ВУГЛЕЦЕВА VS НЕРЖАВІЮЧА сталь. Подкаст Гостра Каша №9

  Рет қаралды 27,358

ІБІС Ножі та спорядження

ІБІС Ножі та спорядження

Жыл бұрын

Фікси: bit.ly/3W3Zwcs
Складні: bit.ly/3uG501x
Нове відео Гострої Каші присвячено холіварному питанню про те, що краще: вуглецева сталь чи нержавійка?. Це питання особливо актуальне в бюджетному сегменті, особливо для ножеманів-початківців, особливо, якщо це перший ніж. І для того, аби полегшити цей вибір та розкласти все "по-поличках", Григорій Соя та Андрій Шарп подискутують на цю важливу тему.
Рубрика "Гостра Каша" присвячена різноманітним темам ножового світу в якій наші ведучі будуть поступово висвітлювати всі важливі нюанси використання тих чи інших ножів.
Чекаємо на ваші реакції та коментарі, приємного перегляду!
Наш інстаграм: go.ibis.shop/@instagramsharpe...
Наш Telegram-канал: lnnk.in/@IBIS-Zbroya
00:00 - Початок
00:01-06:45 Вступ та відповіді на коментарі
06:45-08:40 Лимонний тест
08:20-29:20 В чому різниця між сталями?
29:20-47:55 Тести
47:55-01:11:05 Суперсталі
01:11:05-01:13:25 Поради
01:13:25-01:18:11 Як вплинув лимонний тест на ножі?

Пікірлер: 194
@Dmytrievich
@Dmytrievich Жыл бұрын
Детальний коментар 1. Будь яка сталь ржавіє, все залежить від умов. 2. Вуглецева сталь не завжди покривається іржею після кислот, спочатку виникає оксидна плівка. 3. В деяких випадках наявність оксидної плівки утворить пасиваційний шар, який підвищить корозійну стійкість. 4. Азотована сталь на клинку, як Н1 - збочення! Бачив азотовані сталі лише декілька разів, на обладнанні яке буде використовуватися в морському середовищі і отримувало сертифікат Ллойда - коштувало це якихось космічних грошей, тому використовувати таке для клинка збочення! 5. Сталь 440С - шикарна сталь! Маю недорогий ніж з 440С, який купив в відряджені виключно через те що провтикав взяти с собою основний, за два роки правив його лише один раз на "шкурці" в польових умовах. Досі працює вірою та правдою. 6. Мора карбон - шикарний різ, але зламав його коли відколупував ним прокладки з фланців. Тому мій вибір Мора з нержавійки, тупиться швидше але мені його важче вшатати!
@sasha_sancho2998
@sasha_sancho2998 2 ай бұрын
З однієї сторони сумно що я тільки зараз віднайшов ваш подкаст, але з іншої, тепер я маю цікавий контент на кожен день.
@user-tl2zp4zt2p
@user-tl2zp4zt2p Жыл бұрын
Шикарна подача з гарнішою й солов'їною мовою. ВДАЧІ!!!!!
@barmalej_net3789
@barmalej_net3789 Жыл бұрын
Колись, давно в дитинстві, роках початку 70-х, читав роман Ж.Верна "Плавучий острів", так перекладач використав словосполучення "надміцна криця" при опису корпусу плавучого острова.
@user-mu1ze1ss7w
@user-mu1ze1ss7w 3 ай бұрын
Дякую, хлопці, за вашу працю. Те, що виробите і як - чудово !!!
@BarwarUA
@BarwarUA Жыл бұрын
Дякую за український ножовий контент 😊
@Slava_2024_Ukraine
@Slava_2024_Ukraine Жыл бұрын
Ох торба ця хвороба на ножі і ваші випуски 😂 !!! Дивлюсь випуск і в одночас купляю на сайті, то в автівку то в кішеню то в тумбочку біля ліжка поближше.А жінка вже хоче інвенторізацію зробити бо вже туго прокатює що я цей ніж купив в прошлому році і він в мене вже давно😅
@user-mz2ns1tq1q
@user-mz2ns1tq1q Жыл бұрын
Привіт хлопці Андрій і Григорій 👋🤠 s35vn Cold steel hold out 1, здоровенна пляма на клинку, різав дуже кисле яблуко. Полежав на столі хвилин 10 і пляму не відтерти😂😂😂 Ніж був новий але мені зовсім не шкода його, я не засмутився але був здивований 🤣🤣🤣🤠👍
@k.c.5288
@k.c.5288 Жыл бұрын
Шановне Товариство! "плодоніжка банана", як і сам банан, обробляеться - сумісью азота 95%, та етілена 5%. Чім ще оброблять, після доставкі до ТЦ, - то ХЗ. Може й конденсант якісь був 🤓
@Lubash
@Lubash Жыл бұрын
Молодці!!!Мужики зніміть відео про заточні системи які є в продажі на українському ринку
@ibisknives
@ibisknives Жыл бұрын
Вже знімали: kzfaq.info/get/bejne/nOCBl9mh3Mq8c40.html kzfaq.info/get/bejne/q5-hYNSgsrmrm6s.html
@badun7614
@badun7614 11 ай бұрын
Найінформативніший подкаст з яких я поки що подивився, тепер стало зрозуміло, чому такий різний склад у сплавів, які використовуються у сучасних ножах. Дякую за роботу по систематизації і подачі матеріалу, бо дуже багато інфи є на тему і дуже різної, а подекуди і контраверсійної.
@user-bw2fv6tn6e
@user-bw2fv6tn6e Жыл бұрын
Кожен випуск -це кайф, анекдот супер😁👍. Слава Нації 🇺🇦 Смерть російським окупантам.
