виїзд за кордон жінок-медиків - 2024. Військовий облік жінок
6:00
kadroland – кадровий канал No1
Рет қаралды 38 М.
Чи обов'язково показувати виплати ФОПу в 4ДФ | 03.08.2023
14:05
7eminar.com – бухгалтерський канал №1
Рет қаралды 51 М.
Відпустки без збереження зарплати по-новому! | 22.12.2023
10:53
7eminar.com – бухгалтерський канал №1
Рет қаралды 38 М.
При якому способі оплати можна не застосовувати РРО з 1 жовтня | 27.09.2023
11:34
7eminar.com – бухгалтерський канал №1
Рет қаралды 25 М.
ТОП-10 кадрових запитань під час воєнного стану №15 (169) 03.03.2022
12:33
kadroland – кадровий канал No1
Рет қаралды 39 М.
WHAT’S THAT?
00:27
Natan por Aí
Рет қаралды 13 МЛН