@DobermanUA
@DobermanUA Жыл бұрын
Вуглецева мора на кухні 2 роки. Інколи як інструмент. Потемніла і все. Після використання витираю серветкою або рушником. Кайфую різати м'ясо і кістки) єдине не зручна ручка для різу на дошці. брав для лісу але якось виходить що частіше використовую ганзо з 440 який на ура справляється.
@crueltyjuggernaut3912
@crueltyjuggernaut3912 4 ай бұрын
патіною покрилась. у мене все що з вуглецевої сталі - спеціально протравлене кислотою. спасає від корозії, ну так на 90% (при тривалому впливі вологи шар окислів не спасе - поржавіє) протираю після використання насухо, якщо треба - мию, чищу , а тоді протираю. ніяких проблем з вуглецевою сталлю не маю. я, взагалі, з тих мракобісів які в 21 ст. віддають перевагу вуглецевим сталям.
@viktor__shevchuk
@viktor__shevchuk Жыл бұрын
Розберіть будь ласка тему заточування ножів!
@bohdankisil2905
@bohdankisil2905 Жыл бұрын
Плюсую!
@ibisknives
@ibisknives Жыл бұрын
Вже знімали: kzfaq.info/get/bejne/nOCBl9mh3Mq8c40.html kzfaq.info/get/bejne/q5-hYNSgsrmrm6s.html
@VloWik
@VloWik Жыл бұрын
Досвід використання вуглецевої сталі - опінель №8,якому вже років надцять, один з перших моїх ножів. На початках використання,за порадами Ютубу, травився в лимонній кислоті,а руківя пропитувалося лляним маслом. Зараз -найулюбленіший ніж використанні на кухні, а також у відрядженнях та на природі) За випуск, як завжди -вподобайка!
@simplenosimple4696
@simplenosimple4696 Жыл бұрын
Морою по продуктам все одно що сокирою) Мора для рубання, Опенек для продуктів, однозначно.
@Nasan-ix7ji
@Nasan-ix7ji Жыл бұрын
Углеродка толщина лезвия 2мм, режет отлично.
@dmitroukr
@dmitroukr 6 ай бұрын
Та нормально продукти ріже Мора. Не такої там довжини лезо, щоб звертати увагу на якісь умовні відмінності.
@crueltyjuggernaut3912
@crueltyjuggernaut3912 4 ай бұрын
не пиши дурню. нормально мора ріже все що треба.
@sergeygordeev4874
@sergeygordeev4874 Жыл бұрын
Хлопці, знову якісне, смачне відео! Дякую! Лайк!!! До речі, задав своєму робусту від мори ніч у пляшці з колою. Тепер він чорний, та не ржавіє. І, це не жарт.)) Отож, пляшка з колою, - смачніше за DLC та набагато дешевше.)
@manyknivesguy
@manyknivesguy Жыл бұрын
На Опінелях - XC90 у якості вуглецевої сталі... Склад: C - 0.8-0.93 Cr - 0.25 Mn - 0.3-0.65 P - 0.35 Si - 0.15-0.35 S - 0.05
@Dmytrievich
@Dmytrievich Жыл бұрын
Коли не знаєте як перекласти якийсь технічний термін вам допоможе "Великий російсько-український політехнічний словник". Сталь в загальному використанні перекладається як сталь)
@barmalej_net3789
@barmalej_net3789 Жыл бұрын
Колись, давно в дитинстві, роках початку 70-х, читав роман Ж.Верна "Плавучий острів", так перекладач використав словосполучення "надміцна криця" при опису корпусу плавучого острова.
@kol_dmit
@kol_dmit Жыл бұрын
Завжди гарно подивитися "Гостру кашу". Хоч і тема вже вивчена, але все одно приємно. Дякую за випуск. Що по сталям, то і 440С від Бокер+ іржавіла у мене, бо лежить за спиною в рюкзаку, який вбирає в себе весь піт на тренуванні. А бенчевський Cruwear не ржавіє зовсім навіть після приготування салатів. Все залежить від умов використання, та захисного покриття. Мабуть після війни прийдеться протестувати N690 в вело рюкзаку.
@Roman29.01.S
@Roman29.01.S Жыл бұрын
За шикарний анекдот окремо дякую.
@user-im4id5dy6j
@user-im4id5dy6j Жыл бұрын
Дякую за відео. Зроблю одне зауваження. Труба що на тесті то не металопластик а -поліпропілен. Або просто пластикова водопровідна труба. Кажу як фаховий сантехнік. Дякую.
@user-jf7wq1ks9b
@user-jf7wq1ks9b 4 ай бұрын
За что дякую?
@user-dh9xm6gj7q
@user-dh9xm6gj7q Жыл бұрын
Хлопці ви чудові,вас цікаво дивитися
@AndriiGumennyi
@AndriiGumennyi Жыл бұрын
Поставив лайк на 5 секунді, тепер дивимось
@iogan3204
@iogan3204 Жыл бұрын
Дякую хлопці !
@googlemugle1457
@googlemugle1457 Жыл бұрын
Дякую за чудову роботу. Загострення- заточка додати та і проситься чомусь)
@user-ld7xd4ps4r
@user-ld7xd4ps4r Жыл бұрын
Щиро вдячний вам за чудове відео. Завжди з нетерпінням чекаю на новий випуск Гострої Каші.
@netizello
@netizello Жыл бұрын
Дякую за черговий чудовий випуск "Гострої каші". Цей для мене був, напевне, найбільш інформативним.
@Roman29.01.S
@Roman29.01.S Жыл бұрын
Вітаю, дякую за новий випуск Гострої каші. Я придбав собі Опінель з нержавіючої сталі бо планую використовувати як кухонний на виїздах та походах, а от EDC ножі з вуглецевої сталі.
@little_ray
@little_ray Жыл бұрын
Щодо "морської" серії Spyderco - цікаво, наскільки нержавіючі там інші металеві частини, крім клинка (коромисло замка, фурнітура, лайнери)?
@dimalozz
@dimalozz 10 ай бұрын
Це ж і інших виробників стосується.
@Roman_Rusofobovich
@Roman_Rusofobovich 10 ай бұрын
Коли ви розповідали про мору і про корозію на клинку ,я подумав ,що її можна спробувати прибрати звичайною кухонною фольгою ,оскільки поверхня клинка плюс мінус дзеркальна. Ще хочу сказати, що у мене виходило з допомогою тільки фольги прибирати майже повністю всі "рижики" в хромованої поверхні,хто зна може і з ножем вийде... Але потрібно фольгу трохи пожмакати,щоб у фольги утворився рельєф (своєрідний образив)
@allexustas6106
@allexustas6106 Жыл бұрын
Доброго часу доби! Класна передача, хоч і довга. Анекдот наприкінці розвеселив. Що до оксидування, купав саморобний кірідашик в окропі з лимонною кислотою. Нібито вийшло. Не знаю чи надовго.
@mr.bobryshnikov4374
@mr.bobryshnikov4374 10 ай бұрын
Купив собі мору компаньйон нержавійку і через деякий час подарував таку саму другу.На природі ми оба стругали якесь соковите дерево , але у нього залишись плями які ніяк не стирались , прям мікро шматочки дерева.Вони не відмились ніяк.Я довго не міг зрозуміти в чому справа поки не побачив що в нього на клинку на писано карбон.Дякую за приємні відео!)
@marcepan8142
@marcepan8142 Жыл бұрын
Робота чудова ! Зайшов відос дякую !
@Anton1oO
@Anton1oO Жыл бұрын
Випуск супер, дивився з відкритим ротом😁
@VITALIJKANJUKA1
@VITALIJKANJUKA1 Жыл бұрын
Так, ваша робота радує
@user-ly4sj2om5u
@user-ly4sj2om5u Жыл бұрын
Словник української мови Академічний тлумачний словник (1970-1980) КРИ́ЦЯ - Виріб із сталі. Блищали міді там і криці, Всі убрані були світлиці (Іван Котляревський, I, 1952, 148); Догодила й йому [запоріжцеві Безвухому] криця шляхетська у лівий висок (Михайло Старицький, Облога.., 1961
@TexSpec_N
@TexSpec_N 7 ай бұрын
Відкрив для себе ваш канал, вже другий день дивлюсь всі каші попідряд! Дуже цікаво і пізнавально! Дякую.
@oleksiistohov9661
@oleksiistohov9661 5 ай бұрын
Велика подяка за розкриття теми. Якби ці характеристики сталей (з прикладами ножів і заточок/обробок) звести в якусь схему, то було би просто супер.
@user-mf8cx5jz4j
@user-mf8cx5jz4j Жыл бұрын
Дякую, суперовий огляд. Окрема подяка за якість самого відео. за атмосферу, підписався.
@maxsh7260
@maxsh7260 Ай бұрын
Thanks for Kontent!
@antonsolovyov3144
@antonsolovyov3144 Жыл бұрын
Дякуючи вашим відео задумалася над покупкою чогось зі Skif. Норм просуваєте наші бренди.
@user-hg6im3gh7c
@user-hg6im3gh7c Жыл бұрын
Довго ,але СУПЕР:) дякую за анегдот )
@AlexART79
@AlexART79 Жыл бұрын
Ого, нова каша! Дуже чекав! Що ж, подивимось... ))
@user-rt4im8us7e
@user-rt4im8us7e Жыл бұрын
Я додивився до кінця, дякую Вам.
@yuridzeganovsky563
@yuridzeganovsky563 Жыл бұрын
Криця - це не сталь, це чорне залізо з великою кількістю домішок, яке отримане "ручним" методом з руди (виплавка в вертикальних печах) з подальшою ковкою після, для зменшення кількості всякого гівно після виплавки. А сталь то є сталь.
@barmalej_net3789
@barmalej_net3789 Жыл бұрын
Колись, давно в дитинстві, роках початку 70-х, читав роман Ж.Верна "Плавучий острів", так перекладач використав словосполучення "надміцна криця" при опису корпусу плавучого острова.
@voblin
@voblin Жыл бұрын
У меня на одном из опинелей нерж, появилась немного ржавчина на клинке 💪😏
@P.Mykola
@P.Mykola Жыл бұрын
Біомодифіковані зелені банани з АТБ впораються навіть з деякими марками нержавіючої сталі 😂
@lancerevox6880
@lancerevox6880 Жыл бұрын
Дуже цікаве відео. Дякую!
@olegkhodinov4638
@olegkhodinov4638 Жыл бұрын
Зробіть будь-ласка відо про ріжики та ломики. Заздалегідь дякую. P.S. писав не додивившись до кінця, але саме відео про кращій представників кожного з видів буде приємно подивитись
@user-fy5kj4sv4l
@user-fy5kj4sv4l Жыл бұрын
Дуже хороші у вас відео! Дякую.
@XollyWolly
@XollyWolly Жыл бұрын
Люди, провітрюйте приміщення після використання масельно-мастильних матеріалів, яких у кадрі 2 баночки, а то за 20 хвилин у вас лимони мігрували на Сахалін)
@Salimiter
@Salimiter Жыл бұрын
Чудовий випуск! Дякую) Додивився до кінця - все дуууже круто та зрозуміло.
@blao8379
@blao8379 Жыл бұрын
Дякую за вашу роботу, приємно дивитися. Творіть і надалі.
@frequentguest3051
@frequentguest3051 Ай бұрын
особисто я обробляю новий карбоновий ніж у два етапи: 1) хлорне залізо (розвожу у дистильовіній воді) головна проблема тут - якісне знежирення поверхні. Якщо ніж новий, то вистачить і суміші ізопропанолу з бензином Калоша (50/50). Обливаю і протираю паперовим рушником до суха. Після знежирення - 10 секунд у хлорному залізі. Потім протираю паперовим рушником до суха. 2) Масло льону (купую у аптеці). Газовий пальник. Сухий ніж після хлорного заліза трохи прогріваю газовим пальником. Одразу ж вкриваю тонким шаром масла льону. Чим тонкіший шар - тим краще! Газовим пальником швидко проходжусь по поверхні ножа щоб масло миттєво вигоріло. Протираю паперовим рушником. Якщо руків'я з пластику - прикриваю його край від вогню пальника шматком металевої бляшанки. Процедуру з маслом льону повторюю до 10 разів. Даю ножу відпочити 24 години. UPD У процесі обробки ні в якому разі нічим не мацати поверхню!
@little_ray
@little_ray Жыл бұрын
Щодо AR-RPM9 - купив собі ніж з цією сталлю. І вона дійсно не надто тупиться 😂 Та ще й заводська заточка нормальна Якщо без жартів, то за суб'єктивними відчуттями схожа на VG-10 на максималках, тільки більш пластична. Тримає гостроту приблизно на рівні D2 від SOG, можливо трішки гірше. Таке враження, що відбувається мікровикришування, але на різ то впливати починає дуже не одразу. Легко правиться. В результаті за півроку так гострити і не довелось
@Kaklet_Os
@Kaklet_Os Жыл бұрын
покупал cjrb с ней,сталь норм,а вот нож по качеству кал
@little_ray
@little_ray Жыл бұрын
@@Kaklet_Os а що за ніж, якщо не секрет?
@Kaklet_Os
@Kaklet_Os Жыл бұрын
@@little_ray Feldspar, та ще нібито карбонова версія,але повна ...ня.
@user-lg3bc6sr4c
@user-lg3bc6sr4c Жыл бұрын
Вона вуглецева?
@little_ray
@little_ray Жыл бұрын
@@user-lg3bc6sr4c неіржавіюча
@Nasan-ix7ji
@Nasan-ix7ji Жыл бұрын
Мора мои самые любимые ножи) Компаньон в машине оранжевая нержавейка и углеродка. Есть ещё Хеви Дьюти Компаньон это я беру в походы, усовершенствовал ему подвес на ножнах, и сделал застёжку вокруг рукоятки чтобы не выпал из ножен. В сарае и ящике для инструментов лежат разные Моры из углеродки, за такие деньги я с ними не заморачиваюсть. Пробовал травить углеродки в лимонной кислоте, они от этого ещё быстрее ржавеют, заводская полировка лучше. Но протравка лучше держит защитную масляную пленку.
@DD-hp6gq
@DD-hp6gq Жыл бұрын
Дякую за класний формат
@olegtsurkan5568
@olegtsurkan5568 Жыл бұрын
Дяка за кашу та гумор. Дивився до кінця. Згоден з Гришою по N 690. Живе на кухні років 10. Політ нормальний.
@santeyg.7510
@santeyg.7510 Жыл бұрын
Хлопці гарний контент! Каєф!
@lancerevox6880
@lancerevox6880 Жыл бұрын
Щодо слова "піхви", не маю нічого проти, але я сам якось не дуже хочу його вживати)) Хоча розумію, що синоніму до нього нема:(
@user-rv8we7gd5g
@user-rv8we7gd5g 3 ай бұрын
Thanks
@austrian__painter_
@austrian__painter_ Жыл бұрын
55:39 В мене якийсь китайський складний маузер, з 440С, йому вже років 15, ні цятки іржі на ньому нема
@notevengoodman8787
@notevengoodman8787 6 ай бұрын
Круто
@andser8928
@andser8928 10 ай бұрын
Доброго дня оглядаю ваші відео ,і побачив цікавий ножичок канадський поясний ніж ! Цікаво було б глянути огляд таких ножів !дуже подобається форма і хочу собі щось таке прикупити .З ваших відео пізнаю багато хорошої цікавої інформації.Вдячний за цікаву роботу! Слава Україні!!!
@ibisknives
@ibisknives 10 ай бұрын
А що за бренд?
@andser8928
@andser8928 10 ай бұрын
@@ibisknives таких ножів на жаль в Україні мало я бачив тільки колдСтіл але можна взяти з-за кордону щось .якщо у вас є якась інфа або зразки ножів зробіть огляд .
@andser8928
@andser8928 10 ай бұрын
У вас на відео я нажаль не знаю що за модель там просто написано Canada!
@Hvuntokrul
@Hvuntokrul 6 ай бұрын
Дякую Вам велике за Вашу роботу, не зупиняйтесь, будь ласка
@stop.russian.aggression
@stop.russian.aggression Жыл бұрын
Музичний супровід 😍😍😍
@user-nn2re6tc2h
@user-nn2re6tc2h 4 ай бұрын
Помив компаньйон на рибалці в Дніпрі і не витер залишив у піхвах,бо він з нержавійки. Яким було моє здивування на наступній рибалці коли я побачив ніж в патині, відтерся легко але напис залишився в іржавих плямках.
@cynic3859
@cynic3859 Жыл бұрын
Не без гіпербол та дрібних помилок, але в цілому - досить непогано. (В першому наближенні - піде.)
@user-ev8lf8nf6b
@user-ev8lf8nf6b 10 ай бұрын
Дякую за всі відео я ножеман страшний, щяс сході з Glok 78 двигаю
@Leva-M
@Leva-M Жыл бұрын
Я таки додивився))) 😂
@glerov
@glerov Ай бұрын
Придбав сьогодні свій перший карбон 65Г (1066) BPS Knifes HK4. Сподіваюся не розчарує 😊
@user-kn9zz6kr3t
@user-kn9zz6kr3t 9 ай бұрын
На 32:14 прощупав пальцем мору 😁😁😁 нечесний тест😂😂
@user-eh8xp8cd2j
@user-eh8xp8cd2j Жыл бұрын
Криця то не зовсім сталь, точніше - "сира сталь" в процесі ковки, коли будуть видалені домішки (шлак), криця стає сталью
@saint7968
@saint7968 10 ай бұрын
Ви праві, просто мова про те, що дехто з мовознавців з нами не згодні :-), бо дехто з поетів в своїх віршах назвав крицею сталь. "Тверда мов криця". Звісно це помилка поетів, та лінгвістів літературознавців. Ковалі та ножелюби чудово розуміють що таке криця, кричне залізо. І воно м'яке та пластичне.
@user-fu7wf8qm4c
@user-fu7wf8qm4c 2 ай бұрын
Щоб Ви собі розуміли - криця ,то не залізо ,бо у ній присутній вуглець у досить високій кількості (тож назвемо це сплавом).Вуглець досить неоднорідно розподілений . І так корицю можна загартувати , про те вона досить крихка ,але й досить тверда
@Archi-hf2gf
@Archi-hf2gf Жыл бұрын
У мене на 440с(ганзо) були три цяточки іржі, які були успішно видалені ластиком
@user-dk2lx6fs2g
@user-dk2lx6fs2g Жыл бұрын
Жартом про шампанське добили😂😂😂
@voblin
@voblin Жыл бұрын
Если сравнивать рез нерж-карбон на примере того же опенка, ну прям какой то большой разницы (в работе, а не на бумажке) между ними особо нет, ни в резе ни в удержании рк, ни в заточке. Но нержа на кухне в разы удобнее.
@andriipyvovar8142
@andriipyvovar8142 Жыл бұрын
👍
@user-yy2nh3lo1v
@user-yy2nh3lo1v Жыл бұрын
Фолдери повинні бути з нержавійки,була така історія коли просто в кармані на морі без попадання в воду розкладний ніж просто ніяк не можна було розкласти точилка була а от торксів не було,він так мене вибісив,що просто пішов займатись дайвінгом .
@BloodPastor
@BloodPastor Жыл бұрын
а що за звір CTS XHP ?
@googlemugle1457
@googlemugle1457 Жыл бұрын
Аналог спм с30-35в, але з трохи іншою поведінкою в плані пластичності та тримання первісної високої гостроти, корозійна стійкість теж може різнитися
@barmalej_net3789
@barmalej_net3789 Жыл бұрын
КРО́МКА, и, жін., розм., рідко. Те саме, що крайка 1. Кораблі.. ідуть вздовж кромки льоду (Олександр Довженко, Зачарована Десна, 1957, 412 . Академічний тлумачний словник. "Закрайка" - це підвернутий край на одязі обо на постільній білизні.
@PR-OT-AS
@PR-OT-AS 6 ай бұрын
Підкажіть будь ласка що за boker plus на 1:02 хв? І де його можна знайти?
@dmitroukr
@dmitroukr 6 ай бұрын
Вибачте, на стаціонарній кухні обидві ці Мори нафіг не здалися - хіба що картоплю чистити, але якраз для чистки картоплі вони загострі. Чому і як ці ножі можуть опинитися в кухні людини, яка вміє готувати, я не уявляю 😂 Саме конкретно цією лімітованою блакитно-помаранчевою Морою з нержавійки знімав штапики на дерев'яних соснових вікнах - покрощилася кромка аж бігом, хоча так і не зрозумів від чого. Ну, переїхала з туристичного рюкзаку до сумки з інструментами, бо відновлювати лезо з урахуванням вартості ножа немає сенсу.
@frankenovich
@frankenovich 4 ай бұрын
Нахіба я це відео подивився,тепер мору ржавійку хочу😂
@user-ig9oe6nj4p
@user-ig9oe6nj4p 8 ай бұрын
Добрий день. Підкажіть, будь ласка, чи бувають у Мори підробки, покручі чи невідповідності в маркуванні? Купила собі Companion з написом "stainless", а він потемнів він звичайного протирання вологою серветкою.
@panika78
@panika78 8 ай бұрын
Підробок на мору є багато.
@vadiknwa
@vadiknwa Жыл бұрын
Прикупив собі Byrd Cara cara 2,вприцнипі задоволений))
@Yevhe_N
@Yevhe_N Жыл бұрын
Красава
@user-ng1xd5bv6u
@user-ng1xd5bv6u Жыл бұрын
24:12 Які мають бути спуски щоб добре різати орків ???🤷🤷🤷
@googlemugle1457
@googlemugle1457 Жыл бұрын
Двохсторонні - кинджал, бо варто колоти, а не різати)
@djek_wodogrey
@djek_wodogrey Жыл бұрын
Дякую) але забули розповісти про правку ножів Мора
@ibisknives
@ibisknives Жыл бұрын
Про це є окреме відео про сканді спуски) kzfaq.info/get/bejne/kKijgJaTrdWbf3U.html
@Oleksandr_Kovalenko
@Oleksandr_Kovalenko Жыл бұрын
Дивно дивитись. Як вуглецеву та нержавіючу сталь точать на одному камені.
@m_maksym
@m_maksym 14 күн бұрын
Запитання щодо сталей - у ЗТ є модельки 0450 (тут вказана S35VN) і 0450CF (тут CPM MagnaCut, розглядаю модель як едс на всі сезони - легкий і прикольний можна і на природу взяти і на НП з ним сходити і не розламається (сподіваюсь) якщо буду ним з дрючка стружку знімати на багаття чи бушкрафтити палички-шампури на сосиски якісь) чи не буде цьому MagnaCutу те ж саме що і S35VNу коли я поріжу десь якогось фрукта і кину назад на кишеню і згадаю через день-два шо треба ж було протерти)) Не хочеться купити якісну недешеву річ і її випадково споганити за необізнаністю.. (ще розглядаю LionSteel Skinny алюмінь як варік легкої-зручної середньопіпки - може краще його?) пс. за тиждень відтоді як знайшов канал - передивився більше поливини Гострих каш. Дякую за контент! Ви молодці і давайте ще!
@ibisknives
@ibisknives 14 күн бұрын
По магнакату у нас ще немає обширного досвіду, але два ножа вже більше місяця носимо і жодного натяку на іржу там і близько немає, фрукти і сире м'ясо різали.
@ptichko84
@ptichko84 Жыл бұрын
В чефірі травить канонічно тільки легендарну фінку нквд чи фінку лгбт, не пам'ятаю як правильно
@user-mz2ns1tq1q
@user-mz2ns1tq1q Жыл бұрын
ЛГБТ правильно 😂👍
@alexdpl5647
@alexdpl5647 2 ай бұрын
Признаю нердаввйку тільки в мультитулах. Всі інші ножі з углеродкі :)
@user-lp7co1qm5m
@user-lp7co1qm5m 5 ай бұрын
Яку роботу на кухні можна зручно виконувати МОРОЮ? Загострити палички для фондю.
@user-oz3wj1jk1d
@user-oz3wj1jk1d Жыл бұрын
Доброго дня, дозвольте Вас виправити: не точити, а ГОСТРИТИ... А все інше бездоганно, як завжди!!!
@viktormitaki7026
@viktormitaki7026 Жыл бұрын
Дякую , за цікавий контент ! Анекдот про соловьёва :)
@iron_nosorig
@iron_nosorig 7 ай бұрын
Перед тим як різати ламінат провів по кромці пальцем і каже, що тепер таркатися не буду 😂😂😂
@ibisknives
@ibisknives 7 ай бұрын
і що це йому дало?
@user-xr1zz9hf8w
@user-xr1zz9hf8w 9 ай бұрын
Підкажіть будь-ласка, Ніж CJRB Scoria Micarta появиться у вас в продажі?
@ibisknives
@ibisknives 9 ай бұрын
Так, в понеділок буде в наявності, тому слідкуйте)
@bvk-climat
@bvk-climat Жыл бұрын
Як доповнення: якщо зачепили тему «відносно нержавіючих» клинкових сталей слід починати з їх «походжння». З цього боку «ножові сталі» поділяються на вузькоспеціалізовані інструментальні (d2 та всі модні «порошки», котрі в першу чергу є жаростійкими) і ріжучі «гігієнічні сталі», стійкі до агресивних середовищ.. Останні розроблялись для ріжучого інструменту від харчової та переробної промисловості до лез для бриття та скальпелів. Найстаріші і найвідоміші з таких 420-і (радянські аналоги 40Х...) і згадана Вами крупівська. Найцікавіша з сучасних таких стійка до агресивних середовищ і відносно недорога CTS BD1 (BD1N), котра нібито і розроблялась Карпентерами, для лез бритв та скальпелів, хоча є згадки, що ніби то на замовлення для Села Глесера.
@cynic3859
@cynic3859 Жыл бұрын
Трішки на так... По-перше - нам байдуже, для чого розроблялясь сталь [випадків, коли сталь розроблялась саме для ножів - дуже і дуже мало]. Тому має значення "критерій практики". В цьому сенсі можна орієнтуватись на тести CATRA, як досить стандартізовані. Далі можна згрупувати "ножові" сталі по групам: • нижній сегмент - починається з H1, 420, ... і до AUS8, 440B, ... • середній - з 440С, через 154CM, BG45, ATC-34, і до S30V, S335VN, ... • топ - від D2, K110, ... і до краю. ;) M390, S110V, ... PS Доречі: BD1 і BD1N досить різні сталі (N 0.10-0.15%), але в цілому - з параметрами на рівні 14C28N [і гірше за 440С], тож далеко не "зірка з неба".
@bvk-climat
@bvk-climat Жыл бұрын
@@cynic3859 Навіть не знаю, що у Вашому коментарі розсмішило більше - поклоніння сегментам по своїй суті безглуздої клинкової біжутерії; не розуміння, що процес корозії сталей при нагріванні "на повітрі" і при контакті з агресивним середовищем має свої особливості; чи Ваше заперечування самого існування переробних та харчової промисловостей, де процес якраз різання складає від 10 до 50 відсотків в загальному по часу і трудомісткості, і де кут заточування ножів вже практично той же, що і клинків госп. ножів, та і робота цих ножів відбувається в середовищі оброблюваної продукції на відміну від "інструментальних швидкорізів" в метало- та деревообробці. Коли виробник "тулить" швидкоріз з металообробки на клинок по своїй суті господарського ножа, то на цьому слід і наголошувати в першу чергу, а не підтримувати гіпотези "плоскої землі" чи пробувати вгадувати мех. властивості готового виробу зі сталі суто по задекларованому хімічному вмісту.
@cynic3859
@cynic3859 Жыл бұрын
@@bvk-climat _«розсмішило»_ Сміх без причини - ... 1. Не знаю, де Ви побачили "поклоніння сегментам"... 2. Мені байдуже, для яких умов первинно проєктувалась та чи інша сталь, але коли сталь типу 420 застосовується [наприклад] для куттерних ножів, то мають значення її ударна в'язкість та антикорозійність на холоді, а не те, що вона жаростійка на повітрі. 3. Розкажіть нам про кути заточки тих же куттерних ножів. А ще про те, скільки часу там займає різання, а скільки -- заміна ножів [тупих на гострі]... 4. Корозійна стійкисть швидкорізу геть не має значення при обробці сухої деревини. А при ручних роботах - і теплостійкість також. ...а от скільки "пробіжить" рубанок по дошці, не втративши "робочої" гостроти - це вже важливо. (Для майстра, а не випадкової людини.) 5. Щодо "вгадувати мех. властивості готового виробу зі сталі суто по задекларованому хімічному вмісту" - для стандартних виробів вони передбачувані [для умов дотримання вимог стандарту]. А якщо не дотягують до очікувань - хтось зробив брак [і йде на йух]. І так, я добре знаю/розумію що може вийти з тієї чи іншої стали в залежності від її обробки. ... і що "номінально" однакова сталь від різних виробників, (а від деяких - то й з різних партій) може досить помітно відрізнятись. З іншого боку - не існує найкращої сталі на всі випадки, але для конкретного асортимента робіт [і користувача, якщо ми про ніж в руках] - можливо зробити досить конкретний вибір. (Вплив на вибір може бути і фінансовий, але чим складніша/вужча задача - тим вужче "список кандидатів". Бо потрібно дивитись не тільки на "ціна/якість", але й перевищити поріг мінімально достатньої якості.)
@bvk-climat
@bvk-climat Жыл бұрын
@@cynic3859 щодо "поклоніння сегментам" - "побачив" там же, де і Ви "зірку з неба" у моїх згадках щодо CTS BD1 (BD1N) - взагалі, глибина Ваших пізнаннь технол. процесів різання в харчовій промисловості на глибину "куттерних ножів" - "кладе мене на обидві лопатки". А ще, якщо Ваша ласка, поцікавтеся, наприклад: яким чином подрібнюється плодо-овочева сировина або соковмісні стебла перед дифузійними апаратами чи безпосередньою консервацією. Щодо самих "куттерних ножів"- то в технології м'яса перед ними є ще зовсім трошки "малозастосовуваних" (а тому відомих тільки "вузькому колу посвячених") операцій: починаючи зі знекровлення туш після оглушення,... до обвалки і жиловки (!!! Та там же все, чим ріжеться - одноразовий "чавун" ...і навіть стерилізатори - середньовічна єресь, не кажучи вже про гігієнічні вимоги до самого полотна ножа). Але, при цьому, через особливості робочих кутів ковзання, швидкостей різання і своєї "нержавучості" (поріг стійкості до всяких там агресивних середовищ), котрі закладаються в ТЗ при розробці самої сталі - такі ножі (їх полотно) ближче до умовного "господарського" ножа, різні версії якого (включаючи складані) продає Ібіс і обговорюють автори каналу, аніж умовна ресора, мехпила, мітчик і т. д., для яких і розробляються т. з. "жаростійкі швидкорізи" і які в т. з. "топі" тільки через "струю", маркетинг і споживацький "фан". Особлива подяка авторам каналу за 13-й випуск «... каші», щодо китайських Спайдерок і китайських ножів загалом. Там же ж можна знайти хоч і приховану, але відповідь на "сакральне запитання" - «де закінчується ніж, як інструмент і починається "клинкова біжутерія"» - щодо "«розсмішило» Сміх без причини - ...". Звичайно ! пан @Cynic - найрозумніший і ніяк інакше! Я ж, просто 😢,😭 .... змирюся з власним невіглаством. Ну не застав я... 😭 - скільки «"пробіжить" рубанок по дошці, не втративши "робочої" гостроти»... або принаймні, для мене тоді "ще дерева були великими".
@cynic3859
@cynic3859 Жыл бұрын
@@bvk-climat Ваше _«найцікавіша з сучасних»_ - це хіба ж не зірка? Не існує (хіба що в Вашій уяві?) _«умовного "господарського" ножа»_ Я прозоро натякав вище - вибір стали залежить від переважно виконуємих нажем робіт та особливостей (кваліфікації, "ножевої культурності", [частково] фінансових можливостей, звичок, ... [та навіть забобонів]) користувача. Особисто я розглядаю ніж в першу чергу як інструмент. (Статусні, колекційні та таке інше - окрема тема.) Тож з досить великого переліку марок сталей я відкидаю ті, що *нічим не кращі.* (Тому, наприклад, мені геть не цікаві "ресорні" сталі, навіть для ножа, яким "тільки гичку рубити" [чи для мачете].) Проте розумію, що добрий майстер/виробник може з потенціально дещо гіршого матеріалу "вітягти" кращий виріб, ніж інший виробник з більш перспективного матеріалу. (Наприклад Buck використовує "якусь магію" при обробці 420HC... Чи то склад модифікований, чи "просто" обробка дуже якісна - не важливо, але вироби від інших віробників з 420HC - меньш якісні.) (Ситуація з вибором матеріалу типу: "за відсутності кухарки - повара [cenzored]" - теж деколи має місто, але як вимушений виняток.) Загалом - список вимог до ножа досить великий, проте "вага коєфіцієнтів" - суб'єктивна. Найбільший суб'єктивний фактор - вибір між вуглецевими та неіржавіючими сталями. "Ведучий параметр", який я умовно називаю: "робочість" - то співвідношення часу, протягом якого ніж виконує роботу (стан ріжучої кромки деградує від "як заточено" до "вже тупий") до часу, потрібного на відновлення гостроти (від "тупий" до "гострий"). Окремо можуть бути вимоги окремо до тривалості "тупіння". (Наприклад, в мене відсутнє бажання гострити ножа в лісі ... Як і різати тупим. Тож "low-end" сегмент мене не цікавить. Ще один фактор -здатність приймати "високу гостроту". Якщо він важливий, то всілякі "карбидні монстри" відпадають, навіть якщо вони "порошкові". По суті, це діапазон складів від евтектоїда [мінімум карбідів], *до* ледебуритних [відсутні надлишкові карбіди (крім мізерного вмісту MeC, де Me = W, V, Nb, Hf [за умови відсутност Cr, звичайно])] і додатково: карбіди сфероїдизовані та розміром не більше декілька мікрон [як, наприклад, в AEB-L]. [...] (В нормі - деградація РК відбувається по абразивному і/або [рідко] адгезивному механізму + корозія [різних видів]. Вищерблення та/або пластична деформація - *аварійна* деградація, внаслідок невідповідності навантажень властивостям матеріалу та/або геометрії леза.) Окремо потрібно звернути увагу на міцність виробу - це вже про "зламався" [і ремонту не підлягає]. (Переробка "швайки на шило" - то вже "економна утилізація".) _«Та там же все, чим ріжеться - одноразовий "чавун" ...і навіть стерилізатори - середньовічна єресь»_ То навіщо і згадувати "середньовічну єресь"... (З інщого боку - "правильний" чавун може на тих задачах обійти HSS по ресурсу, до того ж за копійчану ціну.) _«закладаються в ТЗ при розробці самої сталі»_ Зможете перелічити 5+ марок сталей, які розроблялися саме для ножів? PS 13-тий випуск подивлюсь пізніше...
@bohdanfedenko9964
@bohdanfedenko9964 7 ай бұрын
Примітивне відео, повно зайвих слів. Вуглицева сталь і нержавіюча сталь (в народі нержавійка) - це загальні поняття. В нормальних ножах як правило вони самі давно не застосовуються. В якісних металах для ножів крім вуглецю присутні багато інших металів: хром, марганець, нікель, вольфрам та інші. Важлива також технологія виготовлення сплавів (а не тільки склад). Доречі, крім відмінності що вуглецева сталь ржавіє, а нержавіюча - ні, є важлива харакреристика вуглеценової сталі - її можна кувати, а нержавійку - майже ні. Коротко основні марки сталей що застосовуються в ножах: 1 - 95X18; 2 - даманск; 3 - Х12МФ; 4 - k340; 5 - ХВ5-Алмазка; 6 - ELMAX, М390; 7 - булат; 8 - Р18; 9 - S390 та інші. Можна на смартфон встановити програму Steel Names - Bookmarks і детально та наглядно ознайомитись зі складом сталей.
@ibisknives
@ibisknives 7 ай бұрын
Ми обережно обійдемо ваш коментар стороною після оголошення пункту "даманск" та "булат")
@user-mu4kb2pv5w
@user-mu4kb2pv5w Жыл бұрын
Доброго дня .я побачив в вас Grogman .Де можна придбати в Україні
УНІВЕРСАЛЬНІ НОЖІ ЯКІ ПІДІЙДУТЬ УСІМ. Як обрати ніж для дівчини?
30:32
Чому він такий популярний? | Ніж Spyderco Bow River
9:28
ІБІС Ножі та спорядження
Рет қаралды 8 М.
Шокирующая Речь Выпускника 😳📽️@CarrolltonTexas
00:43
Глеб Рандалайнен
Рет қаралды 11 МЛН
Omega Boy Past 3 #funny #viral #comedy
00:22
CRAZY GREAPA
Рет қаралды 35 МЛН
Eccentric clown jack #short #angel #clown
00:33
Super Beauty team
Рет қаралды 28 МЛН
100😭🎉 #thankyou
00:28
はじめしゃちょー(hajime)
Рет қаралды 56 МЛН
ЯК ЇХ ТОЧИТИ? Правильна заточка ножів з серрейтором
16:03
ІБІС Ножі та спорядження
Рет қаралды 14 М.
Ножі BPS BETA vs Mora Companion (порівняння)
16:20
Serhii Vosmirko
Рет қаралды 694
ПЕРШЕ ВРАЖЕННЯ №12 | Ліхтарі Olight
16:51
ІБІС Ножі та спорядження
Рет қаралды 7 М.
Уход за ножами №1: клинок и сталь
19:59
Kizlyar Supreme
Рет қаралды 53 М.
РЖАВЕЕТ НОЖ, что делать?
14:41
Forest Home Knives
Рет қаралды 56 М.
Топ 10 складаних ножів 2022
11:15
ІБІС Ножі та спорядження
Рет қаралды 40 М.
НАЙКРАЩА БЮДЖЕТНА ТОЧИЛКА ДЛЯ НОЖІВ Ruixin Touch Pro
22:20
ІБІС Ножі та спорядження
Рет қаралды 38 М.
Чи існує ІДЕАЛЬНИЙ ЗАМОК для ножа? Подкаст Гостра Каша №18
1:25:52
ІБІС Ножі та спорядження
Рет қаралды 35 М.
Шокирующая Речь Выпускника 😳📽️@CarrolltonTexas
00:43
Глеб Рандалайнен
Рет қаралды 11 МЛН